PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Kupa Hakkınız"

winner
15.12.2012, 12:43
'Kupa hakkınız'
Şike sürecine dair 'Kupa Başbakan'da' isimli bir kitap yazan Trabzonlu yazar Hasan Al, Ankara ziyaretlerini sürdürdü.

Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu ile birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden Hasan Al, eserinin içeriği hakkında bilgi verdi. Kılıçdaroğlu’nun görüşmede, “Trabzonspor saygı duyduğum bir takım. Kupa Trabzonspor’un hakkı. Yeri ve zamanı gelince de konuşacağım. Söz veriyorum” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Fanatik

Bu süreçte Kılıçdaroğlu özellikle aziz yıldırım'ın yargılanması ile ilgili tutumu nedeniyle çok tepki almıştı ama bu tutumun en büyük sebebi özel yetkili mahkemelerin yaptığı tüm yargılamalara tepkiden kaynaklanıyordu.

Yani aziz,ali ya da veli ferketmez o mahkemelerde kim yargılanırsa yargılansın siyaseten buna tepki veriliyor muhalefet partisinden.Doğru ya da yanlış ama böyle bir siyasi tutum içindeler.

Ama ilk defa siyasetin bu kadar etkin bir ismi hem de parti genel merkezinde Kupanın bizim hakkımız olduğunu deklare etti.Özellikle iktidar partisinden Trabzon ve Trabzon kökenli milletvekillerin bile sus pus olduğu bu konuda Kılıçdaroğlu'nun bu çıkışını olumlu buluyorum.

Kulübün bu sözlere vereceği tepkiyi de merakla bekliyorum.

Mayls
15.12.2012, 12:46
Olumlu falan değil. Bu adam siyasetçi. İşi yalan söylemek. Aziz'e nasıl yavşaklık yaptıysa, şimdi bize de aynısını yapmaya çalışıyor.

Şike sürecinde bütün siyasetçiler düşmanımızdır. Hiçbirine güvenmiyorum.

winner
15.12.2012, 12:49
Kimse bu sözleri söyletemez kendisi istemedikçe.

Herhangi bir mecburiyeti de yok...

Bugüne kadar fb mağdur oldu ya da kupa onların hakkı dediğini duymadım.

Sadece aziz yıldırım'ın yargılanması ile ilgili konuştu.

Bu işi partizanlıktan sıyrılarak değerlendiremezsek yanılırız.

Kim olumlu bir laf ederse ben onu desteklerim.

Dün akp milletvekili Feramuz Üstün bugün muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu...

Daha önce de dile getirdim herkesi karşınıza alarak herkese aynı oranda fatura keserek işi çözemezsiniz.

Muhalefetin bu çıkışı başbakanı da zorlayacaktır.

Mayls
15.12.2012, 12:54

Benim bir partim belli: Trabzonspor. TBMM'de kaç tane parti varsa, Allah hepsinin belasını versin.

Gerçekten samimi olan adam en başından beri söylerdi bunu. Bunu gizli, saklı, gazetelere söylemek inandırıcı değil.

Adaletsizlik karşısında susan veya tarafsız kalan, zalimin tarafını seçmiştir.

Turan Bebek
15.12.2012, 12:54
bunlar siyasetçi adam...oy gelecek yere bırak taklayı parende atarlar. Herkese mavi boncuk dağıtmak siyasetin doğasında ve hamurunda vardır...İ-NAN-MA-YIN

winner
15.12.2012, 12:58
Yarın "kupa fb'nin hakkı derse"evet siyaseten konuşuyor,herkese mavi boncuk dağıtıyor dersiniz.

İlk kez bir parti lideri kupanın kimin hakkı olduğunu söylüyor.

eleştirmeye gelirken klavye sivriltenler "kupa trabzonspor" hakkı dendiğinde desteklemez, ya bunlar siyasetçi derse o zaman iş partizanlığa dönüşür.

O zaman herkes siyasetçi olsaydı da kupa Trabzonspor'un hakkı deseydi..

Kim dedi bugüne kadar?

isyan6161
15.12.2012, 13:05
akp chp mhp hıcbırının bu surecte bırbırınden farkı yok gozumde ama bır sıralama yapacak olursak akp yaptığı yamukda ılk sırada gelır akp ısteseydı basbakan mudahale etmeseydı o kupa cokdan ts gelmıstı.. taraftar olarak ılk secımde basda akp olmak uzere meclısdekı butun sıyası partılerı ozellıkle trabzonda sandığa gomup adam akıllı bır ders vermedıkce sıyasılere cok daha goz yumarız 2. sınıf takım muamelsı ve vatandas muamelesı gormeye devam ederız..bu surecte dık duran partılerın basıdna gelen bbp ye benım oyum bıdahankı secımde gıdın maclısdekı sıyası partılere oy vermeyın ne yaparsanız yapın hıcbır sey bılmıyorsanız verecek partı yok dıyorsanız oy pusulasına trabzonspor yazın atın verın tepkınızı..kemal efendıde tam bır sıyasetcı gıbı davranıyor hem fenev mağdur edıldı bu surecte dıyor kanun değısıklığıne evet dıyor azız yıldırım haksılzılığa uğramıstır dıyor hapısde zıyaret edıyor sonra karsısıdna trabzonluyu gorunce anında ters donus tıpkı rte nın trabzonda boynuna trabzon atkısı atıp sampıyon oldunuzda benmı yapmadım demesı gıbı gecnız efendım bu sılerı gecınız..

winner
15.12.2012, 13:10
Bu sözleri yetersiz ve anlamsız bulanlar olabilir.

Ama bu görüşte olanlar muhalefet liderinin ne yapması ya da ne yapabileceğini, hangi yetkilerini kullanmadığını, neyi eksik yaptığını da yazarlarsa en azından tartışma boyut kazanmış olur.

Kupa sizin hakkınız lafından öte ne istiyoruz, ne bekliyoruz muhalefetten...

Tff başkanını değiştirmesini mi, 58.maddeyi eski haline getirmesini mi, Platini'ye fb ceza almamalı demesini mi...

Travelair
15.12.2012, 13:13
Şike kanunlarını bu meclis ittifakla değiştirmedi mi?

ESER
15.12.2012, 13:18
Yarın "kupa fb'nin hakkı derse"evet siyaseten konuşuyor,herkese mavi boncuk dağıtıyor dersiniz.

eleştirmeye gelirken klavye sivriltenler "kupa trabzonspor" hakkı dendiğinde desteklemez, ya bunlar siyasetçi derse o zaman iş partizanlığa dönüşür.

Kim dedi bugüne kadar?

bu sozleri soyleyen ayni kisi degil miydi aziz yildirimi kahraman ilan eden? kendisi mekan ve duruma gore konusan bir kisi.

dansoz gibi kiviran adamlar hepsi.. kupanin Trabzonsporun hakki oldugunu biliyormus da ne yapmis bunun icin.?

iki tatli sahte soze tav olmaya gerek yok. partisi metrisi mesken tutarken bu sahisin fbye ve azize nasil yagcilik ettigini de gorduk.. basbakan bu zat olsaydi fbnin pisliklerini orten kisinin adi rte degil kk olacakti.

bu kolpa soyleminden dolayi en ufak bir memnuniyet duymadim cunku bu sahte demokrasi bekcisinin yaptigi sadece bizleri dun soyleneni yapilani unutan ve degerlendirmekten aciz capulcular olarak gormek.. mahsere kalan hesapta listede kendisi de var merak etmesin..

Trabzon da yada Trabzonsporlularin bulundugu ortamda ucuz kahramanlik degil, adamsa sozunun arkasindaysa kovalasin bu olayi da gorelim ne kadar samimiymis.. aziz kendini ziyaret ettiginde bu ucuz soylemin ne kadar bos oldugunu gormustuk..

bu sozu baska bir yerde agzina bile almayacak duzen siyasetcisi bir adamin populist iki kelimesine tav olmaya gerek yok bence

Adem Erdoğan
15.12.2012, 13:19
“Trabzonspor saygı duyduğum bir takım. Kupa Trabzonspor’un hakkı. Yeri ve zamanı gelince de konuşacağım. Söz veriyorum”

Yeri ve zamanı geldiğinde konuşacak olan ne kadar siyasetçi, spor yazarı, aydın, sanatçı varsa topunun köküne kibrit suyu.

İş işten geçtikten sonra ucuz kahramanlık yapacak birçok insan çıkacağını şike sürecinin en başında yazmıştım.

Winner hocam kusura bakma ama bu başlık Gundi propagandasından daha fazlası değil.

farozlufatih61
15.12.2012, 13:19
Şike kanunlarını bu meclis ittifakla değiştirmedi mi?

İşte bunu görmezden geliyor bazıları..

winner
15.12.2012, 13:20
Ben işin cezai kısmından değil sportif yönünden bahsediyorum.

Kişilerin yargılanması ile ilgili yasa değişikliği yanlıştır özellikle bir dava görülürken ama o işin ayrı boyutu.

Ben sportif anlamda ceza ve kupanın gerçek sahibini bulmasından bahsediyorum.

Ben bu süreçte "Kupa Trabzonspor'un hakk" diyen siyasetçi çok az gördüm lider hiç görmedim.

Eğer muhalefet liderinden fb müzesinden kupayı alıp bize getirmesini ya da demirören'i arayıp kupayı Trabzonspor'a verin demesini bekliyorsak bunu yapamaz beklemeyelim...

farozlufatih61
15.12.2012, 13:23

Kim dedi bugüne kadar?

http://www.ntvmsnbc.com/id/25347948/ buraya bir bak k.knin söyledikleri hoşuna gidiyorsa ne ala

winner
15.12.2012, 13:24
İfadenden bile kimin propoganda yaptığı belli.

Çok açık bir şey söyledim ama cevap yok sadece sabit fikir var...

Ne istiyoruz muhalefetten,ne yapsın bir yazın hele de tartışalım?

Keşke her siyasetçi siyaset yapmak için bile olsa "Kupa Trabzonspor'un hakkı dese"

Çünkü bunun mefhumu muhalifi "kupa fb'nin hakkı değil"

Partizan kafadan sıyrılın.

Benim için akp milletvekili Feramuz Üstün'ün lafları ne kadar önemliyse bu laflarda o kadar önemlidir

farozlufatih61
15.12.2012, 13:25
http://www.elestiriyoruz.com/guncel-haberler/bjk-li-devlet-bahceli-aziz-yildirim-a-tam-detek-verdi/?wap2

winner
15.12.2012, 13:26
http://www.ntvmsnbc.com/id/25347948/ buraya bir bak k.knin söyledikleri hoşuna gidiyorsa ne ala

Özel yetkili mahkemelerde yarın sende bende yargılansak bize de haksızlık yapıldığı nı söyleyecek.Hatta ne yaptığımızı bilmeden?

Çünkü o mahkemelerin yargılanmasına karşı siyasi bir tutum içindeler.

farozlufatih61
15.12.2012, 13:27
Benim için o meclistekilerin topu aynı eksendedir hepsi popilist yaklaşımlar içindedir birini birinden ayırmam çünkü hepsi benim gözümde suçludur.

Hemde aynı suçu 2 defa yaparak kanıtlamışlardır suçluluklarını

Adem Erdoğan
15.12.2012, 13:27
İfadenden bile kimin propoganda yaptığı belli.

Çok açık bir şey söyledim ama cevap yok sadece sabit fikir var...

Ne istiyoruz muhalefetten,ne yapsın bir yazın hele de tartışalım?

Keşke her siyasetçi siyaset yapmak için bile olsa "Kupa Trabzonspor'un hakkı dese"

Çünkü bunun mefhumu muhalifi "kupa fb'nin hakkı değil"

Partizan kafadan sıyrılın.

Benim için akp milletvekili Feramuz Üstün'ün lafları ne kadar önemliyse bu laflarda o kadar önemlidir

Senin üslubunlan cevap vereyim madem.

Partizan kafada kimin olduğunu çok iyi görüyoruz.

Git genel başkanına söyle o zaman delikanlı gibi çıksın tv'de herkes duyacak şekilde söylesin Kupanın kimin hakkı olduğunu..

winner
15.12.2012, 13:28
Yazdıklarımı ön yargı ile özellikle bir siyasi hassasiyetle okuyanlar bir yere varamaz.

İstemiyormuyduk siyasiler bizim uğradığımız haksızlığı dile getirsin.

Ama bunu da beğenmiyoruz.

Keşke yarın başbakanda böyle bir şey söylese ona da başlığı ben açsam.

Ön yargısız lütfen...

winner
15.12.2012, 13:30
Senin gibiler yüzünden o kupa müzede değil şu anda.

Cevap vermiyorum.

Fikirle gel fikirle...

Taner Gündoğdu
15.12.2012, 13:32
'Kupa hakkınız'
Yeri ve zamanı gelince de konuşacağım. Söz veriyorum

bunun izahı, savunulacak, sevinilecek, olumlu bakılacak hiçbir tarafı yok! eleştiren ne kadar sempatizansa savunan da o kadar sempatizandır! 1,5 senedir konuşmamışsın, azizi cezaevinde ziyaret etmişsin, çıkınca kulübe gidip formanı da almışsın şimdi çıkmış zamanı gelince konuşacam diyorsun! hssktr ordan!

Adem Erdoğan
15.12.2012, 13:32
Şu kanıya vardım o zaman; hep beraber CHP'ye oy verelim, onlar da bize kupa versinler. :)

farozlufatih61
15.12.2012, 13:34
Senin üslubunlan cevap vereyim madem.

Partizan kafada kimin olduğunu çok iyi görüyoruz.

Git genel başkanına söyle o zaman delikanlı gibi çıksın tv'de herkes duyacak şekilde söylesin Kupanın kimin hakkı olduğunu..

Diyemez dediği an başına gelecekleri biliyor oda

winner
15.12.2012, 13:35
Lütfen şöyle yorumlar yapma.

Güzel ve kaliteli bir tartışma olsun.

Yoksa cevap yazmıycam.

Ender Kuyumcu
15.12.2012, 13:35
Kupa Trabzonspor'un hakkı demekle olmuyor o işler!

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz diye bir söz var, duymuşsunuzdur.

Mecliste bir gecede akp'ye uyan da kendisi, aziz yıldırım'ı ziyarete giden de...

Dikkat edin ziyarete giden diyorum. chp başkanı bir suçluyu bir bir çete liderini ziyaret ediyor.

Süreç boyunca sürekli sanıklara ve fenerbahçe'ye haksızlık yapıldığından dem vuruyor. Bunu hem kendi hem de vekilleri defalarca yaptı.

Bu tür söylemlere kanıp, kılıçdaroğlu ve ya başka bir lidere inanmak kendinizi kandırmaktan başka bir şey değildir.

Kupa TS'un hakkı diyorsa gereğini yapsın, Tahkim kararları mahkemeye taşınabilir yönünde önerge versin meclise.

Taner Gündoğdu
15.12.2012, 13:40
Kupa TS'un hakkı diyorsa gereğini yapsın, Tahkim kararları mahkemeye taşınabilir yönünde önerge versin meclise.

bu kadar basit!

winner
15.12.2012, 13:40
Kupa Trabzonspor'un hakkı demekle olmuyor o işler?

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz diye bir söz var, duymuşsunuzdur.

Mecliste bir gecede akp'ye uyan da kendisi, aziz yıldırım'ı ziyarete giden de...

Dikkat edin ziyarete giden diyorum. chp başkanı bir suçluyu bir bir çete liderini ziyaret ediyor.

Süreç boyunca sürekli sanıklara ve fenerbahçe'ye haksızlık yapıldığından dem vuruyor. Bunu hem kendi hem de vekilleri defalarca yaptı.

Bu tür söylemlere kanıp, kılıçdaroğlu ve ya başka bir lidere inanmak kendinizi kandırmaktan başka bir şey değildir.

Tabii versin önergeyi ama şöyle bir durum var muhalefet önergeleri bugüne kadar hiç alınmadı meclis gündemine..

Cevap versin de alınmasın olacak muhtemelen...

Hükümetin ve çok değerli Trabzon milletvekillerinin bu önergeyi geçirmesi daha kolay değil mi?Mesela Faruk Özak...

Kupa sizin hakkınız lafının basına yansımasının hiç mi önemi yok gerçekten...Bu kadar mı sabitledik herşeyi...

farozlufatih61
15.12.2012, 13:41
Burada siyasetten önce TRABZONSPOR geliyor diyorsan yazdıklarına bir bak sonrada dön şike sürecinde ilk günden itibaren yaşananlara bir göz at bak bakalım neler yaşanmış kimler ne demiş bu konu hakkında..

Ender Kuyumcu
15.12.2012, 13:45
Tabii versin önergeyi ama şöyle bir durum var muhalefet önergeleri bugüne kadar hiç alınmadı meclis gündemine..

Cevap versin de alınmasın olacak muhtemelen...

Hükümetin ve çok değerli Trabzon milletvekillerinin bu önergeyi geçirmesi daha kolay değil mi?Mesela Faruk Özak...

Kupa sizin hakkınız lafının basına yansımasının hiç mi önemi yok gerçekten...Bu kadar mı sabitledik herşeyi...

Nasıl ki rte ve akp fanatikleri onlara toz kondurmuyor, sizde de aynı tavrı gözlüyorum.

diğerlerine de (akp ve mhp vekil ve liderlerine) yüzlerce defa aynı şeyleri söyledik yeri geldi hakaret bile ettik ama TS taraftarı bir karar verecek;

Önce patili mi, yoksa önce Trabzonsporlu mu?

ESER
15.12.2012, 13:48
Bu sözleri yetersiz ve anlamsız bulanlar olabilir.

Ama bu görüşte olanlar muhalefet liderinin ne yapması ya da ne yapabileceğini, hangi yetkilerini kullanmadığını, neyi eksik yaptığını da yazarlarsa en azından tartışma boyut kazanmış olur.

Kupa sizin hakkınız lafından öte ne istiyoruz, ne bekliyoruz muhalefetten...

Tff başkanını değiştirmesini mi, 58.maddeyi eski haline getirmesini mi, Platini'ye fb ceza almamalı demesini mi...

bu sozleri baska bir yerde demismi daha once?madem boyle dusunuyormus milyonlari ilgilendiren bir olayda niye bir gundem olusturmamis mesela?bu adamlarin gtlerinde hergun yuzlerce medya mensubu geziyor.. cikip onlarca kez fb ve azize yagcilik yaparken kendisini ozgurluk savascisi ilan ederken bu sozleri duyamiyorduk kendisinden,, kitabin kapagini gorunce mi aklina gelmis kupanin hakkimiz oldugu? muhalefet ne yapsin? kendini ziyarete gelen heyetin onunde soylediklerini mecliste soylesin, grup toplantisinda soylesin.. gundeme tasisin... duyduk mu kendisinden bugune kadar Trabzonspor bu olayin madurudur dedigini? bunu da mi yapamaz mualefet?

winner
15.12.2012, 13:49
Sayın Kuyumcu keşke yazımda değil kendi yazınızda ifade etseydiniz görüşlerinizi.

Ben size yazıma bir şey ekleme hakkı verdiğimi hatırlamıyorum.

Ceza gerektiren bir durum varsa silersiniz,ceza verirsiniz ama yazıma ekleme yapmak şık değil.

Ben kendi kararımı veririm zaten siz beni pek tanımazsınız ama diğer yönetici arkadaşlar ve forumun gediklileri beni şahsen de iyi tanır.

Benim önceliğim her zaman Trabzonspor'dur.

Kupa Trabzonspor'un hakkı lafını kim söylerse söylesin benim için değerli ve önemlidir sizin görüşünüz farklı olabilir ifade edersiniz.

Yazdıklarımı baştan okursanız Feramuz Üstün ile ilgili görüşlerim size ışık tutacaktır.

farozlufatih61
15.12.2012, 13:51
Beni bu gerçekler ilgilendirir http://siyaset.milliyet.com.tr/chp-li-vekilden-aziz-yildirim-a-mektup/siyaset/siyasetdetay/23.02.2012/1506776/default.htm

Ender Kuyumcu
15.12.2012, 13:53
Sayın Kuyumcu keşke yazımda değil kendi yazınızda ifade etseydiniz görüşlerinizi.

Ben size yazıma bir şey ekleme hakkı verdiğimi hatırlamıyorum.

Ceza gerektiren bir durum varsa silersiniz,ceza verirsiniz ama yazıma ekleme yapmak şık değil.

Ben kendi kararımı veririm zaten siz beni pek tanımazsınız ama diğer yönetici arkadaşlar ve forumun gediklileri beni şahsen de iyi tanır.

Benim önceliğim her zaman Trabzonspor'dur.

Kupa Trabzonspor'un hakkı lafını kim söylerse söylesin benim için değerli ve önemlidir sizin görüşünüz farklı olabilir ifade edersiniz.

Yazdıklarımı baştan okursanız Feramuz Üstün ile ilgili görüşlerim size ışık tutacaktır.

O kısım yanlışlıkla oldu ve fark edince düzelttim. bir dakika sabredebilseydiniz düzelttiğimi görürdünüz.

Işık tutacak bir durum yok, tipik bir partizanla karşı karşıyayız.

Görüşünüzü beyan etmenize ve savunma hakkınıza saygı duymakla beraber aynı amaç için hareket etmediğimizi düşünüyorum.

winner
15.12.2012, 14:00
O kısım yanlışlıkla oldu ve fark edince düzelttim. bir dakika sabredebilseydiniz düzelttiğimi görürdünüz.

Işık tutacak bir durum yok, tipik bir partizanla karşı karşıyayız.

Görüşünüzü beyan etmenize ve savunma hakkınıza saygı duymakla beraber aynı amaç için hareket etmediğimizi düşünüyorum.

Yazı yazıyordum düzelttiğinizi göremedim.

Ne hazindir ki partizanlığım bugüne kadar %1'i bile görmedi ve meclise milletvekili sokmayı başaramadı gerçi istemeden de olsa bunda katkım olmadığı için mutluyum.

evet aynı amaç için hareket etmediğimizi ben de anladım.

Benim içim "kupa Trabzonspor'un hakkı lafı" önemlidir.Burada ayrışıyoruz.

Ve görüyorum ki muhalefet meclise tahkim kararlarına yargı yolu açılsın şeklinde önerge versinden başka bir beklenti yok muhalefetten, genel kurula gelme imkanı olmayan bir önerge dışında...

Uğurtan
15.12.2012, 14:02
Bu saatten sonra kim konuşursa siyasetten boş konuşmuştur.

Zerre umrumda değildir. Hiç bir kıymeti de yoktur.

O sebeple de kitabı da almayacağım.

Siyaset ziyaretlerine ihtiyacı yoktu o kitabın.

Gerek duymuşsa bize yazılmamış demektir!

Net!

kamaleyte
15.12.2012, 14:03
Siyaset yapılan konular kilitlensin bir zahmet burası siyaset arenası değil önce Trabzonspor diyemeyenler bu forumu karıştırmasın.Kitabında kimden destekli olduğu ortaya çıktı Trabzonspor siyasetçilerin rantı haline geldi bir kitap daha çıkar kupa muhalefette diye.

Ender Kuyumcu
15.12.2012, 14:07
Yazı yazıyordum düzelttiğinizi göremedim.

Ne hazindir ki partizanlığım bugüne kadar %1'i bile görmedi ve meclise milletvekili sokmayı başaramadı gerçi istemeden de olsa bunda katkım olmadığı için mutluyum.

evet aynı amaç için hareket etmediğimizi ben de anladım.

Benim içim "kupa Trabzonspor'un hakkı lafı" önemlidir.Burada ayrışıyoruz.

Ve görüyorum ki muhalefet meclise tahkim kararlarına yargı yolu açılsın şeklinde önerge versinden başka bir beklenti yok muhalefetten, genel kurula gelme imkanı olmayan bir önerge dışında...

Haklısınız kılıçdaroğlu'nun bu samimi ve etkili açıklamaları üzerine kupa yarından tezi yok TS'a verilir artık.

Nereye varacağı değil, samimiyet önemlidir. Şikeci hırsızları kurtaran kararın altında imzası olan da muhalefettir.

Benim kastım samimiyetle alakalıdır. chp hiç önerge vermiyor mu meclise? sizin bildiğinizi onlar da bilmiyor mu bu önergeleri verirken?

Amaç haksızlığa karşı sesini yükseltebilmek ve bunda samimi olmak. Onun için aynası iştir kişinin lafa bakılmaz sözünü hatırlattım.

winner
15.12.2012, 14:08
Evet benimde ricam kendi açtığım başlığın kapatılması yönünde.

Oysaki başlığı açarken herkes ilgi duyacak diye düşünmüştüm ama konu nerelere geldi.

Herkesin vaktini aldığım için üzgünüm.

ESER
15.12.2012, 14:13
soylem degil eylem gorene kadar butun siyasilere karsi tavrim ortada..

Trabzonspor taraftarinin aklina kufreder gibi bir oyle bir boyle konusmalara tok bu bunye...

bugun kupa sizin hakkiniz diyen zat dun de azizi kahraman ilan ediyordu..

winner
15.12.2012, 14:13
Haklısınız kılıçdaroğlu'nun bu samimi ve etkili açıklamaları üzerine kupa yarından tezi yok TS'a verilir artık.

Nereye varacağı değil, samimiyet önemlidir. Şikeci hırsızları kurtaran kararın altında imzası olan da muhalefettir.

Benim kastım samimiyetle alakalıdır. chp hiç önerge vermiyor mu meclise? sizin bildiğinizi onlar da bilmiyor mu bu önergeleri verirken?

Amaç haksızlığa karşı sesini yükseltebilmek ve bunda samimi olmak. Onun için aynası iştir kişinin lafa bakılmaz sözünü hatırlattım.

Haklısınız ben yanıldım.

Kupa içi muhalefetten beklentimi çok düşük tuttuğum için.

Trabzonspor 61
15.12.2012, 14:29
İcraat görelim K.oğlu! Bakalım siz de AKP gibi yavşaklık yapacak mısınız bize?

Ilelioglu
15.12.2012, 14:30
Agiz yapmis resmen, secimlerde yaklasiyorya ondandir.

Bütün partilerin cani cehenneme, birlik olup yasayi ben mi degsitrdim mesela, bunlarin hesabini versinler..!

..

Ilelioglu
15.12.2012, 14:34
Bu saatten sonra kim konuşursa siyasetten boş konuşmuştur.

Zerre umrumda değildir. Hiç bir kıymeti de yoktur.

O sebeple de kitabı da almayacağım.

Siyaset ziyaretlerine ihtiyacı yoktu o kitabın.

Gerek duymuşsa bize yazılmamış demektir!

Net!

Aynen katiliyorum. Böylece "Kupa Basbakanda" ninda sifresi cözülmüs oldu. Oyundan baska birsey degil bu. Oysa chp ve mhp'de akp'den farksizdilar bu sürecte.

..

ESER
15.12.2012, 14:36
İcraat görelim K.oğlu! Bakalım siz de AKP gibi yavşaklık yapacak mısınız bize?

daha ne kadar yapacak:) azizi metriste ziyaret edip kahraman ilan etmisti bu kisi.

bizler soyleneni yapilani unutacak kadar aptaliz ya kendilerine gore, o da akli sira goygoy yapmis... ha tayyip ha kk ha dövlet... alayinin amaclari ayni, somurdukleri degerler farkli..

hirsizi aklamak soz konusu olunca iki gunde kolkola giren uyduruk cakma kahramanlar hepsi.

benim hayat gorusum sadece TRABZONSPOR.

Trabzonspor 61
15.12.2012, 14:38
daha ne kadar yapacak:) azizi metriste ziyaret edip kahraman ilan etmisti bu kisi.

bizler soyleneni yapilani unutacak kadar aptaliz ya kendilerine gore, o da akli sira goygoy yapmis... ha tayyip ha kk ha dövlet... alayinin amaclari ayni, somurdukleri degerler farkli..

hirsizi aklamak soz konusu olunca iki gunde kolkola giren uyduruk cakma kahramanlar hepsi.

benim hayat gorusum sadece TRABZONSPOR.

Ben CHP'ye oy veren bir insandım ama bundan sonra nah oy alırlar! AKP zaten alamaz.

ilhan
15.12.2012, 14:39
"Kupa Başbakan'da" kitabından sonra "Kupa sizin hakkınız" sözü bana samimi gelmiyor. Sonuçta bu adamlar siyasetçi ve ikili oynamak zorundalar. Her dediklerine inanmak doğru değil. Şahsen inanmıyorum. Fanatik gazetesinin düzmecesidir. Diyelim ki doğru, muhalefet kanadından bu şekilde bir söz söylenmesi önemlidir. Daha önemlisi olan sözü söylemek değil, icraata dönüştürmektir.

Akp, Chp, Mhp şike sürecinde sınıfta kalmıştır. Net.
Milyonlarca Trabzonspor taraftarının oyunu hiçe saymıştır. Net.
Sırf fenerlilerin oyunu kaybetmemek için, pis sürecin hizmetkarı olmuşlardır. Net.
Trabzonspor > Akp + Chp + Mhp
Net.

Ilelioglu
15.12.2012, 14:41
"Kupa Başbakan'da" kitabından sonra "Kupa sizin hakkınız" sözü bana samimi gelmiyor. Sonuçta bu adamlar siyasetçi ve ikili oynamak zorundalar. Her dediklerine inanmak doğru değil. Şahsen inanmıyorum. Fanatik gazetesinin düzmecesidir. Diyelim ki doğru, muhalefet kanadından bu şekilde bir söz söylenmesi önemlidir. Daha önemlisi olan sözü söylemek değil, icraata dönüştürmektir.

Akp, Chp, Mhp şike sürecinde sınıfta kalmıştır. Net.
Milyonlarca Trabzonspor taraftarının oyunu hiçe saymıştır. Net.
Sırf fenerlilerin oyunu kaybetmemek için, pis sürecin hizmetkarı olmuşlardır. Net.
Trabzonspor > Akp + Chp + Mhp
Net.

Baskada söze gerek yok..:alkış:

..

Ilelioglu
15.12.2012, 14:42

Aynen öyle.

..

Murat Acar
15.12.2012, 14:46

Sadece aziz yıldırım'ın yargılanması ile ilgili konuştu.

Kim olumlu bir laf ederse ben onu desteklerim.

Dün akp milletvekili Feramuz Üstün bugün muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu...

Daha önce de dile getirdim herkesi karşınıza alarak herkese aynı oranda fatura keserek işi çözemezsiniz.

Muhalefetin bu çıkışı başbakanı da zorlayacaktır.
Partizanlıktan sıyrılıp bu sözleri olumlu olarak düşünelim diyelim ama yakın geçmişi hemen unuttuğunuzuda belirtmeliyim.Bu konudaki fikirlerinizide önemsiyorum açıkçası dediğiniz gibi sadece karşı çıkması özel yetkili mahkemeler konusu idiyse neden kanun değişikliğinde parti olarak destek verip kanunu değiştirilmesine katkı sağladılar.Eğer o kanun değiştirilmiş olmasa ne aziz dışarı çıkabilirdi nede diğerleri,ve lakin hepsi hakettiği cezayı alırdı.Şimdi diyorsunuzki sadece azizin yargılanmasına isim önemli değil ali veli kim olursa ... Öyle olsaydı ve TRABZONSPORUN hakkı o kupa diye düşünseydi kanunun değişmesine ortak olmaz Kupayı hakkı olana verin azizi ve diğerlerinide adil yargılayın derdi...

ESER
15.12.2012, 14:50
"kupa başbakan'da" kitabından sonra "kupa sizin hakkınız" sözü bana samimi gelmiyor. Sonuçta bu adamlar siyasetçi ve ikili oynamak zorundalar. Her dediklerine inanmak doğru değil. Şahsen inanmıyorum. Fanatik gazetesinin düzmecesidir. Diyelim ki doğru, muhalefet kanadından bu şekilde bir söz söylenmesi önemlidir. Daha önemlisi olan sözü söylemek değil, icraata dönüştürmektir.

Akp, chp, mhp şike sürecinde sınıfta kalmıştır. Net.
Milyonlarca trabzonspor taraftarının oyunu hiçe saymıştır. Net.
Trabzonspor > akp + chp + mhp
net.

nokta ( . )

HOPA'LI TS'Lİ
15.12.2012, 16:06
2010-2011 şampiyonu Trabzonspordur ve mutlaka Trabzonspor'a teslim edileceğine inanıyorum.

Bera B.
15.12.2012, 16:11
Tabii ki bizim hakkımız diyip konuyu geçmekten başka bir şey yapmayacağım.

İki sene sonra mı aklı başına gelmiş?

Hoş haşmetmaaplarınınki henüz gelmedi bile.

winner
15.12.2012, 17:36
Herkes bu konudaki görüşünü açıkladıktan sonra diyebilirim ki muhalefetin tahkim kararlarına yargı yolu açılmasına ilişkin önerge vermesi dışında kupanın bize verilmesi ve mağduriyetimizin giderilmesine dair muhalefetin ne yapması gerektiğine dair,muhalefetten ne istediğimize dair tek bir öneri gelmedi.

Yani buraya yorum yazan hemen herkes kalıplaşmış cümlelerle,siyasi bakış açısıyla ve sabit fikriyle bir şeyler yazdı ama muhalefetten ne beklediğine dair sadece bir kişi fikir ortaya attı.

Kupa Trabzonspor'un hakkı diyen yani bir anlamda fb'nin hakkı olmadığını söyleyen bir siyasetçinin bu sözleri dahi olumlu bulunmuyorsa bu Trabzonspor'un menfaati için değildir.

Siyaseti akıllıca kullanmadan yapılan sadece havanda su dövmek olur.

Kupa Trabzonspor'un hakkı önemli bir çıkıştır kim tarafından söylenirse söylensin.

Furkan Özdem
15.12.2012, 17:50
Aynı adam aziz yıldırım için haksızlığa uğradı vs dedi, şbyi mağdur gösterdi. Ne için? İktidara oy vermiş şikebahçelilerin oyunu çekmek için.

Şimdi de "Trabzonspor'un hakkı yendi" demiş. Ne için? Tabi ki iktidara oy veren Trabzonsporluların oyunu kendi partisine çekmek için.

Bunların alayı aynı. Hiçbirinin bizi düşündüğü, "bir dakika arkadaş burada haksızlık var" dediği yok. Hiçbirine güvenim yok. Hiçbir parti trabzonsporun haklılığını dillendirmedi. Hepsi mevcut vekillerinden "Trabzon Milletvekili" olanları konuşturarak oy kapmaya çalıştı.

Onun için bu açıklamanın değeri benim gözümde 0. Birisi de öyle yapacağım böyle yapacağım demeyip "yapsın" o zaman derim ki evet bu adam bizi savunuyor. Bunlar boş, itici ve samimiyetten tamamen uzak hareketler...

nemo_61
15.12.2012, 17:54
Herkes bu konudaki görüşünü açıkladıktan sonra diyebilirim ki muhalefetin tahkim kararlarına yargı yolu açılmasına ilişkin önerge vermesi dışında kupanın bize verilmesi ve mağduriyetimizin giderilmesine dair muhalefetin ne yapması gerektiğine dair,muhalefetten ne istediğimize dair tek bir öneri gelmedi.

Yani buraya yorum yazan hemen herkes kalıplaşmış cümlelerle,siyasi bakış açısıyla ve sabit fikriyle bir şeyler yazdı ama muhalefetten ne beklediğine dair sadece bir kişi fikir ortaya attı.

Kupa Trabzonspor'un hakkı diyen yani bir anlamda fb'nin hakkı olmadığını söyleyen bir siyasetçinin bu sözleri dahi olumlu bulunmuyorsa bu Trabzonspor'un menfaati için değildir.

Kupa Trabzonspor'un hakkı önemli bir çıkıştır kim tarafından söylenirse söylensin.

ne yapmamasi gerektiğini söyleyebiliriz. mesela şike ile ilgili yasa çıkarken bi çırpıda onay vermeyebilirlerdi. sikeci şahıs hapisten çıkınca formayla yanına gidip ona haksızlık yapılmıştır demeyebilirdi. bu süreçte bütün partiler popülist davranmistir.adil bir duruş sergilememislerdir.bu şaatten sonraki bu tip sözleri iki yuzluluklerini gosterir

bitirim
15.12.2012, 18:16
Her zaman dediğim gibi ha akp ha chp hepsi aynı halt ve görüyorumki kendi siyasi partisinden olumlu bir şey duyan yine siyasi çıkar peşinde koşuyor. adını bile sürekli unuttuğum spor bakanının geçen haftalarda söyledikleriyle kılıçtaroğlunun söyledikleri arasında sizce bir fark varmı? Bence yok, adamların sözlerine değil sözlerinin amacına bakmak lazım. Oltanın ucuna yem olarak yine Trabzonsporu taktılar ve denize attılar şimdi gelsin oltaya sazanlar. Yahu azıcık olsun düşünerek hareket edin bu tür lafların amacıyla, boyunlarına taktıkları atkıların amacında fark varmı. Bu adamlar bu gün bize yarın şikecilere sahip çıkacaklar sürekli yanar döner hareket edecekler artık bu adamların oyunlarına gelmeyiniz. her zaman dediğim gibi benim 3 temmuzdan bu yana sadece bir tane siyasi görüşüm var oda Trabzonspordur oyumuda sandığa gittiğimde pusulanın boş bir yerine Trabzonspor arması yapıştırarak kullanacağım. Ve hiç kimsede bana boş yere kılıçtaroğlu ile tayyip arasında veya bahçeli arasında fark olduğunu söylemesin. Sizlerin olmaya bilir ancak benim hem oyumu hemde güvenimi bu üç kız kardeş kaybettiler isteyen istediği partinin peşine takılabilir ben ve yılların chp'lisi Sadri Şener ve tabiki bizler gibi binlerce gerçek Trabzonsporlu, Trabzonsporumuzun peşinden gideriz. Sizden tek ricamız tayyiple veya kılıçtaroğluyla aranızda bir fark olsun en azından sizler onlardan farklı olarak artık Trabzonsporumuzu siyasete bulaştırmayın siyasilere peşkeş çekmeyin

dolaylı
15.12.2012, 18:37
Olumlu falan değil. Bu adam siyasetçi. İşi yalan söylemek. Aziz'e nasıl yavşaklık yaptıysa, şimdi bize de aynısını yapmaya çalışıyor.

Şike sürecinde bütün siyasetçiler düşmanımızdır. Hiçbirine güvenmiyorum.
Aynen katılıyorum.Fakat Trabzon milletvekilleri maalesef bunu diyemedi adam yalanda olsa söyledi.Ayrıca bizim milletvekilleri gümüşhane milletvekili kadar bile olamadılar.Geçen gün adam meclis kürsüsünden trabzonun kupasının derhal verilmesi gerekir diye bas bas bağırdı bizimkiler seyretti.

alperrr
15.12.2012, 18:43
benim için de değerlisi Trabzonspordur ...partiler üstüdür

hatta son yapılanlardan sonra aleni yapılanlardan sonra vatan sevgisinin de önüne geçmeye başlamıştır..

üçlüden birine oy veren bence Trabzonspora ihanet eder

ailelerimiz büyüklerimiz veya köylülerimiz bilinçsizdir algısı farklıdır oy verebilir saygı duyarım ama bu süreci bilen takip eden insanların bunlara bir ders verememesi hepimizi yaralıyacak onurumuz sorgulanacak bunu unutmayın derim bence 1461 e çözüm arayacağımıza buna çözüm arayalım

Ilelioglu
15.12.2012, 18:48
benim için de değerlisi Trabzonspordur ...partiler üstüdür

hatta son yapılanlardan sonra aleni yapılanlardan sonra vatan sevgisinin de önüne geçmeye başlamıştır..

üçlüden birine oy veren bence Trabzonspora ihanet eder

Aynen ihanetin en büyügü olur.

..

Gökhan ARSLAN
15.12.2012, 19:02
Hepiniz o... ç... diye bir tezahüratımız vardı hani (:
Şimdi bu açıklamayı görünce aklıma geldi nedense (:
Neyse Allah biliyor içimdekileri öteki tarafa saklıyorum çoğunu haklıyken haksız duruma düşmemek için diğer tarafta bu günahların bedelini öderken onlar ben sadece izlemek istiyorum...

Furkan Özdem
15.12.2012, 19:40
Bir seçimde malum 3lü parti dışında birini kazandırsak feneri kayıran o siyasetçiler başımıza üşüşecek de nerde bizde o birliktelik...

Ilelioglu
15.12.2012, 20:19
Bir seçimde malum 3lü parti dışında birini kazandırsak feneri kayıran o siyasetçiler başımıza üşüşecek de nerde bizde o birliktelik...

Aynen...Temiz Spor Partisi..

..

ESER
15.12.2012, 20:34

konu ile ilgili yorum yapanlari politize etmeniz ve sirf karsi gorus refleksi gosteriyor gibi gostermeye calismaniz cok yanlis bir tutum. benim icin chp, mhp ne ise akp'de odur. ismini zikretmek istemedigim teror uzantisini siyayi olusumdan bile saymadigim icin yazmadigimi da ayrica belirteyim. hepsinin somurdugu degerler ayri olsada cikarlari aynidir. is hirsizin degirmenine su tasimak olunca da alayinin ayni paydada birlestiklerini gormesek iki tatli soze kanariz da cok sukur neyin ne oldugunu gorecek yastayiz.

kocek gibi bir o yana bir bu yana kiviran siyasi bir figurun sahte soylemlerini samimi bulmuyor olmak beni diger koceklerin yandasi mi yapiyor.?

benim kupam calindi, ve bu sahtekarlarin alayi buna seyirci kaldi.. oyle karnindan yalandan konusmak yerine icraat yapsin bakalim da adamligini ve hakkaniyetini gorelim, destekleyelim. yagcilik riyarkarlik ikiyuzluluk degil adalet istiyoruz, adaletin saglanmasi icin destek istiyoruz. bu zat i muhterem bu surecte haksizliklara karsi kac kurusluk durusu oldugunu gostermistir. derdimiz Trabzonspor uzerinden siyaset degil, siyaset eliyle gaspedilmis kupamizdir.en azindan benim icin oyledir. saygilar

Hüseyin Başoğlu
15.12.2012, 20:49
hiçbir yasada vs.de anlaşamayan 3 parti şike yasasında gayet güzel bir şekilde anlaştı şike yasasını geçirdilermi bize geçirdiler....kaç kişinin sesi çıktı ??bunu diyen milletvekili o gün neden sustu ??

benim gözümde o şike yasasına oy vermiş butun siyasetçiler aynıdır partisinin ismi önemli değil benim hakkımı yediler....bu dünyada sandıkta diğer dünyada yüce rabbimin huzurunda söke söke alıcam hakkımı bireysel olarak....

oy vermeye gelincede şike yasasında kimin neler söylediği ortada sadece 3-5 isim var doğrusunu söyleyen tabi sonra susturuldular isim vermicem farklı yönlere gider diye onlar farklı yerde olursa onlara güvenirim okadar...onun haricinde ya boş yada bağımsız adaya atıcam oyumu...

memmedaga
15.12.2012, 23:38
Aynı adam aziz yıldırım için haksızlığa uğradı vs dedi, şbyi mağdur gösterdi. Ne için? İktidara oy vermiş şikebahçelilerin oyunu çekmek için.

Şimdi de "Trabzonspor'un hakkı yendi" demiş. Ne için? Tabi ki iktidara oy veren Trabzonsporluların oyunu kendi partisine çekmek için.

Bunların alayı aynı. Hiçbirinin bizi düşündüğü, "bir dakika arkadaş burada haksızlık var" dediği yok. Hiçbirine güvenim yok. Hiçbir parti trabzonsporun haklılığını dillendirmedi. Hepsi mevcut vekillerinden "Trabzon Milletvekili" olanları konuşturarak oy kapmaya çalıştı.

Onun için bu açıklamanın değeri benim gözümde 0. Birisi de öyle yapacağım böyle yapacağım demeyip "yapsın" o zaman derim ki evet bu adam bizi savunuyor. Bunlar boş, itici ve samimiyetten tamamen uzak hareketler...
Nokta.ciddi tepki koymamız lazım alayına şunlara bak azizeye yanlış yapıldı diye feryadeden bu değilmiydi görüyorumki bazı arkadaşlar parti damarları kabardığından takdir falan ediyorlar yapmayın adamı biraz omurgalı olun

isyan6161
15.12.2012, 23:38
wınner bırak bu ucuz chp propagandasını bız mhpyıde akpyıde chpyıde allah kahretsın dıyoruz tıpkı 3 ıstanbul takımı gıbı bunlarda ortak hareket ettıler menfaatlerı doğrultusunda sende chp ye tıpkı akpye ve mhp ye dıyebıldığın gıbı allah cezanı versın pıslık herıfler dıyebılıyormusun onu soyle..kımı kemal yalakalığı yapar kımı rte kımı bılmem ne nedır be sızden cektığımız suraya partıcılıkden sıyrılıp gelın yada trabzonsporluyum demeyın artık..bıktık sızın gıbılerden..

Kamil Çakmak
15.12.2012, 23:53
Kılıçtaroğlu öyle dedimi bilmiyoruz(fenatik). Ama emeğin partisi olmasi hasebiyle bizim çizgimizde devam etmesi gerekirdi.
Siyasetçilere inanmayın:)

İlker Yazıcıoğlu
16.12.2012, 00:01
Bu saatten sonra kimin ne dediği hiç önemli değildir.
Hiç kimse boşuna afkurmasın.(siyasetçileri kastediyorum arkadaşlar yanlış anlamayın.)
Geçti o tren çoktan.
Zamanında çıkıp konuşacaklardı.

Murat Acar
16.12.2012, 02:24

Hala insanları siyasi bakış açısıyla diyerek rencide ediyorsunya ASIL SEN siyası bakış açınla zatı muhteremi aklamaya çalışıyorsun gibi geldi bana...Bizler ne yapması gerektiğini burda binlerce kez yazdık madem iktidar hakkımızı yiyor muhalefet karşı çıksın dik dursun dedik.Ama kucak kucağa gecenin bir yarısı geçirdiler malum kanunu iptal ettiler....Sana asıl cevabı zaten Eser aşağıda yazmış daha fazla söze gerek yok bence...

konu ile ilgili yorum yapanlari politize etmeniz ve sirf karsi gorus refleksi gosteriyor gibi gostermeye calismaniz cok yanlis bir tutum. benim icin chp, mhp ne ise akp'de odur. ismini zikretmek istemedigim teror uzantisini siyayi olusumdan bile saymadigim icin yazmadigimi da ayrica belirteyim. hepsinin somurdugu degerler ayri olsada cikarlari aynidir. is hirsizin degirmenine su tasimak olunca da alayinin ayni paydada birlestiklerini gormesek iki tatli soze kanariz da cok sukur neyin ne oldugunu gorecek yastayiz.

kocek gibi bir o yana bir bu yana kiviran siyasi bir figurun sahte soylemlerini samimi bulmuyor olmak beni diger koceklerin yandasi mi yapiyor.?

benim kupam calindi, ve bu sahtekarlarin alayi buna seyirci kaldi.. oyle karnindan yalandan konusmak yerine icraat yapsin bakalim da adamligini ve hakkaniyetini gorelim, destekleyelim. yagcilik riyarkarlik ikiyuzluluk degil adalet istiyoruz, adaletin saglanmasi icin destek istiyoruz. bu zat i muhterem bu surecte haksizliklara karsi kac kurusluk durusu oldugunu gostermistir. derdimiz Trabzonspor uzerinden siyaset degil, siyaset eliyle gaspedilmis kupamizdir.en azindan benim icin oyledir. saygilar

Her satırına noktasına kadar altına imzamı atıyorum sağol eserciğim...

Mustafa Ayazoğlu
16.12.2012, 02:29
yuh be kahrolsun politikacılar

herkese kupa veriyorlar

TekfurÇayır 61
16.12.2012, 02:37
Bu başlıkta yazılıp çizilenler bana Cem Yılmaz'ın ufo gören masum köylüsünü hatırlattı.

kudu_61
16.12.2012, 02:39
mecliste çıksın söylesin bunu bunun yeri ve zamanı nedir sence ulusal basına söylesin bunu neyi bekliyor o şimdi düşünüyor oy verecek Trabzonluyu mu kaybetsem yoksa fenevliyi mi gerçi sadece o öyle düşünmüyor hepsi öyle düşünüyor ah bizim taraftarımız bi dik durabilse bak sen neler olur

fteotdgs
16.12.2012, 03:24
En son ne zaman Turkiye'den bir siyaset adamina inandim, inanin hatirlamiyorum arkadaslar. Benim icin o defterler cokttaaan kapanmisti. Bu sike surecinde bir kere daha bu tutumumda ne kadar hakli oldugumu gordum. Baska da ne desem bos.

Hazar_
16.12.2012, 04:25
Allah belanı versin Kılıçdaroğlu

winner
16.12.2012, 10:10
Burada yorum yapanların çoğunun burada söylediklerinin,yazdıklarının aksine siyasi tercih kullanacaklarını bilmesem samimiyetlerine inanacağım.

Kimsenin siyasi tercihi de beni ilgilendirmiyor.Bana ne.

Ama herkese tavsiyem fikir sahibi olması ve fikir ileri sürmesidir.

Hasan YAYLI
16.12.2012, 10:14
Yeterli değil bence bu açıklama....

Yargıtay kararını verdikten sonra sokaktan geçen adamda artık kesin kupa Trabzonspor'a verilmeli diyecektir....

Yeri ve zamanını beklemekte neyin nesi,herşey ortada değil mi zaten...

winner
16.12.2012, 10:22
Yeterli değil bence bu açıklama....

Yargıtay kararını verdikten sonra sokaktan geçen adamda artık kesin kupa Trabzonspor'a verilmeli diyecektir....

Yeri ve zamanını beklemekte neyin nesi,herşey ortada değil mi zaten...

Ben de yetersiz ve gecikmiş buluyorum.

Ama eğer siyasetçilere konuşmadılar diye kızıyorsak bu söylenen sözlerin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Niye 1,5 yıl sonra böyle bir laf etmiştir fb camiasını karşısında alacağını bile bile...

Üstelik Trabzon ziyaretinde değil...

Kimsenin hatta Trabzon milletvekillerinin bile sus pus olduğu bu süreçte bu sözler niye edilmiştir.

Oy uğruna lafı komik olur 15-20 milyon fb'li ne olacak...

Ama burada tartışmak çok zor fikir yok ama bolca hakaret,kategorize etme,birkaç klişe cümle var.

Fikir söyleyin tartışalım diyorum karşılık yine aynı cümleler ama içinde fikir yok..

Tartışma kalitesi maalesef uzun zamandır çok düşük...

Furkan Özdem
16.12.2012, 10:40
Ben de yetersiz ve gecikmiş buluyorum.

Ama eğer siyasetçilere konuşmadılar diye kızıyorsak bu söylenen sözlerin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Niye 1,5 yıl sonra böyle bir laf etmiştir fb camiasını karşısında alacağını bile bile...

Üstelik Trabzon ziyaretinde değil...

Kimsenin hatta Trabzon milletvekillerinin bile sus pus olduğu bu süreçte bu sözler niye edilmiştir.

Oy uğruna lafı komik olur 15-20 milyon fb'li ne olacak...

Ama burada tartışmak çok zor fikir yok ama bolca hakaret,kategorize etme,birkaç klişe cümle var.

Fikir söyleyin tartışalım diyorum karşılık yine aynı cümleler ama içinde fikir yok..

Tartışma kalitesi maalesef uzun zamandır çok düşük...

Abicim insanların ne demesini bekliyorsun ki? Hemen kılıçdaroğluna destek mesajı mı versin taraftar ne yapsın? Bunun da diğer siyasetçilerin yaptığı tutarsız açıklamalardan biri olmadığına nasıl inansın?

Adam "Yeri ve zamanı gelince de konuşacağım" demiş. Eğer çıkar "yeri zamanı gelince" ne zamansa artık konuşur 15-20 milyon şbliye rağmen hakkımızı savunursa o zaman bir şey beklemelisin.

alperrr
16.12.2012, 11:38
Burada yorum yapanların çoğunun burada söylediklerinin,yazdıklarının aksine siyasi tercih kullanacaklarını bilmesem samimiyetlerine inanacağım.

Kimsenin siyasi tercihi de beni ilgilendirmiyor.Bana ne.

Ama herkese tavsiyem fikir sahibi olması ve fikir ileri sürmesidir.

winner nasıl bir fikir bekliyorsun öncelikle

gerçekleri göremeyen mecazi manada kördür..

görüpte söylemeyen vicdansızdır..

görüpte yanlışa inanan sabit fikirlidir..

tüm bu süreçle ilgili 3 lünün yaptıkları ortadadır ..aslında hepsini döküman halinde vermek isterim ama vaktim yok

..

google chp li umut oran , aziz yıldırım yaz en basitinden bilgilere ulaşırsın

ha süreçte chp nin yaptıklarını doğru buluyorsan aziz ve arkadaşlarının birşey yapmadığına inanıyorsun manasına gelir bence!

alperrr
16.12.2012, 11:51
benim bir önerim var hatta bu konuda ana sayfaya başlıkta açılabilir

bir aday çıkarın Trabzondan BMN li olur başka gruptan olur veya hiçbir taraftar grubundan olmaz ama bir adayyyyyy

bağımsız bir adayyyyy

akıllı kültürlü bilinçli bir aday

paralı veya zengin olmasına gerek yok

bu hırsız üçlünün karşısına bir tane aday çıkarın

amaç tabiki kazanmak olacak bunun için para toplarız afiş yaparız 3lünün şb ile olan ilişkilerini ortaya sereriz

kazanmak için elimiden geleni yaparız

kazanamasak dahi 3 lüye darbe vurarız oylarını düşürürüz

surda bir gedik açarız mukaddesmi mukaddes

yaşı genç olan taraftardan sadece oy alsak 10 binleri buluruz

belliki yaşlılar büyüklerimiz bu davayı bilmiyor anlamıyor ama en azındanoyların bölündüğünü ve gücümüzü görürlerse genel seçimlerde bize katılmaya başlayabilirler

bunu başarabilirsek inanın bana padişahda sümsük muhalefette kendine çeki düzen verir

kupayı vermeseler bile hepsine darbe vurmuş oluruz domuzzz dan kıl koparmak dahi belki acımızı hafifletir..dindirmez ama hafifletir

türkiye kamuoyunda ses getiriririz

Onurumuzu geri kaznırız.. bilirlerki TRABZONSPOR bizim herşeyimiz

ESER
16.12.2012, 12:00
@winner

belli ki bu sahte soylem sizi pek memnun etmis. siz kendisine guvenmeye devam ediniz..
biz bu adamin ne mal oldugunu gorduk ve biliyoruz.. tipki diger siyasilerin de ne mal oldugunu bildigimiz gibi..

adam kendini ziyarete gelen heyeti gidiklamis iste alti ustu ve siz boyle ucuz bir soylem icin fikir sunmamizi bekliyorsunuz..

bu adam sampiyonlugumuzun calindigi sene Trabzonda miting meydaninda "basbakan alexi bakan yapsana diyor Trabzonlu" diyordu. cok samimiymis bu soyleminde, gorduk sike davasindaki dansozluklerini..

bunca koceklikten sonra iki tatli soze inanmamizi beklemesi bile kendisinin ne kadarlik adam oldugunu gosterir.. bakicaz bu sozleri meclis kursusunden soylemeye macasi yetecek mi?grup toplantilatinda soyleyecek mi?bunu ciddi bir platformda dile getirsin, ondan sonra biz de fikirlerimizi sunariz.. oyle karnindan konusmaya tav olacak kadar saf degiliz

Terzioğlu
16.12.2012, 12:26
Has***ir lan dememisler mi yalakaya?

winner
16.12.2012, 13:03
Siyasetin yönettiği bir süreci siyaseti kullanmadan çözemezsiniz.

Birisi bize bir şey versin diye boşuna beklersiniz.

Siyaset sizi değil siz siyaseti kullanmayı deneyin.

Ben yaklaşık 15 yıldır siyasi tercih kullanıyorum ve meclise henüz vekil sokmayı başaramadı benim oylarım ama burada siyaset eleştiri yapanların birçoğu hakim siyasetin şu anda mecliste bulunan partilerine oy vermeye devam edecek burada konuştuğundan farklı olarak.Tabii herkesi kastetmiyorum ama %99 böyle olacak.

Keşke samimiyetlerine inanabilsem ya da Temiz Spor Partisi kurmak,bağımsız aday çıkarmak,kimseye oy vermemek gibi hiç gerçekleşmeyecek ya da çok az gerçekleşecek şeylere ben de onlar gibi inansam.

Ben bu süreçten başarı sağlamanın yolunun siyaseti kullanmaktan geçtiğini düşünüyorum ve pragmatist yaklaşıyorum.Çünkü eğer şike cephesi başarılı olursa siyaseti kullanarak başarılı olacak.

Belki bugün muhalefet lideri gerçeği görür, hatasından döner yarın başbakan bizim haklılığımızın farkına varır.Bir şeyler tetiklenmeden,uyarılmadan bu iş çözülmez.

Yargıtay safhasını bekliyorsanız boşuna beklemeyin bu konuda karar mercii olan başbakan ne derse o olacak karar ne olursa olsun.Kulüplerle kişiler ayrılsın fikrine sahip olmaya devam ederse aziz yıldırım 5000 sene de yatsa kupa gelmez,fb şike cezası almaz.Bu ülkede kupa töreninin yapılışı bile ondan geçiyor,ona soruluyor.

Söverek,hadi oradan diyerek bugünkü süreçte değiştireceğiniz ve etkileyeceğiniz bir şey yok tabii bunu gerçekten istiyorsanız.

Belki kişisel bir tatmin sağlarsınız o kadar...

TekfurÇayır 61
16.12.2012, 13:08
Siyasetin yönettiği bir süreci siyaseti kullanmadan çözemezsiniz.

Birisi bize bir şey versin diye boşuna beklersiniz.

Siyaset sizi değil siz siyaseti kullanmayı deneyin.

Ben yaklaşık 15 yıldır siyasi tercih kullanıyorum ve meclise henüz vekil sokmayı başaramadı benim oylarım ama burada siyaset eleştiri yapanların birçoğu hakim siyasetin şu anda mecliste bulunan partilerine oy vermeye devam edecek burada konuştuğundan farklı olarak.

Keşke samimiyetlerine inanabilsem ya da Temiz Spor Partisi kurmak,bağımsız aday çıkarmak,kimseye oy vermemek gibi hiç gerçekleşmeyecek ya da çok az gerçekleşecek şeylere ben de onlar gibi inansam.

Ben bu süreçten başarı sağlamanın yolunun siyaseti kullanmaktan geçtiğini düşünüyorum ve pragmatist yaklaşıyorum.Çünkü eğer şike cephesi başarılı olursa siyaseti kullanarak başarılı olacak.

Belki bugün muhalefet lideri gerçeği görür, hatasından döner yarın başbakan bizim haklılığımızın farkına varır.

Söverek,hadi oradan diyerek bugünkü süreçte değiştireceğiniz ve etkileyeceğiniz bir şey yok tabii bunu gerçekten istiyorsanız.

%100 Katılıyorum.

Bir de;

Sanki şike öncesi Türkiye adâletli bir ülkeydi.

Sanki şike öncesi muhalefet partileri dört dörtlük çalışıyorlardı.

Sanki başka bir ülkede yaşıyorduk da şike olayıyla birlikte gökten bu ülkeye düştük.

Erdal DİLEK
16.12.2012, 13:44
kitabın sebebi belli oldu, almaya gerek yok artık. . .

orhan42
16.12.2012, 20:44
Zat-ı alileri çarkları ile ünlüdür..Bu yüzden başbakana ne kadar güveniyor isem ona da o kadar güvenmekteyim.Hadi ordan deyip geçmek lazım..

İlker Yazıcıoğlu
16.12.2012, 21:35
kitabın sebebi belli oldu, almaya gerek yok artık. . .

Neymiş kitabın sebebi?
Söyleyin de biz de bilelim?

Taner Gündoğdu
17.12.2012, 08:56
kemal bey bir laf etmiş, haber sadece fanatikte satır arasında verilmiş. sadece Trabzonspor taraftarı bu haberi okumuş. amaç yaklaşan seçimler öncesi mavi boncuk dağıtmak! 15-20 milyon fb taraftarını niye kaybetsin diye sormuşsunuz, niye kaybetsin ki hiçbiri bu lafı duymadı görmedi!

S.ÖZKAN
17.12.2012, 12:53
Bu adamlar siyasetçi yani üç laflarının ikisi yalan.Nasıl olsa şikecileri kurtardılar şimdi bizim ağzımıza bir parmak bal çalıyorlar.Ben yemiyorum yiyen varsa buyursun.