PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftarlar Biber Gazı Yedi, Coplandı! Kasımpaşa Maçında Rezalet!

Gamze
14.12.2012, 01:14
Kasımpaşa maçında stat önünde yaşanan rezalet herkesin malumudur artık.

Ellerinde bilet olmasına rağmen yüzlerce taraftar polisle karşı karşıya bırakıldı. Biber gazı yedi, ıslatıldı, joplandı ve stada alınmadı.

Misafir tribünü karaborsacılara peşkeş çekilmiş bir maçta kırk yılda bir izleme şansı buldukları takımlarının maçına giremeyen arkadaşların sesini duymazdan gelmeyelim...

Bu rezalete sessiz kalmayalım.

SEDAT
14.12.2012, 01:21
* Bu insanlar ne yapmış Metris önü değil, yada polis arabası devirmediler ya ! Polis gerçekten ayıp etmiş. Yaşananları herkes buraya yazsın arkadaşlar...

Tunga
14.12.2012, 01:22
Bu, sadece bize yapıldığında değil, kime yapılırsa yapılsın anlamıyorum. Bu öfke neden?

Sonucunda bu insanlar çapulcu değil ki. Para verip bilet almış insanlar.

Şu toplum psikolojisini yönetemedik gitti bir türlü.

Çok ayıp, çok yazık.

Hüseyin Başoğlu
14.12.2012, 01:24
biber gazı cop nedir arkadaş.....sana böylemi emir verildi andaval....

yasaksa arkadaş gel al elimdeki atkıyı üstümdeki formayı gerisine ne karışıyon .....

Sefa
14.12.2012, 01:25
İçeride de bi ara Kasımpaşa taraftarları joplanıyordu..

Polislerimiz maalesef yapması gereken şeyleri yapamayıp içine atıyor ve acısını taraftarlardan çıkartıyor.

Taraftarlar ülkede şamaroğlanına döndü. Üst cümlem ne demek istediğimi açıklamıştır sanırım..

Yaşar
14.12.2012, 01:27
Sahaya girip, soyunma odalarına yanıcı maddeler atanlara, polis arabalarını devirenlere sıkıldığında ayağa kalkanlar, polisi suçlayanlar;
Bileti elinde stada giremeyen insanlara yapılınca ne diyecekler acaba?

Gamze
14.12.2012, 01:27
Maç uzatmalara gitmiş, ben de o sırada kurstan çıktım. baktım Trabzonsporlu arkadaş, Alp ilerden geliyor.
Çocuğun üstü başı sırılsıklam. Stada girememiş, biber gazı yemiş, ıslatılmış.
Bu mudur yani?
Yazık günah yahu...

Enes Ünal Kaya
14.12.2012, 01:31
Biz İçerideydik Ama Dışarısı İle İlgili Bir Olay Duymadık..

Malesef Ülkemizde Maç İzlemek Bir Eziyet

cemoli5408
14.12.2012, 01:33
Kimse mesleğini kutsallaştırıp, sivil insanları itip kakamaz, ne polis ne asker, en kutsalı vatandaştır. Kaldı ki, ne yapmış sana ordaki insanlar? Biletli seyirciye şiddet uygulamanın hevesi nedir? Bunlar milleti koyun kendilerini çoban bellemişler. Belli şeyleri içine atmak, o attıklarının acısını da halktan çıkarmaya kimsenin hakkı yok. Herkes haddini bilmeli, bedava yapmıyor, halkın parasıyla karnı doyanlar özellikle daha adam olsunlar. Benim de kaç tane polis akrabam var ama doğru bir tanedir, neyse söyleyeceksin. Hopa'da olaylar olunca burda arkadaşın biri terörist demişti Hopalılara, bakalım bu duruma ne diyecek. Kimse kendi başına gelmeden ses etmiyor artık hiç bir yanlışa.

Misina
14.12.2012, 09:26
Gücünü üniformasından alan teröriste ifade özgürlüğü adı altında dokunmayan taraftara düşmanca davranan polislerin egosunu tatmini.

peker61
14.12.2012, 09:31
Biletimiz olduğu halde içeri alınmadık bizi önce daire içini aldılar kasımpaşa taraftarını ayırıp içeri alacaklarını söylediler sonra polisin telsizinden tam yanımda anons geçti emir gelmiş almayacağız dendi ve bizi biber gazı su sıkarak dağıttılar istanbulun göbeğinde pkk lı muamelesi gördük yazıklar olsun bu ülkeye ülkemden nefret eder hale geldim ...

winner
14.12.2012, 09:44
Hayatında kitap okumamış,tiyatroya gitmemiş,toplum içinde nasıl davranılacağını öğrenmemiş, kahvehane dışında hiç sosyalleşmemiş insanları "toplum" polisi yaparsan olacağı budur.

Biber gazı da sağlığa çok yararlı sonuçta.

Balık baştan kokuyor,Hopa da polisin sıktığı biber gazı sonucu solunum yetmezliğinden ölen öğretmen Metin Lokumcu için başbakan "orada birisi ölmüş" diye umursamazca söz ederse poliste bundan cesaret alır ülkeyi üniformalı hukuksuzluğa sürükler...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
14.12.2012, 09:48
Arkadaş hak-hukuk bu kadar mı ayaklar altında artık...

Burçak
14.12.2012, 09:51
üzerindeki üniformadan güç alıp efelenenler var ne yazıkki.
evinde fırça yiyip ego tatmini yapanlarda çok fazla..
elinde bileti olan vatandaşa bunu yapma hakkını nerden buluyo bunlar?

OrkHun
14.12.2012, 10:12
kim nereye alınmamış anlamadım ben. biz girdik de trabzonlu gruptan ayrı geldik girdik, ama formayla-atkıyla falan almıyorlardı normal olarak.
polis şiddetine en çok söven adam benimdir burada belki ama taraftarlık adı altındaki vandallık işi bu noktaya taşıyor bazen. polisin ideolojik olarak şiddet uygulamasını meşru gördüğü eylemleri bir kenara bırakırsak taraftara normalde şiddet uygulamak istemiyorlardır herhalde. böyle hayatına tribünde çıkan desibel ile anlam katan gerzek tribün liderleri, futbolla alakasız tek derdi karşı takımın taraftarı ile küfürleşmek, el kol hareketi yapmak olan terliksi hayvanlar çokça olduğu sürece, taraftarın ekseriyetinin polisten bu muameleyi görmesi kaçınılmazdır. önce bu adamları her taraftar grubunun kendi içinden temizlemesi lazım diyeceğim ama bizim malum deplasman grubumuzun da neredeyse tamamı bu adamlardan oluştuğu için de zor gibi aslında. bazı taraftarların yüzünde öyle bir hırs görüyorum ki rakip taraftara karşı, sanırsın anasını bacısını üstüste koyup tecavüz etmişler. neyin öfkesi bu kardeşim, top oynayan adamları izliyoruz işte la :) la havle.

Aydın Danış
14.12.2012, 10:13
yaa arkadaşlar kendi gözlerimle görüp kendi kulaklarımla duydum panzerin içindeki haysiyetsiz memur önceden sıkarsam nereye gelir diye kontrol ediyodu ve duyduğum en sonunda bizi yukarı sıkışdırdıklarında polis telsizinden şu anons geçdi " aşağıdan yukarıdan sıkışdırın sıkın biber gazını" sanki keyfimize aşağı yukarı çıkdık ulan gine senin dediğini yapdık joplanan su sıkılan biber gazı yiyen biz olduk..

nasıl bir mantık buu polise zerre kadar itimatım yok bundan sonra, ayrıca polis dediğin milleti sakinleştirmeye çalışır galyana getirmeye değil orda hıyar genç polislerden biri yürü yaa daha ne konuşuyosun dedi bizden bi abiye sora karıştı ortalık zaten..

Bu rezilliğin hesabını gine taraftarlık bilincimizle olimpiyatda soracaz zaten kimsenin şüphesi olmasın..

Alp Yavuz 13
14.12.2012, 10:19
Maç uzatmalara gitmiş, ben de o sırada kurstan çıktım. baktım Trabzonsporlu arkadaş, Alp ilerden geliyor.
Çocuğun üstü başı sırılsıklam. Stada girememiş, biber gazı yemiş, ıslatılmış.
Bu mudur yani?
Yazık günah yahu...

Evet dün malesefki talihsiz bir olay yaşadık biletimiz olmasına rağmen yüzlerce kişiyi saatlerce beklettiler ve en ilginç olay şudur ki içeri alınacaksınız bekleyin dediler bizi bir kapıya yönlendirdiler ve o sırada panzer bize tazyikli su ile müdahele etti ardından da biber gazı ilk defa yedim tadı da kötüymüş :)

Polis telsizine gelen anons ise şu şekildeydi " Acil Takviye Trabzonlular HERYERDE "

Not: neye destek isterler onuda anlamış değilim sanki arabalarını devireceğiz...

Burçak
14.12.2012, 10:25
ulan böyle devam ederse otobüs terminallerinde bile biber gazı jop yiyecez :)

Alican Altunbaş
14.12.2012, 10:26
Poliste garip bir algı oluşmuş maalesef.Taraftara insan muamelesi yapmıyorlar.Her stada gelen taraftarı aynı kefeye koyuyorlar.Ağzını açana jopla saldırıyorlar.Bu bakış açısının bir an önce değişmesi lazım.Yazık günah o kadar taraftara orda insanlar sadece maç izlemeye gelmişti oysa...

ilhan
14.12.2012, 10:43
Bölücü pankart açana demokrasi işlemiyor ama formalı, atkılılara vur vurabildiğin kadar.

Badaloğlu
14.12.2012, 10:56
Trabzonspor yönetimi bu konunun takipçisi olmalı. Trabzonspor taraftarını yıllardır İstanbul'da öksüz bırakmasını kabullenemiyorum. Yeter artık, kimse bu işin sorumlusu çıksın hesabını sorsun, yönetim... Tv ekranlarından ''TS Clublardan şu kadar gelirimiz var'' diye hava atmayla olmuyor bu işler, Sadri bey!

TS Clublarından alışveriş yapanla, jop yiyen, biber gazı ve su sıkılan gene bu taraftardır. Taraftarımızı sadece TS Clublarda alışveriş yapan, yapması istenen ve tabiri caiz ise taraftarı sadece sağmal inek (teşbihte hata olmaz) gibi görmekten vazgeçin artık.

Helede havaya bakıp ıslık çalarak taraftarımızın yaşadığı bu sorunları görmezden gelmeniz affedilecek gibi değildir. Bu takımın gerçek sahiplerine yapılan bu muameleye sessiz kalamazsınız. Hiç bir şey yapamıyorsanız resmi siteden acilen bu işleri kınayan bir açıklama bekliyoruz.

Öyle Ünal Aysal'a kinayeli mesajlar vermeyle Burak Yılmaz gibi futbolcuları elinizde tutamazsınız. Azıcık oturduğunuz koltuğun hakkını verin!

kürşat şen
14.12.2012, 10:57
şampiyon olduğumuz sene etmediğim küfür yüzünden gözaltına almışlardı beni ve arkadaşımı..
alkol muayenesi bilmem ne o bu oraya buraya götürdüler..
bunların yüzünden hayatımda ilk defa mahkemede hakim karşısına çıktım.
nefret ediyorum polislerden..
bunların amiri orantısız güç kullanın diyor..
nasılsa devlet arkamda hesabı..
tepkisel olaysız eylem yap coplan..
bölücü örgüt bayrağı aç coplanma...
polis devleti olduk artık..
gık diyemiyorsun elin polisine..
öyle bir havalara bürünmüşler ki..
o coplar bir gün size döner inşallah..

Alican Altunbaş
14.12.2012, 11:02
Maç başlığına yazdım buraya da yazayım.

Maçın başında E bloktan bilet aldığımız için Kasımpaşalıların içinde oturuyorduk.Küfür kıyamet kendimizi zor tuttuk.Daha sonra bizim taraftarların olduğu kısmın kapısında bir grubun toplandığını gördüm.Oraya yöneldim.Sanırım komiserlerden biri maç başlamasına yakın içeri alacaklarını söyledi. Bizde o tarafa yöneldik.Bizim taraftarı içeri almamalarının nedeni bize ayrılan bölümde yer olmaması ve E Blokta Kasımpaşa taraftar grubunun olmasından dolayı oraya bizi almadılar.Dolayısıyla stada biraz geç gelen taraftarlar içeri alınmadı.Burda resmen güvenlik güçlerinin ve iki takımların yönetimlerinin suçu var.Taraftarın Kasımpaşa tarafından bilet aldığını bildikleri halde hiç bir önlem almadılar ve taraftarın telef olmasına göz yumdular.Yazıklar olsun.Yönetim bunun hesabını vermeli.Güvenlik güçleri bunun hesabını vermeli.Biz sadece şanslıydık içeri girebildiğimiz için diğer arkadaşlara çok geçmiş olsun.Bu olay maçın önüne geçmiştir bence

tahsinsever
14.12.2012, 11:10
taraftarımaza terörist muamelesi yapan polisin allah cezasını versin nedir bu rezillik şok oldum.

Berk
14.12.2012, 11:17
İşini layıkıyla yapanlara veya yapmaya çalışanlara lafım yok ama bizim ülkemizdeki polislerin önemli bölümünün kafasında ciddi sorunlar olduğunu düşünüyorum.Neyi nerede ne kadar kullanacağını, hangi olaya nasıl müdahale edileceğini bilmeyen, orantısız güç kullanmayı kendine prensip edinmiş adamlar bu mesleği yapıyor ve bu yaptıklarıyla övünüyorlar.Kendilerine gelen emirler mi böyle yoksa kendi insiyatifleriyle mi böyle davranıyorlar bilemem ama polis teşkilatının günden güne daha kötüye gittiği ve itibarının çok fazla zedelendiği apaçık ortada.

isyan6161
14.12.2012, 11:18
arkadas bız trabzondan gelemedık maca bılet yok dıye baktım herkes 3er 5 er bılet alıyor e blokdan kasımpasa tarafından gırebılcekmısınız dedım gırerız dedıler ama bız cesaret edıp gelemedık bılet yok dıye ıyıkıde gelmemısız yoksa hem ıslancakdık hem macı ızleyemeyecektık..polısın orantısız gucu ve yaptıkları ne olursa olsun kabul edılemez o ısın bır yonu ama e blokdan bılet alan arkadaslarıda anlayamıyorum adam kasımpasa tarafına koyarmı sızı bırazcık mantıklı olun daha once dığer deplasmanlardan tecrubelı olduğum ıcın bılıyorum rakıbın tek bır taraftarı bıle olsa alınmaz o trubune rakıp taraftar..sadece sessız sedasız formasız atkısız ıcerı gıreceksın bırden formaları atkıları cıkarcaksın ozaman coğunluğu o trubunde bırakıyorlar..2 gundur bu sıtede herkes e bolokdan alın ordayız falan dıye yazıp durdunuz e kardesım ıstıhbarat denen bısey var polısdede onu gectım bıde formalarla atkılarla daha ıcerı gırmeden ts luyuz dıye bağırıyorsunuz olcak ısmı yanı..umarım bır tecrube sağlamıssınızdır..dedığım gıbı yapsaydınız bu taktıkle daha once gaysey macında olımpıyat stadıdına ve 8tas macında bjk trubunlerıne gırmıstık..

Aydın Danış
14.12.2012, 11:21
Sahaya girip, soyunma odalarına yanıcı maddeler atanlara, polis arabalarını devirenlere sıkıldığında ayağa kalkanlar, polisi suçlayanlar;
Bileti elinde stada giremeyen insanlara yapılınca ne diyecekler acaba?

sizde girmek istemeseydiniz adamların tribününe kardeşim diyorlar :mad:

mda61
14.12.2012, 11:22
Polisten baska turlusunu, sag duyulu br davranis beklemiyordum zaten. Ama yaptiklari yanlarina kar kalmamaliydi. En azindan bir haber ciksa ulusal medyada, o bile tepkidir. Senol Hoca'yi birisi haberdar etseydi olanlardan, o da tepkisini gosterseydi. Su durumda gazi, copu yedigimizle kaliyoruz

Gamze
14.12.2012, 11:23
Daha önce Kasımpaşa tribününden, hem de lig maçında bilet alanlar gayet de maçlarını izlediler. bir tek güvenlik çemberi yetti.
boynunda fener atkılarıyla Trabzonsporlulara saldıranlar kasımpaşasporlu mu yani?

Valla ben polis çocuğuyum. En çok benim savunmam lazım polisi ama aksine... Kadınlar, çocuklar kapıdan döndü.
Bu mudur polisin güvenlik anlayışı?

Tazyikli su, biber gazı nedir arkadaş?

önce ablukaya alıyor sonra yapıyorsun bunları bir de.
yazıklar olsun.

Kulüpten de hala tık yok.
Ayıbın büyüğü onların.

Şu olan bitenin yarısı Fenerlilerin başına gelse adamların yönetimi ortalığı ayağa kaldırmıştı.

Alican Altunbaş
14.12.2012, 11:46
Daha önce Kasımpaşa tribününden, hem de lig maçında bilet alanlar gayet de maçlarını izlediler. bir tek güvenlik çemberi yetti.
boynunda fener atkılarıyla Trabzonsporlulara saldıranlar kasımpaşasporlu mu yani?

Valla ben polis çocuğuyum. En çok benim savunmam lazım polisi ama aksine... Kadınlar, çocuklar kapıdan döndü.
Bu mudur polisin güvenlik anlayışı?

Tazyikli su, biber gazı nedir arkadaş?

önce ablukaya alıyor sonra yapıyorsun bunları bir de.
yazıklar olsun.

Kulüpten de hala tık yok.
Ayıbın büyüğü onların.

Şu olan bitenin yarısı Fenerlilerin başına gelse adamların yönetimi ortalığı ayağa kaldırmıştı.

Yönetim taraftarı uyduruktan bir uyarı yayınlayarak önemsememiştir.Bu durumun yaşanacağını bile bile hiç bir önlem alınmamıştır.Sadri beye sormak lazım kendi kızı , oğlu vs.. orda olduğunu bilse acaba ne değişirdi?
Gerçekten büyük rezalet.Bileti olup stada giremeyen taraftarın hakkına girenleri ALLAHA havale ediyorum.

Faik Yılmaz
14.12.2012, 11:51
Ayıp yahu.....

Bu olay İstanbul Bb maçında protesto edilmeli.....

Furkan Özdem
14.12.2012, 11:55
eee kim verecek bunun hesabını? kulüp yönetimi susacak mı? bir sonrakinde de aynısını yapsınlar diye...

zekeriyya
14.12.2012, 11:58
güzel ülkemde insan olmak neden bu kadar zor
az bişi insan olun da

artenus
14.12.2012, 12:10
Taraftarlarımıza uyarı

Emniyet güçleri şampiyon takımımızın Kasımpaşa ile oynayacağı müsabakayı izleyecek olan taraftarlarımıza yönelik uyarılarda bulundular.

Buna göre karşılaşmayı ev sahibi takıma ayrılan tribünlerden takip edecek olan Trabzonsporlular’ın forma ve bayraklarla stadyuma gelmeleri halinde sorun yaşanabileceğine dikkat çekildi. Bu şekilde gelerek Kasımpaşa tribününden maç izlemek isteyen taraftarların ellerindeki ürünlere el koyulacağı bildirildi. Ayrıca taraftarlarımız meşale ve patlayıcı maddeler konusunda da uyarıldılar.

kaynak :http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12259

Nasıl bir zihniyetir bu bayrakla gelme atkıyla gelme formayla gelme hayırdır nerde yaşıyoz biz ???? benzin istasyonu basmadık polise tas atmadık diemi yoksa bunlar...........

Yiğit Gayretli
14.12.2012, 12:19
İçerideyken haberimiz oldu bu olaydan. Hatta boyutun bu derece olduğundan haberimiz yoktu.

ULAN ŞEREFSİZLER! Bu kadar mı korkuyorsunuz bizden... Kulübün orada "işkence" görmüş taraftarlarımıza İBB maçı için bilet vermesi şartoğlu şarttır. Hiç bir şey olmamış gibi davranamazlar...

Sadettin_
14.12.2012, 12:43
misafir trübününden bilet alacaktım kendımı hazırlamıstım . tamda o gun cok onemlı bi işim cıktı alamadım . sordum sorusturdum tanıdık kım varsa twitter face den falan kime sorsam biz kapalı e bloktan aldık sende ordan al alayı trabzonlu oranın dedıler . bende oradan aldım . hayatında hiç maca gitmemiş bi arkadaşı cagırdık oflu trabzonsporluydu . ama hayatı hep okul ile ev arasında gecmıs babasından zorla izin aldık onuda getırdık . :) gordukleri karsısında yemın etti bi daha maca gelmem diye :) aşağı kapıya indik biletim var tam ıcerı yonelıyordum polis kolumu bir tuttu kırıcak sandım . giremezsiniz diye bagırıo ustume . derken birden onumuz kalkanlı bı gurup polisle doldu kapattılar tamamen yolu ustumuze dogru gelmeye basladılar . yukarı cıkıcaksınız yukarıdan dolanacaksınız burdan kımseyı gecırmıyoruz . tmm dedik cıktık yukarıya dogru baktık trabzonlu taraftarlar kacısıyor tazikli su sıkmıslar . s.. gidin lan burda kimse kalmıcak diyolar. baktık ust taraftada polis ustumuze gelıyor . ortalık karısmıs bi yandanda arkları kaybetmemeye calısıyorum . sonra tekrar gerı kactık . oradada biber gazı yedik .arada kalmıstık . benim gözümü değil bogazımı asırı derecede yaktı . sonra bi ara sokak bulduk üstümüzdeki trabzona ait ne varsa cıkardık sakladık o sekıl stada gırmeye calıstık bırak stadı stadın ust caddesinde karsıdan karsıya bıle gecırtmıyorlar . abi ben kasımpasalıyım bıletım var burası benım stadım dıyorum trübünler bombos dıyorum neden almıyorsun diyorum . sus sus konusma dıye bagıra bagıra ıtıyor bizi . sonra beleş tepe gibi bi yerde koca bı agac olmasına ragmen bıseler ızleyelım dedık 3 dakıka sonra bi polis gurup daha orayıda temızledi orda ne oluyor metrelerce uzaklıktan kısıtlı bı goruntu biletimiz var buraya kadar geldık surdan bıraz baksak nolur dıyoruz olmaz taa aşağı caddeye yola kadar kımse kalmıcak burda dıolar . elimiz kolumuz baglı duraga ındık otobuse binip eve döndük . penaltıları tv den ızlebılım . Getirdigim arkadası hep motive etmeye calıstım öss hazırlanıodu evde soru cozmesı gerekıodu zar zor ıkna etmıstık . kanka bu heyecanı hayatında kac kere yasıcan dıyodum :D ama yuzu hiç gulmüyordu :)

Burçak
14.12.2012, 12:47
@sado o arkadaşın için unutulmaz bi gece olmuş bellki :D

Ender Kuyumcu
14.12.2012, 13:11
Bu rezalete tabi ki sessiz kalmayalım ama bu rezalete asıl sessiz kalmaması gerekenler Trabzonspor kulübü başkanı ve yöneticileridir.

3 Temmuz sürecinde kuyruğunu kıstırıp köşesine çekilen yöneticiler, ben bilirim diğerleri anlamaz deyip akıl almaz hatalar yapan başkandan bahsediyorum. Böyle yazınca da onlardan gelecek Allah'tan gelsin demek düşüyor bize...

3 istanbul takımının yöneticileri uyuşturucu almış, baltalarla deplasmana giderken yakalan taraftarlarını emniyetten alıp bir de müdüre fırça atarken bizimkiler yapılanlar karşısında susup köşelerine saklanmayı tercih ederler.

Hep söylüyorum düzenin adamlarından bu kulübe fayda gelmez diye.

Hüseyin Başoğlu
14.12.2012, 13:17
kusura bakmayın ama bu konu trabzonspor yönetimini bağlamaz....

sonuçta bize ayrılan yerlerin dışından bilet almışız bu polisi ve kasımpaşa yönetimini bağlar...

ya adam akıllı taraftarı ayırarak alıcaktı yada hiç aldırtmıcaktı içeriye.....

polisinde davranış şekli yanlış....ama bu durum bizim yönetimimizi çokta bağlamaz...

Tahir61
14.12.2012, 13:21
basında en ufak bir haber yok yerel basın dahil

Gamze
14.12.2012, 13:22
Stadın önünde fotoğraf çeken oldu mu?
varsa paylaşabilir mi?

Serdær
14.12.2012, 13:36
Ben Kale Arkası E tarafından girdim.

Yani Kasımpaşa taraftarıyla beraber maç izledim.

Birçok defa maç izledim , birçok maça gittim böyle rezalet görmedim.

Turnikeler bozulmuş , izdiham üstüne izdiham.

Biletle geçenlerin ellerinden biletleri alıp dışarıda ki arkadaşlarına bilet verenler mi , izdiham yaratıp hırsızlık yaratanlar mı desem , Kasımpaşalıyız diyip boyunlarında Eskişehirspor atkıları olanlar mı desem , stad içersinde uyuşturucu madde kullananlar mı desem ..

Anlat anlat bitmiyor ..

İkinci yarı mecburen koridor'dan maçı izlemek zorunda kaldık , şirketten çıktığım için sürekli Kasımpaşa taraftarı memurmusun abi sen diyerek sordular.

Hayır diyince , hemen uyuşturucu madde aldılar.

Büyük rezillik .

http://www.1resimyukle.com/images/2012/12/14/Resim_013Un4OX.jpg

http://www.loadtr.com/images/spacer.gif

Mert M.
14.12.2012, 13:39
Bir saat kadar önce yazdığım mesaj manidardı biliyorum; silinme nedenini bilmiyorum ama forum kurallarını ihlal edecek kadar illegal bir ileti olduğunu da düşünmüyorum. Gerçeklerden kaçılmaz. Ört üstünü politikası ülke genelinde her türlü uygulama üzerinde hakimken ve topyekün dürüstlük arayışı içinde olduğumuz malumken gerçeklikten kaçma, insanları uyandırma girişimlerinin engellenmesini anlayabilmiş değilim.
Polisi, askeri, devlet memuru kumanda ile yönetilebilecek düzeye getirilen güzel ülkemde güzel insanların sayıca azımsanmayacak kadar olduğunu düşünmek istediğimi belirtiyor ve insanları görmeye, duymaya ve konuşmaya davet ediyorum.

Serdær
14.12.2012, 13:44
Trabzonspor taraftarına edilen küfürler , yapılan haraketler görüp sesini çıkaramamak insana koyuyor .

Ama Trabzonspor taraftarının sevincini görünce herşey değişiyor.

http://www.1resimyukle.com/images/2012/12/14/Resim_011.jpg

Gamze
14.12.2012, 13:54
Olayların haberini yazdım

http://www.medyaspor.com/haber/biber-gazi-tazyikli-su-cop-3096099

Ilelioglu
14.12.2012, 13:55
Peki iceri neden alinmadilar? Üzerlerinde forma oldugu ve Kasimpasa'nin tribünlerinde oturmak istedikleri icin mi?

..

ilhan
14.12.2012, 14:42
Bir saat kadar önce yazdığım mesaj manidardı biliyorum; silinme nedenini bilmiyorum ama forum kurallarını ihlal edecek kadar illegal bir ileti olduğunu da düşünmüyorum. Gerçeklerden kaçılmaz. Ört üstünü politikası ülke genelinde her türlü uygulama üzerinde hakimken ve topyekün dürüstlük arayışı içinde olduğumuz malumken gerçeklikten kaçma, insanları uyandırma girişimlerinin engellenmesini anlayabilmiş değilim.
Polisi, askeri, devlet memuru kumanda ile yönetilebilecek düzeye getirilen güzel ülkemde güzel insanların sayıca azımsanmayacak kadar olduğunu düşünmek istediğimi belirtiyor ve insanları görmeye, duymaya ve konuşmaya davet ediyorum.

Silinen mesajında çok samimi olduğundan yana hiç şüphem yok. Hatta hak verdiğim yerleri de mevcuttu. Ama hali hazırdaki bu konu üzerinden senin nokta tespiti yaptığın yerlere gidersek konu amacından sapardı. Bizde burada olayı siyasi kargaşalardaki polis eylemlerinden ziyade dünkü olayı konuşmak için mesajı kaldırdık.

*

Forum üyelerimiz arasında polis olanlar var. Ben kendilerini tenzih ediyorum. Ama dünkü yaşananlar karşısında taraftarın verdiği tepki hem doğaldır hem de kurallar çerçevesinde yasaldır. Orantısız gücünü bölücü eylemlerde kullanmayan polislerimiz eğer dünkü gibi masum durumlarda kullanırsa eleştirilir. Eleştirilmesi lazımdır.

Mert M.
14.12.2012, 17:05
Silinen mesajında çok samimi olduğundan yana hiç şüphem yok. Hatta hak verdiğim yerleri de mevcuttu. Ama hali hazırdaki bu konu üzerinden senin nokta tespiti yaptığın yerlere gidersek konu amacından sapardı. Bizde burada olayı siyasi kargaşalardaki polis eylemlerinden ziyade dünkü olayı konuşmak için mesajı kaldırdık.

*

Forum üyelerimiz arasında polis olanlar var. Ben kendilerini tenzih ediyorum. Ama dünkü yaşananlar karşısında taraftarın verdiği tepki hem doğaldır hem de kurallar çerçevesinde yasaldır. Orantısız gücünü bölücü eylemlerde kullanmayan polislerimiz eğer dünkü gibi masum durumlarda kullanırsa eleştirilir. Eleştirilmesi lazımdır.
Doğrudur, haklısın; aynı şeylerden bahsediyoruz aslında. Neyse konu amacından sapmasın ama polisin eline cop verildi diye polis de o copu her istediği vakit kullanacak diye bir şey yok veya biber gazını. Ki bu dediğin gibi taraftarlık gibi masumane konuları bastırmak için kullanılıyorsa. Ben ülkede genel olarak polisleri hakkını aramak isteyen vatandaşlara karşı 'Sıkıştığın anda indir cobu, ver biber gazını' anlayışını eleştiriyorum. Yoksa tabii ki konu bu değil.
Bu arada sözünü etmişsin, benim babam da emekli asker, amcam da polis memuru, büyük dayım da emekli polis memuru...

Yiğit Gayretli
14.12.2012, 17:12
Doğrudur, haklısın; aynı şeylerden bahsediyoruz aslında. Neyse konu amacından sapmasın ama polisin eline cop verildi diye polis de o copu her istediği vakit kullanacak diye bir şey yok veya biber gazını. Ki bu dediğin gibi taraftarlık gibi masumane konuları bastırmak için kullanılıyorsa. Ben ülkede genel olarak polisleri hakkını aramak isteyen vatandaşlara karşı 'Sıkıştığın anda indir cobu, ver biber gazını' anlayışını eleştiriyorum. Yoksa tabii ki konu bu değil.
Bu arada sözünü etmişsin, benim babam da emekli asker, amcam da polis memuru, büyük dayım da emekli polis memuru...

Mesajını ben silmiştim Mert. Söylediklerinde haklılık payın vardır belki ama iş ideolojik, siyasi tartışmalara kayabileceği için silmek zorunda kaldım.

Mert M.
14.12.2012, 17:17
Mesajını ben silmiştim Mert. Söylediklerinde haklılık payın vardır belki ama iş ideolojik, siyasi tartışmalara kayabileceği için silmek zorunda kaldım.
Peki, anladım. İnternette kaldığım sürece en çok vakit harcadığım site olarak bu oluşuma saygısızlık etmek istemem. Sürç-i lisan eylediysem affola.

Yiğit Gayretli
14.12.2012, 17:20
Peki, anladım. İnternette kaldığım sürece en çok vakit harcadığım site olarak bu oluşuma saygısızlık etmek istemem. Sürç-i lisan eylediysem affola.

Estağfirullah, saygısızlık falan yok. Derdimiz birbirimizi yanlış anlamamak.

Mümkün mertebe siyaseti uzak tutmaya çalışıyoruz. :)

SeRHaD
14.12.2012, 17:43
Baştan sona kadar oradaydım bu büyük bi komploydu bana göre,tüm sorumlu polis ve onlara emir verenlerdir.Maymun ettiler bizi.İlk önce misafir bölümünden olanlar girsin,e bloktan alanları toplu halde içeri sokacağız dediler,yaklaşık 1000 kişi felan vardık sanırım çünkü o orta alan iki tarafa kadar da doluydu.Aşağıdan gireceksiniz,yukarıdan gireceksiniz diye bi aşağı bi yukarı koyun gibi yürüttüler bizi,işin tuhaf tarafı,tamam ben vazgeçtim arkadaş izlemeyeceğim diyenleri de dışarıya çıkarmadılar.son olarak maça 15 dakika alacağız dediler o arada da önce kasklarını,sonra da gaz maskelerini taktılar,1-2 taraftar haricinde herkes onların da bir emir kulu olduğunu söyleyip bekledik,hiç bir taşkınlık yapmadık.Onların yüzüne söylememize rağmen bunları en sonunda yukardan gelin diyerek yolu açıp ana yolada 2 taraftanda sıkıştırdılar,ilk jopu attılar,suyu sıktılar,gazı sıktılar ve sonrasında da tamam sakin olun gelin hep beraber gireceğiz dediler ama yine sert müdahaleye devam ettiler ayrıca ana yolda sıkıştığımız için üzerimize araba sürenlerde oldu hatta ben kaç az bi farkla ezilmekten zor kurtuldum ve dünden sonra bir karar aldım,polis teşkilatından bahsederken hiç bir şekilde TÜRK polisi demeyeceğim,Trabzonspor taraftarları tek bir çatı altında toplanmadan ASLA VE ASLA kendi imkanlarım dışında hiç bir gruba mensup olmayarak gideceğim maçlara.Kimse kusura bakmasın biz dışarda dayak yerken en azından içerideki taraftarlarımızın sesimizi duyup,duyurulup gereken tepki stadda vermeliydi ama öyle bir şey oldu ki biz polise kızarken hala maça akmaya çalışanlar oldu.Bu sebeple Gurbetçi Gençler,Trabzonlu Gençler,BMN ya da adı her ne olursa olsun hiç bir toplu gidişe katılmayacağım.Arabama biner maçımı seyreder dönerim.Fakat hakkını yemeyelim taksimde Stada girmeyen Gurbetçi Gençlerden büyükler gördük onlarıda canı gönülden tebrik ediyorum.

SeRHaD
14.12.2012, 17:48
sizde girmek istemeseydiniz adamların tribününe kardeşim diyorlar :mad:

Sende onlara"Trabzon formalı,şapkalı,kaşkollu insanları göre göre onlarda stad önünde gişeden E blok tarafında bilet vermeselerdi kardeşim" de.

Yiğit Gayretli
14.12.2012, 17:48
Baştan sona kadar oradaydım bu büyük bi komploydu bana göre,tüm sorumlu polis ve onlara emir verenlerdir.Maymun ettiler bizi.İlk önce misafir bölümünden olanlar girsin,e bloktan alanları toplu halde içeri sokacağız dediler,yaklaşık 1000 kişi felan vardık sanırım çünkü o orta alan iki tarafa kadar da doluydu.Aşağıdan gireceksiniz,yukarıdan gireceksiniz diye bi aşağı bi yukarı koyun gibi yürüttüler bizi,işin tuhaf tarafı,tamam ben vazgeçtim arkadaş izlemeyeceğim diyenleri de dışarıya çıkarmadılar.son olarak maça 15 dakika alacağız dediler o arada da önce kasklarını,sonra da gaz maskelerini taktılar,1-2 taraftar haricinde herkes onların da bir emir kulu olduğunu söyleyip bekledik,hiç bir taşkınlık yapmadık.Onların yüzüne söylememize rağmen bunları en sonunda yukardan gelin diyerek yolu açıp ana yolada 2 taraftanda sıkıştırdılar,ilk jopu attılar,suyu sıktılar,gazı sıktılar ve sonrasında da tamam sakin olun gelin hep beraber gireceğiz dediler ama yine sert müdahaleye devam ettiler ayrıca ana yolda sıkıştığımız için üzerimize araba sürenlerde oldu hatta ben kaç az bi farkla ezilmekten zor kurtuldum ve dünden sonra bir karar aldım,polis teşkilatından bahsederken hiç bir şekilde TÜRK polisi demeyeceğim,Trabzonspor taraftarları tek bir çatı altında toplanmadan ASLA VE ASLA kendi imkanlarım dışında hiç bir gruba mensup olmayarak gideceğim maçlara.Kimse kusura bakmasın biz dışarda dayak yerken en azından içerideki taraftarlarımızın sesimizi duyup,duyurulup gereken tepki stadda vermeliydi ama öyle bir şey oldu ki biz polise kızarken hala maça akmaya çalışanlar oldu.Bu sebeple Gurbetçi Gençler,Trabzonlu Gençler,BMN ya da adı her ne olursa olsun hiç bir toplu gidişe katılmayacağım.Arabama biner maçımı seyreder dönerim.Fakat hakkını yemeyelim taksimde Stada girmeyen Gurbetçi Gençlerden büyükler gördük onlarıda canı gönülden tebrik ediyorum.

İçeriden biri olarak konuşuyorum; biz konuyu maçtan sonra öğrendik. Daha doğrusu bu boyutta olduğunu sonradan öğrendik.

Bize ilk gelen bilgi; dışarıda biletsiz taraftarlar var. Stada girmek istediler, polisler de biber gazı kullanarak onları uzaklaştırdı şeklindeydi. Ayrıca stadın içinde de olaylar çıktı.

Dayaktan burnu kırılan bir Trabzonspor'lu kardeşimiz vardı...

Fatih
14.12.2012, 17:51
Kasımpaşa tribününe girdim edilen küfürler nedeniyle devre arası çıkmak zorunda kaldım.Bunlar kendilerine Paşalı diyorlar ama alakası yok hepsi süzme Fenerli.

Uğur Demircioğlu
14.12.2012, 17:53
İçeriden biri olarak konuşuyorum; biz konuyu maçtan sonra öğrendik. Daha doğrusu bu boyutta olduğunu sonradan öğrendik.

Bize ilk gelen bilgi; dışarıda biletsiz taraftarlar var. Stada girmek istediler, polisler de biber gazı kullanarak onları uzaklaştırdı şeklindeydi. Ayrıca stadın içinde de olaylar çıktı.

Dayaktan burnu kırılan bir Trabzonspor'lu kardeşimiz vardı...

Ben de dışarıda kalanlardanım.Bizi ortaya aldılar.Bir taraftan biber gazı bir taraftan panzerle su sıktılar.Stada E bloka ulaşmayı başaran sivil kıyafetli üzerinde forma atkı bere Trabzonspor'a dair hiçbir şey olmayan arkadaşların da kimliklerine bakıp Trabzon yazanları stada almamışlar.Ama bizde hata tepki koymadık polis arabası devirip yakmadık.Çatışmadık.Taş atmadık.Sadece bekledik.

Yiğit Gayretli
14.12.2012, 17:55
Ben de dışarıda kalanlardanım.Bizi ortaya aldılar.Bir taraftan biber gazı bir taraftan panzerle su sıktılar.Stada E bloka ulaşmayı başaran sivil kıyafetli üzerinde forma atkı bere Trabzonspor'a dair hiçbir şey olmayan arkadaşların da kimliklerine bakıp Trabzon yazanları stada almamışlar.Ama bizde hata tepki koymadık polis arabası devirip yakmadık.Çatışmadık.Taş atmadık.Sadece bekledik.

Ben Kasımpaşa'da yaşıyorum. Benim başıma o kimlik olayı geldi daha önce. Kavga ettim polisle. Çözüm değil, olmuyor maalesef.

Ama dışarıda sizlerin bu olayları yaşadığınızı duyunca gerçekten çok hınçlandım. Bu yapılanın adı yok!

Uğur Demircioğlu
14.12.2012, 17:59
Ben Kasımpaşa'da yaşıyorum. Benim başıma o kimlik olayı geldi daha önce. Kavga ettim polisle. Çözüm değil, olmuyor maalesef.

Ama dışarıda sizlerin bu olayları yaşadığınızı duyunca gerçekten çok hınçlandım. Bu yapılanın adı yok!

Elimizdeki biletle rezil olduk buna mı yanayım, stadın boş olup içeri girememize mi yanayım, hiçbir şey yapmadığımız halde terörist muamelesi görmemize mi yanayım.Bir kez daha anladım.Bizi ötekeleştirmeye çalışıyorlar. Kulübe akşamki olaylar yüzünden mail attım.Siteden bile bir protesto yazısı yazmadılar.Buna mı yanayım.

Hüseyin Başoğlu
14.12.2012, 18:03
Elimizdeki biletle rezil olduk buna mı yanayım, stadın boş olup içeri girememize mi yanayım, hiçbir şey yapmadığımız halde terörist muamelesi görmemize mi yanayım.Bir kez daha anladım.Bizi ötekeleştirmeye çalışıyorlar. Kulübe akşamki olaylar yüzünden mail attım.Siteden bile bir protesto yazısı yazmadılar.Buna mı yanayım.

ya abicim sitede neyini yazsın ortada tam olarka haklı veya haksız yokki...burda yanlıs olan sey aptal saptal bibergazı ve o havada su sıkılmasıdır....burda taraftar olarak yanlısımızda bize ayrılan yer hariç bilet almamız....siteden uyardı adamlar forma kaskol atkı getirmeyin die.

Uğur Demircioğlu
14.12.2012, 18:07
ya abicim sitede neyini yazsın ortada tam olarka haklı veya haksız yokki...burda yanlıs olan sey aptal saptal bibergazı ve o havada su sıkılmasıdır....burda taraftar olarak yanlısımızda bize ayrılan yer hariç bilet almamız....siteden uyardı adamlar forma kaskol atkı getirmeyin die.

Ben polislere bu mevzuda kızmıyorum.Bizimkiler sıkıntı çıkarmadığı halde orantısız güç kullanıldı.Buna kızıyorum Yönetim baştan suçlu bu kadar talep olcağı ortadayken stadta müsaitken kasımpaşalı yetkililerle temasa geçip en baştan çözüm yaratılabilirdi.Artı maç öncesi açıklamalarda üzerinde Trabzonspora ait bir şey bulunmayanlar stada alınacağına dair bilgi verildi.Ayırmaksınız kimse alınmadı.

SeRHaD
14.12.2012, 18:07
Polis neden suçlu onuda söyliyeyim saat 18:00'dan 19:55'e kadar bize sizi alacağız dedi.Yoksa elbetteki biz bu devletin polisine karşılık vermeyiz,vermedikte polise bi tek çakıl bile atmadık sadece slogan attık ama ona bile müsade etmediler.

SeRHaD
14.12.2012, 18:12

İyi de,bize alınacaksınız dediler 2 saat önceden bunu demeselerdi.Onuda geçtim tamam dedik bırakın biz gireriz kendimiz,ona da müsade etmediler.Nasıl haklı ya da haksız yok burada anlayamadım sizi ben.

Semra
14.12.2012, 18:13
Resmi siteden gönderme!

Biz de tüm Trabzonsporlar’ı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda beklerken, özellikle güvenlik güçlerinden doğacak yoğunluğa karşılık, şike sürecinde büyük mağduriyet yaşayan taraftarlarımıza karşı Kasımpaşa maçının aksine daha duyarlı, dikkatli ve anlayışlı davranmaya davet ediyoruz.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12278#Icerik

Uğur Demircioğlu
14.12.2012, 18:18
Resmi siteden gönderme!

Biz de tüm Trabzonsporlar’ı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda beklerken, özellikle güvenlik güçlerinden doğacak yoğunluğa karşılık, şike sürecinde büyük mağduriyet yaşayan taraftarlarımıza karşı Kasımpaşa maçının aksine daha duyarlı, dikkatli ve anlayışlı davranmaya davet ediyoruz.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12278#Icerik

haberleri olmuş anlaşılan.Beklediğim tepki bu değildi.Ama inceden güzel giydirmişler...

Royal Heart
14.12.2012, 18:20
Dünkü Kasımpaşa tribünlerini gördükten sonra öyle tahmin ediyorum ki fb maçlarında taraftarlarının büyük çoğunluğu Kasımpaşa atkısını atıp ''kendi'' takımlarnın renklerine bürünüyorlardır.

Royal Heart
14.12.2012, 18:21
Ha bir de Kasımpaşa-Eskişehir atkıları var, bu iki kulüp arasındaki bağı da çözebilmiş değilim.

Mustafa Ayazoğlu
14.12.2012, 18:25
ÖNEMLİ

özellikle güvenlik güçlerini doğacak yoğunluğa karşılık, şike sürecinde büyük mağduriyet yaşayan taraftarlarımıza karşı Kasımpaşa maçının aksine daha duyarlı, dikkatli ve anlayışlı davranmaya davet ediyoruz.

ŞİKE YAPANLAR KORUNURKEN TRABZONSPOR TARAFTARINA BU ZULÜM NEDEN

Hüseyin Başoğlu
14.12.2012, 19:45
İyi de,bize alınacaksınız dediler 2 saat önceden bunu demeselerdi.Onuda geçtim tamam dedik bırakın biz gireriz kendimiz,ona da müsade etmediler.Nasıl haklı ya da haksız yok burada anlayamadım sizi ben.

şunu demek istiyorum bizim yönetimimizin bir suçu yok adamlar uyardı daha fazla bilet konusundada ikna edememiş olabilirler kasımpasanın para umrunda olsaydı biletleri 5 tl yapmazdı zaten....taraftarın bir suçu yok takımını izlemek istiyor yeterli bilet yok belkide ana sayfadaki uyarıyı görmedi çoğu formayla atkıyla gitti...polisinde bir noktada sucu yok onlarda emri uyguluyorlar haa ama görevleri orantısız güçmü tabikide değil ...o duruma düşürenlerde bence asıl suc....

Serdær
14.12.2012, 20:21
E Kapasından girenlere sadece Trabzonspor forması varmı yokmu bakıldı.

Kimlik kontrolü görmedim.

Bunun haricinde maçın başında Maraton Açık ve Kapalı E'den stada atlayıp Trabzonspor taraftarı arasına giden taraftarları tebrik ediyorum.

Büyük cesaret . :rolleyes:

kudu_61
14.12.2012, 20:40
aklıma bi anda bursa trübününe girmek için 3 kuruşa bursa forması alıp içerde TRABZONSPOR formalarını giydiğimiz maç geldi polisi eleştirelim ama LÜTFEN HAKARET ETMEYELİM

Barış Mayda
14.12.2012, 20:51
maç çıkışında kasımpaşa lisesinin önünde bizimde yolumuzu kesti rakip taraftarlar taraftar demek gelmiyor içimden hepsi çocuktu ve çogunun elinde kesici alet vardı.geri döndük polislere söyledik dedik böyle böyle aynen polis böyle dedi sen kimsin lan bana böyle bagıra bagıra konuşuyorsun dedi dedim allah belanızı versin hepinizin dedim yaşlı babamla taksiye bindiim uzaklaştım çok şükür cebimde yeticek kadar taksi parası vardı ya olmayanlar ne yapsın ya karşı yola gecip o korkuyla aşagıdaki otobüs duragına kadar çekine çekine giden cefakar trabzonspor taraftarı ne yapsın.

Sufyu_41
14.12.2012, 23:03
Abi polise hakeret etmiyelim diyorsun ama onlar bana göre polis değil.Barış kardeşimin verdiği örnek çok doğru .Cebinde parası olmayan taraftar ne yaptın.Bütün olaylar içinde bende vardım.amerikan tıraşı olmuş polis vardı.Normal muhabbett ediyoruz dedimki abi alıcakmısınız bizi içeri? dedkii abicim alıcak sizi buradan götürcekler sıkıntı yok..Bende dedim ki abi iyi hoş diyorsun ama arkandakiler gaz maskesi takıyor,siz bizi burada dövüceksiniz dedim.Bana dediki siz terörüst müsün sizi dövelim.Bende bırak bu ayakları biz bu lafları çok duyduk hep olaylar oldu .birşey olmaz dedi.Aşağı indik taraftarı oradan uzaklaştırmaya çalıştım alabildiğim taraftarı aşağı çektim aşağı inerken niye milleti aşağı indiriyorsun diye bir abi bağırdı dedim abi bizi burada öldürcekler aşağı inmeyin orasıda öyle dedi.. arada kaldık.. polise tek bir hakeret edilmedi polis tazikli su,biber gazı ,job kullandı ne demeli bunlara polis mi?? okadar olay varken serhad kardeşimede bana da taksi çarptı..Ne yapmamız lazım başkaları gibi arabaları yaksaydık ne yapsaydık..Hiç bir türk polisi değil bana göre onlar.Azımdan çıkmayan laf kalmadı...Taksime kadar bizimle beraber geldi çelik kuvvet.Stada giremedik yorulduk ettik bittik..Arma peşine düştük izmitten yollara. TERÖRÜST DEĞİLİZ TRABZONLUYUZ BİZ genciyle yaşlıysa polise karşı durmaya çalıştık nereye kadar..24 yaşında elimden gelen bunlardı. kurtabildiğimi kurtardım dayak yemeleri önledim ama ya kurtaramadıklarımız dayak yiyenlerimiz 15 yaşında 2 kız taraftarımzın tazikli su yemesi o soğukta düşünün bunlar türk polisi mi ????

Tahir61
15.12.2012, 00:19
sezonun ikinci yarısında yine k.paşa maçı var o zaman her şey böyle olmaz biz de devreye gireriz sözümüzü söyleriz

Erdal DİLEK
15.12.2012, 00:52
öncelikle sözlü ve fiili şiddete maruz kalan tüm arkadaşlara çok çok geçmiş olsun, bir daha hayatınız boyunca böyle birşeye maruz kalmazsınız İnşallah. şimdi size işin aslı söyledir şurada yanılmışsınızdır, burada haklısınızdır gibi duymuş olduğunuz veya olabileceğiniz klasik acıklamalara girmeyeceğim ve girmenin de pek anlamı olmadığını, bunu tartışmanında pek fayda getirmeyeceğini düşünüyorum. . .

benim anlatmak istediğim şu; mağruz kaldığınız şiddeti size gösteren 20-30 belki 50 polisi veya o su aracının içindeki polisi, gaz sıkanı delilleyip adalete teslim etmeyi sağlasanız, hepsi görevinden ihraç olsa hatta hapise dahi atılsa olacağı nedir biliyor musunuz, o 20-30 kişinin yerine yeni 20-30 kişi o su aracının içindeki polsinin yerine yeni polis koyacaklar ve olanlar yine olacak yine olacak. ha bunları niye anlatıyorum bu bir size hice saymazlık, siz ne yaparsanız yapın hakkınız budur demek değil tabiki, bunu anlatmamın sebebi doğru yere tepkiyi vermek.asıl suclunun kim olduğunu, bu cağ dışı uygulamalara kimin sebep olduğunu öğrenip asıl tepkiyi onlara gösterip asıl onları şikayet etmek. malesef ülkemizde devlet kurumlarında vatandaş ile muhattap edilen memurlar sanki kendi insiyatifindeymiş gibi bazı uygulamaları yapmaya zorlanıp vatandaş ile memurlar neredeyse birbirine kırdırıp yönetim kademesinde keyif ve sefa içinde işin sorumlusu kendisi değilmiş gibi vatandaşa şirin gözükme yolu gösteren yönetici tiperiyle kamu kurum ve kuruluşları yönetilmekte. hatalı olam memur illaki vardır, hatası olmayan yöneticilerde illaki vardı ama malesef ülkemizin genel yapısı filler tepişiyor cimler eziliyor şeklinde, sizler ve bizler gaza jopa suya mağruz kalırken görevli polis öğretmen doktor vs vs hakarete aşağlanmaya bazende fiili şiddete mağruz kalıyor. ama kesin olan birşey var biz cimler eziliyoruz. bu söylediklerim görülen şiddeti asla ama asla haklı kılmaz, sadece tepkimizi her toplumsal olayada doğru yere göstermeksek sadece birbirimizi incitmiş oluruz. biraz uzun oldu ama umarım anafikri hiçbir arkadaşı kırmadan anlatabilmişimdir. .

A.Ali Karanis
15.12.2012, 00:56
Ben şanslıydım,formamı çıkartıp E Bloktan girebildim,atkımı paltoma gizledim yine bir şekilde.Yaklaşık 150 civarı taraftar vardı benim gibi e bloktan içeri girebilen.Sonradan içerdeki güvenlik amirleriyle konuşup beyaz tellerden bizim tribüne geçebildik.

https://pbs.twimg.com/media/A-AuJyXCYAEVkW-.jpg:large

Tam içeri girdik derken oda arkadaşım aradı,o da Trabzonsporlu e bloktan birlikte almıştık bileti,dersi olduğu için sonradan gelecekti.Dışarda büyük bir çoğunluğun Trabzonspor taraftarı olduğu için çembere alındığı,biber gazı + cop + tazyikli su üçlüsüne maruz kaldıklarını söyledi.Maçtan sonra yurda gittiğimde çocuğun sırtı bayağı morarmıştı.

E bloktan bileti olanların çoğunluğu gerçekten Trabzonsporluydu.Onları içeri alıp,bir tampon bölge oluşturulsa,belki olaylar bu derece büyümeyecekti.

Zaten sonradan kapıları açtılar,biletsiz onlarca k.paşalı içeri girdi.Misafir tribünde olan arkadaşlar bunu çok net gözlemlemiştir.Parasında değilim de,bizim 5 lira verip oturmaya hak kazandığımız koltuklara biletsiz adamlar geldi tünedi,yetmemiş gibi bize küfür etmeye,ortamı germeye başladılar.

Hadi almayacaksın diyelim,hadi çembere de aldın diyelim.Biber gazı sıkmak,coplamak nedir allah aşkına?Madem maça almayacaksın o kalabalığı,tut çemberde,uzaklaştır grubu oradan.

Nedir bu çektiğimiz,bir anlayabilsem.

Yunus Emre AYAZ
15.12.2012, 01:16
bizi joplayıp artislik yapan polisin tekini bi ara yanlız yakaladı abim diğer polisler yetişti elinden zor aldılar lavuğu artistlikleri anca sürü halindeyken tenhadayken zavallılar.

Yunus Emre AYAZ
15.12.2012, 01:24
bu arada ne 5 bilete verdiğim 25 tl ye ne yediğim jopa yanıyorum(jop vurana armut toplamayan ellerim karşılık verdi zaten) en çok sıkıntım maçı izleyememek zaten çok uzun zaman sonra bu fırsatı kaçırmak oldu 80. dk da kasımpaşadan kartaldaki evime gelip izledim. kalan dakikaları hakkımı helal etmiyorum sebep olanlara.

Yunus Danışmaz
15.12.2012, 01:42
Yazık ya gerçekten çok yazık! Keşke gitseymişim maça!!

oflubektas
15.12.2012, 01:52
Hem burada okuduklarımdan, hem de maça giden diğer arkadaş/akrabalarımdan duyduğuma göre, polisler bize ayrılmayan yerden bilet alan taraftarımızı önce bi oraya bir buraya sürüklemişler. "Sizi stada alıcaz" deyip araya almışlar. O zamana kadar polise küfür yok, terslenme yok, ayrıca stada girecekler Gurbetçi Gençler veya herhangi bir organize grup değil. Madem bize ayrılmayan yerden bilet alanlar olmuş, içeri alamazsan kordon yapar geri yollarsın taraftarı. Yooo, kahraman polisimiz genç yaşlı çocuk demeden biber gazı, cop, tazyikli su, Allah ne verdiyse dalmış.

Dünyanın her yerinde polisler sevilmez .Zaten polisin amacı sevgi pıtırcığı olmak değil, elindeki imkanlarla güvenliği sağlamaktır. Ancak hayvanlığın da lüzumu yok. Bu şiddeti organize eden, Çevik Kuvvet amirlerinden biridir muhakkak. Şimdi kimin görev yeri değişti bilmem ama içlerinde çok sevdiğim birkaç tip mevcut. Hele vaktiyle 3-0 yenildiğimiz bjk maçı öncesi İnönü'de herkesin önünde kapıştığım artist tipli bir tanesi vardı ki, onu benim şerrimden üniforması, beni de polislerin şerrinden avukat kimliğim kurtardı.

Enes Ünal Kaya
15.12.2012, 02:06
bizi joplayıp artislik yapan polisin tekini bi ara yanlız yakaladı abim diğer polisler yetişti elinden zor aldılar lavuğu artistlikleri anca sürü halindeyken tenhadayken zavallılar.

ne bekliyorsunki arkanda 100 200 ü bırak 10 tane joplu silahlı korumalı adam olsun 100 kişeye dalarsın sende :)

polise lafım yok hatta saygım sonsuz ama birşey yaparken birine jop kaldırırken şu vicdanlarını bir sorgulamalılar

augustus
15.12.2012, 05:13
Seneler önce samiyendeki bir galatasaray maçında da stadda bize yer ayrılmayacağı söylenmişti.Biz de buna rağmen biletlerimizi alıp bordo mavi herşeyimizi saklayarak stada girmiştik.Neredeyse 1000 kişi vardık.Önce kimse kimliğini belli etmiyordu.Polis Trabzonlular köşeye toplansın yer ayırıcaz deyince herkes toplanmıştı.Ama bir süre sonra bunun yalan olduğu anlaşıldı.Biletimiz olduğu, hiçbir olay çıkarmadığımız halde bizi zorla staddan çıkarıp otobüslere tıkıştırıp istanbulun ücra yerlerine götürüp bırakmışlardı.Demek ki bu, polisin bu gibi durumlarda kullandığı genel bir taktik.Bundan sonra bize yer ayrılmayan tribünlerde maç izleyecek arkadaşlar bu numaraya gelmesinler.Önce toplayıp sonra atıyolarlar.Taktikleri bu.Kimliğinizi belli etmeden münferit olarak girin tribüne, efendi efendi maçınızı izleyin. Rakip tribünde maç izlemeyi tavsiye etmesemde izliycem diyene bunu tavsiye ederim :)

POYRAZ
15.12.2012, 06:21
Renkdaslarimiza büyük gecmis olsun.
Birakin bunlarin Türk Polisi olmasini,
ben bunlarin Türk evladi olduklarina dahi inanmiyorum.
Kendimi bildim bileli malesef ülkemizde her alanda isler
bu sekilde yürüyor. Kim kime dum duma.
Benim insanim, insanin hayvandan ayrilmasi gerektigini ne zaman ögrenecek.
Yaziklar olsun.

SeRHaD
15.12.2012, 15:45
polise hakaret etmeyin onlar emir kulu diyenler orada kız kardeşleriyle birlikte olsaydı ve kız kardeşleriyle beraber o sogukta ıslansaydı yine böyle derler miydi ? ne çok biliyoruz

Aydın Danış
15.12.2012, 16:10
Sende onlara"Trabzon formalı,şapkalı,kaşkollu insanları göre göre onlarda stad önünde gişeden E blok tarafında bilet vermeselerdi kardeşim" de.

dedim kardeşim gereken cevapları tek tek verdik rahat ol :)

Sufyu_41
16.12.2012, 00:40
polise hakaret etmeyin onlar emir kulu diyenler orada kız kardeşleriyle birlikte olsaydı ve kız kardeşleriyle beraber o sogukta ıslansaydı yine böyle derler miydi ? ne çok biliyoruz

adamsın.;)

cemoli5408
21.12.2012, 13:34
http://www.youtube.com/watch?v=q9Yfclo-j-k
Beterin beteri var derler ya, bu da o galiba. Polis memuru sara krizi geçiren gence saldırıyor. Ne güzel değil mi?

OYılmaz
21.12.2012, 14:06
Beterin beteri var derler ya, bu da o galiba. Polis memuru sara krizi geçiren gence saldırıyor. Ne güzel değil mi?

Bu olay insanlık suçudur. Ancak milletimizin polis sevicileri tarafından aklanır bu olay. İlgili haber sitelerinde bu olay için rahatsızlanan bir taraftar dışarı çıkarıldı diyor. Evet ne güzel bir ülkedeyiz. Öğrencilere terörist muamelesi yapan, bir grup toplandığında biber gazına başvuran, öğretmenden 2 kat, işçilerden 4 kat daha fazla maaş alan bir ülkenin polisidir. Gurur duyuyoruz. Biber gazına karşı yaşasın limon.

Hamza Milet
21.12.2012, 15:25

Yok artik ya, ülkemizde ne serefsiz memurlar polisler var böyle, Allah belasini versin böylelerinin ..

alper*
21.12.2012, 15:29
...

cemoli5408
21.12.2012, 15:49
Bir teşkilatın tamamını suçlamak gibi bir niyetle paylaşmadım videoyu, kelle koltukta işini yapan, ve bence çoğuda iş bulamadığı için mecburiyetten bu mesleğe girmiş insanlar var, işini çok iyi yapan memurlar da var, sayıları az. Ama böyleleri de var ve kendi teşkilatlarının imajını da bu tipler belirliyor. Daha geçen gün bakan, polisin davranışı devletin imajını zedeliyor bile dedi, hem de bu hükümetten biri yani bunu diyen. Şu videoyu izleyip, ben maça kardeşimi, kız arkadaşımı, anne, babamı rahat rahat götürürüm diyen olmaz sanıyorum. Eksik kalsın vallahi asla öyle bir iş yapmam. Polis dediğimiz insan tabi ki sevimli bir iş yapmıyor, buna da mecbur değil, ama kim olursa olsun görevi ne olursa olsun hakkaniyetsiz, adaletsiz iş yapmasın yani bunu istemek zorunda olmak bile rezil bir durum. Normal olması gereken ne ise o zaten olmalı.

İlker Yazıcıoğlu
21.12.2012, 17:26
Polis,delikanlılığını götü yiyorsa güneydoğudaki şerefsizlerin mitinglerinde yapsın bakalım.Onlara gelince panzerle su suk,diğer taraftar tekme yokat gir.Sizin kalıbınızı............

Courage
22.12.2012, 09:27
belinde silah olan kişi olmayan kişiye göre 2 kat daha fazla sinirlerine hakim olacak.Kasımpaşa maçında E bloğunda bir kısmı paşalı büyük bir kısmıda bizden ama sessiz sedasız (benim gibi) maç izleyenlerle birlikteydim. Bir ara ihtiyaç için wc'ye giderken misafir tribününe geçmek için polisle konuşan taraftarlarımızı gördüm. Orada kesin bir dille geçiş olmayacağı söylendi.Bana kalırsa fazla ısrarcı olunmamalıydı çünkü bilhassa bizim memlekette ast üstten aldığı emiri mantıksızlığı nirvanalara dahi çıksa uygulamaya çalışır, ''naaapalım emir böyle hemşerim '' diyede kestirir atar.

Ama dışarıda yapılanların -okuduğum kadarıyla- hiçbiri bunun özrü olamaz elbette. Hakkı çalınan,hakkını aradığı için namussuzların boy hedefi olmuş taraftarımıza zulüm eden iki cihanda bedbaht olsun :mad: