PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muzaffer Bilazer | Yardımcı Antrenör

yaranozlu
28.01.2013, 22:43
"Hami abi merak etmesin, 10 numaralı forma emin ellerde" diyen denizlispordan transfer edilen muzo lakaplı eski oyuncumuz Tolunayın yardımcısı olarak görev alacak. Aslen Trabzonlu olan Muzaffer'e hayırlı olsun der, başarılar dilerim.

Kariyeri;

Yalıspor
Akçaabat Sebatspor
Gençlerbirliği
Erzurumspor
Denizlispor
Trabzonspor
Akçaabat Sebatspor
Elazığspor
Altay
Giresunspor
Ofspor
Akçaabat Sebatspor
Sarıyer

Veysel
28.01.2013, 22:46
2. sayfayı görmez bu ve ekip arkadaşları. Hayırlı olsun.

Murathan
28.01.2013, 22:50
"Hami abi merak etmesin, 10 numaralı forma emin ellerde" diyen erzurumspordan tranfer edilen muzo lakaplı eski oyuncumuz Tolunayın yardımcısı olarak görev alacak. Aslen Trabzonlu olan Muzaffer'e hayırlı olsun der, başarılar dilerim.

DenizliSpor'dan transfer edilmişti. :)

Mesut
28.01.2013, 22:56
http://www.trabzonspor.org.tr/images/kadrolar/2002-03.jpg

Adem Erdoğan
28.01.2013, 23:06
http://www.trabzonspor.org.tr/images/kadrolar/2002-03.jpg

Bu kadrodaki Mustafa Kahraman olması lazım. Muzaffer ligi 13. bitirdiğimiz sezon kadrodaydı.

Hamdi Karamahmutoğlu
28.01.2013, 23:12
Hayırlı olsun.
+
Adem bahsettiğin futbolcu Mehmet Kahriman'dı.
Defans oynuyordu.
Bizden ayrıldıktan sonra Kocaelispor'a gitmişti.

Adem Erdoğan
28.01.2013, 23:13
Hayırlı olsun.
+
Adem bahsettiğin futbolcu Mehmet Kahriman'dı.
Defans oynuyordu.
Bizden ayrıldıktan sonra Kocaelispor'a gitmişti.

Doğrudur. O sıralar takımda Mustafalar Mehmetler boldu. :)

Hatice Aslan
28.01.2013, 23:17
Hayırlı olacağını sanmam. Olsada farketmez artık.

arda.61
28.01.2013, 23:26
Hayırlı olsun.

Berke6198
28.01.2013, 23:44
Hayırlısı diyelim...

bordoylamavi
29.01.2013, 00:08
bu bi zmaanlar bizde oynmıştı dimi. hayal meyal hatırlıyorum

Cihad Varlı
29.01.2013, 00:15
Makara yaptığım oyuncularımızdandır kendisi. :) Hayırlı olsun.

Mert Oğuzlu61
29.01.2013, 01:29
gs nin kulübeye bakıyorsun terim, yanında hasan şaş ümit davala tafarel tugay vs.. vs.. ciddiyet disiplin hırs efsaneler hepsi birarada, kulübeye bakınca insan imreniyor bide bizimkine bak : muzaffer bilazer ! :D bu mu olacak şimdi kulübede ?

hayırlı mayırlı olmasın hayretler içersindeyim daha neler göreceğiz.

uemit
29.01.2013, 01:40
Ii futbolcu iyi antr demek degil :)

Bera B.
29.01.2013, 03:19
Bu bize seneler sürecek dandik adamlarla 10 numarayı işgal etme çağını başlatan ilk muzaffer değil mi? Böyle adamları nereden buluyorlar yardımcı antrenör yapıyorlar gerçekten akıl alır gibi değil. Bu adam neydi ki antrenörlüğü ne olsun? Ha dersiniz kendini geliştirdi bilmem ne bir şans veririm de eh.

yorumsuz6117
29.01.2013, 03:54
Daha önce nerde antrenörlük yapmış ?

Hürgün Aygün
29.01.2013, 04:17
Hayırlı olsun...

Çağatay_
29.01.2013, 05:05
gs nin kulübeye bakıyorsun terim, yanında hasan şaş ümit davala tafarel tugay vs.. vs.. ciddiyet disiplin hırs efsaneler hepsi birarada, kulübeye bakınca insan imreniyor bide bizimkine bak : muzaffer bilazer ! :D bu mu olacak şimdi kulübede ?

hayırlı mayırlı olmasın hayretler içersindeyim daha neler göreceğiz.

Renktaşım, hayranı olduğun 2000 Ruhu zımbırtısı seni çok motive ediyor anlaşılan.

Muzaffer'i beğenirsin, beğenmezsin. Bu yörenin bir insanıdır, sen ben kadar Trabzonspor'ludur en azından.

Eğer gerçekten bir ruhtan bahsedilecekse 5 kuruş para olmadan 2 tane Türkiye Kupası kazanıp, Trabzonspor'u yeniden ayağa kaldıran bir ruhtan bahsedilmelidir buralarda.

Zira Sneijder, Drogba muhabbetlerinden ziyadesiyle bıkmışken, şimdi bir de İstanbul'dan RUH ithal edecek değiliz. O bahsedilen ruh bizim DNA kodlarımızda gizli. Yeter ki kendimizi küçümsemeyelim.

Mehmet Kahriman, Mustafa Yalçınkaya, Macit Güven, Mehmet Yılmaz, Erman Özgür, Erman Güraçar, Ali Şen Kandil, Somers, Fatih Tekke, Lee, Aurelio, Hüseyin Çimşir, Gökdeniz, Erdinç Yavuz, Emrah Eren ....

Bu adamlardan oluşan kadro 2 sene üst üste Türkiye Kupası kazandı. Trabzonspor'u elektrik borcu sebebi ile haciz gelen günlerden, şampiyonluğa oynayacak duruma getirdi. Beğenmediğiniz Samet Aybaba ile, Özkan Sümer yönetiminde kurulan bu gösterişsiz kadroyla.

Hem de dönemin en iyi futbol oynayan takımı Gençlerbirliği'ne 2 finalde de top göstermeden, toplam 7 gol atarak.

- - -

Q7'ler Guti'ler transfer edilirken burada ağzı sulanan renktaşlarımıza bir şey olmaz bunlardan dediğimde, nasıl bir şey olmaz, adamlar transfer yapıyor demişlerdi. Sonraki sezonda ise biz şampiyon olurken, onlar bu adamları nasıl göndereceğini düşünür oldu.

Az biraz dünyanın gerçeklerine dönelim, değerlerimizi küçümsemeyelim. GS güzel bir oluşum yakalamış olabilir, onları takdir ederken kendi kulübümüzün hamlesini küçük görmek neden?

Muhtemelen bu tip oyunculardan oluşan bir kadro kurulsa, "Adamlar Sneijder'i alıyor yaaaa" diyecek olan bir çok taraftar, biz o yıldızlardan oluşan takımı yenince "İşte Trabzonspor bu" diyecektir.

Evet Trabzonspor bu, ama hakettiği taraftar bu değil diyorum ben de.

Trabzonspor milyonları saçacak, yıldızlar transfer edecek bir takım değildir, olmasın da.

Benim sevdiğim Trabzonspor, Muzaffer'ler, Lee'ler, Kahriman'lar ile devlere meydan okuyacak, yenilse bile terini son damlasına kadar akıtacak Trabzonspor'dur.

Benim Trabzonspor'um 1461 Trabzon gibidir.

Bolca Ahmet, Mehmet, Mustafa içerir, bolca beceriksiz ama yenilince kaybetmesini bilen oyuncular içerir.

Beğenmeyip dalga geçecekler ise en azından daha mantıklı verilerle gelmeli. "Adamlara bak yeaaa" çıkışlarını gördükçe, kendi taraftarım adına üzülüyorum.

İstemiyorum Drogba, benim aklım Sercan'da, benim aklım hala Karmil'in forma şansı bulmasında. Yemişim Sneijder'ini de.

Dip Not : 2. kupa alındığı sezon takıma takviyeler yapılmıştır, takımın başında Ziya Doğan vardır. Muzaffer her iki sezonda da banko ilk 11 oyuncumuz değildi. Belki 2003-2004 sezonu öncesi ayrılmış da olabilir, düzeltme olarak verelim.

Misina
29.01.2013, 08:47
Antrenörlükte tek kariyeri BAL ligindeki Sebatsporun U15 Takımını çalıştırmak olan birini ordan alıp yardımcı hoca yapmayı doğru bulmuyorum.Oldu olacak Macit Güven'i de alın

TSKara61
29.01.2013, 09:28
Renktaşım, hayranı olduğun 2000 Ruhu zımbırtısı seni çok motive ediyor anlaşılan.

Muzaffer'i beğenirsin, beğenmezsin. Bu yörenin bir insanıdır, sen ben kadar Trabzonspor'ludur en azından.

Eğer gerçekten bir ruhtan bahsedilecekse 5 kuruş para olmadan 2 tane Türkiye Kupası kazanıp, Trabzonspor'u yeniden ayağa kaldıran bir ruhtan bahsedilmelidir buralarda.

Zira Sneijder, Drogba muhabbetlerinden ziyadesiyle bıkmışken, şimdi bir de İstanbul'dan RUH ithal edecek değiliz. O bahsedilen ruh bizim DNA kodlarımızda gizli. Yeter ki kendimizi küçümsemeyelim.

Mehmet Kahriman, Mustafa Yalçınkaya, Macit Güven, Mehmet Yılmaz, Erman Özgür, Erman Güraçar, Ali Şen Kandil, Somers, Fatih Tekke, Lee, Aurelio, Hüseyin Çimşir, Gökdeniz, Erdinç Yavuz, Emrah Eren ....

Bu adamlardan oluşan kadro 2 sene üst üste Türkiye Kupası kazandı. Trabzonspor'u elektrik borcu sebebi ile haciz gelen günlerden, şampiyonluğa oynayacak duruma getirdi. Beğenmediğiniz Samet Aybaba ile, Özkan Sümer yönetiminde kurulan bu gösterişsiz kadroyla.

Hem de dönemin en iyi futbol oynayan takımı Gençlerbirliği'ne 2 finalde de top göstermeden, toplam 7 gol atarak.

- - -

Q7'ler Guti'ler transfer edilirken burada ağzı sulanan renktaşlarımıza bir şey olmaz bunlardan dediğimde, nasıl bir şey olmaz, adamlar transfer yapıyor demişlerdi. Sonraki sezonda ise biz şampiyon olurken, onlar bu adamları nasıl göndereceğini düşünür oldu.

Az biraz dünyanın gerçeklerine dönelim, değerlerimizi küçümsemeyelim. GS güzel bir oluşum yakalamış olabilir, onları takdir ederken kendi kulübümüzün hamlesini küçük görmek neden?

Muhtemelen bu tip oyunculardan oluşan bir kadro kurulsa, "Adamlar Sneijder'i alıyor yaaaa" diyecek olan bir çok taraftar, biz o yıldızlardan oluşan takımı yenince "İşte Trabzonspor bu" diyecektir.

Trabzonspor milyonları saçacak, yıldızlar transfer edecek bir takım değildir, olmasın da.

Benim sevdiğim Trabzonspor, Muzaffer'ler, Lee'ler, Kahriman'lar ile devlere meydan okuyacak, yenilse bile terini son damlasına kadar akıtacak Trabzonspor'dur.

Bolca Ahmet, Mehmet, Mustafa içerir, bolca beceriksiz ama yenilince kaybetmesini bilen oyuncular içerir.

Beğenmeyip dalga geçecekler ise en azından daha mantıklı verilerle gelmeli. "Adamlara bak yeaaa" çıkışlarını gördükçe, kendi taraftarım adına üzülüyorum.

İstemiyorum Drogba, benim aklım Sercan'da, benim aklım hala Karmil'in forma şansı bulmasında. Yemişim Sneijder'ini de.

Dip Not : 2. kupa alındığı sezon takıma takviyeler yapılmıştır, takımın başında Ziya Doğan vardır. Muzaffer her iki sezonda da banko ilk 11 oyuncumuz değildi. Belki 2003-2004 sezonu öncesi ayrılmış da olabilir, düzeltme olarak verelim.

Keyiflen okudum kardesim. Ellerine saglik.

Muzaffer secimini dogru bulmasam da

Travelair
29.01.2013, 10:39
Hayırlı olsun

Kıvanç Çuvalcı
29.01.2013, 10:43
Hayirlisi olsun,su onyargi denen seyi bir birakin Allah askina ya herkese bir kulp takmak zorundamisiniz kardesim.

Semra
29.01.2013, 10:56
Hayırlı olsun inşallah!

Berkan
29.01.2013, 12:17
Hayırlı olsun.

Yiğit Gayretli
29.01.2013, 12:48
Hayırlı olsun ama bana gelen haberler daha farklıydı. Yardımcının isminin değişebileceğini düşünüyorum.

hodlu
29.01.2013, 13:46
Sırf Trabzonlu ya da Trabzonspor'da 3-4 maç oynamış diye kulübeye yardımcı Ant. diye oturmak bu kulübün küçülmesi demektir. Ben bu yardımcı hoca işinde futbol kariyerinin önemli olduğu inancındayım...Muzaffer Bilazer ismini zayıf buluyorum...

deadpool
29.01.2013, 14:14
Trabzonspor'lu, bu konuda eğitim almış birisi Muzaffer. Fatih Tekke'nin çok yakın arkadaşı olması bile kendisi adına eşi bulunmaz bir vasıftır, zamanında Erzurumspor'u satın almaya çalışmışlardı hatta. Belki takımda görev almayacaktır Tekke ama aradaki soğukluğu gidermek için iyi bir fırsat bu, inşallah değerlendirilir.

61_Hasan_69
29.01.2013, 14:22
renktaşım, hayranı olduğun 2000 ruhu zımbırtısı seni çok motive ediyor anlaşılan.

Muzaffer'i beğenirsin, beğenmezsin. Bu yörenin bir insanıdır, sen ben kadar trabzonspor'ludur en azından.

Eğer gerçekten bir ruhtan bahsedilecekse 5 kuruş para olmadan 2 tane türkiye kupası kazanıp, trabzonspor'u yeniden ayağa kaldıran bir ruhtan bahsedilmelidir buralarda.

Zira sneijder, drogba muhabbetlerinden ziyadesiyle bıkmışken, şimdi bir de istanbul'dan ruh ithal edecek değiliz. O bahsedilen ruh bizim dna kodlarımızda gizli. Yeter ki kendimizi küçümsemeyelim.

Mehmet kahriman, mustafa yalçınkaya, macit güven, mehmet yılmaz, erman özgür, erman güraçar, ali şen kandil, somers, fatih tekke, lee, aurelio, hüseyin çimşir, gökdeniz, erdinç yavuz, emrah eren ....

Bu adamlardan oluşan kadro 2 sene üst üste türkiye kupası kazandı. Trabzonspor'u elektrik borcu sebebi ile haciz gelen günlerden, şampiyonluğa oynayacak duruma getirdi. Beğenmediğiniz samet aybaba ile, özkan sümer yönetiminde kurulan bu gösterişsiz kadroyla.

Hem de dönemin en iyi futbol oynayan takımı gençlerbirliği'ne 2 finalde de top göstermeden, toplam 7 gol atarak.

- - -

q7'ler guti'ler transfer edilirken burada ağzı sulanan renktaşlarımıza bir şey olmaz bunlardan dediğimde, nasıl bir şey olmaz, adamlar transfer yapıyor demişlerdi. Sonraki sezonda ise biz şampiyon olurken, onlar bu adamları nasıl göndereceğini düşünür oldu.

Az biraz dünyanın gerçeklerine dönelim, değerlerimizi küçümsemeyelim. Gs güzel bir oluşum yakalamış olabilir, onları takdir ederken kendi kulübümüzün hamlesini küçük görmek neden?

Muhtemelen bu tip oyunculardan oluşan bir kadro kurulsa, "adamlar sneijder'i alıyor yaaaa" diyecek olan bir çok taraftar, biz o yıldızlardan oluşan takımı yenince "işte trabzonspor bu" diyecektir.

Evet trabzonspor bu, ama hakettiği taraftar bu değil diyorum ben de.

Benim sevdiğim trabzonspor, muzaffer'ler, lee'ler, kahriman'lar ile devlere meydan okuyacak, yenilse bile terini son damlasına kadar akıtacak trabzonspor'dur.

Benim trabzonspor'um 1461 trabzon gibidir.

Bolca ahmet, mehmet, mustafa içerir, bolca beceriksiz ama yenilince kaybetmesini bilen oyuncular içerir.

Beğenmeyip dalga geçecekler ise en azından daha mantıklı verilerle gelmeli. "adamlara bak yeaaa" çıkışlarını gördükçe, kendi taraftarım adına üzülüyorum.

Istemiyorum drogba, benim aklım sercan'da, benim aklım hala karmil'in forma şansı bulmasında. Yemişim sneijder'ini de.

[ı]dip not : 2. Kupa alındığı sezon takıma takviyeler yapılmıştır, takımın başında ziya doğan vardır. Muzaffer her iki sezonda da banko ilk 11 oyuncumuz değildi. Belki 2003-2004 sezonu öncesi ayrılmış da olabilir, düzeltme olarak verelim. [/ı]

+ 1967

bestrafer
29.01.2013, 14:53
O dönemi hatırladığım kadarıyla iyi bir futbolcu değildi, hatta niye 10 numara giyer diye düşünmüştüm. Ama antrenörlük kısmı hakkında hiçbir bilgim yok. Eğer Tolunay Kafkas gelmesini istemişse sorun yok da, yönetim istemişse yine bir Trabzonsporlu olduğu için para yedirecekler diye düşünüyorum.

Emrah Akcagöz
29.01.2013, 15:11
Hayırlı olsun diyelim.

Samet Türkmen
29.01.2013, 15:33
Futbol bilgisi ne kadarda yüksektir değil mi ... :rolleyes: Ömer Rıza'da olabilirdi yanına. Kondisyoner olarak Ayman'ı da koyduğunuzda tamamen savaşçı bir takım olabilir !

Batuhan
29.01.2013, 15:34

- - -

:alkış:

Yiğit Gayretli
29.01.2013, 15:53
Yanlış biliyor olabilirim ama yardımcı hocaların akademisyen olması koşulu vardı sanki... En azından kendini geliştirdiğini biliyoruz.

Çağatay_
29.01.2013, 17:34
Keyiflen okudum kardesim. Ellerine saglik.

Muzaffer secimini dogru bulmasam da

Teşekkürler kardeşim güzel düşüncelerin için.

Muzaffer Bilazer belki yeterli olmayabilir, benim de bir bilgim yok kendisi hakkında. Bu görüşü belirtebiliriz de, zaten forumun amacı olumlu/olumsuz her türlü görüşün ortaya koyularak masaya yatırılması değil mi?

Ama daha yapıcı olmak kaydı ile. Kendimizi küçük görüp, kendimizle dalga geçip başkalarını yücelterek bir yere varamayız...

Sevgiler, saygılar.

yaranozlu
29.01.2013, 18:14
Muzaffer kesinlikle kötü bir topçu değildi ama bizde yapamadı. Erzurumda çok başarılı maçlarını hatırlıyorum. Denizlide de çok katkı sağladı. Önemli de değil, yeter ki iyi antrenör olsun. Bildiğim kadarıyla ertuğrulun yardımcısı mutluydu. Mutlu iyi topçu mudur yani? Aykutunkini bilmiyorum bile! Aybabanınki de recep, takoz recep :)

ibrahim
29.01.2013, 18:24

- - -

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

sivasin bilmem neyin cocugunun agzinin icine düsenleri görecegime böyle ADAM'lari görmeyi tercih ederim.

(Ayni hatada silerim o ayri... :))

Murat 61
29.01.2013, 18:26
Hoş geldin efsane 10 numara.

Hayırlı olsun.

Mert Oğuzlu61
29.01.2013, 19:14

- - -

hikaye güzel, bildiğimiz o yörenin insanı ruhu felan filan gayet dokunaklı, bildiğimiz şeyleri yazmışında ?

benim söylemek istediğim şeyle ne alaka ? yattara, fatih, gökdeniz, hüseyinli kadroyla üst üste 2 kere kupa kaldırdık, tamam o zamanlar fukaraydık savaşarak kazanıyorduk felan gayet güzelde, ne alaka yani ?

ben diyorum adamların oyuncusu kulübeye dönüp baktığında 2000 ruhunu yaşatan efsaneler birarada (onların efsaneleri, yoksa banane gs nin ruhundan sokayım onların ruhuna) bide bizim topçu dönüp kulübeye bakacak, kel muzo yanında muhtemelen süper amatör beyaz kırmızı gruplarda mahalle takımı yönetmiş birkaç eski topçu bozuntusu daha, eee onur un colman ın olcan ın felan muhatabı saha dışında bu adam ve bunun gibiler mi olacak şimdi ?

şöyle imalı imalı laflarla cevap yazıyorsunuz ya, gs hayranı olduk yine iki dakkada. önce söylenmek isteneni anlayın sonra yorum yapın. evet adamların vizyonuna hayranlığım var en azından ciddiyet, hırs, istek görebiliyorum oraya bakınca, bide bize bakıyorum dalga geçer gibi her günümüz komedi her hamlemiz çocukça, alt yapımızdaki veletlerden küfür yiyoruz bizanslıları doldurmuşlar alt yapıya daha kendi içimizden haberimiz yok, A takım mustafa bilazerlere emanet. güzel günler yakın, inanalım hadi.

1461 de reşit akçay ın takımında o bahsettiğin TS lilik ruhunu görüyorum ama A takıma bakınca, bir düzelme olacağına dair en ufak beklentim, umudum yok. bildiğimi, gördüğümü, olanı söylüyorum.

muzaffer bilazer ve onun gibi çöpleri sırf Trabzonlu diye TS lilik ruhu diyip önüme atanlara ben sadece gülerim :)

Yavuz Hasan
29.01.2013, 22:59

- - -

güzel yazı

muzaffer bilazer ve tüm ekibe hayırlı olsun Allah utandırmasın

yanlış bilmiyorsam erzurum spor akademisi mezunu

ve muzaffer bilazer in futbol kariyerinden dem vuranlara

en klişe örnek maradona futbolculuğunun kaçta kaç oranında hocalık yapmış

Mert Oğuzlu61
29.01.2013, 23:19
güzel yazı

muzaffer bilazer ve tüm ekibe hayırlı olsun Allah utandırmasın

yanlış bilmiyorsam erzurum spor akademisi mezunu

ve muzaffer bilazer in futbol kariyerinden dem vuranlara

en klişe örnek maradona futbolculuğunun kaçta kaç oranında hocalık yapmış

öyle bir akademide mi varmış :) erzurum akademisi, la iyi güldüm bu başlıkta :D akademide mi varmış orda :D

Yavuz Hasan
29.01.2013, 23:35
atatürk üni besyö (gerekirse besyö ve üni nin açılımını yaparım daha da anlamayanlar için görsel olarak izah etmeye çalışırım anlamamakda ısrar eden olursa okul öncesi eğitimi alan arkadaşları devreye sokarım maksat kafalarda soru işareti kalmasın)

haa bu arada atatürk üni erzurumda

Samet Yildirim
29.01.2013, 23:46
Kadirga Tv ye katilmisti gecen haftalarda...

Konusma tarzi...Düsünce yapisi...vb. hosuma gitmisti...Insallah katkisi yüksek olur.

Adem Erdoğan
29.01.2013, 23:57
Futbolculuk kariyeri önemliyse Maradona'yı alaydık. Günde çift idmanla kokain çekerdi artık oyuncular. :)

Mert Oğuzlu61
30.01.2013, 00:41
atatürk üni besyö (gerekirse besyö ve üni nin açılımını yaparım daha da anlamayanlar için görsel olarak izah etmeye çalışırım anlamamakda ısrar eden olursa okul öncesi eğitimi alan arkadaşları devreye sokarım maksat kafalarda soru işareti kalmasın)

haa bu arada atatürk üni erzurumda

jack sparrow, derdin ne tam olarak ? o ''üni'' ye bende gidiyorum, burda şimdi muzaffer den konuyu akademik tartışmaya mı götürelim, derdin ne ? verecek cevabın yoksa sus, kapa konuyu git başka başlığa ne bileyim ganitada felan takıl... illa tartışmak mı istiyorsun, pis tartışırım saatlerdir yarınki finale çalışıyom bir halt anlamadım lanet olası dersten, sana patlamayayım burda şimdi kafa zaten uçtu gitti.

hee bu arada, yazdığım yorumlardaki kinayeli kısımları anlamayan Allah aşkına cevap yazmasın bana. o kapasite yoksa yanaşmayın yamacıma.

F.Tütüncü
30.01.2013, 09:43
öyle bir akademide mi varmış :) erzurum akademisi, la iyi güldüm bu başlıkta :D akademide mi varmış orda :D

akademi Fr. académie
a. 1. Yüksekokul: Güzel Sanatlar Akademisi. 2. Çıplak modelden yapılmış insan resmi. 3. esk. Bilginler, yazarlar, sanatçılar kurulu: “Cilt cilt eserleri vardır, akademilere onlar girerler, onlar büyük şahsiyetler sayılır.” -Y. K. Beyatlı.
Güncel Türkçe Sözlük

akademi İng. academy
1. Bilim dallarında, güzel ya da uygulamalı sanatlarda orta ve yüksek öğretim yapan kimi okullara verilen ad. 2. Üyeleri bilginlerden, yazarlardan, sanatçılardan oluşan bilim ve sanat kuruluşu.
BSTS / Eğitim Terimleri Sözlüğü

http://tdkterim.gov.tr/bts/

Çağatay_
30.01.2013, 13:01
hikaye güzel, bildiğimiz o yörenin insanı ruhu felan filan gayet dokunaklı, bildiğimiz şeyleri yazmışında ?

benim söylemek istediğim şeyle ne alaka ? yattara, fatih, gökdeniz, hüseyinli kadroyla üst üste 2 kere kupa kaldırdık, tamam o zamanlar fukaraydık savaşarak kazanıyorduk felan gayet güzelde, ne alaka yani ?

ben diyorum adamların oyuncusu kulübeye dönüp baktığında 2000 ruhunu yaşatan efsaneler birarada (onların efsaneleri, yoksa banane gs nin ruhundan sokayım onların ruhuna) bide bizim topçu dönüp kulübeye bakacak, kel muzo yanında muhtemelen süper amatör beyaz kırmızı gruplarda mahalle takımı yönetmiş birkaç eski topçu bozuntusu daha, eee onur un colman ın olcan ın felan muhatabı saha dışında bu adam ve bunun gibiler mi olacak şimdi ?

şöyle imalı imalı laflarla cevap yazıyorsunuz ya, gs hayranı olduk yine iki dakkada. önce söylenmek isteneni anlayın sonra yorum yapın. evet adamların vizyonuna hayranlığım var en azından ciddiyet, hırs, istek görebiliyorum oraya bakınca, bide bize bakıyorum dalga geçer gibi her günümüz komedi her hamlemiz çocukça, alt yapımızdaki veletlerden küfür yiyoruz bizanslıları doldurmuşlar alt yapıya daha kendi içimizden haberimiz yok, A takım mustafa bilazerlere emanet. güzel günler yakın, inanalım hadi.

1461 de reşit akçay ın takımında o bahsettiğin TS lilik ruhunu görüyorum ama A takıma bakınca, bir düzelme olacağına dair en ufak beklentim, umudum yok. bildiğimi, gördüğümü, olanı söylüyorum.

muzaffer bilazer ve onun gibi çöpleri sırf Trabzonlu diye TS lilik ruhu diyip önüme atanlara ben sadece gülerim :)

Renktaş yazımda sana sataşmıyorum, emin ol duyguları okşayarak burada insanlara gaz vermeye de çalışmıyorum.

Şunları bir çırpıda yazmama sebep olan sözlerin ise, " hayırlı mayırlı olmasın hayretler içersindeyim daha neler göreceğiz. " .

Şimdi böyle bir cümlenin, Trabzonspor'lu birisini rahatsız etmemesi mümkün mü, rica ediyorum objektif bak. Yazıyı düzgün oku demişsin, bence sen yazdığını tekrar okursan sen de insanların neden rahatsızlık duyduğunu anlayacaksın.

Yazı içerisinde de belirttim, takdir edebilirsin, ben de takdir ediyorum hem o dönemki başarılarını, hem de şimdiki kulübe yapılanmasını ve aralarındaki iletişimi. Fatih Terim eski oyuncularını toplamış, iyi bir ekip oluşturmuş ve kulübeye bakan oyuncuya bunu hisssettirmiştir.

Ama şimdi onlar iyi iş yaptı diye, bizim yaptığımız işi küçümsemek neden?

Muzaffer belki bizde çok başarılı değildi, belki efsane bir oyuncumuz da değildi... Ama bu işin okulunu okuyup iyi bir antrenör olmuş ise, yapacağı hocalığa oyunculuğunun etkisi nedir. En basit örneklerden birisi Mourinho mesela. Diyeceksin ki o dünyanın en büyük hocası, kendini ispatlamış... Ama ikimiz de biliyoruz ki bu adam 1 günde Mourinho olmadı.

Söylediğim "bizim yöre" çerçevesindeki laflar ise emin ol duygu sömürüsü falan değil.

Taraftarımızdaki İstanbul hayranlığı beni rahatsız ediyor renktaş. Burada seni yaftalamıyorum, genel yorumumu senin bu mesajın üzerinden yaptım sadece, kişisel algılama. Adamların takdir edilecek yanları olabilir, ama büyük transfer falan filan gibi şeylerin taraftarımız tarafından kıskançlıkla karşılanmasından rahatsızlık duyuyorum.

BJK Q7, Guti transferlerini yaparken, "bize bak biz de Umut'larla şampiyon olacağız", "adam kimi alıyor, senin orta sahanda hala xx oynuyor" tarzı cevaplar gördüm. Sonraki sezon her iki takımın da durumu ortadaydı.

Gençlerbirliği bir adam alır, "adamlara bak nasıl transfer yapıyor, biz neden bulamıyoruz" derler, Trabzonspor genç ve tanınmamış bir adamın peşine düşünce "adamlarda Sneijder var bizi bu mu şampiyon yapacak" derler.

Şu samimiyetsiz yaklaşımları görüp rahatsız olmamak elde mi? Bunları yazılırken bu işleri bizim onlar gibi yapamayacağımız gerçeğini görmüyor muyuz ?

Muzaffer olayına yine gelecek olursak, bu yörenin bir insanı olması bence bir avantaj. Tabii ki sadece Trabzon'lu diye "gel takıl kardeşim sen bizdensin" diyecek durumumuz yok. İşin okulunu okumuş ve kendini geliştirmiş. O zaman senle ikimiz de Trabzonspor'u tutuyoruz diye hadi gidip ilk 11 oynayalım, olay bu değil. Ama yeterli bir kariyeri olmaması hocalık kabiliyetinin düşük olacağını göstermez. Daha görmeden küçümseyip hayırlı falan olmasın demek neden? Beni rahatsız eden budur. Hangimiz Türkiye'de en iyi yardımcı antrenörleri biliyoruz? Birkaç tanesini anca biliriz, ama bilmek zorunda da değiliz. Futbolcu ile gereken iletişim kurulduğunda, "Sen kimsin, ben Zokora, sen Muzaffer" diyecek durum olmaz. Çünkü birisi hoca, birisi futbolcu. Kimse onu futbol geçmişi ile yargılayamaz, ancak hocalığına bakar, o da iyi ise problem yoktur.

Yavuz Hasan
30.01.2013, 15:03
He he he

Mert Oğuzlu61
30.01.2013, 17:47
akademi Fr. académie
a. 1. Yüksekokul: Güzel Sanatlar Akademisi. 2. Çıplak modelden yapılmış insan resmi. 3. esk. Bilginler, yazarlar, sanatçılar kurulu: “Cilt cilt eserleri vardır, akademilere onlar girerler, onlar büyük şahsiyetler sayılır.” -Y. K. Beyatlı.
Güncel Türkçe Sözlük

akademi İng. academy
1. Bilim dallarında, güzel ya da uygulamalı sanatlarda orta ve yüksek öğretim yapan kimi okullara verilen ad. 2. Üyeleri bilginlerden, yazarlardan, sanatçılardan oluşan bilim ve sanat kuruluşu.
BSTS / Eğitim Terimleri Sözlüğü

http://tdkterim.gov.tr/bts/

Üstteki yorumumda belirttiğim o son kısım sen ve senin gibiler içindi, googleden TDK ya felan girip akademinin anlamını araştırmana gerek yoktu. yinede benim için bu çabayı sarfetmen hoş, teşekkürler.

Renktaş yazımda sana sataşmıyorum, emin ol duyguları okşayarak burada insanlara gaz vermeye de çalışmıyorum.

Şunları bir çırpıda yazmama sebep olan sözlerin ise, " hayırlı mayırlı olmasın hayretler içersindeyim daha neler göreceğiz. " .

Şimdi böyle bir cümlenin, Trabzonspor'lu birisini rahatsız etmemesi mümkün mü, rica ediyorum objektif bak. Yazıyı düzgün oku demişsin, bence sen yazdığını tekrar okursan sen de insanların neden rahatsızlık duyduğunu anlayacaksın.

Yazı içerisinde de belirttim, takdir edebilirsin, ben de takdir ediyorum hem o dönemki başarılarını, hem de şimdiki kulübe yapılanmasını ve aralarındaki iletişimi. Fatih Terim eski oyuncularını toplamış, iyi bir ekip oluşturmuş ve kulübeye bakan oyuncuya bunu hisssettirmiştir.

Ama şimdi onlar iyi iş yaptı diye, bizim yaptığımız işi küçümsemek neden?

Muzaffer belki bizde çok başarılı değildi, belki efsane bir oyuncumuz da değildi... Ama bu işin okulunu okuyup iyi bir antrenör olmuş ise, yapacağı hocalığa oyunculuğunun etkisi nedir. En basit örneklerden birisi Mourinho mesela. Diyeceksin ki o dünyanın en büyük hocası, kendini ispatlamış... Ama ikimiz de biliyoruz ki bu adam 1 günde Mourinho olmadı.

Söylediğim "bizim yöre" çerçevesindeki laflar ise emin ol duygu sömürüsü falan değil.

Taraftarımızdaki İstanbul hayranlığı beni rahatsız ediyor renktaş. Burada seni yaftalamıyorum, genel yorumumu senin bu mesajın üzerinden yaptım sadece, kişisel algılama. Adamların takdir edilecek yanları olabilir, ama büyük transfer falan filan gibi şeylerin taraftarımız tarafından kıskançlıkla karşılanmasından rahatsızlık duyuyorum.

BJK Q7, Guti transferlerini yaparken, "bize bak biz de Umut'larla şampiyon olacağız", "adam kimi alıyor, senin orta sahanda hala xx oynuyor" tarzı cevaplar gördüm. Sonraki sezon her iki takımın da durumu ortadaydı.

Gençlerbirliği bir adam alır, "adamlara bak nasıl transfer yapıyor, biz neden bulamıyoruz" derler, Trabzonspor genç ve tanınmamış bir adamın peşine düşünce "adamlarda Sneijder var bizi bu mu şampiyon yapacak" derler.

Şu samimiyetsiz yaklaşımları görüp rahatsız olmamak elde mi? Bunları yazılırken bu işleri bizim onlar gibi yapamayacağımız gerçeğini görmüyor muyuz ?

Muzaffer olayına yine gelecek olursak, bu yörenin bir insanı olması bence bir avantaj. Tabii ki sadece Trabzon'lu diye "gel takıl kardeşim sen bizdensin" diyecek durumumuz yok. İşin okulunu okumuş ve kendini geliştirmiş. O zaman senle ikimiz de Trabzonspor'u tutuyoruz diye hadi gidip ilk 11 oynayalım, olay bu değil. Ama yeterli bir kariyeri olmaması hocalık kabiliyetinin düşük olacağını göstermez. Daha görmeden küçümseyip hayırlı falan olmasın demek neden? Beni rahatsız eden budur. Hangimiz Türkiye'de en iyi yardımcı antrenörleri biliyoruz? Birkaç tanesini anca biliriz, ama bilmek zorunda da değiliz. Futbolcu ile gereken iletişim kurulduğunda, "Sen kimsin, ben Zokora, sen Muzaffer" diyecek durum olmaz. Çünkü birisi hoca, birisi futbolcu. Kimse onu futbol geçmişi ile yargılayamaz, ancak hocalığına bakar, o da iyi ise problem yoktur.

İstanbul hayranlığıyla bir ilgisi yok bu yazılanların. dikkat ederseniz sizde aynı ifadeleri kullandınız, ''fatih terim önderliğinde başarılı bir ekip ve sistem kurulmuş, oyuncuyada hedefler hissettirilmiş'' ... olay bu yani. adamlar bizanslı diye, övemeyecek miyiz doğru yaptıkları kısımları ? neden hep bu kompleks var bizde, neden sıyrılamıyoruz bazı şeylerden, hani isyankardı bu taraftar, hani en büyük özelliğimiz buydu ? sen söylüyorsun ya biz farklıyız biz şöyleyiz böyleyiz, bunları küçümsemek gibi bir aptallık yapmıyorum ben psikopatlık derecesinde Trabzonsporluyum. takımım için en iyisini istiyor olmam, rakipleri kıyas olarak kabul etmem kadar basit ne olabilirki ?

bazı şeyleri sorguluyorum, olanı biteni görüyorum ve yapmam gerektiği gibi, hatalar karşısında susamıyorum isyan ediyorum. isyanım sadece muzaffer in yardımcı antrenör olmasına değil, şenol hocanın gidiş sürecinden sonra hakikaten bazı şeyleri sorguluyor insan, o güldüğümüz bizanslıların taraftarı kadar olamıyoruz sesimizi duyuramıyoruz bu dokunuyor mesela bana. 1461 i doğrama işlemi başlatıldı en basitinden buna bile gıkımızı çıkaramıyoruz, bakkal yönetemeyecek adamların çıkıp dalga geçer gibi taraftarla alay etmesi, kulübe yapılan ihanetler, hepsi ardı ardına gelince insan sinirleniyor. hepimizde mesela bir beklenti var dimi, akıllar 2010 da kaldı hala çıkamadık oradan, gs nin 2 yıl önceki durumuyla aynı konumdayız, onlar hagi yi getirdi sezon sonu başkandı hocaydı alayı değişti kısa zamanda yapılan işler, hedefler ortada. biz şu kıytırık ligde şampiyon olacaz diye 30 senedir bekliyoruz, ona yanıyorum. içimizde bizi engelleyenler var, en büyük engel biziz aslında, içten yıkıyoruz hep takımı. taraftar olarak burda çok daha farklı konuları tartışıyor olmamız gerekir, muzo nun antrenörlük meselesini tartışıyoruz, acı verici...

uzun oldu ama şunu söyleyeyim,ben realist adamım. sen yazdın ya guti q7 aldıkları dönem burda yazılan çizilenleri vs.. biz o yaz 3 ay golcü bekledik jaja geldi. ben asla guti ye felan imrenmedim, süper kupa maçı bitiş düdüğü çaldı, ''bu sene şampiyonuz'' dedim ve de olduk. bunun için profesör olmaya gerek yok, şikeyle çalınsada o yıl şampiyon olduk, bu belliydide zaten. çünkü hayret verici bir biçimde kenetlenmiştik, süper kupa maçından sonra teo vakasına kadar herşey hayret verici biçimde iyi gidiyordu. ve o yıl şampiyonda olduk... sonraki yıl olanlar ortada, CL heyecanı dışında koca bir hiç yılı. ve öyle olacağıda belliydi, şimdi bu yılında böyle geçeceği belliydi, kahin olmaya gerek yokki, daha hazırlık maçlarında belliydi bir cacık olmayacağı ?

duygusallığı bir kenara bırakıp, bazen gerçeklerlede yüzleşmek lazım. birşeyleri yanlış yapıyoruzki küme düşme potasındayız dimi ? takım kaosun içinde şuan... tolunay ın yapacakları çok önemli, kaderi ersun yanal ınkine çok benziyor, umarım onun yaptıklarını şu yarım devrede yapar, kafasında birşeyleri planlar ve gelecek sene için yazın gerekli hamleleri yapar. ben gs hayranı değilim, sadece onlar gibi planlı programlı, hedefi vizyonu belli olan bir atılım bekliyorum, umut ediyorum.

diyeceksinizki amma büyüttün bir yardımcı antrenör meselesini... yok öyle çokta küçük bir mesele değil, o kedilerin meşhur 2000 ruhu musleradan eboue selçuktan önce geldi. hatta o meşhur ruhun parçası hasan şaş, selçuk inan la birlikte geldi ! :) önemli şeyler bunlar... adamların yardımcı antrenörü senin kilit oyuncunu bir yemekle 1 saat içinde ayartıyor, hayır hayır önemli şeyler bunlar. senin muzon daha u16 daki ergene lafını geçiremezki... hiç sanmıyorum. ''alırım paramı yatarım amaaaaan'' düşüncesiyle kulüpte çalışan onlarca vasıfsızdan biri olacağından adım gibi eminim. umarım yanılırım.

Çağatay_
31.01.2013, 00:18
İstanbul hayranlığıyla bir ilgisi yok bu yazılanların. dikkat ederseniz sizde aynı ifadeleri kullandınız, ''fatih terim önderliğinde başarılı bir ekip ve sistem kurulmuş, oyuncuyada hedefler hissettirilmiş'' ... olay bu yani. adamlar bizanslı diye, övemeyecek miyiz doğru yaptıkları kısımları ? neden hep bu kompleks var bizde, neden sıyrılamıyoruz bazı şeylerden, hani isyankardı bu taraftar, hani en büyük özelliğimiz buydu ? sen söylüyorsun ya biz farklıyız biz şöyleyiz böyleyiz, bunları küçümsemek gibi bir aptallık yapmıyorum ben psikopatlık derecesinde Trabzonsporluyum. takımım için en iyisini istiyor olmam, rakipleri kıyas olarak kabul etmem kadar basit ne olabilirki ?

bazı şeyleri sorguluyorum, olanı biteni görüyorum ve yapmam gerektiği gibi, hatalar karşısında susamıyorum isyan ediyorum. isyanım sadece muzaffer in yardımcı antrenör olmasına değil, şenol hocanın gidiş sürecinden sonra hakikaten bazı şeyleri sorguluyor insan, o güldüğümüz bizanslıların taraftarı kadar olamıyoruz sesimizi duyuramıyoruz bu dokunuyor mesela bana. 1461 i doğrama işlemi başlatıldı en basitinden buna bile gıkımızı çıkaramıyoruz, bakkal yönetemeyecek adamların çıkıp dalga geçer gibi taraftarla alay etmesi, kulübe yapılan ihanetler, hepsi ardı ardına gelince insan sinirleniyor. hepimizde mesela bir beklenti var dimi, akıllar 2010 da kaldı hala çıkamadık oradan, gs nin 2 yıl önceki durumuyla aynı konumdayız, onlar hagi yi getirdi sezon sonu başkandı hocaydı alayı değişti kısa zamanda yapılan işler, hedefler ortada. biz şu kıytırık ligde şampiyon olacaz diye 30 senedir bekliyoruz, ona yanıyorum. içimizde bizi engelleyenler var, en büyük engel biziz aslında, içten yıkıyoruz hep takımı. taraftar olarak burda çok daha farklı konuları tartışıyor olmamız gerekir, muzo nun antrenörlük meselesini tartışıyoruz, acı verici...

uzun oldu ama şunu söyleyeyim,ben realist adamım. sen yazdın ya guti q7 aldıkları dönem burda yazılan çizilenleri vs.. biz o yaz 3 ay golcü bekledik jaja geldi. ben asla guti ye felan imrenmedim, süper kupa maçı bitiş düdüğü çaldı, ''bu sene şampiyonuz'' dedim ve de olduk. bunun için profesör olmaya gerek yok, şikeyle çalınsada o yıl şampiyon olduk, bu belliydide zaten. çünkü hayret verici bir biçimde kenetlenmiştik, süper kupa maçından sonra teo vakasına kadar herşey hayret verici biçimde iyi gidiyordu. ve o yıl şampiyonda olduk... sonraki yıl olanlar ortada, CL heyecanı dışında koca bir hiç yılı. ve öyle olacağıda belliydi, şimdi bu yılında böyle geçeceği belliydi, kahin olmaya gerek yokki, daha hazırlık maçlarında belliydi bir cacık olmayacağı ?

duygusallığı bir kenara bırakıp, bazen gerçeklerlede yüzleşmek lazım. birşeyleri yanlış yapıyoruzki küme düşme potasındayız dimi ? takım kaosun içinde şuan... tolunay ın yapacakları çok önemli, kaderi ersun yanal ınkine çok benziyor, umarım onun yaptıklarını şu yarım devrede yapar, kafasında birşeyleri planlar ve gelecek sene için yazın gerekli hamleleri yapar. ben gs hayranı değilim, sadece onlar gibi planlı programlı, hedefi vizyonu belli olan bir atılım bekliyorum, umut ediyorum.

diyeceksinizki amma büyüttün bir yardımcı antrenör meselesini... yok öyle çokta küçük bir mesele değil, o kedilerin meşhur 2000 ruhu musleradan eboue selçuktan önce geldi. hatta o meşhur ruhun parçası hasan şaş, selçuk inan la birlikte geldi ! :) önemli şeyler bunlar... adamların yardımcı antrenörü senin kilit oyuncunu bir yemekle 1 saat içinde ayartıyor, hayır hayır önemli şeyler bunlar. senin muzon daha u16 daki ergene lafını geçiremezki... hiç sanmıyorum. ''alırım paramı yatarım amaaaaan'' düşüncesiyle kulüpte çalışan onlarca vasıfsızdan biri olacağından adım gibi eminim. umarım yanılırım.

Yazdıklarınıza katılmadığımı söyleyemem. Ama olay benim itiraz ettiğim noktanın dışına çıktı. Yani aslında katılmadığım kısma cevap vermediniz. Sizin iki cümlelik yorumunuzdan tüm bunları nasıl anlayabilirdim ki?

Benim cevabım sizin genel yapınız veya kişiliğiniz ile ilgili değil, mesajınızın benzerlik gösterdiği görüş ile ilgiliydi. Yani sizin şurada belirttiğiniz görüşlerinize katılmadığımı söyleyemem. Ama o mesajdaki üslup yapıcı değil, yıkıcıydı.

Bence isimler üzerinden tartışmamalıyız. Tabiki ağırlığı olan isimlerin önemi var, ama henüz çalışmamış birisi için "hayırlı falan olmasın" demek olmamalı diye düşünüyorum. En azından iyi dileklerimizi iletmeli, ama yanında eleştiri yapmak istiyorsak onu da yapmalıyız. Öteki türlü yaklaşınca hoş olmuyor. Belki siz de biraz fevri yazdınız son zamanların gerginliği ile.

Bu arada sırf İstanbul takımı diye doğru yaptıklarını görmeyip, bu kulüplere durmaksızın karşı çıkacak değiliz, gerekirse takdir de ederiz. Akıl ve bilim çağındayız, doğru olan şey nerede olursa olsun öğrenmek ve adapte olmak zorundayız.

Birbirimizi genel anlamda anladığımızı düşünüyorum .

Yunus Emre AYAZ
31.01.2013, 03:55
ne kadar gereksiz adam var şu forumda bir hayırlı olsun demekten aciz.

jose mou. iyi bi futbolcumuydu yada futbolcumuydu demek lazım.

yılmaz vural ? daum vsvs futbolculukları hakkında bilgisi olan ?

fuat çapa ?

çok gereksiz adam var iyi futbolcu iyi hoca olur sanıyorlar :)

hagi den iyi futbolcu mu vardı yada maradona ?

neyin kafasını yaşıyorsunuz sırf eleştirmek için işkembeden sallayıp duruyorsunuz.

çok gereksiz adam var çok.

ibrahim
31.01.2013, 17:46
mecnunun ilk aski olacagina bu olsun yardimci antrenör konumunda.. Sevindim gelmesine, insallah basarili olur..