PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gökdeniz ve Duran Toplar

Sayfa : [1] 2

onurts61
29.07.2006, 13:17
Bugün bir arkadaş yorumunda frikikleri gökdenizin kullanması ile ilgili çok güzel bir yorum yaptı ama forumun içinde bu konunun heba olmasını istemediğim için konu açma ihtiyacı duydum.

Günümüz futbolunda duran topun önemi her geçen gün dahada fazla artıyor takımımızda yattara , Szymkowiak gibi çok iyi kesme vuruş yapabilen çağdaş gibi uzaktan sert , etkili ve düzgün vuruş yapabilen oyuncularımız olmasına rağmen gökdeniz frikiklerin başına gitmesi beni çok rahatsız ediyor ve takıma zarar veriyor ve şimdi marcelinho da geldi göreceksiniz ki çoğu arkadaşımızın bildiğini tahmin ediyorum üst düzeyde frikik kullanan bir oyuncudur , gökdeniz mahalle çocuklarında olan top benim istediğimi oynatırım mantığıyla aynı olan beni düşürdüler frikiği ben kullanırım mantığından en kısa sürede kurtulmak zorundadır yada illaki kullanacak ise kendini bu konuda geliştirmelidir barajın üstüne topu sert bir şekilde vurmak frikik kullanmak demek değildir , takımımız gökdenizin egoları yüzünden bu konuda zarar görüyor eminimki burda fikir bazında sağlam bir tepki koyabilirsek bu işin önüne geçebiliriz.

Son yıllarda duran top gollerimizdeki azalma başarısızlığımızın ana nedenlerinden biridir günümüzde çok etkili bir silah olan bir takımı şampiyonluğa bile taşıyacak kadar büyük etken olan ( fenerbahçenin son 2 yılına bakarsanız şampiyonluğunun altındaki ana etkenin duran toplar olduğunu görebiliriz) duran topları işin ehli insanlarına bırakırsak başarı oranımızın artacağına inanıyorum.

Konuyla pek alakalı değil ama trabzon kimlikli oyuncularımız bu kimliği kullanarak kendilerini ön plana çıkartıp kendilerinde olmayan bazı hakları kendilerinde lütfen görmesinler onların trabzon kimliği onlara daha büyük sorumluluk getirir diğerlerine göre daha fazla mücadele edip savaşmalıdırlar.

Lucreto
29.07.2006, 13:19
Bence bu konuda karar verebilecek ve de vermesi gerek tek kişi Lazaroni olmalıdır.
O kararını versin ondan sonra tartışalım.

Jackdaniels
29.07.2006, 13:21
Artık böyle bi sorunumuz yok çünkü her duran topta frikikte penaltı olmuş gibi sevinecez... niye diye soracak olursanır bu çok açık MARCELİNHO var;)

fanatik_zuzu
29.07.2006, 13:23
bence gökdeniz duran topları iyi kullanamıyor.bunların frikik veya penaltı gibi özellikleri yok.ama gökdeniz ısrarla kullanmak istiyo!!!szymkowiak kullansa ondan daha iyi..neyse artık marcelinho geldi bakalım ne olacak.gökdeniz kullanmasın artık şu frikik v.s i...

Alpayer
29.07.2006, 13:25
Gökdeniz son hazırlık maçlarının birinde yere düşürüldü ve kendini işaret etti. "Ben yaptım ben kullanayım gibisinden"

Serbest vuruşları Gökdeniz'in kullanmaması için Marselinyo'nun gelmesi gerekmezdi ki. Gökdeniz ancak beşinci yada altıncı kişidir duran toplarda.

Emorfo
29.07.2006, 13:26
3 senedir kanser olduk Gökdeniz yüzünden.
eskiden serbest vuruş olunca heycanlanırdık Hamimiz vardı, 3 senedir dua ediyoruz serbest vuruş olmasın diye... Marcelinho geldi Gökdeniz artık balıklama atlamaz serbest vuruşlara... Ayrıca Şimek de güzel serbest vuruş kullanıyor malesef Gökdeniz'den fırsat kalmadı adama...

erdal6167
29.07.2006, 13:28
artık marcelinho var duran topları o kullanır. yattar ve o en iyi tercih olur. . .

ts_fan
29.07.2006, 13:29
Bence başlık ''Marcelinho ve Duran Toplar'' olarak değiştirilmeli;)

Alpayer
29.07.2006, 13:30
3 senedir kanser olduk Gökdeniz yüzünden.
eskiden serbest vuruş olunca heycanlanırdık Hamimiz vardı, 3 senedir dua ediyoruz serbest vuruş olmasın diye... Marcelinho geldi Gökdeniz artık balıklama atlamaz serbest vuruşlara... Ayrıca Şimek de güzel serbest vuruş kullanıyor malesef Gökdeniz'den fırsat kalmadı adama...
Bende çok fazla gaza gelmeyelim.
Szymek-Yattara-Fatih varken utanmadan; maç içinde bir iki berbat serbest vuruştan sonra yine topun başına geçen Gökdeniz şimdi de duran topları kullanabilir.

FANATIK61
29.07.2006, 13:32
Neye dayanarak atmak istiyor Gökdeniz frikikleri anlamis degilim. Bugüne kadar kac Gol atmis frikikden, insan hayretler icinde kaliyor vallah. Zaten zar zor Frikik pozisyonu buluyoruz Maclarda bunuda Gökdeniz Ego'su ve beceriksizligi yüzünden heba ediyoruz.

Burçak
29.07.2006, 13:33
marce nin frikikleri ile nekadar ünlü olduğunu bilmeyen kalmadı. eğer gökdeniz duymamış sa zaten öğrenecektir ve bu frikik kullanma sevdasından vazgeçecektir..

ts_fan
29.07.2006, 13:35
Kendisinden her ne kadar haz etmesemde, 61'in bu takımın yapacağı çok şey var.61 koşacak, savaşacak, sahada kan terleyecek, normal ter dökmeyecek, zira kendisi ''Trabzonspor'a çok şey borçluyum'' diyor.Frikik işi O'nun işi değil, bu sene çok daha fazla koşacak, zira az koşan oyuncuların (Marcelinho, Yattara) açığını kapatacak.

İleli
29.07.2006, 13:38
marcelınho geldıkten sonra gokdenız hala ısrar ederse soverım abı kusura bakmayın...

fanatik_zuzu
29.07.2006, 13:45
marcelınho geldıkten sonra gokdenız hala ısrar ederse soverım abı kusura bakmayın...
:D:Dmarcelinho gelmeden de kullanması saçmaydı bence..

NoPain-NoGain
29.07.2006, 13:52
Sahada disiplini sistemi saglamis bir teknik direktörümüz olsaydi firikik vuruslarini topu ilk kapanin kullandigi bir takimimiz olmazdi. Dilerim bu sene bu da degisir....

chota
29.07.2006, 14:43
gökdenizin yapacağı en iyi şey hamallıktır.koşsun dursun .teknik işleride abilerine bıraksın artık...

fanatik_zuzu
29.07.2006, 14:47
gökdenizin yapacağı en iyi şey hamallıktır.koşsun dursun .teknik işleride abilerine bıraksın artık...
katılıyorum.koşar koşar topu kalecinin üzerine atar:mad:

Sevgi
29.07.2006, 15:15
saha içinde frikikleri kimin kullanacağına hoca karar verir.Gökdeniz frikik kullanmakta ki ısrarına devam ederse lazoroni de futbolculara söz dinletemiyor demektir.

Tansu Onur Erdoğan
29.07.2006, 15:16
walla bu konunun acılması gökdenizin duran toplara vurması gibi bişey saçma yani :)

tsmaniac
29.07.2006, 16:12
gökdenizi çok severim ama şu frikikleri o kullanmasın daaaa, syzmek var yattara var şimdi marcy de var

onurts61
29.07.2006, 16:20
walla bu konunun acılması gökdenizin duran toplara vurması gibi bişey saçma yani :)
Gökdenizin frikiklere vurmasının saçma olduğunda hem fikirizde konunun açılmasının saçmalığını anlayamadım biraz daha ne demek isteğini açsanda benim gibi saçma konular açan bir cahili bilgilendirsen diyorum zahmet olmaz ise

İslam Sezer
29.07.2006, 16:30
gökdeniz nete girip bu başlığı okuyorsan şunu bil herkes(kızanlar,nefret ettiğini söyleyen bazılarıda dahil)senin başarılı olmanı istiyor.halbuki bu serbest vuruş kullanma isteği senin de farkında olduğun üzere senin işin değil.hele yeni transferden sonra artık tamamen uzak dur ve kendi görevini yap.eminim ki gercekten sakin, efendi ve saygılı olursan sahada Allah daha cok yardımcı olur senin ve takımının başarısına.

Adem Erdoğan
29.07.2006, 17:28
bUNDAN Sonra marcelinho ve duran topları tartışalım.

Oğuuz
29.07.2006, 17:34
ya bu takımın geçen sene frikiten (direk kaleye) gol attığını hatırlayan varmı çok ciddi soruyorum, bir sezonda frikten bir gol bulamayan takım nasıl olurda şampiyonluğa oynar.. ligi ikinci bitirdiğmiz sezonlardada aynı şey olmuştu tıkanan bir kaç maçta bi frikikçimiz olsaydı o iki sezonuda şampiyon kapatabilirdik..
..........

selcuk
29.07.2006, 17:35
Gökdeniz ve duran toplar = titanic ve buzdagi

murat
29.07.2006, 17:37
Artık duran top kallanacak adamımız var herhalde bundan sonra geçmez topun arkasına :)

Şentürk
29.07.2006, 17:38
marcelinho,yattara,szymek toplara iyi vurur artık duran toplarda tehlikeli olacak,ayrıca farkındamısınız köşe vuruşlarından çok gol atmaya başladık :))

Tansu Onur Erdoğan
29.07.2006, 18:10
Gökdenizin frikiklere vurmasının saçma olduğunda hem fikirizde konunun açılmasının saçmalığını anlayamadım biraz daha ne demek isteğini açsanda benim gibi saçma konular açan bir cahili bilgilendirsen diyorum zahmet olmaz iseadaş yanlış anlama saçma derken gökdenizin ne kdr beceriksiz oldugunu biliyru frikik atma konusunda hepte gündeme getiriyoruz konu acmaya fazla gerek yok onu demek istedim kırma amaclı değil

onurts61
29.07.2006, 18:17
[QUOTE=esTeban]adaş yanlış anlama saçma derken gökdenizin ne kdr beceriksiz oldugunu biliyru frikik atma konusunda hepte gündeme getiriyoruz konu acmaya fazla gerek yok onu demek istedim kırma amaclı değil[/QUOTE

Pardon ben yanlış anlamışım sözlerini .

DeAgLeMaNyAq
29.07.2006, 18:51
Artık duran top kallanacak adamımız var herhalde bundan sonra geçmez topun arkasına :)

Hiç belli olmaz. Yattara'ya bile zor bırakıyordu...

Tansu Onur Erdoğan
29.07.2006, 19:33
Hiç belli olmaz. Yattara'ya bile zor bırakıyordu...yattara dünyaca ünlü bi yıldız olarak gelmedide ondan maarcelinho warken topun basına gitmek gibi bi saygısızlık yapmaz :P

Onur Muhcu
30.07.2006, 13:55
MARCELİNHO geldi artık içim rahat . .

yaranozlu
30.07.2006, 16:28
ben size bişey sölim. gökdeniz istese de kullanamayacak, çünkü sahada olmayacak. bu kadroda zor yer bulur o kafayla. kendini geliştirmesi hızını aklıyla birleştirmesi lazım. yoksa kendi bilir....

fanatik_zuzu
30.07.2006, 16:36
ben size bişey sölim. gökdeniz istese de kullanamayacak, çünkü sahada olmayacak. bu kadroda zor yer bulur o kafayla. kendini geliştirmesi hızını aklıyla birleştirmesi lazım. yoksa kendi bilir....

doğru diyosun da nedense hiçbir teknik adam onu kesmiyor??zaten ben o yaptığğı olaylar sayesinde neden hala bizde diye yönetime kızıyorum.neysee başlığa bakarsak gökdeniz duran toplara dokunmasın.eskiden dokunmasıda hataydı zaten!!

bahadır2561
30.07.2006, 17:12
kabus gibiydi gökdenizin frikik kullanması

The Legend
30.07.2006, 17:46
gökdeniz ve duran toplar = aut

neyse şimdi marce geldi. artık frikiklerden gol atabileceğiz.

Beytullah
30.07.2006, 19:06
yaa walla gokdeniz bencede zor kullanır artık .zaten kullanması biraz kendisini geliştirsin kaleciyle karsı karsıya atma sorunu var bence acilen bu yonunu geliştirsin yaa kolay olanı yapamıyor kaleciyle karsı karsıya atamıyorum anlamıyorum

gugula
30.07.2006, 21:27
gökedenizin kullandığı krikik ve attığı gol sayısında bir bilgisi olan varmı çok merak ettim de??? Ben attığını pek hatırlayamadım 0 yada 1 gibi olabilirmi? :))))))

Uluhan
30.07.2006, 22:22
tartışmaya dahi gerek yok..vuruşun kullanılacağı yere göre mutlaka çalışılır ve o pozisyonda topa vuracak oyuncuyu lazaroni belirler yada belirlemeli

Ozan
31.07.2006, 12:18
yaa evet gökdeniz gelior frkkle am attığını görmedim ben daha hiç . yattara felan ondann daha iyi vuruyordu ama yine gökdeniz vuruyordu . neyse frikikçimiz geldi o kuyllanır artık ;)

TSezgin61
31.07.2006, 12:21
uf bide marcelinho su frikik isini iyi bir tutturursa, gel keyfim geeeeell

cIlgInIm
31.07.2006, 13:25
duran topa degil hareketliye vursun bize yeter :D

Aslıhan
31.07.2006, 13:38
duran topa degil hareketliye vursun bize yeter :D
bu görüşe katılmamak elde değil hele ki kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonlara çalışsa çok daha iyi olacak. Çünkü bu pozisyonları kaçırmakta üstüne yok

54hamdi0061
31.07.2006, 14:15
Duran top ustası geldi gökdeniz bu konuda artık yerini bırakmalı.Marcelinho kullasın

Keleşoğlu
31.07.2006, 14:27
marcelinho varken duran topa yaklasmaz heralde:)

Bülent Bayraktar
31.07.2006, 15:33
marcelinho warken gökdeniz dahil kimseye düşmez topa vurmak

cIlgInIm
31.07.2006, 15:56
bu gökdniz bizde oldugu sürece ronaldinho da olsa o topun başına gider .. hiçbir futbolcuya rahat vermez göründe bakın..

Nytre
31.07.2006, 16:03
marcelinhonun bir frikik golünü gördüm harikaydı...

Murat'
31.07.2006, 16:49
ikisi çok ayrı kavramlar bence

eren_61
31.07.2006, 21:06
aman ha artık sakın topun başına falan geçmesin bizi kanser etmesin tv başında.

Telha TANYILDIZI
31.07.2006, 21:14
arkadaşlar kolayı var hamiyi getirsinler kritik maçlarda frikik oldumu oyuna alırız gölünü atar sonra saha kenarında biraz dinlenir bide bi iki top geldimi vurur yani bu konuyu bu kadar uzatmayalım

zanoylu
01.08.2006, 13:00

Gökdeniz bu kadronun değişmezi olur.Sende burdasın bende,adam ordu maçında da akıllara zarar oynadı valla

ahmetto
01.08.2006, 13:19
Bu sene duran topları marcelinho veya oynarsa çagdaş kullanır bence gökdeniz hareketli toplara uzaktan iyi vuruyor duran top ustası değil

Ustaalioğlu
01.08.2006, 13:45
gokdenizin duran toptan attigi gol pek hatirlamiyorum ben..
marcelinho butun duran toplari kullanacak sanirim, bu sorunun da cozuldugune acaip sevindim valla, gectigimiz 2 yilda duran top organizasyonu sifirdi bizde malesef..

beratiabi
01.08.2006, 16:57
Arkadaşlar alanına ve yerine göre nerede frikik kullanacaklarını hoca belirler benim bildiğim eğer belirleyemiyorsa zaten ondan hoca olmaz. Böyle Gökdenizdi oydu buydu diyerek takım içerisinde ayrımcılık yapmak hiçte hoş olmadı bence. Birde takım içerisinde hiçkimse ben bu topu dışarı atayım diye topun başına geçmez. Alsınlar o zaman Frikik ustası birisini ve bu tartışmada burada bitsin Trabzonspor taraftarını birbirine sokmasınlar.

Bartuğ13
21.01.2007, 17:00
iloveyouszymek bu senin için.bu maçta da gördük gökdeniz ve duran yop ikisi de birbirinin yakından uzağından geçmiyor.

Mert67
21.01.2007, 17:08
iloveyouszymek bu senin için.bu maçta da gördük gökdeniz ve duran yop ikisi de birbirinin yakından uzağından geçmiyor.
bende aynı düşüncedeyim bütün kornerleri rezil etti.

macka61
21.01.2007, 18:27
yattara ve musampa kullanmalı gökdeniz ara sıra kullanabilir

Hekimoğlu
21.01.2007, 18:54
10 kornerden birini atsak her maç 2-3 golümüz garanti!!bir takım bu kadar korner kazanıp göz göre göre nasıl heba eder.çocuk oyuncağımı bu?

Egemen Yılmaz
21.01.2007, 19:47
yattara kullansın yattara.... ya da musampa. gökdenize vermeyin şu topları

Erkan
21.01.2007, 19:54
Yattara ve Musampa cok super kulaniyor... Alternatifler cagdas ve gokdeniz..

BOZOHAN
21.01.2007, 20:05
musamba yoksa yattara

bordoylamavi
21.01.2007, 20:33
tartışmasız yattara geçmişte onun ortalarından hatta kornerlerinden bile direk goller olmuştur

OFLU
21.01.2007, 20:36
yattara ve mussssssampaaaa..gökdeniz koşsun

sümela61
21.01.2007, 21:12
maçı Mehmet Mercanlı, ahmetto, volkanferhan, mackdali22 ile beraber izledik... hepimizin ortak sorusu (bizi hayrete düşüren) aynıydı:

"büyük olduğunu, büyüklüğünü bir kenara bırakalım profesyonel olduğunu iddia eden bir ekip, antrenmanlarında hiç mi duran top çalışması yapmaz ki, kazanılan bu çok değerli toplar abuk subuk kullanılır?..."

futbolda artık net gol pozisyonlarına girmek çok kolay olmuyor... bu yüzden duran topların değeri inanılmaz derecede arttı... ama (sanırım) biz 10'un üzerinde korner attık, Konyaspor'un hiç yoktu... neticede bu bize bir avantaj sağlamadı... kullandığımız frikiklerde de sadece Yattara ve Musampa oyuna girdikten sonra biraz tehlikeli olabildik...

ya rakip ne yaptı?... öyle ya da böyle (yani Stepanov'un hatası da olmuş olsa), penaltıyı bir duran top sayesinde kazandılar... ve hatta o pozisyondan önce Da Silva'nın çataldan dönen bir başka frikiği vardı...

sözün özü kazanmayı hak ettiğimiz bir maçı neredeyse 2 duran topla veriyorduk... demek ki duran toplar çok önemli... demek ki Ziya Doğan'ın hem ofansif hem de defansif anlamda takıma duran top çalışması yaptırması lazım... şayet yaptırıyorsa daha da fazla yaptırması lazım o zaman...

Gökdeniz kullansın mı olayına gelince?... Gökdeniz'in, idman bittiğinde herkes evine doğru yol alırken; o sahada kalıp 2 saat fazladan çalışarak bu eksiğini kapatması lazım... yani "madem iyi kullanamıyorum, ben de kullanmam abi bundan sonra frikik/korner" demektense; "ben vasatın üstünde bir oyuncu / bir yeteneksem bu işin altından kalkarım, daha çok çalışmam lazım" demelidir...

"der mi peki?" derseniz, hiç sanmıyorum...

Salih61
21.01.2007, 21:27
Gökdeniz de nerden çıktı bu frikik sevdası anlamış degilim be gökdenizim bir tane frikik golün olsa derim adam attı kendini geliştirmek istiyor ama yok abi adam beceremiyor haliyle beceremiyorsa işi erbabına bırakacaksın ama o da yok illa da BEN diyor adam :(

sbay
21.01.2007, 21:44
yattara bu isi en iyi yapabilecek oyuncu.ayrica musampanin bugun bi tane frikiki direkten dondu oda dusunulebilir

Bartuğ13
21.01.2007, 21:53
maçı Mehmet Mercanlı, ahmetto, volkanferhan, mackdali22 ile beraber izledik... hepimizin ortak sorusu (bizi hayrete düşüren) aynıydı:

"büyük olduğunu, büyüklüğünü bir kenara bırakalım profesyonel olduğunu iddia eden bir ekip, antrenmanlarında hiç mi duran top çalışması yapmaz ki, kazanılan bu çok değerli toplar abuk subuk kullanılır?..."

futbolda artık net gol pozisyonlarına girmek çok kolay olmuyor... bu yüzden duran topların değeri inanılmaz derecede arttı... ama (sanırım) biz 10'un üzerinde korner attık, Konyaspor'un hiç yoktu... neticede bu bize bir avantaj sağlamadı... kullandığımız frikiklerde de sadece Yattara ve Musampa oyuna girdikten sonra biraz tehlikeli olabildik...

ya rakip ne yaptı?... öyle ya da böyle (yani Stepanov'un hatası da olmuş olsa), penaltıyı bir duran top sayesinde kazandılar... ve hatta o pozisyondan önce Da Silva'nın çataldan dönen bir başka frikiği vardı...

sözün özü kazanmayı hak ettiğimiz bir maçı neredeyse 2 duran topla veriyorduk... demek ki duran toplar çok önemli... demek ki Ziya Doğan'ın hem ofansif hem de defansif anlamda takıma duran top çalışması yaptırması lazım... şayet yaptırıyorsa daha da fazla yaptırması lazım o zaman...

Gökdeniz kullansın mı olayına gelince?... Gökdeniz'in, idman bittiğinde herkes evine doğru yol alırken; o sahada kalıp 2 saat fazladan çalışarak bu eksiğini kapatması lazım... yani "madem iyi kullanamıyorum, ben de kullanmam abi bundan sonra frikik/korner" demektense; "ben vasatın üstünde bir oyuncu / bir yeteneksem bu işin altından kalkarım, daha çok çalışmam lazım" demelidir...

"der mi peki?" derseniz, hiç sanmıyorum...

aga benim de aklımda aynı tip soru işaretleri vardı.
biz bu kadar net görürken bu takım hiç mi korner atışı,hiç mi frikikhiç mi penaltı çalışmaz.
alacaksın 3-4 yetenekli oyuncuyu antreman çıkışlarında 1 saat 2 saat neyse şut çalışması yaptıracaksın.
alacaksın tolgayı geri pas çalışması yaptıracaksın.tolganın ayağı gelişsin bakalım hala jaferin formasını alamıyosa bu takımda kalecilikten anlayan adam yoktur diyorum o kadar.musampa bir frikik attı direkten geldi üzerien gidlmeli.ama şöyle sert füze gibi vuran adam da yokki.çağdaşla falan olmaz öyle işler.
hami napmış 2 sene çalışmış topa öyle vurabimek için.demek ki üzerine gitmek lazım

Taner Gündoğdu
21.01.2007, 21:54
konu eski mevzu hep taze! gökdeniz bu sevdası yüzünden szymek'i de kızdırmıştı bir maçta. daha yere düşer düşmez hemen topu kapıyor... yok daha bir hünerinide görmedik ki! yani bunu mçata mı deniyorsun? yoksa bu adam antremanlarda çok iyi kullanıyorda bir türlü maçta mı beceremiyor? artık bir frikik golü atsında o da rahatlasın bizde yoksa adamın gözü arkada gidecek!

Ali Şahin
21.01.2007, 21:57
musampa yattara oynarsa ufukhan ama gökdeniz aslaaaaa

Ali Özcan
21.01.2007, 22:18

:alkış: :alkış: :alkış: shooter13 kardeş harikasın...

valla sinir krizi geçiriyordum az daha...adam her topa David Beckham edasıyla gelip vuruyor, her seferinde dağlara taşlara...isabetli bir şut ya da orta yok...fitil oldum...ikinci yarı Yattara girdi de rahatladım...

Başlık başarıyla hortlatılmış...:D

Tekrar teşekkürler shooter13...

Erdal
21.01.2007, 22:29
az önce lig tv de cem pamiroğlu eminimki TRABZONSPORDA gökdenizden daha iyi duran top kullancak adam vardır dedi.

Bartuğ13
21.01.2007, 22:29
ne demek abi.çok büyük bir eksiklik bir takımda freekickleri penaltı gibi kullanaabilen yada en azından yanından geçen bir adam

Vkgz
21.01.2007, 22:32
yattara korner,gokdeniz frikik işini beceremiyor

Erman
21.01.2007, 22:58
Bu konu sene başından beri tartışılıyor ve bariz ortada ki bu adam bu işi beceremiyor. Eğer bu takımın başında bir teknik direktör olsaydı yanlışları görür ve herkesin ehli olduğu işi yapmasını sağlardı.

Hasan Şaş iyi bir futbolcudur ama duran top kullanamaz. O yüzden Galatasaray'da duran toplara Sabri koşuyor son zamanlarda. Alex Avrupa futboluna uymasa da iyi bir orta saha oyuncusudur ve müthiş duran top kullanır; başkası bir anormallik olmazsa ellemez. Tersi olduğu zamanlarda dikkat edin Gerets, Zico ve Tigana hemen fırlıyorlar kulübeden müdahale etmek için. Bizde de Ziya Doğan başkası kullanmak isteyince azarlıyor; Musampa'yı hatırlayın.

Maçlar Gökdeniz'in duran top alıştırması yapacağı yerler değil. Antremanlardan sonra kalırsın iki üç saat daha fazla ve bu eksikliğini gidermeye çalışırsın. Tıpkı diğer profesyonel futbolcular gibi. Tıpkı 40 yaşındaki Hooijdonk'un hala antreman sonrasında iki saat frikik alıştırması yapması gibi.

Gürkan
21.01.2007, 23:04
orta saha sola oynar.atmayı beceremeyen firikik kullanır.

Ey Allahım Ya.

selokal61
21.01.2007, 23:05
bugünkü maçta gökdeniz kullandığı bütün kornerleri şişirerek attı ..hemen hemen hepsinide kaleci rahatlıkla aldı..duran topları daha etkili kullanmalıyız bu işide en iyi beceren tabikide yattara onun olmadığı zamanlarda ise eğer oyundaysa musampa olabilir eğer ikiside oyunda yoksa yine mecburen gökdenize kaldık...

Erman
21.01.2007, 23:09
Bu konu sene başından beri tartışılıyor ve bariz ortada ki bu adam bu işi beceremiyor. Eğer bu takımın başında bir teknik direktör olsaydı yanlışları görür ve herkesin ehli olduğu işi yapmasını sağlardı.

Hasan Şaş iyi bir futbolcudur ama duran top kullanamaz. O yüzden Galatasaray'da duran toplara Sabri koşuyor son zamanlarda. Alex Avrupa futboluna uymasa da iyi bir orta saha oyuncusudur ve müthiş duran top kullanır; başkası bir anormallik olmazsa ellemez. Tersi olduğu zamanlarda dikkat edin Gerets, Zico ve Tigana hemen fırlıyorlar kulübeden müdahale etmek için. Bizde de Ziya Doğan başkası kullanmak isteyince azarlıyor; Musampa'yı hatırlayın.

Maçlar Gökdeniz'in duran top alıştırması yapacağı yerler değil. Antremanlardan sonra kalırsın iki üç saat daha fazla ve bu eksikliğini gidermeye çalışırsın. Tıpkı diğer profesyonel futbolcular gibi. Tıpkı 40 yaşındaki Hooijdonk'un hala antreman sonrasında iki saat frikik alıştırması yapması gibi.

Kendi görüşüme bir şey daha ekleyeyim de haksızlık olmasın:

E sen de haklısın Gökdeniz. Sana yanlışlarını söyleyecek ve eksiksiz bir futbolcu olman için tepeden tırnağa, yeşil sahadan özel yaşamına kadar eleştirecek birileri olmazsa nereden anlayacaksın ki yanlış yaptığını? Ben de bu kadar efe muamelesi görsem ben de her duran topa koşardım.

Vkgz
22.01.2007, 02:58
musampa iyi kondurdu bugun bakalım ilerde bizde frikik golu atarız belki.

Muhalif
22.01.2007, 10:49
Yine güncellenmiş Gökdeniz ve Kuduran toplar konusu:) her vurduğu dağa-taşa yahu.. neyse geçelim bir kalem Gökdeniz üzerinden konuşmayı..
Foruma 2004'de üye oldum sanırım.. o zamandan beri saha içinde konuştuğumuz bir konu bizim duran top kısırlığımız.. ne yönetimler, teknik adamlar ve dahi futbolcular değiştirdik ama bir Fenerbahçe gibi duran top varyasyonları gerçekleştiremedik doğru dürüst.. Futbolda kazanmanın temel ve basit şartlarından biri olan duran topları iyi değerlendirme konusunda yıllardır yerimizde sayıyoruz maalesef.. Özellikle Trabzon'da ikamet edip Ziya Doğan'ı uygun bir ortamda yakalayan arkadaşlar Allah rızası için bu konuyu sorsun yahu, gerçekten çok merak ediyorum duran toplar konusunda ne tür çalışma yapıyoruz.. Kadroya bakıyorum ; Yattara-Musampa dışında duran topları etkili kullanacak adamımız yok.. bu bir eksiklik, transfer politikaları oluşturulurken göz önüne alınması gereken bir faktör olarak düşünüyorum.. tamam bunu bir handikap olarak kabul ettik diyelim -yani direkt vuruş yapacak adamlarımız yetersiz- ama orta yapabilir bu adamlar.. ve kadroda Çağdaş-Risp-Hüseyin-Stepanov-Ersen-Erdinç gibi 1.90 a yakın ortalamada adamlar var ki dün bunların 5 i bir arada sahadaydı.. ama korner veya duran toplardan vurduğumuz kafa sayısı 2 bilemedin 3.. onlar da etkisiz.. Anlamadığım nokta işte burada.. o kadar uzun adamı rastgele dizsen cezaalanına birinin kafasına çarpar girer yahu! Ne menem duran top organizasyonumuz vardır ki 5 kuleden 0 pozisyon üretiyoruz! Hele ilk yarıda Gökdeniz'in kullandığı kornerler tam bir saçmalıktı, Yattara bir nebze düzeltti.. Ön direğe hareketlenen yok, arka direğe koşu yok, kimi altı pasa kimi penaltıya gelip yığılıyor o kadar.. Ziya çözülmesi zor mentalite problemeleriyle uğraşacağına basit bir duran top organizasyonu uygulayabilse mentalite problemelerini gündeme taşıyacak skorlar almazdık.. tıpkı ilk döneminde Fatih-Gökdeniz'in bireysel yetenekleriyle yakalanan başarıda üzeri örtülen mentalite sorunları gibi!
Bmn'den yönetim kurulu ve teknik heyet teşekkül ettirsek eminim ki çok daha iyi yönetirdik bu işleri yahu...

celaleddinozlu
22.01.2007, 11:21
gökdenenizin artık duran topları yattaraya bırakması lazım çünkü gökdenizin kullandıklarından biz kendimiz atak yapacağımız yerde kontra ataklar yiyoruz

champions
22.01.2007, 11:27
dün bi duran top kullandık akıllara zarar sağdan kullanılan serbest vuruşta yan yana duran 2 futbolcumuz topa vurmak için birbirleriyla çarpıştılar topta taca çıktı:) şu junınho'yu bi alamadık gitti :D

poetricus
22.01.2007, 12:17
Gökdeniz ve Duran Toplar!
Hım...Çok doğru, duran topluyor!

Murat'
22.01.2007, 12:26
ikisi çok ayrı kavramlar bence.......

topalkaplan
22.01.2007, 15:12
eminim gökdeniz de isabetçilik vardır kaleyi tutturuyordur ama aradaki barajı hesap edemeyenlerden
köşe vuruşlarını ise ya sert çok alçaktan ya da şişirme çok yüksekten atıyor
ama yattara nerde olursa olsun adrese teslim fatih tekkeyle nasılda anlaşıyordu şimdide inşallah ersenle anlaşırlar

eys_61
22.01.2007, 16:22
Konya maçında ilk yarıda onca korner kazanmamıza rağmen bir tanesinin bile rakip kalede tehlike yaratmaması durumu açıklıyor sanırım,yattara nın sırf duran toplar için bile sahada bulunması gerekir.

Burçak
22.01.2007, 16:24
hadi gökdeniz heyecanla topun başına geçiyor. ama dışardan onu izleyen hocaları neden müdahale etmiyolar onu anlamıyorum.

Murat Altun
22.01.2007, 16:35
ziya hoca yeni taktigi acıkaldı

duran topları kimin kullandığı önemli değil bundan sonra garanti futbol anlayışımıza göre serbest vuruş nerede olursa olsun kalecimize pas olarak kullanılacak çünkü biz gol atmasyı istemiyoruz düşünmüyoruz bizim anlaşıyımız gol yememek gol atmak istesek bir milyontane liberomuz neden olsun ki

Enes Berfin
22.01.2007, 16:44
şu junınho'yu bi alamadık gitti :D

Hee ya bi alamadik gitti ama Nedvede teklif yapildi bakalim o kabul edecekmi umarim kabul eder ve gelir, ve oyun kurucu sorunumuzda sona ermis olur :D

Saka bi yana bence Serbest vuruslari Yattara kullanmasi gerekiyor, Son dakkada Rumlara attigi golü unutmayalim :)

Diger oyuncular zaten serbest vuruslarini güzel atamiyorlar, uzak mesafelerden Cagdas iyi bir örnek olabilir, Cagdasin süper sert ve isabetli sutlari oluyor.

Bide bakiyorsun bundan sonra Hüseyin kullanmiyormu serbest vuruslarini, aman allahim düsünmek bile istemiyorum :).

Erdinç Dilek
22.01.2007, 16:47
musampa iyi kondurdu bugun bakalım ilerde bizde frikik golu atarız belki.
valla o topun direğe vurmasında musampanın tekniği değil barajın büyük hatasını büyük payı var, dikkat ettiysen top barajın ortasından ve bel hızası yükseliğinde geçti, ayrıca gökdeniz in korner atışlarını şişirerek attğını söyleyen arkadaşlar var doğrudur hemde sonuna kadar doğrudur, bu tür ortaları kim yapar biliyormusunuz bacak kuvvetin egüvenmeyen adam yapar yan itopu istediği yere kadar atmakta kendine güveni olmayan adam topa var gücüyle apanır topun dibine girer ve maalesef ortaya böyle ortalar çıkar

Enes Berfin
22.01.2007, 16:50
valla o topun direğe vurmasında musampanın tekniği değil barajın büyük hatasını büyük payı var, dikkat ettiysen top barajın ortasından ve bel hızası yükseliğinde geçti, ayrıca gökdeniz in korner atışlarını şişirerek attğını söyleyen arkadaşlar var doğrudur hemde sonuna kadar doğrudur, bu tür ortaları kim yapar biliyormusunuz bacak kuvvetin egüvenmeyen adam yapar yan itopu istediği yere kadar atmakta kendine güveni olmayan adam topa var gücüyle apanır topun dibine girer ve maalesef ortaya böyle ortalar çıkar

Evet gökdeniz cok sisiriyor heycan falan kalmiyor top havadayken anlasiliyor zaten, yattara varken neden gökdeniz kullaniyor anlamiyorum, Yattaranin süper kesme ortalari var, bundan sonra yattara kullanmasi gerekiyor köse vuruslarini.

Erdinç Dilek
22.01.2007, 16:51
ayrıca gökdeniz inşallah şu topici okuyorsun kimse sana söylemiyor sanırım ben söyliyeyim Allah aşkına kaleci ile karşı karşıya kaldığında topun altına hafifçe girerek bu tür posizyonlarda %90 hemen yere yatan kalecinin üstünden topu aşırmaya çalış gör bak gol ortalaman bir anda ikiye katlanmayacakmı bi dene ya bi dene nolur

poetricus
23.01.2007, 09:46
Gökdeniz bugüne kadar kaç frikik golü atmış ya da attırmıştır? Korner, Serbest vuruş gibi duran top organizasyonlarından kaç tanesinde başarılı ve etkili olmuştur? Bu soruların cevabı belli değil mi?

Bütün bunlara rağmen ne zaman bir serbest vuruş olsa yeni alınmış oyuncağını kimseyle paylaşmayan kıskanç çocuk misali topu sahiplenmesi sinirime dokunuyor. Kulübedeki saçsız yaratığın buna göz yumması daha da sinirime dokunuyor.

Faik Yılmaz
23.01.2007, 10:11
uzun mesafelerde çağdaş kısa mesafelerde musampa yad ayattara kullanmalı.... ( bakınız apoel maçı )

Mehdi
23.01.2007, 10:26
bırakın duran topları ben gökdeniz'in kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonların hepsini kaçırmasına uyuz oluyorum.duran toplarda ise yattara,çağdaş veya musampa olabilir.

Gürkan
23.01.2007, 11:05
gökdenize niye kızıyorsunuz ki adam vurmak istiyor gidiyor topun başına.kimsede yahu nereye sen vuramıyon çekilde şu atsın demiyor.adamd a bakıyor ses çıkaran yok vur gitsin.gol atmışın kaleyi tutmuş.

Faik Yılmaz
23.01.2007, 11:18
gökdeniz kaçan topları yakalasın.. duran toplara elbet birileri vurur... :)

Şentürk
23.01.2007, 11:41
firikiklerde topun başına geçecek ilk isim yattara olmalı.

Kasım Hilal
23.01.2007, 12:21
ayrıca gökdeniz inşallah şu topici okuyorsun kimse sana söylemiyor sanırım ben söyliyeyim Allah aşkına kaleci ile karşı karşıya kaldığında topun altına hafifçe girerek bu tür posizyonlarda %90 hemen yere yatan kalecinin üstünden topu aşırmaya çalış gör bak gol ortalaman bir anda ikiye katlanmayacakmı bi dene ya bi dene nolur

He ya..
Bunu yap..
Varsın firkiler heba olsun, o da kardır!

Hüseyin Çümen
23.01.2007, 21:10
gökdeniz duran topları hiç ii kullanamıyor ama ondan başka atabilecek adam yok takımda yattara zaten oynamıyor yapacak fazla bişey yok yattara uzaktan ii kullanamıyo galiba mecburen gökdeniz e kaldık musampa son maç iidi oda düşünülebilir

Mustafa Önal
23.01.2007, 21:16
gkdeniz duran toplarda oldukça başarısız bunu kabul etmemiz lazım ancak bu sanırım türk futbolunun sorunu kenardan da orta kesebilecek adam yok türkiyede. biizm futbolcular acaba oturup avrupada maç izlemiyorlar mı . duran top organizasyonlarını kenar ortalarını görmüyorlar mı. habu sabri denen adam bile iyi duran top kullanıyor ve kenardan iyi top kesiyor. duran toptan açılmışken bizim takım acaba korner çalışıyor mu. çogu maçta 10 kornerden fazla atıyoruz. tehlikeli korner attığımız çok az zaten kornerden kazandığımız gol 3 ü geçmez oratalamamız çok düşük. buda duran topları kullanan 1 numaralı adam gökdenizin başarısız olduğunu gösterir. yada takımın duran top çalışmadığını.

cyberentalpi
23.01.2007, 23:36
Gokdenizin in yapmamasi gerekenler
1-Kose Vurusu kulanmak. Bu kadar mu kotu yapar bir adam bi ortayi.
2- Serbest vurus: Hic becerikli degil.
3- Ayaginda topu cok bekletip ezmemesi.

Kose vurusu ve yan vuruslar yattara. Serbest vurus. Uzaksa cagdas ufukhan yakinda orta mesafe yattara ve musampa

Ama benim tahminim defans ziya takimin kose vurusu kazanmayacagini dusunuyor.O yzuden calistirmiyor. Onun yerine tac calistiriyor olabilir

boztepe61
24.01.2007, 00:08
ziya hocanın ne duran top çalıştırdığını gördüm ne de şut.
bugüne dek en az 100 tane idmanını izledim. günde 2 öğün idman izlemeye giderdim trabzona gittiğimde.
çift kale ve kondüsyon idmanı dışında hiçbir çalışmasına şahit olmadım.
insan bi birebir çalıştırması yapar. bi uzaktan şut çalıştırır. duran toplarda hücum organizasyonu yapar.
bizim kadar karşı karşıya gol kaçıran bi takım var mı?
her pozisyon kaleciey ya da dışarı.
yazık değil mi bunca pozisyona..

o yüzden gökdeniz i falan suçlamıyorum duran toplarda.
hoca belirler duran topu kimin kullanacağını.
ziya hoca gökdeniz demişse kullanacak napsınlar.
hoca x kullanacak dediği zaman karşı mı çıkılacak.
yapmıyor ki böyle bir çalışma isim belirlesin.

Hüseyin RİZELİ
24.01.2007, 13:09
bence gokdenızın duran topları kullanmaması gerek..

Samet Metin
31.01.2007, 16:32
Bence duran toplar konusunda kendini geliştirebilir. Sonuçta bu işler çalışmaktan geçiyor. m.yozgatlı hojdonk ile 1,5 sezon duran top çalıştı şimdi en azından orta açabiliyor. gökdenizde duran top potansiyeli var değerlendirebilse tam süper olacak...

Ba®ış
31.01.2007, 16:34
artık ceyhun da var bakalım kim kullanacak bide aralarında münaşaka olmasın ben kullancam diye

okan6161
31.01.2007, 20:46
allah aşkına gökdeniz kullanmasın

TSKara61
31.01.2007, 23:49
Musampa Musampa Musampa!!!

volkanferhan
31.01.2007, 23:52
artık ceyhun da var bakalım kim kullanacak bide aralarında münaşaka olmasın ben kullancam diye

bana göre tam muamma bi soru?
yattara var ceyhun , gökdeniz var aymanda kullanıo bildiğim kadarı ile ama heralde gene gökdeniz kullanır ağırlığını kullanarak.bizim td neden bu tip çalışmalar yapıp yada yapıosada neden kimin kullanacağına karar vermiyor anlıyamıyorum.

hüseyin1975
01.02.2007, 12:59
Jefferson kullansin :D

Gökdenizden daha kötü kullanamaz :mad:

TSezgin61
02.02.2007, 15:45
ceyhun kullanir heralde artik

Tahsin Armutcu
02.02.2007, 17:16
Musampa Musampa Musampa!!!

oynatsalar neden olmasin:)

Emorfo
02.02.2007, 17:18
Duran top ustası Gökdeniz Karadeniz :)

Uymadı değil mi?

Gürkan
02.02.2007, 17:36
Duran top ustası Gökdeniz Karadeniz :)

Uymadı değil mi?

evet bir kaç kez tekrarladım.

harbiden uymuyo.

Duran top ustası Gökdeniz Karadeniz ,
Duran top ustası Gökdeniz Karadeniz ,
Duran top ustası Gökdeniz Karadeniz .

memoafs
02.02.2007, 17:37
ziya doğanın duran topları kullanmayla işi olmaz önemli olan rakibin kullandığı duran topu karsılamak ... :D :D :D Önce gol yeme . atmana gerek yok.denk gelirse belki...

memoafs
02.02.2007, 18:02
oynarlarsa :S musampa veya yattara kullansın olmadı ceyhun veya çağdaş en son gökdeniz
ufukhanla umut da topa iyi vuruyo onlarda kullanabilir.
hehe takımın yarısı frikikçi be:d

Veysel Tomruk
02.02.2007, 18:24
bence duran topları ceyhun kullanmalı sanırım öyle de olacak. ancak köşe vuruşlarını yattara kullanmalı. gökdeniz in bu işi yapamadığı aşikar...

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi / Moderatörü Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

umraniye34
02.02.2007, 20:47
gökdenizin duran topları kullanması ayrı bi vaka inşallah ceyhuna bırakırlar bu işi

Bartuğ13
02.02.2007, 20:53
ceyhun kullanabilir mi ki?

Adem Erdoğan
02.02.2007, 21:39
ttopic sadece duran toplar olarak değiştirilirse daha iiolur.Gökdenizle yanyana gelince baya bi alakasız duruyo çünkü.:)

Cem Akyüz
02.02.2007, 22:51
gökdeniz her maç oynasın ama duran toplardan uzak dursun:):)

Ali Özcan
02.02.2007, 23:19
ceyhun kullanabilir mi ki?

kullanır tabi...neden kullanamasın...Ankaragücünde hep kullanıyordu zaten...kornerler büyük silah oldu artık...

sarman61
02.02.2007, 23:23
kullanır tabi...neden kullanamasın...Ankaragücünde hep kullanıyordu zaten...kornerler büyük silah oldu artık...

Kardeş güzel diyorsunda bunu hocamıza kim öğretecek bunu. Büyük klüplerin idmanlarının 3/1 lik kısmını duran toplara ayırdıklarını kim öğretecek hocamıza. İnşallah öğrenir.

Ali Özcan
02.02.2007, 23:32
Kardeş güzel diyorsunda bunu hocamıza kim öğretecek bunu. Büyük klüplerin idmanlarının 3/1 lik kısmını duran toplara ayırdıklarını kim öğretecek hocamıza. İnşallah öğrenir.

o konuda ben de ümitsizim işin açık tarafı sarman61 kardeş ya...:(

memoafs
02.02.2007, 23:34
hehe allah bilir ziya doğan ın idmanlarının 3/3 ü de kondisyondur... kornere mornere gerek yok yeterki koşşsunlar...

Mehmet Fatih Yavuz
02.02.2007, 23:36
ziya doğan ın hücum organizasyonu, duran top, forwetlere gol çalıştırma gibi becerileri yok..
defalarca idman izledim .
yok öyle birşey.

Gürkan
02.02.2007, 23:50
ttopic sadece duran toplar olarak değiştirilirse daha iiolur.Gökdenizle yanyana gelince baya bi alakasız duruyo çünkü.:)

başlık zaten gökdeniz ve duran toplar. :D

iki bagımsız konu

attagümüshane
03.02.2007, 00:10
başlık zaten gökdeniz ve duran toplar. :D

iki bagımsız konu

ama bence de birbiyle bağlantılı görünüyo..yani bende ilk görüşte şaşırdım..
ki duran toplar olsaydı da başlık tek başına şunu diyorum, "bizde böyle bi futbol vakası yok ne yazıkki:-("

Çetin
03.02.2007, 00:21
en basit gol duran top golüdür biz onu atamıyoruz normal golde atamıyoruz ne oalcak halimiz

Eyüphan
03.02.2007, 07:26
Neden duran topları direk kale içine orta oalrak göndermiyoruz da dışa doğru falsolu bir orta şeklinde yapıyoruz anlamıyorum. Kale içine doğru orta yapılsa oluşabilecek bir kaambol halinde kalcilerin hata yapma şansı çok yüksek. Top direk kaleye bile girebilir kimse dokunmasa bile.

EmrahYalçınalp
03.02.2007, 08:05
İdmanları düzenli olarak takip eden var mı aramızda? Takım duran top organizasyonu çalışıyor mu?

Harun
03.02.2007, 09:27
Ceyhunda geldi.Artık Gökdeniz sittin sene geçemez topun başına.Bu da iyi bir haber.

Gürkan
03.02.2007, 09:30
Bekleyelim görelim.ha bu olay sorun yaratmasında.

CAFER ÖZER
03.02.2007, 09:32
Ceyhunda geldi.Artık Gökdeniz sittin sene geçemez topun başına.Bu da iyi bir haber.

Geçer Harun merak etme,Gökdeniz e bence Anrteman sonrası LEKENSİN Hami için Yurtdışından getirttiği BARAJ SETİ ni vereceksin istediği kadar Duran topa varsun,Ama Maçta Gelip Duran toplara serbest vuruşlara koşmasına birisi engel olsun,Fakat olmuyor işte Kimse bir şey demiyor,Eskiden Serbset vuruş oldumu Penaltı gibi seviniyorduk,Şimdi Herkes Serbest vuruşta Gökdenizin hemen Topun başına geçmesini tartışıyor,

S@K@RON_61
03.02.2007, 12:56
aRtık Herkes Kendisine göre işler yapması gerekir Ziya Hocanın Ceyhun'u gettirmesinin bir başka seçeneği Duran Toplar için....

Hüseyin Çümen
03.02.2007, 16:36
ceyhun gerçekten de duran toplar açısından çok iyi oldu adam noktasal atışlar yapıyor mermi gibi vuruyor bide toplara biz aslında tehlikeli alanlarda çok serbest vuruş kazanan bi takımız ama bir kaç senedir okadar kötü yüz ki bu konuda nasıl olsa bi tehlike olmayacak diyebiliyoruz inşallah bu olayı ceyhunla lehimize çevirebiliriz

taner1967
03.02.2007, 16:42
bu işin kolayı var nerde bizim bombacı HAMİ neden Trabzonspor teknik kadrosunda değil getir Hami'yi 'topa nasıl vurulur' dersi versin futbolculara iki ayda hepsi olsun bombacı.

fanatik_zuzu
03.02.2007, 16:57
bence gökdeniz ve duran toplar başlığı ancak gökdenizin o topları aut a değil kalenin içine attığı zaman açılmalıydı:)sanki gole çeviriyomuş gibi oldu bu başlık ondan söyledim:)bence duran toplardan uzak durması gerekir gökdenizin!!

Muhalif
30.11.2007, 20:54
Şenol Güneş,Halilodzic,Ziya Doğan ve Ersun Yanal... Bu adamların birinin dünya 3.lüğü kariyeri var, diğerinin PSG'yi çalıştırmışlığı var, bir diğeri Gençlerbirliği ile Uefa'da çeyrek final oynadı ve birinin de teknik direktör olduğuna dair diploması var en azından... 4 hoca değiştiren takımda değişmeyen tekşey Gökdeniz ve duran toplar konusu oldu... Gökdeniz hala daha serbest vuruş kullanıp barajdaki elemanları vurmaya devam ediyor.. Anladığım şudur ki bu dört hoca da atışları Gökdeniz'e kullandırıyorsa birşey bilmeyen bizleriz.. Demek ki burada tüm yorum yapan arkadaşların topu birden bu hocalar kadar anlamıyor futboldan, yapacak bir şey yok...

Nytre
30.11.2007, 21:29
gökdeniz ilk önce normal topları adam gibi vursun da sonra duran topları vurur..

4 haftadir serseri mayın gibi dolanıyor..

canim TS
30.11.2007, 22:01
acaba merak ediyorum, kendinisi gelistiren oyuncu varmi diye bu takimda.

Gökdeniz halen ayniken, neden duran toplari gidiyor anlamiyorum.

l-m
30.11.2007, 22:18
Gökdeniz dışındaki sahada sadece "duran" futbolculara "duran top" yakıştırmasının doğru olmadığını düşünüyorum.
Not : Kafayı çizmiş taraftar.

Serdær
30.11.2007, 22:21
Sahada Duran Topu değil Normal Topa vurabilecek adam Varmı Acaba ( Yattara Dışında )..

İlginç :cool:

Fatih
30.11.2007, 22:22
yerinde bir başlık belki burdan sesimizi duyarda bir daha topun başına geçmez midem kaldırmıyo artık yeter

murseltaskin
30.11.2007, 22:22
gökdeniz anlamay duran toplardan

Cem Balcı
30.11.2007, 23:50
gökdeniz mümkünse duran topları sen hareketlendirme.

Hekimoğlu
01.12.2007, 08:47
yani hami mandıralı dan sonra gökdenizi topun başında görmek buna gülünç geliyor artık hatta trajik.

Samet Yildirim
01.12.2007, 12:47
su adami topun basina getirmeyin ya...vuramiyor vuramiyor vuramiyor...

Erkut Ay
01.12.2007, 12:51
bir Hami vardı fırtına geldi geçti........şimdikiler önce ayaklarını yanyana getirmeyi bi öğrensin :

afsbahar
01.12.2007, 13:20
frikikten gol atamayalı kaç yıl oldu?

afsbahar
01.12.2007, 13:21
Bu hocaların duran top çalışması diye bişey yaptıkları yok galiba.

karatasof
01.12.2007, 13:41
Gökdeniz'in durduğu kesin, son haftalarda toplada pek arası yok.Dolayısıyla ''Duran Top'' ve ''Gökdeniz'' birbirine çok uzak ifadeler.

İsmail Çavuşoğlu
01.12.2007, 13:42
ne olur sen kullanma gökdeniz artık olmuyor işte görmüyormusun ...

Burçak
09.12.2007, 16:33
futbolcu olarak böyle pozisyonlarda topları kendi kullanmak isteyebilir. ama bu konuda yeteneği olmadığını okadar gelen hoca nasıl göremeyip müdahale etmiyor anlamıyorum. Ersun Yanal frikikleri felan ona kullandırmasa bari.

TS-Tiryaki
09.12.2007, 17:16
topa vurup muz sekili verebilen tek futbolcu YATTARA

eren_61
09.12.2007, 17:25
hep söyledik bunu.duran topları gökdenize gelene kadar bir sürü adam var orda kullanıcak.tamam iyi futbolcu olabilirsin ama bu konuda bi yeteneğin yok kardeşim atma işte

fındıkoğlu
09.12.2007, 17:33
işileri ne zaman ehil insanlara teslim ederiz o vakit herşey yoluna yavaş yavaş girmeye başlar..
tamam iyi topçu olabilir gökdeniz ama bırakta kullanabilen birileri kullansın şu frikikleri. futbol kariyerinde toplasan 3 tane frikik golü yoktur heralde gökdenizin. bırak golü tehlikeli bile olmuyo şutları.
bu kusurlarını nasıl görmezler anlayamıyorum.

buyukkaptan
10.12.2007, 10:31
2.goldeki gibi bir gol atan adamın kaleciyle karşı karşıya kaldığında nasıl atamaz aklım almıyor her maç seni böyle görmek istiyoruz gökdeniz

_SeRKaN_
10.12.2007, 10:39
2.goldeki gibi bir gol atan adamın kaleciyle karşı karşıya kaldığında nasıl atamaz aklım almıyor her maç seni böyle görmek istiyoruz gökdeniz

Gökdeniz'in huyudur zor pozisyonlarda gol atar kaleciyle karşı karşıya kaldığı zaman gol atma oranı düşük bunun örneklerini daha önceki maçlarda gördük örnek kiev maçı saçımımzı yolmuştuk ilk aklıma gelen maç buydu çünkü bayağı iz bıraktı..

Yavuz Hasan
10.12.2007, 10:51
işileri ne zaman ehil insanlara teslim ederiz o vakit herşey yoluna yavaş yavaş girmeye başlar..
tamam iyi topçu olabilir gökdeniz ama bırakta kullanabilen birileri kullansın şu frikikleri. futbol kariyerinde toplasan 3 tane frikik golü yoktur heralde gökdenizin. bırak golü tehlikeli bile olmuyo şutları.
bu kusurlarını nasıl görmezler anlayamıyorum.
ezcumle herkes kendi isini yapsin basari ancak o zaman gelir

Travelair
10.12.2007, 11:25
Duran toplar değil de, dün akşam 2. golünde olduğu üzere gösterdi ki debelenen toplar karşısında çok daha başarılı

halil ibo
10.12.2007, 11:28
Öyle yada böyle eğer hoca bir penaltıcı belirlemişse tribünün buna müdahalesinin çok ağır bedeller ödetebileceğini akşam gördük.Eğer Gökdeniz kullanıp kaçırsa neler yazılabileceğini tahmiin etmek zor değil amma ve lakin siz siz olun ve hocanın işine karışmayın hiçbir konuda...

Muhammed KOÇ
10.12.2007, 17:41
bence duran toplara yattara vurmalı apoel'e attığı gol daha aklımda bence toplara en iyi o vurur...

Koray
10.12.2007, 17:44
evt bnce de yattara kullanmalı malatya'ya da süper bi gol atmıştı tam 90'a

onurts61
15.12.2007, 22:10
Allah askina frikiklerin basina gelme takimi birbirine katiyorsun , kariyerinde bir frikik golun bile yok barajin ustune dogru topu sertce vurmakla bu is olmuyor , sen hareketli toplara vur ayni bugun vurdugun gibi adam ne olursun duran toplardan uzak dur , Allah sana iki yetenegi vermemis karsi karsiya gol atmak ve duran toplara vurmak zorlamanin faydasi yok sana verilenle yetinmeyi bil...

Samet Yildirim
15.12.2007, 22:13
gökdeniz süperde su frikiklerin basina gecmesin vuramiyor ya yattara veya ceyhun vurmali bana göre...

Murat'
15.12.2007, 22:19
gökdeniz duran topların adamı değil kesinlikle...ama durmayan toplara süper vuruyor

macka61
15.12.2007, 22:27
aynen geçen antepede çok güzel atmıtı gökdenizin böyle çok güzel golleri var

Oğuzhan Turhan
15.12.2007, 22:41
Tamam,Gökdeniz bugün gayetde güzel oynadı ama hiçmi şu foruma giripte kendisiyle ilgili yazılanları okumuyor.Kullanamıyorsun frikikleri işte,aslında ben okumuyor herhalde diyorum ama belkide okuduğundan her topun başına geçiyor,frikik kullanabildiğinimi ispat etmek istiyor anlamıyorum.Yinede bu güzel akşamı Gökdenizi eleştirerek bitirmeyelim,süperdin Gökdeniz...

Cem Balcı
15.12.2007, 23:37
aman yaaa atsın gollerini yeterkide frikikte kullanmayıversin.

zafer6161
15.12.2007, 23:41
valla trabzonda duran top kullanacak 3 tane futbolcu vardır,bunlar kim diye soracak olursanız
1,çağdaş
2.ceyhun
3, yattara
gökdeniz in hangi maçta firkikten gol attığını hatırlıyorsunuz,bırakın gol attığını kaleyi tutanı bile yok,benim en son hatırladığım 2004-2005 senesinde elazığ deplasmanındaki firkiği direkten dönmüştü ,ondan sonrakiler ya aut ya baraja takılır

Oğuzhan Turhan
15.12.2007, 23:58
Ya maçı tam hatırlamıyorum ama,bir gol atmışlığı vardı herhalde gökdenizin frikikten

Cem Akyüz
16.12.2007, 00:09
her güzelin bir kusuru vardır renkdaşlar bizim gökdenizin kusuruda duran toplar:):)

Fatih
16.12.2007, 00:36
biz duran topları kullanma dedikçe o hırs yapıyo sanırım :D

Mayls
16.12.2007, 01:27
biz duran topları kullanma dedikçe o hırs yapıyo sanırım :D
Kullan Gökdeniz kullan :D Frikikleri, Penaltilari, Kornerler hatta Taclari bile sen kullan :D

Nytre
16.12.2007, 16:57
gökdenizin kullandığı frikik baraja çarpmasaydı gol olabilirdi. ancak gökdeniz ve diğer futbolcuların duran toplardan ziyade rakip ceza sahasının dışından şut çekmeleri lazım.
çünkü göbekten umuta verilen paslarda umut yüzünü kaleye dönemiyor ve topu aynen arkadaşına iade ediyor bunun fazla bir kıymeti yok.

hüseyin1975
16.12.2007, 17:11
Durmayan Toplara vursun bence :-)

selcuk
16.12.2007, 17:15
:D

birakin usagi böyle golleri siraladigi sürece istedigi toplara vursun

hüseyin1975
16.12.2007, 17:51

birakin usagi böyle golleri siraladigi sürece istedigi toplara vursun

Hacen Ucanada, kacanada vursin daaaaaa:p

Samet Berber
16.12.2007, 17:55
bencede gökdeniz sen en iyisi durmayan toplara vur :)

Kasım Hilal
16.12.2007, 19:57
Böyle oynadığı müddetçe aut atışlarını bile kullanmak istese kimse sesini çıkartmasın.
Adam olmadan maç kazanamıyoruz yahu..

Great White
16.12.2007, 20:27
Koskoca takımda uzun mesafeden kaleye etkili frikik kullanabilecek kapasitede tek bir oyuncumuz bile yok maalesef..

Yalnızca ceza sahasının sol çaprazından ve yakın mesafeden atış yapabilecek tek oyuncumuz var. O da Yattara..

Devre arası transferinde bu hususa da çok dikkat edilmeli bence..

Özellikle sol ayaklı tek bir tane şutörümüz bile yok..

Berat
16.12.2007, 20:33
Gökdeniz duran toplara, Yattara da hareketli toplara iyi vuramıyorlar.. Ona göre bir paylaşım yaparlarsa bundan biz karlı çıkabiliriz. Tabi orta ve uzak mesafeler için Çağdaş'ı da unutmasınlar. Ceyhun da bu konuda başarılı bir vatandaştı ama bizde bir numarasını göremedik henüz.

Havasından mıdır suyundan mıdır ya da vatandaşın birisinin yıllardır frikik kullanıp ta gol atamamasından -hatta kaleyi tutturamamasından- ötürü olayı namus meselesi haline dönüştürmesinden midir nedir Trabzon'a gelen frikik uzmanlarının hepsi köreliyorlar; Romashcenko (Elazığ'a 1 golü vardı frikikten,ama hepsi o ), Marcelinho, Ceyhun vs vs..

Great White
16.12.2007, 20:37
Bu takıma Bombacı Hami' den sonra gerçek anlamda frikikçi bir futbolcu gelmedi henüz..

Bu arada ne Çağdaş, ne Gökdeniz ne de Ceyhun hiçbir zaman gerçek birer frikikçi olmadılar, bundan sonra da olamazlar zaten:)

macka61
16.12.2007, 21:38
gökdeniz frikik değil ama gelişini gelen toplara düzgün ve sert vuruyor hami de daha çok duran toplara düzgün ve sert vuruyordu

Koray
16.12.2007, 21:41
gökdeniz ltfn duran topları sn kullanma...

bu sese kulak ver:D

Öztürk Adem
16.12.2007, 21:45
utanmasalar kavga edecekler 1 topa vurmak ıcın ama duran topa vuracak en son ıısım gokdenız olsa gerek

Mehmet Fırat
16.12.2007, 21:48
Yattara'yla Çağdaş kavga ediyor, topa Gökdeniz vuruyor. Bu nasıl bir duran top organizasyonu, anlamadım ki?

Berat
16.12.2007, 21:48
Yattara'yla Çağdaş kavga ediyor, topa Gökdeniz vuruyor. Bu nasıl bir duran top organizasyonu, anlamadım ki?

Rakibin kafasını karıştırıyorlar işte :D

hüseyin1975
16.12.2007, 21:51

Almanlar derki: Wenn zwei sich streiten, freut sich der Dritte:)

Yani: Eger iki kisi kavga ederse, ücüncü kisi sevinir:p

SDanışmaz
16.12.2007, 21:51
Rakibin kafasını karıştırıyorlar işte :D

Daha çok bizimki karıştı :D

Serkan Bozyiğit
16.12.2007, 21:53
hangimiz avuta atacaz diye tartışıyorlardır anca

Koray
16.12.2007, 21:56
hakaten öyle:D

LazAnisT
16.12.2007, 21:56
Beni olayın neticesi ilgilendiriyor.Kim vurursa vursun önemli değil:)

TSezgin61
17.12.2007, 01:26
bence bizim 2 frikikcimiz var. cagdas ve yattara. tabi bunlara ceyhunda katilabilir. ama gökdeniz, yapma gözünü seviyim. tamam anladik bize "bir tutturursam hepiniz görürsünüz" demek istiyorsun ama yeter da:D

onun niyeti su, duran toplarda basari saglarsa, hami gibi bir yer edinmek;)

Metin Ural
17.12.2007, 01:38
cagdas'in golu aklima geldi olimpiyat stadinda attigi. sivas'a atmisti galiba. epeyde uzaktandi. ama tabii ki de birilerine carpmisti =)

Berat
17.12.2007, 01:47
Onu Çağdaş değil Kürşat atmıştı..

Metin Ural
17.12.2007, 01:53
dogrudur, ozur dilerim yanlis bilgilendirme icin.

Mehmet Fırat
17.12.2007, 10:26
Herhalde, antremanlarda en iyi Gökdeniz kullanıyor duran topları. Yoksa, Ersun Hoca kesin karşı çıkardı onun kullanmasına.

UğuR
17.12.2007, 10:41
gÖKDENİZ HER SERBEST VURUŞUN BAŞINA geçiyor daaaaa

ben bugüne kadar golle sonuçlanan bir vuruşunu görmedim.Bilmiyorum.

Bilen ve gören varmı?

cIlgInIm
17.12.2007, 10:44
gökdeniz duran toplarda o kadar etkili değil.. çağdaş ya da yattara vurmalı..

aha önümüzde haftaya hareketli toplarla imkanı isteyen vursun :D

Mehmet Fırat
17.12.2007, 10:46
cagdas'in golu aklima geldi olimpiyat stadinda attigi. sivas'a atmisti galiba. epeyde uzaktandi. ama tabii ki de birilerine carpmisti =)

Onu Kürşat atmıştı. Çağdaş'ın bizde frikikten attığı 2 gol var. Biri, Avni Aker'deki Sakarya maçında, ceza sahası içinden kullanılan çift vuruş. O pozisyonda, Yattara'nın Çağdaş'a attığı pas mükemmeldi.:) İkincisi de ilk Vllaznia maçında, uzaktan, rakibe çarptırarak, rakip takımın "kova" kalecisini konturpiyede bırakarak atmıştı.:)

oflubektas
18.12.2007, 12:08
Gökdeniz her idman sonrası yaklaşık yarım saat duran top çalışacaksa buyursun topun başına. Frikiklerde Allah vergisi yetenek önemli bir faktördür ama daha önemlisi sürekli çalışarak yeteneğini köreltmemek,hatta vuruş tekniğnii geliştirmek daha önemlidir. Ayrıca fiziği müsait 15-20 yaş arasındaki her arkadaş günde 1 saat duran top çalışsın bir seneye kalmaz -en azından amatör futbol seviyesinde- tam bir frikik ustasına dönüşmezse hiçbirşey bilmiyorum. Ancak Gökdeniz'in böyle bir özel çalışma yaptığını hiç zannetmiyorum.

Duran toplarda yetenek ile çalışmaya futbolumuzdan iki örnek vereyim: Hami Mandıralı ve Pierre Van Hoojdonk ; Hami ilk yıllarından itibaren yeteneği gereği duran topları kullanıyordu ancak Urbain Breams Trabzonspor'un başına geldiğinde frikikler için Hami'ye özel idman programı uyguladı ve her biri 2 metre boyunda maketlerden oluşan portatif barajları ilk kez Türkiye'ye getirtti. O yıllardan sonra Hami'nin vuruşları daha bir güzelleşti, hatta bu çalışmalar sayesinde ayak içiyle de serbest vuruşları kullanmaya başladı. Hoojdonk'a gelince; Bu adam Nottingham Forest'e gidene kadar hayatında belki de hiç serbest vuruş golü olmayan ,30 yaşına basmaya 1-2 sene kalmış tipik bir pivot santraforken bu takımda başladığı frikik idmanlarıyla kafa golünden ziyade duran toplardan kazandırdığı gollerle ünlenen özel bir oyuncu haline geldi.

Bilmem anlatabildim mi...?

Faik Yılmaz
18.12.2007, 12:44
Duran toplarda yetenek ile çalışmaya futbolumuzdan iki örnek vereyim: Hami Mandıralı ve Pierre Van Hoojdonk ; Hami ilk yıllarından itibaren yeteneği gereği duran topları kullanıyordu ancak Urbain Breams Trabzonspor'un başına geldiğinde frikikler için Hami'ye özel idman programı uyguladı ve her biri 2 metre boyunda maketlerden oluşan portatif barajları ilk kez Türkiye'ye getirtti. O yıllardan sonra Hami'nin vuruşları daha bir güzelleşti, hatta bu çalışmalar sayesinde ayak içiyle de serbest vuruşları kullanmaya başladı. Hoojdonk'a gelince; Bu adam Nottingham Forest'e gidene kadar hayatında belki de hiç serbest vuruş golü olmayan ,30 yaşına basmaya 1-2 sene kalmış tipik bir pivot santraforken bu takımda başladığı frikik idmanlarıyla kafa golünden ziyade duran toplardan kazandırdığı gollerle ünlenen özel bir oyuncu haline geldi.

Bilmem anlatabildim mi...?

Hatta o barajların kafa ve kol kısımlarının çoğu şutların sertliğinden kırılmıştır....

Hey gidi bombacı hey.... Frikik kullandığımızda rakip kaleciler ve baraja giren bedbahtların ayakları titrerdii :)

Kasım Hilal
18.12.2007, 17:05
Aslında biri topu yuvarlasa da hafif bile olsa hareketlenen topa vursa sanki gol olma ihtimali vardır diye düşünüyorum. (Cümle pek içaçıcı olmadı ama anladınız beni sanırım)

SiNo
18.12.2007, 19:23
hami gibi olmasada bence çalışması gerek yani herkes hami gibi vramaz ama deniyebilir

Muhammed KOÇ
18.12.2007, 19:38
gökdeniz değil bence.yattara vurmalı.firikickte herşey topa hızlı vurmak değildir.yattaranın apoele attığı golü hepimiz gördük.tesadüf değil o gol.bence yattara..

cınar#7
20.12.2007, 10:12
kesinlikle gökdeniz kullanmamalı,

1.Yattara
2.Ceyhun
3.Çağdaş

erkankoc
22.12.2007, 02:48
artik bi frikik aticak adam alma zamani geldi bence..

Muhalif
09.01.2008, 22:39
Maçın ilk yarısını izledim, Demirspor'un kadro olarak toplamda yetenekli oyuncu sayısının bizden daha fazla olduğunu anladığımda 2. yarıyı izlemeye gerek görmedim..
Ama şunu hala merak ediyorum! Şenol'a soramadık, Ziya'ya soramadık, Vahid'e soramadık... Allah rızası için Trabzon'daki arkadaşlardan biri yolda falan görürse Ersun'u çevirip sorsun bari neden duran topları Gökdeniz kullanır? Ersun Hoca istatistikçi geçinir acaba tuttuğu istatistiklerde Gökdeniz'in doğduğu günden bugüne kadar kaç frikik golü varmış bir baksın bakalım!
Futboldan en iyi anlar dediğimiz adam bile hala Gökdeniz'e frikik attırıyorsa kapatıp gidelim dükkanı artık!

onurts61
10.01.2008, 11:33
Maçın ilk yarısını izledim, Demirspor'un kadro olarak toplamda yetenekli oyuncu sayısının bizden daha fazla olduğunu anladığımda 2. yarıyı izlemeye gerek görmedim..
Ama şunu hala merak ediyorum! Şenol'a soramadık, Ziya'ya soramadık, Vahid'e soramadık... Allah rızası için Trabzon'daki arkadaşlardan biri yolda falan görürse Ersun'u çevirip sorsun bari neden duran topları Gökdeniz kullanır? Ersun Hoca istatistikçi geçinir acaba tuttuğu istatistiklerde Gökdeniz'in doğduğu günden bugüne kadar kaç frikik golü varmış bir baksın bakalım!
Futboldan en iyi anlar dediğimiz adam bile hala Gökdeniz'e frikik attırıyorsa kapatıp gidelim dükkanı artık!

Yukaridaki yorum herseyi acikliyor , aslinda bu konuyu ilk actigimda belki gokdeniz veya ona yakin olan birileri okur ve ona iletirler oda hatasindan doner diye dusunmustum ama 200 kusur kisi yazmis ve hepsi temel olarak ayni sey yazmis fakat gokdenizde degisen bisey yok dune kadar topu barajin ustune dogru sertce vuruyordu dun degisiklik yapti kalecinin kapattigi koseye dogru vuruyor en ufak bir gelisme yok , kendini bu konuda gelistirme yok ama duran top oldumu topun basin gokdeniz... Kendimi takim icin de daha iyi duran top kullanan birinin yerine koydugumda cok rahatsiz olurdum .

Kisacasi bu forumu takip edip gokdenize yakin olan birisi tum yorumlarin ciktisini alip ona okutsun yada burda bosuna ayni seyleri tekrar edip yazmayalim bu konuyu kapatalim gitsin ... Takdir adminlerimizindir.

Ömer SEVİNÇ
10.01.2008, 12:24
200 kişi yazmış, daha da önemlisi kaç yıldır yazıyor!

Gökdeniz, Hüseyin gibi isimlerin kendilerini takımdan büyük gördüklerini düşünüyorum ben. Takımda kimse gık çıkaramıyordur onlara kesin. Onlar da dilediğin gibi hareket ediyorlar. Mahalle maçlarında bütün frikikleri büyük abiler atar ya o hesap..

CAFER ÖZER
10.01.2008, 12:25
Trabzonsporda o kadar Çok problem varki,Aslında Çok önemli olan bu konu bile gündeme gelmiyor,
Duran toplarda topun başında hemen Gökdeniz bitiyor,Kim varsa kovalıyor topun başından.
Allahaşkına gökdeniz sen bu güne kadar kaç tane serbest vuruştan gol attında Serbest vuruşları kullanıyorsun.
Birisi Şu gökdenize Serbest vuruşları sen yapma diyemeyecekmi.?
Bir hoca arıyorum.
Benim penlatıcım şu
Serbest vuruşçum bu diyecek.

Murat Keçeci
10.01.2008, 12:29
frikikleri bence barış kullanmalı ayak içi en iyi o çocukta var çok iyi plase yapıyor

metehan
10.01.2008, 13:11

Cenk, ne tuhaftır ki buna çözüm bulabilen tek hoca Lazaroni olmuştu. Takımın başında olduğu kısa dönemde Gökdeniz'i topların başından uzaklaştırmayı bir o becerebilmişti. Ama dünkü maçta da ikinci yarıda bir atışı Yattara kullandı. Yakın mesafedekileri Yattara kullanıyor, uzaktan vurulacaklara Gökdeniz vuruyor. Taktiksel bir olay :)

Fatih Öztürk
10.01.2008, 13:14
gökdeniz+duran top=becerisizlik.

Keleşoğlu
10.01.2008, 13:16
dunku macta dikkatimi cekti gokdeniz ısrarla yattaraya gel sen vur demesine ragmen yattara topa gitmedi gokdeniz kullandı

Thedoors
10.01.2008, 13:18
gökdenizin duran topların neredeyse tamamına yakınını kullanmasını papazlığına bağlıyorum,başka hiçbişiy deil..takımın papazları bu konularda saha içinde dominant oldukları için kullanması gerekenler genelde sürklase olur...bknz..yattara,çağdaş...herşey bi yana..bir tane bile golünü göremedim ben gökdenizin duran top'tan..bir kerede at yahu,dişimi kırıcam en sonunda...

zisinoli
10.01.2008, 17:50
Önemi yok. Kim vurursa vurursa vursun. Daha ne kadar vuracaklarsa.Vuracak yer mi kaldı.

Cengiz
10.01.2008, 18:27
hiç çalışmıyormu acaba

Mehmet Fırat
10.01.2008, 18:37
dunku macta dikkatimi cekti gokdeniz ısrarla yattaraya gel sen vur demesine ragmen yattara topa gitmedi gokdeniz kullandı

Ona ben de dikkat ettim. Bizim takımda sorumluluk alma gibi bir durum yok ne yazık ki. Geçen seneki Erciyes kupa maçı gibi.

Medeni cesareti en iyi oyuncu Gökdeniz olduğu için, duran topları o kullanıyor diyelim ve geçiştirelim.:):rolleyes:

Can
10.01.2008, 18:54
yaa bırak şu topları artık ya herşeyin başına sen geciyosun herşeye illa burnunu sokacan vuramıyorsun bbırak bee abi

kudu_61
25.02.2008, 13:03
en iyisi çağdaş veya kesik orta dersen yattara gökdeniz bencede yetersiz

mensure 61
25.02.2008, 13:04
Bencede Yattara ve Çağdaş kullanmalı :) Gökdeniz atamıyorsun sadece bizi verem ediyorsun :(

Burak Bıyıklı
25.02.2008, 13:19
yattara yattara bence o kullanmalı

john_61
25.02.2008, 13:25
gökdeniz kullanmamalı, burasıı kesin.

Cengiz Çubukcu
25.02.2008, 13:26
Duran topların başına geçmek istemesini saygıyla karşılıyoruz ama bari orta saha civarındakileri arkadaşlarına bıraksa, takımın en çok gol atan oyuncusu orta sahanın gerisinden serbest vuruş kullanıyor..

KUTADGU
25.02.2008, 13:26
Uzak atışları Çağdaş değerlendirebilir bu olmazsa da kavisli ve isabetli orta yapmayı çok iyi becerebilen Yattara bu atışları yapabilir...
Kısa mesafedeki vuruşları mutlaka ama mutlaka Yattara kullanmalı...
Gökdenizim Karadenizim, sen en iyi bildiğin işi yap, rakibi hallaç pamuğuna çevir, lakin serbest vuruş gibi ayrı bir yeteneğe sahip olunması gereken duran toplara sen fazla bulaşma..

Mesele çözülmüştür.
Hadi alın şu maçı....

N!cowel
25.02.2008, 13:43
bence çağdaş..

#3996221 (javascript:void(0)) !? (javascript:location.href='iletisim.asp?s=1&id=3996221')

Hami Mandıralı;;bir fenerbahce (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=fenerbahce) maci zamaninda kacirdigi penalti icin "abi hep abaniyorum; bu sefer de plase vurayim dedim, rustu (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=rustu) cikardi topu" diye yorum yapmistir maraton (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=maraton)da. ancak daha sonradan goruntuleri izleyince gorduk.;, hami topa oyle bir abanmistir ki, rustu (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=rustu) topun carptigi bileklerini pozisyondan dakikalar sonra bile hala ovusturmaktadir..

Berat
25.02.2008, 13:44
Uzun mesafe Çağdaş, kısa mesafe Yattara..Bu kadar basit aslında..

OLCAY ÇAKIR
25.02.2008, 14:46
Bence Gökdeniz vurmaya devam etsin.
Şımarsın,şımartılsında hatta.

Vur aslanım.

Golde atıyorsun,asist de yapıyorsun,galibiyetlerde hep sen varsın nasılsa.

Ama mağlubiyetlerde,Hüseyin,Tolga,Tayfun,Hasan var...Hatta Umut falan var.

Şımarık çocuk gibi,oyuncağın o top senin.

Tabiki topu sana verecekler,sen golde atar,golde attırırsın.

Öyle ya o mevkide beklentilerin üzerinde bir oyuncusun,aşmışsın sen .

Bence degajlarıda sen atmalısın.

Not:O topu alma hamlelerin,topun başına geçme hamlelerin yokmu?
Ömre bedel.!

TSezgin61
25.02.2008, 14:50
snir hastasi ediyor adami yaaa.... ömrü billah bir golü olmadi frikikten, bunu gecelim kaleyi bile tuttugunu hatirlamiyorum, ne diye geciyor topun basina yaaaaaaa.....

ali+61+26
25.02.2008, 14:58
valla bnde hic hatırlamıyorum gokdenizin frikikten gol attığını.. yttara kullanmalı uzak mesefade de cağdas..

Fatih
25.02.2008, 15:02
valla bnde hic hatırlamıyorum gokdenizin frikikten gol attığını.. yttara kullanmalı uzak mesefade de cağdas..

hatırlamaman gayet doğal çünkü öle bi gol yok:)

gökdeniz neden kabul etmiyosun anlayamıyorum ayrıca ersun hoca niye seyirci kalıyo onu da anlamıyorum:confused:

Berk Akçay
25.02.2008, 15:03
Gökdeniz ve duran toplar asla bir arada olmamalı adam kullanamıyor işte duran topları sıfır

Erbay
25.02.2008, 15:11
Gökdeniz'in standart ortası yok.Bazen çok iyi ortalıyor bazen çok kötü.Bence de Yattara kullanmalı duran topları.

ÖmerFarukYılmaz
25.02.2008, 15:13
Uzun mesafe Çağdaş, kısa mesafe Yattara..Bu kadar basit aslında..

Yanı olması gereken budur. Başka vuracak varsa soleyın

Ayrıca Kornerlerıde sadece yattara kulansın.

Yakın mesafelerde cağdaşda vurabılır.

Çağatay_
25.02.2008, 17:32
yani hami mandıralı dan sonra gökdenizi topun başında görmek buna gülünç geliyor artık hatta trajik.

o zaman trajikomik diyelim :D:D

Ali Can
25.02.2008, 18:23
gökdeniz duran top işini beceremiyor

Samet Yildirim
25.02.2008, 18:37
gökdeniz anlamyiorum ama ersun yanal acaba diyemiyor mu ki toplara cagdas ve yattara vuracak diye bukadar zor olmasa gerek...

Muhalif
25.02.2008, 19:25
gökdeniz anlamyiorum ama ersun yanal acaba diyemiyor mu ki toplara cagdas ve yattara vuracak diye bukadar zor olmasa gerek...

Bunu dün Ersun Yanal'a destek konusunda da dile getirdim. Ersun Yanal duran topları kimin kullanacağını söylemiyorsa vah vah, eğer söylüyor da Gökdeniz'e gücü yetmiyorsa 10 kat daha vah vah!
Bu işin Gökdeniz'le ilgisi yoktur. Teknik adam şuradan serbest vuruş olursa şu kullanacak, kornerleri şu kullanacak, penaltılar şunun diye maçtan önce söyler ve iş biter. Yemiyorsa bıraksın gitsin Ersun'da!
Sadi Tekelioğlu mesela ben varken Gökdeniz serbest vuruş kullanamaz diye bir açıklama yapsa en büyük destekçisi olacağım hemen. O derece illallah ettim yani bu konudan!

Mehmet Fırat
25.02.2008, 19:29
Gökdeniz antremanlarda duran topları iyi kullanıyor herhalde. Yoksa Ersun Hoca bu kadar tahammül etmezdi.

Cem Balcı
25.02.2008, 19:59
gökdeniz bencede duran toplara vurmamalısın.:)

Cafer Bulur
25.02.2008, 20:59
bu konuda gökdenizin sorumluluk alip kullanmak istemesi güzel ama her oyuncunun da kendi yetenekleri ölcüsünde isler yapmasi gerekiyor.bence gökdeniz bazen uzaktan sag ayakla sert vurulmasi gereken toplarin basina gecmeli.kisa mesafeli ve sol ayaga denk düsen frikikleri cagdas kullanmali.kisa mesafeli sag ayaga gelenleri ise yattara kullanmalidir.gökdeniz ise belirli durumlarda kornerleri kullanmakla yetinsin.

Tanju
25.02.2008, 21:12
orta açılacaksa yattara şut atılacaksa çağdaş...

My
25.02.2008, 21:47
Biri artık Gökdeniz'i durdursun yahu. Ersun Hocam bu biri sizsiniz herlade dime :rolleyes:

Burak Bıyıklı
25.02.2008, 22:07
yattara
o adını hatırlayamadığım bir takım vardı 2. kez rum kesiminin takımıyla maç yapıyorduk
frikikten gol atan kişi oydu

ilhan
25.02.2008, 22:07
Eğer orta yapacaksa Gökdeniz vursun.

Kaleye direk vuruş yapılacaksa Yattara veya Çağdaş vursun.

Yasin N.
25.02.2008, 22:20
ben bu konu üstünde çok duruyorum maç esnasında benimle birlikte maç izleyenlerde biilirler hep kızarım gökdenize. Aslında şutları güzel kaleye vuruşları gerçekten çok sert ve güzel fakat küçük bir ayrıntı var ve gökdeniz bunun üstünde durmuyor bence. Dikkat ederseniz gökdenizin uzaktan attığı sert şutların yüzde doksanında top ayağına biraz havadan geliyor ve bu şekildede güzel vuruyor ama duran toplara vurmayı beceremiyor yani serbest vuruşlarda ya biri ona top kaldıracak ve o şut çekecek yada kaleyi karşıdan gören yerlereden çağdaş çaprazlardan ise yattara kullanacak.

unique
25.02.2008, 22:22
Yakın mesafeden Yattara iyi kesme atar, uzaktan da Çağdaş iyidir. Yan taraftaki frikikleri ve kornerleri de Yattara kullanmalı,süper kesiyor.