PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TB2L 16. Hafta | Fibrabeton İstanbulspor 62 - 76 Trabzonspor | Maç Sonucu...

Murat'
29.12.2012, 23:40
16. haftada ligin son sıralarında yer alan İstanbulspor ile oynayacağız.

Sacit
30.12.2012, 00:35
Bugünkü maçın başlığını ben açmadım, yenildik. :)
Bırakın da ben açayım başlığı :p

Ogün'
30.12.2012, 00:39
Bugünkü maçın başlığını ben açmadım, yenildik. :)
Bırakın da ben açayım başlığı :p
Ayıp oluyo ama:p

Sacit
30.12.2012, 00:40
Ayıp oluyo ama:p

Aaaa ! :D :D :rolleyes:

Mustafa
30.12.2012, 00:55
Bu maçı rahat alırız diye düşünüyorum.

Mehmet Cihan Kocaman
30.12.2012, 20:10
Kazanırız inşallah.

Sacit
30.12.2012, 21:09
Rakibin 12 yenilgisi var. Zorlanmadan kazanabileceğimiz bir maç ama öyle basit hatalar yapıyoruz ki kendi elimizle maçı zora soktuğumuz oluyor. Taraftarımızın da desteği ile kazanırız

tahsinsever
31.12.2012, 11:05
yazıklar olsun uşak maçını nasıl kaybettik merak ediyorum biz bu gidişle bbl'ne çıkamıcaz önemli maçları hep kaybediyoruz sorun ne bilmiyorum ama gerekiyorsa bu takıma mutlaka acil transfer yapılsın ve bu yıl mutlaka çıkalım. bu arada fibrabeton istanbulspor maçında başarılar.

Burçak
31.12.2012, 11:19
basketten anlamam ama görünen o ki istikrar yok. ciddiye almadığın an en basit takım bile puanları alıyor senden.

Sacit
31.12.2012, 21:36
yazıklar olsun uşak maçını nasıl kaybettik merak ediyorum biz bu gidişle bbl'ne çıkamıcaz önemli maçları hep kaybediyoruz sorun ne bilmiyorum ama gerekiyorsa bu takıma mutlaka acil transfer yapılsın ve bu yıl mutlaka çıkalım. bu arada fibrabeton istanbulspor maçında başarılar.

Genele hitap ediyorum;

Burada yorum yaparken kafanız güzel mi anlamıyorum ?

''yazıklar olsun'' ne demek yahu ? 4 maç 5 maç üst üste kazandığında iyi oluyor ama maç kaybedince yazıklar olsun gibi saçma cümleler.. Lütfen daha dikkatli olalım, destek vereyim derken köstek olmayın

Mehmet Cihan Kocaman
01.01.2013, 17:37
Torku, Darüşşafaka, Milli Piyango, Uşak Üni. gibi maçlardan en azından 2 tanesini kazanmalıydık.
Hadi bunlara yenilmemizi anlarım da Balıkesir ve Bandırma'ya yenilmemeliydik.

Hamdi Karamahmutoğlu
02.01.2013, 10:49
İşimiz cidden çok zor.
Zirvedeki takımlara karşı hep yenildik.

Ogün'
03.01.2013, 23:39
Hangi salonda maç?

Sacit
04.01.2013, 13:48
Hangi salonda maç?

Zeyyad Baykara salonu

Murat'
04.01.2013, 13:50
Maçın tbftv'den canlı yayınlanma durumu olabilir mi acaba ?

Sacit
04.01.2013, 17:07
Çok kritik bir maç daha geldi çattı.
Deplasman da taraftarımızın da desteği ile bu maçı almalıyız.

Yönetim 3 transfer yapmalıdır.
Basketbol da büyük paralar harcamaya gerek yok
Başarılı olmak için 1 ya da 1 buçuk milyon euro bir bütçe yeterlidir.

Mehmet Cihan Kocaman
05.01.2013, 11:46
Bi zahmet başlığı genele alalım.

Kaya
05.01.2013, 17:00
Maç başlıyor!..

kudu_61
05.01.2013, 17:09
6.1.2013 Saat 15:00 İstinye

Murat'
05.01.2013, 17:13
11-6 öndeyiz.

İlk periyotta son 6 dakika.

Murat'
05.01.2013, 17:25
Tek periyotta 9 faul nedir ya, şaka mı bu ?

Geçen hafta da aynı şey olmuştu.

Sacit
05.01.2013, 18:33
Üçüncü periyot sonucu: Fibrobeton İstanbulspor 56-57 Trabzonspor

Mehmet Cihan Kocaman
05.01.2013, 18:36
tbl sitesi kafayı yedi..
nerden takip edicez??

Sacit
05.01.2013, 18:40
tbl sitesi kafayı yedi..
nerden takip edicez??

sadece tbl değil, bütün siteler uçmuş
ben twitterdan takip ediyorum

Sacit
05.01.2013, 18:48
istanbulspor : 58 - 69 Trabzonspor 4. Periyodun bitmesine 3 dakika

Sacit
05.01.2013, 18:52
Maç sonucu: Fibrabeton istanbulspor 62 - 76 Trabzonspor

bugün hakemleri de yenip yeni bir seri başlatıyoruz, tebrikler FIRTINA

Yiğit Gayretli
05.01.2013, 19:05
Tebrikler uşaklar.

Sacit
05.01.2013, 19:17
Maç sonunda çıkan olaylarda yaralananlar var

Bizim maçımızda bu olayların yaşanması cidden çok ilginç ve düşündürücü

Koray
05.01.2013, 19:23
Maç sonunda çıkan olaylarda yaralananlar var

Bizim maçımızda bu olayların yaşanması cidden çok ilginç ve düşündürücü
Bunun yegane sorumlusu hakemlerdir

Ne olayı çıktı Sacit detaylı yazsana.

Cengiz Çubukcu
05.01.2013, 19:26
Sacit bilip bilmeden yazip adamin asabini bozma sen de!! Hakemlerde problem yoktu!! Mac sonunda gurbetci gencler bizim ve oyuncularimizin ailelerinin oldugu yere bile saldirdilar oyuncumuz ali can'in annesinin basina su sisesi geldi kadinin basi yarildi!!! Rezalet!!!

Sacit
05.01.2013, 19:26
Ne olayı çıktı Sacit detaylı yazsana.

tam net bilmiyorum ama twitter'dan okuduğum kadarıyla bizim taraftarında olaylarda payı var.
maçı kazanmışsın git evine da niye kaşınıyorsun anlamam.

Sacit
05.01.2013, 19:28
Sacit bilip bilmeden yazip adamin asabini bozma sen de!! Hakemlerde problem yoktu!! Mac sonunda gurbetci gencler bizim ve oyuncularimizin ailelerinin oldugu yere bile saldirdilar oyuncumuz ali can'in annesinin basina su sisesi geldi kadinin basi yarildi!!! Rezalet!!!

:) ben kimsenin asabını bozmuyorum Cengiz abi

ben de twitterdan takip edip yazıyorum, maç ile ilgili başka bir kaynak yoktu.
fakat hakemler genel de elebaşı oluyor bize karşı

Koray
05.01.2013, 19:28

Gurbetçi Gençler'in bu kaçıncı aile vukuatı bilmiyorum daha geçen hafta özür yayınlamadı mı bunlar, ilginç valla Hüso burayı okuyorsa karalar bişeyler.

Hürgün Aygün
05.01.2013, 19:35
Futbol bitti şimdi de basketbol maçlarımıza mı sıçradı bu olaylar? Çok üzücü gerçekten çok.Her şeye rağmen takım iyi gidiyor son zamanlarda tebrikler...

FC-ST-PAULI-61
05.01.2013, 19:51
Diger Istatistiklere baktimda neredeyse her Takimda 2 tane inanilmaz katki saglayan Amerikali Oyuncu var.

Murat'
05.01.2013, 19:53
Gurbetçi Gençler bizim taraftara neden saldırdı peki ?

Kazanmışız, her şey olmuş bitmiş, ne diye çıktı bu olaylar.

Taner Uykuçeken
05.01.2013, 19:54
maçtan yeni geldim kimse bahane üretmesin kimse başkasına çamur atmasın hakemmiş rakip seyirciymiş geçin hepsini olayı çıkartan gurbetçi gençlerin kendileriydi

artık yeter ister kızın ister sövün ama bu kaçıncı bir değil iki değil kızan kızar ben söyleyeyim ya kendinize çeki düzen verin sadece takımı destekleyin ya da gelmeyin kardeşim maçlara ayıp

Murat'
05.01.2013, 19:59
maçtan yeni geldim kimse bahane üretmesin kimse başkasına çamur atmasın hakemmiş rakip seyirciymiş geçin hepsini olayı çıkartan gurbetçi gençlerin kendileriydi

artık yeter ister kızın ister sövün ama bu kaçıncı bir değil iki değil kızan kızar ben söyleyeyim ya kendinize çeki düzen verin sadece takımı destekleyin ya da gelmeyin kardeşim maçlara ayıp

Taner abi birisinin de ayağı kırılmış galiba facebook sayfalarından paylaşmışlar.Abi olay neden çıktı ben hala bunu anlayamadım.

Taner Uykuçeken
05.01.2013, 20:21
Taner abi birisinin de ayağı kırılmış galiba facebook sayfalarından paylaşmışlar.Abi olay neden çıktı ben hala bunu anlayamadım.

hemen anlatayım....

Hakemler falan diyen oluyor ama alakası yok 3. periyodun sonlarına doğru hakemlerin 2-3 hatalı kararaı oldu doğru ortalık o dönem biraz gerginleşti ama periyot bitince yatıştı ortalık.
4. periyotta rakibin zaten gücü yoktu direnemediler rahat bir şekilde sonuca ulaştık herşey normal gidiyor hatta son 20 saniye top bizde hucüm etmedik herkes maçı bıraktı süreyi erittik takımlar ve hakemler birbirlerini tebrik etmeye başladı sarılmalar falan o an bizim Gurbetçi gençler sahaya dalıp rakibe doğru koşmaya başladılar (kimse bana oradan hareket yaptılar tahrik ettiler falan demesin tahrik eden yoktu) rakibin orayı karıştıran bu taraftar kendilerinin bulunduğu kısımın üstünde oturan biz ( Cengiz Çubukçu oyuncuların aileleri yöneticiler bir kaç basketbol sever saha) işaret ediyorduk napıyorsunuz yapmayın diye oyuncularımız geldi taraftarı susturmaya ama bizim kanı deli taraftarımız elinde ne varsa yukarı atmaya başladılar su şişeleri havada uçuştu biri oyuncumuz Alican Güneyin annesinin başını yardı, bir diğeri bir taraftarın göğsüne geldi bizde kendimizi dışarı attık....

çıktık dışarı Başkanımız geldi daha haberi yokmuş bile Cengiz abi biraz konuşayım dedi kime söylüyon ne diyon demeye başladı olayları anlattık başkanımızın suratı değişti...

velhasıl kelam olayın sorumlusu ve suçlusu Gurbetçi gençlerdir kimse sorumluyu başka yerde aramasın...

Daçka maçı hadi daçkalı çocuklar tahrik etti, Banbırmaya gittiniz aynı olay çıktı 5,000 tl ceza yedi kulüp İBB maçında 10 yaşındaki kızın yanında babasını dövdünüz orada kim tahrik etti ya bu maçta....

isteyen kızar isteyen söver ben gmrdüğümü söylüyorum ve sinirliyim kızgınım şu an
Sayın Gurbetçi Gençler LÜTFEN ya gelmeyin yada kendinize çeki düzen verin sadece takımı destekleyin.....

Mustafa
05.01.2013, 20:24
Olayla ilgili detayları çok merak ediyorum.Maça gidenler umarım yorum yapar buna.Cengiz Abiyi bile böyle sinirlendirdiklerine göre bu sefer harbi bardağı taşırdılar

Mustafa
05.01.2013, 20:34
Bundan sonra Alican'dan nasıl bir performans bekliyorsunuz.Adamın gözü önünde annesini yaralayın.ayıptır yahu ayıptır.Bırakın salonları gelmeyin.Destek olun dediysek aptallaşın demedik.Çok fazla boş taraftarımız var.

Sacit
05.01.2013, 20:34
hemen anlatayım....

Hakemler falan diyen oluyor ama alakası yok 3. periyodun sonlarına doğru hakemlerin 2-3 hatalı kararaı oldu doğru ortalık o dönem biraz gerginleşti ama periyot bitince yatıştı ortalık.
4. periyotta rakibin zaten gücü yoktu direnemediler rahat bir şekilde sonuca ulaştık herşey normal gidiyor hatta son 20 saniye top bizde hucüm etmedik herkes maçı bıraktı süreyi erittik takımlar ve hakemler birbirlerini tebrik etmeye başladı sarılmalar falan o an bizim Gurbetçi gençler sahaya dalıp rakibe doğru koşmaya başladılar (kimse bana oradan hareket yaptılar tahrik ettiler falan demesin tahrik eden yoktu) rakibin orayı karıştıran bu taraftar kendilerinin bulunduğu kısımın üstünde oturan biz ( Cengiz Çubukçu oyuncuların aileleri yöneticiler bir kaç basketbol sever saha) işaret ediyorduk napıyorsunuz yapmayın diye oyuncularımız geldi taraftarı susturmaya ama bizim kanı deli taraftarımız elinde ne varsa yukarı atmaya başladılar su şişeleri havada uçuştu biri oyuncumuz Alican Güneyin annesinin başını yardı, bir diğeri bir taraftarın göğsüne geldi bizde kendimizi dışarı attık....

çıktık dışarı Başkanımız geldi daha haberi yokmuş bile Cengiz abi biraz konuşayım dedi kime söylüyon ne diyon demeye başladı olayları anlattık başkanımızın suratı değişti...

velhasıl kelam olayın sorumlusu ve suçlusu Gurbetçi gençlerdir kimse sorumluyu başka yerde aramasın...

Daçka maçı hadi daçkalı çocuklar tahrik etti, Banbırmaya gittiniz aynı olay çıktı 5,000 tl ceza yedi kulüp İBB maçında 10 yaşındaki kızın yanında babasını dövdünüz orada kim tahrik etti ya bu maçta....

isteyen kızar isteyen söver ben gmrdüğümü söylüyorum ve sinirliyim kızgınım şu an
Sayın Gurbetçi Gençler LÜTFEN ya gelmeyin yada kendinize çeki düzen verin sadece takımı destekleyin.....

okurken utandım, çok ayıp oldu.
biz ne zaman maç izlemesini öğreneceğiz ?

kazandığımız maçta çıkan olaylara bak !

Murat'
05.01.2013, 20:35
hemen anlatayım....

Abi bu adamların başında birisi yok mudur, geldikleri her maçta ceza yiyoruz.Kendi taraftarına saldırmak şişe atmak da ne oluyor.Bir yerlere sataşmak için uğraşıyorlar işte.

Aynı gurbetçi gençler İstanbul'da oynadığımız dörtlü final maçlarında da olay çıkarmıştı hatırlarsınız.Bazen olayları yatıştırması gerekenler daha da büyütüyorlar.Neden yan baktın kavgası gibi bir şey bu, saçma sapan şeyler.İstanbul'da bir maç daha kaldı o maçta da belediye çalışanlarına saldırırsalar şaşırmam.

kamaleyte
05.01.2013, 20:46
Bizim taraftar böyledir tepki verilecek yerde sesi çıkmaz olmadık yerde olay çıkarır.Şike için vurup kırsanıza yemez sonra para kaynakları kesilir.

Sacit
05.01.2013, 20:54
Maçın oynandığı Salona bakın ! Bu nasıl bir Salondur ?

http://img716.imageshack.us/img716/3678/fotograf14.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/716/fotograf14.jpg/)

[/URL]

http://img607.imageshack.us/img607/1773/fotograf13.jpg (http://imageshack.us)

http://img59.imageshack.us/img59/7549/fotograf11.jpg (http://imageshack.us)

[URL=http://imageshack.us]

Doğukan Uçan
05.01.2013, 22:15
maç lisede oynanmış

Berkay Yılmaz
05.01.2013, 22:27
Maçın oynandığı saha tam bir fiyasko.

Hamdi Karamahmutoğlu
05.01.2013, 22:33
Gurbetçi Gençler yanlış yapmaya devam ediyor.

Hatice Aslan
05.01.2013, 22:46
Trabzonlu Gençler'e her fırsatta laf sokan Gurbetçi Gençler'in yaptığı rezillikler ortada.. Trabzonlu Gençler'in böyle şeyler yaptığını hiç duymadım en azından.. Ama diğer konularda iki tarafta aynı!

Hamdi Karamahmutoğlu
05.01.2013, 22:52
Yakışmıyor, camianın büyüklüğüne gölge düşürüyor böyle hareketler.

macka61
05.01.2013, 22:53
keşke olmasaymış bu türlü olaylar yazık gruplaşma yine başladı bu gurbetçi gençler yarın istinyede tff önünde protestoda yapıyor aradan magandalar çıkıyor

Mehmet Cihan Kocaman
05.01.2013, 23:20
Şurda galibiyetin keyfini bile yaşatmıyorlar adama.
Yazıktır, günahtır.

Ilelioglu
06.01.2013, 01:51
Tebrikler..;)

..

Necmettin ALTUNTAŞ
06.01.2013, 06:14
Bu olayları duyunca adamda ne zevk kalıyor ne sevinç.Bu nasıl bir şeydir yahu.Biri bana anlatsın.Bu iş spor olmaktan çıkmış.Yazık...

Sefer A.
06.01.2013, 06:31
"gençler"de is yok , istisnasiz

Oğuz ZEYTİN
06.01.2013, 08:43
Basketbol camiasının en antipatik takımını yaratmada emeğe geçenlere sonsuz teşekkürler.

Ertan 51
06.01.2013, 10:37
Bu tip olaylarla anılmak gerçekten çok üzücü,
bu kadar enerjiniz varsa basketbolun yakasını bırakın da şikecilere karşı kullanın bu enerjiyi.

Mehmet Cihan Kocaman
06.01.2013, 11:44
Basketbol macında İstanbulspor'u 62-76 yendik.
Ayağı kırılan kardeşimizi otobüse kadar arkasında taşıyan grubumuz, tek kelimeyle tribünde de muhteşemdi. Gelen tüm taraftarımıza teşekkür ediyoruz.

- Gurbetçi Gençler / Facebook

hiçbir şey olmamış gibi yazıyorlar..

isyan6161
06.01.2013, 12:41
yuklenmeyın gurbetcı genclere tahrık olmasa durduk yere saldırmazlar hıcbır yere yılalrca takımın deplasman yukunu ceken taraftar topluluğudur butun organızayonlarda en basdadırlar trabzon takımlarının amator kuemden 3lıge cıkma maçlarında bıle deplasmanlara gıderler ustelık kendı paralarıyla bıuletlerı alırlar otobus kaldırırlar..burda yapılanlar gurbetcı genclerı cekememezlık bence zaten hocamız pasıf yonetıclerımız baskanımız pasıf camıamız pasıf kalmıs bırakında taraftarın ıcınden sozu cıkcak sayanı sovenı durdurcak bır grup cıksın..azcık mantıklı olun durduk yere mı kendı taraftarımıza saldırrdı gurbetcı gencler gıden arkadasın anlattığına gore ıstanbul lıselı 2 zıbıdı şikebahce lehıne tezahurat yapmıs bunun uzerıne o trubune saldırmıslar kendı tarftarına saldırma olayı yok,olayı dramatıze etmeyın yasanan olay tamamen talıhsızlık..ellerınızı vızdanlarınıza koyun yargısız ınfaz yapmayın..forza gurbetcı gencler ıyıkı varsınız..

Cengiz Çubukcu
06.01.2013, 12:59
yuklenmeyın gurbetcı genclere tahrık olmasa durduk yere saldırmazlar hıcbır yere yılalrca takımın deplasman yukunu ceken taraftar topluluğudur butun organızayonlarda en basdadırlar trabzon takımlarının amator kuemden 3lıge cıkma maçlarında bıle deplasmanlara gıderler ustelık kendı paralarıyla bıuletlerı alırlar otobus kaldırırlar..burda yapılanlar gurbetcı genclerı cekememezlık bence zaten hocamız pasıf yonetıclerımız baskanımız pasıf camıamız pasıf kalmıs bırakında taraftarın ıcınden sozu cıkcak sayanı sovenı durdurcak bır grup cıksın..azcık mantıklı olun durduk yere mı kendı taraftarımıza saldırrdı gurbetcı gencler gıden arkadasın anlattığına gore ıstanbul lıselı 2 zıbıdı şikebahce lehıne tezahurat yapmıs bunun uzerıne o trubune saldırmıslar kendı tarftarına saldırma olayı yok,olayı dramatıze etmeyın yasanan olay tamamen talıhsızlık..ellerınızı vızdanlarınıza koyun yargısız ınfaz yapmayın..forza gurbetcı gencler ıyıkı varsınız..

Asil sizin bu yazdiklariniz talihsizlik!!! Olaylarin dramatize edildigi falan yok..eger biz trabzonsporlu isek yanlislikla da olsa bize saldirdilar cunku isten geldigimiz icin uzerimizde forma atki vb. Yoktu...keza oyuncularin aileleri de pek trabzonsporlu gibi durmuyordu...maci kazanmamiza ragmen bu olaylar yuzunden dogru durust kutlama yapamadik!!!

Mehmet Cihan Kocaman
06.01.2013, 13:33

Hadi bunu anladık.
Daçka maçı?
Olimpiyatta İBB maçı.
10 yaşındaki kızın önünde babasını dövdüler.

Alihan Ertürk
06.01.2013, 13:37
Bir sonraki maç ve tarihi belli mi ?

Ertan 51
06.01.2013, 14:02
Aktif olmaları,deplasman özverileri,takımı sahipsiz bırakmamaları falan çok büyük fedakarlıklar ve çok büyük saygıyı hak ediyorlar,
ama bu tip olayların içinde olunca tüm o güzelliklerin bir değeri kalmıyor,
eleştirilerden ders alıp, şapka öne konulup bir durum değerlendirmesi yapmaları iyi olur,
hangi gurup bilmiyorum, ben de Kayseri de tanık oldum böyle bir olaya,
hanım ben ve 2 çocuğumla tribündeyiz, önümüzdekiler sırtını dönmedi diye topyekün saldırdılar,resmen vuruştular,
bizim pek tribün kültürümüz olmadığı için biz inanamadık hala daha etkisindeyiz,aynı takım taraftarı bunu birbirine nasıl yapar diye,
yani bu yıkımların yaşanmaması için çok daha sabırlı olmak lazım,
çok daha hoş görülü olmak lazım.

Hüseyin Sahtiyan
06.01.2013, 19:35
Varya Trabzonspor tribününün yemin ederim en büyük provokatiflerinden birkaçı maalesef burada.

Dün olanları yüzde 500 abartmıyorsanız Allah bana sabah göstermesin. Bikere tribün salonun içinde, ayağı kayan salona düşüyor, 25 kişinin sığmayacağı yere 100 kişiyi sıkıştırmışlar berbat bir ortam. Maç boyunca küfürün "k" sini etmedik, etmeye çalışanı durdurduk ama hamsisinden, köpeğine edilmedik küfür, hakaret kalmadı bize, ülkeyi kurtarması beklenen, suçsuz olduğu söylenen lise öğrencileri tarafından. Maç bitene kadar da hiçbirşey olmadı, maç bitimiyle tasvip etmesekte zaten salonun resmen içinde olan tribündeki arkadaşlarımız üst taraftaki rakip tribünle atıştı bir iki şişe aşağıdan yukarı yukardan aşağıya atıldı vs. Ayağı kırılan denmiş, arkadaşımız kırık ayakla maça geldi alçılıydı zaten yani orada olan birşey değil. Yemin ederim yapılan terbiyesizlik.

Bandırma denmiş. 8-10 milyon Trabzonsporlunun 7 milyonu Trabzonspor'un Bandırma'da maçı olduğunu bile bilmiyoken biz köyün delisi taa Bandırma'ya gittik destek olmak için, işimizden gücümüzden kısarak. Hiç ama hiçbirşeyde olmadı Allah biliyor.

İnsan eleştirmeyi bilirse özeleştirinin kralını yaparız biz. Bi insan herşeyin sorumlusu o öküzlerdir yazarsa artniyetlidir. Yaptığımız güzel şeyleri onaylayıp birkere teşekkür etseniz, üstüne güzel bir uslupla eleştirinizi belirtseniz en ufağından en büyüğüne herkes sizden özür dileyebilir.

Burda serseri olduğumuzu düşünen en bilgilisinden daha fazla okumuşluğumuz, görmüşlüğümüz, bilmişliğimiz var elhamdülillah. Cengiz Abi sana çok büyük saygım vardı ama yemin ederim sen çok büyük provakatörsün. Gittiğin maçların hiçbirinde Trabzon diye bağırmayan sen, kıçından ter boşalan, nefessizlikten bayılan, Trabzonspor'u Diyarbakır'ından Edirne'sine hiçbir branşta yalnız bırakmayan senden yaşça küçüklere karşı hem insanları fişliyorsun hem de yaptığı olumlu şeyler hakkında pozitif hiçbirşey yazmıyorken, negatif birşey kolluyorsun. Acaba geçen sene Trabzon'da tribünde adam bıçaklandığında bu kadar gür çıkıyor muydu senin veya burda fırsat kollayan provakatörlerin sesi.

Bu grup elindeki 6-7 tane atkıyı internette 5 er liradan satan, cep telefonunun taksidi bitmemişken maça gidebilmek için onu elden çıkaran, 1 liralık kolayı acaba içmesem mi maça gitmem lazım diye cebinde tutan, geliri senden veya sen gibilerden çok daha az, birçoğunun yaşı senden çok ufak insanların oluşturduğu bir grup. Evinde digitürk olmayanların apartmanın altındaki kahveye gitmeye üşendiği bir ortamda en az 50 kişi en uzak deplasmana giden kardeşlerin oluşturduğu bir grup.

Yarına çıkacağımızın garantisi yok, bizim içimiz rahat. Sizin de rahatsa sıkıntı yok. Allah'ın görmediği de bilmediği de yok.

Cengiz Çubukcu
07.01.2013, 07:29
Huseyin kardesim olaylarla alakam olmadigi halde ben provakator oluyorum ve taraftar olmuyorum oyle mi? Gittiggim maclarda Trabzonspor diye bagirmiyormusum eyvallah!! Selametle kardesim...

Hüseyin Sahtiyan
07.01.2013, 08:53
Bandırma - Trabzon Basket maçı için sen evinde biz yoldayken sen buraya eyvah gene olay yapacaklar yazıyorsan bu provakatörlükten önce terbiyesizliktir abi.

Beni burada çok insan tanır, ben buradaki insanlarla Çanakkale'ye de, Bolu'ya da geldim. Birçok kere kahvaltıya, iftara çeşitli organizasyonlara katıldım. Belki 100 kere halısaha maçına geldim. Bir tek kişi çıksın bana saygısızlık yaptığımı söylesin milyon kişiyi yüzüme tükürtürüm. Ama dayanamadım yani, grubun her adı geçtiğinde maaşlı eleman gibi sorunun "s" si yokken yaratıp insanları fişlemelerinize.

Ayrıca hiç ama hiçbir şeyden haberi olmamasına rağmen buradaki iki mesajı okuduktan sonra "öküzler" kelimesini kullanabilen çok saygıdeğer, terbiyeli beyefendinin mesajı nasıl hala silinmemiş o da ayrı sıkıntı.

İki üç kişiyi eleştirebilirsiniz, eleştirinin dozajı vardır ayrıca. Henüz maç başlamadan, insanlar Bandırma'ya maç için yola çıkmışken sen "eyvah dikkatli olalım olay çıkacak" yazarsan bunun adı eleştiri olamaz. Grubun barındırdığı binlerce kişiye ayırt etmeden hakarettir bu.

Cengiz Çubukcu
07.01.2013, 10:34
Huseyin sana daha once de soyledim seni kisisel olarak ve ortak anilari yasamis biri olarak ayri severim ve senin oldugun grubun icinde bunlar nasil olur sasiriyorum...asla kimsenin arkasindan konusan biri degilim hata varsa acikca ifade ederim...bundan sonra da maca gidecegim, tezahurat yapmayacagim :) hatta bu sefer maci sizinle izleyecegim...tamam mi?

Taner Uykuçeken
07.01.2013, 12:03
vah be Cengiz abi,
sen provakatör oldun bense Gurbetçi gençlere sallamak için birilerinden para alan biri
neden sadace artık biraz sakin olun
sevginiz TRABZONSPOR'a zarar vermeye başladı dediğimiz için

Hüseyin Sahtiyan
07.01.2013, 14:06
vah be Cengiz abi,
sen provakatör oldun bense Gurbetçi gençlere sallamak için birilerinden para alan biri
neden sadace artık biraz sakin olun
sevginiz TRABZONSPOR'a zarar vermeye başladı dediğimiz için
Yaşın hürmetine abi derim ama saygı duymam. Yazımı yazarken seni beynimin hiçbir yerinde not etmedim. Maaşlı elemandan kasıt sen değilsin, aslında sensin de senden başka fırsat bekleyenler de dahil sana.

Huseyin sana daha once de soyledim seni kisisel olarak ve ortak anilari yasamis biri olarak ayri severim ve senin oldugun grubun icinde bunlar nasil olur sasiriyorum...asla kimsenin arkasindan konusan biri degilim hata varsa acikca ifade ederim...bundan sonra da maca gidecegim, tezahurat yapmayacagim :) hatta bu sefer maci sizinle izleyecegim...tamam mi?

Diğer cevabımı ortak vereyim. Yaşını başını almış bizim gibi gençlere örnek olması gereken insanlarsınız. Tekrarlıyorum ben 2. ligde yer alan basket takımını Bandırma'ya desteklemeye gidiyorken kalkıp "olay çıkaracaklar eyvah" diye serseri damgası vurursanız ve ben bunu otobüste uykusuz yarı açık gözlerimle görürsem sana karşı pozitif düşünmem. Senin bu yaptığın benim salonda arkadaşlarım için yaptıklarını söylediğinden daha büyük ayıp, daha büyük terbiyesizliktir.

Sizin eleştiri sandığınız o terbiyesizce ithamlarınız yüzünden burada insanlar grup için öküz kelimesini kullanabiliyor. O grubun içinde bende varım.

Taner Uykuçeken
07.01.2013, 14:25
Yaşın hürmetine abi derim ama saygı duymam. Yazımı yazarken seni beynimin hiçbir yerinde not etmedim. Maaşlı elemandan kasıt sen değilsin, aslında sensin de senden başka fırsat bekleyenler de dahil sana.

Hüseyin benim sözüm sana değildi bize buradan başka yerlerdende (twitter-facebook) mesajlar geliyor... ben bir şeyi yazarken 50 defa düşünüyorum yazıp yazıp siliyorum kimseyi inciltmemek için ama arkadaşların maşaallah.......

Hüseyin Sahtiyan
07.01.2013, 14:41
Abicim ne demek sözün bana değil ya bal gibi bana işte. Senin ve senin gibi yazanlardan ötürü terbiyesizin birisi çıkıp öküz yazıyor. Sorsan ben öküzüm o adam.

50 defa düşünüyorsunuz ama grubun geneline mesajlarınızdan sonra "öküz" yazıyorsa insanlar bence bi elli kere daha düşünün.

Siz şimdi çıkıp "akıllı, kendini bilen insanlardan ricamız yaşı biraz ufak, kalbi hızlı gençleri uyarmaları, aksi takdirde Trabzonspor'da, tribünleri de gelecek adına zarar görecek vs" gibi birşey yazsanız tepki verecekmiydim ben veya mesajı gören başka biri.

Bence yapıcı olun biraz. Beğenmediğiniz çocukların kimisi geleceğini etkiliyor sınavına girmiyor, kimisi okula giderken babasından aldığı 3-5 lirayı biriktiriyor okulda aç duruyor, kimisi maça rahat gidebilmek için sokakta bir liralık kolayı bile alıp içmiyor vs. vs. Diyarbakır'da da Trabzonspor bayrağını dalgalandırıyor Edirne'de de hem de her branşta, Allah kuluna biat etmeden. He tüm bunlar onlara tribünde huzursuzluk hakkı elbette vermiyor ama yapıcı olursa karşısındaki insanlar gün geçtikçe yaşları büyüdükçe onlarda bazı doğruları daha rahat görebilecek.

Cengiz Çubukcu
07.01.2013, 16:00
Huseyin bandirma macina giderken aman dikkat bir olaya mahal vermeyin demisim..eger alindiysaniz ozur dilerim...terbiyesi kelimesini ise asla ve kat'a kabul etmiyorum...

Hüseyin Sahtiyan
07.01.2013, 20:08
Ben niyetten bahsediyorum. Konuyu çok uzattık insanları da rahatsız etmeyelim, herkesin vicdanı rahatsa sorun yok. İyi akşamlar.