PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon Büyükşehir Belediye Spor

apachi61
02.02.2013, 23:15
Başlik sacma sapan geliyor olabilir.

Biraz açmak gerekirse, her onune gelenin basamak olarak gordugu bir koltugun egolarla tatmin edilmesinden ise halkin hur iradesiyle sectigi bir belediye başkaninin bu kulubu yonetmesi çok saçma olmasa gerek. Hemen canli ornekler ibb ptt 1.ligdeki gbb vs.

Bir şehri temsil ediyorsa trabzonspor yanina alacagi belediye ibaresi ile insanlarda eziklik duygusu yerine gurur tablosu olusturmasi lazim.

Ozetle trabzon halkinin trabzonspor icin trabzonda elini masaya vurmasi, tabir-i caizse darbe yapmasi lazim.

Karsilikli fikir alisverisi baglaminda konunun tartisilmasini talep ediyorum. Egrisi dogrusu iyisi kotusu herkes fikrini yazsin ortaya nasil bir sonuc cikiyor gorelim.

Turan AKYILDIZ
02.02.2013, 23:17
Başlik sacma sapan geliyor olabilir.

Biraz açmak gerekirse, her onune gelenin basamak olarak gordugu bir koltugun egolarla tatmin edilmesinden ise halkin hur iradesiyle sectigi bir belediye başkaninin bu kulubu yonetmesi çok saçma olmasa gerek. Hemen canli ornekler ibb ptt 1.ligdeki gbb vs.

Bir şehri temsil ediyorsa trabzonspor yanina alacagi belediye ibaresi ile insanlarda eziklik duygusu yerine gurur tablosu olusturmasi lazim.

Ozetle trabzon halkinin trabzonspor icin trabzonda elini masaya vurmasi, tabir-i caizse darbe yapmasi lazim.

Karsilikli fikir alisverisi baglaminda konunun tartisilmasini talep ediyorum. Egrisi dogrusu iyisi kotusu herkes fikrini yazsin ortaya nasil bir sonuc cikiyor gorelim.

fikirler ileri sürülebilir ama yanlış hatırlamıyorsam fifa ya da uefanın bir talimatı var belediyelerin ( özellikle siyasetin ) eli çektirilecekti futboldan...yanlış bilgi vermeyeyim ama böyle birşey vardı...ama ne zaman yürürlüğe koyacaklar bilmiyorum

Ibo61
02.02.2013, 23:18
Ben olsam Türkiyede BÜTÜN BELEDIYESPOR takimlarini kapatirim!!!! Belediyenin görevleri baska olmali..

IBB takimina bir bakin....200 seyircisi yok.....bütün belediye takimlari böyle.....Böyle takimlarin liglerde isi yok!!!!!!!!!!!!!

apachi61
02.02.2013, 23:21
Ben olsam Türkiyede BÜTÜN BELEDIYESPOR takimlarini kapatirim!!!! Belediyenin görevleri baska olmali..

IBB takimina bir bakin....200 seyircisi yok.....bütün belediye takimlari böyle.....Böyle takimlarin liglerde isi yok!!!!!!!!!!!!!

Seyirci sayisindan bakmak yanlis olur. İstanbul gibi metropolde ibb bence o seyirci sayisini yakalamsi basaridir o ayri. Ama fikrinize saygim var genede tesekkurler gorus belirttiginiz icin.

Hekimoğlu
02.02.2013, 23:24
Trabzonspor Trabzon Büyükşehir Belediyespor mu olacak yani siyasiler yönetecek ha düşüncesi bile korkunç.

apachi61
02.02.2013, 23:26
Trabzonspor Trabzon Büyükşehir Belediyespor mu olacak yani siyasiler yönetecek ha düşüncesi bile korkunç.

İyide siyasileri halk secmeyecek mi?

İlker Yazıcıoğlu
02.02.2013, 23:27
Tartışılsın tabiki de ama belediyelerin ,daha doğrusu siyasetin şu futboldan,spordan el çekmesi lazımken,belediyespor düşüncesini kesinlikle mantıklı bulmuyorum...

Cafer Bulur
02.02.2013, 23:28
Ben böyle isimli takimi takip bile etmem.

1461 satilirsa ismi osun büyüksehir belediye spor.

Mehmet Fatih Silik
02.02.2013, 23:32

1461'i demek istiyo bence...

zafer6161
02.02.2013, 23:32
takımı belediye alırsa suya ve vergilere çok zam yapar...

Hekimoğlu
02.02.2013, 23:33
İyide siyasileri halk secmeyecek mi?Ne oluyor halk seçince siyasetçi siyasetçidir.

Berkan
02.02.2013, 23:33
Siyasetle futbolu karıştırmayalım.

Kişiler aday olarak çıkacak başkan olmak için ve halk oy kullanılacak . Böyle bir şeyin dünya üzerinde gerçekleşmesine ihtimal vermiyorum. Fikrinizdir saygı duyarım tabiki.

Dediğinizin gerçekleştiğini varsaysak bile hakkımızı gasp edenlerin %61 oy aldığı bir şehirden de ne derece sağlıklı başkan çıkar orası da ayrı konu.

apachi61
02.02.2013, 23:34
Tartışılsın tabiki de ama belediyelerin ,daha doğrusu siyasetin şu futboldan,spordan el çekmesi lazımken,belediyespor düşüncesini kesinlikle mantıklı bulmuyorum...

Siyaset elini futboldan cekmeycek bu gercege herkesin alismasi lazim su şike olayindan sonra nasi tum partiler bir oldu yedi cihan gordu kaldiki hicbir ortak paydada bulusamazken bi sike kanununda kafalar ayni olabildi o yuzden mantikli konusalim kendimizi kandirmayalim derim. Yorumunuz icin tesekkurler.

İlker Yazıcıoğlu
02.02.2013, 23:38
Siyaset elini futboldan cekmeycek bu gercege herkesin alismasi lazim su şike olayindan sonra nasi tum partiler bir oldu yedi cihan gordu kaldiki hicbir ortak paydada bulusamazken bi sike kanununda kafalar ayni olabildi o yuzden mantikli konusalim kendimizi kandirmayalim derim. Yorumunuz icin tesekkurler.

Kardeşim kim kendini kandırıyor?Ne biçim konuşuyorsun?
Adam gibi yazsana..

Samet Çepni
02.02.2013, 23:46
siyasilerden canımız yandığı kadar yandı ellemesinler TRABZONSPOR umuzu

apachi61
02.02.2013, 23:47
Kardeşim kim kendini kandırıyor?Ne biçim konuşuyorsun?
Adam gibi yazsana..

Sen şu uslubunu bi duzelt once ondan sonra gel ne ogrenmek istiyosan sor

Furkan Özdem
02.02.2013, 23:47
Herkesin görüşüne saygım var.

Bununla birlikte böyle bir şeyin olması hem uzak, hem gereksiz, hem de uygun değil. Bu camianın basitleştirilmesinden başka bir şey olmaz. Zaten olma ihtimali 1/99999999999999999999... olan bir şey tartışılıyor burda.

Takım kötü gidiyor diye siyasetin ellerine bırakacak değiliz takımı. Ayrıca "Trabzonspor" isminin insanda eziklik duygusu, yanına "belediyespor" gelince gurur tablosu oluşturacağını düşünmeniz gerçekten ilginç. Trabzonspor şu haliyle bir spor kulübünden çok daha öte bir konumda. Bu takımı ibb'nin taraftarı olan versiyonuna çevirmeyi düşünmenize anlam veremedim :)

İlker Yazıcıoğlu
02.02.2013, 23:53
Sen şu uslubunu bi duzelt once ondan sonra gel ne ogrenmek istiyosan sor

Ben sana ne yazdım da sen kendini kandır falan diyorsun?
Üslubum adam gibi olana iyidir merak etme.
Başlık açmışsın,fikir paylaşıyoruz,sense cevap olarak kendini kandır falan yazıyorsun .mİllete üslup dersi vereceğine verdiğin cevapların nasıl olduğuna dikkat et.

apachi61
02.02.2013, 23:58
Herkesin görüşüne saygım var.

Bununla birlikte böyle bir şeyin olması hem uzak, hem gereksiz, hem de uygun değil. Bu camianın basitleştirilmesinden başka bir şey olmaz. Zaten olma ihtimali 1/99999999999999999999... olan bir şey tartışılıyor burda.

Takım kötü gidiyor diye siyasetin ellerine bırakacak değiliz takımı. Ayrıca "Trabzonspor" isminin insanda eziklik duygusu, yanına "belediyespor" gelince gurur tablosu oluşturacağını düşünmeniz gerçekten ilginç. Trabzonspor şu haliyle bir spor kulübünden çok daha öte bir konumda. Bu takımı ibb'nin taraftarı olan versiyonuna çevirmeyi düşünmenize anlam veremedim :)

Ben eziklik duygusunu sadece belediye ekletntisi bakimndan kastettim. O tarz dusunmedim. Zaten onemli olan nereden baktiginiz, ne anlamak istediginizdir. Sizde bi yanliş anlasılmaya sebeb olmuş kusura bakmayin. Ben siyasiden daha cok iplerin halkin elinde olmasini istedigimden boyle dusundum. Herkesin ayni fikirde, benim herkesle ayni fikirde olmam beklenemez. Ama bana bi ust basamaga cikmak isteyenleein, makamindan sikilip level atlamak isteyenlerin basklanlik koltuguna oturdugu bi kulup olsun istemiyorum. Belki bu duruma uyan bi yonetim sekli vardir da ben bilmiyorumdur. Derdimi anlatbilmisimdir umarim.

calavera
02.02.2013, 23:59
kusura bakma arkadaşım, bu forumda şu ana kadar okuduğum en manasız fikir. Futbolun ruhundan biraz anlayan herkesin zaten tüm Belediye klüplerinin kapatılmasını istemesi lazım, bunun aksi öne sürülemez, tarışılması sadece bu forumun kalitesini düşürür. Ben yönetici olsam kilitlerdim başlığı.

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2013, 00:00
Kilit lütfen....

Süleyman Eruyar
03.02.2013, 00:04
Her fikre saygım var demek hiç bu kadar zor olmamıştı..
O derece..

apachi61
03.02.2013, 00:05
Madem manasiz geldi tabiki kilitlensin sonucta gereksiz kirlilige sebeb vermeyelim. Egosu yuksek her fikrine onay bekleyen bir tip degilim. Yorum yazip fikir beyan arkadaslara tesekkurler. Degerli vaiktlerini ayirdiklari icin.

cihayan
03.02.2013, 00:07
Dunyanin hic bir yerinde belediye halktan topladigi vergileri boyle islere harcamaz. Belediyenin sporla ilgisi genel halkin yararina olacak spor tesisleri kurmak, sporu, spor egitimlerini falan yayginlastirmak alanlarinda olur.

Turkiye'deki siyasi popularizmin en kotu orneklerinden biri de aslinda bu. Sonra basbakan futbola karisir, tuttugu takimin sikesini ortbas eder, yasadigi ilcenin takimini birinci lige cikarir, dogdugu sehrin takimini da cikarmak icin gerekli adimlari atar, deprem icin biraraya gelemeyen meclis, spor ahlaksizlari sikecileri kurtarmak icin geceli gunduzlu calisir vb....

Fikirlerin ortaya atilmasi, fikir jimnastigi iyidir ama bu fikir zaten cok kotu orneklerini gordugumuz bir uygulamanin bize de yansimasini iceriyor sadece. Aman uzak dursun bizden...

İlker Yazıcıoğlu
03.02.2013, 00:11
Apachi kardeşim,
Kabul edersen nacizane bir tavsiyem var.Hoş iplediği yok beni ama şunu belirtmek isterim.
Sende forum kültürü yok.Başlık açtın ,ve de her yazana bir cevap yetiştiriyorsun.Fikir fikirdir.Yanlış olduğu düşünülse dahi.Ama yanlış da olsa bırak insanlar tartışsın,yorum yazsın.Yorum yazan kendince bu fikrin saçmalığına veya güzelliğine yorum yazıyor.Kimsenin sana tavrı yok.
Bu kadar riskli bir başlık açıyorsan buna katlanacaksın.Ayrıca her yorum yazana da cevap vermek zorunda değilsin.öYLE OLUNCA İKİLİ TARTIŞMALAR BAŞLAR.(Örnek olarak sen ve ben.)

İyi geceler...

Emirhan Uludüz
03.02.2013, 00:13
Futbola siyaset karıştırmanın en pratik yolu bravo.

Canberk
03.02.2013, 00:20
Biz futboldan pis elleri çekmeye uğraştıkça siyaseti iyice futbola bulamanın bir manası yok o sebepten ötürü başlığı kilitliyorum.Ayrıca fikir belirtilmesi iyi güzel ama Trabzonspor'u 2 defa trabzonspor olarak yazmanız da gözlerden kaçmadı.Bir kere yazılsa yanlışlık olmuştur diyebilirim ama bu sayının 2 olması hiç hoş durmuyor.