PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Musa Büyük

Sayfa : [1] 2 3 4

Hasan Ayvenli
30.07.2006, 12:19
bunu da ben açmış olayım
musa büyük de ersenle trabzona gelmiş anlaşırlar umarım
hayırlı olsun

Semih GÜL
30.07.2006, 12:30
Bise sol kanat lazım onlar sağ kanat alıyor anlamış değilim.
Yattaramı sola geçecek şimdi ilginç bi transfer.
Dur bakalım neler olacak

diskus
30.07.2006, 12:31
hayirli olur insallah.

Tansu Onur Erdoğan
30.07.2006, 12:51
Bise sol kanat lazım onlar sağ kanat alıyor anlamış değilim.
Yattaramı sola geçecek şimdi ilginç bi transfer.
Dur bakalım neler olacakyattaranın yedeği olur işte yattara sakatlansa oynicak kim war bu takımda?

İslam Sezer
30.07.2006, 13:07
defansa yardımı nasıl nasıl bir futbolcu pek hatırlamıyorum ama inşallah zarar etmeyiz ademi kaybettiğimiz için...

Erbay
30.07.2006, 13:26
Hayırlı olsun.Hatırladığım kadarıyla öyle defansa yardım eden bir futbolcu değil.Hücum gücü yüksek ve süratli.Yani tam Yattara'nın yedeği olur.Böylece Yattara arkasında güçlü bir rakibinin olduğunu düşünerek daha fazla çalışabilir

Tansu Onur Erdoğan
30.07.2006, 13:31
gecen sezon bizim macta iyi oymamıstı su 2-0 dan 3-2 verdiğimiz macta

Soner
30.07.2006, 13:59
bunlarin yapacagi bu kadar olur musa yi bundan onceki yonetimler alamadiya biz aldik havalarina girerler simdi cok onemli bise yapmislar gibi:p :p :p

Ustaalioğlu
30.07.2006, 14:04
henuz anlasilmadi sanirim...

TheRapZoNe
30.07.2006, 14:55
Anlaştığımız ve imzayı attığı sürece, bizde başarılı olacağına inanıyorum..

Murat Acar
30.07.2006, 15:09
bunlarin yapacagi bu kadar olur musa yi bundan onceki yonetimler alamadiya biz aldik havalarina girerler simdi cok onemli bise yapmislar gibi:p :p :p
Kardeşim sende alemsin muhalefet yapmak çok hoşuna gidiyo sanırım...
Bu yönetimin şu anakadarki yaptığı transferlerin yarısını geçen sezon başında yapsaydık geçen yıl yaşadığımız hüsranı yaşarmıydık biraz yapıcı olun be uşaklar.hadi bakın yönetim bişeyler yapıyo destek verme zamanı muhalefet etme zamanı diil.

fanatik_zuzu
30.07.2006, 15:10
musa iyi oyuncu.gelmesine sevindim.umarım uyum sorunu yaşamaz..hayırlı olsun:)

Mehmet
30.07.2006, 15:11
Adem'in yerine mi oynatırlar bu uşağı.
Ya kaç sene öncesi İstanbulspor da bize karşı bir maçta oynarken
az mı yuhlamıştık Musa'yı..
Daha sonraki seneler de Trabzonspor'un transfer gündemindeydi alamamışlardı.
Demekki şimdi kelepir durumuna düştü.
Ersen Martin kesinlikle işimize yarar ama Musa gereklimi bilemem Musa'dan daha iyisi yokmu?

Alpayer
30.07.2006, 15:57
Aslında bu Musa'yı almasaydık daha iyiydi.
Geçen sene biz istemiştik.
Adam Ankara'ya gitti.
Her şey para değil ki. Trabzon'da oynamak, Ankara'da oynamak ????

Selman
30.07.2006, 19:06
Demek ki bu senede en iyi parayı biz vermişiz.Para için oynayan adamdan ne fayda gelir imzayı atarsa göreceğiz.

hay1699
30.07.2006, 19:10
bence faydalı olur, yedek kulubesinden gelip skoru değiştirebilecek bir adama ihtiyacımız vardı.

TSelif
30.07.2006, 19:12
Kazanan TRABZONSPOR olacaksa hoşgeldi. Ama bu adam geçen yıl bizi istememiştiç Şimdi noldu acep

uquR Ayaz
30.07.2006, 19:57
hayırlı olsun ne dyelim,inşallah sol kanatta denemezler. ..

Barış Cem
30.07.2006, 20:54
bana kalırsa yattara musanın yedeği olacak gibi geliyor, lazaroni malum yattaranın dediklerini yapmamasından koşmamasın vs şikayet ediyordu, bence de yattara göze hoş gelen bir futbol oynasa da takım oyunu açısından musa daha iyi bir alternatif olabilir

salihismet
30.07.2006, 21:00
Kazanan TRABZONSPOR olacaksa hoşgeldi. Ama bu adam geçen yıl bizi istememiştiç Şimdi noldu acep

Transfer i$i böyle bir $ey i$te, Tümrede fb ye gitmem dedi gitti, fatihde Avrupada oynamak istiyorum dedi Rusyaya gitme ihtimali var.

gurbetçi 61
30.07.2006, 23:18
valla kaç sezondur bu adamı istiyorduk,inşaallah beklenen başarıyı gösterir,musaya ersenden çok daha fazla güveniyorum,

degok
31.07.2006, 01:38
Adam Ankara'ya gitti.

Biraz yanlış hatırlıyorsun yanlız. İstanbulspor TMSF ye devredilmişti o aralar. Biz transferi yapacak yönetici bulamamıştık. TMSF bize satmamıştı musayı. Ama ankara büyükşehir belediye spora(isme bak) aynı TMSF aynı Musayı bize teklif ettiği bedelin baya bir altına vermişti. Acaba neden??

TheCrow
31.07.2006, 01:58
Musa'nın bize gelmeme olayı söylediğiniz gibi değil.

O da bize gelmek istiyordu,hatta önce bizimle görüşme masasına oturmuştu,ama o zamanki yönetim Musa'ya peşin para vermek istemiyordu,Musa ise kesinlikle bir miktar parayı peşin istiyordu,bunun sebebi ise daha önce kaza yaparak yaşamını yitirmesine sebep olduğu birinin ailesine ilk transferinden para alır almaz para yardımı yapma sözü vermesiydi.Bizim vermediğimiz 60 milyar peşin parayı Ankaraspor yönetimi verince Musa da orayı tercih etti.

Olay bundan ibarettir.

Sevgi
31.07.2006, 09:20
hayırlı olur inşallah.

kuzey_lee
31.07.2006, 09:25
50 bin usd'yi hatırlıyorum..hani musanın bize gelmemek için bahane ettiği rakamı..

bizi bu tür adamlara muhtaç edenler utansınlar..

hayırlı da olmasın..

UğuR
31.07.2006, 09:29
Hırsıyla oynayan akıllı bir futbolcu Hayırlı olur İnşallah.Yukarıda para için bize gelmemişti diyenler var.Arkadaşlar bu adamların mesleği futbol.Kim verirse parayı Ona gider.Marcelinho Trabzon sevgisi için mi geldi parayı buldu geldi.Önemli olan geldikten sonra takıma katkı sağlayıp sağlamadığı.

Nytre
31.07.2006, 09:36
dediğini hatırlıyorum.. bende o zmn çok kızmıştım ona... şimdi yararlı ama bir insanın karakter olarakta yararlı olması lazım.

laz_rail_61
31.07.2006, 11:55
Adam Ankara'ya gitti.

Tek doğruyu sen söylemişsin tebrikler sadece geçen sezon da değil ondan önceki sezonda istemiştik ki bize gelse çokdan yattaranın yerli versiyonu olurdu eski musa değil inşallah düzelir ama iyi bir yedek hayırlı olsun...

Onur Muhcu
31.07.2006, 11:59
Takıma katkıda bulunacağını düşünüyorum hayırlı olsun diyelim

Mert67
31.07.2006, 14:26
hayırlı olsun

melihkuzey
31.07.2006, 17:27
hayırlı olsun. hızlı bir futbolcu. ankaraspor'un en önemli kozlarından biriydi. geçen sene sanırım fenrbahçe'ye karşı seyrettim onu. gerçekten çok hırslı ve oyuna iyi konsantre olan bir futbolcu. benzetmek gerekirse lemi'nin ilk dönemlerini hatırlayanlar varsa oyun stili olarak tıpatıp ona benziyor. tabii lemi'nin yerini alabilecek futbolcu değil ama benzetmek gerekirse ona benzetebilirsiniz.

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 14:11
ARKADAŞLAR ben kendisini cok yakından tanıyorum eski takım arkadaşım
1995-96 senelerinde B.Çekmece spor kulubunde beraber top koşturduk sonra sında onu zeytınburnu kıraladı birsene sonrada bonservisiyle aldı ve sonrada istanbul spora gitti
kendisiyle 8 ayım geçtı cok yeteneklı bir oyuncu cok koşan ve mucadele eden bir isim arkadaşım olduğu için takıp ediyordum herturlu bilgim var kendisine kefilim ben ilk 11 zorlar hatta kendini biraz daha geliştirirse kadroya girer diye düşünuyorum

Berberoğlu
03.08.2006, 17:44
Hayırlı olsun..

Umarım faydalı olur..

Fakat benim anlamadığım biz Musa Büyük'ü 2-3 senedir transfer listemize almıştık. Ta İstanbulspor'dayken. Şimdiye kadar bu transfer gerçekleşmedi de şimdi ne değişti acaba?

erdal6167
04.08.2006, 20:45
BÜyÜk İŞler Beklİyoruz Ondan

Remzi
04.08.2006, 23:10
bende kendisini çok beğeniyorum.ama keşke geçen seneki o gölü bize atmasaydı diyorum..

Mehmet_Mercanlı
05.08.2006, 16:43
Tekrar SÖyluyorum Bu Adam 11 Zorlar

Özsu
06.08.2006, 04:39
Orta sahanın yükünü hafifleteceği kesin gbi

evliya
06.08.2006, 12:08
dünkü maçta hızlı çıkşları olmasına rağmen hiçbi çıkşndan sonç getiremdi bnce :(

her pozisyonda katkısı vardı nerdeyse ama sonu hep hüsran oldu gibi... umarm böle devm etmz ilk maçı olmasına bağlıyorm :confused:

Özsu
06.08.2006, 12:23
Umarım ikinci maçmzda toparlanırız yaa

Egemen Yılmaz
09.08.2006, 21:17
yıllardır peşinde koştuğumuz bir futbolcuydu. sol kanat sorunumuzu hafifletebilecek bir isim. umarım hayırlı olur..

DKaraduman
12.08.2006, 00:22
Çok ii orta kesen bi adam bence Ersen Martin'e güzel ortalar keserse iyi olabilir ama tabi Ersen Martin in de şu an için ne kadar ii oldugunu söleyemeyiz...

UğuR
16.08.2006, 13:54
Manisa maçındaki oyunu rezaletti.İnşallah kendini toparlar.Ne diyeyim ya bize gelenler niye böyle oluyor anlamadım.Bizdemi bişey var gelenlerdemi ?
Bakalım İnşallah düzelir.....

İslam Sezer
16.08.2006, 14:57
bencede ersenle beraber oynamalı.daha ıyı olcağını umuyorum yoksa o da tarıhın tozlu sayfalarında yok olanlardan olacak

diskus
16.08.2006, 20:36
sag bek olarak bir kac mac denenmeli diye düsünüyorum.

volcano61
17.08.2006, 19:20
valla ben henüz bişe göremedim onda.oynasın bakalım görecez ne olup ne olmadığını.

ENKRALTS
23.08.2006, 10:41
bu adamdan ancak yedek olur.hasanın yarısı kadar oynayamaz.nıye aldık onu bılmıyorum.4 sezondur almaya ugrasıyoduk zaten.en sonunda aldık.bakalım ne yararı olacak bize.

Harun
27.08.2006, 22:17
Hasoutan ve Hüseyoutin'in mevkisinde denenmeli bence.Bugün oyuna girdikten sonra başarılı bir görüntü çizdi.

10 üzerinden 7

Ömer Aydın
27.08.2006, 22:24
Hasoutan ve Hüseyoutin'in mevkisinde denenmeli bence.Bugün oyuna girdikten sonra başarılı bir görüntü çizdi.

10 üzerinden 7

Katilmamak mümkün degil.

Oynadigi zaman cok iyi bir görüntü cizdi!

Ali Özcan
28.08.2006, 00:10
evet hareketli bi adam oyun zekası da var bizim takımda oynar ama kimin yerine bilmiyorum

Özkan Erdem
28.08.2006, 00:11
Sağ bek için ideal.. Önlibero'da denenebilir. Hırslı, hızlı ve top kullanabiliyor..

UğuR
28.08.2006, 00:11
evet hareketli bi adam oyun zekası da var bizim takımda oynar ama kimin yerine bilmiyorum
Kimin yerine girdiyse orada oynar.Yani Ferhatın oynadığı yerde.

frango
28.08.2006, 09:41
evet dunde anlaşıldıkı sağ kanat musanın olması gerekıyo gırdıkten sonra o kanadı canlandırdı

Selman
28.08.2006, 21:39
İnanamıyorum size ya sağ bekte bu adam nasıl oynar Allah aşkına.Tamam Ferhat hiç oynayamaz ama Musa'da oynayamaz.Sağ açıkda oynayabilir ki orda Yattara var.

İleriye çıkışlarına lafım yok ama geriye dönme sıfır.Stepanov açıklarını kapatmasaydı veya Denizli'li futbolcular az daha akıllı olup oyunun son bölümünde ortadan değilde, Musa'nın ileriye çıktığı zamanlarda onların atak yönüne göre soldan gelmiş olsalardı çok zor anlar yaşayabilirdik.

Eğer sağ bekde oynarsa ileriye çıkma sevdası yönünden başımıza çok işler açar.Çıksın çıksında geriyede dönsün.Dün hiçbir pozisyonda geriye dönmedi az bir süre oynamasına rağmen.90 dakikayı düşünemiyorum.

Oynayacaksa bence Hüseyi'in yerine denenebilir.En azından 1-2 maç.Top tekniği ve sürati ile ön libero mevkiinde Hüseyin'den daha iyi bir performans çıkarabilir diye düşünüyorum.

diskus
28.08.2006, 21:46
yattara bir kac mac oynamaz da musa onun yerinde simarmadan oynarsa orayi kapabilir yattara dan adam da hirs var defansa yardim var gerekirse savasiyor.

beratiabi
29.08.2006, 01:18
bence bu takımda bir yedek olur sadece ama ilk onbir oyuncusumu derseniz düşünmek gerekir.

Özsu
29.08.2006, 01:55
Musa yetenekli ama Trabzonspor'da pek göremedik bu yeteneğini. Zannediyorum ki takım açıldıkça Musa da açılacak... yada tam tersi. zaten ıkısı bırbırnle bağlantılı

h@msi61
29.08.2006, 09:50
sol acik oynadigi pastirma macina gore sag bekte faydali gozuktu ama ilerde cok kalmasi bir handikap. daha defansif oynarsa Ferhattan cok daha fazla basarili olur. cabuk bir oyuncu...

Uğurtan
29.08.2006, 19:32
Sağ bekte üzerinde ısrar edilmeli...

oktay çavuşoğlu
30.08.2006, 13:51
İnanamıyorum size ya sağ bekte bu adam nasıl oynar Allah aşkına.Tamam Ferhat hiç oynayamaz ama Musa'da oynayamaz.Sağ açıkda oynayabilir ki orda Yattara var.

İleriye çıkışlarına lafım yok ama geriye dönme sıfır.Stepanov açıklarını kapatmasaydı veya Denizli'li futbolcular az daha akıllı olup oyunun son bölümünde ortadan değilde, Musa'nın ileriye çıktığı zamanlarda onların atak yönüne göre soldan gelmiş olsalardı çok zor anlar yaşayabilirdik.

Eğer sağ bekde oynarsa ileriye çıkma sevdası yönünden başımıza çok işler açar.Çıksın çıksında geriyede dönsün.Dün hiçbir pozisyonda geriye dönmedi az bir süre oynamasına rağmen.90 dakikayı düşünemiyorum.

Oynayacaksa bence Hüseyi'in yerine denenebilir.En azından 1-2 maç.Top tekniği ve sürati ile ön libero mevkiinde Hüseyin'den daha iyi bir performans çıkarabilir diye düşünüyorum.

güzelkardeşim ismini yazmadığın için isminle hitap edemiyeceğim.ama

anlamadığım ,tamam ferhat ı da beğenmemişsinki doğru.ama musa yı da oraya

bu takımda koyamıyorsak yada onuda oraya az buluyorsak daha konuşmamıza

gerek yok.türkiyede kim var oraya koyacağın.biz istiyoruzki her mevkimiz

barcelona gibi olsun.yaaa onlarda hata yapıyor.eğer bu musa yı biz bugün

almamış olsaydık belkide hala niye zamanında almadık bu oyuncuyu diye

dövünecektik.ki kaç senedir alamya çalıştığımız bir oyuncu.karşı takımdayken

bizi hep yıkan adam oldu.dünya futbolunda sağbek ve solbekler artık ileri

çıkıyor.ama her zaman anında geri döneni görmedim ben.onlar sistemli şekilde

çıkarlar zaten.o çıktığında birisi onun açığını kapatır ve öyle olmak

zorunda.yoksa ferhat gibi çakılı oynayıp kalındığında da pozisyonlar

verdik .bunlar futbolun gerekleri.gol için birilerinin hata yapması lazım.o yüzden

arkadaşım musa banko ve sağbekte oynamalı diyorum.ama mesela bu hafta

bjk maçında yattara sakat olduğu için onu ortasağ da oynatabilir bu başka bir

tercih.ama bu kadar sağbekin denendiği takımda eğer bu musa hala olmaz

deniyorsa daha kim olur?

Uğurtan
11.09.2006, 16:20
Musa hep dediğimiz gibi sağ bekte çok şey yapar..Dün ferhatın yerine girdiği iyi şeyler yaptı ki bence çok daha iyi olcak yeni defans kurgumuzda büyük işler başaracaktır..

61viya
11.09.2006, 16:23
Dünkü yediğimiz golde garibim çok talihsizdi..Hiç suçu yoktu bence..Çok afedersiniz ya kıçımla kurtariim dedi,ya da kıçına çarptı..Ama onun hatası yoktu...

İyi olacak..Çok iyi...

Analyzer
11.09.2006, 16:46
Musa Büyük değildi o Begüm, Murat Ocak'tı :) Ayrıca kıçına değil, bacağına çarptı:) Nasıl konuşuyosun bakiym sen kıçlı mıçlı:)

61viya
11.09.2006, 17:18
Musa Büyük değildi o Begüm, Murat Ocak'tı :) Ayrıca kıçına değil, bacağına çarptı:) Nasıl konuşuyosun bakiym sen kıçlı mıçlı:)

:D:D Ama napiim en kibar söyleniş şekli o...:) Kıçına çarpmadı mı yani:D Hımm..Zaten mesajı yazarken de aklımdaydı,olayın şokuyla tam seçemediydim,murat mı musa mı:) teşekkür ederim aydınlattığınız için beni :)

zafercalikoglu
12.09.2006, 17:04
iyi iyi iş yapar bu musa,:))

yağız61
13.09.2006, 16:05
arkadaşlar bencede oynar.AMA İLK ALINDIĞINDA BİRÇOK ARKADAŞIMIZ NİYE ALINDI DİYORDU. BENCE MUSA AYARINDA FENERDE DE BEŞİKTAŞTADA GALATASARAYDA DA ONUN AYARINDA FUTBOLCU YOK. EN AZINDAN MUSADAN İYİSİ YOK. BEN BUNU ALDIKLARINDA SÖYLEMİŞTİM.(GERİYE DÖNÜK MESAJLAR YUSUF ATALAY) SADECE ŞİMDİ İYİ OYNADIĞI İÇİN DEĞİL) Bence iyi oyuncu rahatlıkla güvenebilirsiniz.en azından yattra sakat kim oynayacak kadar düşünmüyoruz.

frango
14.09.2006, 11:37
osasuna maçında sağ kanatta zıya hoca musayı oynatacaktır ve musada uzerıne dusen gorevı fazlası ıle yerıne getırecektır

Ahmet KESKİN
19.09.2006, 04:17
musa bana göre sağ ve sol bek ve açıkda oynaya bilecek kapasitede bi oyuncu benim hoşuma gidiyor top hakimiyeti çok iyi...

mevkilerde denenmeli açıkları kapatabilecek bir yetenek

volcano61
19.09.2006, 08:51
ben oynaması taraftarı değilim.özellikle sağ kanatta kesinlikle oynamasın.çunku ikili mücadelelerde sıfır.ama illa da oynayacaksa o zaman sağbek ya da önlibero olabilir.mecburiyetten ne yapalım.

antagonist
24.09.2006, 13:51
Maçtan sonra kimse Musa'ya yorum yapmamış.Bence dün ofansif anlamda iyiydi ama defansif yönünü biraz daha geliştirmesi lazım...
Dün kahvede maç izlerken birisi Musa için "Trabzon'un Roberto Carlos'u" dedi :D

h@msi61
24.09.2006, 14:02
Musa dün 90 metrede top oynadı resmen. onu bi rakip ceza sahasında bi kendi ceza sahamızda gördük. defansif anlamda zayıf oldunu düşünüyorum, kolay çalım yiyor, dün yediğimiz golde de ters kademeye girmedi, hatalıydı. inşallah kendini geliştirir biraz daha, daha iyi oyunlar bekliyoruz kendisinden...

Zurawski
24.09.2006, 14:12
Çok hızlı ,iyi orta yapabilen ve akıllı oynayan ,yani sırf orta yapmak için yapmıyor önü kapandığında hemen içeriye dönüyor mesela, bir oyuncu.Yalnız defansif yönü çok kötü bir oyuncu zaten boyu aşırı kısa.Sağ kanat oynarsa çok iyi işler yapabilir.Ancak bu formuyla Gökdenizi Yattaranın bile kesmesi zorken onun formayı kapması çok zor.Ufukhan sakatlıktan kurtulunca sağ bek Ufukhanın olacaktır tahminimce.Şu anda emanetçi yani.

frango
24.09.2006, 14:15
kesınlıkle sağ kanatta forma musanın olacak ufukhanın formayı musadan alacagını dusunmuyorum musanın yapacagı tek bısey var defansıf yonunu bıraz daha gelıstırecek

yaranozlu
25.09.2006, 00:19
bana göre GS maçının yıldızıydı. inanılmaz bi performans gösterdi. ikili mücadelelerin hepsini ama hepsini kazandı. teşekkürler musa....

Özkan Erdem
25.09.2006, 10:46
Musa dün 90 metrede top oynadı resmen. onu bi rakip ceza sahasında bi kendi ceza sahamızda gördük. defansif anlamda zayıf oldunu düşünüyorum, kolay çalım yiyor, dün yediğimiz golde de ters kademeye girmedi, hatalıydı. inşallah kendini geliştirir biraz daha, daha iyi oyunlar bekliyoruz kendisinden...

Aynen katılıyorum kardeş, ofansif yönü kuvvetli ancak defansta zaafları var. Ziya Hoca'nın yardımıyla ve tabiki zamanla bunları en aza indirebileceğine inanıyorum.

volcano61
25.09.2006, 10:47
musa nın sağbekte oynaması taraftarıyım.ama defansif yonunu biraz daha geliştirmesi gerekiyor.ziya hoca onu eğitir o hususta bundan eminim.ama hucuma çıkıp geriyi de aynı şekilde kapatabilirse var yaa harika olur.boyle bindirmeleriyle bana avrupa maçlarını anımsatıyor.cicinho gibi mubarek.yalnız biraz daha defansif yonu ıyı olursa sağbekte sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Özsu
28.09.2006, 12:03
Hırslı fazla koşan sahanın heryerınde görünen bi futbolcu. Biraz daha kendini geliştirse tamamdır..

İslam Sezer
28.09.2006, 12:58
pas hatalarını azaltıp,pres ve defans yapma özelliklerini arttırabilirse harika olur....

zafercalikoglu
28.09.2006, 15:23
bence gs-macında en cok begendiigim adamalrın basında geliyor,umarım hep bole oynar,
emrah vardı bizde onu 2-3 katlar musa,

Hüseyin Çümen
28.09.2006, 18:11
aynen emrahı katlar da katlar ersene bu hafta çok güsel orta açtı ii bindirmeler yapmaa başladı daha ii olcak inşallah

61viya
30.09.2006, 15:45
Seni,futbolunla kişiliğinle çok beğeniyorum musa...Yanında hisset bu taraftarı hep :)

mavikan
30.09.2006, 23:27
defansı kötü.. az kendine güvense,belki..

Selman
02.10.2006, 23:55
güzelkardeşim ismini yazmadığın için isminle hitap edemiyeceğim.ama

anlamadığım ,tamam ferhat ı da beğenmemişsinki doğru.ama musa yı da oraya

bu takımda koyamıyorsak yada onuda oraya az buluyorsak daha konuşmamıza

gerek yok.türkiyede kim var oraya koyacağın.biz istiyoruzki her mevkimiz

barcelona gibi olsun.yaaa onlarda hata yapıyor.eğer bu musa yı biz bugün

almamış olsaydık belkide hala niye zamanında almadık bu oyuncuyu diye

dövünecektik.ki kaç senedir alamya çalıştığımız bir oyuncu.karşı takımdayken

bizi hep yıkan adam oldu.dünya futbolunda sağbek ve solbekler artık ileri

çıkıyor.ama her zaman anında geri döneni görmedim ben.onlar sistemli şekilde

çıkarlar zaten.o çıktığında birisi onun açığını kapatır ve öyle olmak

zorunda.yoksa ferhat gibi çakılı oynayıp kalındığında da pozisyonlar

verdik .bunlar futbolun gerekleri.gol için birilerinin hata yapması lazım.o yüzden

arkadaşım musa banko ve sağbekte oynamalı diyorum.ama mesela bu hafta

bjk maçında yattara sakat olduğu için onu ortasağ da oynatabilir bu başka bir

tercih.ama bu kadar sağbekin denendiği takımda eğer bu musa hala olmaz

deniyorsa daha kim olur?

Abicim işte böyle oynayamaz.Hurra adamın üstüne gidip hiç olmadık yerde faul yaptırırsan yersin böyle ilk golü.2. goldede yerinde yoktu.Step Hasan bastı ilk onun yerine oda geldi sonradan yedi çalımı.Tamam Barcelona istemiyorum ama Trabzonspor'a yakışan futbolcu istiyorum.

Dediğin gibi kaç senedir almaya çalışıyorduk.Hatta geçen sene 50bin dolar fark için Ankara'yı seçti.

Orhan_Gazi
03.10.2006, 01:27
Ceyhundan o calimi yememesi lazimdi ama saglik olsun. Siradaki macta daha iyi oynar insallah.

frango
03.10.2006, 09:22
musa evet belki çok yı bı sağ kanat oyuncusu ama çok ıyı bı sagbek deyıl ve sag bekte cıddı anlamda aksıyo adam daha once orda oynamamıs kendısıne gore haklı olabılır ama bıze saglam bı sağbek lazım

Bülent Bayraktar
03.10.2006, 11:31
akşam çok kötü oynadı bi ceyhunu tutamadı
2. golde adam musayı çok rahat geçti

Erbay
03.10.2006, 12:01
O çalımlar yenir mi.Atın adamı taca kornere yav.Girmeden önce faul yapacaklardı.Musa en son çalımı yedi

Özsu
03.10.2006, 12:59
Bu maç olmadı musa.. İnşallah ileride daha iyi performans gösterirsin

İslam Sezer
03.10.2006, 13:13
yattara oynasa önünde daha bir rahat oynar ve bu kadar baskı yemez ama yattara oynasa onun yerine sağ bekte ufukhan hatta ferhat daha iyi oynar bu da ayrı konu.orta sahada daha etkili olur mu diye düşünüyorum hasanın veya hüseyinin yerine.

Özsu
03.10.2006, 13:15
yattara oynasa önünde daha bir rahat oynar ve bu kadar baskı yemez ama yattara oynasa onun yerine sağ bekte ufukhan hatta ferhat daha iyi oynar bu da ayrı konu.orta sahada daha etkili olur mu diye düşünüyorum hasanın veya hüseyinin yerine.

Bence olur..

Özge
03.10.2006, 15:13
musa son çalımı yemiyecekti topu kornere falan atabilirdi ufukhan iyileştiyse bir daha ki maç oynamalı bence inşallah musa ilerleyen haftalarda düzelir

Ali Sırrı
03.10.2006, 15:33
Her geçen gün geliştiriyor kendini ancak bu maçta hatalı pozisyonları çoktu..

frango
03.10.2006, 15:40
evet zamanla belkı sağ bekte oynamayıda becerecek ama su goruntusu ıle ıyı bı sag kanat oyuncusu olur ama sağ bek oyuncusu su asamada zor gıbı

Şentürk
03.10.2006, 17:17
Musa Büyük SAĞ AÇIK oyuncusudur, bunu anlayana kadar kaç gol yiyeceğiz acaba!!!

Özgür Yazıcı
06.10.2006, 16:00
Evet sağ acık da oynuyor musa

Hüseyin İlkin
06.10.2006, 20:40
BEk te oynamaya alıssın cafu tıpı bır oyuncu bu oyuncuyu kullanmamız lazım..

topalkaplan
06.10.2006, 23:33
çok güçlü kerata
ben olsam onun gücünü ikinci yarıda veya maçın sonlarına doğru kullanmayı yeğlerim
çünkü futbolcuların yorulduğu dakikalarda gökdeniz gibi hareketler yapıp bir kanadı fethedebilir
verkaç olayını iyi kavramasıu lazım

Egemen Yılmaz
07.10.2006, 12:56
musa sağ bekin adamı değil.. çok çabuk çalım yiyor. musa sağ açık oyuncusu. orada ferhat daha iyi. bence en ideali ufukhan ve akyel.

canim TS
20.10.2006, 21:30
boy var mubarek, tam sag beklik oyuncusun.

subay
20.10.2006, 22:36
Kusura bakmasin musa ama, hic iyi oynamadi bugün, ayni celaleddin gibi. Murat Ocak veya Mustafe Keceli gibi oynucunlar varken sol taraf icin Celaleddinin oynamasi cok büyük hata oldu bence.

degok
20.10.2006, 22:48
bence yiydi musa solda bile top çıkardı bu gün.

#10 Fietra
20.10.2006, 23:00
Musa'ya suç bulamıyorum çünkü o adam sağ bek değil ama onu sağ bek oynatan zihniyete ne demeli?

Çebi
20.10.2006, 23:02
top bile çıkardı:) kise yokken ofsayti bozan adam oldu sonra topu çıkardı...bir tane ayağa top oynamaz...deplasmanda büyük takımla oynayan sradan anadolu takımı futbolcularından farkı yok...haftalardır böyle...aldığını şişiriyor..oyun bilgisi sıfır..nerde duracağını ne zaman ne yapacağını bilmiyor...tek olumlu özelliği enerjisi...kontrolsüz güç de güç değildir tabi...

Erdogdu61
21.10.2006, 16:21
birakin sunu ya, benim 14 yasindaki kardesim bile buna rahat calim atar. her mac ayni olay, rakip vururmus gibi yapiyo bizimkisi önünden ucup gidiyor, sonra rahat bi orta/pas ve gol.

UğuR
22.10.2006, 22:41
top bile çıkardı:) kise yokken ofsayti bozan adam oldu sonra topu çıkardı...bir tane ayağa top oynamaz...deplasmanda büyük takımla oynayan sradan anadolu takımı futbolcularından farkı yok...haftalardır böyle...aldığını şişiriyor..oyun bilgisi sıfır..nerde duracağını ne zaman ne yapacağını bilmiyor...tek olumlu özelliği enerjisi...kontrolsüz güç de güç değildir tabi...
Aynen katılıyorum.Trabzon Spor da oynayacak bir adam değil defans özelliği hiç ama hiç yok.Hücumda yok ya neyse.

Özsu
23.10.2006, 08:53
Aslında her topu şişirmiyor. Hatta çoğu zaman yerden oynuyor.
Asıl mevkiside sağbek değil, ön liberoda daha iyi olurdu. Hırslı bir futbolcu , ama 11e girmelimi bende bilmiyorum.

ahmetansu61
23.10.2006, 10:12
sağ bac değil olmazada
trabzonsporda yedek oturması gereken futbolculardan. ancak sağ kanatda bi sıkıntı çekildiğinde oraya monte edilebilir.

firidin61
23.10.2006, 10:37
çok kısa boylu ve iyi yükselemiyor bu onun sag bek olmasına engel özellikler cünkü sag ve sol bekler ters kademeye girip savunmaya yardım etmesi lazım üstelik çok kolay çalım yiyor bu takımı sıkıntıya sokar.en iyi özelligi sürhati sayesinde adam geçebilmesi buda bi bekte olması gereken bi özellik degil...yani sayip oldugu özellikler ben bek olamam diye bagırırken biz ısrarla OLUCAKSIN kardesim diyoruz maalesef:(

musa bu haliyle bu takımda oynayamaz cünkü oynayabilicegi mevkilerdeki oyuncular ondan çok daha iyi şimdilik sol bekimiz yok diye oynuyo sol bekimiz olunca onun bu takımda 11e girebilicegini sanmıyorum

cınar#7
23.10.2006, 22:48
bence gayet iyi oynuyo özellikle ofansife çok katkı yapıyo sağ bekede çabuk alıştı tek eksiği kolay çalım yemesi

Şentürk
24.10.2006, 14:07
her zaman yazdım buraya Musa Büyük sağ açık oyuncusudur, sağbeg oynadı sürece çok gol yeriz ordan.

Erdogdu61
24.10.2006, 22:29
direk kulübeye

Selman
24.10.2006, 22:35

Hala aynı şeyleri düşünüyorum bir eksikle.Hüseyin'in yerinde de oynayamaz Musa Büyük.Bu kadar rahat çalım nasıl yer bir defans oyuncusu.Defans mı dedim onu defansta gören var mı?

gilimalı
24.10.2006, 22:53
musa büyük mustafa keçeli ferhat hasan üçüncü hüseyin bu adamların ne işi var ts ilk 11 inde sadce musaya yüklenmeyelim bu yazdıklarımda musadan daha iyi oynayan adamlar değil

Erdem Keser
24.10.2006, 23:06
yahu bu adamda hala bek die ısrar ediyo ne kadar garip adamın kanadını koridora cevirdiler hala bekliyo neyi bekliyosa artık ziya hoca

agahozlu
24.10.2006, 23:22
adamın defans özelliği yok ve devamlı açık veriyor.sağ bekte oynamamalı,orta alanın sağında olabilir ama sağ bek kesinlikle olmaz,savunma yönüü geliştirirse mükemmel bir sağ bek olur ona bir şey dediğimiz yok

AKSOY_61
25.10.2006, 12:28
musa iyi bir futbolcu ama yerinde oynatılmıyor adam ne yapsın

marcelinhos100
25.10.2006, 13:36
trabzonsporda oynayan topçu o kadar basit çalım yememeli iyi bir alternatif olur o kadar yani yedek

degok
25.10.2006, 14:22
Bence sağ açık mevkiinde daha faydalı olur. Çünkü ofansta hatasız oynuyor defansda tam bir fiyasko

bordox
25.10.2006, 15:00
Rakibin ilk hamlesinde uçuyorsun Musa.Biraz bekle rakip kaleye gidecek ve sana çalım atmak için senden daha hızlı olması gerekir ama senden hızlı olmayan adamlar bile tek harekette seni kandırıyor.

Hekimoğlu
25.10.2006, 15:24
sokaktan geçen adamı çevirip karşısında oynatsan yine çalım yer.

Şentürk
25.10.2006, 17:49
her zaman yazdım buraya Musa Büyük sağ açık oyuncusudur, sağbeg oynadı sürece çok gol yeriz ordan.
her zaman bunu yazmaktan sıkıldım, bakalım Ziya Doğan ne zaman anlayacak!!!

İleli
25.10.2006, 19:36
onun asil yerini butun trabzonspiorlular biliyor am aziya hoc abilmiyo rharhalde baksaniza..adam dunku macta 2-3 cikisi vardi tutamadila

İleli
25.10.2006, 19:37
onun asil yerini butun Trabzonsporlular biliyor ama ziya hoca bilmiyor herhalde baksaniza..adam dunku macta 2-3 cikisi vardi tutamadilar onu bile onu

AKSOY_61
26.10.2006, 01:44
bir defans adamının forvete geçmesinden ne kadar verim alırsan
musadanda o kadar verim alırsın o kadar

#10 Fietra
26.10.2006, 02:00
Gel Rize maçı gel..

numan
27.10.2006, 22:30
onun asil yerini butun Trabzonsporlular biliyor ama ziya hoca bilmiyor herhalde baksaniza..adam dunku macta 2-3 cikisi vardi tutamadilar onu bile onu

ABI ADAM SIZE NE ETSE YARANAMIYO GUN GELECEK BUNU DEDIGINIZDEN UTANACAKSINIZ. MUSA BI KERE DEFANS OYUNCUSU DEGIL VE COK GUZEL KANAT OYNUYO, GUZEL ORTADA ATIYO EEEEE NE YAPMASI GEREK ORTASAHADA VEYA DEFANSTA TOP PASLARI MI VERSIN BU ADAM ORTA VERMESINI BILIYOR VE ORTASINDAN YARARLANIYO TRABZON

numan
27.10.2006, 22:32
her zaman bunu yazmaktan sıkıldım, bakalım Ziya Doğan ne zaman anlayacak!!!

ADAM BISE BILIYODA YAPIYO DIMI AMA SAYGI LUTFEN
MADEM O KADAR BILIYOSUNUZ GIDIP TEKNIK DIREKTOR OLUN

Oruç
28.10.2006, 12:57
Gol yediğimiz maçlarda ataklar ve goller Musa'nın tarafından geliyor. BKZ: Gençler maçı 32. saniye...

Yeter artık Ufukhan oynasın Musa'nın yerine !

Erkan
28.10.2006, 13:01
Adi buyuk kendisi kucuk, Ufukhan`in oynamasi lagzim...!!!! Ufukhanin oldugu yerde musa nin top oynama yetkisi bile olamaz.. Kotu bir oyuncu degil ama bizim bir Ufukhanimiz var!

yağız61
28.10.2006, 13:03
ArkadaŞlar Bence Musa Faydali Bİr Oyuncu Eksİk Olanyani Bu Admin SaĞ Bek DeĞİlde SaĞ AÇik OluŞudur.saĞbekte Ufukhan Oynayip SaĞ AÇiĞa Musayi Çekersek Yattradan Sonra Bu Mevkİnİ En İyİ Adami Olur.ufukhana Gelİnce Defansİf YÖnÜ İyİ Ama İlerİ ÇikiŞlari Zayif Hatta HİÇ Yok.musa Öyle DeĞİl Ama İlerde Çok Etkİlİ.son İkİ MaÇ Şuna Katiliyorum Ama Defansta Çok Aksadi.ama Yerİn Dİbİne Sokulacak Bİr Oyuncu OlduĞunu DÜŞÜnmÜyorum.

Erkan
28.10.2006, 13:05
Ufukhanin oynadigi yerde musanin ne isi vaR? Ufukhani geriiiiii istiyorum.. Celaleddin gibi mal bir oyuncuyu oynatiyor da niye nerde? UFUkHAN?!

İleli
30.10.2006, 02:43
ABI ADAM SIZE NE ETSE YARANAMIYO GUN GELECEK BUNU DEDIGINIZDEN UTANACAKSINIZ. MUSA BI KERE DEFANS OYUNCUSU DEGIL VE COK GUZEL KANAT OYNUYO, GUZEL ORTADA ATIYO EEEEE NE YAPMASI GEREK ORTASAHADA VEYA DEFANSTA TOP PASLARI MI VERSIN BU ADAM ORTA VERMESINI BILIYOR VE ORTASINDAN YARARLANIYO TRABZON

kardes bende yazimda musanin esas yeri sag bek degil sag acik demek istedim :)

akturco29
30.10.2006, 16:26
Artık gor ziya dogan biz bunun yuzunden cok gol yedik sag bek oynatma bu adamı baska yerde degerlendir Ankaragucu macında bunun kanadı genclerbirligi yine aynı hadi bu akşam olmasın

diskus
31.10.2006, 22:02
ziya hoca musa sagbek oynuyamiyorum diye bagiriyor herkes görüyor bir sen göremiyorsun.

@FLU
31.10.2006, 22:06
musa kim yaa ben ondan daha iyi oynarım

SHENOLA
01.11.2006, 23:42
ben ne zaman zeki müren gibi şarkı söylersem sende o zman top oynarsın...

nekop
01.11.2006, 23:45
Acıkcası Musaya kızamıyorum çünkü adam Trabzonspora gelene kadar belkide hiç defansta oynamadı ama Ziya Dogan inatla onu oynatmaya devam ediyor bakalım bu hatayı nereye kadar sürdürcek...

TSelif
02.11.2006, 09:36
Canla başla oynuyo. Bir çoğundan kat kat iyi.

kudu_61
03.11.2006, 15:48
Kesinlikle musa nın hiç ama hiç hatası yok sen tut sağ açık olan adamı sağ bek yap düz ovada deveye hendek atlatmaya çalışıyor ziya hoca tigana da ali tandoğan ı sağ bek yapmaya çalışıyor futbolun yeni hastalığı bu olsa gerek adam Trabzona gelene kadar hiç bek oynamamış maksadın ne hoca hadi ufk için erken çek akyeli sağ beke çağdaşla stephanowla göbek yap musayı da sağ açık oynak futbolun bir sistemi vardı sen geldin geleli o da kalmadı...

Özsu
03.11.2006, 16:05
Musa fena futbolcu değil ama niye böyle oldu anlamadım..

sweetrose
04.11.2006, 20:42
Ankarada oynadığı futbolu neden bu takımda oynamıyor deli olacağım...ayağında top tutamıyor..

DeAgLeMaNyAq
04.11.2006, 21:23
Sadece depar atar. Ayağına oturursa da iyi orta keser. Onun dışında sağbekte oynayacak biri değil...

jefferson61sefa
04.11.2006, 21:29
allah cezanı versin senin be ne biçim adamsın ya bir tane olumlu hareketin yok ya ne yaptın be bu kadar kötü bek olunur mu ya bari kendn de oynuyamıyorum hocam al beni çünkü bunu ziya doğan anlmıooooooooooo

Bülent Bayraktar
04.11.2006, 21:35
şu adamı neden hala ilk on birde oynatıyo anlamış değilim yeter artık ufukhan nerdeeeeeee

HapSi
04.11.2006, 22:17
A benim kel oglum, oynayacak baska takim yokmuyduda bizi buldun :@

jefferson61sefa
04.11.2006, 22:19
kel kafasıyla bizi seçmiş iste boyuna ve futboluna bakmadan

Hüseyin Çümen
06.11.2006, 23:46
takımda en çok sırıtan oyuncu bence

AKSOY_61
08.11.2006, 12:49
musanın iyi oynaması ,işe yaraması için arkasına ufukhanın koyulması lazım
çünkü tam bir ofansif oyuncu .sağ açık görevini mükemmel yapar.
ama ziyaya göre o bir defans oyuncusu

sweetrose
08.11.2006, 15:15
Sadece depar atar. Ayağına oturursa da iyi orta keser. Onun dışında sağbekte oynayacak biri değil...
İbrahim ÜZÜLMEZ'İN beje de ki versiyonu..koyun gibi... kafayı dikiyor önüne...:mad:

ibrahim_yattara
09.11.2006, 10:05
bunun yerinde yattara olsa sakarya maçında sağ kanatta snowboard yapardı

Şentürk
09.11.2006, 10:52
ADAM BISE BILIYODA YAPIYO DIMI AMA SAYGI LUTFEN
MADEM O KADAR BILIYOSUNUZ GIDIP TEKNIK DIREKTOR OLUN

ben gördüğümü söylerim bir şey bilip veya bilmemem önemli değil görünen şeyleri yazıyorum,söylemimde ve merak ettiğim şeyde bir T.D olan Ziya Doğanın ne zaman bunu görecek olmasıdır!
her şey ortada Musa Büyükten sağ beg olmaz,kendisine sorsanız oda aynını der.

Mehmet_Mercanlı
09.11.2006, 13:02
bunun bir sucu yok onu oynatanda suç. bu adam antramanlarda napıyo acaba 11 giri merak ediyorum.

Sefa Murat Dokuz
12.11.2006, 18:06
FORUM KURALLARINI OKU!..

Ertan 51
12.11.2006, 18:14
XXXXX

baba aynen sana katılıyorum hepte takımda 5 6 kazma var diyorum haklısın fakat ginede gebermesin gitsin başka takımlarda oynasın onları fıtık etsin.sinirle yazmışındır anlıyorum ama biraz dikkat lütfen onlarında çoluğu çocuğu vardır.saygılarımla.

Bülent Bayraktar
12.11.2006, 18:18
bi oyuncuda bu kadar ısrar edilmez ki nedir yaw bir maçta iyi oynasa gam yemiyecem berbat oynuyo bizi batırıyo ama ziya hala ilk on bire koymakta ısrar ediyo

Sefa Murat Dokuz
12.11.2006, 19:07
baba aynen sana katılıyorum hepte takımda 5 6 kazma var diyorum haklısın fakat ginede gebermesin gitsin başka takımlarda oynasın onları fıtık etsin.sinirle yazmışındır anlıyorum ama biraz dikkat lütfen onlarında çoluğu çocuğu vardır.saygılarımla.
haklisin :o

ibrahim_yattara
12.11.2006, 20:50
evet bugünde sevgili hocamız musamızın kaygan kafasını sevdi onu teselli etti.

başarılar musacığım başarılar hocam. elbet bir gün bu takımın başına futboldan anlayan bir adam gelecek ve bu saçmalıkların hesabını soracak..

ziya doğan hakkında bu kadar yanıldığıma inanamıyorum.

diskus
12.11.2006, 20:55
XXXXX

bu forum da sorumlu kalmamis galiba uyumayin beyler bu yaziyi yazan halen yazi yaziyor.

Şevket KÜÇÜK
12.11.2006, 21:08
Musa bu takımda oynayacak kapasiteye sahip bir futbolcu değil şimdiye kadar oynadığı maçlarda bunu gördük.Koy oraya ufukhanı oynasın hem deneyim kazanmış olur hemde eminimki musa dan daha iyi oynar ama nerdeeeeeee..

Harun
16.11.2006, 18:56
Israrla diyorum bu adamı ön liberoda aynatmak daha akılcadır.Hüseyin ve Hasan'dan daha verimli olacağını düşünüyorum.

Oruç
16.11.2006, 18:59
Musa'nın Ziya hocaya büyü yaptığını düşünüyorum...

Mellih
16.11.2006, 19:21
Gereksiz Transfer

karatasof
16.11.2006, 19:34
Musa'nın bir kere soyadı büyük,futbolu olmasada olur deyip transfer etmişler.İkincisi iyi niyetli olması rakip takım topçuları yanından geçerken onları sakatlarım endişesiyle mudahale bile etmeyip seyretmesi.Üçüncü özelliğide takıma çabuk adapte olması her pozisyonda yanlızca Ersen'i araması,eğer onu göremezsede topu rakip topçuya nişanlaması.Netice itibarıyla sizde ''Erseni alana yanında hediye'' verilen topçudan fazla bişey beklemeyin kardeşim.

6Şafak Aydın1
17.11.2006, 03:36
Takimimizin Yul Brynneri. Yani starimiz. Futbolu göze carpmasa bile kafa carpiyor.

Saka bir yana kanatlarda cok kosuyor diye alindi herhalde. Transferler cok kötü.

Erdem Keser
17.11.2006, 16:02
superspor.com da hayatinda yasadigi talihsizlikleri anlatmis

turkercan
17.11.2006, 16:11
Musa Büyük'ün film gibi hikayesi

Trabzonspor'a bu sezon başında Ankaraspor'dan transfer olan Musa Büyük'ün geçmişte yaşadığı film gibi olaylar onun futbol hayatının şekillenmesinde ve transferlerinde önemli rol oynadığı ortaya çıktı.

haber61.net' isimli internet sitesine açıklamalarda bulunan Musa Büyük, işçi emeklisi olan babasına yardım etmek için muavinlik yaptığını ve 17 yaşında geçirdiği bir trafik kazası ile hayatının altüst olduğunu söyledi.

1996-97 sezonunda Zeytinburnuspor'da futbol oynarken bir yandan da babasına yardım ettiğini belirten Büyük, "İşçi emeklisi olan babam bir servis aracı almıştı. Bende boş zamanlarımda ona muavinlik yapıyordum. Zaman zaman ise aracı ben kullanıyordum. Şoförlüğü öğrenmiştim ama yaşım tutmadığı için ehliyet alamıyordum, 17 yaşındaydım. Babam biraz rahatsızdı yine servise çıkma işi bana kalmıştı. Çekmece'de kaza yaptım. Bir polis otosu bize yandan çarptı. Araçta bulunan bir komiser öldü. O an hayatım karardı. 'Hayallerim bitti' dedim. Olay yerine gelen memurlar beni teselli etti. 'Senin bir suçun yok, tek suçun ehliyetsiz olman. Onun dışında hatan yok' dediler. Bende inandım. Sonra raporlar gelince bütün suç bana yıkılmıştı. Yandan vuran araçla ilgili hiçbir hak iddia edemedim. Onlar meslektaşlarını yani ölen komiserleri için gerekli onarımları yapmışlar" dedi.

O tarihte komiserin ailesinin kendisinden 25 bin YTL'lik kan parası istediğini kaydeden Musa Büyük, "Ben ise futboldan yılda 5 milyar bile almıyordum. Üstelik ailemin ekmek teknesini de yok etmiştim. Bu beni daha çok üzüyordu. İçimden 'Hayalim olan futbolculukta bitti' dedim. Ama bırakmadım. Kafamda her yıl 5 bin YTL alsam öderim diye düşündüm. Mahkeme 7-8 yıl sürdü. Yani 2003 yılının sonunda sonuçlandı. 25 bin YTL'lik ceza 270 bin YTL'ye faizi ile yükselmişti. Ben bu parayı hayatımda görmedim" diye konuştu.

"Hakim 4 yıl hapis deyince az kalsın bayılacaktım"

Musa, Zeytinburnuspor'dan daha sonra İstanbulspor'a transfer olduğunu ve bu kulüpte oynadığı sürece aldığı paranın 125 bin YTL'yi geçmediğini ifade ederek, "Son mahkemeye gitmemi istediler. İlk kez hakim karşısına çıktım. Hakim 'yaz kızım, sanığın 4 yıl hapsine' deyince az kalsın bayılacaktım. Dilim tutuldu, gözlerim doldu. Sonra indirimler falan derken iş paraya bağlandı. Toplam ödememiz gereken kan parası 270 bin YTL'ye çıkmıştı.

Mahkemenin uzun sürmesi 25 bin YTL ile açılan davayı buraya getirmişti. Haklı olduğum davada ise şimdi suçluydum. Parayı ödemezsem haciz ve hapis yolu açıktı. Hem kendimi hem de ailemi perişan etmiştim. Sonra Allah yüzüme güldü. Trabzonspor istemişti. Konuştuk her şey imzaya kalmıştı ki iş çıkmaza girdi ve yattı. O ara devreye Ankaraspor girdi. Tek şartım vardı. (270 bin YTL'lik kan parasına imza atarım) dedim. Hem de peşin olacak. Ailemi de kendimi de böylece kurtarmış olacaktım. İlk ciddi transfer paramı hapisten kurtulmak için kan parası olarak ödedim. Yani Ankaraspor'dan aldığım para kan parasına gitti" şeklinde konuştu.

"Süper Lig'de İstanbulspor, Ankaraspor ve Trabzonspor gibi üç takımda oynayıpta parası olmayan tek futbolcu benim herhalde" diyen Musa Büyük, "10 yıldır futbol oynuyorum ve tek kuruşum yok. Şimdi Trabzonspor kapısı açıldı. İnşallah bundan sonra şansım döner. Kazandıklarımla ilk olarak ailemi rahat ettirmek istiyorum. Çünkü onlara çok borcum var" dedi.

kaynak : internetspor.com

üzüldüm valla :(

Özge
17.11.2006, 16:30
bende üzüldüm yazık yaa

kaplan6161
17.11.2006, 17:57
takımdan hemen uzaklaştırılması gereken birisi

Fatih Ay
17.11.2006, 22:21
bundan defans olursa ben de yattara:)

AKSOY_61
18.11.2006, 10:57
ya arkasına bir adam koyulsun yada oynatılmasın defansif yanı çok kötü

guera
18.11.2006, 22:41
musa büyük! inan senin yüzünden futbola olan sempatim kayboldu artik! senis ahada gördügümde delirecek gibi oluyorum! sen 33 yillik yasamimda gördügüm en degersiz futbolculardan birisidin isin garip yani senin arkandan siramalada yakinlarinda biryerlerde senin iki takim arkadasinda var! bu trabzonsporun neden bu yil budenli kötü oldugunu da acikliyor! senin gibi üc tane ilkonbir oyuncusu olan bir takimdan beklenti icinde olmak esseklik olur zaten...

Orhan_Gazi
19.11.2006, 17:17
yahu bi kere iyi oynadi ama Ziya Dogan oyundan aldi. Bu ne zeka anlamiyorumki ben...

geronimo_61
19.11.2006, 18:09
ahhh be musa ahhhh bu futboldan anlamayan taraftarlar senin değerini bilemedi gittti yazık oluyo sana yazııkkkk

forza musa büyük

alemde bir sen varsın bir zambrotta
gerçi onda saç var ama
senin ofansif özelliğin daha ağır basıyoo

takma sen bunlara emi annem
git şimdi ziya hocadan yeni taktikler al gel bekliyorumm

hadi koçum hadi aslanım
senin gibisi yok bu alemde

kaplan6161
19.11.2006, 18:15
Büyük topçu Musa Büyük. O kadar güzel top oynuyorsun ki kimse oynayamaz bu oyunu. Takımın canına okudun pas atmaktan aciz, orta yapmaktan aciz, gözünün önüne bakmaktan aciz daha sayayım mı? Bu nasıl oyun oynayacaksan adam akıllı oyna ; yok kapasitem bu diyorsan klübe git eşyalarını topla ondan sonrada arkana bakmadan çık git

Özge
19.11.2006, 19:21
eski maçlara oranla bugün daha iyi oynadı

DeAgLeMaNyAq
19.11.2006, 20:05
Savunması sıfırdı ve bu gidişle öyle kalacak. Takımın sağ kanadını yol geçen hanına çevirdi...

bordoylamavi
19.11.2006, 23:32
bilmiyorum ama futbola herkesin bakışı farklı galiba. ben musayı bugün maçta gayretli ve iyi gördüm. ha iyi oyuncu mu değil ama diğerlerinie göre sahada öçok daha istekliydi

Erdem Keser
19.11.2006, 23:45
bugun istekliydi ama ne hikmetse ziya hoca busefer oyundan aldi adamin iyi oynayan oyuncuya sanki kasti var

TSKara61
20.11.2006, 03:00
Atağa hiç bir katkısı olmadı maalesef...

Bülent Bayraktar
20.11.2006, 11:45
sonunda kurtulduk fb maçında görmiyecez hayalet gibi dolaşıyodu hiç sevmiyorum bu adamı kötü oynuyor ama ziya hala ısrar edip ilk on bire koyuyo sanki bulunmaz hint kumaşı

Beytullah
20.11.2006, 13:42
sonunda yaa walla sarkı kartı cezalısısın ilk defa bukadar seviniyorum.

UğuR
20.11.2006, 13:56
Bu takımın topçusu değil yanlış transfer fakat Ziya Hoca da bu yanlışa katılıyor.Sarı kart cezalısı olduğu anda sevindim.ALLAH IM ne günlere kaldık ya Trabzon Spor futbolcusu ceza alıyor ve ben seviniyorum.

frango
21.11.2006, 11:47
musa abi insan bı tane dogru orta yapamazmı okadar musaıt pozzisyonlarda topu dağlara taşlara attı

Fatih Ersoy
25.11.2006, 19:56
Ankarasporda dahi yedek oturan bi adamı kurtarıcı olarak aldık. Neden orta saha eksik kalıyormuş. Kardeşim bu adam kimki eksiklik gidersin. Gönderilen adem koçak bu adamı 5- 10 a katlardı. Yalan diyen varsa çıksın tartışalım... Yeter, artık bir şeyleri görmemiz gerekiyor. Her şeye tek yönüyle bakmayalım. Çıkarın artık at gözlüklerini...

kuzey
25.11.2006, 20:47
En BÜyÜk Trabzon Spor...ÜmÜtler Sonsuza Dek SÜrmelİ....

Egemen
01.12.2006, 23:56
defol git..

Erdem Keser
02.12.2006, 00:05
evet cok dogru sende git bırakın yakamızı

Harun-61
02.12.2006, 00:10
ankara bize vermekle iyi i$ yapti galiba :-(

adherent_1
02.12.2006, 17:32
Bu sezon yapılan en olumsuz transfer bence Musa Büyük transferiydi. Tek kelimeyle yol geçen hanı... Kısa boylu olması defans gibi bir mevkîde kafa toplarında etkisiz kalmasına yol açıyor. Diğer taraftan kısa boylu olmasının getirdiği avantaj olan çabukluğa da sahip değil. Sağ kanatta çok kolay geçiliyor ve yapılan hiçbir ortaya da doğru dürüst müdahale edemiyor. Orta sahada bir nebze olsa da defanstakinden daha iyi. Ancak bu oyuncunun değil Trabzonspor'da oynaması, yedeklerde bile tutulması hatadır. Bu oyuncu gelmeden bir sezon önce sağ kanatta oynayan Emrah çok daha kaliteliydi. Ama o da bence yetersizdi. Musa ise tam anlamıyla vasatın da altında berbat bir oyuncu. Defansın sağına Önder Turacı ve Hamit Altıntop gibi kaliteli oyuncular transfer edilmeli ve acilen Musa Büyük bu takımdan gönderilmeli. Aksi takdir de Ziya Hoca Trabzonsporu bu oyuncuyla yakmakta kararlı...

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 00:06
bugün takimin en iyisiydi, takimimizda harcaniyor.... sprinter bir tip teknigi üst düzey sutlari Hamiden kuvvetli...fizik gücü mükemmel, tam bir takim oyuncusu, Roberto Carlos halt etmis

champions
16.12.2006, 00:09
bugün takimin en iyisiydi, takimimizda harcaniyor.... sprinter bir tip teknigi üst düzey sutlari Hamiden kuvvetli...fizik gücü mükemmel, tam bir takim oyuncusu, Roberto Carlos halt etmis
:D :D :D bak sen şu musaya

Şuayip Aydın
16.12.2006, 00:14
harcanıyosa kardes kendine klup bulsun o zaman zorla tutan yok bak şimek ke gitcem diyo adam başka bişe demiyo...

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 00:21
harcaniyor samsunlum bu marifetleriyle ama trabzon as,igi iste . o kadar cok seviyor trabzonuki ayrilamiyor

6Şafak Aydın1
16.12.2006, 00:25
dabda kafali Musa

Şuayip Aydın
16.12.2006, 00:27
aynen katılıyom genclerin onu acmak lazım abi dimi yani...

Murat'
16.12.2006, 12:52
bizde oynayacak kapasiteye sahip değil musa

Hüseyin RİZELİ
17.12.2006, 02:10
musanın maçlarda hıcbı etkısı yok takımdan en kısa zamnda gıtmelı.

Hüseyin Çümen
17.12.2006, 17:31

:D aynen bu yoruma katılmamak ne mümkün analiz lerinden dolayı kutluyorum :yattara:

ErayAkyüz
22.01.2007, 14:11
konya macında cok iiyiydi umarım hep boyle olur

Murat'
22.01.2007, 14:13
yattaraya ayak uyduramadı bence....iyi paslar atamadı yattaraya

61 baha
22.01.2007, 14:18
konya macında cok iiyiydi umarım hep boyle olur
KARDEŞ SANA KATILMAK İSTERDİM AMA
BENCE KÖTÜYDÜÜÜ
BU TAKIMDA YERİ YOKK

Egemen Yılmaz
22.01.2007, 16:24
hele sağ bekte çok kötü oynuyor çünkü hiç defansif özelliği yok, ofansif özellik olarak da sadece hızı var, zira ne orta açabiliyor ne de çalım atabiliyor... bence iyi bir yedek ama 11 de asla yeri yok. orada feridun oynasa daha iyi.. hatta hasan bile daha iyi oynar defansif anlamda

keskinkilic_68
22.01.2007, 16:31
sana katılmamak elde değil fakat bu adamdan yedek bile olmaz sağ bekte ufukhan var olmadı erdinç gelio olmadı feridun var yani var oğlu var hatta dediğin gibi hasan bile oynar hatta ilk forma giydiği yıllarda sağda oynamıştı yanlış hatırlamıosam

ziya hoca bırak inadı gönder şu musayı

champions
22.01.2007, 16:37
musanın sağbek olamayacağını haftalar önceden gördük ama ziya doğan göremiyor nedense gitmesi gerekenlerden biri bana göre sağbekte kim mi oynar bence feridun oynar

keskinkilic_68
22.01.2007, 16:38
sağ bekte kim oynarsa oynasın ama musa oynamasın her atakta adamı geçiyorlar hızlı oolmasından başka hiç bi halt yok gitsin atlet olsun nie futbolcu olmuş

gönderin şu herifi artık

bordox
22.01.2007, 18:04
Musa bence gerçek performansını bir türlü ortaya koyamadı.Aslında fizik olarak tipik bir sağbek hızlı ama defansif olarak eksiklikleri var.Özellikle geri dönüşlerde ve rakiple ikili mücadelelerde daha dikkatli olmalı.
Hücüma çıkışları güzel aslında.En azından sol tarafımıza göre daha çok ileri çıkıyor.

sümela61
26.01.2007, 18:36
artık sağ bek olarak görmek istemiyorum... hava toplarında etkisiz, kolay çalım yiyor, bek özellikleri yok... kötü futbolcu olmayabilir ama ancak sağ açık oynayabilir... "kulübemizde Yattara'nın iyi bir yedeği olsun" düşüncesi kapsamında takımda tutulabilir...

Hüseyin Çümen
26.01.2007, 22:44
bu adam dan sağ açıkta olmaz orta açamıo hatırladıım tek ortası gese ye açtıı orta ersen kenara bırakmıştı

agahozlu
28.01.2007, 18:12
sağ bek denildiği gibi olmaz defansif özelliği sıfırın altında...sağ açık da olamaz orta yapamıyor,sağ açıkla sağ bek arasında ortada bir yerde oynayacaksa oynasın :)

Recep Çaltepe
28.01.2007, 18:16
Bize gelmeden önceki son üç senesinde takip ettim bu oyuncuyu, hep sol kantta oynadı ve de başarılı oynadı. TD (teknik deha) Ziya Doğan onu sağ kanatta oynattı hep. :S

bordo_61_mavi
28.01.2007, 18:16
kayseriye kiralık verdiğimiz tayfun cora'ya bak, ankaradan aldığımız musa'ya bak,,, Ne diyeyimm elimizdeki sağ beki kiralıyoruz, hayatında sağ bek oynamamış adamı sağ bek oynatıyoruz,,, helal sana ziya aynen devam koçum bi ilki gerçekleştirip düşüren bizide...

firidin61
28.01.2007, 18:17
İlk defa musa yı beyendim...bence risp ve tolgayla sahanın iyilerindendi.

tbrikler...

Ama sen bu takımın futbolcusu degilsin:rolleyes:

Özkan Erdem
28.01.2007, 18:26
defansif özelliği yok bu adamın.. hızıyla kapatmaya çalışıyor.. geçen yıl ankarada forvet oynuyordu bir ara, bize geldi sağ bek oldu.. esas yeri de sağ açık.. kalede denerdi muhtemelen ziya hoca ama boydan kaybediyo.

Zurawski
28.01.2007, 18:49
Takımdaki en yararlı adamlardan biriydi bugün ,özellikle kanatlara inmekten yoksun bir takım için ,savunması sıfır olsa bile gerekli bir futbolcu.

Murat'
28.01.2007, 18:52
bugün kötünjün iyisiydi diyebilirim.....

jefferson61sefa
28.01.2007, 19:02
ya ne yararlıısı başka maç mı izlediniz batırdı batırdı ya o vuramadığı bir top var attı topu gökhanın önüne sonra çıakrken 4 kez kaptırdı ayağından top açar sonra yattara ya attığı pas lar berbat ötesi toplara vuramadı defansta hep rakibe verdi kaç topu ne iyisi

champions
28.01.2007, 19:11
her zamanki gibi kötüydü

sametaydin
28.01.2007, 21:21
ya bu adamı nasıl oynatıyop hala anlamadım ya. bi ara herkes musa büyük diyip duıruyody. ahanda geldi adam ama hiçbir özelliğiyok. nasıl futbolcu olmş ben anlamadım valla. o kanatta adamımız yok. bizimkilerde feridunu yolladılar. gerçi o da iyi değil ama en azından alternatifti yani. neyse ziya dogan

bordox
28.01.2007, 21:34
Bugünkü oyununu beğendim Musa'nın defansif yöndeki sorunlarını biraz daha giderse çok daha iyi olacak.

İleli
28.01.2007, 22:42
rezalet daha ne

zafer6161
28.01.2007, 22:44
çok kötü oynadı artık yeter git musa

kaplan6161
29.01.2007, 00:08
Bu taktiği kimden aldıysan git deki millet benim bu oyun stilimi beğenmiyor sen bana başka bir taktik ver de. Aslında yönetim birilerine yaranmak için Ersen Martinle seni bir arada aldı sen değil bu takımda ilk 11 de son saniye değişikliğine yarayacak futbolcu bile değilsin Çünkü onlarda birşeyler görülür. Bu adamda iş var denir. Sende ancak saçma sapan hareketler yap. topu kaptır. Kaptanının yolunda emin adımlarla ilerle.

keskinkilic_68
29.01.2007, 01:28
ya artık duy sesimizi ve git bu taıkımdan atlet ol yüzücü ol ne bilim f1 pilotu ol ama bizim takımda futbolcu olma mümkünse hiç futbolcu olma git artık

DeAgLeMaNyAq
29.01.2007, 06:19
Ah Ufukhan ah...

Ertan 51
29.01.2007, 11:06
yerine klas bi adam alınacak teşekkür edilip yollanacak başka söze yoruma gerek yok.TS nin şuanki kadrosunun adamı yoksa normal şartlarda bu formayı zor görürdü diye düşünüyorum.emeğine saygı duyuyorum fakat bize yetmez vasat,vasat,vasat.

Rıza ÇOLAK
29.01.2007, 13:32
Bu Musa ya sadece gülüyorum artık. Çünkü ne kadar kızsamda bu Ziya olduğu müddetce bu takımda oynayacak onunu için artık KASMIYORUM

Gamze
29.01.2007, 13:40
maç boyunca sadece taç atışı kullandı!en iyi yaptığı işti..!

''Gülerim ben ağlanacak halimize...''

Erbay
29.01.2007, 14:46
Ne kadar iyi olduğu tartışılır ama dün en çok mücadele eden.bir şeyler yapmak isteyen futbolcuydu.Zaten bir sağbek hücumda ne yapabilir ki forvet yokken.Adam orta açacak içerde Yattara ve Gökdeniz.Hangisi kafa atar??

topalkaplan
30.01.2007, 00:30
eğer bu adamın attığı uzaklaştırma toplar ziyanın verdiği taktikse musada suç yok n
ama gerçekten futboldan anlamıyorsa ki öyle görünüyor bıraksın yakamızı
adamın savunma yaptığı kanat her zaman rakibin en çok etkili hücum yaptığı kanat oluyor boyuda kısa köpek gibi koşmaltan başka bi işe yaramaz

celilmuhcu
11.02.2007, 19:36
Bu Elemni HİÇ BeĞenmİyorum Yattaraya Top Atamiyor.
Antep MaÇinda Sanirim En İyİ MaÇini Çikardi.ufukhan Nin Kranponu Olamaz

bordox
11.02.2007, 20:57
Bugün bence çok güzel bir maç çıkardı.Özellikle kademeye girme konusunda kendini geliştirmiş.İleri çıkışları güzel ve Yattara'nın onun önünde olması ise dezavantajı Yattara rakibi hiç kovalamıyor.

frango
11.02.2007, 21:22
ben musayı normalde beğenmiyorum ama bu maçta oda fena deyildi bıde onunde oynayan yattaranın hiç koşmadıgını ve defansa yardım etmedıgını dusunursek musa bugun ıyıydı ıyıde toplar kaptı yattara ılede bulusturdu bunları ama yattara bunları kullanamadı

nesta61
12.02.2007, 00:41
antep macinda vasat oynadi

DeAgLeMaNyAq
12.02.2007, 03:11
Ne zaman iyi oynadı ki? Vahid Hoca zamanında o mevkide Ufukhan müthiş oynuyordu ama şimdi eski günlerini arıyor...

Akın_61
12.02.2007, 04:24
kim ne derse desin antep maçında süper oynadı musa..onu tebrik ederim...çok koştu.çok çalıştı.....

TSKara61
12.02.2007, 05:51
Bence ne Ufukhan, Ne Musa Emrah Eren veya F. Akyel kadar olamaz.

Engenius
12.02.2007, 11:35
bence maçın adamı idi. gerçekten çok iyi oynadı.

zaten onun kanadından neredeyse hiç atak yemedik. yedirmedi yani. bir de çok iyi çıkışlar yaptı.

tebrikler musa. isminle müsemma ol hep. büyük oyna:)

_OziloZ_
12.02.2007, 12:52
Trabzon'a geldiğinden bu yana oynadığı en iyi maçtı.Yattara'yı çok iyi besledi.

Rıza ÇOLAK
12.02.2007, 12:57
Biz farklı Musa mı seyrettik acaba
şimdi adama bi benzetme yapacağım da ayıp olur boşver

Murat'
12.02.2007, 15:12
yattara o kanatta sayısız toplar kaybetti.....bakarsanız o kanattan neredeyse hiç atak yemedik...bence en iyi maçını oynadı

Çetin
12.02.2007, 15:13
maçın gizli kahramanydın tebrikler

Rıza ÇOLAK
13.02.2007, 13:49
Ağzınla kuş tutsan bu takımda oynayamazsın sen. O kadar topçu olamadın daha

Fatih
13.02.2007, 14:03
bence harikaydı varını yoğunu ortaya koydu sağ kanadı tek başına savundu !!

Murat'
13.02.2007, 14:12
Biz farklı Musa mı seyrettik acaba
şimdi adama bi benzetme yapacağım da ayıp olur boşver

sen kesin başka bir maç seyrettinnnn kesin...ya musa maçın en iyilerinden bir tanesiydi...onun olduğu kanattan atak bile yemedik bir tane...

Bülent Bayraktar
13.02.2007, 23:51
bu kel'i hiç sevmiyorum murat ocaktan kurtulduğumuz gibi ne zmn kurtulacaz bu adamdan merakla bekliyorum...

tsmusampa61
14.02.2007, 18:03
Bence trabzonsporda oynayacak topçu değil ama işte bazen hakaetmeyenler hakaetmeyecekleri yerlere gelebiliyo, ziya doğan, yönetim ve trabzondaki %25 topçular. seneye kesin gönderilmeli.

Lancet_61
17.02.2007, 23:16
musa bu takımda işin yok senin yedğimiz gollerin yarısından çoğunu senin kanadından yedik...bence 1.lig topçusu bile değilsin...her çalım yenir mi ya??ilk yarıda girdiğin rezil kepaze halleri unutamıyorum..emrah eren gibi bi adamı gönderip de bunu ala yönetimden ne beklenir....zaten biz bu transferde bariz bi kazık yedik...adem gibi bi adamı verdik biz ya...+m.yılmaz...erseninin mehmettten hiç bi üstünlüğü yok ki bence mehmet çok daha iidi..kendi ayağımızla kazık yedik geçmiş olsun

yns61
18.02.2007, 00:08
bu oynuyacagına ufukhan oynasın daha iyi..

AKSOY_61
18.02.2007, 22:13
arkadaşlar lütfen adama kötü laf etmeyelim.
bu lafları musa değil ziya hakediyor bence.
adam kısa boylu ayrıca defans adamı değil ortasaha oyuncusu ne yapsın çocuk.
onu orda oynatanda kabahat.
ziyada futbol bilgisi yokki yattarayı solda oynatan adamdan ne beklenir.

Kapılıkaya
19.02.2007, 11:06
Helal olsun sana bu maçta canla başla oynayan ve 2. yarı maçlarının en formda ismisin.Bu maçta Erdinç ve sen olmasaydın çok daha gol yerdik.Böyle oynamaya devam et.

REALCAN
19.02.2007, 11:10
Musa.nın oynadığı futbolu seyredince insanın çevresi geniş olmalı diyorum içimden...Arsinspor veya Ofspor veya Sebatspor.da iş yapabilir...Ancak Süper Lig.de hedefleri olan bir takımda Musa.yı futbolcu diye nasıl almış bizimkiler hayret ediyorum...3. lig Musa.larla dolu beyler...