PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ey Trabzonlu Buna da Sessiz mi Kalinacak?

Bordomavi08
28.10.2004, 02:50
ERGUN Gürsoy, Arsin?de kendisi onuruna verilen yemekte Trabzonspor Basin Sözcüsü Ibrahim Sahin?i ?emekleyen yönetici? olarak tanimlamis... Gerekçe, Sahin?in karsilasma öncesinde hakemler basta olmak üzere karar vericileri Galatasaray?in 100. yili dolayisiyla dikkatli olmaya çagirmasi ve bir nevi de uyarmasi... Görüntü itibariyle aslina bakarsaniz pek de fena olmadi hani... Bugüne kadar Trabzonspor?la yildizi pek barismayan Serdar Tatli, her ne kadar orta bölgelerde ince hakemlik taktikleri uygulayarak durumu idare ettiyse de, görünen yerlerde penalti pozisyonlarini azami dikkatle süzerek, yanlis karar vermekten kaçindi!... Bu açidan bakilirsa demek ki, Ibrahim Sahin?in uyarilari ise yaramis!... Galatasaraylilar maç sonrasi ?takiyye? yaptiklarini kabul edercesine, ?sonuç lehimize oldugu için bunlarin üzerinde durmuyoruz? deyip, aksi taktirde ortaligi atese vereceklerini kabullenseler de televizyon görüntüleri ve o acimasiz ?hakem yorumculari? dahi Serdar Tatli?yi akladilar!... * * * Asil konumuz bu degil!... Biz Ergun Gürsoy?un emekleyen yönetici tanimlamasina takildik!... Eminiz ki bu ülkede futbolu çok iyi takip edenler Galatasarayli Ergun Gürsoy?un da emekleme dönemlerini çok iyi hatirlayacaklardir... Ortalikta dolasan bol ?Tofas?li dedikodular, taraftari geren sert demeçler, hakemler üzerindeki manüplasyonlar, tribünlerde ekilen düsmanlik tohumlari hep Ergun Gürsoy tarzi yöneticilik anlayisinin ardinda vücut bulmadi mi? Galatasaray?da Gürsoy, Fenerbahçe?de Çavusoglu, Besiktas?ta Kalkavan, bugün var oldugu söylenen (!) ve giderilmesi için binbir çare aranan kavga ortaminin bas sorumlulari degiller mi? Hem Ergun Gürsoy, bu ülkede Galatasaray?in 4 yil nasil korundugunu, korunma sirasi baskalarina geldiginde de kendisinin yeniden yöneticilige aday olacak konuma tasindigini bilmiyor mu? Eger o günler geride kalip, yaptiklari ?emekleme? dönemindeki birer ?gençlik hatasi? ise Ergun Gürsoy?un yeni nesillere örnek olmasi adina, bu ülkenin futbol insanlarina karsi en azindan bir özür borcu vardir herhalde!... * * * Tam bunlari kaleme alacakken ögrendik ki; Gürsoy, cuma aksami, Istanbul?da Baskani oldugu Trabzonlular Dernegi?nde Galatasaray?i takip eden basin mensuplarina bir iftar yemegi verecekmis!... Trabzonlular Dernegi?nde Galatasaray muhabirlerine iftar yemegi... Hem de maçin üzerinden daha 1 hafta geçmeden... Istanbul?daki yerlerin suyu mu çikti? Ramazan?in mübarek iftarini, sportif çekismelerin ortasina konu etmeye niyetli degiliz. Ama Ergun Gürsoy?un vermeye çalistigi mesajin altini çizmeyi de o çok övündügü Trabzonlu?luk adina görev sayariz!... Olduk olasi Trabzonlu birinin, ortada Trabzonspor varken, birakin yöneticiligi, O?nun rakiplerinden birine gönül vermesini bile anlayamamis, saygiyla da karsilayamamisizdir!... Maalesef Ergun Gürsoy, bu tanimlar içerisinde yillardir çok ciddi bir prototip olarak gözümüzün önünde durmaktadir!... Sonuçta Trabzonsporlu yönetici, memleketinin takiminin olasi bir engellemeyle karsilasmasi ihtimaline karsi tedbirli davranmistir, o kadar!... Hemsehri Gürsoy neden gocunuyor ki? ;

Bordomavi08
28.10.2004, 02:53
Bu adam gerçekten haddini asiyor. Bu adamin ayaklarini birilerinin yere bastirmasi lazim. Trabzonlular derneginde GS'lilere yemek vermek ne demek? Bunu hangi Trabzonlu hangi TRABZONSPORLU KABULLENEBILIR???

BU UTANMAZ VE HAIN ADAMA HADDINI BILDIRECEK BIR TANE INSAN EVLADI YOK MU? BIR TANE TRABNZONSPORLU YÖNETICI BU ADAMA KENDINE GEL DEMEYECEK MI?

ERGUN GÜRSOY ALLAH BELANI VERSIN. smileys/smiley7.gif

sanatik
28.10.2004, 03:00
Bordomavi08

senin gibi yazarlari gercekden imreniyorum inan - muazzam türkcene bayildim :-)

konuyu ele almanda cok iyi oldu. herzaman böyle konulari ele al incele, düsüncelerini bize akdar.

sana 100 % katiliyorum.

ergün gürsoy trabzonlu degildir - olamaz !

psikopatlaz
28.10.2004, 03:03
ERGUN GÜRSOY TRABZONLU DEGILDIR,OLMAZ OLSUN ONUN GIBI TRABZONLU...BENDE DIGER ARKADASLARA KATILIYORUM VE DIYORUM KI; ERGUN GÜRSOY ALLAH BELANI VERECEK...AMIN...

Bordomavi08
28.10.2004, 03:04
Yazi Altug Atalay'in Günebakis gazetesinden alinma! Yazmayi unuttuk kusura bakmayin.

psikopatlaz
28.10.2004, 03:06
tesekkürler emege verdigin saygi için, alintinin kaynagini bende merak etmistim...sagol...smileys/smiley32.gif

sanatik
28.10.2004, 03:18
Yazi Altug Atalay'in Günebakis gazetesinden alinma! Yazmayi unuttuk kusura bakmayin.

olsun önemli degil - sitemizde muazzam türkcesini böyle degerlendirebilen bir cok üyemiz var - sagolsunlar smileys/smiley2.giftesekkürüm sadece bu yazi icin gecerli degildi zaten smileys/smiley32.gif

TURHAN
28.10.2004, 04:25
Adami trabzonlular dernegi baskani yaparsan, her sözü altinda ezilirsen olacagi bu...

Bunun kaleminin kirilmasi lazim artik

Guests
28.10.2004, 08:02
günebaksida okudum bu yaziyi tüm ayrintilariyla. gerçekten artik erguna gereken tepki verilmesin lazim. öncelikle dernek baskanligindan alinmasi lazim. onu oralara kim getirdiyse hangi akla hizmet getirdi. defol artik ergun

selçukabi
28.10.2004, 08:08
Arkadaslar bu futbol dünyasindaki gerilimin ve holiganizmin artmasindaki 1 numarali sorumlu e dürsoy'un CINCON kulübüdür.Bu ortamdaki arkadaslarin yaslari çok genç belki hatirlamayabilirler...90'li yillarin özellikle baslarina kadar istanbul'daki derbi maçlarinda tribünler tam ortadan ikiye bölünür ve aralarinda 5-6 mtlik polis kordonu bulunurdu.Yani numaralinin, maratonun ve kale arkasinin yarisi misafir takim taraftarina ayrilirdi. 94-95 sezonu ile beraber cincon kombine satacam muhabbetine gitgide misafir takim tribünlerini küçülttü.en son geldigimiz hal iki sezon öncesine kadar rakip takima 500 bilet filan verilmesine kadar is uzadi.böyle olunca da rakip takimdan gelen seyircilerin alayi piskopat, tinerci, kes, ayyas takimi oldu...gerisini söylemeye gerek yok bunlarin çikardigi olaylar digerlerini atesledi ve futbol dünyasinin geldigi hal ortada...

EmrahYalçınalp
28.10.2004, 08:24
Asil sorun o adamin o dernege baskan yapilmasi... Yoksa bir dernek baskani kendi derneginde ister gese'ye yemek verir ister febe'ye, kime ne! Bir baskanin bu tasarrufu vardir ve olmalidir... Ama bizde isler hep böyle yürüdügü için, yani önce "ya bosver" deyip sonra yaygara kopartildigi için sorun yok.

Trabzon'da taraftar takimina sahip çikmiyor diye ne laflar isitiyoruz burda ama Istanbul'daki arkadaslar sehirlerine ait dernegin baskaninin degistirilmesi için gerekli mekanizmada yoklar ne yazik ki... Oysabildigim kadariyla derneklerdebaskan oylamayla seçilir... Demek ki mevcut durumdan rahatsiz olanlar adi "Trabzonlular" olan dernekten ya haberdar degiller, ya da ilgisizler... Ne garip! Oysa "takim Istanbul'a gelsin de destek görsün" derken durum çok farkli gözüküyordu...Simdi, bizde Istanbul'daki Trabzonlular Trabzon'u Istanbul'da Gese'ye teslim etti, Trabzon'a yakismiyorlar mi demeliyiz?

Ergun Gürsoy'un Trabzon'da gerekli tepkiyi görmediginden sikayet eden arkadaslardan Istanbul'da olanlar, resmi olarak olmasa bile dogal olarak üyesi olduklari Trabzonlular Dernegi'ndeki BASKANLARININ o oldugunu unutmasinlar lütfen... Insan baskanina tepki gösterir mi?

Demek ki neymis? Önce herkes kendi isini halledecek...

Sevgi
28.10.2004, 08:34
Bordomavi08

Bu utanmaz ve hain adama haddini bildirecek bir tane yönetici yok bu klüpte.Hep tartisilir ya nasil bir baskan lazim diye , iste bu ve bunun gibi serefsizlere dur diyebilecek bir baskan bir yönetim lazim sonuna kadar TRABZONSPOR diyebilen hiçkimsenin hiçbirseyin TRABZONSPOR un önüne geçemiyecegini TRABZONSPOR un çok büyük oldugunu herkese kabullendirebilecek sehrine ,takimina, taraftarina sonuna kadar sahip çikan bir yönetim.Acidir ki bizdeki yönetimler degil bunu yapmak üstüne birde taraftari küstürdüler.Korkarim bu serefsize yine TRABZON lunun biri(taraftar) dur diyecek yine.

Duman
28.10.2004, 08:43
Trabzon Derneginin baskani olmasi gayet normal,bildigim kadariyla Mecidiyeköy binasi ve de Üsküdar'daki bina kendisine ait.Ne yazik ki bizim Trabzonsporlu zengin taraftarlarimiz,maddi manevi takima destek olmadigi için,Ergun Gürsoy gibi adamlara gebe kaliyoruz.

Trabzonlular derneginin binasini bile bir gsli karsilarsa,mahçup duruma düsen Trabzonlular'da ister istemez baskan olarak onu seçerler.

Muhalif
28.10.2004, 09:12
ya trabzonsporluluk nedir ki bu islerde para babalarindan olusur dernek yönetimleri... genelde birbirleriyle is-çikar baglantisi olan insanlardir yönetim kademesindekiler.. sonuç? agababalar isterse o dernekte fb ye de yemek verir gs ye de... böyle yürür bu isler... ha diger konuda da -su yöneticimizi küçümseyen açiklama-ergün gürsoy a da su an yönetimden kimsenin cevap verecegine inanmam.. yani yok öyle birisi!

ARAGORN01
28.10.2004, 09:17
Buna da mi sessiz kalinacak demissin ... E kalinmis zaten. Arsin'de adam onuruna yemek verilmis, adam da o yemekte Trabzonspor aleyhine atmis tutmus ama kimseden ses yok.

Artik ne diyecegimi bilemiyorum... Arkadaslar bu yazilari buraya yazmayin bari, çok onur ve sevk kirici oluyor. Trabzon'da , Trabzonspor sevgisinin bu noktalara gelmesi çok üzücü....

Ibrahim Sahin ne yapsin? Yönetim ne yapsin? Kendi halki bile düsmanin arkasinda...

alitemelli
28.10.2004, 09:24
ERGUN GÜRSOY TRABZONLU DEGILDIR,OLMAZ OLSUN ONUN GIBI TRABZONLU...BENDE DIGER ARKADASLARA KATILIYORUM VE DIYORUM KI; ERGUN GÜRSOY ALLAH BELANI VERECEK...AMIN...

AMINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

alitemelli
28.10.2004, 09:32
zaten hayirli bi_ok olsaydi geseye yönetici olmazdi...trabzonlu oldugunu sadece bizim maçlardan önce söylemezdi...ayrica sunuda biliyoruzki bizim meleketin insaninin ögrenme sekli ''_ikile _ikile _ikmeyi ögrenecen!'' degil mi...iyi mi olmus kötü olmuss bilmem ama yazik yane..ne hale düsmüs...o dernekte tüzügü degistirip her önüne geleni baskan yapmayacak bi sistem getirmeli....

ikrime_61
28.10.2004, 09:51
ergun gursoy sadece nufus cuzdaninda trbzonlu olarak goruluyor ama DAMARLARINDAKI AKAN KAN HICTE BIR TRABZONLU KANI DEGIL onun yaptigi sadece trabzonspor yonetiminin pasifliginden iyi niyetinden yararlanmak oluyor.smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

ozcan_asanoglu
28.10.2004, 11:01
gürsoy'a tepkide tamamen haklisiniz, hakliyiz....damarlarinda ne dolasiyor belli degil....bunun yaninda bazi gerçekler var; bu adam trabzon camiasinin içinde...o trabzon camiasinin içinde ezikli, kargali insanlar yok mu saniyosunuz....türkiyenin önde gelen zenginleri trabzon orijinli iken takim kaç yildir üç kurusa neden muhtaç...niye iki iyi futbolcu alacak kadar paramiz yok...(kimse ürün,bilet satisi vs. demesin..eziklerin bu kadar hasilati, ürün satisi yokken de maddi sikinti çekmediler)

adama arsin'de yemegi ben mi verdim...arsinliler,trabzonlular,trabzonsporlular vermis..."gürsoy" sülalesi var bi kere...benim bildigim çok genis bir sülale...ergun gürsoyun, arsin serbest bölgede yatirimlari var...bizim ulusoy tekirdaga fabrika kuruyor....

arkadas söyledi yukarida, ist.daki dernek binalari gürsoy'a ait...eee..bizim ulusoylar,cevahirler,niceleri menfaatinin olmadigi yerde günahini verir mi acaba...bu dernek isleri parasiz olmaz arkadaslar....ögrenci okutmaktan tutun, cari giderlere kadar yiginla para harcaniyor...kimler karsiliyor bunlari derneklerde agirlikli olarak...

ne yazik ki böyle....hani bi söz vardir, keçininolmadigi yerde koyuna abdurrahman çelebi derler..bizimki o hikaye....

selçukabi
28.10.2004, 11:27
ya birakin onu bunu. bu adamin bi oglu var onu da gayse ye yönetici yapmis neymis bu baskan olamamis ya oglu olsunmussmileys/smiley36.gifdeneyim kazansin diye yönetime almismis.Ulan dürzü sen neydin ki oglun ney olsunhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhadi bu simdi trabzonlu ya devletimiz kimlik vermis ya orda yaziyo peki... simdi 27. hafta ali samiyen stadinda bunun mibarek(!) taraftari si*i*mis "trabzon" diye bagiracak "hamsi" diye bagiracak ulan hiç gücüne gitmeyecek mi.sahsiyet düsmani adam be. bir de madem o kadar trabzonlusun, rakip takima kale arkasinin en alttaki 5 sirasini verecen bize de kapalidan yer versenesmileys/smiley7.gif

MeKanSiZ
28.10.2004, 11:53
ya birakin onu bunu. bu adamin bi oglu var onu da gayse ye yönetici yapmis neymis bu baskan olamamis ya oglu olsunmussmileys/smiley36.gifdeneyim kazansin diye yönetime almismis.Ulan dürzü sen neydin ki oglun ney olsunhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhadi bu simdi trabzonlu ya devletimiz kimlik vermis ya orda yaziyo peki... simdi 27. hafta ali samiyen stadinda bunun mibarek(!) taraftari si*i*mis "trabzon" diye bagiracak "hamsi" diye bagiracak ulan hiç gücüne gitmeyecek mi.sahsiyet düsmani adam be. bir de madem o kadar trabzonlusun, rakip takima kale arkasinin en alttaki 5 sirasini verecen bize de kapalidan yer versenesmileys/smiley7.gif

haklisin selçuk abi..bu adami infaz edin..

Atmaca
28.10.2004, 18:38
Hepsine en iyi cevabi sahada verecegiz.smileys/smiley18.gif

Bizim teknik adamda BJK li.smileys/smiley5.gif

trapezus61
28.10.2004, 18:47
Sevgili arkadaslarim... Bu konuyu daha önce çesitli platformlarda birçok kez gündeme getirdik... Ve hep dedik ki bizim asil düsmanlarimiz bize dost görünüp, Trabzonlu kimligini kullanarak bizi her zaman arkadan vuran bu seref yoksunu mahlukatlardir... Yeri geldigi zaman nüfus kagidinda Trabzon yazdigini böbürlene bübürlene ifade eden ergun gürsoy ve onun gibi serefsizler tarihi boyunca Trabzonsporun önündeki hatta Trabzon sehrinin önündeki en büyük engel olmuslardir. Bizler maalesef gerçek Trabzonlu ve Trabzonsporlular olarak bu mahlukatlara hiçbir zaman gerekli cevabi verememisizdir. Bu seref yoksunu mahlukat dün en son yaptigi açiklamada, Türkiyede sike olmadigini eger olsaydi geçen sene oynanan Trabzonspor maçinda sikeyi biz yapardik diyecek kadar serafsiz ve Trabzon düsmani oldugunu ortaya koymustur.Sanki Trabzonspor onun yapacagi sikeye muhtaçtir????

sEN KIMSIN BE ADAM??? Senin bu güne kadar Trabzonspora ve Trabzon sehrine ne faydan olmustur ki??? Sana bu sekilde konusma cesaretini verenlere ben ne diyeyim ki artik??? Neymis efendim arkadas arsinspora otobüs hediye ediyormus... Sen al o otobüsünü de münasip bir yerine sok...Senden bir sey isteyen yok. Sen git yillardir kendi çikarlarin için yalakalik yaptigin bizanslilarin köpekligini yapmaya devam et...Trabzonsporumun adini agzina alarak da onu kirletmeye kalkisma...!

Ya sonunda beni bile çileden çikardi bu adam... Birisi bizi temsil edecek birisi çiksin ve bu adama agzinin payini versin artik... Daha fazla dayanamayacagim...

En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Bu adam bu beyanatlari verirken her zaman söylemleriyle begenimi kazanan Trabzonspor baskani da onunla ayni ortamdaydi maalesef.... Daha ne diyeyim???

MaHMuT_61
28.10.2004, 19:39
Sn Mehmet Ali Yimaz'dan bu ise el atmasini istiyoruz,kendisi görevi biraktigindan beri bu ve benzeri olaylar Trabzon'u ziyadesiyle üzmektedir.Ilhan Cavcav'in hakem odasina inip hakemi azarlamasiyla baslayan Trabzonspor'un bu sahipsizligi halen devam etmektedir,buradan efsane baskana sesleniyorum Syn Atay Aktugu çok iyi bir yönetici ve baskan olabilir,Sn Özkan sümerde öyle ama böyle ''GODAMANLARLA'' basa çikacabilecek birisi varsa oda sayin Mehmet Ali Yilmaz'dir.Hatirlatma atv spor programi Faik Çetiner (delikanli) Sn Yilmaz'a ''efendim canli yayin sigara ....'' cevap sert bir bakis ve bir el hareketi sonrasu Çetiner sadece reklamlar diyebildi.Evet Mehmet Ali yilmaz bu günlere gelmende emegi olan sehrine ve onun takimina yapilan haksizliklara seyirci kalma çünkü bu ''GODAMANLAR'(ergun bilmemnesoy vs.) Trabzonu basi bos sanip atip tutmaya basladi.Buraya gel yönetime destek çik ve sahipsiz olmadiklarini göster Sn Baskanimsmileys/smiley9.gif

Yöneticilerimize emekleyen diyen adamlarin emziklerini agizlarina vermen dilegiyle..Biz de Galatasaray kulubüne her bir taraftar olarak protesto fakslari çekelim BU TAKIM SAHIPSiZ DEGIL!!

ZEKAI
28.10.2004, 22:03
arkadaslar biz yine onlari ciceklerle karsilariz herkes isinde olsun.

hala anlasamadigimiz bi nokta var ki oda bizim gercek dusmanimiz fener digil en azindan adamlar bize dusman diyor bizim gercek düsmanimiz yalakasaraydir bu boyle biline.smileys/smiley7.gif

TORUN
29.10.2004, 11:03
Sn Mehmet Ali Yimaz'dan bu ise el atmasini istiyoruz,kendisi görevi biraktigindan beri bu ve benzeri olaylar Trabzon'u ziyadesiyle üzmektedir.Ilhan Cavcav'in hakem odasina inip hakemi azarlamasiyla baslayan Trabzonspor'un bu sahipsizligi halen devam etmektedir,buradan efsane baskana sesleniyorum Syn Atay Aktugu çok iyi bir yönetici ve baskan olabilir,Sn Özkan sümerde öyle ama böyle ''GODAMANLARLA'' basa çikacabilecek birisi varsa oda sayin Mehmet Ali Yilmaz'dir.Hatirlatma atv spor programi Faik Çetiner (delikanli) Sn Yilmaz'a ''efendim canli yayin sigara ....'' cevap sert bir bakis ve bir el hareketi sonrasu Çetiner sadece reklamlar diyebildi.Evet Mehmet Ali yilmaz bu günlere gelmende emegi olan sehrine ve onun takimina yapilan haksizliklara seyirci kalma çünkü bu ''GODAMANLAR'(ergun bilmemnesoy vs.) Trabzonu basi bos sanip atip tutmaya basladi.Buraya gel yönetime destek çik ve sahipsiz olmadiklarini göster Sn Baskanimsmileys/smiley9.gif

Yöneticilerimize emekleyen diyen adamlarin emziklerini agizlarina vermen dilegiyle..Biz de Galatasaray kulubüne her bir taraftar olarak protesto fakslari çekelim BU TAKIM SAHIPSiZ DEGIL!!

Bence Sayin Yilmazi bu ise karistirmasaniz daha iyi olur. O çok fazla sevdigi için severken çoçugu az kalsin öldürecekti. Kalsin.

Bunlara cevabi Avni Akerin çimlerinde verecektin. Olmadi, bu sefersamiyende vereceksinve çikipkonusacaksin. Yoksa lafla peynir gemisi yürümez.

Emorfo
29.10.2004, 11:08
<TABLE cellSpacing=2 cellPadding=2 width="100%">
<T>
<TR>
<TD>Istifa et Ergun Gürsoy!</TD></TR>
<TR>
<TD>

Trabzon Dernekler Birligi yönetim kurulu adina Genel Sekreter Haydar Dulkadiroglu, yayinladigi bildiride Ergun Gürsoy'un Trabzon Kültür Dernegi'nde dün aksam Galatasaray muhabirlerine yemek verecegini belirterek, Trabzonlular'a ait mekanlari dogru kullanmadigini ve bunedenle istifa etmesi gerektigi söyledi.

Bildiride su ifadeler yer aldi.
"Üsküdar Beylerbeyi'nde bulunan ve baskanligini ErgunGüsoy'un yaptigi Trabzon Kültür Dernegi'nde dün aksam medyada Gs'yi takip eden Gs muhabirlerine iftar yemegi verilmistir. Trabzonlular olarak tüm misafirleri agirlamaktan onur duyariz. Ancak, Trabzonlulara ait olan ve Trabzon ismi kullanilarak alinan mekanda, medyanin çesitli kesimlerinde çalisan Gs'li muhabirlere iftar verilmesini dogru bulmuyoruz. Ergun Gürsoy'un bu yanlisi, Trabzonlular'a ilk yanlisi degildir. Geçen yil 24 Subat'ta düzenledigi Trabzon'un kurtulusunun yil dönümü gecesinde Gs marsi söyleterek hepimizi hayal kirikligina ugratmistir. Yine yasal birlik olmasina ragmen Trabzonlulari bölmek üzere sözde Trabzon Dernekleri Federasyonu'nu kurma çalismalarini baslatmis fakat basarisiz olmustur. Ergun Gürsoy'un kendi alaninda ve Gs'deki çalismalari bizi ilgilendirmez ve kendisine de basarilar dileriz. Ancak Trabzon isminin ve bu isimle elde edilen Trabzonlulara ait mekanlarin dogru kullanilmasi gerekir. Bu nedenledir ki; Ergun Gürsoy, Trabzon Kültür Dernegi baskanligindan istifa etmeli ve dernegi gerçek sahiplerine teslim etmelidir."

Bordomavi.net ailesi olarak bizlerde bu düsüncelere katilmakta ve yillarca Trabzon'a ve Trabzonspor'a dost görünüp en büyük zarari veren Ergün Gürsoy'a haddini bildirmek gerektigini kamuoyuna duyururuz.</TD></TR></T></TABLE>

Bordomavi08
29.10.2004, 14:35
Helal olsun bu açiklamayi yapan Haydar Dulkadiroglu'na. Gönül ister ki böyle CESUR VE KARARLI AÇIKLAMALARI Trabzonspor kulubümüzün baskaninda ve yönetim kurulu üyelerinden de DUYALIM.

Canli yayinda bizim baskanin yaninda bizim yöneticimizi adam yerine koymayan bu Trabzon düsmani adi herife TRABZONSPOR BASKANI SESSIZ KALIYOR. Hala daha okul arkadasim,sevgili dostum diyor. ATAY AKTUG VE YÖNETIM KURULU BIR PARÇA ONURUNUZ VARSA SIZDE BU SEREFSIZ ADAMA HADDINI BILDIRIRSINIZ.

BU ISLERI GERÇEK TARAFTARA BIRAKMAYIN. YOKSA KÖTÜ OLURsmileys/smiley7.gif

Salih61
29.10.2004, 14:42
Birakin su KANSIZI o kimdir ya...Istanbulda hangi GERÇEK TRABZONLU onu takiyor ki...smileys/smiley7.gif

Duman
29.10.2004, 15:20
Trabzon Dernekler Birligi Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Sayin Haydar Dulkadiroglu'nu öncelikle böyle bir bildiri yayinlayip,gerçekleri cesaretle açikladigi için kendisini tebrik ediyorum.Ve Trabzonspor yönetim kurulunun da, artik Ergün Gürsoy'a hakkettigi tepkiyi vermesini diliyor ve bekliyorum.

Üsküdar'daki mekana bende bir davet üzerine gitmistim,agaçlarin yesilliklerin içinde son derece güzel manzarali olan bu yer için,kendi kendime Trabzon'lular olarak çok güzel bir ambiansi olan bir yere sahip olmusuz diye de gurulanmistim.Daha sonrayerin gerçek sahibininErgün Gürsoy oldugunu duyunca,duydugum gururburukluga dönüsmüstü.

Buradagslilere yemek vermesi filan neyse bir yere kadar normal karsilanabilirbelki,ama Sayin Haydar Dulkadiroglu'nun açikladigi gibi,Trabzon'un en önemli günü 24 Subat Trabzon'un Kurtulus Gününde gsnin marsini söylemesinin mantigini hiç kimse bana izah edemez.Ve ne yaziktir ki o günden bu güne hiç bir Trabzon'lu yönetici bu konu ile ilgili bir açiklama yapmamistir,yaptiysa da ben duymadim.

Bu mars terbiyesizligini yapan insan müsvettesinin,Trabzonspor camiasina saygisi olmadigini zaten biliyorduk.Ama 24 subat zaferinde kaybettigimiz dedelerimize,sehitlerimize,gazilerimize ve tüm Trabzon halkina karsi yaptigi densizligi simdi ögrenmis bulunuyoruz.Hem de Cumhuriyet Bayrami gibi önemli bir günde.

Ergün Gürsoy'a ve hala Trabzon'lu kimligi altinda yasayan yandaslarina,sempatizanlarina koskoca bir YAZIKLAR OLSUN diyorum...

Saygilar

Cenkhan
30.10.2004, 05:37
Kendi taraftarinin memleketine küfretmesini hazmedebilecek genislikte adam mi istafa et demekle o koltugu birakacak. Onu oraya getiren Trabzonlu olma bilincinde degil ki..Ergun bizim stada bile havali geliyor. Yüzvermissin birkere, baskan yapmissin. Yahu adi takimiyla yükselen adami çevresi baskan yapmamis.

Bunun gibi popüler Ganitali Reha, Sürmeneli Sinan da var ama onlar bu kadar palazlanmadilar.

marna
30.10.2004, 14:54
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">[/I][/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">Asagidaki yaziyi 27.10.2004 tarihinde Karadeniz gazetesinde yazdim.. Içimizdeki Irlandalilari anlatmaya çalistim..[/I][/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">[/I][/B]
<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">?Irlanda?dan bu yan lo, kimin yurdu??<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />[/I][/B]

Dr.Jeykill ve Bay Hyde hikayesini bilmeyen yoktur sanirim aramizda.. Stevenson'un bu ünlü roman kahramaninin gösterdigi davranis bozuklugu, sadece satir aralarinda kalsaydi, kafamizda bir soru isareti olusturmaktan daha ileri giden bir durum olmayacakti.. Ancak, gerçek hayatta da bu tür "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">eylem[/B]"ler zuhur (!) edince, insanoglu ne tür bir bela ile karsi karsiya kaldigini anladi.. Ki bunun en bariz örnegi meshur "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Karindesen Jack[/B]" nam zat kisidir.. Gerçek hayatta <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Walter Sickert[/B] adinda çok ünlü bir ressam oldugu (ben tanimiyordum kendisini.. Sanirim resim sanatiyla pek fazla alakadar olmamam ile ilgili bir durum) daha yeni yeni ortaya çikan bu zat - i muhteremin, yedi yabanci dil bildigini, kraliyet ailesinin resimlerini O'na yaptiracak kadar devrinin taninmis bir ressami oldugunu ve içinde bulundugu içtimai hayatin son derece renkli geçtigini, hatta yakin dostlari arasinda <B style="mso-bidi-font-weight: normal">John Milton[/B] gibi "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">baya[/B]" bi adamlarin bulundugunu ögrenmek, durumu çok daha ilginç bir hale getiriyor.. Böylesi bir adamin geceleri elinde kesici aletlerle karanlik sokaklarda dolasip ucuz fahiselerin "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">herbir taraflarini[/B]" kesmesi biraz tuhaf degil mi sizce de? Gece; iki, bilemedin üç siline ayarladigi kadinlarin derisini kemik görününceye kadar kesip, cinsel organlarinda akla hayale gelmeyecek vahsilikte "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">islem[/B]" yapan birisi, sabah olunca hiçbirsey olmamis gibi, "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">lay lay lom[/B]" resim yapiyor, ya da ne bileyim, "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">hadi John bir siir daha okuyalim[/B]" falan diyor.. Oldukça ilginç bir durum degil mi?..

?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Karindesen Jack[/B]? ile Trabzonspor arasinda nasil bir irtibat kuracagimi merak eden dostlarimi biraz dikkate davet etmek, yazarin dogal bir hakki ise sayet, sizden istirham ediyorum efendim.. Biraz daha itina ile bakin etrafiniza!..

*

Trabzon'da yayin yapan bir yerel gazetenin yalancisiyim.. Okudugum habere göre, Trabzonspor Baskani Atay Aktug, maçtan önce Galatasaray kampini ziyaret ederek, "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzon'da bulunan Idmanocagi Kulübü'nün renkleriyle sizin renklerinizin ayni olmasi sebebiyle burada size büyük bir sempati var. Trabzonsporlular o yüzden sizi çok seviyor[/B]" demis.. Demis mi dememis mi bilmem.. Gazete haberi böyle.

Bu noktada konusmamiz gereken üç husus oldugunu düsünüyorum. Birincisi, Trabzonspor'un Baskaninin böyle bir demeç vermesi Galatasaray Yöneticisi Turgay Kiran'in demecinden daha önemli midir? (Sayin Kiran da, asagi yukari ayni anlama gelebilecek bir demeç vermisti Trabzon deplasmanindan önce) Ikincisi, sayin Baskanin söylediklerinde haklilik payi var midir? Ve nihayet sonuncusu, haklilik payi bile olsa Trabzonspor Kulübü Baskani'nin böyle bir demeç verme hakki olabilir mi?

Aylar önce, "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Orada Kimse Var Mi?[/B]" baslikli yazimda belirtmistim. Istanbul medyasinin, ya da daha dogru bir tabirle "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">egemen medya[/B]"nin diyelim, konu futbol olunca, en büyük amaçlarindan biri, Trabzon'u diger Anadolu sehirleri gibi göstermek ve bu baglamda Trabzonspor'u da bir Gaziantepspor, Gençlerbirligi, Samsunspor seviyesinde kabul edip, kamuoyuna da bu sekilde lanse etmektir. Bu yüzden önceleri, Trabzon insaninin, tipki Diyarbakir, Samsun, Antalya, ya da ne bileyim Adana insani gibi aslinda üç Istanbul takimindan birini tuttugunu ve Trabzonspor'un da ikinci bir takim gibi tutuldugu yalani pompalaniyordu. Sonra bakildi ki, bu hakikaten çok büyük bir yalan, siralamadaki yer degistirildi ve "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonlu ikinci bir takim olarak mutlaka bir Istanbul takimini tutar[/B]" geyigi basladi. Bu "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">teoriye[/B]" en uygun obje olarak da Galatasaray seçildi.. Tabi bu seçim tümüyle bilinçsiz bir seçim de degildi.

Kabul etmemiz gerekir ki, sayin Baskan'in, söylediyse sayet, son derece gereksiz bir sekilde beyan ettigi "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Galatasaray'a sempati duyma.. Idmanocagi renklerinden gelen bir asinalik[/B]" kismen dogrudur.. Ancaaaaaak, geneli kapsayici asla degildir. Hele de, amatör futboldaki heyecanin haniyse ölmeye yüz tuttugu, eski fanatikliklerin esamesinin bile okunmadigi su son 10 - 15 yillik süreçte böylesi bir teoriyle ortaya çikip, bunu Trabzon halkinin bütününü kapsayici sekilde beyan etmek, tam anlamiyla Trabzon gerçeklerinden bihaber olmakla açiklanabilir, ki aslinda bu da "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">son 9 yildir hiçbir futbol müsabakasini izlemedigini[/B]" açikça söyleyen biri için çok görülecek bir durum degildir.

Bugün, 1970 yilindan sonra doganlar için Idmanocagi - Idmangücü rekabeti ancak hayal meyal hatirlanacak bir seydir sadece.. 80 sonrasi kusaga ise, özellikle Trabzon disinda yasayan Trabzonsporlulara, böyle bir rekabetin varligindan bahsettiginizde, birakin bundan haberdar olmayi "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Idmanocagi mi? (ya da Idmangücü mü?) O da ne?[/B]" seklinde bir tepki ile karsilasma olasiliginiz çok yüksektir. Bu yüzden sayin Baskan'a naçizane tavsiyem, eski bir siyasetçi olarak, çok iyi bildigini zannettigim o altin kurali yeniden harekete geçirmesi, yani sonuç itibariyla, "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">üç düsünüp bir konusmasi[/B]"dir!..

Gelelim, isin kismen dogru olan tarafina.. Evet, malesef, benim "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">derin Trabzonspor[/B]", baskalarinin "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ekabirler[/B]", ya da "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">duayenler[/B]" diye adlandirdigi grup içinde birilerinin (asla hepsini buna dahil etmiyorum) hala Idmanocagi aski vardir ve bu ask, günümüze uyarlandiginda malesef "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Galatasaray sempatizanligi[/B]" olarak tezahür etmektedir!.. Sayilari "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">kelaynaklar[/B]" kadar kalan bu zavallilar yüzünden içeride oynadigimiz Galatasaray maçlarina gitmedigimi de üzülerek belirtecegim.. Galatasaray maçlarinda seref tribününde öyle "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">vahim[/B]" manzaralar ile karsilasirsiniz ki, ya, yas itibariyla sizden oldukça büyük olan bu "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">abi/amca[/B]"lara kendinizi tutamayip kötü bir söz söyleyeceksiniz, ya da maça gitmeyeceksiniz.. Ben tercihimi maça gitmemekten yana kullaniyorum (Geçen seneki Galatasaray maçinda, disari alinan Hakan Sükür'ü yuhalayan bir arkadasim seref tribününde oldukça sert bir tepkiyle karsilasmisti. Bunu centilmenlik adina yapmis olsalar, denecek hiçbirsey yok.. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Takdire sayan bir davranis[/B]? der geçerdik.. Ancak ayni kisiler Fenerbahçeli bir oyuncu oyundan alindiginda en galiz küfürlerle oyuncuyu soyunma odasina yollayanlar olunca insanin tuhafina gitmiyor degil!..)..

Daha da vahim bir seyden bahsedeyim size.. Trabzonspor'a yönetici olana kadar yakasinda Galatasaray rozeti ile dolasan adamlar taniyorum bu sehirde..Hatta canim yerel medyam bile, konu Galatasaray olunca, üzerine ölü topragi serpilmis gibi olur. Fenerbahçe, ya da Besiktas maçlarindan önce yapilan "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">doldurma[/B]" yayinlarin hiçbiri Galatasaray maçlarindan önce tekrarlanmaz..Konu diger takimlar oldugunda, "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">sunu unutmadik, bunu unutmadik, bu demeç hala hatirimizda, su söylenenler kulagimizdan silinmedi[/B]" diye bangir bangir yayin yapan ve çok da iyi eden yerel medyam, Galatasaray maçlarindan önce bu tarz bir hatirlatmanin pesine hiç düsmez nedense. Oysa konu Galatasaray olunca malzeme daha çoktur elimizde.. Her sene bizi sampiyonluktan etmesi oldukça hatiri sayilir bir malzemedir mesela!.. 94 - 95 sezonunda ligi Besiktas'in sadece bir puan arkasinda ikinci olarak bitirdigimizde, ligin bitmesine iki hafta kala içeride Galatasarayla oynadigimiz maçta 2-2 berabere kalmasak sampiyon olmak içten bile degildi. Yine, sadece bir sezon sonra, yani Fenerbahçe ile çekistigimiz 95-96 sezonunda Ali Sami Yen'de 0-0 berabere kalmasak belki de en sonunda ipi gögüsleyen biz olacaktik.. Ve tabi son olarak geçen sezon kendi sahamizda 4-2 yenildigimiz ve son haftaya tasiyamadigimiz umutlarimizi da unutmamak lazim..

Anlatmak istedigim " ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Galatasaray da maçi bize verseydi kardesim? mi demek istiyorsun yani[/B]" sigliginda anlasilmamali.. Örnek verdigimiz maçlarda çikip kazanabilseydik süphesiz bugün bunlari konusuyor olmayacaktik.. Ama, o zaman Fenerbahçe'ye niye kiziyoruz, diye sormak lazim gelmiyor mu?. "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Sampiyonluk yolunda bizimle mücadele ettigi için[/B]"mis!!!! "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Her seferinde onunla basbasa kaldigimiz için[/B]"mis!!! Hiç degilse bir rekabetin içindesin adamlarla.. Galatasaray gibi hiçbir iddiasi yokken gelip seni yenmiyorlar.. O da sampiyonluga oynadigi için yeniyor!. Galatasaraydan çok daha dürüstler yani sizin anlayacaginiz!..

Neyse.. Daha fazla uzatmayacagim mevzuu.. Ancak bilmeniz ve bilmemiz gerekir ki, kalbinde iki takim birden tasiyanlar "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">duayen[/B]", "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">isbilir[/B]", "<B style="mso-bidi-font-weight: normal">büyük yönetici[/B]" sifatiyla anilmaya devam ettikçe asla büyük takim olamayiz, o sifati hakedemeyiz..Ve gerçek Trabzonsporlular, yerel medyanin ve bu tür yönlendiricilerin etkisinde kalmadan gerçek ruhunu yansitmadan Avni Aker'e, hiçbir Galatasaray maçini kazanamayiz!..

*

?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Eee, iyi güzel de ?Karindesen Jack? ile ne ilgisi var[/B]? diyorsaniz hala, ben de ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">dua edin de Sabetay Sevi ile yapmadim girisi[/B]? derim..

Yoksa çok zor olmazdi yani, o zihniyetle bu zihniyeti bagdastirip, güzel bir kurmaca ile okuyucu önüne sunmak..

Sizi gidi evde Yahudi, disarida müslümanlar sizi!...

61mehmet61
30.10.2004, 19:16
bu adama haddini kedisaray maçinda tirbünler bildirecekti. çünkü, bu adam azize yildirimdan daha tehlikelidir. yillarca takimimizdaki futbolculari ayartmaya çalismistir. Trabzon ve Trabzonspor Osmanli Devleti gibidir. Içerden ve disardan yiyeni ve yikmak isteyeni çoktur. Ne hikmetse bir türlü bitiremediler. Bitiremeyeceklerde. biz burada bu konuyu ne kadar konussak önemli degil. önemli olan üst düzey yöneticilerin bu adama haddini bildirmeleri. yeri geldimi ben Trabzonluyum diyor. Birisinin çikipta Trabzonluysan simdiye kadar Trabzon için ne yaptin diye sormasi lazim.

tsmaniac
30.10.2004, 21:34
Trabzon'da Trabzonspor aleyhine konusma yapmak ha bu nasil cüret bu adama en kisa zamanda haddini bildirmeliyiz...

Duman
02.11.2004, 14:07
Bu adamdan sadece biz degil, kendi camiasida nefret ediyor.Asagidaki yazi 30.10.04 Tarihinde Fatih Altayli tarafindan Hürriyet gazetesinde yazilmistir...

Sustur su adami baskan!

BAZI dostlardansa, akilli düsmani yegleyen kimse çok dogru yapmis.

Galatasaray, hiç kimseden çekmedi Galatasarayli oldugunu iddia eden bir yöneticisinden çektigi kadar.

Fenerbahçeli yöneticiler stada ?sidik büyüsü? yaptirmislar.

Olay patlamis. Millet Fenerbahçe ile girgir geçiyor. En fanatikler bile kendilerini savunamayacak hale gelmisler. Ezeli rakip utanç içinde. Galatasaraylilar egleniyor.

Yardim eli Galatasarayli bir yöneticiden geliyor.

?Biz de büyü yaptik.?

Büyü dedigi ?ugurlu? gelir diye birilerine kafes yaptirmis elinde gezdirmis.

Fenerbahçeliler rahatliyor, Galatasaraylilar saskin.

Ardindan sike iddialari patliyor.

Fenerbahçe ile Sedat Peker arasindaki iliskiler ortaya çikar gibi oluyor. Besiktasli futbolcularin adi sike iddialariyla aniliyor.

Yine ayni Galatasarayli yönetici çikiyor ve demeci patlatiyor:

?Türkiye liginde sike yoktur. Olsa biz yapardik.?

Olacak sey degil. Sikecilikle övünecek neredeyse. ?Sike yapilacaksa kralini biz yapariz? diyecek.

Camianin, tribünlerin nefret ettigi, Galatasaray?a, kaptanina sövmüs, ?Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak? sapkasini takmis ama sonunda Fenerbahçe?den de kovulmus Fatih Akyel bosta geziyor. Baskani, basin sözcüsü ?Isimiz olmaz? diyor, ayni yönetici çikip ?Alabiliriz? diyor.

Bir Galatasarayli yönetici ki, Galatasaraylilari utandirmaktan, kizdirmaktan baska hiçbir ise yaramiyor.

Baskan Canaydin da oturmus bu olanlari izliyor.

O yöneticinin adi Ergun Gürsoy.

Özhan Canaydin?in yillarca ?Galatasaray?a yakismiyor? dedigi adam.

Sustur su adami artik Baskan. Bizi daha fazla utandirmasin.

selçukabi
02.11.2004, 14:36
it heryerde it ne yapacan oguzumhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Emin
02.11.2004, 15:46
Ergun Gürsoyun da oglunun da Trabzonlu olup Trabzonsporlu olmayan tüm Galatasaraylilarin dahala Galatasaray bizim dostumuzduz diyen Trabzonlularin daGalatasarayli odürzüyü Trabzonlular Dernegi baskani yapanlarin da .........................................smileys/smiley7.gif

Trabzonlu olup Trabzonsporu tutmayan insanlarin kisiliksiz, assagilik, yalaka, çikar düskünü dolayisiylada bes para etmez insanlar olduguna inaniyorum. Kim olursa olsun. Galatasarayi tutan hiç bir Trabzonluya mecbur kalmadikça selam dahi vermem. Babam dahiGS li olsa cenazesine gitmem.

FANATIK61
02.11.2004, 15:50
Istanbul'da oturan arkadaslar bir organizasyon yapin bence Istanbuldaki Dernek önünde protesto yapilsin.smileys/smiley2.gif

selçukabi
02.11.2004, 16:13
Ergun Gürsoyun da oglunun da Trabzonlu olup Trabzonsporlu olmayan tüm Galatasaraylilarin dahala Galatasaray bizim dostumuzduz diyen Trabzonlularin daGalatasarayli odürzüyü Trabzonlular Dernegi baskani yapanlarin da .........................................smileys/smiley7.gif

Trabzonlu olup Trabzonsporu tutmayan insanlarin kisiliksiz, assagilik, yalaka, çikar düskünü dolayisiylada bes para etmez insanlar olduguna inaniyorum. Kim olursa olsun. Galatasarayi tutan hiç bir Trabzonluya mecbur kalmadikça selam dahi vermem. Babam dahiGS li olsa cenazesine gitmem.

trabzon uyuma vatan hainlerine gereken yapilsin.dislama ve öteleme politikalari baslasin gerekirse kapilar açilsin çatismalar baslasin. unutmayin ORASI TRABZON ORDAN ÇIKIS YOKhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley31.gif

lustral+
02.11.2004, 17:13
böyle asaglik adamlari biz konusturuyoruz.eger su hainleri yenseydik en güzel cevabi vermis olurduk.aslinda buna birkaç yazara yaptiginiz gibi trabzona girme yasagi koymak lazim.

tarih tekerrürden ibarettir 2.devre samiyendeki maçi kazanip bunlari sampiyonlutan etmezmiyiz.smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif.gerçi gaylarin zor maçlari yeni basliyor bunlar ilk yari sonuna kadar bayagi puan kaybedecektir.bundan eminim

$FIRTINA61$
03.11.2004, 12:27
Birakin su KANSIZI o kimdir ya...Istanbulda hangi GERÇEK TRABZONLU onu takiyor ki...smileys/smiley7.gif ne bok yerse yesinsmileys/smiley7.gif