PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PFDK Görevini Kötüye Kullanmıştır... İl İl Suç Duyurularımız | HAYDE!

Sayfa : [1] 2 3 4

Tunga
09.01.2013, 14:59
http://www.bordomavi.net/images/haber/09-01-2013/1357736213_b.jpg

Hayde! Bir ateş de sen yak!

Trabzonsporlular il il örgütlenerek PFDK üyeleri hakkında görevde yetkiyi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunuyor.

Dünyada örneği görülmemiş "acemice" manevralar ile şikeyi suç olmaktan çıkaran, hiç bir hukuki dayanağı olmamasına rağmen meşrulaştıran, bunu yaparken de kanun maddelerine, Anayasa'ya aykırı kararlar alan PFDK, aldığı kararların sorumluluğunu taşımakla mükelleftir.

Gözümüzün içine baka baka ve olanca hukuki acemiliği ile böyle bir karar alacak kadar pervasız davranan PFDK, sadece suç tarifinde hata (?) yapmamış, aynı zamanda dayanak olarak kullandığı CAS kararlarını da bilinçli olarak tahrif etmiştir.

Açıklanan gerekçeli karar başlı başına bir hukuk katliamıdır. Bu katliamı yine hukuk, cezasız bırakmayacaktır.

Trabzonsporlular şimdi bordomavi.net'in örgütlemesiyle, il il tüm Türkiye'nin şehirlerinden teker teker suç duyurusunda bulunmaktadır. Trabzonspor'un şike davasındaki gururu Sn. Atilla Dilaver'in hazırladığı ve futbol hukukçularına adeta ders olarak okutturulacak dilekçe ile başvurularımızı yapmaya başladık.

Türk Futbolu'nu saracak ADALET yangınının ilk ateşi tertemiz futbolun beşiği Trabzon'da yakıldı. İlk başvuru Trabzon'da yapıldı.

Sizlere haftalık olarak, günlük olarak hangi illerde başvuru yapıldığını (eğer kimliğini saklamak istemezse) kimlerin bu başvuruları yaparak Trabzonspor Davası'na sahip çıktığını gururla duyuracağız.

Bu dilekçeyi umuma açık şekilde yayınlamayacağız. Dileyenler BMN Yöneticileri ile temasa geçerek ya da dava@bordomavi.net adresine mail atarak (mailde ad, soyad, cep no ve il bilgileri bulunmak kaydıyla) dilekçeyi alacak ve bulundukları illerdeki savcılıklara giderek başvuru yapabileceklerdir. Bizlere geri bildirimde bulunmaları halinde kendilerini sitemizden, forumumuzdan ve sosyal medya kanallarımızdan gururla duyuracağız.

Trabzonsporlular kendi gücü yanında haklı olmanın verdiği gücü de kullanacak ve adaletin acilen tesis edilmesi için gerekli çalışma ne ise, onu yerine getirmeye devam edeceklerdir.

Biz var oldukça bu dava sonuçsuz ve sahipsiz kalmayacaktır.

bordomavi.net
Trabzonsporlular Birliği 1999

XgM7t78GJ8E

Savcılık Şikayeti Yapacaklar İçin Bilgilendirme

PFDK Üyeleri hakkında yapacağımız suç duyurusu hakkında görev alacak değerli taraftarlarımız;

Suç duyurusu için izlenecek yol aşağıdaki şekildedir:

1- bordomavi.net tarafından size ulaştırılan dilekçeyi 3 nüsha olarak yazdırınız.

2- Dilekçelerdeki İhbar Eden (Şikayetçi) kısmına Adınızı, Soyadınızı, Adresinizi ve TC Kimlik Numaranız'ı ekleyiniz.

3- Dilekçelerin sonuna adınızı soyadınızı ekleyerek imzalayınız.

4- Adliyelerde satılan "dava dosyası"ndan satın alarak dilekçelerinizi bu dosyaya takınız (Bu dosya 60 kuruş ile 1 TL arasında satılmaktadır.)

5- Dosyanız ile birlikte bulunduğunuz ilin adliyesindeki savcılığa giderek şikayette bulunacağınızı bildiriniz.

6- Nöbetçi savcı tarafından havale edilen dosyanız "savcılık soruşturma/kayıt bürosu" tarafından kaydedilecek ve size "2013/......." benzeri bir soruşturma numarası verilecektir. Bu numarayı saklayınız ve BMN Yönetimi'ne bildiriniz.

- Savcılık şikayetlerinden hiçbir ücret ALINMAZ

-Şikayet reddedilir (takipsizlik kararı verilirse) herhangi bir ücret ödenmez.

- Savcılık şikayeti yapılırken savcı sizin ifadenizi de ayrı olarak alabilir. Almazsa sizi ifadeye çağırmayabilir; çağırırsa en fazla bir kez de ifadeye vermeye gitmeniz gerekecektir.

Savcıya sözlü verilecek ifade örneği:

Türkiye Futbol federasyonu kamu kurumu niteliğine haiz bir teşkilattır. PFDK üyeleri de buna istinaden kamu görevlisidir. dilekçemde açıkladığım nedenlerle dönemin PFDK üyeleri kamu görevlisi olarak görevlerini kötüye kullandıkları için cezalandırılmaları gerekmektedir. Özetlemek gerekirse;

1- PFDK kanun metninde olmayan değerlendirmeleri kanun metniymiş gibi kararına dayanak olarak göstermek suretiyle görevi kötüye kullanma suçunu işlemiştir.

2- PFDK kararına dayanak olayları örneklendirdiği CAS kararlarını da yanlış veya eksik tercümesi ile yayınlamıştır. Böylece görevini kötüye kullanarak olması gerekenden farklı bir karar vermiştir.

3- Amacı “her türlü futbol faaliyetlerini milli ve milletlerarası kurallara göre yürütmek", görevi ise "“FIFA ve UEFA’nın yetkili organları tarafından konulan kuralların gereği gibi uygulanmasını sağlamak" olan TFF'nin bir kurulu olan PFDK, bir kulüp ve yöneticilerini kurtarmak adına bu kurallarla çelişen uygulamalar yapmıştır.

4-Bütün bu nedenlerle dilekçede belirtilen kararda imzası olan dönemin PFDK üyeleri hakkında soruşturma yapılarak haklarında ceza davası açılmasını talep ederim.

- Bu aşamadan sonra, dava açılırsa size mahkemeden celp gelecektir. Bu durumda mahkemeye gitmeniz zorunlu olmamakla birlikte, bordomavi.net Yönetimi dava açılması durumunda şikayetçiye avukat tahsis edecek ve şikayetçi taraftarımız adına avukatı davayı takip edin adaletin tecelli etmesini sağlayacaktır.

-Dava açılması durumunda beraat kararı çıkması kanaatimizce mümkün değildir. Kaldı ki ceza hukukunda davacı yerine iddia makamı olarak devlet yer aldığından vekalet ücreti savcılıktan talep edilir. Bütün bu nedenlerle karşı tarafa bir vekalet ücreti ya da mahkemeye masraf ödenmesi söz konusu olmayacaktır; böyle bir durum söz konusu olsa dahi BordoMavi.Net bu ücretleri karşılayacaktır.

-Y.dışında yaşayan üyelerimiz, CMK gereği konsolosluklarda şikayet yapamazlar. (Suç yurtdışında işlenmediği için)

Aklınıza gelen bütün hususları bu başlıkta sorabilirsiniz.

Saygılarımızla.

BordoMavi.Net Yönetimi

Berat
09.01.2013, 15:01
Terimizin son damlasına kadar yakanızdayız, mücadeleye devam!

S.ÖZKAN
09.01.2013, 15:02
Harika ilk fırsatta bu başvuruyu yapacağım

Berberoğlu
09.01.2013, 15:03
Ben de başvuruda bulunmak isterim.

Bir an önce başvuru dilekçesini edinmek istiyorum...

SEDAT
09.01.2013, 15:03
* Görev tamamlanmıştır :)

Yiğit Gayretli
09.01.2013, 15:05
Bu mücadeleden bir an olsun yılmak ve vazgeçmek yok!

ErtuGrul
09.01.2013, 15:08
Uzaktayım ama elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

Bera B.
09.01.2013, 15:09
Diyelim ki başvuruyu yaptık, ilerleyen dönemlerde dava incelendiği zaman taraf olarak biz mi müdahil olacağız? Yani avukatından mahkemesine kadar falan. Bilmediğim için soruyorum.

Gökçebey
09.01.2013, 15:09
Hakkımızı çalanın 2 cihanda da yakasında olacak ellerimiz.

Bu cihanda peşlerini bırakmamak için;

dava@bordomavi.net

Berberoğlu
09.01.2013, 15:12
Uzaktayım ama elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

Türkiye'deki yakınlarınızı bu organizasyondan haberdar edebilirsiniz mesela..:)

Emrullah
09.01.2013, 15:12
Ben de başvuracağım inşallah. İmkanı olan herkes başvursun lütfen.

UğuR
09.01.2013, 15:14
Hayırlı olsun....
Bu davada elimizden ne gelirse yapacağız.

Emrullah
09.01.2013, 15:14
Bütün başvuru dilekçeleri hangi ilden yapılırsa yapılsın TFF ve PFDK'nın merkezinin olduğu savcılıkta toplanacak sanırım.

Alp Yavuz 13
09.01.2013, 15:17
Mail gönderilmiştir dilekçeyi bekliyorum

Hakkımızı Sonuna Dek Arayacağız !!!!!!!!!!!

Gökçebey
09.01.2013, 15:21
Diyelim ki başvuruyu yaptık, ilerleyen dönemlerde dava incelendiği zaman taraf olarak biz mi müdahil olacağız? Yani avukatından mahkemesine kadar falan. Bilmediğim için soruyorum.

Birazdan avukat arkadaşımız "Kullanma Klavuzu" babında bir mesaj atacaktır.

kürşat şen
09.01.2013, 15:25
mail attım bekliyorum dilekçeyi..
gidelim başvuralım..

Emirhan Makul
09.01.2013, 15:27
Vatan hainliğine devam ediyoruz, ölene kadar da devam edeceğiz.

fanatikdevri
09.01.2013, 15:28
Toplu halde başvurularımızı yapsak ?

Bera B.
09.01.2013, 15:29
Birazdan avukat arkadaşımız "Kullanma Klavuzu" babında bir mesaj atacaktır.

Çok iyi olur. Öğrenci olarak altından kalkamayacaksak sıkıntı yaşamayalım.

Gamze
09.01.2013, 15:30
Taraftarın yapması gerekeni yapacağız.
Özveride bulunacağız, takipçi olacağız, destekçi olacağız.
Tüm illerden dostlarımızı organizasyona eşlik etmeye bekliyoruz.
Bir ateş de sen yak!

Cem Kıran
Valla süper bir organizasyon. Yalnız şu var bu suç duyurusu başvurularını illerdeki saygın insanlarımız tarafından yapılması daha etkili olur..

Gerekli çalışmanın en kısa sürede ve titizlikle araştırılıp, savcıların konuya bakışını ciddiyetine varması için saygın abilerimiz tarafından başvurular olursa daha iyi olur.

Hüseyin Başoğlu
banada dilekçeyi gönderebilirmisiniz....salı günü kocaeliden yaparım ondan sonraki hafta gider istanbul anadolu yakasında ne kadar savcılık varsa tek tek hepsinde yaparım gerekirse.....

Ahmet Başkaya
09.01.2013, 15:31
PFDK'yı yakacağız ! O kadar .

Bera B.
09.01.2013, 15:33
Bu suç duyurularının sonucu ne zamana kadar alınıyor? Neredeyse 1 seneden fazla oldu bir sürü haber çıkmıştı MAA hakkında suç duyurusu yapıldı vs diye. Demek ki onlar da yalanmış. Sadece oyalamak için yem atmışlar. Herhalde 1 sene sonunda olumlu olumsuz bir şeyler duymamız gerekiyordu.

Fatih Öztürk
09.01.2013, 15:37
Dilekçe örneğinden bende istiyorum.

S.ÖZKAN
09.01.2013, 15:38
Bu suç duyurularının sonucu ne zamana kadar alınıyor? Neredeyse 1 seneden fazla oldu bir sürü haber çıkmıştı MAA hakkında suç duyurusu yapıldı vs diye. Demek ki onlar da yalanmış. Sadece oyalamak için yem atmışlar. Herhalde 1 sene sonunda olumlu olumsuz bir şeyler duymamız gerekiyordu.

Sadece kulüp yapmıştı savcılık reddetti.Şike panelinde Erdem Egemen söyledi.Ama orada başvuru nedeni GECİKTİRME idi bu farklı.

Yani organizasyona tam destek

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 15:41
Savcılık Şikayeti Yapacaklar İçin Bilgilendirme

PFDK Üyeleri hakkında yapacağımız suç duyurusu hakkında görev alacak değerli taraftarlarımız;

Suç duyurusu için izlenecek yol aşağıdaki şekildedir:

1- bordomavi.net tarafından size ulaştırılan dilekçeyi 3 nüsha olarak yazdırınız.

2- Dilekçelerdeki İhbar Eden (Şikayetçi) kısmına Adınızı, Soyadınızı, Adresinizi ve TC Kimlik Numaranız'ı ekleyiniz.

3- Dilekçelerin sonuna adınızı soyadınızı ekleyerek imzalayınız.

4- Adliyelerde satılan "dava dosyası"ndan satın alarak dilekçelerinizi bu dosyaya takınız (Bu dosya 60 kuruş ile 1 TL arasında satılmaktadır.)

5- Dosyanız ile birlikte bulunduğunuz ilin adliyesindeki savcılığa giderek şikayette bulunacağınızı bildiriniz.

6- Nöbetçi savcı tarafından havale edilen dosyanız "savcılık soruşturma/kayıt bürosu" tarafından kaydedilecek ve size "2013/......." benzeri bir soruşturma numarası verilecektir. Bu numarayı saklayınız ve BMN Yönetimi'ne bildiriniz.

- Savcılık şikayetlerinden hiçbir ücret ALINMAZ

-Şikayet reddedilir (takipsizlik kararı verilirse) herhangi bir ücret ödenmez.

- Savcılık şikayeti yapılırken savcı sizin ifadenizi de ayrı olarak alabilir. Almazsa sizi ifadeye çağırmayabilir; çağırırsa en fazla bir kez de ifadeye vermeye gitmeniz gerekecektir.

Türkiye Futbol federasyonu kamu kurumu niteliğine haiz bir teşkilattır. PFDK üyeleri de buna istinaden kamu görevlisidir. dilekçemde açıkladığım nedenlerle dönemin PFDK üyeleri kamu görevlisi olarak görevlerini kötüye kullandıkları için cezalandırılmaları gerekmektedir. Özetlemek gerekirse;

1- PFDK kanun metninde olmayan değerlendirmeleri kanun metniymiş gibi kararına dayanak olarak göstermek suretiyle görevi kötüye kullanma suçunu işlemiştir.

2- PFDK kararına dayanak olayları örneklendirdiği CAS kararlarını da yanlış veya eksik tercümesi ile yayınlamıştır. Böylece görevini kötüye kullanarak olması gerekenden farklı bir karar vermiştir.

3- Amacı “her türlü futbol faaliyetlerini milli ve milletlerarası kurallara göre yürütmek", görevi ise "“FIFA ve UEFA’nın yetkili organları tarafından konulan kuralların gereği gibi uygulanmasını sağlamak" olan TFF'nin bir kurulu olan PFDK, bir kulüp ve yöneticilerini kurtarmak adına bu kurallarla çelişen uygulamalar yapmıştır.

4-Bütün bu nedenlerle dilekçede belirtilen kararda imzası olan dönemin PFDK üyeleri hakkında soruşturma yapılarak haklarında ceza davası açılmasını talep ederim.

- Bu aşamadan sonra, dava açılırsa size mahkemeden celp gelecektir. Bu durumda mahkemeye gitmeniz zorunlu olmamakla birlikte, bordomavi.net Yönetimi dava açılması durumunda şikayetçiye avukat tahsis edecek ve şikayetçi taraftarımız adına avukatı davayı takip edin adaletin tecelli etmesini sağlayacaktır.

-Dava açılması durumunda beraat kararı çıkması kanaatimizce mümkün değildir. Kaldı ki ceza hukukunda davacı yerine iddia makamı olarak devlet yer aldığından vekalet ücreti savcılıktan talep edilir. Bütün bu nedenlerle karşı tarafa bir vekalet ücreti ya da mahkemeye masraf ödenmesi söz konusu olmayacaktır; böyle bir durum söz konusu olsa dahi BordoMavi.Net bu ücretleri karşılayacaktır.

-Y.dışında yaşayan üyelerimiz, CMK gereği konsolosluklarda şikayet yapamazlar. (Suç yurtdışında işlenmediği için)

Aklınıza gelen bütün hususları bu başlıkta sorabilirsiniz.

Saygılarımızla.

BordoMavi.Net Yönetimi

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 15:49

Soruşturma açılacak. Şüphelilerin ifadeleri alınacak.

Dilekçemiz çok sağlam ve kapsamlı.. Görmezden gelinmesi mümkün değil.. Soruşturma aşamasının ne kadar süreceği belli olmamakla birlikte havaya üflenmiş bir duman değil bu. Aksine tekere sokulmuş bir çomak.

Hakkımızın peşini bırakmak yok..

Fatih Özkan
09.01.2013, 15:54
Hele azıcık soluklanayım...
Yakanızdayız ulan!

eren_61
09.01.2013, 15:55
ben dilekçeyi doldursam benim yerime eşim kendi dilekçesiyle birlikte benimkinide savcılığa verebilir mi? illaki benim mi gitmem gerekiyor.ben haznedarda oturuyorum gebzede çalışıyorum.izin almak sorun oluyor.böyle başvurma imkanımız var mı?

Cüneyt Canlıca
09.01.2013, 15:55
Savcılıklar kaça kadar açık oluyor..Maile cevap gelirler yarın suç duyurusunda bulunacağım bulunacağım

Ertan 51
09.01.2013, 15:58
Metin Külünk sağolsun ön ayak oldu bana,onun sayesinde ben icraatı patlattım bile:)
kim düşünüyor,kim sebep oluyor,kim duyarsız kalmayıp gerekeni yapıyor binlerce kere Allah razı olsun.
Renktaşlar bu bizlere sunulan harika bir fırsat,kaçırmayın,
sonuca mutlaka ulaşacağız kupayı ait olduğu yere getireceğiz,kupayı da boş ver hak için adalet için konuşmaktan başka ne yaptın diyen olursa ahanda sana fırsat:)

Şimdilik yazmayalım detay :D

Cem Kıran
09.01.2013, 15:59
Metin Külünk sağolsun ön ayak oldu bana,onun sayesinde ben icraatı patlattım bile:)
kim düşünüyor,kim sebep oluyor,kim duyarsız kalmayıp gerekeni yapıyor binlerce kere Allah razı olsun.
sonuca mutlaka ulaşacağız kupayı ait olduğu yere getireceğiz,kupayı da boş ver hak için adalet için konuşmaktan başka ne yaptın diyen olursa ahanda sana fırsat:)

Hadi hayırlı olsun Ertan abi:)

Murat 61
09.01.2013, 15:59

Hayırlı uğurlu olsun.

S.ÖZKAN
09.01.2013, 16:00

Süpersin Ertan Abi en kısa zamanda saflarına katılacağım

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 16:01
ben dilekçeyi doldursam benim yerime eşim kendi dilekçesiyle birlikte benimkinide savcılığa verebilir mi? illaki benim mi gitmem gerekiyor.ben haznedarda oturuyorum gebzede çalışıyorum.izin almak sorun oluyor.böyle başvurma imkanımız var mı?

Eşiniz veremez. Kendiniz ya da varsa avukatınız sadece.

Savcılıklar kaça kadar açık oluyor..Maile cevap gelirler yarın suç duyurusunda bulunacağım bulunacağım

16:00'ya kadar açık olur.

Ömer SEVİNÇ
Bir dava dilekçesi de ben alabilirim.

Eğer davayı kaybedersek mahkeme masraflarını kim ödeyecek? Biz ödeyeceksek tahmini ne kadar tutar? :)

Ahmet Başkaya
Ertan reyiz .

Desene Niğde'de de PFDK'yı Yakacağız .

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
Bize "öteki" muamelesi yapanlara gerçekten onlar gibi olmadığımızı göstereceğiz.
Vazgeçeceğimizi, unuttuğumuzu sandıkları her anda bu gafletlerinden pişman olmalarını sağlayacağız.
Destek veren ve katılan herkes bilsin ki yaptıkları şey adalet için savaş vermektir.
Haksızlıklar karşısında susmamaktır.
Zalime-zulme boyun eğmemektir.

İsmet paşanın "Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur." sözünde geçen o cesur ve namuslu adamlar bizleriz. Bu yüzden yarın utanç içinde yaşamamak için bu mücadeleden vazgeçemeyiz.

Gazamız mübarek olsun...

Cem Kıran
09.01.2013, 16:02
Aslında hazır suç duyurusu başlatmışken bence bütün kurullara yönelik olmalıydı..TFF ve Tahkim için de aynı dosyada 3 kurula karşı suç duyurusunda bulunalım..

Tunga
09.01.2013, 16:03

Elinize, ayağınıza sağlık. Gurur duyduk sizinle bir kere daha :)

Tunga
09.01.2013, 16:03
Aslında hazır suç duyurusu başlatmışken bence bütün kurullara yönelik olmalıydı..TFF ve Tahkim için de aynı dosyada 3 kurula karşı suç duyurusunda bulunalım..

Tahkim henüz gerekçeli kararını açıklamadı. İnşallah onlara da sıra gelecek.

arifberkay
09.01.2013, 16:06
Tebrik ederim süper ben de istiyorum ve size mail atıyorum hemen....

Cem Kıran
09.01.2013, 16:07
Tahkim henüz gerekçeli kararını açıklamadı. İnşallah onlara da sıra gelecek.

Tahkim PFDK'nın şike kararlarını onamadı mı abi? Hani ondan sonra da şikeye karışanların idari yasaklarını da kaldırdı.

Berberoğlu
09.01.2013, 16:11
Ben mail attım ilgili adrese ama cevap gelmemiş.

17:00 mesaim bitiyor, eğer o saatten önce gönderirsenizişyerinden çıktı alabilirim. Evde çıktı alma imkanım maalesef yok.

Yarın öğleden önce Bostancı-Kozyatağı civarlarında işim var, bu bölgeye en yakın savcılık nerededir?

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 16:13
Ben mail attım ilgili adrese ama cevap gelmemiş.

17:00 mesaim bitiyor, eğer o saatten önce gönderirsenizişyerinden çıktı alabilirim. Evde çıktı alma imkanım maalesef yok.

Yarın öğleden önce Bostancı-Kozyatağı civarlarında işim var, bu bölgeye en yakın savcılık nerededir?

Ümraniye, Kartal (Cevizli), Üsküdar (Bağlarbaşı), Kadıköy (Bahariye)

Ertan 51
09.01.2013, 16:14
:)
Sağolun,hayırlı olacak inşallah,
dediğim gibi sebep olanlara anlatılamayacak derecede minnettarım,
bizimkisi sadece 15 dakka zaman ayırmak,asıl emek bu aşamaya getirenlerin..

Savcı güldü,ama alaycı değil samimi ve sıcak bir şekilde,
hangi takımı tutuyorsun dedi,
Trabzonsporluyum efendim ama mesele takım meselesi değil Adalet yerini bulsun istiyorum dedim,haklısın tabi dedi,bizim işimizde Adaleti sağlamak zaten dedi,dilekçeyi okudu şunu şunu mu diyorsun dedi,evet dedim,çağırdı memur hanımı şöyle şöyle olacak şekilde ifadesini al getir dedi,bayan yazdı geri geldik bakamına,beğenmediği yerleri düzelttirdi,yeniden yazdırdı,bizdeki dilekçenin üzerine iliştirdi,tamam gidebilirsiniz dedi,
yani bu kadar basit ve gurur verici bir işlem herkes üşenmesin yapsın.

Tunga
09.01.2013, 16:16
Tahkim PFDK'nın şike kararlarını onamadı mı abi? Hani ondan sonra da şikeye karışanların idari yasaklarını da kaldırdı.

Onadı ama gerekçeli kararını açıklamadı. PFDK dilekçemizde onların gerekçeli kararları ile vuruyoruz onları. Hiiç merak etmeyin, bu organizasyonun bir sonraki aşaması TFF Yönetim Kurulu ve Tahkim Kurulu olacak.

Berberoğlu
09.01.2013, 16:17
Ümraniye, Kartal (Cevizli), Üsküdar (Bağlarbaşı), Kadıköy (Bahariye)

Kartal(Cevizli) dediğiniz E-5'in güneyinde yeni yapılan devasa Adliye mi? Orası açıldı mı?

Ertan 51
09.01.2013, 16:19
Elinize, ayağınıza sağlık. Gurur duyduk sizinle bir kere daha :)
Şimdilik detay yazmayalım
Tamam Üstadım,kusura bakmayın,ben de diğer can lara örnek olsun diye düşünmüştüm:o

Cem Kıran
09.01.2013, 16:20
Onadı ama gerekçeli kararını açıklamadı. PFDK dilekçemizde onların gerekçeli kararları ile vuruyoruz onları. Hiiç merak etmeyin, bu organizasyonun bir sonraki aşaması TFF Yönetim Kurulu ve Tahkim Kurulu olacak.

Haa tamam abi anladım şimdi.İnş emeklerimizin karşılığını alacağız.Hayde hayırlısı abi:)

Murat 61
09.01.2013, 16:21
Kartal(Cevizli) dediğiniz E-5'in güneyinde yeni yapılan devasa Adliye mi? Orası açıldı mı?

Hayır orası daha açılmadı.

Minibüs yolu üzerinde Kartal ( Cevizli ) Adliyesi.

Badaloğlu
09.01.2013, 16:21
Arkadaşlar, bu konuyu asla unutmadık, unutturmayacağızda... Hakkımız olanı istiyoruz, yıllardır bizim hakkımızı çalanların artık kaçacak delikleri yok. Bu kadar net bir şekilde yaptılan hırsızlıkların 16. ağır ceza mahkemesinde suratlarına çarpılmasına rağmen, siyasilerin ayak oyunlarıyla ''bu işin üstüne bir bardak soğuk su için'' diyenlere, bizde en demokratik yollardan hakkımızı arayacağız. Onlar hırsızları kollayadursunlar bizler gerçek adalet peşinde koşmaktan asla yılmayacağız. Zannetmesinlerki Trabzonspor'lu bu işi unutur. Bizler Bordomavi.net ailesi olarak hakkımızı sonuna kadar takipcisi olacağız.

Bu bağlamda Trabzonspor taraftarının farkını bir kez daha ortaya koymaktan dolayı mutluluk içindeyim. Trabzonspor taraftarı hangi gurup olursa olsun bu davaya sahip çıktığı sürece bu dava haklı olanın lehine sonuçlanacaktır.

Gerçek Trabzonspor taraftarı zorluklardan asla yılmaz, küçükte olsa menfaatleri için takımına yapılan yanlışları görmezden gelmemezlik etmez, yapılan haksızlıkları sineye çekmez ve herşeyden önemlisi asla unutmaz!

Haydi bütün Trabzonsporlular! bu dava artık bizlerin. 2010-2011 yılında gittiğimiz onlarca deplasmanın, maçın, verdiğimiz emeğin, mücadelenin karşılığını almak için bu adalet düşmanlarına hesap sormak için herkes savcılığa suç duyurusuna gitmeye sizleri davet ediyoruz.

Mayls
09.01.2013, 16:23
Tebrikler ve teşekkürler BMN.

Türkiye'de yaşamadığıma şükretsem de, böyle anlarda "keşke orada olsam" diyorum.

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 16:24

Değil. Minibüs yolunun devamında eski adliye

zekeriyya
09.01.2013, 16:25
dilekçem suç duyurum yaklaşık iki haftadır bende
malum sene sonu ve sene başı bütçe proje planlamalarında işyerinde izin alamadım
en geç haftaya cuma KOCAELİ adliyesine başvurumu yapacağım
ben kendi ateşimi yakacağım
eee ateş düştüğü yeri yakmasın

Berberoğlu
09.01.2013, 16:25
Arkadaşlar, bu konuyu asla unutmadık, unutturmayacağızda... Hakkımız olanı istiyoruz, yıllardır bizim hakkımızı çalanların artık kaçacak delikleri yok. Bu kadar net bir şekilde yaptılan hırsızlıkların 16. ağır ceza mahkemesinde suratlarına çarpılmasına rağmen, siyasilerin ayak oyunlarıyla ''bu işin üstüne bir bardak soğuk su için'' diyenlere, bizde en demokratik yollardan hakkımızı arayacağız. Onlar hırsızları kollayadursunlar bizler gerçek adalet peşinde koşmaktan asla yılmayacağız. Zannetmesinlerki Trabzonspor'lu bu işi unutur. Bizler Bordomavi.net ailesi olarak hakkımızı sonuna kadar takipcisi olacağız.

Bu bağlamda Trabzonspor taraftarının farkını bir kez daha ortaya koymaktan dolayı mutluluk içindeyim. Trabzonspor taraftarı hangi gurup olursa olsun bu davaya sahip çıktığı sürece bu dava haklı olanın lehine sonuçlanacaktır.

Gerçek Trabzonspor taraftarı zorluklardan asla yılmaz, küçükte olsa menfaatleri için takımına yapılan yanlışları görmezden gelmemezlik etmez, yapılan haksızlıkları sineye çekmez ve herşeyden önemlisi asla unutmaz!

Haydi bütün Trabzonsporlular! bu dava artık bizlerin. 2010-2011 yılında gittiğimiz onlarca deplasmanın, maçın, verdiğimiz emeğin, mücadelenin karşılığını almak için bu adalet düşmanlarına hesap sormak için herkes savcılığa suç duyurusuna gitmeye sizleri davet ediyoruz.

Ahmet abi, akşam iş çıkışı sizin işyerine uğrasam suç duyurusu başvuru örneklerini çıktı alabilir miyiz?

Badaloğlu
09.01.2013, 16:28
Ahmet abi, akşam iş çıkışı sizin işyerine uğrasam suç duyurusu başvuru örneklerini çıktı alabilir miyiz?

Olur tabi...

Sen yeterki dilekçe vermek iste.

Gelene kadar ben hazırlarım örnekleri...

Gebzeninoflusu
09.01.2013, 16:29
Gurur Duyuyorum Sizlerle..

SEDAT
09.01.2013, 16:54
* Sayının çok fazla olacağını düşünüyorum :) Haydi yakalım Pfdk'yı...

Berberoğlu
09.01.2013, 16:57
Olur tabi...

Sen yeterki dilekçe vermek iste.

Gelene kadar ben hazırlarım örnekleri...

Mail geldi abi, çıktıyı aldım burdan....

Servis erken gelirse yine de uğrarım sana, iki laflarız...

Şenol Altunsoy
09.01.2013, 16:59

Hocam hepsinden önce "etik kurulu" olacak.

Necmettin ALTUNTAŞ
09.01.2013, 17:02
Ben dilekçeyi verdim.Tabi birde savcı tarafından ifadem alındı.Herhalde prosödür böyle.

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 17:03
Ben dilekçeyi verdim.Tabi birde savcı tarafından ifadem alındı.Herhalde prosödür böyle.

Prosedür öyle aynen..

SEDAT
09.01.2013, 17:03

* Elinize sağlık Necmettin abi :) Evet öyle kendimden biliyorum :D

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 17:11
Büyük camiayız..

Gücümüzü kullandıkça ama..

Sibel
09.01.2013, 17:12
Ne zamana kadar başvuru yapabiliriz?
Yani en geç dediginiz bir tarih var mı?

S.ÖZKAN
09.01.2013, 17:20
Ben dilekçe isteğimi göndedim.Dilekçe elime geçtiğinde isteyen arkadaşlarla beraber uygun bir zamanda KARTAL ADLİYESİNE (CEVİZLİ) gidebiliriz.

Gamze
09.01.2013, 17:24
Her şey için çok teşekkürler.
Çok güzel mailler geliyor. İlgi de iyi durumda. İnşallah hep beraber başaracağız.

Sibelcim bir sınır yok ama tabii ne kadar çabuk olursa o kadar iyi :)
Yükleneceğiz, yükleneceğiz hepsine!

Yiğit Gayretli
09.01.2013, 17:32
Ne zamana kadar başvuru yapabiliriz?
Yani en geç dediginiz bir tarih var mı?

Tarih "en kısa zamanda" Sibel :)

ibrahim
09.01.2013, 17:34
Oh oh misafir sayimizda cogaliyor. Su an 28 kisi oldular. Bir ateste siz yakmak istiyorsaniz asagidaki adrese mail gönderebilirsiniz. :)

dava@bordomavi.net

Hatta isterseniz üyede olabilirsiniz foruma. Kapilar herkese acik. :)

F.Levent Yavuz
09.01.2013, 17:36
Ankara'dan en kısa zamanda başvurmayı düşünüyorum. email attım dilekçeyi bekliyorum.

Külünkoğlu
Öyle sahneler yaşanıyor ki unutmak mümkün olmayacak. Tek tek yazacağım tek tek..

Badaloğlu
Bu sadece teneke bir kupa için verilmiş mücadele değildir!!! Bu mücadele haksızlığa uğrayan insanların onurlu, haklı ve bir o kadarda gururlu mücadelesidir. Evet bizler zaten Trabzonsporlu olmakla belkide bu ülkede en zor olanı yapıyoruz. Zaten Trabzonspor'lulukta zoru başarmak değilmidir?

O, teneke diye bahsedilen kupanın aslında bizler için sezon boyunca saha içinde futbolcuların verdiği mücadelenin karşılığı olarak, akıttıkları alın terlerinin,emeklerinin karşılığı olduğu kadar saha dışında biz taraftarlarında kendimizce verdiğimiz asil mücadelenin sezon sonu karşılığını ifade etmiyor mu?

Bu yüzden bu kupa bizler için sadece teneke parçasından ibaret değildir. O kupayı artık çok daha anlamlı kılan 16.ağır ceza mahkemesinin verdiği karardır! BMN'nin 5. taraftar ödül töreninde kaptan Tolga ile konuştuğumuzda ''ağabey, biz Karabük'te son maçta şampiyon olamadığımızı öğrendiğimizde zaten çok üzülmüştük. Şimdi bize kupayı geri verseler, Karabük'te şampiyon olmuş gibi sevinemeyiz, çokta anlamı kalmadı'' demişti. Bende kendisine: ''bu kupa sizlerin 2010-2011 senesinin sahada akıttığınız alın terinin, emeğinizin karşılığıdır. O yüzden çok büyük bir sembolü vardır'' demiştim.

Şimdi zamanı geldi, az kaldı... O kupa, sahadaki futbolcularımızın alınterlerinin karşılığı olarak müzemizin en güzel yerinde yer alacaktır. Buna sonuna kadar inanıyorum...

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 17:39
Takip ediyoruz, forma alıyoruz, üye oluyoruz, dergiye abone oluyoruz ve en önemlisi dert ediyoruz bu takımı.

Ancak bu sefer somut bir şeyler yapabilme şansımız var. Hem de bir çete tarafından çalındığı tescilli olan hakkımızı geri alabilmek adına, buna sebep olanların cezalandırılmasını sağlamak adına..

Bu şansı bize veren herkese, emeği olan herkese ve bir ateş de kendisi yakan taraftarlarımıza teşekkür etmek borçtur.

melekcilingir
09.01.2013, 17:44
Ankara'daki arkadaşlar,

Ben Ankara'ya 3 ay önce taşındım, şehri bilmiyorum. Bende dilekçe örneği var, buluşup beraber başvurmak isterseniz çok memnun olurum. Bana özelden ulaabilirsin.

Şimdiden çok teşekkürler...

Hasan Çelik
09.01.2013, 17:45
bir dilekçe örneğide ben istiyorum..
www.hasancelik@hotmail.com
celikhasan53@hotmail.com

Cem Kıran
09.01.2013, 17:46
Öyle sahneler yaşanıyor ki unutmak mümkün olmayacak. Tek tek yazacağım tek tek..

Bu sadece teneke bir kupa için verilmiş mücadele değildir!!! Bu mücadele haksızlığa uğrayan insanların onurlu, haklı ve bir o kadarda gururlu mücadelesidir. Evet bizler zaten Trabzonsporlu olmakla belkide bu ülkede en zor olanı yapıyoruz. Zaten Trabzonspor'lulukta zoru başarmak değilmidir?

O, teneke diye bahsedilen kupanın aslında bizler için sezon boyunca saha içinde futbolcuların verdiği mücadelenin karşılığı olarak, akıttıkları alın terlerinin,emeklerinin karşılığı olduğu kadar saha dışında biz taraftarlarında kendimizce verdiğimiz asil mücadelenin sezon sonu karşılığını ifade etmiyor mu?

Bu yüzden bu kupa bizler için sadece teneke parçasından ibaret değildir. O kupayı artık çok daha anlamlı kılan 16.ağır ceza mahkemesinin verdiği karardır! BMN'nin 5. taraftar ödül töreninde kaptan Tolga ile konuştuğumuzda ''ağabey, biz Karabük'te son maçta şampiyon olamadığımızı öğrendiğimizde zaten çok üzülmüştük. Şimdi bize kupayı geri verseler, Karabük'te şampiyon olmuş gibi sevinemeyiz, çokta anlamı kalmadı'' demişti. Bende kendisine: ''bu kupa sizlerin 2010-2011 senesinin sahada akıttığınız alın terinin, emeğinizin karşılığıdır. O yüzden çok büyük bir sembolü vardır'' demiştim.

Şimdi zamanı geldi, az kaldı... O kupa, sahadaki futbolcularımızın alınterlerinin karşılığı olarak müzemizin en güzel yerinde yer alacaktır. Buna sonuna kadar inanıyorum...

Abiler PFDK suç duyurusundaki dilekçede mahkeme kararları mı baz alınıyor? Yargıtay aşamasında şuan şike dosyası.Henüz sonuçlanmayan bir dava için suç duyurusunda bulunuyoruz.Bu bize sorun çıkartmaz mı? Bir hukukçu kadar hukuk bilgim yok ama bildiğim kadarıyla bu prosedürün böyle olması gerekmiyor mu? umarım reddedilmez başvurularımız.

Hasan Çelik
09.01.2013, 17:47
Büyükşehirler'de her ilçe'nin bir Adliyesi muhakkak vardır..Pendik'te ikamet ediyorum..bu dilekçeyi doldurduğum takdirde Pendik Adliyesi'ne başvurabileceğimi zannediyorum..

SEDAT
09.01.2013, 17:48
Büyükşehirler'de her ilçe'nin bir Adliyesi muhakkak vardır..Pendik'te ikamet ediyorum..bu dilekçeyi doldurduğum takdirde Pendik Adliyesi'ne başvurabileceğimi zannediyorum..

* Doğrudur bende İlçe'den başvurdum...

Badaloğlu
09.01.2013, 17:49
Ankara'dan en kısa zamanda başvurmayı düşünüyorum. email attım dilekçeyi bekliyorum.

Ankara'daki arkadaşlar,

Ben Ankara'ya 3 ay önce taşındım, şehri bilmiyorum. Bende dilekçe örneği var, buluşup beraber başvurmak isterseniz çok memnun olurum. Bana özelden ulaabilirsin.

Melek hanım,

Sizin çağrınıza Levent ağabeyin ön sayfada yazdıkları cevap olur sanırım...

Şenol Altunsoy
09.01.2013, 17:50
Abiler PFDK suç duyurusundaki dilekçede mahkeme kararları mı baz alınıyor? Yargıtay aşamasında şuan şike dosyası.Henüz sonuçlanmayan bir dava için suç duyurusunda bulunuyoruz.Bu bize sorun çıkartmaz mı? Bir hukukçu kadar hukuk bilgim yok ama bildiğim kadarıyla bu prosedürün böyle olması gerekmiyor mu? umarım reddedilmez başvurularımız.

Hayır Cem aldıkları kararda (gerekçeli karar) yaptıkları hukuksuzluk baz alınıyor.

Yani mahkeme kararıyla ilgisi yok.

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 17:50
celikhasan53@hotmail.com

Bu dilekçeyi umuma açık şekilde yayınlamayacağız. Dileyenler BMN Yöneticileri ile temasa geçerek ya da dava@bordomavi.net adresine mail atarak (mailde ad, soyad, cep no ve il bilgileri bulunmak kaydıyla) dilekçeyi alacak ve bulundukları illerdeki savcılıklara giderek başvuru yapabileceklerdir. Bizlere geri bildirimde bulunmaları halinde kendilerini sitemizden, forumumuzdan ve sosyal medya kanallarımızdan gururla duyuracağız

Biz salt ceza hukuku açısından şikayet etmiyoruz. PFDK'nın görevini kötüye kullandığını , Ceza Hukuku, kendi kanunu, UEFA uygulamaları ve başkaca hususlarla belli olan hareket biçimi dururken, sebepsiz yere aksi halde hareket ettikleri için şikayet ediyoruz. Dilekçemiz yeterli diyeyim Nevzat Şakar tarzıyla. :)

Savcılık olan her yerden verilebilir. İl merkezi olması şart değildir.

Cem Kıran
09.01.2013, 17:56
Hayır Cem aldıkları kararda (gerekçeli karar) yaptıkları hukuksuzluk baz alınıyor.

Yani mahkeme kararıyla ilgisi yok.

Biz salt ceza hukuku açısından şikayet etmiyoruz. PFDK'nın görevini kötüye kullandığını , Ceza Hukuku, kendi kanunu, UEFA uygulamaları ve başkaca hususlarla belli olan hareket biçimi dururken, sebepsiz yere aksi halde hareket ettikleri için şikayet ediyoruz. Dilekçemiz yeterli diyeyim Nevzat Şakar tarzıyla. :)

Tamam abiler anladım.Açıklamalar için tşk ederim.O zaman yakalım bu gezegeni:)

Gamze
09.01.2013, 17:58
celikhasan53@hotmail.com

Mail gönderdim. Bir kontrol edebilir misiniz?

Gökhan ARSLAN
09.01.2013, 18:04
Bende gönderdim umarım gelmiştir..

Canberk
09.01.2013, 18:10

Ben de bir şeyler anlatacağım abi kimse unutamaz bu anları.

Evet dilekçe örneğini isteyenler dava@bordomavi.net adresine mail yoluyla ulaşabilir sizden mail bekliyoruz.

Burak
09.01.2013, 18:10

zihniburak@gmail.com 'a da ben istiyorum Gamze.

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 18:11
Bu dilekçeyi umuma açık şekilde yayınlamayacağız. Dileyenler dava@bordomavi.net adresine mail atarak (mailde ad, soyad, cep no ve il bilgileri bulunmak kaydıyla) dilekçeyi alacak ve bulundukları illerdeki savcılıklara giderek başvuru yapabileceklerdir. Bizlere geri bildirimde bulunmaları halinde kendilerini sitemizden, forumumuzdan ve sosyal medya kanallarımızdan gururla duyuracağız

Ömer SEVİNÇ
09.01.2013, 18:12
Eğer dava açmazlarsa savcılıklara mail atalım :)

Cuma günü öğleden sonra bir engel olmazsa bizim Küçükçekmece adliyesindeyim. Malum, şike savcısı Berk de buraya geldi. Belki kendisi nöbetçi olur, açar davayı.

Hasan Çelik
09.01.2013, 18:15
Teşekkür ediyorum Mailiniz geldi..

Yiğit Gayretli
09.01.2013, 18:18
Harika insanlarsınız...

Gamze
09.01.2013, 18:20
Mailleri yanıtlamayı sürdürüyoruz, buradan yazanlara da mail atıyorum ama forumu takip etmekte sıkıntı olabilir, arada mesajlar kaynayabilir.

Her ihtimale karşı Ad - Soyad - İl - Cep No bilgileriyle dava@bordomavi.net adresine mail gönderin dostlar. Ki rahat takibini yapabilelim. :)

Çok teşekkürler.

Burak
09.01.2013, 18:22
En geç cuma halledebilirim sanırım.Bakırköy adliyesinden başvurabilirim değil mi ?

Gökhan Koç
09.01.2013, 18:24
Biri bu ekibi dursunsun arkadaş :)

Takip etmekten yoruldum :)

Başta çok kıymetli MSO olmak üzere, BMN içinden olsun olmasın, emeği geçen, destek olan herkese minnettarım.

Süpersiniz,

Şenol Altunsoy
09.01.2013, 18:28
En geç cuma halledebilirim sanırım.Bakırköy adliyesinden başvurabilirim değil mi ?

Tabii ki Burak.

MahmutHSO
09.01.2013, 18:32
Mail attım arkadaşlar.
Bir dilekçe de ben rica edeyim :)

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 18:33

Başvurabilirsin.. Savcılık olan herhangi bir adliye olur.

Biri bu ekibi dursunsun arkadaş :)

Takip etmekten yoruldum :)

Başta çok kıymetli MSO olmak üzere, BMN içinden olsun olmasın, emeği geçen, destek olan herkese minnettarım.

Süpersiniz,

Ne şahıs ne BMN.. Bu işe inanarak tutunarak herkesin bu iş.. İltifatın için teşekkür ediyor, senin yaptıklarını aynı kapsam nedeni ile övmüyorum :)

Volkan Albayrak
09.01.2013, 18:49
levent abi bana mail atabilirmisin yada birlikte gidelim

Volkan Albayrak
09.01.2013, 18:52
bu arada ankarada adliyeye servis yapılır

Burak
09.01.2013, 18:53
Bi baba yiğit var mı bu organizasyon ile ilgili 468x60 bir banner hazırlasın ?

Badaloğlu
09.01.2013, 19:03

Ankara'daki arkadaşlar,

levent abi bana mail atabilirmisin yada birlikte gidelim

Melek hanım,

Ankara'da ekip çoğalıyor :)

Levent ağabey, Volkan kardeş. Melek hanım Ankara'nın acemisidir. Kendisine bu konuda yardımcı olurmusunuz? Birlikte hareket ederseniz çok iyi olur...

delitay
09.01.2013, 19:04
Bu kanı bozuk soysuzlardan temiz kupamızı alana türk futbolunu çirkin kişiliksiz sözde futbol adamlarından kurtarana kadar devammm

Ömer Faruk61
09.01.2013, 19:05
Takip ediyoruz, forma alıyoruz, üye oluyoruz, dergiye abone oluyoruz ve en önemlisi dert ediyoruz bu takımı.

Ancak bu sefer somut bir şeyler yapabilme şansımız var. Hem de bir çete tarafından çalındığı tescilli olan hakkımızı geri alabilmek adına, buna sebep olanların cezalandırılmasını sağlamak adına..

Bu şansı bize veren herkese, emeği olan herkese ve bir ateş de kendisi yakan taraftarlarımıza teşekkür etmek borçtur.

Ateşi üfleyerek söndürmezler dimi :D.Vaktim olursa bende gideceğim..Bakırköy Osmaniye Adliyesine başvurabiliriz değil mi? Mail atıyorum dilekçe için..

Volkan Albayrak
09.01.2013, 19:06
Melek hanım,

Ankara'da ekip çoğalıyor :)

Levent ağabey, Volkan kardeş. Melek hanım Ankara'nın acemisidir. Kendisine bu konuda yardımcı olurmusunuz? Birlikte hareket ederseniz çok iyi olur...

ankarada gitmek isteyenler özel den ulassin istediği yerden alınıp istediği yere bırakabilirim

Badaloğlu
09.01.2013, 19:11
Ankarada gitmek isteyenler özel den ulassin istediği yerden alınıp istediği yere bırakabilirim

Eyvallah Volkancığım. İlgi alakan için çok teşekkürler... Birlikte hareket etseniz melek hanım açısından da çok iyi olur. Zira dediğim gibi kendisi Ankara'ya daha yeni taşınmış...

Badaloğlu
09.01.2013, 19:15
Bu kanı bozuk soysuzlardan temiz kupamızı alana türk futbolunu çirkin kişiliksiz sözde futbol adamlarından kurtarana kadar devammm

Aynen öyle kardeşim... Bu işin peşini bırakmak yok! pisliklerden Türk futbolunu kurtarana kadar mücadeleye devam ediyoruz... Yeterki bizler isteyelim, haklı olduğumuz bir davanın peşini bırakacak değiliz. Artos'a kadar yolu var bu işin :)

Bu arada Ankara'daki başvuruları birlikte yapalım derim... Bakın Levent Yavuz, Volkan Albayrak ve Melek hanım dilekçe verecek. Sizde bu arkadaşlarımızla birlikte hareket ederseniz çok daha anlamlı olur bu başvuru...

F.Levent Yavuz
09.01.2013, 19:17
Melek Hanım ve Volkan ile haberleştim.

Cuma sabahı Volkan ile gitmeyi düşünüyoruz. Uygun olursa Melek de katılacak.

Duruma göre ve isteğe göre günü değiştirebiliriz. Sabah olması bana her zaman için daha uygun.

Levent

Badaloğlu
09.01.2013, 19:22
http://www.iha.com.tr/trabzonspor-taraftarindan-suc-duyurusu-258053-haber

Basın çok hızlı :)

TekfurÇayır 61
09.01.2013, 20:02
Hazırlayanın ve organize edenin elleri dert görmesin. İşte budur. Zeki Müren seslendiriyor: Beklenen Şarkı. :)

Erdal DİLEK
09.01.2013, 21:33
hadi hayırlısı. . .

Ali Özcan
09.01.2013, 21:37
Konya ayağı için canımı vermeye hazırım, canımı...Kafam kopana kadar varım bu işin içinde...

Şenol Altunsoy
09.01.2013, 22:21
Konya ayağı için canımı vermeye hazırım, canımı...Kafam kopana kadar varım bu işin içinde...

Can'sın sen.

Resul
09.01.2013, 22:33
Bence bu sürece somut katkı sağlayabilecek,en yararlı organizasyon.

Yiğit Gayretli
09.01.2013, 22:34
Bu kadar güzel insanın arasında saf tutmuş olmaktan inanılmaz mutluyum.

Hasan YAYLI
09.01.2013, 22:37
Suç duyurusunda bulunulmamış savcılık bırakmadan inandığımız bu davanın peşinden koşarken geride kalmak istemeyenler ne duruyorsunuz,susup kaderine razı olmak bize göre asla değil...

Ezip bükemeyeceklerini bir kez daha anlatmanın fırsatı ayağımıza kadar geldi...

Öyle pısırık pısırık kenardan olanları izlemek,içimizden homurdanmak bize yakışmaz...Eş dost ve akrabalardan habersiz olanları bilğilendirelelim,teşvik edelim ve cesaretlendirelim...

Bu olayın çığ gibi büyüyeceğini zannediyorum...Kimse bizim önümüzde duramadı duramayacakta....

Enes
09.01.2013, 22:39
Başvurular şahsi olarakmı yapılacak toplu bir şekilde başvuru yapılabiliyormu.
Yapılan her başvuru için savcılık ayrı davamı açacak yoksa dosyaları birleştirecekmidir ?
Teşekkürler..

Necat Ulusoy
09.01.2013, 22:59
istenmiştir,,

fikirleriniz dert görmesin..

Ilelioglu
09.01.2013, 23:07
On numara bir fikir...:alkış:

Hayde Trabzonsporlu..!

..

Gökçebey
09.01.2013, 23:07
Yapılan her başvuru için savcılık ayrı davamı açacak yoksa dosyaları birleştirecekmidir ?
Teşekkürler..

Her başvuru için ayrı dosya açılıyor. Sonra bu dosyalar İstanbul'da toplanacak yanlış bilmiyorsam.

Badaloğlu
09.01.2013, 23:16
Teşekkürler..

Enesciğim, başvurular bireyselde yapılabilir tabi... herkesin işi gücü, okulu var sonuçta. Ama bulunduğunuz ilde mesela Zekeriyya ve Hüseyin kardeşlerimizde bu işin ucundan tutuyorlar. Haliyle onlarla da birlikte hareket edebilirsin. Onların belirlediği bir gün sanada uyarsa hep birlikte dilekçenizi vermek çok daha anlamlı ve güzel olur kanaatindeyim...

istenmiştir,,

fikirleriniz dert görmesin..

Sağolun Nejat bey, sizlerin bu davaya sahip çıkmasıyla hep birlikte çok büyük işlere imza atacağımızdan kuşkumuz yoktur. Sonuçta bizler Trabzonspor adına ve inandığımız doğrular adına böyle bir yola çıktık. Şimdiye kadar bu süreci hep izledik, geri planda durduk ama artık şimdiden sonrası sahne bizim, yani taraftarlarımızın.

Siyasiler ve futbolun en tepesindeki isimler bizlere bir rol biçtiler.Bu rolü figüran olarak oynayın dediler. Bunu kabul etmemize imkan yok.Neden? Çünkü birileri top oynuyor para kazanıyor, birileri kulüpleri, futbolu yönetiyor para kazanıyor, birileri çalıyor kendince para kazanıyor, birileride siyaset yapıp oyları götürdü!

Oysa futbolun gerçek severleri olarak bizler hep sessiz kalmaya mahkum edildik, bu süreçte. Ama artık futbolun gerçek sahipleri sesini yükseltecek ve haklarını sonuna kadar arayacak. Bizim tek suçumuz sevdiğimiz takımın peşinden sonuna kadar gitmekti.Formalarını, resmi ürünlerini almaktı.Dıgıtürklere aboneler olduk yani anlayacağınız dürüst insanlar hep verenler oldu. Diğer taraftan bu işten kazananlar hikmetse hep hak yiyenlerdi.

Şimdi sıra Trabzonspor'lu taraftarlarındır. Bu işi oldu bittiye getirdiklerini zannedenler çok yanılacaklar.

Hekimoğlu
09.01.2013, 23:22
Takipsizlik ile sonuçlanmaz inşallah malum burası Türkiye,ama rahat bırakmak yok.

Ilelioglu
09.01.2013, 23:23
Kafama takilan sorular...

Mahkeme ne gibi karar verebilir, yada dava acilmaya gider mi is?

Yada hemen bastan "TFF özerk, biz karisamayiz" derseler, B planimiz varmi?

vs..

..

Yiğit Gayretli
09.01.2013, 23:27

vs..

..

Ben hukukçu değilim; ama resmi bir kurumun organlarının "görevi kötüye kullanma" durumunda "onlar özerk, bizi bağlamaz" gibi bir karşılığı olamaz. Mantıken ters zaten. Tam bağımsız değil, özerk. Bir yerden bağlı sonuç olarak...

Murat Hızal
09.01.2013, 23:28
Arkadaşlar şikayet metnini ben de rica edebilir miyim?

Ilelioglu
09.01.2013, 23:31
Ben hukukçu değilim; ama resmi bir kurumun organlarının "görevi kötüye kullanma" durumunda "onlar özerk, bizi bağlamaz" gibi bir karşılığı olamaz. Mantıken ters zaten. Tam bağımsız değil, özerk. Bir yerden bağlı sonuç olarak...

Iyi bare, en azindan bunu deme sanslari yok. :)

..

TekfurÇayır 61
09.01.2013, 23:35

vs..

..

İlelioğlu kardeşim acizêne bir öneride bulunayım, daha düne kadar bu dilekçeden ve bu organizasyondan haberimiz yoktu. Anlaşılıyor ki enine boyuna düşünülüp güzel bir iş kotarılmış. Şimdi gerisini fazla düşünmeden eyleme geçme zamanı derim. Şâyet ayrıca ileriye dönük bir B planı da düşünülmüşse onu da zamanı geldiğinde söylerler. Vira bismillah deyip buradan başlayalım bakalım.

Badaloğlu
09.01.2013, 23:35
Arkadaşlar şikayet metnini ben de rica edebilir miyim?

Murat,

dava@bordomavi.net

belirlenen mail adresine bir mail atarsan, arkadaşlar mail adresine dilekçe örneğini gönderirler...

Fatih Öztürk
09.01.2013, 23:37
Saha dışında o kadar güzel organize olan taraftarlarımız varkı.gurur duyuyorum taraftarlarımızla.iyiki Trabzonsporluyum.

Murat Hızal
09.01.2013, 23:40
Murat,

dava@bordomavi.net

belirlenen mail adresine bir mail atarsan, arkadaşlar mail adresine dilekçe örneğini gönderirler...

He pardon onu kaçırmışım, eyvallah abi:)

Mollasalihoğlu
09.01.2013, 23:44

vs..

..

Mahkeme değil, öncelikle savcılık bir karar verecek.

Ya iddianame yazıp dava açacak ya da takipsizlik kararı verecek.

Dava açılırsa daha sert gireceğiz topa..

TFF'nin özerkliğine gelirsek, TFF'nin özerk olması, kamu görevi niteliğinde görev yapan üyelerinin kararlarını Ceza Hukuku açısından sorgulanmaz yapmaz.

Bizim şikayetimizin içeriğinde kasten hatalı tercümeler, kasten yanlış (hatta yalan) yorumlar v.b. hususlar var.

Kısaca toparlamak gerekirse, PFDK bir karar verir, bu karar Tahkim Kurulu'ndan sonra kesinleşir. Bu TFF'nin özerkliğinin sonucudur. Ama bu PFDK'ya kasten hile yaparak, olması gerekenden farklı bir karar alma hakkı vermez.

Gamze
09.01.2013, 23:52
He pardon onu kaçırmışım, eyvallah abi:)

Br adet mail adresi bana yeterli :)
Özelden de yazabilirsin.

Şenol Altunsoy
09.01.2013, 23:56
Br adet mail adresi bana yeterli :)
Özelden de yazabilirsin.

Gamze unuttun zalım

Gamze
09.01.2013, 23:59
Abi farkındayım gene kaynadı. Maillere daldım eve geldiğimden beri. Napalım o işi? :)

TekfurÇayır 61
09.01.2013, 23:59

TFF'nin özerkliğine gelirsek, TFF'nin özerk olması, kamu görevi niteliğinde görev yapan üyelerinin kararlarını Ceza Hukuku açısından sorgulanmaz yapmaz.

Bizim şikayetimizin içeriğinde kasten hatalı tercümeler, kasten yanlış (hatta yalan) yorumlar v.b. hususlar var.

Kısaca toparlamak gerekirse, PFDK bir karar verir, bu karar Tahkim Kurulu'ndan sonra kesinleşir. Bu TFF'nin özerkliğinin sonucudur. Ama bu PFDK'ya kasten hile yaparak, olması gerekenden farklı bir karar alma hakkı vermez.

Bu imkân var idiyse kulüp yönetiminin bundan imtinâ etmesi çok can sıkıcı. Yönetimden birkaç kişi bireysel başvuru yapabilirlermiş şimdiye dek.

Ilelioglu
10.01.2013, 00:00
İlelioğlu kardeşim acizêne bir öneride bulunayım, daha düne kadar bu dilekçeden ve bu organizasyondan haberimiz yoktu. Anlaşılıyor ki enine boyuna düşünülüp güzel bir iş kotarılmış. Şimdi gerisini fazla düşünmeden eyleme geçme zamanı derim. Şâyet ayrıca ileriye dönük bir B planı da düşünülmüşse onu da zamanı geldiğinde söylerler. Vira bismillah deyip buradan başlayalım bakalım.

Fikre zaten söylenecek birsey yok. Sadece iyi planlanip yapilmasi daha iyi olur demek istedim, cünkü emek verilecek sonucta. Vira bismillah..:)

Tesekkürler...:)

..

Ender Kuyumcu
10.01.2013, 00:02
Bu imkân var idiyse kulüp yönetiminin bundan imtinâ etmesi çok can sıkıcı. Yönetimden birkaç kişi bireysel başvuru yapabilirlermiş şimdiye dek.

Hangi yönetim Tekfur?

Olumlu attığımız her adımda kalpleri durdu duracak.

Taraftar olmasa açıldığı gün kapatırlardı bu şike meselesini.

TekfurÇayır 61
10.01.2013, 00:03
Fikre zaten söylenecek birsey yok. Sadece iyi planlanip yapilmasi daha iyi olur demek istedim, cünkü emek verilecek sonucta. Vira bismillah..:)

Tesekkürler...:)

..

Eyvallah, Allah utandırmasın. Şunu da söylemek gerek, şâyet sonunda başarıya ulaşırsak bu, bırak sâdece futbolda, sporda, Türkiye çapında birşeylerin değişmesine önayak olacak bir gelişme olabilir. Yâni şu anda taraftarlar olarak tarih yazıyor olabiliriz.

TekfurÇayır 61
10.01.2013, 00:05
Hangi yönetim Tekfur?

Olumlu attığımız ger adımda kalpleri durdu duracak.

Ben dışardan o kadar da ağır eleştiremem yönetimi ama siz benim bildiğimden çok daha fazlasını biliyorsunuzdur şüphesiz.

Ilelioglu
10.01.2013, 00:06
Hangi yönetim Tekfur?

Olumlu attığımız ger adımda kalpleri durdu duracak.

Sadri Sener Baskanligi biraksam bile bu isin pesini birakmayacagim diyor, tabi samimiyetine ne kadar güvenilir o muamma iste.

Benim suana kadar anlam vermedigim bircok sey oldu Yönetim ile ilgili, ama AHIM'e Kulüp bazinda basvurmalarini hic mi hic anlamadim, oysa kisisel yada bireysel basvurular daha etkili olurdular. Yani Yönetimde her kisinin arti teknik heyetin hatta arti Futbolcularin "manevi ve maddi degerimiz calindi" diye basvurusu olabilirdi.

Yönetim icin maddiyet tartisilir ama manevi bir kayip söz konusu, prestij kaybi gibi seyler, AHIM böyle seyleri önemsemez mi?

..

Ugur Kurucelik
10.01.2013, 00:23

Bu yönetimin güvendiği avukat levent bıçakcı!!! Bir hatırlatma yapayım dedim. O adam bizim avukatımız olduğu müddetçe hukuki anlamda lehimize hiç birşey beklemeyin. Bakınız : AİHM!!

Gökhan ARSLAN
10.01.2013, 01:28
Bu dilekçede .... Savcılığına olan bölüme ben Trabzon'dan yapacağım için Trabzon yazıyorum dimi?
Çokmu basit oldu yoksa (: bu konularda acemiyim :) birşeyi yapıyoruz doğru yapalım..

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 01:35
Bu dilekçede .... Savcılığına olan bölüme ben Trabzon'dan yapacağım için Trabzon yazıyorum dimi?
Çokmu basit oldu yoksa (: bu konularda acemiyim :) birşeyi yapıyoruz doğru yapalım..

Doğrudur :)

Cafer KILIÇSOY
10.01.2013, 01:36
Sanırım bu ateşi ilk Uğurtanla biz yaktık.

Trabzon Savcılığına yapmış olduğumuz suç duyurusu savcılık tarafından kabul edildi 😊

sanatik
10.01.2013, 01:43
Yurtdisindakiler maalesef katilamayacak anlasilan ?

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 01:44
Yurtdisindakiler maalesef katilamayacak anlasilan ?

Maalesef.. Buradaki yakınlarına paslayabilirler ama :)

slmn
10.01.2013, 01:57
Bu konunun belli bir son tarihi yok demi sınavlarla uğraşıyoruz ayın sonuna doğru bende pfdkya selamlarımı yollamak istiyorum :) Merak ettiğim diğer hususta mail atanların bmn üyeliğine bakılıyor mu yani dışardan bi kuşçuk dilekçenin içeriğine bakmak için Trabzonspor'lu gibi davranabilir.

sifuni
10.01.2013, 02:12
Ben suan Türkiyede Istanbulda okuyorum suc duyurusunda bulunabilirim ama Alman vatandasiyim suc duyurusunda bulunma hakkina sahip miyim yoksa T.C. vatandasi mi olmak gerekiyor ?

TS-FAN
10.01.2013, 02:18
Ben de varım..

ozcilingir
10.01.2013, 04:51
Dilekçe örneği rica ediyorum

Gökçebey
10.01.2013, 08:11
Bu konunun belli bir son tarihi yok demi sınavlarla uğraşıyoruz ayın sonuna doğru bende pfdkya selamlarımı yollamak istiyorum :) Merak ettiğim diğer hususta mail atanların bmn üyeliğine bakılıyor mu yani dışardan bi kuşçuk dilekçenin içeriğine bakmak için Trabzonspor'lu gibi davranabilir.

Belli bir tarihi yok ama ne kadar erken olursa o kadar sağlıklı olur. Zira bu yangınlar bitmeyecek. Yenilerine yer açmak lazım. Tahkim ve TFF'de yanacak. Diğer hususta, organizasyonu tüm Trabzonsporlulara duyurduk. Herkes katılabilir. Ha eğer bir şikecinin eline geçerse de gocunmayız. Alsınlar da suç duyurusu nasıl yapılır avukatlarına ders olarak okutsunlar. :)

Ben suan Türkiyede Istanbulda okuyorum suc duyurusunda bulunabilirim ama Alman vatandasiyim suc duyurusunda bulunma hakkina sahip miyim yoksa T.C. vatandasi mi olmak gerekiyor ?

Bu konuda Metin arkadaşımız net bilgi verebilir.

Ben de varım..

Dilekçe örneği rica ediyorum

Dilekçeler için dava@bordomavi.net adresine e-posta yollayabilirseniz, yetkili arkadaşımız sizlere dilekçe örneğini yollayacaktır.

zekeriyya
10.01.2013, 08:12
dilekçe örnek fotokopileri çoğaltılmış olarak aylık BMN KOCAELİ toplantısında
bu akşam (10.01.2013) maçka balık restoran halkevi shell efe petrol arkasında olacak
18:00 dan sonra müsait olan buyursun gelsin

Gökçebey
10.01.2013, 08:13
Harikasın Zekeriyya abi :)

ozturk
10.01.2013, 08:17
Ellerinize sağlık çok güzel düşünce..

Ertan 51
10.01.2013, 08:20
Arkadaş 1 satır yazı ile tüylerimi diken diken,kafamı alt üst ettin yahu,
valla diyecek kelime bulamıyorum ama şunu söyleyim gıyabınızda çok seviyorum sizleri,
almak isteyene çok şahane örnek insanlar var bu forumda,ne mutlu bizlere.

zekeriyya
10.01.2013, 08:24
Harikasın Zekeriyya abi :)

ben miyim harika yoksa adını yazdıklarını burada alıntılıyamadığım yüzlerce insan mı

o kadar güzel yürekli kardeşlerimiz abilerimiz varki

bir bir bütünüz biz BordoMavinet'iz Bizler Trabzonspor'luyuz

Külünkoğlu
10.01.2013, 08:43
dilekçe örnek fotokopileri çoğaltılmış olarak aylık BMN KOCAELİ toplantısında
bu akşam (10.01.2013) maçka balık restoran halkevi shell efe petrol arkasında olacak
18:00 dan sonra müsait olan buyursun gelsin
Yaşa Zekeriyya.

Burak
10.01.2013, 08:52
Her nüshadan 3'er tane mi çıkaracağız.Toplam 30 sayfa yani değil mi ?

İfade alımında neler söylemeliyiz bu arada ?

Badaloğlu
10.01.2013, 09:02

Savcı beye, '' adalet arıyorum'' desen, yeter sanırım :)

Volkan Albayrak
10.01.2013, 11:02
tek nüsha yetiyormu?

Volkan Albayrak
10.01.2013, 11:04
başlık ANKARA BAŞSAVCILIĞIMI YOKSA ANKARA CUMHURİYET BASAVCILIĞIMI

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 11:21

Türkiye'de iseniz yapabilirsiniz.

tek nüsha yetiyormu?

Aynen öyle.. Dilekçeden 3 kopya, yani toplam 10*3=30 sayfa

Dilekçeyi okumanızda fayda var. Dikkatlice okursanız zaten rahat biçimde ifade verirsiniz. Ama kısaca belirtelim

Türkiye Futbol federasyonu kamu kurumu niteliğine haiz bir teşkilattır. PFDK üyeleri de buna istinaden kamu görevlisidir. dilekçemde açıkladığım nedenlerle kamu görevlisi olarak görevlerini kötüye kullandıkları için cezalandırılmaları gerekmektedir. Özetlemek gerekirse;

başlık ANKARA BAŞSAVCILIĞIMI YOKSA ANKARA CUMHURİYET BASAVCILIĞIMI

Ankara (hangi adliye ise orası yani) Cumhuriyet Başcavcılığı

Gökhan Koç
10.01.2013, 11:22
Avukatıma bak be, nasıl çalışıyor :)

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 11:23
Avukatıma bak be, nasıl çalışıyor :)

#PFDKyıYakacağız :)

Gökhan Koç
10.01.2013, 11:24
#PFDKyıYakacağız :)

#PFDKyıYakacağız

Kim söndürmeye çalışırsa onu da yakacağız :)

Gamze
10.01.2013, 11:30
Tekrarlamakta fayda var.
Forumdaki dilekçe isteklerine de yanıt vermeye çalışıyoruz ama mesajlar burada kaynıyor, bir adet mail atarsanız takibi daha kolay olur. :)

Murat 61
10.01.2013, 11:36
Maili gönderdim.
Bir ara gönderirsiniz dilekçeyi.

Vira Bismillah...

Fatih Özkan
10.01.2013, 11:38
Bilgilerimi gönderdim...
Sabırsızlanıyorum!

polatmu
10.01.2013, 11:42
dilekçeyi aldım en kısa zamanda çıktısını alıp adliyeye gideceğim bu da sanırım önümüzdeki hafta içini bulacak; gurur duyacağım birşey yapıyorum allah utandırmasın bizimde bir tuzumuz olsun....

Cafer KILIÇSOY
10.01.2013, 11:45
Arkadaşlarımızdan bazıları "Savcıya sözlü nasıl ifade vereceğiz" diyorlar. Ama bu çok basit. Ne diyor 16. Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararında?; "Fenerbahçe davada adı geçen sanıkların üstün gayretiyle şampiyon olmuştur" Peki PFDK ne diyor; "Şike vardır ama sahaya yansımamıştır!"

Başka birşey söylemeye gerek var mı?

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 11:51
Arkadaşlarımızdan bazıları "Savcıya sözlü nasıl ifade vereceğiz" diyorlar. Ama bu çok basit. Ne diyor 16. Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararında?; "Fenerbahçe davada adı geçen sanıkların üstün gayretiyle şampiyon olmuştur" Peki PFDK ne diyor; "Şike vardır ama sahaya yansımamıştır!"

Tam olarak onunla alakalı değil abi.. Daha teknik bizim dilekçemiz. 2. sayfada klavuz olarak verdiğimiz metne de ekledik ne diyeceklerini..

Murat 61
10.01.2013, 11:51

Bu gada ifade yederli.

Berberoğlu
10.01.2013, 11:52
Kartal Cumhuriyet Başsavlığına suç duyurusunu az önce yaptım. Hayırlı olsun.

Soruşturma numarasını kime özel mesajla bildireyim...

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 11:54
Kartal Cumhuriyet Başsavlığına suç duyurusunu az önce yaptım. Hayırlı olsun.

Soruşturma numarasını kime özel mesajla bildireyim...

gönder bana abi

Ceyhun Dündar
10.01.2013, 11:55
Agalar ben mardindeyim mecburi hizmette burda suc duyurusunda bulunsam 3 ay sonra istanbula donmeyi planlıyorum o zaman benı mardıne çağırma gibi bir işlem olur mu?

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 11:58
Agalar ben mardindeyim mecburi hizmette burda suc duyurusunda bulunsam 3 ay sonra istanbula donmeyi planlıyorum o zaman benı mardıne çağırma gibi bir işlem olur mu?

Olmaz.. İlk verirken ifade verirsiniz.. Sonra da ikametiniz değişirse (büyük ihtimal hiç ifade verenize gerek kalmaz 2. kez) verseniz de İstanbul'da verirsiniz.

ozturk
10.01.2013, 11:59
Benim de hukukçu arkadaşlara birkaç sorum olacak

1) Hepimiz ayrı ayrı suç duyurusu yaparsak hepsini ayrı ayrı mı işleme alıyorlar? Ya da biri reddedildiğinde diğerlerinin kabul edilme ihtimali var mıdır? Bütün suç duyuruları kabul edilirse mesela 50 farklı mahkemede mi görülecek dava?

2) Mahkemede yargılandılar hüküm giydiler diyelim. Disiplin konusuna da yansır mı bu durum? Yani görevden defolup giderler mi?

Selman
10.01.2013, 12:00
Tuzla'daki savcı kesin fenerlidir.Uğraşır durur benimle.En geç Çarşamba'ya kadar halledeceğim.

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 12:02
Benim de hukukçu arkadaşlara birkaç sorum olacak

1) Hepimiz ayrı ayrı suç duyurusu yaparsak hepsini ayrı ayrı mı işleme alıyorlar? Ya da biri reddedildiğinde diğerlerinin kabul edilme ihtimali var mıdır? Bütün suç duyuruları kabul edilirse mesela 50 farklı mahkemede mi görülecek dava?

2) Mahkemede yargılandılar hüküm giydiler diyelim. Disiplin konusuna da yansır mı bu durum? Yani görevden defolup giderler mi?

1- Muhtemelen hepsi tek dosyaya birleştirilecek. Ama bir kişi olarak bu dilekçeyi versek hasıraltı edilebilirdi; şimdi yüzlerce kişinin olayın peşinde olduğu aşikâr.

2- Bir kısmı zaten hali hazırda görevde değil. Değişen üyeler var. Asli amacımız PFDK ve Tahkim Yargılaması'nı baştan yaptırmak ve dünyaya bu kararın nasıl alındığını göstermek.

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 12:03
Tuzla'daki savcı kesin fenerlidir.Uğraşır durur benimle.En geç Çarşamba'ya kadar halledeceğim.

Oflu ve Trabzonsporlu olan bir savcı yakaladık.. Müvekkilimiz de çok güzel ifade vermiş o dosyaya, tam 4 sayfa ;)

TekfurÇayır 61
10.01.2013, 12:04
Bu iş, şimdiye kadar yapılan işlerin arasından sıyrılıp açık ara liderlik koltuğuna oturdu, ayrıca averajı da çok iyi durumda. :)

TekfurÇayır 61
10.01.2013, 12:11
Zâten bizler için "armut piş ağzıma düş" türü bir iş çıkardınız, hadi biraz daha kolaylaştırın. :) Benim ikâmetgah İst. B.Çekmece'de. Başvuracağımız savcılık ikâmetgahlara bağlı olarak mı seçiliyor? Bir de İstanbul'daki savcılıkların listesini yayınlayabilir misiniz? Meselâ ben B.Çekmece'de olduğuma göre en yakın savcılık nerede?

Volkan Albayrak
10.01.2013, 12:12
ankarada yarın saat dokuzda adliyede buluş yoruz gelecekler irtibata gecsin

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 12:13
Zâten bizler için "armut piş ağzıma düş" türü bir iş çıkardınız, hadi biraz daha kolaylaştırın. :) Benim ikâmetgah İst. B.Çekmece'de. Başvuracağımız savcılık ikâmetgahlara bağlı olarak mı seçiliyor? Bir de İstanbul'daki savcılıkların listesini yayınlayabilir misiniz? Meselâ ben B.Çekmece'de olduğuma göre en yakın savcılık nerede?

Büyükçekmece Adliyesi :)

Ama o adliye 2'ye ayrıldı sanırım, savcılık hangi binasında önceden arayıp sormanız lehinize olacaktır :)

TekfurÇayır 61
10.01.2013, 12:15
Büyükçekmece Adliyesi :)

Ama o adliye 2'ye ayrıldı sanırım, savcılık hangi binasında önceden arayıp sormanız lehinize olacaktır :)

Teşekkürler. :)

Badaloğlu
10.01.2013, 12:29
Bu iş, şimdiye kadar yapılan işlerin arasından sıyrılıp açık ara liderlik koltuğuna oturdu, ayrıca averajı da çok iyi durumda. :)

Trabzonspor için kim faydalı bir şey yaparsa helal olsun derim. Ama diğer taraftan bmn'yle ilgili olan kısım için ancak şunu söyleyebilirim. Onuda zaten ana sayfamızda bordomavi.net hakkında yazılanlara baktığınızda şöyle bir ibare görürsünüz

“Temiz futbol
Akıllı taraftarlık
Ahlaklı taraftarlık
Samimi fedakarlık
Gönülden destek”

Bordomavi.net, tüm bu unsurları içinde barındıran ilkelerle hareket etmeye çalışmaktadır. Haliyle bu ilkeler bizi Trabzonspor adına böyle bir organizasyon yapmaya zorlamaktadır.

Hocam işi avereja bırakmayalım! Malumunuz gereği, iş averaja kalınca ortalık inşaat işçilerinden geçilmiyor :)

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 12:30
Hocam işi avereja bırakmayalım! Malumunuz gereği, iş averaja kalınca ortalık inşaat işçilerinden geçilmiyor :)

Henrique'nin yerine Ahmet Abi'yi mi koysak?

Plaseye bak..

ozturk
10.01.2013, 12:33
1- Muhtemelen hepsi tek dosyaya birleştirilecek. Ama bir kişi olarak bu dilekçeyi versek hasıraltı edilebilirdi; şimdi yüzlerce kişinin olayın peşinde olduğu aşikâr.

2- Bir kısmı zaten hali hazırda görevde değil. Değişen üyeler var. Asli amacımız PFDK ve Tahkim Yargılaması'nı baştan yaptırmak ve dünyaya bu kararın nasıl alındığını göstermek.

Teşekkürler.

S.ÖZKAN
10.01.2013, 12:40
İnşallah Kartal Adliyesin dede iyi bir savcı denk gelir.

kürşat şen
10.01.2013, 12:46
trabzonda olanlar ile organizasyon yapsak topluca dilekçe versek daha iyi olmaz mı?

fanatikdevri
10.01.2013, 12:49
trabzonda olanlar ile organizasyon yapsak topluca dilekçe versek daha iyi olmaz mı?

Bende öyle bir öneride bulundum ama pek kale alınmadık

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 12:50

Kaale alınmama gibi bir durum yok..

Eğer toplanıp giderseniz savcı tek dilekçeye imza attırmak isteyecek sizlere muhtemelen. Yani onlarca kişinin yaptığı tek şikayet olacak. Parça parça daha etkili.

Berberoğlu
10.01.2013, 13:14
İnşallah Kartal Adliyesin dede iyi bir savcı denk gelir.

Kartal adliyesinde başvuruyu alan katip(herhalde ünvanı böyledir?) çok beyefendi, neşeli biri. Kendisi Galatasaray'lı imiş. İfadeyi o yazdı ben imzaladım.

Başsavcı ise tonton bir amca, toplasan 30 sn kalmadık yanında. "Bu başvuruyu karşıya göndercez mecburen, sen takip numaran üzerinden kontrol edersin" dedi, o kadar.

Gökçebey
10.01.2013, 13:19

Sıkıntı yok arkadaşlar. Trabzon'dan Cafer ve Uğurtan arkadaşlarımız ilk dilekçeyi verenlerdir. Hafta içi mesai saati ben çıkamıyorum. Sizleri Uğurtan ve Cafer arkadaşımıza yönlendirebilirim. Belirli bir gün ve saatte buluşur, tanışılır, sonra da dilekçeleri vermeye gidebilirsiniz.

Arkadaşlarla görüşeceğim, irtibatta olalım.

Külünkoğlu
10.01.2013, 13:20

Kaale alınmama gibi bir durum yok..

Eğer toplanıp giderseniz savcı tek dilekçeye imza attırmak isteyecek sizlere muhtemelen. Yani onlarca kişinin yaptığı tek şikayet olacak. Parça parça daha etkili.

Ve ayrıca,

Büyük illeri dikkat ederseniz sonraya bırakıyoruz. Hep beraber topluca adliyelere gidilecek. Her hafta bir adliye olmak koşulu ile.

Uğurtan
10.01.2013, 14:02
Trabzon'da dilekçe vermek isteyen arkadaşların her birine ulaşabilmek adına Pazartesi uygun. Önümüzdeki haftasonu da dahil sürekli haberdar etmeye çalışalım.

Pazartesi saat:13:00 gibi toplanalım.

Tunga
10.01.2013, 14:08
http://www.bordomavi.net/images/haber/10-01-2013/1357819646_b.jpg

PFDK Suç Duyurusuna ilgi çığ gibi artıyor

Dün açıkladığımız PFDK suç duyurusu kampanyasına ilgi çığ gibi artıyor. Şimdiden ülkenin yarısında suç duyurusu dilekçeleri talep edildi.

....

http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=279

melekcilingir
10.01.2013, 14:12
Dilekçeyi yazıcıdan çıkaracağım da bir sorum var.
Ankara için dilekçenin başına ne yazıyoruz?
Kızılay'daki başsavcılığıa gidiyormuşuz.

Tunga
10.01.2013, 14:21
Çalışması için Ulaş Altunsoy'a çok teşekkürler. Bunu paylaşabilirsiniz

XgM7t78GJ8E

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 14:38
Video harika olmuş. Vurucu olmuş. Ulaş'ın ellerine sağlık...

Tahir61
10.01.2013, 14:39
üç hafta sonra Trabzon gidiyorum inşaallah o zaman ilgileneceğim ellerinize yüreğinize sağlık

yılmak yok

Alihan Ertürk
10.01.2013, 14:39
Video gerçekten çok iyi olmuş.

Teşekkürlerimizi sunuyoruz..

zorpolis
10.01.2013, 14:47
Arkadaşlar işim gereği bu işleri biliyorum dilekçe yazan her arkadaşa muhtemelen şöyle bişey gelecek 'Kovuşturmaya Yer Yok' ibareli birer tebligat ancak epey ses getiririz ben ayrıca Azize hakkında suç duyurusunda bulundum şike yaptığı sezon uğramış olduğum maddi ve manevi kayıptan ötürü maçları izlediğim esnada fazla heyecan yaptığımı belki sonuçta sağlığımdan bile olma ihtimali olduğunu belirterek azizeden şikayetçi oldum olmak isteyene dilekçe örneğini atarım buraya

Gökhan ARSLAN
10.01.2013, 15:03
Mükemmel bir çalışma ne diyim
Bende bugün yada yarın başuvuru yapacam daha doğrusu abim yapacak ben yakında il dışına çıkacağım için (:
Emeği geçen herkese gerçekten teşekkürler..

Tunga
10.01.2013, 15:17
Lütfen başvurunuzun ardından dosya numaranızı öğrenmeyi/almayı unutmayın.

kürşat şen
10.01.2013, 16:07
Trabzon'da dilekçe vermek isteyen arkadaşların her birine ulaşabilmek adına Pazartesi uygun. Önümüzdeki haftasonu da dahil sürekli haberdar etmeye çalışalım.

Pazartesi saat:13:00 gibi toplanalım.

bana uyar.gelirim

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 16:11
Arkadaşlar işim gereği bu işleri biliyorum dilekçe yazan her arkadaşa muhtemelen şöyle bişey gelecek 'Kovuşturmaya Yer Yok' ibareli birer tebligat ancak epey ses getiririz ben ayrıca Azize hakkında suç duyurusunda bulundum şike yaptığı sezon uğramış olduğum maddi ve manevi kayıptan ötürü maçları izlediğim esnada fazla heyecan yaptığımı belki sonuçta sağlığımdan bile olma ihtimali olduğunu belirterek azizeden şikayetçi oldum olmak isteyene dilekçe örneğini atarım buraya

Ben de işim gereği bu işleri biliyorum, yazdığımız dilekçeyi okumadan bu yorumu değil siz, biz, Anayasa Mahkemesi Başkanı dahi yapamaz.

Sizin bildirdiğiniz gerekçeler ile bizim bildirdiğimiz gerekçeler arasında gece ile gündüz kadar fark var.

Tek bir örnek vereyim, PFDK kararına dayanak gösterilen CAS kararlarının kasten yanlış tercüme edilmesi söz konusu.. Mesleğiniz gereği yorumlar mısınız? Kısacası bizler inanmasaydık insanları bu işe sevk etmezdik..

Necmettin ALTUNTAŞ
10.01.2013, 16:21
Arkadaşlar!Kimse moral bozacak söylemlerde bulunmasın lütfen.Davanın nasıl sonuçlanacağı bilinmez.Biz ümitliyiz ve ümidimizi asla yitirmiyeceğiz.Bir ateş yakıldı.O ateş sönmesin.

zorpolis
10.01.2013, 16:34
Ben de işim gereği bu işleri biliyorum, yazdığımız dilekçeyi okumadan bu yorumu değil siz, biz, Anayasa Mahkemesi Başkanı dahi yapamaz.

Sizin bildirdiğiniz gerekçeler ile bizim bildirdiğimiz gerekçeler arasında gece ile gündüz kadar fark var.

Tek bir örnek vereyim, PFDK kararına dayanak gösterilen CAS kararlarının kasten yanlış tercüme edilmesi söz konusu.. Mesleğiniz gereği yorumlar mısınız? Kısacası bizler inanmasaydık insanları bu işe sevk etmezdik..

canım kardeşim, İnanmışlık yada tersi değil benim dediklerim, aynı yolda olmasak aynı yerde bir olurmuyduk ben sadece olabilecekleri ve kendimin yapmış olduğu şahsi müracaatı dile getirdim 2007 yılından beri buraya üyeyim hepi topu 7 yorumda bulunmuşum sonuncusu ne zaman bilmiyorum 7 de kalmasının sebebi senin bu yazdığın cevapda gizli, biz biriz sizler önde bizler ardınızda hoşçakalın

alone_6161
10.01.2013, 16:37
Hazırlayanların, düşünenlerin, emek verenlerin eline sağlık. İlk fırsatta başvurumu yapıp, bildireceğim. Tek eklemek istediğim nokta "Sonuç Olarak" adlı paragraftan öce "karşın" olması gereken kelime "karlın" olarak sehven yazılmış. Bundan sonra dilekçe verecekler düzeltirse iyi olur. Çok mu detaycıyım:)

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 16:38
canım kardeşim, İnanmışlık yada tersi değil benim dediklerim, aynı yolda olmasak aynı yerde bir olurmuyduk ben sadece olabilecekleri ve kendimin yapmış olduğu şahsi müracaatı dile getirdim 2007 yılından beri buraya üyeyim hepi topu 7 yorumda bulunmuşum sonuncusu ne zaman bilmiyorum 7 de kalmasının sebebi senin bu yazdığın cevapda gizli, biz biriz sizler önde bizler ardınızda hoşçakalın

Katılmıyorum abicim,

Biz biriz, herkes yan yana, kimin elinden ne geliyorsa.. O yorum sayısını da inşallah kısa zamanda 7777 olur. :)

Saygılar.

oflupisiko
10.01.2013, 16:56
istanbul istinye ve ankara olmak üzere iki merkezleri var pfdknın önce yetkili savcılık hangisi buna karar verilcek işlemler Ankara da yapıldı galiba bütün dosyalar ankaraya gönderilir.

pfdk nın görevi kötüye kullanma sucu soruşturma iznine tabi olabilir mesela il merkzinde memur bu sucu işlerse savcı validen soruşturma izni talep eder vermezse idare mahkemesine itiraz eder idare mahkemeside vermezse savcı soruşturma yapamaz dava acamaz.mit görevlileri icin izin merci başbakan itiraz danıştaya yapılıyor

pfdk da nereden izin alınır diye düşünüyorum da tüpcüden izin alınması gerekebilir

Ankara da cesur cumhuriyet savcıları ve hakimler var diyeceğiz inşallah :)

Aygün GÜNDOĞDU
10.01.2013, 17:05
Çok ses getirecek bir organizasyon. Şimdiden gayeri olanların eline yüreğine sağlık.

Halihazırda halen SENEGAL de bulunmama rağmen 20 ocaktan sonra 1 ay kadar Türkiye'ye izne gelecek ve bu süre zarfında savcılığa gerekli suç duyurusunda bulunucağım. Mail adresine dosya için başvuru yapıp dosyayı hemen ediniyorum. Sanırım 10-15 kadar çoğaltıp çoklu bir şekilde savcılığa suç duyurusunda bulunacağım...

Tunga
10.01.2013, 17:07
MAA döneminde yapılan başvurular geri çevrildi. Sebebi, daha hiç bir karar ve dolayısıyla gerekçenin açıklanmamış olması idi. Bu sefer durum farklı. Elle tutulabilecek delil, mahkeme kararı ve PFDK'nın hiç bir hukuki dayanağı olmayan gerekçeli kararı var.

Yani durum gündüzle gece kadar farklı. Aradaki fark emin olun ki detay değil, çok büyük.

Biz bundan maddi bir sonuç çıkaracağımıza inanıyoruz.

oflubektas
10.01.2013, 17:17

Hocam B.Çekmece'nin Mimar Sinan ve B.Çekmece Merkez'de olmak üzere 2 adliyesi var. Savcılık merkezdeki adliyede (eski adliyenin yanında yapılan 7 katlı bina, Orduevi'nin arkası) dilekçenize "2013/...." şeklinde soruşturma numarasını almayı unutmayın.

Bu arada dilekçe merkezdeki adliyelere verilmiş gibi, aynısını versem sadece birleştirme yaparlar. Alakasız bir adliyeye gittiğimde dilekçeyi sunarım.

Dilekçe içeriğinde değişiklik yapabilir miyiz ? :)

TekfurÇayır 61
10.01.2013, 17:21
Hocam B.Çekmece'nin Mimar Sinan ve B.Çekmece Merkez'de olmak üzere 2 adliyesi var. Savcılık merkezdeki adliyede (eski adliyenin yanında yapılan 7 katlı bina, Orduevi'nin arkası) dilekçenize "2013/...." şeklinde soruşturma numarasını almayı unutmayın.

Bu arada dilekçe merkezdeki adliyelere verilmiş gibi, aynısını versem sadece birleştirme yaparlar. Alakasız bir adliyeye gittiğimde dilekçeyi sunarım.

Teşekkürler, sâyende yer netleşti. 2012'de taşındık buraya, nerede ne var hâlâ tam bilmiyorum.

Dilekçenin içeriğinde değişiklik işin süresinin uzamasına da yol açabilir, dilekçende farklı suçlar söz konusu olursa dâvâlar birleşecek mi ayrı ayrı mı görülecek hep süreyi uzatan unsurlar olur.

Bu açıdan da bir düşünerek hareket etmekte fayda var.

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 17:22

Dilekçe özenle ve çok ayrıntılı bir çalışmayla hazırlandı. İçeriğinde değişiklik yapmanızı pek tavsiye etmeyiz :) Bir çok elden verilmesinin sebebi, gücü ve baskıyı net şekilde hissettirebilmek...

oflubektas
10.01.2013, 17:24
Dilekçe özenle ve çok ayrıntılı bir çalışmayla hazırlandı. İçeriğinde değişiklik yapmanızı pek tavsiye etmeyiz :)

Sen benim kim olduğumu biliyor musun ? :)

Şaka bir yana, dilekçeyi hazırlayan üstad "hiç değiştirmeyin" derse içeriğine asla dokunmam.

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 17:33

Şaka bir yana, dilekçeyi hazırlayan üstad "hiç değiştirmeyin" derse içeriğine asla dokunmam.

Degisiklik önerisini alsak bütün dilekçelere eklesek? :)

Yeşil
10.01.2013, 17:36
İki sorum var:

1) "Daha yargıtay karar vermedi." denilip reddedilme ihtimali var mı?
2) Yurt dışından, konsolosluk aracılığıyla suç duyurusu yapılabilir mi?

Fatih
10.01.2013, 17:37

Kendisi avukattır.:)

Zafer Keskin
10.01.2013, 17:40
İki sorum var:

bu organizasyon pfdk kararlarının yanlı yapıldığıyla ve kanunları kılıfına göre uydurmayla suçlayıcı bir suç duyurusudur. ;)

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 17:56
İki sorum var:

Yargıtay'ın vereceği karar bizim şikayetimizin temeli değil, sadece destekler..

Yurtdışında suç duyurusu yapamayız.

Gökhan ARSLAN
10.01.2013, 17:59
Verilen dilekçede sanki bir kaç yerde yazım hatası var yada ben öyle anladım acaba başkalarıda farkettimi?

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 18:04
Verilen dilekçede sanki bir kaç yerde yazım hatası var yada ben öyle anladım acaba başkalarıda farkettimi?

Mail adresine bildirirseniz seviniriz.

Gamze
10.01.2013, 18:11

Birkaç ufak düzeltme yaptık. Dilerseniz yenisini de gönderebiliriz. Mailden ulaşabilirsiniz.

Tunga
10.01.2013, 18:29
BMN Haber editörlüğüne başladığımdan beri ilk röportajım Metin'e kısmet oldu :)

Beklediğiniz pek çok cevap burada var:

http://www.bordomavi.net/images/haber/10-01-2013/1357835142_b.jpg

Külünk: "Biz var oldukça bu dava sonuçsuz ve sahipsiz kalmayacaktır"

Türkiye’de şikeyi suç olma kapsamından çıkaran PFDK kararları ve gerekçelerinin ardından başlatılan suç duyurusu kampanyası ile ilgili olarak BMN Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Metin Külünk ile organizasyon hakkında kısa bir görüşme yaptık....

http://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=281

....
PFDK deyince, bu kurulun o kararları aldığı dönemde içinde bir de Trabzonsporlu üye vardı. Avukat Yusuf Reha Alp. Bu sizi düşündürdü mü?

Bizim referansımız hep “Önce ve Sadece Trabzonspor” demektir. Biz böyle bakarız olaylara. Ama aynı zamanda yol yordam da bilir, ona göre davranmayı düstur ediniriz kendimize. Elbette ki Sayın Alp bizim bildiğimiz, tanıdığımız değerli bir Trabzonsporlu’dur. Kendisi PFDK’nın almış olduğu akla zarar kararların pek çoğuna şerh de koymuştur. Biz bu başvuru işine girmeden önce ne yapacağımızı ve neden yapacağımızı kendisine ilettik. Kendisinden bizleri gururlandıran bir cevap aldık. Sayın Alp bize “Keşke önceden haberim olsaydı size daha fazla katkıda bulunabilseydim, eğer ki Adalet sağlanacaksa yani Trabzonspor hakkı olan kupayı alacaksa Fenerbahçe küme düşürülecekse ve ben bunun gerçekleşmesi için bedel ödeyeceksem en ağır bedeli ödemeye hazırım”demiştir. Böyle bir cevap almak güzel fakat almasak ne fark ederdi? Hiçbir şey. Biz bildiğimizi yapacaktık ama baştan kendisine biz haber verelim istedik ve böyle bir cevap almaktan da büyük mutluluk duyduk...

Gamze_TS
10.01.2013, 18:29
Harika bir dusunce, ben de istiyorum dilekce orneginden

Emrah Akcagöz
10.01.2013, 18:35
Bende dilekçe vermek istiyorum ancak işten izin alması mesele. :S

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 18:41
Röportaj harika olmuş. Teşekkürler, hem sorana hem cevaplayana :)

Gökhan ARSLAN
10.01.2013, 18:45
Birkaç ufak düzeltme yaptık. Dilerseniz yenisini de gönderebiliriz. Mailden ulaşabilirsiniz.

Yenisini alırsam iyi olur valla
Bende gönderdim zaten gördüklerimi.
Mailde atıyorum şimdi

Burak
10.01.2013, 18:48
Gamze yenisini bana da atar mısın zihniburak@gmail.com .

Uğur Sadıkoğlu ile yarın gideceğiz.

Gamze
10.01.2013, 18:49
Önemli bir değişiklik yok aslında, birkaç tahsis hatası. Problem çıkmıyor ama yine de dilbilgisine önem verelim :)

Bu arada kabul edilen suç duyurusu haberleri de gelmeye devam ediyor. İlerleyen günlerde tek tek açıklayacağız inşallah :)

Gökhan ARSLAN
10.01.2013, 18:50
Kabul edilmesine çok sevindim ve heyecanlandım :))
Bakalım yarına olmazsa haftaya kesin beim başvurumda ..

Yiğit Gayretli
10.01.2013, 18:51
Gamze düzenlenmiş halini ygayretli@bordomavi.net'e yollar mısın sana zahmet?

Gamze
10.01.2013, 18:52
Kabul edilmesine çok sevindim ve heyecanlandım :))
Bakalım yarına olmazsa haftaya kesin beim başvurumda ..

Kabul ediliyor merak etmeyin, dilekçemiz çok sağlam :)
Dosya numarasını unutmayın. :)

**

Bu arada Metin abinin röportajı gerçekten çok açıklayıcı ve amacı net açıklıyor.
Yusuf Reha Alp meselesine yanıt da var. Okumadan geçmeyin derim. :)

Badaloğlu
10.01.2013, 18:55
Bende dilekçe vermek istiyorum ancak işten izin alması mesele. :S

Neden? Kürek mahkumumusun? Şaka bir yana insan olan herkesin özel işi olabilir. Hatta şöyle söyleyeyim kanunlara göre (bildiğim kadarıyla) ayda bir defa işe gitmeme gibi bir hakkın var. Bugün kafam bozuk deyip işe gitmeyebilirsin yani:)

Gökhan ARSLAN
10.01.2013, 18:59
Neden? Kürek mahkumumusun? Şaka bir yana insan olan herkesin özel işi olabilir. Hatta şöyle söyleyeyim kanunlara göre (bildiğim kadarıyla) ayda bir defa işe gitmeme gibi bir hakkın var. Bugün kafam bozuk deyip işe gitmeyebilirsin yani:)

Bizde o hakkını kullanmaya kalksan ondan sonra hergün kafan bozuk olabilir abi eminim :))
Yasalar bizler için değil zaten malum bu ülkede (:

Tunga
10.01.2013, 19:02
Bizde o hakkını kullanmaya kalksan ondan sonra hergün kafan bozuk olabilir abi eminim :))

Ah be Ahmet. Yasalar takır takır işlese bizim ne işimiz olurdu suç duyurusu ile :)

Badaloğlu
10.01.2013, 19:05

Ama kürek mahkumuda olmayın... Her gün değil, ayda bir kafanız boruk olsun diyorum :)

Bahane arıyorsanız ''Adliyeden çağırdılar'' demeniz, izin kapılar açar :)

Badaloğlu
10.01.2013, 19:10

Ah be Ahmet. Yasalar takır takır işlese bizim ne işimiz olurdu suç duyurusu ile :)

Üstad,

Yasalar ya da yargı sürecinin bu ülkede nasıl işlendiğini, haklıyken nasıl haksız duruma düşürüldüğümüzü biliyorum ve hep birlikte bu komediyi izliyoruz. Benim söylemek istediğim iş yerinden izin alamayan uşaklara yol göstermek :)

Ilelioglu
10.01.2013, 21:29
Yurtdışında suç duyurusu yapamayız.

Cok merak ettigim bir konu bu. Biz Taraftarlar olarak belki AHIM'e gidemeyiz, ama o dönemin Yönetimi, Teknik Heyeti ve Futbolculari "hakkimiz yendi" diye gidemez mi AHIM'e? Yani hepsi teker teker basvuru yapsa?

..

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 21:33
Cok merak ettigim bir konu bu. Biz Taraftarlar olarak belki AHIM'e gidemeyiz, ama o dönemin Yönetimi, Teknik Heyeti ve Futbolculari "hakkimiz yendi" diye gidemez mi AHIM'e? Yani hepsi teker teker basvuru yapsa?

..

İç Hukuku tüketmek lazım yani önce Türkiye'de böyle bir dava açılması ve hakkın elde edilememiş olunması lazım.

Ilelioglu
10.01.2013, 21:37
İç Hukuku tüketmek lazım yani önce Türkiye'de böyle bir dava açılması ve hakkın elde edilememiş olunması lazım.

Aynen bunu atladim iste, peki bu neden yapilmiyor? :) Peki bir soru daha, biz Kulüp bazinda ic hukuku tüketmeden neden AHIM'e basvurduk? TS'nin Avukatlari hata mi yaptilar?

..

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 21:39
Aynen bunu atladim iste, peki bu neden yapilmiyor? :) Peki bir soru daha, biz Kulüp bazinda ic hukuku tüketmeden neden AHIM'e basvurduk? TS'nin Avukatlari hata mi yaptilar?

..

AİHM başvurumuz o kadar çabuk ve gizemli yapıldı ki, dayanağı hakkında yorum yapmam doğru olmaz.

İç hukukta nedne tazminat davası açılmıyor, muhteşem soru :)

Ilelioglu
10.01.2013, 21:49
Cevaplar icin tesekkürler, böylece aydinlanmis oldum. :)

Yani kisacasi...

O dönemki Yönetim, Teknik Heyet ve Futbolcular ic hukuku tüketip, AHIM'e gidebilirler. Kesinlikle yapilmasi gerekiyor..

Ve arti Kulüp bazinda da ic hukuk tüketilmeli, ondan sonra tekrar AHIM'e basvursak birsey cikar mi, o muamma iste.

Ama herseyden önce Yargitay'i beklemek gerekli. Ondan sonra bu secenekler teker teker uygulanmali.

..

Ilelioglu
10.01.2013, 21:50
İç hukukta nedne tazminat davası açılmıyor, muhteşem soru :)

Simdi aklima geldi, Yargitay'i bekliyor olamazlar mi? :)

..

Kadir Aydın
10.01.2013, 22:05
Keske yurtdisindan da acabilme sansimiz olsaydi.

Mollasalihoğlu
10.01.2013, 22:15
Simdi aklima geldi, Yargitay'i bekliyor olamazlar mi? :)

..

Olabilirler, lakin örnek vermek gerekirse Şekip Mosturoğlu hakkındaki karar, Hükmün Açıklanmasının Ertelenmesi'ni talep ettiği için kesinleşti. Yani şu an Fb aleyhine maddi tazminat davası açılmasına bence hukuki bir engel yok.

Emrullah
10.01.2013, 22:20
Olabilirler, lakin örnek vermek gerekirse Şekip Mosturoğlu hakkındaki karar, Hükmün Açıklanmasının Ertelenmesi'ni talep ettiği için kesinleşti. Yani şu an Fb aleyhine maddi tazminat davası açılmasına bence hukuki bir engel yok.

Fakat şike ile alakalı cezasının hükmü değil de çete suçundan cezasının hükmünün açıklanması ertelenmemiş miydi. Çeteden suçlu olması bize ne gibi avantaj sağlar. Bizi ilgilendiren şike suçu değil mi?