PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 20. Hafta | 1461 Trabzon 0 - 1 K. Erciyesspor | Maç Sonucu...

Sayfa : 1 [2]

Mehmet Cihan Kocaman
02.02.2013, 15:38
Emrullah en iyilerden biriydi takım da kötü oynamadı sen hangi maçı izledin?

Takım iyi mi oynadı?
Emrullah en iyisi miydi?

İyi niyetine diyecek yok ama çok ağır ve top kaybı yapıyor. Gökhan gibi bi genç yedekteyken onun oynaması saçma.

Ayrıca yoğun maç temposu takımı çok yordu. Uzaktan şutlar dışında sadece bir tane tehlikemiz var.

Fatih Öztürk
02.02.2013, 15:41
nerden biliyorsun demediklerini? bana bir yazılı yada sözlü yayın gösterebilirmisin bu konuda. sallamak budur işte.

sercan ikinci lig topçusu, iyi parayada satıldı. koy yasini 1461 e tozunu atsın.

M.R.Akçayın Sercan ve Eren için ince mesajları.tabi anlamak isteyene!

http://www.61saat.com/haber/akcay-sercan-ve-erenin-gidisini-yorumladi-36759.html

Faruk BERBER
02.02.2013, 15:42
Bende onu diyorum, kameranin çektigi tribünün hemen önündeki yedek kulübesinde bulunan yedek oyuncularla tartisiyordu bazi taraftarlar

Mac Trabzondaydi derken bizim taraftardan bahsediyorum.Surekli yeneceksin. Bu ortamda ne Kadir Keleş'i de ne Yusuf'u :)

asimavi
02.02.2013, 15:42
Takım iyi mi oynadı?
Emrullah en iyisi miydi?

İyi niyetine diyecek yok ama çok ağır ve top kaybı yapıyor. Gökhan gibi bi genç yedekteyken onun oynaması saçma.

Ayrıca yoğun maç temposu takımı çok yordu. Uzaktan şutlar dışında sadece bir tane tehlikemiz var.

...emrullah sadece bu maçın ikinci yarısında oyundan düştü...adam gs maçından itibaren takımın dinamosu...üst düzey efor sarfediyo adam...diğer gençlerin rahat oynayıp yeteneklerini geliştirmeleri açısından her zaman oynamalı...tecrübesiyle takımı taşıyor...

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 15:45
ilk yarıyı izleyebildim sadece....bana göre skorun hiçbir önemi yok....yusuf sıddık kadir caner ofoedu çok iyilerdi....

zaten bu takım süper lig e çıkmıcağı için önemli olan takımsal başarı değil bireysel başarı...

Adem Köse
02.02.2013, 15:49
Takım iyiydi yine herzaman ki gibi beğendim. Maçın hakkı asla bu değildi. Daha spesifik kendine has futbolcular çıkmasını istiyorum. Arada defansın ortasında , ortasahanın ortasında ve forvette yeni genç yetenekler görmek istiyorum.

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 15:50
Takım iyiydi yine herzaman ki gibi beğendim. Maçın hakkı asla bu değildi. Daha spesifik kendine has futbolcular çıkmasını istiyorum. Arada defansın ortasında , ortasahanın ortasında ve forvette yeni genç yetenekler görmek istiyorum.

öyle olucak zaten...ben sene sonu 1461 den en az 10-12 futbolcunun bir kısmının a takıma bir kısmınında farklı takımlara gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum...ki yeni genç oyunculara yer açılsın onlar sahne alsın....

FC-ST-PAULI-61
02.02.2013, 15:51
Emrullah iyi oynadi.
Yusuf Erdogan ne cok büyütülüyor ya Cocuk gol vurusunu düzeltsin önce.
Trabzonsporda gol atamayan Oyuncu cok zaten.Abdullah Halmanda ligin en kötü forveti.
Tiryaki ondan daha iyi.

Tahir61
02.02.2013, 15:53
taraftar iyiydi bu maçın cumartesi 1 e konması ne demek. pazar olsa stad dolardı eren ve sercanın satılması takıma reklam oldu gibi

bugün en iyi son maçlarda olduğu gibi yine Kadir keleşti Göksuyla beraber bek sıkıntımız olmayacak inş.

halmadan golcü olmaz forvet oynuyorsun yere yatmdan maç bitiriyorsun hırs mücadele istek yok tam Trabzonspor topçusu

osman özköylü... alıştık artık kendi adamlarımızın bize olan kinlerine

Faruk BERBER
02.02.2013, 15:57
Trabzon şehrine forvet haram bunu anladım bu sene ben.

shcebi
02.02.2013, 15:59
M.R.Akçayın Sercan ve Eren için ince mesajları.tabi anlamak isteyene!

http://www.61saat.com/haber/akcay-sercan-ve-erenin-gidisini-yorumladi-36759.html

yazının son bölümünü oku o zaman, hoca 1461 amacını anlamış ve anlatmış ama sen anlarmısın bilmem.

Faruk BERBER
02.02.2013, 16:00
Takım iyi mi oynadı?
Emrullah en iyisi miydi?

taraftar iyiydi bu maçın cumartesi 1 e konması ne demek. pazar olsa stad dolardı eren ve sercanın satılması takıma reklam oldu gibi

bugün en iyi son maçlarda olduğu gibi yine Kadir keleşti Göksuyla beraber bek sıkıntımız olmayacak inş.

halmadan golcü olmaz forvet oynuyorsun yere yatmdan maç bitiriyorsun hırs mücadele istek yok tam Trabzonspor topçusu

osman özköylü... alıştık artık kendi adamlarımızın bize olan kinlerine

Birincisi Kadir Keles Trabzonspor'da oynayacak futbolcu değil. Şimdi bana oynayanları görüyoruz deme o yüzden bu haldeyiz zaten. İkincisi durumun kin ile alakası yok. Napcak Osman hoca, aha Trabzon yenilelim mi diyecek. Herkesi yeniyor adamlar. Kadroları iyi. Lider durumdalar. Bakış acımız cok farklı vesselam.

Fatih Öztürk
02.02.2013, 16:04
yazının son bölümünü oku o zaman, hoca 1461 amacını anlamış ve anlatmış ama sen anlarmısın bilmem.

Yazının sonu birlik beraberlik mesajı içeriyor.oraya gelene kadar röportajın başını görmezliten gelmemek lazım değilmi?

Ne demişti M.R.Akçay;

Sercan ve Eren arkadaşımıza armağan olsun. Onların bize kattığı enerjinin devam etiğini hatırlatmak istiyorum. Çok değerli iki oyuncumuzu fiziksel olarak değil ruhsal ve can olarak kaybettik.
futbolda skalalar antrenöre bağlı çizgiler var. Bu çizgilere yaklaşan ve geçen oyuncular var. Potansiyel olarak yaklaşıp altında kalacak veriler var. Trabzonspor’u yöneten beyinlere saygı duymak lazım. O beyinlerin verdiği kararlardır...

Yukarıdaki röportajdan çıkan anlam ortada!

Tahir61
02.02.2013, 16:06
Birincisi Kadir Keles Trabzonspor'da oynayacak futbolcu değil. Şimdi bana oynayanları görüyoruz deme o yüzden bu haldeyiz zaten. İkincisi durumun kin ile alakası yok. Napcak Osman hoca, aha Trabzon yenilelim mi diyecek. Herkesi yeniyor adamlar. Kadroları iyi. Lider durumdalar. Bakış acımız cok farklı vesselam.

osman ö. bizi yenmesin bize yatsın demedimki...

o bölümdeki taraftarı çıldırtacak kadar tahrik edici şekilde sevinmenin anlamı ne burdan ekmek yadin biraz ağır ol bunu istiyoruz

shcebi
02.02.2013, 16:13
Yazının sonu birlik beraberlik mesajı içeriyor.oraya gelene kadar röportajın başını görmezliten gelmemek lazım değilmi?

Ne demişti M.R.Akçay;

Sercan ve Eren arkadaşımıza armağan olsun. Onların bize kattığı enerjinin devam etiğini hatırlatmak istiyorum. Çok değerli iki oyuncumuzu fiziksel olarak değil ruhsal ve can olarak kaybettik.
futbolda skalalar antrenöre bağlı çizgiler var. Bu çizgilere yaklaşan ve geçen oyuncular var. Potansiyel olarak yaklaşıp altında kalacak veriler var. Trabzonspor’u yöneten beyinlere saygı duymak lazım. O beyinlerin verdiği kararlardır...

Yukarıdaki röportajdan çıkan anlam ortada!

iyide neden bu işin amacını unutuyoruz. amaç ligi birinci yada üçüncü bitirmekmi yoksa orta sıralarda bitirip gerçekten trabzonsporda oynayabilecek futbolcuların entegre olmasını sağlamakmı.

işte amaç yukarı oynamak olunca takıma yaşında golcu alırsın. amacını birinci lige çıkmak ve birinci ligte takım çalıştırmak ilan edersin.

es kaza takım süper lige çıksa neden şampiyon olamadı diye sadri senere sallarız eminim.

zaten belimizin doğrulamamsının sebebi şu ince mesaj verme alışkanlığımız.

kimse içindekini doğruca söylemez, hocası afilli cümlelerle başkanı espirilerle dillendirir.

Fatih Öztürk
02.02.2013, 16:20
iyide neden bu işin amacını unutuyoruz. amaç ligi birinci yada üçüncü bitirmekmi yoksa orta sıralarda bitirip gerçekten trabzonsporda oynayabilecek futbolcuların entegre olmasını sağlamakmı.

işte amaç yukarı oynamak olunca takıma yaşında golcu alırsın. amacını birinci lige çıkmak ve birinci ligte takım çalıştırmak ilan edersin.

es kaza takım süper lige çıksa neden şampiyon olamadı diye sadri senere sallarız eminim.

zaten belimizin doğrulamamsının sebebi şu ince mesaj verme alışkanlığımız.

kimse içindekini doğruca söylemez, hocası afilli cümlelerle başkanı espirilerle dillendirir.

Benim sana istinaden yazdığım hiç bir yorumumda 1461 Trabzon 1.lige çıkmalıdır diye bir cümle kullanmadım.bu takımın kuruluş amacının ne olduğunun gayette farkındayım.Sadri Şenere burada serzenişin tek sebebi yığınla gol atan oyuncunun Trabzonsporda gol kıtlığı çektiğimiz şu dönemde 1461 Trabzonun kuruluş amacına değilde birilerinin işaret parmağını gösterdiği yere gönderilmesidir.öyleki 2 oyuncudan kazanılan yaklaşık 2 milyon euronun Trabzonspor takımının transferinde değilde futbolcu maaş ödemelerinde kullanılacağı söylendi.illa para edecek bir şey arıyorsalar kendilerinden başlayabilirler.

shcebi
02.02.2013, 16:29
Benim sana istinaden yazdığım hiç bir yorumumda 1461 Trabzon 1.lige çıkmalıdır diye bir cümle kullanmadım.bu takımın kuruluş amacının ne olduğunun gayette farkındayım.Sadri Şenere burada serzenişin tek sebebi yığınla gol atan oyuncunun Trabzonsporda gol kıtlığı çektiğimiz şu dönemde 1461 Trabzonun kuruluş amacına değilde birilerinin işaret parmağını gösterdiği yere gönderilmesidir.öyleki 2 oyuncudan kazanılan yaklaşık 2 milyon euronun Trabzonspor takımının transferinde değilde futbolcu maaş ödemelerinde kullanılacağı söylendi.illa para edecek bir şey arıyorsalar kendilerinden başlayabilirler.

iki konuda hemfikiriz o zaman,

1461 amacı ve erenden birşey çıkmayacağı.

ben diyorumki serca trabzonspor da iş yapmaz, sen diyorsun derdimize çare olacaktı.

en azından rize deki perfonması bir fikir verir.

Emirhan Uludüz
02.02.2013, 16:30
Takımın şampiyonluğa ihtiyacı yok. Bence herkes gayet iyi gidiyor. Ayrıca 1461 den aldığımız oyuncular Trabzonsporda hiç sırıtmadı önemli olan da bu. Barcelona 2 gibi olmak lazım. Yaş ortalamasını biraz daha düşürelim orta sıralarda yer alsakta önemli değil. En azından 25,26 yaşındaki futbolcuların bu takımın yükünü çekmesini istemiyorum. 19,20,21 yaşındaki oyuncuların oynayıp sorumluluğu tüm kadronun alması gelecek açısından mükemmel olacak.

Fatih Öztürk
02.02.2013, 16:36
iki konuda hemfikiriz o zaman,

1461 amacı ve erenden birşey çıkmayacağı.

ben diyorumki serca trabzonspor da iş yapmaz, sen diyorsun derdimize çare olacaktı.

en azından rize deki perfonması bir fikir verir.

Abi Ereni çok yakından takip eden biriyim.ondaki yetenekler Türkiyede ender oyuncularda var.henüz 21 yaşında ve gelişime gayet açık.birden kestirip atarsak oyuncu kazanamayız.keza Sercanda öyle.2 senedir bizde.ilk senesi Trabzonsporda doğru düzgün forma şansı bulamadı ama oynadığı maçlarda bile 4-5 milyon euroluk eşeklerden daha yararlıydı.üzerine koyarak devam ediyor.bu oyuncular maalesef SERMAYE yüzünden görmezlikten gelindi.bu oyuncuların durduk yere gönderilmesi Trabzonsporun anatomisine aykırıdır.heleki senede ortalama sadece oyuncu menajerlerine 3 milyon € veren sadri şenerin hatalar zincirinin önemli halkalarından biridir.ben tahammül etmekte sindirmekte zorlanıyorum.

shcebi
02.02.2013, 16:46
Abi Ereni çok yakından takip eden biriyim.ondaki yetenekler Türkiyede ender oyuncularda var.henüz 21 yaşında ve gelişime gayet açık.birden kestirip atarsak oyuncu kazanamayız.keza Sercanda öyle.2 senedir bizde.ilk senesi Trabzonsporda doğru düzgün forma şansı bulamadı ama oynadığı maçlarda bile 4-5 milyon euroluk eşeklerden daha yararlıydı.üzerine koyarak devam ediyor.bu oyuncular maalesef SERMAYE yüzünden görmezlikten gelindi.bu oyuncuların durduk yere gönderilmesi Trabzonsporun anatomisine aykırıdır.heleki senede ortalama sadece oyuncu menajerlerine 3 milyon € veren sadri şenerin hatalar zincirinin önemli halkalarından biridir.ben tahammül etmekte sindirmekte zorlanıyorum.

ziya doğan zamanında tolgayı almıştık malatyadan, 450.000 usd idi galiba.

trabzonda çok iyi oynayınca sormuşlardı malatyanın başkanına neden bu kadar ucuza satıınız diye.

başkan ilk defa bir futbolcumuzu almak istediler, satmanın zevkine varmak istedik demişti.

bizim durumda bu ne almayı biliyoruz ne satmayı.

Fatih Öztürk
02.02.2013, 16:53
ziya doğan zamanında tolgayı almıştık malatyadan, 450.000 usd idi galiba.

trabzonda çok iyi oynayınca sormuşlardı malatyanın başkanına neden bu kadar ucuza satıınız diye.

başkan ilk defa bir futbolcumuzu almak istediler, satmanın zevkine varmak istedik demişti.

bizim durumda bu ne almayı biliyoruz ne satmayı.

Maalesef aynen öyle abi.ama Malatyasporla Ünal Karamanın ilk dönemlerinden başlayan bir dostluğumuzda var:)

Ertan1982
02.02.2013, 17:02
macin kirilma noktasi yusufun arka arka 2 pozisyonu.o kafa topunu ve o vurusu iyi yapsaydi.Mac cok rahat gecerdi.erciyes ciddi fazla bir pozisyonu yoktu o saate kadar.

İsa
02.02.2013, 17:15
Muazzam bir oyun anlayışı, süper bir oyun...

Top rakipteyden takımın nasıl pres yaptığını faekettiniz değil mi?

Sacma sapan topun peşinden koşarak yapılan bir pres değil.

Alan paylaşımını mükemmel yapıyolar gerçekten.

Mustafa Hoca cok buyuk başarılar kazanacak inşallah...

İsa
02.02.2013, 17:18
Hem 1461 hem Mustafa Hoca alttan gelenler için çok büyük şans.

Kendi gelişimleri için var olan bir sisteme dahil olup, adapte olmak çok daga kolay.

Faruk BERBER
02.02.2013, 17:25
osman ö. bizi yenmesin bize yatsın demedimki...

o bölümdeki taraftarı çıldırtacak kadar tahrik edici şekilde sevinmenin anlamı ne burdan ekmek yadin biraz ağır ol bunu istiyoruz

Bu kulüp icin sayısız maca çıktım neden ben değil de Broos ? Kulüp nasıl profesyonel düşünüyorsa o da profesyonel düşünür. Gerisi laf-ı güzaf. Oradan para kazanıyor Trabzonspor'u felan düşünecek değil, tıpkı dusunulmedigi gibi.

Serdær
02.02.2013, 18:02
Mustafa Reşit Akçay : Sezon sonunda 1461 Trabzon Kulübü 1.Lig çıkamazsa eğer , kulüpten ayrılacağım. Bunu yönetim ile paylaştım.

Royal Heart
02.02.2013, 18:11
Adamlar takım olmuş. Kim oynasa sırıtmıyor, Trabzonspor gibi onların da bariz bir forvet eksiği var, iyi bir forvetle açık ara liderdiler ama ellerinde gol atan tek adamı da verdiler. Mustafa Reşit Akçay kısıtlı imkânlarla çok iyi işler yapıyor.

Samet Türkmen
02.02.2013, 18:13
Mustafa Reşit Akçay 1.lige çıkamazsa bırakırım davranışına girerse yanlış yapar. Sercan ve Eren transferinden sonra hemen ayrılmalıydı.

Batuhan
02.02.2013, 18:19
http://www.61saat.com/haber/1461-trabzonun-futbolculari-sitem-etti-37056.html

Yalnız oyuncuların demeçleri bile değişmiş. Muhtemelen 1461 Trabzon'la Trabzonspor ayrılır.

gabriel omar
02.02.2013, 18:21
Mustafa Reşit Akçay 1.lige çıkamazsa bırakırım davranışına girerse yanlış yapar. Sercan ve Eren transferinden sonra hemen ayrılmalıydı.

Hoca o davranışa yeni gitmedi,sene başında da açık açık söylüyordu.Adamın hakkıdır da bunu engelleyemeyiz.

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:28
Mustafa Reşit Akçay : Sezon sonunda 1461 Trabzon Kulübü 1.Lig çıkamazsa eğer , kulüpten ayrılacağım. Bunu yönetim ile paylaştım.

güle güle.....

Fatih
02.02.2013, 18:29
güle güle.....

Ne kadar basit dimi ?

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:29
ben anlamıyorum futbolcular teknik direktör kendimi ne sanıyorda böyle havalara giriyorlar ???

bence bu çok tehlikeli bir durum....açık ve net pilot takımsınız lig hedefiniz yok işte ya kime neyin havasını yapıyor yusuf anlamadım ben onu ??

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:31
Ne kadar basit dimi ?

mustafa hocaya göre bu kadar basit işte....

sanırım mustafa hocaya bu takımın pilot takım olduğunu süper lig e asla çıkamayacağını söylemişlerdir...şimdi durup dururken ne demek yani süper lig e çıkmazsak ayrılacağım ??

Royal Heart
02.02.2013, 18:32
Soru farklı yerden gelsin, bir üst lige çıkamayacağını bildiği halde sırf kendini ispat etmek için bir futbolcu tüm maçlarda kendini zorlar mı ?

Fatih
02.02.2013, 18:33
mustafa hocaya göre bu kadar basit işte....

sanırım mustafa hocaya bu takımın pilot takım olduğunu süper lig e asla çıkamayacağını söylemişlerdir...şimdi durup dururken ne demek yani süper lig e çıkmazsak ayrılacağım ??

Güle güle git demek basit.

Adam o kadar emek vermiş başka bir adam olsaydı 1461'in adı bile duyulmayacaktı belki de 57 yaşına gelmiş kendini geliştirmiş kanıtlamış bir teknik direktörün TSL'de olmaması için bir neden yok.

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:33
Soru farklı yerden gelsin, bir üst lige çıkamayacağını bildiği halde sırf kendini ispat etmek için bir futbolcu tüm maçlarda kendini zorlar mı ?

eğer süper ligde trabzonsporda oynamak istiyorsa zorlar...haa kariyer derdi süper lig hedefi yoksa zaten takım şampiyon olmuş olmamış umrunda değildir...

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:34

Adam o kadar emek vermiş başka bir adam olsaydı 1461'in adı bile duyulmayacaktı belki de 57 yaşına gelmiş kendini geliştirmiş kanıtlamış bir teknik direktörün TSL'de olmaması için bir neden yok.

Camia olarak kimlerin nasıl ve ne şekilde uğurladığımızı görünce bence mustafa hocayada bu lafından sonra güle güle git demek basit değil normal hatta belkide lutuftur....emeğine asla lafım yok allah razı olsun ama geçit törenide ayarlıcak halim yok gitmek isteyene...

ardasa61
02.02.2013, 18:36

trabzonspor'un başına yakışırdı kendisi, ama o olmadı diye gidiyorsa gitmesinde bir sakınca yok. 1461'in amacı bellidir, süper lig'e çıkmayacağını da en baştan beri biliyorduk.

Royal Heart
02.02.2013, 18:36
eğer süper ligde trabzonsporda oynamak istiyorsa zorlar...haa kariyer derdi süper lig hedefi yoksa zaten takım şampiyon olmuş olmamış umrunda değildir...

Takımda bu düşünceyle sınırlı sayıda futbolcuyu motive edebilirsin, aksi takdirde orta sıralarda gidip gelen bir takım olmanın önüne geçemezsin ki. Her futbolcunun 1461'den Trabzonspor'a çıkma şansı mı var, haydi onu da geçtim daha 3-4 gün önce futbolcularının Kaptan dediği adamı yolun ortasında satmışsın. Bu adamlar nasıl böyle bir inançla Trabzonspor için oynasın ?

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:38
Takımda bu düşünceyle sınırlı sayıda futbolcuyu motive edebilirsin, aksi takdirde orta sıralarda gidip gelen bir takım olmanın önüne geçemezsin ki. Her futbolcunun 1461'den Trabzonspor'a çıkma şansı mı var, haydi onu da geçtim daha 3-4 gün önce futbolcularının Kaptan dediği adamı yolun ortasında satmışsın. Bu adamlar nasıl böyle bir inançla Trabzonspor için oynasın ?

Bak dostum bir futbolcunun kariyer hedefi varsa takımı nasıl oynamış ne etmiş umrunda olmz kendi kendini motive eder ve oynar bu bu kadar basit....şimdi ben futbolcular motive olsun die alt yapı projemimi çöpemi atıyım ??

kaldıki kadromda düşünmediklerimide satabilirim buda çok normal bir durum....fazla duygusallığa gerek yok en azından bana göre.....

Furkan Özdem
02.02.2013, 18:39
Bu takım olur da ligi ilk 2de bitirir ve gerekli koşullar oluşturulup süper lige çıkarsa Trabzonspor 1461'den nasıl faydalanacak? Oldu da 1461'den iyi oyuncular Trabzonspor'a alındı, peki bu durumda 1461 ne yapacak? Transfer yapar lige tutunmaya çalışır diyelim bu para nerden bulunacak? Sonuçta ayrı bir kulüp olacaklar.

Bazıları takım çıkarsa her şey güllük gülistanlık olacak sanıyor ama ayrıntıları hiç düşünmüyor. Takım şu kadroyla 1. ligde üst sıralarda diye süper ligde de ilk 8de olacak sanıyorlar heralde...

1461 şu haliyle doğru kullanıldığı müddetçe Trabzonspor için tam anlamıyla bir oyuncu madeni. Bu güzel durum bozulursa yazık olur. Bizim için büyük fırsat bu takımın bu yapıyla alt ligde mücadele etmesi...

Royal Heart
02.02.2013, 18:40
Bak dostum bir futbolcunun kariyer hedefi varsa takımı nasıl oynamış ne etmiş umrunda olmz kendi kendini motive eder ve oynar bu bu kadar basit....şimdi ben futbolcular motive olsun die alt yapı projemimi çöpemi atıyım ??

kaldıki kadromda düşünmediklerimide satabilirim buda çok normal bir durum....fazla duygusallığa gerek yok en azından bana göre.....

Duygusallıktan bahsetmiyorum, gelecek kaygısı söz konusu. Herkesin kendisi için oynadığı bir ortamda takım oyunundan bahsetmek pek mümkün değil. Bunu anlatmaya çalışıyorum ben de.

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:44
Duygusallıktan bahsetmiyorum, gelecek kaygısı söz konusu. Herkesin kendisi için oynadığı bir ortamda takım oyunundan bahsetmek pek mümkün değil. Bunu anlatmaya çalışıyorum ben de.

Başarılı olmanın temel unsuru takım olmaktadır....Bugün messi bir yıldızsa barcelonanın takım oyunu sayesindedir...bugün cristiano ronaldo mourinhodan takım savunmasına yardım etmiyor diye azar işitiyorsa başarılı olmanın ana unsuru takım olmaktadır.....

Eğer futbolcular kendilerine bir hedef verilmesini istiyorlarsa alın size en büyük hedef Trabzonsporda oynamak ordanda Avrupada oynamak...Trabzonsporda oynayamıyorsanız başka takımlarda oynayıp Avrupada oynamak....kendinizi bunun için geliştirin bunun için oynayın denilicek bu kadar basit bu iş işte....pilot takım mantığı budur....

Barcelona real madrid örneği vermicem en basitinden geçen sene villereal küme düştü o yüzden pilot takımlarıda 1 alt kümeye düştü...sence bu futbolcular salmışlarmıdır kendilerini nasıl olsa çıkamıcaz diye ??

Royal Heart
02.02.2013, 18:48
Başarılı olmanın temel unsuru takım olmaktadır....Bugün messi bir yıldızsa barcelonanın takım oyunu sayesindedir...bugün cristiano ronaldo mourinhodan takım savunmasına yardım etmiyor diye azar işitiyorsa başarılı olmanın ana unsuru takım olmaktadır.....

Eğer futbolcular kendilerine bir hedef verilmesini istiyorlarsa alın size en büyük hedef Trabzonsporda oynamak ordanda Avrupada oynamak...Trabzonsporda oynayamıyorsanız başka takımlarda oynayıp Avrupada oynamak....kendinizi bunun için geliştirin bunun için oynayın denilicek bu kadar basit bu iş işte....pilot takım mantığı budur....

Barcelona real madrid örneği vermicem en basitinden geçen sene villereal küme düştü o yüzden pilot takımlarıda 1 alt kümeye düştü...sence bu futbolcular salmışlarmıdır kendilerini nasıl olsa çıkamıcaz diye ??

Dediğin kulüplerin zannediyorum uzun zamandır oturmuş olan bir sistemleri var ancak senin kulübün bunu yeni yeni yapmaya çalışıyor ve göründüğü kadarıyla da futbolcularına pek itimad vermiyor.

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:51
Dediğin kulüplerin zannediyorum uzun zamandır oturmuş olan bir sistemleri var ancak senin kulübün bunu yeni yeni yapmaya çalışıyor ve göründüğü kadarıyla da futbolcularına pek itimad vermiyor.

Hiç farketmez sistem oturmuş oturmamış...çünkü bu sistemin ta kendisi böyle işliyor ve böyle işlemeli....Futbolcuya itimadda ne olaki ?? itimad olacaksa bu takıma olmalı....Zaten Trabzonspor taraftarının en büyük sorunu takıma değil futbolcuya itimad etme....oyüzden burnumuza s.ç.yo sonradan futbolcular...

Emirhan Uludüz
02.02.2013, 18:54
Mustafa hoca iyidir hoştur da, bir kaç ay önce dergiye "ben futbol anarşistiyim süper lig de teknik direktörlük yapmam" lafını hava olsun diye söylemiş sanırım. Ayrıca kulübün satılıp süper lige çıkmasını isteyen Trabzonspor'u düşünmüyordur.

Royal Heart
02.02.2013, 18:54
Hiç farketmez sistem oturmuş oturmamış...çünkü bu sistemin ta kendisi böyle işliyor ve böyle işlemeli....Futbolcuya itimadda ne olaki ?? itimad olacaksa bu takıma olmalı....Zaten Trabzonspor taraftarının en büyük sorunu takıma değil futbolcuya itimad etme....oyüzden burnumuza s.ç.yo sonradan futbolcular...

Sen şu an her şeyin tamamiyle tıkırında ve doğru işlediğini düşünüyorsun Pilot Takım'da sanırım. İnşallah düşündüğün gibidir.

gabriel omar
02.02.2013, 18:57
Mustafa hoca iyidir hoştur da, bir kaç ay önce dergiye "ben futbol anarşistiyim süper lig de teknik direktörlük yapmam" lafını hava olsun diye söylemiş sanırım. Ayrıca kulübün satılıp süper lige çıkmasını isteyen Trabzonspor'u düşünmüyordur.

Süper ligde teknik direktörlük yapmam lafını nerede kullandı ?Benim bildiğim Mustafa hoca her zaman daha üst düzey liglerde çalışmak gibi bir hedefim var demişti .

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 18:57
Sen şu an her şeyin tamamiyle tıkırında ve doğru işlediğini düşünüyorsun Pilot Takım'da sanırım. İnşallah düşündüğün gibidir.

Ben herşeyin tıkırında olması için taviz verilmemesi gerektiğini düşünüyorum sadece...

Pilot Takımının amacı belli....A takıma futbolcu yetiştirmek...
A takımda belli bir süre izledikten sonra A takıma düşünmediğin futbolcuyu o kadroda tutmicaksınki yeni genç oyunculara yol açıcaksın bu kadar basit bence herşey...

Royal Heart
02.02.2013, 19:04
Ben herşeyin tıkırında olması için taviz verilmemesi gerektiğini düşünüyorum sadece...

Pilot Takımının amacı belli....A takıma futbolcu yetiştirmek...
A takımda belli bir süre izledikten sonra A takıma düşünmediğin futbolcuyu o kadroda tutmicaksınki yeni genç oyunculara yol açıcaksın bu kadar basit bence herşey...

Sercan da Eren de gereksizdi, ederlerini getirdiler ve gittiler... Katılmıyorum. Eldeki kadroda özellikle de hiç transfer yapmadığın ve ihtiyacın olan bir bölgede değerlendirebileceğin futbolculardandı Sercan. Transfer politikanla tamamen iç içe bir durum. Bu konuda fikirlerimi açıkça beyan etmiştim mevcut başlıkta zaten.

Emirhan Uludüz
02.02.2013, 19:08
Süper ligde teknik direktörlük yapmam lafını nerede kullandı ?Benim bildiğim Mustafa hoca her zaman daha üst düzey liglerde çalışmak gibi bir hedefim var demişti .

Bir röportajını okumuştum. Ya üstteki dediğim, yada "ben futbol anarşistiyim o yüzden alt lig takımlarını çalıştırırım" tarzı konuşmuştu. Neyse asıl önemli olan ilk geldiğinde zaten bunun olacağını biliyordu tek yapması gereken sene sonu istifa etmek çünkü böyle iyi bir hocaya bank asya ligi zaten yakışmıyor ama 1461 çıkmazsa istifa ederim bence yanlış terim.

Koray
02.02.2013, 19:10
Yenilmemize rağmen sahada üstün olan bizdik her zaman ki gibi.

Bu takımdan kim satılırsa satılsın takımın oyununda değişiklik olmuyor.

Çünkü takımda sistem var takır takır saat gibi işliyor.

Takımda ki en büyük eksiklik net bi golcünün olmaması, ayrıca Mehmet Kuruoğlu ve Göksu niye oynamadı acab?

Bu arada sahada en beğendiğim futbolcu Mehmet Sıddık idi.

Sağ bekte gayet başarılıydı.

Sağ açık ona göre değil.

Furkan Özdem
02.02.2013, 19:26

Takımda ki en büyük eksiklik net bi golcünün olmaması, ayrıca Mehmet Kuruoğlu ve Göksu niye oynamadı acab?

Sağ açık ona göre değil.

"Sistem" altyapıdan başlayarak 1461 ve son olarak Trabzonspor'da oturtulmalı işte. Yönetim de değişse teknik heyet de değişse sistem aynı olduğundan takım hep başarılı olacaktır. Altyapıda oyuncu gelişiyor belli bir oyun oynuyor takıma bir geliyor alakasız başka bir düzen. Böyle günü kurtarırız ancak.

Bu yönetimle zor, aslında herhangi bir yönetimle de zor bir iş ancak inşallah bir gün sistemi olan bir takım olabiliriz.

Hüseyin Başoğlu
02.02.2013, 19:26
Sercan da Eren de gereksizdi, ederlerini getirdiler ve gittiler... Katılmıyorum. Eldeki kadroda özellikle de hiç transfer yapmadığın ve ihtiyacın olan bir bölgede değerlendirebileceğin futbolculardandı Sercan. Transfer politikanla tamamen iç içe bir durum. Bu konuda fikirlerimi açıkça beyan etmiştim mevcut başlıkta zaten.

bu konuda bir itirazım olamaz kişisel bir fikirdir....bana göre gereksiz demiyimde fırsat bulamazlardı....eren in yerinde olcan ve yusuf sercanın yerinde adrian ve soner vardı..kaldıki soner 21 yasında sercan 25 yaşında ....onun içinde en iyisi belkide...

gabriel omar
02.02.2013, 19:34

Sağ açık ona göre değil.

Göksu kart cezalısıydı,Mehmetin de sakatlığı vardı yanılmıyorsam.

Ertan1982
02.02.2013, 19:36
Yeminle Türk milleti kadar suni gündem yaratan ve onlan ugrasirken asil problemleri gözden kaciran baska millet yok.Bu projenin 2-3 sene önce belli degilmiydi en üst nokta ptt olacagi ve orda oyuncu yetistirme görevini sürdürmeye.Ispanya da Almanya da herkez en üst lige gelemyecini biliyor ve genede 100% veriyor.Cünkü ya A takima cikmayi umuyor yada kendini gösterip a tima gidemese baska takima gitmek icin oynarlar.Prof sadece ay basi para almak icin bankaya gitmek degil.

sezon sonu Tolunay hoca bircogunu degerlindircektir.misal gökhan alinsin diyordum ama son maclarda hic begenmedim.baska örnek kadir gecti diyordum ama yerli alternatif olarak olur diyorum simdi.böyle inisli cikisli birsey.en iyisi sezon sonu muhasebe yapmak.Sezon kampi yapilmali Trabzonspor ve 1461 beraber orda son kararlar verilmeli.Ama bana göre Göksu hak ediyor.Yusufta alinir ama oynamali birkac eksikleri var onlari oyniyarak gelisitiri.Oynamiyacaksa 1 sezon daha 1461 kalmali.

Takimdan gidenler olacak olmalida arkadan gelenlere yer acmak icin.

Yaşar
02.02.2013, 19:46

Sağ açık ona göre değil.

Göksu cezalıydı renktaş...

iboandibo
02.02.2013, 20:03
Neyi eleştriyorsunuz ya adamlar hala süper oynuyor emrullah ta çok iyiydi.bu maçta özel olarak mehmet sıddık ve kadir keleş göze battı.yusuf biraz şanslı olsa bu maçı da alırdık.bence bu takımın maç kazanmasından çok oyun kalitesi önemli.bunu da oldukça başarılı görüyorum.kaybettiysede en güçlü takıma kaybetti.bu takımın tek eksiği iyi golcu.halman yetersiz gibi duruyor.tiryaki daha iyi ama bu fener forması muhabbetti yüzünden sanırım pek kadroya giremiyor son zamanlarda.ama o girdikten sonra daha iyiydi ileri kısım.takımdan soğutmayın milleti efsana hala dimdik ayakta.her oyuncu çok zekice oynuyor tebrik ediyorum darısı a takımın başına

Bera B.
02.02.2013, 20:10
Pilot takım, pilot takım olarak kalmalı. Biraz yüksekten uçmaya başlamışlar gibi geldi bana. Hadi hoca neyse de oyuncular da bu düşüncedeyse çok ayıp ediyorlar. İyi oynayanların süper ligde direk transfer olup oynayabilecekleri bir takım var. Ben beğenmedim bu ayrılma laflarını.

ibrahim
02.02.2013, 22:48
Pilot takım, pilot takım olarak kalmalı. Biraz yüksekten uçmaya başlamışlar gibi geldi bana. Hadi hoca neyse de oyuncular da bu düşüncedeyse çok ayıp ediyorlar. İyi oynayanların süper ligde direk transfer olup oynayabilecekleri bir takım var. Ben beğenmedim bu ayrılma laflarını.

Yusufta o yönde bi aciklama yapmis. Pilot takim olarak anilmalari hoslarina gitmiyor falan yaziyodu bugün bazi internet sitelerinde.

Yalan haberdir insallah...

Samet Türkmen
02.02.2013, 22:50
Oyunculara sadece futbol değil,kişisel gelişim eğitimi de verilmeli. A takımda bile. Herkes kariyer derdinde.

r9emre
02.02.2013, 23:25
Hocanın yorumundan ve futbolcuların pilot takım görülmesinden rahatsız olduğunu düşünecek olursak takımın satılması çok yakındır. Bari sadece Trabzonspor'u düşünecek birine satılsa. Ağaoğlu'na satılırsa yandık ki ne yandık.

Fatih Öztürk
02.02.2013, 23:57
Takım bir kaç haftaya kadar Trabzondaki iş adamları derneğine satılabilir.dernek başkanı Sadri Şenere geçen ay teklıfte bulunmuş,Şener düşüneceğim demişti.

memozcan
02.02.2013, 23:57
valla bu kafayla bizden topçu falan çıkmaz.. o takımda barış memiş diye biri var.. ordaki oyuncular önce ondan ibret almalılar.. herkes kısa sürede zirveye çıkma derdinde.. yok öyle yağma . yusuf dahil çoğunun 1,5 sene daha orda pişmeleri lazım.. örneğin yusuf çok hızlı bir kanat oyuncusu ama son vuruşları rezalet ötesi. birinin yusufa bunu hatırlatması lazım. eğer yusuf 1461de kaçırdığı golleri a takımda kaçırsa iki maç sonra hüngür hüngür ağlatırlar adamı.. o yüzden ya a takımda onur gibi mesela sabretmesini bileceksin ya da oarada oynayarak tecrübe kazanacaksın. ama ben oldum dersen, çiğ çıkarsın mazallah..

memozcan
03.02.2013, 00:00
mustafa hoca sene sonu çıkamzsak bırakırım demişse ayıp etmiş.. bir kere hocanın sözleşmesi 3 yıl bildiğim kadarıyla. sözleşmesini bitirmeden hocanın kafasına göre takılması doğru değil. orası bir proje takımı ve bu projenin sahibi trabzonspor. mustafa hoca da oranın çalışanıdır. ne yani trabzonspora oyuncu yetiştirmek şerefli bir görev değil mi?

ihsan candas
03.02.2013, 00:10
bu takım belli bir misyon için var olduğu için çıkıp-çıkmaması o kadar da önemli değil...

Taha Muhammet
03.02.2013, 00:59
Sercan olsa büyük ihtimal çıkardıkta şimdi gol yollarında sıkıntı var ama hocanın işi gene belli olmaz 1. Yaparmı yapar takımı

Sefer A.
03.02.2013, 01:47
Hocanın yorumundan ve futbolcuların pilot takım görülmesinden rahatsız olduğunu düşünecek olursak takımın satılması çok yakındır. Bari sadece Trabzonspor'u düşünecek birine satılsa. Ağaoğlu'na satılırsa yandık ki ne yandık.

Ali Agaoglu ise, evet yandik ki ne yandik
Ahmet Agaoglu ise, yasadik :)

inadina61_08
03.02.2013, 01:57
Sercan olsa büyük ihtimal çıkardıkta şimdi gol yollarında sıkıntı var ama hocanın işi gene belli olmaz 1. Yaparmı yapar takımı

Yapamaz, Sadri Şener yaptıramaz, benim yazdıklarımı okuyun, Aklın yolu bir, az kişi böyle düşünüyor.
1.Sadri Şener 1461'i satacaktı.
2.Taraftar baskısı engel oldu
3.Ayrıca Trabzon'da 2. takımın süper ligde kalıcı olması sıkıntı olabilir.
4.1461 ptt'den düşmemeli ve yükselmemeli de.
5.kadro A takıma oyuncu vermediği sürece bozulmamalı senede 2 bilemedin 3 oyuncudan fazla değişiklik yapılmamalı.(bu yaş ortalaması da olabilir)(süper lige vereceksen ver. Bonservis geliri düşünerek)
6.Böyle olursa 3-4 sene sonra Türkiye Kupasını ALIR.
7.Ayrıca 1461 maliyeti çok yüksek değil, maç kazandıkça gelir geliyor, seyirci de çekmeye başlar. mesela düşünsenize maçlarını 10 tl den 15 bin kişiye oynuyor.(hayal ama olsun)
8.Kadronun başına atıyorum yıllık 200-400 bin euro arası 10 yıl çalışacak bir TD getirilmeli, keşke kalsa ama kalmaz bu saatten sonra.
9.Takıma ruh katan sercan gibi oyuncular istemedikleri sürece satılmamalı.
10.Trabzonspor oyuncu alıp oraya göndermeli ancak iç dengeleri bozmamak adına bunuda kısıtlı sayıda yapmalı.
11.Yükselmeyecek bir takım nasıl top oynar. şöyle. bir sezonda 45 puandan sonraki her beraberliğe(öylesine rakamlar) 1500-galibiyete 3000 tl vereceğiz dersin oyuncuları motive edersin.
12.Sponsorluklar ayarlarsın, ayrıca orada da galibiyet primleri var. ...vs eksik olabilir bu saatte aklıma gelenler bu kadar.

onur-ts
03.02.2013, 02:19
tek bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.malum forvet a takımda yok.ve yetiştirmek de uzun vadede ihtiyaçtır.peki 1461'in amacı ne? oyuncu yetiştirmek, eksikliklere yönelmek.biz ne yaptık? devre arasında gittik 26 yaşındaki abdullah halmanı aldık koyduk 1461in ilk 11ine forvet diye.la ben mi anlamıyorum bu işten, amaç genç yetenek bulup oynatmak, geliştirmek.26 yaşında, sahada ne yaptığını hala çözemediğim ve kaç maç ilk 11 oynadı ama ne gelişim ne de gelecekte a takıma yükselme şansı sıfır olan bir oyuncuyu devre arasında transfer edip ısrarla oynatmanın amacı nedir? ne farkı var tiryakiden falan.onlar da amaca hizmet etmiyor zaten.alırsın 20-21 yaşında genç, koyarsın ilk 11e anlarım da 26 yaşında a takımda olmayacak bir adamı devre arasında transfer etmek, oynatmak bunlar boş iş beyler.

ibrahim
03.02.2013, 02:28
tek bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.malum forvet a takımda yok.ve yetiştirmek de uzun vadede ihtiyaçtır.peki 1461'in amacı ne? oyuncu yetiştirmek, eksikliklere yönelmek.biz ne yaptık? devre arasında gittik 26 yaşındaki abdullah halmanı aldık koyduk 1461in ilk 11ine forvet diye.la ben mi anlamıyorum bu işten, amaç genç yetenek bulup oynatmak, geliştirmek.26 yaşında, sahada ne yaptığını hala çözemediğim ve kaç maç ilk 11 oynadı ama ne gelişim ne de gelecekte a takıma yükselme şansı sıfır olan bir oyuncuyu devre arasında transfer edip ısrarla oynatmanın amacı nedir? ne eksiği var tiryakiden falan.onlar da amaca hizmet etmiyor zaten.alırsın 20-21 yaşında genç, koyarsın ilk 11e anlarım da 26 yaşında a takımda olmayacak bir adamı devre arasında transfer etmek, oynatmak bunlar boş iş beyler.

Sercani gönderdikten sonra forvete Trabzonspor A2'den Hüseyin Yahyaoglu'nu, 1461 Trabzon A2'den Emre Bayram'i aldik. Ofansif orta sahaya yine 1461 A2'sinden Mert Saglami aldik.

Erenin pozisyonunda zaten Yusuf Erdogan vardi. Yanina birde 1461 A2'sinden Ömer Halis Güveni aldik.

Pilot takim görevi tikirinda yani. Sadece biraz takip etsen kacmaz gözünden...

onur-ts
03.02.2013, 02:33
Sercani gönderdikten sonra forvete Trabzonspor A2'den Hüseyin Yahyaoglu'nu, 1461 Trabzon A2'den Emre Bayram'i aldik. Ofansif orta sahaya yine 1461 A2'sinden Mert Saglami aldik.

Erenin pozisyonunda zaten Yusuf Erdogan vardi. Yanina birde 1461 A2'sinden Ömer Halis Güveni aldik.

Pilot takim görevi tikirinda yani. Sadece biraz takip etsen kacmaz gözünden...

onları takip ediyorum zaten.ama o abdullah halmanı falan transfer etmek gibi boş işlere dikkat çektim sadece.ki ilk 11de o var geldiğinden beri.a2den gelenler olması gereken hamleler ama 26 yaşında yeteneği olmayan a takıma yükselmesi sıfır ihtimal olanları da bi zahmet transfer etmesinler.

Taha Muhammet
03.02.2013, 03:29
1461 önümüzdeki seneler Türkiye kupasını alabilse Avrupa'ya gidebiliomu:)