PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABD Türkiye'yi haritada böldü

TAMTÜRK61
26.07.2006, 09:12
ABD Türkiye'yi haritada böldü

ABD'nin hatırı sayılır dergisi Armed Forces Journal'da Türkiye bölünmüş olarak çizildi. Ordu personelinin okuduğu ve subaylarının yazdığı Derginin sitesine girenler önce iki harita ile karşılaşıyor. Preview yazılı haritada bugünkü coğrafi sınırlar çizili. Hemen sağında yer alan Next yazılı bölüme tıkladığınızda Ortadoğu'nun düşünülen haritası çıkıyor.

http://www.armedforcesjournal.com/2006/06/1833899

ABD Silahlı Kuvvetleri"ne ait olduğu iddia edilen bir derginin internet sitesinde yayınlanan bir haritada Türkiye'nin doğusu Bağımsız Kürdistan olarak gösteriliyor.

Armed Forces Journal adlı dergisinin sitesinde yer alan bu haritada Irak üç parça olarak belirtiliyor. Küzeyinde Kürt ortasında Sünni ve güneyinde de Şii devleti gösteriliyor.

Derginin ABD ordusuna değil, Army Times Company isimli bir şirkete ait. olduğu belirtiliyor.1863 yılında kurulan bu dergininin hatırı sayılır bir okuru ve askeri çevreden yazılar yazar subayları bulunuyor. Yani okuyucu kitlesi ABD askeri personeli. Harita kişisel de olsa böyle bir dergide böyle bir haritanın bulunması oldukça manidar.

Burçak
26.07.2006, 09:30
o şerefsiz adilerin amacı bu. israil köpeklerini niye besliyolarki. köpek gibi besliyor israili ve etrafındakilerin üzerine salıyorlar . ortadoğuda karışıklı çıkarmak amaçları. ama bunu yapamayacak o şeref yoksunları.

Jade
26.07.2006, 09:59
amerika nın ne dediğinin ne önemi var? biz asla böyle birşey olmayacağını bilmiyoruz mu? olmaması için gerekirse canınızı veririz demiyoruz mu?

zaten böyle haberler yapılarak sinirlerimizi germeye çalışıyorlar. "acaba" diye şüphe duymamız ve karamsarlarlığa düşmemiz isteniyor.. benim böyle olacağına dair hiç bir endişem yok.. 28 yaşındayım 28 yılda bu haritayı kaç kere gördüm hatırlamıyorum..

KÖPEKLER istedi diye atlar ölmez.

Ahmet AYDIN-28
26.07.2006, 10:52
Bi hacker arkadaş olsa da oraya Osmanlı sınırlarını gösteren 3. bir harita koysa.

Emre B.
26.07.2006, 11:39
Amerika dışişleri bakanıda artık yeni Ortadoğunun zamanı geldi dedi.Bu haritanın oluşması için çalışacaklar

Özkan Erdem
26.07.2006, 12:13
Ve bu memlekette bu şerefsizlere hayran, onları idol bellemiş bir sürü mahluk yaşıyor ya o zoruma gidiyor.. Ulan adam seni tanımayacak utanmasa, hala taklit ediyosun hala yalakalık yapıyosun...

Faik Yılmaz
26.07.2006, 12:21
arkadaşlar böyle kuru lafla olmaz bu işleriii
hepimize limizden geleni yapmalıyız... adamların kolasını içmeyelim abd malı kullanmayalım... tepkimizi bir şekilde gösterelim....

Aslıhan
26.07.2006, 12:26
bunlar yeni değil ki yıllardır bu böyle :mad:

sözde müttefikimiz ama arkamızdan da kazmadığı kuyu yok , biz alıştık bunlara ama onlarda çok iyi biliyorlar ki bu haritalar ve benzeri planları hayalden öteye gidemez çünkü ;

biz dimdik ayaktayız ve kimseye,değil toprağımızı bir kuru ağacımızı bile vermeyiz :mad:

halil ibo
26.07.2006, 12:33
Bu haritayı hiçbir zaman gerçekleştiremeyecekler.Onların hayallerini süsleyebilir sadece.İleri gittiklerinde onları Çanakkale Ruhu karşılayacaktır.

SDanışmaz
26.07.2006, 12:38
RüyaLarında biLe böyLe bir harita göremezLer...

TAMTÜRK61
26.07.2006, 13:19
Maalesef ülkemiz bir oyuna getiriliyor,sinsice,caktirmadan. Aslinda apacik sekilde de ama bunu akli selim adamlarimiz anlayamiyor.
Anliyorlar da islerine gelmiyor. Durum cok vahim,birlik-beraberlik olmadigimiz müddetce daha neler gförecegiz.
$unlari hatirlatmakta fayda var.
"Cebren ve hile ile aziz vatanin,bütün kaleleri zaptedilmi$,bütün tersanelerine girilmi$, bütün ordulari dagitilmi$ ve memleketin her kö$esi bilfiil i$gal edilmi$ olabilir. Bütün bu $eraitten daha elim ve vahim olmak üzere,memleketin dahilinde,iktidara sahip olanlar,gaflet ve dalalet ve hiyanet icinde bulunabilirler................."
M.Kemal Atatürk, Genclige Hitabeden alinti

Ba$ka yoruma gerek var mi?
Alltaki haber ba$ligina bakin arkada$lar ,tam da Duyda Inanmalik

ABD bu kez çuvalı PKK’ya geçirecek
ABD, sınırötesine geçilmesin diye PKK’ya karşı operasyon yapıp örgütün liderlerini Türkiye’ye verecek !
Bir göz atin $u habere!
http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=143319

Salih61
26.07.2006, 13:21
İlk harita normalde...İkincisini görmek bile insanın sinirlerini zıplatıyor...Ama dikkatimi çekti ikinci harita da israil yazan yerin altına 1967 öncesi sınırlar ibaresi konulmuş...Ben onu pek anlamadım...Yani amaç İsraili büyütmekse ikinci harita küçültmüş onun yerine Lübnan büyütülmüş...Biraz karmaşık ama amerika bu ne zaman ne yapacagı belli olmaz...Benim elime kalem verseler ben de amerika 100 ayrı devlete ayırırım...

Mayls
26.07.2006, 15:04
Vatani kimse bölemez

Ayşe Aygün
26.07.2006, 15:11
Tarihi açıp okusunlar böyle bir şeye kalkışmadan önce bence.:mad:

Cenkhan
26.07.2006, 15:29
Aç tavuk kendini tahıl ambarında zannedermiş. Oldu, siz çizdiniz biz de uyguladık. Lübnanlı çocukların üzerine misket bombası, fosfor bombası atan milletin kuklası ülke!

hay1699
26.07.2006, 16:02
Neredesiniz anti tezkereciler!

1 Mart Tezkeresi öncesi, "Bu tezkere geçmeli" diyen ya iki gazeteci vardı, ya da üç.
Biri de bendim.
Bu tavırdan ötürü az eleştirilmedim, az küfür yemedim.
Ve o dönemde hep şunu yazdım:
"Türkiye tezkereye evet demezse bölgedeki kontrolünü ve gücünü kaybeder. PKK yeniden ortaya çıkar. Türkiye'nin müdahale gücü kalmaz. Kürt Devleti'nin kuruluşunu engelleyemez. Öyle bir an gelir ki, Türk askeri ile ABD askerleri karşı karşıya gelir, çatışmak zorunda kalır."
Bu yazıların hepsi arşivlerde duruyor.
Bu arada bir grup "entel", bir grup "ulusalcı", bir grup "İslamcı" biraraya gelmiş "Tezkere geçmesin" yaygarası yapıyorlardı.
"Askerimiz Irak'ta çatışmak zorunda kalır" diyorlardı.
Ben de onlara "Tezkere geçmezse kendi topraklarımızda çatışmak zorunda kalırız" diyordum.
Sonunda "onların" dediği oldu.
Tezkere Meclis'ten geçmedi.
Geldiğimiz nokta ortada.
Abdullah Öcalan'ı yakalayıp paket teslim yapan ABD'yi PKK'nın hamisi ilan ediyoruz. Geçmişte hergün girip çıktığımız Kuzey Irak'a girebilmek için kıyamet koparıyoruz (Girince bütün sorunu çözecekmişiz gibi).
O gün "Tezkere geçmesin" diyenlerle, bugün hükümeti "bir şey yapmamakla" suçlayanlar da aynı kişiler işin garibi.
O günün "Retçileri" gelinen noktanın "Sorumluları".
Ama Türkiye ne geçmişi, ne geleceği düşünmeyen insanların ülkesi olduğu için kimse bunlardan hesap sormuyor.
Ama tarih soracak.
Umarız tarih hesap sorarken, Türkiye'nin bölünme sürecinin başlangıcını hazırlayanlar olarak yargılanmazlar.
.................................................. ........

fatih altaylı'nın yazısı niye amerikayla işbirliği yapmadık diye ağlanıyor. amerika askerimizi kuzey ırak'a degil sunni bolgesine yani bugun en çok kayıp verdikleri kanlı çatışmaların yaşandıgı yerde kullanmak istiyordu...utanmadan bir de "anti-tezkerecileri" suçluyor. bu ve bunun gibi amerikan uşakları hala "saygın gazeteci" pozlarıyla ülkemizde "ben demiştim" diyebilyorsa varın siz düşünün.

ozturk
26.07.2006, 16:16
Amerikanın amacı zaten belli biz ona göre güçlü olmalıyız..

Oğuzhan Görkan
26.07.2006, 16:34
şöyle söyleyeyim size biz ırak topraklarında kürt devleti kurulmasına karşyız ama bırakın orayı kendi topraklarımızın bi kısmının onlara verilmesini engelleyemeyeceğiz öyle görünüyor....

Nytre
26.07.2006, 16:42
abd.ye israile ab.ye rest çekecek önünde eğilmeyecek bir hükümet arıyorum

Alpayer
26.07.2006, 16:47
Bunların alacağı şeyin resmini koyardım buraya ama süresiz ceza alırım.:D

Taner Gündoğdu
26.07.2006, 16:53
köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı!

zanoylu
26.07.2006, 16:59
Bu haritanın gerçek olma şansı yokta,bırakın öyle avutsunlar kendilerini.Bakalım Amerika ömrü ne kadar olacak yakında bir belada onlara vurur işallah'da darmadağın olurlar.

antagonist
26.07.2006, 18:44
Geldkleri gibi giderler...

DKaraduman
26.07.2006, 20:27
Köpeklerin bir görevi de afkurmaktır Dünyada...Ama ısırmaya gelince o biraz sıkar hatırlamıyorlar heralde Çanakkale'yi .....cocukları...

selcuk
26.07.2006, 20:57
o topragin 1milyonda birini elimizden almak icin en azindan 1 türk dünya yüzünde birakmamalilar erkeklerse denesinler 1 karemetresini bile o topragin vermeyiz

Erdogdu61
28.07.2006, 02:05
agzi olan konusuyo misali....

Jade
28.07.2006, 13:26
neden bu tarz konularla ilgili bir pankart çalışmamız ya da tribün organizasyonumuz falan yok? bence bi şekilde tepki verelim..site girişine falanda bi yazı koyulabilir. hatta bence bütün taraftar siteleriyle birlik olunup aynı mesaj koyulabilir..sanırım fb bile olsa bu konuda anlaşabiliriz..

muratyasar
01.08.2006, 02:13
Büyük ortadogu projesi denilen proje kabalacı siyonist yahudi tarikatının ikibin yıllık planlarının bir uzantısıdır. 50 yıl oncesine kadar bir ulkeleri bile olmayan israil, dedesi yahudi olan adolf hitlerin soykırımı ile butun yahudilerin avrupadan mevcut ulkelerine goc ettirilmeleriyle kurulmustur. yıllardır filistine yaptiklari saldirilarlada gunden gune topraklarını genişletmektedirler. bugun filistin ve urdun yarın suriye ve iran en son olarakta turkiye. Sozde Vadedilmiş toprakları ele gecirene kadar katliamlarada devam edecektir.
Bugun icin Turkiye den çakıl taşı bile almak zor israil için ama yarının ne gosterecegi belli olmaz. Genclerimiz somurulmekte ve milli kultur ve benliğinden uzaklaştırılmaktadır. Hala duyarlı genclerimiz vardır ama duyarsız genclerinde sayisi gun gectikce artmaktadır. Bize dusen gorev milli benliğimizi ve kulturumuzu cocuklarımıza ve torunlarımıza fazlasıyla aktarabılmektir. Dedelerimiz 4 sene askerlik yaparken kimsenin sesi cıkmazken su anda 15 ay askerlik genclerimize zor ve yersiz gelmektedir. Canakkalede olen sehitlerimizin cogunun Anadolunun her bir ilinden gonullu kalkıp gelen vatan evlatları iken bugun doguda askerlik yapmamak için bin tane torpil uydurmaya calisan genclerimizi gormekteyiz. En kutsal mertebe olan şehitlikten kacar olduk. oysaki Canakkalede şehit olmak için çırpınan dedelerimizin milliyetçi ruh genclere aşılanmamaktadır.
Bundan seneler evvel zamanın başbakanı Turgut Ozal Turkiyedeki gelişememezliğimizin onune gecmek için bir takım arastırmalar yaptırtmış. Japonya ornegini gostererek Japonyadan sosyologlar getirtmişler. Bir sure arastırma yapıldıkdan sonra basbakana rapor sunulmus. Raporda yazılan tek sorunun Turk halkına milli bilincin yeterince aşılanamaması imiş. Basbakan sormus sosyologlara: Biz bunu nasıl yapmamizi onerirsiniz?
Sosyologların verdiği cevapda tarihe bakmamiz gerektiğidir. "Sizde oyle bir canakalle zaferi vardırki sadece o zaferi detaylarıyla her Turk gencine anlatabimeniz bile yeterlidir" demiş.
Turkiyenin işgal edileceği gunleri kanımca bizler gormeyeceğiz ama cocuklarımızın torunlarımızın gormesi yuksek ihtimaldir. Bunun için en buyuk gorev bizlere dusmektedir.
Saygilarimla.

Nytre
01.08.2006, 08:32
onlar haritayı böldüyse olay ciddidir... yakın müttefik ve dost-stratejik ortak gibi saçmasapan yakınlık ibraz eden ifadelerle yalakalık yaptığımız ya da yaptırıldığımız abd.ye karşı hala gülümsememiz beklenemez...
içeriden abd.ye karşı yapılan destek ise affedilemez.