PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 14.Hafta | Gençlerbirliği 0 - 4 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 15:40
Bu takım bu skorlardan sonra yarın macı alsın. Ben Şenol güneş takımı küme düşürse bile ağzımı açıp tek bir Sey söylemeyeceğim.

hatırlatalım ....

İlker Yazıcıoğlu
04.12.2012, 15:41
Hüsam,karıştırıyorsun yine ortalığı adamım:)

samway
04.12.2012, 15:42
skorun etkısı ıle arkadaslar bana kızmıs ama su var gercekler tabelaya yansımayınca herkes atıyo tutuyo ama gercek su kı 14 mactır rezalet top oynuyoruz buna dunku mac da dahıl

İlker Yazıcıoğlu
04.12.2012, 15:46
skorun etkısı ıle arkadaslar bana kızmıs ama su var gercekler tabelaya yansımayınca herkes atıyo tutuyo ama gercek su kı 14 mactır rezalet top oynuyoruz buna dunku mac da dahıl

Yok canım kızma söz konusu değil de dünkü maçta kötü değildi takım.
Herkes görevini yaptı bence.Sırıtan tek bir adam yoktu.

Her maç dökülen Emerson maçın yıldızı oldu neredeyse.

Son maçlar baz alınırsa Adrian ciddi bir itikrar yakaladı bence,morali yerine geldi.

Yumlu'yu ben çok beğeniyorum kim ne derse desin.Giray'ı tartışmam bile.

Olcan biraz toparlanmalı kanımca.

Her şey toz pembe değil muhakkak ama bence çok da karamsar olmayalım.
Her şey şu önümüzdeki ilk 2 maçı almayla yeniden başlar.

Bu ligde daha çoook sular akacak.Erkenden karamsar olmaya gerek yok bence...

artvints
04.12.2012, 15:47
yumlu nun o kadar profesyonel olmasını ısterdım ama değil malesef :) belkı bundan once dıkkatınızı cekmemıstır ama bundan sonra dıkkat edın lutfen yumlu rakıp duran topların tamamında basını one eger ve rakıp oyuncunun ayaklarına bakıp hareket yonunu gordukten sonra pozısyon alır. bu benım eskıden berı dıkatımı ceken bır durum bundan sonra herkesın dıkkatını ceker sanırım :)

birincisi, profösyenlik iş ahlakından uzaklaşmak kesinlikle değildir.buna sonuna kadar karşı çıkarım.profösyönellik duyguları bi kenara bırakmaktır.bazılarının profösyönellik adı altında ahlaksız tavırlar içine girmesine kesinlikle karşı çıkılmalıdır, bizim oyuncumuz dahil.
ikinci olarak mustafa nın o pozisyonda adamı tahrik etmenin aklının ucundan bile geçmediğine emininm.mustafa o şekilde pozisyon alır, yere bakar.pozisyon esnasında hreketli oldukları için mustafa pozisyonunu ayarlayamıyo, adama biraz fazla yaklaşıyo.tokatı yiyince de şaşırıyo zaten.ayrıca o şekilde tahrik olacak bi futbolcunun futbol oynamaması lazım.futbol bu yakın temas her zaman vardır.biri kafasını eğdi diye ben niye tahrik olayım.en fazla elimle göğsüne dokunur biraz ileri git derim.

ibrahim ŞEN
04.12.2012, 15:48

Hangı 14 mac gecen sezonkı 50 macıda koy ustune takım top falan oynamıyo. Bazıları burda hala en az gol yıyen takımız yok herkez yenılıyo yok liderle aramızda 3 5 puan var diye kendini kandırıyo. sezonun basındada soyledım bu futbolla 2 ileri bi geri 1 ileri 2 geri olur ancak 3 mac goremeyiz.

ibrahim ŞEN
04.12.2012, 15:50
10 kısı kalmıs g.birligine karsı 70 li dakıkalara 500 pas yapmıs takım bumu sizi kandırdı iyi futbol diye ? en az 400nu kendi sahamizda yapmısızdır o pasların

Tolga
04.12.2012, 15:50

Dünkü maçta noldu ben hâlâ anlamadım 10 kişi kalmış bir rakip de ne dersen de oyunun tek hakimi bizken niye dünkü maç sayılmıyor onu anlamıyorum ben.Önceki maçlar için eyvallah doğru o konuda herkes hemfikir ancak dünkü maç bir başlangıç olabilecekken neden dahil edilmiyor ? ? ?

Fatih Öztürk
04.12.2012, 15:52
Zokoranın dönmesi iyi oldu.defansı çok rahatlattı.

katre-i.matem
04.12.2012, 15:53
birincisi, profösyenlik iş ahlakından uzaklaşmak kesinlikle değildir.buna sonuna kadar karşı çıkarım.profösyönellik duyguları bi kenara bırakmaktır.bazılarının profösyönellik adı altında ahlaksız tavırlar içine girmesine kesinlikle karşı çıkılmalıdır, bizim oyuncumuz dahil.
ikinci olarak mustafa nın o pozisyonda adamı tahrik etmenin aklının ucundan bile geçmediğine emininm.mustafa o şekilde pozisyon alır, yere bakar.pozisyon esnasında hreketli oldukları için mustafa pozisyonunu ayarlayamıyo, adama biraz fazla yaklaşıyo.tokatı yiyince de şaşırıyo zaten.ayrıca o şekilde tahrik olacak bi futbolcunun futbol oynamaması lazım.futbol bu yakın temas her zaman vardır.biri kafasını eğdi diye ben niye tahrik olayım.en fazla elimle göğsüne dokunur biraz ileri git derim.

aynı şeyleri soyluyoruz yani

samway
04.12.2012, 15:53
belkı bu takım kayserıyı de yenıcek beledıye yı de yenecek ama ben ıstıyorum kı cınconspor u yensın ama bu tempoyla cok zor ...

bence ınatcı hocamızın su halıl merakından uzaklasması gerek ve colman zokora alanzınho olcan volkan 5 lisine bır an once donmesı gerekıyo

katre-i.matem
04.12.2012, 15:54

sana kızmak kızmamak değil burası fikir beyan yeri ama uslubunuz uzum yemek değil bağcıyı kovalamak tarzında

İlker Yazıcıoğlu
04.12.2012, 15:55
Hangı 14 mac gecen sezonkı 50 macıda koy ustune takım top falan oynamıyo. Bazıları burda hala en az gol yıyen takımız yok herkez yenılıyo yok liderle aramızda 3 5 puan var diye kendini kandırıyo. sezonun basındada soyledım bu futbolla 2 ileri bi geri 1 ileri 2 geri olur ancak 3 mac goremeyiz.

Tamam da ne yapalım şimdi?Liderle aramızda 4 puan yok mu?
Ligdeki her takım mükemmel de bir biz mi kötüyüz?
Bu ligde statü iyi oyunla mı kazanılıyor,ligi iyi yerde bitirmekle mi?
Şu ligde en iyi oynayan takımı söyler misin,biz de öğrenelim.
Burada kimse takım mükemmel,süper oynuyoruz,her mevkimiz sağlam vesaire demiyor zaten.

Önümüze bakıyoruz,içinde bulunduğumuz ligin koşulları altında kendimizi değerlendiriyoruz.

Bunun dışında nasıl bir değerlendirme yapmak lazım sence?
Nedir bu ligin kıstası?

M.S.SOFU
04.12.2012, 15:56
Sakın hocayı tebrik edersiniz ha :)

şenol hocaya mağlubiyette sallıyorsak galibyette de tebrik etmek lazım
lakin benim için sıkıntı skor tabela değil futbol

rakımın aldığı her 3 puan hoca için takımı oturtma süresini uzatır

edit:halilin attığı goldeki varyasyon gözlerimi yaşarttı
gerçekten iyi paslaşmalar
aynı performansı kanat oyuncularımızdanda bekliyoruz

henrique gol atamaz onu öğrenmiş olduk
yasinin golüne diyecek yok
sıfırdan güzel gol

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 15:57
İçimizdeki irlandalılar dedim rahatsız olan arkadaşlarımız oldu ...en basitinden buyrun bu maç baslığından

en hayırlısı yenilmemiz belki hoca isfita eder bizde yeni bir sayfa acarız

trabzonumun geleceği için gençler yensin.ben değil bu düşünceyi bana düşündürenler utansın.(şenol güneş istifa)

karar verdim.gidicem ve şiddetle gençleri tutucam.sonunda bunuda bana yaptırdılar.kim utansın bilmemki....

ben böylelerine laf ediyorum ben irlandalılar dediğimdede böyleleri üstüne alınsın....

samway
04.12.2012, 16:01
sana kızmak kızmamak değil burası fikir beyan yeri ama uslubunuz uzum yemek değil bağcıyı kovalamak tarzında

benım nıyetım bagcı kovalamak ılgı cekmek olamaz bu ıslerle ugrasacak bır uye deılım zaten gergınlık yaratmak ıcın de yazmadım bunları sadece fazla abartılmasın hayal kırıklıgı kapıda demek ıstedım ama sızlerın ınancına daha fazla golge etmek ıstemem sadece gercekler acı ve bende ıstemezdım boyle top oynayalım dıye ama benım tek derdım senol gunes ın takımdan gıtmesı cunku beceremıyo bu ısı

artvints
04.12.2012, 16:02
aynı şeyleri soyluyoruz yani

genel olarak evet.ama profösyönellik konusunda adamı tahrik etmek profösyönelliktir falan yazılmıştı senin alıntı yaptığın mesajda.ona katılmadım.
ee niye benim mesajın altına yazdın dersen, valla onu ben de anlamadım :)
diğer mesaja cevap yazmam lazımdı.neyse artık.

İlker Yazıcıoğlu
04.12.2012, 16:02
Şu ligin lider 7 galibiyet almış,bizim en kötü sezonumuz 6 galibiyet almışız.
Bir yerlerimiz yırtıyoruz burada kötüyüz,iyi değiliz,takım oyunu yok,berbatız tamam.

Tamam da Çözüm nedir arkadaş?Şimdi takımı mı silelim?,Aynı karamsar mesajları papağan gibi insanların kafasına sokarcasına her gün her gün yazmanın mantığı nedir?

Umutsuz olan arkadaşlar çözüm yolunu da sunsunlar görelim bir zahmet?
He diyeceksiniz ki iyimser olunca ne oluyor?

Bizim tavrımız iyimserlik de değil esasında.
Şu embesil ligin hali zaten ortada.Biz bu durumdan sıyrılırız diyorum,niye sıyrılmayalım.

Hani önümüzdeki takımlarla aramızda 10 puan olur 15 olur anlarımda,zaten bu lig kopmadığı sürece umut zaten olmalı.

Hangi takım mükemmel Allah aşkına?

ibrahim ŞEN
04.12.2012, 16:05
Tamam da ne yapalım şimdi?Liderle aramızda 4 puan yok mu?
Ligdeki her takım mükemmel de bir biz mi kötüyüz?
Bu ligde statü iyi oyunla mı kazanılıyor,ligi iyi yerde bitirmekle mi?
Şu ligde en iyi oynayan takımı söyler misin,biz de öğrenelim.
Burada kimse takım mükemmel,süper oynuyoruz,her mevkimiz sağlam vesaire demiyor zaten.

Önümüze bakıyoruz,içinde bulunduğumuz ligin koşulları altında kendimizi değerlendiriyoruz.

Bunun dışında nasıl bir değerlendirme yapmak lazım sence?
Nedir bu ligin kıstası?
illa iyi oyunmu olması lazım diyosun boylede 3 puan alabiliriz diyosun. Ama boyle kotu oynadıgın zaman goruldugu üzere 2 ileri bir geri oluyo ayrıca ligin koşulları ilgilendirmiyo beni herkez kötü diye bizde kotumu olucaz herkes iyi olunca biz iyi olsak nolur yedirirlermi bize sampiyonluk?

katre-i.matem
04.12.2012, 16:06
genel olarak evet.ama profösyönellik konusunda adamı tahrik etmek profösyönelliktir falan yazılmıştı senin alıntı yaptığın mesajda.ona katılmadım.
ee niye benim mesajın altına yazdın dersen, valla onu ben de anlamadım :)
diğer mesaja cevap yazmam lazımdı.neyse artık.

anlaşıldı tamam :)

İlker Yazıcıoğlu
04.12.2012, 16:12
illa iyi oyunmu olması lazım diyosun boylede 3 puan alabiliriz diyosun. Ama boyle kotu oynadıgın zaman goruldugu üzere 2 ileri bir geri oluyo ayrıca ligin koşulları ilgilendirmiyo beni herkez kötü diye bizde kotumu olucaz herkes iyi olunca biz iyi olsak nolur yedirirlermi bize sampiyonluk?

Her maç iyi oyun görmek istemem mi?Bayılırım ama olmuyor işte görüyorsun.
O yüzden koşulların elverdiği sürece nemalanmaya çalışacaksın bu düzenden.Diğer takımların da kötü olması sanılanın aksine gayet iyi bir mazerettir.Sonuç itibariyle diğer takımlar da bir ileri iki geri gidiyor baksana.
Özellikle bu yıl,şu ana kadar oynanan maçlar gösterdi ki kötünün iyisi şampiyon olacak,iyi olan değil.
Keşke iyi olabilsek,ama olmuyor işte.

Keza içerde kaybettiğimiz eskişehir maçı dahil olmaz üzere,dünkü maçta da fena futbol oynamadık.Hala eskişehir maçının şanssızlığına yanarım,o çok kötü oldu.

Her yıl omurga kadrodan 4-5 adam giden bir takım kolay kolay takım olamaz.Bunu en çok bizim taraftarın anlıyor olması lazım.

Ama bu takımın topçuları kötü topçu değil.Bunu bilir bunu söylerim.

Çok sevdiğim Şenol hocamızın malesef bazı takıntıları olduğunu düşünüyorum çoğu zaman kendisine hak vermeme rağmen.

Ama görünen o ki bunlar zamanla aşılacak.

Biraz daha yapıcı olmak lazım diye düşünüyorum.

katre-i.matem
04.12.2012, 16:12
benım nıyetım bagcı kovalamak ılgı cekmek olamaz bu ıslerle ugrasacak bır uye deılım zaten gergınlık yaratmak ıcın de yazmadım bunları sadece fazla abartılmasın hayal kırıklıgı kapıda demek ıstedım ama sızlerın ınancına daha fazla golge etmek ıstemem sadece gercekler acı ve bende ıstemezdım boyle top oynayalım dıye ama benım tek derdım senol gunes ın takımdan gıtmesı cunku beceremıyo bu ısı

kendi inandıklarınız olabılır tabı herkesin bir dogrusu vardır fakat uygulama tektır. her mactan once yuzlerce kadro yazılıyor buraya ama sahaya hocanın yazdığı cıkar bıze dusen onu desteklemektır.
teknık dırektor yonetım futbolcu değişsin isteyebilirsiniz tabi ama bu sıze gore olan kısmıdır herkesın farklı ıstegı var olmayınca satasma hakaret olmasın.
bu takımın teknık dırektoru ısmı ne olursa olsun saygıyı hak eder. hele kı o ısım bu takımın efsane bır kaptanıysa orada bır durup bayagı bır dusunmek lazım. hocanın gıtmesını ıstıyorum farklı bırsey ne olursa olsun bu hoca gıtsın farklı bırsey.. şenol, hz. şenol, şenol efendı tarzında ifadeler ise terbiyesizliktir ve kişinin kendi yansımasıdır. yoksa şu forumda en trabzonsporluyum diyen dahi şenol hocanın takıma verdıklerinin binde birini vermemiştir.

İlker Yazıcıoğlu
04.12.2012, 16:16
Ayrıca her yıl ana kadrosundan 4-5 tane topçu giden bir takımız.Bunu kimse göz önünden bulundurmuyor sanırım.
Halbuki bunu en iyi anlayacak olan taraftar bizim taraftardır.

Kolay mı sanki takım olup,istikrarlı futbol oynamak.

Ben hala bir çok topçumuzun kafalarının allak bullak olduğunu düşünüyorum şu şike sürecinden ötürü.

Necmettin ALTUNTAŞ
04.12.2012, 16:27
İlker!Sana aynen katılıyorum.İyi oynamıyoruz demek adetten galiba.felaket tellalı olduk çıktık vallahi.

samway
04.12.2012, 16:31
kendi inandıklarınız olabılır tabı herkesin bir dogrusu vardır fakat uygulama tektır. her mactan once yuzlerce kadro yazılıyor buraya ama sahaya hocanın yazdığı cıkar bıze dusen onu desteklemektır.
teknık dırektor yonetım futbolcu değişsin isteyebilirsiniz tabi ama bu sıze gore olan kısmıdır herkesın farklı ıstegı var olmayınca satasma hakaret olmasın.
bu takımın teknık dırektoru ısmı ne olursa olsun saygıyı hak eder. hele kı o ısım bu takımın efsane bır kaptanıysa orada bır durup bayagı bır dusunmek lazım. hocanın gıtmesını ıstıyorum farklı bırsey ne olursa olsun bu hoca gıtsın farklı bırsey.. şenol, hz. şenol, şenol efendı tarzında ifadeler ise terbiyesizliktir ve kişinin kendi yansımasıdır. yoksa şu forumda en trabzonsporluyum diyen dahi şenol hocanın takıma verdıklerinin binde birini vermemiştir.

en akıllı zekı adamlar cok ınce yerden yakalar ve elestrıyı yapar uslubu kufurlu olmazsa sorun yoktur bunlar zekılık ısaretıdır evet kısılıgımı yansıttım gayette memnunum halımden senol hocanın verdıklerını sen degerlendıremezsın sadece artı trabzonun ona verdıklerınden haberın var mı ? o yuzden benden ıyı trabzonsporlu ne senol hoca olabılır nede sen olablırsın .)

para karsılıgında sevgımı vermıyorum TRABZON uma

bırgun senol gunes parasız calıstırsın TRABZONSPOR u o gun ıste benım sevgıme yaklasır

Muhammet_61
04.12.2012, 16:49
Duran toptan atılan gollere ben şans derim. Şansımız yanımızdaydı ve maça 1-0 önde başlamış olduk. Daha sonra normalde sarı kart da verilse kimsenin itiraz etmeyeceği bir pozisyonda hakem takdir hakkını bizden yana kullandı ve rakip 10 kişi kaldı. Sayısal üstünlüğümüz olsa da ben yine de sıkıntılı bir maç geçireceğimizi düşündüm ancak çocuklar beni yanılttı. Disiplinden kopmadılar ve orta sahada iyi yer tutup rakibe boşluk vermediler. Bunda Zokora'nın payı çok büyük. Adrian'ın kalitesini konuşturarak verdiği duvar pasında Halil de en iyi özelliği olan soğukkanlılığı ile pozisyonu gole çevirdi ve bu sezon ilk kez kafamız rahat bir maç seyredeceğimizi gösterdi. Golden sonra kontrol tamamen bize geçti ve Olcan'ın bireysel yeteneği sayesinde üçüncü gol de gecikmedi. Artık herşey bizden yanaydı ancak büyük bir eksikliğimiz gözüme çarptı. Kontra ataklarda rakibi az adamla yakaladığımızda pas tercihleri/isabetleri, top kontrolü ve doğru yerde durma konularında takımda büyük sıkıntılar var. Bir çok kontra pozisyonundada oyuncularımız ya ofsayta düştü ya isabetli pas atamadı ya da paslarda çok geç kaldı. Bu sorunların üzerinde çalışmak gerek. Yasin'in golünü herkes çok beğendi fakat ben bu golde bariz bir kaleci hatası olduğunu düşünüyorum. Bu maçta görülmesi gereken diğer gerçeklerse; Zokora'nın takımın vazgeçilmezi olduğu, Mustafa Yumlu'nun topu oyuna sokabilme dışında gerçekten iyl bir stoper olduğu, Adrian'da ısrar edilince kendisini gösterebildiği ve ilk 11'e artık tamamen monte edilmesi gerektiği, Henrique'nin kredisini tükettiği, Emerson'un gününde olduğunda takıma çok faydalı olduğu ve en önemlisi takımda disiplin ön planda olunca gerçekten güzel işler yapıldığı. Tabi ki önemli olan istlkrar. Burada da iş Hoca'ya düşüyor.

Meydan 08
04.12.2012, 16:50
teknik direktörü tartışmak herkesten önce bizim hakkımız her kim olursa ama şenol güneşin trabzonsprluluğunu tartışmak ondan büyük olmayan birnin hakkı değildir

artvints
04.12.2012, 17:01
şenol güneş etkisi iki şekilde okunabilir.takımın bu kadar kötü oynamasının bir numaralı sebebi tabi ki ş.güneşdir.(bence bi çok sebeb var.ve şenol hocanın suçu bunlara rağmen takımı düzeltememesidir.çünkü biz alıştık onun her şeye rağmen başarılı olabilmesine)
bununla birlikte bu kadar kötü oynarken üst tarafa tutunabilmek de ş.güneş etkisidir.onun varlığı yine de umut heyecan ve ciddiyet getiriyo takıma.puan durumuna bakarsak bizle yakın puanda olan takımlar arasında en kötü oynayan biziz.buna rağmen her maç öncesi çoğu taraftar da kazanırız umudu oluşuyo.takımı oturttuğunda kaybetmesi zor bi takım olacağımızdan eminim.
ama takım oluşturmada transfer konusunda yardım alması lazım ki, giray hocanın gelmesini isteyen de şenol hocadır.hani kaprisli diyenler için söylüyorum.hoca transfer konusunda yardım alması gerektiğini kabul edip gereğini de yapmıştır.eğer doğru transferler yapılırsa özellikle yerli olarak alper aykut muhammed gibi, takım yine eski günlerine dönecektir.

asimavi
04.12.2012, 17:10
....serkanın olmadığı her maçı kazanabiliriz...ama serkan sahada ise her zaman maç kaybetme ihtimalimiz vardır..

artvints
04.12.2012, 17:14
Duran toptan atılan gollere ben şans derim. Şansımız yanımızdaydı ve maça 1-0 önde başlamış olduk. Daha sonra normalde sarı kart da verilse kimsenin itiraz etmeyeceği bir pozisyonda hakem takdir hakkını bizden yana kullandı ve rakip 10 kişi kaldı. Sayısal üstünlüğümüz olsa da ben yine de sıkıntılı bir maç geçireceğimizi düşündüm ancak çocuklar beni yanılttı. Disiplinden kopmadılar ve orta sahada iyi yer tutup rakibe boşluk vermediler. Bunda Zokora'nın payı çok büyük. Adrian'ın kalitesini konuşturarak verdiği duvar pasında Halil de en iyi özelliği olan soğukkanlılığı ile pozisyonu gole çevirdi ve bu sezon ilk kez kafamız rahat bir maç seyredeceğimizi gösterdi. Golden sonra kontrol tamamen bize geçti ve Olcan'ın bireysel yeteneği sayesinde üçüncü gol de gecikmedi. Artık herşey bizden yanaydı ancak büyük bir eksikliğimiz gözüme çarptı. Kontra ataklarda rakibi az adamla yakaladığımızda pas tercihleri/isabetleri, top kontrolü ve doğru yerde durma konularında takımda büyük sıkıntılar var. Bir çok kontra pozisyonundada oyuncularımız ya ofsayta düştü ya isabetli pas atamadı ya da paslarda çok geç kaldı. Bu sorunların üzerinde çalışmak gerek. Yasin'in golünü herkes çok beğendi fakat ben bu golde bariz bir kaleci hatası olduğunu düşünüyorum. Bu maçta görülmesi gereken diğer gerçeklerse; Zokora'nın takımın vazgeçilmezi olduğu, Mustafa Yumlu'nun topu oyuna sokabilme dışında gerçekten iyl bir stoper olduğu, Adrian'da ısrar edilince kendisini gösterebildiği ve ilk 11'e artık tamamen monte edilmesi gerektiği, Henrique'nin kredisini tükettiği, Emerson'un gününde olduğunda takıma çok faydalı olduğu ve en önemlisi takımda disiplin ön planda olunca gerçekten güzel işler yapıldığı. Tabi ki önemli olan istlkrar. Burada da iş Hoca'ya düşüyor.

mustafa ilk oynadığında en belirgin özelliği tekniğiydi, topu oyuna sokmadaki başarısıydı.ama zamanla özellikle taraftardan gördüğü tepki sebebiyle güveni azaldı.risk almamaya başladı.hele mustafaya kazma falan diyenler vardı ki, onların futboldan anladığına inanmıyorum.ezbere yorum yapıyolar.takım kaybedince kime çıkarsak faturayı diye bütün yük mustafaya yıkıldı.özellikle psv maçlarında top almayan ortasaha yüzünden günah keçisi mustafa oldu.o günden sonra çok geriye gitti musatafa güven bakımından.şimdi yeni yeni toparlıyo.
taraftarın genel olarak kötü oynadığımız maçlarda bi futbolcu seçip, onu yerden yere vurmasına karşıyım.zaten yenilmişiz takım kötü oynamış.durumu daha da kötüleştirmye gerek yok.futbolcunun güveni kayboluyo.böyle zamanlarda destek olup, futbolcuyu kazanmak lazım.taraftar bazında kazanırken bireysel eleştiri, kaybetiğimizde de genel eleştiri yapmak takıma fayda getirir.

Doğan BULAT
04.12.2012, 17:54
Valla hiç bir maçtan önce skor tahmini yapmadım ama sanki bu maçta ilk defa çok rahat galibiyet alıcaz diye bi his var içimde:rolleyes: 2- 3 fark atıcaz gibi hissediyorum

Totem yapayım biraz..

Kayseri maçını da rahat kazanırız :)

Muhammet_61
04.12.2012, 18:19
mustafa ilk oynadığında en belirgin özelliği tekniğiydi, topu oyuna sokmadaki başarısıydı.ama zamanla özellikle taraftardan gördüğü tepki sebebiyle güveni azaldı.risk almamaya başladı.hele mustafaya kazma falan diyenler vardı ki, onların futboldan anladığına inanmıyorum.ezbere yorum yapıyolar.takım kaybedince kime çıkarsak faturayı diye bütün yük mustafaya yıkıldı.özellikle psv maçlarında top almayan ortasaha yüzünden günah keçisi mustafa oldu.o günden sonra çok geriye gitti musatafa güven bakımından.şimdi yeni yeni toparlıyo.
taraftarın genel olarak kötü oynadığımız maçlarda bi futbolcu seçip, onu yerden yere vurmasına karşıyım.zaten yenilmişiz takım kötü oynamış.durumu daha da kötüleştirmye gerek yok.futbolcunun güveni kayboluyo.böyle zamanlarda destek olup, futbolcuyu kazanmak lazım.taraftar bazında kazanırken bireysel eleştiri, kaybetiğimizde de genel eleştiri yapmak takıma fayda getirir.

Evet aslında altyapıdan a takıma yükseldiği ilk dönemlerde topla hücuma çıkması taraftarın takdirini kazanmıştı ama sonra bir iki hata yapınca günah keçisi oldu. Bu da bir özgüven eksikiiğine yol açtı. Şu andaki eksikleri giderilebilir şeyler. Ülkemizde son zamanlar ciddi bir altyapı sorunu varken yetiştirebildiğimiz bir değerdir Mustafa. Arkasında olmalıyız. Semih Kaya'dan kötü bir futbolcu değildir ve ileride Milli takımın değişmez stoperleri ikisi olacaktır.

Balcklabel
04.12.2012, 18:39
Bazı üye arkadaşların forumda yazılnları zahmet edip, geriye doğru okumadan vahiy gelmişçesine dur şunu yazıp çıkayım biçiminde mesnetsiz, mükerrer, katkı sağlamayan, değer yaratmayan yorumları... Diyorum ki günlük tutsanız, 20 yıl sonra okurken şimdiki duygularınızın her haliyle o zaman kendi kendinize eğlenseniz veyahut üzülseniz; yormasanız bizi... ;)

artvints
04.12.2012, 18:51
Bazı üye arkadaşların forumda yazılnları zahmet edip, geriye doğru okumadan vahiy gelmişçesine dur şunu yazıp çıkayım biçiminde mesnetsiz, mükerrer, katkı sağlamayan, değer yaratmayan yorumları... Diyorum ki günlük tutsanız, 20 yıl sonra okurken şimdiki duygularınızın her haliyle o zaman kendi kendinize eğlenseniz veyahut üzülseniz; yormasanız bizi... ;)

ben de bu konuda rahatsızım.bazıları yorum yaparken hiç sorumluluk duymuyo.iki gün öncesi yaptığı yorumla çelişen yorum yazıp t.direktöre giydirebiliyo.rüzgar nerden eserse artık, hiç sağduyu falan yok.

İlker Yazıcıoğlu
04.12.2012, 18:53

Şu forumda aklı başında yorum yapanları gördükçe daha çok umutlanıyorum taraftarımızı konusundaki umutsuzluğum konusunda..

Samet Yildirim
04.12.2012, 20:18
Es es macindaki ilk 15 dk lik bolumde sinyali verdik zaten...
Kadro oturuor yavastan. zoko. colman ve adrian ideal oldu artik..
Defans az ckk belli bide janko oturdugu zaman cok rahatlariz.

Tolga
04.12.2012, 21:41
Oğlum Hüseyin, Murat Cemcir bile Fatih Terim diyemeden sansürleniyor, niye isim veriyon la :D Her Allah günü aynı senaryoyu alıp seninle aynı safta yer alıp kılıç tutmaktan bıktım oğlum :)

Erdinç Dilek
04.12.2012, 21:50
Totem yapayım biraz..

Kayseri maçını da rahat kazanırız :)

totem dedin de, urfada feneri 3-1 yenip kupayı aldığımız gün telefonu evde unutmuştum sabah işe giderken, dünkü gençler maçında da halı saha maçına giderken aynı yere bıraktım telefonu sonuç ortada :)

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 22:00
valla Tolga bu saatten sonra böyle kardeşim :D:D ..

Adam burda sallıcak daha sonra gelcek trabzonsporluluk ayağı yapıcak bizde susucaz eyw. dicez...Sonra takım bir başarı bir kupa kazandımı en önde bunlar şakşaklıcak..ohh valla :)

bide bunlar alenen söyleyenlerdi bide maçtan sonra yazılarını değiştirenler var oraya hiç girmiyim dedim :D:D

Tolga
04.12.2012, 22:05
Hadi bakalım, Allah utandırmasın o zaman . . .

Hüseyin Başoğlu
04.12.2012, 22:49
İstatistiklerde güzelmiş bu maç için...

Haftanın en çok isabetli şut atan 2.takımı TRABZONSPOR 12 Şut/Kaleyi Bulan 6 (4 GOL)

Haftanın en çok isabetli pas yapan takımı TRABZONSPOR Pas Sayısı 572 İsabetli Pas Sayısı 532 İsabetli Pas yüzdesi 93%

Haftanın en çok isabetli pas yapan orta saha oyuncusu
1.Didier Zokora Pas Sayısı:79 İsabetli Pas Sayısı 78
2.Selçuk İnan Pas Sayısı:76 İsabetli Pas Sayısı 69
3.Adrian Mierjewski Pas Sayısı:75 İsabetli Pas Sayısı:68 Asist:1

Murat Acar
04.12.2012, 23:00
Duran toptan atılan gollere ben şans derim. Şansımız yanımızdaydı ve maça 1-0 önde başlamış olduk. Daha sonra normalde sarı kart da verilse kimsenin itiraz etmeyeceği bir pozisyonda hakem takdir hakkını bizden yana kullandı ve rakip 10 kişi kaldı. .
İnanın en sevmediğim taraftar profili devletten daha devletçi olan arkadaşlar.Yapmayın lütfen normalde sarı kartmış!!!! o pozisyon ..Ya gerçekten futbol kurallarını bilmiyorsunuz yada basındakilerin söylemleri sizi yanıltıyor.Aynı hareketi Cincondan herhangi bir oyuncuya yapsalar o safsatacı yorumcular en az 3 maç ceza alması gerekir diye tff yi yonlendirmeye çalışıyor olacaktı.Profesyonel bir futbolcu hiçbir zaman rakibine tokatvari hareket çekemez çekersede direk kırmızı karttır cezası neyin sarısından bahsediyorsunuz...

jako13
04.12.2012, 23:46
yakışır fırtınaya...!!

Erdal DİLEK
05.12.2012, 00:37
totem dedin de, urfada feneri 3-1 yenip kupayı aldığımız gün telefonu evde unutmuştum sabah işe giderken, dünkü gençler maçında da halı saha maçına giderken aynı yere bıraktım telefonu sonuç ortada :)

bende diyorum 4 gol oldu abim niye caldırmıyor, ben seyretmediği düşündümde ama yine de caldırır diye düşündüm, bi aksilik olduğunun farkınaydım ama.

oflukaan
05.12.2012, 00:44
ben serkanı izlerken kalpten gidebilirim...

Erdal DİLEK
05.12.2012, 00:49
kırmızı yanlış karartı, yalnız yanlış olmasının yumlunun tahriki ile alaksı yok, tahrik konusunu ortaya atan yalaka yorumcuya bu söylendiği için söylemiştir en iyi bunu düşünüyorum, tutma yok cekme yok itme yok, başını adama yaklaştırıyormuş, yalanınızı siiiiii..........!!!!!

neyse öneceden de söylediğim gibi bizans böyle şampiyon oluyor, ankarada deplasmanı oldu güllük gülistanlık, basit bir kaırmızı ile. yada m. topalın tabanına kırmızı vermeyerek, canerin kırmızısı 2 hafta konuşuldu, topalın pozisyonu tüm kanallarda toplam 5 dakika. . .

işte şampiyonluk bu kadar basit ama şikeciler bunu bile başaramıyor. . .

İlker Yazıcıoğlu
05.12.2012, 12:31
Bu arada kırmızı kartın sebebi açıklanmış.Tam da tahmin ettiğim gibi.

s.....r git ulan demiş hakeme..

Petkoviç’i rakibini ittiği değil, küfür ettiği için kırmızı kartla ihraç ettiğini raporunda da belirten Müftüoğlu’nun gözlemcisi Halit Gerçeker’den de 8.3 (İyi. Beklenen performans) notu aldığı öğrenildi

Muhammet_61
05.12.2012, 12:51
İnanın en sevmediğim taraftar profili devletten daha devletçi olan arkadaşlar.Yapmayın lütfen normalde sarı kartmış!!!! o pozisyon ..Ya gerçekten futbol kurallarını bilmiyorsunuz yada basındakilerin söylemleri sizi yanıltıyor.Aynı hareketi Cincondan herhangi bir oyuncuya yapsalar o safsatacı yorumcular en az 3 maç ceza alması gerekir diye tff yi yonlendirmeye çalışıyor olacaktı.Profesyonel bir futbolcu hiçbir zaman rakibine tokatvari hareket çekemez çekersede direk kırmızı karttır cezası neyin sarısından bahsediyorsunuz...

Evet cincona veya şikecilere olsa pozisyonu hararetle savunurdu taraftarları. Ama bizim onlardan bir farkımız olmalı değil mi ? Zaten söylediğimi dikkatli okusaydın pozisyonun hakem takdirine göre sarı da kırmızı da olabileceğini, burda hakemin takdir hakkını kullandığını yazdığımı görürdün. Hakemin vereceği iki karar da makul olurdu. Futbol kuralları evrenseldir ancak bazı detaylar ülkenin şartlarına göre değişiyor. Misal italya ligindeki her hangi bir maçı İngiltere oynatın her maç en az 3 tane kırmızı kart çıkartılır. Çünkü italya'da sertliğe müsaade ediliyor. Bizim pozlsyon da ingilterede olsa direk kırmızı kart olurdu ancak italya'da faul bile verilmeyebilirdi. Ülkemiz standartlarında ise duran toplardaki bu tarz pozisyonlar genellikle sarı kartla cezalandırılır. Ama dediğim gibi kitabına uyarsak hakeme kimse kırmızı kart çıkardı diye suç bulamaz. Ayrıca raporda hakemin küfür dolayısıyla oyuncuyu ihraç ettiği bilgisi geldi, o zaman zaten tartışacak bişey yok.

Travelair
05.12.2012, 12:51
Mustafa'nın yaptıkları hoş değil. Petkovic'in ahını çekeceğiz gözüküyor

maxim
05.12.2012, 13:19
Taraftar kameramdan, 3. golümüz:

i-5ssbU41nU

Mehmet Ç.
05.12.2012, 14:01
Serkan'in calimindan sonra komaya girdim..

Simdi kendime geliyorum yavas yavas.. skoru gördüm..

tebrikler..

haydee.. 3'te 3 ver hersey degisecek insallah :)

Cagdas Topal
05.12.2012, 17:58
Kırmızı kartı abartı bulan renkdaşlarımız vardı değil mi :rolleyes:

Trabzonspor maçının 18. dakikasında oyundan atılan Gençlerbirliği'nden Petkoviç'in, Türkçe olarak "S..tir git ulan" dediği, bundan dolayı kırmızı kart gördüğü ortaya çıktı

DeAgLeMaNyAq
06.12.2012, 20:29
Kırmızı kartı abartı bulan renkdaşlarımız vardı değil mi :rolleyes:

Trabzonspor maçının 18. dakikasında oyundan atılan Gençlerbirliği'nden Petkoviç'in, Türkçe olarak "S..tir git ulan" dediği, bundan dolayı kırmızı kart gördüğü ortaya çıktı

Küfürden atıldığı olayı basının uydurmasıymış. PFDK bile kararı çok ağır bulmuş ki alt sınırdan ceza vermiş...

GENÇLERBİRLİĞİ SPOR Kulübü sporcusu RADOSAV PETROVIC'in, 03.12.2012 tarihinde oynanan GENÇLERBİRLİĞİ - TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına

Tolga
06.12.2012, 21:34
O ne biçim cezadır öyle yaa.

oflubektas
07.12.2012, 16:31
Benim iki savah kardaşum, pazartesi günü işleri olduğu halde erken bırakarak, Ankara'daki dayıoğullarıyla maça gittiler. Maçın son dakikaları yaklaşmış, 10 kişi kalmış garibim gençler karşısında 4-0'ı yakalamışız. Derken bir emice arkadan bağırıyor;

"Haböle ne iyiydi ya, verelum 5 lira da yarım saat daha oynasunle işte " :)

Tunga
07.12.2012, 17:15
Benim iki savah kardaşum, pazartesi günü işleri olduğu halde erken bırakarak, Ankara'daki dayıoğullarıyla maça gittiler. Maçın son dakikaları yaklaşmış, 10 kişi kalmış garibim gençler karşısında 4-0'ı yakalamışız. Derken bir emice arkadan bağırıyor;

"Haböle ne iyiydi ya, verelum 5 lira da yarım saat daha oynasunle işte " :)

Eskiden zayıf takımlara 4-5 tane atınca bizim seyirci takımı "durun uşaklar" diye ıslıklardı. Sistem değişmiş :)

Oğuz ZEYTİN
07.12.2012, 17:36
Ne günlere kaldık!? İşi gücü bırakıp adamların gördüğü kırmızı karta üzülüyoruz. Alemin tek safı biziz! Geçen sene Aykut'un rakibe müdahale etmemesine rağmen "gelişinin faul olarak değerlendirilip" kırmızı kart gördüğü ligde Petrovic'e çıkan kart azdır!

Eski hakem ve hakem hocası/yorumcusu Ertuğrul Dilek söz konusu kararla ilgili şöyle yazmış: "Petkoviç’in gördüğü kırmızı kartta belki kural gereği karar doğru ancak ağırdı."

"Ancak" nedir?

- Doğru mu?

- Doğru!

- Daha ne???

Şike var ama sahaya yansımamış, kural doğru ama ağır! Tükürürüm böyle işe... Bu kararlar sadece Trabzonspor'a gelince "ağır" oluyor. Vay canına...

İş işten geçtikten sonra "sahada güçlüydük ama masada kaybettik" demek anlamsız. Hakkımızla gittik, yendik, geldik!

artvints
07.12.2012, 22:49
Ne günlere kaldık!? İşi gücü bırakıp adamların gördüğü kırmızı karta üzülüyoruz. Alemin tek safı biziz! Geçen sene Aykut'un rakibe müdahale etmemesine rağmen "gelişinin faul olarak değerlendirilip" kırmızı kart gördüğü ligde Petrovic'e çıkan kart azdır!

Eski hakem ve hakem hocası/yorumcusu Ertuğrul Dilek söz konusu kararla ilgili şöyle yazmış: "Petkoviç’in gördüğü kırmızı kartta belki kural gereği karar doğru ancak ağırdı."

"Ancak" nedir?

- Doğru mu?

- Doğru!

- Daha ne???

Şike var ama sahaya yansımamış, kural doğru ama ağır! Tükürürüm böyle işe... Bu kararlar sadece Trabzonspor'a gelince "ağır" oluyor. Vay canına...

İş işten geçtikten sonra "sahada güçlüydük ama masada kaybettik" demek anlamsız. Hakkımızla gittik, yendik, geldik!

taraftarımızda acaba haksız bi puan mı aldık refleksi gelişmiş, ben buna bizi diğer büyük takımlardan ayıran bir neden daha diye bakarım.iyi bişey yani :)

Tolga
07.12.2012, 22:59
Her ne kadar iyi bir durum olsa da takımla taraftar arasında büyük bir anlaşmazlığa düşürüyor.Bu yüzdendir ki bir kopmadan sonra yeniden bağlanmamız uzun zaman alıyor.