PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kondisyoner Sorunu

M.S.SOFU
10.12.2012, 17:22
Takıma transfer sezonunda yapılacak ilk transfer mevkii forvet değil kondisyonerdir

bu konuda ki görüşlerinizi,önerilerinizi ve yapılabilecek hareket önerilerinizi bekliyorum.

umarım adam akıllı bir kondisyoner bulunur
takımın her maç tel tel dökülmesinin başka bir sebebini göremiyorum.

Erbay
10.12.2012, 17:28
Aaa harbiden açtı :)

Geçen seneden beri diyorum. Topa sahip olamayan, mesafeleri uzun tutan takımın sıkıntısı kondisyon değildir ama bizde her türlü var yani çok açık. Tempo yapınca 60'ta kesiliyoruz olacak iş değil.

Oyuncuların durumu da içler acısı. Geçen sene no 17 bile koşamayacak duruma gelmişti geçen sezonun sonlarına doğru. Olcan bize geldiğinde canavar gibiydi sonra bize uydu kilo aldı, koşamıyor adam :) Bamba da öyle olacak tahminimce. Kendini fizik-kondisyon bakımından bir tane geliştiren oyuncu hatırlıyor musunuz, ben hatırlamıyorum.

Ömer Faruk61
10.12.2012, 18:02
Roland Koch boşta mı :D

Yiğit Gayretli
10.12.2012, 18:04
Kondisyoner sorunu var diyebilmek için elimizde bilimsel doneler olması lazım...

Ugur Kurucelik
10.12.2012, 19:10
Kondisyoner sorunu var diyebilmek için elimizde bilimsel doneler olması lazım...

Her maçta çok belli oluyor bu kondisyon sorunu. Son 10-20 dk. takım adeta yıkılıyor. Şampiyon olduğumuz yılı hatırlıyorumda kaç maç çevirdik, kaç maçta son 10 dk. gol atık, ayrıca o yıl neredeyse hiç sakatlık sorunu yoktu. Bu yıl henüz ligin ilk yarısı bitmeden kaç oyuncu sakatlandı.

Yiğit Gayretli
10.12.2012, 19:12
Her maçta çok belli oluyor bu kondisyon sorunu. Son 10-20 dk. adeta takım yıkılıyor. Şampiyon olduğumuz yılı hatırlıyorumda kaç maç çevirdik, kaç maçta son 10 dk. gol atık, ayrıca o yıl neredeyse hiç sakatlık sorunu yoktu. Bu yıl henüz ligin ilk yarısı bitmeden kaç oyuncu sakatlandı.

Kondisyon sorunu yok demedim. Kondisyoner sorunu olduğunu bilemeyiz dedim.

Futbolcuların kondisyonerin verdiği programları hangi ciddiyetle uyguladığını biliyor muyuz?

pazarkapılı
11.12.2012, 15:40
eger bu baslık acılıyorsa bende diyorum ki bu baslık zaten var....

bu baslıgın direkt muattabı senol günes hocadır cünkü....

ozturk
11.12.2012, 16:27
Artan ve iyileşemeyen sakatlıklar, 60 dan sonra oyundan düşmeler zaten bunu bağıra bağıra dile getiriyor.

Açıkçası bence saha tozu yutmuş iyi bir de yardımcı antrenör gerek.

Murat 61
11.12.2012, 16:31
Kondisyon sorunu olduğu net belli.

En fazla 60 dk. atarlanabiliyoruz rakibe, sonra oyuncular değişik yerlerinden nefes almaya başlıyor.

Ilelioglu
11.12.2012, 16:46
Evet Kayseri macinin ikinci yarisi yine gördük bunu.

..

Ilelioglu
15.12.2012, 22:38
Bu baslik arkalarda kalmamali. Devre arasi kesin cözüm bulunmasi gereken bir konu.

..

Travelair
15.12.2012, 23:26
Kondüsyon sorunu olduğundan emin değilim. Topa sahip olamazsanız çok koşmak zorunda kalıp yorulursunuz. Kanatlarınız, bek dahil, defansa gelmezse ortasahanız defansınızın pestili çıkar. Ortasaha göbek ileri atak yapmazsa baskı yer, topu aldığınızda ne yapacağınızı bilmezseniz, nasıl pas atılır, nasıl taktik geliştirilir bilmezseniz vs vs

Ama şundan oldukça eminim: Eğitimci iyi bir altyapı hocası Şenol hocanın yanında olmalı. Futbolcuları maç içerisinde topla ve topsuz hareketlerinde ve taktiklerde eğitmeli. Yoksa böyle devam etmesi zor. Belli ki Şenol hoca bu konuda da sorumluluk almıyor, ya da yeterli değil

Kadir Aydın
16.12.2012, 00:17
Buna ben de takiliyorum. Ilk 20 dakikadan sonra takimin pili bitiyor.

Ender Kuyumcu
16.12.2012, 00:27
Rakamları incelemedim ama sorun kondisyon eksikliğinden değil kalite eksikliğinden kaynaklanıyor.

Oyuna hükmedememenin, son bölümlerde yenen baskının ve her takım karşısında düşülen acziyetin temel nedeni de yine oyuncu yapısı.

Topa sahip olamayınca oyunda da kontrolü rakibe bırakmış ve baskı yemiş oluyorsunuz.

Benim asıl üstünde durmak istediğim TS'lu oyuncuların fizik güçlerinin yetersizliği. İkili mücadelelerde ayakta duramamaları ve yaptıkları akıl almaz top kayıpları.

Lafı uzatmadan özetlemek gerekirse bu takımdan dünya çapında kondisyonerlerle de çalışılsa fazla bir şey beklememek lazım.

M.S.SOFU
17.12.2012, 00:20
valla kimse kusura bakmasın
özcan hoca geldiğinden beri takım tel tel dökülüyor
acil kondisyoner lazım
bu takımın iyi bir kondisyoneri olsaydı şu an çok farklı olurduk
iyi oyuncularımızdan bile yararlanamıyoruz
takımın taktik düzeni bile düzgün işlemiyor
hoca kenardan ileri çıkın diye bi tarafını yırtıyor oyuncunun pestili çıkmış
bizde oynayacak oyuncuların mücadele gücünün yüksek olması lazım
volkandan olcandan geri gelmesini istiyorsan kondisyonu yüksek olacak
futbolcuların koşu kilometrelerine tek tek değil yekün olarak bakmak lazım
bizim takım toplamda kaç kilometre koşuyor
bunlara bakmak lazım
hem %50 top hakimiyetiyle oynuyor hem de rakipten az koşuyorsan yenilmen normal

bir oyuncu topu alır
gücü ne kadar yüksekse o kadar iyi tercih yapar
bunu amatörde bile bilirler
şimdi bizim takımın sorunu ne
oyunu açamamak doğru tercih yapamamak saçma sapan mesafelerden abidik gubidik şutlar vurmak
bu takımın asıl sorunu kondisyondur
bunu fark edin
insanların ekmeğine neden olmak istemem ama ünal hoca gittikten sonra başladı her şey
takım tel tel dökülüyor

DeAgLeMaNyAq
17.12.2012, 00:22
Yaz kampını hatırlıyorum da başta Serhat Demirtaş olmak üzere Özcan Bizati'yi yere göğe sığdıramayanlar vardı. Neymiş çok özel teknikler uyguluyormuş da oyuncuların pestilini çıkarıyormuş da daha neler neler yazıldı...

ozturk
17.12.2012, 08:19
Yaz kampını hatırlıyorum da başta Serhat Demirtaş olmak üzere Özcan Bizati'yi yere göğe sığdıramayanlar vardı. Neymiş çok özel teknikler uyguluyormuş da oyuncuların pestilini çıkarıyormuş da daha neler neler yazıldı...

Bence rezil futbolun baş aktörü. Bir an önce sözleşmesi fesh edilip iyi bir yardımcı antrenörle anlaşmak gerek..

Faruk Türk
17.12.2012, 13:28
sorun ne kondisyon, ne fizik gücü...

5 metreye pas yapamayan oyuncularimiz var..

kürşat şen
17.12.2012, 15:00
kafaca bir sorun var takımda..
kapasitesinin yarısını bile sahaya yansıtmayan adamlar var takımda..
kondisyonu %100 olsa ne olur..

cakalkerem
17.12.2012, 15:37
takımda kondisyoner varmı ki?

vrsada kim ki bu elleri belinde kondisyonmu yüklüyor...yükleme yapılıyorsa nereye yapılıyor...biz göremedik

bkandil
17.12.2012, 15:52

Adam işini yapmış işte, bizim oyuncular oynadıkları her maçın ilk dakikasından son saniyesine kadar pestil modundalar...

Enes Ünal Kaya
17.12.2012, 16:10
Bale tottenham geldiğinde bu haldeydi hatta daha zayıfdı ama bulamadım o resmi.

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/08_01/GarethBaleGETTY_468x662.jpg

adam 2 3 yıl içinde uğradığı değişim bu olmuştu..

http://www2.pictures.zimbio.com/gi/Gareth+Bale+Tottenham+Hotspur+v+Everton+Premier+AZ uAuMDLc6ll.jpg

takımın antreman ekibinin önemini burdan anlayabiliriz. bizde ise göbek ve 70dk dan sonra kesilmeler başlıyor gelen oyuncuda

Hıdır ÇALIŞAN
17.12.2012, 16:21
Bale tottenham geldiğinde bu haldeydi hatta daha zayıfdı ama bulamadım o resmi.

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/08_01/GarethBaleGETTY_468x662.jpg

adam 2 3 yıl içinde uğradığı değişim bu olmuştu..

http://www2.pictures.zimbio.com/gi/Gareth+Bale+Tottenham+Hotspur+v+Everton+Premier+AZ uAuMDLc6ll.jpg

takımın antreman ekibinin önemini burdan anlayabiliriz. bizde ise göbek ve 70dk dan sonra kesilmeler başlıyor gelen oyuncuda

forma kesimi ve yeni tarzlar da bunda etki ediyor...

ibrahim
17.12.2012, 16:54
Bacak kaslarindaki farka dikkat.

hodlu
17.12.2012, 17:20
Bana göre de kondüsyoner bu takımı hiç çalıştırmıyor. Takım sahada adeta sürnüyor. Ama kimin umurunda bu sorun...

Enes Ünal Kaya
17.12.2012, 17:53
Bacak kaslarindaki farka dikkat.

forma kesimi demiş hıdır ama bu sadece bir örnekdi..

zaten baleyi izleyen tanıyan bilir.. forma kesimi ile alakası olmadığını ve adamın kondisyonunu :)

bide dediğin gibi bacak kasları ve kollarda değişiklik olmuş belirgin şekilde..

zaten ingiltere ligi sert bi lig ayak uydurmak lazım..

Erbay
17.12.2012, 19:43
Yaklaşık 1 yıl önceki ilk maçındaki Olcan vs. dünkü maçtaki Olcan. Fazla söze gerek yok. Soldan ferrari gibi giden adam el arabasına dönmüş.

evrents
17.12.2012, 22:41
Ersun Yanal zamanında rakip takımları resmen sahada eziyorduk.Rakip takım oyuncuları da maçtan sonra trabzonun kondisyonu çok iyi bizi çok yordular gibisinden laflar ediyorlardı.Şimdi bu durumun tam tersi var bizde.