PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1461 Trabzon Sorunu ve Çözüm Önerileri

Faik Yılmaz
29.11.2012, 10:11
1461 Trabzon Sorunu ve Çözüm Önerileri.

Dün 1461 Trabzon Adanaspor’u yenerek ligdeki istikrarlı yükselişinin yanında kupada da iddialı olduğunu gösterdi. Bir yanda gururla izlediğimiz diğer yandan da Sadri Şener’in açıklamaları nedeniyle endişeyle beklediğimiz bir takım oldu 1461.

Yıllardır spor dünyasının içinde olan tecrübeli bir isim Sadri Şener. 1461’i kurarken neler düşündü bilemiyoruz. Ancak şike sürecinden bu kadar etkilenen bir ismin şike yapılmasa dahi o anlama gelebilecek bir yaklaşımdan uzak durması gerekirdi daha en başından. Belki de bu kadar başarılı olabileceğini düşünmüyordu.

Neyse olan oldu artık gelinen noktada geçmişe bakıp feryad etmenin anlamı yok. Süreci klubümüze en az zarar verecek şekilde nasıl yönetiriz onun hesabını yapmamız gerekir . Bunun için 3 öneri düşünülebilir :

1.Öneri : Avrupada Barcelona II, Dortmund II diye örnekleri çokça var. Bunun için gerkli mevzuat değişiklikleri yapılabilir. Kupada eşleşmemeleri , eşleşirse kutranın yenilenmesi gibi düzenlemeler yapılabilir. Ligde ise “şampiyon olsa dahi üst tura çıkamaz” şeklinde bir madde konulur böyle karşılaşmaları baştan engellenmiş olur. Ancak Federasyonun bize bakış açısını hepimizbiliyoruz. Bu nedenle mantıklı dahi olsa uygulamaya zor geçirebileceğimiz bir adım olur.

2.Öneri : Takımın başka bir klübe devri. Burada arkadaşlarda bu öneriyi sunmuşlardı. Ancak bölgedeki herhangi bir klübe devredildiğinde ( örneğin Akçaabat Sebat ) diğer klüpler “bizim ne eksiğimiz var. Bunlar bizim tarafı sevmiyorlar “ gibi yaklaşımlar içine girebilirler. Ondan dolayı bu yaklaşımı pek tasvip etmiyorum…. Birleştirici olalım derken ayrıştırıcı oluz gibime geliyor…

3.Öneri : En çok fayda alabileceğimiz metodun bu olduğunu düşünüyorum. Öncelikle 1461’de isim yapabilecek 7-8 isimle A takım uzun vadeli sözleşme imzalar. Direkt oynatabileceklerini takımda saklar diğerlerini Çaykur Rize gibi iddialı takımlara kiralar. 1461 in isim hakkını da güzel bir fiyata satar. Bu parayla da altyapıya yeni bir soluk kazandırabilir. …Bu sayede Takımdaki yabancı sayısınıda azaltabiliriz 3-5 ne verirlerse satıp gelir kazandırırız takımı Beşiktaş gibide gençleştirebiliriz…Hemde en az 4-5 yıllık kadromuz garanti altına alınır…..

Evet arkadaşlar yukarda yazdıklarım sadece önerilerim. Yeniden tartışılır ,eklemeler yapılır yanlışları da düzeltilir. Önemli olan süreçten en az zararla çıkmak çıkabilmek… Bu anlamda bu meseleyi “testi kırılmadan “ halledelim derim ben…

Mollasalihoğlu
29.11.2012, 10:13
1461'in bir şahsa devri söz konusu olabilir, mesela Özkan Sümer, benim aklıma bu geliyordu ama Trabzonspor ile karşılaşma durumlarında yine laf söz olur.

Faik Yılmaz
29.11.2012, 10:16
1461'in bir şahsa devri söz konusu olabilir, mesela Özkan Sümer, benim aklıma bu geliyordu ama Trabzonspor ile karşılaşma durumlarında yine laf söz olur.

Trabzonsporla ilgili herhangi bir şahsa ya da klübe devredildiğinde illaki spekülasyonlar olacaktır...

Bizle gönül bağı dışında hiç bir ilgisi olmamasına rağmen ( Trabzonspor olarak diyorum yoksa Sebatta bizim) ligdeki maçlardan önce nelerin konuşulduğunu hepimiz biliyoruz...

berabere kalıp şampiyonluk yolunda 2 puan bırakmıştık ama İstanbul medyası hala en ufak bir fırsatı bile değerlendirmek istemişti yine de isteyecektir...

onların eline bu fırsatı vermemeliyiz diye düşünüyorum...

Mollasalihoğlu
29.11.2012, 10:30
Elden çıkarmaya da gönül razı değil..

Hamza Milet
29.11.2012, 10:42
Trabzonlu iş adamlari alsa olmazmi? Agaoglu can síkíntísíndan hergün baska araba aliyor ..

maxim
29.11.2012, 10:46
Bence en mantıklısı ve karlısı; pilot olarak kalması ve kupada eşleşmesine engel getirilmesi, lige de şampiyon olsa bile alınmaması.

Peki ya finalde karşılaşırsak kupada? :D

Faik Yılmaz
29.11.2012, 10:47
Bence en mantıklısı ve karlısı; pilot olarak kalması ve kupada eşleşmesine engel getirilmesi, lige de şampiyon olsa bile alınmaması.

Finale kadar çıkarsa zaten helal olsun onlara maça dahi çıkmayız kupa otomatikmen onlara kalsın.... :)

winner
29.11.2012, 10:47
bursaspor ozan ipek için 1461'den Gökhan Aslan ve Yusuf Erdoğan'ı istemiş...

Bizim yönetimin ve teknik ekibin bu oyunculardan haberi var mı mesela A takım için takip ediyorlar mı acaba?

İşte bu sorunun cevabı "sanmam"olduğu için 1461 ve benzeri pilot takım girişimleri suya düşüyor.

Üstelik burada neredeyse pilot takımı A takım ile yarıştıracağız,lige çıkma hesapları,Türkiye Kupası filan...

peker61
29.11.2012, 10:50
Akçaabatspor isminde devam edemezmi hem Akçaabatade bir renk katar ..

Adem Erdoğan
29.11.2012, 10:57
1461 Trabzon hiçbir şekilde isim değişikliğine gitmemeli. Trabzonspor bünyesinden çıkartılmamalı.

Bu takım süper lige çıkarsa kimyası bozulacaktır. Süper lige çıkmasın misyonu her ne ise aynı şekilde devam etsin.

Kupada da gidebildiği yere kadar gitmeli.

maçkali616161
29.11.2012, 11:02
Bence 1461 Trabzonsporu taraftar satın almalı ve satın alan taraftarların seçeceği yönetim kurulu ve başkan ile yönetilmeli.Fakat herkese aynı oranda hisse dağıtılmalı ve bir kişinin birden fazla hisse almasına izin verilmemeli.Bu sayede demokratik bir yönetim olabilir.

Bunun için bir şirket kurulabilir.Fakat bu işte camiada herkesin sevgi saygı ve güvenini kazanmış birilerinin ön ayak olması gerekiyor.

Gurpas
29.11.2012, 11:04
Bütün futbolcular kiralık olmak kaydıyla başka birine satılabilir

ilhan
29.11.2012, 12:15
Ben açıkcası 1461'i sorun olarak görmüyorum. Sorun olacak bir tarafı yok. Tamamen revize bir takım ve tek amacı Trabzonspor'a futbolcu üretmek. Bunun dışında hiçbir ekstrem iş yapması gerekmiyor. Barcelona B gibi ligin demirbaşlarından olmaları lazım. Orta sıralara mücadele etsinler yeterlidir. Bunun dışında süper lige çıkmasını gerektirecek bir durum yok. Sonuçta kuruluş amaçları belli.
*
Kesinlikle "satılmamalıdır".

Taner Uykuçeken
29.11.2012, 12:24
Bende 1461 Trabzon sorunu diye bir sorunumuz olduğuna inanmıyorum
Tff nin Trabzonspor kininden dolayı 1461 le uğraştığı doğru
belki başkanda para getirecek bir konuma ulaştığı için kulüp satma peşinde olabilir
iki kulüp aynı statüde aynı ligte oynayamazmış, oynamasın
1461 in kuruluş amacı belli
Süper lige yükselmesin oynasın sürekli 1. ligte
Türkiye kupasınada katılmasın tamam bütün mesele çözüldü

NOT: Dünyada pilot takımı olan sadece biz değiliz Bakınız; Barcelona B, Real Madrid B, İspanya 1. liginde oynuyor karışanı edenide yok

Faik Yılmaz
29.11.2012, 12:37
Şöyle bir şey de düşünülebilir...

Her sene gelecek vadeden oyunculardan ( sercan, jebrin, abdulah vb) 3-4 tanesi sürekli A takıma kazandırılır....

takım üst sıralara oynayamaz bu şekilde hem takıma oyuncu kazandırılır hem de üst lige çıkamayacağı için sorun da olmaz....

KAUNAS
29.11.2012, 12:39
erciyes - kayserispor ne olacak peki.1461den surekli dem vuran sikeci tff, erciyesspor lige cikarsa ne yapacak?

ahamitokutan
29.11.2012, 12:46
takım 1. lige çıkmadığı sürece sıkıntı nerede.Bazı maçlara yedeklerle çıkılır kazanılmaz olur biter

Gurpas
29.11.2012, 12:51
Kupada olası bir eşleşme durumu varmı bu durumda ne olur bilgisi olan varmı?

Mert Pasa
29.11.2012, 12:58
Bu takimin Trabzonspora oyuncu yetistirme yaninda bir diger fonksiyonu da PTT 1.lig gibi gelecegin yildizlarinin yattigi havuzu daha yakindan taniyabilmek,butun takimlarin bize gelip kendilerini tanitircasina maclara cikmasi parayla satin alinabilecek bir ozellik degil,oyuzden bence 1.secenek uzerinde israrci ve takipci olmak,netice alinana kadar da hukukcularin da katilimiyla olasi riskleri gecici idare edecek formul arayisina girmek dogru yol haritasi olur.

Ayrica A2 liginde bu iki takim birbiriyle oynuyor,bu ligde mevzuat diye bir sey gecerli degil mi peki?

Mert Pasa
29.11.2012, 13:00

Her sene gelecek vadeden oyunculardan ( sercan, jebrin, abdulah vb) 3-4 tanesi sürekli A takıma kazandırılır....

takım üst sıralara oynayamaz bu şekilde hem takıma oyuncu kazandırılır hem de üst lige çıkamayacağı için sorun da olmaz....

Zaten kurulus asamasinda akillardaki formul buydu,ve bunca PTT 1.ligde orta siralarda yer alabilecek bir 1461 ile mumkun olabilirdi.O yuzden su ana kadar hersey en ideal sekilde ilerledi,ama ne olduysa son sonem de cikti ortaya olasi sikintilar

Adem Köse
29.11.2012, 13:14
Oyuncuların birkısmını A takımına çıkartmak bir kısmını da kiralık olarak olarak göndermek fikrine kesinlikle karşıyım... A takıma çıkanlar maç oynamayacakları için yetenekleri kaybolacak , kiralık olarak gönderileceklerinde maç oynayacaklarının garantisi yok... Mesela Barış Memiş i ancak 1461 tekrar kazanabilir.

BURAYA DA YAZIYORUM... BU MİSYONUN DEVAM EDERSE , 1461 TRABZONSPOR SAYESİNDE 2015-2016 YILLARINDAN SONRA BU LİGE ÇOK PİS DAMGA VURURUZ.

Adem Köse
29.11.2012, 13:17

Sadece A takıma çıkartmak değil , ortasıra takım topçusu olabilecek oyuncular TSL de ki takımlara satıladabilir.

Ahmet Faruk
29.11.2012, 13:17
Akçaabatspor isminde devam edemezmi hem Akçaabatade bir renk katar ..

Niye Akçaabat diye devam ediyor :)
Yomra diye devam etsin, bir de Yomra denesin şansını :)

lazibere
29.11.2012, 13:21
Kupada bu akşam eleneceğimiz için karşılaşma riskimiz kalmayacak. Ayrıca 1461 Trabzon Süper Lige çıkamaz o kapasitede değil. Bu konuda burada kapanır.

Emirhan Makul
29.11.2012, 13:23
1461'i çok seviyorum ve çok üzülüyorum çünkü bir eşya gibi satılacak, satılmazsa bile kesin bu kadro bu ekip küstürülecek dağıtılacak, böyle bir başarıları varken bile sadri şener ve yöneticiler tarafından "hepsi artist bunlardan hiç bir şey olmaz" manasına gelen sözlerle taciz edildiler.

Bu yönetimimiz asla yapmaz fakat keşke ufku açık çılgın bir başkan gelse de tüm Trabzonspor'da ki futbolcuları satsa yerine tüm 1461'i koysa. 1461 ise başka gençlerle her şeye yeniden başlasa. Tabi böyle bir şey olmaz, eğer olsaydı o efsane kadro tekrar kurulabilirdi.

Boşuna öneriler yazmanın manası yok bir mal gibi satılacak bu çocuklar bu emekler.

ilhan
29.11.2012, 13:42
Satıldığını düşünsenize; tamamen kendi imkan ve paralarınızla bir takım oluşturuyorsunuz sırf futbolcu üretmek için. Daha sonra o kulübü satıp parayla oradan futbolcu alıyorsunuz.

Tahir61
29.11.2012, 14:07
Bence 1461 Trabzonsporu taraftar satın almalı ve satın alan taraftarların seçeceği yönetim kurulu ve başkan ile yönetilmeli.Fakat herkese aynı oranda hisse dağıtılmalı ve bir kişinin birden fazla hisse almasına izin verilmemeli.Bu sayede demokratik bir yönetim olabilir.

Bunun için bir şirket kurulabilir.Fakat bu işte camiada herkesin sevgi saygı ve güvenini kazanmış birilerinin ön ayak olması gerekiyor.

ilginç ve güzel bir fikir

Sefa Murat Dokuz
29.11.2012, 14:11
Oyuncular kiralik olmasi kaydiyla ve gelecek para cok iyi ise 2.ligden baska bir takim satin alinip 1461 Trabzon yapilmasi kaydi ile ancak kabul edilebilir. Ancak bu da projenin temel amacindan Trabzonspor'a oyuncu yetistirmek mantigindan sapar. Buyut sat buyut sat gibi birsey olur. Finansal olarak kar ettirsede amac olarak dogru hizmeti yapmaz o paralar ile yanlis transferler yapip yine zarar ederiz. SATILMAMALI.

Tahir61
29.11.2012, 14:34
ortada kanunla şike yaptığı tescillenmiş bir takım dururken ve suçu ispatlanmış kişiler hala futbolun içindeyken tff nin 1461 i şike yapabilir diye kupadan atması....

bence satmayalım tff 1461 i kupadan atsn son zamanlarda kaybettiğiiz haklılığımızı tekrar geri kazanırız taraftar, kamuoyu da biraz uyanır bence

unutturmaya çalıştıkları pisliklerinin tekrar gündeme taşırıız

Misina
29.11.2012, 14:56
1461 i şuanki mevcut başkanı olan Suat Şen'e devretsinler.Kağıt üzerinde TS bünyesinden ayrıldığında bir sorun kalmıyor.Bunu aylardır bas bas söylüyorum eğer 1461'in yaşamasını isteseler bu tespiti benden önce yapıp uygulayabilirlerdi ancak görüyorum ki amaç 1461'in varlığını sürdürüp TS'ye oyuncu yetiştirmesinden çok iyi bir paraya satılıp sıcak para ihtiyacının karşılanması.

cem1990
29.11.2012, 15:06
Sadece A takıma değil
Futbolcular pekala diğer takımlara da satılabilir.Elinizde iyi bir kaleciniz var fakat A takımdakinlerde sağlam,güzel bir fiyata anadoludan herhangi bir takıma satılabilir.
1461 kupada gideceği yere kadar gitmeli,gerekli olan oyuncular A takıma çıkaralım yaşı geçmiş olan oyuncularda anadolu klüplerine yollanabilir.

İlker Gazioğlu
29.11.2012, 16:13
Bir çok konuda yönetimi desteklesem de 146 konusunda ki tavırlarını çok yanlış buluyorum. Federasyon'un sıkıştırmalarına, 1461'i satmadan bir çözüm yolu bulunabilir. Ayrıca şuan iki takım aynı ligde bile değil, neden bu acele anlamıyorum.

Alt yapıdan gelen oyuncuların Trabzonspor'a geçiş öncesi harika bir deneyim yaşayacakları bir kulübü sırf para için satmak bu takıma ihanettir. Diğer yandan sorun para ise 1461 zamanla para kazanan bir kulüpte olabilir. 1461 'de oynayan her oyuncuda Trabzonspor'da oynayacak veya o kapasite de olacak diye bir kural yok. Bu oyuncular 1.ligde veya süper ligde başka takımlar tarafından da transfer edilmek istenecekdir.

1461'in bir ilçe takımına devri ise mümkün değil, hangisine devredecekler,Ve bu ilçe takımlarına kulüp emanet edilir mi. Koca Sebat ne hale geldi. Bugüne kadar bir tane oyuncu yetiştirmeyen ama hep gözü Trabzonspor alt yapısında olan ilçe takımları azalarak bitsinler. Eskiden ne kadar takımımız varsa hepsi ile gurur duyardım ama artık bir katkıları yok Trabzon futboluna, bari köstek olmasınlar.

Gökhan Koç
29.11.2012, 17:05
1461 Trabzon, süperlige çıkabilecek kadar kendini geliştirebiliyor fakat Trabzonspor'a 1 tane topçu yetiştiremiyor.

Bence satma mevzuundan önce bunu değerlendirmemiz gerekir. Çünkü onu satıp başka bir takım için aynı yapıyı kuruyor olsak bile bu sorunu çözmüş olmayacağız

Ertan1982
29.11.2012, 17:17
en kolay yol hukuki baglari kopartmak.Basada Akilli bir Trabzonsporlu Basakan getirirsek problem olmaz.Ha bunu yapmasakta bana göre problem yoktu.FIFA vs. sikeye karismiyorsa bu isi hic karismaz.En fazla cikarsalar baglari kopar der.Ama bunu da sike federasyonu cözebilir degisiklik yapar 1461 cikmaya hak kazansa bile cikamaz der olur biter.Ama tüp kafanin akli calismaz.Para ile nasil g***** olur hergün gösteriyor.

Bera B.
29.11.2012, 17:23
1461 Trabzon Sorunu'ndan sonrasını okumadım.

Taner Gündoğdu
29.11.2012, 17:33
misyonu Trabzonspor'a futbolcu yetiştirmek olan bir takımın süper lige çıkmaması yada kupaya katılmaması büyük bir problem yada kayıp değil. sıkıntı bunu bu zamana kadar düşünmeyip 1461'i kupaya dahil eden tff ve Trabzonspor yönetiminde!

tarsus
29.11.2012, 17:48
Trabzonspor yonetiminde yer almamis,almayan genc dinamik ve idealist yoneticiler bulunarak takimi yeni yonetim kadrosuyla desteklemeliyiz

farozlufatih61
29.11.2012, 18:25
Bence şuan gözde oyunculardan gökhan yusuf eren abdullah gibi oyuncuları süper lig ve ptt birinci ligde kiralık olarak kullanıp takımın gücünü minimize edip mevzuat değişikliği yaparak alt liglerde pilot takım olarak kullanabiliriz

M.S.SOFU
29.11.2012, 18:43

Finale kadar çıkarsa zaten helal olsun onlara maça dahi çıkmayız kupa otomatikmen onlara kalsın.... :)

maxime katılıyorum
biz taraftar olarak bu takımın satılmasına karşı durmalıyız

faik abiyede katılıyorum
eğer uşaklar finale çıkarsa bizimkiler maça çıkmasın
zaten çıksalarda yenebilecekleri şüpheli ama trabzonspor as takımı yenerse laf söz olur
gerek yok

Berat Akçay
29.11.2012, 18:47
Ben anlamıyorum Kartalspor gibi neden yapamıyoruz ? Adamlar lider herkes bu sene cıktılar derken hep son haftalarda puan kaybedip çıkmıyorlardı .

Kupada da sıkıntı olacaksa ilk turda elenir .Satmak ne fayda sağlayacak bize . Elimizde böyle bir fırsat var gençleri oynatmak için ama hep zoru seçiyoruz

Tolga
29.11.2012, 19:18
Kartalspor gibi yapacaksak niye Şike Davası'nda hakkımızı arıyoruz :)

Bud Spencer
29.11.2012, 19:21
bence: ayni yolda ilerlememiz gerekiyor AMA 1461 sampiyon dahi olsa süper lige cikmayi red etsin ayrica kupayada katilmasin

hedef ayni: Trabzonsporumuza oyuncu yetistirmek...fazlasi gerekmez

Berat Akçay
29.11.2012, 19:21
Tamam biraz saçma oldu ama daha küçükleri oynatıp olmaz mı ? Gökhan , Göksu gibileri A takıma alıp gençleri serpiştirsek aralara

macka61
29.11.2012, 19:23
akçaabat sebat spora devretsinler hemde köklü kulübümüz o kötü sıkıntılarından kurtulur

Ilelioglu
29.11.2012, 19:55
1.Öneri : Avrupada Barcelona II, Dortmund II diye örnekleri çokça var. Bunun için gerkli mevzuat değişiklikleri yapılabilir. Kupada eşleşmemeleri , eşleşirse kutranın yenilenmesi gibi düzenlemeler yapılabilir. Ligde ise “şampiyon olsa dahi üst tura çıkamaz” şeklinde bir madde konulur böyle karşılaşmaları baştan engellenmiş olur. Ancak Federasyonun bize bakış açısını hepimizbiliyoruz. Bu nedenle mantıklı dahi olsa uygulamaya zor geçirebileceğimiz bir adım olur.

Bence en mantiklisi bu...TFF'nin kurallarina aykirilik yoksa kabul etmek zorunda bence. Olmadi bu konuyuda UEFA'ya tasimak lazim, örnekler belli Barcelona 2, Dortmund 2...

..

Faik Yılmaz
30.11.2012, 08:28
Bir kaç arkadaş direkt olarak başlığı görünce 1461 ' in sorun olduğunu algılamış...

1461 i tabiki bir sorun olarak görmüyorum. Ama şike sürecinden sonra her türlü açığımızı yakalamak isteyeceklerini de düşünüyorum. Bu anlamda kanunen bize herhangi bir şekilde yansıması olsun istemiyorum...

bu yüzden bu başlığın ismini birazda isteyerek seçtim provakatif olsun dedim zaten amacınada ulaştı çeşitli fikirlerin harmanlanmasından gördük bunu...

veliogluozcan
30.11.2012, 16:00
Bu takımın oluşturulma sebebi amacı unutulmamalıdır. benim şahsi fikrim 1. öneride anlatıldığı üzere süper lige çıkma hakkı elde etse bile bu hakkından feragat edip 1. ligde devam etmesidir, Türkiye kupasında 2 takımında devam etmesiyle bir sorun oluşuyor ama oda aşılamayacak bir sorun değil bunun üzerine gidilmeli diye düşünüyorum.

Fatih Özkan
30.11.2012, 16:04
Satılmasına kesinlikle karşıyım!

Hüseyin Başoğlu
30.11.2012, 16:06
ortada 1461 sorunu felan yok....sorunu çıkaran bizleriz....

bu takım niçin kuruldu ?? Trabzonspora oyuncu yetiştirmek için....

bir kere bu durum bu cocuklara adam akıllı anlatılmadı bilmem kacıncı ligde sampiyon olunca hepsi kendini ispanyada sampiyon oldular felan sandılar herhalde....yönetimin sınırları belirlememesi büyük bir yanlıştı bence...

sonra taraftar bu cocukları sımarttı bu cocuklardan bir beklenti içine girildi hemen....tabi daha önce böyle bir şey görmediğimiz için...hemen konusulmaya baslandı superlige cıkılsa nolucak o şu bu die hem futbolcuları beklentiye soktular hemde bu cocuklara hedef koyuldu taraftarlar tarafından buda bizim yanlışımız....

bence en doğrusu bu cocukları bilmemek tanımamak scout değilsen bu cocukları izleme arkadaş bu adamlar hata yapıcak hatalarını anlıcak kendilerini geliştiricekler geliştirmeliler olması gereken bu ...

peki olan ne eren 2 hareket yapınca aptalca şutlar çekince bravo eren şak şak şak şak bravo ....

böyle olursa hem belkide tarihimizdeki en büyük alt yapı projesi heba olucak hemde o cocuklar.....

Mert Pasa
30.11.2012, 16:07
Tekrar sorayim A2 liginde Trabzonspor-1461 Trabzon maci oynaniyor,ayni kurallar bu lig icin gecerli degilmiydi

pazarkapılı
30.11.2012, 16:15
trabzonspor klubunun projesizlikle olusturdugu proje....planlama,yapılanma,hedef belirsiz....geciniz....

ardasa61
30.11.2012, 16:20
1461 "türkiye kupasına katılmıyorum" deme hakkına sahip değil mi? üst lige zaten istemediği sürece şampiyon olsa bile çıkmama şansı var.

konu bu şekilde rahatça kapanır, kimse de bir şey diyemez. ama başkan paranın kokusunu aldı, satmak için diretecek.

(son olarak, gökhan alsan'ı bursa alırsa bu projeyi direk atalım bir kenara.)

Hüseyin Başoğlu
30.11.2012, 16:24
1461 "türkiye kupasına katılmıyorum" deme hakkına sahip değil mi? üst lige zaten istemediği sürece şampiyon olsa bile çıkmama şansı var.

konu bu şekilde rahatça kapanır, kimse de bir şey diyemez. ama başkan paranın kokusunu aldı, satmak için diretecek.

(son olarak, gökhan alsan'ı bursa alırsa bu projeyi direk atalım bir kenara.)

yanlış hatırlıyorda olabilirim m.reşit akçay bir maçtan sonra kupada ilerlemek istemiyoruz ama oyuncular çok istiyorlar çok heyecanlanıyorlar dedi yanlısta duymus olabilirim.....projenin vehameti bu noktada işte futbolculara göre iş yapıyoruz şımartıyoruz iyice.....oysaki dediğin gibi sorun basit kupayada katılmıyorum der üst ligede çıkmıyorum arkadasım der bu sorun burda kapanır....

Metin Ural
30.11.2012, 16:39
1. öneri bana en mantıklısı gibi geldi. türkiye kupası'na katılmazlar seneye, o sorun da çözülür. bu sene için de geçici bir çözüm bulunur.

Burçak
30.11.2012, 17:03
her işimiz bi tuhaf.
Türkiyenin imrenerek baktığı farkımızı ortaya koyan , şampiyonlar liginde öücadele eden bayan futbol takımımızda saçma sapan nedenlerden dolayı kapatıldı.
keza Ts Club mağazalarımızda açılıp kapatılıyor..
Şimdi sıra verimli olabilecek 1461 de galiba..

Yaşar
30.11.2012, 17:11
Ne 1461 satılsın, ne de isteyerek kupadan elensin.
Gidebildiği yere kadar gitsin, bakalım ne kadar erkek bir Federasyon var karşımızda.

TSezgin61
30.11.2012, 17:34
dünyada örnekleri var... TRABZONSPOR II sonucta. fazla irdelemeye gerek yok.

türkiye kupasindada denildigi gibi Trabzonspora düstügü anda kura iptal edilir tekrar cekilir. süper lige cikmasina veya satilmasina gerek yok.

not: 1461in basarisinin devamini istiyorsak, yil sonunda en az 3 futbolcunun Trabzonspora alinmasi gerekiyor.

yoksa hicbir futbolcuyu oraya gitmeye veya orda kalmaya motive edemezsiniz.

Hüseyin Başoğlu
30.11.2012, 17:39
Ne 1461 satılsın, ne de isteyerek kupadan elensin.
Gidebildiği yere kadar gitsin, bakalım ne kadar erkek bir Federasyon var karşımızda.

ankaraspora yapılanı direk bize yaparlar o zaman mecbur kalırız 1461 i satmaya yada dağıtmaya don kişotluğa gerek yok ....

Hatice Aslan
30.11.2012, 18:30
Bu tartışmanın çıkmasının sebebi yine bu taraftar.. Rahat tepti dimi hepimizi? Durup dururken bunları gündeme getirttik. Yok arkadaş ya..

Ugur Kurucelik
30.11.2012, 19:43
Bence yönetimin yaptığı en iyi iş bu 1461 projesi. Herkesin bildiği gibi 1461 in görevi bize futbolcu yetiştirmek. Birinci lige çıkmasada olur, kupaya felan gerek yok katılmasın olsun bitsin.

Bu forumda sürekli Trabzonspor istanbula taşınsın diyenler var, buna kesinlikle karşıyım fakat 1461 istanbula taşınması işimize yarar.

İstanbul kulüplerinin alt yapısında kaç tane yetenekli trabzon kökenli oyuncu var . Bunlar mecburen ıstanbul takımlarında oynuyorlar. 1461 istanbulda olsa, alt yapımız şimdikinden çok daha iyi olur.

1461 seyirci ortalaması trabzonda en fazla 2000-3000 arasında olur. Istanbulda bu rakam en az 6000-7000 bulur bence. Gelirimiz artar. Hem istanbuldaki taraftarlarımız için de iyi olur.

Hüseyin Başoğlu
30.11.2012, 19:47
Bence yönetimin yaptığı en iyi iş bu 1461 projesi. Herkesin bildiği gibi 1461 in görevi bize futbolcu yetiştirmek. Birinci lige çıkmasada olur, kupaya felan gerek yok katılmasın olsun bitsin.

Bu forumda sürekli Trabzonspor istanbula taşınsın diyenler var, buna kesinlikle karşıyım fakat 1461 istanbula taşınması işimize yarar.

İstanbul kulüplerinin alt yapısında kaç tane yetenekli trabzon kökenli oyuncu var . Bunlar mecburen ıstanbul takımlarında oynuyorlar. 1461 istanbulda olsa, alt yapımız şimdikinden çok daha iyi olur.

1461 seyirci ortalaması trabzonda en fazla 2000-3000 arasında olur. Istanbulda bu rakam en az 6000-7000 bulur bence. Gelirimiz artar. Hem istanbuldaki taraftarlarımız için de iyi olur.

inanmıyorum gelir düşünüyorsun ya bu mu dur vizyon ?? sen bu oyuncuları gider izlersen destek verirsen üstüne birde istanbula taşırsan nolucak sence bir tahmin etmeye çalıssana ??

Ilelioglu
30.11.2012, 19:50
şikenin serbest oldugu biryerde 1461 ile mac yapmamiz neden sorun oluyor..?

TFF ilk önce bunun cevabini versin...

..

oğ 61 efsanesi
30.11.2012, 19:56
not: 1461in basarisinin devamini istiyorsak, yil sonunda en az 3 futbolcunun Trabzonspora alinmasi gerekiyor.

Ben de aynen böyle düşünüyorum.Tabi 3 futbolcu da her sene A takımdan oraya gönderilmeli.

Ugur Kurucelik
30.11.2012, 21:40
inanmıyorum gelir düşünüyorsun ya bu mu dur vizyon ?? sen bu oyuncuları gider izlersen destek verirsen üstüne birde istanbula taşırsan nolucak sence bir tahmin etmeye çalıssana ??

Ne olacakmış?

Hüseyin Başoğlu
01.12.2012, 10:08
Ne olacakmış?

bak arkadaşım bir kere bu futbolcuları 8000-9000 kişi izlerse bu futbolcular taraftara oynamaya baslıcaktır trabzonspor a gitmek için bu 1.

2.si bu futbolcuları istanbulda yasattıktan sonra trabzona getirmek daha ayrı bir sorun olur...

3.bu takım istanbula gelirse taraftar bölünür 1461 ile trabzonspor daha fazla kıyas edilmeye baslar durum dahada beter olur ...

ve dahada bir çok sorun baş gösterir...

Travelair
01.12.2012, 10:17
dünyada örnekleri var... TRABZONSPOR II sonucta. fazla irdelemeye gerek yok.

türkiye kupasindada denildigi gibi Trabzonspora düstügü anda kura iptal edilir tekrar cekilir. süper lige cikmasina veya satilmasina gerek yok.

Ya o 3 futbolcuyu Bursaspor'a verip karşılığında ordan futbolcu alıyorsak?

ESER
01.12.2012, 10:24
bak arkadaşım bir kere bu futbolcuları 8000-9000 kişi izlerse bu futbolcular taraftara oynamaya baslıcaktır trabzonspor a gitmek için bu 1.

2.si bu futbolcuları istanbulda yasattıktan sonra trabzona getirmek daha ayrı bir sorun olur...

3.bu takım istanbula gelirse taraftar bölünür 1461 ile trabzonspor daha fazla kıyas edilmeye baslar durum dahada beter olur ...

ve dahada bir çok sorun baş gösterir...

Trabzonspor istanbula tasinirsa nasil olur diye tartisiliyor yillardir. bunun hakkinda fikir edinmis oluruz,

sen tuttugun takimin sendeki yerini biliyorsan milletin kiyaslamasinin bir onemi de olmaz. kaldiki kiyaslayacaklari takimlarin ikisi de bizim

Hüseyin Başoğlu
01.12.2012, 10:29
Trabzonspor istanbula tasinirsa nasil olur diye tartisiliyor yillardir. bunun hakkinda fikir edinmis oluruz,

sen tuttugun takimin sendeki yerini biliyorsan milletin kiyaslamasinin bir onemi de olmaz. kaldiki kiyaslayacaklari takimlarin ikisi de bizim

öyle mi ? sen hiç yorumları okumuyorsun herhalde....daha şimdi bile trabzon kötü oynasın 1461 bunları yener,1461 daha ruhlu oynuyor ben onları izliyorum sadece vs.vs. lafları ediliyor dostum .....birde bu durum sadece taraftar psikolojisi ile alakalı değil genç futbolcusun kendini geliştirmen gerekiyor hata yapman gerekiyorki hatalarından ders çıkartabil....sonra sahaya bir çıkıyorsun 10 bin kişi seni izliyor seni destekliyor birden ego fırlaması olur o oyuncu taraftara oynamaya baslar daha iyi bir takıma gitmek için hatta ve hatta hem futbolcu hem taraftar bir süreden sonra 1461 in süper lige çıkmasını ister felan çok karışır olaylar adım gibi eminim buna....

serdar
01.12.2012, 10:32
Herhangi bir sorun yok. Tamamen TFF nin bize karsi kinlerinden dolayi olusan bir tartisma. 1461 süperlige cikmaz ve Kupaya katilmaz. Sorun nerde?

ESER
01.12.2012, 10:54
öyle mi ? sen hiç yorumları okumuyorsun herhalde....daha şimdi bile trabzon kötü oynasın 1461 bunları yener,1461 daha ruhlu oynuyor ben onları izliyorum sadece vs.vs. lafları ediliyor dostum .....birde bu durum sadece taraftar psikolojisi ile alakalı değil genç futbolcusun kendini geliştirmen gerekiyor hata yapman gerekiyorki hatalarından ders çıkartabil....sonra sahaya bir çıkıyorsun 10 bin kişi seni izliyor seni destekliyor birden ego fırlaması olur o oyuncu taraftara oynamaya baslar daha iyi bir takıma gitmek için hatta ve hatta hem futbolcu hem taraftar bir süreden sonra 1461 in süper lige çıkmasını ister felan çok karışır olaylar adım gibi eminim buna....

oyle,, yorumlari da okuyorum. adam izlemekten keyif alir izler, destekler, yanlis olan nedir?Akcaabat superlige ciktiginda taraftar sayimiz mi azaldi.yada Ordulu taraftarlarimiz Trabzonsporu mu birakti sehirlerinin takimi lige cikinca? bu takimi oyle yada boyle satacaklar,bari istanbuldan bu kulube sahip cikacak bir Trabzonsporluya satsinlar da su istanbula tasinma fikrinin ne derece saglikli, ne derece gerekli yada olmasi durumda getirisi yada gotusu oluru gormek icin iyi bir firsat olur.

cyberentalpi
01.12.2012, 12:14
Gecmiste Bursaspor birinci lige cikamadi bu sekilde.

1461 iyi bir proje gercektende. ama bize burdan yıldız oyuncu gerek. 1461 ise yıldız oyuncudan cok iyi bir takım. yani su an bizde oynayacak oyuncu en fazla zeki kalitesinde olur.

figirm
02.12.2012, 09:50
takım 1. lige çıkmadığı sürece sıkıntı nerede.Bazı maçlara yedeklerle çıkılır kazanılmaz olur biter
Bu da bir tür şike sayılır,senin yedek çıktığın maçta alamadığın puanlar,bir başkasını ligde bırakabilir ya da şampiyon yapabilir.Ne satılmalı,ne de bu tür çözümlere gidilmeli.Şampiyon olmak,istesen de kolay değil. Herşeyi akışına bırakalım.3-4 oyuncusunu satarlarsa ya da biz el koyarsak bu sefer de pilot takım olma özelliği zayıflar.İlk yarı sonunda duruma bakıp,en umut veren oyuncusunu Trabzona kiralamak gibi basit çözümler yeterli.Bekle ve gör politikası uygulamak lazım,takım çok da zayıflatılmamalı.Şampiyon olurlarsa ki çok ihtimal vermiyorum,o zaman daha net çözümler düşünülebilir.

Ilelioglu
14.12.2012, 13:39
http://www.haber61.net/1461-trabzona-talip-var-133056h.htm

1461 Trabzon'a talip var!

Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği (TSGİAD) 1461 Trabzon’a talip olduklarını ve resmi başvuruyu yaptıklarını belirtti. Son zamanlarda satılacağı yönünde haberler çıkan 1461 Trabzon’a talip olduklarını belirten açıklamayı TSGİAD Başkan Yardımcısı Cemil Genç yaptı.

ÜÇLÜ BİR ZİRVE GERÇEKLEŞTİ

Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği adına açıklama yapan TSGİAD Başkan Yardımcısı Cemil Genç, 1461 Trabzon için Nevzat Şakar ile görüştüklerini kaydetti. MNG Kargo’ya satılması gündemde olan 1461 Trabzon için üç hafta önce TSGİAD Başkanı Emre Aksoy, TSGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kahraman’dan oluşan bir heyetle Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar’ı ziyaret ettiklerini söyleyen Cemil Genç: “Gönlümüz bir Trabzon takımının Trabzon’da kalmasından yanadır. Bu sebeple 1461 Trabzon’a talibiz” dedi.

Başkanımız Emre Aksoy ve Adem Kahraman’dan oluşan bir heyetle Asbaşkan Nevzat Şakar, 1461 Trabzon Başkanı Suat Şen ve emin Kahraman ile beraber üçlü bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Cemil Genç: “Nevzat Şakar’ın takımın satılmasına karşı olduğunu ancak Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in satışa sıcak bakmasından dolayı 1461 Trabzon’u satmak durumunda olduklarını” belirtti. Hala 1461 Trabzon’a talip olduklarını söyleyen Genç; ‘başvuru ve talebimizle ilgili henüz gelen resmi bir yazı yok. İşi resmiyete dökmelerini bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

TRABZONSPOR’U VE 1461 TRABZON’U YÖNETEBİLECEK GÜÇTEYİZ

Cemil Genç açıklamalarında ‘1461 Trabzon’un sahip olmadığını ve TSGİAD olarak 1461 Trabzon’u yönetecek güçte ve kabiliyette olduklarını, buna özel bütçe ayırdıklarını’ vurguladı.

Trabzonspor ile ilgili açıklamalarda da bulunan TSGİAD Başkan Yardımcısı Cemil Genç: “Sadri Şener bıraktığında Trabzonspor başkanlığına talip olacaklarını”,Trabzonspor’un geçtiğimiz hafta cumartesi günü gerçekleşen Mali Genel Kurulu’na katıldıklarını, Genç Sadri Şener’in genel kurulda sarf ettiği ‘Başkanlığı bıraksam da şike davasının peşini bırakmayacağım sözünü hatırlatarak Sadri Şener’in bu davasında yanında olduklarını söyledi. Trabzonspor’un Trabzon için önemli bir değer olduğunu belirtti. Genç, açıklamalarının devamında “ TSGİAD olarak Sadri Şener’den sonra bu değeri yönetmeye de talibiz. Trabzonspor ve 1461 Trabzon için tüm çalışmalarımızı yapmaktayız. Bütçemizi de ona göre ayırdık. İkisi de bizim için çok önemli değerler” dedi.

Ilelioglu
14.12.2012, 13:44
Basligin adi bence degistirilmeli, mesaj cok net olmali.

1461 Trabzon SATILMAMALI...!

Hatta Ankette düzenlenbilir, cogunluk böyle düsünüyordur bence.

Cünkü satilmasi demek bize rakip olmasi demek? Kurulurken ki amac bu muydu peki? Hayir...1461 bize karsi bile kullanabilirler ileride. Hatta bircok cirkin iddaa ortaya atilir. 1461'den aldigimiz her oyuncu tartisma konusu olur. Düsmanlar bu firsati cok iyi degerlendiriler.

Kaldi Ankaragücü-Ankaraspor örnegide varken ve TFF'de bize düsmanken, bu hataya düsmemeliyiz.

Ya kapatiriz yada Süper Lige cikmasi engellenir ve Trabzonspor himayesi altinda kalmaya devam eder.

Ikinci secenek en iyi cözüm bana göre, olmadi actigimiz gibi kapatiriz.

..

Faik Yılmaz
14.12.2012, 13:47
Evet Bmn Yönetimi 1461 in akıbeti konusunda bir anket düzenlese ne güzel olurdu....

-Mesela satılsın
-başka bir klübe devredilsin...
-mevcut yapısıyla devam etsin gibi....

Mehmet Fatih Yavuz
14.12.2012, 13:49
Kedi olalı bi fare tuttular, şimdi bi çuval inciri berbat etme peşindeler.

Güya 1461 Trabzon süper lige çıksın diye imiş bu tantana.

Niye çıkacak yahu süper lige? Sebep ne? Senede 2 tane topçu verse sana şu ettiğin saçma sapan masraftan kurtulursun.
Kaç tane karavana transfer var son 2 senede? Yapılan toplam transferin %70 i. Ederi en az 50 milyon eurodur topçulara verilenler ile birlikte.

Yazık değil mi yahu? senede 3-5 milyon lira harcıyorsun diye süper lige çıkarma bahanesi ile şu takımı satmaya yeltenmek deliliktir başka birşey değil.

Takım Ptt liginde kalıp sürekli Trabzonspor'a oyuncu sağlamalıdır. Başka çözümü olmaz bu işin.

Ilelioglu
14.12.2012, 13:50
Evet Bmn Yönetimi 1461 in akıbeti konusunda bir anket düzenlese ne güzel olurdu....

-Mesela satılsın
-başka bir klübe devredilsin...
-mevcut yapısıyla devam etsin gibi....

Mecut yapisiyla devam etsin net bir mesaj icermiyor. Oraya "Satilmasin vede Süper Lige cikmasin" secenegi daha iyi olur.

- Satilsin
- Satilmasi sart ise kapatilsin
- Satilmasin vede Süper Lige cikmasin

Böyle daha mantikli gibi.

..

Adem Erdoğan
14.12.2012, 13:57
Bu takım süper lige çıkarsa birkaç sene içinde kaybolup gidecek.

Meydan 08
14.12.2012, 14:20
bu takımın 1.ligde devam etmesi en yararlı en faydalı iş olacaktır umarım yönetim bu konuda hata yapmaz yoksa çok büyük bir nimeti kaybederiz

maxim
14.12.2012, 14:36
Allah aşkına burada 1 tane adam var mı, 1461 süper lige çıkma hakkı elde ederse çıkması gerekir, o yüzden gereken yapılmalı, satılmalı diyen???

Hangi akla hizmet birisi bunu savunur ki?

only ts
14.12.2012, 14:42
bu satma işine oldum olası uyuz olmuşumdur. neden satılsın kardeşim. neden süper lige çıksın. yani bize 6 puan verecek başkada bir işe yaramıyacak. sonsuza kadar bir alt ligde dursun hem ordada varlıgımız hissedilsin hemde bize futbolcu kaynağı oluştursun. ama süper lige çıkarsa belli hedefleri olan bir takım haline gelecek ve bir zaman sonra zengin bir işadamı çıkıp ben bu takımı almak istiyorum diyecek. sonra Trabzonspora rakip olacak. kapı kapıyı açar beyler. mantıklı düşünün lütfen. bu takımın yeri bir alt ligtir.....

DNA-TS
14.12.2012, 17:33
neden böyle tartışmaların içine giriyorlar anlamış değilim.
kulübün kuruluş amacı sana adam yetiştirmek ara takım olmak 2-3 maç iyi gitti diye süper lige çıkacağanı varsayarak satalım elden çıkaralım demek abesle iştigal. trabzonun 2. bir takıma ihtiyacı varmı süper ligde? bence yok ,ki akçaabat örneğide var önünde. bu takımı amaçları doğrultusunda işletin arkadaş satma işlerini geçin.her sezon sana bir adam katsa kardır gene.

Hüseyin Başoğlu
14.12.2012, 17:34
ortada bir sorun yok ya rahat olun 1461 şimdi kupa sevdasına ligde patır patır dökülmeye başlar

Furkan Özdem
14.12.2012, 17:41
Aslında takım kuruluş amacına hizmet etmeye devam etse ortada hiçbir sorun yok. İlla süper lige çıkmak zorunda mı? hayır. 1.lig Trabzonspor'a oyuncu yetiştirmeye uygun bir lig mi? evet. Daha ne?

Yiğit Gayretli
14.12.2012, 17:43
Takım satılsa sanki şaibe, şike laflarının önüne geçilebilecek.

Sebat ligdeyken neler söylendiğini hala hatırlıyorum...

Yunus Emre SEYHAN
14.12.2012, 17:56
Süper Ligde 1461 ve Trabzonspor'un ateşli rekabete girmesini hayal ediyorum, güzel olurdu ama Trabzon, geçmişte görüldüğü gibi süper ligde 2 takımı kaldıramaz

Ogün'
14.12.2012, 18:00
bence ortada bir sorun yok sorun yaratmaya çalışanlar var daha doğrusu bu işi nasıl paraya çevirebilirim düşüncesinde olan yöneticilerimiz var.1461 in amacı belli Trabzonspor'a futbolcu yetiştirmek şampiyon olur süperlige çıkmaz bu kadar basit ama Türkiye kupasında sorun teşkil ettiği de bir gerçek

Yiğit Gayretli
14.12.2012, 18:11
1461'in satışıyla belki kısa vadede 30-40 milyon lira civarı bir gelir edilecek kabul.

Bana sorarsanız uzun vadede transfer harcamalarından kotarılacak gelir bu nakit girişinin sağlayacağı likitide imkanından daha değerli.

Hüdai Pervaneli
14.12.2012, 18:13
Yillardir fenev nasil diger Kardes Külüblerine Para aktariyorsa Bizde öyle yapariz Oyunu kuralina göre oynariz

Mehmet SELEN
14.12.2012, 18:27

En mantıklısı da bu ence.İstanbula taşınması ve organik bağını koparılması.Organik bağını yasal olarak koparmak münkün zaten.Ama gönülden koparmadan devam edilebilir hemde çok yararlı olur.

Burçak
14.12.2012, 21:12
http://www.61saat.com/haber/1461-trabzon-trabzonda-kavga-ortami-yaratti-31663.html

alper*
14.12.2012, 21:38
Hiçbir surette elden çıkarılmamalıdır. Açık ve net. Üstelik 1461 ne zaman sorun oldu anlamadım. Demek hiçbir başarı cezasız kalmaz lafı doğru :)

Enes Ünal Kaya
14.12.2012, 21:39
İstanbula Taşınsın : )

İstanbuldaki Seyirci iLe Birlikte Süper Lig'i Göğüsler

Hüseyin Başoğlu
14.12.2012, 22:32
İstanbula Taşınsın : )

İstanbuldaki Seyirci iLe Birlikte Süper Lig'i Göğüsler

istanbula getirip orda yaşattığın futbolcuyu bir daha geri trabzona nasıl getiriceksin ???

M.S.SOFU
14.12.2012, 22:41
1461 trabzon bir sorun değil gurur duyulacak bir müessesedir
başlığın değiştirilmesini talep ediyorum

bangkook_61
14.12.2012, 22:42
1461, Trabzonspor'un altyapısı olmayı kabul eden birine satılsa yani tıpkı şuan ki durum gibi Trabzonspor'un kadroda düşünmediği gençleri, ya da ilerisi için yatırım yapılan yabancı genç futbolculara oynatmayı kendine görev bilse, eğer bu gençler başarılı olursa SÜper Ligde de kendilerini gösterme fırsatı yakalasa daha iyi olmaz mı ?

Yani tanıdık biri kulübü alsın ve süper lige çıksa dahi şu anki politikadan vazgeçmeden genç oyuncuları oynatan bir kulüp olsun. Düşerse de tekrar PTT 1.lige düşer herhangi kayıp olmaz.

ibrahim
14.12.2012, 22:45
Tek çözüm yönetime baskı yapıp as futbolcuları Trabzonspora aldırmak. Çıkmalarının önünü otomatikman kesmiş oluruz. Nasıl? :):)

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

tarsus
14.12.2012, 22:46
1461 trabzonspora oyuncu yetistirmeye ve turkiye kupasinda her sene finale yurumeye devam etmelidir.illaki satilacak ise trabzon halkinin bir araya geldigi cok ortakli bir yapiya devredilmeli

TSezgin61
14.12.2012, 23:55
ele avuca sigmiyormus, böyle bir basari beklememisler.... arkadas bu nasil bir planlama anlayisidir, proje anlayisidir.

bir proje gelistirmissin "Trabzonspora futbolcu yetistirecek" demissin. yillarca bu yüzden dünyanin elestirisini almissin, laf isitmissin.

projen resmen zirveye oturdu, simdi sen onu kendi ellerinle berbat etme pesindesin...

Niye satilsin? niye devredilsin?

arkadas bank asyanin en önemli takimlarindan biri olmus takimin. 2-3 tane al iste takimina her sezon. doldur takimini yerli genclerle. bagla Trabzon amatör takimlarini 1461e, ordan futbolculari topla. bastan nasil düsündüysen simdi kralini yaparsin iste, hemde kimse laf etmez sana... niye bozuyorsun be Adam, niye???

anlam veremiyorum ya, kafayi yiyecem. tarihimizde belkide en profesyönel projedir kulüp bünyesinde, hemde yillardir eksik olan altyapi konusunda...

1461 satilirsa, süper lige cikarsa onur gitmis gibi üzülürüm... oda ayri bir mevzu daha basimiz ordanda agiracak...

kisaca, düsman yapar bunlari yeminle...

jacobersoy
15.12.2012, 00:01
satılmamalı , 1.ligde durup bize oyuncu yetiştirmeli.Aldığımız genç oyuncuları burda yetiştirebiliriz geleceği de düşünmeliyiz . Satılmasına izin vermeyelim

Fatih
15.12.2012, 00:03
Sezon sonu gelmeden şampiyon ilan ettik 1461'i.

CEMEFKER
15.12.2012, 00:08
Takımın super lige çıkması takımın birkaç sene içerisinde tutunamaması halinde tekrar eski yerine geri dönmesini ortaya çıkarır ki bu durumda takımın dağılmasına neden olur.

Takımın başkasına satılması halinde bizden biri dahi alacak olursa geleceğin ne getireceği belli olmaz, başka ellerin eline geçerse herşey olur.

Bana göre en mantıklı şey takımın kuruluş amacı olan yeni gençlerin takımda sürekli bulundurulması , sürekli revizyon, yeni yüzler, sirkülasyonun olması, 17-25 arasında olan kişilerin takımda sürekli olarak bulundurulması ve göze girenlerin A takıma yükselmesi.

Olay budur.

CEMEFKER
15.12.2012, 00:14
....ayrıca bu takımın yaşaması için yeni yüzlerin sürekli takıma getirilmesi, bulunması lazım. 2 seneden fazla takımda kalacak adamın ( super lige çıkamama gibi bir durumu takımın olduğu müdetçe motivasyonu da kalmayacaktır. ) takıma bir faydası olmayacaktır. Anadolu bir yandan, gurbetçi gençler, bunun yanında Afrikalı ( Jebrin , Ofebo gibi ) gibi gençlerin hedef olarak takıma kazandırılması lazım.

A.Ali Karanis
15.12.2012, 00:16
Satılmamalı ve üst lige çıkmamalı.

Trabzonspor'a kazandırmak istediğimiz genç futbolcuların tecrübe kazanması için 1461'in PTT 1. lig'de devam etmesi bence daha mantıklı.
PTT 1. Lig'de gösterdiği performansla mevcut kadrodan 4-5 tane Trabzonspor'a gelebilecek futbolcu var,bunlarin Trabzonspor'da ezilmesindense 1461 Trabzon'da tecrübe kazanıp kendini göstermesi daha mantıklı olur.

Ucuza mal ettiğimiz ve gelecek vaat eden genç futbolcuların da tecrübe kazanması için sürekli PTT 1. Lig'de mücadele eden bir takıma sahip olmamız gerek bence,ki bu da elimizde olan bir imkan.Neden harcamayı düşünelim ki?

Travelair
15.12.2012, 10:57
1461'in kurulma amacı PTT liginde olması ve bize futbolcu yetiştirmesi idi. Çıktı bu lige, şimdi satılsın isteniyor. Niye? Ne münasebet?

Çünkü Trabzon'da bazılarının iştahı kabardı. Para da verilmeyecekmiş, devredilecekmiş de onlar da başına geçip Trabzon futboluna hizmet edeceklermiş. Hizmet ettikleriniz ne oldu?

1461 zaten şu anda en güzel şekilde hizmet ediyor

Bu kulüp bu statüsünü korumalı. Şampiyon olursa da çıkmasın, hedefi o değil

isyan6161
15.12.2012, 13:22
trabzonspora oyuncu yetıstırmek varken yenıden ts ruhunu ortaya cıkarcak olusumun onune neden gecılır neden satılır, bu proje bırden bıre darduman edılır..baskan bıkere sampıyonluğu sattın sımdıde sana trabzonsporun geleceğı 1461 i sattırmayacağız sıkıysa satın..

Uğurtan
15.12.2012, 14:30
Şöyle olsun böyle olsun demek ne derece doğru?

Bu kulüp kurulurken misyon belirlenmedi mi?

Başarılı olduktan sonra mı misyon biçeceğiz veya vazgeçeceğiz?

Hani plan, program, vizyon?

Boşuna dememişler bizim için orada sabır yoktur bir plan proje en fazla 2 yıl geçerli olur diye!

Bu kulübün misyonu kurulurken belirlendi.

Bir sorun veya sıkıntı yok. Sıkıntı olarak görenler dün bu kulüp gereksiz kapatın diyenler!

PTT 1. Lig'de sürekli orta sıralara oynayacak bazen başarılı olup 1. bitirse de çıkmayacak.

Tek amacı sporcu yetiştirmektir.

Sürekli mevzuyu ısıtıp ısıtıp getirmenin de manası yok karşımıza.

Bunun örnekleri sadece Barça,Real değil. Villarreal'e kadar Avrupa'da bir çok kulübün var rezerv takımları.

Villarreal küme düştü geçen sene B takımı da otomatikman bir alt kümeye döndü.

Aynı ligde oynayamayacaklarından ötürü. Mantık basit.

Futbol da basit. Zorlaştıranlar aynı kişiler.

Anıl C
15.12.2012, 15:26
Oncelikle Trabzonspor'un takim hiyerarsisi demismeli.
Trabzonspordan sonra 1461 ikinci basamak olup A2 olsun, alt yas gruplari olsun hepsi 1461 bunyesinde olmali.
Bunun yanisira ulkenin 7 bolgesinin belirli sehirlerinde 1461'e bagli futbol akademileri acilip buralarda gelecek vaaden oyunculari Trabzon'da kurulmasi gereken Trabzon Spor Kolejinde yatili sekilde kalmasi saglanmalidir.
Bunun bir sonraki adimi ise Turki cumhuriyetlerdeki ve diger ulkelerdeki gelecek vaadeden oyunculari bu okulda kalacak sekilde Trabzonda egitmektir.

Ilelioglu
15.12.2012, 15:31
Is icten gecmeden, net bir mesaj icermeli bu Baslik. Onun icin tekrar etmekte fayda var, anket düzenlenip Basligin ismini anketin sonucuna göre degistirelim.

Yönetici arkadaslar göreve lütfen.

..

M.S.SOFU
15.12.2012, 19:44
en son başkan çıkıp satmıyorum süper ligede çıkarmıyorum bu takımı deyip kesip atmalı
bu belirsizlik bize zarar verir

alper*
15.12.2012, 19:49
ele avuca sigmiyormus, böyle bir basari beklememisler.... arkadas bu nasil bir planlama anlayisidir, proje anlayisidir.

bir proje gelistirmissin "Trabzonspora futbolcu yetistirecek" demissin. yillarca bu yüzden dünyanin elestirisini almissin, laf isitmissin.

projen resmen zirveye oturdu, simdi sen onu kendi ellerinle berbat etme pesindesin...

Niye satilsin? niye devredilsin?

arkadas bank asyanin en önemli takimlarindan biri olmus takimin. 2-3 tane al iste takimina her sezon. doldur takimini yerli genclerle. bagla Trabzon amatör takimlarini 1461e, ordan futbolculari topla. bastan nasil düsündüysen simdi kralini yaparsin iste, hemde kimse laf etmez sana... niye bozuyorsun be Adam, niye???

anlam veremiyorum ya, kafayi yiyecem. tarihimizde belkide en profesyönel projedir kulüp bünyesinde, hemde yillardir eksik olan altyapi konusunda...

1461 satilirsa, süper lige cikarsa onur gitmis gibi üzülürüm... oda ayri bir mevzu daha basimiz ordanda agiracak...

kisaca, düsman yapar bunlari yeminle...
Hislerime tercüman olmuş arkadaşımız :)

sifuni
15.12.2012, 19:52
1461 su hali ile Trabzonspora en yüksek katki verecek potansiyelde bu durum neden degistirilmek istenir ki ?

Travelair
15.12.2012, 20:26
Bu kulübe çok para harcandı. Belki 20 milyon TL belki daha fazla. Şimdi ne deniyor? Efendim Tff istemiyor, şampiyon olsa vıdıvıdı, rakipler dedikodu eder bıdıbıdı bunu biz devredelim. Yok ya? Nasıl devredilecekmiş dünya harcama var? Çakıl taşımıydı verilenler? Kimin malı kime devrediliyor? Ne planlıyorlar önümüzdeki seçime koz mu? Kim oy verirse ona mı devredilecek? Yoksa MNG'nin 10 milyon € teklifi az diye reddedilirken 2-3'e başkasına yol mu yapılıyor? Mantıklı bir açıklamasını bulmakta zorlanıyorum. Hedef Ptt 1. lig değil miydi? Orda futbolcu yetiştirmek değil miydi? Herşey yolunda giderken bozmak niye?

TekfurÇayır 61
17.12.2012, 00:54
Sorun üretmekte üzerimize yok. Zamânı gelip şampiyonluğumuz resmî olarak da tescillendiğinde bunu bir soruna dönüştürmek için neler yapacağımızı çok merak ediyorum.

Bir ev alacaksınız, belli bir bütçeniz var, amacınız başınızı sokacak bir ev edinip kirâdan kurtulmak. (1461'deki amaç Trabzonspor'a futbolcu yetiştirmek) Piyasayı araştırıyorsunuz ve kesenize uygun bir dâireyi 150.000 TL'ye alıyorsunuz. Amaç hâsıl oluyor, eve taşınıp kirâdan kurtuluyorsunuz. Aradan bir süre geçiyor ve dâirenizin piyasa değeri ummadığınız şekilde artıyor, 300.000 TL'ye çıkıyor.

Ev halkı olarak seviniyorsunuz ve aranızda konuşmaya başlıyorsunuz; Maddî durumumuz göz önüne alınırsa 300.000 TL'lik bir dâirede oturmak bizim için lüks, acabâ bu dâireyi satıp 150.000 TL'lik iki ev mi alsak, birinde oturur, diğerini kirâya veririz, ek bir gelirimiz olur.

Yada şöyle diyorsunuz, Hay Allah, biz bu evi çok sevmiştik, şimdi değeri artınca satıp iki dâire sâhibi olmak bize çok zor geliyor, bu sorunun altından nasıl kalkacağız!!!

1461 Eğer gerçekten çok değerlendiyse ve satmaya değecek bir teklif alınırsa satılabilir, takımdan Trabzonspor'a âit oyuncuları alırsınız, 1461'in oyuncularından almak istediklerinizi alırsınız, takımı satıp yeni bir pilot takım oluşturup yolunuza devâm edersiniz. Ettiğiniz kâr cebinize kalır.

Başarıyı soruna dönüştürmek bize mahsus, dediğim gibi bir resmî şampiyonluk yaşasak, şampiyonluğu nasıl bir sorun yumağına dönüştüreceğiz, ne gibi sorunlar icât edeceğiz merak ediyorum.

Sefer A.
17.12.2012, 01:28
ben anlamam plandan bilmem neyden
Ofspor ve ya baska bir ilçe takimina yogunlassin Trabzonspor, 1461'i de satmaya devretmeye hazirlansin
1461'e yardim etsin devre arasi, topçu aldirsin
1461 süper lige çiksin, 2 takimimiz olsun
rekabet artsin kârli çikalim
Akçaabat örnegini göstermeye gerek yok, amatör kümeye kadar düsmelerinin sebebi süper lige çikmalari degildi herhalde, öyle bir saçmalik olamaz....

1461 eger süper lige çikabiliyorsa kesinlikle çikmalidir, burasi ispanya bilmem ne degil, eger çikmayacagi kesin olan bir takim olursak sene sonuna dogru ne sikeler tesvikler döner bu takimin etrafinda haberiniz var mi ?? yalan ve ya dogru o ayri mesele, ama her hangi bir sonuçta ondan para aldi yenildi ondan tesvik aldi gaza geldi yendi gibi söylentiler dolacaktir takimin üzerine, bana ne barça real b takimlarinin ne yaptigindan, onlarda durum farkli biz o kadar olgunlasmadik bunu herkes biliyor ;)

çikmayacakmis ta topçu yetistirecekmis te, her sene 1 futbolcu verse yetermis te, 1461 her sene 1 yetenekli topçu mu doguruyor da her sene 1 tane yetenekli verse yeter diyoruz ? hem verse oynatilacaklar mi da o kadar bel bagliyoruz bu "yetenekli topçu kazandiracak" isine ?? takimi rahat birakin Trabzonspor'dan ayri olsun sampiyonluga da oynasin gücü yetiyorsa, su sikeci takimlari 2defa getirsin Trabzon'a daha ne istiyorsunuz? ne güzel iste, hem o takimda oynasa genç yetenekler ne olur yani illa Trabzonspor adi altinda mi oynayacaklar 1461 Trabzon olunca olmuyor mu ??

ufak (parantez), ordaki topçulara da çok güveniyoruz ama daha geçende bile Yusuf Erdogan tivit hesabindan sabri'ye mi ne tesekkür etmis, alin iste size gs sikecilerine yakinligi olan bir topçu, baska isi yok sabri'ye tesekkür ediyor....

yapilabilecek en iyi sey, takimi çok güvenilir koyu Trabzonsporlu birine satmak ve ya devretmek, baska da bir sey degil, gidip te ergun gursoy vari gs yalakalarina vereceksek satacaksak hiç geregi yok kapatalim daha iyi........

1461 Trabzon süper lige çikmali !

Emirhan Uludüz
17.12.2012, 14:38
ben anlamam plandan bilmem neyden
Ofspor ve ya baska bir ilçe takimina yogunlassin Trabzonspor, 1461'i de satmaya devretmeye hazirlansin
1461'e yardim etsin devre arasi, topçu aldirsin
1461 süper lige çiksin, 2 takimimiz olsun
rekabet artsin kârli çikalim
Akçaabat örnegini göstermeye gerek yok, amatör kümeye kadar düsmelerinin sebebi süper lige çikmalari degildi herhalde, öyle bir saçmalik olamaz....

1461 eger süper lige çikabiliyorsa kesinlikle çikmalidir, burasi ispanya bilmem ne degil, eger çikmayacagi kesin olan bir takim olursak sene sonuna dogru ne sikeler tesvikler döner bu takimin etrafinda haberiniz var mi ?? yalan ve ya dogru o ayri mesele, ama her hangi bir sonuçta ondan para aldi yenildi ondan tesvik aldi gaza geldi yendi gibi söylentiler dolacaktir takimin üzerine, bana ne barça real b takimlarinin ne yaptigindan, onlarda durum farkli biz o kadar olgunlasmadik bunu herkes biliyor ;)

çikmayacakmis ta topçu yetistirecekmis te, her sene 1 futbolcu verse yetermis te, 1461 her sene 1 yetenekli topçu mu doguruyor da her sene 1 tane yetenekli verse yeter diyoruz ? hem verse oynatilacaklar mi da o kadar bel bagliyoruz bu "yetenekli topçu kazandiracak" isine ?? takimi rahat birakin Trabzonspor'dan ayri olsun sampiyonluga da oynasin gücü yetiyorsa, su sikeci takimlari 2defa getirsin Trabzon'a daha ne istiyorsunuz? ne güzel iste, hem o takimda oynasa genç yetenekler ne olur yani illa Trabzonspor adi altinda mi oynayacaklar 1461 Trabzon olunca olmuyor mu ??

ufak (parantez), ordaki topçulara da çok güveniyoruz ama daha geçende bile Yusuf Erdogan tivit hesabindan sabri'ye mi ne tesekkür etmis, alin iste size gs sikecilerine yakinligi olan bir topçu, baska isi yok sabri'ye tesekkür ediyor....

yapilabilecek en iyi sey, takimi çok güvenilir koyu Trabzonsporlu birine satmak ve ya devretmek, baska da bir sey degil, gidip te ergun gursoy vari gs yalakalarina vereceksek satacaksak hiç geregi yok kapatalim daha iyi........

1461 Trabzon süper lige çikmali !

Yukarıda gördüğünüz yazı; Bir pilot takımın içine etmenin en kolay yollarını anlatmaktadır.

Travelair
17.12.2012, 15:07
Dün dediklerimi bugün daha açıkça yazmakta fayda var. Ya anlaşılmıyor ya dikkate alınmıyor bilemiyorum. Trabzon'da Trabzonspor geçim kapısı ve mevki kazanımı için basamak olarak görülüyor. Normalde Trabzonspor olmadan bu kadar çıkar sağlanıp yükselemeyecekken Trabzonspor sayesinde bu elde ediliyor. Konu Trabzonspor olunca ilçeler birbirlerine düşüyor. Senden kaç adam yönetime girecek, benden kaç adam yönetime girecek diye. Çünkü düşünün misal, süt ürünlerini Trabzonspor'a satan bile ihya olur. Her tür iş bu kulübün etrafında yapılıyor. Bir sürü taraftar grubu kurulmuş. Ne gerek var? Birileri gerek görmük ki kurulmuş...

Şimdi deniyor ki bunu alalım, verelim 2 milyon TL, adını değiştirip Akçaabat Sebatspor yapalım, Trabzonspor da oynatmadıklarını bize yollasın, Türk futboluna katkımız olsun, hemşerilerimiz de üzülmesin

Ben de diyorum ki bu takıma en az 20-30 milyon TL harcandı, kimin malını 30 milyondan 2 milyona veriyorsunuz? Ya devir. Kimin malını kime devrediyorsunuz? MNG 10 milyon € teklif etmiş. Az diye kabul etmemişler. O halde bunu yapamazsınız. Sebatspor neden battı neden orda hizmet edemediniz de Trabzonspor kendine bir plan yapıp pilot takım kurmuş ona yelteniyorsunuz?

Hemşerilerimiz üzülmesin. Tamam üzülmesin de Trabzonspor'un suçu ne?

Tekrar dönüyorum Trabzonspor'a. Hani Trabzonspor etrafındaki parçalanmış yapıya. Of grubu diyebileceğimiz grup başkana karşı. Şimdi Akçaabat istiyor. Ona devretmezsen onlar da mı 2013 seçiminde başkana karşı olacak? Yahu böyle saçma iş olur mu? Paramparça ettiler kulübü. Kulübü seven birleştirir parçalamaz!

Kemal Öztel
17.12.2012, 16:38
1.ligde oynasın ama satılmasın satılırsa daha da tutamayız galatasarayı :D

Adem Köse
17.12.2012, 16:48
Satılmasına kesnlikle karşıyım. Amaç sadece iyi oyuncu yetiştirmek değil , aynı zamanda da oyuncuları birbirine alıştırmak , birbirlerine olan uyumu ve yardımlaşmayı en üst düzeye çıkarmak. Uzun süre birlikte oynayan futbolculardan kurulu bir takımın neler yapabileceğini hepimiz biliyoruz.

1461 in ĞS üzerinde ki bu büyük başarısı savunma anlamında gösterdikleri uyum ve yardımlaşma !!!

Yunus Danışmaz
17.12.2012, 19:46
Trabzonspor üzerinden nemalananlardan gına geldi artık! Ya nedir bu takımların sizden çektiği!! Bırakın artık şu takımın yakasını! Ne zaman satılacak diye bir haber falan duysam, sinir küpü oluyorum!

OnurKul
17.12.2012, 23:30
Real Madrid-Barcelona modeli uygulanmalı. Pilot takım olarak yoluna devam etmeli. Yok olmuyorsa güvenli birine devredilmeli, gayri resmi pilot takım olarak yoluna devam etmeli.

Vkgz
17.12.2012, 23:33
1. si bence şampiyon olamayacaklar cunku işi sıkı tuttuklarında başarılı olacak takımlar var pttde.
2. si nasıl real barca satmıyorsa bizde satmamalıyız

demirel
18.12.2012, 00:57
1461'i satma Trabzonspor'un geleceğini satmaktır...

Rama61
18.12.2012, 15:06
Kapatin gitsin.zaten oyuncu almayacaklar,basin toplasintinda belli oldu,cocuklara yazik.

Faik Yılmaz
18.12.2012, 15:14
Yönetim satacağım diyor Şenol Güneş oyuncu almayacağım diyor....

Biz neyi tartışıyoruz Allah aşkına....

Rama61
21.12.2012, 02:43
Ali Ağaoğlu takımı satın almalı Takım Istanbula taşınması, pendige veya sariyere yeni stad yapılmalı, İstanbul'daki taraftarının bu sayede sevindirilmeli, bjk, gsve şikebahce ye karşı iki koldan savasilmali. Bukadar.

Arif Timurcioğlu
21.12.2012, 04:37
Ortada bir sorun yok aksine mükemmel bir durum var. Real ve barca nın ikinci takımlarıda üst lige çıkamıyo 2. ligde mücadele ediyor oyuncu

yetiştiriyorlar. Biz neden aynısını yapmayı düşünmüyoruz da satılsın veya 1. lige çıkamazsa ne olacak diye kaygıların peşine düşüyoruz. Bu

modelle alt yapı anlamında istanbul takımlarına fark attık bence. Transfer yapmayı zaten beceremiyoruz bari burdan yetişen oyuncularla iş

yapalım ayrıca geçmişte trabzonlu sönüp giden bir çok genç yeteneğin aksine yeni jenarasyon için büyük bir şans trabzonsporda

bulamadıkları şansı orda bulup kendilerini geliştirme şansına sahipler.

Ertan1982
21.12.2012, 05:58
ligin son 5-6 mac as yedek karisimi cikariz is halolur.satilacagina bu yola basvururum.

Rama61
23.12.2012, 01:27
Sevgili Arif güzel diyorsun da alttan oyuncu alan varmı ücseneden beri. S. Güneş varken bu hayal

Furkan Özdem
23.12.2012, 02:01
Ali Ağaoğlu takımı satın almalı Takım Istanbula taşınması, pendige veya sariyere yeni stad yapılmalı, İstanbul'daki taraftarının bu sayede sevindirilmeli, bjk, gsve şikebahce ye karşı iki koldan savasilmali. Bukadar.

Bu takım trabzon takımı mı olacak yani ali ağaoğlu alıp istanbula taşıyınca?

Bu dediğinizle taraftarın bölünmemesi Trabzonspor'a olan desteğin değişmemesi, Trabzonspor'un anlamını yitirmemesi imkansız :)

Fanatik34
23.12.2012, 02:07
BU takimi satmaya calismalari bile ne amac güttüklerini göstermiyor mu?

Yunus Danışmaz
23.12.2012, 14:49
Takımı satacaklarına şu sahaya bi bakım yaptırsınlar! Bu çocuklar dış kapının mandalı mı? Hepsi bizim çocuklarımız!!

Rama61
23.12.2012, 15:29
Bence istanbul a taşınsin, bölünme falan olmaz bucocuklara yazık, Trabzonspor, oyuncu alacaklarını zannetmiyorum, onun için genç, dinamik ve kaliteli yabancılara kuvvetli bir takım oluşturulmalıdır. İstanbul'daki seyirciyle bütünlesip iki koldan mücadele edilmeli, ben burdan güçlenerek, cikacagimiza inanıyorum. Kaliteli yabancı sorunuda kalkar buarada

Mayls
23.12.2012, 17:23
Trabzonspor'u taşıyamadık, 1461'i taşıyacağız şimdi de. Ya sabır.

Ortada bir sorun yok. 1461, 1. Lig'de kalmalı ve genç futbolcular için bir zıplama tahtası oluşturmalı. Buna ihtiyaç var. Yıllardır gençleri çeşitli takımlara gönderiyoruz, hiçbir verim alamıyoruz. 1461, kendisinden beklenenleri fazlasıyla yerine getiriyor bence. Önümüzdeki sezondan itibaren düzenli olarak futbolcular gelecektir 1461'den. Bu fırsatı iyi kullanmalıyız.

İstanbul'da illa bir takım gerekiyorsa, "takım taşınsın" diyenler kursunlar bir kulüp, en alt ligden başlasınlar tırmanmaya. 1461, Trabzon'un takımıdır. Ve Trabzon, Trabzonspor'un şehridir.

Rama61
24.12.2012, 00:40
Istanbul takimlariyla aramızdaki uçurum büyüyor, bana kalsa Trabzonspor uda istanbula tasirdim. Maçları trabzon da oynardim orda maddi manevi mücadele ederdim tıpkı rusyada Terek Grozny gibi Topçular Moskova'da antreman yapıyor maçları Grozny de oynuyorlar. Artık büyük düşünmek lazım benim görüşüm

M. Akif Yücesan
24.12.2012, 16:26
Bu 1461'i satma olayı nereden çıktı durup dururken? Adamlar Süper Lig'de olmadığı sürece sorun yok. 1. Ligde yükselme hakkı kazanırlarsa da haklarından feragat ederler olur biter. Kupada da finale kadar eşleşilmez, problem yok. Finalde karşılaşırsak da bizim pilot takımımızı finale kadar eleyemeyenler oturup hallerine ağlasınlar, o kadar :D

Travelair
24.12.2012, 21:59
Sanırım İstanbul'a ya da başka bir yere yeni Tff kuralları nedeniyle taşınamıyor

Sefer A.
02.01.2013, 06:57
Yukarıda gördüğünüz yazı; Bir pilot takımın içine etmenin en kolay yollarını anlatmaktadır.

altta ki yazilari oku renkdas

Real Madrid-Barcelona modeli uygulanmalı. Pilot takım olarak yoluna devam etmeli. Yok olmuyorsa güvenli birine devredilmeli, gayri resmi pilot takım olarak yoluna devam etmeli.

ben de o model uygulanamaz diyorum iste, anlatmak istedigi sey bu :)
bir kere barça real b takimlari, altyapilari, ayni bizim a2 takimimiz gibi, oysa 1461 Trabon apayri bir sey, sadece anlasma yapildi diye pilot takimimiz olmus durumda o kadar yani, hem zaten bir kaç sene öncesine kadar Degirmenderespor idi takim, 1461 Trabzon takimi yoktu, satin aldik pilot yaptik buralara kadar getirdik daha yukarilar hedefimiz olmali ;)

Yönetim satacağım diyor Şenol Güneş oyuncu almayacağım diyor....

Biz neyi tartışıyoruz Allah aşkına....

yok agabey suç bende, yazdigim yazidakileri uygularsak takimin içine edecekmisiz :)

Sefer A.
02.01.2013, 07:05
ligin son 5-6 mac as yedek karisimi cikariz is halolur.satilacagina bu yola basvururum.

sonra da sikeci desinler
diyorum ya iste orasi Türkiye, ispanya degil
hâla çikmasin diyenler var, ne tesvikler döner son haftalar takimin üzerinde onu kimse düsünmüyor, çikmasin demesi kolay
adalet olmayan ülkede, futbolun moka battigi memlekette düsündügünüz seye bak, çikmasin da topçu yetistirsin de barça b takimi gibi olsun da ohoooo.......
hem sanki süper ligde yetisemezler hayret bir sey :)

inadina61_08
02.01.2013, 08:32
Bende 1461 diye bir problem olduğunu düşünmüyoru; aklıma gelenler şu şekilde;
Şimdi bu takım asla devredilmemeli, satılmamalı, böyle kalmalı ve alt ligde oynamalı,
süper lige çıkmamalı ama burada bir sorun var; üst lige çıkamayacak bir takımda oyuncuları nasıl motive edersin:burada bence devreye para sokulmalı, mesela bu takım 30-35 puandan fazla topladığı her puan için galibiyet primerinin %75'i(öylesine bir rakam yazdım ama yüksek meblağ olmalı) oyunculara prim olarak dağıtılmalı şeklinde bir düzenleme yapılabilir, böylece oyuncuları motive etmiş olur ve alt lige düşmemesi de sağlanmış olur diye düşünüyorum, burada para biraz itici gelsede hedefi olmayan bir insan o işi nasıl yapar düşüncesi ile yola çıkıyorum, oyuncuların kendilerini gösterme gibi kaygıları elbet olacaktır ama bu para işi ekstra motive edici olur...
bazı fikirlere katılıyorum etik olarak ilk 5 üzerinde direkt etkisi olur, ama bu kadar da olması bence normal, başkalarını değil artık önce kendimizi düşünmeliyiz.. Ayrıca takım böylece daha fazla büyür, daha fazla tercih edilir, Ayrıca bölgeye de büyük bir hizmet olur...
burada şöyle bir durum var, galibiyet primlerinin bir kısmını dağıtıyoruz ama oyuncu alım satımları, reklam, sponsorluk gibi gelirlerle 1461 in para kazanması sağlanmış olabilir, ayrıca bölgeye hizmettir bu, düşünün A takıma çıkamayacak bir oyuncu bizim ligin orta sıradaki takıma transer olur böylece maddi bir kazancı ve bölgeye faydası olacaktır...

muratt
02.01.2013, 11:44
Devre arasında, yani şu anda, Sercan, Eren, Ofoedu ve Gökhan gibi iyi oyuncular süper lige kiralanmalı, takımın gücü dengelenmeli.. Amaç kesinlikle süper lige çıkmak değl, Trabzonspor'a oyuncu yetiştirmek olmalı. Tartışacak bir durum yok, çözüm bu.

Adem Köse
02.01.2013, 15:15
Diyelim ki güvendiğimiz birine devrettik , bir üst lige çıktı. Mesela Yusuf da orda muhteşem bir performans gösterdi ĞS ya da diğer takımlardan biri bu futbolcuya 5milyon euro bonservis parası teklif etti. Ne yapacaz bedavaya biz mi alıcaz :)

Her ne kadar bitarafım istemese de şöyle bir şey uygulayabiliriz. Nasıl mı ? 1461 i satmayalım şuan ki durumunda tamamen devredelim , bir üst lige çıkınca çok sağlam yayın gelirleri vs elde edecek. Bu gelirleri de Trabzonspora aktaralım :). 1461 aynen altyapı oyuncuları vs ile TSL de devam etsin sonra yine düşsün :) Şaka yapmıyorum ciddiyim

Hamza Milet
28.01.2013, 19:37
:)

mertacar
28.01.2013, 20:04
takımın amacı belli oldu zaten başkanımızın cebine para girsin yav..

Kader KORELİ
28.01.2013, 20:05
1461 Trabzon sorunu yok, yönetim sorunu var.

Ogün'
28.01.2013, 20:06
Çözüm belli 1453 Rizespor!!!

Ertan1982
28.01.2013, 20:09
Çözüm belli 1453 Rizespor!!!

Tarihleri dogru yazalim Lütfen 1470 Rizespor.

Anıl C
16.08.2013, 16:15
Dünya kupasından bu takıma oyuncu kazandıramamak bile başlı başına bir problem
Bakalım bu sene neler olacak?

Anıl C
09.04.2014, 23:22
degisen bisey yok
yine başa donduk

forsa61
14.04.2014, 11:19
kulubu satmak istiyorlardı ama olmadı, parlatılan değeri de sondurduler. yonetim sorunumuz oldugu asikar.

stadyum veya tesis yapmakla adam olunmuyor. ole olsa bilmem ne kadar guzide tesislere sahip malum takımlar oyuncu fabrikası gibi calısırdı. Turkiye'deki zihniyetin değişmesi lazım. MRA bence altyapı sorumlusu olmalı, tum Trabzonspor altyapı takımları kendisine emanet edilebilir. Erken TD oldu ve ne yazık ki anlasılamadı. Eldeki mevcut ile iyi kotu bişeyler denedi oldu olmadı her neyse.

1461'e MRA geri donmeli eger super lige cıkacak bir takım ile henuz anlasmadı ise.

Murat'
14.04.2014, 11:48
Geçen sene takım satılacak diye ayağa kalkanların, küme düşmesine sadece birkaç hafta kalan bu takım için neden sesi soluğu çıkmıyor. Geçen sene değeri 10'du, şimdi 1 bile etmez. İHO bu takımın da içine etti.

Ufuk
14.04.2014, 21:30
Tarihleri dogru yazalim Lütfen 1470 Rizespor.

1453 daha çok kullanılıyor.

gabriel omar
15.04.2014, 20:43
Geçen sene takım satılacak diye ayağa kalkanların, küme düşmesine sadece birkaç hafta kalan bu takım için neden sesi soluğu çıkmıyor. Geçen sene değeri 10'du, şimdi 1 bile etmez. İHO bu takımın da içine etti.

Ne yapalım , Trabzonsporun halini düşünmekten kimsenin aklına 1461 gelmiyor .

F. Yıldırım
15.04.2014, 21:16
Çözüm basit, IHO ve onun gibiler takımın başında olduğu sürece, yönetimlerimizde vizyon olmadığı sürece küme düşsün ve bir daha da 2. lige çıkmasın, çünkü iş bilmezlerden dolayı Trabzonspor'a zarar veriyor.

Anıl C
23.06.2014, 13:46
Yalan oldu herşey...

selcuk
24.07.2014, 05:31

o gecen sene degeri 10 olan kulübün ondan önceki senede degeri yine birdi
hepten yeni jenerasyon var bugün yine 1461de
hem daha gencler hem daha yetenekli
ins. 2 sene icinde ilk devirinden daha cok basarili olacak ve bu kez 3-5 tane yusuf takimiza yetistirir

Muhammet YILMAZ
08.08.2014, 22:00
o gecen sene degeri 10 olan kulübün ondan önceki senede degeri yine birdi
hepten yeni jenerasyon var bugün yine 1461de
hem daha gencler hem daha yetenekli
ins. 2 sene icinde ilk devirinden daha cok basarili olacak ve bu kez 3-5 tane yusuf takimiza yetistirir

3-5 tanesinide aynı anda alırsak yine gider bu takım sırayla almaları lazım

halil ibo
09.08.2014, 13:35
Sen Mustafa Akçay gibi;gençlere hem hoca,hem arkadaş olan birinin kafasını karıştırırsan böyle bir projenin içine de edersin.Değerli bir hocayı da elden kaçırırsın.Daha önce yaşadığımız Ahmet Özen örneği varken bu hareket gerek yoktu.Şimdi yapılacak iş yine gençlere eğilmesini bilen Trabzonu ve Tabzonsporu seven iyi bir taraftar hoca bulmak.

Onur Akyüz
11.08.2014, 16:05
MRA kendisi açıklamıştı geçen sezon sonlarına doğru, artık süper lig düşünüyorum diye.

Takımdan ayrılacaktı yani, değerlendirirken bunu atlamamak lazım.

selcuk
28.08.2014, 07:28
3-5 tanesinide aynı anda alırsak yine gider bu takım sırayla almaları lazım

zaten belrittigim gibi as takima sadece yusuflari alacaksin
gerisini alt yapidan gelenlere göre ayarliyacaksin udrmadan saglikli bir devir daim olma mecburiyetinde

barcanin b takiminda bunu güzel takib edebilirdiniz
sorianoyu yillarca tuttular, bojan geldiigi yil kiraladilar, sonra cuenca geldiginde yine kiralandi,pesine 1 sezon daha gecirip ilk iyi teklifde ciao bella

isini planli yapacan
biz sadece yabanci kisitlamasi yüzünden normalde 1461 den yilda 1-2milyon avro bonservis kazanmaliyiz

artik eskisi gibi sadece a takima cikma veya kiralanma formülleride yok
satin oyuncuya geri alma opsiyonuda yazdirabiliyorsun

bide avrupanin büyük kulüplerinin yaptigi gibi bir iki ufak takim bulmaliyiz oyuncular yetismesi icin kiraliybilecegimiz
chelsea- vitesse
juve - bremen
oyuncunun maasini biz ödüyoruz onlar oynatir

ried, drogheda , sion sinifinda takimlar belki bir azeri takimda olur

Anıl C
21.10.2020, 00:37
Oncelikle Trabzonspor'un takim hiyerarsisi demismeli.
Trabzonspordan sonra 1461 ikinci basamak olup A2 olsun, alt yas gruplari olsun hepsi 1461 bunyesinde olmali.
Bunun yanisira ulkenin 7 bolgesinin belirli sehirlerinde 1461'e bagli futbol akademileri acilip buralarda gelecek vaaden oyunculari Trabzon'da kurulmasi gereken Trabzon Spor Kolejinde yatili sekilde kalmasi saglanmalidir.
Bunun bir sonraki adimi ise Turki cumhuriyetlerdeki ve diger ulkelerdeki gelecek vaadeden oyunculari bu okulda kalacak sekilde Trabzonda egitmektir.

8 yıl önce yazdığım bir öneriydi.

Emirhan Uludüz
30.11.2020, 17:53
8 yıl önce yazdığım bir öneriydi.

Kulüp başkanlığı da siyasi bir makamdır. Popülist politikaları kenara atıp böyle uzun vaadeli yatırımlar yapabilecek bir başkan adayı hiç görmedim.

Anıl C
30.11.2020, 18:07
Kulüp başkanlığı da siyasi bir makamdır. Popülist politikaları kenara atıp böyle uzun vaadeli yatırımlar yapabilecek bir başkan adayı hiç görmedim.

Aynen öyle kardeşim