PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasan Özmeriç | Baş Antrenör

Batuhan
04.12.2012, 16:22
http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/0/C9FD67951C96F5EFC22575D30048B26E/$FILE/Hasan_Ozmeric.jpg

Kendisini her ne kadar belli iddialarda adı geçiyor diye istemesem de bundan sonra destek olmak taraftarlık görevimizdir.

*
2005-06 sezonunda Casa TED Kolejliler'i TB2L'den BBL'ye çıkartıp, ertesi sezon BBL'de ligi 6. bitirip takımı play-offa sokmuş koçtur. Ayrıca 2009-10 sezonunda final fourda Trabzonspor'u yenen Selçuk'un koçluğunu yapıyordu o dönem.

Mollasalihoğlu
05.12.2012, 11:01
Hadi hayırlısı

Murat'
05.12.2012, 11:18
İnşallah istediğimiz hedeflere ulaştırır bizi.

Sacit
05.12.2012, 14:49
Trabzonspor Basketbol takımının yeni hocası Hasan Özmeriç'e şehrimize hoşgeldin diyor, görevinde başarılar diliyorum. önce #Trabzon önce #basketbol

Sacit
22.12.2012, 00:53
Maç sırasında molalar da oyunculara öyle bir bağırıyor ki ben tribünde korkuyorum.
Koç bu istek bu hava ile devam ederse takımı 1. lige çıkartır

Sacit
24.12.2012, 16:06
Trabzonspor Basketbol Takımı Baş Antrenörü Hasan Özmeriç, bugün Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalar yaptı.

"20 gün önce göreve başladım.4 maç oynadık. Şehrin potansiyeli mükemmel. Transfer döneminde iyi oyuncular alındı. Oyuncularımla savunma problemini konuştuk. Savunma yapmazsanız kazanamazsınız. Savunma ile maç kazandık. Sistem henüz oturmadı. Sistemin oturması için zamana ihtiyaç var. Devreye kadar sorunsuz gitmek istiyoruz. Devre arası uzun. Sistemimizi oturtmak için zamanımız olacak. Trabzon sporla yaşayan bir şehir. Halk bize sıcak ve samimi davranıyor.

Oynadığımız 4 maçta sakatlıklar yaşadık. Akhisar maçında Zuza sakatlandı. Ben bahane üretmeye gelmedim. İkinci ligin en zor deplasmanı Akhisar deplasmanında zorlandık. Hakemlerle ilgili zaman zaman sıkıntılar yaşadık fakat hakemlerle ilgili çok konuşmak istemiyorum. Bizim hedefimiz Beko Basketbol Ligi

Benim için yaşlı ya da genç oyuncu ayrımı yoktur. Katkı yapan ve yapmayan oyuncu ayrımı vardır. Doğruya iki sistemle ulaşırsınız. Bende Trabzon halkı gibi düşünüyorum. Agresif basket oynayan bir takım yaratacağız. Bakın bizde topu rahat getiremiyoruz bazen alamıyoruz, bazen atamıyoruz. Buna sistem diyoruz. Adaptasyon süresi kısa olursa işi çözeriz. Tek sıkıntım hazırlık maçı yapacak takım bulamamamız. TB2L sert basketbol oynanan ve kavga etmeniz gereken bir lig. Bir tane genç oyuncumuz var, toplam 14 kişiyiz. Sakatlık olmaması için kadroyu 14 kişi tutmak mantıklı.

ÜNER'DEN SONRA NELER DEĞİŞTİ?

Halil Üner gittikten sonra neler değişti şeklindeki soruya da Özmeriç " Halil hoca Türk basketbolu için büyük kazançtır. Ancak kafasındaki planı oturtamamış olabilir. Halil Üner büyük bir Antrenör. Ben antrenörlüğe başladığımda Halil hoca F.Bahçe, G.Saray'ı çalıştırıyordu.

Bana Trabzonspor'dan teklif geldiğinde gururlandım. Sonunda 4 büyük takımdan birine geldim. Trabzonspor ismi ikinci lige yakışmıyor. Onun için Beko Basketbol ligine çıkmamız gerek. Trabzon futbolla yatıp kalkan bir yer. Basketbolu da seviyorlar. Play off maçlarında salonda yer olmayacağını biliyorum"

Hamdi Karamahmutoğlu
24.12.2012, 22:54
Güzel konuşmuş, güzel de başladı.
Umarım sonu da güzel olur.
Bol Şans Hasan Hocaya.

Batuhan
25.12.2012, 19:44
Bu kadar iyi performans beklemiyordum koç, iyi ki geldin. :)

Canberk
25.12.2012, 19:52
Güzel konuşmuş Hasan hoca ağzına sağlık.Umarım en kısa zamanda kurar sistemini

Sacit
24.03.2013, 16:17
Hasan Özmeriç mi yoksa El Amin mi takımı yönetiyor diye bir düşünmek lazım

Mehmet Cihan Kocaman
24.03.2013, 19:30
Bu adam gelmeden önce çoğu kişi karşı çıkmıştı.
İyi ki gelmiş. Dün El Amin'e az süre vermesi, Yunus ve Önder'i oynatmayıp gençlere şans vermesi profesyonelce.
Bu adam bizi lige çıkarır!

Sacit
25.03.2013, 15:51
Bu adam gelmeden önce çoğu kişi karşı çıkmıştı.
İyi ki gelmiş. Dün El Amin'e az süre vermesi, Yunus ve Önder'i oynatmayıp gençlere şans vermesi profesyonelce.
Bu adam bizi lige çıkarır!

Bence profesyonelce değil, sadece göstermelik !

İzmir bşb maçında maça başlarken İsmet'i ilk 5'te oyuna almalıydı. hadi almadın en azından 2.yarı başlarken alsaydı. maç zaten kopmuş, al oyuna İsmet'i oynasın. Bu adam oynamadan tecrübe kazanamaz.

Mehmet Cihan Kocaman
28.03.2013, 16:34
Bence profesyonelce değil, sadece göstermelik !

İzmir bşb maçında maça başlarken İsmet'i ilk 5'te oyuna almalıydı. hadi almadın en azından 2.yarı başlarken alsaydı. maç zaten kopmuş, al oyuna İsmet'i oynasın. Bu adam oynamadan tecrübe kazanamaz.

Göstermelik değil bence.
Rakibin ligin dibinde bile olsa hafife almamalısın. Önce maçı garantiye almalısın.
İzmir BŞB bu hafta Maliye'yi epey zorladı, 84 sayı attı.

Sırf İsmet'e süre vermedi diye hocayı suçlamak çok yanlış. Kaldı ki dün İsmet'e yaklaşık 10 dakika süre verdi.

Sacit
28.03.2013, 16:48
Göstermelik değil bence.
Rakibin ligin dibinde bile olsa hafife almamalısın. Önce maçı garantiye almalısın.
İzmir BŞB bu hafta Maliye'yi epey zorladı, 84 sayı attı.

Sırf İsmet'e süre vermedi diye hocayı suçlamak çok yanlış. Kaldı ki dün İsmet'e yaklaşık 10 dakika süre verdi.

Maçı zaten kopardın diyorum, maçı garantiye aldın. bu durumda alacaksın İsmet'i

Dünkü maçta bile İsmet'i oyuna geç aldı.

Dikkat ettiysen pertevniyal'in 5 ve 6 numaralı oyuncusu her periyotta oynadı. Ve bu oyuncuların biri 93 doğumlu diğeri 95 doğumlu.. sarı saçlı çocuk vardı 5 numara, hem oyun kuruyordu hem de pota altına giriyordu o boyuyla..

İsmet'in yegane çaresi oynamaktır. İsmet'in yüzündeki ifade her şeyi anlatıyor bana göre..

Mehmet Cihan Kocaman
28.03.2013, 17:09
Maçı zaten kopardın diyorum, maçı garantiye aldın. bu durumda alacaksın İsmet'i

Dünkü maçta bile İsmet'i oyuna geç aldı.

Dikkat ettiysen pertevniyal'in 5 ve 6 numaralı oyuncusu her periyotta oynadı. Ve bu oyuncuların biri 93 doğumlu diğeri 95 doğumlu.. sarı saçlı çocuk vardı 5 numara, hem oyun kuruyordu hem de pota altına giriyordu o boyuyla..

İsmet'in yegane çaresi oynamaktır. İsmet'in yüzündeki ifade her şeyi anlatıyor bana göre..

İsmet'in şu süreçte oynayacağı 2 maç vardı. İzmir ve Pertevniyal. Hoca İzmir'de oynatmadı burda oynattı, kendi takdiri.

Pertevniyal zaten çok genç bir takım. Anadolu Efes'in altyapısı ve amaçları basketbolcu yetiştirmek.

Sacit
28.03.2013, 17:29
İsmet'in şu süreçte oynayacağı 2 maç vardı. İzmir ve Pertevniyal. Hoca İzmir'de oynatmadı burda oynattı, kendi takdiri.

Pertevniyal zaten çok genç bir takım. Anadolu Efes'in altyapısı ve amaçları basketbolcu yetiştirmek.

Evet, onların amacı oyuncu yetiştirmek ama bizim de genç basketbolcuları daha sık oynatmamız lazım. Trabzonspor'un da böyle bir vizyonu olmalıdır. İsmet'in de hevesini yitirmeden çalışması lazım

Sefa
25.05.2013, 20:20
Tebrikler Hocam.. Maçları pek takip edemedim ama en büyük paylardan biri sizin bu başarıda sanırım. :)

Murat'
25.05.2013, 20:59
Tebrikler Hasan hocam.

BBL'de daha iyi yerlere geliriz inşallah.

Murat'
25.05.2013, 22:06
http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/13670-9D6P8Y9B.jpg

Sacit
26.05.2013, 18:11
Fotoğraf çok samimi, yanlış anlaşılabilir :p
Koç'un yüz ifadesi şahane :D

Büyük iş başardı ! ama Beko basketbol liginde İsmet'e daha fazla süre versin artık

Tolga
26.05.2013, 21:15
Hocam tebrikler ve Teşekkürler . . .

Mehmet Cihan Kocaman
28.05.2013, 15:15
Teşekkürler hocam. Gerçekten büyük iş başardın. Halil Ünerin kurduğu kadroyu geldin lige çıkardın, helal olsun.
Yeni kadrosuyla daha iyi yerlere geleceğiz inşallah.

Murat'
04.08.2013, 09:26
Hasan hoca bu sene de takımın başında olacak.

Hayırlısı bakalım.

CanÖzdemir
06.08.2013, 04:18
Sana güveniyoruz Hasan hoca yüzümüzü kara çıkarma.

Tuğrul
13.09.2013, 20:22
Hücum organizasyonları Tutku endeksli olmamalı.

Top rakip yarı alana hızlı geçirilmeli.

Tutku ikili oyundan bir sonuç çıkaramazsa. X oyuncu hemen topu alıp birebir, ikili oyunlarla sayı bulması sağlanmalı. Sürekli içeri zorlayacak, potaya gidecek oyun şekli oturtulmalı. Boş oyuncu buluncaya dek topu hızlı ve akıcı bir şekilde çevirilmeli. İçeriye katlar çok sık yapılmalı. Spurs ve İspanya ekolü bir sistem yerleştirilmeli.

Oğuz ZEYTİN
22.09.2013, 02:03
Koçun Ted zamanlarında 2006-07'de maç başına yaklaşık 76 yiyerek play-off yaptığını, sonraki sezon bu sayının 80'e çıktığını ve ligi 9. bitirdiğini hatırlayalım.

Sadece atarak bir yere kadar kazanılır. Asıl hedef tutmak olmalı.

Ankara'daki turnuvadaki sistem oturursa izleyenlere keyif veren basketbol göreceğiz gibi... Ama bu bizi sonuçta başarıya götürür mü? Zaman gösterecek.

Sefa
22.09.2013, 02:09
Kötü sonuçlar gelirse Hoca takımı kaldıramadığı için gönderilip daha ünlü bir isim getirilir.

Umarım başarılı olursun Hocam bu takımı onca sorun varken çıkartmak mucizeydi başardınız.

Sacit
13.10.2013, 23:17
Kendisine olan güvenim sıfırlandı.
Gönderilmesi kulüp ve camia adına iyi olur.
Kan değişikliği olmalıdır