PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonlu'ya Basketbolu Sevdirebilmek

Mehmet Cihan Kocaman
06.01.2013, 14:29
https://www.facebook.com/photo.php?v=533115040046078

Giresun lige 10 gün kala kurulan bir takım. Dün milli piyango karşısına Gordon'suz çıktılar ve iki uzatma sonucu 122-119 yenildiler.
Basketbola hemen alışan bir şehir. Her maç salon ful ve deplasmanlara videoda göründüğü gibi hatırı sayılır bir seyirciyle gidiyorlar.

Biz 2 sezon BBL'de oynamış bir takımız. Trabzonspor'uz. 7500 kişilik salonu sadece Fenerbahçe Ülker maçında doldurduk. Onun da nedeni belli ama ne olursa olsun FB maçı ve Beko All Star'dan sonra şehir basketbola alışmaya başladı. Maçlara daha fazla seyirci gitmeye başladı. Ne olduysa düşmekten kurtulamadık. İçerdeki hiçbir maçı kaçırmıyorum pelitlide oturuyorum ama 19 mayısta da olsa giderim hiç sorun değil. İtiraf ediyorum bu takım BBL'ye çıkana kadar basketbolun B'sini bilmezdim. Gide gide öğrendim. 3 senedir toplam 2-3 maç kaçırmışımdır.

Salona gelen ortalama seyirci sayısı 600-700 civarı. Basketbolda seyirci faktörünü bilmeyen yoktur. Her ne kadar Giresun'dan nefret etsem de Giresun örneğini verdim. Çünkü lige 10 gün kala kurulan bir takımın bu kadar başarılı olmasında taraftarlarının çok büyük payı var.

Sonuç olarak büyük ihtimalle play-off'a kalacağız. Rakiplerimiz de Torku Selçuk, Milli Piyango, Uşak Üni., Darüşşafaka ve Giresun gibi güçlü takımlar olacak. Böylesine önemli ve zor maçları seyircisiz kazanabilmek neredeyse imkansız. Basketbol'u sevdirebilmek için artık ne yapmalıyız bilemiyorum.

Batuhan
06.01.2013, 14:37
Play-offta zaten salon dolacaktır, önemli olan şimdi doldurabilmek ama o da zor gibi. Geçen sene büyük uğraş vermiştim. Tınlamıyor millet.

Berke6198
06.01.2013, 15:45
Açıkçası Trabzon'luya Trabzonspor'luya basketbolu sevdirmek çok zor... Açıkçası bende basketbola karşı olan ilgimi iyice kaybetmiş bulunmaktayım.

Ancak bu ortamda gerçekten çok zor... ortada Futbol ile ilgili bariz yapılan bir şike varken. Herkes olmasada çoğu kişinin verdiği bu savaş Futbola dair olduğundan dolayı bütün odak noktalarımız Futbolda... belki seneler sonra tekrar yoğunlaşır ilgimiz basketbola dair.

Mehmet Cihan Kocaman
07.01.2013, 15:52
Başlığın genelden atılması bile her şeyi özetliyor.
Boşuna çırpınıyoruz gerçekten.

Mehmet Cihan Kocaman
07.01.2013, 15:53
Açıkçası Trabzon'luya Trabzonspor'luya basketbolu sevdirmek çok zor... Açıkçası bende basketbola karşı olan ilgimi iyice kaybetmiş bulunmaktayım.

Ancak bu ortamda gerçekten çok zor... ortada Futbol ile ilgili bariz yapılan bir şike varken. Herkes olmasada çoğu kişinin verdiği bu savaş Futbola dair olduğundan dolayı bütün odak noktalarımız Futbolda... belki seneler sonra tekrar yoğunlaşır ilgimiz basketbola dair.

Şuan hiçkimse şikeye falan odaklanmış değil.
Herkes transfer forumunda transfer tartışıyor.

cakalkerem
07.01.2013, 16:09
zor iş bu

Ogün'
07.01.2013, 16:20
Aklıma Olin'i yenip BBLye çıktığımız maç geldi.Bizim oyuncularımızdan biri faul yaptı rakip sayı atacakken arkadan bir abi niye faul yapıyon diye bağırdı herkes bir durdu abiye baktı abi sayı atacaktı adam diyoruz olsun faul yapmaması lazım demişti.

Murat'
07.01.2013, 16:30
Uganda'nın bilmem ne takımındaki oyuncunun transfer ihtimali bile bizim taraftarın ilgisini daha çeker.

Basketbolda ne yapmak gerekir gerçekten de bunu bilmiyorum.

Belki de Trabzonspor'un futbol kısmının kapatılması gerekiyor.

İşte o zaman Hayri Gür her maç 7500 kişiye oynar.

Yahu cidden başlık neden basketbol bölümüne alındı ?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=40106

Yukardaki konudan daha mı önemsiz bu konu.

deadpool
07.01.2013, 18:47
Mesele basketbolu mu sevdirmek, yoksa basket takımını mı? Amaç takım olmalı ama ne yazık ki başarı ve şehir merkezinde bir salon olmadan o ilgi gelmeyecektir.

Cengiz Çubukcu
07.01.2013, 18:56
Başlığın genelden atılması bile her şeyi özetliyor.
Boşuna çırpınıyoruz gerçekten.

Soralim o zaman neden genelden atildi diye?
Basketbolu yahut futbolu degil biz sporu sevmiyoruz toplum olarak..sadece kazanmayi seviyoruz, su an ovdugumuz giresun 2 sene sonra ayni sekilde devam edebilecek mi gorecegiz...biz basariya taptigimiz icin heyecanimizi cabuk kaybediyor takimimizi az bir basarisizlikta yanliz birakiyoruz...

Sacit
07.01.2013, 19:08
Trabzonspor taraftarı sadece futbol taraftarlığı yapar !

Basketbol maçı olduğu hafta diyorum ki gel maça gidelim, diyor bana ki ne maçı ?
Bmn deki üyeler bile basketboldan habersiz. Trabzon'da yaşayan üyeler bile maça gelmiyor. maçın olduğundan bile haberi yok. Basketbol kültürü yok.

Bu durumun istediğimiz seviyeye gelmesi için basketbol yönetimi ve Trabzon Büyük Şehir belediyesinin yapması gereken hamleler var.

Murat'
07.01.2013, 19:34
Bir arkadaşım şöyle demişti,

''Trabzonspor fanatiği olan insanların TS Basketbol takımının maçına ilgi göstermemesi... Demek ki bu ilgi futbola, TS sadece bir araç...''

Ne kadar da doğru söylemiş.

Canberk
07.01.2013, 20:17
Başlık Genel kategorisine alınmıştır.

Murat'
08.01.2013, 13:26
Yok arkadaş transferden, ve diğer konulardan fırsat kalmıyor buraya.

Sacit
08.01.2013, 13:52
Bu forum da o kadar başı boş ve anlamsız konu var ki şaşırıyorum. en üzücü olanı da milletin bu boş şeylere inanılmaz ilgi göstermesi.. Basketbol konusunda insanların bu kadar ilgisiz kalmasından utanıyorum, bunlar sadece futbol taraftarlığı yapacak bir kapasiteye sahiptir. Basketbolu merak edip takımın maçlarına gitmeye karar verse eminim ki bu spora ısınacak ama bir türlü bunu başarmıyor.

Yine de umutluyuz, bekliyoruz.

Sibel
08.01.2013, 13:59
Açık fikrim, tabii ki basketbol takımımızı gönülden destekliyorum.
Ama bir stres unsurunu daha ben şahsen kaldıramam.
O yüzden ilgilenmiyorum.
Baskete de bağlanırsam kalp krizinden giderim.

Alihan Ertürk
08.01.2013, 14:01
Bu durumun sebebi yöneticiler, hoca ve sporcular; kısacası takım.

Şimdi bu takım BBL'de olsa ilk 7'yi 8'zi zorlasa böyle mi olur taraftar bir düşünün?
Tabi ki skora bağlı olmamak gerekiyor ama ne yazık ki Trabzon halkı böyle.. Değişmesi de zor.

kürşat şen
08.01.2013, 14:11
aslında basketbolu seven büyük bir topluluk var trabzonda..
o topluluğuda herekete geçirecek adımlar atılmalı..
bir kere bu iş kesinlikle sponsorsuz olmaz.mutlaka olmalı..
sponsor olacak ki iddalı bir takım kurulabilsin..
transfer ekibine avrupa,ncaa ve nba'i oyuncularını sıkı takip eden kişiler kazandırılmalı..
bakınız: pınar karşıyaka başarısı,banvit başarısı..
gözden kaçırılmaması gereken bir nokta spor salonunun çok ters bir yerde olması..
bu da etkiliyor kanımca..19 mayısta oynarken tıklım tıklım doluyordu salon hatırlıyorum..
heyecan lazım basketbola..

Mehmet Cihan Kocaman
08.01.2013, 14:53
transfer ekibine avrupa,ncaa ve nba'i oyuncularını sıkı takip eden kişiler kazandırılmalı..
gözden kaçırılmaması gereken bir nokta spor salonunun çok ters bir yerde olması..
bu da etkiliyor kanımca..19 mayısta oynarken tıklım tıklım doluyordu salon hatırlıyorum..

Abi 19 Mayıs 1000 kişilik salon. Oraya gelen taraftar sayısı Hayri Gür'e de geliyor. Ya ortada bi mesafe de yok. Merkez ile Pelitli arası 5-6 dk.

Mehmet Cihan Kocaman
08.01.2013, 14:56
O yüzden ilgilenmiyorum.

Basketbol çok daha heyecan veren bir spor.
Geçen seneki Olin maçı, Fener maçı, Efes maçı Bjk maçı.
Bu seneki Giresun maçı vs.. bi izleseniz inanılmaz keyif alacaksınız.

Mehmet Cihan Kocaman
08.01.2013, 14:57
Soralim o zaman neden genelden atildi diye?
Basketbolu yahut futbolu degil biz sporu sevmiyoruz toplum olarak..sadece kazanmayi seviyoruz, su an ovdugumuz giresun 2 sene sonra ayni sekilde devam edebilecek mi gorecegiz...biz basariya taptigimiz icin heyecanimizi cabuk kaybediyor takimimizi az bir basarisizlikta yanliz birakiyoruz...

Giresun başarılı olur veya olmaz bilemeyiz.
Ama şuanki başarılarının sırrı taraftar abi.

Sacit
08.01.2013, 15:25
O yüzden ilgilenmiyorum.

Bu heyecan ve stres durumunu biliyorum
Bunun da çözümü futbola biraz ara vermektir
Futbol takımı zaten ışık vermiyor, vereceği de yok.

Salonun çok ters bir yerde olması cümlesi sadece bir bahanedir. Bunu söylemek bile bana göre çok yanlıştır. 10 dk mesafede olan bir yere kimsenin bahanesi olamaz, bunun izahı yoktur. trafik problemi yok, yol sıkıntısı yok, bu durumda taraftar maça gelmelidir, sahip çıkmalıdır.

Diğer konularda haklısın.

çepni28
08.01.2013, 15:32
https://www.facebook.com/photo.php?v=533115040046078

Giresun lige 10 gün kala kurulan bir takım. Dün milli piyango karşısına Gordon'suz çıktılar ve iki uzatma sonucu 122-119 yenildiler.
Basketbola hemen alışan bir şehir. Her maç salon ful ve deplasmanlara videoda göründüğü gibi hatırı sayılır bir seyirciyle gidiyorlar.

Biz 2 sezon BBL'de oynamış bir takımız. Trabzonspor'uz. 7500 kişilik salonu sadece Fenerbahçe Ülker maçında doldurduk. Onun da nedeni belli ama ne olursa olsun FB maçı ve Beko All Star'dan sonra şehir basketbola alışmaya başladı. Maçlara daha fazla seyirci gitmeye başladı. Ne olduysa düşmekten kurtulamadık. İçerdeki hiçbir maçı kaçırmıyorum pelitlide oturuyorum ama 19 mayısta da olsa giderim hiç sorun değil. İtiraf ediyorum bu takım BBL'ye çıkana kadar basketbolun B'sini bilmezdim. Gide gide öğrendim. 3 senedir toplam 2-3 maç kaçırmışımdır.

Salona gelen ortalama seyirci sayısı 600-700 civarı. Basketbolda seyirci faktörünü bilmeyen yoktur. Her ne kadar Giresun'dan nefret etsem de Giresun örneğini verdim. Çünkü lige 10 gün kala kurulan bir takımın bu kadar başarılı olmasında taraftarlarının çok büyük payı var.

Sonuç olarak büyük ihtimalle play-off'a kalacağız. Rakiplerimiz de Torku Selçuk, Milli Piyango, Uşak Üni., Darüşşafaka ve Giresun gibi güçlü takımlar olacak. Böylesine önemli ve zor maçları seyircisiz kazanabilmek neredeyse imkansız. Basketbol'u sevdirebilmek için artık ne yapmalıyız bilemiyorum.
Kusura bakma burası sizin formunuz istediğinizi sever söversiniz ama ben genede merak ettim bu nefretin nedeni neymiş.Sevmemek,ilgi duymamak anlaşılırda nefreti çözemedim.Bir Giresunlu olarak dikkatimi çekti..

Mehmet Cihan Kocaman
08.01.2013, 15:51
Kusura bakma burası sizin formunuz istediğinizi sever söversiniz ama ben genede merak ettim bu nefretin nedeni neymiş.Sevmemek,ilgi duymamak anlaşılırda nefreti çözemedim.Bir Giresunlu olarak dikkatimi çekti..

daha neden olsun?
daha 2-3 hafta önce buraya gelip olay çıkardı Giresun taraftarı.
Yüzsüzca 'Bize Her Yer Giresun' diye bağırdılar.
Bozuk para, çakmak ne varsa attılar.

nefret etmek için yeterli değil mi?

Murat'
08.01.2013, 15:56
Yalnız Mehmet Giresun basketbola alıştı demişsin bence orda biraz haksızlık yapmışsın biraz.Hatırlayanlar bilir Giresun'da Fiskobirlik adından bayan basketbol takımı vardı.Uzun yıllar birinci ligde oynadı.Maddi imkansızlıklar yüzünden kapanmasaydı hala birinci lige olabilirdi.Giresunluların basketbol geçmişi eski, belki de o yüzden takımlarını bu denli sahiplendiler.

Mehmet Cihan Kocaman
08.01.2013, 15:59
Yalnız Mehmet Giresun basketbola alıştı demişsin bence orda biraz haksızlık yapmışsın biraz.Hatırlayanlar bilir Giresun'da Fiskobirlik adından bayan basketbol takımı vardı.Uzun yıllar birinci ligde oynadı.Maddi imkansızlıklar yüzünden kapanmasaydı hala birinci lige olabilirdi.Giresunluların basketbol geçmişi eski, belki de o yüzden takımlarını bu denli sahiplendiler.

Bilmiyordum. Zaten önemli olan seyirci faktörü.
10 günde kurulan takım seyircisiyle ayakta duruyor.

Murat'
08.01.2013, 16:01
Aslında biz de Giresun kadar taraftar toplayabiliyoruz, hatırlayanlar bilir ikinci ligde oynarken muhteşem atmosfer oluşurdu 19 Mayıs'ta.Biz taraftar olayının devamını getiremedik maalesef.

Sibel
08.01.2013, 16:02
Basketbol çok daha heyecan veren bir spor.
Geçen seneki Olin maçı, Fener maçı, Efes maçı Bjk maçı.
Bu seneki Giresun maçı vs.. bi izleseniz inanılmaz keyif alacaksınız.

Biliyorum. Severim basketbolu zaten.
Fener maçını izlemiştim. Ara ara izlediğim oluyor.
Ama dediğiniz gibi heyecanı daha yüksek oluyor.
Keyfine izlesem sorun olmaz ama Trabzonspor olunca keyfine olmaktan çıkıyor.
:)
Benimki şahsi bir durum tabi.
Şu anlık malesef basketbolla ilgilenemem.

Sacit
08.01.2013, 16:11
daha neden olsun?
daha 2-3 hafta önce buraya gelip olay çıkardı Giresun taraftarı.
Yüzsüzca 'Bize Her Yer Giresun' diye bağırdılar.
Bozuk para, çakmak ne varsa attılar.

nefret etmek için yeterli değil mi?

Olay çıkaranların hepsi ergen çocuklardı, kaale almaya değmez.
nefret ettirecek bir durum yok :)

Sacit
08.01.2013, 16:18
Karadeniz'de Haftanın Basketbol Maçları, heyecan üst seviyede :)

http://img209.imageshack.us/img209/268/43080151284060542783914.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/209/43080151284060542783914.jpg/)

Mehmet Cihan Kocaman
08.01.2013, 22:04
Olay çıkaranların hepsi ergen çocuklardı, kaale almaya değmez.
nefret ettirecek bir durum yok :)

O gün olayların hepsini yaşadım ve o 'ergenler' yüzünden polisten dayak yedim, nedensiz.

İnternette bize sallayanlar da mı ergen? 'Trabzon büyük kulüp değil' diye bildiri yayınlayanlar da mı ergen? Video hazırlayıp bize suçu atanlar da mı ergen?

Bilemiyorum..:rolleyes:

Sacit
08.01.2013, 22:14
O gün olayların hepsini yaşadım ve o 'ergenler' yüzünden polisten dayak yedim, nedensiz.

İnternette bize sallayanlar da mı ergen? 'Trabzon büyük kulüp değil' diye bildiri yayınlayanlar da mı ergen? Video hazırlayıp bize suçu atanlar da mı ergen?

Bilemiyorum..:rolleyes:

Bir düşün bakalım, bunları niye yaptılar ? Yegane sebebi var, o da kıskançlık :)
Trabzonspor'un ne kadar büyük kulüp olduğunu onlarda iyi biliyor, fakat yaptıkları açıklama ise tamamen kıskançlık ve ortamı germek içindir. Sağduyulu olmak lazım :)

Erdal DİLEK
09.01.2013, 00:34
o iş zor. . .

cyberentalpi
09.01.2013, 09:43
Basketbol kultur sporudur. Futbola göre daha eğitimli insanların tercihi vardır.

Bence yapılacak tek sey var. Bir kolej takımı yaratmak.
Bunun yoluda universite yi bu ise yollamaktan geciyor.

KTÜ buyuk üniversite. Çok iyi potansiyel var. TS KTÜ adinda bir takım olabilir. Bunu başaran universiteler oldu. Selcuk ve İtü.

Boylelikle bir tasla çok kuş vururuz.
1-Ts KTÜ ile bütünleşir.
2- Seyirci kazanılır.
3- Ktü adı daha cokduyrulur.
4- Daha başarılı bir takım olur

Mehmet Cihan Kocaman
09.01.2013, 14:55
Basketbol kultur sporudur. Futbola göre daha eğitimli insanların tercihi vardır.

KTÜ buyuk üniversite. Çok iyi potansiyel var. TS KTÜ adinda bir takım olabilir. Bunu başaran universiteler oldu. Selcuk ve İtü.

1-Ts KTÜ ile bütünleşir.
2- Seyirci kazanılır.

katılıyorum.

Mehmet Cihan Kocaman
09.01.2013, 14:59
Bir düşün bakalım, bunları niye yaptılar ? Yegane sebebi var, o da kıskançlık :)
Trabzonspor'un ne kadar büyük kulüp olduğunu onlarda iyi biliyor, fakat yaptıkları açıklama ise tamamen kıskançlık ve ortamı germek içindir. Sağduyulu olmak lazım :)

orası kesin zaten.

Sacit
09.01.2013, 15:41
o iş zor. . .

Zor iş yoktur, tembellik vardır. Zor demek sadece bir bahanedir.

''bu iş zor, o iş zor'' diye söylersek bir başarı gelmez

Mayls
09.01.2013, 16:43

1-Ts KTÜ ile bütünleşir.
2- Seyirci kazanılır.
Takımın adını KTÜ yapmaya gerek yok bence.

KTÜ'de gerekli çalışmalarla öğrencilerin ilgisi çekilebilir zaten.

Kulübü fazla takip edemiyorum ama iş yöneticilerde başlıyor sanırım. Trabzon bir basketbol şehri değil. Dolayısıyla desteklenen bir basketbol takımı oluşturulmak isteniyorsa bütün şehirde ve özellikle KTÜ ve liselerde çok iyi reklamı yapılmalı takımın. Öğrenciler için kampanyalar düzenlenmeli. Basketbolcular okulları ziyaret etmeli. Bu tip şeylerle taraftar kazanılır.

Bugünden yarına zaten yok olmaz tüm sorunlar. Ama bugün başlanırsa 2-3 yıl sonra çok farklı bir görüntü olur.

MURAT GÜÇLÜCAN
10.01.2013, 10:39
Her zaman içimde yara basketboltakımımız.yonetım tarafından gerekli destek verilmeyip sanlı armamız kume dusme uzuntusu yasatıldı.

jacobersoy
10.01.2013, 11:03

1-Ts KTÜ ile bütünleşir.
2- Seyirci kazanılır.
iyi fikir liselere vs. basketbol oyuncuları gelmeli öğrencileri teşvik etmeli hem daha cok sporcu kazanırız hem daha cok reklamımız olur

Tuğrul
11.01.2013, 20:06
Olayın maddi boyutu gözardı edilmemeli. Trabzon kişi başı geliri ve refah seviyesi düşük bir il.

Bu gerçeği bir kenara bırakırsak. Seyirciyi tribüne çekmek için ne yapmalıyız.

- Futbol maçları için kombine kart alan taraftarlara basketbol maçları ücretsiz olmalı.

- Salon uzaksa şehir merkezinden otobüsler kaldırıp taraftarın maçlara gitmesi sağlanmalı.

- Kadınlara ve 13 yaşından küçük çocuklara maçlar ücretsiz izlettirilmeli.

Murat'
11.01.2013, 20:25
Olayın maddi boyutu gözardı edilmemeli. Trabzon kişi başı geliri ve refah seviyesi düşük bir il.

Bu gerçeği bir kenara bırakırsak. Seyirciyi tribüne çekmek için ne yapmalıyız.

- Futbol maçları için kombine kart alan taraftarlara basketbol maçları ücretsiz olmalı.

- Salon uzaksa şehir merkezinden otobüsler kaldırıp taraftarın maçlara gitmesi sağlanmalı.

- Kadınlara ve 13 yaşından küçük çocuklara maçlar ücretsiz izlettirilmeli.

Bu dediklerinin çoğu yapılıyor zaten, biletler 1 ila 3 lira arasında oluyor her maç.Bence bu iş Trabzonspor kulübünün desteği ile ilgili.Destek derken sadece maddi anlamdaki destekten söz etmiyorum.Trabzonspor'un her sene buraya harcayabileceği 2 trilyon olmalı mutlaka.

Hamza Milet
11.01.2013, 21:21
Su an Anadolu Efes - Berlin maçi var THY Euroleague Top 16

Izleyin ve basketbolu sevin, Vujacic, Farmar, Kerem ..

Mustafa
11.01.2013, 21:31
Hayri Gür uzakta diyenlere gülüyorum sadece.Ben takımı desteklemek için Ankaradan Konyaya deplasmana gitmeyi düşünüyorum.Belki o salonda tek olacağım ama takıma destek olacağım.

cyberentalpi
11.01.2013, 23:04
BASKETBOLU SEVDİREN UNSURLAR VARDIR

Bunu Efes çok güzel yapti. eminim bir cok Ts taraftarının Efes e sempatisi vardır.
1- Cok iyi bir koc .Düzeyli ve seviyeli oyuncular.
Murat Didin gibi bir koc mesela. yada bilinen sevilen bir isim. atletik ve şovmen olması tercih edilir. olmassa naumoski gbi bir efsane

2- altyapı. Baketbol altyapısı Universite ve liselerdir. taa ortaokuldan ozellikle uzun ogrenciler egitilebilir. bir basketbol okulu acılıp yetistirilebilir.
universite de spor ve beden egitimi bransların ogrenci alırken basketbolu dusunerek alabilir.
amerikanın tüm baskebolcuları bu kultur ile egitiliyor.

3- basketbolu halka yaymak
bu universite yada bizzat Ts klubunun organize edecegi streetball turnuvaları ile olabilir. hatta Ts bunu İstanbul ve cogu karadeniz ilinde duzenleyebilir. hem eglence hem seyirci hemde yetenek avi seklinde olur.
Üstelik all-star a neden Trabzon talip olmasin ki
4- Show
iyi bir basket takımının ya kızları yada bir şov ekibi olmalı. Ts de kız zor ama baska bir ekip olabilir.

Bunu planlaya blen yonetim emin olun futbolda da cok basarı olur. cunku profpsypneldir. scout ekiipleri cok iyidir

SPONSOR. malesef avrupa basketi sponsorsuz olmuyor. medical park ın sponsorluguna cok karsı idim. ama medical park gibi herkese sponsor olan bir sponsır degil. anında satısa gelirsiniz.

Bize iyi bir sponsor gerek sadce bize ozel. Koskocaman Ts nasıl sponsor bulamaz.
Ts nin logosunu gogsunde tasımak isteyen her takımdan tonla oyuncu bulursun.

Ben bizim yonetimin o logo yu da iyi pazarladigini dusunmuyorum tabiki

Hamza Milet
12.01.2013, 15:00
BASKETBOLU SEVDİREN UNSURLAR VARDIR

Bunu Efes çok güzel yapti. eminim bir cok Ts taraftarının Efes e sempatisi vardır.

Aynen öyle, keske Trabzonspor ve Anadolu Efes birlesse ..

Isimde söyle olsa: Anadolu Efes Trabzonspor

Ne yakisirdi ama .. Vallahi mükemmel olurdu ..

Kral olur Trabzonsporun basket takimi, düsünsenize .. Hayri Gür her maçta full çekiyor

Ne Efesin taraftari var, ne de Trabzonsporun dogru dürüst sponsoru var .. ikisi bir arada uçardi bu takim ..

Ama maalesef hepsi hayal .. Bizim yöneticilerimizde bunu becerebilecek kabiliyet yok, çünkü hersey yederli. :D

Hamza Milet
15.06.2013, 15:50

TSdepare
13.09.2013, 00:58
Basket ve Voleybol bencede heyecan dozajı çok daha yüksek spor dalları hele Basket'te son çeyrek adrenalini tavana çıkartır ben şahsen Basketbolu da Voleybolu da severek izlerim..

Ogün YAZICI
13.09.2013, 01:47
basketbol en coşkulu spor dalı.maç içerisinde adrenalin hep üst seviyede.tam trabzonlu'nun aradığı gibi.basktbolu sevdirmeye gerek yok iddialı takım kurulsun destek kendiliğinden gelecektir zaten...

drose61
13.09.2013, 06:06
Aynen öyle, keske Trabzonspor ve Anadolu Efes birlesse ..

Isimde söyle olsa: Anadolu Efes Trabzonspor

Ne yakisirdi ama .. Vallahi mükemmel olurdu ..

Kral olur Trabzonsporun basket takimi, düsünsenize .. Hayri Gür her maçta full çekiyor

Ne Efesin taraftari var, ne de Trabzonsporun dogru dürüst sponsoru var .. ikisi bir arada uçardi bu takim ..

Ama maalesef hepsi hayal .. Bizim yöneticilerimizde bunu becerebilecek kabiliyet yok, çünkü hersey yederli. :D

Efes neden birleşsin bizle? Tek bir mantikli aciklamasi yok. Tuncay Özilhan bjkli zaten,yillardir bjk birleşmek istiyor ama adam kulübe asil yapmiyor o işi. Yani bizim yöneticilerin kabiliyeti ile alakasi yok işin.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tahsinsever
13.09.2013, 10:38
öncelikle şunu söyleyeyim trabzonbasketin anadoluefesle birleşmesini eskiden bende istiyordum ama dediğim gibi bu eskide kaldı trabzonspor kendi imkanlarıyla basketboldada büyüklüğünü ortaya koymalı zaten şuandada bence oyolda ilerliyor herzaman söylüyorum trabzon futbol değil birspor şehri olmalıdır taraftarımız basketbola eğer gereken desteği verirse basketbolda bizi güzel günlerin beklediğine inanıyorum

Sacit
23.09.2013, 19:50
Son zamanlarda biraz olsun basketbola ilgi arttı. Geçen sezon play off serilerinde oynan maçlarda bu ilgiyi gördük. Fakat basketbol sevgisi için zihniyetin değişmesi lazım. Futbol kulübünün maçına gidenler basketbol kulübünün maçına da gidecek.

Öyle sözde destekliyorum demekle destek verilmez.

OĞUZHAN061
13.10.2014, 02:46
Çoğu kişinin TS basketbol takımının 1.Ligde olduğundan habersiz.Sosyal medya çok önemli.Basketbolla ilgilenen taraftarların sosyal medyada basketbol ile ilgili paylaşım yapması bir sinerji oluşturabilir.
KTÜ öğrencileri ve genç kişiler tribüne bir şekilde çekilebilmeli.Avni Aker'de ki çekirdekçi tayfa umarım basketbolda yoktur :)
Bu konu önemli üzerimize büyük yük düşüyor.
Not:Bende basketboldan fazla anlamam ama Trabzonspor için ilgileneceğim bundan sonra :)

Muhteva
17.10.2014, 02:51
Ben sevdiysem herkez sevebilir hiç alakam yoktu basketle 2010 yılın'dan sonra ilgilenmeye başladım gerçi futbolla da o zamanlar ilgilenmeye başlamıştım neyse :D

Bu yıl sayem de kahvede en az 5 Trabzonlu abi Basket hastası oldu şimdi maç kaçırmıyorlar bu futbol'dan daha zevkliymiş diyorlar :D