PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerçek Düşman Kim? Uyanın!

Reha
28.10.2004, 11:39
Uzun süredir dile getirmek istedigim bir hadiseyi sn.Yusuf Reha adasimin yazisindan sonra dile getirmeyi uygun buldum.

Biliyorsunuz ki Türkiye liginde kagit üstünde Trabzon'un 3 rakibi vardir.Önemli olan hangisinin daha çok zarar verdigidir.Bu baglamda iki farkli platformda degerlendirmeliyiz bu rekabeti...

Birincisi tribünlerin yani bizlerin düsmani; kim mi? Tabi ki Fenerbahçe...Neden? Her sampiyon oldugumuzda onlar ikinci,onlar sampiyon oldugunda biz ikinci; en azindan bir dönem...
Ya da 95-96 yili sendromu,Ali Sen hadisesi...
Ya da en çok taraftar onlarda diye...
Ya da renginden...
Ya da kara kasi,kara gözünden...

Ikincisi daha marjinal daha objektif taraftar gözünden; kim mi? Galatasaray Neden? Aslinda son 10 sezonda hakem hatasiyla bizden en az 5 maç aldigi için...
Ya da "dost" kulüp ayagiyla talip oldugumuz futbolculari çaldiklari için...
Ya da Trabzonlu yöneticileri Trabzondaki maçlarda "hatir sikesi" istedikleri için...
Ya da Fenerbahçe'yi öne sürerek; gerçek yüzlerini bilinçsiz taraftardan gizledikleri için...
Ya da 2 sene önce 2000 taraftarimizi Istanbul'un çesitli semtlerine dagittirarak ; suçu adice valiligin üzerine attiklari için...

.................................................. .
Aslinda sayacak çok neden var.Ama artik tribündeki ve evdeki taraftar gerçek düsmanini görmelidir.Taraftar politik olmalidir.AB gibi iki yüzlü hatta 3 yüzlü olmalidir.

*Trabzona gelen Fenerbahçe taraftarlari olgunca karsilanip,yemek yedirilmeli"ayaga kalkmayan cimbomlu" deyip toplu tezahurat yapilmali...
*Kadiköydeki maçta ayni uygulama yapilmali...
*Fenerbahçe Zorlu hotel'de konaklamali; biz küfür ve tasla degil , futbolla onlari yenmeli, sonra uçaga kadar sirtlarini sivazlayarak uçaga bindirmeliyiz...
*Kadiköy'de ayni sekilde onlari yenip, fenerli topçulari maç sonu tribüne çagirmaliyiz...(önemli olan ne kazandigindir,ne kaybettigin degil)
*Herkes çevresindeki Fenerli akraba ve arkadaslariyla aslinda Galatasaraydan nefret ettigini konusmaya baslamali, yavas yavas bunu topluma lanse etmeli...
*Yöneticiler Fenerli yöneticilerle ugrasmayi birakip ; GS'li yöneticilerin kasinin üstünde göz aramali...
*Tüm Trabzonsporlular son 10 senede gerçekten Trabzonspor'a kimin daha çok zarar verdiginin bilincine artik ulasmali...

Düsmanlarini içten yikmalisin,birine dost birine selam arkadasi birine düsman olmalisin...

Olmalisin ki Sampiyonluk Istanbul disina çikmasin diye geçen sene oldugu gibi birbirlerine yatmasinlar(besiktas geçen sene her türlü Feneri yenerdi)...

Olmalisin ki bu çarpik düzeni,bu hiyerarsiyi, bu kapitalizm'i,bu mafya düzenini içten yikasin...

Olmalisin ki GERÇEK DÜSMANINI görebilesin!!!!

Saygilarimla

Reha DILEGE

MeKanSiZ
28.10.2004, 11:46
güzel söylüyosun ama biz bi kere fenerbahçeyi sevmiyoruzz..onlarda bizi bunlari nasil kabul edebilirizki..tamam fener düsmanimiz onun yanina galatasarayida koyariz 2 takimi da ayni sekilde davraniriz..Nasil olur?

Guests
28.10.2004, 11:47
febe ile ilgilisöyle davranalim dediklerinekatilmiyorum o dediklerin hiçbir zaman olmaz ve insallahda olmaz.

sevmeme nedenlerine gelince hepsi dogru. özellikle gesenin gerçek yüzünü geçen sene görenler okumali. ben esenler oturuyorum beni pendikte biraktilar o saatte geri döndük ayiptir. ama hiçbir zamanda o takimlardan birini sevmem sevmiyecemde.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

trabzonspor1
28.10.2004, 11:52
reha abi çok güzel yazmissinda biz bu gayse düsmanligini febeye yalakalik yapmadanda yapabiliriz.

hem bizim taraftar öyle karsilama agirlama islerini yapmaz. buna bende dahilim. ama diyosanki yapiyonuzda ne oluyo sende haklisin. ama bu haklilik kesinlikle istanbul dostlugu olmamali. onlar 3-4 takimsagerisi anadoluda. onlara abilik yaparak futbolcu alisverisini(eziklerden)daha iyi yaparak vs...

kadirsa_2000
28.10.2004, 12:19
Abi eline saglik, güzel yazmissin. Dogrudur, biz hep bugüne kadar dürüstlügümüzden, yanar döner olmayisimizdan, dobraligimizdan çok kaybettik ama olsun biz özümüzü kendimizi kaybetmeyelim, her durum bir sinav. Herseyin hayirlisi, biz Allah'in izniyle alnimizin akiyla sampiyon olacagiz.

Harun
28.10.2004, 12:20
Reha abiyazilarin çok hos ama maalesef benim içimdeki fener nefretini silemez.Bu demek degildirki cimbomu göz ardi edelim hayir ayni nefreti ona karsida gösteririm.Ama sunu untmamak gerek Trabzonlu olan gs amigosunu kendi trübünümüze alarak onlara düsman olamayiz nedemek istedigim anlasilmistir insallah. Edited by: Harun

selçukabi
28.10.2004, 12:25
Üçününde birbirinden farki yoktur arkadaslar, biz 95 96larda gayse manchester ile oynarken de manchaster lehine tezahüratlar yapiyorduk...mesela.yanliz söyle bir durum var bunu bütün trabzonsporlu taraftarlarin kabul etmesi lazim ve ayrica bizim buna baskalarina ispat etmek gibi bir zorunlulugumuz olamaz isteyen anlar istemeyen siittir olu gider iste o kadar..

Emorfo
28.10.2004, 16:49
En büyük düsman belli 3 kardesler ve abileri olan tff...

birinden daha fazla nefret etmek için ötekine yaklasmak çok saçma. hepsine ayni sekilde davranilmali kafalari gözleri yarilmali smileys/smiley4.gifEdited by: Emorfo

SDanışmaz
28.10.2004, 16:58
En büyük düsman belli 3 kardesler ve abileri olan tff...

birinden daha fazla nefret etmek için ötekine yaklasmak çok saçma. hepsine ayni sekilde davranilmali kafalari gözleri yarilmali smileys/smiley4.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ATMACA61
28.10.2004, 17:23
arkadaslar reha abinin demek istedigi su benim anladigim feneri kullanalim hem bizim gs düsamanligimiz ortaya çikar hem de fener bundan cesaret alarak daha çok gsnin üzerine gider.anliyacaginiz bir tasla iki kus hesabi.birde ben turgay kirani ve ergun gürsoyu öldürsem kaç yil yerim saygilarimla..........

Erhan|TS
28.10.2004, 18:25
Gs Fb Bjk

benim Için 3'ününde Bir Birinden Farki Yoktur Ezelden Beri Olmayacaktirda.. 3'ÜN dE ta..!

ZEKAI
28.10.2004, 22:09
arkadaslar bu gune kadar fener sampiyon olmasinda kim olursa olsun diyip durduk ama benim icin artik bu degisti geyse sampiyon olmasinda kim olursa olsun.....

yeter ya artik uyanin biz digerlerini sevelim demiyoruz ama geyseyede artik haddini bildirelim.neymis onlarin tribun lideri trabzonluymus banane kardesim bana hayri olmayan lideri ben ne yapim.

#10 Fietra
28.10.2004, 22:33
Anti-Bizans

Hep Anti Tam Antismileys/smiley1.gif

İleli
29.10.2004, 00:40
Gs Fb Bjk

benim Için 3'ününde Bir Birinden Farki Yoktur Ezelden Beri Olmayacaktirda.. 3'ÜN dE ta..!

Muhalif
29.10.2004, 02:38
aslinda reha abinin yazdiklarina katiliyorum.. fakat fb ile yakinlasmak onunla esit güce sahip oldugumuzda mümkün olur ancak.. aksi takdirde su an yönetim ve taraftar babinda böyle bir ise girissek hemen -fb ye yalakalik yapiyorlar diye söylentiler olusacak diger kulüpler tarafindan- bir baska konuda da yazdigim gibi süpürülmemek için süpürgenin sapina yapismis olarak mütalaa edilecegiz... ayrica fb taraftari ile bizim taraftar arasinda süregelen rekabette de -bizim büyüklügümüzü kabul ettiler sonunda- türü laflar ortaya atilacaktir fb taraftarlarinca.. ve bu durum ben dahil en mantikli taraftarimiz da çileden çikarmaya yeter...

ha bu sene bir sampiyon olsak.. ne bileyim daha güçlü bir yönetim olustursak ve fb ile seneye sl de birlikte olsak belki bu tür bir yakinlasma her iki taraf için de makyevelist mantikla iyi olacaktir.. ama dedigim gibi önce sartlarin esitlenmesi en azindan esite yakin olmasi gerekiyor bence..

TSMareNero
29.10.2004, 03:39
bende böyle bir yaklasima kesinlikle karsiyim. olmayacak duaya amin demek istemeyelim. bence TRABZONSPOR taraftarlari arasinda birilerine karsi sempatide duyulmamamaktadir. eger gercekten yüregini vermisse bu takima tabiiki. bizim düsmanlarimizi secme geregimiz de yoktur aslina bakilirsa. ben herzaman söylerim, hepsi ayniananin picleridir. kesinlikle ayrim yok.

son olarak biz basit bi anadolu takimi degiliz. bizTRABZONSPOR´uz. kimseye yalakalik yapamayiz.

birde su anadoluya agabeylik konusuna gelince, kime agabeylik yapacagiz ; antepemi, diyarbakirami, gencleremi, denizliyemi.... sayabilirimde sayabilirim. hepsi febenin evlatlari degilmi zatensmileys/smiley7.gif

My
29.10.2004, 05:08
Olabilecek en son sey bir Trabzon' lunun bir fenerli futbolcunun sirtini sivazlayaraktan onu yolcu etmesi smileys/smiley36.gifBenim aklima Antep yada Gençler geldi bu anlatilanlardan. Ikiside naklen yayin gelirlerimizden daha fazla pay kapabilmek için fenere felan bu tip yaklasimlari her zaman yapiyor. Ne biliim belkide akilli davranmamiz gerekiyor gibi bir seyler söylenmek istendide benmi anlamadim amabizim kimselere bir seyi anlatmaya ihtiyacimiz yok diye düsünüyorum. Onlar zaten birbirlerinin en büyük düsmani vede dostu. Ne bizim için birbirlerinden vazgeçerler nede bizim için birbirlerini keserler. Onlar o düzenin yolcusu biz iseboyun egmemenin temsilcisi.Yani kisacasi bu çok ters geldi bana. Yakistiramiyorum takimimi ve taraftarimi ben böyle biseyi...

Guests
29.10.2004, 08:36
su basligi kapatsak artikda diger forumlarda alay konusu olmasaksmileys/smiley5.gif

TORUN
29.10.2004, 10:43
Üçününde birbirinden farki yoktur arkadaslar, biz 95 96larda gayse manchester ile oynarken de manchaster lehine tezahüratlar yapiyorduk...mesela.yanliz söyle bir durum var bunu bütün trabzonsporlu taraftarlarin kabul etmesi lazim ve ayrica bizim buna baskalarina ispat etmek gibi bir zorunlulugumuz olamaz isteyen anlar istemeyen siittir olu gider iste o kadar..

Selçuk abi, abi gibi degil kabadayi gibi yazmissin. Kimi nerden niye kovuyorsun?Uslubunda sana çok yakismis.......

kadirsa_2000
29.10.2004, 12:29
En büyükdüsmanlar içimizden çikti, aramaya ne hacet. Ya su ergun Gürsoy'un, dedikleri yaptiklari bini asti. En sonuncusuda Trabzon Kültür Dernegi'nde gs'li muhabirlere yemek. Buna kim dur diyecek ya. Nasil bir insan bu adam yaa, nasil bir tür, nasil bir çesit.smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Dergimizin 13. sayisi olsa gerek; eski baskanlarimizdan Mustafa GÜNAYDIN ropörtajinda "TRABZONSPOR'U asil yikanlar hep kendi içinden çikmistir." diyerek ne kadar dogru demis. Her bizans kulübünün bünyesinde, yönetimin yüksek kademelerinde içimizdenen azbir hain var, istisnasiz.

ikrime_61
29.10.2004, 13:03
bencede reha DILEGEkardesimiz cok onemli bir olayi karistirdi .Istanbullu takimlarinbirbirlerine mac verdigini bilmeyen yok oyle degil mi?Onlarda birbirini kayirma var.B en olmasam bile o olsun diyor.Peki bizde bu varmi yok bizim bir yerde kazanip bir yerde kabettigimiz noktada bu bizim sampiyonlugumuz alin teriyle savasarak hak ettik onlarinsa hak ettigi pek solenemezsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

FANATIK61
29.10.2004, 13:05
Asagi Bak

Anti Istanbul

Hersey ortada

Faik Yılmaz
29.10.2004, 14:01
Uzun süredir dile getirmek istedigim bir hadiseyi sn.Yusuf Reha adasimin yazisindan sonra dile getirmeyi uygun buldum.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
Biliyorsunuz ki Türkiye liginde kagit üstünde Trabzon'un 3 rakibi vardir.Önemli olan hangisinin daha çok zarar verdigidir.Bu baglamda iki farkli platformda degerlendirmeliyiz bu rekabeti...<O:P></O:P>
Birincisi tribünlerin yani bizlerin düsmani; kim mi? Tabi ki Fenerbahçe...Neden? Her sampiyon oldugumuzda onlar ikinci,onlar sampiyon oldugunda biz ikinci; en azindan bir dönem...<O:P></O:P>
Ya da 95-96 yili sendromu,Ali Sen hadisesi...<O:P></O:P>
Ya da en çok taraftar onlarda diye...<O:P></O:P>
Ya da renginden...<O:P></O:P>
Ya da kara kasi,kara gözünden...<O:P></O:P>
Ikincisi daha marjinal daha objektif taraftar gözünden; kim mi? Galatasaray Neden? Aslinda son 10 sezonda hakem hatasiyla bizden en az 5 maç aldigi için...<O:P></O:P>
Ya da "dost" kulüp ayagiyla talip oldugumuz futbolculari çaldiklari için...<O:P></O:P>
Ya da Trabzonlu yöneticileri Trabzondaki maçlarda "hatir sikesi" istedikleri için...<O:P></O:P>
Ya da Fenerbahçe'yi öne sürerek; gerçek yüzlerini bilinçsiz taraftardan gizledikleri için...<O:P></O:P>
Ya da 2 sene önce 2000 taraftarimizi Istanbul'un çesitli semtlerine dagittirarak ; suçu adice valiligin üzerine attiklari için...<O:P></O:P>
.................................................. .<O:P></O:P>
Aslinda sayacak çok neden var.Ama artik tribündeki ve evdeki taraftar gerçek düsmanini görmelidir.Taraftar politik olmalidir.AB gibi iki yüzlü hatta 3 yüzlü olmalidir.<O:P></O:P>
*Trabzona gelen Fenerbahçe taraftarlari olgunca karsilanip,yemek yedirilmeli"ayaga kalkmayan cimbomlu" deyip toplu tezahurat yapilmali...<O:P></O:P>
*Kadiköydeki maçta ayni uygulama yapilmali...<O:P></O:P>
*Fenerbahçe Zorlu hotel'de konaklamali; biz küfür ve tasla degil , futbolla onlari yenmeli, sonra uçaga kadar sirtlarini sivazlayarak uçaga bindirmeliyiz...<O:P></O:P>
*Kadiköy'de ayni sekilde onlari yenip, fenerli topçulari maç sonu tribüne çagirmaliyiz...(önemli olan ne kazandigindir,ne kaybettigin degil)<O:P></O:P>
*Herkes çevresindeki Fenerli akraba ve arkadaslariyla aslinda Galatasaraydan nefret ettigini konusmaya baslamali, yavas yavas bunu topluma lanse etmeli...<O:P></O:P>
*Yöneticiler Fenerli yöneticilerle ugrasmayi birakip ; GS'li yöneticilerin kasinin üstünde göz aramali...<O:P></O:P>
*Tüm Trabzonsporlular son 10 senede gerçekten Trabzonspor'a kimin daha çok zarar verdiginin bilincine artik ulasmali...<O:P></O:P>
Düsmanlarini içten yikmalisin,birine dost birine selam arkadasi birine düsman olmalisin...<O:P></O:P>
Olmalisin ki Sampiyonluk Istanbul disina çikmasin diye geçen sene oldugu gibi birbirlerine yatmasinlar(besiktas geçen sene her türlü Feneri yenerdi)...<O:P></O:P>
Olmalisin ki bu çarpik düzeni,bu hiyerarsiyi, bu kapitalizm'i,bu mafya düzenini içten yikasin...<O:P></O:P>
Olmalisin ki GERÇEK DÜSMANINI görebilesin!!!!<O:P></O:P>
Saygilarimla<O:P></O:P>
Reha DILEGE

bu kadar açik yüreklilkle fikirlerini açikladigin için tskkür.bu kadard adegil ama onlari centilmence karsilayalim derim.ama sirtlarini sivazlamayada hayir derim.smileys/smiley16.gif

unyelimetin
30.10.2004, 01:28
<DIV =PhorumReadText>Bence üç sülük de ayni derecede zarar verebilecek konumdadir.

Ancak bizim sampiyonluklarimizi yasadigimiz yillarda sadece fener sampiyon oldugundan,kaçirdigimiz sampiyonluklarda devamli fener ile çekistigimizden ve bence en önemlisi medyanin bizi fener düsmani gibi göstermesi ile olaylari abartmasinin zararini biz daha çok çektik.

Bu nedenlerden dolayi 1. derecede düsman mi demek dogru olur yoksa baska bir tanimlama mi yapmak gerekir bilmiyorum ama ilk fener geliyor.</DIV>

Ziganoyli-61
30.10.2004, 04:12
ey millet, ey cemaat, ey ahaali

ne feneri, ne gs'si yaa

bize bizden baska kimsenin faydasi yoktur arkadaslar.

sen istedigin kadar onlarin yoluna git, merhametli davran ve

misafirperver ol, zamani geldimi sen en büyük düsmansin.

TRABZONSPORUN ve TRABZONSPORLU'larin bir cizgisi vardir, ve bu da bellidir. biz tek basimiza devletiz, cünkü anadolu takimlari

bile hainlik yapiyor. neden? onlar da birer BIZANS yavrusu.

babam her zaman, oglum "DÜNYA TÜRK MILLETINI SEVMEZ,

TÜRK MILLETI DE TRABZONLU'LARI SEVMEZ", ona göre adim at.

Bize yalakalik yakismaz arkadaslar.

TRABZON IS DIFFERENT

My
30.10.2004, 04:25
Cuma günkü milliyet gazetesine bakanlar muhakkak görmüslerdir. Kazim Kanat' in sike yazisi. Solda ortada fener isteseydi geseyi 2. lige düsürürdü diyor. Senesini hatirlamiyorum ama fenerin gesei nasil hatir sikesiyle ligde braktii yaziyordu. Averajla ligde kalmislar o sene gay-se liler. Bu ve bunun gibi o kadar çok delil varki. Atalarimiz ne demis arkadaslar '' köpek köpegi isirmaz '' . He bu arada sebepleride fenerlilerin eger gay-seliler 2. lige düserse bu onlarin zararina olurmus...!!! Varin gerisini siz düsünün...

Reha
02.11.2004, 21:31
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Anlatmak istedigimi %90'lik bir kesim anlayamamis galiba yine...Neyse siz bildiginizi okuyun; Fener en büyük düsman derken GS arkadan bizi "iyi etmeye" devam etsin...

Not:Artik cevap yazmayin,baslik amacindan sapti çünkü...</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Lazio61
02.11.2004, 23:49
arkadaslar bize fenerden dost olmaz.ayrica cimboma saldirmak içinde denize düsen yilana sarilir misali düsmannimizda olsa feneri kullanmak büyük trabzon taraftarina yakismaz..fenere herzaman ki gibi davraniz yaninada gs yi ekleriz..ayrica banane cinconun trabzonlu amigosundan,yöneticisinden..benim için trabzonlu olmasi degil,TRABZONSPORlu olmasi önde gelir...ergün gürsoy trabzonluymus banane yaaaa....trabzonluysa gelsin trabzonspora yardim yapsin cincona degil...

1-fenerbahçe

2-cincon

o kadar iste.ikisinede ayni muamele yapilacaktir.

Lazio61
02.11.2004, 23:52
arkadas dogru söylüyorsun...fener maçinda fener aleyhine bagiririz..sonrada cincono yükleniriz..

My
03.11.2004, 03:23
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Anlatmak istedigimi %90'lik bir kesim anlayamamis galiba yine...Neyse siz bildiginizi okuyun; Fener en büyük düsman derken GS arkadan bizi "iyi etmeye" devam etsin...

Not:Artik cevap yazmayin,baslik amacindan sapti çünkü...</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

greywolf arkadasim. Bastan ii baslamissinda bana kalirsa o siraladiin neler yapilmasi gerekiyorlara millet takildi. Biraz farkli bir görüs olmus ama asil anlatmak istediin orada güme gitmis diye düsünüyorum. He benim fikrim ise; bu Istanbul takimlarinin hepsi ayni. Ne fenerin galatasaraydan, ne galatasarayin bjkdan, nede bjknin fenerden farki var. Ne bizim kafamiz onlarla uyar nede onlarinki bizim kafamiza. Biz doorulari görerekten kendi isimize bakarsak diye uzar gider düsüncelerim smileys/smiley1.gif

gultekinsurul
03.11.2004, 10:24
Aslinda ben greywolf kardesime katiliyorum söyledikleri çok dogru. gs bize her zaman daha fazla zarar vermistir. ama bende üç bizans eniginin birbirinden farkli olmadigi konusunda hem fikirim.

Oğuz
03.11.2004, 10:25
trabzon sampiyon olamayacaksa gs sampiyon olsun diyen bir çok trabzonsporlu taniyorum. bu gs sevgisinin trabzonspor kurulmadan önceki yillara dayandigini hepimiz biliyoruz. en basitininden benim babam, amcam, yabi bir iki kusak üstümdeki tanidiklar eskiden gsli olduklarini söylerler. bunun için trabzon olmazsa gs sampiyon olsun yaklasimina bir nebze anlam verilebilir, hosgörüyle yaklasilabilir.

ancak köprünün altindan çok sular akti, düzen degisti, futbol artik eskisi gibi sahada yüregiyle mücadele ederek oynanmiyor. bunu da hepimiz biliyoruz..

ve ben, fenerden ne kadar nefret ediyorsak, gsden de en az o kadar nefret etmemiz için yeterince nedenimiz olduguna inaniyorum. bu nedenleri görüp de, trabzon sampiyon olmayacaksa gs sampiyon olsun diyen zihniyetlerin trabzonsporlulugundan kusku ederim..

TORUN
03.11.2004, 10:29
Arkadaslar ortada bir gerçek var öyle yada böyle GS yillardir bizden bir sekilde yararlandi. Hele son 7-8 sezonki durum içler acisi. Simdi biz burda feneri ön plana çikararak veya GS'ye inat fenerle kurulacak dostlugunbize kazandiracagihiç bir sey olmaz.Fenerin böyle bir isin içndeolmasi bizim lehimizden çok aleyhimize olacagida bir gerçektir.

Burda yapilacak is, geçmise bakarak, futbolda dostluklarin ne sekilde kurulmasi gerektiginintespiti yapilarak, GS'le yapilacak ilk maçta, önce saha disindaki faktörleri harakete geçirerek artik geçmiste yapilanlarin aci bir hatira olarak bizlere çok sey kaybettirdigini ancak,çok pahali bir tecrübe kazindigimizin da sinyalleri gübür gümbür verilmeli ve daha sonra türbünlerdeki o GSsuskunlugu son bularak, gerekli destek fener maçlarinda oldugu gibi takima verilmeli, hasilati ve hesabidasahada oynayan kardeslerimiz kesmeli hepsi bu.

gultekinsurul
03.11.2004, 10:57
arkadaslar insallah istanbulda ki maçta, geçen sezon oldugu gibi dürecez defterlerini.

selçukabi
03.11.2004, 11:03
evet arkadaslar en yakin maç olan ankaragücü maçinda tezahüratlarimizla bu konuyu realize edecegimizden kimsenin kuskusu olmasinsmileys/smiley2.gif

oskayb
03.11.2004, 14:43
arkadaslar, bu konuyla ilgili olgulari altalta yazarak bilinçlerimizi berraklastirmaya ihtiyacimiz var.

öncelikle ist. takimlarina ve onlara karsi genel durusumuza söyle bir bakarsak;

istanbul takimlari arasinda fenere olan özel antipatinin sebepleri;sampiyon oldugumuz yillarda daha çok bunlarla yarismamiz ,ali sen vb. kisilerin geçmis dönemde ve her firsatta yaptigi yavsakliklar ve saibe.

galatasaraya olan daha toleransli yaklasim ise geçmisteki idmanocagi olgusundan,sampiyonluk yarisindan uzak geçen yillardaki anti fener yaklasiminin asiriya vardirilmasindan,gs'nin avrupadaki bilinen basarilarinin gs'basarilarindan önce bu misyonu tasiyan ve halen de gs'den sonraki en basarili ve delikanli maçlari oynamis olan takimimiz taraftarlarinca(yani bu gururu ve duyguyu bilen)takdir edilmesinden kaynaklanmaktadir.

bjk'nin pozisyonu ise sampiyonluk yarisi yaptigimiz yillarda bize rakip olamayacak kadar kötü durumda olduklarindan ve daha sonra ise biz kötü dönemlerimizi yasarken de onlar basa gürestiginden aradaki düsmanlik ve rekabet unsurlari digerlerine göre daha silik kalmistir seklinde özetlenebilir.

bu noktalari tesbit ettikten sonra bunlara karsi alinacak tavir ve durusumuz ne olmalidir ?

1-öncelikle büyük oldugumuz bilincinihiçbir zaman kaybetmemeliyiz.(samp. yarisinda olsak da olmasak da hatta bir 20 sene daha sampiyon olamasak da))

2-bu bilinçten hareketle birileriyle rekabet ederken digeri veya digerleri ile yaklasalim fikri yanlis ve sakattir.(bilinçlerimize ve büyüklük imajimiza zarar vermektedir ,geçmiste malesef bu tür olumsuz yaklasim örnekleri sergilenmistir)

3-tabiki dönemsel olarak birinden birisi ile rekabet daha ön planda olacaktir ,örnegin bu dönem bence hem geçmisin yanlis imajini degistirmek hem de bu sene 100. yil safsatasi ile su veya bu sekilde sampiyon olmaya çalisacagi için gs ile rekabetin ön plana çikarilmasi gereken bir dönemdir.

ancak daha önce de vurguladigim gibi bunu yaparken ne fb'yi ne bjk'yi unutalimve onlarla olan rekabetimizde trabzonspor imajini zedeleyecek herhangi bir tutum almayalim.

unyelimetin
06.11.2004, 12:32
Az düsman çok düsman meselesi degil zaten olay Reha.sordun biz de düsüncelerimizi yazdik buraya,öyle kizip daha cevap yazmayin demek de ne oluyor.Ayip ediyorsun!

Hepsi dümanmi,düsman bitti.Bizim amacimiz gs ile adimizin diger sülükler gibi degil de farkli anilmasindan dolayidir.Tepkimiz bunadir ve bu konuda seninle hemfikirim.Ancak bu duruma bizim gibi tepki veren camianin önde gelen isimleri yok ne yazik ki.Yine yazik ki E.Gürsoy denen adinin Istanbul'da Trabzonlular Dernegi baskani olmasini da Trabzonlular salamislardir.Millet de tabiki konusacak.

Ama bu durumu düzeltmenin zamani geldi!

umraniye
09.11.2004, 20:00
bencede en büyük düsman galatasaray yilladir kahpelik yapiyor

POYRAZ
09.11.2004, 21:12
bence üc istanbul takimlarida dusmanimizdir,buna birde yazili ve gorsel basini ekleyin

Muhalif
13.11.2004, 00:32
bu konuya yakin bir konu bugün bazi gazetelerde vardi... sanirim bir sitede trabzonsporlular arasinda anket yapilmis.. trabzon sampiyon olursa 2. takim kim olsu diye... bu anketi açanlarin iyi niyetinden süphe ediyorum bir defa.. zira biri bana hangi takimlisin diye sordugunda ve trabzonspor cevabini aldiginda ardindn tamam da ist. takimlarindan hangisini tutuyorsun dediginde suratinin ortasina bir yumruk atasim geliyor.. sanki onlardan birini tutma zorunlulugumuz varmis gibi.. herhalde bu tür sorulara son zamanlarda gereken tepkileri verdik ki taraftar olarak adamlar çaktirmadan yukaridaki soruyu kullanarak yine kendilerine malzeme çikarmislar! bu anketi açanlar trabzonspor lu mu bilmem ama üsenmeyip oy kullananlar trabzonsporludur diye tahmin ediyorum...

sonucu merak mi ettiniz? %45 oy alan takim hangisidir sizce?

konu basligini tekrar okuyun....

kadirsa_2000
13.11.2004, 01:44
Asil düsmanlar belli, orayi geçtik ama birde bu düsmanlara çanak tutanlar var. Fakat onlarda çanak tutanlari disarida ariyor, kendi yaptiklari islerden bihaber bir sekilde.

Geçen gün TFF'nin basin toplantisindan sonra bir TFF yetkilisi diyorki: "Ligde sike var diyorlar, bizde bu konuda arastirmalarimizi genis kapsamli olarak baslattik ama bu iddiayi atan kulüplerimizin bize delilleriyle yardimci olmalari lazim." diyor. Lafa bak! Ya arkadas sikenin alasini TFF döndürüyor, sen kulüplerden delil istiyorsun.

Oooof of ne olacak bu isler, Allah hayirlisini versin.

yakup midi
13.11.2004, 03:35
arkadaslar 95_96 da noldu galatasaray sami yen deki maçta bize kasti maç berabere bitti.ama o maçt galatasaray seyircisi bizi destekledi.2 yil önce galatasaray yönetimi bizim taraftari stattan çikarttirdi.galatasaraylilar yuh çekti yönetimini protesto etti.geçen sene maçtan sonra arif ne dedi biz sampiyomluk yarisi felan anlamayiz en büyük cimbom dedi.peki ben soruyorumsize bi zniye bu ezik muhabbetleri yapiyoruz.yok gs den nefret yok bjk den nefret yok fb felan.ya onlar kim ben niye nefret edeyim.sevmem kardesim sevmiyorumda hiç birini.ben trabzonsporum çikarim oynarim topumu alirim maçimi.ben sampiyon olamiyosam kim olmus umurumda olmaz.en büyük trabzonspordur.ben anadolu takimlariyla istanbul takimlari arasindada fark gözetmem.gaziantep fenere 4_3 yenildi gazi antepte kutlama var kardesim.geçen sene denizli yönetimi kendi tribününü satmadimi fenere.bana ne kardesim bunlara takim olmayi takimni sahiplenmeyi benmi ögretecegim.anadolu anadolu diyoruz en çok bize kapanip en çok bize kasmiyomu adamlar.su maçlari hep birlikte izliyoruz yani.bizim meselemiz trabzonspordur biz onunla ilgileniriz kimse umrumda olmaz.herkese ayni tavir.gs taraftarini da gördük iste bu sene de onlar la rakip olunca adamlar biz trabzona her zaman koyariz son 10 senedir hep yeniyoruz felan diyolar yani.yani herkesin sevgisi felan sahte.bu yil biz o gs yi nasil yenemedik soruyorum size nasil gs lilarin avni akerde ayaklari titremez.

bence bizim yok anadolu yok anti fener yok bimem ne...gibi saçma sapan muhabbetlere girmemiz çok saçma ve bize çok zarar verir çok küçük düsüyoruz.ben bizim sampiyonlugumuza katlanabilecek bir takimda tanimiyorum sebattan baska.......samsun ve rize de sevinebilir bizim basarimiza ama baska hiç kimse katlanamaz.istanbul takimlarinin sampiyonlugunu yeglerler yani....bence...

yakup midi
13.11.2004, 03:47
erman toroglu ne dedi:nasil oluyor ben bu trabzonu anlayamiyorum hala bu yarisin içinde dedi para da yok ama firtina dinmedi hala.

nedenmi beyler biz öz futbolcumuzu satmayiz satmadikta.nedenmi kendi trübünümüzü baska seyirciyle doldurmadik para için.nedenmi biz istanbul takimlari kadar anadolu takimlarinca hep kiskanildik.

büyüklük parayla olsaydi gençlerbirligi bizden büyük olurdu büyüklük büyük düsünmekle dogrudan iliskili.biz büyük düsünmeye devam edecez mücadeleye devam edecez ve hele bir sampiyonluk alalim su ara bütün ezik psikolojilerden kurtulup en büyük olacaz biz sampiyon olursak beyler bizden o sampiyonluk kolay alinmaz.

biz sampiyon olursak bizdende parali kulüp olmaz.

sanatik
13.11.2004, 04:22
söylediklerinde haklisin kesinlikle yakup midi.

ezikfb
13.11.2004, 13:50
Öncelikle Tüm Renkdaslara Selam...

Arkadaslar Reha Arkadasimiz aslinda çok düzgün ve yillardir ironiklesmis bir konuya deginmis.Geçmisde yasananlar ve Sampiyonluk adina verilen mücadele sirasinda çogunlukla elimize batan dikene söverken aslinda gerçek tehlikeleri göremedik taraftar olarak...

Ben 1 - 2 senedir mümkün oldugunca objektif bakmaya çalisiyorum ligde yasanan mücadeleye...

Fener eski Fener degil artik...Adamlar her alanda saglam hamleler yapiyor ve profesyonelce bir atilim içersinde mesafeyi gitgide açiyor.Bunu yaparkende kavga ortamina girmeden mesafe katediyor...

Bizim'de Yönetim ve Taraftar olarak ayni sekilde davranmamiz gerek...

Basari için yeni ve devamliligi olan maddi kaynak yaratilmali...

Tribünlerde bilinçli ve sürekli takimina destek veren taraftar modeli olusturulmali...

Simdi Fener taraftarinin tribünlerde yaptiklari ortada...Bunu kiskanmak yerine daha iyisini yapmak için çalisilmali.

Burada Gs'nin asil tehlike oldugu geçmis yillarda yasananlar ile kanitlandi artik.Mesut Yilmaz-Haluk Ulusoy ikilisi devlet imkanlari ile gs'ye büyük destek verdiler.Kimse Fener'e yalakalik yapalim demiyor.Böyle birsey elbette olamaz.Ama sahalarda ve tribünde yasanan mücadeleden çok,saha disinda ve kapali kapilar ardinda yasanan ayak oyunlarini iyi irdelemek ve sakli düsmani görmek gerek.

Er meydanin çikan ve meydan okuyan pehlivandan korkulmaz.Çikarsin mertçe mücadele edersin.Gücün yetiyorsa yenersin.

Asil tehlike sen o meydanda mücadele ederken arkandan baskasinin sana çelme takmasidir.Bunu görmek ve buna dikkat etmek gerek.

Bakin bjk ve gs'li medya bizim maç öncesi fener haberleri ile sürekli onlari karistirmaya çalisiyor.Amaç bizimle yapacaklari maç öncesi onlarin motivasyonunu bozmak.Bu bizim isimize yarayacak belkide.Ama Trabzon Spor Camiasinin buna ihtiyaci var mi???

Hayir yok.Biz çikalim gerçek gücümüzü ortaya koyalim.Feneri herzaman yenebilecek güçteyiz.Ama bugün bizim lehimize olan bu ayak oyunlari yarin aleyhimize gelisecek.

Geçen aksam Fener Tv'de bir program vardi.Adamlar Trabzon Spor'dan övgü ile bahsettiler.Anadolunun çikardigi ilk ve tek sampiyon olarak Trabzon Spor klübünün taktir edilmesi gerektigi ve 4.büyük payesini hakettiginden bahsettiler.Bunu bize yalakalik olsun diyemi yaptilar...Bence hayir...Buna centilmenlik ve dürüst yayin ilkesi ve tv programciligi denir...

Biz çikariz centilmence tribünde takimimiza destegimizi veririz.Feneri yener,alkisla evlerine göndeririz.

Bize yakisan budur.Bordo Mavi sevda bunu gerektirir.

Mavi sevgidir...

Bordo Mücadeledir...

Bordo Mavi Centilmenliktir...

Trabzon Hayattir...!!!

Sevgiler,

Mustafa Batal

Guests
13.11.2004, 13:52
önce o nickini degis. sonra adam gibi bir nick seç öyle yorum yap

türkeli 57
13.11.2004, 14:00
biyikli agzindan bal damliyor ama biraz sonra çikar foyasi hem sen çok fbtv seyrediyorsun galiba

murat
13.11.2004, 14:30
arkadaslar yeni gelen ve hakkinda birsey bilmediginiz kisiler hakkinda lutfen hemen karar vermeyin. Dusuncelerini yazmis arkadas ve bence bunda hemen bir artniyet aramaya gerek yok.

Guests
13.11.2004, 14:34
dahadan bir art niyet belirtmedik ama nick hiç hos degil

baris_aykan
13.11.2004, 14:45
mazinde ibn...r yatar

yavs.k fenerbahce smileys/smiley7.gifEdited by: istanbullu61

quadro
13.11.2004, 14:48
Simdi Özgür reis benim niki begenmedi ve nikimizi degistirdik...

Bunu tartismaya gerek bile duymuyorum...O nick benim arkadaslar arasinda ki takma adimdi...Kulaga hos gelir gelmez o baska birsey...!!!

Asil önemli olan insanin kendi kendine sansür uygulamasi.!!!Ben Istanbulda yasiyorum bjk tv ve fb tv'yi de takip ediyorum.Rakiplerimin ve taraftarlarlarinin durumlarini daha iyi gözlemleyebiliyor ve yorum yapabiliyorum...Kafamizi kuma gömmenin bize ne faydasi var arkadaslar???Kafamizi kaldirip etrafimizda ne oluyor insanlar ne yapiyor merak edip arastirmazsak ve daha iyisini yapma ugrasi içersinde olmazsak gelecek için nasil önlem alacagiz...???

Yav biz ne ile ugrasiyoruz adamlar ne yapiyor...Osmanli'nin geçmisde düstügü hata'ninda altinda ayni sebepler yatiyor...

Geçmisinden ders almayan gelecegi göremez...!!!

saygilar

mustafa batal

Emorfo
13.11.2004, 14:54
arkadasin nickini degistirdim böyle daha gerçekçi oldu :)

yeni üyelikler bir süreligine durduruldu.

Guests
13.11.2004, 15:19
bak böyle daha karizmatik daha bi çekici oldunsmileys/smiley2.gif

Faik Yılmaz
13.11.2004, 15:47
Uzun süredir dile getirmek istedigim bir hadiseyi sn.Yusuf Reha adasimin yazisindan sonra dile getirmeyi uygun buldum.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
Biliyorsunuz ki Türkiye liginde kagit üstünde Trabzon'un 3 rakibi vardir.Önemli olan hangisinin daha çok zarar verdigidir.Bu baglamda iki farkli platformda degerlendirmeliyiz bu rekabeti...<O:P></O:P>
Birincisi tribünlerin yani bizlerin düsmani; kim mi? Tabi ki Fenerbahçe...Neden? Her sampiyon oldugumuzda onlar ikinci,onlar sampiyon oldugunda biz ikinci; en azindan bir dönem...<O:P></O:P>
Ya da 95-96 yili sendromu,Ali Sen hadisesi...<O:P></O:P>
Ya da en çok taraftar onlarda diye...<O:P></O:P>
Ya da renginden...<O:P></O:P>
Ya da kara kasi,kara gözünden...<O:P></O:P>
Ikincisi daha marjinal daha objektif taraftar gözünden; kim mi? Galatasaray Neden? Aslinda son 10 sezonda hakem hatasiyla bizden en az 5 maç aldigi için...<O:P></O:P>
Ya da "dost" kulüp ayagiyla talip oldugumuz futbolculari çaldiklari için...<O:P></O:P>
Ya da Trabzonlu yöneticileri Trabzondaki maçlarda "hatir sikesi" istedikleri için...<O:P></O:P>
Ya da Fenerbahçe'yi öne sürerek; gerçek yüzlerini bilinçsiz taraftardan gizledikleri için...<O:P></O:P>
Ya da 2 sene önce 2000 taraftarimizi Istanbul'un çesitli semtlerine dagittirarak ; suçu adice valiligin üzerine attiklari için...<O:P></O:P>
.................................................. .<O:P></O:P>
Aslinda sayacak çok neden var.Ama artik tribündeki ve evdeki taraftar gerçek düsmanini görmelidir.Taraftar politik olmalidir.AB gibi iki yüzlü hatta 3 yüzlü olmalidir.<O:P></O:P>
*Trabzona gelen Fenerbahçe taraftarlari olgunca karsilanip,yemek yedirilmeli"ayaga kalkmayan cimbomlu" deyip toplu tezahurat yapilmali...<O:P></O:P>
*Kadiköydeki maçta ayni uygulama yapilmali...<O:P></O:P>
*Fenerbahçe Zorlu hotel'de konaklamali; biz küfür ve tasla degil , futbolla onlari yenmeli, sonra uçaga kadar sirtlarini sivazlayarak uçaga bindirmeliyiz...<O:P></O:P>
*Kadiköy'de ayni sekilde onlari yenip, fenerli topçulari maç sonu tribüne çagirmaliyiz...(önemli olan ne kazandigindir,ne kaybettigin degil)<O:P></O:P>
*Herkes çevresindeki Fenerli akraba ve arkadaslariyla aslinda Galatasaraydan nefret ettigini konusmaya baslamali, yavas yavas bunu topluma lanse etmeli...<O:P></O:P>
*Yöneticiler Fenerli yöneticilerle ugrasmayi birakip ; GS'li yöneticilerin kasinin üstünde göz aramali...<O:P></O:P>
*Tüm Trabzonsporlular son 10 senede gerçekten Trabzonspor'a kimin daha çok zarar verdiginin bilincine artik ulasmali...<O:P></O:P>
Düsmanlarini içten yikmalisin,birine dost birine selam arkadasi birine düsman olmalisin...<O:P></O:P>
Olmalisin ki Sampiyonluk Istanbul disina çikmasin diye geçen sene oldugu gibi birbirlerine yatmasinlar(besiktas geçen sene her türlü Feneri yenerdi)...<O:P></O:P>
Olmalisin ki bu çarpik düzeni,bu hiyerarsiyi, bu kapitalizm'i,bu mafya düzenini içten yikasin...<O:P></O:P>
Olmalisin ki GERÇEK DÜSMANINI görebilesin!!!!<O:P></O:P>
Saygilarimla<O:P></O:P>
Reha DILEGE

BIZIM KENDI TAKIMIMIZ disindaki tüm takimlar ligde düsmanimizdir.anadoluyuda gördük cimbomuda gördük.geçen yil bize aslan kesilen anadolu takimlari fenere kalelerini teslim ediyorlardi.en yakinimiz olan sebata verdigimiz 2 puani sonra ne kadar da aradik.varsa yoksa trabzon geriisi yalan.

Faik Yılmaz
13.11.2004, 15:52
erman toroglu ne dedi:nasil oluyor ben bu trabzonu anlayamiyorum hala bu yarisin içinde dedi para da yok ama firtina dinmedi hala.

nedenmi beyler biz öz futbolcumuzu satmayiz satmadikta.nedenmi kendi trübünümüzü baska seyirciyle doldurmadik para için.nedenmi biz istanbul takimlari kadar anadolu takimlarinca hep kiskanildik.

büyüklük parayla olsaydi gençlerbirligi bizden büyük olurdu büyüklük büyük düsünmekle dogrudan iliskili.biz büyük düsünmeye devam edecez mücadeleye devam edecez ve hele bir sampiyonluk alalim su ara bütün ezik psikolojilerden kurtulup en büyük olacaz biz sampiyon olursak beyler bizden o sampiyonluk kolay alinmaz.

biz sampiyon olursak bizdende parali kulüp olmaz.

ö rnekleri çogaltabiliriz .msla

gs adinda bir t akim yani simdiye kadar avni akerde maclari hep 3 o ole aliyodu ozamn iyidide simdi kotu oldu sey diyoki ergun gursoy trb taraftarini anlamiyom nie bole ediyolar mac sahada olur die bemalatasarali sen trbda 3 gol alirken

iyidesimdi ne oldu.suç onlarda degil sampiyonluk yarisina onlara puan verenlerde.

TRABZONLU_TS
13.11.2004, 17:21
BENIM ICIN HEPSI AYNII. hic biri birindne farki yok... ama BEN HEP SUNU IDDIA EDIYORUM. NE ZAMAN TRABZONDAN gs SEMPATISI GIDERSE O ZAMAN SAMPIYON OLURUZ. BU KONUDA HERKES CALISMALIDIR. BIZANS TAKIMLARINDNA BIZE FAYDA YOK HERKES BUNU BÖYLE BILMEDILIDIR. EN BÜYÜK TRABZONN.....

yakup midi
13.11.2004, 19:26
ooooo ibrahim yattara oooo..............

yakup midi
13.11.2004, 19:27
mesaj alinmistir.

Guests
13.11.2004, 23:16
Bu baslik siteye sinsicesizan eziklerin hemen ilgisini çekiyo...smileys/smiley36.gif

yakup midi
14.11.2004, 07:11
bu gökdeniz nerede var?koçuuuuuum......

geronimo_61
14.11.2004, 16:15
HER ZAMAN HER YERDE ANTI ISTANBUL

AMA TRABZON EN DEGERLIYSE

TRABZON IÇIN YAPILACAK NE VARSA YAPILIR AMA SUNU UNUTMAYALIM BIZ BIR OLURSAK BASKA BIR SEY ARAMAY GEREK YOK

CEMEFKER
13.02.2015, 10:49
Başlık ve şu mesajı dikkatimi çekti....Yıllaaaaaar öncesinden......

Aslında yıllar öncesinde kalmış bir yazı, bu mesajın üzerinden çok sular aktı, ancak dikkate değer ve günümüze adeta ışık tutan bir yazı...

Bakın bu satırlardan sonra yazacaklarım birçoğumuzun dikkatini ve gazabını çekebilir, ancak dikkat edilmesi gereken fb nin bizle bir açık bir düşmanlığı olmadığı halde daha önce bize destek veren işler de yapmış....

Bakın herşey aslında bizim saraçoğlunda Bursa'nın da şampiyonluğu koştuğ dönemde son maçta fb ile 1-1 berabere kalmamız ile başladı ve satten sonra daha doğrusu bir sonraki sezonda fb şikeye varacek hamleler yaparak bizim 10-11 şampiyonluğumuzu adeta çaldı....

Ve şimdi bugünlere kadar geldik...

Daha fazla yazmak istiyorum, ancak sizlerde bu başlığa YANSIZ VE OBJEKTİF katkı verin ve ben üzerine tekrar devam edicem....

Ayrıca gs'nin bizim asıl ve sinsi düşmanızı olduğu gerçeğine de birkaç katkı.....

UĞUR DURTAŞ
13.02.2015, 11:22
*Düşman olarak değerlendirmiyorum,ama ilk sıradaki sorumlular bu yıl için,

*Sefa bonservisine ve kendisine verilen paraları düşünün ve şuana kadar
bize verdikleri...

*aynı şekilde tüm yabancı futbolcular içinde geçerli,bazı arkadaşlar bosiwga diyebilir.bosiwga aylardır formsuz...

*yine aynı sefa misali- musa,ishak,fatih ,özer,yusuf hatta çoğu maçta etkisiz oynayan ekici bile dahil bu kervana ,takıma bir şey vermeden oynayan oyuncular
,*bir maçta bu saydığım bu futbolculardan 3 tanesi adam gibi oynasa,kişisel becerilerini sahaya yansıtsalar bu durumda olmazdık.
*baş sorumludur bu futbolcular arkadaşlar,

*bunlardan sonra sizin yazdıklarınız sıralamaya girer kanısındayım.syg

DEEP BLUE
13.02.2015, 11:23
Ben mevcut düşmanımdan gayet memnunum ve onunla güzel güzel yaşayıp gidiyorum. Değiştirmeyi de düşünmüyorum. G noktasını filan öğrendim zaten. Şimdi yeni birini bul, hassas noktalarını yeniden keşfet,... Yok yok, ben böyle iyiyim...

UĞUR DURTAŞ
13.02.2015, 11:33
*Bizler sorumluları başka yerlerde ararsak(ali şen,demirören,federasyon yetkilileri,mhk vs vs vs vs vs......)

sefa
soner
yusuf
fatih
ishak
musa
özer
salih
tüm yabancılar
zaman zaman ekici ve erkan
o zaman düşünürler futbolcular erman toroğlu misali cin gibiler
ulan derler ben dünyanın parasını kazanıyorum,formsusum,yeterinde kuvvetli değilim,takım için savaşmıyorum,kulup ciddi paralar ödeyerek bizleri aldı,bizler takıma bir şey veremiyoruz.

ama trabzon şehri,yönetim,teknik heyet,ve tarftarlarımız suçu diğer taraflarda arıyor, ne kadar güzel bize dokunmayan yılan misali vurdum duymazlıklarını devam ettiriyorlar adam gibi mücadele etmiyorlar.

ciddi anlamda uyarı veya protosto edilmedikleri için adam gibi top oynamıyorlar.
bunlar bizleri bal gibi kullanıyorlar.

CEMEFKER
13.02.2015, 11:50
Benim dikkat çekmek istediğim nokta ;

Tamam futbola etken olan birçok taraf var.....

Futbol spor olmaktan çoktan çıkmış ekonomik rant haline gelmiş bir endüstri......

Bu endüstri çarkından faydalanan çevrelerin rant havuzlarının musluklarına etki edecek herşeye karşı ortak hareket oluşturmaları normal gözüküyor .....

Futbolun son 10-15 yılı bu çekişmeler , etkiler ile giderken günümüze gelirsek Başkan ve yönetimin (Trabzonspor camiasının ne kadarını temsil ettikleri dahi tartışılıyor ki ortada seçilmiş bir yönetim var) camianın haklarını bu acımasız çarka/sisteme karşı savunmalarında kullandıkları tarzın arkasında nasıl bir donanım/güç var....

Yani yönetim hangi gücü elinde hissediyor ki " gerekirse takımı sahadan çekerim" tarzı bir çıkış yapabiliyor.....akabinde içinde bulunulan darboğazdan bir nefes alma fırsatı olan kupa maçında adeta savaş ilan edilen sistem tarafından bir darbe daha alınıyor....

Ben sisteme karşı Trabzonspor'un tek başına alt edecek güce henüz ulaştığına inanmıyorum ( ki Şener Onur'a " sana mı kaldı o golleri kurtaracak " tarzı bursayı şampiyon yaptığı maç sonrası serzenişte bulunmuştu) O maç ve sonrası sezonda yaşananlar ortada...

Düşmanlarımız çoğalıyor ve bize dostlukları veya yardımları bir şekilde olmuş büyük klüpleri de artık yanımızda bir nebze de olsun bulamıyoruz....

Ya sonuna kadar devam, çekilmekse sahadan değil, ligden.....Yoksa boşa kürek sallamayalım..Yazık oluyor bu taraftara....

bordomaviask
13.02.2015, 12:38
Başlığa kilit vurulmalı Trabzonspor'un fenere yakınlaşıp gsye uzaklaşma gibi bir durumu söz konusu olamaz. Çünki gerçek bir Trabzonsporlu için fener neyse gs de odur hatta bjk de..

CEMEFKER
13.02.2015, 13:27
Ah ah...işte bu kafalarda değişmediği müddetçe bizim açımızdan başarısızlık kısır döngüsü ama bir o kadar da onurlu duruş (!) (bazılarına göre en kral biziz, onurluyuz, gururluyuz, hiçbirkimseye ihtiyacımız yok...vs.) devam edecek....

Düşmanını tanımamak mı dersin, ne ile mücadele ettiğini bilmemek mi dersin, bir oyun oynuyorsun ama kurallarını bilmiyor mu....

Tarihten örnek vercem şimdi, ancak bu zihniyet tarih de neymiş diyecek ....

Osmanlı hükümdarı, türklerin tarihlerinde onunla en uç noktaya ulaştığı Kanuni dahi DENGE POLİTİKASI gütmüş ve devletin bekaası için bu tür hamleler yapmış Fransa ile yakın temaslar kurmuştur, kaz gelecek yerden tavuğu esirgememiş bazı tavizler vermiştir. ( şimdi yukarda eleştirdiğim zihniyetin bakış açısına göre bir türk asla yardım alamaz)

Bir türk dünyaya bedel nasıl olsa !

CEMEFKER
13.02.2015, 13:34
Ben bu saatten sonra falan ya da filan takıma yanaşalım demiyorum.....

2010-2011 şike süreci bitmediği müddetçe, aziz ve takımı fb'nin üzerindeki temliki kaldırmadığı müddetçe ve bu kadar yaşayan olaydan sonra "yanaşmak, yalakalık yapmak" zaten yakışmaz...

Ancak bu devran döner ve kişiler gider kurumlar kalır ve gücüne güç katmak adına birliktelikler önemli diyorum...

alone_6161
13.02.2015, 14:00
fb, gs, bjk....

Gözümde hepsi aynı ölçüde değersiz........

halil ibo
13.02.2015, 14:53
Tabii ki hepsi değersiz ve hatta bir o kadar da alçak.
Bugün gelinen noktada başlığı açan arkadaşımız da yakınlaşma veya sırt sıvazlamaya sıcak bakmıyordur.
Ancak düşmanımın düşmanı dostumdur (lafın gelişi) kabilinden,bunlarla yarış halindeyken birini diğerine karşı doldurup,onlar tartışmaya girmişken birine gaz vererek ortamlarını iyice kızıştırmak düşünülebilir.
Mesela hormonlular 4.yıldız peşinde iken aradn sıyrılmaya çalışan yavru şikeci kargaların yerinde biz olabilirdik.
Ama bunları yapabilmekiçinde iyi bir lobin birbirine kenetlenmiş bir camian,şehrine ve kulübüne hizmeti en üstün değer olarak gören politikacın,sanatçın,yazarın,çizerin olmalı.Şike sürecinden itibaren herkes herkesi çok iyi tanıdı.

İlkhan
13.02.2015, 14:56
1- Yerel Medya
2- Yerel taraftar
3- şike taraftarları
4- bizans basını
5- bizans takımları
6-Trabzonspor'un başarısını hazmedemeyen anadolu kulüpleri.

fanatikdevri
13.02.2015, 15:26
Benim dikkat çekmek istediğim nokta ;

Tamam futbola etken olan birçok taraf var.....

Futbol spor olmaktan çoktan çıkmış ekonomik rant haline gelmiş bir endüstri......

Bu endüstri çarkından faydalanan çevrelerin rant havuzlarının musluklarına etki edecek herşeye karşı ortak hareket oluşturmaları normal gözüküyor .....

Futbolun son 10-15 yılı bu çekişmeler , etkiler ile giderken günümüze gelirsek Başkan ve yönetimin (Trabzonspor camiasının ne kadarını temsil ettikleri dahi tartışılıyor ki ortada seçilmiş bir yönetim var) camianın haklarını bu acımasız çarka/sisteme karşı savunmalarında kullandıkları tarzın arkasında nasıl bir donanım/güç var....

Yani yönetim hangi gücü elinde hissediyor ki " gerekirse takımı sahadan çekerim" tarzı bir çıkış yapabiliyor.....akabinde içinde bulunulan darboğazdan bir nefes alma fırsatı olan kupa maçında adeta savaş ilan edilen sistem tarafından bir darbe daha alınıyor....

Ben sisteme karşı Trabzonspor'un tek başına alt edecek güce henüz ulaştığına inanmıyorum ( ki Şener Onur'a " sana mı kaldı o golleri kurtaracak " tarzı bursayı şampiyon yaptığı maç sonrası serzenişte bulunmuştu) O maç ve sonrası sezonda yaşananlar ortada...

Düşmanlarımız çoğalıyor ve bize dostlukları veya yardımları bir şekilde olmuş büyük klüpleri de artık yanımızda bir nebze de olsun bulamıyoruz....

Ya sonuna kadar devam, çekilmekse sahadan değil, ligden.....Yoksa boşa kürek sallamayalım..Yazık oluyor bu taraftara....

Sadri Şener'in yalanladığı şeyi yaşanmış bir gerçeklik olarak kullanmanız enteresan.
Istanbul ve onun uydusu olmayı kabul eden tüm takımlarla uzak olalım yeter bir çizgi.

zafer6161
13.02.2015, 15:32
zeki yavru...............

poetricus
14.02.2015, 12:18
Yazı güzel.
BJK unutulmuş.
Tavsiye edilen hareket tarzı biraz Cemaat'in yöntemini hatırlattı bana.

piskopatrizeli
15.02.2015, 17:34
bu anlattıklarını öncelikle Trabzonspor forması giyerek gavatsaray tribünlerine gidip onlara destek veren soysuz sopsuz yavşaklara anlatman lazım.

Esmoface
17.02.2015, 04:54
Üstünden çok zaman geçmiş; ama yazmadan edemedim.

Tamamen oportünizme dayalı bu fikir, oy uğruna hakkımızı gasp eden, emeğimizi çalan partilerin temel stratejisidir.

Trabzonspor, "içten yıkmak"la falan uğraşmaz, çıkar 3 kardeşin karşısına, Dozer gibi sıkar yumruğunu. Bazen kaybeder, bazen kazanır; ama devrimci ruhunu kaybetmez.