PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öyle Seyirci Olmaz, Böyle Olur!

Yiğit Gayretli
14.01.2013, 19:02
Öyle Seyirci Olmaz, Böyle Olur!

Maddeler sahaya yansımadı...

Dün akşam 1461 Trabzon-fenerbahçe maçında yaşanan olaylar spor kamuoyunu derinden yaralamışa(!) benziyor. fenerbahçe camiası irili ufaklı yöneticisi, taraftar grubu ve tüm medya gücü ile Trabzon şehri üzerine yükleniyor. Aslında aynı Trabzonspor camiasına da yüklenmeye çalışıyor; fakat sahadaki takımın adı başka olduğu için şehri karalamaya yönelik bir kampanya yürütmeye çalışıyor. Anlayabiliyoruz...

"Böyle seyirci olmaz" diyorlar, onu da anlayabiliyoruz. Haklılar...

Şike yapılır ceza verilmez, tiyatro izlenir gibi izlenir bu lig. E haklılar "seyirci" böyle olur.

Medyayı oyuncak gibi kullanır, sevmediklerini kenara atarlar, eteklerine kapanılır. E haklılar "seyirci" böyle olur.

Mahkeme "6 yıl, 3 ay" der, onlar üç maymunu oynarlar. E tabi "seyirci" böyle olur.

Yaptıkları şikeyi yazan basını stattan tekme tokat kovar, maç iptal ettirirler. Doğru "seyirci" böyle olur.

Her gün yalan yanlış ve kasıtlı şekilde ortamı geren demeçler verip, taraftarı kandırırlar. Evet "seyirci" böyle olur.

Siyasetin tüm olanaklarını yanlarına alırlar, haksız olmalarına rağmen lehlerine kanun değişir. Meclis izler. Eeee "seyirci" böyle olur.

Şampiyon olmayı beceremezler, kamu malına zarar verirler, araç yakarlar. Kesinlikle "seyirci" böyle olur.

Namusları bildikleri davadan çekilince sus pus kesilirler. Vallahi de "seyirci" böyle olur.

Aziz Yıldırım "s... böyle fenerbahçe'yi" der. "Büyük Başkan!" derler. Katılıyoruz "seyirci" böyle olur.

"Seyirci" fenerli olursa böyle olur...

Trabzon tribününden atılan maddeler sonrasında da soru sorarlar "Böyle seyirci mi olur?"...

Evet. Bilindik bir söz vardır, uyarlayalım; "Öyle adalete, böyle seyirci olur!"...

Mollasalihoğlu
14.01.2013, 20:00
adaletin bittiği yerde anarşi başlar..

S.ÖZKAN
14.01.2013, 20:21
Dün akşam spiker şöyle dedi aykut hoca kendisini cisim atılınca tribünlere dönüp ellerini neden atıyorsunuz der gibi açmış.

Şike davasından haberdar olupta neden atıldığını anlamayan birisi varsa ya akıldan yoksundur yada ahlakatan.

Gökhan ARSLAN
14.01.2013, 20:33
Allah biliyor ya daha çok şeyler olur inşallah birdahaki maçta ki bu maçta zaten birşey olmadı gayet normaldi seyirci
O kadar haksızlığa adaletsizliğe bu tepkiler çok narin kalıyor kusura bakmayın İstanbul basını
Sizin hakettiğiniz çok daha şiddetli şeyler aslında

Ilelioglu
14.01.2013, 20:37
Dün akşam spiker şöyle dedi aykut hoca kendisini cisim atılınca tribünlere dönüp ellerini neden atıyorsunuz der gibi açmış.

Şike davasından haberdar olupta neden atıldığını anlamayan birisi varsa ya akıldan yoksundur yada ahlakatan.

Ilginctir, bunu son zamanlarda hepsi yapmaya basladi. Mazlum ayaklari, biz ne yaptik gibi. Bunlar ne kadar yüzsüz ve utanmazlar gercekten.

..

Kasım BEKTAŞ
14.01.2013, 20:46
taraftarın yaptıklarını bende tavsip etmiyorum... bu kadarmıydı?????

Yiğit Gayretli
14.01.2013, 20:48
Turuncu tişörtlülerin bir özelliğidir; olmaları gerekince olmazlar, olmamaları gereken anda orada bitiverirler...

Sibel
14.01.2013, 20:59
İmza.
*
Babaannemin bir sözü var ama yazmayacağım.

Enes Ünal Kaya
14.01.2013, 21:01
Küfür Etmeden Laf Sokma Sanatını Bu Aralar Çok İyi Uyguluyoruz.

Kim Bunlar Kim Bunlar -- Hırsızlar Hırsızlar.

Yiğit Gayretli
14.01.2013, 21:06
İmza.
*
Babaannemin bir sözü var ama yazmayacağım.

Özel mesaj at, merak ettim :)

Emre GÜRDAL
14.01.2013, 21:33
Arkadaşlar lutfn Su şikeci takimin ismini gercekten yazmayin...şikeci yazin lutfen

yenimakale
14.01.2013, 21:50
Sahaya ve futbolculara atılanları kesinlikle tasvip etmiyorum. Trabzonspor'a ve Trabzon'a bunlar yakışmıyor. Sahaya bu kadar çok yabancı madde atılan süper ligde başka bir saha bilmiyorum. Tepkimizin aşırılığı sevgimizden kaynaklanıyor ancak bu sevgi her zaman söylüyorum takımımıza ve şehrimize büyük zarar veriyor.

Şikeci takıma karşı her türlü şey söylenebilir, her türlü pankart asılabilir, yasal yollardan zaten hakkımızı aramaya devam ediyoruz, hakettiğimiz kupa gelse bile "ŞİKE SÜRECİNİ, YAŞANANLARI VE BİZE YAPILAN HAKSIZLIKLARI" her zaman hatırlayacağız ve hatırlatacağız, şikeye çanak tutan siyasetçileri, futbol fedarasyonunu hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. Ama bunu sahaya yabancı madde atarak yapmayalım.

Sahaya yabancı madde atılınca benim içim gidiyor. Şehrimi ve takımımı karalamaları için adamlara koz veriyoruz. Malum bir gün sonra hiçkimse sahadaki futbola bakmıyor. Herkes taraftara sitem ediyor. Trabzon'u ve Trabzonspor'u yerden yere vurmaya çalışıyor.

Hatırlatırım. Dün akşam 1461 Trabzonspor - ŞİKECİ maçı vardı. 1461 Trabzonspor galibiyeti hakedecek harika bir futbol oynadı. ŞİKECİ'ye futbol dersi verdi. Ama konuşulan tek şey taraftarların yaptıkları.

Yazık ediyoruz kendi kendimize. Herkesi daha bilinçli olmaya davet ediyorum.

Mehmet Fatih Silik
14.01.2013, 22:18
http://c1301.hizliresim.com/15/g/hyrgh.png

Aynaya bakmadan afkurmaya devam...köpegin i$idir sonucta... (:

Cafer Bulur
14.01.2013, 22:22
Kral memocan,tesekkürler.

Bu fotograflari hamiye de göstermek lazim,o anlar.;)

Mehmet Fatih Silik
14.01.2013, 22:24
Kral memocan,tesekkürler.

Bu fotograflari hamiye de göstermek lazim,o anlar.;)

Aslinda malzeme o kadar coktu ki renkta$...gerci bunlarda anlayacak kafa yok ki...$eytanin ta kendisi bunlar...
Hami dün deli etti beni...yok $ahane orta yok $ahane vuru$ yok $ahane anasinin ka$i...
Tmm madem tarafsiz gözle bakmak istiyorsun ama sus arkada$...susmakta bir erdemdir...sana zorla yorum mu yaptiriyorlar orda...eline ne gecti böyle ballandira ballandira anlatman...
$ahane pozisyon ve gol olsa neyse...ya amaann...bo$ver!

Cafer Bulur
14.01.2013, 22:29
Aslinda malzeme o kadar coktu ki renkta$...gerci bunlarda anlayacak kafa yok ki...$eytanin ta kendisi bunlar...
Hami dün deli etti beni...yok $ahane orta yok $ahane vuru$ yok $ahane anasinin ka$i...
Tmm madem tarafsiz gözle bakmak istiyorsun ama sus arkada$...susmakta bir erdemdir...sana zorla yorum mu yaptiriyorlar orda...eline ne gecti böyle ballandira ballandira anlatman...
$ahane pozisyon ve gol olsa neyse...ya amaann...bo$ver!

Bizim taraftarimiz Türkiye nin en centilmen taraftaridir nokta.

Adam olana hakettigi degeri verir,yeri geldiginde alkislarda ama fb camiasi adam degil...

phoenixx
14.01.2013, 22:34

Yok yok, o medeniyet göstergesidir, medeniyet. Trabzon'da olunca, "vay, azılı eşkiya holiganlar", İstanbul'da olunca "vah, zavallı hayal kırıklığı yaşayan insanlar".. Yok yok, on medeniyet göstergesidir, medeniyet. İstanbul medeniyeti, malum takım medeniyeti.

Emirhan Makul
14.01.2013, 22:35
Ellerine sağlık Yiğit. Adaletin ilelebet bekçisi olacağız sağlanmazsa anarşisti olacağız.

kupatrabzon'a!
14.01.2013, 23:47
Trabzondaki ilk TS-FB maçında çok basit, çok sade ama çok vurucu panakrtlar hazırlanmalı. Tribünler pankartlarla donanmalı.

Mesela düşünün, her iki kale arkasında ve karşı tribünde şu pankartların açıldığını:

Fenerbahçe şikeden hüküm giymiştir, kupa bizim hakkımız!

6 YIL 3 AY!

Tescilli şikeci Fenerbahçe!

Hırsıza ödül verilemez, kupa Trabzon'a!

edit: Bu pankartların hiç biri hem hakaret içermiyor, hem de net bir şekilde tepki koyuyor.

Mucahid Erdogan
15.01.2013, 00:19
Adamsın !!

Berke6198
15.01.2013, 01:33
Ellerune sağluk Sayın Yönedicim..

Courage
15.01.2013, 01:48

Kalın kafalıların,kuş beyinlilerin fake hesap ile forumumuzda sabahladıklarını bildiğimden onlara yaptığın bu hatırlatma için teşekkürler dostum.

Ama yemin ediyorum ki ;yıllar boyu yurt içi-dışı çok taşkınlık izledim,statdada maruz kaldım lakin bu seneki lig maçında kadıköyde o insanlıktan nasibini almamış kadın taraftarların kafalarında siyah poşet,ellerinde NEGRO büskivisi ile Zokorayı aşağılamaya çalışmalarından daha rezilini daha iğrencini görmemiştim.

Bunları toprak kabul etmeyecek toprak! :mad:

gabriel omar
15.01.2013, 02:12
Suratları surat değil ki kösele mübarek.Utanma diye bir duyguları yok.

Sefaenes
15.01.2013, 02:39
ya bu serefsiz fb camiasi tam serefsiz yaptiklarini görmüyorlar ama baskalarindan Ahlak dersi veriyorlar. Ben yönetimden görüntülü aciklama yaparim Ahlak dersi vermek istiyenler basta kendileri ahlakli olmali falar sert aciklama beklerim.

cakalkerem
15.01.2013, 08:27
taraftarlarımızının yaptıklarını tasvip etmememe rağmen ellerinize sağlık

Mehdi
15.01.2013, 08:30
Tasvip etmiyorum.Yapılan şey tamamen beceriksizlik.O kadar şeyden bir tanesi mi isabet etmez.Kendime çok kızdım.
Neyse nasip lig maçına.

Faik Yılmaz
15.01.2013, 08:44
derler ya....

dinime küfreden bari müslüman olsa....

tam o hesap....

bariskaratas
15.01.2013, 09:14
İstanbuldaki stadlarda olanları görmüyor basın. Kameralara giremeyen kablo kesme, rakı şişeleri vs. olayları da meçhul tabii. Trabzon da hiç adam öldürülmedi, maçlara döner bıçağı,satır ile kimse gitmez. Sadece sinirlenince elindeki pet şişeyi, ayakkabısını, telefonunu atarlar sahaya.
Yıllardır bunu söylerim. Burda bile bizim statta saha çok şey atılır diyor ama bizdekiler masum anlık sinirlenmeler. Hazırlıklı, planlı, tehlikeli değil.
Bunu kendi kafanıza sokun önce. Burda bile bu medyanın yönlendirmesine göre konuşanlar var.

Ali YİĞİT
15.01.2013, 09:19
İçimizde ki bu nefretin ateşi hiç sönmeyecek. Her Fener maçında olaylar çıkartmaya devam edeceğiz, taki adalet yerini bulana kadar.

İlla holigan mı olalım?

Emre GÜRDAL
15.01.2013, 10:30
Gene diyorum fb yazmayin şikebahce yazin arkdaslar...

Hasan Algan
15.01.2013, 10:43
belki kızacaksınız olur mu öyle şey diyeceksiniz ama yazmaktan geri de durmnayacağım.. içimdeki nefreti öfkeyi hiçbir güç bastıramaz.. bu kadar adiliğe şerefsizliğe bizim yaptığımız tepki az bile..açıkça yazıyorum trabzon taraftarı salak yerine koyuluyor koyulmaya devam ediliyor ve devam da edilecek açık ve net .! kupa mı ?unutun ... şampiyonluk mu ? hikaye anlatmayın ...senelerdir düzenli şekilde kombine alırken bu sene almadım. bu adi şerefsiz sistemin kölesi olmaktan vazgeçtim. evimdeki digitürkün de taahhütünün son 2 ayı bitimde direk iptal edeceğim. taaki bu adi şerefsiz düzen ortadan kalkıncaya kadar bu düzenin kölesi olmayacağım.ne zaman mı düzelir mücadeleye devam edeceğiz artık ne zaman düzelir allah bilir.bu sene tek gideceğim maç şikebahçenin maçı olacak .. avazım çıktığı kadar küfür etmeye nefretimi kusmaya gideceğim .. hiç kusura bakmayın bana yok ceza alıyoruz takıma zarar veriyor ayağı yapmayın. en uslu durduğumuz maçlarda bile yediğimiz cezaları hatırlayın. sivas maçında bundan birkaç sene önce sahaya giren tek bir seyirciden dolayı giden 3 puanı ve 6 maçlık cezayı hatırlayın. ve son oynadığımız kupa maçında antalyalı sahaya giren seyirciyi hatırlayın !! arada tek fark var. trabzon 6 maçla cezalandırıldı 3 de puanı gitti antalya pfdk dan ne ceza alır düşünün...geçen yıl yediğimiz cezaları hatırlayın bir de fb nin yediği sözde cezaları!! bu yapılanlar bize az bile.. bu taraftar koyun oldugu sürece bu cezaları yemeye mahkumuz.

bırakın maç izlemeyi bırakın bu bozuk düzenin kölesi olmayı .. cihan sultanı 2.mahmutun dediği gibi kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz !!!!

Yiğit Gayretli
15.01.2013, 12:08
Bir bitmediniz...

İlyas Özdemir
15.01.2013, 12:35
bu nefret hiç bitmesin hatta dahada alevlensin

Mehmet
15.01.2013, 12:46
Hani spor bir

centilmenlik di.

Eğer spor centilmenlik ise,

bu taraftarın bu camianın hakkını neden yiyorlar..

Taraftar haklıdır bu şartlarda.

Taraftarlaın yaptıkları az bile hiç bişey değildir.

Burçak
15.01.2013, 13:24
Bizim tribünler asla onlar gibi olamayacak...!
Çünkü bizim tribünlerimizde adam öldürülmedi bıçaklanmadı 2.kattan aşağıya atılmadı..

Imadoglu
15.01.2013, 13:33
Hakli oldugumuz bir davada , bu haraketlerle kendimizi kücük düsürüp,hakziz vurucu ,kirici, küfürbaz olarak kendimizi bütün Türkiyede danitmak yerine Akilca Protesto etmeyi "NE ZAMAN OGRENECEGIZ"....ne demek yani onlar yabtita bizdemi aynisini yabacagiz onlarin hizasina inecegiz ...üzülüyorum arkadaslar valahi üzülüyorum

Kasım Hilal
15.01.2013, 13:43
Şimdi olaya hangi taraftan baktığımız çok önemli. Spor camiasının bir numaralı haydutu kesinlikle fenerdir. Taraftarı da dahil. Onlar polis arabası yakarken polisin kışkırtmasını bahane eden ama iş Trabzon'a gelince tahriklerini görmezden gelen medya da; medya değil, köpekleridir. Lakin sahaya bir şey attığımızda bunu aleyhimize kullanacaklarını bile bile bunu yapmak mantıklı değil. Adamlara koz vermemek lazım.

cakalkerem
15.01.2013, 15:25
Ş.Güneş;

Bu düşmanlık 50 yıl sürer

Hasan Algan
16.01.2013, 13:47
bunca zaman akıllıca protesto yapıldı da ne kazandık? söyleyeyim .. bir arpa boyu yol alamadık! doğru bi bitmedik değil mi? yargıtay denilen kurum da fbyi akladığında o zaman göreceğiz bu haklı ve düzeyli ! protestolarımız ne kadar etkili olmuş... şunu anlayamadık bir türlü.. bu medya bu hükümet bu ülkedeki her şer güç odağı bu şerefsizlerin arkasında olduğu sürece istediğiniz kadar protesto edin .. bir arpa boyu yol alamazsınız.. ama oldu ki bir şikebahçe - ts maçında o saha iyice karışsın ve futbol oynanamaz hale gelsin evet iyice bize yüklenecekler ama şunu anlayacaklar. bu düzen böyle gittiği sürece şikebahçeyi korudukları sürece bu kin bu nefret bitmeyecek. birgün dediğimi anlarsınız umarım.. uefaya mail atmaya devam.. ne kadar işe yaradığı ortada..

Yiğit Gayretli
16.01.2013, 13:53
bunca zaman akıllıca protesto yapıldı da ne kazandık? söyleyeyim .. bir arpa boyu yol alamadık! doğru bi bitmedik değil mi? yargıtay denilen kurum da fbyi akladığında o zaman göreceğiz bu haklı ve düzeyli ! protestolarımız ne kadar etkili olmuş... şunu anlayamadık bir türlü.. bu medya bu hükümet bu ülkedeki her şer güç odağı bu şerefsizlerin arkasında olduğu sürece istediğiniz kadar protesto edin .. bir arpa boyu yol alamazsınız.. ama oldu ki bir şikebahçe - ts maçında o saha iyice karışsın ve futbol oynanamaz hale gelsin evet iyice bize yüklenecekler ama şunu anlayacaklar. bu düzen böyle gittiği sürece şikebahçeyi korudukları sürece bu kin bu nefret bitmeyecek. birgün dediğimi anlarsınız umarım.. uefaya mail atmaya devam.. ne kadar işe yaradığı ortada..

PFDK hakkında suç duyurusu yaptınız mı?

Hasan Algan
16.01.2013, 13:59
yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü gerek duymadım...

Yiğit Gayretli
16.01.2013, 14:21

Dilekçenin içeriğinden bihaber olduğunuz için, işlevinden de bihabersiniz doğal olarak.

Yukarıda yazdıklarınızın tek kelimesine katılmıyorum. Ayrıca "bir arpa boyu"ndan fazla yolun nasıl gidileceğini de açıklamanızı rica ediyorum. Bugüne kadar konuyla ilgili hangi projeyi ürettiniz/hayata geçirdiniz? Hangi projeye küçük veya büyük katkıda bulundunuz. Yok hiç bir etkinliğin ve eylemin içinde olmadıysanız dışarıdan izleyerek bu kadar net fikir sahibi nasıl olabildiniz?

Yurtdışında bakanlıklara, kulüplere, federasyonlara, medyaya ve taraftar gruplarına atılan mailler sonucunda UEFA'nın ne tarz geri dönüşler aldığından haberiniz var mı? UEFA'ya atılan mailler ve fakslar sonucunda UEFA yetkililerinin verdikleri tepkiden haberiniz var mı? Unutturulmak ve sümen altı edilmek istenen bir konunun gündemde tutulması için bu beğenmediğiniz yöntemlerden daha etkili bir yöntem biliyor musunuz? PFDK'ya yapılmakta olan suç duyurularıyla federasyonun ne denli köşeye sıkışacağından ne kadar haberiniz var?

Dilerseniz dava@bordomavi.net adresine bilgilerinizi mail atarak dilekçe örneğine sahip olabilir ve savcılıktan suç duyurunuzu yapabilirsiniz. Bu sırada dilekçeyi de okuyup, hukuki karşılığının neler olduğunu uzman bir hukuçudan öğrenebilir veya bizimle birlikte bu işe emek veren hukukçu arkadaşlara sorabilirsiniz.

Tüm bunları yapmadıysanız, yapmayacaksanız ve söylediğim hiç bir şeyden haberiniz yoksa; lütfen insanların emeğine saygısızlık etmeyin ve onların motivasyonlarını baltalamayın.

Şahsi tavsiyem; bilgi sahibi olmadan fikir edinmeyiniz, belirtmeyiniz.

Gökhan ARSLAN
16.01.2013, 14:24

Şu çok bilmişlik var ya insanı her şekile sokar
Yazık gerçekten yazık..
Önce okumayı dene sonra burda ahkam kes

Ertan OKUMUŞ
16.01.2013, 15:42
Sahaya ve futbolculara atılanları kesinlikle tasvip etmiyorum. Trabzonspor'a ve Trabzon'a bunlar yakışmıyor. Sahaya bu kadar çok yabancı madde atılan süper ligde başka bir saha bilmiyorum. Tepkimizin aşırılığı sevgimizden kaynaklanıyor ancak bu sevgi her zaman söylüyorum takımımıza ve şehrimize büyük zarar veriyor.

Şikeci takıma karşı her türlü şey söylenebilir, her türlü pankart asılabilir, yasal yollardan zaten hakkımızı aramaya devam ediyoruz, hakettiğimiz kupa gelse bile "ŞİKE SÜRECİNİ, YAŞANANLARI VE BİZE YAPILAN HAKSIZLIKLARI" her zaman hatırlayacağız ve hatırlatacağız, şikeye çanak tutan siyasetçileri, futbol fedarasyonunu hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız. Ama bunu sahaya yabancı madde atarak yapmayalım.

Sahaya yabancı madde atılınca benim içim gidiyor. Şehrimi ve takımımı karalamaları için adamlara koz veriyoruz. Malum bir gün sonra hiçkimse sahadaki futbola bakmıyor. Herkes taraftara sitem ediyor. Trabzon'u ve Trabzonspor'u yerden yere vurmaya çalışıyor.

Hatırlatırım. Dün akşam 1461 Trabzonspor - ŞİKECİ maçı vardı. 1461 Trabzonspor galibiyeti hakedecek harika bir futbol oynadı. ŞİKECİ'ye futbol dersi verdi. Ama konuşulan tek şey taraftarların yaptıkları.

Yazık ediyoruz kendi kendimize. Herkesi daha bilinçli olmaya davet ediyorum.
:alkış::alkış::alkış::alkış: altına imzamı atıyorum ve hatta iddia ediyorum ,seyirci sadece 1461'i destekleseydi belkide yenebilirlerdi,şimdi onların futbolundan çok maalesef seyirci daha da çok Trabzon şehri ve insanı yargılanıyor...çok üzülüyorum

a f s
16.01.2013, 16:47
Adaletin bittiği yerde anarşi başlar.

Anarşi İstanbul'un şımartılmışlarında var yıllardır.

Bunlar hem hırsız hem arsız. Kendi besledikleri bu sistem başlarını yiyecek bir gün ve o gün en güçlü olduklarını zannetikleri 'bizi kimse düşürümez' havalarının devam ettiği gün olacak.

Herkesin hesabı var fakat hesap görenlerin en büyüğü Allah'ın da bir hesabı var.

Bütün bunların acıları bir gün çıkacak ve ben o gün 'oh ne has oldi size' diyeceğim.

Sabır dostlar.

Ve dikkat bunlar stad yakan, polis arabası deviren, polis taşlayan ve hiçbirşey yapmamış gibi yapan yüzsüz insanlar. Senin masum tepkini ne hale getirdikleri ortada.

Aman dikkat bu şirretlere.

Kadir Yeter
20.01.2013, 15:50
"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen "kadınların ve 16 yaş altı çocukların Spor Toto Süper Lig maçlarına ücretsiz girebilme" uygulaması daha önceden de açıklandığı gibi hafta sonu oynanacak 34. hafta karşılaşmaları ile sona erecek."

"GÜZEL OYUN GÜZEL KALACAK" sloganıyla ilk defa ligin 5. haftasında hayata geçirilen projede, kadınların ve 16 yaşın altındaki futbolseverlerin bilet bedelleri, sezon sonuna kadar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanarak kulüplere ödeniyor."

............................

Seyircisiz maçlarda uygulama Süper Final’de geçerli

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu sezon hayata geçirilen "seyircisiz oynama cezası olan maçlara kadın ve 12 yaş altındaki çocukların alınması" uygulaması ise 14 Nisan’da başlayacak Spor Toto Süper Final maçlarında geçerli olacak. Seyircisiz oynama cezası alan kulüplerin bu maçları, Süper Final dönemine denk gelirse, kulüplerin maçlarını kadın ve 12 yaş altı çocuklar ücretsiz seyredebilecek." kaynak: tff.org

........................

BAYAN HAKEMLERİMİZİN FUTBOL MAÇI YÖNETTİĞİ BU DEVİRDE;
SEYİRCİ = ERKEK DEMEK MİDİR?...

Bu iş’te bir insanlık ayıbı görüyorum!... ne dersiniz?... ince düşünün de bakın;
siz de farkedeceksiniz.
(stepne lâstiği gibi uygulama diye düşünüyorum)

"Medenî haklar eşittir" demiyor muyuz?.

Kadir Yeter.

http://img716.imageshack.us/img716/3668/fotokadiryeterbayanmaku.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/fotokadiryeterbayanmaku.jpg/)