PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Kupası Kura Çekimlerinde Neden Şanssısız?

yaranozlu
06.12.2012, 20:59
Aptalca bir soru görünüyor ama TFF'nin olduğu yerde her şey olur Son birkaç sezondur şanstan mıdır, başka bir şey mi vardır bilemiyorum fakat Türkiye Kupası kuralarında inanılmaz bir şanssızlık var gibi görünse de bu kadar pisliğin içinde insan kıllanıyor.

2008-09 sezonuyla başlayan şanssız kuralar, bu sezonda Beşiktaşla aynı gruba(%75 3 istanbul takımından birine düşecektik) düşerek başladı. Grupta 5 takım varken 4 tanesi Süper Lig takımıydı. İçerde oynadığımız maç da herkesin yendiği 2.lig takımı olduğundan, içerde Beşiktaşa da şanssızca yenilerek(hakikaten öyle) saha avantajımızı düzgün kullanamadan gruptan çıkamadık.

2009-10 sezonunda Galatasarayla(%75 3 istanbul takımından birine düşecektik) aynı gruba düştük. Grupta 3 adet 1.lig takımı, 2 adet 2. lig takımı vardı. Tabii ki tahmin edileceği gibi biri Galatasaray olan iki adet 1. lig takımıyla deplasmanda oynadık. Bu sefer gruptan çıkabildik ve kupayı Urfadan(ben de ordaydım:) ) müzemize götürdük.

2010-11 sezonunda seribaşı olmamıza rağmen ne kısmettir ki Beşiktaş bizim gruba düştü ve oynayacağımız maç da deplasmandaydı. Yine gruptan çıkamadık.

2011-12 sezonunda kupayı alan Fenerbahçe yarı finale kadar 3 maçını da içerde oynarken, biz çeyrek finale gelmeden Antalyasporla deplasmanda oynayarak elendik. (Avrupa kupası maçlarının ve ligin sıkıştırılmasından dolayı oluşan yoğunluğu da dikkate alırsak motivasyon kaybını daha iyi anlarız.)

ve 2012-13...

Fenerbahçe ve Galatasaray yoğun Avrupa kupası programlarından olsa gerek bu sefer adil olacak gruplar öncesi son maçlarını kendi evlerinde 2.lig takımlarıyla (Göztepe ve 1461 Trabzon) oynarken, biz ligde üst sıraları zorlayan Kasımpaşayla deplasmanda oynuyoruz. İyi ki "Bize Her Yer Trabzon" dedik... Fena da olmadı, İstanbuldaki biz Trabzonsporlular maç açlığımızı gidereceğiz.

İlginç bir detay da 11-12-13 aralıkta oynanacak maçların kurası 6 aralıkta çekiliyor. 1 hafta bile kalmadan bir takım program yapacak, kalacak otel vs. ayarlayacak. Hele hele iki tane avrupa kupalarında oynayan güzide kulubümüz var, nasıl sıkışacaklar? Tabi ki içerde kendilerine nispeten zayıf ekiplerle mücadele ederek. Paranoyak mı oldum bilmiyorum ama bunun olasılığı hesaplansa her hafta sayısal lotoyu benim kazanmam gerekir herhalde! (hiç oynamam da benzetme amaçlı ifade ettim.) Umarım mücadelemiz eksik olmaz, yensek de yenilsek de mücadele edelim ama aptal yerine konmayalım. Bazen her şeyin tamamen sahte olduğunu düşünüyorum.

ozturk
06.12.2012, 21:04
Haklısın ..

TekfurÇayır 61
06.12.2012, 21:22
Bunlar dediğin kadar ince, organize çalışsalar şampiyon olacağız son maçlara kadar debelenmezlerdi, işi ustalıkla son haftalara girmeden bitirirlerdi, ayrıca nerede bunlarda o kadar ince çalışacak kadar disiplin, eğitim.

Tapeleri okuduk, şikenin bile 3.sınıfını yapabiliyorlar.

Ördeklerden bir filo
Bir de kazdan amiral

Yiğit Gayretli
06.12.2012, 21:33
Bundan önceki turun kura çekimini canlı izlemiştim. Hatırlarsınız Ufuk Özerten denen zerzavat vardı çekimde TFF yetkilisi olarak.

Yanında da bir yetkili daha vardı. Tüm kuralar çekildi bitti. Bunların önündeki mikrofonlar açık tabi, sohbet ediyorlar.

Yanındaki zerzavat Ufuk Özerten'e aynen şöyle dedi; "Nasıl başkanım, güzel oldu mu? İyi di mi?"

M.S.SOFU
06.12.2012, 22:49
bizim genel bi cenabetliğimiz var afedersiniz
uefada en güçlü takımı çekme gibi bir özelliğimiz var ki dadından yinmiyo
bi geçen sene videotonu çektik
onda da elendik işte
bizim oynadığımız takımlar her ne hikmetse o sezon coşup coşturuyor

Tolga
06.12.2012, 23:03
Sofu çok açık sözlüsün ya :) Mükemmel bir başlangıç olmuş :) Hani böyle direk candan, gönülden geldiği gibi hırslı başlamışsın konuya :)

Mustafa
06.12.2012, 23:10
Kura çekimi öncesinde 1461-gs fb-göztepe eşleşmelerini tahmin ettim twitterda.Bize Antalya dedim Kasımpaşa çıktı.Çok bişey farketmedi bizimki yine de.Lig kurası çekilirken sondan bir önceki maçın fb-gs olacağı çok belliydi.Hiç bir zaman güvenmiyorum kura çekimlerine

Yaşar
06.12.2012, 23:28
Göztepe ile Fb İzmir'de oynasaydı da, o muhteşem Göztepe taraftarını görseydik ya.
Aynı şekilde Burak ve Selçuk 2 defa Trabzon'a gelseydi ya.
Bu kadar da tesadüf olmaz yani(!)

Kemal Öztel
07.12.2012, 06:59
Kardesim kasımpaşayla eşleştik diye zor kura mı çekmiş olduk trabzon dediğin takımın her halukarda üst rüya çıkması lazım kura öncesi bir terk bize antalyanın çıkmasından korkuyordum o da çıkmadı allaha şükür.Hem boyle maçları 2.lig ekibiyle oynamanın da ekstra bir dezavantajı oluyor onun için tablo karamsar değil insallah bu yıl kupa bizim :)

ozturk
07.12.2012, 07:45
Arabasına siren taktırıp emniyet şeridini ihlal eden başkanın bulunduğu federasyondan herşey beklenr.

kürşat şen
07.12.2012, 11:13
abi almanya gibi yapacaksın..
bütün takımları bir torbaya at ve çek..
bak nasıl heyecan oluyor..
bizde kimin finale çıkacağı az çok belli şimdiden..
küçük takımların günahı ne hala büyükler kollanıyor..
yok seri başı bilmem ne..
şl kurası mı bu be..
para girdiğinden beri futbol ve taraftar ekseni birbirine zıtlaştı..
70'li,80'li ve 90'lı yılların ortalarına kadar tribünler ne güzeldi be..
şimdi deplasmana gidemiyoruz..
bizim bu paraya tapan arap kafasından afedersiniz bir b.k olmaz..

Sacit
07.12.2012, 15:44
Siz bu kuralarda adaletli davranıldığını mı zannediyorsunuz ?

Kupada da şike yapılıyor. şikecifb ve dolandırıcı hırsız gs'nin final oynaması için sözde TFF elinden geleni yapıyor. En basitinden şikecifb ile göztepe eşleşiyor. Hiç kimse bunun bana şike olmadığını açıklayamaz. gs ise 1461 Trabzon ile eşleşiyor. şikecifb geçen sene aynısını yapmıştı güçsüz bir takım ile eşleşmişti.

Ahlaksız şikeci sözde TFF kuraların hepsine ayar çekti. göztepe 1.ligde küme düşmemek için uğraşıyor. Bu kuralar adil değildir. Bu kadar güçlü takımlar varken göztepe'nin şikeciler ile eşleşmesi ayarlanmıştır

Hamza Milet
07.12.2012, 15:50
Siz bu kuralarda adaletli davranıldığını mı zannediyorsunuz ?

Kupada da şike yapılıyor. şikecifb ve dolandırıcı hırsız gs'nin final oynaması için sözde TFF elinden geleni yapıyor. En basitinden şikecifb ile göztepe eşleşiyor. Hiç kimse bunun bana şike olmadığını açıklayamaz. gs ise 1461 Trabzon ile eşleşiyor. şikecifb geçen sene aynısını yapmıştı güçsüz bir takım ile eşleşmişti.

Ahlaksız şikeci sözde TFF kuraların hepsine ayar çekti. göztepe 1.ligde küme düşmemek için uğraşıyor. Bu kuralar adil değildir. Bu kadar güçlü takımlar varken göztepe'nin şikeciler ile eşleşmesi ayarlanmıştır

Bende bugüne kadar ''sadece ben mi böyle düsünüyorum'' diye söyleniyordum, yanliz degilmisim ..

rakiplerin 1. lig olmasinin yanina birde bonus olarak maçlari içeri veriyorlar

hirsiz gs arenada bandirmayla oynadi

sikeci fb saraçoglunda pendikle oynadi

bir sonraki tur yine ayni hikaye

gs içerde Trabzonla

fbde içerde göttepyle, bunun tesadüf oldugunu söyleyen varmi?

Doğukan Uçan
16.12.2012, 17:50
Güzel tespit .