PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 61 Numaralı Formanın Verdiği Mesaj

yaranozlu
02.12.2012, 08:16
Herkese Merhaba,

Dün Karabük-Elazığ maçını izlerken 61 numarayla izlediğim Sedatın iyi oyununu gördüm ve 5 sene önce Trabzonspora alınabileceğini düşünüyordum fakat alınmadı ve hem Sivasta, hem Orduda, hem de Elazığda kırmızı kartlarını dikkate almazsak başarılı oldu. Beğendiğim milli takıma kadar yükselmiş bir oyuncu fakat Trabzonsporda hiç düşünülmedi. F.Akyeller, Erdinçler, TolgaSeyhanlar düşünüldü ama onu kimse düşünmedi.

Eskiden 61 numara alınamıyordu ve kimin Trabzonlu olduğunu anlayamıyorduk fakat artık 61 numarayla mesaj veriliyor. Trabzonlu veya Trabzonsporluyum diyor. Hemen hemen her takımda 61 numara var. Hiçbir takıma mesaj veremezsin, ama Trabzonspora verebiliyorsun. Bunu değerlendirmek zorundayız. Mesela çok beğenmediğim Gaziantepteki Orhan Gülle. Gencecik... Daha özel takip edilmeli. Trabzonspor Trabzonlular için milli takım olmalı ve bütün 61'lere sorumluluk ve hedef olmalı. Özellikle yedekte düşünülecek oyuncuların hepsi bu tip oyuncular olmalı. 61 giyiyorsa bizim gibi Trabzonspor kaybettiğinde üzülecektir(prim kaybettiği için değil) Bu oyuncular Fatih gibi, Gökdeniz gibi takımını satmayacak, ona değer katan kulubüne para kazandırarak, arkasından sövdürmeden gidecektir. Barış Özbek yerine Orhan Gülle olamaz mıydı? Celutska yerine Sedat olamaz mıydı? Adrian, Sapara yerine Trabzonlu olduğu söylenen Oğuzhan olamaz mıydı? Ferhatın yerine Çağlar olamaz mıydı? Bank asyada bir sürü 61 var, daha alt liglerde de... Takip edilip işe yarayanlarından faydalanılamaz mı? Bu sinerji bütün 61'lere yansıyarak Trabzonlu oyuncuların 61 giymesi motive edilmez mi?

Trabzonlu veya Trabzonsporlu olup da 61 giymeyen topçular da mutlaka vardır. 61 giymek bir risktir, Türkiye'de Trabzon dışında 61 giyiyorsan zaten iyi topçusundur çünkü Trabzonsporlu her zaman her takımda kendini ispat etsin ki forma giysin. Bu riski göze alan oyuncu İstanbul takımlarına kapılarını büyük ölçüde kapatır. Trabzonspor neden bu renkdaşlarımıza sırtını çevirir onu anlamak güç.

Anlatmak istediğim bütün 61 giyenlerin takıma alınması değil, faydalı olabilecek, rotasyonda değerlendirilebilecek, karakterli olanların seçilmesidir. Trabzonlunun Trabzonda oynaması ekstra motivasyon unsurudur. Ayrıca bu kişiler ilerde Trabzonspora başka alanlarda da hizmet verebilir. Yoksa ekmeğimizi yemiş Sergen Yalçından, Fatih Akyelden, Bülent Uygundan, Selçuk İnandan, Burak Yılmazdan bu takıma ne hayır gelir, hatta bazılarından zarar bile geldi.

61 numara gördüğümde ayrı izler, ayrı değerlendiririm. 61 numara giymek Trabzonspora verilen yeterliysem beni al mesajı"dır. Forumdaki birçok insan gibi, çalıştığım şirkette yapılan dostluk turnuvalarında, özel maçlarda vs. ben de 61 numara giymekteyim giymekteyim, verdiğim mesaj Trabzonluyum, kendime güveniyorum ve hepinizden iyiyim :)

polatmu
02.12.2012, 08:34
orhan gülle muhammet demir aykut demir mutlaka takıma katılmalı.. ayrıca güzel bir yazı...

cemoli5408
02.12.2012, 11:24
Bence çok doğru bir düşünce. Bir oyuncu 61 numarayı giyiyorsa, misal onun kapasitesi 60 ise, o 60'ın tamamını alırsın. Ama bizim tercihlerimiz genelde 65 kapasiteli adam alıp, onu 50 ile oynatmaktan yana yıllardır. Kaldı ki, kapasitesi baya iyi olan Trabzon ve Karadenizli bir çok oyuncu da var bu ligde. Var mıdır bizim gibi bu açıdan bu kadar zengin ve bu potansiyeli hiç kullanmayan bir takım daha? Şu ligde sırf Trabzonlulardan bir takım kursan, ilk 6 bence garanti. Bir kaç süper yabancı takviyesi ile de ilk 3 her sene. Zamanla da seri şampiyonluklar gelir inşallah.

tarsus
02.12.2012, 11:35
Kesinlikle dogru bir tespit,trabzonspor efsanesi kendi oz cocuklarinin bizansa direnisinden dogmustur.bugun oynanan ruhsuz futbolda mustafanin zekinin hirsini konusuyorsak kosulsuz trabzonun oz cocuklarinin kaninda olan asi ruh nedeniyledir.beceriksz yonetim anadoluda oynayan trabzonlu karadenizli gencleri bu takma kazandirirsa buyuk bir sevap kazanacaklar

hodlu
02.12.2012, 11:39
Trabzonspor takımında 3-4 yıldır olmayan 61 numaralı forma. Bu kulübün yöneticilerini nereye koysak ta mumyalasak bilmiyorum....

M.S.SOFU
02.12.2012, 12:20
türkiye de takımlarda paylaşılamayan numara 10 değil 61 dir (m.demirkol)

ilhan
02.12.2012, 12:24
61 numaralı futbolcular hep bizim maçlarda dikkatimi çekiyor. Genelde hep yılın futbolunu oynuyorlar bize karşı.

Emre ÖZTÜRK
02.12.2012, 12:39
Bize Malecki gibi oyuncular lazım.Adam Wisla'da cezalı olduğunda seyircilerin arasında takıma destek veriyormuş.Bu tarz takımı benimsemiş,yenilgiyi asla kabullenmeyecek oyuncular lazım.61 numaralarla bu iskeleti oluşturabiliriz Orhan Gülle,Aykut Demir, Muhammet Demir 61 numara olabilirler ama ne kadar TRabzonspor'lular.Bunlar da çok önemli.Sonuçta Engin Baytar'da salyaları aka aka armayı öpüyordu.Bir de forumda dikkatimizi çeken 61 numaraları paylaşacağımız bir başlık açarsak ( var mı bilmiyorum) iyi olur.

Lumcera
02.12.2012, 13:10
Yaranozlu çok güzel bir yazı kaleme almışsın.
Verdiğin mesaj kesinlikle dikkate alınmalı.
61 numaralı formayı giyinen futbolcular özellikle dikkate alınmalı ve faydalı olacaklar takıma gelmelidir.
Trabzonlu olduklarından dolayı gelmelerinde problem yaşanacağınıda zannetmiyorum.

Tahir61
02.12.2012, 13:15
sadece 61 değil Trabzonsporda 53-52-55-29-50-61-08 :)....vs bütün bu numaralar olmalı artvinde giresunda futbol oynayan gençlerin elinden tutulmalı bu çocukların hayali Trabzonspor olmalı. artık yerlinin yerlisi projesini hayata geçirme vakti geldi şu son iki yılda olanlardan sonra.

Berat Akçay
02.12.2012, 13:33
'' verdiğim mesaj Trabzonluyum, kendime güveniyorum ve hepinizden iyiyim :) '' aynı düşünüyoruz

Alihan Ertürk
02.12.2012, 13:40
Sedat Bayrak, Abdurrahman Dereli değil de düşünsenize Oğuzhan Özyakup, Aykut Demir, Orhan Gülle, Muhammed Demir, Samed Yeşil gibi Trabzonlu gençler bu takımda olacak.. :)

İşte o zaman mükemmel olur her şey..

M.S.SOFU
02.12.2012, 14:53
'' verdiğim mesaj Trabzonluyum, kendime güveniyorum ve hepinizden iyiyim :) '' aynı düşünüyoruz

mesaj iki:siz beni trabzonsporda oynatmazsanız böyle olur işte,oh iyi oldu,beni alın :)

Ömer Faruk61
02.12.2012, 15:10
Yazı gerçekten anlamlı.Bunu hep söyledik Ancak Eğerki 1461 projesi gerçekten başarılı olur Trabzonsporun 11 ine en az 3,4 oyuncu girerse bence bu dediğiniz anlamlı olur.Bu çoçuklar canla başla 1.lige çıktılar.1 ligdede bizi utandırmıyorlar ve mücadele ediyorlar. 1461 den oyuncu gelmedikçe 61 numaralara yazık ederiz.Mesela Aykut Akgün bedavaya gönderdik daha sonra tekrar bonservis ödeyip geri aldık neden??? Bu kısır döngü neden??