PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetim istifa etmeli mi, etmemeli mi?

Sayfa : [1] 2

selcuk
25.07.2006, 14:18
evet arkadaslar baskan verdigi vaadlerin hicbirini gerceklestirmedi ve gerceklestirecege benzemedigi icin bu konuyu acmayi dogru buldum
onun dedigi gibi ts taraftari herseyin en iyisine layik ve bence bizim baskan bu isi yapabileceklerden en iyisi degil onun icin onu istifaya davet ediyorum

Naim
25.07.2006, 14:19
Bu konu kapanır
Yönetim istifa etsin olmalıdır başlık
Şimdi Faruk gelir
Sözler möhem değil Stadı yaparlar der
:D

Lucreto
25.07.2006, 14:20
Şimdiye kadar çoktan etmeliydi.

tsmaniac
25.07.2006, 14:24
bekleyelim bakalım uefa nolacak, lig nolacak, dananın kuyruğu kopsun bakalım

Barış BAKIRTAŞ
25.07.2006, 14:25
Daha değil şuanda istifa takımımızı kaosa sürükler

Tunga
Ben de size şunuı sorayım: İstifa neye çare olabilir?

DİNÇ
İstifa etsin derim ama ne olacak???

Yine biz taraftar kahrolacağız...

1 Yılı kaybedeceğiz...(Kaybettikte)

1 Yıl daha üzüleceğiz....

Zaten Trabzonspor başkanlığı koltuğu şu an bence boş...

Bugün Ronaldinho yu alsan ne olur başkan....
Taraftar sayende sıyırdı....

Günlerdir forumlardan, gazete haberlerinden, internetten müjdeli haberi aradık durduk....
Boşunamıydı tüm umutlar,hayaller....

Şimdi Messiyi alsan ne olur,Ronaldoyu alsan ne olur...

Biz bittik....

Lucreto
25.07.2006, 14:26
Yapamayan gider, yapacak gelir.

selcuk
25.07.2006, 14:27
arkadas daha neyi bekliyecegiz takim basarili olursa bu onun sayasinde olmadigi bi gercek kadro yetermis yaw neresi yeter bence ordu macindan sonra disarida bekliyib istifaya davet etmeliyiz
nasil dün yeterli degildide onu alacaktikda bunuda bugün yeterli oluyor bi günde degisen ne

Emorfo
25.07.2006, 14:27
:) etsin etsin, adayım MAY etsin diyenlerde alternatif sunsun...
Gelen yönetimleri eleştiriyoruz ya transfer yapamıyorlar üç beş kuruş yüzünden futbolcuları elllerinden kaçırıyorlar. En çok eleştirilenler buyrun size tuttuğunu koparan her istediği adamı transfer eden canı sıkıldıkça hocaları kovan futbolculara yam yam diyen en baba başkan :)) ton ton başkan...

Mehmet_Mercanlı
25.07.2006, 14:28
BAŞKANA SAYGILARLA.

Sana Bordo-Mavi Formalar aldım
Maçlarına götürdüm Trabzonspor'umuzun
Şampiyonluğa ait efsaneler anlattım
Bordoyu anlattım sana Maviyi anlattım
Şerefi anlattım sana onuru anlattım
Sen, beni üzülürken gördün 23 yıldır
Sezon sonunda herkes bayramı yaşarken
Yas oldu hep evimizde
Benim gözlerimden birkaç damla yaş akarken
Seninkiler pırıl pırıldı
Söyleyemiyordun bana
Üzmek istemiyordun beni
Ama sonunda öğrendim fenerli olduğunu
Sen de haklısın oğlum...Sen de haklısın

TRABZONSPOR Faks 0 (462) 325 55 14 - 325 55 15__________________

keles76
25.07.2006, 14:29
arkadaşlar niye etsin sanki elinde daha iyisimi var böyle işler anca takımı kaosa sürükler adam geleli ne kadar olduki böyle boş bir şeyle uğraşıyoruz sanki bundan önceki yönetimler sözünde durdu sanki adam akıllı icraatlar yaptıda bunlar tukaka oldu .Beklemekte ve sabretmekte fayda var bu adam stadı yapsa yeter enazından peşine 5 tane belçikalı kılçğı yada ne üdüğü belirsiz beş brezilyalıyı takmadı gürcüyü takmadı demekki bu işler zor oluyor bakalım zoru başarabilecekmi sanki adam 5 yıldır takımı yönetiyorda başarısız oldu adamın gerçek anlamdaki ilk dönemi ve bence hata yapıldı yapılıyor denge mantığı sadece safsata ama belki topçular gelmek istemiyor ve yada biz onların istediği fahiş fiyatları vermiyoruz .Adam yıldız transferi yapamıyacak bundan sonra eğer yapacam diye uğraşırsa sadece parayı çöpe atar .

Emorfo
25.07.2006, 14:32
Kardeş anlamazlar bilmez misin ki Trabzon'lu 60 derecede kaynar sabırsız ve çabuk gaza gelir kime ne anlatıyon :)

eys_61
25.07.2006, 14:33
istifa doğrudan kaos yaratır,bakalım zaman ne gösterir.ya tutarsa?

selcuk
25.07.2006, 14:33
istifa gelen dönemde ayni adam la ayni seyler cekmemize neden olur takim kurulmu artik yönetimin istifa etsede etmesede ayni gider takima daha ne positiv etki yapacaklar ne negativ ali ya olanlari biliyorsunuz niye alamiyorlar yildizi fatih fernerlerin gitmedi diye gitseydi bakalim neredeydi denge menge bak nasil hersey gerceklesird adam bizi kaziklamaya her türlü yolu denedei ve basaramadi
eger bugün bu degisikligi yapmasagik ta yarin yaparsagik o gecen her gün her saat her saniye arkadan gelecegiz her an ona yirmiye katlanacak
bize en büyük yararida hickimse daha böyle oyun bizle oynamayacagini görecektir

Tunga
25.07.2006, 14:36
Yapamayan gider, yapacak gelir.
Böyle olsa keşke.
Ama olmuyor.

Aralık ayında hatta daha öncesinde "Atay Başkan istifa!" diye bağırılırken de aynı şeyleri söyledim. O zaman sabırsızlanan arkadaşlarımız, bizlere "siyaset bulaştırıyorsunuz" diye telkinlerde bulunuyorlardı. "Paralı başkan, derdime derman" diyorlardı.

Ama bir kısım biz, aynı şeyleri söylüyorduk. "Sükunet". Yok dediğimize uyulmadı ve büyük bir hevesle "paralı başkan" seçildi.

Şimdi yanlış üstüne yanlış yapıyorlar ve de bu yanlışların vebalini onlar yaşamadan, faturayı bize ve takıma kesip gitmelerine izin vermek istemiyorum. Bu adamlar başarılı iş adamlarıysa, o zaman bu dağıttıklarını toparlamadan bir yere gitmek yok.

Harun
25.07.2006, 14:38
ne istifası kardeşim ben nasıl verdiği sözü tuttururuz nasıl yüzünü kızartırız diye düşünürken istifa söz konusu bile olmaz.İstifa bizim değil onların işine gelir.Kesinlikle hayır.Yıldız tranferi yapılacak lamı cimi yok...

selcuk
25.07.2006, 14:38
alternatif isteyenler varmis bence agaoglu olsun

Erdinç Dilek
25.07.2006, 14:40
başlığı ilk gördüğümde aklıma gelen aşağı yukarı böyle bir şeydi o yüzden yorum yapmıyorum alıntı yapıyorum saol şimal:)

selcuk
25.07.2006, 14:42
ne istifası kardeşim ben nasıl verdiği sözü tuttururuz nasıl yüzünü kızartırız diye düşünürken istifa söz konusu bile olmaz.İstifa bizim değil onların işine gelir.Kesinlikle hayır.Yıldız tranferi yapılacak lamı cimi yok...
bi söz icin bi yildiz icin takimin bir iki yilini harcamaya degermi alacagi bi yildizla ne ilerliyecek hemde o degilmiydi diyen basta olsamda olmasamda o sözü gerceklestirecem bence vakit gecirmemeliyik kimin ne oldugu belli dahada taniyamiyan kördür

Aslıhan
25.07.2006, 14:44

evet bencede ne istifası ?

artık verilen sözlerin yerine getirilmesi gerekiyor sözünüzü tutmadınız istifa edin yok öle :mad: madem söz verdiniz bu söz tutulacak

bol keseden atmak yok ve her gelende bilecek ki bu sözleri yerine getirmek zorundayım

Lucreto
25.07.2006, 14:44
Böyle olsa keşke.
Ama olmuyor.

Aralık ayında hatta daha öncesinde "Atay Başkan istifa!" diye bağırılırken de aynı şeyleri söyledim. O zaman sabırsızlanan arkadaşlarımız, bizlere "siyaset bulaştırıyorsunuz" diye telkinlerde bulunuyorlardı. "Paralı başkan, derdime derman" diyorlardı.

Ama bir kısım biz, aynı şeyleri söylüyorduk. "Sükunet". Yok dediğimize uyulmadı ve büyük bir hevesle "paralı başkan" seçildi.

Şimdi yanlış üstüne yanlış yapıyorlar ve de bu yanlışların vebalini onlar yaşamadan, faturayı bize ve takıma kesip gitmelerine izin vermek istemiyorum. Bu adamlar başarılı iş adamlarıysa, o zaman bu dağıttıklarını toparlamadan bir yere gitmek yok.
Yani şimdi, biz kongrede bi b.k yedik bunları seçtik, 3 yıl boyunca bu yanlışa devam etmeli miyiz?
Bir ikincisi, başkanın seçilmek için verdiği iki söz vardı.
- 12 Milyonluk bir yıldız alacağım dedi almadı.
- Stadı yapacağım dedi. Şimdi 12 milyonu geçtik 5-6 milyonluk bir transfer yapamayanlar nerden baksanız 50 milyondan aşağı malolmayacak bir stadı yaparlar mı?

Her insan hata yapar. Mühim olan hatadan dönmektir ve yanlış yapana bedelini ödetmektir ki daha sonradan kimse yanlış yapmasın.

Emorfo
25.07.2006, 14:45
alternatif isteyenler varmis bence agaoglu olsun

Ağaoğlu malesef artık bu kulübün kapısından kolay kolay giremez gönül ister ki gelsin fakat artık çok zor...

Harun
25.07.2006, 14:45
bi söz icin bi yildiz icin takimin bir iki yilini harcamaya degermi alacagi bi yildizla ne ilerliyecek hemde o degilmiydi diyen basta olsamda olmasamda o sözü gerceklestirecem bence vakit gecirmemeliyik kimin ne oldugu belli dahada taniyamiyan kördür

Demek istediğimi anlamadın.Bana verdiği sözü tutsun istifa ediyorsa etsin ama öncelikle verdiği sözü tutsun.Yoksa istifa etmiş etmemiş umrumda değil.

Lucreto
25.07.2006, 14:46
İyi söylüyorsun da güzel kardeşim,
Yüzü kızaracak adam bu şekilde davranır mı?
Açıkçası bunlar iyiden iyiye pişmişler.

UğuR
25.07.2006, 14:47
hayır daha bekleyelim gidişat iyi değil ama bu saatden sonra kim gelir .değişmez may ve özkan sümer den başka, onları bi kalem geç.zaten transfer dönemi bitmek üzere.ya orta sahaya al bi iyi adam olsun bitsin üf ya bayraktar koparttın bizi olduk deli divane.

Naim
25.07.2006, 14:47
İstifa neye çağre olur?
Her Hatanın Bir Bedeli Olduğunun
Hatayı yapanın hatasında Israr Ettikce bu bedeli Ödemek Zorunda Olduğunun bir kanıtı ve Çaresi olur

Tunga
25.07.2006, 14:48
Yani şimdi, biz kongrede bi b.k yedik bunları seçtik, 3 yıl boyunca bu yanlışa devam etmeli miyiz?
Bir ikincisi, başkanın seçilmek için verdiği iki söz vardı.
- 12 Milyonluk bir yıldız alacağım dedi almadı.
- Stadı yapacağım dedi. Şimdi 12 milyonu geçtik 5-6 milyonluk bir transfer yapamayanlar nerden baksanız 50 milyondan aşağı malolmayacak bir stadı yaparlar mı?

Her insan hata yapar. Mühim olan hatadan dönmektir ve yanlış yapana bedelini ödetmektir ki daha sonradan kimse yanlış yapmasın.

Bu yanlışı sadece başkan ve yönetimler değil, bizler de yapıyoruz, o zaman bizim de bir bedel ödememiz gerekiyor. O tarz bir kongre yapmak ve başkan seçmek de bizim suçumuzdu.

Kullandığın tabirle yanıt vereyim. Bu b.ku her sene yiyince artık hata başkan ve yönetimlerin olmaktan çıkıp, bizim olmaya başlıyor. Bir yönetim gönder, bir hoca... Bu silsile devam edince nasıl olacağız şampiyon.

Külünkoğlu
25.07.2006, 14:48
Arkadaşlara neden kızıyorsunuz onu anlamadım, Yönetim Kurulunun ve Başkanın istifa istemek her ne kadar birileri sadece kendinde görsede bu hakkı demokratik haktır.

Yalnız bir dönem malum üyelerimizin ısrarla sorduğu soruyu bende şimdi sormak istiyorum.

Başkan adayınız ?

sheva
25.07.2006, 14:49
(öncelikle anketteki soru eki "mi" ayrı yazılabilir mi? Rica ediyorum) ayrıca da bismillah bir durun ne istifası? benim bildiğim karadeniz insanı söke söke alırdı hakkını,söz verenin sözünde durması gerekir elbette ama sözünü hatırlamayana da hatırlatmak gerek:)pes etmek yakışmıyor bize bence.

selcuk
25.07.2006, 14:50
Ağaoğlu malesef artık bu kulübün kapısından kolay kolay giremez gönül ister ki gelsin fakat artık çok zor...
niye girmesin niye giremezmis biz cagririk taraftarindami cagrisini dinlemez artik su olaylari elimize alalim seyircilik yapma yerine ilerleme gerek oldugu yerde dönen hersey bu cagida yikilir bunu osmanlida gördük eses de gördük bunu ts de görmeye benim yüregim dayanmaz

immortal_TS
25.07.2006, 14:52
Çok erken başladık istifa söylentilerine ve albayrak yıldız da alsa artık her beraberlik ve yenilgi sonrası istifaya davet edilecek, ve buda bizim gene herzamanki gbi bir sezon yaşayacağımızın sinyallerini veriyor, bence konu 1 haftalığına kadar kapatılmalı :D

Naim
25.07.2006, 14:53
Arkadaşlara neden kızıyorsunuz onu anlamadım, Yönetim Kurulunun ve Başkanın istifa istemek her ne kadar birileri sadece kendinde görsede bu hakkı demokratik haktır.

Yalnız bir dönem malum üyelerimizin ısrarla sorduğu soruyu bende şimdi sormak istiyorum.

Başkan adayınız ?
Hiç ortalıkda isim yokken Dahi benim adayım şu an itibariyle Ahmet Ağaoğludur

Seçiminde başına gelen olaylar birazda bizim suçumuzdur
Klubu içerisine yuvalanmış pislikleri Temizleyecek bir insan ve aklı yapısının ve tecrubelerinin buna uyacağına inanıyorum

Rutubet
25.07.2006, 14:57
Siz sakın bir önceki yönetime kabahat bulmayın olur mu ?

9 trilyonluk kazıkdan 10 milyon $ iyileştirmeden haberiniz varmıydı ?

Kulübün geliri gideri nedir bu yönetim ne devraldı biliyormusunuz ? belki adamlar beklemediği bir tablo çıktı ortaya ne biliyorsunuz da ne konuşuyorsunuz. İstifa diyenleri samimi TS taraftarı olarak görmüyorum.

Hiç mi Türk ve dünya futbolundaki örneklere bakmıyorsunuz ayıp be sizin taraftarlığınıza ne diyeyim ben.

Ali İhsan
25.07.2006, 14:57
Ne istifası ya. Var mı yerine gelebilecek sanki. Üç ay sonra da onu gönderirisiniz. Nedir bu ya. Adamım bi tane suçu var o da cebimden yıldız alıcam dedi. Peki Stepanov, Umut yıldız değilmidir..... İnşallah alır gerçekten yıldız da utanır herkes. Almazsa da yüzüne tükürülmek zorunda değil. Ne çabuk insan harcıyoruz. Tamam bi kızma modası gidiyodu ben de kızıyodum transferler gecikti diye ama transferi bitiren takım var mı şu anda da biz bitireceğiz. Aziz Yıldırım'ın da her dönem bi yıldız sözü var hani o bile alamadı. Daha bir ay var. Ama doğru bizim uşaklar bi ay sonraya transfer değil seçim getirdi...

Hekimoğlu
25.07.2006, 14:59
mecburen devam diyorum.

selcuk
25.07.2006, 14:59
allahim suna bakin ya karadenizli yine aynisini yapiyor
size soruyorum önemli olan ilerlememi adamdan verdigi sözü söke söke gerceklistirmemi yaf biz ts in geleceginden konusoruz istifaya cagirmak hep benim icimdeydi yalan yok hep baska bi dala tutundum ama bi gercek varki ts oldugu yerde dönüyor suclusu tabiiki taraftar cünkü biz sectik ve getirdik onu oraya yanlisimiz düzeltmeliyiz simdi izlemekle beklemekle kimin eline bise kaldi su hinci birakin borcu birakin ileri adim atin oldugunuz yerde dönmeyle elimize ne gececek ts bu degil bu degil

tsakrep61
25.07.2006, 15:00
bence de normal sartlarda etmelıler ama kulup kaosa gıdecegınden etmesınler ama bu kadar soz verıpte hıc bırını hatırlamayan bı baskan kulup tarıhımızde pek nadır gorulen bı tur buda son baskanlıgı oluyr paralı ama becerıksız unutkan baskanımızın

Rutubet
25.07.2006, 15:02
maddi guya en iyi olan ifb bile anelka'nın gözünün içine bakıyor gitsede onun parası ile transfer yapsak diye. Fatih satıp transfer yapsalardı daha mı iyiydi.
siz bilirsiniz o işleri tolganın parası ile bütün bir sezonun transferi yapılmıştı ha dimi.

BOZOHAN
25.07.2006, 15:02
arkadaşlar bi durun lig başlasın takımı bi görelim ligin başında yönetim istifa etsinmi etmesinmi diye sorarsan bu yılda heba olmuş demektir. biraz daha sabretmeliyiz.

Rutubet
25.07.2006, 15:04
istifaya cagirmak hep benim icimdeydi yalan yok

Başından beri değil mi ? senin sorunun da bu zaten. Kendi kendini ele vermişsin.

sheva
25.07.2006, 15:04
yaf biz ts in geleceginden konusoruz istifaya cagirmak hep benim icimdeydi yalan yok hep baska bi dala tutundum ama bi gercek varki ts oldugu yerde dönüyor suclusu tabiiki taraftar cünkü biz sectik ve getirdik onu oraya yanlisimiz düzeltmeliyiz simdi izlemekle beklemekle kimin eline bise kaldi
ben de aslında tam olarak bundan bahsediyordum. hepimiz takımımızın selameti için konuşuyorsak,endişeleniyorsak kişisel beğenilerimizi ikinci planda tutmalıyız. istikrar bence çok önemli. baştan beri herkesin içinde yatan aslanın şu anda bir önemi yok.

Sevgi
25.07.2006, 15:06
istifa mı !!! gülermisinnnn ? ağlarmısınnnn ? en iyisi moral bozmamak ve gülmek :)

selcuk
25.07.2006, 15:08
yaf tek yildizmi altyapida td yok, kurumsallasma islerini yapanlar istifa etti yerlerine gelen yok dergi yapan renkdas yollandi orasi acikta site ölü tv de ilerleme 0 stadda bi adim varmis gibi ama ne olacagi yildizlarda yaziyor lig basladi fatihin kontrati uzatilmis degil ali ne oldu bi aciklama yok
yani simdi oldugumuz yerde dönmüyoruzmuyuk

Naim
25.07.2006, 15:09
arkadaşlar bi durun lig başlasın takımı bi görelim ligin başında yönetim istifa etsinmi etmesinmi diye sorarsan bu yılda heba olmuş demektir. biraz daha sabretmeliyiz.
Evet arkadaşlar aceleniz nedir
Uefadan bi elenelim
Lig başlasın
3-5 malubiyet alıp ligden kopalım
Sonra yönetimden 3-5 istifa daha olsun
devre arasında hedefimiz uefa olarak açıklansın
liderin 20 puan arkasından ilerleyelim
Küme düşme potasının bir kaç puan üzerinde gezinelim
ondan sonra bakarız

Lucreto
25.07.2006, 15:09
Bu yanlışı sadece başkan ve yönetimler değil, bizler de yapıyoruz, o zaman bizim de bir bedel ödememiz gerekiyor. O tarz bir kongre yapmak ve başkan seçmek de bizim suçumuzdu.

Kullandığın tabirle yanıt vereyim. Bu b.ku her sene yiyince artık hata başkan ve yönetimlerin olmaktan çıkıp, bizim olmaya başlıyor. Bir yönetim gönder, bir hoca... Bu silsile devam edince nasıl olacağız şampiyon.

Evet biz de böyle kahrolarak ödüyoruz bedeli.

Bu yönetimin amacının Trabzon'u şampiyon yapmak olmadığı artık ayan beyan ortaya çıkmıştır. Gerçek amaçlarının ne olduğunu ise Allah bilir.

Erbay
25.07.2006, 15:13
Transfer yapmadı ama istifa etmesin diyorum.O kadar söz verdi demek ki olmuyor.Başkan herhalde bizden daha fazla istiyor iyi adam almak.Ya para sıkıntısı var ya da oyuncular Trabzon'a gelmek istemiyor.Ama şonuç olarak yönetim şu an başarısız.

kolombo
25.07.2006, 15:18
neden bu kadar olumsuzluk?
yaşananlar gelmemesi için yeterli sebep değil

Lucreto
25.07.2006, 15:19
Ne istifası ya. Var mı yerine gelebilecek sanki. Üç ay sonra da onu gönderirisiniz. Nedir bu ya. Adamım bi tane suçu var o da cebimden yıldız alıcam dedi. Peki Stepanov, Umut yıldız değilmidir..... İnşallah alır gerçekten yıldız da utanır herkes. Almazsa da yüzüne tükürülmek zorunda değil. Ne çabuk insan harcıyoruz. Tamam bi kızma modası gidiyodu ben de kızıyodum transferler gecikti diye ama transferi bitiren takım var mı şu anda da biz bitireceğiz. Aziz Yıldırım'ın da her dönem bi yıldız sözü var hani o bile alamadı. Daha bir ay var. Ama doğru bizim uşaklar bi ay sonraya transfer değil seçim getirdi...
Ne yani sözünü tutmayan adamın yüzüne tükürmeyelim de ayağını mı öpelim.
Transferi bitirmedi dediğiniz takımlar bizden 30 (yazıyla otuz) puan önde bitirdiler ligi. Biz kupada Denizli ve Kayseri'yi geçip ilk 8'e bile giremedik.

Sence şu anki kadro ne kadar iş yapar.

Acaba klüp yöneticileri bu forumu hiç okuyorlar mı? Okumuyorlarsa niçin okumuyorlar? Okuyorlarsa niçin cevap vermiyorlar? Yoksa onların yerine cevap verenler olduğu için mi?

hay1699
25.07.2006, 15:20
başkan sozlerini yerine getirmezse, isim yapmak için başkan olduğu şeklindeki iddiaları teyit etmiş olacaktır.

AtalaY_BuğrA
25.07.2006, 15:21
Adam asmaca erken başladı bu sene....

Lucreto
25.07.2006, 15:22
Siz sakın bir önceki yönetime kabahat bulmayın olur mu ?

9 trilyonluk kazıkdan 10 milyon $ iyileştirmeden haberiniz varmıydı ?

Kulübün geliri gideri nedir bu yönetim ne devraldı biliyormusunuz ? belki adamlar beklemediği bir tablo çıktı ortaya ne biliyorsunuz da ne konuşuyorsunuz. İstifa diyenleri samimi TS taraftarı olarak görmüyorum.

Hiç mi Türk ve dünya futbolundaki örneklere bakmıyorsunuz ayıp be sizin taraftarlığınıza ne diyeyim ben.
Samimi Trabzonluluk nasıl oluyor?
- Transfer yapılmadı, olsun önceki yönetim de yapamamıştı.
- Stat yapılmıyor, o mu onu zaten kimsenin yapacağı yok.
- Şampiyon olamadık. Zaten 24 yıldır olmuyorduk.
diyerek mi......

Naim
25.07.2006, 15:24
Adam asmaca erken başladı bu sene....
Daha erken Hak ettiler
Ondan dır

agahozlu
25.07.2006, 15:27
sezon ortasında gelmiş bir yönetim takımın başna vahid hocayı getirdi ilk başta ve vahid hoca bir söz söyledi bu takıma ilk beşe sokacağım dedi.Az akıllı olsak ligi 3.bitiriyorduk neyse.şimdi her başkan her yönetim gibi bununda bir transfer dönemi geldi ve geçmek üzere yanlış bilmiyorsam bu cumaya kadar transferlerin bildirilmesi lazım.şu an için istifa dememiz bana göre biraz erken.Bu kadar sık yönetim değişikliği yaptığımız sürece bir yere varmamız düşünülemez,bu kalsın ve ya şu gelsin demiyorum ama bir şekilde mayayı tutturmamız gerekiyor.

tam3r
25.07.2006, 15:27
listemi hazırlıyorum en kısa zamanda başkanlık için adaylığımı açıklıycam listeye girmek isteyen arkadaşlar bana bildirsin :P

Salih61
25.07.2006, 15:33
Bütün sagduyulu arkadasları kutluyorum...Başarı için İstikrar İstikrar için de destek gerekir...
Saygılarımla...

tam3r
25.07.2006, 15:35
20 senedir istikrarlı bi şekilde şampiyon olamıyoz başarı bu olsa gerek.

Nadir Bekar
25.07.2006, 15:36
2 gün içinde verdiği sözleri tutmaz ise İSTİFAAAAAAAAAAAAAAA

Salih61
25.07.2006, 15:37
Sayemizde mübarek bize yönetim dayanmıyor...:(

Lucreto
25.07.2006, 15:37
Evet sana katılıyorum. Buna ses çıkarmamaya da sağduyu deniyor.

Salih61
25.07.2006, 15:40
Evet sana katılıyorum. Buna ses çıkarmamaya da sağduyu deniyor.Sabırsızlıga da İSTİFA deniyor degil mi?...

Burçak
25.07.2006, 15:40
listemi hazırlıyom enkısa zamanda başkanlık için adaylığımı açıklıycam listeye girmek isteyen arkadaşlar bana bildirsin :P
bende yönetime girmek istiyorum. daha önce hiç yurt dışı deneyimim olmamıştı. oralarıda görmüş olurum..

akdin
25.07.2006, 15:42
Albayrak gitsin de kim gelsin.Gelsin de transferleri yapsın.Bu yönetimi biz seçmedik mi?Bir hata varsa o hata hepimizin,adam seçmeyi bilmiyoruz,her vaade kanarsak,gerçekleri görmezsek,her zaman bunlar başımıza gelir.Bu yönetimin taktiği ölümü gösterip,sıtmaya razı etmektir,insan kendine güveni,bu kadar erozyona uğratır mı?Düğün geçiyor bilmem, kınayı ne yapacaklar............

agahozlu
25.07.2006, 15:42

evet 20 senedir yönetim değiştiriyoruz.canımız sıkılınca 3 maç üstüste yenilince,şöyle olunca böyle olunca bu alanlardaki istikrarsızlığımız devam ediyor.dolayısıyla Başarısızlığımızdaki istikrarlılığımız da devam edecektir.

tam3r
25.07.2006, 15:43
napalım başkanın son açıklamaları iyice işi çığrından çıkardı neymiş acele yok dengemiz bozulur sürat felakettir falan.
tamam listeye aldım seni forever61 başkan olursam gidersin artık brezilyaya tatil yapmaya pardon futbolcu izlemeye :P

Lucreto
25.07.2006, 15:44
Sabırsızlıga da İSTİFA deniyor degil mi?... Hayır. Yalancılığa af yok.

Salih61
25.07.2006, 15:45
evet 20 senedir yönetim değiştiriyoruz.canımız sıkılınca 3 maç üstüste yenilince,şöyle olunca böyle olunca bu alanlardaki istikrarsızlığımız devam ediyor.dolayısıyla Başarısızlığımızdaki istikrarlılığımız da devam edecektir.
Renkdas Agzına Saglık...
@Lucreto
Ya bir durun da...Allah Allah ya...Çok kolaydır yıldız almak...Onlar beceremedi yerine gel sen al...

Harun
25.07.2006, 15:50
BMN den başkan adayı olmak isteyen varmı?(şaka değil gerçek)

Külünkoğlu
25.07.2006, 15:51
Hep böyle mi düşünüyordun yoksa sonradan mı başladın ?

Yalancılığa futbol kulüplerinin hepsinde Milyon tane örnek verilebilir. Keza bizim bütün yönetimlerimizin hepsinde mevcuttur, o yüzden biraz iddalı ve havada kalan bir laf olmuyor mu ?

Hayır. Yalancılığa af yok.

tam3r
25.07.2006, 15:51
dedim ya ben aday olcam

Salih61
25.07.2006, 15:52
dedim ya ben aday olcamAlay etmeye devam...Allah bizim sonumuzu hayıretsin...Yani böyle taraftarlık olmaz bence yazık ya...

champions
25.07.2006, 15:53
şu anda yanlış olur ama verdiği sözleri yerine getirmezse yolu açık olsun önümüzdeki transfer sezonunu düşünmek istemiyorum kendi içlerinde bi değişim şart öncelikle transfer konusunu halletmeleri gerekiyo bu iş böyle yürümez

tam3r
25.07.2006, 15:54
ben insan değilmiyim aday olamam mı ne gerekiyorsa yapcam bu konuda bilgisi olan varmı

Lucreto
25.07.2006, 15:54
@Lucreto
Ya bir durun da...Allah Allah ya...Çok kolaydır yıldız almak...Onlar beceremedi yerine gel sen al...
Yıldız alacağım deyip te aday olan ben değildim. Nuri Albayrak tı.
Benden isteyeceğine gidip Nuri Albayrak'tan isteyeceksin.

poetricus
25.07.2006, 15:55
Arakadaşlar,

Başkanın ya da yönetim kurulunun istifa etmesi "dengeleri" bozmaz mı?

Benim farklı bir fikrim var: Tarihte eşine ender rastlanır bir delilik yapalım. İnternetteki taraftar forumları, Trabzon'dan diğer şehirlere, Yurt dışına varıncaya kadar var olan bütün taraftar organizasyonları istişare edip Trabzonspor'u yönetmeye talip bir ekip kuralım ve bir sonraki kongrede yönetime talip olalım!

Saçma mı geldi? Bugüne kadar yapılan saçmalıklardan daha saçma değil. Belki; "Trabzonspor'u çoluk çocuğun eline bırakamayız." derler ama ciddiye almayın!

Ne paramız mı yok? Olanlar ne yaptı ki? Olanlar paraları çok kıymetli olduğu için "sokağa atmıyor". Biz de paramız olmadığı için atmayız. Böylece dengeler de bozulammış olur.

Ne dersiniz?

Salih61
25.07.2006, 15:55
Yıldız alacağım deyip te aday olan ben değildim. Nuri Albayrak tı.
Benden isteyeceğine gidip Nuri Albayrak'tan isteyeceksin.Yazımı dogru oku...Ben bu işin zorlugundan bahsediyorum...Sen nerden nere getiriyon olayı...Tam bir zıtlık...

Lucreto
25.07.2006, 15:56
Hep böyle mi düşünüyordun yoksa sonradan mı başladın ?

Yalancılığa futbol kulüplerinin hepsinde Milyon tane örnek verilebilir. Keza bizim bütün yönetimlerimizin hepsinde mevcuttur, o yüzden biraz iddalı ve havada kalan bir laf olmuyor mu ?

Yani heryerde her klüpte var nasıl olsa. Bizim de yalancı, kendi taraftarını kandıran bir başkanımız olsun. Varsın olsun. Bakalım nereye kadar.

egeli
25.07.2006, 15:57
örnek veriyorum;

fb tüm transferleri yaptıda geçen yıl bütün kupaları aldı dimi yoksa gs parasız pulsuz transfersiz yürekten oynayıpdamı şampiyon oldu.NEşteri artık yanlış yerlere vurmayalım.

Lucreto
25.07.2006, 15:57
Yazımı dogru oku...Ben bu işin zorlugundan bahsediyorum...Sen nerden nere getiriyon olayı...Tam bir zıtlık...
Zor olduğunu sen biliyorsun da onlar bilmiyorlar mıydı? Niye söz verdiler.

Tunga
25.07.2006, 15:59
Evet sana katılıyorum. Buna ses çıkarmamaya da sağduyu deniyor.
Bu verdiğiniz tepkiye anlamsız demek safilik olur. Elbette çok haklı sebepleriniz de var, ortada. Ama bu sabra sağduyu demek de doğru değil. Ufukta bir ışık görünüyor mu? Hayır.

Ama bu yanlışı yapanların, bozduklarının da düzeltmesi gerekiyor. Vebali onların üstüne. Biz susalım demiyorum. Tam tersine ses yükseltelim. Ama istifa yanlış yapanlara hep arka kapıdan kolay çıkış oluyor. Hem geçen sene de gördük ki, kulübün iyi zamanında bile aday bulmakta büyük sıkıntı yaşıyoruz.

Demokles'in kılıcı misali onların yanında ve tepesinde olup, kulübümüzü denetlemek görevini yapabiliriz.

Ben istifaya yönetimi başarılı bulduğum için değil, istifa eyleminin artık kaybettiği ağırlığı yeniden kazanması ve son çare olarak görülmesini istediğimden karşıyım.

Şöyle bir örnek vereyim. Bir şirkette bir kişinin patronunu yanlış bir hareket ile zarara uğrattığını düşünelim. Profesyonel şirketler, o zararı, yapandan tazmin edene kadar o elemanını bırakmaz. Önce cezasını verir ve zararı tazmin eder, sonra gerekli görürse yol verir. Bizim de yapmamız gereken buydu. Hem geçen sene, hem de bu sene.

Lucreto
25.07.2006, 15:59
örnek veriyorum;

fb tüm transferleri yaptıda geçen yıl bütün kupaları aldı dimi yoksa gs parasız pulsuz transfersiz yürekten oynayıpdamı şampiyon oldu.NEşteri artık yanlış yerlere vurmayalım.
Yahu bizim derdimiz transfer yapılmaması değil. Adam aday olurken yıldız transferi sözünü kendisi verdi. Bu güne kadar da transfer olacak dedi. Hatta Cumartesi havaalanında forumdan arkadaşlardan birine bizzat buhafta bu işi bitireceğini söyledi. Bu gün yok yıldız mıldız diyor. Demek ki işi bu şekilde bitirecekmiş.

Emorfo
25.07.2006, 16:00
Poetricus
Bunu Kocaelispor yaptı şimdi transfer yapamıyor. pek bir şey değişmez..

Bunu yapmak içinde taraftarlarımız çok konuşmaktan ziyade kulübüne üye olması lazım... Bir yaptırım gücüne ulaşması lazım. Bu forum için konuşursak 10.000 üyesi varsa 1000 tanesi kongre üyesi olmalı ama ne yazıkki hiç bir şey vermeden çok şey isteyen bir taraftar kitlesine sahibiz.

Salih61
25.07.2006, 16:03
Zor olduğunu sen biliyorsun da onlar bilmiyorlar mıydı? Niye söz verdiler.Ya sevgili renkdasım...Bir söz yüzünden koca seneyi mi yakacaksın...Bu pire için yorgan yakmaya benzer...Tamam belki söz verdi...Ama biz neler oldu bilmiyoruz...Bence yıldız Transferinden çok stad önemliydi...Onun maliyeti yüksekti ama projeye start verdiler demek ki sıkıntı maddi degil başka şeyler düşünüyorlar ayrıca demişsin ki YAPAMAYAN GİDER YAPAN GELİR...Renkdas senin deyiminle bu takım 5 yıl da 4 yönetim degişti yapmayın az mantıklı olun...Kongre olsun heyecan olur düşüncesindemisiniz?...Biraz DÜZ mantık yeterli olacak...Az mantıklı olalım ya...

agahozlu
25.07.2006, 16:03
Allah aşkına takıma faydalı olacak şeyler konuşalım şurada,sen ben değil aramızdan kim aday olursa olsun sanki başkanlığı alacak alacağımız oy sayısını hesapladınız mı?diyelim seçildiniz hangi parayla hangi vizyonla ne yapacaksınız lütfen yıkıcı değil yapıcı şeyler konuşalım biz bu yönetim başarılı ve ya başarısız demiyoruz daha birşey görmedik sadece bunu diyoruz.Tamam söz verdi yerine şu ana kadar getirmedi,bunu ne sen ne ben inkar ediyoruz her zaman dediğim gibi zamanı gelince buda gidecek zaten.bir bekleyin takımı ligde uefada izleyelim,biliyorum sizler gibi bende sıkıldım beklemekten ama bizim yapacağım şu anlık "HEP DESTEK TAM DESTEK" 1 ayı dolmuş t.d bile takıma köstek olacak gelmesin diyorsa kendimize biraz çeki düzen vermeliyiz diye düşünüyorum.Elbet onlarda da hata var ama kendimizde de birşeyler vardır belki biraz da kendimize bakalım.ZAmanı gelince bu da gider diğeri gelir o gider bu iş böyle gider...

halil ibo
25.07.2006, 16:04
Hemen değil ama eğer verdikleri sözleri tutamayacaklar ve camiaya kahır mektubu yazdırmaya devam edeceklerse yeni yönetime plan-proje-ekip oluşturması için gerekli süreyi tanıyacak biçimde,plansız geldikleri halde planlı bir şekilde istifa edebilirler.
Aday soran arkadaşlara gelince;yönetici olduğu için adam sayılan değil,adam olduğu için yöneticiliğe layık görülecek.Trabzonspor'un potansiyelinden ve geleneğinden haberdar,kurumsallaşmayı duraksatmayıp hızlandıracak,kulübü tüm yönetici kadrosuyla camiaya rağmen değil hep birlikte modern Avrupa kulübü örneğinde olduğu gibi yönetecek bir ekiptir benim adayım.Yönetimin asla salt başkana bağlı bir iş olduğuna inanmıyorum.Elbette bir başkanın liderliğinde bu bataktan çıkacağız ama sadece başkan yetmez.
İstifa isteyen arkadaşlarada soruyorum.Sahi var mı böyle bir ekip ? Yada bu camia böyle bir yönetimi çıkartma ortamına sahip midir ?

Külünkoğlu
25.07.2006, 16:09
Yazdığımı iyi okuduğunu ve anladığını sanmıyorum. Neyse diğer arkadaşlarla ilgilen benden bu kadar.

Yani heryerde her klüpte var nasıl olsa. Bizim de yalancı, kendi taraftarını kandıran bir başkanımız olsun. Varsın olsun. Bakalım nereye kadar.

Salih61
25.07.2006, 16:14
Renkdaslar bir istifa kaos ortamı yaratır...Tam lig başlangıcı hiç iyi olmaz...Ama bu yönetim acemi bunu çok belli ettiler...Ancak iyi niyetli olarak çalışıyorlar bu da görünüyor...Bir de İstifa tüm kurulu düzeni bozar...Yerine gelen kendi sistemini oturmaya çalışır bu da 1 yıl a mal olur...Belki hoca istifa eder...Takım da huzursuzluk çıkar...Ama yok bizim taraftarın umurunda mı HAYIR!!!!...Bizim taraftarımız Sevgili Farugun(Emorfo) dedigi gibi az verip çok isteyen türden...Evet ne yazık ki böyleyiz...Sonunda ne olacak düşünmüyoruz...Sonra da deriz yeni gelen yönetime Olmadı koçum sen de yapamadın hadi Yallah...Bu devran böyle devam eder...Ama nereye kadar...Belki bir 20 yıl daha Şampiyonluk göremeyiz...Ancak olsun bazı arkadaslar ne kaybeder...20 yıl bekledik 20 yıl daha beklerler...Yok öyle yagma İSTİKRAR İÇİN BU YÖNETİME TAM DESTEK...SONUNA KADAR!!!

Ali İhsan
25.07.2006, 16:17
Yahu şu yıldız dalgasını tek sebep gösterenlere gülüyorum Canaydın geçen sene şunu alcaz bunu alcaz deyip söz verip kimseyi almadan ağzı kokarken şampiyon oldu cimbom gene söz veriyo gene taraftarlar kızgın ama cimbom gene iddialı. Ben başkanın yerinde olsam aynen öyle davranırdım. Gelen de aynısı olmayacak olsa ben de istifa derdim. Ama Türkiye'deki başkan profili bu. Ama şu gerçeği hala göremeyenlere acıyorum. Parayı bastır istediğini bastır Trabzona gelecek maksimum yıldız Kevin Campbell'dı. Trabzonun işi Şota, Szymek,Stepanovları bulmaktır....Bize ancak vasatı aşamayan kendini büyük liglerde sınamamış Norveç gol kralı Çek gol kralı gelir, ki sırf taraftarın sıkıştırması sonucu yönetimler almıştır bu hıyarları. Bizim kadromuz süperdir. Takım ve taraftar olarak motivasyona ihtiyacımız vardır. Birkaç takviyeyle bu takım rahat şampiyon olur....Tabi önümüzü kesmezlerse. Bi de bu boyutu var olayın ama konuyla alakası yok

tam3r
25.07.2006, 16:18
hadi yıldızı geçtik adam gibi eksik bölgelere kim alındı peki bunu söyle o zaman.

Salih61
25.07.2006, 16:19
hadi yıldızı geçtik adam gibi eksik bölgelere kim alındı peki bunu söyle o zaman.
Ya önce yıldız diyordunuz...Hemen nasıl döndünüz ya...:(

akdin
25.07.2006, 16:20
İyi yönetim taraftarı da yönetir,transfer beklentisini yaratan kim,ona bakmak lazım,Dünya yıldızı beklentisini yaratan kim ona bakmak lazım,bir arkadaş zamanı geldi mi bu da gidecek diyor;doğru,boşa giden zamanı kim geri getirecek,bu tansfer döneminde gerekenlerin yapıldığını düşünmüyorum.Dünya yıldızı falan umurumda değil,iş yapacak futbolcu istiyorum,avutma taktiklerine karnım tok..........

tam3r
25.07.2006, 16:21
dönmedikki hadi yıldızı geçtik adam gibi transfer bile alamadık dedim

selcuk
25.07.2006, 16:23
Hemen değil ama eğer verdikleri sözleri tutamayacaklar ve camiaya kahır mektubu yazdırmaya devam edeceklerse yeni yönetime plan-proje-ekip oluşturması için gerekli süreyi tanıyacak biçimde,plansız geldikleri halde planlı bir şekilde istifa edebilirler.
Aday soran arkadaşlara gelince;yönetici olduğu için adam sayılan değil,adam olduğu için yöneticiliğe layık görülecek.Trabzonspor'un potansiyelinden ve geleneğinden haberdar,kurumsallaşmayı duraksatmayıp hızlandıracak,kulübü tüm yönetici kadrosuyla camiaya rağmen değil hep birlikte modern Avrupa kulübü örneğinde olduğu gibi yönetecek bir ekiptir benim adayım.Yönetimin asla salt başkana bağlı bir iş olduğuna inanmıyorum.Elbette bir başkanın liderliğinde bu bataktan çıkacağız ama sadece başkan yetmez.
İstifa isteyen arkadaşlarada soruyorum.Sahi var mı böyle bir ekip ? Yada bu camia böyle bir yönetimi çıkartma ortamına sahip midir ?
evet sahipdir bence
ben bu anketin ve topicin bisey getirmiyecegini bile bile actim belki biraz yanlislar tartisilir valan diye biraz da benim ve sizin üstünüzdeki sinir siner diye bi gercek varki bmn %100 istifa ciksa bile bise yürütecek gücte degil burdaki cogu kisi bilgisayarinin önünde takimi takib etmek icin burada sanal cekirdekci olarak bi kismimizda benim gibi uzakta oldugu icin bi icraata bulunamiyor e- mail tel acma gibi seyler yüzünden saaten buradaki 10bin üyede 100 ü aktifse benim düsündügümden iyi
simdi ne olacak
1 takim basrisz olacak uefadan 1. turda elenecek ilk 10 haftada sampiyonluk yarisindan kopulacak td istifa edecek yeni bi türk td gelecek sanirim bulak olur yok yardimciyla baskanin arasi iyi o basta kalir 20 haftada asaga yukari 7.8. oluruz kupadan eleniriz baskan istifa eder böylece yaridaki transfer dönemide harcanmis olur kurumsallasmayla altyapi saten adamsiz basta iyice asaga yuvarlanirik 13. olarak ligi bitiririz 1 yil kayibetmis oluruz

2. olanak ve normalde olmasi gereken takim birbirine kenetlenir basarili olur ligi 2. olarak bitiririk albayrak onun sayesindeymis gibi hava atar ve ondan sonraki sezon bu yil sampiyonuz der fatihi satar takim gectigimiz sezondaki gibi deli eder bizi 2 yil kayibedmis oluruz

Naim
25.07.2006, 16:25
Yahu şu yıldız dalgasını tek sebep gösterenlere gülüyorum Canaydın geçen sene şunu alcaz bunu alcaz deyip söz verip kimseyi almadan ağzı kokarken şampiyon oldu cimbom gene söz veriyo gene taraftarlar kızgın ama cimbom gene iddialı. Ben başkanın yerinde olsam aynen öyle davranırdım. Gelen de aynısı olmayacak olsa ben de istifa derdim. Ama Türkiye'deki başkan profili bu. Ama şu gerçeği hala göremeyenlere acıyorum. Parayı bastır istediğini bastır Trabzona gelecek maksimum yıldız Kevin Campbell'dı. Trabzonun işi Şota, Szymek,Stepanovları bulmaktır....Bize ancak vasatı aşamayan kendini büyük liglerde sınamamış Norveç gol kralı Çek gol kralı gelir, ki sırf taraftarın sıkıştırması sonucu yönetimler almıştır bu hıyarları. Bizim kadromuz süperdir. Takım ve taraftar olarak motivasyona ihtiyacımız vardır. Birkaç takviyeyle bu takım rahat şampiyon olur....Tabi önümüzü kesmezlerse. Bi de bu boyutu var olayın ama konuyla alakası yok
Hee canaydın böyle davranırken ne oldu Maçlarda kendisine devamlı protesto yapıldı ne zamanki Takım şampiyonlukta iddialı hale geldi o zaman takıma destek verdiler
Kaldıki bizim derdimiz takımla değil yalanlarla
bununla beraber Sui misal Misal olmamalı

Kul
25.07.2006, 16:26
1 saatte yönetimi istifa ettirdiniz yazık çok yazık... İstikrar diye ağlanırsınız sonra..

selcuk
25.07.2006, 16:26
Ya önce yıldız diyordunuz...Hemen nasıl döndünüz ya...:(
vay ben ama neyse baslarda bunu yazmisdim bile

yaf tek yildizmi altyapida td yok, kurumsallasma islerini yapanlar istifa etti yerlerine gelen yok dergi yapan renkdas yollandi orasi acikta site ölü tv de ilerleme 0 stadda bi adim varmis gibi ama ne olacagi yildizlarda yaziyor lig basladi fatihin kontrati uzatilmis degil ali ne oldu bi aciklama yok
yani simdi oldugumuz yerde dönmüyoruzmuyuk

Muhammet_61
25.07.2006, 16:33
Durun arkadaşlar daha erken. Sonuçta belli bir futbolcu kadromuz var. Bu kadroyla ön elemeyi geçip daha sonra yıldız sözleri tutulrusa ve bu yıldızlar kısa dönemde takıma adapte olursa yönetim yırtar. Yani daha şansları bitmedi. Ama olası bir kötü sonuçta istifaları istenebilir. Daha erken.

Çebi
25.07.2006, 16:37
Sedat Tunalı duygu düşüncelerimize tercüman olmuş yine;

Albayrak İçin Geri Sayım...

Bilinen hikayedir;

Osmanlı sultanlarından biri, iyice batağa saplanmış hazineye gelir sağlayabilmek için habire zam yapıp dururmuş. Sultanı insafa davet eden vezirlerin uyarıları da işe yaramaz ve sultan her zam sonrası halkın tepkilerini ölçmek için vezirleri sorguya çekermiş

- Ümmet-i Muhammed’in tepkisi ne ola vüzera?
- Halk size lanet ediyor sultanım.
- Güzel. Siz zamlara devam edin, her vergiyi yüzde 25 oranında artırın. Çekilin!

Bir iki derken, her zam sonrası halkın tepkilerinin sertleştiği bilgilerini alan Sultan zamlara devam eder. Ta ki vezirlerinden biri, “Haşmetlu sultanım , ümmetiniz artık zamlara tepki vermeyi bıraktı, buldukları her açık alanda oynamaya başladı” diyene kadar. Bu bilgi üzerine kudretli Sultan’ın; “ İşte korktuğum başıma geldi. Artık zerrece zam yapılmayacak” emrini verdiği rivayet edilir.

Bunları niye mi yazdım?

Tarihten bu “tevatürlü” yaprağı, Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak için indirdik.

Sayın Albayrak; bilesiniz ki Trabzonspor taraftarları külliyen işi 46’ya bağladı! Tabi ki sayenizde..

Kronolojik bir yolculuk, bize gelinen noktayı kolaylıkla açıklayacaktır.

KOMEDİ: İLK PERDE

İlk notumuz; Trabzonspor’un son kongresinden sadece birkaç gün önce bir gazeteden. Ayrıntıya girmiyorum, zira aşağıya alınan yazıya kimsenin itirazı yoktur, sadece hatırlatma.

''Albayrak: Hocamızla görüşeceğiz. Hangi mevkiimizde eksik varsa, o mevkiye bir yıldız alacağım. Ve bunun bütün masrafını ben üstleneceğim. Bu alacağımız isim de herkesi ayağa kaldıracak bir isim olacak''

Bu sözler Trabzonspor Kulübü Başkan adayı olan sayın Nuri Albayrak’ın seçim öncesi propoganda konuşmalarının, şüphesiz, en çok dikkat çekeni ve seçimleri kazanmasını da sağlayan sözler oldu.

Öyle bir yıldız alacak ki sayın Albayrak; hem herkesi ayağa kaldıracak hem de parasını cebinden verecek.

Herkes biliyor ki; tek bir Trabzonsporlu bile sayın Albayrak’a “ seni başkan seçeriz ama bize cebinden yıldız alma sözünü vereceksin” demedi.

Bu durumda sayın Albayrak bu sözü neden verdi sevgili okuyucu? Bugünkü tabloya bakarak bir yorum yapacaksak ulaşacağımız sonuç şudur: Sayın Albayrak seçimi kazanabilmek için, eski bir politikacının “herkese çift anahtar” benzeri bir kandırmacayla halkla alay etmiştir. Etmediğini göstermesi için önünde üç koca gün daha vardır ve ben kendimle çelişmeye hazırım. Ama korkarım ki bu olasılık çok zayıf.

Bu arada Nuri Albayrak’ın ağzından ulusal basına yansıyan bir bilgiyi, muhatabının ağzından yalanlamıştım, gözden kaçıranlar için yineliyorum.
Sayın Başkan; kendi cebinden bir yıldız alacağını, bir yıldızın da sayın Ali Ağaoğlu tarafından kulübe hediye edileceğini açıklamıştı. Kısa bir süre önce sayın Ağaoğlu’na bu durumu sordum sevgili okuyucu, aldığım yanıtı yineliyor ve komedinin ikinci perdesine geçiyorum. Ağaoğlu’nun yanıtı: Ben kimseye yıldız sözü vermedim, vermedim, vermedim”(3 kez vurgu, dikkat)

KOMEDİ / İKİNCİ PERDE

Aslında Albayrak yönetiminin, seçim öncesi verdikleri sözü tutamayacakları aylar önce belli olmuştu. Denge komedisi yani. Hatırlayalım

Albayrak, “Yıldız transferinde dengeleri bozmamak gerek. Almak istediğimiz futbolcunun bonservis miktarı önemli değil. Fakat dengeleri bozmamak gerekiyor. 30 oyuncumuz var. 10 lira alan oyuncunuzun yanında yıldıza 50 lira verirseniz bu, takımda dengeleri altüst eder. Parayı cebimden dahi versem, bu kulübe dinamit koymaktır”

Birçok yazımda ve hatta dost sohbetlerinde yineledim, yine söylüyorum.

Sayın Albayrak’la kişisel hiçbir sorunum olmaması bir yana, kendisine mütevazı görüntüsünden dolayı sempati duyduğumu bile söyleyebilirim. Ama hep söyleye geldiğim gibi; asla Trabzonspor’dan daha fazla sevemem. Yani derdimiz Trabzonspor, karıştırmayalım.

Ancak Fatih Tekke’nin Fenerbahçe’ye el altından nasıl pazarlandığını, pazarlanmak istendiğini, çok güvenilir kaynaklardan öğrenmemle yönetime duyduğum sempati ciddi bir erozyona uğradı. Taraftar tepkisi ve bazı başka nedenlerle Fatih’i “satıp” paraya dönüştüremeyen Albayrak yönetiminin son ve rakip taraftarları bile güldüren açıklaması da işin tuzu biberi olduk desek yeridir.

Neymiş, yıldız futbolcu alarak takım içi dengeleri bozamazmışız!

Sayın Başkan; siz Barcelona’da mesela; Ronaldinho ile Gabri’nin aldıkları ücretler arasındaki farkı biliyor musunuz? Ben söyleyeyim; aradaki farkla üç tane daha Trabzonspor kurabilirsiniz. Benzer yüzlerce örnek verilebilir, her örnek bu komik açıklamayı daha da komik hale getirir, oysa derdimiz mizah tarihine katkı yapmak değil, malum.

İnanın, çıkıp da “Sevgili Trabzonsporlular, şu şu nedenlerle verdiğim sözü tutamıyorum ama kulübümüzü layık olduğu yere taşıyacağıma söz veriyorum ve yıldız transferi sözüm için de özür diliyorum” deseydiniz, en azından ben, sizi hoş görebilirdim. Zira ben, Trabzonsporun önceliğinin ve ilacının yıldız transferi olduğuna inananlardan da değilim.

Ama siz böyle yapmadınız, Fatih Tekke’yi paraya dönüştürememenin de etkisiyle olsa gerek ani bir söylem değişikliği ile “ denge” oyununa başladınız.

Dünya’da başka firma kalmamış gibi, ve şehrin fikrini sorma ihtiyacı bile duymadan, stad ihalesi için “sabıkalı” bir Hollanda firmasıyla protokol imzalamanız konusuna girmek bile istemiyorum.

Sayın Başkan, Albayrak;

Trabzon kenti ve Trabzonsporlular; Aktuğ yönetiminin ve sizin de çok büyük katkılarınızla külliyen 46’ya bağlamak üzereler.

Önünüzde 3 koca gün var!

Yıldız transferi “söz”ünüz; yıldızın kendisinden çok daha fazla önem kazanmıştır.

Zira Trabzonspor’un Başkanı bir söz verirse tutar!

Siz bir kurumu temsil ediyorsunuz, sadece kendinizi değil sayın Başkan.

Örnek aldığınızı söylediğiniz hacimli kulüp başkanlarından birinin yaptığı gibi “istifa ettim, yok yok etmedim, valla ettim bak hayatta dönmem, e iyi peki döniiim bari” türü salınımları bu bünye kabul etmez, anında reddeder..

Sözünüzü tutmanız için son üç gün sayın başkan,

Vurgulama ihtiyacı duyuyorum; sözünüzü tutmuş olmanız, getireceğiniz yıldızdan bin kez daha önemlidir..

Geri sayım başladı…

3..

Naim
25.07.2006, 16:40
1 saatte yönetimi istifa ettirdiniz yazık çok yazık... İstikrar diye ağlanırsınız sonra..
yok ali Kardeşim 1 saat değil
8 aylık beceriksizlikleri sonucu
Yaptıkları yapacakların teminatı olduğu için
her verdikleri sözde her konuştukları lafta bir oynama payı olduğu için yönetim istifa eder ederse

Çebi
25.07.2006, 16:43
Durun arkadaşlar daha erken. Sonuçta belli bir futbolcu kadromuz var. Bu kadroyla ön elemeyi geçip daha sonra yıldız sözleri tutulrusa ve bu yıldızlar kısa dönemde takıma adapte olursa yönetim yırtar. Yani daha şansları bitmedi. Ama olası bir kötü sonuçta istifaları istenebilir. Daha erken.

"Daha erken" derken Cuma'ya kadar UEFA'ya futbolcu listesinin bildirilmesi gerektiğinden habersizsin sanırım arkadaşım...

Ön eleme geç, bir tur geç bi futbolcu al, baktın ilerliyosun bir futbolcu daha al mümkün değil yani, CM de bile izin yok buna:)

SDanışmaz
25.07.2006, 16:45
yok ali Kardeşim 1 saat değil
8 aylık beceriksizlikleri sonucu
Yaptıkları yapacakların teminatı olduğu için
her verdikleri sözde her konuştukları lafta bir oynama payı olduğu için yönetim istifa eder ederse

Şu an yönetim istifa ederse durumumuz daha kötü oLur...

Naim
25.07.2006, 16:47
Şu an yönetim istifa ederse durumumuz daha kötü oLur...
Buna katılıyorum
benim istifa moduna geçmemdeki sebep üzerlerinde istifa ettirilme baskısının demoklesin kılıncı gibi olduğunu kimsenin boş numaralara kanmadığını bilsin bey zadeler

Emorfo
Yönetim istifa felan etmezde yerel bir gazetenin haberine göre, gerekli transferler yapılmazsa İbrahim Hacıosmanoğlu yönetim kurulundan da istifa edeceği şeklinde haberler var...

Badaloğlu
Şurada verdiğiniz enerjiyi,tepkiyi keşke Trabzonspor kulübüne, dergisine üye olma,kombine bileti alma adına vermiş olabilsek inanın başkanın tutmadığı sözlerinde çokta önemli olmayacaktır.Bu konuda fikir üretinde bizde sizlere destek olalım.Sıradan taraftar profili çiziyorsunuz,başkan istifa...Biraz radikal olun,farklı olun.İnsanlar sizin ağırlığınızı bir hissetsinler.BMN'de olduğunuzu unutmayın.
Bazen burada bu kadar okumuş insan olduğuna inanamıyorum.Aklını kullanmamakta ısrarla davranan genç kardeşlerimizi görünce inanın üzülüyorum.Yahu Albayrak şu dakika istifa etse bundan Trabzonun ne karı olur?Kaostan başka ne olur?Bu adam yıldız sözü verdimi kardeşim?verdi...Ama yerine getirmedi öylemi!O zaman biraz sabır gösterin bakalım,elbet hesabı bir gün görülür.Nedir sizdeki bu telaş?
Diyelimki başkan istifa kararı aldı ama kongre en erken Aralıkta olur.O zamana kadarda takım almış başını gidiyor.O zaman ne yapacaksınız?Büyük başkan bizi bırakma diye şarkımı söyleyeceksiniz?Başkanın icraatlarında sizin gibi bende bir çok yanlış görüyorum ama biraz sabırlı olunması gerekir diye düşünüyorum.Başkan bize söz verdide yerine getirmedimi bizi kandırmış olmaz!...Tam tersine kendini kandırır.Zira bu taraftar hiçbir zaman unutmaz.

Külünkoğlu
25.07.2006, 16:49
Biz böyleyizdir...

Yeterki yıkmak olsun kurumsallaşma başlığı yetim gibi dururken yeterki birini asmak olsun derdimiz. Camiamızda bir dolu insan varmış gibi herkese laf edelim. Zaten dünyada bir oluşum varmıdır ki "yıkmakta gösterdiği başarıyı, yapmakta göstersin.."

SDanışmaz
25.07.2006, 16:49
Yönetim istifa felan etmezde yerel bir gazetenin haberine göre, gerekli transferler yapılmazsa İbrahim Hacıosmanoğlu yönetim kurulundan da istifa edeceği şeklinde haberler var...

Bu çok kötü oLur...

Yönetimde takım yönetiminden, transferden anLayan bir bu vardı, bu da giderse durumumuz daha vahim oLur...

selcuk
25.07.2006, 16:53
"Daha erken" derken Cuma'ya kadar UEFA'ya futbolcu listesinin bildirilmesi gerektiğinden habersizsin sanırım arkadaşım...

Ön eleme geç, bir tur geç bi futbolcu al, baktın ilerliyosun bir futbolcu daha al mümkün değil yani, CM de bile izin yok buna:)
yarin öglede uefada olmali liste ama o sadece öneleme icin

Kul
25.07.2006, 16:54
#ironmaster

Geçen sene bu zamanlar yine aynı senaryoları yaşadık. Sonuçta adam akıllı transfer yapılmadı üstelik Tolga satıldı, Gökdeniz olayı derken başkanı istifa ettirdik.. Peki ne oldu istikrarı sağlayabildik mi? Başkanı seçerken düşünecektiniz adam bu işte yeni olduğunu herkes biliyordu. Biraz sabretmek gerektiğini düşünüyorum.. Böyle her sene bir başkan değiştirerek şampiyonluk kazanılmaz. Adam yönetime gelirken "yıldız" sözü vermiş olabilir bu demek değilki almayacak. Unutma başkanda Trabzonlu söz verdiyse elbet alacak ama öyle ha demekle olmuyor bu işler.. Geç kalınmıştır bunda herkes hem fikir ama öyle istifa ettirerek yeni başlayan bir sezonu başlamadan bitirmeye kimsenin hakkı yoktur diye düşünüyorum.. Onun için birlik olma zamanı geçte olsa bişeyler olacak inanıyorum(inanmak zorundayım başka trabzonspor yok)..

keles76
25.07.2006, 16:54
Arkadaşım İbrahim Hacıosmanoğlu zaten ne iş yapardıki etsin istifasını kaçmak çaremi eğer sen direncini kaybettiysen bırak git.
demekki başkana sözlerini tutturacak dostu yok böyle zamanlarda yanında olan ve ona seçim sözlerini hatırlatacak .Kim bu td miki transfer yapılmadı diye istifa ediyor.

ts_fan
25.07.2006, 16:57
İstifa etsinler mi etmesinler mi?Bunu tartışana kadar, Başkana ve yöneticilere nasıl verdikleri sözleri yerine getirtiriz, nasıl onları harekete geçirtiriz bunun istişaresini yapmalıyız.

murat
25.07.2006, 16:59
Yönetimin istifasını istemek bile yaniış. Ne kadarda benimde güvenim yok denilecek kadar azaldıysa şuan yönetimin istifası bize birşsey kazandırmaz.. Sezon başlasın maçlar oynasın ozaman herşey daha açık ortaya çıkacaktır.

Çebi
25.07.2006, 17:02
Burada istifadan bahseden arkadaşların da "şuan istifa gelsin" diye bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum...

Aralık ayında gerçekleştirilecek kongrede gereken yapılmalı...

Trabzonspor'da hiçbir geçmişin olmayacak, sadece cebine güvenerek verdiğin sözlerle bir heyecan kasırgası estireceksin ve başkan olacaksın bu sayede ardından da bu sözlerini yerine getirmeyeceksin...E niye sen o zaman?...Kulübü kendi imkanlarıyla yönetebilecek yeteri kadar insan var zaten Trabzon'da eğer farkın yoksa niye Trabzonspor'da hiç mazisi olmayan bir ismi o koltukta oturtsun bu insanlar?..

Bu insanları gidişattan memnun olmadıkları için suçlayamazsınız...Sabır sabır 8 ay oldu...8 ay da sürekli kendileriyle çeliştiler...Yıldız transferi garantisi ardından takım içi denge söylemleri...Hoca konusunda çizilen istikrarsız arayış...Yönetim dışından da bazı isimlerin yıldız futbolcu alacaklarına dair söylemler ardından bu isimlerden gelen yalanlamalar...Stadı yıkıyoruz, maçları nerde oynayalım İstanbul mu Fatih stadı mı derken mevcut yere stad yapılmaz taşınması lazım söylemleri, ardından yeniden bir kaç yabancıyı ki bunlar malum firmanın yabancıları Trabzona getirip stad için mevcut alana proje hazırlanacağı söylemleri...Seçim sürecindeki vaadlerin tamamı için sürekli değişik açıklamalar dinliyoruz...

Aralık...

SDanışmaz
25.07.2006, 17:03
Yönetimin istifasını istemek bile yaniış. Ne kadarda benimde güvenim yok denilecek kadar azaldıysa şuan yönetimin istifası bize birşsey kazandırmaz.. Sezon başlasın maçlar oynasın ozaman herşey daha açık ortaya çıkacaktır.

Bu kadar...

selcuk
25.07.2006, 17:03
İstifa etsinler mi etmesinler mi?Bunu tartışana kadar, Başkana ve yöneticilere nasıl verdikleri sözleri yerine getirtiriz, nasıl onları harekete geçirtiriz bunun istişaresini yapmalıyız.
ts batar onlar o vaadleri biz onlara gerceklestirtebilene kadar
bisey diyelim elma gibi gözüküyorsa elma gibi kokuyorsa ve tadida elma gibiyse o bi elmadir
bu yönetimde bi boka yaramaz bu hem görülüyor hem koklaniliyor en kötüsüde sinirkrizi gecirtiriyor

ozcan_asanoglu
25.07.2006, 17:06

bugünün en mantıklı yazılarından biri.

BMN olarak harekete geçelim, bu kadroyla bir yere varılamayacağını, yılların tecrübesi Lazaroni'nin de gerçeği gördüğünü ve bu nedenle transfer istediğini, mutlaka takviye gerektiğini başkana, yönetime bildirelim, faks yağmuruna tutalım, birşeyler yapalım...

transfer yapılmazsa hoca bile istifa edebilir...

Emorfo
25.07.2006, 17:06
Trabzonspor'da hiçbir geçmişin olmayacak, sadece cebine güvenerek verdiğin sözlerle bir heyecan kasırgası estireceksin ve başkan olacaksın bu sayede ardından da bu sözlerini yerine getirmeyeceksin...E niye sen o zaman?...Kulübü kendi imkanlarıyla yönetebilecek yeteri kadar insan var zaten Trabzon'da eğer farkın yoksa niye Trabzonspor'da hiç mazisi olmayan bir ismi o koltukta oturtsun bu insanlar?..

Kim varmış Trabzon'da bu kulübü büyük hedeflere ulaştıracak ben öyle birini ve ya birilerini göremiyorum...

ts_fan
25.07.2006, 17:07
ts batar onlar o vaadleri biz onlara gerceklestirtebilene kadar
bisey diyelim elma gibi gözüküyorsa elma gibi kokuyorsa ve tadida elma gibiyse o bi elmadir
bu yönetimde bi boka yaramaz bu hem görülüyor hem koklaniliyor en kötüsüde sinirkrizi gecirtiriyor

O halde gereği nedir, ne yapılmalıdır?Somut şeyler üzerinden konuşalım lütfen.

Mehmet
25.07.2006, 17:10
Konu açılmasına bişey dediğim yokda
yönetim istifa etsin diyemem.
Bi durun hele biraz daha.

Çebi
25.07.2006, 17:10
Kim varmış Trabzon'da bu kulübü büyük hedeflere ulaştıracak ben öyle birini ve ya birilerini göremiyorum...

büyük hedeflerden bahsetmedim farkındaysan...Mevcut yönetimin de büyük hedefler için gerekenleri yapmadığından ötürü "Trabzon'da kulübü kendi imkanlarıyla yönetebilecek yeteri kadar insan var" dedim...

Kul
25.07.2006, 17:14
#BordoMavim

Eğer bu yönetim aralıkta gidecekse neden geldi? Peki bunları seçen seçmen bu günleri düşünmedi mi? Her zaman Trabzonlular futboldan çok iyi anlar gibi lafları duyuyoruz. Futboldan anladığımıza katılıyorum.. Peki yönetimi seçerken neden bu bilgilerimiz bize yön vermiyor? Bu seçmenler futbolla uzaktan yakından alakası olmayan birini seçerek Trabzonspor'a ihanet etmemiş midir? Biz ne zaman birlik olacağız?
İstikrar kardeşim istikrar azize'de ilk geldiğinde birşeyden anlamıyordu..

SDanışmaz
25.07.2006, 17:15

Madam böyLe diyorsun, sen başLa biz devamını getireLim :)

Emorfo
büyük hedeflerden bahsetmedim farkındaysan...Mevcut yönetimin de büyük hedefler için gerekenleri yapmadığından ötürü "Trabzon'da kulübü kendi imkanlarıyla yönetebilecek yeteri kadar insan var" dedim...

Ahmet dur daha stad yapacaklardı :) Stad olayındaki sürekli değişiklikler havalimanın gelecek sene büyütülmesi ile ilgiliydi. İki proje hazırlanıyormuş biri akyazı tarafı için biri de mevcut yerinde. Hangisi uygun görülürse oraya yapılacakmış stad. Yıldız olayına takılıp kalmamak lazım stad konusu daha önemli yönetime baskı yapılacaksa bu konuda yapılmalı, günü kurtarmaktan vaz geçelim artık geleceğimizi kurtaralım...

Külünkoğlu
http://img206.imageshack.us/img206/8014/tstaktikyj0.jpg

selcuk
25.07.2006, 17:17
arkadas ben 3 bin km uzaktayim ne yapiym bir iki kisiyi uyandiriym dedim ne yapilmali cok kolay istifaya davet edersin sonra ts taraftar grublari bi biyerde bulusur ve kim basa gelmeli diye tartisir ve o kisiyi basa davet ederiz o adamda sonra davet edildigi icin rahat calisir benim icin bu is bukadar bence kimmi olmali agaoglunla haciosmanoglu bu ikili bize bence basariyi getirir önümüzdeki 5 yilda bise olmadimi benide baskan adayi olarak önünüzde görebilirsiniz neden olmasin bari ozaman kendi yüzümden sinir krizi geciririm

Çebi
25.07.2006, 17:18
@A-LeeCool

Bunları seçen seçmen verdikleri vaadlerin yerine geleceğini düşünerek seçti...Sırf istikrar olsun diye devam etmenin anlamı nedir?...Mevcut gidişatla sadece başarısızlığın istikrarı olur..

Aziz Yıldırım ile nasıl bir tutarsın Albayrak'ı...

Aziz Yıldırım takımı rezilleri oynarken her yere tesisler yapıyordu büyük hedeflerin altyapısını hazırlıyordu...Albayrak ne yapıyor?

SDanışmaz
25.07.2006, 17:19
#BordoMavim

Eğer bu yönetim aralıkta gidecekse neden geldi? Peki bunları seçen seçmen bu günleri düşünmedi mi? Her zaman Trabzonlular futboldan çok iyi anlar gibi lafları duyuyoruz. Futboldan anladığımıza katılıyorum.. Peki yönetimi seçerken neden bu bilgilerimiz bize yön vermiyor? Bu seçmenler futbolla uzaktan yakından alakası olmayan birini seçerek Trabzonspor'a ihanet etmemiş midir? Biz ne zaman birlik olacağız?
İstikrar kardeşim istikrar azize'de ilk geldiğinde birşeyden anlamıyordu..

Ali hakLısın ama bizim sorunumuz zaten bu... BİRLİK İÇİNDE OLAMAMAK...

Emorfo
25.07.2006, 17:20
Aziz yıldırım 3 sene şampiyon yapamadı takımı o halde Albayrak'ın 2 senesi daha var :)

kolombo
istifa beklentisi çok erken konuşulması bile doğru değil. yapılması gerekenin yönetime, verdiği sözleri takımı seven ve gönül veren taraftar grubu olarak doğru, haksız duruma düşmücek şekilde hatırlatmak

BOZOHAN
Evet arkadaşlar aceleniz nedir
Uefadan bi elenelim
Lig başlasın
3-5 malubiyet alıp ligden kopalım
Sonra yönetimden 3-5 istifa daha olsun
devre arasında hedefimiz uefa olarak açıklansın
liderin 20 puan arkasından ilerleyelim
Küme düşme potasının bir kaç puan üzerinde gezinelim
ondan sonra bakarız

ne alakası var. aklın sıraca millete gaz veriyosun. bu külüp sezon başlamadan istifayı kaldıramaz. bir yılımız hebamı olsun. senin yaptığının adı başkadırda neyse boş ver.

SDanışmaz
25.07.2006, 17:21
Aziz yıLdırm 3 sene bekLedi ama mükemmeL tesisLer yaptı... İstediği oyuncuyu aLdı... vs. vs...

keles76
25.07.2006, 17:21
Ahmet dur daha stad yapacaklardı :) Stad olayındaki sürekli değişiklikler havalimanın gelecek sene büyütülmesi ile ilgiliydi. İki proje hazırlanıyormuş biri akyazı tarafı için biri de mevcut yerinde. Hangisi uygun görülürse oraya yapılacakmış stad. Yıldız olayına takılıp kalmamak lazım stad konusu daha önemli yönetime baskı yapılacaksa bu konuda yapılmalı, günü kurtarmaktan vaz geçelim artık geleceğimizi kurtaralım...
kesinlikle katılıyorum altyapı ve stad kesinlikle yıldız transferinden daha önemlidir ve bu yönetimi stadı yaptırmadan göndermiyelim.

kutoz
25.07.2006, 17:23
Ooo BMN, erken şenlenmiş... İstifa başlığı açılmış bile...

Uşaklar durun bakalım. Şuan istifa karar bile alsalar, en erken Aralık ayında kongreye gidilir. Bu yüzden en azından bu başlığı Aralık ayına kadar erteleyelim derim ben.

Şimdi bir telefon görüşmesi yaptım, kulüp yönetiminden bir büyüğümüzle. Onun söylediklerini buraya yazmak istemiyorum. Ama durumun, geçen sezon sonundan daha geride olduğunu söyledi. Açıkcası transfer mransfer hak getire. Bu yüzden, takımımıza sahip çıkmaktan başka alternatifimiz yok şuanda. Bu yönetim işini beceremedi ama Trabzonspor futbol takımının moralsiz sezona başlamaması içinde elimizden geleni yapmalıyız. Bu yüzden, bu tür başlıkların şimdi ne yeri nede zamanı diye düşünüyorum. Enerjimizi taraftar olarak başka noktalara taşıyalım. Yönetime tepkimizi yada alkışımızı yeri geldiğinde de yaparız. Ama şuan değil.

Ahmet54
25.07.2006, 17:25
bende bu yönetimden cok umutluydum ancak her gecen gün umudumu bosa cikardin.. artik bana cok ama cok itici geliyorlar.. bir söyledigi, digeriyle celisen... kendi reklami icin Trabzonsporu kullanan, söyledikleriyle milyonlarca insani aldatan kisiler istemiyoruz..
acikcasi bende bu yönetimin istifa etmesi taraftariyim.. ama biz illaki is isten gectikten sonra tepki verecegiz hadi bekleyelim dediginiz gibi ancak yasanan hayal kirikliklarindan sonra cok gec olabilir...onun icin tepkiyi zamaninda vermeliyiz ki herkes ona göre ayagini denk alsin...
bende bu yönetimin kendi icerisinde birlik olamadigini kanaati cok fazla artik bu yönetimden umudumu kestim... ben öyle yildiz filanda alinacagini sanmiyorum baksana adamlar zeytinyagi gibi üste cikiyor... ne diyeyim rabbim insalalh bize söyle adam akilli bir yönetim nasip eder...

Çebi
25.07.2006, 17:26
Aziz yıldırım 3 sene şampiyon yapamadı takımı o halde Albayrak'ın 2 senesi daha var :)

3 yıl şampiyon yapamazken bir stad yapıldı, Samandıra Tesisleri’nin yapımı 2000 yılında tamamlandı, Kızıltoprak’ta bulunan altyapı tesisleri 1999’da, Kapalı Spor Salonu ise 2001’de hizmete açıldı. Dereağzı tesisleri modernize edildi Altyapı ve amatör şubelerin hizmetine sunuldu...

Yani şampiyonluğun altyapısı kuruldu...

Karşılaştıralım mı yine de:)

SDanışmaz
25.07.2006, 17:26
Ooo BMN, erken şenlenmiş... İstifa başlığı açılmış bile...

Uşaklar durun bakalım. Şuan istifa karar bile alsalar, en erken Aralık ayında kongreye gidilir. Bu yüzden en azından bu başlığı Aralık ayına kadar erteleyelim derim ben.

Şimdi bir telefon görüşmesi yaptım, kulüp yönetiminden bir büyüğümüzle. Onun söylediklerini buraya yazmak istemiyorum. Ama durumun, geçen sezon sonundan daha geride olduğunu söyledi. Açıkcası transfer mransfer hak getire. Bu yüzden, takımımıza sahip çıkmaktan başka alternatifimiz yok şuanda. Bu yönetim işini beceremedi ama Trabzonspor futbol takımının moralsiz sezona başlamaması içinde elimizden geleni yapmalıyız. Bu yüzden, bu tür başlıkların şimdi ne yeri nede zamanı diye düşünüyorum. Enerjimizi taraftar olarak başka noktalara taşıyalım. Yönetime tepkimizi yada alkışımızı yeri geldiğinde de yaparız. Ama şuan değil.

İyide abi bu yönetim göreve taLip oLmadan önce hiç mi düşünmedi bunLarı?

Düşünmedi mi ben bu haLLere düşersem futboLLa yatıp kaLkan bir şehrin ne haLLere geLeceğini?

Düşünmedi mi bu takım 40 yıLdır şampiyonLuk bekLiyor...

...

DİNÇ
25.07.2006, 17:28

Arkadaşlar, 100 derecedeki kaynayan suya dönmüşüz...
Bence bu yönetime biraz daha sabır edelim...1-2 ay daha bekleyelim...Belki bir düzelme olur...Kötü olursa zaten 23 yıldır kötüyüz...

İyi olursa ne kadar da seviniriz...

23 yıldır bekliyoruz 1-2 ay daha sabredelim...Belki bir bildikleri vardır....

Emorfo
25.07.2006, 17:30
3 yıl şampiyon yapamazken bir stad yapıldı, Samandıra Tesisleri’nin yapımı 2000 yılında tamamlandı, Kızıltoprak’ta bulunan altyapı tesisleri 1999’da, Kapalı Spor Salonu ise 2001’de hizmete açıldı. Dereağzı tesisleri modernize edildi Altyapı ve amatör şubelerin hizmetine sunuldu...

Tamam da 2 sene de stad yaparlar , kartal tesislerinde benzin istasyonu kurulur, havalimanı genişleyecek devlet desteğiyle yeni tesisler Akyazı'da yapılır... Olmadı yaylada da bir tesis yapılır...:) Yani karşılaştırma yapmak için biraz erken...Ayrıca Fb bu süre zarfında öyle çok kaliteli yıldız mıldız almadı. stad işini büyük oranda bitirdiler ardından stadı doldurmak için Hojdonk felan alındı... ha pardon ordegayı unuttum :)

SDanışmaz
25.07.2006, 17:30
Bence bu yönetime biraz daha sabır edelim...1-2 ay daha bekleyelim...Belki bir düzelme olur...Kötü olursa zaten 23 yıldır kötüyüz...

Ben her sene seneye başarırız diye kendimi teseLLi etmekten bıktım :o

kutoz
25.07.2006, 17:33
@ ThE_s2d

İyide abi bu yönetim göreve taLip oLmadan önce hiç mi düşünmedi bunLarı?

Düşünmedi, yada düşünenleri küstürdüler...

Düşünmedi mi ben bu haLLere düşersem futboLLa yatıp kaLkan bir şehrin ne haLLere geLeceğini?

Düşünmedikleri için, bu işin çok kolay olduğunu sandılar. Ama Trabzonspor kulübü gibi bir dünya kulübünde yöneticilik yapmak, Büyükşehir Belediyede yöneticilik yapmaya benzemediğini anladı Sn.Başkan. Fakat anladığında iş işten geçmiş oldu. Anlayacağın, rüya bitti ve artık gerçekler yaşanıyor

Düşünmedi mi bu takım 40 yıLdır şampiyonLuk bekLiyor...

Bunu düşünerek yola çıktılar. Ama tamamen donanımsız, birikimsiz yola çıkıldı. Herşey para değildir malesef. Bilgi olmadan, para bir işe yaramıyor işte. Bknz. hazırlık kampında oynadığımız takımlara. Adam gibi bir organizatörle, daha güçlü takımlarla mücadele edemezmiydik. Geçen sezon bile hazırlık maçı yaptığımız takımlar bundan on kat daha iyiydi. Thun bile şampiyonlar liginde adından söz ettirdi. Yani donanımsız geldikleri için, şuan sıkışmış durumda yönetimimiz

...[/QUOTE]

Ahmet54

takimdasim acikcasi ben senin kadar sabirli degilim.. yok söyledikleri birbirini tutsa sabredlim diyecegim ama resmen bizi salak yerine koyuyorlar.. yok anlastik, yok geliyor daha ellerinde djkoji bile cikaramadilar .. valla sizin azminize, sabriniza hayranim.. yok biz bu isi beceremiyoruz yada su kadar beceriyoruz deseler sorun yok sabredecegiz ama bunlar lafta mangalda kül birakmiyorlar..
bilmeleri gereken birsey var lafla peynir gemisi yürümez....

ts_fan
Madam böyLe diyorsun, sen başLa biz devamını getireLim :)

Şu anda yönetimin hareket alanının dar olmasının ana nedeni maddiyat gibi gözüküyor diyeceğim, gözüküyor iyimser bir kelime olacak.Çok açık bir şekilde kulüp maddi zorluk içinde, sırf bu yüzden de olası (ki öyle söyleniyor---ya talip olanların fiyatı yükseliyor ya da dengelerin sarsılacağından bahsediliyor; bunlar tamaıyla maddi konulardır) transferler gerçekleşmiyor.Tüm Trabzonspor'luların katılacağı bir kampanya başlatalım, ki biz bunu diğer takımlar gibi borcumuzdan dolayı değil Trabzonspor'a olan vazgeçilmez bağlılığımızdan, sınırsız sevgimizden dolayı yapacağız, bu anlamda da gocunulacak bir durum olmayacaktır.Keza kulübün lisanlı ürünlerine, kombinelere, dergiye sarılalım.Bunları yaparsak o zaman kulüpte yöneticilik yapan insanların karşısında çıkıp birşeyler söylemeye hakkımız olur diye düşünüyorum, böylece onlarda belki yapmaları gerekenleri yapmadıklarını anlayıp daha bir aktif yöneticilik yaparlar.En önemli şeylerden birininde birlik ve beraberliğin her alanda gerçekleşmesi gerekliliğidir, kişiler birbirini sevmesede kişilerin ortak sevgilisi Trabzonspor'dur, bunu unutmadan ortak paydamız, sevdamız Trabzonspor'un etrafında bir arada olmak hiç kimseye birşey kaybettirmez, aksine Trabzonspor'a kazandırır.Dolayısıyla da bizler kazanan (zirvede) bir Trabzonspor ile daha mutlu oluruz, keza bizi dünyada en fazla mutlu eden şeylerden en önde geleni Trabzonspor'un zirvede olmasıdır.

selcuk
25.07.2006, 17:36

ark hersey tamamda cilginlar neye uyuyor ts in en güclü taraftar grubu siz degilmisiniz ne islem yaptiniz kime yol gösteriyorsunuz birisine yanlislarini tarf ettinizmi cilginlar yildan yila beni hayalkirikligina ugratiyordu ufakken televizyonda sizi stadda görürken gururlaniyordum ama bugün bi taraftar grubunun görevinin hepsi stadda takimi desteklemeyle bitmedigini ben biliyorum evet ondan icraatleriniz ne yönetim en fazla dinleyecegi grup sizsiniz bu ayricaligi nasil kullaniyorsunuz

SDanışmaz
25.07.2006, 17:37
Yeri değiL ama şunu söyLemeden geçemeyeceğim...

Ben son 2 sezondur Ş.L. eLemeLerinden sonra ağLamamak için kendimi zor tuttum. Tutmuştum ama yinede göz yaşLarım oLduğu yerde durmamıştı...

Ben bu takımı böyLe seviyorum, bunLar nasıL seviyor?

Kul
25.07.2006, 17:38
#BordoMavim

Bir insan bile 9 ayda doğuyor.. Adam 8 ay olmuş kulübün başında ne yapmasını bekliyorsunuz? Verdiği sözleri yerine getirmeyeceğim diye birşey duymadım.. Stad yaptıracağım demişti kongrede ilk adımını attı.. Azize ilk 8 ayında onları yaptı sanırım?..:S İstifa istiyorsanız takımı karşılama yaparken tepkinizi koyabilirdiniz.. Bence tepkiyi yönetimi seçen seçmenlerimize gösterelim..

SDanışmaz
25.07.2006, 17:42
.Keza kulübün lisanlı ürünlerine, kombinelere, dergiye sarılalım.

Ah Recep Abim ahh...

Bu başarısızLık ortamında bunLarı yaptırmak çok zor...

Ben kendimden örnek vereyim. Son 2 sezondur LisansLı ürünLer aLdım. Daha da fazLa aLmak istediğim zaman babam: "Bu takım için mi bunLarı aLıyorsun?" diyor...

AsLında kendiside çok çok seviyor ama takımın haLine sinirLendiği için böyLe diyor...

Harun
25.07.2006, 17:43
41/32 öndeyiz:D

laz_hayri_61
25.07.2006, 17:44
yönetimi istifaya çağırmak için şu an çok erken bence....TRABZONUMUZ 20 seneyi aşkın zamandır şampiyon olamıyor daha doğrusu engelleniyor bazı şerefsizler(azize alişen papila) tarafından...bu yönetimde sene sonu bu şerefsizlerin üstesinden gelip bizi şampiyonluğa ulaştıramazsa ondan sonra GÜLE GÜLE deriz..

Burçak
25.07.2006, 17:48
şuanda burada yönetimin istifa etmesini isteyenlerin kızgınlığı , butaraftarların saf durumuna düşürülmesinedir. çıkıp tutarlı ikna edici bi açıklama yaparsın yine sabreder bu taraftar. ama yönetim öyle tutarsız açıklamalar yapıyorki gerilmemek elde değil. yönetim odasından dışarısı bukadar saf mı göründüğünü zannediyorlar. o sözleri ben mi verdim yaa. nedemek ben hemen yıldız alacağım demedim. 3 senelik görev sürem içinde alacağım demiştim. bunları nasıl diyebiliyorlar yaa. her basın açıkalamarında demedilermi ki herkesle anlaştık kontenjan boşalsın getiriyoruz. kontenjan da sortun yok peki adamlar nerede. 48 saat içinde getiriyoruz dendi neredeler? hafta sonu dendi pazartesiye kaldı . pazatrtesi oldu cuma ya kaldı. şimdide aysonu oldu.
çıkıp diyinki bi söz verdik ama şu şu sebeplerden dolayı olmuyor. ne bu her fırsatta bi tarih veriliyor beklenti içine sokuluyoruz sonra sanki o sözleri kendileri vermemiş gibi laflar ediliyor. burada yönetimin istifasını isteyenlerin hepsinin sıkıntısı bu. buna bende dahil. saf yerine koyulmak istemiyoruz.!!! yoksa bizde biliyoruzki başarı istikrardan gelir.

selcuk
25.07.2006, 17:49
41/32 öndeyiz:D
a mesajla camiyayi böldün hi
bende milletin görüsü nedir diye düsünmüsdüm bu basligi actim ekstrada bi anket yaptim teker teker saymamak icin

DİNÇ
25.07.2006, 17:49
#BordoMavim

Bir insan bile 9 ayda doğuyor.. Adam 8 ay olmuş kulübün başında ne yapmasını bekliyorsunuz? Verdiği sözleri yerine getirmeyeceğim diye birşey duymadım.. Stad yaptıracağım demişti kongrede ilk adımını attı.. Azize ilk 8 ayında onları yaptı sanırım?..:S İstifa istiyorsanız takımı karşılama yaparken tepkinizi koyabilirdiniz.. Bence tepkiyi yönetimi seçen seçmenlerimize gösterelim..

Kardeşlerim,
Durumumuza şöyle bir bakınca hemen Yönetim İstifa Derim...

Ama istifa çare olmuyor ki.

Bu başkanlık koltuğu çok acaip birşey...O koltuğa oturana kadar pembe tablolar, Dengesizlikler...

Başkanlık koltuğuna oturunca dengeler...Dengeler...

Bir çok başkanımız oldu...En çok Faruk Özak ve Sadri Şeneri sevmiştim...
Tamam parasızdılar ama ne yaptıklarını biliyorlardı...

Nuri Albayrakı da seviyorum...Konuşmaları seviyeli...Ama şu başkan olmadan önceki sözleri ve yönetimden transfer konusunda çelişkili açıklamalar çıldırtıyor beni....

Brezilyaya yönetici gönderdiğimizde kafam zonkluyor...

Ahhh Ahhh....Sabır....

kutoz
25.07.2006, 17:54
Arkadaşlar, bu saatten sonra yapılacak transfer, aceleyle yapılmış, plansız programsız yapılmış transfer olur. Bu transfer takıma katkı sağlarsa, tamamen sürpriz olur.

Bu yüzden, yönetim icraatlarıyla sınıfta kalmıştır. Ama zaman, istifaya davet zamanı değildir. İki elimizle futbol takımımıza sahip çıkıp, onları moralli bir şekilde lige hazırlamalıyız. istifa önümüzdeki aylarda işleyebilecek bir seçenektir. Bizim için aslolan Trabzonspor kimliğidir. Bunun değerini yüksek tutmak zorundayız.

Harun
25.07.2006, 17:57
46/32 öndeyiz:D

ts_fan
25.07.2006, 18:00
Manyak Harun:)goygoya devam.Ne mutlu sana beaa:D

SDanışmaz
25.07.2006, 18:04

MiLLet ne diyor, sen ne diyorsun :D

KoLpa oLduğun burdan beLLi :D:D

Ahmet54
25.07.2006, 18:21

daha 6 ay gibi kisa sürede bunu basardilar ve taraftarin yarisini lig baslamadan karsilarina aldilar birde lig baslayinca düsünemiyorum bile

kuzey_lee
25.07.2006, 18:23
istifa etsin diyen arkadaşlara kızan kesimden bazılarını geçen sene bu zamanlarda hatırlıyorum.aynı insanlar atay aktuğa istifa etsin derken neye dayanıyorlardı?

burada istifa etsin diyenler başarısızlık yüzünden istifa etsinler demiyor.verilen sözlerin tutulmadığını,ileride de bu sözlerin yerine getiremeyeceğini düşündükleri için istifa etsinler diyor.ne var bunda ters ya da yanlış bir düşünce?

bir de üstlerine gidiliyor ''adayınız kim'' diyerek..ben de geçen sene ''alternatif üretemeyenler eleştiri yapmasın'' dediğimde aynı/yakın insanlar üzerimize gelmişti çıkar birisi diye..sahi nuri albayrak hanginizin tercihi idi ki?bir anda hiç ismi duyulmamışken çıkmadı mı piyasaya?hacıosmanoğlunu kaç kişi tanırdı?bizim bildiğimiz cep telefonu bayisi zeyyat kafkası bazı arkadaşlar ''telekomünikasyon işiyle uğraşıyor'' şeklinde cafcaflı kelimelerle bize satmaya çalışmadı mı (aynı kişi dün zeyyat kafkası reklam yapmakla eleştirdi,töbe bismillah)...

demem odur ki elbet birisi çıkar,mevcut yönetimden daha hayırlı şeyler yapar.çok kasmamak lazım yani.

istifa etsinler

Punisher-61
25.07.2006, 18:32
bu yönetimin bize hayirli gelecegini sanmiyorum...cok beceriksizler ve sözlerini tutmuyorlar..

Cengiz Çubukcu
25.07.2006, 18:37
yönetime tam destek vermeliyiz...kesinlikle birşeyler yapmaya çalışıyorlar, bekleyip görelim.

Harun-61
25.07.2006, 18:39
iyi günde, kötü günde

hep arkandaydik, herdaim destekcin olacagiz...

inaniyoruz, güveniyoruz sana Büyük Ba$kan...

Punisher-61
25.07.2006, 18:41
inaniyoruz, güveniyoruz sana Büyük Ba$kan...

Büyük Baskan??? daha dur bakalim bi marifetini görmedik...

Harun-61
25.07.2006, 18:59
Büyük Baskan??? daha dur bakalim bi marifetini görmedik...

niyet hayir, akibet hayir in$aAllah ... :-)

Gürkan
25.07.2006, 19:02
iki tip vardır.
1 birşeyler yapmak istersin gücün yetmez
2 amac bırsey yapmamak yapıyormus gıbı gorunup zaman kaybettırmektır.

sızce albayrak hangısı...

Burçak
25.07.2006, 19:10
şuan itibariyle fazlasıyla 2 . şık

Mehmet_Mercanlı
25.07.2006, 19:20
Yönetim istifa etmesin biraz daha para yiyip biraz daha sabote ederek bir dahaki senenin hazırlıklarını yapsınlar.Kongrede de akıllı Trabzon delegeleri nasıl olsa sabote edecek birilerini bulurlar bu türkü de böyle sürer gider. Merak ettiğim bu yönetime oy veren delegeler hiç yönetimden birilerini arayıp hesap soruyorlar mı?Yoksa onlara oy verenler de bu oyunun bir parçası mı

Nadir Bekar
25.07.2006, 19:23
istifa ederse ne kaybederiz ;HİÇ BİR ŞEY KAYBETMEYİZ
ZATEN BİR YILI KAYBETMİŞ BULUNUYORUZ DAHA KAYBEDECEK BİŞEY DE YOK ZATEN
HİÇ YOKTAN İŞ YAPACAK BİRİLERİ GELİRSE BİR DAHA Kİ SENEYE BELKİ ŞAMPİYONLUK TÜRKÜLERİNİ SÖYLERİZ.........

poetricus
25.07.2006, 19:30
Poetricus
Bunu Kocaelispor yaptı şimdi transfer yapamıyor. pek bir şey değişmez..

Bunu yapmak içinde taraftarlarımız çok konuşmaktan ziyade kulübüne üye olması lazım... Bir yaptırım gücüne ulaşması lazım. Bu forum için konuşursak 10.000 üyesi varsa 1000 tanesi kongre üyesi olmalı ama ne yazıkki hiç bir şey vermeden çok şey isteyen bir taraftar kitlesine sahibiz.

Sevgili Emorfo,

Ben o iddiayı bir ironi olarak ortaya attım. Dikkat ederseniz "eşine rastlanmayan" değil "ender rastlanan" demiştim. Tribünlerden ya da taraftar organizasyonlarından oluşan bir yönetim de ancak bu kadarıı yapar demek istedim. Galiba anlaşılmadı. Kocaelispor'un durumunu biliyorum. Taraftarlar kendi aralarından bir yönetim çıkardı ve transfer yapamıyorlar. Trabzonspor yıldızlar, şampiyonluklar vaad eden bir yönetimi iş başına getirdi ve transfer yapamıyor. Vaktiyle bir reklâmda da dendiği gibi: "Fark göremiyorum ya siz!"

Taraftar konusunda aynı şeyleri düşünüyoruz. Bu konuya BMN Yazı Kurulundaki seri yazımın ilerleyen bölümlerinde değineceğim.

Muhabbetle...

Gürkan
25.07.2006, 19:34
bence onlar istifa etmneyide başaramaz.
48 saat gerekli.
yada ay sonuna kadar beklemek.

kolombo
25.07.2006, 20:07
bu konu başlığını açmak hiç doğru değil bence....kusura bakmayın ama bizden taraftar olmaz ne tepki vermesini biliyoruz,ne hakkımızı istemesini nede eleştirmeyi...

Harun
25.07.2006, 20:33
58/40 müstünlüğümüz devam ediyor.

Ben sözünü tutturmadan hiç bir yere göndermem başkanı.Sözünü tutsun sonra gereken neyse yaparız.

U.Sadıkoğlu
25.07.2006, 20:33
yerine kim gelecekki yine bu işten zararlı çıkan biz olacağız düzen bozulacak bilmem ne bilmem ne

Kasım Hilal
25.07.2006, 21:05
Öyle hemen istifa edeceklerse niye geldiler..
Yinetim istifa etmesin..
Ama bir şeyler yapsın artık!

trapezus61
25.07.2006, 21:27
Öyle hemen istifa edeceklerse niye geldiler..
Yinetim istifa etmesin..
Ama bir şeyler yapsın artık!
Bu konuyu konuşmak için henüzdaha erken diye düşünüyorum. Trabzonspor taraftarı olarak şu anda bize düşen tüm gücümüzle futbol takımımızın arkasında olmaktır.
Olası kötü sonuçların alınması durumunda bu yönetimin halini düşünmek bile istemiyorum... GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER....

Mayls
25.07.2006, 21:30
etsinler etsinler ama simdi degil. sezon sonu etsinler. simdi istifa ederlerse hicbiseye care olmaz.

Salih61
25.07.2006, 21:30
64 kişinin gördügünü 41 kişi göremiyor mu?...Herkesin kendi özgür iradesidir...İstifa etmeli veya etmemeli demek ama sabahdan beri şunu demeye ugraşıyoruz...Diyoruz ki şu anda olacak bir istifanın takıma hiçbir şekilde katkısı degil zararı olur...Asıl o zaman dengeleri bozarsınız...Daha önce de yazdım belki Lazaroni istifa eder...Futbolcuların motivasyonu bozulur...Vb gibi birsürü olumsuz şeyler olur...Bunları düşünebildik mi?...İstifa etsinler diyoruz ne kadar da kolay diyoruz...Hiç eksileri artıları düşündük mü?...
Bazı Renkdaslar Zaten bu seneden vazgeçtik yeni yönetim sonra ki sene gelir bizde Sampiyonluk Türküleri söyleriz...Ama biz gelecek olan yönetime bile en fazla 5-6 ay dayanırız sonra İSTİFA!!! diye bagırırız...Bu hep böyle olmuştur hepde böyle olacaktır...Çünkü Trabzonspor dışardan degil içerden zarar görmüştür ve bu kafayla görecektirde...Ayrıca İstifa etmesin diyen bu 64 kişi ne başkanın adamıdır ne de yönetimde akrabaları vardır aynı istifa etsin diyen 41 kişi gibi...Ancak 64 kişi görmüştür ki şu anda bir İSTİFA takıma zarar verecektir...Onlara kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum...Umarım diger 41 arkadasımda en kısa zamanda mantıklı düşünüp dogru yolu görürler...
Saygılarımla...

Cenkhan
25.07.2006, 21:33
Haklarımızın farkında değiliz demek ki. Bir açık bulundu mu her yönetimin kellesi isteniyor. Liman muhabbeti, siyasi eleştiriler akıllara zarar zaten. Diğer seçim dönemine kadar beklenir ne vermiş ne almış görülür. Ne sülükleri defettik biz. Ama bunun yolu istifa istemekten geçmiyor.

Başkan belli ki işin ehliyle çalışmıyor. Ben tabii ki iç yüzünü bilemiyorum ama bilenlerin anlatığı kadarıyla Trabzonspor'a zarar veriliyor ( Ülker ve Puma sponsorlukları). İş adamı kimliğiyle yönetime gelenlerin maddi konularda daha tecrübeli olması lazım. Ama ne zamanki enkaz devraldık, bir zamanlar sponsor bulamıyorduk edabiyatına girerler, o zaman süreleri dolmuş demektir.

Benim yıldızda, Denilson, Marçelinho, Ailton tipi oyuncularda gözüm yok. Hatta mümkünse uzak kalsınlar, takımın dengesi üflesen bozuluyor zaten ( motivasyon anlamında). Bizim anlamadığımız bir insanın sözünü yutup da hala rahat rahat o koltukta oturabiliyor olması.

Bu takımın kimseye ihtiyacı yok. Ama bu orada olanlara değer vermiyoruz demek değil. Vaadlerini yerine getirmelerini, kendi menfaatlerinin yerine kulübünkini gözetmelerini istiyoruz bu kadar. Bunu baskı olarak değerlendirenler bu yükün altına hiç girmeyeceklerdi.

Eleştiri hakkımız her zaman var, istifa kelimesinin ise kullanılmasından yana değilim.

< Son tavsiyem Zeyyat Kafkas'a, gitsin Erol Tuna'nın çayını içsin, bir tavla atsınlar. Kominikasyon işinde de başarılar.. >

gerçekefsane
25.07.2006, 21:47
İstifa etmesin. İnadına istifa etmesin.

Milyonlarca taraftarı olduğu söylenen Trabzonspor taraftarının bu sezon 2000 kombine bilet almış haberleri çıkıyorsa,istifaya çağıranlar önce kendilerine baksın.
Özkan Sümer'in söylediği söz, Yıldız isteyen gökyüzüne baksın.
Eleştirin ama Trabzonspor'a zarar vermeyin. Başka Trabzonspor yok. Bu anlayışla Trabzonspor şampiyon mu olacak.

İstifaya çağıranlar, olağanüstü kongre için tüzüğe baksın, tüzük açık

Punisher-61
25.07.2006, 21:54
İstifa etmesin.

Milyonlarca taraftarı olduğu söylenen Trabzonspor taraftarının bu sezon 2000 kombine bilet almış haberleri çıkıyorsa,istifaya çağıranlar önce kendilerine baksın.
Eleştirin ama Trabzonspor'a zarar vermeyin. Başka Trabzonspor yok. Bu anlayışla Trabzonspor şampiyon mu olacak.

Trabzonspora zarar vermeyin..bu cümle cok hosuma gitti.. Kulübe tarihinin en kötü dönemini yasatan adamin söyledikleri

Salih61
25.07.2006, 21:54
İstifa etmesin.

Eleştirin ama Trabzonspor'a zarar vermeyin. Başka Trabzonspor yok. Bu anlayışla Trabzonspor şampiyon mu olacak.Sözlerine katılıyorum...Dedigin gibi biz kendimizi hiç sorgulamıyoruz...Ts clubda bir forma için pazarlık yapıyoruz...Fiyatı begenmeyip almıyoruz...Ama elin ezikleri kendi magazalarında milyarlık alışverişler yapıyorlar...Bundan dersler çıkarmalıyız...
@Punisher
Söyledigin laflara kendin inanıyormusun?...Özkan SÜMER hataları ve Sevapları ile bu takım için çok şeyini vermiş...Zamanında hakaretlere ugramış ama yılmamış kişidir...Allah ondan razı olsun...

kutoz
25.07.2006, 22:05
İstifa etmesinler, istikrar istiyorum...

Evet evet, istikrar istiyorum. Bu cümlemi geçen yıl Atay Aktuğ'un kongre kararı aldığında da söylemiştim. Bakıyorumda, Atay Aktuğ istifa diyenler, şimdi Yönetim niye istifa etsin diyor...

Benim fikrim hala sabit. İstikrar istiyorum...

Ama bazı gerçekleri de görmezden gelmemek gerek. Sn.Nuri Albayrak kişilik olarak düzgün bir insandır. Çalışmayı da çok seviyor ve kendince Trabzonspor'a katkı yapmaya çalışıyor. Fakat; bu iş bir kişinin isteğiyle olacak iş değildir. Bu bir ekip işidir. Malesef, bu yönetim kurulunda ekip ruhu yoktur. Transferi kim yapıyor, birikimi ve donanımı var mıdır bilen yok. Eline veriyorlar bir liste hadi git Brezilya'ya... Bu iş böyle olmaz. İşi ehline bırakmak gerek. Avrupanın Ariel detarjanını ithal edeceğimize, birazda bu işleri yapanların yapabilme kriterlerini ithal etsek ya.

Bu yüzden, Aralık'ta kongreye gidilip Nuri Albayrak başkanlığında, yeni yönetimle, profesyonel klübün her teşkilatını profesyonel elemanları alarak yola devam edilmelidir.

gerçekefsane
25.07.2006, 22:10
Milyonlarca taraftarı olduğu söylenen Trabzonspor taraftarı

Trabzonspor dergisinin satışları ne kadar
Trabzonspor lisanslı ürün satışı ne kadar
Kombine bilet satışları ne kadar
Stadı doldurabiliyormusunuz,

bu soruları bir sorun, bu soruların cevabına bakarak, birisi gelir büyüklüğünüzü sorgular, sizler burada büyüklük tartışmasına girersiniz. Sözle büyüklük olmuyor. Sponsor bir firmanın diğer futbol takımları için yaptıklarına bakın, bir de Trabzonspor için yaptıklarına bakın, bir ders çıkarın

hamucera
25.07.2006, 22:15
bu ne ya şimdi

İslam Sezer
25.07.2006, 22:20
şu an istifa etmeleri trabzonspora zarar verir...

gerçekefsane
25.07.2006, 22:22
Televizyonda spor programlarında Trabzonspor'un haklarını savunan kaç tane Trabzonspor yazarı ve futbol yorumcusu var. Sağdan sayarsan beş tane soldan sayarsan beş tane.
yönetimi ve futbolcuyu eleştirmeye gelince taraftar birbiriyle yarışır. Tribunleri doldurmakla taraftar olunmuyor.

Nadir Bekar
25.07.2006, 22:49
ortada fol yok yumurta yokken ben neden kümese gireyim
yıldız gelsin kombinemi alayım diğer taraftarlar da alsın
geçen seneki kadro ile ancak 3. lüğe oynarız ,, başkanın da dediği gibi zirveye oynarız 3. lükde bir zirvedir.......................................... .................................................. .................................................. .................................................. .......EVET YÖNETİM İSTİFA LÜTFEN ,, LÜTFEN DİYORUM VE RİCA EDİYORUM YOKSAAAAA BU TARAFTAR SİZİ ORADAN İNDİRMESİNİ BİLİR............................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........

Sefaenes
25.07.2006, 23:11
ya istifa etse ne olacak sanki gelenler bunlardan iyi mi yapacak hep ayni hikayeler bizlere anlatacaklar bence gereksiz topic

Analyzer
25.07.2006, 23:12
İstifa etmesinler, istikrar istiyorum...

Evet evet, istikrar istiyorum. Bu cümlemi geçen yıl Atay Aktuğ'un kongre kararı aldığında da söylemiştim. Bakıyorumda, Atay Aktuğ istifa diyenler, şimdi Yönetim niye istifa etsin diyor...

Benim fikrim hala sabit. İstikrar istiyorum...

Ama bazı gerçekleri de görmezden gelmemek gerek. Sn.Nuri Albayrak kişilik olarak düzgün bir insandır. Çalışmayı da çok seviyor ve kendince Trabzonspor'a katkı yapmaya çalışıyor. Fakat; bu iş bir kişinin isteğiyle olacak iş değildir. Bu bir ekip işidir. Malesef, bu yönetim kurulunda ekip ruhu yoktur. Transferi kim yapıyor, birikimi ve donanımı var mıdır bilen yok. Eline veriyorlar bir liste hadi git Brezilya'ya... Bu iş böyle olmaz. İşi ehline bırakmak gerek. Avrupanın Ariel detarjanını ithal edeceğimize, birazda bu işleri yapanların yapabilme kriterlerini ithal etsek ya.

Bu yüzden, Aralık'ta kongreye gidilip Nuri Albayrak başkanlığında, yeni yönetimle, profesyonel klübün her teşkilatını profesyonel elemanları alarak yola devam edilmelidir.

İstikrar istiyoruz tamam ancak bu yönetimle olacak iş değil gibi gözüküyor. Nuri Albayrak iyi niyetli ve çalışkan bir insan olabilir. Hatta ben de böyle düşünüyorum. Ve fakat bu özellikler Trabzonspor başkanı olmaya yetmez. Zaten başkaca da bir özelliğine rastlamadık. Mevcut yönetimin kurumsallaşma alanında önceki yönetimlerce atılan adımları da hiçe saydığı başka bir topicte tartışılıyor. Albayrak yönetiminin tek vizyonu takıma yıldız oyuncular transfer edip kısa vadede başarı yaşamaktı. Başkaca da bir olayları olmadığı hem seçim öncesindeki vaadlerinden hem de seçildikleri günden beri yaptıkları icraatlerden belli. Kaldi ki tek dayanakları olan yıldız transferini de beceremediler. Bu yönetimin profesyonel kadrolaşmaya gideceğine filan inanmıyorum. İstikrar getireceğine de. Yol yakınken bırakmaları Trabzonspor'un yararına olur.

h@msi61
25.07.2006, 23:19
75 ytl olan kombineler bile satılmamış, yönetim mi yoksa taraftar mı istifa etsin? şimdi bi çok kişi çıkıp yok yönetim yıldız alsaydı o stad ful çekerdi diyecek yine. ama bizim stad yıldız topçu için değil, takımın aşkı için dolmalı...

Analyzer
25.07.2006, 23:26
75 ytl olan kombineler bile satılmamış, yönetim mi yoksa taraftar mı istifa etsin? şimdi bi çok kişi çıkıp yok yönetim yıldız alsaydı o stad ful çekerdi diyecek yine. ama bizim stad yıldız topçu için değil, takımın aşkı için dolmalı...

gs uefa şampiyonu olduğu sezon ali sami yende ortalama 15 bin seyirciye oynamıştı. Taraftarın stada gelmemesi, gelenlerin de takıma köstek olması elbette ki iyi birşey değil ancak bu durum yönetimin başarısızlığı için mazeret değil.

h@msi61
25.07.2006, 23:34
gs uefa şampiyonu olduğu sezon ali sami yende ortalama 15 bin seyirciye oynamıştı. Taraftarın stada gelmemesi, gelenlerin de takıma köstek olması elbette ki iyi birşey değil ancak bu durum yönetimin başarısızlığı için mazeret değil.
haklısın ama şuda var, yönetimin başarısızlığı da taraftarın başarısızlığı için mazeret değil. o küçük bir şehrin en büyük sosyal hayatı canı ciğeri. ama 2 hafta da bir stadı dolduramıyor o şehir. ve daha sezon başlamadan ilk maçlarda yönetimin eleştirileceği söyleniyor. yani eleştirilerden yepyeni bir sezona başlamış bir takımın etkileneceği hiç mi düşünülmüyor? biraz sabır, saha sonuçlarını görelim ona göre karar verelim. daha 2 sezon önce 11 hafta üstütte kazanıp türkiye kupası kazanan takımımızın orta sahasında sommers, emre toraman, ibrahim ege, hüseyin oynuyordu ya bunların hangisi yıldızdı? iyi oyuncu önemli ama daha önemlisi takımın havasıdır, rüzgarı arkana almaktır o sezon yaptığımız gibi. ve bunun için daha takım iyi kötü sonuçlar almadan yönetimi istifaya davet etmenin doğru olmıyacağını düşünüyorum, ne kadar beceriksiz olsalarda...

Emorfo
25.07.2006, 23:37
istifa etsin diyen arkadaşlara kızan kesimden bazılarını geçen sene bu zamanlarda hatırlıyorum.aynı insanlar atay aktuğa istifa etsin derken neye dayanıyorlardı?

burada istifa etsin diyenler başarısızlık yüzünden istifa etsinler demiyor.verilen sözlerin tutulmadığını,ileride de bu sözlerin yerine getiremeyeceğini düşündükleri için istifa etsinler diyor.ne var bunda ters ya da yanlış bir düşünce?

bir de üstlerine gidiliyor ''adayınız kim'' diyerek..ben de geçen sene ''alternatif üretemeyenler eleştiri yapmasın'' dediğimde aynı/yakın insanlar üzerimize gelmişti çıkar birisi diye..sahi nuri albayrak hanginizin tercihi idi ki?bir anda hiç ismi duyulmamışken çıkmadı mı piyasaya?hacıosmanoğlunu kaç kişi tanırdı?bizim bildiğimiz cep telefonu bayisi zeyyat kafkası bazı arkadaşlar ''telekomünikasyon işiyle uğraşıyor'' şeklinde cafcaflı kelimelerle bize satmaya çalışmadı mı (aynı kişi dün zeyyat kafkası reklam yapmakla eleştirdi,töbe bismillah)...

demem odur ki elbet birisi çıkar,mevcut yönetimden daha hayırlı şeyler yapar.çok kasmamak lazım yani.

istifa etsinler

Bu yazında beni andın galiba...
Senin şu yüzeysel yazılarına cevap vermek içimden gelmiyor fakat yalnış bilgi veriyorsun...

1- Geçen sene bu zamanlar Atay Aktuğ istifa etsin diye bir şey yazmadım. Tarihi hezimet yaşadığımız Anartosis maçında Avni Aker'deydim Trabzonspor ve taraftarlarımız konusunda büyük fikir değişiklikleri yaşamama rağmen, hayal kırıklığına uğramama rağmen yönetim istifa demedim, çünkü sezon başlamak üzereydi ve istifa hiç bir şekilde bu kulübe fayda getirmeyecekti. Ta ki Diyarbakırspor maçında aldığımız ağır yenilgiye kadar zaten ondan sonra ipler koptu Atay Aktuğ'da artık bu yükü taşıyamarak istifa etmek zorunda kaldı... Atay Aktuğ'u istifaya davet edilmesinin nedenlerini tekrar tekrar yazmaya gerek yok herhalde herkes biliyordur sen hala bilmiyorsun yapacak bir şey yok... Aynı hezimeti bu yönetimde de yaşatsa tepkim farklı olmazdı... Şimdi neden istifaya davet etmiyorsun diyorsun sezon başında neden istifaya davet edeyim, üstelik stad konusu nedeniyle bu yönetimin bende hala yeterli kredisi var...

2- İki sene üst üste aynı yanlışları yapan Atay Aktuğ'un malesef devam etme şansı yoktu... Yeni bir yönetim ve taze kan gerekliydi bunun tartışılacak bir tarafı yok bile. O dönemde alternatif isteyenlere MAY demiştim hatırlarsanız. Sonuçta o da bir alternatifti. Ayrıca Atay Aktuğ'un başkan seçildiği kongrede sonuca çok şaşırmıştım kendisine fazla şans tanımıyordum. Çok yuvarlak hedefler göstermişti Trabzonspor'u dünya kulübü yapacağım felan filan.... Atay Aktuğ'da bir anda çıktı ortaya... Daha sonraki kongrede ise Nuri Albayrak'ın ismi sürekli geçiyordu bir kaç hafta çeşitli toplantılar yapıldı ve adaylığını açıkladı. Kendisine hiç şans tanımıyordum benim tercihim İskender Önal'dı ta ki plan ve projelerini açıklayana kadar. Trabzonspor için Nuri Albayrak'ın daha hayırlı olacağını düşünmeye başlamıştım. Kendisine destek verenlerde bu plan ve projeler yüzünden destek vermişlerdir. Başkan adaylarının listelerini araştırınca Nuri Albayrak'ın listesindeki insanların bir çoğunun iş adamı olduğunu ve ne iş yaptıklarını foruma yapıştırmıştım. Zeyyat Kafkas'ın telekonimikasyon dalında bir adet şirketinin olduğunu ayrıca mermer işiyle uğraştığımı yazmıştım. Bunda ne gibi bir yalnışlık var onu anlamadım. Onları yazarken bunlar süper adamlar hepsi karun kadar zengin bokörler Trabzonspor'a süper katkıları olacak şöyledir böyledir gibi pohpohlayıcı şeyler yazmadım. Diğer adayların listelerine göre çok daha fazla iş adamı var dedim Nuri Albayrak'ın listesinde onu belirttim. Buna karşın İskender Önal'ın listesinin de oldukça iyi olduğunu belirttiğimi hatırlıyorum... Haşim Sayidoğlu olsun Zeyyat Kafkas olsun iş yerlerinde yapılan röportajlarla kendi reklamlarını yaptıklarını eleştirmemde ne gibi bir sakınca var onu da anlamadım. Yönetimi destekliyorum diye eleştirmeyeyim mi. Yöneticinin yalnış işlerini belirtmeyeyim mi. İbrahim Hacıosmanoğlu'nu kim tanırdı demişsin. İstanbul'da bu adamı tanımayanı dövüyorlar üstelik diğerleri gibi iş yerlerinin tebalalarının önünde röportaj yaptırıp reklamını yaptırmıyor öyle ve ya böyle Nuri Albayrak'ın listesinde herşeyi ile tek düzgün adam kendisidir. Bir kaç yönetici ile arasının açılmasının nedeni de o bir kaç yöneticinin kendisine haber vermeden Lazaroni ile anlaşmalarıdır zira kendisi Hector Cuper'le büyük oranda anlaşmıştı Trabzon kanadı denen kanattaki Haşim Bey hocanın maliyetinden korkup Lazaroni ile anlaşmıştır. Öyle ve ya böyle hocamız Lazaronidir desteklemektan başka çaremiz yok. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bu kırgınlığı seçimde büyük hedeflerle gelen yönetimin bu doğrultuda çalışmamasıdır. Gerekli transferler yapılmazsa bir gazeteye göre Trabzon'da basın açıklaması yapıp istifa edecekmiş...

3- Ne demek oluyormuş kardeşim öyle kelime oyunları yapıp ufak cinlikler peşinde koşmamak lazım. Söylemediğim sözleri söyledin diye diretmemek lazım. Olayların neden sonuç ilişkilerini iyi analiz edip olayları bulundukları şartlara göre değerlendirmek lazım.

Do you understand?

Burçak
26.07.2006, 10:10
http://www.karadenizgazete.com.tr/images/maviok.gif
Gündem Anketi
http://www.karadenizgazete.com.tr/images/anketres3.jpg
Trabzonspor Yönetiminin Transfer Politikasını beğeniyormusunuz ?http://www.karadenizgazete.com.tr/images/bar.gif
Evet
%15.31 (1095 oy)

Hayır
%84.69 (6056 oy)
Toplam 7151 Oy

www.karadenizgazete.com (http://www.karadenizgazete.com)

Gürkan
26.07.2006, 10:12
dunyanın her yerınde ama her yerınde seyırcıyı sahaya transfer ceker.kusura bakmasın takımı tutmak desteklemek ayrı seydır izlemek ayrı.kımse murat ocakı ızlemeye maca gıtmez yada çağdaşı.
bu soyledıklerım genel ıcın boyle. ozele baktıgımızda her maca gıden paf ytakımı bıle olsa ızleyen yerı gelıp ıdmanları bıle ızleyenler var.ama bunları tum taraftardan bekleyemezsınız.75 mılyon ne kadar az bır mıktar kımın ıcın 300 mılyon tl maas alan ıcın o 75 mılyon nedemek haberınız varmı.
ben trabzonda yasamıyorum ama bılıyorum kı karadenız sehırlerınde ekonomı hıcte ıyı degıl.bunu trabzondakı taraftarlar daha ıyı anlaması lazım.
taraftarların bır kısmı sureklı takıp halınde ıken bır kısmıda oynanan futbola takımın durumuna lıgın seyrıne ve avrupa kupalarına gore maca gıder.
son olarakta urun almayan maca gıtmeyen dergı almayan konusmasın elestırmesın.
yani parası olmayan sussun.parası olan konussun.iyi.

siz hiç iyi futbol oynamayan,yıldızı olmayan,iddaası oolmayan takımızın macına cebınızdekı belkı de son parayı verıp gıdermısınız.(bu laflarımı bol paralı yada baba parası yıyenler yada bır takım kısılere sorumlulukları olmayan -eşi ve cocugu gibi- kişiler anlayamaz.)

noname
26.07.2006, 10:15
Su bulandırmak için birebir olmuş bu konu. Transfer sezonu bitmemiş, ve Koyduğu hedeflerden herhangi birindeb vazgeçmiş değil yönetim. Konu kapansın. Ayıp bize!

schumi
26.07.2006, 10:44
Trabzonsporda şuanda yaşanması gereken en son şey yönetimin istifasıdır... verilen sözlerin tutulmadığı doğrudur.. bundan sonra yıldız transfer adı altında oyuncular takıma katılsada verilen sözler yerine gelmiş olamaz.. nitekim bu takım bundan önceki sezonlarda da transferde geç kalmış ve bunun bedelinide kupalara veda ederek ödemiştir.. hal buyken aynı hatalara düşmek ve de gelirken yıldız vaatleriyle gelerek şuana kadar birşey yapamamak da istifayı gerektirmemektedir..bu takım sahaya çıkıp kazandıkça herkes yönetimin arkasında olacaktır verilen sözlerin tutulmamasının çok da önemi olmayacaktır.. bunun benzerlerini bundan önceki yıllarda çokca yaşadık.. bence her yönetim gibi bu yönetiminde kurdukları kadro ile elde edecekleri saha sonuçlarını beklemek lazım.. sonuçta Trabzonsporda istikrar olmalıdır bunun adına yeni sezonu beklemek zorundayız diye düşünüyorum her ne kadar taraftarın enayi yerine konulması kanıma dokunsada!

SDanışmaz
26.07.2006, 11:18
DiyeLim ki AraLıktaki kongrede yönetim değişti. Yeni geLen yönetimden ne bekLeyebiLiriz ki bu sezon?

Külünkoğlu
26.07.2006, 11:22
siz hiç iyi futbol oynamayan,yıldızı olmayan,iddaası oolmayan takımızın macına cebınızdekı belkı de son parayı verıp gıdermısınız.(bu laflarımı bol paralı yada baba parası yıyenler yada bır takım kısılere sorumlulukları olmayan -eşi ve cocugu gibi- kişiler anlayamaz.)

demogoji yapma aramızda öyle insanlar var ki maddi ve manevi fedakarlık konusunda sınıfta kalırsın, bilmeden genele sallama neyin peşindesin ?

Aslıhan
26.07.2006, 11:26

Ne Yanİ Yildiz Yoksa Taraftarlik Ta Yok öyle mi ?

iyi de biz bu takımı yıldızları var diye sevmedik ki !!

Naim
26.07.2006, 11:35
Başkandan zeere Kadar Haz etmiyorum Sevmiyorum
kendisinin Seçildiği gün Tribünde Yağmur altında BJK maçındaöğrendik geçen haftaya kadarkendisinedestek de verdim kendimce zımmende olsa
bugun Gelinen Noktada ona inanmıyorum Güvenmiyorum Desteklemiyorum
gitmesinide istiyorum

ANCAK

Başkan demek Kulüp demek değildir Başkan demek takımda demek değildir
heleki Başkan Demek Trabzonspor demek asla değildir

O nedenle Oyle Başkana Kızarım söverim gerekirse içimden ama öyle Başkan kötü ,yıldızları almadı, stad konusu muamma iyi o zaman Takıma sırtımızı dönelim! yok oyle işler.
Öyle Yıldız için yeni Stad için takıma destek vereceklerle zaten işimizolmaz
Stada da gideriz sonuna kadar desteğimizi veririz Orada Gerekiyorsa başkanı istifaya da davet ederiz (Söz verip umursamadıkları bizledalga geçtikleri için)
Ama takıma sırtımızı dönmeyiz Dönenlede işimiz olmaz

ARAGORN01
26.07.2006, 11:44
soz vermek hic de zor bir sey degildir. zor olan verilen sozun yerine getirilmesidir. verilen soz kucuk olsun, buyuk olsun, oylesine soylensin veya iki gozum onume aksin gibi dramatik laflar edilsin yine de sozdur. verilen sozun yerine getirilmemesi soz verilen kiside kendisinin onemsenmedigi hissi yaratir. bu hissin yogunlugu kisiden kisiye degisir.

verilen sozun yerine getirilmeme nedenleri de turlu cesitlidir. eger sozunu yerine getiremeyen kisinin iki elinin kanda oldugu dusunuluyorsa, tolerans gosterilebilir. ama mazereti sizi tatmin etmiyorsa, sozlerin tutulmasini onemsemenizle dogru orantili olarak kendinizi degersiz hissedebilirsiniz. mumkundur..

ARAGORN01
26.07.2006, 12:00
Bir metre iş yapmayı, bir kilometre söz vermeye değişmem.

JAMES HOWELL

Ağır söz veren, hızlı iş yapar.

ROUSSEAU

Sözler, tutulmamak için verilir.

SWIFT

Emorfo
26.07.2006, 12:01
Sakla samanı senin ki benden kara!
İnek Şaban
:)

Travelair
26.07.2006, 12:06
Beşiktaş başkanı Serdar Bilgilinin başarısızlığının önüne nasıl geçip üste çıktığını hatırlayın. Her maç edilen küfürler ilk defa etkilemişti başkanı.

Yine bugünkü başkanları Demirorenin nasıl son 2 sezondur başarısızlığını örtüp üste çıktığına bakın. Del Bosqueye, Rızaya yükledi suçu kendisi düzlüğe çıktı tekrar. Aynı şekilde geçen sezon da imdadına Aziz Yıldırım yetişti.

Anlatmak istediğim şu: Başkana baskı yapalım yıldız alsın diye. Ama onu yuhlayarak, ona hakaret ederek tribünlerde ona istifa edip üste çıkma şansını vermeyelim. Haklı iken haksız duruma düşmeyelim

ARAGORN01
26.07.2006, 12:13
1. Mazeret bulmayi iyi basaran kisinin, baska bir seyi iyi basardigi pek görülmez. (kaynak 1)

Yönetime geldikleri günden beri söz ve vaad verip sonra o vaadlerin neden gerçekleşmiyeceğini anlata anlata bitiremeyen sayın başkan ve yöneticilerin davranışını nasılda açıklıyor bu atasözü. Üstüne üstlük başka bir sinyalde veriyor. Bu yönetim başka bir şeyi iyi başaramaz çünki günleri mazaret üretmekle geçiyor.

2. Lafla peynir gemisi yürümez (kaynak 2)

Başa geldiklerinden beri vermedikleri söz kalmadı. Hadi size bir iki örnek verelim;

a) Iki yıldız alınacak ve her biri 10 milyon dolarlık olacak ( Yönetime geldiklerinde)
b) Yıldızların birini sayın başkan diğerinide zengin bir iş adamımız alacak. (Ik hafta sonra)
c) Eğer kulüp bütçesi aşılırsa başkanımız cebinden ödüyecek. (Bir ay önce)
d) Dengeleri bozmak istemiyoruz çünki bu kulübe dinamit koymak demektir. Parayı ben versemde aynı durum geçerlidir. (Bir hafta önce)
e) Dengeleri bozmadan 2-3 takviye yapacağız. Marcelinho’nun bonservisi dengeleri bozar (3.5 milyon Euro, yani ilk söyledikleri rakamın yarısı falan). (Bu hafta içinde)
f) Gelecek vaad eden iyi ve mücadeleci oyuncular alacağız (Lazaroni). Demek ki hocaya söylenenlerde çok farklı. (Dün)

Görüldüğü gibi bu boş laflar ile Trabzonspor gemisi yürütülmeye çalışılınıyor. Atasözümüze bakarsak bu gemi bu laflarla yürümez cünki peynir gemisi bile yürümüyormuş.

ARAGORN01
26.07.2006, 12:15
Sakla samanı senin ki benden kara!
İnek Şaban
:)

evet haklısın durumumuz aynen bir şaban filmi gibi

krino
26.07.2006, 12:25
evet arkadaslar baskan verdigi vaadlerin hicbirini gerceklestirmedi ve gerceklestirecege benzemedigi icin bu konuyu acmayi dogru buldum
onun dedigi gibi ts taraftari herseyin en iyisine layik ve bence bizim baskan bu isi yapabileceklerden en iyisi degil onun icin onu istifaya davet ediyorum
selçuğa aynen katılıyorum ilgili şahıs biryerlerden aldığı talimatlarla koskoca trabzonsporu yönetmeye çalışıyor aslında yönetmiyor resmen satış yapıyor ve biz trabzonsporlular olarak belki bir yıldız alır diye hala bu adama tahammül gösteriyoruz bence bu şekilde en büyük kötülüğü trabzonspora yapıyoruz belki bizim göstereceğimiz tepkilerle bir kamuoyu oluşur ve fenerbahçenin tekliflerinden onur duyan bu şahıs asli görevi olan ticarete geri döner zaten fatihi fenere veremediğinden dolayı morali de hayli bozuk olsa gerek.

Mehmet
26.07.2006, 12:44
Bu konuda yapılmasını gerekeni çok iyi biliyorum ama şimdilik vakti çok erken
zamanı değil. Sukunet biraz daha bekleyelim bakalım.

kuzey_lee
26.07.2006, 12:47
@emorfo

yazımda sadece tek bir noktada senin niyetine yazdım o da zeyyat kafkas konusu..onun dışındakiler genel sorunlardı.

o yüzden üstüne alınıp cevap tarzında açıklama yapmalarına yanıt vermiycem..bu konuda konuşulacak çok fazla şey olduğunu düşünmüyorum

demek oluyormuş ki gaza gelmemek lazım..

ps:zeyyat kafkas hakkında ''telekomünikasyon işiyle uğraşıyor'' yazını hala dün gibi hatırlıyorum.müsait bi zamanımda forumun derinliklerine iner bakarım..

Lucreto
26.07.2006, 12:49
Bu konuda yapılmasını gerekeni çok iyi biliyorum ama şimdilik vakti çok erken
zamanı değil. Sukunet biraz daha bekleyelim bakalım.
Valla ben sinirden ve stresten delirmek üzereyim. Yapılması gereken şey neyse bana da söyle, zamanı gelince beraber yaparız. Sakin olabilmeyi o kadar çok istiyorum ki. Ama sebep bulamıyorum.

Not : Yanlış anlama, gayet samimi bir şekilde soruyorum. Dalga geçme alay vs kesinlikle sözkonusu değildir. İkna olursam ben de seni bekleyeceğim.

hamucera
26.07.2006, 13:04
her transfer dönemind olabilecek olan şeyler bunlar aslında ortalığın bu kadar bulanmasında her şeye bizi inandıran basın var. onu aldık bunu aldık. bizde heyecanlanıyoruz ama sonunda olmayınca tabi sinirimiz artıp gidiyor. evet yıldız istiyoruz stad istiyoruz bize verilen en büyük vaatler bunlardı.
stad için olumlu gelişmeler yaşandı hazırlıklar başladı.
yıldız oyuncu konusunda görülen somut birşey yok ama bu zaman bitti demek değildir. adı üzerinde zaten yıldız oyuncu. sıradan oyuncu değilki hemen transferi sonuçlansın. öyle yıldızlar varki 1 senede ancak alabilirsiniz. bunlar trabzona gelmez de demesin kimse gelir.
ayrıca şimdi istifa etmesin diyenler geçen sene atay aktuğ istifa etsin diyorlardı diyen arkadaşa kesinlikle katılmıyorum
Atay istifa etsin diye bas bas bağırırken millet atay aktuğ un az para ile iyi işler yaptığıda savunuluyordu burada.
ama şimdi sorun o değil. yönetimleri istifa ettirmek trabzonspora birşey kazandırmaz. taraftarların bu baskıları sonucu artık kulübe aday bulamayacak dururma gelecek takım. bu takıma olan sevginin azalmasından değil gelen hemen gidiyor esaret edemez çokğu kimse.
şimdi bazıları kendi kendine ben olsam daha iyi yapardım diyordur. ama orada olan insanlarda trabzonspor sevdası için oradalar diye düşünüyorum. bir oyuncu transfer etmek öle göründüğü kadar kolay bir iş değilki.
Murat göğebakan dı sanırım bir Ay yüzlüm şarkısını söyleyebilmek için 6 ay yazışmalar devam etti demişti.
bir şeyleri alabilmek kullanma hakkı başkasında olan değerli birşeylrei alabilmek sanıldığı kadar kolay değil
anlayış diyorum ben

Özkan Erdem
26.07.2006, 13:05
1. Mazeret bulmayi iyi basaran kisinin, baska bir seyi iyi basardigi pek görülmez. (kaynak 1)

Yönetime geldikleri günden beri söz ve vaad verip sonra o vaadlerin neden gerçekleşmiyeceğini anlata anlata bitiremeyen sayın başkan ve yöneticilerin davranışını nasılda açıklıyor bu atasözü. Üstüne üstlük başka bir sinyalde veriyor. Bu yönetim başka bir şeyi iyi başaramaz çünki günleri mazaret üretmekle geçiyor.

2. Lafla peynir gemisi yürümez (kaynak 2)

Başa geldiklerinden beri vermedikleri söz kalmadı. Hadi size bir iki örnek verelim;

a) Iki yıldız alınacak ve her biri 10 milyon dolarlık olacak ( Yönetime geldiklerinde)
b) Yıldızların birini sayın başkan diğerinide zengin bir iş adamımız alacak. (Ik hafta sonra)
c) Eğer kulüp bütçesi aşılırsa başkanımız cebinden ödüyecek. (Bir ay önce)
d) Dengeleri bozmak istemiyoruz çünki bu kulübe dinamit koymak demektir. Parayı ben versemde aynı durum geçerlidir. (Bir hafta önce)
e) Dengeleri bozmadan 2-3 takviye yapacağız. Marcelinho’nun bonservisi dengeleri bozar (3.5 milyon Euro, yani ilk söyledikleri rakamın yarısı falan). (Bu hafta içinde)
f) Gelecek vaad eden iyi ve mücadeleci oyuncular alacağız (Lazaroni). Demek ki hocaya söylenenlerde çok farklı. (Dün)

Görüldüğü gibi bu boş laflar ile Trabzonspor gemisi yürütülmeye çalışılınıyor. Atasözümüze bakarsak bu gemi bu laflarla yürümez cünki peynir gemisi bile yürümüyormuş.
Bu verdiğin haber sırasını takiben bugün veya yarının olası açıklamasının "Transferi kapattık" olma ihtimalinin yüksekliği belirdi kafamda..:eek:

Salih61
26.07.2006, 13:06
Dünden beri hiçbir şey degişmemiş sadece istifa isteyen arkadasların bazıları mazeretlerini degiştirmiş...Şimdi de bir SÖZ davasıdır gidiyor...Önce YILDIZ FUTBOLCU daha sonra STAD şimdi de SÖZ...Yapmayın arkadaslar komik oluyorsunuz...Ayrıca YILDIZ FUTBOLCU alınsın bende kombine alayım diyen arkadasıma tavsiyem bu takımı boşuna tutmasın...Parasına ve Zamanına yazık...
NOT:Bu yazı bazı kişilerin yazdıklarına bir cevaptır...Lütfen genel olarak algılanmasın...

Harun
26.07.2006, 13:52
82/53 öndeyiz.

Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceğim.Lamı cimi yok.

Salih61
26.07.2006, 13:55
82/53 öndeyiz.

Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceğim.Lamı cimi yok.Harun sen istifa etsinler demiyormuydun?...Neden 180 derece döndün?...:)

Naim
26.07.2006, 13:57
Harun sen istifa etsinler demiyormuydun?...Neden 180 derece döndün?...:)
Harun hala yıldızları bekliyor
Lige kadar süre verdi
ondan sonra telefon elimizde tüm yönetime sayacaz beraber :D

Salih61
26.07.2006, 13:59
Harun hala yıldızları bekliyor
Lige kadar süre verdi
ondan sonra telefon elimizde tüm yönetime sayacaz beraber :Dİlginç ama güzel bir düşünce.... :)

Harun
26.07.2006, 14:10
Harun sen istifa etsinler demiyormuydun?...Neden 180 derece döndün?...:)

Ne dönmesi yaw sadece içime dert oldu bu yıldız sözü.Yıldızı alsın ve gitsin.Yada şöyle birşeyde olabilir;İstifa etsin ama verdiği yıldız sözünün nakitini kulube bağışlasın:)

gerçekefsane
26.07.2006, 14:12
Gökteki yıldızların değeri ölçülmez. :)

Harun
26.07.2006, 14:17
Gökteki yıldızların değeri ölçülmez. :)

Bana isim söyle sana ne kadar olduğunu söyleyeyim:)

sheva
26.07.2006, 14:24
Shevchenko (hadi bakalım harun bey)

Ali İhsan
26.07.2006, 14:29
Peki arkadaşlar bir soru. Elinizde 10 milyon dolarınız var ve başkan size yetki verdi emin olarak şu oyuncuyu getirebilirim dediğiniz birisi var mı. Yıldız olacak ha. Adamla anlaşacaksınız. Trabzonu gezdireceksiniz. Takımın arşivlerini çalıştıracaksınız. Hocamız Lazoroni diyeceksiniz. Bakalım kim kimi getirecek. Dengeleri bozmak serbest....

Harun
26.07.2006, 14:38
Shevchenko (hadi bakalım harun bey)

Milano gibi bir şehri çocuklarınn eğitimi için terk eden birini Trabzon' getirmek...

Ama 20 milyon dolardan da fazla vermem;)

Harun
26.07.2006, 14:41
Peki arkadaşlar bir soru. Elinizde 10 milyon dolarınız var ve başkan size yetki verdi emin olarak şu oyuncuyu getirebilirim dediğiniz birisi var mı. Yıldız olacak ha. Adamla anlaşacaksınız. Trabzonu gezdireceksiniz. Takımın arşivlerini çalıştıracaksınız. Hocamız Lazoroni diyeceksiniz. Bakalım kim kimi getirecek. Dengeleri bozmak serbest....

10 milyon dolar değil ,1 milyon dolarlık söz versem gider getiririm.Yapamayacaksan söz vermeyeceksin.Yıllardır farklı kategorilerde yöneticilik yapmış biri yıldız oyuncunun hangi şartlarda transfer edileceğini bilemiyorsa o koltukta oturmasın daha iyi.

ozturk
26.07.2006, 16:10
adam gibi transfer yapacaklarsa devam etsinler yok bu işi beceremeyeceklerse bırakmalılar bence bir futbolcu almak için 2 ay uğraşan 2. bir kulüp gösterebilirmisiniz?

LazAnisT
26.07.2006, 17:04
biraz haksızlık etmiyormuyuz.?

Emre B.
26.07.2006, 17:16
biraz haksızlık etmiyormuyuz.?
Ne için haksızlık ediyoruz?

Nytre
26.07.2006, 17:38
kazım koyuncu ile ilgili bir anket olsaydı ya da onun gibi bir şey.. mesela taraftarlıkla .. bilmem bu kadar konuşulur muydu...

Lucreto
26.07.2006, 18:41
Yürü be başkan. Arkanda %60 destek var. Kim tutar seni.

vse61
26.07.2006, 19:14
En azından son bir kaç senedir umudumuz wardı, artık o da yok.. daha sezon başlamadan kaybettik.. bu başarıda imzası olanlar istifa....

selcuk
26.07.2006, 19:16
komik olan baskan basarilimi basarisizmi sorsaydim %100 basarisiz yazardiniz

İleli
26.07.2006, 19:18
istifa etmesin diyenler cogunlukta sasırdım acıkcası...

İstifa etsin!

Punisher-61
26.07.2006, 19:30
fatihi satarlarsa hemen gitsinler

selcuk
26.07.2006, 19:31
yalan yok cogu yazilani okumadim ama kimi ark lar hic birsey okumadan ikimise saldiriyor ben hicbiryerde sadece yildiz olayi icin istifay davet etmedigimi yazdim en azindan 7/8 neden yazdim ve bu basligi en azindan bir iki kisiyi uyandirmak icin actigimi yazdim
negativ olan düsüncelerimide yazdim yanlis olsalarda tü aciklikla bu yönetimin üzerine düsündügüm herseyi yazmdim ve konu kendini gelistirmesi hosuma gitti sadece bi kac kisi kendini bilmezlik yapmadan diyelim cekinmemis en azindan benim gibi daha iyisini nasil yapilabilecegini yazin elestirinize elestiriniz yapici olsun bakin yüzde atmisin hayirla oy kullandigi basligin 4 yildizi var yani bence camiamiza yararli bi baslik en azindan yönetim farkin varirsa birincikere ne onlardan bekledigimizi hemen görebilecekleri biyer

Lapina
26.07.2006, 19:41
fatihi satarlarsa hemen gitsinler

Aynen katiliyorum renktas.

Ömer Aydın
26.07.2006, 19:58
Fatih satanlar, bizi satmis oluyor.

Fatih sattin,etmedigim bedduami ederim.

-Silinmiştir-

ANTI ALBAYRAK!

Şenol YİĞİT
26.07.2006, 20:01
YÖnetİm İstİfa...

Lucreto
26.07.2006, 20:10
Fatih Tekke konusunda açıklama
Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu Rusya’nın FC Zenit St. Petersburg kulübünün kaptanımız Fatih Tekke’yle ilgili getirmiş olduğu teklif konusunda açıklamalarda bulundu.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
FC Zenit St. Petersburg kulübüyle 1,5 günden bu yana devam eden görüşmeler sonrasında gelinen noktada yönetim kurulumuzun kesin kararını pazartesi günü vereceğini kaydeden Sayitoğlu, “Görüşmelerin başında karşı tarafın verdiği teklif tarafımızca kabul edilmemiş ve kulüp olarak düşündüğümüz rakam FC Zenit St. Petersburg’lu yöneticilere iletilmiştir. Rus kulübünün temsilcileriyse kaptanımız Fatih Tekke konusunda ödeyebilecekleri son bonservis bedelini bildirmişlerdir. Bu aşamada, yönetim kurulumuz Fatih Tekke’yle ilgili nihai kararını pazartesi günü verecek ve kamuoyuna açıklayacaktır” diye konuştu.

Sayitoğlu, pazartesi gününe kadar konuyla ilgili farklı spekülasyonlar yapılmaması gerektiğinin de altını çizdi.

http://www.trabzonspor.com/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=34091

Yıldız transferi böyle oluyor demek ki.

eren_61
26.07.2006, 21:40
gelmelerini çok istemiştim ama artık hiç güvenim kalmadı.inşallah beni yanıltırlar

selcuk
26.07.2006, 21:41
gelmelerinimi kalmalarinimi

Cenkhan
26.07.2006, 22:09
Hala ihtimaller üzerinden yorum yapılıyorsa, süreleri dolmamış demektir. Gitmek o kadar kolay değil, verdikleri sözü yerine getirecekler.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.07.2006, 23:04
bunların yerine gelecek kimse de yok ama
söz verip de tutamayanın "küfülü içerik"....

transfer döneminin son günü bu sorunun cevabının verilmesi gereken gündür..

Tansu Onur Erdoğan
26.07.2006, 23:12
hadi istifa etsin kim gelicek?? ağaoğlu geliceğini bilsem tamam da onun dısında kim war bu kulübe bi fayda sağlıyacak???

Salih61
26.07.2006, 23:13
Yazıklar olsun...Daha önce Fatih yurtdışına iyi paraya gitsin diyordunuz...Şimdi 180 derece döndünüz...Tabi işin ucunda Albayrak varya...Sadece yazıklar olsun...Başka birşey demiyorum...

sermin simsir
26.07.2006, 23:17
geçen bukadar sürede yaptıklarına( daha doğrusu yapamadıklarına)bakarsak hemen istifa etmelidir.sn.albayrakın trabzonspor başkanlık koltuğuna oturacak ne özelliği vardı sorarım size.seçim esnasında verdiği 2 söz ( yıldız ve stat)dışında hiçbir özelliği yoktu.ben dahil birçok taraftar bu sözlere kanarak sn.albayrağın başkan seçilmesine çok sevindik.Ama görülüyorki sn.albayrak verdiği sözleri yerine getirecek çapta bulunmuyor.sadece laf üretmiş.şimdi fatih tekkede giderse 3 yıldız alacak öylemi:confused: !!!!bu yönetimin ömrü çok kısadır.hemen istifa etmesede daha sonra edecektir.çünkü en büyük kozunu yani taraftarın güvenini kaybetmiştir.

sermin simsir
26.07.2006, 23:19
hadi istifa etsin kim gelicek?? ağaoğlu geliceğini bilsem tamam da onun dısında kim war bu kulübe bi fayda sağlıyacak???

verdiği sözleri yutmayan biri gelsin yeter, isim önemli değil, onca büyük insan ve işadamı çıkarmış karadeniz, başkanmı bulamıyacak.bırakalım bu çaresizlik edebiyatlarını lütfen.yönetim ve başkanın işi bitmiştir,taraftar artık ona güvenmiyor.

sermin simsir
26.07.2006, 23:25
Sayitoğlu, pazartesi gününe kadar konuyla ilgili farklı spekülasyonlar yapılmaması gerektiğinin de altını çizdi.

lafa bak ya, siz taraftarı iyice küçük görüyorsunuz.yada dalga geçiyorsunuz.bu laflara tabiki spekülasyon olacak, siz yöneten olabilseniz,bu spekülasyonlara izin vermezdiniz, karadeniz insanı kıvırtan,sözleri çarpıtan insan değildir.doğruyuy dobra söyler.geldiğinizden beri şunu söyleyemedini.biz fatihi satacağız diyemediniz, halada diyemiyorsunuz.bu taraftar sizi o koltuklardan öyle bir indirecekki ne olduğunu şaşıracaksınız.sizde azıcık dürüstlük varsa, çıkarsınız taraftarın karşısına, biz fatihi bugünkü görüşmede sattık(çünkü adım gibi biliyorum öyle olduğunu)dersiniz.ama nerede sizde o yürek

Salih61
26.07.2006, 23:25
verdiği sözleri yutmayan biri gelsin yeter, isim önemli değil, onca büyük insan ve işadamı çıkarmış karadeniz, başkanmı bulamıyacak.bırakalım bu çaresizlik edebiyatlarını lütfen.yönetim ve başkanın işi bitmiştir,taraftar artık ona güvenmiyor.Bu yönetimi birgün arayacaksınız...Bunu Unutmayın...Gitsin bakalım...Ama ben hala o Sagduyulu 88 kişi gibi düşünüyorum...

sermin simsir
26.07.2006, 23:30
Bu yönetimi birgün arayacaksınız...Bunu Unutmayın...Gitsin bakalım...Ama ben hala o Sagduyulu 88 kişi gibi düşünüyorum...

verdiğ sözlerin hiçbirini yerine getiremeiş,fenerin trabzonsporda fatihi istemesini onur duymak kabul etmiş,daha oturduğu koltuğun ne büyük bir makam olduğunu idrak edememiş bir başkan ve yönetimi arayacaksak varsın bu yönetimi çok arayalım

Semih Kırsüleymanoğlu
26.07.2006, 23:31
Yazıklar olsun...Daha önce Fatih yurtdışına iyi paraya gitsin diyordunuz...Şimdi 180 derece döndünüz...Tabi işin ucunda Albayrak varya...Sadece yazıklar olsun...Başka birşey demiyorum...

Tamam da Fatihin istedigi aurupa takimlarina gitmek degilmigdi? Yani gelecekte gencer ben de "fatih" gibi olucam desinler diye!

Ama gidecege takimin adini ilk defa duyorum, Ne sampionlar liginde oynuyorlar ne de Uefada( benim bildigimi göre).

Simdi bitek para icin Fatihi mi harciyalim. Söyle bi ingiliz takimi olsa bide iyi para verse seve seve gitsin (tabi gitmek istiyorsa)

Tansu Onur Erdoğan
26.07.2006, 23:35
sanırım atay aktug son 10 yılda özaktan sonra gelen en iyi baskan durumunda
ya bunnlar lig basladı yaptıkları transferler umut cagdas cem bumudur yani yıldızlar toplulugu haline getirecem dedi su durumda vasat bi takım bile olamayız
akıl fikir ihsan eyle yarabbim
eyy albayrak oyuncu almıyosun ok transfer yapmaya niyertin yok o zmn fatihi para icin neden satıyosun amacın yoksa oarayı ne edicen

sermin simsir
26.07.2006, 23:46
biz niye fatihi satıyor demedik klübün menfatineyse tabiki satcak ama bun taraftardan korkmadan yapacak, bu riski alacak ve arkasında duracak bu kararın,fatihi yem etmeyecek bu taraftara bu bir, fatihin yerini dolduracak adam alacak bu iki, onun dışındada iki yıldız alacak(bence iyi araştırılmış iki yabancıda alsa olur ama bunların araştıracak organizasyonuda yok olsa şimdiye alırlardı)bu üç.
bu albayrak meselesi değil trabzonsporun yönetilememe meselesidir.trabzonsporun resmi sitesinde bir forum sayfası vardı( ne hikmetse kaldırıldı)o sayfada sn.albayrağın desteklenmesi gerektiğini ,onlara zaman verilmesi gerektiğini ayrıca denememişi denemenin faydasının olabileceğini yazdığım onlarca mesaj vardır.bu forumlarda yazı yazan kalmuk nici ve soldoylu nikindeki arkadaşlar bunu gayet iyi bilir.Ancak geçen zaman zarfında görüldükü, Trabzonspor yönetilmiyor.artık bu durum zarar veriyor takımımıza, lütfen olayları kişiselleştirmeyelim.bir daha tekrar ediyorum, bu olay albayrak meselesi değildir.artık trabzonumuzun yönetilememe meselesidir.inşallah ben tekrar yanılırım,bu yönetim bundan sonra bu yanlışları yapmaz, verdiği sözleri yerine geitirir.merak etmeyin yine bu yönetimi destekleriz.inşallah ben yanılırım