PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başbakan Her Hafta Rıdvan'la Yemekte ! (fb'nin ayrıcalığı)

tsloner
11.01.2013, 17:36
Basbakan kupayi fb muzesinde alikoydugu gibi her gecen hafta dahada gozumuze sokar gibi bu ridvan denen herifle yemek yiyor. Arayin 02123158600'i ak iletisime artik bu kadar insanlarla alay edilip dalga gecilmesinin insan onuruyla bagdasmayacagini anlatin. Basbakan bilsinki bu ridvanla her bulustugunda bedduada aliyor. Ben arayip bedduami coluklarina cocuklarina ettim.

Full HD
11.01.2013, 17:40
Bende Bosbakani sevmem fakat bu haberin kaynagi nedir abi?

zaferyıldız
11.01.2013, 17:51
hangi ara .. yediler gene

ferdeco128
11.01.2013, 18:08
Gazetenin yazdığına göre Baransu'nun hep bahsettiği Türk futbolunu arkadan yöneten Mustafa Erdoğan'da oradaymış. Şikeyi nasıl aklarız , nasıl daha fazla Trabzonspor'un kul hakkını yeriz, şikebahçeye nasıl kaynak aktarırız gibi konulardan bahsetmişlerdir herhalde. Bunca yaşanan şeyden sonra bu tür şeyleri beklerim. haberin kaynağıda bu;

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/01/11/ridvan-dilmenle-surpriz-yemek

MuratJ
11.01.2013, 18:08
başbakan-kardeşi mustafa erdoğan-rıdvan bu 3lü yeryüzünde kimsenin yapmadığı kadar düzenli periyoduk şekilde yemek yiyor. gündemimiz şikeyse bu 3lünün özel yemek anları hakkında ciddi bir başlık açılmalı ve forumda bulunmalı, konuşulmalı diye düşünüyorum.

http://siyaset.milliyet.com.tr/erdogan-ridvan-dilmen-le-yemek-yedi/siyaset/siyasetdetay/11.01.2013/1654213/default.htm

hiç uzatmayacağım BAŞBAKAN İSTİYOR DİYE AZİZ DIŞARIDA FB SÜPER LİGDE VE AVRUPADA OYNUYOR. KUPA ORADA. BAŞBAKAN ENGELİ OLMASA FB BANK ASYADAYDI KUPADA BİZDEYDİ. ortada tek büyük gerçek bu bunun üzerine mücadeleye devam etmeliyiz. ama bu gerçeğe karşı bu şehir pek mücadele etmez. o yüzden hiçbirşey olmayacak yani kupa falan gelmeyecek.

kardeş mustafa erdoğan rıdvanın özel kankasıdır. rıdvan bu adamın bağlantılarıyla başbakan ve ailesiyle büyük aile dostu olmuştur. evlerine girer çıkar birlikte yemek yer vs. mustafa erdoğan-rıdvan aracılığıyla başbakan emriyle Türk futbolu yönetiliyor. tüpçü pfdk tahkim etik kurulları falan hep bu 3lüden çıkıyor.

Murat 61
11.01.2013, 18:13
http://img447.yukle.tc/images/301911-01-2013_18-12-02.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

MuratJ
11.01.2013, 18:15
aziz hiç yorulmuyor artık kurulları federasyonun yönetimleri kanunları herşeyi rıdvan-m.erdoğan-başbakan bu 3lü hallediyor. futbol bu 3lüyle yönetiliyor. rıdvanın özel avukatları tahkim ve etik kurullarında yönetici. mustafa erdoğan torpillleriyle.

zaferyıldız
11.01.2013, 18:17
allah belanızı versin

MuratJ
11.01.2013, 18:18
en azından o %60 hiçbir yerde zırlamasın kupamız şikeciler falanda filan diye. samimiyet yok. samimi olan bilinçli herşeyin farkında olan taraftar sadece yürümeli bu yolda. diğer taraf en fazla aziz yıldırım kadar katkı verir. aklıma geldi yine sinirlendim geçenlerde bi malum grup ve malum tribün lideri var o adamın yedi ceddini o stattan uzak tutmak lazım. gözümde aziz yıldırımın bizim tribün gruplarının birinin lideri olması gibi iğrençlik bu. resmen yuvamızda stadımızda lider diye bir pislikleşme var. çözmemiz gereken çok şey var. ama hiçbirini çözeceğimizide sanmıyorum. yetemiyoruz. olmuyor.

Yiğit Gayretli
11.01.2013, 18:20
Devre başlarken ayarlar çekiliyor...

Ender Kuyumcu
11.01.2013, 18:20
Yok yok küfür etmeyeceğim.

BMN'nin bir seviyesi var ve bir yöneticiye bunu bozmak yakışmaz :)

Etmiyorum arkadaş, küfür etmiyorum...

Tuğrul
11.01.2013, 18:37
Mehmet baransu'nun söylediğine göre Rıdvan dilmen Başbakan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan ile yakın ilişkisini kullanarak PFDK ve Tahkim kurullarına kendi adamlarını yerleştirmiş.

Başbakan'ın futbol branşında gayriresmi danışmanı maalesef Rıdvan Dilmen'dir. Şeytan ayrıntıda gizlidir.

Başbakan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan Trabzonlu muhtemelen Trabzonspor'lu. Onun şike meselesinde ne düşündüğünü öğrenebilmiş değiliz.

güneyli
11.01.2013, 18:43
Tt ciler bilen birileri başbakan-rıdvan yemeğine vurgu yapsın. "Başbakanşeytanıkabineyealsana "diye

Fatih
11.01.2013, 18:45
Hakkımızı kim yiyorsa Allah belasını versin.

Hürgün Aygün
11.01.2013, 18:46
Alışıldık hareketler.

Resul
11.01.2013, 19:27
Ben de küfür etmiyorum sakın siz de etmeyin :)

Sibel
11.01.2013, 19:32
Başbakanlık değil, fenerbahçe konsolosluğu.
Şike lobisi.

kürşat şen
11.01.2013, 19:33
başbakanımız çok akıllı!
bir amerika akıl veriyor bir rıdvan..
bir amerika kukla gibi oynuyor bir rıdvan..
yedikleri haklar fitil fitil burunlarından gelecek elbet..
allahın adaleti var..

bahadır2561
11.01.2013, 19:44
Allah topunuzun belasini versin

memozcan
11.01.2013, 19:49
bahsi geçen haberlere göre yemekteki diğer isimlerin çoğu trabzonlu ama trabzonsporlu mu orası belli değil.. daah da önemlisi öncelikleri neler? yemekte ne yediklerini bilmem ama ünlü bir türk atasözü derki: "hakkımı yiyen .. yesin."

brushfield
11.01.2013, 19:52
Alın bir de burdan yakın.

FB Yöneticisinin uçağı acil iniş yaptı
Bakan Şimşek, Demiröeren ve Özdemir'i taşıyan uçak acil iniş yaptı

Ankara’dan Batman’a giden ve içerisinde Maliye Bakanı Nihat Şimşek’ Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Kulübü Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir’in bulunduğu ve, Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir’e ait olan özel uçağın hava muhalefeti yüzünden Batman yerine Siirt’e inmek zorunda kaldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Fenerbahçe Kulübü Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir’e ait olan uçak hava muhalefeti nedeniyle Batman yerine Siirt’e inerken içinde bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Kulübü Başkan yardımcısı Nihat Özdemir siirt’e zorunlu iniş yapmak zorunda kalan uçaktan inerek Siirt’e has Büryan kebabı yedikten sonra karayolu ile Batman’a hareket ettiler.

Haber61.net
11 Ocak 2013 Cuma 16:20

bahadır2561
11.01.2013, 19:57
O kadar beddua aldilar illa ki bsey olacak

Fatih
11.01.2013, 19:57
Mehmet Şimşek-Egemen Bağış liste uzar.

Bud Spencer
11.01.2013, 20:18
ALLAH belanizi versin
sizdende colugunuz cocugunuzdanda ciksin!!!!

cenk52
11.01.2013, 20:33
Tt ciler bilen birileri başbakan-rıdvan yemeğine vurgu yapsın. "Başbakanşeytanıkabineyealsana "diye

İster misin abicim tff başkanı olsun şeytan?
İnsanlar özel hayatlarında istediklerini yapsınlar ama böyle kamuoyuna mesaj verir gibi hareketler iğrenç. Bununla birlikte iddia ediyorum rıdvan, bakanlardan daha çok görüyordur tayyibi yazık ya

Trabzonspor 61
11.01.2013, 20:38
Tayyipe küfür etsem kanuni olarak ceza alır mıyım?

Cihad Varlı
11.01.2013, 20:39
Size mi soracak yemek yerken ? Eleştirilecek şey var , eleştirilmeyecek şey var yapmayın Allah aşkına .

cenk52
11.01.2013, 20:39
Tayyipe küfür etsem kanuni olarak ceza alır mıyım?

Ceza mı? Şu mesajından bile mimlenmiş olabilirsin :D

Alihan Ertürk
11.01.2013, 20:48
Lütfen yorum yaparken biraz daha dikkatli olalım, hiç bir şeye olmasa bile karşınızdakine saygı istiyoruz..

İlgili mesajlar silinmiştir.

kamaleyte
11.01.2013, 21:02
Ülkede resmen korku imparatorluğu kurulmuş insan bir yere eleştiri yaparken iki kere düşünüyor ister istemez.

Art niyet aramak ne demek onlar eski dostlar yemek yiyebilirler dememizi bekliyorsanız yanılıyorsunuz.

Bu ülkede alakasız kişiler orda burda kapalı kapılar arkasında veya görüldüğü üzere alenen bir araya geliyorsa ben burda art niyet ararım arkadaş.

Rıdvanla rte nin askerlik anılarından bahsetmediğini hepimiz biliyoruz biz koyun değiliz ama görmek istemeyenler daha fazla bunu da biliyoruz.

TS-FAN
11.01.2013, 21:15
Bir kere başlık sakat (!)
Sürpriz değil ki bu yemek!
Periyodik olarak yapılan rutin bir yemek..
Afiyet şeker olsun efenim,afiyet şeker olsun..

Resul
11.01.2013, 21:16
Size mi soracak yemek yerken ? Eleştirilecek şey var , eleştirilmeyecek şey var yapmayın Allah aşkına .

Sen bir Trabzonsporlu olarak,şike sürecinde Feneri aklamak için gerek ekranlardaki konuşmalarıyla gerek siyasi kanatla yürüttüğü ilişkilerle hep gündemde olan biriyle (Rıdvan Dilmen) Başbakan'ın neredeyse her hafta yemekte buluşup görüşmesinden rahatsız olmuyor musun gerçekten ?

Cihad Varlı
11.01.2013, 21:20
Sen bir Trabzonsporlu olarak,şike sürecinde Feneri aklamak için gerek ekranlardaki konuşmalarıyla gerek siyasi kanatla yürüttüğü ilişkilerle hep gündemde olan biriyle (Rıdvan Dilmen) Başbakan'ın neredeyse her hafta yemekte buluşup görüşmesinden rahatsız olmuyor musun gerçekten ?

Hayır olmuyorum . Bende Recep Tayyip'e karşı gereken tepkiyi vereceğim , sandığa gittiğimde . Yine gerek eylemlere , gerek protestolara katılarak tepkimi veriyorum . Ama burada , böyle içi boş konularda değil . Hepimiz Fenerli olduğunu , Fenerbahçeyi koruduğunu kolladığını biliyoruz , burada hemfikiriz . Fakat adam bu ülkenin başbakanı ve istediğiyle yemek yiyebilir . Kaldı ki araları zaten çok iyi , gayet normal . Yani bu yemek konularını çarpıtarak yeniden şike konusuyla bulandırmaya gerek yok . Daha içi dolu şeylerle tepki vermeliyiz ki anlamlı olsun .

Fatih
11.01.2013, 21:21
Sahaya yansımayan şikenin mucidi Rıdvan'dır.

inadina61_08
11.01.2013, 21:28
http://img447.yukle.tc/images/301911-01-2013_18-12-02.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

beraber yürüdük biz bu yollarda, Maaşallah muhabbet iyi, eh Başbakanla yemek yiyorsun kuş sütü işti herhalde ki,
sahi aklıma geldi bizimkiler niye gitmemiş yemeğe, afiyet olsun demek isterdim ama o yemekte vergilerimden bir kırıntı vardır elbet, anladınız siz onu,
Bu dünyada hesabı TL, Dolar, Euro olarak ödersin, olmadı yazdırırsın ama öteki tarafta parasın ne yapacaksın, saygılarımla, kırıntı bile olsa hakkım, tarafsız olmayana hakkımım helal etmem...

arifberkay
11.01.2013, 21:49
Allah belanızı versin.....

Erhan Atalay
11.01.2013, 22:16
Ben tayyibin yerinde olsam cikista kameramanlara doner derimki ' şike davasinda feneri destekliyorum çunki haksiz oldugu halde fenere ceza verirsek fb taraftari bize oy vermez, amma hakli oldugu halde trabzonun hakkini yersek tarbzonsporlular nasil olsa gene bana oy verir heheheheh' birde ridvani yanagindan operdim. Ohhh olsun lan bize ohhhhhh olsun. Insallah muzedeki kupalarida alirlar. Bide sikeyi bizim ustumuze yikip kume dusurseler tadindan yenmez.

Berkan
11.01.2013, 22:25
%61deki kesime müstahak bunlar, kimse kusura bakmasın.

cyberentalpi
11.01.2013, 22:27
ne guzell
simdi bizim sadri baskandan tuz-salatalık misali koşturup yemek daveti almasını bekliyorum
hani hatırlayalım
*izmirli Özgener baskanlıgındaki sikeci federasyon Ts Es es macini Cuma ya - fb buca macini pazara almıstı. ts 5 gun fb 8 gun sonra mac yapmıstı.
*hani o maclardan once basbakan fb heyetini kabul edip alex e Turk vatandaslıgı morali vermisti.
*hani o mactan sonra sikeci bulo nun takımı es es kopek gibi oynamıs Ts nin golu yenmis ve berabere kalmıstık
* hani fb nin 3-1 geriye dustugu buca macinda uyduruk bir penaltı ile morali yerine gelmis ve maci kazanmıstı.
* hani o gun biz artık ikinci idik.

neyse hatirlatma yeter bu laf ustune diyeyim ki
rize ,yüzde 60 ,sike ,fb , kurumlar ve kişiler,

Rıdvana ve baskanana afiyet olsun
Trabzonspor u seven Trabzon halkına da afyet olsun

Berkan
11.01.2013, 22:34
ne guzell
simdi bizim sadri baskandan tuz-salatalık misali koşturup yemek daveti almasını bekliyorum
hani hatırlayalım
*izmirli Özgener baskanlıgındaki sikeci federasyon Ts Es es macini Cuma ya - fb buca macini pazara almıstı. ts 5 gun fb 8 gun sonra mac yapmıstı.
*hani o maclardan once basbakan fb heyetini kabul edip alex e Turk vatandaslıgı morali vermisti.
*hani o mactan sonra sikeci bulo nun takımı es es kopek gibi oynamıs Ts nin golu yenmis ve berabere kalmıstık
* hani fb nin 3-1 geriye dustugu buca macinda uyduruk bir penaltı ile morali yerine gelmis ve maci kazanmıstı.
* hani o gun biz artık ikinci idik.

neyse hatirlatma yeter bu laf ustune diyeyim ki
rize ,yüzde 60 ,sike ,fb , kurumlar ve kişiler,

Rıdvana ve baskanana afiyet olsun
Trabzonspor u seven Trabzon halkına da afyet olsun

İlk devredeki berabere biten eskişehir maçında da aynı durum oldu diye hatırlıyorum 5 gün arayla oynamıştık gene. Art niyetle bunlar hep yapıldı. Tepkiyi en güzel göstermesi şehir Trabzonken en güzel ödülü Trabzon verdi, Helal olsun hakkımızı gasp edenleri destekleyenlere.

kamaleyte
11.01.2013, 22:38
Hani kişiler ve kurumlar ayrıldı ya Trabzon halkı da Ts ile başbakanını ayırdı.Bence Trabzonspor Trabzon halkı için bir araç amaç değil.Şike yapılmış hakkı çalınmış umrunda değil.Maça gidelim sövelim futbol izleyelim vakit geçsin.Ne zaman Trabzonspor eğlence aracı olmaktan çıkar o zaman hakkımızı eze eze alırız ama imkansız.

Courage
11.01.2013, 22:43
Ben tayyibin yerinde olsam cikista kameramanlara doner derimki ' şike davasinda feneri destekliyorum çunki haksiz oldugu halde fenere ceza verirsek fb taraftari bize oy vermez, amma hakli oldugu halde trabzonun hakkini yersek tarbzonsporlular nasil olsa gene bana oy verir heheheheh' birde ridvani yanagindan operdim. Ohhh olsun lan bize ohhhhhh olsun. Insallah muzedeki kupalarida alirlar. Bide sikeyi bizim ustumuze yikip kume dusurseler tadindan yenmez.

:alkış:

(Lakin inancım ;O kupayı bize zamanın ruhu getirecek şahıslar değil.)

Murat Altun
11.01.2013, 22:47
Hayır olmuyorum . Bende Recep Tayyip'e karşı gereken tepkiyi vereceğim , sandığa gittiğimde . Yine gerek eylemlere , gerek protestolara katılarak tepkimi veriyorum . Ama burada , böyle içi boş konularda değil . Hepimiz Fenerli olduğunu , Fenerbahçeyi koruduğunu kolladığını biliyoruz , burada hemfikiriz . Fakat adam bu ülkenin başbakanı ve istediğiyle yemek yiyebilir . Kaldı ki araları zaten çok iyi , gayet normal . Yani bu yemek konularını çarpıtarak yeniden şike konusuyla bulandırmaya gerek yok . Daha içi dolu şeylerle tepki vermeliyiz ki anlamlı olsun .

Hayır arkadaş yiyemez toplumun bşirkesiminin yüksek hassasiyetinin olduğu bir konuda karşı tarafı en çok tahrik eden gereksiz biri ile alenen yemek yiyemez Bu Trabzonsporlulara aleni bir tokattır

Karasoy
11.01.2013, 22:50
Bakalım bizim bu yobaz Trabzon insanı ne zaman uyanacak.Aziz'in direktifleri doğrultusunda rıdvan aracılığıyla başbakan hergün malumatları alıyor.Sen dur AKP için Din,Allah kavgası yap kim daha çok müslüman,kim daha çok ateist ! Güzel ülkemin Başbakan yardımcısı öldürülen 3 kadın PKK için ne diyor: Bu olaya çok üzüldüm. Şehit yatan onbinlerce Mehmetçiğin ahı öyle bir tutacakki kaçacak delik arayacaksınız.Gerçi bunların topu ABD babaları var onlara sığınır.

kalavara
11.01.2013, 22:57
"aksırana-tıksırana" kadar yesinler, çoluklarından çocuklarından çıkar inşallah.

pascalli
11.01.2013, 22:58
kılavuzu seytan olanın vay haline

NEŞAT BAŞOĞLU
11.01.2013, 23:05
Şaşıracak bir durum yok insanlar kendilerine yakın gördükleri insanlarla takılırlar bu devirde ya şikeci olacan yada pkk lı ama bütün suç bizdedir,çözüm ise bunların hepsinin yüzüne tükürecek bağımsız milletvekilleri ...

kikiemre198961
11.01.2013, 23:09
Birdaki seçimde gerçekten oy vermicem ne mhp ne akp ne chp adam gibi biri çıksın party kursada ona versek şerefsizler

kamaleyte
11.01.2013, 23:25
Acaba başbakanın karşısına çıkıp niye rıdvanla bu kadar sık görüşüyorsunuz diyebilecek babayiğit var mıdır?Hadi dedi diyelim sonrasında alacağı tepki nasıl olurdu.Ben az çok tahmin edebiliyorum.

sanatik
11.01.2013, 23:33
Başbakanlık değil, fenerbahçe konsolosluğu.
Şike lobisi.

Cumhurbaskani olmasina gerek kalmadi, Fenerbahcenin Cumhurbaskanligini yapiyor zaten.

Ben ismini bile degistirdim. AtaFener diyorum kisaca.

Ilelioglu
11.01.2013, 23:47
Mücadeleye aynen DEVAM...!

Pes etmek yok!

..

Fanatik34
11.01.2013, 23:47
Artik acik acik yapmaya basladilar...o Ampul yandigi sürece normal ama ben hala karanliktayim!

hodlu
12.01.2013, 00:39
Rıdvan ile Başbakan gene görüşmüşler. Acaba yemekte ülke sorunlarından hangisini çözdüler...

Recep Çaltepe
12.01.2013, 01:41
Rıdvan ile Başbakan gene görüşmüşler. Acaba yemekte ülke sorunlarından hangisini çözdüler...

Mesela Rıdvan'ı sınırdışı ederek en azından futboldaki sorunları çözmeye başlayabilir başbakan..

Enes Ünal Kaya
12.01.2013, 02:15

Apo'ya Ev Hapsi Falandır Heralde : ) Rıdvan Dilmenle Başka Ne Konuşulabilirki .

sanatik
12.01.2013, 02:28
2023 de mars gezegenine tek gidislik ucacak kisiyi görüsmüsde olabilirler.

Iki tane fenerli baska ne konusabilir ? Türkiyeyi temizledik, Avrupayi/Dünyayi temizliyoruz simdide uzayi temizliyelim filan.

Gökhan ARSLAN
12.01.2013, 02:39
Allah'ım sen büyüksün..

ErtuGrul
12.01.2013, 02:48
"Şeytana uyma yoksa yanarsın"

SEDAT
12.01.2013, 10:16
* Tek kelimeyle rezalet...

S.ÖZKAN
12.01.2013, 11:47
Aaaaaaaaaa niye kızıyorsunuz şimdi unuttunuzmu 'Kupa Başbakan da'

Yarın hakkın divanı kurulunca RTE den hakkını alır karınca

Mehmet BAL
12.01.2013, 12:34
O kadar beddua aldilar illa ki bsey olacak

futbolda bedduamız tuttuyor. inşallah buda tutacak

Travelair
12.01.2013, 12:37
İyi takım kuracaksın başka çaresi yok

Necmettin ALTUNTAŞ
12.01.2013, 12:45
Sadece Başbakan değil ki.Bakan Mehmet şimşek Yıldırım Demir ören ve Nihat Özdemir , Nihat özdemir'in özel uçağıyla Siirte uçtular.Gel sen bunların adaletli olacağını söyle.Allahından bulsunlar.

Bayundur Han
12.01.2013, 13:08
bosbakanin kizi danisman 52bin tl aliyor, oglu deniz feneri olayi icinde hakkinda konusmak yasak, sehit cenazesi gostermek yasak, sike yapiliyor sahaya yansimiyor, Insallah masallah diyor ama ulkesinde adalet yok, sayin ocalan mocalan, sinirda 0 sorundan herkesle sorunluya donduk, cari acik hala ayni cari acik, vatandas kredi kartiyla herseyi aliyor, ekonomi suan balon her an patlayabilir hala adam gibi bi endustrimiz yok, vs vs.Birakin bu adami. Ha hicmi iyi giden bir sey yok? Var tabi. Trabzonspor hala onuruyla ayakta.

Ilelioglu
12.01.2013, 13:32
Müslümanim diye gecinenler...:)

..

ESER
12.01.2013, 13:34
tayyip padisahlarinin sikeyi ayakcisi araciligiyla nasil yonetigini partizan bakis acilari nedeniyle gormek istemeyen hatta bunu hakaret sayan Trabzonsporlulara ibret olsun bu kolpaliklar..

ESER
12.01.2013, 13:47
Trabzonsporun magdur edildigi bunca olaydan sonra hala nasil tayyibi savunabiliyorsun, vicdanin buna nasil izin veriyor diye sordugumuz renkdaslar "hayat sadece futbol degil, memleket baska top baska " diyordu.
demekki tayyip icin o kadar onemsiz bir mevzu degilmis futbol ve o bicim mincikliyormus. ayakcisi ve yaveri ridvan ile gayri safi milli hasilayi, isci-memurun sorunlarini konusuyordur belkide adaleti kolpa van minuut sovundan ibaret olan padisah hazretleri.

ESER
12.01.2013, 13:52
bosbakanin kizi danisman 52bin tl aliyor, oglu deniz feneri olayi icinde hakkinda konusmak yasak, sehit cenazesi gostermek yasak, sike yapiliyor sahaya yansimiyor, Insallah masallah diyor ama ulkesinde adalet yok, sayin ocalan mocalan, sinirda 0 sorundan herkesle sorunluya donduk, cari acik hala ayni cari acik, vatandas kredi kartiyla herseyi aliyor, ekonomi suan balon her an patlayabilir hala adam gibi bi endustrimiz yok, vs vs.Birakin bu adami. Ha hicmi iyi giden bir sey yok? Var tabi. Trabzonspor hala onuruyla ayakta.

ogulcugu testislerinden curuk almis ve askerlik yapmamisti bildigim kadariyla, onca sehit ailesiyle testis gecer gibi.. ogulcugunun gemicikleri de malumu herkesin..

Furkan Özdem
12.01.2013, 14:11
Nasılsa Trabzon şampiyonluğu da çalınsa, çalmanın üstü de kapatılsa yüksek oranda oy veriyor. Tepki vermezsen hergün yemekte de buluşur, hakkını da yer her şeyi yapar tabi. Başbakanı şikebahçe kalkanlığı görevinden uzaklaştırmanın tek yolu seçimdir. Malum 3 parti dışında 4. bir parti Trabzon'da üstün gelsin bakın ağızlarından düşürüyorlar mı Trabzon'u...

Ertan 51
12.01.2013, 14:28
Ettiğim küfürün,ettiğim bedduanın haddi hesabı yok,
Allahım sabredemiyorum günaha giriyorum beni affet, bunları da helak et inşallah.

Anıl C
12.01.2013, 14:54
bak bakanlarda degisiyo
ridvani milletvekili yaparsin
aziz yildirimi da spor bakani
olur biter hersey…

Anıl C
12.01.2013, 14:59

Trabzonspor 61
12.01.2013, 15:01
Ettiğim küfürün,ettiğim bedduanın haddi hesabı yok,
Allahım sabredemiyorum günaha giriyorum beni affet, bunları da helak et inşallah.

Zalime zulm eden cennetliktir. Bu kafir rıdvan ve tayyipe ne yapılsa az. Allah gerçek muslumanlarin yanındadır. Yani bizlerin.

gokhancan
12.01.2013, 15:04
Apo'ya Ev Hapsi Falandır Heralde : ) Rıdvan Dilmenle Başka Ne Konuşulabilirki .

geçenlerde ağa babaları fettullah hoca efendi açıklama yaptı ya 'elde öpülür etekte' diyerek. rıdvan da heralde soruyo 'sakso da çekilir mi?' sanırım bundan dolayı yemekteydiler

Trabzonspor 61
12.01.2013, 15:05
Fettullah gülenin şike sürecinde azizin yanında olduğuna inanmıyorum. Yılanın başı tayyip.

Nytre
12.01.2013, 15:34
17de 17 sözü...(mü?)

S.ÖZKAN
12.01.2013, 16:15
İyi takım kuracaksın başka çaresi yok

2011 de kadromuz iyiydide ne oldu?Bu düzen devam ettikçe Messi gelse boş

Courage
13.01.2013, 04:30
Aslında bu sıklaşan görüşmeler hakkında bir fikrim var ama sadece BMN üyelerinin görebileceği bir sayfa haline getirilirse paylaşmak isterim.

Bayundur Han
13.01.2013, 12:20
Aslında bu sıklaşan görüşmeler hakkında bir fikrim var ama sadece BMN üyelerinin görebileceği bir sayfa haline getirilirse paylaşmak isterim.

Ben merakli insanim bana ozelden gonder. Bu aksam yatamam yoksa :D

Ömer_
13.01.2013, 12:24
zıkkım ve kökü...

yaranozlu
13.01.2013, 13:08
İkide bir feneri diğer şikecilerden ayırmayın lütfen. Şunu herkes ankasın ki üçünün de birbirinden farkı yok, ne diye bu ayırmaca. Hakan şükür milletvekili, ligtv yorumcusu, demirören başkan hala feneri ayrı tutmaca. 3 şikecinin birbirinden farkı olmadığını anlayamazsak küçük düşünmeye ve küçülmeye devam ederiz.

Ilelioglu
13.01.2013, 13:09
İkide bir feneri diğer şikecilerden ayırmayın lütfen. Şunu herkes ankasın ki üçünün de birbirinden farkı yok, ne diye bu ayırmaca. Hakan şükür milletvekili, ligtv yorumcusu, demirören başkan hala feneri ayrı tutmaca. 3 şikecinin birbirinden farkı olmadığını anlayamazsak küçük düşünmeye ve küçülmeye devam ederiz.

Bir farklari yok zaten, oldugunu kim söyledi? :)

..

ahmed1967
13.01.2013, 14:22
allah belanızı versin

allah kahretsin...
bi de yukarda ne güzel bir pankart var: ADALET HIRSIZLARI KALKINDIRMAZ diye.. hırsızlar hiç bu kadar pişkin olamamıştı.sağolun!!!!

Mert M.
13.01.2013, 15:06
Söylesem tesiri yok; sussam gönül razı değil!
Buraya yazmak istediğim çok şey var ama siyasi içeriği nedeniyle veyahut siyasi bir görüşü hatırlatıyor gerekçesiyle silineceğinden eminim son silinen birkaç mesajım gibi.
O yüzden sadece şunu söylüyorum. Buyurun mükafatınız... Desteğe devam!

Courage
13.01.2013, 22:48
Ben merakli insanim bana ozelden gonder. Bu aksam yatamam yoksa :D

:rolleyes:

Aman rahat uyu...İyi geceler!

(Neyse fazlada suyu bulandırmamak gerek.Devir Twitter,forum dedikodularının piyasayı rahatlıkla salladığı bir dönem.Bekleyelim, görelim)

Emre ÖZTÜRK
13.01.2013, 22:52
Hamdolsun !

kupatrabzon'a!
13.01.2013, 23:52
Yıldırım Demirören gibi bir çapsız, Türk futbolunun gidişatını temelden etkileyecek kararları kendi başına alabilir miydi? Elbette alamazdı. Mevcut iktidarın kuklasıdır YD ve kendisine ne emredildiyse onu yapmıştır.

Yoksa, önündeki kağıtta yazanları doğru dürüst okuyamayan adam mı böyle abidik gubidik şeyler yapacak? İmkanı yok.

Trabzonspor 61
13.01.2013, 23:59

Valla gs ile bjk'den de nefret ederim ama bizden şikeyle şampiyonluk çaldıklarını hatırlamıyorum. Şikebahçe'ye ekstra nefret olması çok doğal. Şerefsizler 5 tane şampiyonluğumuzu şikeyle çaldı. Bir tanesi mahkeme tarafından tescillendi. Şimdi ben bu it oğlu itleri neden ötekilerinin sınıfına sokayım. İstanbul'un diğer kulüpleri benim rakibim ama şikebahçe düşmanımdır! Bu nefret bitmez...

Ilelioglu
14.01.2013, 00:02
Valla gs ile bjk'den de nefret ederim ama bizden şikeyle şampiyonluk çaldıklarını hatırlamıyorum. Şikebahçe'ye ekstra nefret olması çok doğal. Şerefsizler 5 tane şampiyonluğumuzu şikeyle çaldı. Bir tanesi mahkeme tarafından tescillendi. Şimdi ben bu it oğlu itleri neden ötekilerinin sınıfına sokayım. İstanbul'un diğer kulüpleri benim rakibim ama şikebahçe düşmanımdır! Bu nefret bitmez...

Ligtv ve diger taraflarda yazilan yorumlari okusan böyle demessin ama. Bunlarin hepsi ayni, bunu bircok defa gösterdiler bize. Tabi hakkimizi calanlari bir tarafa koyuyoruz hep, buda gayet dogal.

..

Ilelioglu
14.01.2013, 00:06
Bu arada bir yemek daha yerler mi dersiniz?

..

Steril61
14.01.2013, 00:25
Başbakanla Rıdvan sürekli çukur kazıyorlar birileri için ama o kazdıkları çukurlara bir gün kendileri düşecekler inşallah. Allah'ın adaleti ve tokadının benzeri yoktur. Onlar benzersizi tadacaklar.

sanatik
14.01.2013, 02:21
Amin. Bende bunu yazacakdim. Allah büyükdür. Oy icin makam korkusu icin halen adaletli oldugunu düsünenler halen oyun oynayanlar, hirsizlari koruyup onlardan daha büyük hirsiz olanlar, cezasini bir gün cekecek.

O günü bekliyoruz.

Emre GÜRDAL
14.01.2013, 02:30
Benlede yemek yesene o yedigin lokmalari saymadan bogazina dizeyim...

Sefer A.
14.01.2013, 04:13
aksam beraber izlemislerdir karsilasmayi

orhan42
14.01.2013, 19:03
Yiyin beyler yeyin
Bu han-ı iştiha sizin
aksırıncaya tıksırıncaya kadar yeyin...
Tevfik Fikret'i sevmem ama bu mısralar tam uydu şeytan ve avukatına..

kamaleyte
14.01.2013, 19:14
aksam beraber izlemislerdir karsilasmayi

Hatta Trabzona özel yasa çıkarma fikrini tartışmış bile olabilirler.Polise saldırmak cici şikecilere saldırmak kaka.

Sefa Murat Dokuz
14.01.2013, 19:49
Bozacı şıracı ilişkisi şaşırmamak lazım.

Tunga
15.01.2013, 01:04
Başbakanla Rıdvan buluşmada Türk Futbolu'nu masaya yatırdılar... Ve afiyetle yediler...

Bera B.
15.01.2013, 01:08
Adamlar yiyor ama çalışıyor (!)

Berke6198
15.01.2013, 01:35
Şeytan ve sağ kolu.

kamaleyte
15.01.2013, 01:39
Fenerin avukatı ve onun küçük şeytanı diye bir denklemde kurulabilir.

Külünkoğlu
15.01.2013, 08:26
Ne konuşmuş olabilirler ?

1) Futbol,
2) fenerbahçe,
3) Şike davası

1) Bu ülkenin Başbakanın zamanı kendisine ait değildir. Bu kadar zaman ayırması fecaattir.
2) Diğer kulüpler bu ülkenin kulüpleri değil mi ?
3) Sanane ? dava son olarak Yargıtay'da değil mi ? bırak, karışma, sanane ?

Bütün bunların haricinde düşüncem odur ki rıdvan dilmen ayağına mektup bağlanan bir posta güvercinidir. Başbakan şikecileri kurtarmak için bütün görüşmeleri onun üzerinden yapıyor. Şu durum bile onun adalet'e olan inancını bakış açısını ortaya koyuyor.

Hasan dayının dediği gibi "Kalkınmanızı anladık da adaletinizin.............."

cakalkerem
15.01.2013, 08:29
rıdvan emekli oluyormuş.....ee adama bu kadar prim sağlanırsa olacağı buydu......adam avrupa da beşiktaştan başka takımımız yok diyebilecek kadar kasıtlı

Külünkoğlu
15.01.2013, 08:31
rıdvan emekli oluyormuş.....ee adama bu kadar prim sağlanırsa olacağı buydu......adam avrupa da beşiktaştan başka takımımız yok diyebilecek kadar kasıtlı
Emekli olduğu falan yok. "Ntv hariç başka kanala bağlanmayacağım" dedi.
Ona o talimat gelmeden bırakamaz.
Hakkında onu en az 10 yıl içeri tıkacak bir dava var o sonuçlanmadan hiçbir yere gidemez.

cakalkerem
15.01.2013, 08:42
adamın arkasında şikebahçe ve onun uşakları var ne olacak ki?Başkanı onu tutuyor aykut küçümenin kankası......devam eder gider.....

Alper Calik
15.01.2013, 08:48
Allah Trabzonspor un hakkını çalan, kupasını çalan ve vermeyen, bunlara yardımcı olan herkesin cezasını versin.
Allah tan bulun inşallah.

peker61
15.01.2013, 09:10
Yanlış anlamayın imralıyla yapılan müzarekeleri konuşmuşlar şikebahçede bir terör örgütü sayılır

zekeriyya
15.01.2013, 11:40
güzel dünya vesselam !

Gökhan ARSLAN
15.01.2013, 11:44
Allah'ınızdan bulun !

Topaloğlu
15.01.2013, 15:22
Sayın Kılıçdaroğlu şikecinin babasını ziyaret edip destek mesajları verdi bu bağlamda Başbakan Rıdvan la yemek yese ne olacak ?

cakalkerem
15.01.2013, 15:29
Başbakan'a destek verip hoşgeldine giden 10.000 kişi sırasında Trabzonspor'un maçına giden 3000 kişi arasında nasıl bir denklem kurulmalı acaba?

gudoz81
15.01.2013, 15:36
zihniyetilerinin ne olduğu ortadaki silikler 10 yıldır memleketi yönetiyor

Topaloğlu
15.01.2013, 15:48
zihniyetilerinin ne olduğu ortadaki silikler 10 yıldır memleketi yönetiyor

Pekiala arkadaş senin zihniyetin ney ? yada savunduğun siyasi zihniyet ? bu zihniyet silik diyorsan muhakkaki gönlünde canlı bir zihniye de vardır . çekinmeden söyle istersen o zihniyeti ve o zihniyeti savunan partiyi bizde bilelim ve girdiğimiz bu yanlıştan bir an önce dönelim ve doğru yolu hakkı ve adaleti bulalım.

Giallorossi
15.01.2013, 16:22
Yakinda Tayyib ve Ridvanin sarmas dolas öpüsürken fotoraflari medyaya sizarsa hic sasirmam.

ESER
15.01.2013, 18:00
Sayın Kılıçdaroğlu şikecinin babasını ziyaret edip destek mesajları verdi bu bağlamda Başbakan Rıdvan la yemek yese ne olacak ?

kilicdaroglu ve diger siyasiler en az hukumet kadar vicdanlari yaralamis ve hirsizdan yana taraf olmustur.bunda hem fikirim

yanliz soyle bir durum var, chp ve mhp bu ulkeyi yonetmeye muktedir degiller. yani konusmalari, icraatlari hava civa. ulkeyi yoneten akp .

sikenin uzerinin ortulmesinde katkilari ortada ve bunu ayirt etmeden elestiriyor olaya ben ve benim gibi sadece Trabzonspor uzerinden bakanlar. fakat bu ulkeyi akp yonetiyorsa bu ortbas olayinin en buyuk faturasi akpye cikar.

dunyaya delikanlilik raconu kesip hirsiza abilik yapiyorsa basbakan burada bir samimiyet sorunu var demektir. demek ki kendisi kendisine bicilen rolu oynuyor.
gazze filistin icin adalet isteyeceksin ama ulkende hukuk cinayetleri islenirken hirsizdan taraf olacaksin, oyle adaletanlayisina anca sovulur.. ha oven de varsa bu ovenin bilecegi istir, ayri mesele.

bundan sonra bu ulkede futbol denen oyun hicbir zaman adil ve temiz olmayacak. bunun sebebi de isminde adalet olan bir partinin yaptigi sefil ve rezil uygulamalardir. bu icraatlara sinekten yag cikarmak icin destek veren partiler icinde ayni seyleri dusunuyorum fakat olayin basrolunde olan guc akp.

Emre EFENDİOGLU
15.01.2013, 18:14
kilicdaroglu ve diger siyasiler en az hukumet kadar vicdanlari yaralamis ve hirsizdan yana taraf olmustur.bunda hem fikirim

yanliz soyle bir durum var, chp ve mhp bu ulkeyi yonetmeye muktedir degiller. yani konusmalari, icraatlari hava civa. ulkeyi yoneten akp .

sikenin uzerinin ortulmesinde katkilari ortada ve bunu ayirt etmeden elestiriyor olaya ben ve benim gibi sadece Trabzonspor uzerinden bakanlar. fakat bu ulkeyi akp yonetiyorsa bu ortbas olayinin en buyuk faturasi akpye cikar.

dunyaya delikanlilik raconu kesip hirsiza abilik yapiyorsa basbakan burada bir samimiyet sorunu var demektir. demek ki kendisi kendisine bicilen rolu oynuyor.
gazze filistin icin adalet isteyeceksin ama ulkende hukuk cinayetleri islenirken hirsizdan taraf olacaksin, oyle adaletanlayisina anca sovulur.. ha oven de varsa bu ovenin bilecegi istir, ayri mesele.

bundan sonra bu ulkede futbol denen oyun hicbir zaman adil ve temiz olmayacak. bunun sebebi de isminde adalet olan bir partinin yaptigi sefil ve rezil uygulamalardir. bu icraatlara sinekten yag cikarmak icin destek veren partiler icinde ayni seyleri dusunuyorum fakat olayin basrolunde olan guc akp.

Umarım TOPALOĞLU gereken cevabı almıştır.

Topaloğlu
15.01.2013, 18:16

Şike kanunu değişikliğine ilk karşı çıkan AK Parti li Şamil Tayyar ve Bülent Arınç oldu . meclisdeki oylamada evet oyu kullananlar yalnızca AK parti milletvekillerimiydi ? ayrıca , iş ergenekon davası olunca silivriye akın edip orda çingene çadırı kuran chp li ve mhp li millet vekillerinden hangisi Trabzonsporumuzun hakkını aradı ? aramak bir yana dursun bunlar aziz yıldırımı makamında ziyaret edip bu süreçde mağdur olan takımın şikebahçe olduğunu söylemedilermi ?

bluedark
15.01.2013, 18:19
Şike kanunu değişikliğine ilk karşı çıkan AK Parti li Şamil Tayyar ve Bülent Arınç oldu . meclisdeki oylamada evet oyu kullananlar yalnızca AK parti milletvekillerimiydi ? ayrıca , iş ergenekon davası olunca silivriye akın edip orda çingene çadırı kuran chp li ve mhp li millet vekillerinden hangisi Trabzonsporumuzun hakkını aradı ? aramak bir yana dursun bunlar aziz yıldırımı makamında ziyaret edip bu süreçde mağdur olan takımın şikebahçe olduğunu söylemedilermi ?
yazdıklarına bakılırsa sen Yavuz Saltık'ın adamısın belli :)))

Topaloğlu
15.01.2013, 18:19
Umarım TOPALOĞLU gereken cevabı almıştır.

Her lafı açıkça yoktur beyana , bir yorumum bin laf eder yorumumdan anlayana.............

UĞUR DURTAŞ
15.01.2013, 18:22
çıkar meselesi...trabzon ve trabzonspor hikayeeeeeeeeeeeeeeee

AK-CHP-MHP'nin milletvekilleri istifa edebiliyorlarmı.

bende olsam istifa etmem herhalde bu rand bırakılırmı değilmi arkadaşlar.

şehir ve takım hikaye.

trabzon milletvekillerimiz şu an için bir hiç gözümde.

ESER
15.01.2013, 22:49

bunlarin hepsinde hem fikirim. ben su parti iyi yapti bu parti kotu yapti demiyorum, diyorum ki bu ulkeyi akp yonetiyor suanda. chp ve mhp acikca fbyi destekleyerek akpnin yapmis oldugu adaletsizligi desteklemis ve bizlerin haklarinin gaspedilmesinde pay sahibi olmuslardir, bunlara hic bir itirazim yok ama bu tablo mualefetin degil iktidarin eseri. basbakan cikip hakliya hakkini, sucluya cezasini verin demedikten sonra isterse mualefet meclisin onunde kendini yaksin hicbirsey degismez. cunku karar verme makaminda degiller.

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 08:08
bunlarin hepsinde hem fikirim. ben su parti iyi yapti bu parti kotu yapti demiyorum, diyorum ki bu ulkeyi akp yonetiyor suanda. chp ve mhp acikca fbyi destekleyerek akpnin yapmis oldugu adaletsizligi desteklemis ve bizlerin haklarinin gaspedilmesinde pay sahibi olmuslardir, bunlara hic bir itirazim yok ama bu tablo mualefetin degil iktidarin eseri. basbakan cikip hakliya hakkini, sucluya cezasini verin demedikten sonra isterse mualefet meclisin onunde kendini yaksin hicbirsey degismez. cunku karar verme makaminda degiller.

eser karaca sana cevap vermek istemiyordum ama futboldan ve kurallarından anlamadığın açıkça belli.siyaset futbola müdahale edemez. ederse fifa bütün ülkeye cezayı şak diye yapıştırır.(yunanistan ve bir ülkeyi daha o dönemde ihraç etmişti)fifa ve uefa futbol ayrı bir yapıdır der ve ülkenin tff ve tahkim kurullarını tanır.onun için değil türkiyede almanya ve ingilterede bile olsa siyaset futbola müdahale etmeye çalıştığında cezası kesilir.
eser karaca bu kadar basit bir şeyi ya bilmiyorsun yada biliyorsunda akp aleyhine siyaset yapmaya çalışıyorsun.

Ertan 51
16.01.2013, 08:20
eser karaca sana cevap vermek istemiyordum ama futboldan ve kurallarından anlamadığın açıkça belli.siyaset futbola müdahale edemez. ederse fifa bütün ülkeye cezayı şak diye yapıştırır.(yunanistan ve bir ülkeyi daha o dönemde ihraç etmişti)fifa ve uefa futbol ayrı bir yapıdır der ve ülkenin tff ve tahkim kurullarını tanır.onun için değil türkiyede almanya ve ingilterede bile olsa siyaset futbola müdahale etmeye çalıştığında cezası kesilir.
eser karaca bu kadar basit bir şeyi ya bilmiyorsun yada biliyorsunda akp aleyhine siyaset yapmaya çalışıyorsun.
Siyaset futbola müdahale edemez mi :)doğru,müdahale etmiyor direk içine ediyor.
Kağıt üstünde belki müdahale edemez ama gerçek hayatta siyaset sporun direk-alenen-açıkça içindedir.Şike sürecinde Adaletin aldığı yara siyesilerin eseridir.Kupanın ait olduğu yere yani Trabzonspor Şamil Ekinci müzesine gelmemesinde 1. etken siyasettir.Bu sorumlu siyasilerin sıralaması da bana göre şöyledir,
Ağzından Allah-Kitap-Adalet düşmeyen 2 yüzlü sahtekarlar birinci sıraya gelir,
aynı özellikleri taşıyan chp ve mhp ikincilik için uğraşır dururlar.

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 08:23
Kağıt üstünde belki müdahale edemez ama gerçek hayatta siyaset sporun direk-alenen-açıkça içindedir.Şike sürecinde Adaletin aldığı yara siyesilerin eseridir.Kupanın ait olduğu yere yani Trabzonspor Şamil Ekinci müzesine gelmemesinde 1. etken siyasettir.Bu sorumlu siyasilerin sıralaması da bana göre şöyledir,

siyaseti kendin sokuyorsun birader.siyaset istemiyorsan devletten stadda istemeyeceksin mesela.

Topaloğlu
16.01.2013, 08:25

Eser kardeşim birde olaya şu açıdan bakalım istersen . Farz edelimki 2011 yılında iktidarda AK Parti değilde bir Chp - Mhp koalisyonu vardı , bu şike süreci başlayabilecekmiydi ? savcılar kandilerini cumhuriyet olarak tanımlayan fb ye karşı bu davayı açabilecekmiydi ? hakimler bu kararları verebilecekmiydi ? aziz yıldırımı bir sene kadar da olsa kodese tıkabileceklermiydi ? uzun lafın kısası Başbakan ın tuttuğu takıma şikeci yaftası vurabileceklermiydi. Seni bilmem ama ben hiçmi hiç sanmıyorum... hatta siz bırakın fb ye karşı böyle dava açmayı , bir yolunu bulup bu şike suçunu bizim üzerimize atıp belkide lig ikinciliğini bile elimizden alırlardı. Olmadı değil , şampiyonluğu kaçırdığımız 1996 yılında medyada üfürükden bir kaç telefon kulübesi görüntüleri ve çakma bir kaç ses kayıtları ile güya o sene Trabzonda oynadığımız gençlerbirliği maçını şikeyle kazanmışız gibi haberler yapılıp kendi akıllarınca fb nin şampiyonluğunu dahada aklamaya çalıştılar . tabi o zaman şimdiki kanunlar yoktu ha olsaydı bilmem ne olurdu... Lafı daha da uzatmayacam , nihayetinde yargı sürecinde mahkemelerin aldığı kararlarla fb nin şike yaptığı tescillenmiş oldu işin yargıtay aşaması var ama ben yargıtayın da mahkemenin aldığı kararın aksi yönünde bir karar alacağını sanmıyorum , iş geliyor dayanıyor spor mahkemelerine ve tahkime .. işte ondan sonrasıda bizim ve takımımızın işi .. takımımız fb yi içerde dışarda yenip psikolojik olarak üstünlüğü elimize alacak bizlerde taşkınlık yapmadan ve ipin ucunu kaçırmadan federasyona ve tahkime karşı her türlü protesto hakkımızı kullanacaz ve işin sonunu sabredip bekleyecez nihayetinde er de olsa geç de olsa haklının hakkı verilir , verilecekte....

Onur Akyüz
16.01.2013, 08:30
Devlet de benden vergi istemesin o devletten tek çöp istersem adam değilim!

Var mı böyle bi mantık ya?

Topaloğlu
16.01.2013, 08:30

Futbol a siyaset karıştırmak ve bundan rant sağlamak chp nin bir türlü vazgeçemediği bir iş . mesela 2004 senesinde Trabzon belediyesini nasıl kazandıkları ortada ...

Külünkoğlu
16.01.2013, 08:35
Eski bir bakana isim listesi vermişsin, neden?

"Adalet" dediğimiz için mi ? "Şike hırsızlıktır" dediğimiz için mi ?

Ertan 51
16.01.2013, 08:37
siyaseti kendin sokuyorsun birader.siyaset istemiyorsan devletten stadda istemeyeceksin mesela.
Onlar ayrı mevzular ve işin hikaye kısmı gardaş,
siyaseti ben nasıl sokuyorum,bana stad yapıyorsun emeğimi çalabilirsin mi diyorum.şikebahçenin-ğs nin stadları için de siyasiler bir sürü peşkeş çektiler,şimdi de vergileri affedilmek üzere bunlar siyasetin oy uğruna menfaat uğruna spora karışıp alçaklaşması değilmi.
Trabzonspor taraftarı olmaya gerek yok,
şike sürecinde dönen dolapları,yapılan hırsızlıkları ve sonucunda adaletin yerini bulmamasını gördükten sonra hala daha bir insan parti savunabiliyorsa kendi Ahlakını-Erdemini-İnsanlığını bir kez daha gözden geçirsin diyorum ben.

cakalkerem
16.01.2013, 08:40
rıdvan'nın parası bitmiştir......ne de olsa adam boş yer arıyor

ozturk
16.01.2013, 08:42
Eski bir bakana isim listesi vermişsin, neden?

"Adalet" dediğimiz için mi ? "Şike hırsızlıktır" dediğimiz için mi ?

Detay alabilir miyiz abi?

İsim listesi derken?

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 08:44
birader burda şikeyi hoşgörüyle falan karşıladığımız yok.hakkımız yenmemiştirde demiyoruz.
maksat üzüm yemekse üzümümüzü diyelim.bağcıyı dövmeye kalkmayalım.

Ertan 51
16.01.2013, 08:45
Futbol a siyaset karıştırmak ve bundan rant sağlamak chp nin bir türlü vazgeçemediği bir iş . mesela 2004 senesinde Trabzon belediyesini nasıl kazandıkları ortada ...
Ben aksini söylemiyorum,diğer arkadaş siyaset futbola karışamaz demiş ya senin bu cevap ona güzel bir örnek olmuş.Şike sürecinde hangi parti olursa olsun olabildiğince alçalmıştır ama ben mevcut hükümete daha fazla kızıyorum çünkü hem iktidardalar ve sahta dindarlık rolü yapıyorlar.

Topaloğlu
16.01.2013, 08:49
Ben aksini söylemiyorum,diğer arkadaş siyaset futbola karışamaz demiş ya senin bu cevap ona güzel bir örnek olmuş.Şike sürecinde hangi parti olursa olsun olabildiğince alçalmıştır ama ben mevcut hükümete daha fazla kızıyorum çünkü hem iktidardalar ve sahta dindarlık rolü yapıyorlar.

Bende diyorumki bu hükümet olmasaydı şike sürecide başlamazdı . ha belki başlardı ama sanık sandalyesinde şikebahçe değil biz olurduk.

Travelair
16.01.2013, 08:51
Rıdvan kendisine Şeytan Rıdvan denmesini istemiyormuş, bozuluyormuş. Tamam da futbol oynadığın dönemde senin lakabın oydu. Neden demedin hoşuma gitmiyor diye o zaman taraftarına, sesin çıkmadı?

İşte aslında mesele burda gizli. Doğruları birşeyler kazanmak uğruna gizlememek lazım

Onur Akyüz
16.01.2013, 08:52
Yaşanan onca şeye rağmen hala parti propagandası yapılabiliyor olmasına tahammül edemiyorum!

Ertan 51
16.01.2013, 08:53
Her işimiz bitti,ülke güllük gülüstanlık bizim başbakan şeytan la buluşuyor da buluşuyor.Ne var canım bunda ülke gündemiyle de ilgilenecek bu işlere de bakacak,iyi tamam baksın baksın da mesela bizim A.Kemal Denizciyi çağırsın, hakkınız yendi biliyorum ama sabredin ben sizin hatta sizin değil hakkın yanındayım hakkınızı alacaksınız desin,adil Allah korkusu olan bir başbakana sahibiz ya niye beklemeyelim böyle bir hareket.
tüp kafalıyı tff başkanı yap,aleks le buluş,sow la buluş,o.ç. rıdvan la acun la defalarca buluş ondan sonra ağzından adaleti Allahı düşürme.Benim isyanım buna,eğer istesin haftaya adaleti sağlar,ama derdi bu değil ki.

bariskaratas
16.01.2013, 08:57

çok yanlış bir yaklaşım.
devlet stadı şehre yapacak. kulüplere değil.
ve o stadlardan maç harici zamanlarda herkes, diğer branşlar vs faydalanacak.
güzel bir stad, kapalı spor salonu, yüzme havuzu vs devlet yapmalıdır.

Ertan 51
16.01.2013, 08:59
Bende diyorumki bu hükümet olmasaydı şike sürecide başlamazdı . ha belki başlardı ama sanık sandalyesinde şikebahçe değil biz olurduk.
Bunu partin ağır basıyor da söylüyorsun,
bu operasyonu başbakanın başlattığından emin değilim ben,eğer o başlatsaydı bu kadar 2 yüzlülük sergilemezdi diye düşünüyorum,bir insan bu kadar yanar döner olamaz diyorum.

Topaloğlu
16.01.2013, 09:00
Her işimiz bitti,ülke güllük gülüstanlık bizim başbakan şeytan la buluşuyor da buluşuyor.Ne var canım bunda ülke gündemiyle de ilgilenecek bu işlere de bakacak,iyi tamam baksın baksın da mesela bizim A.Kemal Denizciyi çağırsın, hakkınız yendi biliyorum ama sabredin ben sizin hatta sizin değil hakkın yanındayım hakkınızı alacaksınız desin,adil Allah korkusu olan bir başbakana sahibiz ya niye beklemeyelim böyle bir hareket.
tüp kafalıyı tff başkanı yap,aleks le buluş,sow la buluş,o.ç. rıdvan la acun la defalarca buluş ondan sonra ağzından adaleti Allahı düşürme.Benim isyanım buna,eğer istesin haftaya adaleti sağlar,ama derdi bu değil ki.

Ama muhalefet bu süreçte bize değil fb ye adaletsizlik yapıldığını söylüyor. Hükümet ve camaat bir olmuş cumhuriyetin son kalesi !! fb yi itibarsızlaştırıp ele geçirmeye çalışıyormuş , adamlar öyle söylüyor hatta bizlerin değer verdiği nihat genç de aynı kanaat de .. Bilmem yanlışmı düşünüyorum Ertan bey .

Ertan 51
16.01.2013, 09:11
Ama muhalefet bu süreçte bize değil fb ye adaletsizlik yapıldığını söylüyor. Hükümet ve camaat bir olmuş cumhuriyetin son kalesi !! fb yi itibarsızlaştırıp ele geçirmeye çalışıyormuş , adamlar öyle söylüyor hatta bizlerin değer verdiği nihat genç de aynı kanaat de .. Bilmem yanlışmı düşünüyorum Ertan bey .
(Renktaş Bey demezsen sevinirim,bana hakaret gibi gelir,Ertan de yeter)

Yanlış değil söylediklerin,fakat satır aralarından parti savunuculuğu hissediliyor,
şike ile ilgili ne kadar başlık varsa bu parti meselesi bumerang gibi dönüyor dolaşıyor karşımıza çıkıyor,aslında hiç girmemem lazımdı, boşu boşuna zaman kaybı ve birbirimizi üzme durumları doğuruyor.
Kadir Pir Kardeş siyaset spora karışamaz şu şu ülkelerde Uefa ne biçim cezalar verdi falan deyince ben dayanamadım siyastin(hepsi dahil) 2 yüzlülükerden oluştuğunu yazmaya çalıştım.Ama parti görüşü ağır basıyor anlatamıyorsun.Neyse selametle kalın,ben diyeceğimi az çok anlatabildim zannediyorum,gerisi kendi vicdanlarımıza kalmış.

ESER
16.01.2013, 09:25

ya sayin abim birakilim bu ucuz yaftalama islerini. chpsine de , akpsine de, mhpsine de.. alayina bakis acim aynidir. hicbirinin saksakcisi da degilim bu uyduruk guduk siyasetin kolpa partilerinin hicbirine de en ufak bir sempati beslemiyorum. adim soyadim gercektir, cok merak ediyorsan bakar arastirirsin herhangi bir siyasi parti ile bir bagim varmi yada yokmu ? bu ucuz yaftalama islerini gecelim , fikirlerimizi yazalim haa , ne dersin sayin abim;) ?

herseyi daha iyi bildigini ve anladigini iddaa ediyorsan sayin abim analiz yaparken tarafgir degil objektif yaklasman gerekir , niyet okuyup yaftalamak yerine yazilan ve soylenen uzerinden gitmek gerekir degil mi ama.
benim yukarida yazdiklarimi ilkokul cagindaki cocuk bile anlar halbuki,

ne yazmisim orada, tum siyaset top yekun sucludur ama bu ulkeyi yoneten parti akp ise bunun vebali onundur. bu ulkeyi yoneten akp degil mi ? kim yonetiyor bu ulkeyi ?
.

siyaset futbola mudahale edemezmis, uefa yapistirirmis cezayi , Turkiyeye ceza vermediklerine gore yapistiricilari bitti demekki.

biz neyi izliyoruz peki 3 temmuzdan beri ? kanunlar, kurallar kus edilirken neredeydi o uefa? futbola siyasetin mudahalesinin tanimi yapip bizleri aydinlatirmisiniz rica etsem. kendi konferansinda kisiler ile kurumlari ayirin diyen basbakana niye sen ne karisiyorsun futbola demedi peki bu uefa?: bu isleri gecmek lazim sayin abim.

siyasetin futbola daha nasil bir mudahale etmesi gerekiyor? kanun cikarip, birilerinin kuyruguna basinca budayip , kusa cevir. kisiler ile kurumlari birbirinden ayir, tff baskanini sen belirle..

siyaset karisirsa uefa cezayi kesermis,, komik:)

o zaman bir iki soru sorayim sayin abim , fener neden kume dusurulmedi ?
benim kupam nerede ? kisiler ile kurumlari birbirinden ayirmayi basaran baska ulke ornek gosterir misin ?

Onur Akyüz
16.01.2013, 09:31

Muhalefet öyle diyor da senin iktidar partin ne diyor? Bilmem kaç milletvekiliyle tek başına iktidardasın, bir gecede kanun değiştirip yasa çıkarıyorsun, 6222 noldu da bir gecede kuşa çevrildi, buna izin veren sensin, sen istemesen muhalefet isterse kıçını yırtsın geçer miydi o yasa?

Federasyona tepeden adam indiriyorsun senin iznin olmadan o harami oraya oturabilir mi? Senin izin vermediğin adam, kurum ve kurulları bir gecede şike yasasını kuşa çevirebilir mi? O'nun kurulları aziz gibi bi domuzu bi gecede aklayabilir mi?

Arkadaş benim hakkımı kim yediyse, yiyorsa, başta padişah, kemal, dövlet her kim olursa olsun, benim hakkımı gasp eden, çalan, itibarımı, maddi haklarımı, kupamı geri vermeyen her kimse Allah O'nun layığını versin, benim hakkımı, emeklerimi, bu şehrin bu taraftarın umutlarını, bu çocukların hayallerini yiyen her kimse, O'nun değirmenine su taşıyan her kimse, O'na yavşaklık yapan her kimse, ortada öylece duran bu adaletsizliği görmemezlikten gelen, ses etmeyen, maddi manevi çıkarlarını bu işin üstünde tutan her kimse Allah layığını versin.

Herkes neyin nolduğunu görüyor kimsenin kıçı başı oynamasın.

Topaloğlu
16.01.2013, 09:35
(Renktaş Bey demezsen sevinirim,bana hakaret gibi gelir,Ertan de yeter)

Yanlış değil söylediklerin,fakat satır aralarından parti savunuculuğu hissediliyor,
şike ile ilgili ne kadar başlık varsa bu parti meselesi bumerang gibi dönüyor dolaşıyor karşımıza çıkıyor,aslında hiç girmemem lazımdı, boşu boşuna zaman kaybı ve birbirimizi üzme durumları doğuruyor.
Kadir Pir Kardeş siyaset spora karışamaz şu şu ülkelerde Uefa ne biçim cezalar verdi falan deyince ben dayanamadım siyastin(hepsi dahil) 2 yüzlülükerden oluştuğunu yazmaya çalıştım.Ama parti görüşü ağır basıyor anlatamıyorsun.Neyse selametle kalın,ben diyeceğimi az çok anlatabildim zannediyorum,gerisi kendi vicdanlarımıza kalmış.

Renktaşım bey derken herhangi bir imada bulunmadım rahat olabilirsin bu konuda , ama bu hitap dan hoşlanmıyorsan bende kullanmam sıkıntı yok. Ben yine söylüyorum bu Hükümet elinden geleni yapmaya çalışıyor , ha eksiği vardır yanlışı vardır ona amenna , ama işin içinde şikeye inanmayan yada inanmak istemeyen bizden de sayıca çok çok fazla bir fb taraftarı var nihayetinde başbakanımız onlarında başbakanı , onlarında beklentileri var , bilmem anlatabildimmi....
ama

TheCrow
16.01.2013, 09:39
Renktaşım bey derken herhangi bir imada bulunmadım rahat olabilirsin bu konuda , ama bu hitap dan hoşlanmıyorsan bende kullanmam sıkıntı yok. Ben yine söylüyorum bu Hükümet elinden geleni yapmaya çalışıyor , ha eksiği vardır yanlışı vardır ona amenna , ama işin içinde şikeye inanmayan yada inanmak istemeyen bizden de sayıca çok çok fazla bir fb taraftarı var nihayetinde başbakanımız onlarında başbakanı , onlarında beklentileri var , bilmem anlatabildimmi....
ama

Evet, şikecileri korumak ve kollamak için elinden geleni yapıyor. Benim bu yorumdan anladığım, "başbakan oy uğruna gerekirse adaletten taviz verebilir, bu anlayışla karşılanmalıdır" .

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 09:41
ya sayin abim birakilim bu ucuz yaftalama islerini. chpsine de , akpsine de, mhpsine de.. alayina bakis acim aynidir. hicbirinin saksakcisi da degilim bu uyduruk guduk siyasetin kolpa partilerinin hicbirine de en ufak bir sempati beslemiyorum. adim soyadim gercektir, cok merak ediyorsan bakar arastirirsin herhangi bir siyasi parti ile bir bagim varmi yada yokmu ? bu ucuz yaftalama islerini gecelim , fikirlerimizi yazalim haa , ne dersin sayin abim;) ?

herseyi daha iyi bildigini ve anladigini iddaa ediyorsan sayin abim analiz yaparken tarafgir degil objektif yaklasman gerekir , niyet okuyup yaftalamak yerine yazilan ve soylenen uzerinden gitmek gerekir degil mi ama.
benim yukarida yazdiklarimi ilkokul cagindaki cocuk bile anlar halbuki,

ne yazmisim orada, tum siyaset top yekun sucludur ama bu ulkeyi yoneten parti akp ise bunun vebali onundur. bu ulkeyi yoneten akp degil mi ? kim yonetiyor bu ulkeyi ?

benim birseyden anlayip anlamadigimin karar hukum mercisi sen degilsin sayin abim , olayi kisisellestirmeden goruslerinizi belirtirseniz sevinirim .

siyaset futbola mudahale edemezmis, uefa yapistirirmis cezayi yapistirirmis .
biz neyi izliyoruz peki 3 temmuzdan beri ? kanunlar, kurallar kus edilirken neredeydi o uefa? futbola siyasetin mudahalesinin tanimi yapip bizleri aydinlatirmisiniz rica etsem. kendi konferansinda kisiler ile kurumlari ayirin diyen basbakana niye sen ne karisiyorsun futbola demedi peki bu uefa?: bu isleri gecmek lazim sayin abim.

siyasetin futbola daha nasil bir mudahale etmesi gerekiyor? kanun cikarip, birilerinin kuyruguna basinca budayip , kusa cevir. kisiler ile kurumlari birbirinden ayir, tff baskanini sen belirle..

siyaset karisirsa uefa cezayi kesermis, bu uefa ile fifayi adalet.

o zaman bir iki soru sorayim sayin abim , fener neden kume dusurulmedi ?
benim kupam nerede ? kisiler ile kurumlari birbirinden ayirmayi basaran baska ulke ornek gosterir misin ?

o zaman kardeşim iğne çuvaldız yapalım sorduğun sorulara cevaben bir yanıt olur umarım.

hiç digitürke kayıt oldunmu? kayıt olurken sorulan sorulardan biri ney? hangi takım taraftarısınız?Trabzonsporumuzun havuz geliri klübümüzün gelir kaynaklarından yüzde kaçını teşkil ediyor?fenerin düşmesini inanki bizim yönetim kurulu bile istememiştir.
sonuçta vicdan değil cüzdan ağır basmıştır.bu kadar basit.
ayrıca başbakanın rıdvanla yediği yemekten rahatsız oluyorsak tff seçimlerinde başkan sadri şenerin kurullara en az iki adamımızı soktuk lafındanda rahatsız olman gerekir.biz hakkımızı hak ettiğimiz şekilde elde edemiyorsak iş adamcılığa dönmüşsse vay bu düzene.eğer rahatsız olamamışsan adalet değilde adaletsizlikten pay istediğini düşünürüm o zaman.

Ertan 51
16.01.2013, 09:42
Muhalefet öyle diyor da senin iktidar partin ne diyor? Bilmem kaç milletvekiliyle tek başına iktidardasın, bir gecede kanun değiştirip yasa çıkarıyorsun, 6222 noldu da bir gecede kuşa çevrildi, buna izin veren sensin, sen istemesen muhalefet isterse kıçını yırtsın geçer miydi o yasa?

Federasyona tepeden adam indiriyorsun senin iznin olmadan o harami oraya oturabilir mi? Senin izin vermediğin adam, kurum ve kurulları bir gecede şike yasasını kuşa çevirebilir mi? O'nun kurulları aziz gibi bi domuzu bi gecede aklayabilir mi?

Arkadaş benim hakkımı kim yediyse, yiyorsa, başta padişah, kemal, dövlet her kim olursa olsun, benim hakkımı gasp eden, çalan, itibarımı, maddi haklarımı, kupamı geri vermeyen her kimse Allah O'nun layığını versin, benim hakkımı, emeklerimi, bu şehrin bu taraftarın umutlarını, bu çocukların hayallerini yiyen her kimse, O'nun değirmenine su taşıyan her kimse, O'na yavşaklık yapan her kimse, ortada öylece duran bu adaletsizliği görmemezlikten gelen, ses etmeyen, maddi manevi çıkarlarını bu işin üstünde tutan her kimse Allah layığını versin.

Yazının üst tarafını okuyup acayip hak veriyorsun,
kararttığım yerleri de okuyunca ekmek kadayıfının üstüne kaymak sürmüşsün gibi oluyor:)
Onur eline sağlık kardeşim,budur:alkış:

ESER
16.01.2013, 10:40
o zaman kardeşim iğne çuvaldız yapalım sorduğun sorulara cevaben bir yanıt olur umarım.

hiç digitürke kayıt oldunmu? kayıt olurken sorulan sorulardan biri ney? hangi takım taraftarısınız?Trabzonsporumuzun havuz geliri klübümüzün gelir kaynaklarından yüzde kaçını teşkil ediyor?fenerin düşmesini inanki bizim yönetim kurulu bile istememiştir.
sonuçta vicdan değil cüzdan ağır basmıştır.bu kadar basit.
ayrıca başbakanın rıdvanla yediği yemekten rahatsız oluyorsak tff seçimlerinde başkan sadri şenerin kurullara en az iki adamımızı soktuk lafındanda rahatsız olman gerekir.biz hakkımızı hak ettiğimiz şekilde elde edemiyorsak iş adamcılığa dönmüşsse vay bu düzene.eğer rahatsız olamamışsan adalet değilde adaletsizlikten pay istediğini düşünürüm o zaman.

burada sorguladigimiz olay kulubun surecteki tutumu degil ki zaten zavalli bir siyaset izledi sagolsun yonetimimiz. bu ayrica konusulmasi gereken bir durum . siyasi partilerin kapisini asindiran , sike surecindeki kilit kararlarin hepsinde kulubun imzasi var ve tabi ki de istemedi kulup fbnin dusmesini.

fakat bu surecte belirleyici etken medyanin ve siyasetin uyguladigi baskiydi. kisiler ile kurumlar, sahaya yansimadi , herkes suclu yalan ve palavralari siyaset ve medya isbirligi ile yedirildi . yeni algilar olusturuldu toplum uzerinde.

ve suan gelinen noktada bizler yani magdur taraf disinda herkes halinden gayet memnun.

bu yuzdendir ki ben siyasete ve ozellikle hakkimi vermeyen iktidara tepki gosteriyorum, saygilarimla.

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 10:44
halen daha bir yerlerden siyaset yapma çabası elem verici.hükümet içindede bu işe karşı çıkan milletvekilleri oldu.şamil tayyar gibi bülent arınç gibi erdoğan bayraktar gibi.bu işi hükümete bağlamak diğer muhalefet partileride suçlu amma hükümet kadar değil demek art niyetin ve siyasetin ağababasıdır derim ben.ben esnafım akyüzlerden birinde 300 tl alacağım kaldı vermedi.şimdi bütün akyüzler dolandırıcıdırmı diyeceğim.

Onur Akyüz
16.01.2013, 11:15
halen daha bir yerlerden siyaset yapma çabası elem verici.hükümet içindede bu işe karşı çıkan milletvekilleri oldu.şamil tayyar gibi bülent arınç gibi erdoğan bayraktar gibi.bu işi hükümete bağlamak diğer muhalefet partileride suçlu amma hükümet kadar değil demek art niyetin ve siyasetin ağababasıdır derim ben.ben esnafım akyüzlerden birinde 300 tl alacağım kaldı vermedi.şimdi bütün akyüzler dolandırıcıdırmı diyeceğim.

Bu işi nereye bağlayalım bi desene?

Erdoğan Bayraktar dediğin adam önünde Trabzon'lu kalabalığı görünce ''Allah'ın izniyle kupayı getirmek için ince ince çalışıyoruz'' diyen adam değil mi?

O cümle çok şey anlatıyor anlamak isteyene. Kalabalık var, bu kalabalığın en büyük hassasiyeti ne? Trabzonspor. Haliyle gasp edilen kupa. Bir de Allah, kitap sıkıştırdık mı araya bu iş tamamdır, sonra voltamı alır işime bakarım. Tanımadığımız, bilmediğimiz adam sanki bu şark kurnazı.

Benim ne dediğim çok açık, beni karşı kutuba yamamaya çalışarak hala, ısrarla bunun üzerinden yine propaganda yapma gayreti çakallığını ben yemiyorum, ve yineliyorum ortadaki adaletsizliği ve sebeplerini herkes görüyor, kimsenin kıçı başı oynamasın.

Lütfen!

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 11:27
iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıracağız.sağı solu oynayan ben futbolseverim diyen bu ülkedeki herkes.bu hümüetin savcıları 3 temmuz sürecini başlatana kadar hangi takımı tuttuğu önemli değil kendi takımının menfaatleri için ''bastırsın parayı bu maçı alsın'' '' tolunay bizim çocuğumuz bize yatart'' '' fener bu saatten sonra şampiyonluğu bırakmaz ne yapar eder maçlarını alır'' (örnekleri dahada çoğaltabiliriz) gibi şikelik kelimeler kullanıyordu.normal bir sohbetmiş gibi konuşukluk ediyorlardı.3 temmuzda bu iktidarın polisi savcısı hakimi bir operasyona başlama cesaretini gösterince sanki bu ülkede biz dahil hiç kimse şike yapmamış gibi'ilk defa ülkede şike yapılıyormuş havasına girdik.eskişehir bize yatmadı diye demediğimiz bırakmadık....önce iğne birader önce iğne......

Tunga
16.01.2013, 11:29
Adalet subjektif değildir.

Adalet adalettir.

Dolayısıyla başbakanın ayrı, Tunga'nın ayrı adaleti olmaz. Adalet tektir.

Bu sonu alınamaz bir subjektifliğin içinde kaybolmamak için de yargı vardır. Ortak referans odur. Hukuku sağlamak görevi onundur.

Şimdi parçaları birleştirelim.

Son referandum ile yargı kolundan, bacağından değil, beyninden, kalbinden iktidara bağlandı. Klasik Türk hastalığı devam ediyor: Kanun var, sonuç var ama uygulama yok! Sendeki trafik kuralı ile Almanya'daki arasında zerre fark yok. Ama akan trafikte dünya kadar fark var?

Fark uygulamada.

İşte bu kararların uygulama makamı iktidar; yani Meclis. Uygulamıyor. Uygulatmıyor.

Bir parti, sana bana hukuk devletini garanti etmek için kredi istiyor. Veriyorsun. Bir bakıyorsun tüm uygulamalar subjektif.

Subjektif adalet olmaz!

Erdoğan Bayraktar... :)

Komedi...

Demek ki bazı arkadaşlar gündemi belirli ve çok uzun aralıklarla takip ediyor...

Canın sağolsun Trabzonspor. Ben büyütüyorum, elin politikacısı seni sömürüyor; ama yine de senin canın sağolsun Trabzonspor...

Tunga
16.01.2013, 11:33
iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıracağız....önce iğne birader önce iğne......

Daha önce de verdiğim bir fıkrayla cevap:

- Bir İngiliz, bir Fransız, bir İtalyan, bir de Temel uçakla seyahat etmektedir. İngiliz’e bir telefon gelir. Daha sonra İngiliz hiddetle uçaktan aşağı atlamaya çalışır, zor durdururlar. Ne oldu diye sorduklarında İngiliz, annesinin geneleve düştüğünü öğrendiğini ve buna dayanamayıp intihar etmek istediğini söyler. Beş dakika geçmeden bu sefer Fransız’a telefon gelir. Bu sefer Fransız uçaktan atlamaya kalkar. Gelen haber aynıdır. Zor zapt ederler Fransız’ı. Fıkra bu ya, bir benzer telefon İtalyan’a gelir ve sonrası malum.
Tam İtalyan’ı sakinleştirmişlerdir ki, bizim Temel bağıra bağıra uçaktan atlar: Ha bu kada o..pu çocuğu içinde yaşayamam!

Ben atlamam o uçaktan. Üstelik ne kendi isteğimle, ne de sen istedin diye...

Gökhan Koç
16.01.2013, 11:40

Adalet adalettir.

Bu sonu alınamaz bir subjektifliğin içinde kaybolmamak için de yargı vardır. Ortak referans odur. Hukuku sağlamak görevi onundur.

Son referandum ile yargı kolundan, bacağından değil, beyninden, kalbinden iktidara bağlandı. Klasik Türk hastalığı devam ediyor: Kanun var, sonuç var ama uygulama yok! Sendeki trafik kuralı ile Almanya'daki arasında zerre fark yok. Ama akan trafikte dünya kadar fark var?

Fark uygulamada.

İşte bu kararların uygulama makamı iktidar; yani Meclis. Uygulamıyor. Uygulatmıyor.

Bir parti, sana bana hukuk devletini garanti etmek için kredi istiyor. Veriyorsun. Bir bakıyorsun tüm uygulamalar subjektif.

Subjektif adalet olmaz!

Komedi...

Demek ki bazı arkadaşlar gündemi belirli ve çok uzun aralıklarla takip ediyor...

Canın sağolsun Trabzonspor. Ben büyütüyorum, elin politikacısı seni sömürüyor; ama yine de senin canın sağolsun Trabzonspor...

Bazen stratejik noktalarda Devletin Trabzonlulardan faydalandığını hepimiz biliyoruz; örneğin Gökçeada göçü, örneğin hatay.

Bazen düşünmüyor değilim, acaba AKP, giremediği kadıköy bölgesine acaba bizi tahrik edip mi girmeye çalışıyor ?

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 11:40
ben pek fıkradan anlamam birader.ama yönetim ve taratfar olarak o uçakta olmak istemiyorsan 2011-2012 sezonunda takımı maçlara çıkartmıyorum diyecektin.bu kirli havuzda şikebahçe varsa ben yokum diyecektin.uçakta olduğumuza göre nasıl yorumlayacağız durumu?

Tunga
16.01.2013, 11:45
İsteyen yönetici, taraftar atlasın.

Ben atlamam.

Tunga
16.01.2013, 11:46
ben pek fıkradan anlamam birader.ama yönetim ve taratfar olarak o uçakta olmak istemiyorsan 2011-2012 sezonunda takımı maçlara çıkartmıyorum diyecektin.bu kirli havuzda şikebahçe varsa ben yokum diyecektin.uçakta olduğumuza göre nasıl yorumlayacağız durumu?

Deme odur ki, bırak çuvaldızı, bizim bir şeyler batırılmayan tek bir deri hücremiz kalmadı. Artık şu elimdeki iğneyi bana zulmedene saplamak zorundayım.

Gökhan Koç
16.01.2013, 11:47

Siz çok geriden takip ediyorsunuz süreci belliki,

Bunlar burda çoook kere tartışıldı ve niye olmayacağı da öğrenildi.

Size tavsiyem, forum içerisinde aratma yapmanız ve bu tartışmaları okumanız.

ESER
16.01.2013, 11:48

neyse sayin abim , ne yazsak bos gibi gorunuyor.

sike surecinin basindan beri siyaset isin icinde, siyaseti bundan ayirip nasil yorumlamamizi bekliyorsunuz onu da anlamis degilim..

devletin basbakani, devletin vekilleri , parti baskanlari olaya dahil olup , haklinin hakkinin gaspedilmesine goz yumunca sorun yok ama siyaset eliyle kupamiz eliyle gaspedilmistir demek olaya siyaset bulasmis oluyor.

samil tayyar iyi niyetli calimistir , buna vay efendim niye calismis diyen mi var? benim kupam niye muzemde degil sayin abim? bunun sorumlusu kim ? hadi ben olaya siyasi yaklasiyorum , lutfen olayi siyasetten ayirip bana gerekceleri ile fbnin neden dusurulmedigini ve kupamizin neden hala gaspedilmis olarak fb muzesinde durdurgunu aciklar misiniz?????

Onur Akyüz
16.01.2013, 11:49
Sorunun cevabı soruda var zaten.

Uçakta olduğumuza göre o havayolunun sahibi uçaktaki hırsız köpeği uçağa almayacak.

Bizimkiler hem uçağa alıyorlar, hem önce elini benim cebime atmasına izin veriyorlar, sonra bana bunu yakaladıklarını söylüyorlar, sonra da beni uçaktan atmaya çalışıyorlar, hırsıza da kokpitte şampanya ısmarlıyorlar.

ozturk
16.01.2013, 11:52

Adalet adalettir.

Fark uygulamada.

Subjektif adalet olmaz!

Komedi...

fb liler de yargıyı suçluyor. Yargıda sorun yok bence. Zaten yargı şikeyi delilleriyle iddianamesiyle gördü olayı örtbas etmedi kimseye ayrıcalık tanımadı ve kararını verdi. Şimdi top yargıtayda.

Bizim asıl problemimiz disiplin cezalarında. tff tarafından gereken yapılmıyor. Yoksa yargı bence gayet tarafsız ve adil kararlar verdi bu süreçte..

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 11:53
ayrıca eski bir topçu başbakanla yemek yiyebiliyorda; en azından bizim başkan sadri şenerin başbakanla yemek yiyememesi ,bir araya gelememeside irdelenmesi gereken bir mesele.

Gökhan Koç
16.01.2013, 11:58
ayrıca eski bir topçu başbakanla yemek yiyebiliyorda; en azından bizim başkan sadri şenerin başbakanla yemek yiyememesi ,bir araya gelememeside irdelenmesi gereken bir mesele.

Başbakan gelmiş geçmiş en iyi istatistiklere sahip futbolcuyla yemiyor o yemeği,

Yahut en çok milli olmuş topçuyla da yemiyor,

Yada en uzun süre fener forması giymiş adamla da yemiyor.

:)

MuratJ
16.01.2013, 11:59

daha dün sırf AKP'ciğini korumak göreviyle buraya üye olup kıvıran, konu dışına taşan, saçmalayan bu üyenin Trabzonspor'la ne alakası vardır ? Trabzonspor'un bu zatın zerre umrunda değildir. Siteden uzaklaştırılması gerekiyor. Derdi her şart sadece akp olan adam Trabzonspor'un olduğu yerden uzak olsun. Sen bilmiyorum Trabzonspor'lu falan mısın da şikecilerin safındasın.

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 12:00
fb liler de yargıyı suçluyor. Yargıda sorun yok bence. Zaten yargı şikeyi delilleriyle iddianamesiyle gördü olayı örtbas etmedi kimseye ayrıcalık tanımadı ve kararını verdi. Şimdi top yargıtayda.

Bizim asıl problemimiz disiplin cezalarında. tff tarafından gereken yapılmıyor. Yoksa yargı bence gayet tarafsız ve adil kararlar verdi bu süreçte..

eksiksiz imzamı atarım adem renkdaş.başta bizim yönetimin 3 temmuz sürecinden beri izlediği silik yol haritası,bazı taraftarlarımızın bjk ve gs gibi biribirinden farkı olmayan takımları dost zannetmelerinin sonucu spor kamuoyunun bizi getirdiği nokta şu fıkrada gizlidir;

Kuş, İnek ve Kedi..
Evvel zaman içinde çok soğuk bir kış günü donmak üzere olan minicik bir kuş varmış..
Bu zavallı kuş tam soğuktan donarak ölmek üzereyken, kahraman bir inek kuş donarak ölmesin diye üzerine sıçıvermiş.
Zavallı kuş üzerine sıçan kahraman ineğin sıcacık bokuyla donmaktan son anda kurtulmuş...
Yaşam enerjisini yeniden topladığı için cik cik de cik cik, cik cik de cik ciiik diye sevinç çığlıkları atıyormuş.
Cik cik seslerini duyan acımasız bir kedi patileri ile boku eşelemiş, zavallı kuşu bok yığının içinden çıkarıvermiş ve peşinden de kuşu yemiş.

Bizim bu hikayeden çıkaracağımız ders ise;

1. Üzerimize her bok atan düşman değildir!

2. Üzerimizdeki boku her temizleyen dostumuz değildir!

3. Bokun içinde mutluysan sesini çıkarma!

Gökhan ARSLAN
16.01.2013, 12:02
Hala aynı yerde sayıklıyoruz valla üzülüyorum..

Ahmet Kadir Pir
16.01.2013, 12:04
daha dün sırf AKP'ciğini korumak göreviyle buraya üye olup kıvıran, konu dışına taşan, saçmalayan bu üyenin Trabzonspor'la ne alakası vardır ? Trabzonspor'un bu zatın zerre umrunda değildir. Siteden uzaklaştırılması gerekiyor. Derdi her şart sadece akp olan adam Trabzonspor'un olduğu yerden uzak olsun. Sen bilmiyorum Trabzonspor'lu falan mısın da şikecilerin safındasın.

cevap verme kapasiten bu kadarmı.akp aleyhine yorum yazmak siyaset değil ayrıca trabzonspor menfaati oluyor,yorumlara cevaben akp lehine yorum yazmak siyaset ve Trabzonspor düşmanlığı oluyor öylemi!!!!!

Tunga

Yargının adil kararlar vermesi, uygulanmadıktan sonra, evrende en ufak bir değişime sebep olmuyor. TFF'yi ele almak da ayrıca yargının bir işi. Şimdi şu suç duyurusu organizasyonu ile yargının adalet sağlama çalışmasına devam edip edemeyeceğini göreceğiz.

Tümden yargı iyidir de diyemem, kötüdür de; ama mahkeme başkanının bir hukuk dersi verdiği çok açık. Savcı için aynı şekilde düşünmüyorum. Trabzonspor'u olaya çeşni olarak katmış olması bence düpedüz hukuki değil, sosyolojik. Ama onun görevi sosyoloji değil, hukuk.

TFF'nin hangi istişarelerle oluşturulduğu bir önceki dönem için tapelerde var iken, o istişarelerin bir numaralı sanığının bugün beraat etmiş şekilde sokaklarda dolaşması, Demirören federasyonunu kurma faaliyetleri ve bugün bile hala TFF binasına giriş çıkışı da aslına bakarsan subjektif yargılamanın sonucu. Emre Belözoğlu keza aynı şekilde. Sedat Peker (ve dolayısıyla Olgun Peker) ile ilişkisi yine emniyetçe ortaya çıkarılmış olan Hakan Şükür hakkında hiç bir işlem yapılmamış olması, kendisinin milletvekili yapılmış olması, hem futbolcusu, hem başkanı şike faaliyetlerinin içindeki Abdullah Avcı'nın hiç bir tapede adının bile geçirilmemiş olması... vd.

Futbolda da bir düzen kavgası var. Temizlik kavgası yok. Düzen kavgası var.

Eski deyişle "düzen" değişecek sadece; biz değişmeyeceğiz. Bize biçilen rol hala aynı.

TheCrow
Bu işi nereye bağlayalım bi desene?

..., ve yineliyorum ortadaki adaletsizliği ve sebeplerini herkes görüyor, kimsenin kıçı başı oynamasın.

Lütfen!

Her yoruma cevaben bunu yazmak istiyorum...

Gökhan ARSLAN
16.01.2013, 12:07
Futbolda da bir düzen kavgası var. Temizlik kavgası yok. Düzen kavgası var.

Eski deyişle "düzen" değişecek sadece; biz değişmeyeceğiz. Bize biçilen rol hala aynı.

Olayın özeti bu aslında..
Sadece birileri kendi düzenlerini kurmaya çalışıyor ülkenin her bir kurumunda ve köşesinde olduğu gibi !
Gerisi hikaye kısmını oluşturuyor..

MuratJ
16.01.2013, 12:10
bi ara baransu önemli bi yazı yazmıştı. bu yazıyı hep saklarım. sürecin ayrıntılarını önemli durumları güzel kanıtlarla gösteren bir yazıydı. tekrar paylaşma gereği duydum. baransu yu hiç sevmem. ama şu şike sürecinde gördüğüm en faydalı adamlardan birisidir. hakkını vermek zorundayım.

İşte Baransu'nun köşe yazısı: "Türkiye Futbol Federasyonu’nda şike ve teşvik soruşturmasıyla ilgili süren disiplin soruşturmasındaki son rezaletleri yaklaşık bir haftadır bu köşeden sizlerle paylaşıyorum.

Bugün, iplerin koptuğu, sürecin nasıl tersine döndüğü, kimlerin bu dönemde aktör olarak olayların perde arkasında yer aldığıyla ilgili notları aktaracağım.

Kamuoyu sürecin Mehmet Ali Aydınlar’ın istifasıyla tersine döndüğünü düşünüyor. Aslında, şikecileri ve teşvikçileri aklama süreci 4 Ocak 2012 tarihinde başladı. Etik Kurulu’nun hazırladığı ve 12 maçta şike ve teşvik yapıldığının belirlendiği rapor bu tarihte eski Disiplin Kurulu’nun önüne geldi. Disiplin Kurulu hemen çalışmalarına başladı. Tüm şüphelilere 20 günlük ifade süresi verdi. Avukatların ek süre talep etmesi üzerine de tutuklulara artı 20 gün, tutuksuz şüphelilere artı 10 gün ek süre tanındı.

Kurul bu süreçte tüm çalışmalarını yapmış, dosyaları incelemiş şike yapılan maçları belirlemişti. Yedi kişilik kurulda, şikecileri kurtarmak isteyen tek isim Başkan Halit Fahri Gültekin’di. Gültekin, Fenerbahçeli olmasının yanı sıra aynı zamanda kongre üyesiydi. Üyelerle yaptığı toplantılarda şikenin sahaya yansımadığını sık sık söylüyor, onları etki altına almak istiyordu. Ancak başkan haricindeki diğer üyelerin tümü (buna Fenerbahçeli olan üyeler de dâhil), belgelerde şike ve teşvikin net olduğunu, 19 ocaktaki Genelkurul’da 58. Madde’nin değişmemesi durumunda üç kulübün (Fenerbahçe, Sivas, Giresun) kesin küme düşmesi gerektiğini düşünüyorlardı. Kararları bu yöndeydi. Manisaspor’un küme düşüp düşmemesiyle ilgili ise kararlarını net verememişlerdi.

Disiplin Kurulu’nun başkan haricindeki altı üyesinin belgeleri incelemesinin ardından yaptıkları toplantıda verdikleri karar buydu. Şike ve teşvik yapılmıştı, kulüpler küme düşmeliydi. Kurul üyelerinden Prof. Dr. Hamide Zafer, 24 sayfalık bir makale de hazırlamıştı. Zafer, iyi bir Ceza Hukuku profesörüydü. Makalenin konusu ise Şike-Teşvik nedir? Hukuk kriterleri açısından şike ve teşvikin bilimsel olarak incelenmesi…

Soruşturmayı kapatmak isteyen “çete”, bu bilimsel makaleden de haberdar oldular. Bu makaleyle çetenin “sahaya yansımıştır, yansımamıştır” tezi de çökecekti.

Disiplin Kurulu’nun çalışmaları ve tavrının ortaya çıkmasının ardından, düğmeye basıldı. Fenerbahçe Kulübü Yöneticisi Nihat Özdemir ve NTV Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen bu süreçte etkin rol alan isimlerin başında yer aldılar. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ da çalışma yapan diğer isimlerdi.

İlk amaç Genel Kurul’dan 58. Madde’yle ilgili düzenlemenin geçmemesi ve yönetimi istifaya davet etmekti. Bu başarıldı. Rıdvan Dilmen bu süreçte perde arkasında önemli çalışmalar yaptı.

Dilmen, Güntekin Onay’la yaptığı programda, önce Mehmet Ali Aydınlar’ı, ardından Disiplin Kurulu’nu hedefe koydu. İkili, kurulunu yıpratmak için programlarında ağır eleştiriler yapmaya başladılar. Dilmen, aynı süreçte Başbakan Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’la ilişkisini kullanıp, yukarıyla temaslarını sıklaştırdı. Erdoğan’la yaptığı görüşmelerde, Mehmet Ali Aydınlar’ı eleştirip, Erdoğan’a “kişiler ayrı, kulüpler ayrı, şike sahaya yansımamıştır, gerekirse Avrupa kupalarına gitmeyiz” fikrini ince ince işledi. Kulüpten, özellikle Ali Koç ve Nihat Özdemir’den aldığı talimatları bir bir yerine getirdi. En büyük destekçisi ise Göksel Gümüşdağ ve Başbakan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’dı.

Bu süreçte Aydınlar, Başbakan Erdoğan’la biraraya gelmiş, Erdoğan kendisine kulüplerin ve kişilerin ayrı tutulması gerektiğini belirtmişti. Aydınlar bu isteği içselleştiremedi. Ardından da baskılar ve yapılan eleştiriler sonucu istifa etti.

Aydınlar ve yönetiminin istifasının ardından Yıldırım Demirören, bu ekip tarafından aday gösterildi. Gümüşdağ, kendisinin elinden tutup, Başbakan’la fotoğraf vermesini sağladı. Demirören, aday olduktan sonra yaptığı açıklamada, başkan olması durumunda kurullara dokunmayacağı garantisi verdi. Ancak göreve gelir gelmez ilk iş olarak Disiplin Kurulu’nda küme düşme kararı verecek olan altı ismi değiştirdi. Ardından da Tahkim Kurulu’nun tüm üyelerini değiştirdi.

“Şike sahaya yansımamıştır” diyen başkanın haricindeki tüm Disiplin Kurulu üyeleri değiştirildi. Yerlerine ise Rıdvan Dilmen’in işaret ettiği isimler seçildi. Bunlardan biri de Disiplin Kurulu Başkan Vekilliği’ne seçilen Avukat Serdar Ölmez’di. Ölmez, Dilmen’in resmî avukatıydı. Dilmen, bu süreçte Fenerbahçe adına Tahkim Kurulu’na da el attı. Erdoğan’ın kardeşiyle olan ilişkisini kullanıp, yakın arkadaşı Engin Tuzcuoğlu’nu Tahkim Kurulu Başkanlığı’na getirdi.

Dilmen, Tuzcuoğlu çok yakın arkadaşlardı ve geçtiğimiz günlerde ikili Dilmen’in bir rahatsızlığından dolayı da biraraya gelmişlerdi. Tuzcuoğlu, Dilmen’in kendisine attığı mesaj ve cevapsız çağrının ardından tüm işlerini bırakarak, Dilmen’le biraraya gelmişti. Tuzcuoğlu aynı zamanda Şekip Mosturoğlu’nun da çok yakın arkadaşlarından biri.

İşte tüm bu süreçlerin perde ardındaki isim Dilmen, Fenerbahçe Kulübü’yle de sık sık istişare yapmış, süreç adım adım, planlı bir şekilde hayata geçirilmişti.

Etik Kurulu hariç, tüm kurullar Rıdvan Dilmen ve Fenerbahçe Kulübü’nün istediği gibi oluşturulmuş, Başbakan Erdoğan’a gerekli açıklamalar yaptırılmış, (Kişiler ayrı- kulüpler ayrı, Avrupa’ya birkaç yıl gitmesek bir şey olmaz gibi)“şeytan” da işini yapmanın mutluluğuyla köşesine çekilmişti. Bu kurullara seçilen bazı isimlerin Metris cezaevini sık sık ziyaret etmeleri notunu da düşeyim.

“Şeytan”ın ipiyle kuyuya inen Başbakan Erdoğan, bu süreçte ciddi hatalar yaptı. Tüzel kişi- gerçek kişi söylemiyle Fenerbahçe haricindeki tüm kulüplerin taraftarlarının tepkisini çekti. Kongre üyesi olduğu takımının taraftarlarını üzmeyeyim derken, milyonların hakkını yediğinin farkına varamadı. Destek olduğu yol haritasıyla, Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş ve diğer kulüplerin taraftarlarını aşağıladı. Ve de cezalandırdı.

Başbakan Erdoğan’ın, Avrupa Birliği görüşmelerindeki şu söylemini sanırım hatırlatmak gerekli. Hatırlanacağı gibi Erdoğan, yıllar önce AB’ye şu çıkışı yapmıştı: “Maç başlamışken, kural değiştirilmez.” Ancak maç devam ederken, Başbakan Erdoğan kural değiştirdi. Önce Spor Yasası Meclis’ten geçti, ardından da yeni yönetim ve 58. Madde başta olmak üzere çeşitli değişiklikler yapıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin birinci kelimesi “Adalet”, kurucuları ve Genel Başkanı tarafından büyük yara aldı.

Son bir haftadır taraftarlardan binlerce mail ve yüzlerce telefon alıyorum. Bu durumu bir yerlere not ettiklerini söylüyorlar ve şunu belirtiyorlar. “Futbolu siyasete alet ettiler ve biz de taraftarlar olarak seçim günü siyasetin futbola alet edildiğini unutmayacağız ve o gün sporu siyasete alet edeceğiz. Bunu ‘Adalet’ kavramını unutanlar, bir yere not etsinler.”

“Mehmet, senin heykelini kulübün önüne dikmeli”

Şike soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Berk’in çok yakın bir arkadaşından şu bilgiyi aldım. Hatırlarsanız, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir aylar önce Savcı Mehmet Berk’i tek başına ziyaret etmiş ve çayını içmişti. İşte o görüşmede Özdemir, Savcı Berk’e şunları söylemiş: “Mehmet Berk, sen çok haklısın yaptıklarında. Aklı başındaki Fenerbahçeliler senin heykelini kulübün önüne dikmeliler” Savcı Berk, bu görüşmenin ardından Özdemir’in söylediklerini yakın arkadaşıyla paylamış. O arkadaş da benimle paylaştı.

Tahkim Kurulu nasıl bir karar verir?

Disiplin Kurulu’nun komedi kararlarının ardından Tahkim Kurulu’nun nasıl bir karar vereceği merak ediliyor. Kararları onanacak diyenlerin yanı sıra başka görüşler de tartışılıyor. Benim fikrim ise şu; Tahkim Kurulu bazı kişilerin cezalarında indirim yapacak. Şekip Mosturoğlu’nun cezası ise kaldırılabilir. Neden mi? Cevap yukarıdaki yazımda saklı"

MuratJ
16.01.2013, 12:12
ortada bir gerçek var kanıt var. şike sürecinden itibaren futbolu başbakanın yönettiği gerçeği. şuan olan herşey onun isteğiyle oluyor. kupaya yaklaşamamızın bile nedenide o. kendisi o malum açıklamayı yapana kadar infantinolar platiniler cornular çok aktif durumdaydı. o konuşmadan sonra hepsi yalan oldu.

bu şeytanlı yemek masalarında pfdk tahkim tff atamaları yapacakları işler belirleniyor.

Topaloğlu
16.01.2013, 12:50
ortada bir gerçek var kanıt var. şike sürecinden itibaren futbolu başbakanın yönettiği gerçeği. şuan olan herşey onun isteğiyle oluyor. kupaya yaklaşamamızın bile nedenide o. kendisi o malum açıklamayı yapana kadar infantinolar platiniler cornular çok aktif durumdaydı. o konuşmadan sonra hepsi yalan oldu.

bu şeytanlı yemek masalarında pfdk tahkim tff atamaları yapacakları işler belirleniyor.

Bende diyorumki ; bu şike davasınınn açılması , aziz in bir seneliğine bile olsa kodese tıkılması ve dava sonunda fb nin şikeci olduğunun mahkeme kararı ile kesinleşmesi bu hükümetin sağladığı ortamın sayesinde dir. peki muhalefet bu süreçde ne yaptı ? bırakın bize destek olmayı , fb ye azize büyük haksızlık yapılıyor , hükümet ve cemaat fb nin üzerine baskı kuruyor diyerek şikecilere deteklerini esirgemediler. tabi aziz de kendisine şike sürecinde tam detek olan muhalefet liderlerine teşekkür ederken Başbakanımızı da şükrü saraçoğlunda yuhlattı......

Ertan 51
16.01.2013, 13:22
iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batıracağız.sağı solu oynayan ben futbolseverim diyen bu ülkedeki herkes.bu hümüetin savcıları 3 temmuz sürecini başlatana kadar hangi takımı tuttuğu önemli değil kendi takımının menfaatleri için ''bastırsın parayı bu maçı alsın'' '' tolunay bizim çocuğumuz bize yatart'' '' fener bu saatten sonra şampiyonluğu bırakmaz ne yapar eder maçlarını alır'' (örnekleri dahada çoğaltabiliriz) gibi şikelik kelimeler kullanıyordu.normal bir sohbetmiş gibi konuşukluk ediyorlardı.3 temmuzda bu iktidarın polisi savcısı hakimi bir operasyona başlama cesaretini gösterince sanki bu ülkede biz dahil hiç kimse şike yapmamış gibi'ilk defa ülkede şike yapılıyormuş havasına girdik.eskişehir bize yatmadı diye demediğimiz bırakmadık....önce iğne birader önce iğne......
Ben de seni adam bilip cevaplar yazmıştım,
Tolunay bizim çocuğumuz diyeceğiz maç bağlayacağız öylemi,
mayası bozuk şikebahçelileri gölgede bıraktın,
çiziği yemişsin çok güzel olmuş,cehennemin dibine kadar yolun var.

ESER
16.01.2013, 13:31
Bende diyorumki ; bu şike davasınınn açılması , aziz in bir seneliğine bile olsa kodese tıkılması ve dava sonunda fb nin şikeci olduğunun mahkeme kararı ile kesinleşmesi bu hükümetin sağladığı ortamın sayesinde dir. peki muhalefet bu süreçde ne yaptı ? bırakın bize destek olmayı , fb ye azize büyük haksızlık yapılıyor , hükümet ve cemaat fb nin üzerine baskı kuruyor diyerek şikecilere deteklerini esirgemediler. tabi aziz de kendisine şike sürecinde tam detek olan muhalefet liderlerine teşekkür ederken Başbakanımızı da şükrü saraçoğlunda yuhlattı......

bir sahis alenen herkesin onunde gasp edilmis olsun ve polis zanliyi yakalayip tutuklasin . zanli yargilanip hukum giymis olsun . daha sonra bu yakalama emrini veren kisi cikip " adam sucludur ama caldiklari elinden alinamaz , cunku caldigi parayi afiyetle yiyen ailesinin bunda sucu yoktur" dese gaspedilmis kisiye bir iyilik mi yapmis olur mu yoksa o kisinin adalete olan inanci mi sarsilir? adalet eksik uygulaninca bir anlam ifade etmiyor. ucundan acicik diye bir adalet olmaz . olursa bunun adi adalet olmaz.. adalet yerini bulmamis ise bunda sukran duyulacak bir durum goremiyorum kendi adima,

İlker Gazioğlu
16.01.2013, 13:43

Şike süreci bu iktidar zamanında yapıldı da sonrasında takıntıkları tavır nedir. Bunu nasıl açıklayacağız.
1-Kişileri ve kurumları kim ayırdı
2-UEFA ile pazarlıklara kim oturdu
3-PFDK ve Tahkim üyelerini kim değiştirdi
4-Trabzonspor taraftarının isyanına kim kulaklarını tıkadı.
Eskilere gidelim
5-Kim şampiyon olduğunuzda kupanızımı vermedik dedi
6-Kim Fener'in aldığı cezayı Tahkim'de kaldırttı.
7-Ve başlıkdan da belli olduğu gibi kim Rıdvan'la sıkı fıkı oldu.

Şike sürecinde AKP iktidar CHP-MHP muhalefet ; Fener'i ve Aziz'i kurtarmaya çalıştı halen da çalışıyor.
diyelim CHP iktidar olsaydı ; Fener'i ve Aziz'i kurtarmak için her yolu denerdi.
MHP iktidar olsaydı ; Fener'i ve Aziz'i kurtarmak için her yolu denerdi.

Yani yok birbirlerinden farkları , benim için başbakanın bu süreçte yaptıkları önemli değil ben başka nedenlerle oy veriyorum diyorsanız gidin verin ama şike sürecindeki takıntıkları tavırları savunmaya çalışmayın komik oluyorsunuz.

Aziz başbakanı yuhalatmış, iyi yapmış o zaman . O da hayatında bir kere doğru bir şey yapsın.

Topaloğlu
16.01.2013, 13:44
bir sahis alenen herkesin onunde gasp edilmis olsun ve polis zanliyi yakalayip tutuklasin . zanli yargilanip hukum giymis olsun . daha sonra bu yakalama emrini veren kisi cikip " adam sucludur ama caldiklari elinden alinamaz , cunku caldigi parayi afiyetle yiyen ailesinin bunda sucu yoktur" dese gaspedilmis kisiye bir iyilik mi yapmis olur mu yoksa o kisinin adalete olan inanci mi sarsilir? adalet eksik uygulaninca bir anlam ifade etmiyor. ucundan acicik diye bir adalet olmaz . olursa bunun adi adalet olmaz.. adalet yerini bulmamis ise bunda sukran duyulacak bir durum goremiyorum kendi adima,

Eser kardeş dur bakalım acele etme hele. şu yargıtay aşamasıda bitsin ondan sonra bakalım olup bitene. takdir edersinki insanlarımız bu tip şeylere hazır değiller zamana yaymak daha doğru olur bence. nihayetinde fb lilerde armut toplamıyorlar onlarında kendilerine göre bir takım argümanları var , kimse ayranım ekşi demiyor . onlara sorsan şike mike yok , bunların hepsi cemaatin ve hükümetin fb yi ele geçirmek için tertiplediği adi komplolar . işte bende bu ortamda bu kadar iş yapan hükümete ve Erdoğan a teşekkür ediyorum.

yavuzbaha
16.01.2013, 13:51
siyasi görüşüm yok ama dünya görüşü olarak Başbakan la çok ortak noktam var,sevdiğim birçok yönü var ama bu şike davasındaki duruşu,(belki oy kaygısıyla) adaletli davranmaması,hatta şike operasyonu yapan emniyet mesuplarını sürdürmesi,en son şam şeytanı rıdvan la bu kadar içli dışlı olmasını affetmiyorum...bu konuda hakkımı helal etmiyorum

Topaloğlu
16.01.2013, 15:28
yesinler be yemeklerini nasıl olsa yemeğin faturasını halk olarak biz ödüyoruz.hesap ne kadar payımıza kaç lira düşmüş bilelim.

Bu kadar ucuz olma be arkadaş. sorun senin payına düşen yemek parasıysa hesabını yap kaç paraysa ben göndereyim sana.

S.ÖZKAN
16.01.2013, 15:43
AKP+CHP+MHP=Kupa Şikecilere

Siyayetsporlulardan nefret ediyorum

Topaloğlu
16.01.2013, 15:43
valla birader adamlar bizim paralarla hem kupamızı alacaklar hem yemeklerini yiyecekler, nerde öyle üç kuruşa on köfte.bunu trabzonlu bir başbakanda yapsa aynı tepkiyi gösterirdim.

Bi yemekdemi kaldı gözün be arkadaş ? yada yemeğin parasında. ne yani açmı kaldı rıdvan ? isterse kendi parasıyla günde on öğün yer o yemeği .

S.ÖZKAN
16.01.2013, 15:48
RTE:Trabzonspor şampiyonmu oldu ki kupasını verelim

KK:aziz yıldırım haksızlığa uğradı

DB:52 milletvekilimle yıldırım demirörenin yanındayım

Daha çok var ama bunlar yeterlidir herhalde

S.ÖZKAN
16.01.2013, 15:51
Burası TRABZONSPOR luların forumu iktidar yada muhalefet yanlısı Siyasetsporlulara önemle duyurulur

Topaloğlu
16.01.2013, 15:52
gitsin manitasıyla yesin başkasıyla yesin başbakanla yemesi manidar.niye hami ünal orhan lemi gidip yemiyor başbakanla yemek.

Şimdi başbakanımız hami , ünal , lemi , orhanı yemeğe çağıracak onlar da gelmeyecek öylemi , güldürme beni arkadaş . hadi onlarda yedi diyelim başbakanımızla yemek . belki kenarda duran binlerce daha eski ünlü topçu var , onlara ayıp olmayacakmı ? onlar yiyemeyeceklermi başbakanımızla mesela keyifli bir öğlen yemeği...

S.ÖZKAN
16.01.2013, 15:55
ağzına sağlık kardeşim.şike sürecinde dost diye sarıldıklarımıza bak;cincon çarşı o spor yazarları falan neredeler şimdi.yalnızlaştırıldığımızı kimse farketmedi o curcunada.ama şimdi yapayalnızız.

Sağol abi bu arada aramıza hoşgeldin.PFDK yı şikayet dilekçesini vereceğeni tahmin ediyorum

S.ÖZKAN
16.01.2013, 15:58
3 temmuzdan beri hassas bir süreç yaşadık ve yaşıyoruz.rutubetten nem kapar durumdayız.başbakanda olsa oturup kalktığı kişilere dikkat edecek.bütün ülkenin başbakanı o istanbulun değil.

Nemmi kaldı abi artık bu meclis iki konuda anlaşır biri kendi maaşlarını zamlarken diğeri şikecileri koruyup kollarken

MuratJ
16.01.2013, 16:00
Şimdi başbakanımız hami , ünal , lemi , orhanı yemeğe çağıracak onlar da gelmeyecek öylemi , güldürme beni arkadaş . hadi onlarda yedi diyelim başbakanımızla yemek . belki kenarda duran binlerce daha eski ünlü topçu var , onlara ayıp olmayacakmı ? onlar yiyemeyeceklermi başbakanımızla mesela keyifli bir öğlen yemeği...

sen çok mu safsın ? yoksa Trabzonspor hayatında önem sırasında en aşağılarda yer alan bir olgu mu ? sen şikecilerin safındasın. 3 temmuzdan bu yana rutin şekilde yapılan şeytan rıdvan ile erdoğan ailesinin yemekleri basit karın doyurmak amacıyla yapılan yemekler mi ? buna inanıyorsan çok aşırı safsın. yeni doğan bebekler kadar saf. yok değilse ideolojik yalaklığın yüzünden süreç seni Trabzonspor'un karşısına şikecilere itmiş. oralardasın artık. bence bu forumda yerin yok.

Tunga
16.01.2013, 16:02
3 temmuzdan beri hassas bir süreç yaşadık ve yaşıyoruz.rutubetten nem kapar durumdayız.başbakanda olsa oturup kalktığı kişilere dikkat edecek.bütün ülkenin başbakanı o istanbulun değil.

Biz kesinlikle uçan kuştan nem kapmıyoruz. Ligler daha devam ederken başbakanın Alex ile azizi kabul etmesi (muhteviyatı da ayrı rezalet), ardından bakan Egemen BAğış aracılığı ile sarı laci kalem hediyesi... Bunların ne anlama geldiğini spor camiası çok net biliyor.

Bu nedenledir ki, Trabzonspor yönetimi de o dönem ayağa kalkmış ama sesini yükseltememişti.

"Kazasız" Buca maçında devlet memuru olan hakemin marifetiyle maçın nasıl döndüğü de hafızalarımızda.

Biz bunları yemedik. Yemeyeceğiz.

Hayata bakışı önce siyasetten geçenlere hiç kızmıyorum. Ben, onlar sanki sen ben gibi hasta Trabzonsporlu numarası yapınca kızıyorum.

Bu yemeklerin ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz da bazen anlamıyormuş gibi yapıyoruz ya, işte o komik oluyor.

S.ÖZKAN
16.01.2013, 16:03
Allah cc Kur'an da cahiliye dönemini bize şöyle anlatıyor 'Onlar içlerinde güçlü biri suç işlediğinde ceza vermezler güçsüz biri işlerse verirler.'

Yani Türkiye cahiliye döneminin Mekke si yani Arabistan ından farksız.

S.ÖZKAN
16.01.2013, 16:07
Meclisteki siyasi partilerin yaptıkları ortadayken halaçıkıpta birilerinin particilik yapmasını anlamak mümkün değil.

Topaloğlu
16.01.2013, 16:09
Biz kesinlikle uçan kuştan nem kapmıyoruz. Ligler daha devam ederken başbakanın Alex ile azizi kabul etmesi (muhteviyatı da ayrı rezalet), ardından bakan Egemen BAğış aracılığı ile sarı laci kalem hediyesi... Bunların ne anlama geldiğini spor camiası çok net biliyor.

Bu nedenledir ki, Trabzonspor yönetimi de o dönem ayağa kalkmış ama sesini yükseltememişti.

"Kazasız" Buca maçında devlet memuru olan hakemin marifetiyle maçın nasıl döndüğü de hafızalarımızda.

Biz bunları yemedik. Yemeyeceğiz.

Hayata bakışı önce siyasetten geçenlere hiç kızmıyorum. Ben, onlar sanki sen ben gibi hasta Trabzonsporlu numarası yapınca kızıyorum.

Bu yemeklerin ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz da bazen anlamıyormuş gibi yapıyoruz ya, işte o komik oluyor.

Pekiala yönetici arkadaşım , kılıçdaroğlunun şike sürecinde azizi ziyaret edip destek çıkmasına ne diyorsunuz ?

Tunga
16.01.2013, 16:13
Pekiala yönetici arkadaşım , kılıçdaroğlunun şike sürecinde azizi ziyaret edip destek çıkmasına ne diyorsunuz ?

Allah cezasını versin diyorum ve defalarca da söyledim.

Diyelim ki, olmaz ha, oldu diyelim...

Kılıçdaroğlu bir aydınlanma yaşadı diyelim.

Bahçeli'yi de ikna etti diyelim. Diyelim ki o da aydınlandı.

Bu denklemde kupa geliyor mu Trabzon'a?

Demek ki siyasi sidik yarışına girmeden gerçekleri konuşmak ve hamaset yapmamak lazım.

S.ÖZKAN
16.01.2013, 16:14
Gerçek TRABZONSPOR luların gözünde AKP nin de MHP nin de CHP nin de birbirinde gram farkı yok ama bazıları anlamamakta ısrarcı ya pes doğrusu.

S.ÖZKAN
16.01.2013, 16:16

Demek ki siyasi sidik yarışına girmeden gerçekleri konuşmak ve hamaset yapmamak lazım.

Abi siyasetçilerin hepsi yani iktidarda muhalefette ayrı ayrı şeyler söyledi ama hepsi şikecilere yaradı.Bu iş bu kadar basit ve net

Tunga
16.01.2013, 16:16
Velhasıl, bu, yiyip içtikleri onların olsa da, bize ne konuştuklarını bir söyleseler...

Topaloğlu
16.01.2013, 16:23

Kusura kalmada yönetici arkadaşım ama bu şike sürecinde şayet Erdoğan şikecileri bir kollamışsa Kılıçdaroğlu ve Bahçeli beş kollamıştır. sürece fb tarafından bakalım isterseniz , kendi taraftarları bizden çok çok daha fazla iken siyasi iktidar bu takımın şikeci olduğunun mahklemelerce kesinleşmesine göz yumuyor ve fb yi itibarsızlaştırıyor. işte yönetici arkadaşım senin kılıçdaroğlu ve bahçeli iktidarda olsa bu ortamda buna g.. leri yetermiydi , soruyorum sana.

Tunga
16.01.2013, 16:24
Abi siyasetçilerin hepsi yani iktidarda muhalefette ayrı ayrı şeyler söyledi ama hepsi şikecilere yaradı.Bu iş bu kadar basit ve net

2005 yılında yaşanan çok açık ve net, yine delilli bir teşvik davası daha vardı. Meclis komisyonuna bile geldi. Aktörleri Şekip, Aykut gibi güncel aktörleri de içeriyordu. Ne oldu? O davada fenerbahçe de yoktu üstelik. Ne oldu o davada?

Kim ceza aldı?

Bu cezalar uygulandı mı?

Uygulanmadığında bundan hangi kulüp kazançlı çıktı?

Bu tür pisliklerden halkın kendine pay çıkarmaması asıl en büyük yanlıştır.

Örnek: fenerliler soruşturma başladığında binlerce kişi yürüdü ve cemaate, başbakan ağız dolusu toplu küfür etti. Neden? Daha dava başlamamış, hatta kabul edilmemişti ve deliller ortaya çıkmamıştı bile. Ne biliyorlardı ki itirazları vardı?

Mesaj şuydu: Ben hiç bir şeyi bilmiyorum (çünkü ortada daha delil bile yok) ama benim dediğim olacak; çünkü güçlüyüm.

Bu davranış biçimi sadece fenerlilerde yok; bizde de var (22 Mayıs - 3 Temmuz arası katıldığı bir programda bir Trabzonsporlu TV'de "canım bir kere de Trabzon şampiyon olsun. Ne olur ki? Bundan ülke kazançlı çıkar" diyor ve hiç kimseden tepki almıyordu). Herkeste var. Demek ki gerçek bir adaleti, gerçek bir temizliği, gerçek bir demokrasiyi bizim toplumumuz istemiyor.

Daha önceki bir yazımdan alıntı:

"Vicdan. Vicdan; bütün bu engelleri geçeceğini bilen filozofların
senin önüne koyacakları en büyük manidir.

Okyanusları aşar gelirsin, buna takılırsın. Psikiyatristlere düşersin".
Hint felsefelerine sarılırsın.

Uzak yerlere seyahat edersin.

Okullar, hastaneler, camiler yaptırırsın.

Olmaz. Olmaz. Olmaz.
...

Vicdan! O başkalarının göremediğini gören, yüreğindeki bir çift göz.

O lanet olası gözler.

Sadık bir köpek gibi sana yumuşak yumuşak bakan gözler.

Ruhunu sattığın gün vicdanını da sattığını zannetme.
Ruh satılır. Vicdanını ise yavaş yavaş boğmalısın.

Bir köpek yavrusunu boğar gibi.

Boğulur da it oğlu it, merak etme.”

Gökhan ARSLAN
16.01.2013, 16:25
Hala neyin peşindesiniz (:
Valla çok komik...
Bu işe o en baştaki izin vermese buralara gelebilecekmiydi bu olay?
Unutma ! Kişilerle kurumları ayıran şahıs bizim mahdeki manav osman değil !
Ya bırakın artık şunları birbirinden ayırmayı hepsi aynı ama en büyük katkıyı tabiki en büyük güce sahip olan yaptı..

Tunga
16.01.2013, 16:26
Kusura kalmada yönetici arkadaşım ama bu şike sürecinde şayet Erdoğan şikecileri bir kollamışsa Kılıçdaroğlu ve Bahçeli beş kollamıştır. sürece fb tarafından bakalım isterseniz , kendi taraftarları bizden çok çok daha fazla iken siyasi iktidar bu takımın şikeci olduğunun mahklemelerce kesinleşmesine göz yumuyor ve fb yi itibarsızlaştırıyor. işte yönetici arkadaşım senin kılıçdaroğlu ve bahçeli iktidarda olsa bu ortamda buna g.. leri yetermiydi , soruyorum sana.

Sorduğun sorunun cevabı okuduğun ve yorumladığın cevapta var. Bir daha yazdırma bana aynı şeyleri "düz üye" kardeşim.

Gökhan Koç
16.01.2013, 16:28
"Minority Report"

Yukarda ismini yazdığım filmde, insanlar suç işlemeden, kahinlerin öngörüleri ile suçlar engelleniyordu.

CHP ve MHP, AKP ile aynı şeyleri yapar mıydı ?

Bunu kimse bilemez, ayrıca bu sorunun cevabını da merak etmiyorum.

Benim için önemli olan AKP nin bunu yapmış olması.

Muhattabım tabiki AKP'dir, bunun yanında söylenen herşeyi hedef saptırma gayreti olarak görürüm.

ESER
16.01.2013, 16:29
Eser kardeş dur bakalım acele etme hele. şu yargıtay aşamasıda bitsin ondan sonra bakalım olup bitene. takdir edersinki insanlarımız bu tip şeylere hazır değiller zamana yaymak daha doğru olur bence. nihayetinde fb lilerde armut toplamıyorlar onlarında kendilerine göre bir takım argümanları var , kimse ayranım ekşi demiyor . onlara sorsan şike mike yok , bunların hepsi cemaatin ve hükümetin fb yi ele geçirmek için tertiplediği adi komplolar . işte bende bu ortamda bu kadar iş yapan hükümete ve Erdoğan a teşekkür ediyorum.

acelesi mi kaldi abi:)
adaletin gelmesi icin nasil bir hazirlik gerekiyor? hakliya hakkini ver, sucluya cezasini . nedir yani fb marsilyadan juventustan buyuk takim mi? onlarin ic dengeleri yokmuydu, onlar diyemezmiydi sahaya yansimamis , kisiler ile kurumlari ayiralim diye.

birde bu durum yeni , insanimiz alisik degil gibi bir mazeret olabilir mi? bunu yapan fener olunca onu pas gececesin , zamana yayacaksin, sulandiracaksin peki yarin baskasi yapinca onun cezasini tez elden vermek adil bir tavir mi olacak.. ? o adam demeyecek mi feneri niye dusurmedin diye??

kisiler ile kurumlar birbirinden ayrilmamali diyen birisi eger populizm yapmiyorsa bu surecte sike yaptigi icin dusurulen takimlarinda hakkini savunsun,, hani adalet ve esitlikten dem vuruluyor ya, hani guclunun hukuku degil hukukun gucu diyorya sayin basbakan o zaman o gariban takimlara da fbye kotardigi ayricaligi tanisin, o vatandaslar da dusurulmesin,. bu ulkede tek kurum fnerbahce mi ? boyle adamina gore muamele cekip vatandasa esitlik , hukuk , adalet goygoylari yapmasinlar bir zahmet.

bu ulkede ilk defa mi hirsizlik yolsuzluk oluyor? bunun uzerine delikanli gibi gidemeyecekti ne diye boyle bir operasyon yapti peki? biliyorsan huyunu , icme yahninin suyunu demisler. madem altindan kalkmaya cesareti yetmiyordu ne diye calisti bunca polis, savci? manasi ne ? aziz iceri girmis , fb rezil olmus bana ne eger benim kupam hala o takimin muzesinde ise...

azizi taksimde sallandirsalar bile benim kupam gelip, fener layik oldugu cezayi almadiktan sonra ne anlami var sayin abim?

S.ÖZKAN
16.01.2013, 16:30
2005 yılında yaşanan çok açık ve net, yine delilli bir teşvik davası daha vardı. Meclis komisyonuna bile geldi. Aktörleri Şekip, Aykut gibi güncel aktörleri de içeriyordu. Ne oldu? O davada fenerbahçe de yoktu üstelik. Ne oldu o davada?

Kim ceza aldı?

Bu cezalar uygulandı mı?

Uygulanmadığında bundan hangi kulüp kazançlı çıktı?

Bu tür pisliklerden halkın kendine pay çıkarmaması asıl en büyük yanlıştır.

Örnek: fenerliler soruşturma başladığında binlerce kişi yürüdü ve cemaate, başbakan ağız dolusu toplu küfür etti. Neden? Daha dava başlamamış, hatta kabul edilmemişti ve deliller ortaya çıkmamıştı bile. Ne biliyorlardı ki itirazları vardı?

Mesaj şuydu: Ben hiç bir şeyi bilmiyorum (çünkü ortada daha delil bile yok) ama benim dediğim olacak; çünkü güçlüyüm.

Bu davranış biçimi sadece fenerlilerde yok; bizde de var (22 Mayıs - 3 Temmuz arası katıldığı bir programda bir Trabzonsporlu TV'de "canım bir kere de Trabzon şampiyon olsun. Ne olur ki? Bundan ülke kazançlı çıkar" diyor ve hiç kimseden tepki almıyordu). Herkeste var. Demek ki gerçek bir adaleti, gerçek bir temizliği, gerçek bir demokrasiyi bizim toplumumuz istemiyor.

Daha önceki bir yazımdan alıntı:

Bu konuyu kahvaltıda konuşmuştuk toplumu oluşturan bireyler nasılsa hükümdarlarıda öyle olur.

Gökhan ARSLAN
16.01.2013, 16:31
"düz üye" kardeşim.

Neden ve hangi maksatla yazdığını anlıyorum bunuda keşke yazmasaydın be abi
Sen de aynı dilden konuşursan burda...
Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir

Topaloğlu
16.01.2013, 16:31
Sorduğun sorunun cevabı okuduğun ve yorumladığın cevapta var. Bir daha yazdırma bana aynı şeyleri "düz üye" kardeşim.

Böyle kaçamak cevap vereceğinizi tahmin etmiştim aslında ama belki benim bilmediğim bir şeyleri biliyorsunuzdur diyede beklentim vardı ama tahminim doğruymuş demek. neyse yönetici arkadaşım ben konuyu daha fazla uzatmak ve polemiğe girmek istemiyorum , nede olsa düz üyeyiz sözümüze itibar edilmiyor !

zaferyıldız
16.01.2013, 16:33
adama bak ya , şike sürecini başlatmışmış o olmasa olmazmış

kime yaradı ki bu süreç !

o olmasa belki bir insan evladı iki takım şampiyonluğa giderken en kritik zamanda birinin koluna girmez,yaptığı ibneliklerden haberdar olduğu halde ona -bir kazaya uğramayalım diye-cesaret vermezdi ...

S.ÖZKAN
16.01.2013, 16:34
Böyle kaçamak cevap vereceğinizi tahmin etmiştim aslında ama belki benim bilmediğim bir şeyleri biliyorsunuzdur diyede beklentim vardı ama tahminim doğruymuş demek. neyse yönetici arkadaşım ben konuyu daha fazla uzatmak ve polemiğe girmek istemiyorum , nede olsa düz üyeyiz sözümüze itibar edilmiyor !

Neyin peşindesin hala anlamıyormusun ne iktidar nede muhalefet adaletten yana tavır koymadı onların tek derdi oy yani koltukları

Tunga
16.01.2013, 16:34

Topu taça atıyorsun.

Aslında aynen dediğin gibi konuşmanın en ufak faydası yok. Neden?

Ortada maddi gerçekler dururken inanmadığınıza, benim söyleyeceğim şeyle ikna olacak değilsiniz.

Senin "düz üye" olarak yazdığın ile benim yönetici sıfatımla yazdıklarım aynı sayfada alt alta duruyor. Bundan sonra gösterilecek itibar yazılarımızın içerikleriyle alakalı, kimliklerimizle ve sıfatlarımızla değil.

Gökhan Koç
16.01.2013, 16:38

Sizin şu sahip olduğunuz zihniyet yüzünden kaybediyoruz, ben böyle düşünüyorum.

Trabzonspor'ın hakkı zerre kadar teslim edilmiş değil. Şampiyonlar ligi tamamen UEFA zoruyla oldu.

Trabzonspor'un hakkı zerre kadar teslim edilmemişken, bana ne Fenerbahçenin yargılanıyor olmasından, başkanının topçusunun cezasından.

Bu koşullarda bile AKP'yi savunabiliyorsunuz,

Fatih
16.01.2013, 16:41
p1FyKTdBm58

10. dakikadan itibaren izleyin ve kupanın neden fb müzesinde olduğunu anlayın tabi anlamak istemeyenler için söylüyorum bunu.

Topaloğlu
16.01.2013, 16:41
Topu taça atıyorsun.

Aslında aynen dediğin gibi konuşmanın en ufak faydası yok. Neden?

Ortada maddi gerçekler dururken inanmadığınıza, benim söyleyeceğim şeyle ikna olacak değilsiniz.

Senin "düz üye" olarak yazdığın ile benim yönetici sıfatımla yazdıklarım aynı sayfada alt alta duruyor. Bundan sonra gösterilecek itibar yazılarımızın içerikleriyle alakalı, kimliklerimizle ve sıfatlarımızla değil.

İyide yönetici arkadaşım ben burda tek başıma yazıyorum ve kimsedende ne destek arıyorum nede itibar bekliyorum . yoksa benimde burdan üyelik alıp yazılar yazacak yığınla arkadaşım var ama ben gerek görmüyorum bunlara . çıkar kendi bildiklerimi ve doğrularımı öylece yazarım isteyen itibar eder isteyende etmez , bunun derdinde değilim ama sen yazma diyorsan buraya bunada diyecek bir şeyim olmaz , olamazda..

Tunga
16.01.2013, 16:44
İyide yönetici arkadaşım ben burda tek başıma yazıyorum ve kimsedende ne destek arıyorum nede itibar bekliyorum . yoksa benimde burdan üyelik alıp yazılar yazacak yığınla arkadaşım var ama ben gerek görmüyorum bunlara . çıkar kendi bildiklerimi ve doğrularımı öylece yazarım isteyen itibar eder isteyende etmez , bunun derdinde değilim ama sen yazma diyorsan buraya bunada diyecek bir şeyim yok.

Yaz tabi ki, niye yazmayacaksın?

Yahu anlatmak istediğim şu. Sen üye, ben yönetici bir şey fark etmiyor. Alt alta yazıyoruz. Mesajlarına müdahale edilmiyor, ceza verilmiyor... Karşılıklı konuşuyoruz. O halde seninle benim bir farkımız yok birbirinden. Sadece sen yazını yazıp gidebiliyorsun, ben kalıp çalışmaya devam ediyorum. Söylemek istediğim bu.

Tek başına yazmanın temel sebeplerinden biri de, seninle benzer görüşleri savunanların zaman içinde şike davası yürüdükçe ve olayları gördükçe fikirlerinin değişmesidir. Yoksa, 2 sene önce böyle siyasete vuran bir konuyu burada tartıştırmıyorduk bile.

Gökhan Koç
16.01.2013, 16:52
Doğruysa eğer, lise mezunu kızını dış ilişkiler danışmanı yapmış başbakandan adalet beklemek kadar saçma birşey yok.

Topaloğlu
16.01.2013, 16:54
Yaz tabi ki, niye yazmayacaksın?

Yahu anlatmak istediğim şu. Sen üye, ben yönetici bir şey fark etmiyor. Alt alta yazıyoruz. Mesajlarına müdahale edilmiyor, ceza verilmiyor... Karşılıklı konuşuyoruz. O halde seninle benim bir farkımız yok birbirinden. Sadece sen yazını yazıp gidebiliyorsun, ben kalıp çalışmaya devam ediyorum. Söylemek istediğim bu.

Tek başına yazmanın temel sebeplerinden biri de, seninle benzer görüşleri savunanların zaman içinde şike davası yürüdükçe ve olayları gördükçe fikirlerinin değişmesidir. Yoksa, 2 sene önce böyle siyasete vuran bir konuyu burada tartıştırmıyorduk bile.

Yönetici arkadaşım , şike sürecinde fikirleri farklı yönde değişenlerde oldu ama sanki onlar artık burda yazamıyor yada dışlanıyorlar gibi bir his var bende . mesela bundan bir kaç sayfa önce Ahmet kadir pir diye bir arkadaş yazıyordu bu sayfaya ama belki siz belkide başka bir yönetici arkadaş tarfından forumdan uzaklaştırıldı , bir mahsuru yoksa bunun sebebini sorabilirmiyim size.

ESER
16.01.2013, 16:57
p1FyKTdBm58

10. dakikadan itibaren izleyin ve kupanın neden fb müzesinde olduğunu anlayın tabi anlamak istemeyenler için söylüyorum bunu.

bir de tam bunun altina guclunun hukuku degil hukukun gucunu getirecegiz dedigi video konulursa guzel olur, hani becerebilsem yapacam da beceremiyorum:)

Topaloğlu
16.01.2013, 16:57
Doğruysa eğer, lise mezunu kızını dış ilişkiler danışmanı yapmış başbakandan adalet beklemek kadar saçma birşey yok.

doğruysa ne olacak , ne yani bu ülkede lise mezunu başbakanlık yapabiliyorda dış ilişkiler danışmanlığımı yapamayacak ?

Gökhan Koç
16.01.2013, 17:02
doğruysa ne olacak , ne yani bu ülkede lise mezunu başbakanlık yapabiliyorda dış ilişkiler danışmanlığımı yapamayacak ?

Ahmet Kadir Pir ile sizin bir ortak yönünüz var,

İkinizde toplamda 100 mesajın altında mesaj atmışsınız.

Belli ki onları da AKP'yi savunmak için attınız,

Trabzonsporlu olup olmadığınızdan emin olamadım. Ama AKP fanatiği olduğunuzdan eminim.

Bu ülke de herkes herşeyi yapar, çünkü ADALET yok,

Bugün bunlara sesinizi çıkarmıyorsunuz, yarın o sevmediğiniz diğer partiler geldiğinde de aynı olgunluğu gösterebilecek misiniz ?

Tabiki lise mezunu bir başbakan olmayacak, tabiki bir başbakan danışmanı olmayacak.

Bu devlet birilerinin babasının çiftliği değil,

Benim doğrularım şükürki partilerden bağımsız.

ESER
16.01.2013, 17:05

bu savunmada bir mantik hatasi var gibi duruyor abi kusura bakmayasin.

secilmislik ile atanmislik farkina binaen.

Topaloğlu
16.01.2013, 17:06
bir de tam bunun altina guclunun hukuku degil hukukun gucunu getirecegiz dedigi video konulursa guzel olur, hani becerebilsem yapacam da beceremiyorum:)

Eser kardeşim videyo değilde bende bu konu ile ilgili bir link verdim , aşağıda bir bakın isterseniz.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1057137&CategoryID=77

S.ÖZKAN
16.01.2013, 17:08
Ahmet Kadir Pir ile sizin bir ortak yönünüz var,

İkinizde toplamda 100 mesajın altında mesaj atmışsınız.

Belli ki onları da AKP'yi savunmak için attınız,

Trabzonsporlu olup olmadığınızdan emin olamadım. Ama AKP fanatiği olduğunuzdan eminim.

Bu ülke de herkes herşeyi yapar, çünkü ADALET yok,

Bugün bunlara sesinizi çıkarmıyorsunuz, yarın o sevmediğiniz diğer partiler geldiğinde de aynı olgunluğu gösterebilecek misiniz ?

Tabiki lise mezunu bir başbakan olmayacak, tabiki bir başbakan danışmanı olmayacak.

Bu devlet birilerinin babasının çiftliği değil,

Benim doğrularım şükürki partilerden bağımsız.

Gökhan meram anlatmaya çalıştığın kişi şike paneline katılanların gerçek TS li olmadığını yazmıştı.Boşuna kendinizi yormayın anlatamazsınız

Topaloğlu
16.01.2013, 17:08
bu savunmada bir mantik hatasi var gibi duruyor abi kusura bakmayasin.

secilmislik ile atanmislik farkina binaen.

senin bu mantıkla hareket edersek apo da diyarbakırda seçime girse belkide yüzde 60 oy alıp milletvekili olur , buna ne diyeceksiniz ?

Gökhan Koç
16.01.2013, 17:12
Cevap atmayacaksınız heralde ?

Haklısınız, bazı doğrular insanların soluğunu keser.

Gökhan Koç
16.01.2013, 17:19
Hata bende,

Tunga Liman'a bile sabahtan beri "yönetici" "yönetici" diyen biriyle ne konuşmaya çalışıyorum ki,

Vakit israfı,

S.ÖZKAN
16.01.2013, 17:21
Hata bende,

Tunga Liman'a bile sabahtan beri "yönetici" "yönetici" diyen biriyle ne konuşmaya çalışıyorum ki,

Vakit israfı,

Mail organizasyonlarını bekliyorum.Kahvaltıda gelip tanışacaktım ama erken kalktın.

İlker Gazioğlu
16.01.2013, 17:21
Bahçeli ve Kılıçdaroğlu Aziz'e ve Fener'e arka çıkmasaydı. Aziz Yıldırım şuan cezaevinde , Fenerbahçe 2.lig'de kupa da bizim müzemizde mi olacaktı acaba.

Gökhan Koç
16.01.2013, 17:22
Mail organizasyonlarını bekliyorum.Kahvaltıda gelip tanışacaktım ama erken kalktın.

Bir sonraki organizasyonda tanışamazsak darılırım,

Yarın sunuma giriyorum, iyi geçerse akşamlarım ve gecelerim sizin.

S.ÖZKAN
16.01.2013, 17:24
Bir sonraki organizasyonda tanışamazsak darılırım,

Yarın sunuma giriyorum, iyi geçerse akşamlarım ve gecelerim sizin.

İnşallah.Sen de biliyosun ki biz kazanacağımız kesin olduğu için değil haklı olduğumuz için mücadele ediyoruz.

İlker Gazioğlu
16.01.2013, 17:24
Yönetici arkadaşım , şike sürecinde fikirleri farklı yönde değişenlerde oldu ama sanki onlar artık burda yazamıyor yada dışlanıyorlar gibi bir his var bende . mesela bundan bir kaç sayfa önce Ahmet kadir pir diye bir arkadaş yazıyordu bu sayfaya ama belki siz belkide başka bir yönetici arkadaş tarfından forumdan uzaklaştırıldı , bir mahsuru yoksa bunun sebebini sorabilirmiyim size.

Ahmet Kadir Pir'de siz de Trabzonspor taraftarı değilsiniz. Hangi takımı tuttuğunuz umrumda değil çünkü partiyi takım gibi tutuyorsunuz zaten.

Gökhan Koç
16.01.2013, 17:25
İnşallah.Sen de biliyosun ki biz kazanacağımız kesin olduğu için değil haklı olduğumuz için mücadele ediyoruz.

Mücadele ediyoruz, çünkü etmezsek vicdanımız bizi öldürür.

pazarkapılı
16.01.2013, 17:27
eski futbolcular futbolu bırakınca belki bir yerlere gelebiliriz....

ESER
16.01.2013, 17:40
Eser kardeşim videyo değilde bende bu konu ile ilgili bir link verdim , aşağıda bir bakın isterseniz.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1057137&CategoryID=77

sayin abim nolur seninle su konuda anlasalim , yoksa icime dert olacak. bu guduk siyasi aktorlerin hicbirini savunmuyorum . yani alayina yaklasimim aynidir. bunu defalarca tekrar etmeme ragmen belki gozunden kacmistir yine yaziyorum , alayinin bir farki yok gozumde ve olaya sadece Trabzonspor uzerinden bakanlarca.

bu adamlarin igrenclikleri ve populizmleri ulkeyi yoneten gucun mazereti olamaz. bu adamlar ulkeyi yonetmeye muktedir degiller. bos beles konustuklari ve halkin ihtiyaclarina cevap verebilecek bir siyasi omurgalari olmadiklari icindir ki zaten bu halk onlara yonetim hakki tanimiyor ki bu surecte hepsine duydugumuz ortak tepki aynidir(bizden kasit olaya partiler uzerinden degil Trabzonspor uzerinden bakanlardir)

muhur kimdeyse sulayman odur sayin abim... gerisi bu pislikten beslenmeye calisan sinekler sadece.

Tunga
16.01.2013, 20:56

Mesela, bir kere de hak hukuk kelimesini kullanıp da bundan nasiplenseniz..

Ben eski yöneticiydim ama aradan geçen iki sene beni elbette köreltmiş. Ben seni saf, iyi niyetli biri diye düşünmüş ve hatta seninle aynı fikirde olmasak da sana nefes alabileceğin bir aralık açmaya çalışmıştım. Bundan hicap duymuyorum. Benden farklı düşünenlerle aram hep iyi olmuştur çünkü kafasını kullanıp fikir tokuşturan adamlara saygım sonsuzdur.

Ama sen yakalandım kardeşim.

Çok kötü yakalandın.

Beğenmediğiniz BMN'nin kapısından kovulup, bacasından girmeye çalışmayın. Ben seni daha fazla rencide etmek istemiyorum. Dilersen kendine bürüdüğün bu yeni kişilikle yazmaya devam et. Ama zordur bilesin. Karakter oluşturmaya çalışmak zordur.

Adamın hafızası yanıltır adamı. Ele verir.

Ahlak eşiğimiz çok yüksektir. Buradaki üyelere, samimi olarak buradan bir güç yaratmaya çalışan kişilere, Trabzonspor'un hakkını savunan Trabzonsporlular'a terbiyesizlik yapıp, ikiyüzlülüğünle onları sana cevap vermeye zorlamana, onları kaşımana izin vermeyeceğim.

Bunu bil.

ESER
16.01.2013, 21:58
senin bu mantıkla hareket edersek apo da diyarbakırda seçime girse belkide yüzde 60 oy alıp milletvekili olur , buna ne diyeceksiniz ?

baba torpillisi degil yani kendisi? bunu mu anlamaliyim bu yorumdan:-)

Külünkoğlu
17.01.2013, 08:25
Detay alabilir miyiz abi?

İsim listesi derken?
Daha detaylı nasıl vereyim Adem ? bu kadar net işte.

cakalkerem
17.01.2013, 08:38
daha anlaşılır lütfen

fındıkoğlu
17.01.2013, 10:19
Tunga abi sıkma canını.... Seni ve BMN'yi bilen biliyo zaten.... Konu TRABZONSPOR olunca bizce SİYASET teferruattır.....
Seni seviyoruz sayın yönetici..:D

TSezgin61
17.01.2013, 11:06
bana hickimse hikaye anlatmasin... herzaman tekrarliyorum

bu gözler gece 1-2'de BÜTÜN PARTILERIN EL BIRLIGIYLE YASA DEGISIKLIGINI ÖVEREK ONAYLADIGINI GÖRDÜ...

bunu söyler bunu bilirim. bana yok AKP onca seyler yapti, yok CHP carsaflanmanin önüne geciyor, yok devletin basina devlet gelecek demesin...

söz konusu TRABZON ve onun degeri TRABZONSPORsa, GERISI TEFERRUAT BILE DEGILDIR... YOKTUR!

Alper Calik
17.01.2013, 11:45
Bunu hergün okusam okusam.

Allah cezalarını versin hepsinin.

S.ÖZKAN
17.01.2013, 15:13
Burası önceliği Trabzonspor olanların forumu önceliği siyasetspor olanların uzaklaştırılması çok yerinde bir davranış.

Hele ki muhalefet desteğiyle iktidar tarafından Trabzonspor umuzun hakkı dümdüz edilip Trabzon lu siyasetçilerin koltuk kaygısıyla dilsiz şeytanlık yaptığı şu durumda.

My
17.01.2013, 21:44
En nefret ettiğim hiç haz etmediğim insan tiplemeleri Trabzonlu/Trabzonsporlu olup ta başkasının zurnasını çalan tiplemelerdir. Bunların belli bir ilkeleri belli bir prensipleri belli bir kırmızı çizgileri vs. hiç yoktur. O sırada putları neyse ona göre şekil alırlar. Bir de boş beleş insanlar vardır. Her işin kolayına kaçar bildiğin koyun gibidir. Hiç kafa yormaya mücadele etmeye çaba sarfetmezler. Maalesef bizim milletimizde bu çok. Millet derken sadece Trabzonlular demiyorum yanlış anlaşılmasın. Kim neyi savunuyor neye gönül veriyor, destek veriyor kimseyi ilgilendirmez (ben dahil) ama arkadaş madem bu tiplemeler bir şeyi destekleyecekler bari ilkeli olsunlar, yavşak olmasınlar adam gibi desteklesinler. Bir ondan bir bundan olmasın. Doğru bir tanedir. Bir doğru senin gönül verdiğin şeyin aksineyse de buna yanlış demelisin. Demezsen işte bu sefer yavşaklık giriyor işin içine ki bunları da Allah ıslah etsin, bize uzak tutsun. En bariz misal Erdoğan Bayraktar. Ya da o CHP'li Çebi miydi neydi o ve ona benzeyenler Trabzonlu olsa ne olmasa ne. Halkın gözünü boyamak için siyasiler açıklama yaparlar ama iş icraata geldi mi işte o zaman işin içine o yavşaklık mevzusu giriyor ki pek sıkıntılı bir mevzu.

Kıblesi bir olan adamlar tutsun şu takımı, konuşsun bu takım için arkadaş. Diğerleri Allah rızası için gölge etmesinler, yeter.

kamaleyte
17.01.2013, 22:13
Şimdi bu haberdekiler paralı asker mi yoksa gerçekten çok mu saflar ben karar veremedim bir türlü.

http://www.61saat.com/haber/ankarada-ki-acilisa-trabzon-damgasi-35689.html

salihismet
18.01.2013, 16:17
gs uefa sampiyonu oldu Sayin Mesut Yilmaz örtülü ödenekten Türkiyeyi cok iyi tanittilar diye onlara para verdi,
kimse sesini cikartamadi. Sayin Tayyip Erdogan basbakan oldu, tehlike aninda ilk kurtarilacaklar listesinin basina
fb yi yazdi, ve kurtardi da. inancli insanlar oldugumuz icin, bizde bir allahin dedigi olur, birde sayin RTE nin dedigi
olur, bir isaret vermesi yeterli oluyor, hemen istek ve emirleri yerine getiriliyor.

Bir basbakan düsünün; insanlarin nasil bir ekmek yiyeceginden tutunda kac cocuk yapacaklarina kadar karissin,
beyaz ekmek yemeyin, birde üc cocuk yapin diyor, buralara kadar karisan birisi tuttugu takima hayde hayde karisir.
Beyaz ekmek yemeyin demesini pek anlayamadim ama en az üc cocuk yapin demesini biraz anladim galiba, simdi
akp ye türkiyenin yüzde elliden fazlasi oy vermedi ya, o da bu kesimi defterinden sildi, onlarin yerine kendilerine
bagli nesiller yetistirmek icin milleti cocuk yapmaya tesvik ediyor, birde bol bol 4 carpili bir yasa getirdiler, egitim
isinide böylece halletmis oldular, artik yetistirecek olduklari nesil, basta Kompasan, jet-pa, Yimpas ve deniz feneri
olmak üzere bu gibi sirket ve hayir kurumlarina bol bol para aktaracaklar.

simdi benim icin kimin kiminle yemek yemesi cokta önemli degil. Ancak Ankarada makam arabasinin icinde mahsur
kaldi diye korumalari en yakin insaattan bir balyoz alip arabanin camlarini kirarark sayin basbakani kurtardilar, arabanin
icinden kapilari niye acipta kendisinin disari cikamadigini kimse ögrenemedide, ridvanla yemek yemeye gitmesini hemen
herkes ögrendi? beni burasi ilgilendiriyor, demek ki onunla yemek yemesi arabasinin icinde mahsur kalmasindan cok daha önemli ki
bunu hemen herkes aninda ögreniyor. Asil merak ettigim acaba ne yediler, icki icmedikleri kesin, veya paralari kim ödedi, acaba
ne konustular? Söyle birsey konusmus olabilirler mi?: ya ridvancigim; bu Trabzonspor o kupa bizim müzeye gelecek diye tutturdu,
acaba biz o kupayi daha emniyetli bir yere saklayabilirmiyiz, nolur nolmaz bakarsin yerini ögrenirde yürütmeye kalkarlar onu,
ondan sonra isin yoksa ugrasta dur, senin bu konuda bir fikrin var mi acaba? bu konuda ridranin fikrini sormus olabilir diye düsünüyorum.
Ridvan ekonomiden anlamadigina göre geriye bu kupa seceneginden baska birsey kalmiyor. Bir baska benim merek ettigim
konuda su; basbakan konusurken, benim bakanim, benim valim diye konusmalar yapiyor ya, acaba bu yemek konusuna
bir aciklik getirmek icin konusma yaparsa benim ridvanim diyecek mi?

sanatik
19.01.2013, 01:44

Evet birde 2011 sezon sonunda "Trabzonspor sampiyon olduda bizmi yapmadik" dedigi.

Ustalik dönemini AtaFener olarak bitirmisdir gözümde.

Fatih
23.01.2013, 11:37
v9C6_vIat4Q

Başbakan futbola karışmaz yeaa

Tolga
09.10.2013, 15:23
Tayyip naber yavrum :D

Başlık arkada kalmış

cakalkerem
09.10.2013, 15:57
m...ir edin rıdvanı

SADECETRABZON61
09.10.2013, 16:21
Başbakan zaten Fenerli ee Rıdvanda Fenerli..Aynı durumda Fener olsa anında Kupayı verirdi..Güc Kimdeyse ondan yana olan Bir Başbakan.

Ünal Er
09.10.2013, 19:27
Başbakanla Rıdvan Efendinin her hafta görüştüğü biliniyor ve bunu da saklamıyorlar zaten. Amaç belli fb'yi kurtarmak ancak kurtarmak derken burda sallayabildikleri kadar sallamaya çalışıyorlar en kötü yerel seçimleri geçmeye çalışıyorlar, başarırlar mı bilmiyor.
Dini sebeplerden dolayı Akp'ye oy veren arkadaşlar var doğrudur. Dinin neresinde HAK YEMEK yazar bunu bana biri açıklarsa sevinirim. Yıllardır okurum ama henüz kitapda böyle bir şeye rastlamadım, tekrar tekrar okuyup KUL HAKKI YİYİN kısmını bulmaya çalışıyorum.
Şimdi, DİNİ bu işlere alet edenler güzelim dinimizi, pis, iğrenç, yalan dolu siyasete bulaştıranın sonu ne olacak çok merak ediyorum.
Bu arada, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
Çocuklarımla karabük'e ordanda konvoyla Trabzona gidecektim, bunu bana çok görenler ALLAH2ınızdan bulun diyecem ama sizin ALLAH inancınızda yok ki...