PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkesin Yardımına İhtiyacım Var

Emiroğlu
21.12.2012, 19:02
Arkadaşlar öncelikle selamlar.

Başımdan ne yazık ki skandal bi olay geçti.
Aşağıdaki linkte zaten detayları mevcut. Özet geçmem gerekirse ;
Trabzondan kardeşimden bana(istanbul) bi kargo yollamasını istedim. 3 parça olarak yola çıktı, fakat 2 parça teslim edildi. Teslim edilemeyen kargo da 102 ekran bi led tv idi. Mng kargo beni aradığında kargonun "çalındığını" söyledi. Zaman kaybetmeden izlememiz gereken prosedürü sordum, dilekçe,tv faturası vs. istedikleri herşeyi sonraki gün teslim ettim.
Bugün itibari ile 48 gün geçmesine rağmen, benimle hiç bir şekilde iletişime geçilmedi. Günlerce bölge müdürlüklerini aradım, muhattap bulamadım. Cemal Bey diye bi isim ortaya atıldı, ulaşmak mümkün değil. Bundan 1 hafta önce ulaştım fakat, işlemlerimin eksik evrak dolayısı ile yürürlüğe girmediğini (kendilerinden kaynaklı), en azından 1 hafta daha beklemem gerektiğini söyledi. Bekledim, dün tekrar aradım, bana : kurumsal firma, biz suçumuzu kabul ediyoruz, ödicez ama işlemler ağır yürüyor, nerden baksan 10 gün daha tutar vs vs gibi laflar etti. Hepsi bi kenara, hiç de umursar, hiç de ciddiye alır bi tavır ile karşılaşmadım. Son derece rahat, sallamayan bi tutumla karşılaştım.

Ben de bunun üzerine, sikayetvar.com'a bildirdim,şu anlık bişey değişmedi.
Dava için avukatla konuştum, kazanırsınız fakat nerden baksan 1 yıl sürer dedi.

Davayı yine de açacağım, peşini bırakacak değilim fakat, bunu duyurmaya karar verdim. Belki akılları başlarına gelir de, 1 yıl beklemek zorunda kalmam diye.
Şu an sosyal medyada elimden geldiğinde maduriyetimi dile getirmeye çalışıyorum. Dava açmadan önce de gazeteye ilan verip afişe etmeyi düşünüyorum.
Sizden ricam ise, aşağıdaki link'e girip, "şikayeti destekle" butonu ile bana yardımcı olmanız. Site resmi, devlete ait bir site, çok kısa bi üyelik gerekiyor.

Eğer destek olursanız, sesimi duyurabilirsem, çok sevinirim.
Teşekkür ederim.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1484595/

Not : Bu kesinlikle bir karalama kampanyası değildir, hakkımı arama çabasıdır.

alper*
21.12.2012, 19:41
Hukukî bir yardım gerekiyor sanmıştım :) Bu aralar çok dalgınım, gereken yapıldı :)

Sefa
21.12.2012, 20:24
Kurumsal şirketlere şikayet konusunda dur diyecek bir kurum olsa böyle olmaz. Tüketici hakları var ama o da fasa fiso..

Bu gibi durumlarda şirketlere ağır bedeller ödeteceksin ki akılları başına gelsin..

Her neyse destek verildi umarım mağduriyetiniz kısa sürede giderilir..

Emiroğlu
21.12.2012, 20:49
Teşekkür ederim.
Gerçekten de kurumsal firmalara devlet laf geçiremiyor.
Adamlar istediği gibi muamele edebiliyorlar insanlara

M.S.SOFU
21.12.2012, 22:54
ben bu olayı duyduktan sonra bir daha mng kargo kullanmam
ayıp kardeşim ya
tv lere reklam paralarını dökmesini biliyorlar
müşterinin bin liralık tv sinin parasını ödememek için 9 takla atıyorlar

deneme61
21.12.2012, 23:24
dediğini yaptım kardeşim. inşaallah en kısa zamanda hallolur mesele.. zaten calısmazdım onlarla artık hıc ugraamam

ilhan
21.12.2012, 23:32
Gerekli destek verildi.

Üyeliği şuradan alabilirsiniz arkadaşlar; http://www.sikayetvar.com/login/kayit/

Yaşar
21.12.2012, 23:36
Ben de çok daha basit bir gönderiden dolayı Yurtiçi Kargo ile sıkıntı yaşamıştım.
Gönderim onların iş bilmezliği nedeni ile alıcıya ulaşamamıştı.
Genel Müdürlüğü aradım, gerekli şikayetleri yaptım.
Sonuç olarak, mağduriyete neden olan kişiler görevlerinden atıldılar ve o günden bu yana her ay evime Yurtiçi Kargo tarafından hediyeler gönderiliyor.

Adem Erdoğan
21.12.2012, 23:38
Geçmiş olsun. Şikayetvar.com sitesi yabana atılacak bir site değil. Herkes destek versin, ayrıca karalama yapılması gerekiyorsa da yapmalıyız.

Sibel
21.12.2012, 23:42
Geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede gereken yapılır.

Emiroğlu
22.12.2012, 00:00
Çok teşekkür ederim cidden.
Çok sağolun.
Bi yarın olsun bakalım, gün ola hayrola.

Murat 61
22.12.2012, 12:22
Bu siteye yapmış olduğun şikayetin faydasını göreceksin. Çok kısa zamanda dönüş yaparlar.

Destek verildi.

Emiroğlu
22.12.2012, 20:47
Çok Teşekkür ederim.

Murat Acar
22.12.2012, 21:54
Gerekli destek verildi umarım bir an önce çözüm bulunur...Ben bugüne kadar hep hakkımı savunmuşumdur hakkını savunan kişilerinde hep yanında olmuşumdur...Balımdan bir YKM örneği geçmişti söke söke aldım hakkımı umarım sende alırsın kısa sürede...

Gökhan Uzun
23.12.2012, 04:11
Ben de benzer bir sorunu hepsiburada ile yaşadım 2008de. En sonunda icraya verdim tehdit edildim ama telefonumun aynısını 1 sene sonra da olsa geri aldım. Hakkınızı arama çabanızı takdir ediyorum sonuna kadar destekliyorum da.

Sefa
30.12.2012, 03:44
Turkcell benden iki ayda toplam 24 TL çarptı. Müşteri Hizmetleriyle görüşmem sonuç vermedi. Bu başlığı görünce ben de yazmıştım şikayetvar'a okkalı bi mesaj sonuç almak için değil döşemek için sonuç geri ödeme yaptılar duygulandım.. :) Başlık bi hareketlensin bu arada.. :)

OnurKul
30.12.2012, 15:40
Destek verdim, ayrıca davayı gecikmeden açmanı öneririm.

Yunus Danışmaz
30.12.2012, 16:22
Desteği verdik abi, inşallah karşılığını alırsın..

Bahadır Şimşek
30.12.2012, 18:18
İnşallah sonuç alırsınız hocam, gereken destek verildi...

Burçak
31.12.2012, 10:29
yeni gördüm bu konuyu. şimdi üye olup bende desteği veriyorum.
gelişme var mı konu hakkında *
unutmayın bugün bu arkadaşa yarın bizim başımıza gelebilir.
bu konunun takipçisi olalım ileride bizim başımıza gelirse izlenecek yolları öğrenmiş oluruz hem. hep beraber hareket edersek daha kuvvetli oluruz

Faik Yılmaz
31.12.2012, 10:35
Bende başka bir kargo şirketinden aynı durumla karşılaşmıştım....

Zonguldaktan 1 haftada 1 saati adresim gönderememişlerdi....

Aradım en tepeden en dibe kadar hepsini bir güzel azarladım..... Yarın hakkınızda suç duyurunda bulanacağım dedim....

o gün beni şirketin genel müdürü aradı.. özürüyle birlikte hemen kargoyu teslim ettiklerini söyledi....

arayın bağırın çağırın..olmazsa suç duyurusunda bulunun...

Burçak
31.12.2012, 10:40
Yaklaşık 10 sene önce.. adını bile unuttuğum bi kargo şirketi ile Trabzondan Askerlik yaptığım Elazığa bi kargo gönderilmişti.
Arkadaştan rica etmiştim gözüm gibi baktığım ozamanların favorilerinden walkmenimi ve özel doldurttuğum :) kolbastı kemençe kasetlerimi göndermişti
askerde hergün acaba geldilermi diye kontrol ettiğim bu şeyler kargoda kaybolmuştu. kargo açılmış içinden alınmış.
askerde olduğum için ilgilenemedim.
izine geldiğimdede gitmediğim yer kalmadı.
benden kaç sene önce aldığım ürünlerin faturasını istediler. nerden bulacaksam..
uzatmayayım.. her türlü çirkefliği yapıyorlar.

ilk gittiğinizde yüzünüze gülücük atıp hoşgeldiniz diyen hiç ama hiç bir mağazaya aldanmayın.
işiniz düştüğünde hepsi birbirinden sahtekar. hepsi başından savmak için türlü bahaneler buluyor..

Mehdi
31.12.2012, 12:32
Destek verildi.Geçmiş olsun kardeşim.

Mollasalihoğlu
31.12.2012, 12:38
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=31534976