PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnce Zekâ!

Ender Kuyumcu
26.01.2013, 15:18
İnce Zakâ!

3 Temmuz Şike sürecinde yaşanan birçok olayda sınıfta kalan Trabzonspor başkanı ve yönetiminin son marifetini duyduğumda benim için zaten taşmış olan bardağın sele kapılıp gittiğine de emin olmuş oldum.

Fifa ve İnterpol’ün İstanbul’da yapacak olduğu ŞİKE çalıştayına davet edilen Trabzonspor Kulübü başkanı Sadri Şener çalıştaya katılamayacağını bildirmiş.

Trabzonspor başkanının GASP EDİLEN şampiyonluğunun sorumlularını haykırmak için Dünya futbolunu yönetenlerin ayağına kadar gelmesini değerlendirmeyip bu kararı almasını mantıklı kılacak ne gibi bir mazereti olabilir ki? Üstelik sadece kendisinin değil yönetiminin de tam kadro bulunması gereken bir toplantıda…

Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören’i destekleyen ince zekânın ürünü olduğunu düşündüğüm bu kararın sahibine o zekânın görünmeyecek kadar inceldiğini hatırlatması lazım birilerinin. Dışarıdan zorlamalarla kerhen atılan adımlara, sürekli taraftarın lokomotif olmaya çalıştığı Şike mücadelesine öncülük yapması gerekirken ayak bağı olan bir başkan ve yönetimden aksini beklemek de pek mantıklı değildi ama bu kadar aleni ve vurdumduymaz olmak onların bile başaramaması gereken bir durumdu.

Düşünebiliyor musunuz?

Organize suçlarla mücadelede dünyanın en önemli örgütü olan İnterpol ve Dünya futbolunun patronu Fifa bir çalıştay düzenliyor ve bunu da İstanbul’da yapıyor. Burada senin şampiyonluğunu çalanları korumak için kılıf hazırlayan TFF ve kurullarından da temsilciler olacak ve o TFF, İnterpol’e 3 Temmuz Şike süreci konuşulmasın diye yalvarmakla meşgul iken sen tutup bu çalıştaya KATILAMIYORSUN!

Sözün bittiği yerdeyiz sevgili Trabzonsporlular. Bu zamana kadar hep yetersiz olduğunu düşündüğüm ama bir umut belki ben yanılıyorumdur hatta inşallah ben yanılıyorumdur dediğim kişilerin artık YETERSİZLİKLERİNDEN EMİNİM.

Ilelioglu
26.01.2013, 15:26
Acaba FIFA'ya tepki amacli mi yapiyor bunu?

Diger türlü bir aciklamasi olamaz bu tutumun.

..

ilyas BAHADIR
26.01.2013, 15:36
Tabi bu tür hak arama, efendime söyleyeyim şike çalıştayına katılma, masaya yumruk vurma gibi durumlar babayiğit 1 karakter ister....

ilhan
26.01.2013, 15:38
TFF'ye gidip desen ki; Şike çalıştayına Türkiye'de hangi takım başkanı katılmasın istersiniz? TFF derki; İnşallah Trabzonspor başkanı katılmaz.

İnşallaha maşallaha kalmadan bizim başkan katılmayacağını sağda solda söylüyor.
*
Ceza alırız.
İtiraz etmezler.
Şike ile ilgili panel olur.
Katılmazlar.

Sonrada biz şike ile mücadele ediyoruz derler...
Tamam anladık; siz Don Kişot'sunuz ama Yel değirmenleri nerede?

Samet Türkmen
26.01.2013, 15:52
Yorumumu düzeltiyorum.Fikrim değişti biraz :)

Furkan Özdem
26.01.2013, 15:57
Bizimki aklınca fifaya, tffye tepki koyuyor heralde. Fare dağa küsmüş dağın haberi yok. Böyle tepki mi olur kendini göstereceksin hakkını vermiyorlarsa küsmeyeceksin üstüne gideceksin. Bu kadar olmaz...

zekeriyya
26.01.2013, 16:04
başından beri ilişki yumağı ve karmaşılıklığın içinde olunan bu olayda
artık kim nerede duruyor
kim neyi savunuyor
kim neden sessiz
anlamamız mümkün görünmüyor.

TSelif
26.01.2013, 16:22
Artık iyice can sıkmaya başladı başkan !
Herkes uğraşıyor, taraftar pfdk'yı savcılığa şikayet ediyor bizim başkan ayağına gelen fırsatı tepiyor. Şikeci köpeklerin ekmeğine yağ sürüyor..
Yahu be adam gitsene oraya katsana orayı birbirine karıştırsana kafaları. O ince zekanı çalıştırıp yaptığın esprilerden patlatsana bi kaç tane :mad:

Mehmet Fatih Silik
26.01.2013, 16:31
Yazik! Hemde cok yazik!

Bu kadar taraftar ba$kanin arkasinda durmu$ken ve yalniz ba$ina verdigi mücadeleyi takdir ederken bu hic ama hic olmadi!

Ne yani, biz $imdi bo$una mi UEFA'ya yürüdük?...bo$una mi o kadar mail kampanyasi düzenledik?...bo$una mi girtlagimiz yirtilana kadar maclarda $ikecileri lanetledik?

Sen TRABZONSPOR'un ba$kanisin...elinden binbirtürlü dalaveralarla ananin ak sütü gibi hakettigin $ampiyonlugunu calmi$lar...her platformda cikip "BIZ sucsusuz!" diyebiliyorlar ama sen konu$ulmasi gerektigin yerde kacip susacaksin?! Ya var mi böyle bir olay? Gidip yumrugunu masaya vursana be adam! Neyden cekinip veya korkuyorsun?

Kalkip avukatlarini gönderiyor...sen TRABZONSPOR'un ba$kani olarak orda bulunmuyorsan...hatta ve hatta $ikeciler gibi full kadro göz dagi veremiyorsan o zaman bundan sonra konu$mu$sun ne fark eder?

Ha gidip hakimin kar$isina cikip "bunlar bunlar bunlar hirsizdir...evimdeki e$yalari caldilar...ahanda kanitlari!" demi$sin, ha oraya te$rif edip "bunlar bunlar bunlar hirsizdir...$ampiyonlugumu gasp ettiler...benim taraftarimi üzdüler aglattilar!" demi$sin...fark ne?

Ama dogru...ince zeka gerektirir gercekten "espirili" ba$kanimizi anlamaya...

Sibel
26.01.2013, 16:41
Başkan nerde söylemiş katılmayacağını?

Taner Uykuçeken
26.01.2013, 16:46
Bir tarafta
Şike çalıştayına çağrılan ama gitmeyen hakkı yenen bir kulübün başkanı
diğer tarafta
çağrılmadığı halde şike çalıştayına gitmeye kalkan şikeden ceza almış bir kulüp başkanı

Gamze
26.01.2013, 16:55
Biz taraftar suç duyurusunda bulunmuyor, üç beş dakika ayırıp mail atmıyor vs. derken, başkan bu çok önemli programa katılamayacağını açıklıyor.
Kritik anlarda hep yanlış tercih yaptı başkan. Hala da ders almış değil.

Fatih Öztürk
26.01.2013, 17:00
Kendi gitmiyorsa temsilen diğer yöneticiler gitsin.Sadri Şener yeter. al ceketini çık git Trabzonspordan.

Ahmet Başkaya
26.01.2013, 17:27
Keşke çıkıp şaka desen :(

Kaya
26.01.2013, 17:37
Her virajda kendi kalesine gol atan bir başkan Sadri Şener...

Bravo!

temel_yilmaz
26.01.2013, 17:54
Elinizde tasmaya bağlı bir canlı var,tasmadan çekince farklı bir yöne gitmesini bekleyen bir topluluk var olay basit ve sade.

ftunsal
26.01.2013, 18:16
bunun mantıklı izahı olamaz..tehdit,tepki,kamu oyunda itibarsızlaştırma vs.. ne olursa olsun başkan o çalıştaya katılıp takımın,camianın hakkkını savunmalı..Oraya katılacak olmak bile şike örtbas ekibini köşeye sıkıştırmaya yeter

Ilelioglu
26.01.2013, 18:21
Aslinda oraya gidip konusma yapip herseyi anlatacaksin. Kisacasi karistiracaksin orayi..Ama nerdee..

Umarim Avukatlarimiz bunu yaparlar...

..

demirel
26.01.2013, 18:22
Çalistaya avukatlariyla beraber katilmazsa bence hemen istifasini versin....Samimiyetsizliği ortaya cikar. Eger katilirsa arkasindayim

Cem Kıran
26.01.2013, 18:24
Ben Sadri Şener'in neden katılmak istemediğini tahmin edebiliyorum ama neyse..inş katılır..

Bayundur Han
26.01.2013, 18:25
TFF'ye gidip desen ki; Şike çalıştayına Türkiye'de hangi takım başkanı katılmasın istersiniz? TFF derki; İnşallah Trabzonspor başkanı katılmaz.

İnşallaha maşallaha kalmadan bizim başkan katılmayacağını sağda solda söylüyor.
*
Ceza alırız.
İtiraz etmezler.
Şike ile ilgili panel olur.
Katılmazlar.

Sonrada biz şike ile mücadele ediyoruz derler...
Tamam anladık; siz Don Kişot'sunuz ama Yel değirmenleri nerede?

Bu olay kokuyor cok pis kokuyor.

fteotdgs
26.01.2013, 18:44
Sebebi neymis peki? Gecerli bir sebebi yoksa o koltukta durdugu her saniye ziyan.

Tayfun Aydın
26.01.2013, 18:48
Bu ne demektir eğer doğruysa kalksın ordan bir daha da oturmasın. Hep destek verdim ama bu kabul edilemez. Oraya gideceksin ve tüpçünün suratına baka baka bu ülke şikeyle hırsızlar şampiyonluğumu çaldı bunlarda buna göz yumdular diyecek.

kamaleyte
26.01.2013, 18:52
İşin buralara kadar gelmesinde yönetimin büyük katkısı var.Haklı olduğumuz yerde haksız duruma düştük iş işten geçtikten sonra şampiyon biziz falan sonra gene sus pus.Sadri şener Trabzonspor kurulmadan önce fenerliydim sonra aziz yıldırım çok iyi arkadaşımdı dedi demek ki eski günleri yad ediyor.

Ilelioglu
26.01.2013, 18:52
Ben Sadri Şener'in neden katılmak istemediğini tahmin edebiliyorum ama neyse..inş katılır..

Söylede bizde bilelim..

..

Emre EFENDİOGLU
26.01.2013, 19:26
Aklım almıyor ya nasıl bir mantık bu.

Alihan Ertürk
26.01.2013, 19:27
''Yalnız kalıyorum'' derken hep yanındaydık başkan.. Ama şimdi sen bu taraftarı yalnız bırakıyorsun.. Şike ile mücadeleden kaçma, korkma, ürkme! Biz hep yanındayız..

Ama nerdeee...

titanic
26.01.2013, 20:50
Katılmaması bence çok analmlı olur.Şike kuruluna neden katılmıyor gibi bir tepki gösteren kişinin,3 temmuzdan bugüne gözleri kapalı dolaştığı ve kulaklarını yaşama kapattığı aşikardır. Dinlenmeyeceğin,kızdırılıp dalga geçileceğin bir kalabalığın içine hangi akıllı insan girer ve girmek ister,masaya yumruk vurmakmış ,sesini duyurmakmış,daha ne yapacak bu insanlar ne yapmalarını bekliyorsunuz anlam veremedim. Trabzon başkanı ve teknik heyetiyle şike sürecinin en mağdur insanlarıdır ve bu süreçte nasıl davranmaları en isabetli olacaksa öyle davranmıslardır

Yaşar
26.01.2013, 21:00
Hiç kimse başkanın adliyelerde, mahkemelerde tek başına mücadele edişini konuşmadı...
Adamlar hırsız başkanlarını omuzlarda çıkartılar hapishaneden, bizim suçsuz başkanımız adliyeden tek başına çıktı...
Adam ''artık yoruldum, beni kimse desteklemedi'' derse, kim ne diyebilir ki...
Katılması gerekir, orada bulunması gerekir ama kendine göre haklı sebepleri olduğunu düşünüyorum...

tsukru61
26.01.2013, 21:48
Sadri Başgan: One minute!

SEDAT
26.01.2013, 21:50
* Tek kelimeyle rezalet.

carolo
26.01.2013, 21:53
ben burda bastan beri sadri baskanin tutumu yuzunden tepki gosterdigimde yemedigim laf kalmamisti herkesten simdi bana o laflari soyliyenler kayboldu.. sonuç kupa hayal oldu kupa lafini agzina almiyor sadri baskan herkes sus pus olan bu taraftara oluyor ..

Yaşar
27.01.2013, 00:50
ben burda bastan beri sadri baskanin tutumu yuzunden tepki gosterdigimde yemedigim laf kalmamisti herkesten simdi bana o laflari soyliyenler kayboldu.. sonuç kupa hayal oldu kupa lafini agzina almiyor sadri baskan herkes sus pus olan bu taraftara oluyor ..

O kupayı başbakandan alabilecek bir delikanlı arıyorum.
Öyle sanıldığı kadar kolay değil kupayı almak.

Mollasalihoğlu
27.01.2013, 00:53
Hiç kimse başkanın adliyelerde, mahkemelerde tek başına mücadele edişini konuşmadı...
Adamlar hırsız başkanlarını omuzlarda çıkartılar hapishaneden, bizim suçsuz başkanımız adliyeden tek başına çıktı...
Adam ''artık yoruldum, beni kimse desteklemedi'' derse, kim ne diyebilir ki...
Katılması gerekir, orada bulunması gerekir ama kendine göre haklı sebepleri olduğunu düşünüyorum...

Başkanlığı bıraksam da bu işin peşini asla bırakmayacağım demedi mi mali kongrede?

Ilelioglu
27.01.2013, 00:55
Bu Kupa harbiden Basbakanda, o Kitabi yazan dogru Baslik atti sanirim.

Tamam digerleride ayni safta yer aldilar, ama Basbakan olaya karismasa ve TFF'ye yol göstermeseydi sürec ne olurdu muamma.

Hatirlayin hersey Basbakan'in UEFA'nin Istanbul'daki Kurulunda yaptigi konusmadan sonra yasandi, yani TFF'nin kurallari degistirmesi ve herseyi kilifina uydurup kapatmasi.

..

Ilelioglu
27.01.2013, 00:56
Başkanlığı bıraksam da bu işin peşini asla bırakmayacağım demedi mi mali kongrede?

Dedi, peki samimiyetine ne kadar inaniyoruz?

..

kudu_61
27.01.2013, 00:56
başkan sen o çalıştaya katılmayacaksın da viyana da bağıran yoldaşlar cankuşlar ne diye bağırıyordu orda o koltuğu hak ediyorsan bunu her platformda ispatlamak zorundasın yoksa kalk git

Yaşar
27.01.2013, 01:04

Başkan o kupanın Fb müzesinde olduğunu bilse zaten savaşmaya devam edecek de, başbakandan almaya gücü yetmiyor ne yazık ki.
Yukarıda da yazdığım gibi gücü yetecek bir babayiğit de tanımıyorum.

Tunga
27.01.2013, 01:05
Başkanın yaptığı her anormal hamleyi rasyonalize etmeye çalışanları sürekli zora zokan bir başkan profili var karşımızda. Bu kaçıncı ince manevradır...

Ve hangi ince manevradan bir adım yol alabildik.

Bir sorun, onu üreten düzlemde çözülemez sözü ile cevaplayabiliyorum ancak. Eğer düzenle savaşacaksan, o düzenden beslenmeyeceksin ki özgür olabilesin.

Sadri Şener defalarca ispatladığı üzere bir dava adamı değildir. Akıllıdır, cin gibi zekidir. Beraber çalıştığı çoğu insandan bir hafta önce düşünür; ama dava adamı olmayınca Trabzonspor'a zerre katkısı da yoktur. Olmayacağına da artık kesinlikle eminim.

Bilmeyenler için, Sadri Şener'in her yaptığı hamlenin ardından "başkanın bir bildiği vardır" diyenlere, Aziz Nesin'in "Du bakali ne olacak" hikayesini tavsiye ederim.

Mollasalihoğlu
27.01.2013, 01:07
Dedi, peki samimiyetine ne kadar inaniyoruz?

..

Ayağına kadar gelen bu fırsatı teperse tabii ki bir sallantı olacak samimiyetinde..

Başkan o kupanın Fb müzesinde olduğunu bilse zaten savaşmaya devam edecek de, başbakandan almaya gücü yetmiyor ne yazık ki.

Gücün yetmiyorsa ümit verme taraftara.. Eleştirileri minimumda tutma sebebim kendi adıma bu süreç varken bir de süreç dışı konularda kendisini yıpratmamak.. Ama yönetimi ile birlikte sağolsunlar eleştirilmek için boyuna koz veriyorlar.

Ilelioglu
27.01.2013, 01:11

Isin en aci tarafi ne biliyormusun Yasar abi? Basbakan her 3-4 ayda bir oylarla ilgili anket yaptirip bir degisiklik varmi diye bakiyormus. :)

Bakiyorki yok, demekki istedigim gibi devam edebilirim diye düsünüyor herhalde.

http://www.haber61.net/iktidarin-oylarin-patladi--136574h.htm

Haberi verdigim linkte kendilerine ait olmayan bir sirket felan yapmis arastirmayi.

..

Yaşar
27.01.2013, 01:23
Şşke sürecinin en fazla yıprattığı kişi Sadri Şener olmuştur.
Yargılanan, yurt dışı yasağı alan, hiçbir destek görmeden kupasını almak için yek başına mücadele eden bir kişi olarak, süreçte genelde yanlış kararlar aldı, patavatsızca sözler etti.
Yorulduğunu, yıprandığını düşünüyorum.
Artık yapabileceği bir hamle kalmadı, herşeyi denedi, hiçbir sonuç alamadı.
Artık başkanlığı bırakma zamanı da geldi bence.
İnşallah yeni gelecek başkan, bir kukla olmaz.

Erdal DİLEK
27.01.2013, 01:35
şu uefa ve fifaya yapılan fax ve telefon yağmurundan birde kulube yapmak lazım diyorum. Pazartesi arıyorum, ayrıca serkanında soracam

Gökhan Koç
27.01.2013, 01:37
Başkan'ı çok severim, ayrıca ona saygı duyuyorum,

Birçoğunuz itiraz edebilirsiniz buna ama başkanlık dönemi boyunca bence çok başarılı oldu.

Fakat ne olduysa şike döneminde kimyası bozuldu, motivasyonunu kaybetti,

Yönetim kurulu için zaten diyecek pek bir şey bulamıyorum.

Sadri Şener çok şeyi eksik bırakmaya, çok şeyi yanlış yapmaya başladı,

Eğer yönetim kurulundan istediği desteği görmüyorsa gelsin BMN'ye tüm projelerini yaparız biz.

Neyse, bu haber iyi oldu, kulağına gider hatasını farkeder umarım

Yaşar
27.01.2013, 02:22
Olur da başbakan ''Trabzonspor'un hakkı olan şampiyonluk kupasını ona verin'' derse veya bir sabah kalkıp Tvlerde altyazı ile geçen ''Uefa Fb'ye şike nedeniyle ceza verdi, şampiyonluk Trabzonpor'un oldu'' haberlerini görürsek, o zaman taraftarın da, şehrin de, başkanın da, teknik direktörün de kimyası yerine gelecek...
Kimya bozulunca böyle oluyorlar işte...

ibrahim
27.01.2013, 02:23
Ya padisah hazretlerinin parmagi var bu iste, yada en fazla seyirci olablecegi bir kurultayda kendi sike meselesini konusamayacagini bildigi icin gitmiyor.

Art niyet arayamiyorum bu kararinda...

Gökhan ARSLAN
27.01.2013, 02:35
Bu gerçek olmasın (:

gokhancan
27.01.2013, 04:17
Ya sadri başkan yine fazla kaçırdı whisky'i:):):) ya bu adam beni kanser edecek! Ben başkan olsam türkiyeyi filistine çevirmiştim yemin ederim böyle işleri şiddetle çözersin ama nerde bizimkiler de o yürek başbakan babalarından korkarlar.. Bilirler ki bu trabzonlular baruttur çaktın mı ateşi patlarlar yakarlar heryeri.. Verin ateşi de attıralım şunların dumanını.. Sokağa çıkmaya korksunlar

Yiğit Gayretli
27.01.2013, 05:38
Bir daha sakın "yalnız bırakıldım" deme. Sakın!

Muhalif
27.01.2013, 11:09
Bu iş çok boyutlu anlayabildiğim kadarıyla. En büyük boyutu hepimizin malumu. Burada açıkça yazsak da yazmasak da şu an ülkemizde habersiz yaprağın kıpırdamadığı büyük bir iktidar gücü var ve o güç olayları nasıl yönetmek istiyorsa o şekil yönlendiriyor. Sadri Şener'in bu süreçte en çok belini büken şey şu Şakar'la aralarında geçen siyaset içeren tapeler. Alında o tapelerden sonra bir kılıf uydurup bize de ceza verirler diye bekliyordum ama nasıl olduysa öyle bir şey olmadı. Eh buna karşılık sen geç kenara bir şeye karışma sus pus otur demiş olabilirler. Trabzon'da başbakan ve başkanın da 15 dk süren bir görüşmesi olmuştu sonradan hatırladığım kadarıyla, ondan sonra iyice sesi çıkmaz oldu Sadri Bey'in.

Bu oyun öyle karışık ki açıkçası gerçekten kim kimin tarafında belli değil. Şenol Güneş bile 'Aykut ve oyuncuların şike yaptığına inanmıyorum' demişti bir ara hatırlarsanız. Keeza başkan ayağına kadar gelmiş kongre fırsatını tepiyor. Allah bilir göndereceği avukat da her platformda işleri daha da çıkmaza sürükleyen Levent Bıçakçı'dır. İnsan nasıl düşüneceğini şaşırıyor doğrusu.

Ama şunu da ifade etmeliyim. Bizler burada mail atıyoruz, dava açıyoruz ve bence de gerçekten hiç bir adımın atılmadığı şu ortamda bunlar önemli adımlar. Ha ne kadar önemli kızgın demire dökülen su damlaları gibi. O kızgın demiri bir anda soğutacak sel suyu olamıyor bir türlü. Olması için bir kere sokaklarda onbinler yürümeli, eylemler onbinlerle yapılmalı, ne bileyim yani birileri kararlı onbinleri, yüzbinleri bir arada görmeli. Ama olamıyor. Olması da mümkün değil. Zira şurada hayatını Ts'ye vakfetmiş ufak bir azınlığın dışında hayat devam ediyor. Hoş normali de öyle zaten ama o devam eden hayat da bir türlü bize umduğumuzu sunmuyor.

Sonuçta Sadri Şener imam, Şenol Güneş müezzin, taraftar cemaat dersek, imam sabah namazının fazına niyet ediyorken, müezzin öğle namazının kametini getiriyor, cemaat ise çoktan ikindinin sünnetine geçmiş oluyor. dikkat edin bu hep böyle bir dönem başkan konuştu hoca sustu, bir dönem hoca konuşuyor gibi yaptı başkan sustu, bir dönem bizler ayağa kalkıp oturuyoruz ama hepimizin bir anda 'yeter ulan' dediğimiz olmadı daha. Bu kongre işine de bu açıdan bakıyorum ben. Maalesef Uefa ve Fifa'nın insafından gayri pek çıkar yolumuz yok gibi..