PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Yarı Değerlendirmesi

evonon
24.12.2012, 16:43
Merhaba,

Sezonun ilk yarısı bitti, henüz açılmış bir başlık göremedim. Burada değerledirelim istedim. Benim için ilk yarıyı özetleyebilecek en doğru tespit, takım olamama ve organizasyon eksikliği. Sahada 11 adam oluyor ama kimsenin diğerinin ne yaptığından haberi yok. 11 tane futbolcu ama bir takım değil asla. Bu yüzden de sadece 19 gol atabildik zaten. Bence sorun golcü eksikliği değil ( tabii iyi bir golcümüz olmadığı da kesin ama ), gol organizasyonu eksikliği.

Bera B.
24.12.2012, 17:00
En iyi ikinci, en kötü 5. bitiririz diye düşünüyorum.

Özellikle hücumdaki ayakların(?) etkisiz performansı ile büyük sıkıntılar yaşadık. Gönderilmesi gereken oyuncular ve mutlaka alınması gereken 2 adet farklı tipte forvet, 1 adet oyunu iki yönlü oynayabilecek orta saha oyuncusu, 1 adet de stoper mutlaka şart. Lüks olmayacaksa 1 adet sağ beke de hayır demem.

Yaşar
24.12.2012, 17:09
Hakem hataları ile kaybedilen en az 5 puan; teknik direktör hataları ile kaybedilen Uefa Kupası grupları ve en az 4 puanı hesap edersek; üstüne bir de forvet eksikliği eklenince sıralamadaki yerimiz sürpriz değil...

winner
24.12.2012, 17:12
Herhangi bir sakatlığı olmadığı ve Polonya milli takımında oynadığı halde Şenol Güneş'in kasım ayına kadar kadroya almadığı Adrian'ın kadroya girmeye başladığı kasım ayının en iyi futbolcusu seçilmesi ve son 7-8 haftada Onur'la birlikte ayakta kalan tek futbolcu olması...

Takım ve Şenol Güneş ile ilgili ilk yarı değerlendirmem tek cümle ile budur...

chener
24.12.2012, 18:00
ilk yarı yönetiminden teknik direktörüne, futbolcusundan seyircisine herkesin kafasının karışıklığıyla geçti.ilk yarıyı yönetim transferdeki acizliğini rakip futbolcu ve klüplere,teknik direktör nasıl bir onbir çıkaracağını bilemediğinden tff'ye,taraftar tribünlerde beleşçiler ve para verenler diye ikiye ayrılarak birbirlerine sataşarak geçirdi.ikinci yarının bundan farklı olmayacağını düşünüyorum.inşallah yanılırım da mutlu bir 2013 geçiririz.

Doğukan Uçan
24.12.2012, 18:47
17 de 16 yaparsak şampiyon oluruz sadece eskişehir ve bursa deplasmanı zor olur.

TS-FAN
24.12.2012, 19:23
17 maçta takm olamadığımız bir devreydi.
Takım, maçlar sırasında sürekli kısa devre yaptı.
Berbattı.

cerasus
24.12.2012, 19:28
Ilk yari degerlendirmem:

Bu takimin orta acmasini ögretecek bir insana sahip olmadigidir.

Her kornerde top ön direge neden düser? Her frikikte top neden baraja takilir?

Her ama her macta beni rahatsiz eden tek olay budur.

Kötü bir ilk yari gecirmemizi sike meselesine bagliyorum ve anlayisla karsiliyorum.

Ama su orta acma meselesinin üstünü örtebilecek bir neden bulamiyorum.

Burak Sahin
24.12.2012, 19:49
Ilk yarinin degerlendirmesi bana göre tam bir rezalet...

Emrah Akcagöz
24.12.2012, 20:09
Berbat bir ilk yarıydı. İkinci yarıda bu performansı sürdürürsek ligi 7 ila 10. sıralar arasında bitirebiliriz ancak.

Furkan Dündar
24.12.2012, 20:16
İlk yarıda ki performansımıza göre bulunduğumuz konum bana göre süper !

oynanan futbol yok RUH yok taktik yok ( ne var onu bende bilmiyorum )

2-3 oyuncu dısında hepsi ölmüş ağlayanı yok

hocamıza laf diyemiyorum 1-2 kelam etsem hemen twitterdan laf yiyoruz ama hocamızın yaptıgı hataları görmeyenler at gözlüğü takar olmuş diyorum sadece

takımın kendine gelmesi için gereksiz futbolcular acılen gönderilmeli

yerlerine adam gibi adam su takıma herseyini verecek kişiler alınmalı

Şenol hocanın eski isteği arzusu yerine gelmeli bence birde senol hocanın su yanında ki yardımcılarını değişmeliyiz hiç birinin oyun okuma seviyesi üst düzey değildir 1 katkılarını dahi göremedik yada duymadık

umarım 2.yarı bu takım bizi üzmez güldürür

Ogün YAZICI
24.12.2012, 20:26
puan olarak istediğimiz yere gelemediğimiz gibi takım olma hedefine bile ulaşamadık.hale daha ileri uçta ciddi anlamda sistemsizlik var.

Mehmet Demirgül
24.12.2012, 20:33
İlk yarı süresince bir çok oyuncunun bu takıma katkıda bulunamayacağını gördük. Bu oyuncuların takımda olması hem Şenol Hocanın kafasını karıştırdı hemde takımın. Vitek, Volkan şen,barış Özbek, henrike, Ferhat, sapara, marek, janko, Aykut ve Halil. Eğer bu oyuncuları gönderebilirsek ciddi tasarruf sağlayabiliriz. Takımın yetenekli ve hızlı oyunculara (özellikle korner kullanabilmelere) ihtiyacı var. Burak gittiğinde Bobo ve Enaromo alınsaydı geçen hafta onu aramazdık diye düşünüyorum. Karabük'de lualua yı gördüğümde bizim takımımıza üzülüyorum. Özer, lualua ve Bobo transferi yapılır ve 1461 Trabzon'dan Yusuf ve jebrin ve Sercan bu takıma eklenirse ikinci yarı için en azından daha iyi bir takım izleyebilirsiniz. Volkan şen, Halil, henrike ve jankoyu gördüğüme jaja ınn suçunu anlayamıyorum. Başarıyı yakalayanlar galiba bizim takımda kalmamalı oynamayanlar ise bizim değerli oyuncularımız oluyor. Nasıl olsa onları hiç bir kulüp bizden başka takımında bulundurmaz.

Cihansev
24.12.2012, 20:33
İlkyarı çok kötü bi Teknikdirektör performansı izledik İkinci yarı için Önce, Halil, Olcan, Volkan, dan kurtulup sonra Alper Potuk ile Ozan İpek teranfer edilmeli

Mellih
24.12.2012, 20:46
Mevcut kadro, hava, ortam çok kötüydü.. tüm bunlara rağmen bjk-fb-gs beraberliklerini iyi sonuç olarak alabiliriz. çok ciddi yönetim ve teknik direktor zaafları oldu. mevcut durumla bile en az 6 puan daha fazla alınabilirdi. Ancak önümüzdeki devre ile birlikte köklü bi yapılanma ve temizlik şart.

Cafer Bulur
25.12.2012, 00:34
Cok kötü bir ilk yari gecirdik hem puan hem de performans anlaminda.

Iyi oynadigimiz mac sayisi cok azdi,4-0 kazandigimiz gencler macinda bile iyi degildik.

Takimda sadece onur,bamba ve adrian performans olarak öne ciktilar,bu oyunculardan adrian haftalarca kulübeye mahkum edildi.

Bu oyuncular disinda 2 hafta üstüste iyi oynayan oyuncumuz yoktu,bunun sonucunda seri galibiyetler alamayip zirveye tutunamadik.

Sadece performans anlaminda degil istek,azim anlaminda da takim bircok macta iyi degildi,Trabzonspor ruhu sahada yoktu.

Tek sansimiz 2.siradaki bjk nin sadece 6 puan gerisinde kalmak oldu,bunun disinda adeta kabus gibi bir ilk yari gecirdik.

Senol günes de buna tuz biber ekti,oyuncu tercihleri ve oynatamadigi futbol ile kariyerinin en sönük ve verimsiz bir devresini geride birakti.

Yönetim ise kötüp gidise hicbir tedbir almayarak bu basarisizlikta etken oldu,cogunda acaba yönetimimiz varmi diye düsünmedim degil.

Erdal DİLEK
25.12.2012, 01:34
HİÇ KIRMIZI GÖRMEMİŞİZ: bu ne kadar kırılgan bir takım olduğumuzu, sıkı bir takım olmadığımızın göstergesi, en az ol yiyen takım olmamızda en büyük pay kaleci faktörü

HİÇ PENALTI ALMAMIŞIZ: bu da hucum gücümüzün ne kadar zayıf olduğunun göstergesi, yaptığımız atakların organize değil bir anlık pozisyonlarla geldiğinin göstergesi.

malesef bireysel anlamda yetenekli görünen takımımız futbol ve takım oyunu aynamakta ligin en kötüsü. . .

Erbay
25.12.2012, 01:38
İlk yarı kabus olsa uyanıp yaşam sevinciyle dolardım.

zaferyıldız
25.12.2012, 01:39
Forvet sıkıntısı , defans sıkıntısı , taraftar sıkıntısı , hoca sıkıntısı ,,,

hepsini bosveriyorum sadece Senol hocanın yanında iyi bir yardımcı olsa 30 puanın üzerinde bitirirdik...

objek
25.12.2012, 01:41
Kadro genisligi bazen her hafta yeni arayislara neden oldu her kotu sonucta 2-3 deyisiklik yaptik onlarda tutmadi hep sil yeni bastan,la olmaz kisacasi bu takimda 24 degilde 14 oyuncumuz olsaydi daha fazla puan alirdik zaten basarili gecen sezonlarda ilk onbir bellidir herkes ezbere bilirdi aslinda hocamiz hep dar ve kisitli kadrolara alistigi icin genis kadroyu idare etmekte zorluklar yasadi

Soner Albayrak
25.12.2012, 05:48
Herkez bir mucize olmaz ise durumun böyle olacağını biliyordu zaten..

x_Warlock_x
25.12.2012, 06:04
İlk yarı tüm takımlar kötüydü. Eğer ikinci yarı silkinebilirsek, saçma sapan maçlarda puan kayıpları yaşamazsak iddialı duruma gelebiliriz. Evimizde BJK ve şikecileri yenersek, son maça şampiyonluk iddiamızı taşıyabiliriz. Ama çok iyi bir kamp dönemi ve 2-3 kritik bölgeleye transfer lazım. Yoksa değişen birşey olmayacaktır.

ibrahim
25.12.2012, 06:59
Gol yemiyoruz diyoruz ama skoru koruyamamaktan toplam 12 puan kaybettik. (Karabük, Antalya, Istanbul, Mersin, Besiktas)

Atak organizasyonu yapamiyoruz diyoruz ama kalenin dibinde kacirdigimiz %100'lüklerden 6 puan kaybettik. (fener, Kayseri, galatasaray)

Böyle karmakarisik bir takimiz iste. Bir yaptigimiz digerini tutmuyor...

ozturk
25.12.2012, 07:50
ilk 10 iyidir.Futbol adına bir şey yok ortada.

Mert Pasa
25.12.2012, 08:04
Sampiyonluk artik sicak hedef olmaz gibi.Tek tek baktigimizda iyi gibi dusundugumuz oyuncularin toplamda birsey olamamalari sorununa odaklanmak transferden daha oncelikli konu olmali.

Faik Yılmaz
25.12.2012, 08:07
Yönetimin saçma transferleri..

Şenol Hocanın pasifliği ve takımı yönetememesi sonucu kabus gibi bir ilk yarı geçirdik....

Ben hiç bir şeyin düzeleceğine inanmıyorum....

Yine saçma trasferler yapacağız...

Şenol Hoca görevini değil felsefi konuşmaları tercih edecek.....

ve her zaman olduğu gibi yeni yıla yeni sezona bakacağız.....

Sibel
25.12.2012, 09:48
İyi oynadığımız maçlar bir elin parmaklarını geçmez.
Ama hakem faktörü olmasa şu an çok daha üst sıralarda bitirirdik ilk yarıyı.
Ve elbette yanlış seçimler de önümüzü kapattı.
İlk yarı sıralaması hayal kırıklığı oldu adımıza.
İkinci yarıya kısmet artık.

marcusjava
25.12.2012, 09:57
fener'in üstünde 3. bitiririz.

Tolga Okumuş
25.12.2012, 10:00
Ilk yari degerlendirmem:

Bu takimin orta acmasini ögretecek bir insana sahip olmadigidir.

Her kornerde top ön direge neden düser? Her frikikte top neden baraja takilir?

Her ama her macta beni rahatsiz eden tek olay budur..

Al benden de o kadar.

Yahu arkadaş bir taktik çalışmasımıdır diye düşünüyorum ama bizden kimse ön direkte değil.

Galatasaray maçında en sonunda Sapara geçti topun başına sırf top ön direğe gitmesin diye öyle bir girdiki topun dibine gökten aşağı arkalara gitti.

Yani koca bir ilk yarı böyle geçti.Demek ki teknik ekip için o kadar önemli değilmiş.

Bir diğer konu takım kontraya çıkarken 2ye3 2ye5 gibi yakaladığı pozisyonlarda bırak gol atmasını kaleye şut çıkartamıyor.Bu da takımın bu anlamda çalışmadığının bir göstergesi.Futbolcular doğaçlama oynuyorlar.

Duran toplardan sonra bir sıkıntıda taçlarda.Dikkat edin bir maçta 10 taç attıkysak rahat 7-8i taçtan 2sn sonra rakipte.

Yani 17 hafta böyle geçiyorda en basitinden şu yukarıda yazdıklarımdan hiçbiri mi düzelmiyor?

Süleyman50
25.12.2012, 10:05
ilk yarı tam bir hayal kırıklığıydı, videoton gibi bir takıma 120 dk. gol atamayıp penaltılarla elenmek, antalya ve belediye maçlarını 1-0 öndeydik amatörce goller yiyerek kaybetmek, emeğimizi çalan 2 takım olan fb ve gs yi forvet yokluğuna elimizden kaçırmak en çok üzüldüğüm maçlar...

Tayfun
25.12.2012, 10:22
Öncelikle ilk yarıyı 7. sırada bitirmemiz sürpriz olmadı benim için, zaten sezon başından belliydi böyle biryerde bitireceğimiz ki sezon sonu bu sıra en fazla 4 -6 arasında olur gibi, bunu da şimdiden görmek zor olmasa gerek.
Ligin ilk yarısında "santrafor" eksikliği göze çarpan en büyük eksiklikti, oynan maçların ilk yarılarına bakıldığında ligde gs'nin ardından ikinci sırayı alan takımız maçın ilk yarısındaki "puanlamalar ile" ne varki maçların ikinci yarısında maçı koparıp gidemediğimizden ya berabere kaldık ya da yenildik, bir başka görüşüm ikinci yarılarda Şenol Güneş'in hücumdan çok skoru korumayı amaçlaması bize pahalıya mâl oldu.
Bamba sakatlanmayana dek pek gol yemiyorduk,defansı toparlıyordu bence tek başına, Bamba sakatlandı defans yol geçen hanı gibi oldu..
Oynanılan maçların çoğunda futbolcuların sahada ruh gibi dolaşması ayrı bir sorundu zaten, tribündeki taraftarlar kimi maçlarda sahadaki futbolculardan fazla yoruldu.

Sistemi olmayan takıma birde futbolcuların ruhsuzluğu eklenince 7. sırada bitirmek gayet normal ilk yarıda.

Ali YİĞİT
25.12.2012, 10:37
Al benden de o kadar.

Yahu arkadaş bir taktik çalışmasımıdır diye düşünüyorum ama bizden kimse ön direkte değil.

Galatasaray maçında en sonunda Sapara geçti topun başına sırf top ön direğe gitmesin diye öyle bir girdiki topun dibine gökten aşağı arkalara gitti.

Yani koca bir ilk yarı böyle geçti.Demek ki teknik ekip için o kadar önemli değilmiş.

Bir diğer konu takım kontraya çıkarken 2ye3 2ye5 gibi yakaladığı pozisyonlarda bırak gol atmasını kaleye şut çıkartamıyor.Bu da takımın bu anlamda çalışmadığının bir göstergesi.Futbolcular doğaçlama oynuyorlar.

Duran toplardan sonra bir sıkıntıda taçlarda.Dikkat edin bir maçta 10 taç attıkysak rahat 7-8i taçtan 2sn sonra rakipte.

Yani 17 hafta böyle geçiyorda en basitinden şu yukarıda yazdıklarımdan hiçbiri mi düzelmiyor?

Kontra atağa çıkarken dikine koşması gereken futbolcular (Olcan,Henrique,Yasin,Halil) kanatlara doğru kaçıp aman bana pas atmasın golü ben kaçırırsam yuhalanırım felan mantığıyla harekettiği için, adımız kontra atak özürlüsü bi takıma çıktı.

bahtiyareroglu
25.12.2012, 11:09
Kanat oyuncusu diyebileceğimiz iki oyuncu var elimizde biri Olcan diğeri Volkan. Olcan bi var bi yok Volkan'ın ise Trabzonda kalma gibi bir niyeti yok. Beklerin hücüma katkısı yok denecek kadar az. (son haftalarda Serkan biraz canlandı). Ee forvetlerinde ekstra yaratıcı oyuncular değil zaten. Gol yok puan yok. Göbekten de ancak Adrian takıma katıldıktan sonra yer yer etkili olabildik.

Neyse bunlar taktik konular hacalar daha iyisini bilir elbet. Ama Şenol hoca da çokça bocalıyor bence. Gerçekten nitelikli bir yardımcıya ihtiyaç duyduğu aşikar. Ünalın gidişi hocayı zora soktu bence. Hami, Abdullah, Ogün, Hamdi bunlardan biri bence bizim kulübede yer almalı.

Transfere gelince kaliteli futbol kaliteli oyuncularla oynanır. Mutlaka kendini kanıtlamış ama başarıya aç futbolcular seçilmeli. Evvela üçüne beşine bakmayıp Alper Potuk mutlaka alınmalı. Forvete takviye olarak Sercan Kaya işimizi görür.

Faik Yılmaz
25.12.2012, 11:26
Ligin tek kırmızı kart görmeyen takımıymışız...

tek bir penaltımız da yok....

ne kadar heyecansız ne kadar sıradan futbol oynadığımızın iki göstergesi.....

Mehmet Fatih Yavuz
25.12.2012, 11:32
Ligin tek kırmızı kart görmeyen takımıymışız...

tek bir penaltımız da yok....

ne kadar heyecansız ne kadar sıradan futbol oynadığımızın iki göstergesi.....

Serkan dayak yiyecek nerdeyse 3-4 belediyeli topçudan, gidip savunan yok, göstermelik oraya yürüyen bile yok.

Niye kart görsün ki bu oyuncular.

cyberentalpi
25.12.2012, 11:44
İlkm yarı Ozeti. Tam bir Şenol Günes fiyaskosu.

Her takımı yenebiliriz. Her takıma yenilebiliriz.
Ustümüzde bulunan takımlardan puan alamadik. Skor korumaya calısırken gol(ler) yedik.

Senol Hoca ne takımı calıstırmıs. Ne oyuncularını izlemis.
10 hafta goremedigi hatta gönderilmesi bile gundeme gelen adrian en verimli oyuncumuz.
Sene başında forvetimiz gorunen vittek gönderilecek
Janko yu neden aldirdi bilen yok. Janko oynarken ona uyumu oyun oynayanda yok
Sapara önce gözde idi.sonra nerde isegozden dustu

Onur disinda parlayan oyuncumuz yok
Ezik oynuyoruz. Gol yiyince yatmaya calısıyoruz.
Bjk ve Gs maclarında resmen takımların buyuklugunu kabullendik.

Takım 2. yarı oyundan dusuyor. Şampiyon kadromuz o kadar pas yapar o kadar mucadele ederdi ama ne yorulur ne sakatlanırdı.

Cözüm. Önce Şenol Gunesten baslanmalı.

Togrul
25.12.2012, 11:45
Ilk haftadaki Karabük ve Videoton maçlarından sonra böyle bir tabloyla karşılaşacağımız belliydi.
Bu sene çok kalitesiz bir lig oynandığı için benim tahminlerimden 3-4 puan daha fazla topladık.
İkinci yarı fenerbahçe ve galatasarayın avrupaya erken havlu atıp lige daha erken asılacağından ve tabii birde beşiktaşın durumunu da dikkate alırsak biz eskişehir, karabük, ibb,bursa ve antalyasporla ancak kıyasıya bir 4. olma mücadelesi vereceğiz.
Bu teknik ekiple onu bile yakalamamız kolay olmayacak.

ErtuGrul
25.12.2012, 11:54
Geçen senede aynı problem vardı " yapılan ortaların öndireği geçmemesi ", bu senede aynı problem devam ediyor...istikrarı yakalayamadık diyen arkadaşlar haksızlık etmesin, enazından bu konuda istkrarlıyız...

gluteus
25.12.2012, 11:59
sanki 3 temmuz bize vurdu vallahi. Yönetim basiretsiz aceleci ve yanlış transfer manyağı bir görüntü çizdi. Alınan topçular tam bir fiyasko. en son örnek janko adam hava topu ve ceza sahası içi golcüsü sen 4 3 3 oynayacaksan bu adam alınmaz. kadroyu şişirdiler.şenol hoca da hepsi aynı yetersiz kalitedeki adamlardan bir ona bir buna sarıldı ve bir türlü ideale yakın bir kadro kuramadı. Bir de bu yönetim bence futbolcular ve takımla iletişim konusunda da problemli. bu kadar oyuncu hep kaçıyor gelen adapte olamıyor şenolo hocateknik direktörlük dışında bir sürü işle uğraşmaktan odaklanma problemi yaşıyor. Daha önce giray bulak ın karakteri belli iken onu takımın sportif direktörü yapmak da ne. Size koymuyor mu trabzonsporun yöneticisi adam mersin gibi vasat takımın antrenörlüğü için sizi satsın. bu adamı yönetime getiren zihniyet önceki basiretsizliklerini tekrarlamıştır vesselam

afsbahar
25.12.2012, 12:18
Takımımız ligin ilk devresi sonunda en az gol yiyen ekip olmayı başardı.

17 maçlık lig periyodunda kalesinde 15 gol gören takımımız, 19’ar gollü Orduspor ve Fenerbahçe’yi geride bıraktı.
Ayrıca başarılı kalecimiz Onur, görev yaptığı 14 maçta 13 gol yiyerek ligin en az gol yiyen file bekçisi olma başarısını da gösterdi.
En az gol yiyen takımız diye övünüyoruz; Attıklarımıza baktığımız yok.

Elimizdeki santraforlardan hiçbirini oynatmayacak kadar da lüksümüz var. Uzun santraforumuz oyundayken kanatlar çalışmıyor; kısalarla oynarken hep yan top deneniyor.

Açıkçası ben de takımımızı teknik ve taktik yönünden yetersiz buluyorum.

Süleyman50
25.12.2012, 13:22
ilk yarı berbat geçti, ikinci yarı eğer gerekli trasferler yapılır kadro düzene girerse belki 4. bitirebiliriz sezonu artı belki Türkiye kupasını da alabiliriz...

erenslash
25.12.2012, 17:42
Yönetimin saçma transferleri..

Şenol Hocanın pasifliği ve takımı yönetememesi sonucu kabus gibi bir ilk yarı geçirdik....

Ben hiç bir şeyin düzeleceğine inanmıyorum....

Yine saçma trasferler yapacağız...

Şenol Hoca görevini değil felsefi konuşmaları tercih edecek.....

ve her zaman olduğu gibi yeni yıla yeni sezona bakacağız.....

aynen öyle hocam süper özetlemişsin.şenol hocanın pasifliği transfer konusunda özellikle çok etkisiz neden böyle oluyor bu konuda bir bilgin var mı? yani şenolun elinde liste var hocanın işine cidden karışan şahıs kim? ve neden hoca yönetimle birlik oluyor?

erenslash
25.12.2012, 17:44
Yönetim fiyaskosu ,transfer yapılmaması ve takımımızı küçültme politikası!sonra beraberinde şenol hocanın sürekli açıklama yapması ve yönetimden yana tutum sergilemeye başlaması ve taraftara masal anlatımları yönetimin işini değil insanların tipleriyle ilgilenmesi kadromuz hala yeterlidir denmesi! nezvatın istifa etmesi gerekirken hala orada oturması!

Tuğrul
25.12.2012, 18:26
-Organizasyon sorunu ciddi boyurlarda. Rakip alanda hızlı ve akıcı bir şekilde pas yapılmıyor.

-Dönen topları alınamıyor. Fiziksel olarak güçlü ve diri olmakla ilintili. Rakip alanda baskı kurmak için topu hemen kazanılmalı.

-Önde baskı kurulmuyor. Büyük takım gibi oynamıyoruz. Ürkek,korkak ve titrek oyun sürüyor. GB,KYS,İBB maçlarında maçlarında bu oyuna dair emareler görsem de ESK ve GS maçlarında hala topun arkasında kallmamız bütün umutlarımı kırdı.

- Kaliteli oyuncu eksikliği. 4-3-3 sisteminde kanat oyuncuları ve forvet etkili olmalı. Çabuk olmalı. Maç kazandırmalı. Hücumda Adrian-Alan dışında etkili olabilecek futbolcu yok. Bu takımın ağırlığını kaldırabilecek oyuncu yok. Önde Lua lua, Webo ve Hurşut kalitesinde 3 oyuncu olsaydı belki de ligi forse etmiştik.

- Fiziksel olarak en zayıf takımız. Hızlı ve tempolu bir oyuna adapte olacak oyuncu çok az. Nerede ise hepsi dökülüyor.

Cafer Bulur
26.12.2012, 01:04
Kirmizi kart görmek maharet degil ama kirmizi kar görmeyen takimdan da takim olmaz.

Iste bu nedenle ligi 7.sirada ve liderin 7 puan gerisinde bitirdik,takimin kazanma azmi ve hirsi üst düzeyde degildi.

M.S.SOFU
26.12.2012, 01:36
Kirmizi kart görmek maharet degil ama kirmizi kar görmeyen takimdan da takim olmaz.

Iste bu nedenle ligi 7.sirada ve liderin 7 puan gerisinde bitirdik,takimin kazanma azmi ve hirsi üst düzeyde degildi.

seni abdullah karmile sevkediyorum cafer abi :)
seni bu vakitten sonra abdullah karmil paklar anca

şaka bi yana hakkaten takımdaa azim yok hırs yok
hadi azim hırs olmaz profesyonel oyuncu dersin saygı duyarsında sahada da koşu filan yok

yeni kondisyoner gelene kadar ısrarla bunu söylemeye devam edeceğim
zaten açtığım kondisyonerli başlık ilgi görmedi ona da bozuğum biraz ama

KONDİSYONER LAZIM

61EmReTs61
26.12.2012, 02:22
Geçen seneyle aynı puanla bitirdik en ufak gelişme yok takımda sadece daha az gol yiyor ve atıyoruz

Videoton maçı az çok halimizi anlatıyordu(Oysaki ismini bile duymamıştık videotonun tam bir facia idi bizim için)

Yeni transferler bekleneni veremedi.Bamba hariç.

Emre güral hazırlık maçlarının yıldızı ama ligde çok az gördük

Çat pat iyi oynayan oyuncularımız var

Eskişehir antalya ve videoton maçları ilk yarının bizlere en ağır gelen yenilgilerdir

Neredeyse her maç farklı 11 ile çıkıyoruz

70 den sonra takım düşüyor

Yarım sezon boyunca forvetsiz oynadık diyebiliriz

Türkiye kupası grup aşamasına bile zor kaldık

Gerçekten iyi oynadığımız maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez

Beni sevindiren tek şey Adrianın formunu bulması ve giderek iyi oynamasıdır

Gurpas
26.12.2012, 08:16
ilk yarı berbat idik ama 2. yarıdan umutluyum

Faik Yılmaz
26.12.2012, 08:56
Trabzonspor ligin 18 takımla oynanmaya başladığı 1994 yılından beri en az gol attığı seneyi yaşamış.....

yenimakale
26.12.2012, 10:02
5 maç Pazartesi oynadık, Perşembe Türkiye Kupası Maçı oynayıp Pazar 13:30 'da lig maçına çıktık, futbolcularımız milli takımdan el çektirildi...

Kötü bir ilk yarı geçirdik. Şenol Hoca varken böyle bir ilk yarı kesinlikle beklemiyordum. Herkesin gördüğü forvet eksikliğini Şenol Hoca nasıl olurda takım içinden çıkartabiliriz diye düşünür anlamak mümkün değil. Her fırsatta çok iyi oyuncuları kaybettik, Burak gibi bir forvet alamadık diyor. Transferlerden benmi sorumluydum? Avrupadan elenmemizin nedeni forvet eksikliğidir. Aynı hataları inşAllah tekrarlamazlar.

Alper Potuk transferi en çok istediğim transfer. Kesinlikle gerçekleşmesi gereken bir transfer bana göre. Gidecek o kadar oyuncu var. Gönderilip kaliteli bir forvet alınmalı. Savunmaya'da mümkünse göbeğe takviye yapılmalı ki Gökhan Zan gündemde bildiğim kadarıyla. O da olur.

Ceyhun Dündar
26.12.2012, 13:02
Yapılacak bir yorum yok bu sezonla ilgili.
http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=551&hafta=18#grp Burdan bakarsak neredeyse düşeceğimiz 2001-2002 sezonunda bile şu andan daha fazla puan toplamışız ilk yarı.
İnsanlar artık vicdan muhasebesi yapmak durumundadır,bu duruma düşürenler utanmıyorsa biz taban olarak hesabını soramamız gerekmektedir.
ŞİKE Davası meirellesin saçları eşantiyonlar beleş gidenler vefasızlar söylemleri yapacağına bu takıma ne olmuş diyen bi başkanımız olmalıdır.
Kluplerdeki en buyuk eksik bir üst denetleyici mekanizmanın olmaması hesap sorulmamasıdır.
Aynı senaryo uefa da da yaşanmıstır. Anarthosis - forvet yok - tomas jun,videoton forvet yok-mark janko.
İki tane 3. sınıf avrupa takımına elenme. Burak yılmaz ayrıldıktan sonra 1.5 ay forvet bulunamayışı.Buna ses çıkarmayan bi teknik ekip,hepsi suçlu.
Suçluları sırala deseler:
1-) Hesabını soramadığımız için biz taraftar.
2-)Yönetime ses çıkarmayan TD(Taktiklerden hiç bahsetmiyorum bile)
3-)Gündemi değiştirmek için uğraşan Gs den kendi sahasında 1 puan alınca zafer nidaları atacak duruma gelmiş başkan ve yönetim.
4-)Futbolcular(Ne kadar ekmek o kadar köfte) Adamlarda yetenek yok kondisyon zaten yerlerde.
Benim düşüncelerim bunlar.
Değinmeden geçemeyeceğim arka arkaya aynı 11 le çıktığımız maç oldu mu? Sakatlar ve cezalıları da değişmedi kabul etsek bile.

isyan6161
26.12.2012, 14:12
alın sıze değerlendırme gunescıler acar belkı gunesden korelmıs gozlerınızı..http://www.haber61.net/son-19-yilin-en-kotusu-134242h.htm

pazarkapılı
26.12.2012, 14:17
hayal-düsünce-inanc-felsefe-karar-eylem....sırada yada aralarda degişim olabilir....kişileri ve kurumları basitce degerlendirme bu sekilde olursa yanılmayabiliriz....

Meydan 08
26.12.2012, 18:18
Şenol hocayı severim ve bilirimki kendi yaşından büyük olmayanlar dışında Trabzsonsporluluğu tartışılmaz fakat iyi gitmiyor söylenenler doğru adı Şenol güneş olmasa çoktan gitmişti ama bize yine Şenol hocadan fayda vardır eğer gidecek birileri varsa yönetimdir yönetime oturmasını kalkmasını konuşmasını bilen ve etrafca kabullenmiş biri gelmeli Şenol hocanın yapması gereken 3 şey var diye düşünüyorum ya yukarı çıkacak direktörlüğü bırakacak ya taraftarlarla detaylı bi toplantı yapacak biz gördüklerimizi anlatacaz çünkü göremediği çok şey var sahada yada yanındakileri değiştirecek ve sonunda almış kararı galiba yardımcılarını değiştiryor kaliteli görebilen yardımcılarla daha iyi olacaktır eminim bu takımın ölüsüdür dirildiğini göreceğiz çok değil 3 5 hafta sonra başlayacak güzel günler inşallah

Ilelioglu
26.12.2012, 20:42
Ilk yari bitti ve Forvet Transferinde ne kadar hata yaptigimiz tescillenmis oldu.

Bamba'nin Afrika'da olacagini düsünürsek, Stoper Transferi yapmayarak ne kadar büyük hata yaptigimiz ortaya cikti.

Sonuc itibari ile bu takimin Forvete ve Stopere ihtiyaci vardir. En azindan Türkiye Kupasini istiyorsak devre arasi hizli bir Forvet takviyesi sart.

..

Ilelioglu
26.12.2012, 20:44
17 de 16 yaparsak şampiyon oluruz sadece eskişehir ve bursa deplasmanı zor olur.

Mükmün degil, bunu ancak şikeciler yapar, hemde takviyesiz.

..

cakalkerem
26.12.2012, 21:49
yorum yok...değerlendirme filan yapılaması gerekir....neyi değerlendireceğiz ki

kenandandan
26.12.2012, 22:57
Ersun hocanın kurduğu takım Giray dışında dağıldı gitti. Şenol hocaya sallayan arkadaşlar, bırakında adam bi takım kursun.rakiplerimiz eksik olan bölgelere 20 milyon verip adam alıyor. Bizde transferin son gününde emerson ve yanko gibi ikinci sınıf topçuları alıyorsun. Arkadaşlar artık bu yönetim gitmeli. Klübümüz böyle vizyonsuz, beceriksiz biyönetime layık değil. Gelin bir olalım. Hocayı topçuları rahat bırakalım. Bu yönetimi birlikte kovalayalım.

Berke6198
27.12.2012, 00:03
Değerlendirme yapacak olursak şöyle bir düşünmemiz gerekir. Sene başında beğenerek aldığımız Emerson'un son haftalarda kötü performansından mutsuz olduğumuz alâ... Ancak tekrar şöyle bir bakacak olursak Adrian'ı takıma neredeyse kazandırmış bulunmaktayız. En iyi oyunucularımızdan Bamba'nın sakatlanması son 2-3 haftaya kötü girmemize sebep oldu. Defansımızda ki zafiyetler skor olarak ve sonuç olarak bize geri döndü... Şenol Hoca bir çok taktik hatası yaptı, yeri geldi yanlış zamanda oyuncu aldı, yeri geldi direkt yanlış değişikliğe gitti. Ancak bundan sonra önümüzde bakacağımız ve odaklanmamız gereken uzun bir yol var, Bu devre arasını çok iyi değerlendirmesi gerekiyor takımımızın. Hem mental olarak, hemde taktiksel açıdan gelişmemiz gerekiyor. Son haftalarda maçlara santraforsuz çıktık. Herhalde en büyük sıkıntıyıda buradan çekmişizdir. İleride son vuruşu yapabilecek, sırtı dönük oynayabilecek, kanatlara top dağıtabilecek bir santraforumuz yok.. Şu anda da bu özelliklerin hepsinin toplandığı bir santrafor yok elimizde. Janko kanatlar etkin olmadığı sürece bize pek katkı sağlayamaz. Tamam sert şutları var ancak bu yetmez. Acil olarak Fatih Tekke ayarında bir santrafor almamız gerekiyor. Nobre'nin yaşının geçtiğinden dolayı artık alınmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Onun yerine 23-24 yaşlarında bir santrafor alırsak kesinlikle 2.devreye bomba bir dönüş yapabiliriz... Sağ bekte Serkan'ın sürekli yerini kaybetmesi, arkaya adam kaçırması, sürekli tehlikeli noktalardan faul vermesi artık bizi de yıpratmaya başladı. Serkan'ın tarafında kademeye sürekli Giray gidiyor... bunun acilen düzenlenmesi lazım.

ibrahim ŞEN
27.12.2012, 02:12
Sozum burda hala futbolcu eleştırenlere her ne olursa olsun nekadar kotu futbolcularda olsa boyle bır taktık anlayıs oyun bıcımı yok. Sistemli bı futbol oynatırsın ondan sonra soylerız bu futbolcu sırıtıyo dıye.
Boyle bır sıstemde oyuncu eleştırmek cok yanlış olur.

Gamze
27.12.2012, 02:14
Çöp.

(bence kafi bir değerlendirme oldu)

muratt
27.12.2012, 10:35
Ersun hocanın kurduğu takım Giray dışında dağıldı gitti. Şenol hocaya sallayan arkadaşlar, bırakında adam bi takım kursun.rakiplerimiz eksik olan bölgelere 20 milyon verip adam alıyor. Bizde transferin son gününde emerson ve yanko gibi ikinci sınıf topçuları alıyorsun. Arkadaşlar artık bu yönetim gitmeli. Klübümüz böyle vizyonsuz, beceriksiz biyönetime layık değil. Gelin bir olalım. Hocayı topçuları rahat bırakalım. Bu yönetimi birlikte kovalayalım.

Ersun 6 ayda kurdu takımı.. Şenol Hoca, 3 yılda kimi aldırdı takıma, Olcan ve Burak dışında birşey kazandırdığını görmedik. Kazanmayı geçtik, hazır kurulmuş takımı bir arada tutamadı. Ne zaman kuracak takımını ? Ben de diyorumki, gelin birlik olalım, hocayı da topçuları da yönetimi de rahat bırakalım.. İlla birini kovalayacaksak, taraftar kendini kovalasın bence..

Murat Keçeci
27.12.2012, 15:18
İlk yarının değerlendirmesini yaparsak;

Onur : Her zamanki gibi kalede güven verdi bir çok maçta puan kazanmamızda katkısı oldu.Fernandes den yediği gol dışında önemli bir hatası olmadı.

serkan : İnişli çıkışlı bir grafik çizdi.Bazı maçlarda çok kötü performans gösterdi bir kaç maçta çok iyidi genel olarak vasattı.

Bamba : Takıma kısa sürede girdi savunmada sağlam duruşuyla herkesin güvenini kazandı son maçlarda bir konsantrasyon kaybı yaşayıp düşüşe geçmişti o aralarda sakatlık sorunuda çıktı fakat her zaman savunma hattına yazılacak ilk oyuncu diyebiliriz.

Giray-Mustafa : İstikrarsız bir görüntü verdiler zaman zaman performansları yükseldi zaman zaman ise dibe vurdu.

Emerson : Genel olarak vasat bir görüntü çizdi.Zaman zaman güzel çıkışları da oldu.

Zokora : Defansif olarak takıma çok katkısı oldu sağlam duruşu,ikili mücadelelerde güçlü görüntüsüyle bir çok pozisyonu başlamadan bitirdi.Özellikle büyük maçlarda tecrübesi farkedildi ama hücuma katkı olarak vasatı aşamadı.

Olcan : Sezonun başından orta kısma kadar hem ofansif hem defansif olarak çok kötü bir görüntü verdi.Son dönemlerde ise defansif olarak kendini geliştirmeye başladığı için ilk onbirde istikrarlı bir şekilde forma bulmaya başladı ama ofansif olarak hala kendi kalitesinde değil çok daha iyisini yapabilecek yeteneklere sahip fakat o yetenekleri kullanacak oyun okuma bilgisinde eksiklik var.

Colman : Bir türlü istikrar yakalayamadı hem kafa hem fizik olarak düşüşe geçince sezon boyunca kötü bir grafik çizdi.Halbuki iyi bir colman olsa idi fazladan 5-6 puanımız daha vardı.

Adrian : Fizik olarak son zamanlarda kendini geliştirmeye başladı.Şuanda orta sahaya yazılacak ilk oyuncu durumunda ama hala yeterli değil çok daha iyisini yapabilmeli.

Volkan : Sıkıntısının kafasında olduğunu sezon başındakı çıkışı ve sonrasındakı düşüşüyle gösterdi.

Yasin : Elinden geleni yaptı kendi açısından bakılırsa iyi bir dönem geçirdi diyebiliriz ama Trabzonspor gibi bir takım içi yeterli de sayılmaz.

Soner : İstikrarsız bir dönem geçirdi sakatlıklar yüzünden form tutamadı fizik olarak sağlam görüntü veremedi böyle olunca kötü bir ilk yarı geçirdi.

Halil-Sapara : Ellerinden geleni yaptılar ama artık futbol hayatlarında düşüşe geçme dönemindeler ve dolayısıyla fizik olarak sağlam değiller futbolu bildikleri için sahada fazlasıyla şans buldular.Kendi açılarından bakarsak iyi diyebiliriz fakat Trabzonspor için yeterli diyemeyiz.

Henrique : Hayal kırıklığı yarattı çok daha iyisini yapması lazım.

Janko : Bir diğer hayal kırıklığı oldu zaman zaman takıma katkı verebilecek görüntüyü versede genel olarak bir istikrar tutturamadı.

Emre-Zeki-Aykut ve ismini saymadığım diğer oyuncular sezon boyunca figüran bir görüntü verdiler daha ön plana çıkmaları lazım.

Şenol Güneş : Takımın performansına bağlı olarak oda inişli çıkışlı bir grafik çizdi.Oyunculardan maksimum verim alamadı kafa olarak sıkıntı yaşayan volkan ve colmanı takıma kazandıramadı.Onur ve Adrianı takıma monte etmekte geç kaldı.Zeki-emre gibi oyuncuları oynatıp sonra bir anda kesip özgüven kayıplarına neden oldu.Transfer konularında zayıf kaldı.Oyuncu potansiyellerini kullanamadı.Fizik gücü sıkıntılı oyunculara takımda çok fazla şans vererek inişli çıkışlı grafik çizmemize neden oldu.

Takımımızın ilk yarı değerlendirmesi bana göre böyle genel olarak ligi değerlendirirsek;

İlk yarının en başarılı takımı antalya ve bjk diyebiliriz oyuncu kadrosudan en yüksek verimi onlar aldı.İlk yarının hayal kırıklığı ise ilk önce biz olduk bizden sonra fb ve gs diyebiliriz.