PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1461 satılacak mı?

Burçak
07.12.2012, 13:53
Başkan Şen son noktayı koydu!

1461 Trabzon Başkanı Suat Şen, Trabzonspor yönetim kurulunun gündeminde 1461 Trabzon'un satışıyla ilgili bir konu olmadığını söyledi. Şen, oyuncularına yönelik transfer girişimlerini ise Trabzonspor'un planlamasından sonra değerlendirebileceklerini belirtti.

1461 Trabzon Kulübü Başkanı Suat Şen, saha sonuçlarına endeksli bur kulüp olmadıklarını vurgulayarak, "Göreve geldiğimiz günden beri hep söylediğimiz bir şey vardır. Biz doğru planlamayı yapacağız, doğru işleri yapacağız bunlarda saha skorlarına endeksli bir değişiklik yapmayacağız.

Bu hafta Göztepe'ye şanssız bir şekilde mağlup olduk ama bu bizim yaptığımız işlerin planlamaların geri kalmasına sebebiyet vermeyecektir. Aynı zamanda yenmiş olsaydık da. Biz saha skorlarına endekslendiğimiz sürece Türkiye'de Türk futbolu gelişmez. Yapılacak işler, planlamalar, ileriye dönük ortak kısa vadeli planlamaların takipçisi olmak gerekiyor yönetim kurulları olarak. Bizde bu noktada bunları yapmaya çalışıyoruz" dedi.

TRANSFER TEKLİFLERİNİ TRABZONSPOR'UN DEĞERLENDİRMESİNDEN SONRA GÜNDEME ALABİLİRİZ"

Şen, Spor Toto Süper Lig takımlarının, PTT 1. Lig'de yer alan kulüplerin oyuncularını izlemesiyle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

"Oyuncularımızın izlendiği doğrudur. Bu takım 1,5 yıl içerisinde Türkiye'nin gerçekten çok yükselen futbol takımı olarak markası oldu. Hem şampiyon oldu hem PTT 1. Lig'e çıktı. Dolayısıyla bu oyuncuların yaptığı başaranın göstergesi olarak da oyuncular herkesin gözlemi altında. Sadece bir takım değil birkaç takımın yardımcı antrenörleri zaman zaman bizim maçlarımızı izlemeye çalışıyorlar. Fakat biz bu oyuncularımızı öncelikle Trabzonspor için değerlendirmek durumdayız. Biz bu beğenilen izlenen oyuncularımızla ilgili hiçbir transfer teklifini dikkate almayacağız. Bu sadece Trabzonspor'un planlamasından sonra dikkate alacağımız bir konudur."

"1461 TRABZON SATIŞI TRABZONSPOR'UN GÜNDEMİNDE ŞU ANDA YOKTUR"

Şen, 1461 Trabzon'un satışının sürekli olarak konuşulmasıyla ilgili olarak ise şu açıklamada bulundu:

"1461 Trabzon takımı Trabzon'un yükselen bir markası oldu. Geçen sene çok kötü şartlardan bu kulübü biz devir aldığımız zaman, bugüne getirdiğimiz zaman bu satılabilir veya talep edilebilir bir ürün ortaya çıkmışsa bundan ben, yönetim kurulum, futbolcu kadrom son derce keyif alıyoruz. Şimdi 1461 Trabzon takımı artık Trabzonspor'un gelecekteki en azından Türk oyuncu yapılanmasını sağlayacağı bir kanal olmuştur. ve bu konuda da Trabzonspor yönetim kurulu aynı düşünmektedir. Bende gazete okuyorum bu tür konulardaki satılacak satıldı haberlerini ben dün itibariyle Trabzonspor'un en yetkili kişilerinden biri olan Sayın Nevzat Şakar'a kendim bizzat bunu sordum. Aynı zamanda altyapılardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Yılmaz Büyükaydın'a da bunu sordum. Trabzonspor'un yönetim kurulunun gündeminde bu kulübün şu anda herhangi bir satışıyla ilgili herhangi bir şey söz konusu değil."

"1461 Trabzon EĞİTİM TAKIMIDIR"

TFF'nin şampiyon olmaları halinde kendilerini Spor Toto Süper Lig'e almayacağını bildiklerini dile getiren Suat Şen, "TFF bize yazıyı bir defa yazdı o da 'sezon sonunda şampiyon olduğunuz zaman biz 1461 Trabzon'un PTT 1. Lig'deki şampiyonluğunu teyit ediyoruz. Fakat şampiyon olmanız halinde Spor Toto Süper Lig'e çıkmanızı bu gün ki şirket birliklerinden kabul edemeyiz' diye yazı gönderdi. Biz bunu biliyoruz. Biz sezon başından beri şampiyon olmamız halinde çıkamayacağımızı biliyoruz ama bu takım eğitim takımıdır. Bu takım sonuçta Spor Toto Süper Lig'e çıkma hakkı olmasa dahi maçlarını kazanmak için oynayacak, o final ortamlarını yaşayacak ve bizim o anlamda oyuncularımız gelişecek hem de biz ligi birincide bitirsek biz çıkmayacağımızı biliyoruz ama biz ligi birinci bitirelim, Futbol Federasyonu bizi almasın o onun sorunu" diye konuştu.

SAMSUNSPOR MAÇI

Samsunspor ile çok önemli bir müsabaka oynayacaklarının altını çizen Şen, "Samsunspor, yıllardır Spor Toto Süper Lig'de oynayan bizim Trabzon'a gelir giderken mutlaka uğradığımız güzel şirin bir şehrimiz. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Dostluk ve centilmenlik içinde olacağını düşünüyorum son zamanlarda Samsunspor seyircisiyle Trabzonspor seyircisi arasında belli bir spekülasyon olduğunu duyuyorum ben hiç şahit olmadım inşallah bu tür şeylerde son bulur. Gayet güzel keyifli bir maç olur diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
Haber61.Net (http://www.haber61.net/1461-satilacak-mi-132388h.htm)

http://www.haber61.net/d/news/68964.jpg

İlker Gazioğlu
07.12.2012, 15:01
Helal olsun Şuat Şen'e çok güzel bir açıklama yaptı. Federasyon'dan gelen yazının da ne olduğunu öğrenmiş olduk. 1 aydır ortada bir dedikodudur gidiyor ama kimse TFF'den gelen yazı ne içerir bilgi vermiyor. Bu kadar basitmiş demekki

"1461 Trabzon EĞİTİM TAKIMIDIR"

TFF'nin şampiyon olmaları halinde kendilerini Spor Toto Süper Lig'e almayacağını bildiklerini dile getiren Suat Şen, "TFF bize yazıyı bir defa yazdı o da 'sezon sonunda şampiyon olduğunuz zaman biz 1461 Trabzon'un PTT 1. Lig'deki şampiyonluğunu teyit ediyoruz. Fakat şampiyon olmanız halinde Spor Toto Süper Lig'e çıkmanızı bu gün ki şirket birliklerinden kabul edemeyiz' diye yazı gönderdi. Biz bunu biliyoruz. Biz sezon başından beri şampiyon olmamız halinde çıkamayacağımızı biliyoruz ama bu takım eğitim takımıdır. Bu takım sonuçta Spor Toto Süper Lig'e çıkma hakkı olmasa dahi maçlarını kazanmak için oynayacak, o final ortamlarını yaşayacak ve bizim o anlamda oyuncularımız gelişecek hem de biz ligi birincide bitirsek biz çıkmayacağımızı biliyoruz ama biz ligi birinci bitirelim, Futbol Federasyonu bizi almasın o onun sorunu" diye konuştu.

ysfemr
07.12.2012, 17:44
diyelimki bu takımm gs yi eledi ve bi sonraki turda trabzonspor la eşleşti sonucu bazı yerlerde gördügüm gibi 2 takımın düşmesi olacaksa o riske girilmez....

M.S.SOFU
07.12.2012, 18:55
helal olsun başkana
yerinde açıklamalar
içimize su serpti kendisi
takımın misyonunun güncellenmesi anlamında da oldukça iyi bir konuşma olmuş
bu tip bilinçli ne yaptığını bilen belli plan içinde işlerini yürüten insanları seviyorum

Vkgz
08.12.2012, 13:22
bence castilla gibi devam etsin ptt ligde. maksat gençleri değerlendirmek sonuçta.
Aynı Real Madrid Castilla gibi. Barcelona II gibi.