PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'a 3 Azerbaycanlı Futbolcu Geliyor

Gamze
16.01.2013, 18:57
Azeri kulübü Sumqayıt'tan üç futbolcuyu denenmek üzere 22-29 Ocak tarihleri arasında Türkiye'ye davet ettik.

Azerbaycan genç milli takımlarında da forma giyen Orhan Aliyev, Ruslan Nasirli ve Shamil Jamaladdinov Trabzonspor’la idmanlara çıkacak. Oyuncuların üçü de 1995 doğumlu. Orhan Aliyev ve Shamil Jamaladdinov orta sahada forma giyerken, Ruslan Nasirli ise forvet pozisyonunda oynuyor. Nasirli’nin lakabı “Azeri Pato”. Kendisiyle ilgili şöyle de bir video var:

Qa8FDXjPWEE

Yazışmaları yürüten Özkan Sümer. Bunlar da oyuncuların davet faksları:

http://mgmtimg.medyaspor.com/original/2013/medyasor234.jpg

http://mgmtimg.medyaspor.com/original/2013/sumt2.jpg

Oyuncular Türk statüsünde oynayacak eğer beğinilirlerse ve Türkiye'de kalırlarsa.

Haklarında olumlu yorumlar var.
Umarım güzel neticeler alabiliriz.

melekcilingir
16.01.2013, 19:04
Gazetecilik budur işte!

Kaya
16.01.2013, 19:08
Türkçü Trabzonspor! :D :)

Cihad Varlı
16.01.2013, 19:08
Güzel hareketler bunlar. Haber için teşekkürler bu arada. :)

Berke6198
16.01.2013, 19:15
Hepsi baldan tatlı :)

Samet Yildirim
16.01.2013, 19:16
Haber icin tskler...

Denensinler bakalim..

Alihan Ertürk
16.01.2013, 19:24
Araklamacı değil, araştırmacı gazetecilik diyorlar buna işte.. :)

Haber çok güzel.. Çocuklar da güzel çıksın da geleceğimiz parlasın iyiden iyiye.

Cihad Varlı
16.01.2013, 19:28
Pato'da bir şeyler var sanki. İyi bitirmiş bütün pozisyonları. Tabii canlı izleyip , görmek lazım.

Berke6198
16.01.2013, 20:04
Porto'nun deneyip beğenmediği hangisiydi ?

Anıl C
16.01.2013, 20:07
Turki cumhuriyetlerden bildigim kadariyla 2 yada 3 oyuncuyu yerli statusunde oynatabiliyoruz

Mert Pasa
16.01.2013, 20:24
Porto'nun deneyip beğenmediği hangisiydi ?

Orhan Aliyev.Bakude bazi maclarini syretmeye gittim,tabiiki Tranzonspor icin.O zaman Orhan Cikrikci buraya Bakuye gelmek istiyordu,Portodan baska burada Ajaxin davetinden de bahsediliuyordu

Tahir61
16.01.2013, 20:43
ha şöyle profosyonel hareketler yapın biraz gözlerim yaşardı

Ilelioglu
16.01.2013, 20:52
Hayirlisi olsun insallah.

..

Giallorossi
16.01.2013, 21:10
Diger iki oyuncuyu bilmem ama Orkhan Alieyevin ismi Avrupanin büyük takimlariyla geciyordu. Gecen sene 15 yasindayken Porto tarafindan denenmisti. 1 ay önce Hollanda basininda oyuncuyu Ajaxin istedigi yazildi. Oyuncuyu Benfica'da izlemis.

De zestienjarige Orkhan Aliyev speelt in de anonimiteit bij het Azerbeidzjaanse Syumgayit, maar is al een aantal keer bekeken door scouts van Benfica. De topclub uit Portugal overweegt de middenvelder, die ondanks zijn leeftijd geregeld mag opdraven in de Premier League van Azerbeidzjan, naar Zuid-Europa te lokken. Ajax is ook geïnteresseerd.

Orkhan Aliyev
pf482c8aMG4

http://www.transfermarkt.de/de/orkhan-aliyev/leistungsdaten-detail/spieler_242313.html Orkhan Aliyev
http://www.transfermarkt.de/de/ruslan-nasirli/leistungsdaten-detail/spieler_250270.html Ruslan Nasirli
http://www.transfermarkt.de/de/shamil-jamaladdinov/leistungsdaten-detail/spieler_253204.html Shamil Jamaladdinov

Insallah 3 oyuncuda teknik ekibin gözüne girmeyi basarabilir 1 hafta gibi kisa bir sürede. Imzalar Özkan Sümer tarafindan atildigina göre oyunculari izlemistir muhakkak ve bu tabiki olumlu referans. Perisic ve Bryan Ruiz gibi oyunculari kimse tarafindan taninmadan önce kesfetip Trabzonspora önermistir.

61trabzonomer
16.01.2013, 21:23
böyle haberler beni çok heyecanlandırıyor.teşekkürler.

Gökhan ARSLAN
16.01.2013, 21:24
Güzel gelişmeler
Teşekkürler...

Emirhan Makul
16.01.2013, 21:36
Çok gözel heberler :)

Zafer Fidan
16.01.2013, 21:38
1461'in meyveleri bunlar. Trabzonspor icin (henüz) yeterli degilseler bile pilot takima göndeririz.

Hüseyin Başoğlu
16.01.2013, 21:53
çok güzel haberler bunlar...

bişi sorucam türki cumhuriyetlerdeki futbolcular bizde yabancı statüsünde olmaz dimi ?

Resul
16.01.2013, 23:26
Çok estetik hareketler bunlar :)

Adem Erdoğan
16.01.2013, 23:34
Özkan Sümer'in hakkı Özkan Sümer'e.

Futbolcular tutmayıp geri gönderilse bile doğru yolda olmak sevindirici.

ibrahim
16.01.2013, 23:34
Bu isten anlayan bi takima, hocaya gitseler daha iyi olurdu --> 1461 :)

Ender Kuyumcu
16.01.2013, 23:40
Azerilerle İngilizce yazışmak da ayrıca bir deha göstergesi :)

Futbolcular için yorum yapmayacağım zira tanımıyorum ama bu yaşta TS'a katkı verebileceklerini hatta şans bulabileceklerini de zannetmiyorum.

İlerisi için bir yatırım olarak düşünülüyorsa da hayırlısı olsun diyelim.

kikiemre198961
16.01.2013, 23:46
en kötü 1 i bile tutsa salam bir futbolcu olsa o bile iyidir altdan besleyip yetiştirdin futbolcu sadakatı daha yuksek olur o acıdan bakıyorum ben ve fazla bir maliyeti de olmaz

faysal
16.01.2013, 23:48
Hayırlısı olsun Umarım üçüde yetenekleriyle Trabzonsporumuza uzunca süre katkıda bulunurlar..

cewat
17.01.2013, 00:08
muthis bi haber we haberciLik ornegi.. eLLerinize sagLik..

yavuzbaha
17.01.2013, 00:30
Yahşi olalar mutagbel kapucılar

Sefer A.
17.01.2013, 03:41
Azerilerle İngilizce yazışmak da ayrıca bir deha göstergesi :)

Futbolcular için yorum yapmayacağım zira tanımıyorum ama bu yaşta TS'a katkı verebileceklerini hatta şans bulabileceklerini de zannetmiyorum.

İlerisi için bir yatırım olarak düşünülüyorsa da hayırlısı olsun diyelim.

:D

ozturk
17.01.2013, 07:50
Yazışmada özkan sümerin adını görünce aklıma brezilyadan getirdiği 4 oyuncu geldi.

Marcio Jarro
Eduardo Novais
Robson Da Silva
Marco Aurelio

%50 tutmuştu.

Aurelio ve Robson da silva baya iş yapmıştı..

Travelair
17.01.2013, 08:37
Haber için teşekkürler. Gazetecilik böyle yapılır

Denemeye çağırdığımız gençler de umarım davetimizi kabul eder ve bunun karşılığında başarılı olursalar da hak ettikleri değeri bulurlar

ESER
17.01.2013, 09:11
hayirli olsun, bir tanesi bile tutsa kardir

alone_6161
17.01.2013, 09:19
Yazışmada özkan sümerin adını görünce aklıma brezilyadan getirdiği 4 oyuncu geldi.

Marcio Jarro
Eduardo Novais
Robson Da Silva
Marco Aurelio

%50 tutmuştu.

Aurelio ve Robson da silva baya iş yapmıştı..

Bence %75 tutmuştu. Jarro da düz,sade ve basit oynayan, top kapan, kaptığı tüm topları olumlu kullanan, maalesef sakatlıklar ve Elazığ'a gitmesiyle kendisine yazık eden kaliteli bir ön liberoydu.

fındıkoğlu
17.01.2013, 10:00
Bu işten bişey çıkacağını düşünmüyorum....
TRABZON Şehrinin takımlarına bakın bunlardan daha iyilerini şehrin içinde bile bulabilirsiniz... İllaki ülke değiştirmeye gerek yok... İnsan şu 1461'e bakıp biraz ibret alır ama nerde? Trabzonlu oyuncuların değerlerini hep diğer takımlara gittiklerindemi öğrenicez.....:mad:

ANIL
17.01.2013, 10:02
heyecanlandım gerçekten

ANIL
17.01.2013, 10:12
Sumqayıt” Futbol Klubunun daha iki üzvü “Trabzonspor”un düşərgəsinə yollanacaq. Belə ki, “bordo-mavililər” Orxan Əliyevdən başqa, hücumçumuz Ruslan Nəsirli və yarımmüdafiəçimiz Şamil Cəmaləddinovu da baxışa dəvət edib. Bu gün “Sumqayıt” FK-na “Trabzonspor” Futbol Klubunun rəsmisi Özkan Sümer tərəfindən faks daxil olub.

Qeyd edək ki, Orxan Əliyev, Ruslan Nəsirli və Şamil Cəmaləddinov yanvarın 22-dən 29-dək “Trabzonspor”un düşərgəsində olacaq.
http://sumqayitpfc.az/img/uploads/xeberler/1010.jpg

http://sumqayitpfc.az/?s=xeber&id=1010

delikoyun
17.01.2013, 10:15
1461 de oynarlar ancak oda zor

Tayfun
17.01.2013, 11:40
Trabzonspor'un futbolcu tarayacağı ülkeler başta Rusya olmak üzere, Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan,Bulgaristan gibi ülkeler olmalı. Bu ülkelerden keşfedip getireceğin oyuncular pek de uyum sorunu filan yaşamazlar.
Doğru bir adım atıldı, iyi haber .

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 13:34
Youtube'dan kliplerini bile izlemeden "olmaz bunlardan" demek ne kadar gerçekçi?

sessizkral_1
17.01.2013, 13:47
türk statüsünde oldukları için benim için sakıncası yok

Faruk Türk
17.01.2013, 13:58
Sumqayıt” Futbol Klubunun daha iki üzvü “Trabzonspor”un düşərgəsinə yollanacaq. Belə ki, “bordo-mavililər” Orxan Əliyevdən başqa, hücumçumuz Ruslan Nəsirli və yarımmüdafiəçimiz Şamil Cəmaləddinovu da baxışa dəvət edib. Bu gün “Sumqayıt” FK-na “Trabzonspor” Futbol Klubunun rəsmisi Özkan Sümer tərəfindən faks daxil olub.

Qeyd edək ki, Orxan Əliyev, Ruslan Nəsirli və Şamil Cəmaləddinov yanvarın 22-dən 29-dək “Trabzonspor”un düşərgəsində olacaq.

Sol resimdekinin futbolcu tipi var..
ortadaki bana Everton'dan Marouane Fellaini'yi hatirlatti
sag resimdeki, Messiye benziyoo :D :D :D

hadi bakalim :rolleyes:

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 14:07
türk statüsünde oldukları için benim için sakıncası yok

Öyle mi oluyor?

Murat Altun
17.01.2013, 14:21
BMNye de Trabzonspor a da tebrikler

Oğuzhan Fidan
17.01.2013, 14:25
şaşırdım açıkçası.. güzel işler bunlar eğer tutarsa adamların isimleri bile ayrı karizma :) bi El shaarawy'de biz çıkartırız belki..

Fatih
17.01.2013, 14:27
Nereden ne çıkacağı belli olmaz hemen kestirip atmayın Shota örneği var.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 14:38
Nereden ne çıkacağı belli olmaz hemen kestirip atmayın Shota örneği var.

Orhan Aliyev'i daha bir kaç hafta önce Porto denemeye almıştı.

Onlar yeterli bulmamışlar ki sözleşme imzalamadılar. Porto'nun yeterli bulmadığı bir oyuncu bu ligde yıldızoğluyıldız olabilir :)

Cafer KILIÇSOY
17.01.2013, 14:43
Eğer işin içinde Özkan Sümer varsa ve bu işte öncüyse bize saygı duymak düşer. Özkan Sümer'i her yönüyle eleştirebilirsiniz ama futbolcu izleme konusunda hayır.

Benim bildiğim Özkan Sümer mutlaka bir ışık görmüştür ki Türkiye'ye davet etti. Haa en kötüsünü düşünelim.. Diyelim ki tutmadı;

Ne kaybederiz?

A.Gökhan AKIN
17.01.2013, 14:45
Orhan Aliyev'i daha bir kaç hafta önce Porto denemeye almıştı.

Onlar yeterli bulmamışlar ki sözleşme imzalamadılar. Porto'nun yeterli bulmadığı bir oyuncu bu ligde yıldızoğluyıldız olabilir :)

bir alt takımda oynaması teklif edilmiş deniyordu oda kabul etmemiş.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 14:48

Anlaşıldı. Demek ki bu çocuk gerçekten çok yetenekli. Porto şimdi a takım seviyesinde olmasa da elinden kaçırmamak istemiş, olmamış. İnşallah biz faydalanabiliriz.

Gamze
17.01.2013, 15:03

Evet aynen öyle.
Portekiz'de iki haftayı geçkin kaldı hem de.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 15:14
Evet aynen öyle.
Portekiz'de iki haftayı geçkin kaldı hem de.

Gamze bu arada sana da ayrıca teşekkürler. Daha Porto'ya gitmeden önce yine vermiştin bu çocuğun haberini. Helal olsun...

TSezgin61
17.01.2013, 15:24

Anlaşıldı. Demek ki bu çocuk gerçekten çok yetenekli. Porto şimdi a takım seviyesinde olmasa da elinden kaçırmamak istemiş, olmamış. İnşallah biz faydalanabiliriz.

kücük bir sorun görüyorum ben.

portonun bir alt takiminda oynamayi rededen bir oyuncu bizim yapacagimiz teklifi kabul edermi. cünkü büyük ihtimal bizimkilerin düsüncesi 1461'e almak.

Porto gibi bir takimin 2. takimini istemeyip Trabzonsporun 2. takimini kabul etmesi gercekten zor görünüyor bence.

insallah ben yanirilimda müthis 3 futbolcu kazanmis oluruz.

pazarkapılı
17.01.2013, 15:28
tasıma suyla degirmen dönmüyorsa altyapı(herhalde amacları alt kategoriler onu da anlayamadık) nasıl dönecek ki....

istersen yetenekli yüz oyuncu getir bin oyuncu getir....farkeden birsey olmayacak....ne yazık ki....

Gamze
17.01.2013, 15:30

portonun bir alt takiminda oynamayi rededen bir oyuncu bizim yapacagimiz teklifi kabul edermi. cünkü büyük ihtimal bizimkilerin düsüncesi 1461'e almak.

Porto gibi bir takimin 2. takimini istemeyip Trabzonsporun 2. takimini kabul etmesi gercekten zor görünüyor bence.

Karıştırıyor olmayayım ama yanlışım yoksa oyuncunun istediği Porto B takımında oynamaktı. Ama kulüp bunun da alt kategorisinde başlatmayı istediler. O nedenle oyuncu ve menajeri kabul etmedi. Zira Ajax vs. de çocuğu istiyordu. Muhtemelen birkaç sene daha kaybedeceğimize, diğer seçenekleri değerlendirelim diye düşünmüşlerdir.

Bizde de olursa A2 ile başlayacak.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 15:31

Bizimkilerin düşüncesi 1461'e almak olsaydı 1461'e denemeye yollarlardı diye düşünüyorum.

TSezgin61
17.01.2013, 15:51
Karıştırıyor olmayayım ama yanlışım yoksa oyuncunun istediği Porto B takımında oynamaktı. Ama kulüp bunun da alt kategorisinde başlatmayı istediler. O nedenle oyuncu ve menajeri kabul etmedi. Zira Ajax vs. de çocuğu istiyordu. Muhtemelen birkaç sene daha kaybedeceğimize, diğer seçenekleri değerlendirelim diye düşünmüşlerdir.

Bizde de olursa A2 ile başlayacak.

eger böyleyse anlarim. ikna olmakta zorlanmaz enazindan.

Bizimkilerin düşüncesi 1461'e almak olsaydı 1461'e denemeye yollarlardı diye düşünüyorum.

söyle birsey olabilir. 1461e gönderilecek oyunculari Trabzonspordaki yasitlariyla idmanlara cikarip denedikten sonra ilerisi icin umut verip vermedigi analiz edilebilir. citanin yüksege cekilmesi yani.

mesela bir özkan sümerin izlemesi daha iyi olur.

1461e denemeye yolladiklarinda futbolcular kaybolur. malum 1461 profesönel takim. genc takimlari varmi bu arada onu bile bilmiyorum.

Sacit
17.01.2013, 15:59
Bu yönetimden de bu beklenirdi.

Brezilya, Arjantin dururken giderler Azerbaycan'a

Bunların da çapları bu kadar işte

Necmettin ALTUNTAŞ
17.01.2013, 16:06

Ya tutarsa Sacit!

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 16:10
eger böyleyse anlarim. ikna olmakta zorlanmaz enazindan.

söyle birsey olabilir. 1461e gönderilecek oyunculari Trabzonspordaki yasitlariyla idmanlara cikarip denedikten sonra ilerisi icin umut verip vermedigi analiz edilebilir. citanin yüksege cekilmesi yani.

mesela bir özkan sümerin izlemesi daha iyi olur.

1461e denemeye yolladiklarinda futbolcular kaybolur. malum 1461 profesönel takim. genc takimlari varmi bu arada onu bile bilmiyorum.

Bu çocukları izleyip öneren zaten Özkan Sümer diye biliyorum.

Bu hallerin iyi değil Sacit. Artık sadece adı eleştiri olsun diye eleştiriyorsun. Şu söylediğinin içi hiç dolu değil, gerçekten değil.

Bence bu amaçsızca eleştirme işini saplantı haline getirmeden terk et.

Zafer Keskin
17.01.2013, 16:12

oralardan hangi yetenekli topçuyu getirebilirsin ? bizim ortama uyum sağlayabilen bir genç olurmu oralardan gelip ?

Oradaki gençler gençliklerini kumsalda top oynayarak geçirirken, doğu karadenizde en fazla 1 sene durur ve daha büyük yaştaki teofillo örneği gibi yitip giderler buralardan. gerekirse futbolu bile bırakmayı düşünerek...

Eğer bir yargı konuyorsa mantıklı açıklama yapmak gerekir. Trabzon'un Bir Azerbaycan ve doğu ülkesinden daha kaliteli bir yer olduğunu düşünüyorum. Yetişmeleri açısındanda aynı şekilde... Sonuç olarak avrupaya açılabilecekleri daha gerçekçi bir ortam olması açısından bakıldığında biçilmiş kaftan olmalı...

Murat Acar
17.01.2013, 16:13
İnşallah kaybolup gidecek değerlerden değildirler...Hayırlısı olsun hakkımızda ve haklarında.tek kızdığım konu AZERBAYCAN a yazışmada ingilizce ile yazı yazılması...

Adem Erdoğan
17.01.2013, 16:17

Güney Amerika'dan değil futbolcu kedi yavrusu bile alınmamalı.

Sefaenes
17.01.2013, 16:22
hayirli olursa olsun zamaninda bir kisi daha gelmisti lickin di galiba

Sacit
17.01.2013, 16:23
Bu çocukları izleyip öneren zaten Özkan Sümer diye biliyorum.

Bu hallerin iyi değil Sacit. Artık sadece adı eleştiri olsun diye eleştiriyorsun. Şu söylediğinin içi hiç dolu değil, gerçekten değil.

Bence bu amaçsızca eleştirme işini saplantı haline getirmeden terk et.

Benim halim iyidir de Yönetimin ve takımı sözde yöneten şahısın hali iyi değil..

Gerçekleri söyleyince eleştiri olsun diye mi eleştirmiş oluyoruz ? Dünya da bütün modern futbol oynayan takımların futbolcularına bir bak, futbolcu izleme komiteleri nerelerde araştırma yapıyor ?

en basitinden shaktar donetsk'e bak nasıl çalışıyor adamlar. Brezilya'dan en kral futbolcuları buluyor, 800 bin ya da 1 milyon euro'ya getirip önce şampiyon oluyorlar sonra da bu oyuncuları 20 milyon eurolara satıyorlar.

Buradan demek istediğim, sende Arsenal, Shaktar, Barcelona gibi yapacaksın. nerede futbocu izlenir iyi bileceksin. gidip de Azerbaycan'da kendini kandırmayacaksın

61_Hasan_69
17.01.2013, 16:25

En sağdaki bizim altyapıdaki Oğuzhan Acara benziyo :)

Horispin
17.01.2013, 16:26
Azerbaycanlı futbolcuların Türk statüsünde oynama gibi bir imkanları varsa bence olumlu çabalar bunlar.

Gamze
17.01.2013, 16:26
Azerbaycanlı futbolcuların Türk statüsünde oynama gibi bir imkanları varsa bence olumlu çabalar bunlar.

Evet Türk statüsünde oynuyor Azerbaycanlı futbolcular.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 16:29
Benim halim iyidir de Yönetimin ve takımı sözde yöneten şahısın hali iyi değil..

Gerçekleri söyleyince eleştiri olsun diye mi eleştirmiş oluyoruz ? Dünya da bütün modern futbol oynayan takımların futbolcularına bir bak, futbolcu izleme komiteleri nerelerde araştırma yapıyor ?

en basitinden shaktar donetsk'e bak nasıl çalışıyor adamlar. Brezilya'dan en kral futbolcuları buluyor, 800 bin ya da 1 milyon euro'ya getirip önce şampiyon oluyorlar sonra da bu oyuncuları 20 milyon eurolara satıyorlar.

Buradan demek istediğim, sende Arsenal, Shaktar, Barcelona gibi yapacaksın. nerede futbocu izlenir iyi bileceksin. gidip de Azerbaycan'da kendini kandırmayacaksın

Başlığı da hiç okumadığın buradan belli oluyor.

Bu işi dünyada belki en iyi yapan kulüp Porto Orhan Aliyev'i bir kaç hafta önce 2 haftadan uzun bir süre denemede tuttu. Bunu burada artık 50. kez yazıyoruz sanırım.

Bu Orhan Aliyev'i aynı zamanda Ajax, Arsenal gibi kulüpler de izliyormuş. Adını google'a yazsaydın bütün bunları sen de çok rahat öğrenebilirdin...

Sacit
17.01.2013, 16:31
oralardan hangi yetenekli topçuyu getirebilirsin ? bizim ortama uyum sağlayabilen bir genç olurmu oralardan gelip ?

Oradaki gençler gençliklerini kumsalda top oynayarak geçirirken, doğu karadenizde en fazla 1 sene durur ve daha büyük yaştaki teofillo örneği gibi yitip giderler buralardan. gerekirse futbolu bile bırakmayı düşünerek...

Eğer bir yargı konuyorsa mantıklı açıklama yapmak gerekir. Trabzon'un Bir Azerbaycan ve doğu ülkesinden daha kaliteli bir yer olduğunu düşünüyorum. Yetişmeleri açısındanda aynı şekilde... Sonuç olarak avrupaya açılabilecekleri daha gerçekçi bir ortam olması açısından bakıldığında biçilmiş kaftan olmalı...

Bu düşünceye sahipsen eğer başlamadan kaybetmişsin zaten..

Ne demek hangi yetenekli topçu gelir ? getirenler nasıl getiriyor ? 700 bin 900 bin eurolara...
futbolcu izleme komiten profesyonel olursa, bu işten anlarsa, çok rahat getirirsin.

fakat Nevzat Şakar ve bunun gibi kafalar kulüpte olduğu sürece getiremezsin, bu kadar basit

Bizim taraftar eğer böyle düşünüyorsa biz cidden bitmişiz, önce bir futbol kulübü nasıl yönetilir bunu öğrenmemiz gerekiyor

bangkook_61
17.01.2013, 16:33
Avrupa'nın hepsi Güney Amerika'lı da biz mi bilmiyoruz ? Daha gençken Bosna'dan Dzeko'yu alsak oradan topçu mu alınır diyeceksiniz.

Trabzonspor komşu ülkelerden ve balkanlardan böyle genç çocukları bulsun yeter. Shaktar'ın 1 milyona aldığı brezilyalı oyuncu da yok. En ucuzu 4 milyon euro ve sadece 1 tane öyle adam var. Çoğu 10 milyon euro'dan fazla. Sallamazsak iyi olur.

Sacit
17.01.2013, 16:37
Başlığı da hiç okumadığın buradan belli oluyor.

Bu işi dünyada belki en iyi yapan kulüp Porto Orhan Aliyev'i bir kaç hafta önce 2 haftadan uzun bir süre denemede tuttu. Bunu burada artık 50. kez yazıyoruz sanırım.

Bu Orhan Aliyev'i aynı zamanda Ajax, Arsenal gibi kulüpler de izliyormuş. Adını google'a yazsaydın bütün bunları sen de çok rahat öğrenebilirdin...

Benim arkasında durduğum Brezilya ve Arjantin dir.

Ajax ve Porto'nun bu isimlerle ilgilenmesi başkadır. Benim eleştirdiğim konu Azerbaycan'dan izlemesinler, Brezilya'dan Arjantin'den futbolcu izlesinler, araştırsınlar.

Ertan1982
17.01.2013, 16:37
Bu Türk statü 1.Lig icin olmasin.Bildim kadar 2 tane alabiliyorsun yerli statüsünde oynuyor.Misal Rize kaleci ve yeni aldi stoper Turki oyuncular ve yerli sayiliyorlar.tsl icinde gecerli mi bilmiyorum ama.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 16:39
Doğru işe doğru, yanlış işe yanlış diyelim. Her işe doğru, her işe yanlış demeyelim. Yanlış işe doğru, doğru işe yanlış da demeyelim...

Adı neyse onu söyleyelim. Önyargılı yaklaşmayalım...

Ajax ve Porto'nun bu isimlerle ilgilenmesi başkadır. Benim eleştirdiğim konu Azerbaycan'dan izlemesinler, Brezilya'dan Arjantin'den futbolcu izlesinler, araştırsınlar.

Niye yahu? Ordakiler insan da futbolcu da buradakiler saman mı? Çocuklar transfer edilirse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı statüsünde oynayacaklarmış hem de...

Daha ne istiyoruz? Bu çocuk dünya yıldızı olsa Brezilyalı değil diye geri mi gönderelim? Yahu Sacit iyi misin Allah aşkına, ciddi soruyorum?

Ertan1982
17.01.2013, 16:40

Brezilyayi unut.Hem artik kolay Ülkelkerinden cikmiyorlar.Zengin Ülke olma yolunda ilerliyorlar hemde Avrupali bunlari 12-13 yasinda basliyor scouten etmeye.Ciddi paralar yatiriyorlar.Arjantin bize daha yatkin.Italyan tarzi ve teknik oyuncular.Ama ordada adamlar Italya Ispanya gitmek istiyorlar.Afrika Balkanlar Dogu avrupa Fransa Almanya Ingilter O taraflara yönelmeliyz.Asya da var ama bizimkiler o kitayi unutular.

Sacit
17.01.2013, 16:41
Doğru işe doğru, yanlış işe yanlış diyelim. Her işe doğru, her işe yanlış demeyelim. Yanlış işe doğru, doğru işe yanlış da demeyelim...

Adı neyse onu söyleyelim. Önyargılı yaklaşmayalım...

Niye yahu? Ordakiler insan da futbolcu da buradakiler saman mı? Çocuklar transfer edilirse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı statüsünde oynayacaklarmış hem de...

Daha ne istiyoruz? Bu çocuk dünya yıldızı olsa Brezilyalı değil diye geri mi gönderelim? Yahu Sacit iyi misin Allah aşkına, ciddi soruyorum?

Bir kere de Latin Amerika da futbolcu araştırsınlar, bütün beklentim, arzularım bu yönde..

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 16:44
Bir kere de Latin Amerika da futbolcu araştırsınlar, bütün beklentim, arzularım bu yönde..

Dünyanın dört bir yanında araştırma yapılsın. Latin Amerka'sı yok bu işin. Gözlemci ağını oluşturacaksın, bütçeni ayıracaksın. Dünyanın her yanından futbolcu izleyeceksin.

He çok ekol oluşturma meraklısı olursun o senin bileceğin iş. Ama artık bu iş global. Yetenek her yerde yetenek...

Mollasalihoğlu
17.01.2013, 17:16
Porto'nun deneyip alt takıma ikna edemediği adama burun kıvırıyoruz.

Büyük takımız vesselam.

Son Şampiyonlar Ligi kupamız ne zamandı sahi?

ESER
17.01.2013, 17:25
zamaninda kaka antep'te denenmis ve geri gonderilmisti. kaka suanda 5 tane antep eder:)

Hüseyin Başoğlu
17.01.2013, 18:13
orkhan ı porto denemeye aldığında biz neden denemeye almıyoruz diye yönetim vizyonsuz olmuştu yanlış hatırlamıyorsam :)

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 18:18
orkhan ı porto denemeye aldığında biz neden denemeye almıyoruz diye yönetim vizyonsuz olmuştu yanlış hatırlamıyorsam :)

Aynen öyle. Biraz araştırsak buluruz o mesajları. Çok uzakta değiller.

Gamze
17.01.2013, 18:22

Aynen öyle. Biraz araştırsak buluruz o mesajları. Çok uzakta değiller.

Ben yönetimin Porto'nun oyuncuları davet etmesinden sonra uyandığını düşünüyorum yalnız...

oflubektas
17.01.2013, 18:25
....hücumçumuz Ruslan Nəsirli və yarımmüdafiəçimiz Şamil Cəmaləddinovu da baxışa dəvət edib.

"Yarımmüdafici" dedikleri ön libero mu oluyor ?

Şamil Cemalleddinov: AZERİ ZOKORA :)

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 18:26
Ben yönetimin Porto'nun oyuncuları davet etmesinden sonra uyandığını düşünüyorum yalnız...

Problem değil Gamze. Bu hamle doğru bir hamle.

Şu an getireceğim eleştiri bu tip denemelerin neden bu kadar seyrek yapıldığı üzerine olur.

Tuğrul
17.01.2013, 18:26
Özkan Sümer'in kendisini bu göreve layık görmesem de Altyapı koordinatörü olduğunu böylelikle öğrenmiş oldum.

Bu oyunculara denememiz olumlu. Yalnız beğenilip, mukavele imza atılması halinde Azeri kulübü ile gerekli protokoller, şartlar görüşülüp, oluşturuldu mu?

Azeri oyuncular inşaallah iyi çıkar. Kısa çekilmiş video kumaşlarının iyi olduğu gösteriyor. Ama dediğim gibi video. Alanzinho için video hazırlasak Messi ayarında sanırlar. Gelgelelim ki oyundaki devamlılığı aynı yargıyı oluşturmuyor.

La massia kültürünü Trabzona taşımanın yolu, 8-20 yaşındaki genç, yetenekli oyuncuları bulup altyapı takımlarımıza kazandırmalıyız. Yerli ya yabancı farketmez.

Gamze
17.01.2013, 18:28
Problem değil Gamze. Bu hamle doğru bir hamle.

Şu an getireceğim eleştiri bu tip denemelerin neden bu kadar seyrek yapıldığı üzerine olur.

Kesinlikle öyle.
Yöntem çok doğru.

kayseriliyiz
17.01.2013, 18:33
Lille Eden Hazard'i 15 yasindayken Belçikadan aldi
Ve sonuç 50 milyon euro
Bence Trabzonspor Türki cumhuriyetlere yönelmeli bu dogru bir hamle

Hüseyin Başoğlu
17.01.2013, 18:45

porto sadece orkhanı davet etmişti ama ...

kaldıki senin dediğin gibi bile olsa önemli olan şuan doğrunun yapılıyor olması....dün yönetim bunu yapmıyor diye vizyonsuz oluyordu bugün direk bu cocuklardan bişi olmaz ne uğraşıyoruz diyenler var....asıl komedi bence burası :)

Necmettin ALTUNTAŞ
17.01.2013, 19:09
Futbolcu denenmesine neden karşı geliniyor ve neden küçük görülüyor anlamakta zorlanıyorum.İstendiği gibi çıkmazsa geri gönderirsin olur biter.

Samet Demir
17.01.2013, 19:30
Konuyla alakası yok ama iki Türk devleti arasındaki yazışmanın İngilizce yapılması zoruma gitti.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 19:32
Konuyla alakası yok ama iki Türk devleti arasındaki yazışmanın İngilizce yapılması zoruma gitti.

Konuyla çok alakası var aslında. Aynen öyle...

Gökhan ARSLAN
17.01.2013, 19:33

Acı ama gerçek..

TheCrow
17.01.2013, 19:33
Yalnız, dilekçelere bakılırsa bütün takımı denemeye davet etmişiz ( with your team ) . Hepiniz bir gelin, bir hafta deneyip beğendiklerimizi alırız :D

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 19:34
Yalnız, dilekçelere bakılırsa bütün takımı denemeye davet etmişiz ( with your team ) . Hepiniz bir gelin, bir hafta deneyip beğendiklerimizi alırız :D

Şota ile Arçil nasıl geldi? O gülerek söylediğiniz yöntem bize çok da uzak değil aslında :)

Ömer Faruk61
17.01.2013, 19:46
zamaninda kaka antep'te denenmis ve geri gonderilmisti. kaka suanda 5 tane antep eder:)

Liverpool efsanesi Sami Hypiia da Asansör Samsuna gelmiş beğenilmemişti yanlış hatırlamıyorsam...:)

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 19:50
Biz zamanında Shevchenko için 750.000 pound parayı çok bulduğumuzdan almamıştık :)

ESER
17.01.2013, 19:55
Biz zamanında Shevchenko için 750.000 pound parayı çok bulduğumuzdan almamıştık :)

750000 pound harbiden iyi para ama :) onceden o paralari alan Turkiyede belki de oyuncu yoktur.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 19:56
750000 pound harbiden iyi para ama :) onceden o paralari alan Turkiyede belki de oyuncu yoktur.

Bahsedilen dönem için iyi paraydı gerçekten kabul ediyorum ama sonra bilmem kaç milyon poundlara Misse Misse falan gelince insanın içi acımıyor değil hani :)

Özkan Şentürk
17.01.2013, 20:03

merhaba, Azerbaycan'a gitmiş ve halen oradaki firmalarla iş yapan birisi olarak şöyle açıklayayım; konuşma olarak hiçbir sıkıntı yok ancak yazı dilinde Azerilerle sıkıntı olabiliyor.O nedenle ben de yazışmaları ingilizce yapıyorum. Alfabe ve kelimelerdeki farklılıklar bazen anlam kargaşasına sebep oluyor çünkü.

Mert'
17.01.2013, 20:08
Umarın en az 1 tanesini kazandırırız takıma. Takımda 17-18 yaşında oyuna dahil olan genç görmek istiyorum.

İbrahim CİHAN
17.01.2013, 20:14
özellikle orkhan çok iyi görünüyor. bu hamleler güzel. zaten güzel de bir oluşumumuz var 1461 gibi. aslında fena işler olmuyor son zamanlarda. umarım yazık etmeden o oluşuma aynen böyle devam ederler. sene sonu oradan da Trabzonspor'a yükselecek en az 2-3 oyuncu var.

TheCrow
17.01.2013, 20:16

Şota ile Arçil nasıl geldi? O gülerek söylediğiniz yöntem bize çok da uzak değil aslında :)

Archil ile Shota'yı normal transfer ettik, oynattık diye biliyorum. Bağlantı kuramadım :)

hodlu
17.01.2013, 20:17
Olumlu bir iş. Tutmasa da ne kaybederiz. Ne demiş Nasrettin hoca 'Ya tutarsa'....

Hürgün Aygün
17.01.2013, 20:22
Güzel bir haber.İnşallah iyi çıkar hepsi, hayırlı olsun.:)

Uluç
17.01.2013, 20:29
Kulüpten böyle profesyonel hamleler görmek sevindirici.. 1 tanesi tutsa bile yeter :)

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 20:29
Archil ile Shota'yı normal transfer ettik, oynattık diye biliyorum. Bağlantı kuramadım :)

Transfer hikayesini kısaca şöyle anlatayım; bir Türk hakemi Gürcistan'a milli maç yönetmeye gidiyor. Şota ve Arçil'i çok beğeniyor. Geri dönüyor bizimkilerden birine söylüyor, alın o çocukları diye. Yalnız Şota'nın adını hatırlıyor da Arçil'i hatırlayamıyor. Onun yerine Şota ile Arçil'in abisinin adını söylüyor yanlışlıkla. Bizimkiler de işin içinden çıkamıyor tabi. Komple Dinamo Tiflis'i (takım adı yanlış olabilir) Trabzon'a getiriyorlar :)

TheCrow
17.01.2013, 20:52
Transfer hikayesini kısaca şöyle anlatayım; bir Türk hakemi Gürcistan'a milli maç yönetmeye gidiyor. Şota ve Arçil'i çok beğeniyor. Geri dönüyor bizimkilerden birine söylüyor, alın o çocukları diye. Yalnız Şota'nın adını hatırlıyor da Arçil'i hatırlayamıyor. Onun yerine Şota ile Arçil'in abisinin adını söylüyor yanlışlıkla. Bizimkiler de işin içinden çıkamıyor tabi. Komple Dinamo Tiflis'i (takım adı yanlış olabilir) Trabzon'a getiriyorlar :)

Hade ya :))) O hakem erman Toroğlu, bizimkiler sormuş ona, "hocam sen yurt dışında maç yönetmeye gidiyorsun, öyle gözüne çarpan iyi birileri var mı?" diye. Bu daha komik aslında, futbolcu bulma yöntemine bak...

Bir keresinde de "Ünyespor'da bir Mehmet var sakın kaçırmayın, acele edin başkası kapacak" şeklinde gelen haber üzerine bizimkiler apar topar Ünye'ye giderler, bakarlar ki iki tane Mehmet var, hangisi iyi bilmedikleri için ikisini de transfer ederler.

Yiğit Gayretli
17.01.2013, 20:54
Ya o bu değil de Şota ne golcüydü arkadaş... :(

alper*
17.01.2013, 20:54
Dinamo Tiflis adı doğru da cidden komple geldi mi o takım yahu , tam fıkralık :D

Osman Yavuz
17.01.2013, 21:01
Türki cumhuriyetlerinden alınan oyuncular yerli statüsünde sayılıyor

deneme61
17.01.2013, 21:10
trabzonspordan boyle seyler duymak ilginç geliyor.hadi bakalımm

Kasım Hilal
17.01.2013, 21:23
Hayırlısı olur inşallah...

bkandil
17.01.2013, 22:41

Keşke D.Tiflis'in tamamını alsaydık o zaman. Aslında sadece Kingladze'yi alsaydık ertesi sezonu şampiyon bitirirdik.

Berke6198
17.01.2013, 23:09
İnşallah bize hayırlı olurlar.

Fatih
17.01.2013, 23:12

Örnek! Shahktar'ın Brezilya kulüplerine ödediği bonservis bedelleri

Dentinho -7.5 milyon Euro
Fernandinho-7.8 milyon Euro
Alan Patrick-4 milyon Euro
İlsinho-10 milyon Euro
Luiz Adriano-3 milyon Euro
Alex Teixeira-6 milyon Euro
Willian-14 milyon Euro
Douglas Costa-8 milyon Euro

Mehmet SELEN
17.01.2013, 23:35
Trabzonspor Brezilya Arjantinde izleme yapmsı çok zor.Zaten oralar tutulmuş.Bakir olan Gürcistan.Azerbaycan ve Ukrayna gibi yerlerde pilot takımlar oluşturarak ve izleme ekipleri ile çok ucuza bu işleri yapabilir.

Mehmet SELEN
17.01.2013, 23:36

Sanırım Erman Toroğlu.Yanlış mı hatırlıyorum acaba!!

Courage
18.01.2013, 01:51
Denemekten ne kaybederiz? otel parasımı,yemek parası mı ,antrenmanda kullanacakları malzeme parası mı ne?

Tutarsa kazanacaklarına bak ; 3 tane hemde yerli statüsünde T.C. vatandaşı olmayan yıldız! (ki ardı gelir bunun);)

alone_6161
18.01.2013, 09:11

Yalnız benim aklımda kalanlar biraz farklı. Hakem Erman Toroğlu Dinamo Tiflis maçını yönetirken Arçil ve Şota'ya hayran oluyor. Bizim yönetime tavsiye ediyor. Hatta o maçta Dinamo Tiflis Erman Toroğlu'na şike teklif ediyor, Erman Hoca UEFA bildiriyor ve Dinamo Tiflis 3 yıl mı 5 yıl mı ceza alıyor. Arçil ve Şota ilk olarak devre arasında kiralık olarak geldiler. Çok başarılı oldular. Sene sonunda bonservisleri ile alınmaya çalışıldılar. İlk başta anlaşılamadı ama sonradan el sıkışıldı ve formamızı giydiler. Tüm takım alındı lafı biraz şehir efsanesi çünkü, Arçil, Şota kiralık oynayıp döndükten sonra Aston Villa ile oynadığımız sene onların yerine, geçici süreliğine pivot santrafor Kacharava ve sağbek Beradze'yi almıştık. Aston Villa maçı 90.dakikadaki K.Orhan'ın attığı golde topu önüne çeviren Kacharava'dır. Arçil, Şota'nın beğenilmesinden sonra, ilerleyen yıllarda Nemsadze alınmıştı. Fena topçu değildi, orta sahada oynardı.

Ertuğrul ATALAY
18.01.2013, 09:26
En önemliside Trabzonsporun bir futbol merkezi ve futbol ekolu olmadaki iddiasının yurtdışına taşınmasıdır...
Bu girişimler devam etmeli...

Travelair
18.01.2013, 09:28
Azerbaycan doğru adres. Hatta orda futbol okulu açmamız lazım, kulüplerle ortaklıklar kurmamız lazım

Adem Erdoğan
18.01.2013, 09:31
Azerbaycan doğru adres. Hatta orda futbol okulu açmamız lazım, kulüplerle ortaklıklar kurmamız lazım

Çapsızlığım dibine vurmak olur bu. :rolleyes:

Şaka bir yana parlak fikir, bu adamlar da birgün iyi bir jenerasyon tutturacak Gürcüler gibi Boşnaklar gibi.

katre-i.matem
18.01.2013, 10:20
Sanırım Erman Toroğlu.Yanlış mı hatırlıyorum acaba!!

yok doğru Erman Toroğlu vesile oldu..

kayseriliyiz
18.01.2013, 12:46
Fransa'dan örnek vericem
En önemli örnek Lille fransada
Adamlar isi biliyor Belçika 2inci liginde olan bir takimin %50sini aldilar
Ve sürekli oradan oyuncu deniyorlar
Futbol okullari fransanin en iyilerinden
Bence Azerbaycan'dan bir kulübün %50sini almak çok iyi bir hamle olabilir

UğurB
18.01.2013, 14:13
Ben 2 yildan bu yana Azerbaycandayim ve kendilerine 2020 Avrupa Sampiyonasini hedef sectiler ve altyapiya buyuk yatirim yapmaya basladilar. Onlarda yurt disinda oynayan Azerileri (zamaninda bizim Erdal Keser, Erhan Onal sonrasinda Umit Davala, Tayfun Korkut gibi oyuncularla yaptigimizi) milli takima kazandirip ilerleme kaydetmek istiyorlar. Acikcasi lig maclari cok keyifsiz oldugu icin izlemiyorum ama giderek seviyeleri yukseliyor.

Yanlis bilmiyorsam altyapinizdan geldigi surece her oyuncu Turk statusunde oynar. Ister Azeri olsun ister Japon eger 15 yasinda Trabzonspor altyapisina katilirsa ve altyapidan cikan oyuncu olursa Turk sayiliyor...

drkabus
18.01.2013, 20:23
Bir kaç gün oldu bu çocuklar geleli. Hiç gören izleyen var mı acaba nasıllar?

Yiğit Gayretli
18.01.2013, 22:33
Bir kaç gün oldu bu çocuklar geleli. Hiç gören izleyen var mı acaba nasıllar?

Nasıl bir kaç gün oldu?

22 ile 29 arası yazıyor yazışmalarda.

bordoylamavi
20.01.2013, 13:05

o zamnaların bir başka geyiği de arçille şotanın bir kamyon pirinç karşılığı transfer edildiğiydi. gürcistanın durumun kötülüğünden dolayı böyle bi geyik yapılmıştı. bi de ub ikisi hiç ayrılmıyordu bi de öyle bişi vardı o yüzden ikisini birden almıştık diye hatırlıyorum.

Ertan1982
20.01.2013, 13:48
Ben 2 yildan bu yana Azerbaycandayim ve kendilerine 2020 Avrupa Sampiyonasini hedef sectiler ve altyapiya buyuk yatirim yapmaya basladilar. Onlarda yurt disinda oynayan Azerileri (zamaninda bizim Erdal Keser, Erhan Onal sonrasinda Umit Davala, Tayfun Korkut gibi oyuncularla yaptigimizi) milli takima kazandirip ilerleme kaydetmek istiyorlar. Acikcasi lig maclari cok keyifsiz oldugu icin izlemiyorum ama giderek seviyeleri yukseliyor.

Yanlis bilmiyorsam altyapinizdan geldigi surece her oyuncu Turk statusunde oynar. Ister Azeri olsun ister Japon eger 15 yasinda Trabzonspor altyapisina katilirsa ve altyapidan cikan oyuncu olursa Turk sayiliyor...

yanliz adamlar azerbaycanla hic ilgisi olmayan kisileri bile aliyor takima burda lalmanya da.ufacik bir baglanti olsun direkt kapiyorlar.Bizim burda bir kizi bayan genc milli takimina aldilar.Büyük babanesi mi ne Azeri Türkü müs ve Osmanliya siginmis zamaninda.Te ordan baglanti kuruyorlar.Elleri de baya acik.

Yiğit Gayretli
20.01.2013, 15:56
o zamnaların bir başka geyiği de arçille şotanın bir kamyon pirinç karşılığı transfer edildiğiydi. gürcistanın durumun kötülüğünden dolayı böyle bi geyik yapılmıştı. bi de ub ikisi hiç ayrılmıyordu bi de öyle bişi vardı o yüzden ikisini birden almıştık diye hatırlıyorum.

Yalnız benim anlattığım geyik değildi.

Taner Gündoğdu
21.01.2013, 13:01
paf takıma mı A takıma mı davet edilmişler ben anlayamadım açıkcası

Murat 61
21.01.2013, 13:03
Bu oyuncular geldi mi ?

Geldilerse oynatalım hemen A takımda.

Adam lazım, adam. Ruh lazım !...

qlii
21.01.2013, 23:39
Turki cumhuriyetlerden bildigim kadariyla 2 yada 3 oyuncuyu yerli statusunde oynatabiliyoruz

tamda onu sorucaktım teşkkür ediyorum bilgilendirme için

sametaydin
22.01.2013, 00:08
Koskoca Türkiye bitti burada hiç futbolcu yok Azerbaycandan üç tane futbolcu geliyor.??? Bence bir yerlerde yanlış yapıyoruz.

Uğur Ö.
22.01.2013, 00:09
Koskoca Türkiye bitti burada hiç futbolcu yok Azerbaycandan üç tane futbolcu geliyor.??? Bence bir yerlerde yanlış yapıyoruz.

Yahu her yorumun neden mantıksız.Hayır ironi felan yapıyorsan söyle yanlış anlaşılma diyeyim.

sametaydin
22.01.2013, 00:12
Yahu her yorumun neden mantıksız.Hayır ironi felan yapıyorsan söyle yanlış anlaşılma diyeyim.

Hayır ironi yapmıyorum Türkiye'de bulamayıp Azerbaycan'da buldukları futbolcuları çok merak ediyorum.

Bunlar da benim yorumlarım sen mantıksız bulursun başkası mantıklı bulur yapacak bir şey yok.

Senin bu konudaki düşüncen nedir? Yani Azerbaycandan 3 tane futbolcu getirmemiz konusunda???

Furkan Özdem
22.01.2013, 00:21

Porto eğer "Koskoca portekiz bitti de dışardan oyuncu mu alacağız" deseydi şimdiki portoyu hiç bilmeyecektik...

sametaydin
22.01.2013, 00:28
Porto eğer "Koskoca portekiz bitti de dışardan oyuncu mu alacağız" deseydi şimdiki portoyu hiç bilmeyecektik...

Ya dostum bizimkiler gidip brezilyadan vs. yerlerden oyuncu baksalar bir şey demiyecem ama azerbaycandan futbolcu bakmak çok garip. Porto tutup da azerbaycandan mı futbolcu alıyor? Her neyse bakalım merak ediyorum umarım iyi çıkar futbolcular.

Hüseyin Başoğlu
22.01.2013, 00:38
Ya dostum bizimkiler gidip brezilyadan vs. yerlerden oyuncu baksalar bir şey demiyecem ama azerbaycandan futbolcu bakmak çok garip. Porto tutup da azerbaycandan mı futbolcu alıyor? Her neyse bakalım merak ediyorum umarım iyi çıkar futbolcular.

porto tutup kolombiyadan 2 futbolcu alıyor 1 tanesini 40 milyona satıyor onun adı radamel falcao...aynı porto gidiyor 1 kolombiyalı alıyor onuda sene sonu 30 milyona satar adı jackson martinez....aynı porto gidip japonyadan futbolcu alıyor...sonra o futbolcuyu 50 idi galiba milyon euro satıyor...onun adıda gionavaldi HULK

sametaydin
22.01.2013, 00:48
porto tutup kolombiyadan 2 futbolcu alıyor 1 tanesini 40 milyona satıyor onun adı radamel falcao...aynı porto gidiyor 1 kolombiyalı alıyor onuda sene sonu 30 milyona satar adı jackson martinez....aynı porto gidip japonyadan futbolcu alıyor...sonra o futbolcuyu 50 idi galiba milyon euro satıyor...onun adıda gionavaldi HULK

Hayırlısı olsun. Bizim de portonun yolunda ilerlediğimizi düşünüyorsanız bu güzel bir şey. İnşallah öyledir. Umarım biz de bir falcao veya hulk veya ona yakın kalibrede oyuncular buluruz.

TS-AKCAABAT-61
22.01.2013, 01:39
Hayırlısı olsun. Bizim de portonun yolunda ilerlediğimizi düşünüyorsanız bu güzel bir şey. İnşallah öyledir. Umarım biz de bir falcao veya hulk veya ona yakın kalibrede oyuncular buluruz.

o bildigin porto bu 3 oyuncudan 1 tanesini denedi fakat begenmedi. adi aklimda degil. :)

Giallorossi
22.01.2013, 01:59
o bildigin porto bu 3 oyuncudan 1 tanesini denedi fakat begenmedi. adi aklimda degil. :)

Orkhan Aliyev. Benfica ve Ajax'ta izlemis oyuncuyu.

Yarin (bugün) antremanlara katilacaklarmi haberi olan var mi ?

Serdar A
22.01.2013, 07:58
Velev ki bu futbolcular başarılı olamasın , klüp süregelen geleneksel yöntemleriyle kaybettiklerinin acaba %1'i kadar maliyeti olur mu ? %1'i kadar klübün hedeflerindeki sürekliliğe zarar verir mi ? Brüls'e Papy'e hiç girmiyorum kullanılamayan potansiyellerini de tartışmam daha iki gün önce iki pas yapamayan takımın orta alanını gördükten sonra ...

Trabzonspor klübünün olması gereken futbolcu üretme metodunun aynen bu transfer örneği olduğunu savunan ciddi sayıda Trabzonspor taraftarını olduğunu görmekte ayrıca sevindiricidir . Ancak diğer yandan klüp içerisinde bu metodu ayakta tutacak yapının eksikliği de aynı oranda üzücüdür . Allahtan 1461 imdada yetişti , yoksa biz bu gençleri 2-3 yılda bir gelen ve 1 dakika süre alamadan giden oyuncular olarak tanıyoruz .

asilhamsi
22.01.2013, 09:33
Velev ki bu futbolcular başarılı olamasın , klüp süregelen geleneksel yöntemleriyle kaybettiklerinin acaba %1'i kadar maliyeti olur mu ? %1'i kadar klübün hedeflerindeki sürekliliğe zarar verir mi ? Brüls'e Papy'e hiç girmiyorum kullanılamayan potansiyellerini de tartışmam daha iki gün önce iki pas yapamayan takımın orta alanını gördükten sonra ...

Trabzonspor klübünün olması gereken futbolcu üretme metodunun aynen bu transfer örneği olduğunu savunan ciddi sayıda Trabzonspor taraftarını olduğunu görmekte ayrıca sevindiricidir . Ancak diğer yandan klüp içerisinde bu metodu ayakta tutacak yapının eksikliği de aynı oranda üzücüdür . Allahtan 1461 imdada yetişti , yoksa biz bu gençleri 2-3 yılda bir gelen ve 1 dakika süre alamadan giden oyuncular olarak tanıyoruz .

Peki 1461 in potansiyelini kullanacakmıyız?

Benim kafamda o konuda ciddi soru isaretleri var.

Yontem dogru gibi ama sonuc alamayacagız.Cunku teknik ekibimiz genc oyuncuları guvenerek ısrarla oynatacak yapıda degil.

Taraftar baskısı ise isin hikaye kısmı.Cunku taraftarın buyuk cogunlugu sahada kosan,mucadele eden genc oyuncular gormek istiyor.

Gamze
22.01.2013, 14:39
Bilgi:

Orhan Aliyev milli takımda sakatlandığı için Türkiye'ye gelemiyor.

Ruslan ve Shamil'in ise bugün Trabzon'da olması lazım.

Orhan yaz aylarında Trabzonspor kampına katılarak denenecek.

Cihad Varlı
22.01.2013, 14:40
Orhan'ın gelemeyecek olması kötü olmuş.

Yiğit Gayretli
22.01.2013, 17:34
Bildiğim kadarıyla aralarındaki en yetenekli olan yaza kaldı...

Gamze
24.01.2013, 14:31
Çocuklar Türkiye'ye geldi. Dün de ilk maçlarına çıktılar; ikinci yarıda oyuna girmişler. Ruslan bir gol atmış. Adaptasyon sorunumuz yok, umarım hocalar bizi beğenir diyorlar. Birkaç fotoğraf ekleyeyim:

Ruslan:

https://pbs.twimg.com/media/BBX73_UCcAA1r2i.jpg:large

Şamil:

https://pbs.twimg.com/media/BBX7qFCCYAANWwU.jpg:large

Zafer Keskin
24.01.2013, 14:48
Çalışmaların için teşekkürler. Tebrikler Gamze hanım.

Gamze
24.01.2013, 15:01
Ruslan Burak'a benziyor biraz :)

Şamil'de tam topçu tipi var.

Bera B.
24.01.2013, 16:13
Bunlardan biri Burak, diğeri de Cale.

61_Hasan_69
24.01.2013, 16:21
Portonun denediği eleman niye yok ?

Gamze
24.01.2013, 16:23
Portonun denediği eleman niye yok ?

Milli takımda sakatlandı. Yazın gelecek.

alper*
24.01.2013, 16:37
Orhan gelmemiş. Asıl onu merak ediyordum. :)

Gurpas
24.01.2013, 16:54
Elemanlarda en azından futbolcu tipi var ama hangi maçın ikinci yarısında oynamış hangi takımla idmanlara çıkıyorlar bilgisi olan varmı acaba

Furkan Tütüncü
24.01.2013, 16:59
Elemanlarda en azından futbolcu tipi var ama hangi maçın ikinci yarısında oynamış hangi takımla idmanlara çıkıyorlar bilgisi olan varmı acaba

a2 takımla antremana çıkmışlar.

ilyas BAHADIR
24.01.2013, 17:14
Ben Ruslanı Adrian Mutuya benzettim :)

61_Hasan_69
27.01.2013, 11:37
Ne oldu bu arkadaşlar ?

Onur Kaya
27.01.2013, 14:18
Azerilerden iyi futbolcu cikmaz. Bos isler yapmayalim bence.

alper*
27.01.2013, 14:19
Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?

Onur Kaya
27.01.2013, 14:24
Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?

Gorunen koy kilavuz istemez kardes. Azerilerin yetistirdigi kac tane iyi futbolcu var? Dunya futbolunda hicbir yeri olmayan, futbol konusunda vasat bir ulke. Milli takimlarindaki kaptanlar su an Denizlispor'da oynuyor sen dusun artik gerisini.

alper*
27.01.2013, 14:47
Gorunen koy kilavuz istemez kardes. Azerilerin yetistirdigi kac tane iyi futbolcu var? Dunya futbolunda hicbir yeri olmayan, futbol konusunda vasat bir ulke. Milli takimlarindaki kaptanlar su an Denizlispor'da oynuyor sen dusun artik gerisini.
Haklı olabilirsiniz ama bazen hiç olmadık yerlerden çok iyi futbolcular çıkabiliyor mesela Togo'dan Adebayor. İlk aklıma gelen :) Bence bir tane iki tane olsa birileri çıkıyor.

Yavuz Selim Bal
03.02.2013, 01:40
Ne oldu bu gençlerin sonu ?

Yiğit Gayretli
03.02.2013, 02:24
Buradan ses çıkmadı...

onur-ts
03.02.2013, 02:29

adaş katılıyorum ve destekliyorum.bırak azerileri kafkasya, türkmenistan, krgız vs o civarlardan futbol topuyla alakalı bir şey çıkmaz.hazırlıkta yabancı öğrenciler de vardı.halı saha falan maç yapalım dedik benim takımda oralardan elemanlar da vardı, bildiğin katliam.o gün işte fikrimi belirledim.evet önyargı bu biliyorum ama kötü izler bıraktılar futbollarıyla bende.önümde aksi bir durum yok ki fikrim değişsin ;)

ibrahim
03.02.2013, 02:30
Buradan ses çıkmadı...

Sezon devam ederken, transfer sezonu disinda böyle futbolculara profesyonel sözlesme imzalatilabiliyor diye biliyorum. Yanlismiyim??

Yiğit Gayretli
03.02.2013, 02:39
Sezon devam ederken, transfer sezonu disinda böyle futbolculara profesyonel sözlesme imzalatilabiliyor diye biliyorum. Yanlismiyim??

Transfer sezonu içinde de imzalatmadık ki :)

Genel olarak ses çıkmadı. Yani daha doğrusu iki teknik ekip arasında kaldılar.

Neyse, yazın Orhan Aliyev gelecek. Asıl hedef o.

Mert Pasa
03.02.2013, 22:21
Haklı olabilirsiniz ama bazen hiç olmadık yerlerden çok iyi futbolcular çıkabiliyor mesela Togo'dan Adebayor. İlk aklıma gelen :) Bence bir tane iki tane olsa birileri çıkıyor.

600 bin nufuslu Karadagdan Modric

İskender Çakmak
04.02.2013, 07:56
Sanki 70 milyon Türkiyeden bangır bangır topçu çıkıyor da Azerbaycan'a laf atıyoruz. Başka takımlar getirse bizimkiler niye bulamıyor deriz. Bir kumar oynadık tutarsa kar çok büyük tutmazsa zararımız yok ne istiyoruz ki başka?

Ertan 51
04.02.2013, 07:57
Sanki 70 milyon Türkiyeden bangır bangır topçu çıkıyor da Azerbaycan'a laf atıyoruz. Başka takımlar getirse bizimkiler niye bulamıyor deriz. Bir kumar oynadık tutarsa kar çok büyük tutmazsa zararımız yok ne istiyoruz ki başka?
3 Azeri gardaş için söylenecek söz bu işte,fazla söze ne hacet :):alkış:

carantinas
04.02.2013, 10:29
Türk cumhuriyetlerindeki oyuncuları denemek lazım arada iyi olanlar çıkıyor Özber ve Kazak oyunculardan da iyi çıkıyor buralarda gerekirse akademiler kurulmalı altyapı anca böyle olur

Şentürk
04.02.2013, 10:31
Şamil:

https://pbs.twimg.com/media/BBX7qFCCYAANWwU.jpg:large

Yüz aynı Cale :)

omondoles
04.02.2013, 10:49

Mantığa gel! Faşist bir zihniyet...

İskender Çakmak
04.02.2013, 11:18
Türk cumhuriyetlerindeki oyuncuları denemek lazım arada iyi olanlar çıkıyor Özber ve Kazak oyunculardan da iyi çıkıyor buralarda gerekirse akademiler kurulmalı altyapı anca böyle olur
Ben Azerbaycandayım. Ve Trabzonspor'un burada akademi için çalışmalara başladığını duydum. Ama gerçeklik payını tam bilmiyorum.

000061
04.02.2013, 11:22
Azerilerden ya da Türki Cumhuriyetlerden iyi futbolcu çıkar mı çıkmaz mı bilemem lakin takımımda Doğu Avrupa takozlarının bocalamasını seyretmektense Azeri, Kırgız, Kazak... vs izlemeyi tercih ederim. En azından ruhsuz olmayacaklarını umuyorum.

Ayrıca Türki cumhuriyet oyuncuları yabancı kontenjanına takılmıyor, Türk sayılıyor, güzel olabilir ;)

İdris Toksoy
04.02.2013, 11:47
bunları 1461 e alalım. orda birer sezon oynayıp göstersinler hünerlerini.

Onur Kaya
04.02.2013, 13:14
Mantığa gel! Faşist bir zihniyet...

Bana 1 tane üst düzey Azeri futbolcu söyle o zaman? Bir tane söyleyemezsin. Hepsi kendi çöp liglerinde oynuyor. Üstte de yazdığım gibi, takım kaptanları Denizlispor'da şu an. Azerilerden futbolcu falan çıkmaz.

Yiğit Gayretli
04.02.2013, 13:34
Bana 1 tane üst düzey Azeri futbolcu söyle o zaman? Bir tane söyleyemezsin. Hepsi kendi çöp liglerinde oynuyor. Üstte de yazdığım gibi, takım kaptanları Denizlispor'da şu an. Azerilerden futbolcu falan çıkmaz.

Sebep?

Bilimsel bir açıklama bekliyorum.

Togrul
04.02.2013, 18:41

Bu önyargılı bir yaklaşımdır. Sovyetler döneminde iyi futbolcu olmanın ölçütü SSCB milli takımında oynamaktı. O dönemlerde Azerbaycanlı futbolculardan daha aşağı düzeyde olmasına rağmen Spartak moskovada oynadığına göre rus futbolcular kadroya alınırdı.
SSCB dağıldıktan sonra o kuşaktan iyi futbolcular çıktı. Nazim Süleymanov Spartak Moskovada oynadı ve iki defa Rusyada yılın en iyi yabancı oyuncusu seçildi. Onun yabancı oyuncular arasında kırdığı gol rekorunu bu yakınlarda Wagner Law egale etti.

Veli Gasımov 1992de Rusya liginde gol kralı olduktan sonra Real Betise transfer oldu. Burada 3 sezon oynadıktan sonra Albasete ve Vitoriya Setubal takımlarında oynadı.
Azerbaycanda son zamanlarda altyapıya önem verilmeye başlandı. Genç oyuncuların farkedilmesi de bu nedenledir.

Uğur GEMİCİOĞLU
04.02.2013, 18:57

Bizim ligimiz çok mu üst süzey bir lig? Veya bizim ligimizde oynayan topçularımız çok üst düzey topçular mı? Bu ülke takımları kaç kez böyle karşı tarafı küçümsediği için kupalarda elendiler? Denemekte yarar var. Güzel bir uygulama olmuş.

Gamze
04.02.2013, 19:06
Oyuncularla ilgili Özkan hocayla görüştüm. Birazdan haberi paylaşacağım dostlar.

Gamze
04.02.2013, 19:45
Haber:

http://www.medyaspor.com/haber/ruslan-i-begendik-2824

Özkan hoca forvet mevkiinde oynayan Ruslan'ı beğendiklerini ve kulübe de yazılı olarak bilgilendirme yaptıklarını söyledi.
Ufuk'u da sordum, onun da sakatlık handikabı olduğunu söyledi. Diğer detaylar da haberde.

gabriel omar
04.02.2013, 19:50
Haber:

http://www.medyaspor.com/haber/ruslan-i-begendik-2824

Özkan hoca forvet mevkiinde oynayan Ruslan'ı beğendiklerini ve kulübe de yazılı olarak bilgilendirme yaptıklarını söyledi.
Ufuk'u da sordum, onun da sakatlık handikabı olduğunu söyledi. Diğer detaylar da haberde.

Bir tane çöpsüz üzüm çıkmayacak mı şu altyapıdan yahu :)

Anıl C
22.02.2013, 15:09
Ne oldu bu oyunculara?

Ilelioglu
22.02.2013, 15:14
Bende yazacaktim bu Basliga, harbi ne oldu bunlara? :)

..

Gamze
22.02.2013, 15:15
Bir şey olmadı :)
Denendi, takımlarına gönderildiler. En son işte forveti beğenmiş, kulübe yazı göndermişlerdi. Onunla ilgili bir gelişme de yok henüz.

Travelair
22.02.2013, 15:18
Azeri kulübünden de "Beğendiğinize memnun olduk" diye yazı gelmiştir herhalde :)

Gamze
22.02.2013, 15:31
Azeri kulübünden de "Beğendiğinize memnun olduk" diye yazı gelmiştir herhalde :)

:):):):) Olabilir bilemedim :)

Anıl C
25.04.2013, 23:24
bunlarda kayboldu gitti.

zafercalikoglu
25.04.2013, 23:49
:) bizi kuratarabilceklermi,elalem avrupada finale gidiyooo,biz azerilere

alper*
26.04.2013, 00:46
Biri bana Adebayor'dan daha önemli bir Togolu söylesin?
Ya da Feghouli'den daha iyi bir Cezayirli?
Bizim olsun diye buraya mesajlar bıraktığımız Mbokani Demokratik Kongolu. Var mı buradan başka topçu söyleyebilecek?
Joe Allen, Aaron Ramsey ve Bale hariç Galler'den futbolcu tanıyan var mı?
Movsisyan ve Mikhitarian hariç Ermeni topçu tanıyan?

Bunlar gibi Azeri futbolcular da mükemmel yıldızlar barındırıyor olabilir.
Bulan buluyor, bulduğu zaman nasıl buluyorlar yahu diye hayıflanıyorsun.
İşte böyle buluyorlar.
:)

Hamdi Karamahmutoğlu
26.04.2013, 02:17
Futbolcular milliyetlerine göre değil aldığı eğitimlere ve Allah vergisi becelerine göre yetişiyorlar.
Önyargılı bakmamak lazım lakin ses çıkmadığına göre sivrilen bir genç çıkmamış aralarından.

murat
26.04.2013, 08:10
Bizim olsun diye buraya mesajlar bıraktığımız Mbokani Demokratik Kongolu. Var mı buradan başka topçu söyleyebilecek?

İşte böyle buluyorlar.

Gallerden Ryan Giggs :)

tahsinsever
26.04.2013, 09:53
ne azerisi ya polonyalılar bitti sıra azerileremi geldi? bunlar yaptıkları hatalardan derste almıyorlar. yabancı sayısı azalıyor zaten takıma hiç değilse enaz iki tane adam gibi yabancı oyuncu almamızlazım sezon sonu elimizdekilerin çoğu gidecek zaten umarım yeni yönetim iyi bir transfer politikası izler.

arifberkay
26.04.2013, 10:19
Özkan sümer in olduğu altyapıdan bir halt olmaz...Sülükler

Cem Kıran
26.04.2013, 10:49
Yıllardır altyapıyı katledip mahveden Özkan hocadan halısaha futbolundan oyuncu izleyip çağırmayı da ancak o yapardı zaten..

atomantcum
26.04.2013, 12:19
Yıllardır altyapıyı katledip mahveden Özkan hocadan halısaha futbolundan oyuncu izleyip çağırmayı da ancak o yapardı zaten..

Halisahaya gidip bakma zahmetini gostermis ya ona bakin siz. Ozkan Sumer kadar oyuncu kesfetmeye ac bir teknik adam yoktur. Trt'nin liverpoola gondermek icin turkiye capinda duzenledigi genc futbolcu yarismasini izlemeye trabzondan giden tek isimdir Ozkan Sumer. Trabzon' da gider lise turnuvalarini bile izler. Bir de kalkmis bunun kotu bir sey oldugunu soyluyorsunuz.

O halde sizin sevdiginiz futbolcu alma yontemi soyle olmali:
-Hali saha istemiyorsunuz, hali sahadan bulunacak trabzonlu futbolculari degil, istanbula gitmek icin bizi basamak olarak kullanacak futbolculari istiyorsunuz.
-Oyuncu kesfetmeyi degil, kesfedilip gitmis oyunculardan arta kalanlari toplamak istiyorsunuz
-Menajerlerin kakaladigi, bir de ustune tonla para aldiklari yabanci futbolculari istiyorsunuz.

Hali saha burada sembol. Onemli olan zihniyet, gercekten futbolcu kesfetmek icin cabalamak, bizim yeteneklerimizi bulup cikarmak.

Emrah Akcagöz
26.04.2013, 12:30

İşte böyle buluyorlar.
Zinedine Zidane.

Mutlu oldun mu ?

alper*
26.04.2013, 14:29
Zinedine Zidane.

Mutlu oldun mu ?

Cezayirli değil o adam ama ataları Cezayirli :) Cannes altyapısından yetişmiş :)

Cem Kıran
26.04.2013, 15:46
Halisahaya gidip bakma zahmetini gostermis ya ona bakin siz. Ozkan Sumer kadar oyuncu kesfetmeye ac bir teknik adam yoktur. Trt'nin liverpoola gondermek icin turkiye capinda duzenledigi genc futbolcu yarismasini izlemeye trabzondan giden tek isimdir Ozkan Sumer. Trabzon' da gider lise turnuvalarini bile izler. Bir de kalkmis bunun kotu bir sey oldugunu soyluyorsunuz.

O halde sizin sevdiginiz futbolcu alma yontemi soyle olmali:
-Hali saha istemiyorsunuz, hali sahadan bulunacak trabzonlu futbolculari degil, istanbula gitmek icin bizi basamak olarak kullanacak futbolculari istiyorsunuz.
-Oyuncu kesfetmeyi degil, kesfedilip gitmis oyunculardan arta kalanlari toplamak istiyorsunuz
-Menajerlerin kakaladigi, bir de ustune tonla para aldiklari yabanci futbolculari istiyorsunuz.

Hali saha burada sembol. Onemli olan zihniyet, gercekten futbolcu kesfetmek icin cabalamak, bizim yeteneklerimizi bulup cikarmak.

Özkan Sümer'in bana yaptıklarını ve benim dönemimdeki arkadaşlarıma yapılanları bilen biri olarak o adamı bana anlatmayın arkadaşım..Bu altyapı şuan yerlerdeyse bu Özkan zihniyetsizinin yüzündendir..

Halısahadan olmasa bile git Güney Amerika'ya ya da Afrikaya, Balkanlara orda bir sürü var 15-16 yaşında kelepir paraya oyuncu..

Emrah Akcagöz
26.04.2013, 16:05
Cezayirli değil o adam ama ataları Cezayirli :) Cannes altyapısından yetişmiş :)
Anne babası Cezayirli. Daha ne olsun Alper. :)

Bu arada Feghouli'nin de Zidane'dan farkı yok. O da Fransız alt yapısında yetişmiş. :)

Tabi Cezayir milli takımında oynuyor orası ayrı mesele. :D

Anıl C
25.06.2014, 12:55
Bunlarda yalan oldu...

Yiğit Gayretli
25.06.2014, 12:59
Önceki gün aklıma gelmişti vallahi :)