PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakışmadı Necmi Perekli !

okg_53
30.11.2012, 13:21
Trabzonspor - Şanlıurfaspor maçı sırasında, canlı yayın yorumcusu, eski Trabzonsporlu oyuncu ve idareci Necmi Perekli'nin :

"Bu Trabzonsporu satılığa çıkarsanız kimse almaz", sözünden dolayı kendisini esefle kınıyorum.

İşler güçler dizindeki anlamsız diyaloğu bu kadar gündeme alıpta, bu lafı kendisine yedirebilen taraftarımızı da aynı şekilde kınıyorum.

alper*
30.11.2012, 13:29
Necmi Perekli kim?

kürşat şen
30.11.2012, 13:37
necmi perekliyi sadri şener muhalifleri iyi doldurmuş..
ama necmi efendi trabzonspor sayesinde yediği ekmekleri unuttu herhal..
önümüzdeki yıl okullarda tek tip kıyafet yasağı kalktı..
gitsin bir okula diksiyonunu ve türkçesini geliştirsin..
ona kalmamış bu işler..

Mehmet Fatih Silik
30.11.2012, 13:39
Evet bende duydum...bunami$ bu ya$ta...
Kafasina degnekle vurmak gerek sen ne diyorsun diye...
Kulübün ekmegini ye sonra böyle laflar et...
O kadar cok ayiklanacak ta$ var ki bu pirincin icinde...

ahamitokutan
30.11.2012, 13:39
olaya muhalif gözüyle bakmayın.ben Trabzonsporun maçlarını izlerken acı çekiyorum.Adam da benim kadar Trabzonsporluysa dolmuş belli ki bunları söylemiş.Pek de haksız sayılmaz hani.Dün bunları söylerken duygularıma tercuman oldun dedim kendi kendime.Şu ortamdan dolayı kime saracağımızı şaşırdık gibime geliyor...

DeAgLeMaNyAq
30.11.2012, 13:40
Necmi Perekli kim?

Trabzonspor tarihinin ilk gol kralı...

Burçak
Öyle düşünüyo olabilirsin.
Ama bir söz vardır.
''Kol kırılır yen içinde kalır''
Sizler düşünmeden konuşmaya devam ettikçe kimlere hizmet ediyorsunuz farkında değilsiniz...

HOPA'LI TS'Lİ
Trabzonspor - Şanlıurfaspor maçı sırasında, canlı yayın yorumcusu, eski Trabzonsporlu oyuncu ve idareci Necmi Perekli'nin :

"Bu Trabzonsporu satılığa çıkarsanız kimse almaz", sözünden dolayı kendisini esefle kınıyorum.

İşler güçler dizindeki anlamsız diyaloğu bu kadar gündeme alıpta, bu lafı kendisine yedirebilen taraftarımızı da aynı şekilde kınıyorum.

Bu takımda gol kralı olmuş Necmi Bey,

Bu cümlesiyle camiaya hiç yakışmayan bir davranış sergilemiştir.

Ayrıca aynı takımda oynadığı ve şampiyonluklar yaşadığı arkadaşına (sözüm ona ondan 4 yaş büyüğüm diye mi acaba) sürekli Şenol diye hitap etmesine de çok kızdım. Şenol Hoca veya Şenol GÜNEŞ dese daha şık olmaz mıydı? Diğer eski oyuncularımızdan ders alsın ekrana çıkarken, mesela B. HAMDİ, OGÜN, HAMİ, ilk aklıma gelenler...

Dün akşam Trabzonsporu o kadar kötü yorumladı ki, içim şişti, yani tamam kötüyüz ama o da iyice dip yaptırdı konuşmalarıyla.

HOPA'LI TS'Lİ
30.11.2012, 13:41
olaya muhalif gözüyle bakmayın.ben Trabzonsporun maçlarını izlerken acı çekiyorum.Adam da benim kadar Trabzonsporluysa dolmuş belli ki bunları söylemiş.Pek de haksız sayılmaz hani.Dün bunları söylerken duygularıma tercuman oldun dedim kendi kendime.Şu ortamdan dolayı kime saracağımızı şaşırdık gibime geliyor...

Trabzonsporun durumuna pek de üzülmüş gibi durmuyordu, alay eder bir tavırdaydı, yalan mı?

DNA-TS
30.11.2012, 13:42
necmi perekli nin sözleri bıçak sırtı cümleler oyana çeksek deriz ki adam efsanenin yaratıcılarından takımı böylegördü çok üzülüpte söyledi öteki yana çeksek deriz ki zamanında kulüpte görev aldı şimdi muhalif takılıyor ondan eleştiriyor.
ben bişe demiyorum anlık tepkiler vererek sürekli yanlış yorumlar yapıyorum biraz daha zaman geçince anlaşılır niyeti.

Faik Yılmaz
30.11.2012, 13:43
Fikridir saygı duyarım hatta 5 milyona aldığımız oyuncuları 1 e bile satamayacağımız hepimiz biliyoruz ama düşmanları sevindirmeye ne gerek var anlamadım....

Doğukan Uçan
30.11.2012, 13:46
adam haklı bence.

ahamitokutan
30.11.2012, 13:48
Trabzonsporun durumuna pek de üzülmüş gibi durmuyordu, alay eder bir tavırdaydı, yalan mı?

abicim adam efsane futbolcumuz,senin benim Şenol Güneş in olduğu kadar Trabzonsporlu bence neden alay etsin.Sesi de pek alay eder gibi değil de canından bıkmış gibi geliyordu bence.ya da ben canımdan bıktığım için bana öyle gelmiştir...

Mehmet Fatih Yavuz
30.11.2012, 13:50
Vallahi maç sırasında o söylemeden ben benzer şeyleri konuşuyordum yanımdakiler ile. Şaşıracak veya kızacak bir durum yok.
Niyetini okuyup muhaliftir, görevi yoktur falan demenin alemi de yok.

Adam buranın adamı idi. (ki zararlı olduklarına inanırım eski dinazorların)
Bu şekilde hissetmesi, hissettiğini tutamayıp söylemesi garipsenmesin.

Buranın adamının hissedeceği şeyler ve vereceği tepkiler bunlar.

Gökçebey
Acaba kaptanımız Necmi Perekli'yi kınıyorum, okumuyorum, taraftarılarımızın da okumamasını istiyorum der mi?

TekfurÇayır 61
Ben Necmi Perekli'nin yerinde olsaydım maça yorumculuk yapmam için teklif geldiğinde, hilkatgâribesi bir federasyonun oynattığı hilkatgâribesi bir lig ve kupa için ne yorumu yapayım diyerek reddederim.

Mehmet Fatih Yavuz
30.11.2012, 13:51
Acaba kaptanımız Necmi Perekli'yi kınıyorum, okumuyorum, taraftarılarımızın da okumamasını istiyorum der mi?

Yok Gökçe, onların borusu taraftara öter.

cem1990
30.11.2012, 13:53
abicim adam efsane futbolcumuz,senin benim Şenol Güneş in olduğu kadar Trabzonsporlu bence neden alay etsin.Sesi de pek alay eder gibi değil de canından bıkmış gibi geliyordu bence.ya da ben canımdan bıktığım için bana öyle gelmiştir...

İstediği kadar efsane futbolcu olsun.

Şenol güneşe şenol diye hitap etmenin kabullenebilir bir tarafı yok
Bu Trabzonsporu satılığa çıkarsanız kimse almaz hele bunun hiçbir kabullenebilir bir yanı yok

Efsane futbolcuyum diyorsa uslubuna göre konuşmak gerekir.Ne demek ya trabzonsporu satılığa çıkarsaniz kimse almaz.

farozlufatih61
30.11.2012, 13:54
Ben Necmi Pereklinin samimiyetine inanan bir insanım o cümleyi kurarken isteyerekte kurduğunu düşünmüyorum gelişi güzel söylenen bir sözdü canlı yayında......

Daha sonra mutlaka düşünmüştür ve hata yaptığını anlamıştır.Ancak bu psikolojide herkes saçmalayabilir gayet normal

unaLhso
30.11.2012, 13:56
Maç boyu salladı.Söylettirenler var herhalde :) MAY :rolleyes:

winner
30.11.2012, 13:56
Futbol oynamış herkes futbolu yorumlayabilir, yazabilir diye bir şey yok.

Kuymak yapmayı futbol yazmak yada yorumlamaktan daha iyi bilen birisinin ne dediğinin de önemi yok benim için.

Maalesef camiada bunlardan geçilmiyor.

Bir futbol yorumcusu ya da yazarı kimliğiyle kendisini dinlemiyorum,okumuyorum,söylediklerini ciddiye almıyorum...

Faik Yılmaz
30.11.2012, 13:58
Yönetimin kendisine muhalif isimleri bünyesine alarak susturmaya çalıştığını hepimiz biliyoruz...

Necmi Perekliyi de lüzumsuz işler müdürü olarak işe alsınlar sorun biter...

Gökçebey
30.11.2012, 14:00
Necmi Perekli eskiden kulübün görevlisiydi Faik. Bu iş geçmişten beri gelen bir gelenektir. Sadece bu yönetimin işi değil.

SEDAT
30.11.2012, 14:00
* Maç sırasında biz evde küfür edebiliyoruz Necmi beyde etsin o zaman ! Biz evde ne diyorsak oda söylesin orda. Böyle bişey olabilir mi ?

ahamitokutan
30.11.2012, 14:01
Balık baştan kokmuş biz neleri tartışıyoruz.Adam eski takım arkadaşı Şenol diycek tabi ne diycek Murtaza diycek hali yok.Zaten kalmayan enerjimizi boş şeylere harcıyoruz vesselam.

Adem Erdoğan
30.11.2012, 14:02
Sağolsun Ömer Üründül'ü arattı bize.

Murat Altun
Rıdvan tırnaksızı yorumlasa akşam bukadar sinir olmazdık belki de

Hamdi Karamahmutoğlu
Trabzonspor hiçbir şeyden hiçbir kurumdan çekmedi, eski futbolcularından çektiği kadar.
Yahu bizim eski futbolcularımızdan biri de çıkıp adam gibi yorum yapsın, keseceğim kendimi.

Tayfun
Necmi Perekli'ye saçma sapan şeyler yazıp aklı sıra eleştirenler kısa paçalı donla gezerken, o tarihe geçiyordu Trabzonspor forması ile.

Hüseyin Başoğlu
30.11.2012, 14:03
yok canım necmi perekli haklı .....şuan zor ve kötü bir durumda olduğumuz için trabzonspor u kötülicek ve aşağılıcak her türlü laf kabul görebilir....

Gökçebey
30.11.2012, 14:04
Necmi Perekli'ye saçma sapan şeyler yazıp aklı sıra eleştirenler kısa paçalı donla gezerken, o tarihe geçiyordu Trabzonspor forması ile.

Tarih de onu Trabzonspor tarihine altın harflerle yazmasını bilmiştir.

Ee ne olacak şimdi? Efsane futbolcumuzdur deyip yanlışa yanlış demeyelim mi?

Tayfun
30.11.2012, 14:08

Kurduğu cümle yanlış bir cümle olabilir, bu saçma yorumları peşinden getirmesi anlamsız.
Adamın canı oynan futbola sıkılmış onun efsane zamanlarında Trabzonspor'un oynadığı futboldan eser olmadığı, ezik futbol oynandığı için, Trabzonspor gibi oynanmadığı için yediremiyor kendine belkide !

nakzo
30.11.2012, 14:08
tarih de onu trabzonspor tarihine altın harflerle yazmasını bilmiştir.

Şenol gÜneŞİde bİr zahmet eleŞtİrelİm ve sİteden bİr bİldİrİ yayinlayim o zaman.............. Tabİ o gİdene kadar trabzonspor dİye bİr bÜyÜk takim kalirsa haaaaa hedefİnİz antepspor veya genÇlerbİrlİĞİ olmaksa ya da sİvas o zaman İŞler deĞİŞİr sonuna kadar Şenol gÜneŞ kalsin bİzİ hep o sevİyde tutmayi baŞarir ne aŞaĞi ne yukari.............

winner
30.11.2012, 14:09
Eski futbolcu Perekli ile yazar, yorumcu Perekli'yi karıştırmayın.

Şu anda ikinci kimliği ile söyledikleri eleştiri konusu.

Taraftar herkesi eleştirebilir, kısa donlu-uzun donlu kimseyi ayırmak zorunda değildir,anti-tezi olan da onu yazar.

Bir kere de bir konuyu,tartışmayı anlayın öyle yazın bari...

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 14:10
Şenol gÜneŞİde bİr zahmet eleŞtİrelİm ve sİteden bİr bİldİrİ yayinlayim o zaman.............. Tabİ o gİdene kadar trabzonspor dİye bİr bÜyÜk takim kalirsa haaaaa hedefİnİz antepspor veya genÇlerbİrlİĞİ olmaksa ya da sİvas o zaman İŞler deĞİŞİr sonuna kadar Şenol gÜneŞ kalsin bİzİ hep o sevİyde tutmayi baŞarir ne aŞaĞi ne yukari.............

Söyleyen Necmi Perekli. Başlık Necmi Perekli. Suçlu Şenol Güneş. :)

S.ÖZKAN
30.11.2012, 14:12
2009-2010 yılındada TRABZONSPOR böyle oynuyordu takım olmak 1-2 yılımızı almıştı şuan içinde aynısı geçerli.eleştiri tabiki olacak ama yıkarcasına hakaret edercesine düşmanı sevindirircesine olmaz.
Sadri Şener ve Şenol Güneş in hataları yokmu?Tabii ki var ama onlar gelmeden önce ağlıyorduk bunu unutmayalım.
Şimdi bazı arkadaşlar diyecek ki o kadroyu Ersun Yanal yapmıştı.Evet doğru ancak o adamı daha o kadro ile ilk yılını bitirmeden yuhaladık istifa ettirdik (şahsen istifa etmesini hiç istememiştim Ersun hocanın)
Sonuçta sabır ve destek lazım yoksa 1996 ve 2005 teki gibi önce şampiyonluk çalınır daha sonra biz kavgaya başlarız başkan gider hoca gider yine bir MAY veya Albayrak gelir en 5 yıl uçar gider.

Ertan 51
30.11.2012, 14:12

Ayrıca paçalı don ve efsane kriterleri Şenol Güneş için niye geçerli olmuyor acaba.Şenol Güneşe saydırırken bunlar hiç akla gelmiyor.
Benim şahsi fikrim,
saygı çerçevesinde art niyete kaçmadan eleştirini yapacaksın,
zamanında kısa don giysende;)

ilhan
30.11.2012, 14:13
Şu sözü Rıdvan Dilmen, Şansal Büyüka söylese ortalığı yıkardık. Dün Tolga'nın açıklamalara takılıp bu konuyu es geçmemizde büyük yanlıştı. okg_53'e teşekkür ediyorum.

Gökçebey
30.11.2012, 14:13
Kurduğu cümle yanlış bir cümle olabilir, bu saçma yorumları peşinden getirmesi anlamsız.
Adamın canı oynan futbola sıkılmış onun efsane zamanlarında Trabzonspor'un oynadığı futboldan eser olmadığı, ezik futbol oynandığı için, Trabzonspor gibi oynanmadığı için yediremiyor kendine belkide !

Belkide. İşte kilit kelime bu zaten. Belkide diyoruz. Saf bir niyetle kendi dönemindeki Trabzonspor'u mu arıyor? Yoksa işvereni M.A.Yılmaz'ın Trabzonspor'a karşı olan politikasını mı fırsat bu fırsat deyip yürütmeye çalışıyor.

Trabzonspor bu haliyle mümkün değil gol bulamaz dedi, daha cümlesi yeni bitmişti ki Yasin taktı golü.

Ben niyetinin sadece eleştirmek olduğunu düşündüğüm için yukarıdaki sözünü yadırgamadım ama bunu da eleştireceğim pek tabiki.

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 14:14
Şu sözü Rıdvan Dilmen, Şansal Büyüka söylese ortalığı yıkardık. Dün Tolga'nın açıklamalara takılıp bu konuyu es geçmemizde büyük yanlıştı. okg_53'e teşekkür ediyorum.

Aynı şeyi 2 dakika önce ben de düşündüm, maçı yorumlayan Rıdvan olsa ve bunları söylese...

Gökçebey
30.11.2012, 14:18

Ayrıca paçalı don ve efsane kriterleri Şenol Güneş için niye geçerli olmuyor acaba.Şenol Güneşe saydırırken bunlar hiç akla gelmiyor.
Benim şahsi fikrim,

İşte 2 yorum. Birisi bir zahmet Şenol Güneş'i de eleştirelim diyor, bir diğeri Şenol Güneş'e saydırılıyor o neden korunmuyor. :)

Nakzo, Şenol Güneş eleştiriliyor, her fırsatta her yerde. Bunun aksini iddia etmek kötü niyettir. Bak Ertan abi ne diyor? Şenol Güneş'e saydırılırken...

Ertan abi, "forum kuralları" çerçevesinde herkesin özgür ifadelerine saygı duymaya çalışıyoruz. Bence mesele o ince çizgiyi tutturabilmek. Bazı arkadaşlar için küfür ve hakaret ifade özgürlüğüymüş gibi algılanıyor.

zarge
30.11.2012, 14:19
20-23.dakikalar arası yaptığı teşhis müthişti, gerisini bilmem...

Adem Erdoğan
30.11.2012, 14:19
İnsanlar Perekli'nin dalga geçer gibi üslubuna takıldı yoksa eleştirme diyen yok ona.

Eleştirsin tabi ki hatta eski takım arkadaşına tavsiyelerde bulunsun, yüzüne karşı söylesin bazı şeyleri.
Bir yorumcu ve köşe yazarı olarak sıkıntı neyse taraftarla paylaşsın aydınlatsın, sahada olan biteni görme problemi olmayan herkes yorumlayabiliyor zaten.

Faik Yılmaz
30.11.2012, 14:20
Benim şahsi fikrim,

Abi bunlar normal insanlar her türlü eleştirilebilirler....

Şenol Güneş insan üstü melaike kategorisinde olduğu için eleştirilemiyor.....

Şaka bir yana maalesef eleştiri konusunda çifte standart uyguluyoruz...

Bu bir gerçek.....

Gerçek ben herkesi eleştiriyorum yerigeldiğinde kendim de dahil olmak üzere...

Yiğit Gayretli
Necmi Perekli bendeki efsane kontenjanından yararlanmıştı dün akşam. Sustum, mantıksız yorum yaptı diye efsane bir isme yüklenmek istmedim...

Ama bu kadar da değil!

Bud Spencer
Adam hakli

Uslubu hatali

Yiğit Gayretli
30.11.2012, 14:26
Bunun MAY'ın Campbell'a "yamyam" demesinden çok da bir farkı yok. Herkes her şeyi her ortamda söyleyemez...

Fatih Öztürk
30.11.2012, 14:29
Çok doğru söylemiş.dünkü kadroda Tolga ve Colman dışındakileri serbest bıraksan anadolu takımları bile talip olmaz.ben zaten hep söylüyorum.Onur,Tolga,Bamba,Colman birazda Zokora hakediyor Trabzonsporda forma giymeyi.gerisi tıraş.

Ertan 51
30.11.2012, 14:33
Abi bunlar normal insanlar her türlü eleştirilebilirler....

Şenol Güneş insan üstü melaike kategorisinde olduğu için eleştirilemiyor.....

Şaka bir yana maalesef eleştiri konusunda çifte standart uyguluyoruz...

Bu bir gerçek.....

Gerçek ben herkesi eleştiriyorum yerigeldiğinde kendim de dahil olmak üzere...
Nasıl eleştirilemiyor,
son 1 ay ki maç başlıklarına,transfer başlığına,kendi başlığına bir bak bakalım hocaya neler söylenmiş,eleştirinin kralı ve en acımasızı hocaya yapılıyor ama seninde belirttiğin bir uydurma var melaike dir eleştirilmez safsatası dolanıp duruyor ortalıkta,
ha bunu derken şunu da söyleyim,
eleştirilmez değil tabi ki hoca eleştirilir,
benim bu başlıkla ilgili isyanım Necmi Perekli'yi savunanların yapmayın etmeyi o bir efsane demesi benim aklıma Şenol Güneş efsane değilmi de yerden yere vuruyorsunuz sorusunu getiriyor.
Aslında hiç yazmak geçmiyordu benim içimden,
herkes bildiğini okuyor hem dıştakilir hem forumdaki bizler,
öyle olunca gereksiz yere gönüller kırılıyor,havanda su dövüyoruz gibime geliyor benim.

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 14:35
Çok doğru söylemiş.dünkü kadroda Tolga ve Colman dışındakileri serbest bıraksan anadolu takımları bile talip olmaz.ben zaten hep söylüyorum.Onur,Tolga,Bamba,Colman birazda Zokora hakediyor Trabzonsporda forma giymeyi.gerisi tıraş.

İyi de Trabzonspor'u satılığa çıkarsan alacak olan futbolculara değil markaya bakacak.

Marka beş para etmez diyenin aklına şaşarım.

lazibere
30.11.2012, 14:37
Ben Necmi Perekli'nin yerinde olsaydım maça yorumculuk yapmam için teklif geldiğinde, hilkatgâribesi bir federasyonun oynattığı hilkatgâribesi bir lig ve kupa için ne yorumu yapayım diyerek reddederim.

O zaman, Ligden çekilin deseydı ne diyecektin?

lazibere
30.11.2012, 14:40
Bizim taraftarın en büyük hatası ne biliyormusunuz. Doğruyu söyleyeni, Niye söyledi diye eleştirmeleri. yanlışlarımızla gurur duyalım ama elin adamı duymasın diyorsunuz ama o yanlışı yapanları ''bizi rezil ediyorsunuz iyi işler yapın '' eleştirisini bile yapamıyoruz.

Necmi perekli' nin dun söylediklerini hepsi doğru ve çok da doğru zamanda söyledi söyleyecekte, söylemese zaten gerçek Taraftar olamazdı. Bir arkadaş burda Necmi Perekli kım diye soruyor. o Soran arkadaş taraftarla ne konuşacaksın ki? Futbol mu?? Allah Bilir O arkadaş, Necmi Perekli'yi Şikecilerin gazetecesi sanmıştır

Fatih Öztürk
30.11.2012, 14:40
İyi de Trabzonspor'u satılığa çıkarsan alacak olan futbolculara değil markaya bakacak.

Marka beş para etmez diyenin aklına şaşarım.

Pereklinin marka değerine bir lafı olmadıki.sahadaki işe yaramazları kastetmişti.

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 14:41
O zaman, Ligden çekilin deseydı ne diyecektin?

Gerçek düşüncemi söylerdim, biz düzgünüz, yamuk olanlar çeksin gitsin.

lazibere
30.11.2012, 14:41
Bu Başlık bu isimle nasıl devam eder??

Cesaretiniz varsa, Kulubu bu hale sokan idareciler için atın bu başlığı??

Ayıptır ayıp

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 14:43
Pereklinin marka değerine bir lafı olmadıki.sahadaki işe yaramazları kastetmişti.

İşe yaramazları kastediyorsa kulübün değerini işin içine katmadan konuşmanın bin tâne yolu var.

lazibere
30.11.2012, 14:43
Gerçek düşüncemi söylerdim, biz düzgünüz, yamuk olanlar çeksin gitsin.

O da öyle demiştir. Biz düzgünüz,Kirli olanların problemi derdi

lazibere
30.11.2012, 14:45
Rıdvan tırnaksızı yorumlasa akşam bukadar sinir olmazdık belki de

Gerçekler acıdır arkadaş. İçini acıtmıştır. Doğruları duymak herkesin kaldırabileceği şeyler değildir. Dost da acı söyler.

Fatih Öztürk
30.11.2012, 14:45
İşe yaramazları kastediyorsa kulübün değerini işin içine katmadan konuşmanın bin tâne yolu var.

Necmi Pereklinin pis bir huyu var.aklından ne geçiyorsa anında söyler.kendisini medyada takip ederim.söylediklerinin altında art niyet olduğunu sanmam.

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 14:49
O da öyle demiştir. Biz düzgünüz,Kirli olanların problemi derdi

Yorumculuğu kabul edip maç esnâsında bunları söyleyebilse aliyyül âlâ, başımızın tâcı olur.

Mesele şu, ya mücâdelenin içinde olacaksın, yada olamıyorsan bu kirli değirmene su taşımak yerine değirmen kirli deyip kenara çekileceksin. Bunun dışındaki bir tavrı şahsen kabul etmem.

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 14:50
Necmi Pereklinin pis bir huyu var.aklından ne geçiyorsa anında söyler.kendisini medyada takip ederim.söylediklerinin altında art niyet olduğunu sanmam.

Art niyet değil, amacını çok çok aşan bir yorum olmuş.

realist07
30.11.2012, 14:54
futbolcular açısından söylediğine eminim..... yoksa trabzonspor ile ne alıp veremediği olabilirki,

Servet Çetin'den TRT 1' e enstantane olacak gol yiyen bu takıma ne desek az.

lazibere
Ne dedi Necmi Perekli

Takımımız top falan oynamıyor.
Rakip kim olursa olsun, Biz rakibin hataları üzerine oyun oynuyoruz, Onların inisiyatifi ile gol arıyoruz diyor
Topa hükmetmek ve topla birşeyler üretmek gibi bir amacımız yok diyor
Urfa gibi bir rakiple oynarken bile topa daha fazla sahip olan taraf onlar diyor.
Oyunbu hep geride kabul ediyoruz
Topu kovalıyoruz diyor
2-0 ondeyken bile bir tane organize bir atağımız yok diyor
Janko 'ya orta yapmıyorlar, bari bu maçta oynatsında, Bir kaç orta denemesi yapılsın diyor

Bunların nesi yanlış??? Duymak acı gelebilir ama Dost acı söyler.

Ertan 51
Bir de şöyle olduğunu tahmin ediyorum ben,
kör le yatan şaşı kalkar misali,
şikeci ağızlı bir onursal başkanımız varya,Necmi kaptan onunla aynı mekanda buluna buluna aynı ağız yapısına bürünmüş.Necmi Perekli abimiz evinden gelse de yorumcu olsa Trabzonsporluluğu ağır basar o şekilde konuşmazdı,eleştirirdi ama bir abi bir baba edasında eleştirirdi.

lazibere
30.11.2012, 14:56
Vahhh şikeci miş birde tü tü tü

Harbi bizim taraftarımızın kımyası bozuldu,

Murat Altun
30.11.2012, 15:00
Gerçekler acıdır arkadaş. İçini acıtmıştır. Doğruları duymak herkesin kaldırabileceği şeyler değildir. Dost da acı söyler.

takım iyi durumda değil biliyoruz içimiz acıyor ama Bu takımı satsan Trabzonsporlu bile kimse almaz Böyle bırakılmadı bu takım vs gibi sözler amaçlı sözlerdir Şu aralar yönetimin ayağını kaydırmaya çalışan herkese yazıklar olsun

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 15:01
Ne dedi Necmi Perekli

Takımımız top falan oynamıyor.
Rakip kim olursa olsun, Biz rakibin hataları üzerine oyun oynuyoruz, Onların inisiyatifi ile gol arıyoruz diyor
Topa hükmetmek ve topla birşeyler üretmek gibi bir amacımız yok diyor
Urfa gibi bir rakiple oynarken bile topa daha fazla sahip olan taraf onlar diyor.
Oyunbu hep geride kabul ediyoruz
Topu kovalıyoruz diyor
2-0 ondeyken bile bir tane organize bir atağımız yok diyor
Janko 'ya orta yapmıyorlar, bari bu maçta oynatsında, Bir kaç orta denemesi yapılsın diyor

Bunların nesi yanlış??? Duymak acı gelebilir ama Dost acı söyler.

Bunlar bilmediğimiz, görmediğimiz şeyler de ilk defâ Necmi Perekli'den mi duyuyoruz? Perekli'ye bu yüzden mi kızıyoruz?

Bence sen mevzuuyu anlamamışsın.

Emirhan Makul
30.11.2012, 15:02
Üslup yanlış ve çirkindi, söyledikleri ise teknik olarak doğruydu.

Hüseyin Başoğlu
30.11.2012, 15:07
tamam doğruysa madem trabzonspor 5 para etmezse satalım gitsin ya valla bakın düşenede tekmeyi biz atalım yerden kaldırmak için bir çabamız olmasın....bir rus klubu gelsin alsın istanbula tasısın nasıl olsa 1461 ruhlu oynuyor onu destekleriz müthiş olur ya ....

winner
30.11.2012, 15:11
Bu düşüncede olan bir yorumcu bu sözleri söylediği takım kazara başarılı olursa kalemini ve futbol yorumunu bırakmalıdır.

Eğer kendisine saygısı varsa.

lazibere
30.11.2012, 15:11
Bunlar bilmediğimiz, görmediğimiz şeyler de ilk defâ Necmi Perekli'den mi duyuyoruz? Perekli'ye bu yüzden mi kızıyoruz?

Bence sen mevzuuyu anlamamışsın.

Olayın vehametini anlatmak için, satsan para etmez gibi bir laf söylemesini siz neden farklı değerlendirip adama başka yaftalar yapıştırmaya müsade ediyorsunuz

gabriel omar
30.11.2012, 15:14
Dedikleri doğruydu kızılacak bir taraf göremedim ben.Malesef bu eleştirilerinde yapılması gerekiyor artık.1,5 senedir futbol oynamayan bir takımda bir şeylerin değişmesi,gelişmesi için eleştirmek elzemdir.

lazibere
30.11.2012, 15:16
Bu düşüncede olan bir yorumcu bu sözleri söylediği takım kazara başarılı olursa kalemini ve futbol yorumunu bırakmalıdır.

Eğer kendisine saygısı varsa.

Eleştiri kötü yapılan şeylere yapılır arkadaşım. Kötü giden şeyleri kötü gidiyor diye söylemek hata değildir. Eleştirinin mantığı da budur zaten. Yoksa Trabzonspor'un efsane isminden, Efsane başarıları anlatmasını bekliyorsanız gidin 'hatıralar '' kıtabını okuyun. O ayrı mesele.

Şimdi o adam bugun yada yarın Köşesinde

Trabzonspor Ruhunu anlatan bir yazı yazıp hepimizin tüylerini diken diken eden bir uslup kullanmış olsa o zaman da baş tacı edeceksiniz biliyorum.

zamanında beraber oynadığı arkadaşı Şenol Hoca'yı o eleştiremeyecek de kım eleştirecek. Sen mi ben mi? Biz zaten eleştiremiyoruz yasak burda bırakında sağduyulu gerçekoğlu gerçek bir Trabzonspor'lu da gerçekleri herkesin duyacağı şekılde anlatsın. Belki uyuyan ve uyutulan taraftarımız uyanırda Oyle kuru kuruya Trabzon Milliyetçiliği yapmakla takım taraftarı olunamayacağını anlasın

Faik Yılmaz
30.11.2012, 15:20
tabiki çok ağır yanlış anlamalara gelen bir usluptu ama yönetiminde bütün yaptığı hatalar şike süreci nedeniyle yanına kar kalıyor.....

buda bir gerçek şike haricinde de güzel yönetilmiyoruz bir şeyde diyemiyoruz temcit pilavı gibi hemen şikeye karşı durdu bizde arkasında duralım deniyor...

duralım duralımdanereye kadar duralım....

bu sene rezillik anlamında kırmadığımız rekor kalmadı.....

( videoton , bursaya ilk galibiyet, eskişehire ilk galibiyet, şahsiyetsiz futbol vs )

lazibere
30.11.2012, 15:20
Dedikleri doğruydu kızılacak bir taraf göremedim ben.Malesef bu eleştirilerinde yapılması gerekiyor artık.1,5 senedir futbol oynamayan bir takımda bir şeylerin değişmesi,gelişmesi için eleştirmek elzemdir.

Burda öyle kişiler var ki; Eleştiri yapan kişilere hemen şikecinin adamı yakıştırmasını yapmaya bayılırlar, Son olarak Necmi perekli yede yapıldı bu. Demek ki, Bizim taraftar soğukkalnlı davranmasını bilmiyor. Nerde nasıl kıme ne tepki vereceğini bilmiyor.

Anlatılan şeylerin doğru çıkması karşısında adam doğru söylüyor beyler demektense, Vay i...siz sen nasıl herkesin içinde onları söylersin diye başlarız atıp tutmaya. Bu huyumuzu en çok ds Yöneticiler çok beğeniyorlardır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Çok iyi bildikleri birşey var ki, Trabzon kentini herşeyi üstünde gören bir kitle var ve onlar için Kötü olmak ve kötü oynamanın bir anlamı yok, Hatta paraların nerelere harcandığının bir anlamı yok. Onlar için iki tane Kahramanlık Şiiiri anlat, her kötü giden şeyi bir anda unuturlar ve her şey sütliman olur.

winner
30.11.2012, 15:21
"Bu Trabzonspor'u satılığa çıkarsan kimse almaz" ne amaçla söylenirse söylensin hoş değil.

Ayrıca eleştiri dozu aşılmış ve hatta eleştiri dışına çıkılmış bir cümle.Üslup berbat,ifade başka yerlere gitmiş.

Tv'ye çıkan adamın dilinin kemiği olacak,yoksa taktıracak,yapmıyorsa Tv'ye çıkmayacak,çıkıp bunu söylüyorsa da eleştiriyi hazemedecek...

Hadi eleştirdi diyelim o zaman yanılırsa özür dileyecek,işimi iyi yapamıyorum,ben bu işten anlamıyorum diyecek bırakacak....

Bir taraftar Trabzonspor yazarlarını beğenmese, "Trabzonspor yazarlarını en başta da Perekli'yi satılığa çıkarsan hiçbir gazete,tv almaz "dese Necmi Perekli için sorun olur mu olmaz mı?

Hüseyin Başoğlu
30.11.2012, 15:24
lazibere bu kadar zorlama kendini konusucam diye.....sen çarpıtıyorsun bir kere lafları....

trabzonsporu satsan kimse almaz demek ne demek ?? necmi perekliye edilen bir laf yok burd onun ettiği bir laftan dolayı hemen siz onu kastetmiştir bunu kastetmiştir ayağına gidiyorsunuz adam açıkve net bir şey söyledi trabzonsporu satılığa çıkarsan kimse almaz demek ne demek ??? kötü futboldan ötesine geçilmiş bir laf....

ıkınma sıkma bu kadar kendni yanlışı savunmak için....

zaferyıldız
30.11.2012, 15:24
Üslup yanlış ve çirkindi, söyledikleri ise teknik olarak doğruydu.

tam da bu işte ,durumu anlatan doğru ifade ...

adama bir kaç mail atın bundan sonra daha dikkatli olsun büyütcek bişey yok,elimizdeki malzeme bu

Harun_ayar_ts
30.11.2012, 15:25
böyle konusanları adam yerine koymayacaksın onlara en iyi cevap odur

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 15:26
Olayın vehametini anlatmak için, satsan para etmez gibi bir laf söylemesini siz neden farklı değerlendirip adama başka yaftalar yapıştırmaya müsade ediyorsunuz

Her şey normalmiş gibi Ziraat Türkiye kupasında ATV adına yorumculuk yapmasını en baştan doğru bulmuyorum. Maç esnâsında sürece dâir iki çift kelâm etmeyeceğini zâten tahmin ediyordum, etse bir daha yorumcu olarak çağırmazlar, bunu göze alamaz.

Söylediklerinin amacını aştığı sâdece benim değil bir çok taraftarın görüşü, buradan Necmi Perekli'ye ne yaftası çıkıyor onun adını sen koy, amacım yaftalamak değil.

Ayrıca 2009-2010 sezonunda takım tek kolu arkadan bağlanmış bir boksör gibi karşısındaki hormonlu rakibiyle boğuşurken Necmi Perekli'nin yaptığı eleştirileri de gâyet iyi hatırlıyorum.

Necmi Perekli bizim eski futbolcumuz gol kralımız, târimizde bir yeri var, onun için daha ileri gitmek istemiyorum. Söylediklerim yeter de artar bile.

lazibere
30.11.2012, 15:27
tabiki çok ağır yanlış anlamalara gelen bir usluptu ama yönetiminde bütün yaptığı hatalar şike süreci nedeniyle yanına kar kalıyor.....

buda bir gerçek şike haricinde de güzel yönetilmiyoruz bir şeyde diyemiyoruz temcit pilavı gibi hemen şikeye karşı durdu bizde arkasında duralım deniyor...

duralım duralımdanereye kadar duralım....

bu sene rezillik anlamında kırmadığımız rekor kalmadı.....

( videoton , bursaya ilk galibiyet, eskişehire ilk galibiyet, şahsiyetsiz futbol vs )

Sadri Şener ve Yönetimini hala başkanlık koltuğunda tutan tek şey, Şike sürecinin bitmemesidir. Bu süreci iyi yönettikleri için değil sakın haa, Onların bize sunacakları tek şey, Kupa bize gelecek, Söylemini habire ısıtmak ama maalesef, Ne hukukçular ile nede olaya yaklaşım tarafları ile, Ne kadar fransız olduklarını görüyoruz. O bakımdan kımse bana Şike sürecini iyi idare ediyorlar demesin. sadece hala başkanlar ve bu sorunun muhatabı onlar.

Bu Yönetiminm oyuyla o koltuğa oturan Tüpçü sayesinde bugun bu sıkıntıları çekiyoruz. Sen ne kadar keşke desteklemesydik desende durum bu

Şikecilerle beraber, Fotoğraflarda görülen Dönemim Başkan vekili, Başbakanla beraber seyahatlarde, Ve o adam bile Çıktı dedi ki, Bizim beceremediğimiz Demirören becerdi, Beni de kurtardı diye.. Konuşsun başkan hadi, Tayyip'in yanındakı adamlarıdan bir tanesine laf söylesin hadi..Göreyim onun şike ile mücadele etme dürüstlüğünü. Edemez

Takımı yabancılar mezarlığıan çevirmiş bir başkandan bahsediyoruz. Toplam yabancı sayımız 90 ve bunun 45 tanesi bunun döneminde ve 3 senede alındı ve Halı hazırda COLMAN haricinde, para edecek bir tane adamımız yok. Bu Bu başarı??

Elbette Şikeye sarılacak, Ona da sadece Tayyip müsade ettiği kadar

gabriel omar
30.11.2012, 15:28
Necmi Pereklinin o ifadesi sahadaki kalitesiz oyun ve oyunculara yönelmişti.O ifadeden faklı bir anlam çıkarmak için biraz zorlamak lazım.Sahada berbat bir oyuncu kitlesi var ,satılığa çıkarsan kimse almaz.Adamın kastettiği bana göre bu ve sonuna kadarda haklı.

Kemal Öztel
30.11.2012, 15:29
Necmi perekli ki adını trabzonspor tarihine yazdırmış ona bu sözler hiç yakışmadı bunu rıdvan dese kaç gün konuşurduk yani böyle bir yakıştırma akıl alacak şey değil !!!

Samet Türkmen
30.11.2012, 15:30
Değiştirin şu başlığı,saygısızlık yapmayın. Herkesin kendince bir görüşü vardır. Ayıp ! Yazıklar olsun ne demektir kardeşim ? Haksız mı sanki ? Sahada koşmayan, adeta otlayan futbolculara açacaksınız önce ''Yazıklar Olsun'' diye başlık.

Nasıl bir Şenol Güneş'e böyle bir başlığa izin vermiyorsak, Necmi Perekli'nin de Trabzonspor için yaptıklarına saygı duyma zorundayız.

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 15:31
Değiştirin şu başlığı,saygısızlık yapmayın. Herkesin kendince bir görüşü vardır. Ayıp ! Yazıklar olsun ne demektir kardeşim ? Haksız mı sanki ? Saha koşmayan, adeta oylayan futbolculara açacaksınız önce ''Yazıklar Olsun'' diye başlık.

Katılıyorum, başlık yakışıksız.

Oğuz ZEYTİN
30.11.2012, 15:33
Dün akşam maçı izlerken babam dedi ki: "Hani siz son yıllarda bir Barcelona tutturdunuz ya, Necmilerin olduğu Trabzonspor bu Barcelona'ya futbol dersi verirdi. O yüzden beğeni çıtası çok yüksek o dönem futbolcuların. Trabzonspor'a dünyanın en iyi futbolcusunu da getirsen beğenmezler. Çünkü o Necmiler, Ali Kemaller gerçekten çok iyiydiler. Efsaneydiler. Bir efsaneye, başkalarını kolay kolay beğendiremezsin. Ama eleştirilerini Şenol Güneş üzerinden yapması yanlış. Bu çocukları da anlamak lazım. Doğru, Trabzonspor güzel futbol oynamıyor. Ama şu ligde hangi takım Trabzonspor'dan çok daha iyi futbol oynuyor?"

Şimdi önce şunu belirteyim, babam Trabzonsporlu değil. O dışarıdan bakıyor, daha objektiftir. Futbol görüşüne saygı duymuşumdur. Ve O'nun gibi düşünüyorum. Hamdi'yi dinliyoruz, her şey berbat ona göre, tek güzel şey yok. Lemi desen, öyle. İskender Günen aynı. Serdar Bali... Diğerleri de az çok öyle. Sadece bugün değil, iki sene önce şampiyon olurken de yerden yere vuranlar yok muydu? O şampiyonluk çalınırken, tek kelime etmemiş, yeri göğü oynatmamış adamların EFSANELİĞİ de tartışmalıdır bana göre.

O yüzden kusura bakmasınlar; bir taraftar olarak benim için sadece "eski" futbolcularımızdır kendileri. Onu demiş bunu demiş, hiç umrumda değil. Zaten ne dediği pek anlaşılmıyordu televizyondan.

Miraç Atalay Çiftçi
30.11.2012, 15:41
Sen koskoca camia olarak maç yorumlayacak birini bile yerleştiremediysen medyaya, maç arasında dinazor belgeseline RTÜK kararıymış gibi mecbur kalırsın.

(Yorumları özgür iradesidir, duruşu ve konuşamamasıdır eleştiri konusu)

lazibere
30.11.2012, 15:43
Değiştirin şu başlığı,saygısızlık yapmayın. Herkesin kendince bir görüşü vardır. Ayıp ! Yazıklar olsun ne demektir kardeşim ? Haksız mı sanki ? Sahada koşmayan, adeta otlayan futbolculara açacaksınız önce ''Yazıklar Olsun'' diye başlık.

Nasıl bir Şenol Güneş'e böyle bir başlığa izin vermiyorsak, Necmi Perekli'nin de Trabzonspor için yaptıklarına saygı duyma zorundayız.

3 sayfa once yazdım hatta sırf millet görsün diye, Bende başlık açtım. Eleştiri yapan adam yazıklar olsun demek gerçekten aymazlıktır. haddini aşmaktır. Bu başlığı görüp de kapatmayan Forum yöneticilerinin niyeti nedir anlayamıyorum. Benım açtığım başlığa,İlgili başlıkta devam edin deyip banma bu başlığı bile adres gösterdiler.

farozlufatih61
30.11.2012, 15:49
Ha gayret biraz daha zorlayın kendinizi ŞİKECİ NECMİ PEREKLİ diyebilecekmisiniz bakalım

zarge
30.11.2012, 15:54
ya öyle demek istememiştir uzatmayalım..
dün dediklerinin çoğunun altına imzamı atarım..

o bizim Efsanemizdir, gol kralımızdır, kırmayalım büyüğümüzü...

veliogluozcan
30.11.2012, 16:06
Ayrıca Trabzonsporun hocası olan Şenol Güneş'e "şenol" diye hitap etmesi de hiç hoş değil sonuçta binlerce kişi o yayını izliyor, arkadaş ortamında muhabbet etmiyorsun.

pazarkapılı
30.11.2012, 16:12
elestiriye tahammülsüzlük üst noktalarda bu baslıkta....

farozlufatih61
30.11.2012, 16:13
[QUOTE=TekfurÇayır 61;1918807238]

Ayrıca 2009-2010 sezonunda takım tek kolu arkadan bağlanmış bir boksör gibi karşısındaki hormonlu rakibiyle boğuşurken Necmi Perekli'nin yaptığı eleştirileri de gâyet iyi hatırlıyorum.

Ne demişti o zamanlar bir yazsanda bizde bilsek .....

Birde şu tek kolu arkadan bağlanmış bir boksör gibi v.s v.s şeylere tenezzül etmesen ...

Şimdi benide şikeçi diye yaftalamadan önce neden tenezzül etme dedim....

İlk yarıyı 9 puan önde kapamışsın 1-2-3-4-5-6-7-8-9 puan......

2.yarıya başlıyorsun ilk maçı evinde oynuyorsun ve kime karşı averaj takımına karşı sonuç rezalet 2.maçı rakibine karşı oynuyorsun yine sonuç rezalet 3.maç evinde yine sonuç rezalet 5.maç yine evinde sonuç rezalet....

Kusura bakma sen böyle eline gelen fırsatı tepersen adamları cesaretlendirirsen şikede yapar hırsızlıkta yapar.....

Mert Pasa
30.11.2012, 16:24
Dün akşam maçı izlerken babam dedi ki: "Hani siz son yıllarda bir Barcelona tutturdunuz ya, Necmilerin olduğu Trabzonspor bu Barcelona'ya futbol dersi verirdi. O yüzden beğeni çıtası çok yüksek o dönem futbolcuların. Trabzonspor'a dünyanın en iyi futbolcusunu da getirsen beğenmezler. Çünkü o Necmiler, Ali Kemaller gerçekten çok iyiydiler. Efsaneydiler. Bir efsaneye, başkalarını kolay kolay beğendiremezsin. Ama eleştirilerini Şenol Güneş üzerinden yapması yanlış. Bu çocukları da anlamak lazım. Doğru, Trabzonspor güzel futbol oynamıyor. Ama şu ligde hangi takım Trabzonspor'dan çok daha iyi futbol oynuyor?"

Şimdi önce şunu belirteyim, babam Trabzonsporlu değil. O dışarıdan bakıyor, daha objektiftir. Futbol görüşüne saygı duymuşumdur. Ve O'nun gibi düşünüyorum. Hamdi'yi dinliyoruz, her şey berbat ona göre, tek güzel şey yok. Lemi desen, öyle. İskender Günen aynı. Serdar Bali... Diğerleri de az çok öyle. Sadece bugün değil, iki sene önce şampiyon olurken de yerden yere vuranlar yok muydu? O şampiyonluk çalınırken, tek kelime etmemiş, yeri göğü oynatmamış adamların EFSANELİĞİ de tartışmalıdır bana göre.

O yüzden kusura bakmasınlar; bir taraftar olarak benim için sadece "eski" futbolcularımızdır kendileri. Onu demiş bunu demiş, hiç umrumda değil. Zaten ne dediği pek anlaşılmıyordu televizyondan.

cok useniyordum beni bir dertten kurtardin renkdas cok sagol

okg_53
30.11.2012, 16:28
@lazibere

Yanlış konuşan birini savunabilirsin, o veya bu şekilde.

Ama senin savunduğun şey başlı başına yanlış.

Biz demedik ki neden takımı eleştiriyor, neden yerden yere vuruyor. Bunları yapanlar yüzlerce zaten ... Hepsini buraya yazsaydık ...

Bizim üzüldüğümüz nokta. Necmi Perekli gibi birinin Trabzonspor ruhunu 2 paralık etmesi (bilerek veya bilmeyerek) .

Bilmemneyi satsan kimse almaz diye, kenar mahalle ....suna söylesen ağır gelir. Bizim kızdığımız bu. Yaptığı hizmetler başımız üstüne, e çona cumaşkimi .

TekfurÇayır 61
30.11.2012, 16:30
[QUOTE=TekfurÇayır 61;1918807238]

Ne demişti o zamanlar bir yazsanda bizde bilsek .....

Birde şu tek kolu arkadan bağlanmış bir boksör gibi v.s v.s şeylere tenezzül etmesen ...

Şimdi benide şikeçi diye yaftalamadan önce neden tenezzül etme dedim....

İlk yarıyı 9 puan önde kapamışsın 1-2-3-4-5-6-7-8-9 puan......

2.yarıya başlıyorsun ilk maçı evinde oynuyorsun ve kime karşı averaj takımına karşı sonuç rezalet 2.maçı rakibine karşı oynuyorsun yine sonuç rezalet 3.maç evinde yine sonuç rezalet 5.maç yine evinde sonuç rezalet....

Kusura bakma sen böyle eline gelen fırsatı tepersen adamları cesaretlendirirsen şikede yapar hırsızlıkta yapar.....

O sezonun ikinci yarısını takip ettiysen Selçuk'taki düşüşü bilirsin. Tapeleri okuduysan Selçuk'taki düşüşün sebebini bilirsin. Bunları bilirsen bir kolu bağlanmış boksör benzetmesinin anlamını bilirsin.

Rakiplere verilen teşvikler, kendi rakiplerinden futbolcu ayarlamalar, yâni boks maçı gâyet eşit şartlar altında yapılmış! :)

Bir de burada kimi şikeci diye yaftaladım ki seni de yaftalayayım?

Ayrıca bizim puan kaybetmemiz şikecilerin şikesini nasıl haklı gösterir anlamak mümkün değil.

En iyisi bir süre daha forumdan uzak kalayım, iletişim kurmada, anlamakta zorlanıyorum.

Badaloğlu
30.11.2012, 16:54

Akşamki maçta yorumcu Necmi Perekli'miydi? Nedense o konuşma şaşırtmadı beni. Kendisine yakışanı yapmış :( Bunların derdi zaten hiçbir zaman Trabzonspor olmadı, olmayacakta. Ben varsam Trabzonspor var mantığı ile akşam ancak o kadar objektif!!! yorum yapılabilirdi, o da onu yaptı.

Kendisi kulüpte değilse hep böyle eleştirir, belden aşağıya vurur ama ne zamanki göreve gelir o zaman herşey kulüpte dört dörtlüktür :)

Ilelioglu
30.11.2012, 20:00
Bu Futbolculari kimse almaz, ne oynadiklari belli degil. Onunda bizim gibi cani yaniyor iste, abartilacak bir durum yok bana göre.

Futbolcular aldiklari paranin hakkini versinler..!

..

macka61
30.11.2012, 20:09
söylediklerinde doğruluk payı var ama söyleniş tarzı yanlış ve yakışıksız sadece kötü bir dönem geçiriyoruz bundan daha kö dönemlerimiz old 2001 senesiydi galiba 3 puan farkla ligde kaldığımız sezon ne denmeli o zaman zaten bizim ülkemizde top oynanmıyorki

Cafer KILIÇSOY
30.11.2012, 20:34
Sezon öncesi Gerede ormanlarında kabadayı kabadayı dolaşıp oksijen toplamadığı belli!!

Hazret kulübede olduğu zaman ki Trabzonspor'un halini de hatırlıyoruz biz, yemesin bizi. Takım 90 dakika mantalite icadı savunma yaptığı zaman idari menejer ben miydim?

Kapağı atamadı ya kulübe.. Gazetelerin köşeside kesmiyor üstadı(!)

O yüzden takılmayın söylediklerine.

Oruç
30.11.2012, 21:30
Her doğrunun her yerde söylenmeyeceğini bilecek yaş ve tecrübede sayın Perekli. Kulübü düşünüyorsa arkadaşı Şenol Güneş'le yüz yüze konuşabilir pekala. Bu tür bir duruma kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.

*

Dipnot: Şenol Güneş eleştirilmiyor söylemi artık inandırıcı değil. Adama söylenmeyen kalmadı.

Daha fazla bilgi için bkz; Şenol Güneş başlığı.

:)

metehan
01.12.2012, 00:16

Bunca olaydan sonra, halen daha konuya bu şekilde bakıyor olmanız ilginç. Yani hırsızın hiç mi suçu yok ? :)

gökçay61
01.12.2012, 00:21
bende hak verdim necmi perekliye. işin şakası bi yana şanlıurfa ya karşı bile ne yaptığını bilmeyen rastgele top oynayan bir takım vardı sahada. 90 dakika boyunca sahayı parselleyen dizilişi belli olan organize bir atak gerçekleştiren bir takım yoktu ya da ben göremedim. urfayı yeneceğimiz belliydi ancak urfayı iyi oynadığımızdan değil adımızın büyük olmasından dolayı yendik. bu takım milyon dolarlarla kurulmuş ama 5 kuruş bile etmeyen bir görüntü vermeye devam ediyor. umarım gençler birliğine karşı daha tertpli oynarız(ki zannetmiyorum) yoksa satılmışşehir gibi 3 atarlar bize..

Mert Oğuzlu61
01.12.2012, 00:30
nesini kınayacağım, güllük gülistanlık durum mu var ortada çıkmış çoğu taraftarın ortak görüşü olan şeyi dile getirmiş.

eleştiri olmayacak mı ? kim bu takımı bu hale getiriyorsa, bizleri üzüyorsa nasibini alsın bu eleştirilerden. belki birilerinin aklı başına gelirde takımı düzlüğe çıkarmak için gerçekten çaba sarfeder.

Erdal DİLEK
01.12.2012, 01:02
şikecilerin adamları kamera önünde kalamk için tuttukları şikecilerin lehine yorum yapıyorda bizim kendi adamımız neyin peşinde koşuyor anlamdım

Samet Türkmen
01.12.2012, 01:22
Sen ne yaptında eleştiriyorsun mantığıyla bakarsak takımı sadece Ahmet Suat Özyazıcı eleştirebilir. Hepimizin çenemizi kapaması gerekir. Trabzonsporlu olan herkes takımı için fikir beyan edebilir. Necmi Perekli'de bunu yapmış.

Yorumcu'dan kastınız sahadakini söyleyen adamsa spikerden başkasına zaten gerek yok. Hadi onuda geçelim ekranda sese bile gerek yok. Trabzonsporlu birisi ekranda ne demeliydi merak ediyorum. Elimizde olan eleştri konusunu bir kenara koyarsak geriye sadece maç anlatma seçeneği kalıyor.

Bera B.
01.12.2012, 01:34
Necmi Perekli efsaneymiş, çok ileri gitmeyelimmiş diyenlere bakıyoruz, Şenol GÜneş başlığında yerden yere vuranlar olarak oralarda görüyoruz. Bari dediklerinizle yaptıklarınızın uyuşmadığını bu kadar göz göre göre yapmayın.

Kimse kusura bakmasın, takımın ne durumda olduğunu biz de görüyoruz. Oraya çıkıyorsan doğru düzgün konuşacaksın, bir sövmediğin kalmış takıma. Hiç mi iyi bir şey yok şu takımda? Çalınan şampiyonlukla alakalı tek kelam etme anca geçir dur.

Büyük kanallara çıkıp da şike süreciyle alakalı hiç kelime sarf etmeyen birinin sözleri benim için yok hükmündedir. Maçası yemiyordur, sıkıyordur.

Takıma sallamak kolay tabi.

Geçiniz.

brushfield
01.12.2012, 01:45
Necmi Perekli bu kulüpten maaş aldığı sürece kulübün lehine, almadığı sürece de aleyhine konuşan bir insan. Bu sadece Necmi Perekliye özgü bir durum değil. Bunun gibi bir çok ''değer'' barındırıyor bu kulüp bünyesinde. Dönem dönem de sırf sussunlar diye kendilerine iş veriliyor kulüpte. Bu aralar sanırım maaş alamadığı bir döneme girdi eski gol kralımız. Maaşını aldımı susar...

Armağan Dere
01.12.2012, 02:38
Her doğrunun her yerde söylenmeyeceğini bilecek yaş ve tecrübede sayın Perekli. Kulübü düşünüyorsa arkadaşı Şenol Güneş'le yüz yüze konuşabilir pekala. Bu tür bir duruma kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.

*

Dipnot: Şenol Güneş eleştirilmiyor söylemi artık inandırıcı değil. Adama söylenmeyen kalmadı.

Ş.G'nin (bordomavi.net)'i burayı pek salladığını düşünmüyorum.Burda sadece eleştirenler ve ölümüne savunanlar var.
Belki Tv'den önemli kişilerin eleştirmesi ve burdaki bazı güruhların deyimiyle ''SALLAMASI''.
Belki Ş.G'de:''Ben ne yapıyorum ulan ne hale getirdik bu takımı vs'' etkisi uyandırarak kendine getirmek istemiş olabilir.
Ya da Perekli bunu söyledi diye neden günah keçisi ilan ediliyor onu anlamıyorum.
Doğruyu tak diye söylüyor adam bitti bu kadar basit

Süleyman Eruyar
01.12.2012, 09:01
Mac anindavduydugumda cok sinirlendim, Trabzonspor sayesinde bogazindan lokma gecenler haddini bilsin, terbiyesizlik yapmasin.

Travelair
01.12.2012, 09:19
Eskiler kabasına incesine pek bakmazlar. Diyeceklerini pat diye söylerler. Bir de şampiyon kadronun bir parçasıysan o halde böyle konuşmayı kendinde hak sayıyor olabilir. Bunu muhaliflikten yapıyor olabilir. Sevgisinden, sahiplenmesin yapıyor da olabilir. Fakat ulusal kanalda bu uslupla bunu söylemesi yanlıştır. O yüzden hoşgörüyü ön planda tutmak şart ama doğruyu yanlışı ısrarla anlatmak lazım

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2012, 09:57

*

Yerinde herhangi bir x şahsı olsa idi teneke bağlanıp kovulmuştu.
Bu takımı bugüne kadar Şenol Güneş hariç hiçbir teknik adam bu kadar uzun süre bu kadar kötü oynatıp bu kadar kötü sonucu üst üste almadı.

Ertan 51
01.12.2012, 10:27
Necmi Perekli efsaneymiş, çok ileri gitmeyelimmiş diyenlere bakıyoruz, Şenol GÜneş başlığında yerden yere vuranlar olarak oralarda görüyoruz. Bari dediklerinizle yaptıklarınızın uyuşmadığını bu kadar göz göre göre yapmayın.

Kimse kusura bakmasın, takımın ne durumda olduğunu biz de görüyoruz. Oraya çıkıyorsan doğru düzgün konuşacaksın, bir sövmediğin kalmış takıma. Hiç mi iyi bir şey yok şu takımda? Çalınan şampiyonlukla alakalı tek kelam etme anca geçir dur.

Büyük kanallara çıkıp da şike süreciyle alakalı hiç kelime sarf etmeyen birinin sözleri benim için yok hükmündedir. Maçası yemiyordur, sıkıyordur.

Geçiniz.
Olayın özeti bu işte,aslında başka söze de gerek yok ta konuşalım bakalım:)

zafer6161
01.12.2012, 10:49

aynı soruyu ben soruyorum,,kalede onur hariç hangisi 3 istanbul takımında oynar direk ilk 11 de oynar,,, ???

bence doğru söylemiş...

Bayundur Han
01.12.2012, 11:14
dogru soylemis. Yonetim karisik futbol karisik teknik kadro karisik. Satiliga cikarsan kimse almaz. Dogru demis.

fındıkoğlu
01.12.2012, 11:43
Allahaşkına bu adama şimdiye kadar ne yakışmışki bu yakışsın.... Forumda isminin anılmasını bile yadırgıyıyorum...:rolleyes:
Bu zevat ve bunun gibilerden kulübün acil olarak arınması lazım...;)

Fatih Öztürk
01.12.2012, 13:02
Allahaşkına bu adama şimdiye kadar ne yakışmışki bu yakışsın.... Forumda isminin anılmasını bile yadırgıyıyorum...:rolleyes:
Bu zevat ve bunun gibilerden kulübün acil olarak arınması lazım...;)

Kulübün efsane futbolcularından birisi.şampiyonluklar yaşatmış,gol kralı olmuş.ne yapsın seni omuzlarındamı taşısın.

Adem Erdoğan
01.12.2012, 13:10

Geçiniz.

bravo kardeşim.

Mellih
01.12.2012, 13:14
Bence orada anlatmak istediği şey yanlış anlaşılmış.. yanlış ithamda bulunduğundan kaynaklanıyor..

takımın futbol anlamında sempatisinin olmadığını söylemek istedi bence.. ki öyle

Vkgz
01.12.2012, 13:15
Şenol Güneş > Perekli * 100.000

Futbolculuk kariyeri hatrına kıskançlıklarına boyun eğilemez.

Rama61
01.12.2012, 13:55
Helal Necmi abi, doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar

Soner Albayrak
01.12.2012, 15:36
Eleştiri yaparak yıkıcı olmak kolaydır zor olan yapıcı olmak anlayana tabi..

Oruç
01.12.2012, 18:02
Ş.G'nin (bordomavi.net)'i burayı pek salladığını düşünmüyorum.Burda sadece eleştirenler ve ölümüne savunanlar var.
Belki Tv'den önemli kişilerin eleştirmesi ve burdaki bazı güruhların deyimiyle ''SALLAMASI''.
Belki Ş.G'de:''Ben ne yapıyorum ulan ne hale getirdik bu takımı vs'' etkisi uyandırarak kendine getirmek istemiş olabilir.
Ya da Perekli bunu söyledi diye neden günah keçisi ilan ediliyor onu anlamıyorum.
Doğruyu tak diye söylüyor adam bitti bu kadar basit

Konu senin deyiminle hocanın BMN'yi 'sallayıp sallamaması' değil. Kaldı ki BMN'nin durumunu burada anlatacak değilim. Bunca sene BMN'de yer almakla BMN'nin nasıl bir oluşum olduğunu anlamış olman lazımdı ya neyse...

*

Daha yazdığımı bile anlamamışsın alıntı yapıp cevap veriyorsun. Madem o kadar dobra biri Necmi Perekli, şike sürecinden bu yana 'doğruyu tak diye söyleme' tavrını da gösterseydi fena mı olurdu ?

Kime ne anlatıyoruz ki.

İlker Yazıcıoğlu
01.12.2012, 18:15
Yazılanları okuyorum da hala Necmi Perekli2ye olan tepkilerin Trabzonspor'u eleştirdiği için yapıldığını düşünenler var.
İnanamıyorum.
Burada bir yerlerimizi yırtıyoruz medyada Trabzonspor camiasının desteği yok,konuşanı yok,edeni yok diye.Ayda yılda biri çıkar bir çuval inciri berbat eder.
Eleştirmek ayrı bir şey.Eleştirecek tabi.Takımın ve de Şenol hocanın teknik anlamdaki tercihlerinin zaten eleştirilmeyecek bir yanı yok da bu intikam alırcasına itin g.tüne sokmanın ne anlamı var?
Bunu yerel kanalda söyle,ne bileyim Karadeniz gazetesindeki köşende yaz.Ne yaparsan yap ama zaten kuyumuzu kazan,düşse de bir tekme de biz atsak diyen bir ulusal medya var ve de sen o ulusal medyanın bir yayın organında takıma etmediğin hakaret kalmıyor.Ayıptır,bunun savunulacak hiç bir yanı yok.
Her futbol oynayan yorum yapmak zorunda mı?Düzgün cümle kuramayan Hamdi'ye bile tahammül edemezsek bir de Necmi Perekli vursun bize.
Eleştir,beğenme tamam ama Trabzonspor'u satsan kimse almaz deme.O kadar tukaka etmenin gereği yok.
Yazık olmuş.Yakıştıramadım.

Tolga
01.12.2012, 18:43

Geçiniz.

Yazılanları okuyorum da hala Necmi Perekli2ye olan tepkilerin Trabzonspor'u eleştirdiği için yapıldığını düşünenler var.
İnanamıyorum.
Burada bir yerlerimizi yırtıyoruz medyada Trabzonspor camiasının desteği yok,konuşanı yok,edeni yok diye.Ayda yılda biri çıkar bir çuval inciri berbat eder.
Eleştirmek ayrı bir şey.Eleştirecek tabi.Takımın ve de Şenol hocanın teknik anlamdaki tercihlerinin zaten eleştirilmeyecek bir yanı yok da bu intikam alırcasına itin g.tüne sokmanın ne anlamı var?
Bunu yerel kanalda söyle,ne bileyim Karadeniz gazetesindeki köşende yaz.Ne yaparsan yap ama zaten kuyumuzu kazan,düşse de bir tekme de biz atsak diyen bir ulusal medya var ve de sen o ulusal medyanın bir yayın organında takıma etmediğin hakaret kalmıyor.Ayıptır,bunun savunulacak hiç bir yanı yok.
Her futbol oynayan yorum yapmak zorunda mı?Düzgün cümle kuramayan Hamdi'ye bile tahammül edemezsek bir de Necmi Perekli vursun bize.
Eleştir,beğenme tamam ama Trabzonspor'u satsan kimse almaz deme.O kadar tukaka etmenin gereği yok.
Yazık olmuş.Yakıştıramadım.

Olayın genel özeti bu 2 yorum.Forumda paralı askerlerin kol gezdiğini düşünüyorum şu 1-2 aydır var olanlarında görevlerini icraa ettiğini.

aynı soruyu ben soruyorum,,kalede onur hariç hangisi 3 istanbul takımında oynar direk ilk 11 de oynar,,, ???

bence doğru söylemiş...

Zafer abi sende kıyaslamayı İstanbul takımlarına göre belirliyorsan müsaadenle Akhisar formamı alıp sokakta şampiyon naraları atmaya başladım ben :D

Tayfun Aydın
01.12.2012, 23:37
Kral çıplak diyen birisi çıktı hem de kendi efsanelerimizden birisi ama yok Şenol Güneş eleştirilemez. Takımı bu hale getiren kim olursa olsun daha bile fazlasını hak eder.

Yalan mı şu takımdan Onur hariç kim alınır

TekfurÇayır 61
01.12.2012, 23:51
Kral çıplak diyen birisi çıktı hem de kendi efsanelerimizden birisi ama yok Şenol Güneş eleştirilemez. Takımı bu hale getiren kim olursa olsun daha bile fazlasını hak eder.

Haklısın, olur da beni bir maçımızı yorumlamam için dâvet ederlerse yayın esnâsında "palavra bir takımımız var" diyeceğim.

Fatih
01.12.2012, 23:53
Bence yakıştı...

Yaşar
01.12.2012, 23:59
Bjk Ofsspor'a ve Ankaragücü'ne karşı uzun süre yenik oynadı, şikeciler pendik karşısında zorlandılar ama yorumcularından hiç bir şekilde bu kadar ağır eleştiriler gelmedi.

Bera B.
02.12.2012, 00:20

Kral çıplak dedi diyemeyiz. Kralın derisini bile yüzdü adam.

İlker Yazıcıoğlu
02.12.2012, 00:22
Hala olaya eleştiri olarak yaklaşılıyor.Delireceğim.Niye böyle bir taraftar profilimiz var anlamıyorum.....

hodlu
02.12.2012, 00:41
Son yılların en kötü takımını izliyoruz. Her kimin parmağı varsa parmakları kırılsın. Necmi Perekli de anlatmak istediğini mübalağa yaparak söylemiş.Hani haksız diyemeyiz. Ama yanılmıyorsam 1-2 yıl önce manajer kendisiydi. Transferler de onun da payı var...

OnurKul
02.12.2012, 23:29
Necmi maç boyunca zırvaladı. Bir kuyruk acısı olabilir. Trabzonsporlu bir adam takımına bu kadar yüklenmez. Yapıcı bir eleştiri olmamasını geçtim, hakaret etmesi canımı sıktı.

Kağan Selim
02.12.2012, 23:36

"Bu Trabzonsporu satılığa çıkarsanız kimse almaz.

sendemi necmi??? yazık...

Faik Yılmaz
03.12.2012, 08:35
Biz böyle suni gündemlerle uğraşmaya devam edelim....

Onur Kıvrakın sözleşmesinde de 7 milyon euroya serbest kalır maddesi koymuşlar haberiniz varmı ?

Onuda mı Necmi Perekli yapmış acaba ?