PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giray Kaçar : ''Onlar Trabzonsporlu Değil...''

Doğukan Uçan
24.12.2012, 15:37
Trabzonspor'un Galatasaray ile dün oynadığı maçın 59'uncu dakikasında ceza sahasında yerde yatan Burak Yılmaz'a yabancı madde atan seyirciyi uyarmaya gittiği sırada yanında maytap patlayan bordo mavili futbolcu Giray Kaçar, "O maytabı atanın Trabzonsporlu olduğuna inanmıyorum. Serçe parmağım yandı. Gece boyunca kulaklarımın içinde hep uğultu vardı" dedi.

"SERÇE PARMAĞIM YANDI, DERİSİ KALKTI"
Giray, Burak'ın yerde yattığını ve seyircinin yabancı maddeye atmaya devam ettiğini görünce oraya gittiğini belirterek, şunları söyledi:
"Ben oraya gittikten sonra seyircinin bir şey atmaması lazımdı. Ben oradayım niye atıyorsun? Onu atan Trabzonsporlu olamaz. Bunun örneklerini çok gördük. Tolga ağabeye de oldu. Seyircinin daha duyarlı olması lazım. Atılan maytap nedeniyle serçe parmağım yandı, derisi kalktı. Alnımda şişlik oluştu. Gece boyunca kulaklarımın içinde hep uğultu vardı. Yeni kendime gelebildim. Ben oradayım, niye atıyorsun? Olayı sakinleştirmek istemiştim. Seyircinin şunu anlaması lazım, bu tür durumlarda başkalarına koz vermeye gerek yok. Taraftar daha bilinçli olmalıydı. Bir taraftar takımına, kendi oyuncusuna niye zarar versin ki? Yapılanlara üzüldüm tabi. Burak'a da atılmaması lazımdı."

Ömür AVCI/TRABZON, (DHA)

M. Akif Yücesan
24.12.2012, 15:43
Eksik söylemiş. "Onlar insan değil" demeliydi. Trabzonspor'u insanlar tutar, insan olan da sahaya hiçbir şey atmaz.

61_Hasan_69
24.12.2012, 15:57
Hiçte katılmıyorum Giray'a..

erolizmts
24.12.2012, 16:06
Az bile söylemiş..

Sefaenes
24.12.2012, 16:08
bence az bile söylemis o hareketleri yaparak kime hizmet yaptilar. Tff 2-3 provakator yollasa bir hareket yapin ben cezayi veririm diye yaptirsa bunlardan vazlasini yapmaz. Simdi ceza alsak 1 kisi yüzünden kac kisi ceza cekecek. bu insanlar yüzünden millet kompine alirmi hic. Tff bize acimasizca cezalar veriyor hep bu saha kapatma cezasi fb macinida icine alirlarsa sasirmayin ozaman kizariz ama basta biz kendimiz bakacayiz bu yapanlara cezayi vermek gerekiyor

alper*
24.12.2012, 16:09
Giray % 100 haklıdır. Giray patlamadan sonra yere yattığında ben de utancımdan yerin dibine girdim.

Ertan OKUMUŞ
24.12.2012, 16:10
Eksik söylemiş. "Onlar insan değil" demeliydi. Trabzonspor'u insanlar tutar, insan olan da sahaya hiçbir şey atmaz.

:alkış::alkış::alkış:

Gamze
24.12.2012, 16:11
Yanlış bir şey söylemiyor adam.
Futbolcuya madde atmak başlı başına yanlışken hele bir de Giray ordayken atmaya devam etmek ne demek?

Fatih
24.12.2012, 16:11
O torpil Giray'ın gözünü de kör edebilirdi dikkatli ve duyarlı olmak lazım.

Miraç Atalay Çiftçi
24.12.2012, 16:12
Valla Giray ne yazık ki onlara sorunca da senden benden daha Trabzonspor'lu oluyorlar. Bitmeyen, tükenmeyen bir sorunumuz da bu zaten.

Ertan OKUMUŞ
24.12.2012, 16:13
o zihniyettekiler yüzünden galip geldiğimiz sivas macını kaybetmedikmi,o travma 2 yılına maloldu takımın..

winner
24.12.2012, 16:17
Sahaya madde atmanın savunulacak bir tarafı yok dolayısıyla Giray'ın söyledikleri sonuna kadar doğru.

Hem bir insana zarar verebilirsiniz hem de kulübünüz ceza alır..

Ama burada şöyle de bir gerçek var dünyanın her yerinde hatta en medeni diyeceğiniz ülkede bile bir futbolcunuz çok önemli rakibinize giderse hem de olaylı şekilde bu tür tepkiler kaçınılmaz olur.Hatta dünkü hafif bile diyebiliriz.

Mesela Gerard Everton'a transfer olsa Anfield Road'da banim kafama sadece para atsınlar diye bütün gece dua eder muhetemelen...

Bu sadece bir örnek...

Ama neticede b.y yaptığı, söylediği ile ciddiye alınacak bir "adam" değil sanki çok değer veriliyormuş gibi protesto edilmesine bile gerek yok Trabzonspor denizinde bir çakıl taşı bile olamaz...

Misina
24.12.2012, 16:32
%100 katılıyorum.Biletini başkasının aldığı adamlardan Trabzonsporluluk duruşu beklemek hayalcilik olur zaten.

Murat'
24.12.2012, 16:35
Sahaya yabancı madde atmanın mantıklı hiçbir açıklaması yok.Giray az bile söylemiş.Birkaç tane dengesiz yüzünden Trabzonspor'un canı yanıyor.

Fatih Öztürk
24.12.2012, 16:37
Dün yemin ettim bir daha Avni Akerde maç izlememeye.olduki bu şerefsizler yüzünden saha kapama cezası aldık nolacak?tff bu ara önüne gelene cezayı döşerken bizi esmi geçecek.Allah belasını versin sahaya yabancı madde atanın.

DNA-TS
24.12.2012, 16:37
herşey iyi güzel haklısın giray, senin onun yanında ne işin var ??? (fanatik bir yaklaşım oldu dimi...)

Mustafa Ayazoğlu
24.12.2012, 16:39
ses bombasını GİRAY orda iken değil atmak bile hayvanlık.

ayrıca burak yılmaz 5 milyonluk sözleşme yapmayıp bile gidebilirdi

nitekim gideceğini herkes biliyordu.

sadri şener bütün hatalarını BURAK söylemi ile ört pas etmeye çalışıyor.

TARAFTARIMIZIN UYANMASI LAZIM

Mehmet Fatih Silik
Sonuna kadar hakli...hatta icindekilerin hepsini söyleyemedi...

TekfurÇayır 61
Burak Trabzon'da çok seviliyormuş, bunu anladım. Ben habire penaltı peşinde koşması nedeniyle pek ısınamamıştım Burak'a, ama takıma sağladığı fayda da inkâr edilemez.

İşin trajikomik yanı 2010-2011 şampiyonluk posterimizde o da var, adam tarihimizde müstesnâ bir yer edindi, en azından nötr davranmak lâzım.

Mustafa Ayazoğlu
24.12.2012, 16:42
herşey iyi güzel haklısın giray, senin onun yanında ne işin var ??? (fanatik bir yaklaşım oldu dimi...)

size bir soru

Trabzonda çalışıyorsunuz maaşınız 10 bin olsun avukatsınız.

size İstanbulda hakimlik teklif ediliyor, 100 bin

ne yaparsın ?

Mustafa Ayazoğlu
24.12.2012, 16:43
2010-2011 şampiyonuyum diyen bir futbolcuna ses bombası atıyorsun !

Mustafa Ayazoğlu
24.12.2012, 16:44
giray bulak bile bıraktı gitti !

TekfurÇayır 61
24.12.2012, 16:44
size bir soru

ne yaparsın ?

Güzel soru :)

kürşat şen
24.12.2012, 16:45
torpil atılması yanlış tamamen giray kardeşimize katılıyorum..
ama giray kardeşim burağın emek hırsızlığını gözünle görüp susuyorsan yanlış yapıyorsun..
espri maiyetinde iğneleme bile yapmıyorsunuz adama..
birazda gerçekleri görmek lazım giray..
seviyoruz seni..

cem1990
24.12.2012, 16:45
Ben olsa idim bir kağıda bişeler yazar maratondan uçak yapar fırlatırdım torpile falan gerek yok :D

Koray
24.12.2012, 16:46
Giray'ın torpil atıldığı an orda olması tamamen şansızlık torpili atan arkadaşı nişancılığından dolayı tekrardan tebrik ediyorum eline koluna sağlık.

Mustafa Ayazoğlu
24.12.2012, 16:49
bok vardı o yavşağı kaldırmaya gittin.. işine bak bundan sonra, taraftara karışma
Zafer Oruç

böyle taraftar olduğu sürece giray KAÇAR bu takımdan

TekfurÇayır 61
24.12.2012, 16:51
Türk futbolunu 15 yıl futbol oynayıp - sakatlık olmazsa - futbolu bırakacak kişilerin, yâni futbolcuların kurtarmasını bekliyorsak hayal görüyoruz demektir.

Başbakanın 5 sene gitmeyiz dediği yerde standart futbolcu kendi kariyerine bakar. Kendimizi kandırmayalım.

kürşat şen
24.12.2012, 16:52
aklıma gelmişken futbolcu birazda kurnaz olacak..
orda burak yatarken burağa bişeler geleceğini anlaması gerek..
çok çirkin bir olay torpil meselesi ama durum bu..
senin emeğini çalmaya çalışan adamı ben yerden kaldırmam..
beni düşünmeyeni ben de düşünmem..
çok saf takılırsan emeklerinin karşılığını alamazsın..

TekfurÇayır 61
24.12.2012, 16:53
bok vardı o yavşağı kaldırmaya gittin.. işine bak bundan sonra, taraftara karışma
Zafer Oruç

böyle taraftar olduğu sürece giray KAÇAR bu takımdan

Sanırım kariyerindeki zirve Trabzonspor olduğu için kaçamıyor. Günahını almayayım çocuğun ama görüntü öyle.

cem1990
24.12.2012, 16:56
aklıma gelmişken futbolcu birazda kurnaz olacak..
orda burak yatarken burağa bişeler geleceğini anlaması gerek..
çok çirkin bir olay torpil meselesi ama durum bu..
senin emeğini çalmaya çalışan adamı ben yerden kaldırmam..
beni düşünmeyeni ben de düşünmem..
çok saf takılırsan emeklerinin karşılığını alamazsın..

Bana göre yanliş oldu bu
Aynı şirkette iki arkadaşsınız arkadaşına iyi teklif geldi ve gitti daha fazla para daha fazla hayat vesselam
Arkadaşınızın hayatta başına bişe geldi mi yanına gitmeyecekmisiniz,gideceksiniz tabii ki de.
Futbola duygusal mana da fazla anlam yüklüyoruz. Bu kadarına gerek yok üzülen biz oluruz hep.

Bera B.
24.12.2012, 16:56
Sonun kadar haklı adam. Kendi adamını bombalayan başka kim var merak ediyorum. Hadi onu geçtim, Burak'a attınız da çok iş oldu. Gereksiz gereksiz şeyler. Sağa sola sataşmaktan başka bir iş yaptığınız yok. Her zaman saldıracak birini blamadığınız için de bu sefer kendi takımımıza saldırıyorsunuz.

Murat Varol
24.12.2012, 16:59
size bir soru

ne yaparsın ?

Ben de şöyle sorayım. Türk ordusunda subaysın Yunan ordusundan daha fazla maaş teklifi aldın ne yaparsın? Şimdi tamam yapılanlar yanlış da bizim taraftar Burak'ı sevdi, benimsedi. Herkes ona 61 numarayı layık gördü. Adam Avrupa'ya gideceğim diyip gs ye gitti. Millet kendini ihanete uğramış hissediyor. Protestolar normal (torpil ve şişe hariç). Her şeyi parayla ölçerseniz biri de çıkar "how much" diye pankart açar

oksoholu
24.12.2012, 17:00
ses bombasını GİRAY orda iken değil atmak bile hayvanlık.

ayrıca burak yılmaz 5 milyonluk sözleşme yapmayıp bile gidebilirdi

nitekim gideceğini herkes biliyordu.

sadri şener bütün hatalarını BURAK söylemi ile ört pas etmeye çalışıyor.

TARAFTARIMIZIN UYANMASI LAZIM
nasıl merak ettim nereye gidecek sözleşmesi vardı

kürşat şen
24.12.2012, 17:00
Bana göre yanliş oldu bu
Aynı şirkette iki arkadaşsınız arkadaşına iyi teklif geldi ve gitti daha fazla para daha fazla hayat vesselam
Arkadaşınızın hayatta başına bişe geldi mi yanına gitmeyecekmisiniz,gideceksiniz tabii ki de.
Futbola duygusal mana da fazla anlam yüklüyoruz. Bu kadarına gerek yok üzülen biz oluruz hep.

haklısın ama şöyle düşün o arkadaşın senin emeğini müşterini çalmaya çalışıyorsa ne yapacaksın?
ben olsam yapmazdım dedim..
burak yatarken hangi gs'li başına geldi..
hiçbiri...
giray çok iyi niyetli bir kardeşimiz..çok seviyoryuz o ayrı..
misal 90.dakika giray ve burak ikili mücadelede hoop burak kendini yere attı penaltı..
ne olacak..
maç gitti bitti..
yapılanların bir değeri kalacak mı..

Enes Ünal Kaya
24.12.2012, 17:02
Dünyadan Bunun Bir Çok Örneği Var.

Tribünler Böyle Duygusallıklar Yaşıyabiliyor.. Bunun Örneğini La Ligada , Premier Ligde Bile Görmüştük...

Yanlış Olan Birşey Yok Bence.. Keşke Giraya Gelmeseymiş. Yada O Kendini Yere Atan No17 Yi Korumasaymış.

Geçmiş Olsun Giray Kendince Sende Haklısın Ama Taraftarda Ayrıca Haklı.. Kimseyi Suçlayamayız Bu Yüzden.

Barcelona - Real Madrid Maçı.. LUİS FİGO.. Hatırlarsınız.

http://spor.ok.net/paylasim/340figo.jpg

Yaşar
24.12.2012, 17:03
Psikopatlığın tavan yaptığı anlardan bir tanesi.
Geçen yıl yine bir Gs maçında Tolga'nın yüzünde bir su şişesi patlamıştı.
Burak'In kafasını sıyırıp geçen su şişesinden dolayı kendini yere atmasının çirkinliği Burak ile beraber konuşulacakken, atılan o torpil ile şerefsiz medyanın eline bir koz daha verildi.
Trabzon'da olan herhangi bir olayı terör olayları gibi gösterenlere bu imkanı sağlamamak gerekiyor.

cem1990
24.12.2012, 17:04
Ben de şöyle sorayım. Türk ordusunda subaysın Yunan ordusundan daha fazla maaş teklifi aldın ne yaparsın? Şimdi tamam yapılanlar yanlış da bizim taraftar Burak'ı sevdi, benimsedi. Herkes ona 61 numarayı layık gördü. Adam Avrupa'ya gideceğim diyip gs ye gitti. Millet kendini ihanete uğramış hissediyor. Protestolar normal (torpil ve şişe hariç). Her şeyi parayla ölçerseniz biri de çıkar "how much" diye pankart açar

Abim hep duygusallıkla bakıyorsunuz olaya şu sorun da misal duygusallık var :)
Türk ordusu mu yunan ordusu mu
Arkadaşın sorduğu sorudan cevap verilirse haklılık payı çıkacaktır ortaya.Ha elbette oyuncu eğer gidecekse ben ts için ölürüm lafını kullanmamalı burası adamın kalıbını gösterir
Her şey maddiyat mıdır dersen biraz be abi.Duygular para ile satın alınamayacağı için geri kalan herşey maddiyat. Trabzonsporlu olmasak emin ol sende bende ayrılırdık.Daha fazla para daha fazla lüks hayat.İnsanoğlunun yapısında vardır bu.

winner
24.12.2012, 17:06
Çok protestoya değecek birisi değil ama çok isteyenler madeni para atmak yerine kağıt para şeklinde hazırlanmış dolar destelerini konfeti olarak kafasından aşağı yağdırabilirdi.

Hem kimse zarar görmez hem biraz utanması varsa vefadan filan bahsetmezdi...

Lazman
24.12.2012, 17:07
hayretler icindeyim. nebicim taraftar bunlar.
bomba atana dun hayvan oglu hayvan yazdim zaten.
burakla alip veremedigi ne bu milletin.trabzona gelen olene kadar ordami kalacak,mantik nedir? son seneler trabzona en cok faydasi olan oyuncu parasinin pesine gittide noldu. Birisini kovarsin gider oteki kendi gider,futbolda olan seyler.

mactan 3 gun once burak burak basladi, mac gecti milletin agzinda hala burak. parasinida kazandirdi gitti.

trabzonda hersey duzeldide kaldi burak. milletin yapacak isi yok.

cem1990
24.12.2012, 17:08
haklısın ama şöyle düşün o arkadaşın senin emeğini müşterini çalmaya çalışıyorsa ne yapacaksın?
ben olsam yapmazdım dedim..
burak yatarken hangi gs'li başına geldi..
hiçbiri...
giray çok iyi niyetli bir kardeşimiz..çok seviyoryuz o ayrı..
misal 90.dakika giray ve burak ikili mücadelede hoop burak kendini yere attı penaltı..
ne olacak..
maç gitti bitti..
yapılanların bir değeri kalacak mı..

Abim burağın karakteri yok ona bir lafım da yok,doğal olarak atlamış zıplamış yere düşmüş her yerde aynı bknz bjk-gs maçında
Ama maddiyat konuları biraz farklı adam para kazanmak için oynuyor bu oyunu sonuçta.
Ve de herkes daha iyi bir hayat ister insanoğlunun yapısında vardır bunlar.Bu istek burakta ne kadar varsa sende de bende de vardır. Biz parasal olarak istanbul klüplerinin seviyesine çıksak da yaşam olarak tutturamıyoruz ben Rize de yaşıyorum param olsa ne işim var abim bu memlekette.

Murat Varol
24.12.2012, 17:11
Burak kazandırdı gitti diyenler biz gençlerbirliği değiliz hatırlatırım

Murat Varol
24.12.2012, 17:13
Abim hep duygusallıkla bakıyorsunuz olaya şu sorun da misal duygusallık var :)
Türk ordusu mu yunan ordusu mu
Arkadaşın sorduğu sorudan cevap verilirse haklılık payı çıkacaktır ortaya.Ha elbette oyuncu eğer gidecekse ben ts için ölürüm lafını kullanmamalı burası adamın kalıbını gösterir
Her şey maddiyat mıdır dersen biraz be abi.Duygular para ile satın alınamayacağı için geri kalan herşey maddiyat. Trabzonsporlu olmasak emin ol sende bende ayrılırdık.Daha fazla para daha fazla lüks hayat.İnsanoğlunun yapısında vardır bu.

doğru söylüyorsun kardeşim. artık duygusal düşünmeyen gençlerimiz fener galatasaray forması giyiyor beden derslerinde. tut onları iki yıla bir şampiyonsun diye düşünüyorlar. Burak kırdı bizi bu bir gerçek

TekfurÇayır 61
24.12.2012, 17:13

Ali Kemal, Necdet, Serdar, K.Şenol, Levent v.s. v.s....

Sefaenes
24.12.2012, 17:16

evet biz gencler degiliz ama o sözlesmeyi yaptiranlar Trabzonspor yöneticileri baktin imzalamiyorlar mi 1 sene önce sözlesmesi bitmeden istanbul disinda bir takima satarsin yada kadro disi birakir oynatmazsin sen adama 5 milyon serbest kalir maddisi koy sonra gitti diye kiz. Sahaya maytap atmak taraftarliksa varsin böyle taraftarlik olmasin.
Simdi ceza gelecek ne halt yiyecek saha kapaltiginda rahat mi edecek yada senin hosuna mi gidiyor ceza almamiz.

Furkan Özdem
24.12.2012, 17:17
Geçen sene tolgaya bu sene giraya isabet ettirmeyi başaran arkadaşlar nasıl beceriyor bunu? Hayır madde atmanın kendi haricindeki binlerce kişiyi Trabzonspor'u izlemekten mahrum bırakmanın anlamı nedir. Hiç bir şey atılmasa vefalı burak havlamadan s. olup gidecekti derdiniz ne?

Burak kim arkadaş? Aylardır nasıl gitti ne etti tartışıp durulacak adam mı? Trabzonspor taraftarı böyle basit şeylere enerjisini harcamamalı...

Murat Varol
24.12.2012, 17:17
Ali Kemal, Necdet, Serdar, K.Şenol, Levent v.s. v.s....

Üstadım Ünal, İskender, Cemil....

Murat Varol
24.12.2012, 17:18
evet biz gencler degiliz ama o sözlesmeyi yaptiranlar Trabzonspor yöneticileri baktin imzalamiyorlar mi 1 sene önce sözlesmesi bitmeden istanbul disinda bir takima satarsin yada kadro disi birakir oynatmazsin sen adama 5 milyon serbest kalir maddisi koy sonra gitti diye kiz. Sahaya maytap atmak taraftarliksa varsin böyle taraftarlik olmasin.
Simdi ceza gelecek ne halt yiyecek saha kapaltiginda rahat mi edecek yada senin hosuna mi gidiyor ceza almamiz.

hayır hoşuma gitmiyor maça gittiğimde kimse yanımda sahaya bir şey atamaz kaç kişinin elinden koltuk parçası aldım.benim kızdığım para kazandırdı gitti lafı. bu kafayla çok para kazandırıp giden olur. milletin galatasarayın pilot takımı yakıştırması da üzerimize cuk oturur

cem1990
24.12.2012, 17:20
doğru söylüyorsun kardeşim. artık duygusal düşünmeyen gençlerimiz fener galatasaray forması giyiyor beden derslerinde. tut onları iki yıla bir şampiyonsun diye düşünüyorlar. Burak kırdı bizi bu bir gerçek

Çocukları-gençleri ts için ikna etmek zor be murat abi
Ben ne kadar cebelleştim kardeşimi ts li yapabilmek için allahtan okula başladığı yıllarda 2010-2011 yılına denk düştük de yola getirdik yoksa ne yapsın abi çocuklar ben Rizedeyim sınıfta tek Ts'li kendisi hepsi ile münakaşaya giriyor her pazartesi günü:) Akşam erken yatiyor sabah kalktı mı abi nolur kazandık de nolur yenildik mi koyveriyorum ts'ye tabii,naparsın bende geçtim bu okul yollarını.
Ha burağa da ben kırılmadım şu takımdan bir selçuğun gidişine bir de JAJA ya üzülmüşümdür. Burak-engin gidişlerine üzülmüş değilim belli idi çünkü gidecekleri ama selçuğa anlam yüklemiştim ben ts den başka takımda oynamam sözünü ama naparsın bazen maddiyat daha fazla değer kazanıyor.

DNA-TS
24.12.2012, 17:21
size bir soru

ne yaparsın ?

mevzu para değil ki adamın karaktersizliği.fazla para için gitseydi bizimle masaya otururdu en azından.

burrows
24.12.2012, 17:23
kadroda en sevdigim futbolcularin basinda gelir ama giray agir sacmalamis..
illa o karaktersizin yanina gitmek zorunda degilsinki..
nedir yani..hicbir cinconlu gitmezken sen niye gidiyorsun.
birde parasini kazandirdi gitti diyenler var..sanki tuccariz anasini satayim..
burak bize gelmeden once vasat bir adamdi.sans verdiler adam ettiler
burak ne yapti?istanbula kacabilmek icin sozlesmeye madde koydurdu..
yetmedi ustune sessiz sedasiz kimseyi iplemeyerek kulubun itibarini
ikiparalik ederek basti gitti..
bu karakterdeki bir adama yapilan her sey dogrudur..kim ne derse desin kardesim
istanbul kopekleriyle yarismak istiyorsak bunlara boyle davranacaksin..
iyilik dogruluk bu ulkede para eden seyler degil..
dilerim en kisa zamanda futbolculuk hayatini bitirecek bir sey basina gelir..amin.

TekfurÇayır 61
24.12.2012, 17:26
Üstadım Ünal, İskender, Cemil....

Eyvallah da, bereketli yıllarımızda futbolcu satarak işin maddi kısmını yürüttük, keşke yine bereketli yıllar yaşasak da futbolculardan gelir elde etsek.

Murat Varol
24.12.2012, 17:29
Eyvallah da, bereketli yıllarımızda futbolcu satarak işin maddi kısmını yürüttük, keşke yine bereketli yıllar yaşasak da futbolculardan gelir elde etsek.

İstanbul dışına satarsak kabul:))

Sefaenes
24.12.2012, 17:33
hayır hoşuma gitmiyor maça gittiğimde kimse yanımda sahaya bir şey atamaz kaç kişinin elinden koltuk parçası aldım.benim kızdığım para kazandırdı gitti lafı. bu kafayla çok para kazandırıp giden olur. milletin galatasarayın pilot takımı yakıştırması da üzerimize cuk oturur

pilot takimi yakistirmasi bizimde sinirimize gidiyor dedigim gibi en büyük o sözlesmeyi is bilmez yönetim baskasi degil. Adamlar 1 kurusluk oyuncularini bize fahis fiyatla satarken bizimkiler en iyi oyuncularina komik rakam koyarak elden cikmasini sagladilar. 5 milyonun yerin 20 milyon yapailirlerdi zamaninda yada sadece yurtdisi. ayni durum onurda da var hala neden sözlesmesindeki maddeyi kaldirmak icin ugrasmiyorlar cocuga biraz daha fazla para versinler ama o maddeyi kaldirsinlar ama nerde bizde o akilli yönetici ancak cikarlar bosbos konusurlar.

Murat Varol
24.12.2012, 17:35
F.Bahçe’ye imza attığı günü ise unutamıyor. “Nakit parayı önüme attı F.Bahçeli yönetici. Paraya baktım, baktım. Dışarı çıktım. Bir saat kadar ağladım. Ben Fener’e gidemem diyordum. Sonra abim geldi. Beni ikna etti. Oğlum seni Trabzon’da istemiyorlar, at imzayı dedi. Tekrar içeri girdim. Küfür ede ede imzayı attım.”
Ali Kemalin röportajı. Ağlamış adam. Böyle gençler lazım

TekfurÇayır 61
24.12.2012, 17:36
İstanbul dışına satarsak kabul:))

Levent G.S'ye bir maçta -kupa maçıydı gâliba- kafayla 3 gol atmıştı, hemen aldılar Levent'i, o zaman için iyide bir para verdiler, hiç bir verim alamadılar. :)

Örnekleri çoktur, imrenip aldıklarının çoğundan Trabzon'un aldığı verimi alamadılar. Dalga geçerdik.

Murat Varol
24.12.2012, 17:37
Levent G.S'ye bir maçta -kupa maçıydı gâliba- kafayla 3 gol atmıştı, hemen aldılar Levent'i, o zaman için iyide bir para verdiler, hiç bir verim alamadılar. :)

:))

Alican Altunbaş
24.12.2012, 17:39
Şiddetle beslenen taraftarlarımız var.Tepki böyle verilmez.Elimize hiçbir şey geçmez geçmiyorda.Sahaya dolar kağıtları atmak en güzel tepki olurdu. İlla canını acıtmak istiyorsanız sahada rakibinizi yenersiniz olur biter.

Murat Varol
24.12.2012, 17:40
pilot takimi yakistirmasi bizimde sinirimize gidiyor dedigim gibi en büyük o sözlesmeyi is bilmez yönetim baskasi degil. Adamlar 1 kurusluk oyuncularini bize fahis fiyatla satarken bizimkiler en iyi oyuncularina komik rakam koyarak elden cikmasini sagladilar. 5 milyonun yerin 20 milyon yapailirlerdi zamaninda yada sadece yurtdisi. ayni durum onurda da var hala neden sözlesmesindeki maddeyi kaldirmak icin ugrasmiyorlar cocuga biraz daha fazla para versinler ama o maddeyi kaldirsinlar ama nerde bizde o akilli yönetici ancak cikarlar bosbos konusurlar.

bu konuda çok haklısın

Fatih Özkan
24.12.2012, 17:41
%100 katılıyorum.Biletini başkasının aldığı adamlardan Trabzonsporluluk duruşu beklemek hayalcilik olur zaten.

Arkadaş özet geçmiş. :alkış:
Ki bunları satıp, devre arasında millete göstere göstere hasılatı sayanlar da var.

ariftoprak
24.12.2012, 17:49
Bu neyin kafasıdır anlamış değilim... Kadıköyde doğmuş büyümüş hatta ergenliğin ilk yıllarına , siyasetin içine girene kadar f.b. denen gereksiz burjuva takımını tutmuş bir adamım. Allah' a şükür doğruyu bulduk, trabzonsporlu olduk. Bu takım zamanında haksızlığa, her türlü adaletsizliğe ve güç dengesizliğine rağmen bileğinin gücüyle statükoyu devirmiş bir takım. Bu takım tarihi, kupaları, duruşuyla ve taraftarıyla bir efsane. Böyle bir camianın içinde olupta saçma sapan hareketler yapmak neyin kafası. Takım galip gelsin, gelmesin her daim sahaya birşeyler yağıyor. Dün akşam kendi takımımın taraftarına ettiğim küfürü ezeli rakiplere etmemişimdir. Yıllardır bu zihniyet benim takımıma istanbul kulüplerindeki şerefsizlerden ve onların şerefsizliklerinden daha büyük zararlar vermiştir. Artık kat-i suretle Trabzonspor kulübünün istanbula taşınması fikrinin yanındayım, siz bu takıma sahip çıkamıyor hatta zarar veriyorsunuz, sizin taraftarlığınıza bu kulübün ihtiyacı yok. Farkındalıktan uzak, beynini kullanamayan bir trabzonspor taraftarı düşünemiyorum. Ben trabzonsporluysam siz trabzonsporlu olamazsınız. Trabzonsporlu insandır, sahada ekmek parasını futboldan kazanan adama yabancı madde atmak insanlıkla bağdaşır mı??? O da bize böyle yaptı ama!! diyecek adamlarda vardır şimdi. Arkadaşım takımın oynayacak sen destekleyeceksin ve 70' lerde olduğu gibi sahada yeneceksin rakibini. Yapılan hareketi savunan ne kadar trabzonsporla alakalı site varsa hepsinden üyeliğimi sildirdim. Onlar gerçekten trabzonsporlu olamaz. Adam kalkmış Giray neden oraya gidiyor diyor ya!!! Arkadaş bende merak ediyorum senin gibiler nasıl oluyorda benim şerefli takımımı destekleyebiliyor ya da sizin gibileri o stada nasıl alıyorlar.

DNA-TS
24.12.2012, 17:58
herkesin görüşü kendine. kimseye beğendirmek zorunda değiliz görüşümüzü.
bu ülkede iktidar partisi oyların yarısını aldı geri kalanlar napacak ülkeyi terk mi etsinler? siz üyeliklerinizi silmişsiniz ya.

Lazman
24.12.2012, 18:23

tapusunumu aldik adamin. kolelik donemi biteli cok oldu.

ALBATROS_61
24.12.2012, 18:30
Burakı hala savunan insanlara anlam veremiyorum.Trabzonspordan bahsediyoruz beyler.İki çalım atıp kumpasa getirilecek takımdan bahsetmiyoruz.Galatasaraya gitmek için kendine çakalca bir bir yol çizen Buraktan bahsediyoruz.İsterse bizi 10 Yıl şampiyon yapsın.Benim gözümde çakal çakaldır.Trabzonspor da Çakallara yer de yok vefa da.

Ogün YAZICI
24.12.2012, 18:43
neyi savunuyosunuz siz ya.gelmiş bir de burada insanlıktan dem vuranlar var.buraka tepki verilecek miydi verilecekti. daha neyi tartışıyoruz.başına kıytırıktan bir su şişesi atıldı diye ölmedi ya orada.başka zaman olsa nerede eski trabzon deplasmanı diye kahırlanır maç başlıklarında bu insanlıktan bahsedenler.neyi istediğinizi siz bile bilmiyorsunuz.

Enes Ünal Kaya
24.12.2012, 18:44
Burakı hala savunan insanlara anlam veremiyorum.Trabzonspordan bahsediyoruz beyler.İki çalım atıp kumpasa getirilecek takımdan bahsetmiyoruz.Galatasaraya gitmek için kendine çakalca bir bir yol çizen Buraktan bahsediyoruz.İsterse bizi 10 Yıl şampiyon yapsın.Benim gözümde çakal çakaldır.Trabzonspor da Çakallara yer de yok vefa da.

Aynen Katılıyorum.

Bu Adam Geldi Bize Söz Verdi.. Başkandan İzin İstedi..

TRABZONSPOR'UN TAPULU Malıydı İzin İsterken..YurtDışı Görüşmesi İçin İzin Verdik..

Diğer Oyuncularımız O Zaman İdman Yapıyordu Trabzonspor İzin Vermediği Sürece Kampda Olmak Zorundaydı... Ama Başkan İyi Niyetle Git Yurt Dışında Görüş Dedi Bu Adam O Da Gitti Yurt Dışına Gayse İle Görüştü.. Çakalın Önde Gideni Bu Adam..

Lazman
24.12.2012, 18:46

Ortada bi cakallik varsa bu cakalliga izin veren kulubtur. Buyuk kulup oyuncuyu yildiz yapip cakalligina izin vermez. Burda bi ariza var.
Bizi 10 yil sampiyon yapan oyuncu en buyuk oyuncudur, hangi cakalliktasin sen.

bence sen dusunceni bi doktora gotur. futbol,mac trabzon diyip futbol disi islerle ugrasan kisilerden temizlenmesi lazim bu kulubun. Hic bi faydasi olmayan bos islerle ugrasan topluluk.

Enes Ünal Kaya
24.12.2012, 18:47
http://2.bp.blogspot.com/_61gH-fM7oe8/TUcn80Rp2gI/AAAAAAAAC48/vfpKM2XObQk/s1600/Torres.png

5 Milyon Dolara Gitti Diyenler.. TORRES 47 Milyon Dolara Serbest Kalmışdı..

Hatırladınız Mı ? Liverpool Ondan Nefret Ediyor.

İlyas Özdemir
24.12.2012, 18:54
ben sadece elinde ayar olmayanlara kızıyorum geçen sezon tolgaya çakı bu sezon giraya torpil

Tahir61
24.12.2012, 18:55
atılan madde giray, burak itinin yanına varmadan atılmış olabilir. bir kaç saniye sonra patlıyor o b.klar. yani taraftarımızın girayı göre göre atacağını zannetmiyorum.

bunlar yanlış mı evet yanlış ama koyun da değiliz

Vkgz
24.12.2012, 19:04
son derece haklı giray

memozcan
24.12.2012, 19:12
giray sonuna kadar haklı.. o sahaya maytap atanların trabzonspora burakın onda biri kadar katkısı yoktur.. o sahaya yabancı madde atan güruh tespit edilmeli bir daha stadın yanına sokulmamalıdır.. böyle sürü psikolojisiyle hareket edilmez.. taraftar dediğin öfke kontrolünü yapacak arkadaş..

Sibel
24.12.2012, 19:19
Çok kötü bir andý. Keþke yaþanmasaydý.
Malesef bazýlarýmýzýn gözü kör oluyor bazen.
Ýnþallah bu son olur. Ayný þekilde küfürler de son olur umarým.
Stadyumda duymadýðýmýz küfür kalmadý.
Yazýk, ayýp. Ýnsanlarýn ailelerine küfür edilmesi utanç verici.
Adamýn annesinin suçu ne? Terbiyesizlik hat safhada.
Neyse.
+
Tribünlerde oluyor bu olaylar dünyanın her yerinde.
Ben mesela geçen yıl fener maçında bir kaç rakip oyuncu yaralansa ah etmezdim.
O dereceye gelebiliyor insan. Futbolu insanı kin dolu hale getirenler utansın en çok.
İnsan bu, doğasında vahşilik var.

Ahmet Başkaya
24.12.2012, 19:21
Taraftarın Giray'a topçu değil demesi gibi bir şey . Taraftar ne kadar haklıysa Giray'da o kadar haklı .

Hareketi hiç tasvip etmesem de bu tip demeçler futbolcu ve taraftarın arasını açar . Gerek yok .

memozcan
24.12.2012, 19:23
Çok kötü bir andı. Keşke yaşanmasaydı.
Malesef bazılarımızın gözü kör oluyor bazen.
İnşallah bu son olur. Aynı şekilde küfürler de son olur umarım.
Stadyumda duymadığımız küfür kalmadı.
Yazık, ayıp. İnsanların ailelerine küfür edilmesi utanç verici.
Adamın annesinin suçu ne? Terbiyesizlik hat safhada.
Neyse.

burak seyircisiz cincon maçında o golü atıp, "anne" diye bağırdığında istisnasız her trabzonsporlunun gözü dolmuştur. şimdi o "anne"ye duygusuzca küfür ettiler.. bu insanların adam olması için aynı duyguyu yaşaması lazım...

Enes Ünal Kaya
24.12.2012, 19:26
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/12249_10151297079538695_939326041_n.jpg

Bu Adam Küfürü Hak Etmiyor Yani :)

Dünya Toz Pembe , Küfür Edilmeyen , Hırsızlık Yapılmayan 4 4lük Biryer Değil

Sibel
24.12.2012, 19:34
burak seyircisiz cincon maçında o golü atıp, "anne" diye bağırdığında istisnasız her trabzonsporlunun gözü dolmuştur. şimdi o "anne"ye duygusuzca küfür ettiler.. bu insanların adam olması için aynı duyguyu yaşaması lazım...

Tribünlerde bir küfür kültürü oluştu. Söylenecek sözler küfürsüz de insanın canını yakar.
Her kelime normalmiş gibi kullanılıyor.
İnsan utanıyor.

Mollasalihoğlu
24.12.2012, 19:38
Havaalanında yanına gidip "kaç paralık adamsın" minvalinde yapılan sataşma süper.

Ayağına top geldiğinde ıslık, bağırma, böğürme süper ama küfür ve yabancı madde gereksiz.. Biz seviyeli insanlarız, karşımızdaki adamlar karaktersiz olsa da karakterimizden ödün vermeyelim, derim ben..

Sibel
24.12.2012, 19:44
Havaalanında yanına gidip "kaç paralık adamsın" minvalinde yapılan sataşma süper.

Ayağına top geldiğinde ıslık, bağırma, böğürme süper ama küfür ve yabancı madde gereksiz.. Biz seviyeli insanlarız, karşımızdaki adamlar karaktersiz olsa da karakterimizden ödün vermeyelim, derim ben..

Dağıldık. :cool:

kürşat şen
24.12.2012, 19:52
abi her statta olan şeyler bunlar..
bunun böyle abartılı bir şekilde tartışılması tuhaf geliyor bana..
atıldı evet..
atılmayan yer söyleyin bana..
bu türkiye tribün rituelidir..
şikecilerin sahasındada var inönüdede var telekom arenada da var..
volkanın kafaya rakı şişesi düşüyordu..
ömer çatkıçın sırtına saraçoğlunda şemsiye atıldı..
bir sürü örnek..
hümanizim naraları atanlar hiç mi bişe atmadı sahaya..
küfür varmış..
stadyuma gelenler akademik kariyer yapmış insanlar değil..
onu geçtim bu eleştiriyi yapanlar hiç mi küfür etmiyor acaba..
96 yılında şampiyonluk kaçtığı zaman bu takımın otobüsü taşlanmıştı..
beşiktaş maçında trübünler yakılmıştı..
sivas maçında sahaya girenler oldu..
bir sarhoşun attığı torpil abartmayalım..
değişen bir şey olmayacak..
burağa gelirsek..
kalıba değil karaktere bakar trabzonlu..
trabzolunun tepkisi burak tarafından kandırılmak..
duygularıyla oynadı burak bu taraftarın..
onun için sahada göreceğimiz taraftarın senaryosu kimseyi şaşırtmamalı..
trabzonspor yoktan var etti onu..
ilk geldiği zamanlar dökülüyordu..
camia,taraftar ısrar etti adam oldu..
yok para kazandırmışım..
ulan 2 küsür milyon euro alıyodun bizde ve alıyorsun cincondan..
ilk geldiği zamanlar acaba bu parayı hayal ediyor muydu?
bunları unutuyor..
giray kardeşime şöyle seslenmek isterim..
burağa acaba kendini yere attığı için bir sitemi var mı oldu mu?
atsa penaltı yapsa burak golü atsa tribüne sus işareti yapsa giraycık ne yapar ne düşünür..
ya da o sahada abdullah karmil olsaydı burağı ikaz eder miydi?!!

dolaylı
24.12.2012, 20:15
F.Bahçe’ye imza attığı günü ise unutamıyor. “Nakit parayı önüme attı F.Bahçeli yönetici. Paraya baktım, baktım. Dışarı çıktım. Bir saat kadar ağladım. Ben Fener’e gidemem diyordum. Sonra abim geldi. Beni ikna etti. Oğlum seni Trabzon’da istemiyorlar, at imzayı dedi. Tekrar içeri girdim. Küfür ede ede imzayı attım.”
Ali Kemalin röportajı. Ağlamış adam. Böyle gençler lazım
Burak verdiği sözü tutmamıştır bu doğru fakat bu kadar kin, nefret ve küfüre ne gerek var.Burak trabzonlu değil ama gs ye transfer olduğunda gazeteci ona gs da şampiyonluk yaşamak için mi transfer oldunuz sorusuna şu cevabı verdi.Ben o duyguyu trabzon da yaşadım dedi.Maalesef bizim trabzon kökenli ve diğer hiç bir futbolcu bunu burak gibi açık açık söyleyemedi.

Erbay
24.12.2012, 20:27
Tepkiye yersin arkadaş. Öyle gidersen küfürü de yersin. Sadece küfür değil sitem ediyor taraftar sana. Umut'a niye küfür edilmedi mesela oturup düşüneceksin. Ben kimseye bir şey atılmasını savunmuyorum. Allah korusun bir şey olur. İsterse şikebahçeli olsun. Ama tepki olur. Hatta ben daha fazlasını bekliyordum ama olay soğudu tabii ki ilk yarının son maçı olmasaydı farklı şeylerde olurdu.

http://i45.tinypic.com/2mpkhhu.jpg

Atletic Bilbao. Llorente giderse diye ölümle tehdit ediyorlar.

Üzeyir Gönül
24.12.2012, 20:47
atıldı evet..
bir sürü örnek..
küfür varmış..
burağa gelirsek..
yok para kazandırmışım..
bunları unutuyor..
atsa penaltı yapsa burak golü atsa tribüne sus işareti yapsa giraycık ne yapar ne düşünür..

Hocam, 27 yaşındasınız (forumda öyle diyor) ama hiç de 27 yaşında biri gibi davranmıyorsunuz. Sizin bu yazdıklarınız dün akşamki olayları normal bir şeymiş gibi gösteriyor. Allah aşkına, atılan ses bombası adamın yüzüne gelseydi ne olacaktı? Burak öyle veya böyle bu takıma hizmet etmiş ve bana göre de ters bir hareketle gitmiştir. Ancak, bu böyle oldu diye adam mı öldürmek lazım. Kafasını gözünü mü yarmak lazım? İnsanlar tepkilerini başka yollarla da gösterebilir. Maçtaki pankart gibi... Ya da bağır, çağır, hadi küfür de ettin diyelim. Ama yapılanlar oldu mu? Burak maçta kendini yere bırakmıştır, hem de saygısızca, insanları tahrik eder biçimde. Ne olursa olsun, hangi statta olursa olsun bunlar doğru şeyler değil. Tribünlerde sadece erkeklerler mi var? Kadını, kızı, çoluğu çocuğu da var. Küfür ederken bunlar hiç mi aklınıza gelmiyor? Hiç mi utanmıyorsunuz?

Ama haklısınız. Ben öğretmenim. Benim okulumda da başka okullarda da sokakta da sık sık karşılaşıyoruz. Artık kadınlar, kızlar da küfür ediyorlar. Yine de ne olursa olsun kendimizi gün görmüş, medeni biri olarak görüyorsak küfür dışında, sahaya yabancı madde atmak dışında tepkimizi daha güzel bir şekilde gösterebiliriz.

Avrupa'da da böyle şeyler oluyor tabii. Ama bazen bakıyorsun, tribünlerde 80 bin kişi var. Hepsi de sahanın içine düşecek gibi; ama kimse sahaya atlamıyor. Sahaya yabancı madde atmıyor değil mi? Oradaki maçlara da mı hep okumuş insanlar gidiyorlar? Adam sana basıyor cezayı, seni bir daha maça almıyor. Sen de kuzuya dönüyorsun. Sadece takımınla ilgileniyorsun. İster bağır ister bağırma...

bahadır2561
24.12.2012, 21:02
atıldı evet..
bir sürü örnek..
küfür varmış..
burağa gelirsek..
yok para kazandırmışım..
bunları unutuyor..

%100 katiliyorum
Az bile yaptilar
Gorende ulkede hersey duzgunde bi bu yanlis zannedecek
Giray efendi isine baksin yalakalik yapmasin

Kasım Hilal
24.12.2012, 21:22

Zararını da biz çekeceğiz onların yüzünden..

Hqmi
24.12.2012, 21:30
Bu tepkiler fazla abartı olmamak şartıyla normal. Bu tepkileri yapmazsan Trabzon basamak olarak kullanılmaya devam eder.

M.S.SOFU
24.12.2012, 21:33
madde atılması kötü
ama o maddeyi atan arkadaşta taraftarın gazını aldı
suçu teşvik etmek istemem tabii ki
madde atılması sonucu 5 maç sahamız kapanıyor
ama şu sezon pek önemsemiyorum bunu

phoenixx
24.12.2012, 21:35
Bir takıma gönül vermek, onu sevmek, onun için gerekirse sıkıntılara katlanmak hasılı taraftar olmak daha da özelleiştirirsek Trabzonspor'u aşk ile sevmek kimliğimizin bir parçasıdır. Hatta kimimize göre bu aidiyet duygumuzun yegane temsilcisidir. Ancak bir yere, bir kişiye, bir ruha aidiyet hissetmekten daha da önemlisi insan olmaktır. İnsan olmanın da bana göre en önemli şartı başkasına zarar vermemektedir, özellikle hayatına, vücut bütünlüğüne, sağlığına.

Burak, camiayı hiçe saymış olabilir, para için yalandan oyunların içine girmiş olabilir. Sırf bu gidişler yüzünden Trabzonspor pilot takım olmakla itham edilmiş daha da ileriyi gideyim alay konusu olmuş olabilir. Düşülen bu durum için yönetime kızılabilir, Burak'a kızılabilir, teknik yönetime kızılabilir ki insan psikolojisi içinde olağan sayılabilir böyle tepkiler. Ancak, düşman bile olsa, bir kişinin hayatını, vücut bütünlüğünü, sağlığını tehlikeye atan her davranış yanlıştır, yanlışa da doğruyu göstermek, vicdan için elzem bir davranıştır. Giray'ın verdiği tepki bence doğrudur, olması gerekendir.

İnsan hayatından kutsal hiçbir değer yoktur, unutulmaması gereken de budur..

Tahir61
24.12.2012, 21:40
Trabzonspor'un Galatasaray ile dün oynadığı maçın 59'uncu dakikasında ceza sahasında yerde yatan Burak Yılmaz'a yabancı madde atan seyirciyi uyarmaya gittiği sırada yanında maytap patlayan bordo mavili futbolcu Giray Kaçar, "O maytabı atanın Trabzonsporlu olduğuna inanmıyorum. Serçe parmağım yandı. Gece boyunca kulaklarımın içinde hep uğultu vardı" dedi.

"SERÇE PARMAĞIM YANDI, DERİSİ KALKTI"
Giray, Burak'ın yerde yattığını ve seyircinin yabancı maddeye atmaya devam ettiğini görünce oraya gittiğini belirterek, şunları söyledi:
"Ben oraya gittikten sonra seyircinin bir şey atmaması lazımdı. Ben oradayım niye atıyorsun? Onu atan Trabzonsporlu olamaz. Bunun örneklerini çok gördük. Tolga ağabeye de oldu. Seyircinin daha duyarlı olması lazım. Atılan maytap nedeniyle serçe parmağım yandı, derisi kalktı. Alnımda şişlik oluştu. Gece boyunca kulaklarımın içinde hep uğultu vardı. Yeni kendime gelebildim. Ben oradayım, niye atıyorsun? Olayı sakinleştirmek istemiştim. Seyircinin şunu anlaması lazım, bu tür durumlarda başkalarına koz vermeye gerek yok. Taraftar daha bilinçli olmalıydı. Bir taraftar takımına, kendi oyuncusuna niye zarar versin ki? Yapılanlara üzüldüm tabi. Burak'a da atılmaması lazımdı."

Ömür AVCI/TRABZON, (DHA)

Girayım da az çakal değil haa ben gitmeseydim atın'a getiriyor lafı koçum benim

leons61
24.12.2012, 21:43
ya arkadaş ne kadar takıldınız buraka yeter da artık.trabzondan ne topçular geldi geçti.trabzonsporsun sen ya.seni istemeyenin ardından ne yakınıp duruyoruz.dünyanın en iyi topçusuda olsa gitmeyi kafaya koyduysa yürügit diyeceksin.adam gargalı zaten.ayrıca şikebahçede,gargada oynamış ne bekliydiniz lo.defolsun gitsin bee

Royal Heart
24.12.2012, 21:43
Küfre ve yabancı maddeye karşıyım, yabancı madde hiç atılmamış olsaydı iyiydi ama korktuğum kadar kötü bir durum da gerçekleşmedi. O patlayan madde neyse artık ona hiç gerek yoktu.

Murat'
24.12.2012, 21:45
Yanlış yapılan şeyleri örnek göstererek az bile yapıldı demek nasıl bir kafadır ?

Travelair
24.12.2012, 21:52
Bizim holiganlar İstanbul'daki holiganlardan daha isabetli atıyorlarmış fark bu. İstanbul 1000 atarken bizim attığımız 10 gündeme getiriliyormuş fark bu. Otobüslerin taşlamaları yaşanıyorken, feybe'nin deplasmana seyirci yasağı kalkmalı oyunu oynanıyorken, yönetimimiz eski futbolcuları taraftarın önüne atıyorken kabak taraftarın başına patlıyormuş fark bu

Giray işine baksın. Futbolunu oynasın. Onların Trabzonsporlu olduğuna inanmıyorum dedikten sonra taraftarımız daha duyarlı olmalı demenin alemi yok. Ayrıca Tolga'nın da Giray'ın da sahaya yatıp kıvranmalarını doğru bulmuyorum. Çıkıp sadece işlerini yapsınlar

Cengiz Çubukcu
24.12.2012, 21:54
Bence de o maddeleri burak'a atanlar insan bile degil...benim icin boyle renkdasim olacagina once iyi insan olsun..ayni takimi tutmasak da olur

metehan
24.12.2012, 22:15
Taraftarın Burak'a tepki göstermesi doğaldır. Ben olsam birşey demezdim ama diyene de birşey diyemem. Ama bu tepki ıslıkla olmalıydı. Sahaya bir madde atmak, sebebi ne olursa olsun kabul edilemez.

Gazetelerdeki bu konudaki haberlerin altına yazılan yorumlara bakıyorum da gülmemek elde değil. Daha 10 gün önce tekerlekli sandalye basketbol takımlarının maçını cehenneme çeviren camiaların mensupları, Trabzon'da futbolun yasaklanmasını söyleyebiliyor. Güler misin ağlar mısın?

Dursun Kaplan
24.12.2012, 22:25
Doğru söylemiş.

Neden hep deniz tarafında ki kale arkasından çıkıyor bu olaylar onuda tartışmak gerek.

Erdal DİLEK
24.12.2012, 22:28
buraka bir madde attı diye hiç bir gönülverenimize insan değil adam değil demem, evet yanlış bir hareket hepsi o. ne ya bu taraftarımız şike mi yaptı, polis arabası mı yaktı canlı yayında muhabir mi dövdü. belkide amacı zarar vermek bile değil sadece korkutmaktı ama tam ayaklarının dibine düştü, umarım bir daha yaşanmaz, sadece yanlış bir davaranış.

yalaka şikeci medyası ortalığı birbirine katan şikeci taraftarına ilk iş olarak camiaya mal etmezlerken, bir tek kişinin yaptığını bırakın camiayı şehre mal ediyorlar. bırakın onlar zaten yeterince yerecek bizi, biz işmize bakalım. .

Berkan
24.12.2012, 22:35
B. Yılmaz ""Ben de çok şey söyleyebilirim ama ben onlar gibi değilim. Küfür etmem, yüzüne söylerim söylemem gerek şey olursa. Gerek yok böyle şeylere, benim adamlığıma ters bunlar . "

mda61
24.12.2012, 22:38
buraka bir madde attı diye hiç bir gönülverenimize insan değil adam değil demem, evet yanlış bir hareket hepsi o. ne ya bu taraftarımız şike mi yaptı, polis arabası mı yaktı canlı yayında muhabir mi dövdü. belkide amacı zarar vermek bile değil sadece korkutmaktı ama tam ayaklarının dibine düştü, umarım bir daha yaşanmaz, sadece yanlış bir davaranış.

yalaka şikeci medyası ortalığı birbirine katan şikeci taraftarına ilk iş olarak camiaya mal etmezlerken, bir tek kişinin yaptığını bırakın camiayı şehre mal ediyorlar. bırakın onlar zaten yeterince yerecek bizi, biz işmize bakalım. .

Şiddetin azı çoğu olmaz benim için. Kendimize yapıldığında canımızın ne kadar yanacağını düşünmediğimiz şeyleri başkalarına kolayca yapıyoruz. Burak dün iyi bile dayandı, hiç olumsuz bir hareketi olmadı oyun içinde.
Nasıl olacak bilmiyorum ama en azından Avni Aker tribünlerinden küfrü ve onun uzantısı her türlü şiddeti silip atmalıyız. Zalimler gibi olmamalıyız biz, bir farkımız olmalı. Sövmekten, maytap atmaktan başka yolları da var tepki koymanın ama onun için biraz düşünmek lazım. Düşünmek zor geliyorsa sövmeye, şişe atmaya devam edin.

TekfurÇayır 61
24.12.2012, 22:38

Pet suyu atanın, torpili atanın burada bu kadar çok ve ağır eleştirilmesi şikeci yandaşları ile aramızdaki farkı çok güzel, çok net ortaya koymuyor mu...

Bu arkadaşlarla aynı takımı tutuyor olmaktan çok mutluyum.

Selçuk Aydın61
24.12.2012, 22:39
bencede hiçbirşey olmadı diyebiliriz...hatta bukar olması maçı kaybetmememize sebeb oldu hersene topculara sövmekden maç elimizden gidiyordu giraYDA haklı ama okadarcık haklı....

burrows
24.12.2012, 22:49
bu taraftara sallamaktan bir bikmadiniz arkadas.burak'a yapilanlari ben yetersiz
buldum..kac aydir trabzonspor kulubuyle dalga gecen ahlaksiz cinconlulari dinliyoruz..yoneticisinden taraftarina taraftarindan futbolcusuna kadar ahlaksiz bir
camiadan bahsediyoruz..
ben acikcasi burak'a daha fazla tepki bekliyordum..bunun vandallikla holiganlikla
ilgisi yok..sen benim kutsal gordugum trabzonspor'un adini ahlaksiz bir
camianin pilot takimi diye anilmasina vesile olursan boyle cevabini alirsin..
keske ici gecmis teknik kadromuz ve ruhsuz topcularimizda gereken dersi sahada
verseydi ama neyse..
yarin burak'in yaptiklarini yapmak isteyenler butun bunlari goze alacak..
futbolcu kole degil giden gider kalan sahalar bizimdir ama giderken adam gibi
gideceksin..delikanli gibi cikip ben artik burada kalmak istemiyorum deyip gideceksin..ayni zamanda seni var eden bir takima karsi haksiz bir sekilde puan almak icin siriksiz bir sekilde sirikli atlamayi denemeyeceksin..
bazen foruma bakiyorum..herkes boyle bir havalarda sanirsin britanya kraliyet ailesinin mensuplari..alt tarafi kafasina bir sise geldi ne var yani..
biz anne terliklerinin her daim hedeflerinde buyumus bir nesiliz..neyin tribindesiniz anasini satayim.yapmayin gozunuzu seveyim..bugun cinconlu arkadaslarim bile oradan onu nasil denk getirdi diye olaya esprili yaklasirken siz kendi renkdaslariniza sallamayin..
ayiptir.millet benzin istasyonunu yakmaya calisan taraftarina sahip cikar
biz ise bizimle dalga gecen burak sahtekarinin kafasina bir su sisesi atan adama turlu turlu yakistirmalar yapariz..bir gidin abicim ya..

odyseuys
24.12.2012, 22:52
maç izlerken şişeyle şaha kalkan sevincim maytapla zirve yaptı yalan yok.
maçtan sonra sakin kafayla düşündüğümde...
yorum yok yahu.
neyse.

Erdal DİLEK
24.12.2012, 23:06
Şiddetin azı çoğu olmaz benim için. Kendimize yapıldığında canımızın ne kadar yanacağını düşünmediğimiz şeyleri başkalarına kolayca yapıyoruz. Burak dün iyi bile dayandı, hiç olumsuz bir hareketi olmadı oyun içinde.
Nasıl olacak bilmiyorum ama en azından Avni Aker tribünlerinden küfrü ve onun uzantısı her türlü şiddeti silip atmalıyız. Zalimler gibi olmamalıyız biz, bir farkımız olmalı. Sövmekten, maytap atmaktan başka yolları da var tepki koymanın ama onun için biraz düşünmek lazım. Düşünmek zor geliyorsa sövmeye, şişe atmaya devam edin.

Pet suyu atanın, torpili atanın burada bu kadar çok ve ağır eleştirilmesi şikeci yandaşları ile aramızdaki farkı çok güzel, çok net ortaya koymuyor mu...

Bu arkadaşlarla aynı takımı tutuyor olmaktan çok mutluyum.

karşımızda savaştığımız adamlarda zerre kadar şeref olsa zaten o şiddeti gösteren arkadaş belkide sahaya cicekler atacak, şu forumda 3 temmuzdan buyana televizyona sinirden saldırmayan bir arkadaşımız var mı, varsa beri gelsin. onlardan farkımız kahpece düzanpazlıkla kazanımlar elde etmiyoruz doğrumuzla yanlışımızla hodri meydan diyoruz, belkide bundan kaybediyoruz, bari diyorum politik olalım:
yanlışsa yanlış ama özünde iyi arkadaş, saha içinde böyle oluyor dışarda karıncayı bile incitmez. . . aziz emre vs vs böylr değil mi

dediğim net yapılan yanlış ama arkadaşın adamlığı tuttuğu takımdan belli. . .

bordox
24.12.2012, 23:14
İşine bak Giray,futbolunu oyna,kimsenin Trabzonsporluluğunu senin gibi para için oynayanlar belirlemiyor.Bu nedir ya,dünkü çocuklar gelmiş taraftara posta koyuyor.
Herkes yerini yurdunu bilsin,haddini de bilsin.
Burak gibi yavşağa yalakalık yaparsan bir yerinde patlar işte.

phoenixx
24.12.2012, 23:25
Öncelikle şunu belirteyim, uzun süredir üye olmama karşın, foruma, mütemadiyen yazı yazan bir değilim, karşılıklı aşık atışmalarına benzer yorumlaşmalardan da mümkün olduğunca uzak dururum.

Ancak bir önceki yazımda da belirttiğim gibi, söz konusu olan bir kişiyle dalga geçmek, ona olumsuz tezahüratta bulunmak gibi bir durum değildir, az ya da çok kişinin sağlığını doğrudan etkileyecek bir olaydır. O nedenle, böyle bir davranışı tasvip etmek olanaklı değildir.

Hepimiz kendimize göre Trabzonspor'u çok seviyoruz, kimse kimsenin sevgisini derecesini ölçme hatta bunun üzerinden bir yarışa girme konumunda değil. Trabzonspor'u çok severim elbette, karşı takım tarafından alaya alınmak hoşuma gitmez elbette, ama bunlardan daha çok insanı severim, insanların sağlığına zarar verecek herhangi bir davranış da hoşuma gitmez.

Bir başka takımın yaptığı yanlış hareketler üzerinden kendi yanlışımızı olumlamaya çalışmak yahut mazeret üretmekte yanlıştır. Fenerbahçe'nin nasıl benzin istasyonunu ateşe vermeye kalkmasını, kamu malına zarar vermesini eleştiriyorsak kendi yanlışımızı da görmeli, bundan sonraki davranışlarımızı ona göre düzeltmeliyiz. Yanlış yanlış ile kapatılmaz, iki yanlış da bir doğru etmez.

Ayrıca bir insanın sağlığına yönelik hareketlere karşı olmak, steril bir yaşam sürdüğümüz, fiziksel veya psikolojik şiddete hayatımızın herhangi bir döneminde rast gelmediğimiz anlamına gelmelisin. Elbette, ailede, okulda, iş hayatında, sokakta onlarca şiddete ya maruz kaldık ya da şahitlik ettik. Lakin maruz kalmamız, şahitlik etmemiz, kanıksayacağımız, olur böyle şeyler deyip geçmemiz anlamına gelmedi hiçbir zaman. Gelmemeli de zaten. En azından görülen şiddetin kötü bir fiil olmasını bizzat yaşayarak deneyimlediğimiz için karşı gelmeliyiz.

Maytap yada adı her neyse atanı insan olmama ile suçlayacak değilim kaldı ki kişiler hakkında hüküm verme makamı da değilim. Bildiğim ve söylemeye çalıştığım şey, insan sağlığına zarar verilmemesi hatta teşebbüste bile bulunulmaması, insan hayatın maddi dünyaya ait en kutsal değerden bile önemli olduğudur.

Ilelioglu
24.12.2012, 23:28
Giray'a bende katilmiyorum. Kimin Trabzonsporlu olmadigi ortada. Orada KIMSE seni hedef almadi! Bunu anlamamak acik bir art niyettir!

..

bangkook_61
24.12.2012, 23:28
Giray işine baksın. Kimse burada taraftara maganda muamelesi de yapmasın. Giray'da olaydan etkilenince üzüldüm ve utandım yalan yok. Burak için ise yorum yapmaya gerek bile duymuyorum.

Barca taraftarı kadar terbiyesiz ve holigan değiliz domuz kafası atmadık.

Ilelioglu
24.12.2012, 23:34
Bu aciklamadan sonra Giray'a ceza verilmeli diye düsünüyorum. Orada o insanlar para verip maca gidiyorlar, sesleri kisilana kadar bagriyorlar.

Burak verdigi demeclere uymadi ve bizi kandirdi, bu bizimle Burak'in arasinda olan birsey zaten. Bunlari az cok Giray'da biliyordu, ve orada ona birseylerin atilacagini bile bile yanina gitti. Ki atilan madde ile Giray hedef alinmadi, bunu kendi de cok iyi biliyor. Bu aciklamalar tamamen art niyetli bence.

Taraftarin Trabzonsporlulugunu sorgulamak onun haddine de degil hem.

Yakismadi Giray'a..

..

zafercalikoglu
24.12.2012, 23:36
adam haklı beyler,adam gibidüşündük mü anlarız,takım tam oyunu force etmişken ne gerek var o bombaya

sakaryalı.61
24.12.2012, 23:37
sahaya maytap atmak ne kadar mantıklı ??? sorum aklı selimlere :)

Courage
24.12.2012, 23:38
Giray'ın söylediklerinin saha dışındaki dostlukarıylada ilgisini olduğunu düşünmek gerek.Son 10 yılda oyuncular artık tıpkı avrupa liglerindeki gibi ''maçımı yapar,sahada gerekirse dövüşür ama bitiş düdüğü sonrasında herşey biter beraber pub'a gideriz'' mantaliteyle yaşıyorlar artık.
(bir zamanlar hep anlatırlardı birebir işin şahitleriyle görüşene kadarda inanmamıştım..hani şu amigoların(istanbul) emrindeki grupları birbirleriyle kırdırıp kendilerininse ortak iş yapacak kadar dost olmaları hikayesi varya onabenzer)

Elbette tasvip edemeyeceğimiz bir hareket olsada -hernekadar giray onlar diyerek eylemi yapanları ayırıyorsa normallerinden- pusuda akbaba gibi bekleyen istanbul basınına malzeme verecek şekilde beyanat verilmemeside gerekliydi.

Bugün karşımızda mağdurları oynayan takım ve onun bağlı bulunduğu ''kültür'' bu ülkeye holiganizm nedir,stad nasıl yakılır,adam nasıl bıçaklanır,Allah-kitap nasıl küfredilir'i öğretmiştir(maalesef). Böyle olayların ertesi zırıldamalarıda ilk defa başlarına böyle bir iş geldiğinden değil BELALTINDAN VURMAYI SEVEN KAHPE KARAKTERLİ olduklarındandır.

Ilelioglu
24.12.2012, 23:40
Yahu yapilan seyi zaten kimse hakli bulamaz tasvip edemez, ama Giray'in yaptigi bu aciklamayi da ayni sekilde kimse hakli bulamaz, bulmamali. Trabzonspor Taraftari bunu hak etmiyor.

..

mda61
24.12.2012, 23:45
Bu aciklamadan sonra Giray'a ceza verilmeli diye düsünüyorum. Orada o insanlar para verip maca gidiyorlar, sesleri kisilana kadar bagriyorlar.

Burak verdigi demeclere uymadi ve bizi kandirdi, bu bizimle Burak'in arasinda olan birsey zaten. Bunlari az cok Giray'da biliyordu, ve orada ona birseylerin atilacagini bile bile yanina gitti. Ki atilan madde ile Giray hedef alinmadi, bunu kendi de cok iyi biliyor. Bu aciklamalar tamamen art niyetli bence.

Taraftarin Trabzonsporlulugunu sorgulamak onun haddine de degil hem.

Yakismadi Giray'a..

..

Kardeşim, sorun Giray'a ya da Burak'a atmak değil. Sorun bir insan evladını hedef alarak maytap atmak. Bazı şeyleri anlamak için illa başımıza mı gelmesi lazım. Burak da senin benim gibi insan sonuçta. Başka takıma gitti, sözünü tutmadı diye kafasını yarmaya hakkımız yok.

Ayrıca bunların atanların Trabzonspor taraftarı olmasını ben de içime sindiremiyorum. Belki benden çok seviyorlardır, benden çok destek veriyorlardır ama bu davranışlar bize yakışmıyor yine de.

Anıl C
24.12.2012, 23:45
Bir dahaki tum sezonu istanbulda yapicanki yoklukta akli basina gelsin taraftarin

Ilelioglu
24.12.2012, 23:47
Kardeşim, sorun Giray'a ya da Burak'a atmak değil. Sorun bir insan evladını hedef alarak maytap atmak. Bazı şeyleri anlamak için illa başımıza mı gelmesi lazım. Burak da senin benim gibi insan sonuçta. Başka takıma gitti, sözünü tutmadı diye kafasını yarmaya hakkımız yok.

Ayrıca bunların atanların Trabzonspor taraftarı olmasını ben de içime sindiremiyorum. Belki benden çok seviyorlardır, benden çok destek veriyorlardır ama bu davranışlar bize yakışmıyor yine de.

Yahu yapilan seyi zaten kimse hakli bulamaz tasvip edemez, ama Giray'in yaptigi bu aciklamayi da ayni sekilde kimse hakli bulamaz, bulmamali. Trabzonspor Taraftari bunu hak etmiyor.

..

Ona degindim zaten.

..

Fanatik34
24.12.2012, 23:49
Giray isine baksin tabi..Burak´ta kismen suclu tabi ama gercek suclu, onu Gayse´ye göndermek icin hevesli olan Yöneticiler? Onlara niye kimse birsey söylemez???

Hala bilmeyenler var tabi,
-o 5 milyonluk koyan Yöneticiler..
-onu taksitle ayni paraya Lazio´ya satmayan yine ayni Yöneticiler..
-Her önüne gelenle en az 4-5 yillik sözlesme yaparken, en gelecek vaadeden Egemen ile selcuk ile sadece 3 yillik sözlesme yapanlar yine onlar..
-10 milyon € harcayip Pilot takim kuran, tam projeden faydalanmak icin ortam olusmusken Pilot takimi satmak isteyenlerde ayni Yöneticiler

Pekiyi bugün? Onur´un 7.5 milyonluk maddesi hala duruyor..ve o maddeyi koyanlar, yine ayni kisiler.

2010-11 sampiyonlugumuzda en büyük pay Burak´in. Gayse ile sözlesme imzaladiktan sonra o dönem ligin ikinci yarisi boyunca yatan Selcuk ***ine birsey yapma, neyse Trabzonspor´un önündei en büyük engel yine Trabzonspor..aci ama gercek

Cafer Bulur
24.12.2012, 23:50
Trabzonsporlu degil sözü bence yanlis,onu atanlar tabiiki Trabzonsporluydu.

O maddeyi atanlar yanlis yaptilar,Trabzonspora zarar veriyorlar deseydi daha dogru olurdu.

Selim Turan
25.12.2012, 00:03
Olanları anlatayım size:

Burak'a su şişesi ve torpil tam önümüzden 5-10 sıra altımızdan atıldı. Plastik su bardağı Burak'ın kafasına tam oturdu. Bu sırada tüm tribün kahkalarla inliyordu. (Burak yere yattı, Giray taraftarı sakinleştirme ve Burak'a bakmaya geldiği an) Torpil Burak'ın tam arkasına malum bölgesine düşüp patlayınca herkes gülmekten yarıldı. Burak'ın kalkıp kaçması üstüne eklenince Trafatar kısa süreli gülme krizine tutuldu. Fakat aynı anda Giray'ın torpilden etkilendiğini görünce torpil atana lat atmayı da ihmal etmediler...

Şahsen Giray'ın dediklerine katılmakla beraber, Burak'a yapılanların da yanlış olduğunu düşünmüyorum. Maçtan sonra verdiği demeçlerden sonra iyi ki yapmışlar diyorum...

Tansu Onur Erdoğan
25.12.2012, 00:06
kimse kusura bakmasın,burağa ben kızmıyorum,,kızılması gereken zümre yönetim,,,,
ön yargılarınızdan kurtulun ve düşünün,, madem istanbul takımlarına gitmesini istemiyosun
gönderseydin ozzaman lazioya,,,,yok taksit istiyomusta neymiş,,mademn basına bele olacak gönderecektin taksitle maksitle

kusura bakmayında bende olsam rusyaya gideceğime g.saraya giderim,,,,

burağın dediği bir sey de sonuna kdr haklı,, eşantiyon geldi , basarılı oldu ve giderken paara kazandırdı...

ilk geldiğinde , senol hoca yattaranın yerine burağı oynatınca hepimiz sövdük , kazma dedik kalas dedik

sözleşmesine 5milyon euro koyuldugunda , vay be büyük para kendine güveniyor demekki dedik,,,,

sonra 5mmilyon euro nedir cok az dedik,,,,

velasıl kelam, ts de aldıgı parayı adam sonuna kadar haketti,,,,,,

tek yanlısı var , trabzonspor icin ölürüm dedi,,,,,duygularımıza dokundu,bizden sandık o kdr

Ilelioglu
25.12.2012, 00:06
Trabzonsporlu degil sözü bence yanlis,onu atanlar tabiiki Trabzonsporluydu.

O maddeyi atanlar yanlis yaptilar,Trabzonspora zarar veriyorlar deseydi daha dogru olurdu.

Aynen katiliyorum. ;)

..

arahna
25.12.2012, 00:24
yoksa sıra girayda mı
gerginlik çıkarıp ipleri koparma niyeti olabilir mi ?
gesenin stopere ihtiyacı var mı ?
yok canım
o kadar da olmaz değil mi?

bordox
25.12.2012, 00:36
Sen gidip Adana'da pamuk tarlalarını yakabilir misin?Denizli'de traverterleri siyaha boyayabilir misin?Rize'de çay bahçelerini söküp,Antalya kumsallarına beton dökebilir misin?
Dökersen ne olur bir daha o şehre giremezsin.
Bu şehrin hayat kaynağı da Trabzonspor,kimse Trabzonspor'un prestijiyle oynayamaz,taraftarını da aptal yerine koyamaz.Trabzonspor 5 milyonlara kalmadı arkasında Trabzonspor taraftarı olsun yeter.
O profosyonel futbolcularda şunu beyinlerinin en birinci hücresine yazsınlar taraftar olmasa sabahtan akşama kadar futbol oynasalar,en güzel hareketleri yapsalar boş.
Futbolu futbol yapan taraftardır hele Trabzonspor gibi tutkuyla bağlı,yağmura.çamur da,soğukta Olimpiyat gibi lanet bir stadta bile seni yalnız bırakamıyorsa o taraftara layık olmak için her bir şeyini sahada bırkacaksın.

Trabzonspor taraftarı bu yaptıklarıyla kendisinin ve takımının geleceğini kurtarıyor,Trabzonspor'u atlama tahtası gibi gören futbolcu ve onlara bunu öğreten menejer varsa akıllı olsunlar,bir şehrin nefes borusuyla oynanmaz.

memmedaga
25.12.2012, 00:38
karşımızda savaştığımız adamlarda zerre kadar şeref olsa zaten o şiddeti gösteren arkadaş belkide sahaya cicekler atacak, şu forumda 3 temmuzdan buyana televizyona sinirden saldırmayan bir arkadaşımız var mı, varsa beri gelsin. onlardan farkımız kahpece düzanpazlıkla kazanımlar elde etmiyoruz doğrumuzla yanlışımızla hodri meydan diyoruz, belkide bundan kaybediyoruz, bari diyorum politik olalım:
yanlışsa yanlış ama özünde iyi arkadaş, saha içinde böyle oluyor dışarda karıncayı bile incitmez. . . aziz emre vs vs böylr değil mi

dediğim net yapılan yanlış ama arkadaşın adamlığı tuttuğu takımdan belli. . .

bunlari atan dall....lar bir seyi anlamiyorlar

bu atilan seyler yuzunden kimse tirsmiyor tam tersi motive oluyor

2 takima maddi manevi cok buyuk kayip olarak geri geliyor

simdi ceza yolda giden puanlar cabasi...

Cafer Bulur
25.12.2012, 00:41
Fb veya gs nin maclarinda neler atiliyor neler,cikip da hicbir oyuncunun bunlar fb,gs li degil dedigini duydunuz mu?

Taraftar nasil futbolcuyu iyisiyle kötüsüyle sahiplenmesi gerekiyorsa futbolcunun da taraftarimizi iyisiyle kötüsüyle sahiplenmesi gerekiyor.

Uğur Ö.
25.12.2012, 00:52
size bir soru

ne yaparsın ?

Bir işe yaramayan adamsın.Seni biryer alıyor ,eğitiyor,özel ilgi gösteriyor.Beş kuruş parasız mesleği bırakacakken bir anda mesleğin en iyilerinden biri oluyorsun.Ve başka bir firma ,o firmanın rakibi sizi istiyor.Burada kazandığın para 2 milyon orada 3 milyon.1 milyon için şerefini satarmısın.

mda61
25.12.2012, 01:07
Bir işe yaramayan adamsın.Seni biryer alıyor ,eğitiyor,özel ilgi gösteriyor.Beş kuruş parasız mesleği bırakacakken bir anda mesleğin en iyilerinden biri oluyorsun.Ve başka bir firma ,o firmanın rakibi sizi istiyor.Burada kazandığın para 2 milyon orada 3 milyon.1 milyon için şerefini satarmısın.

Hadi sattın diyelim, baştaki firmadan bir yetkilinin gelip sana yol ortasında sövme, seni hırpalama hakkı olabilir mi? diye devam ettirebiliriz soruyu

TekfurÇayır 61
25.12.2012, 01:08
......
tek yanlısı var , trabzonspor icin ölürüm dedi,,,,,duygularımıza dokundu,bizden sandık o kdr

Bu da günümüz futbolunun aldığı hâl, kulübün dergisine konuşacaksın ve böyle damardan gireceksin ki taraftar gaza gelsin.

Bütün kulüplerin dergilerinde benzer sözleri söyleyen futbolcuları görmek mümkün.

Bunu kulüp de böyle istiyor, kulübün dergisi de böyle istiyor.

Hepsi yalan dolan, hepsi bir tiyatro oyunundan basmakalıp replikler.

Show must go on.

%100'ü mü böyle? Şüphesiz hayır... Kıyıda köşede kalmış göze çarpmayan az sayıda pırlanta futbolcu illâki var.

Bu devirde kabahat söyleyende değil, inananda

Uğur Ö.
25.12.2012, 01:09
Hadi sattın diyelim, baştaki firmadan bir yetkilinin gelip sana yol ortasında sövme, seni hırpalama hakkı olabilir mi? diye devam ettirebiliriz soruyu

Tavır alma tabikide hakkı.Asıl vefasızlık Burak'ın yaptığıdır.

OnurKul
Yazan 10 kişiden 1'i Giray'a katılmamış. Diğer 9 kişi Giray'a "sonuna kadar haklı" demiş. Şimdi biz bu 1 kişiyi tribünde ayıklamadığımız sürece, gerginlikler sonrası sahamız da kapanır, oyuncumuz da sakatlanır hatta sakat kalır!

Erdal DİLEK
bunlari atan dall....lar bir seyi anlamiyorlar

bu atilan seyler yuzunden kimse tirsmiyor tam tersi motive oluyor

2 takima maddi manevi cok buyuk kayip olarak geri geliyor

simdi ceza yolda giden puanlar cabasi...

evet doğru diyorsun, bende burakın canı yandığından cok bunları aleyhimize kullanıyor, asıl hata bu, kabul. ama yinede arkadaşa yanlış yapıyorsun demekten fazlası cok olur. . .

Enes Ünal Kaya

Olur.

Anneler Bile Bazen Öyle Nefret Ederki Seni DOğurdum Güne Lanzet Olsun Der.

TAŞ Doğursaydım Der.

Fazla Uç Noktalara Gitmeyin ;) Burağın 1 Gram Haklılığı Yok.

Üstelik Biz Burağa Gitme Bizim Ol Demedik.. Adam Gibi Gitmediği İçin Bu Tepki

Erdal DİLEK
25.12.2012, 01:11
Yazan 10 kişiden 1'i Giray'a katılmamış. Diğer 9 kişi Giray'a "sonuna kadar haklı" demiş. Şimdi biz bu 1 kişiyi tribünde ayıklamadığımız sürece, gerginlikler sonrası sahamız da kapanır, oyuncumuz da sakatlanır hatta sakat kalır!

10 kişiden 1 giraya katılmamış ama 10 kişiden 10 da yapılanın yanlış olduğu konusunda hemfikir.

yapılan yanlış atanda biranlık gaflette bulunan trabzonsporlu. . .

Cafer Bulur
25.12.2012, 01:13

Öyle degil,ben giray in , sahaya atanlarin yanlis yaptigini yapmamasi gerektigini Trabzonspora zarar veriyorlar demesinin daha dogru olacagini yazdim.

Bu demek degildirki ben orada olsam aynisini yapardim,elmayla armutu karistirmamak lazim.

memozcan
işin garip tarafı bugün o pet şişeyi ve ses bombasını masum görenler daha dün burak için giderse gitsin böylelikle takım oyununa döneriz diyenler.. bu adamlar tespit edilip stadın kapanması halinde olacak maddi kaybın kendilerinden tahsil edilmesi lazım, bakalım o zaman bişe atıyolar mı sahaya...

TekfurÇayır 61
.......

Selim Turan
25.12.2012, 01:22

Yanlış baştaki firmanın bir yetkilisi değil müşterisi olacaktı :) Endüstriyel futbol nede olsa :)

zaferyıldız
25.12.2012, 01:27
Burak'tan nefret ediyorum ,bir önceki yıl yapılan transferden sonra aynı klübe oyun duzenimizin yarattigi en iyi topçumuz olarak gitmesi malesef hiç unutulmayacak ki bizim yonetimin de en az onun kadar suçlu olduguna inansam da bu böyle ..
Ancak şampiyon olduğumuz yıl benim aklımda kalan Burak fotoları

Kafasi sarılı , suratı kan icinde , ve en önemlisi bana göre taraftarına en iyi gol koşularını ts de yaptı Burak ..

O yüzden taraftarimizin tepkisini anlıyor, ben fazla buluyorum...

Mustafa Ayazoğlu
25.12.2012, 01:30
T3KkI72jtDs

kim bu nişancı tez askere alınsın :)

bomba g.tünde patlamış halen gülüyorum

olayı kınıyorum fakat

zaferyıldız
25.12.2012, 01:34
Evet gercekten umarız TSK nin dikkatini çekmiştir bu atış :)

Fanatik34
25.12.2012, 02:55
Fb veya gs nin maclarinda neler atiliyor neler,cikip da hicbir oyuncunun bunlar fb,gs li degil dedigini duydunuz mu?

Taraftar nasil futbolcuyu iyisiyle kötüsüyle sahiplenmesi gerekiyorsa futbolcunun da taraftarimizi iyisiyle kötüsüyle sahiplenmesi gerekiyor.Akla karayi karistirmayalim lütfen.
Giray Bu ligin karakteri düzgün nadir futbolcularindan biri.
Onun dogrusu ile elin Bizanslisinin yani haramzadesinin düsüncesi bir olabilir mi???

Ben bir Müslüman olarak Giray´in yaptigini dogru buluyorum, ki inancim bunu gerektiriyor. Elin inanmayani bunu yapmiyorsa, bu onun yanlis yapmis oldugunu göstermez degil mi?

Kaldi ki sahada Burak´a ceza vermeye calismak, sadece kulübe zarar..taraftar kulübü bu kadar sahipleniyorsa, disarida yapsin oyuncuya gerekeni...(ki disarida yapmakta günahtir) hatirlatayim..herkes yaptigi ile yargilanacak ahirette!

Full HD
25.12.2012, 03:03
Akla karayi karistirmayalim lütfen.
Onun dogrusu ile elin Bizanslisinin yani haramzadesinin düsüncesi bir olabilir mi???

Ben bir Müslüman olarak Giray´in yaptigini dogru buluyorum, ki inancim bunu gerektiriyor. Elin inanmayani bunu yapmiyorsa, bu onun yanlis yapmis oldugunu göstermez degil mi?

Kaldi ki sahada Burak´a ceza vermeye calismak, sadece kulübe zarar..taraftar kulübü bu kadar sahipleniyorsa, disarida yapsin oyuncuya gerekeni...(ki disarida yapmakta günahtir) hatirlatayim..herkes yaptigi ile yargilanacak ahirette!

Iste bu sebepten dolayi isyan etmek vurup kirmak biraz zor! Cünkü dedigin gibi hesap günü var.
Fakat bu dünyadada onlarin hesap vermesini istiyorum ne yalan konusayim!

Mustafa Ayazoğlu
25.12.2012, 03:52
Trabzonspor için Ölürüm !

Burak Yılmaz

www.facebook.com/video/video.php?v=257021754369046

alp er tunga öldi mü
ıssız ajun kaldı mu
ödlek öçin aldı mu
emdi yürek yırtılur

bilge bükü kırıldı
acun iti ısırdı
erdem otu kavruldu
yere değip sürtülür.

Erbay
25.12.2012, 03:53
Sondan ikinci yorum enteresan(facebook linkindeki) :)

endlessdeath
25.12.2012, 03:55
Seyircinin şunu anlaması lazım, bu tür durumlarda başkalarına koz vermeye gerek yok. Taraftar daha bilinçli olmalıydı. Bir taraftar takımına, kendi oyuncusuna niye zarar versin ki? Yapılanlara üzüldüm tabi. Burak'a da atılmaması lazımdı.

giraya bunu dediyse bende şu yorumuu getiriyorum bence o patlayıcıyı atan şahsiyet taraftar değil bu belli tek amacı takıma zarar vermek başka bişey değil adam gibi maçını seyretse ölürmüydü ölmezdi bence taraftar kimin attığını bulup teslim etmeli arkadaşım yoksa böyleleri yüzünden daha çok piirm veririz elaleme

ibrahim
25.12.2012, 04:13
Ne yalan söyleyeyim Girayin dibinde patlamasi hosuma gitti. Siz kendi aranizda arkadas olabilirsiniz ama taraftarin düsman belledigi adama gözlerinin önlerinde yavsayamazsin.

Eger onun yaptigi gibi hic bir sey olmamis gibi devam edebiliyorsan, yarin sendende beklerim ayni kurnazligi...

x_Warlock_x
25.12.2012, 04:55
Giray'ın torpil atıldığı an orda olması tamamen şansızlık torpili atan arkadaşı nişancılığından dolayı tekrardan tebrik ediyorum eline koluna sağlık.

Sana sadece bir soru soracağım ?
Yolda giderken olur ya kime denk geleceği belli olmayan bir terör saldırısına sen veya bir yakınınız uğradınız.(Allah korusun hiç bir vatandaşımızın başına gelmesin) Ne hissederdin ? Saldırıyı yapana helal olsun mu derdin yani ? Senin mantığınla Burak Yılmaz'dan nefret ediyoruz ne olursa olsun mu yani olay. Eee PKK lılarda Türk Devleti ve halkından nefret ediyor bomba atıyor niye kızıyoruz o zaman. Burak Yılmaz a yapılanları ne kadar lanetliyorsam, geçen yıl Emre Belözoğlu'na yapılan saldırılarıda lanetliyorum. Bu ülkede hukuk var kardeşim. Gidersin açarsın emreye dava olur biter. Ki Burak Yılmaz da böyle bir durumda yok. Yapılanlar eşkiyalıktan başka birşey değildir. Ya gözüne gelip kör olsaydı bunun vebali nasıl ödenecekti ?
Sadri başkan ve Nevzat Şakar artık bu ucuz konuşmaları bırakıp yönettikleri Trabzonspor'a yakışan bir şekilde hareket etmeliler. Taraftarımızda artık konu ne olursa olsun kulübe ve insanlara zarar verecek davranışları terketmeli.

x_Warlock_x
25.12.2012, 05:07

Sadece adam olup olmamakla da alakası yok küfürlerin. Yarın mahşer günü küfürbaz taraftarımız(sadece bizim değil tüm diğer takım taraftarları) karşısına bu ettiği küfürler çıkınca ne diyecek acaba. Pankart açarsın, iğneleyici tezahürat yaparsın eyvallah ama ana-bacı-avrat küfür ne oluyor ya. Yakışıyor mu o Kuran okuduğumuz, dualar ettiğimiz ağızlarımıza o pislik küfürler. Biz bu değiliz arkadaşlar. Biz Hz. Muhammed (s.a.v)'in ümmetiyiz. Yapmamalıyız böyle şeyler.

Soner Albayrak
25.12.2012, 05:40
Nefret etmek, vahşileşmek hoşuna gidiyor bizim taraftarın.

Böyle davranışlar bize zarardan başka bir şey getirmiyor hala anlamadınız.

Koskoca Trabzonspor hala kişilerle uğraşıyor. Yazık çok yazık..

Bırakın artık elbet bir gün gideceklerdi zaten bu oyuncular ne halleri varsa görsünler..

İlla ders vereyim diyeceksen o zaman galip gelerek en büyük dersi vermiş olursun zaten..

Öfke yüktür. Hayat sürekli kızgın yaşanılmayacak kadar kısadır. Buna kesinlikle değmez..

Sibel
25.12.2012, 09:54
En büyük suç güvenliğin. Adam gibi arama yapmıyorlar.
Beni bere bot içine kadar arıyorlar ne hikmetse.

TekfurÇayır 61
25.12.2012, 11:04
Sadece adam olup olmamakla da alakası yok küfürlerin. Yarın mahşer günü küfürbaz taraftarımız(sadece bizim değil tüm diğer takım taraftarları) karşısına bu ettiği küfürler çıkınca ne diyecek acaba. Pankart açarsın, iğneleyici tezahürat yaparsın eyvallah ama ana-bacı-avrat küfür ne oluyor ya. Yakışıyor mu o Kuran okuduğumuz, dualar ettiğimiz ağızlarımıza o pislik küfürler. Biz bu değiliz arkadaşlar. Biz Hz. Muhammed (s.a.v)'in ümmetiyiz. Yapmamalıyız böyle şeyler.

Hay ağzına sağlık, ayrıca sahamızın kapanmasına neden olan kişi veyâ kişiler diğer taraftarların kul hakkını nasıl ödeyecek, resmen insanların Avni Aker'de maç seyretme hakkını keyiflerine göre engelliyorlar. Bu kadar kolay, bu kadar basit olmamalı bu işler.

Ender Kuyumcu
25.12.2012, 11:11
Giray bir futbolcu ve işini yapacak.

TS taraftarı için onlar TS'lu değil demek hiç bir futbolcunun haddi değil.

Onlar TS'lu, onlar gibi binler, on binler belki yüz binler de var.

Yapılanın doğru olup olmadığı da ayrı bir durum.

Hiç kimse ne edilen küfürleri ne de atılan yabancı maddeleri haklı gösteremez ama unutulmamalı ki Burak ve Selçuk gibiler bu taraftarın gözünün içine baka baka yalan konuşmuşlardır. TS'a ve kendilerini adam eden (futbol olarak-zira adamlık olarak böyle bir şeyin imkanı yok) Şenol Güneş'e bile nankörlük yapacak karakterdeki adamlara gösterilen tepkilerde de insanları biraz anlayışla karşılamak lazım. Hele hele o Burak sahtekarı maç içinde numaralarına devam ederken insanların itidalli davranmasını beklemek de hayalcilik olurdu.

Tayfun
25.12.2012, 11:17
Bir alet çıksa da kim ne kadar Trabzonsporlu,kim Trabzonsporlu değil öğrensek !
Biri çıkar kimse benim kadar Trabzonsporlu olamaz, diğeri çıkar onlar Trabzonsporlu olmaz.
Bırak kardeşim kimsenin Trabzonsporluluğunu sorgulamak kimseye düşmez.

TekfurÇayır 61
25.12.2012, 11:18

Hiç kimse ne edilen küfürleri ne de atılan yabancı maddeleri haklı gösteremez ama unutulmamalı ki Burak ve Selçuk gibiler bu taraftarın gözünün içine baka baka yalan konuşmuşlardır. TS'a ve kendilerini adam eden (futbol olarak-zira adamlık olarak böyle bir şeyin imkanı yok) Şenol Güneş'e bile nankörlük yapacak karakterdeki adamlara gösterilen tepkilerde de insanları biraz anlayışla karşılamak lazım. Hele hele o Burak sahtekarı maç içinde numaralarına devam ederken insanların itidalli davranmasını beklemek de hayalcilik olurdu.

Ender hocam Trabzonspor'un hakları konusunda yasayı çiğnemeyi göze almış adamları federasyonun önünde görmek isteriz, seyircilerin arkasına saklanıp Trabzonspor'un hakkını aramak bana bizim toplumda maalesef yaygın olan pusu geleneğini çağrıştırıyor. Birşey yapacak olan açıktan, yüzyüzeyken yapmalı, havaalanındaki taraftar gibi.

Uğur Ö.
25.12.2012, 11:21

Olay tam anlamıyla budur.

Bence Giraya ceza kesilmelidir.Bir fenerli topçu shaktar maçından sonra sahaya inenler fenerli değildir açıklaması yapacak gücü yoksa bununda olmamalı.

Tayfun
25.12.2012, 11:32
Birde Giray'a şöyle bir soru soralım burdan;
İbb maçında Serkan'ın yanına bile gitmezken ki takım arkadaşın bu senin, burak'ın yanına koşarak gitti bunu da kendi sorgulasın bir zahmet.

ağasarlı
25.12.2012, 11:48
buraka hakaret edip yabancı madde atıp küfredenler.. o kadar dedim hiç gerek yok. çünkü ona tepki göstermeye değmez bile..
şimdi soruyorum yaptığınız tepkilerle neyi hallettiniz acaba???

Taner Gündoğdu
25.12.2012, 11:50
size bir soru

ne yaparsın ?

örneğiniz çok uçuk bence, 10 kat farktan bahsediyorsunuz fakat burakda öyle bir durum yoktu

Cafer Bulur
25.12.2012, 12:55
Akla karayi karistirmayalim lütfen.

Yapmayin gözünüzü sevem,isin o tarafindan bakarsak futbolu takip etmemiz bile dogru degil.:)

DNA-TS
25.12.2012, 12:59
islami değerleri tribüne taşıdık ozaman rtük e bir yazı yollayalım her spor tartışma programına bir müftü koysunlar.'' hocam ne diyorsunuz bu kalkan bayraktan sonra yardımcı hakeme sövülmesiyle ilgili '' sorularına muhattap olsun.

siyer
25.12.2012, 13:17
Burak Yılmaz'a bir tepki de eski futbolculardan geldi.

http://www.365spor.com/efsanelerden-burak-yilmaza-tepki.html

Ertan 51
25.12.2012, 13:24
Giray benim gözümde takımın en değerli 3-4 oyuncusundan birisidir,
adamlığı,hırsı,şampiyonluktaki katkıları derken formamızın yakıştığı ender topçulardan,
fakat gine de böyle bir sözü kullanmamalıydı,
Ender Kuyumcu'nun dediği gibi onların hepsi de Trabzonsporlu,
sen girme böyle işlere, hadi girdin cümleleri seçerek kullan.
''Taraftarımız Burak'tan o kadar nefret etmiş o kadar kızmışki gözleri beni bile görmemiş,yoksa o seyirci benim için o bombaya kalkan olurdu!! falan gibi bişiler de, de ki hem yapan utansın,hem kendini yücelt,hep paraya bünyesini satan köpeklere kapak olsun.
Neyse gine de Girayımız canımız ciğerimiz,maksadı aştığını anlamıştır mutlaka.

Kubilay ŞAHİN
25.12.2012, 13:31
size bir soru

ne yaparsın ?

Şu soruya cevap vermeden edemeyecem..

Nüfus kağıdımda Trabzon yazıyorsa..

İstanbulda 100 bine çalışıp ev geçindirme derdine düşeceğime Trabzonda 10 bine çalışıp hem sakin ve doğal bir hayat sürerim hemde memleketimi kalkındırmaya bir nebze yardımda bulunurum..

He sen istanbula gidip hem o pis havayı soluyup hemde kolay yoldan para kazanma derdine düşersen ayrı mesele..

Fedakarlıkta burada başlar zaten.. Mantıkta..

Süleyman50
25.12.2012, 13:39
ertan abinin dediği gibi giray benimde hırsıyla adamlığıyla en beğendiğim futbolculardan biri, belkide canı yandığı için öyle konuşmuştur...

winner
25.12.2012, 13:44
Giray'ın söyledikleri içerik olarak doğru olsa da Trabzonspor'dan maaş alan bir profesyonelin böyle bir yargıda bulunması ilginç oldu...

Bunu bir taraftar,yönetici söylese anlarımda Trabzonspor'lu olmayan birisinin söylemesi garip bir durum...

Kulübe zarar verdiklerini söylemek istemiş, konuyu çok deşmeden iyi niyetli söylenmiş sözler olarak algılamak gerekir...Başka türlü ifade etse daha iyi olurdu tabii ki...

Murat Erdem
25.12.2012, 13:57
Birde Giray'a şöyle bir soru soralım burdan;
İbb maçında Serkan'ın yanına bile gitmezken ki takım arkadaşın bu senin, burak'ın yanına koşarak gitti bunu da kendi sorgulasın bir zahmet.

"beni de gayseye aldırır" umudu vardır...

Alptekin Akyazı
25.12.2012, 14:02
Yanlış bir şey söylemiyor adam.
Futbolcuya madde atmak başlı başına yanlışken hele bir de Giray ordayken atmaya devam etmek ne demek?

Şu konuya açıklık getirelim.
O patlayıcı oraya Giray oradayken atılmadı.
Giray gelmeden önce atıldı , Giray gelince patladı çünkü fitili var o patlayıcının belli bir süre sonra patlar.
Atanları tasvip etmiyorum ama atanlar Giray oradayken ona atmadılar tabiki.

Bu konuda görüşüm şu şekildedir benim.
Futbol çerçevesinde baktığımda yapılan tamamen yanlıştır burada hemfikiriz ,
burak çerçevesinde bakdığımda yanlıştır demeye dilim varmıyor.

Adem Erdoğan
25.12.2012, 14:24
Hangi çerçeveden bakarsan bak yanlış.

Şikecilerle Burak aynı kefeye koyulmamalı.

Pankartlar, ıslıklar ve yuhalamalar oldukça yerinde bir tepkiydi.

Adnan Özkan
25.12.2012, 14:54
Burak buaradan kaçmak için bin tane ayak oyunu yapan bir insan,Umut Türkieye dönmem dediğinde GS ye imza atmış biri,Selçuk İstanbul delisi bir futbolcudur.Fatih terim ise herkes üstünde baskı kurmaya çalışan,futbolcu hırsızı,etik ilkeleri şeyine takmış hırsız bir teknik direktördür.Sahaya o madde atılması sadece bizi küçültmüş yamyamlara malzeme vermiştir.Yoksa Buraka sövmüşler çokta önemli değil.Burakta sadece afgurmuştur..

mavikan
25.12.2012, 15:01
madem öyle ; o maddeyi atan şahıs gerçekten de Trabzonsporlu ise klube verdiği zararı -maddi- cebinden ödesin , delikanlı ise!!! o zaman Giraya susmak düşer!

TekfurÇayır 61
25.12.2012, 15:22
madem öyle ; o maddeyi atan şahıs gerçekten de Trabzonsporlu ise klube verdiği zararı -maddi- cebinden ödesin , delikanlı ise!!! o zaman Giraya susmak düşer!

Ödemesin, ben attım diye ortaya çıksın, yaptığını savunsun, cezâsı neyse kabullensin yeter.

Doğukan Uçan
25.12.2012, 15:46
beyler onu atanı tanıyan felan var mı yada gören küçük müydü atan , bende maratondaydım göremedim.

mavikan
25.12.2012, 15:59
Ödemesin, ben attım diye ortaya çıksın, yaptığını savunsun, cezâsı neyse kabullensin yeter.
yapar mı hiç!? bir nevi "klavye" delikanlısı!!!

DEEP BLUE
25.12.2012, 16:02
Sen topunu oyna Giray... Trabzonsporluluk mahkemesinde hakim misin kardeşim?

mavikan
25.12.2012, 16:09
Trabzonsporlu Giray , giymiş olduğu Trabzonspor formasına sahip çıkmıştır!!! b.y. nin canı çamura!!!

isyan6161
25.12.2012, 16:12
sende trabzonsporun topcusu değılsın boyle acıklama yaptığına gore..sanamı kalmıstı serefsız burağın yanına gıtmek..ısguzarlıkdan baska bırsey değıl..burak karaktersızın odne gıdenıydı bunu daha once verıp tutmadığı transfer sozlerındede gorduk maç sonrası yaptığı acıklamalardada cıkıp ona laf soyleyeceğıne taraftara soyluyorsun ne guzel memleket hayırdır yoksa senın ufukdada ıstabulmu varda sımdıden basladın yalakalığını yapmaya..

Yaşar
25.12.2012, 16:14
Burak karakter yönünden gördüğüm en karaktersiz futbolcudur.
Bu kadar gergin bir ortamda ve ekmeğini yediği, kendini bataklıktan kurtaran takıma karşı oynadığı maçta bile kendini yere atma adiliğini yapabilecek kadar karaktersizdir.
Kupanı çalan da emek hırsızıdır, kendini yere atıp takımına avantaj sağlayan da emek hırsızıdır.

Fatih Öztürk
25.12.2012, 16:14
Yapmayın be kardeşim.sahaya yabancı madde atanı eleştirmiş siz adama neredeyse fenerli diyeceksiniz.o sahaya yabancı madde atan şerefsize sahipmi çıkalım bumu yani?

İlker Yazıcıoğlu
25.12.2012, 16:25
Yapmayın be kardeşim.sahaya yabancı madde atanı eleştirmiş siz adama neredeyse fenerli diyeceksiniz.o sahaya yabancı madde atan şerefsize sahipmi çıkalım bumu yani?

Açık konuşmak gerekirse,içimde futbol terörizmini destekleyen gizli bir faşist var.Tabiki sadece futbol anlamında bahsediyorum.Hakedene,hakkını gasp edene sen haklıyken bile yaptıklarıyla seni görmezden gelene biraz faşist olacaksın Fatih.
O ntaraftarın ellerine sağlık.Bu kadar da ağır konuşuyorum.Peki kardeşim,niye kimse Umut'A bir şey atmadı da Burak'a attı?
Takımın taraftarına,camiasına ben başka takımda oynamam diye yalan söyle,insanların duygularıyla oyna.Sonra yok efendim tırı vırı.
Bizdeki futbolculuk dönemlerinde gereksiz laf kalabılığı yapmasaydı o gün g.tüne o torpili yemezdi.Büyük konuşana ödetirler.
Hiç üzülmedim.
Sen de bırak bu işleri.Tanımasam neyse:)

Faruk BERBER
25.12.2012, 16:35
size bir soru

ne yaparsın ?

Evet o avukat benim :), cevap vereyim.

Bana hergün çay getiren Sadık abiye eyvallah abi sağolasın eline sağlık, yok abi ne gitmesi ben burada iyiyim napayım orada zaten oralardan geldim. Bana hiç de iyi gelmedi İstanbul burada kendimi buldum, burası için ölürüm dediysem, gitmem. Gidersem yüzsüzlük yapmış olurum.

Ama sorma abi ilk fırsatta kaçacam bir yolunu bulup, araya adamlar soktum derhal gidecem buradan daşı dopraa altın dediysem giderim.

Burak ilkini söyledi ve gitti. Sadık abi onu arıyor :D

Tuğrul
25.12.2012, 17:37
Bir spor karşılaşmasında sahaya yanıcı maddeler ve cisimler atanları tasvip etmiyorum.

Geçen sezon fb maçında taraftarın yapmış olduğu davranışlar nedeni ile 3 maç ve para cezası aldığımız ortadayken taraftarın hala ders almaması ve bu gibi şeylere kalkışması tabiri caizse hainliktir, şerefsizliktir. Artık bu olaylar tekrarlanmasın.

Giray'in Burak Yılmaz'ı kaldırmaya gitmesi insanlıktır. Yalnız Umut Bulut haysiyetsizi torpil ve ses bombası atıldıktan sonra direkt soluğu Burak Yılmaz'ın yanında alması manidar. Beni hiç şaşırtmadılar. Böyle kalleş kulübüböyle futbolcuları olur.

bahadır2561
25.12.2012, 17:51
Bence de ibb macinda Serkan'i yalniz birakan furbolcular TS'li degildir

Enes Ünal Kaya
25.12.2012, 17:52
http://inciswf.com/yer%C3%A7ekimietkisi.swf

:) Yer Çekimi

Tunga
25.12.2012, 18:23
Burak için söylenecek pek fazla iyi sıfat yok. Ama yine de birinin gözünü çıkaracak bir işi birinin bile bile yapmasını ben de kesinlikle tasvip etmiyorum. Giray kendine yakışanı yaparak rakibini kolladı. Daha önce benzerini Tolga da yaşamıştı ne yazık ki. Ancak Giray'a katılmıyorum.

Onu atan da Trabzonsporlu. Şike yapan fenerli... vs. Birileri kötü diye "onlar Trabzonsporlu" değil demekle bu işten kimse sıyrılamaz. Bu klişelerden nefret ediyorum. Böyle başlayınca "şike var ama onların yaptığı kulübü bağlamaz" demeye kadar varıyor bu iş sonunda.

Giray konunun bire bir içinde olduğu için açıklama yapmış; yoksa bu tür açıklamaları kaptanlar yapmalı.

Benim içimdeki fanatik de diyor ki "Burak kendini savurup yere attığındaki düşüşü ile yerde yatarken maytap gelince ayağa fırlayışı arasında bir adam. Elimi kirlettiğime değmez".

TekfurÇayır 61
25.12.2012, 18:36
Burak için söylenecek pek fazla iyi sıfat yok. Ama yine de birinin gözünü çıkaracak bir işi birinin bile bile yapmasını ben de kesinlikle tasvip etmiyorum. Giray kendine yakışanı yaparak rakibini kolladı. Daha önce benzerini Tolga da yaşamıştı ne yazık ki. Ancak Giray'a katılmıyorum.

Onu atan da Trabzonsporlu. Şike yapan fenerli... vs. Birileri kötü diye "onlar Trabzonsporlu" değil demekle bu işten kimse sıyrılamaz. Bu klişelerden nefret ediyorum. Böyle başlayınca "şike var ama onların yaptığı kulübü bağlamaz" demeye kadar varıyor bu iş sonunda.

Giray konunun bire bir içinde olduğu için açıklama yapmış; yoksa bu tür açıklamaları kaptanlar yapmalı.

Benim içimdeki fanatik de diyor ki "Burak kendini savurup yere attığındaki düşüşü ile yerde yatarken maytap gelince ayağa fırlayışı arasında bir adam. Elimi kirlettiğime değmez".

Yine de inşaallah onu atan Trabzonsporlu değildir, değilse buna sevinirim.

Kadir Aydın
25.12.2012, 18:41
Onu atani o an indirip orta sahanin ortasinda, kameralarin önünde eşek sudan gelinceye kadar döveceksin. Bak bir daha oluyor mu.

Burak Sahin
25.12.2012, 18:42
Gercekten tepkisiz,ruhsuz, uyuya kalmis, Trabzonspor taraftarini bu macda biraz dirilmis gördüm, Karadenizin asi ve hircin taraftari ikinci yari ile yeniden eski formuna kavusur insallah...

Mustafa Ayazoğlu
25.12.2012, 19:03
Onu atani o an indirip orta sahanin ortasinda, kameralarin önünde eşek sudan gelinceye kadar döveceksin. Bak bir daha oluyor mu.

işin o kısmına eyvallah peki

Trabzonspor için Ölürüm ! Burak Yılmaz

http://www.facebook.com/video/video.php?v=257021754369046

böyle futbolcuları ne yapmalı ?

Tunga
25.12.2012, 19:06
Yine de inşaallah onu atan Trabzonsporlu değildir, değilse buna sevinirim.

Elbette ben de sevinirim ama Trabzonsporlu olmayan birinin o tribüne maytap/ses bombası sokabilip, sahaya atabileceğine de inanamıyorum.

Sibel
25.12.2012, 19:11
Tunga abinin son cümlesi... Keşke onu Burak da okusa.

orhan42
25.12.2012, 20:48
Giray bu takımın demirbaşlarından ve ben Trabzonsporluluğundan zerre kadar şüphe duymam.Onu eleştirmek bana göre yanlış.Delikanlıca yerde yatan rkşbinin yanına gitti.Eminim onlarda kızıyorlar Burak'a.O oradayken tam gözünün önüne maytap atan adamın Trabzonspor sevgisini sorgulamam ama insanlığını sorgularım kimse kusuruma bakmasın..

Mustafa Ayazoğlu
25.12.2012, 22:13
şu kendini atış karaktersizlik ötesi.

Yp0w6NnnSf0

Lumcera
25.12.2012, 22:29
bu taraftara sallamaktan bir bikmadiniz arkadas.burak'a yapilanlari ben yetersiz
buldum..kac aydir trabzonspor kulubuyle dalga gecen ahlaksiz cinconlulari dinliyoruz..yoneticisinden taraftarina taraftarindan futbolcusuna kadar ahlaksiz bir
camiadan bahsediyoruz..
ben acikcasi burak'a daha fazla tepki bekliyordum..bunun vandallikla holiganlikla
keske ici gecmis teknik kadromuz ve ruhsuz topcularimizda gereken dersi sahada
verseydi ama neyse..
yarin burak'in yaptiklarini yapmak isteyenler butun bunlari goze alacak..
futbolcu kole degil giden gider kalan sahalar bizimdir ama giderken adam gibi
gideceksin..delikanli gibi cikip ben artik burada kalmak istemiyorum deyip gideceksin..ayni zamanda seni var eden bir takima karsi haksiz bir sekilde puan almak icin siriksiz bir sekilde sirikli atlamayi denemeyeceksin..
bazen foruma bakiyorum..herkes boyle bir havalarda sanirsin britanya kraliyet ailesinin mensuplari..alt tarafi kafasina bir sise geldi ne var yani..
biz anne terliklerinin her daim hedeflerinde buyumus bir nesiliz..neyin tribindesiniz anasini satayim.yapmayin gozunuzu seveyim..bugun cinconlu arkadaslarim bile oradan onu nasil denk getirdi diye olaya esprili yaklasirken siz kendi renkdaslariniza sallamayin..
ayiptir.millet benzin istasyonunu yakmaya calisan taraftarina sahip cikar
biz ise bizimle dalga gecen burak sahtekarinin kafasina bir su sisesi atan adama turlu turlu yakistirmalar yapariz..bir gidin abicim ya..

Baştan sona katılıyorum.Çok duygusal bakıyoruz olaya.

TekfurÇayır 61
25.12.2012, 22:33
Baştan sona katılıyorum.Çok duygusal bakıyoruz olaya.

Lumcera kardeşim sen de kafa buluyorsun bizle gâlibâ. Duygusal bakış nasıl bir şey acabâ? :)

Kader KORELİ
25.12.2012, 22:37
Giray haklı.

Bekir
25.12.2012, 22:51
Bence de ibb macinda Serkan'i yalniz birakan furbolcular TS'li degildir

Giray'a verilecek cevap aynen budur.

Takımda en sevdiğim futbolculardan birisi Giray'dır,hatta aylardır avatarımda Giray var ama Giray'ın bu yaptığı terbiyesizliktir.

Yapılanı sorgulamıyorum,atan adam yanlış yapmış olabilir ama o adamın Trabzonsporlulugunu sorgulamak Giray'a düşmez,Giray önce takım içindekilerin Trabzonsporluluğunu,kendi Trabzonsporlulugunu sorgulasın,bütün İBB'liler birlik olmus Serkan'ın üstüne giderken Serkan'ı neden yalnız bıraktıklarını sorgulasınlar.

Bir de şu gerçek var ki,kabul etseniz de etmeseniz de o maytabı atan şahıs Giray'dan 1000 kat daha Trabzonsporludur,yanlış yapmış olsa da gerçek budur.

Mustafa Ayazoğlu
25.12.2012, 22:53
Giray haklı.

dağılabiliriz

Lumcera
25.12.2012, 23:24
Lumcera kardeşim sen de kafa buluyorsun bizle gâlibâ. Duygusal bakış nasıl bir şey acabâ? :)

Şöyle bir şey "bunun vandallikla holiganlikla
diye yazmıştı arkadaş.Bende bunlara katılarak Girayın söylemlerini haklı bulanlara itafen,duygusal yaklaşıyoruz olaya dedim.
:)

DNA-TS
25.12.2012, 23:34
giray benim Trabzonspor luluğumuda sorgular mısın sistemden.

U.Sadıkoğlu
25.12.2012, 23:34
O an maçın atmosferine kaptıran bir kişinin yerine koyun kendinizi.. Maçları ne kadar sakin izleyebiliyorsunuz bilmiyorum... O an ki atmosferde bunlar olabilecek şeyler hele ki orada tahrik için sırf tahrik için bilerek kale arkası tribünleri önünde elini başının arasına alan ve orda piknik yapar gibi takılan Burak Yılmaz ise o kişi bu verilen tepki bence normaldir bunlar tribünlerde olan şeylerdir..

Giray Kaçar mevzusuna gelecek olursak, patlayan cismin yakılıp patlamasına kadar geçen süre asgari 7-8 saniyedir yani maddeyi Burak'a atan kişi , Giray'ın oraya gelebilme süresini düşünebilecek olsa zaten filozof olurdu o an ki gerginlikte.. Bunlar olağan şeyler Giray Kaçar bence yanlış konuştu bu taraftarlık kavramını tartmak son günlerde çok moda oldu 2010-2011 sezonundan sonra sinirler çok gerildi döktüğümüz göz yaşlarının karşılığını hala alabildik mi ? Alamadık..

Seyircinin sahaya inmediğine dua etsinler sadece bu kadar söylüyorum... Giray'a geçmiş olsun ama Burak için aynı şeyi söyleyemeyeceğim benim meselem İstanbul takımlarının taraftarları gibi " yalnızca bir oyun " dan ibaret değildir. Trabzon'un eski hırçın deplasman kimliğine bürünebilmesi için bu tarz olayların olması olağandır.

bordoylamavi
26.12.2012, 11:35
atan kişi trabzonsporludur olmasına buraktan kat kat trabzonsporludur mutlaka ama yaptığı şey yanlış. açıklama saçma olmuş .bişi atılması yanlış evet trabzonlu değil de ne demek

bordoylamavi
26.12.2012, 11:39

Yp0w6NnnSf0

10 puan veriyorum artislik puasnı olarak. bi de öyle bi atlamı ki ceza sahasını içine düşiim diye. şerefsiz burak. bizdeyken iyiydin güzeldin de yine de şerefsizdin ben hiçbirine inanmamıştım açıklamalarının

Burçak
26.12.2012, 11:40
Giraya bu görüntüyü yollayıp bak adam yerine koyup savunduğun kişi senin emeğini çalmak için kendini yere bırakıyor diyeceğim.

Adem Erdoğan
26.12.2012, 11:42
Burak aptallığı golleri 2'şer 2'şer sıralarken yaptı.

Lazman
26.12.2012, 12:12

Yp0w6NnnSf0

Bu konuda anladimki bizim millet bas baya holiganlasti. ayni febeli gokhan terime sarildi diye linc edilmesi gibi.

Burak dune kadar bizim icin atiyodu kendini yerlere.ozaman iiydide simdimi karaktersiz,serefsiz oldu.

birakin bu ucuz bos yazilari. ormana parka gidip temiz hava cekin icinize acilirsiniz.

OrkHun
26.12.2012, 14:16
saçma sapan konuşmuş. trabzonlu insan üstün insan mı yanlış(holiganlık, vandallık, barbarlık ne derseniz) yapamaz mı? bunu kastetmedi gerçi, ben trabzonluyum, dolayısıyla bana atmaması lazım diye düşündü muhtemelen de, be kardeşim diğer takımların oyuncularına yaralayıcı, kesici, patlayıcı, yanıcı madde atmak normal mi, meşru mu? biraz vicdan :) ha domates atılabilir bence, sadece rezil ediyor ve zarar vermiyor fiziksel olarak. domates protestosu olabilir ;)

Koray
26.12.2012, 20:41
giray benim Trabzonspor luluğumuda sorgular mısın sistemden.

:):):)

Ilelioglu
26.12.2012, 20:48
Giraya bu görüntüyü yollayıp bak adam yerine koyup savunduğun kişi senin emeğini çalmak için kendini yere bırakıyor diyeceğim.

Sadece o olsa iyi; Burak yerde yatarken Giray yanina gidiyor, ama Giray'in yerde yatisi Buragin umrunda bile degil.

Daha öncede belirttim, Giray'a bu aciklama yakismadi.

..

Ilelioglu
26.12.2012, 20:57

Taraftar nasil futbolcuyu iyisiyle kötüsüyle sahiplenmesi gerekiyorsa futbolcunun da taraftarimizi iyisiyle kötüsüyle sahiplenmesi gerekiyor.

Aynen öyle.

..

Tayfun
27.12.2012, 08:28
Bu açıklama ile ilgili taraftarlar twitter'da Giray'ı rehin almış sanırım, o da bir kaç mesajı RT'lemiş .

M. Akif Yücesan
27.12.2012, 09:29
Hala bu adamları savunanlar var ya, hayret yaa... Kardeşim eğer bizim ortak sevgimiz Trabzonsporsa bu adamları SA-VU-NA-MAZ-SI-NIZ! Anladım, Burak'ın kafası yarılsa göbek atacaksınız, ama bari EN AZINDAN bu adamların yaptığının Trabzonspora zarar verdiğini görün be!!!

Süleyman50
27.12.2012, 09:44
benimde dikkatimi şu çekti girayda yerde yatıyor burak ta ama umut direk burağın yanına gidiyor giraya bakmıyor bile...

Berke6198
27.12.2012, 10:07
Son derece haklı.

TekfurÇayır 61
27.12.2012, 16:52
BOMBACI TARAFTAR TESLİM OLDU

Trabzonspor - Galatasaray karşılaşmasının 58. dakikasında Burak Yılmaz cezâ sahası içinde yerde yatarken sahaya patlayıcı madde atılmış, Burak'ın yanısıra yardımına koşan Giray Kaçar da zor anlar yaşamıştı. M.B. isimli taraftar dün Gülbaharhatun Polis Merkez Amirliği'ne giderek patlayıcı madde attığını itiraf etti ve teslim oldu. M.B. "Maçın atmosferine kendimi kaptırarak bu hareketi yaptım. Amacım futbolculara zarar vermek değildi. Pişmanım." derken 6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dâir Kanun" gereği ifâdesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Helâl olsun bu arkadaşa. Trabzonsporlu olduğunu göstermiş oldu.

Hamza Öztürk
27.12.2012, 16:56
Karsi takimin futbolculari Serkana dalarken neredeydin Giray efendi?

Batuhan
27.12.2012, 17:31
7GbdoL69lZU

Adamın şanı Avrupa sınırlarını da aştı :D

Sefer A.
30.12.2012, 04:20
Bu konuda anladimki bizim millet bas baya holiganlasti. ayni febeli gokhan terime sarildi diye linc edilmesi gibi.

Burak dune kadar bizim icin atiyodu kendini yerlere.ozaman iiydide simdimi karaktersiz,serefsiz oldu.

birakin bu ucuz bos yazilari. ormana parka gidip temiz hava cekin icinize acilirsiniz.

bizdeyken 2 sene boyunca hiç te bu derece kendini yere biraktigini görmedim ben sen gördün mü bilemem....
ayrica ben ne zaman kendini yalandan yere attiysa sonuna kadar elestirmisimdir
hatta bu forumda adrian'in geçen sene yalandan yere yatip, topun yaninda geçtigi an ayaga kalkip firlamasini (Antep'te ki karsilasmada) Trabzonspor'dan kovulmasini ve ya en azindan bir ceza yemesini gerektiren bir rezalet olarak gören tek kisiyimdir ;)
belirtmek istedim

bordoylamavi
31.12.2012, 16:08
BOMBACI TARAFTAR TESLİM OLDU

Trabzonspor - Galatasaray karşılaşmasının 58. dakikasında Burak Yılmaz cezâ sahası içinde yerde yatarken sahaya patlayıcı madde atılmış, Burak'ın yanısıra yardımına koşan Giray Kaçar da zor anlar yaşamıştı. M.B. isimli taraftar dün Gülbaharhatun Polis Merkez Amirliği'ne giderek patlayıcı madde attığını itiraf etti ve teslim oldu. M.B. "Maçın atmosferine kendimi kaptırarak bu hareketi yaptım. Amacım futbolculara zarar vermek değildi. Pişmanım." derken 6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dâir Kanun" gereği ifâdesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Helâl olsun bu arkadaşa. Trabzonsporlu olduğunu göstermiş oldu.

bi de şöyle bişi vr millyette

“AMACIM BURAK YILMAZ’A ZARAR VERMEK DEĞİLDİ”

Polisin yaptığı araştırma sonrası 26 Aralık’ta Trabzon’da Gülbaharhatun Polis Merkezi’ne giderek ifade veren M.B. ifadesinde amacının Burak Yılmaz'a zarar vermek olmadığı söyledi. M.B İfadesinde şöyle dedi: “Maçın atmosferine kendimi kaptırarak bu hareketi yaptım. Amacım futbolculara zarar vermek değildi. Pişmanım. Burak Yılmaz’da özür diliyorum” dedi.

http://skorer.milliyet.com.tr/burak-yilmaz-o-taraftari-affetti/galatasaray-trabzonspor/detay/1649404/default.htm

Doğukan Uçan
31.12.2012, 16:33
işin doğrusu bu yönetim felan fatoş terim araya girmiştir konunun uzamaması için burağa taraftarı affetmesini söylemişlerdir.

Tolga
31.12.2012, 22:30
Anaaa adı da M.B :) Soyadı bana çekerse yandım :) Ucu bana dokunacak o küfürlerin :)