PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski TFF Başkanı: "Var bu şike"

Ilelioglu
16.01.2013, 22:08
12 Eylül döneminin Futbol Federasyonu Başkanı emekli Tuğgeneral Yılmaz Tokatlı birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

-Şike oluyor muydu sizin zamanınızda?

Bir defa oldu. İskenderunspor'un içinde olduğu bir şike olayı. Hakemlerle kulüp arasında bir anlaşma olduğunu öğrendik. Takımı küme düşürdük, hakemin lisansını iptal ettik. Sorun çözüldü.

Kulüplerin yönetimi çok önemli. Yöneticiler saygınsa, hakikaten hakkını vererek hizmet ediyorlarsa o kulübe saygım vardır her zaman. Bakıyorum şimdi hepsi kavga ediyor. Şike mesela, ne olaylar oldu? Bu hâle gelmesi mi lazımdı Türk futbolunun?

Var bu şike. Açık açık var. Yani ‘Şike sahaya yansımamıştır' sözünü ben kabul edemiyorum. Kişi de yapsa bu şikeyi kimin için yapıyor? Kendi adına mı? Hayır, kulübü adına yapıyor. Teklif eden de suçlu, kabul eden de... Emeği çalıyorsun. Yazık değil mi?

-Konuyu siz açtınız. Şunu sorayım, mahkemeye haksızlık yapıldı mı sizce?

Mahkemeyi niye eleştiriyorlar? Mahkeme delillere göre karar verdi. Hâkim veya savcı taraf mı tutmuş?

-Futbol Federasyonu şike sürecini iyi idare etti mi sizce?

Kanımca federasyon başlangıçta hata yaptı. Ben olsam, mahkemeyi beklemeden, UEFA'ya da teslim olmadan, belgeleri toplar, kararımı verirdim. Disiplin Kurulu'm var, Etik Kurul'um var, Tahkim Kurulu'm var; kanun bana bu yetkiyi veriyor. Bir yandan da mahkeme devam ederdi. Onlar bunu yapmadı. Çifte standart mı olurdu? Olmazdı. Sen kararını verirsin. Uygulayabileceğin kadar uygularsın. Ondan sonra da mahkemenin kararına göre de gerekirse düzeltme yapabilirsin.

-6222 sayılı kanunun değiştirilmesini nasıl karşıladınız?

Federasyon ve kulüplerin isteği ile çıktı bu kanun. Şike olayı patlak verince baktılar ki saygın kişiler mahkemelere gidiyor. Bu cezalar fazla. Ne yapalım, adamına göre indirelim. Kişiye göre kanun yapılır mı? Yapılmaz. Bu bir defa yanlıştır, insan korumadır. Olmaz. Şike olayı, başlangıcından bugüne kadar, Türk futbolu için bir milattır. Bundan herkesin ders çıkartması lazım.

http://www.haber61.net/12-eylulun-tff-baskanisike-var-136441h.htm

-----

Bence bu tür aciklamalar yapabilme cesaretini gösteren kisilere daha fazla önem vermeliyiz. Bakiyorumda haber neredeyse hic okunmamis.

..

macka61
16.01.2013, 23:08
acaba bu durumda başkan olsaydı bu söylediklerini yaparmıydı yada yaptırırlarmıydı sanmıyorum

Gökhan ARSLAN
17.01.2013, 00:08
Artık kimseye inancım kalmadı bu süreçten sonra
Bunlar gündeme gelmek için yapılmış konuşmalara benziyor daha çok
Herkesin ne olduğunu bu ülkenin nasıl bir ahlak potansiyeline sahip olduğunu çok net gördük
Şükürler olsun ki bu şike olayı patlak verdi yoksa hala daha bu ülkede boş şeylere inanmaya devam edecektim kendi adıma..

Courage
17.01.2013, 00:54
Ankaragücünün 1.lige aldırılmasını atlamış paşamız.:rolleyes:

Şikenin,kayırmanın en bariz örneklerindendir

sanatik
17.01.2013, 03:32
Birileri dogrulari söylemeye basliyor. Mecburen.

Kişiye göre kanun yapılır mı?

Fenere sormak gerek.

pazarkapılı
17.01.2013, 15:30
eyvah eyvah 12 eylül dönemi kahramanlarının sözlerine itibar edilecekse vah halimize....

Ilelioglu
17.01.2013, 20:11
Söylediklerinde bir yanlislik göremiyorum, onun icinde zaten buraya yazdim. Ama kendisini tanimadigimida söylemeliyim.

..

hodlu
17.01.2013, 20:21
Eski başkanın ne söylediği beni hiiiiç ilgilendirmiyor. Şuanki başkan ne söylüyor,ne yapıyor o önemli.....

Ilelioglu
17.01.2013, 20:31
Eski başkanın ne söylediği beni hiiiiç ilgilendirmiyor. Şuanki başkan ne söylüyor,ne yapıyor o önemli.....

Burada cogunuzun anlamadigi nokta, bu tür aciklamalari yada gercekleri Türkiye'de kac kisi dile getirebiliyor? :)

Bu tür aciklamalar şikecileri rahatsiz ediyor, ama bu haberin bircok sitede mansetten yayinlanmasi ile yok olmasi cok hizli bir sekilde gelisti. Niye cünkü habere ilgi yokta ondan. şikecilerin ilgi göstermemesi normal zaten onlar herseyi kapatmaya calisiyorlar, sogutmaya calisiyorlar. Peki bize ne oluyor?

..

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 20:34
Bilirkişi olarak görüşü alınması gereken insanlardan birisi belki de bu insan. Ben adını ilk defa duydum bu açıklamayla...

Kasım Hilal
17.01.2013, 21:28
12 Eylül döneminin federasyon başkanı olmayaydı iyi olurdu.

Uğurtan
19.01.2013, 00:00
Kenan Evren Paşa emri ile A.Gücü'nü düşmekten kurtaran federasyon.

İyiymiş. :)

Ali YİĞİT
20.01.2013, 13:29
Kenan Evren Paşa emri ile A.Gücü'nü düşmekten kurtaran federasyon.

İyiymiş. :)

Sıkıyosa zıttını yap.