PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdullah futbola veda etti...

Harun-61
16.07.2006, 01:15
Beyoğlu Yeni Çarşı'da başlayan futbol yaşantısını daha sonra Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve İstanbulspor takımlarında sürdüren "sihirli sol ayak" Abdullah Ercan, sessiz sedasız yeşil sahalara veda etti.

Başarısı ve istikrarıyla uzun yıllar adını Türk futbolunun zirvesinde tutmayı başaran Abdullah Ercan, 22 yıllık futbol yaşantısına jübile yapmadan veda etme kararı aldığını açıkladı. Emektar futbolcu, bundan böyle futbola teknik adam olarak hizmet etme kararı aldığını açıklayarak teklif beklediğini söyledi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'da forma giyen Abdullah Ercan, bundan sonraki futbol yaşantısında "Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, " Jübile yapmak istemiyorum. Şayet jübile yapmak isteseydim Trabzonspor'la Fenerbahçe'nin oynamasını ve Trabzonspor formasını giymeyi isterdim. Aslında iki yıl daha oynamak istiyordum ancak dizimdeki rahatsızlıktan dolayı keyif alamaz oldum. Futbolda çok güzel günler geçirdiğim gibi çok büyük acılar da yaşadım. En büyük ve unutamayacağım acı Dünya Kupası'na götürülüp de forma giyemeyen tek futbolcu olmam. Bir dakika dahi oynamamak çok acıydı. Diğer çektiğim büyük acı Fenerbahçe'de haksız bir şekilde kadro dışı bırakılmamdı" dedi.

Dört büyükler içinde bir tek Beşiktaş forması giyemediğini belirten Abdullah Ercan, "İlginç olan, benim çocukluğum İnönü Stadı'nda geçti. Ben iyi bir Beşiktaşlıydım. Beşiktaş'ın maçlarına girmek için geceleri stat etrafında kalırdık. Beşiktaşlı olmamın nedeni çocukluğum Taksim'de geçti ve stat evimizden iki adımlık yerdi. Kapalı tribünde amigo Mostra Kemal vardı. O'nun grubuna takılırdık. O bana bir forma alıp beni Beşiktaşlı yapmıştı. İşin ilginç yanı Beşiktaşlıyım ama büyük kulüplerden sadece Beşiktaş'ın formasını giyemedim" diye konuştu....

#10 Fietra
16.07.2006, 23:57
Güle güle Apdullah Sebat maçında sinir ettin bizi ancak herşey için sağolasın...

Oğuzhan Görkan
17.07.2006, 03:14
o gitti gideli sol kanada adamakıllı biri gelmedi febeye gidip sinirlerimizi bozdun ama yinede herşey için sağol

Tansu Onur Erdoğan
17.07.2006, 03:39
döktüğü terler icin tesekkür ederiz umarım fenere teknik direktör olarak devam edersin ilerde esinle televolelere cıkarsın yine

Çakır
17.07.2006, 09:01
Oynadığı dönemde Trabzonspor'da hayranı olduğum futbolcuydu. Şota ile Hami'den farksızdı benim için. Gidişi üzücü olmuştu, Fener formasıyla Trabzon'a gelişleri sinir bozucu.. Yine de Trabzonspor taraftarında farklı bir yeri olduğunu düşünüyorum, öyle ya da böyle özel bir futbolcuydu Abdullah, yolu açık olsun.

Yalnız, futbol hayatında yaşadığı büyük üzüntülere 5 Mayıs 1996'yı eklememesini şaşırtıcı buldum. O hakedilmiş şampiyonluğa en çok emeği veren futbolculardan biri oydu halbuki. Abdullah unutmuş demek ki, peki taraftarın unutması mümkün mü?

kutoz
17.07.2006, 09:11
Trabzonspor, Akçaabat Fatih Stadına gelmişti Sebatspor'la hazırlık maçı yapmak için. Abdullah ile ilk karşılaşmam orada olmuştu. Takım otobüsü inmiş, futbolcular önümüzden geçiyordu. O ana kadar basından duyduğumuz Abdullahda onların arasındaydı. Tıpkı BMN.de yaptığımız gibi, kim bu Abdullah, Kapalıçarşıdan topçu mu alınır vb. türünden söyleniyorduk...

Ve o Abdullah bordo-mavi formayla devleşti... İlginç olansa, Trabzon'dan ayrılmış ve FB. ve GS formalarını giymiş. Şimdiyse futbola veda ediyor... Ama ederkende bir ayrıntının üzerine basa basa söylüyor; "Beni Trabzonsporlu Abdullah olarak hatırlasınlar" Aklı başında olan herkes, Trabzonspor'un neleri simgelediğini, neleri temsil ettiğini anlıyor. 4 forma giyen Abdullah, onu Abdullah yapan değerlerinde farkında...

Abdullah, ben seni hep Trabzonspor'lu Abdullah olarak hatırlayacağım. Yolun açık olsun...

kuzey_lee
17.07.2006, 10:36
ey abdullah,sen demiyormusun ben beşiktaşlıyım diye?sen demiyormusun kapalıya takılırdım diye?sen değilmisin istanbul hayaliyle yuva(!)dan uçup giden..sen değilmisin sultanahmet meydanında eşinle televolelere '2istanbula gelecem'' diyen..sen değilmisin evine forma almaya gelen top toplayıcı çocuğa ''trabzon forması yok ama fener forması var,istersen onu vereyim'' diyen..

ee hangi yüzle ''beni trabzonlu abdullah olarak hatırlayın'' diyebiliyorsun..bir açıklamada bu kadar mı çelişir bir insan?

ey abdullah,herkesin gönlünü yapmak için bir açıklama yapmışsın.yoksa niyetin antrenör olmakmıdır?hani ''ulan hazır futbolu bıraktık,güzel bi açıklama yapalım da accık adımız duyulsun'' niyetindeysen güzel kardeşim,biz yemiyoruz bunları.karnımız tok,sırtımız pek bu konulara..

güle güle abdullah..kimileri seni sarı çocuk olarak hatırlayabilir de ben seni hep ''p.. apo'' olarak hatırlıycam..

bir gün halısahada karşılaşmak dileğiyle...!

ps:bu ve ogünün imza attığı günü çok iyi hatırlıyorum.bu imza atıp fb formasıyla sahaya top sektirmeye çıktığında hiç etkilenmemiştim nedense.ama ogünü o vaziyette görünce ağlamıştım..varmış bi sebebi demek ki

agahozlu
17.07.2006, 10:46
bize verdiği hizmetler için teşşekür edeceğiz ama yaptığı bazı açıklamaları ve davranışları iyi görmedim.

Salih61
17.07.2006, 12:15
Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, Jübile yapmak istemiyorum. Şayet jübile yapmak isteseydim Trabzonspor'la Fenerbahçe'nin oynamasını ve Trabzonspor formasını giymeyi isterdim.Helal olsun...İçinde biraz delikanlılık kalmış...Vefekar adammışsın...

Berk Akçay
17.07.2006, 12:23
abdullaha okadar hayrandımki küçükkekn hep abdullah gibi bir futbolcu olmak istemiştim TRABZONSPOR un çok iyi isimlerindendi abdullah bizde döktügün tüm terler helal olsun abdullah

Aslıhan
17.07.2006, 13:21
ey abdullah,sen demiyormusun ben beşiktaşlıyım diye?sen demiyormusun kapalıya takılırdım diye?sen değilmisin istanbul hayaliyle yuva(!)dan uçup giden..sen değilmisin sultanahmet meydanında eşinle televolelere '2istanbula gelecem'' diyen..sen değilmisin evine forma almaya gelen top toplayıcı çocuğa ''trabzon forması yok ama fener forması var,istersen onu vereyim'' diyen..

ee hangi yüzle ''beni trabzonlu abdullah olarak hatırlayın'' diyebiliyorsun..bir açıklamada bu kadar mı çelişir bir insan?

ben seni asla ts li abdullah olarak hatırlamayacağım :mad:

seni bir ezik olarak hatırlayacağım

Sevgi
17.07.2006, 13:33
Abdullah Ercan, bundan sonraki futbol yaşantısında "Trabzonsporlu Abdullah" olarak anılmak istediğini belirterek, "
Bende Abdullah'ı herzaman TRABZONSPOR lu Abdullah olarak hatırlamak isterdim Hatta İstanbulspor-Sebat maçında kendisine edien küfürler yüzünden hem üzülmüş hemde sinirlenmiştim.Kuşkusuz Abdullah türk futbolunun en büyük futbolcularından birisi ve yerine onun kadar iyisi henüz gelmedi
FAKAT

En büyük ve unutamayacağım acı Dünya Kupası'na götürülüp de forma giyemeyen tek futbolcu olmam. Bir dakika dahi oynamamak çok acıydı. Diğer çektiğim büyük acı Fenerbahçe'de haksız bir şekilde kadro dışı bırakılmamdı" dedi.

futbol hayatında ki üzüntülerinden bahsederken 96 da fb maçıyla kaçan şampiyonluğa üzüntü olarak bakmayışı kendisinin hiçbir zaman TRABZONSPOR'lu olamıyacağını o şekilde anılamayacağının göstergesidir.Sen unutmuş olabilirsin Abdullah ama biz hiçbirzaman unutamıyacağız o maçı.Vermiş olduğun emek için teşekkür ederiz.

Burçak
17.07.2006, 16:34
bana bu açıklamaları hiç ama hiç samimi gelmiyor. trabzonsporlu olarak anılmayı isteyen bi adam fener forması giydiğinde o şekilde konuşmazdı. profesyonel futbolcuyuz şartlar fener formamı giydirmeme sebep oldu deseydi neyse. ama fener formasını giyinip tv lere çıkıp hayalimdeki takıma geldim vb açıklamaları asla unutmam.

Bülent Bayraktar
17.07.2006, 16:51
bu açıklamaları fotospor mu yayınladı
------------------------------------------------------------
HERKESE HAYIRLI UĞURLU OLSUN TÜRK FUTBOLU BİZ ŞER.......DEN KURTULDU

Mayls
17.07.2006, 17:14
Türk futboluna hayirli ugurlu olsun

degok
17.07.2006, 17:16
Teşekkürler abdullah. Bundan sonrada futbola hizmet etmen dileğiyle.

Erdogdu61
20.07.2006, 14:42
benim hosuma giderdi oynayisi, tam klas adamdi bence. yaptigi hareketlerden dolayi gözümden düstü ama...

Ozan
20.07.2006, 16:04
bende küçüklüğümde çok severdim abdullah ı ama fenere gittikden sonra benim için bitti . sivil hayatında mutluluklar dileyelim ne diyelim ...

eys_61
20.07.2006, 17:13
febeye gidişi vs olayların kendi iradesi dışında gerçekleştiğine inanan biri olarak (ki dönemin yöneticileri de bunu doğrular beyanatlar vermiştir) her zaman "TRABZONSPORLU Abdullah" ı minnetle anacağım.Teşekkürler...

halil ibo
20.07.2006, 17:26
Gerçekten böyle bir açıklaması oldu mu,bilemiyorum.Fakat Trabzonspor'lu seni unutalı nice yıllar oldu Abdullah.Oysa ne de güzel başlamıştı beraberliğimiz...Eziklere imza attığın gün,bizim seni mezara gömdüğümüz gündür.

buramburam61
20.07.2006, 18:15
Trabzonspora verdiğin hizmetler için teşekkür ediyoruz sana abdullah.Ama unutma ki Trabzonsporluluk öyle kolay olunmuyor.Önce bir git Ali Kemal abinin elini bir öp de, sana Tabzonsporluluğu şöyle bir anlatsın.Keza Trabzonlu olmamasına rağmen herkesten çok Trabzonsporlu olan İsko'ya da sorabilrsin.

Punisher-61
20.07.2006, 21:07
trabzonspora verdigi hizmetten dolayi tesekürler

Erbay
22.07.2006, 18:04
Ondan sonra bizde iyi sol bek hatırlamıyorum.Gelecekte başarılar...

UğuR
22.07.2006, 23:33
Abdullah, Trabzon Spor formasını taşırken hayran olduğum bir futbolcuydu.MAY in O nun takımdan parasını kurtarmak için gönderdiği zaman çok üzülmüştüm.Ama sonradan yaptığı açıklamalar O nu benim gözümde bitirdi.Herhalde pişman oldu ki beni Trabzon Sporlu Abdullah diye anın dedi.Bunda da Trabzon Spor da var olduğu, yıldız olduğu hatırlaması,faktörü vardır.Genede Trabzon Spor a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.

Adem Erdoğan
30.07.2006, 20:19
hami ile beraber onada jübile yapılsa ii olur aslında.96 da fenere o golü attıktan sonra yumruğunu kaldırıp taraftara koşuşu hiç gözümün önünden gitmiyor.

Barış Cem
30.07.2006, 20:43
trabzonsprolu abdullah olarak hatırlanmak istiyorsun , ben de öyle hatırlamak isterdim, ama mümkün mü sence abdullahcığım ha?

gurbetçi 61
30.07.2006, 23:09
abdullah gibi bir futbolcunun trabzonspor forması altında jübile yapmasını çok isterdim,kendine yazık etti,kendisine hayatta başarılar dilerim,

kuzey_lee
01.08.2006, 09:40
Abdullah küçüklükten beri Fenerbahçeli. Bunu şimdi de saklamıyor. Gençliğinde Fenerbahçe Stadı’nın kapılarında sabahladığını bile itiraf ediyor.

aynı abdullah ercan'ın hayatım futbol e-dergisinde verdiği röportaj.röportaj maçlar devam ederken yapılmış..

kaypaklığın bu kadarı olur en fazla..önce fenerliyim de,seona gönlü olsun diye beşiktaşlıyım ama trabzonlu olarak anılmak istiyorum..

ah be abdıllah,sen trabzonsporlu olarak anılmak isteseydin şu kurduğun kadroda bir tane trabzonsporlu oyuncuya yer verirdin ;

bkz. http://www.hayatimfutbol.com/Agustos2006/023.html 40.sayfadan başlıyor röportaj..

kısacası;yeme bizi apo,biz seni iyi tanıdık..

Burçak
01.08.2006, 11:17
yukardaki alıntıda abdullah küçüklükten beri fenerbahçeli olduğunu stat kapılarında yattığını falan söylemiş...

benmi yanlış hatırlıyorum?? bu ifadeleri beşiktaş için kullanmamışmıydı?
yoksa aynı ifadeleri şimdi fener içindemi kullandı. asena abdullah

frango
01.08.2006, 13:17
evet hataları sevapları bı tarafa 96 da attıgı goldekı sevıncı gozumun onune geldıkce duygulanıyorum her şeye rağmen senden sonra senın gıbı bırı gelmedi
ben kendı adıma emeklerını unutmayacagım
her şey için teşekkurler apdullahhhhhhh

ozturk
02.08.2006, 20:42
Eeee bizden ayrılınca iki yakası bir araya gelmedi sonunda böyle sessiz sedasız bıraktı futbolu..

chota
04.08.2006, 16:51
Abdullaha bu kadar çok kızmamızın sebebi ona olan sevgimizdi.Başka bir nedeni yoktu.O dönemde Trabzonda doğan çocukların çoğuna abdullah ismi veriliyordu.Ama nefret sevgiyi yeniyor işte

ts_fan
04.08.2006, 17:25
Kendisi beyaz Şahin marka bir araç kullanıyordu, kırmızı ışık yandığı için durmak zorunda kalmıştı, tam da Meydan Parkı'nın üstü Mc Donald's önündeydi.Yanına gidip kendisine Fenerbahçe'ye transferi ile alakalı gazetelerde yazılar çıktığını transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sorduğumda, Türkiye'de tek oynayacağım takım Trabzonspor demişti, Newcastle'den teklif geldiğini olursa Avrupa'ya gideceğini söylemişti.O'da piyasadaki diğer TOPçular gibi davranıp, Trabzonspor'dan başka hiçbir takımda oynamam deyip Türkiye'de adları lazım değil bir çok kulübün formasını giydi.Abdullah evet çok sevildin ama bu sevgiyi hiç haketmedin:mad:

Zuma_Yattara
04.08.2006, 17:46
ya emicemin oglu biz seni yanlis tanimisiz be... sen bizdensin saniyorduk ama biz e cok uzakmissin sen aslinda yolun acik bahtin acik olsun

hakancan
06.08.2006, 03:48

ey abdullah,herkesin gönlünü yapmak için bir açıklama yapmışsın.yoksa niyetin antrenör olmakmıdır?hani ''ulan hazır futbolu bıraktık,güzel bi açıklama yapalım da accık adımız duyulsun'' niyetindeysen güzel kardeşim,biz yemiyoruz bunları.karnımız tok,sırtımız pek bu konulara..

güle güle abdullah..kimileri seni sarı çocuk olarak hatırlayabilir de ben seni hep ''p.. apo'' olarak hatırlıycam..

bir gün halısahada karşılaşmak dileğiyle...!

ps:bu ve ogünün imza attığı günü çok iyi hatırlıyorum.bu imza atıp fb formasıyla sahaya top sektirmeye çıktığında hiç etkilenmemiştim nedense.ama ogünü o vaziyette görünce ağlamıştım..varmış bi sebebi demek ki
boğazım ağrıdı helal olsun:)) dediklerine katıldığımdan değil komik yazman dan muhahaha

EmrahYalçınalp
06.08.2006, 07:59
Abdullah'ın Trabzonspor'lu olarak hatırlanmak istemesinde anormal bir şey yok. Her tırtıl kelebek olarak hatırlanmak ister... Ama benim aklıma abdullah deyince gelecek en son şey Trabzonspor. Antrenörlük hayatına da YeniÇarşı'dan başlayıp fb'den teklif beklesin.

61-POWER-2
07.08.2006, 14:47
apoya ilerki hayatta basarilar...

Kemençeci
08.08.2006, 14:56
Apodan sonra doğru dürüst bir sol kanat Türkiye'ye hala gelmedi ki, Ümit Özat'ı oynatıyorlar mevkisinde. Kim ne derse desin büyük topçuydu.

trapesus
21.08.2006, 04:59
Koçum abdullah ya. Trabzonsporu sevdirenlerdensin:)

Badaloğlu
26.08.2006, 16:44
Futbolculuğunun son dönemlerinde Abdullah Ercan sahada çok pislik yapardı.bende futbolu mert oynayanları severim.Kora kor,kıran kırana ama Abdullah gibi pislik oynamayacaksın.Tabi ben bunu artık ilerlemiş yaşına bağlıyordum.Sürat azalmış,nefes yetmiyor ne yapacak Abdullah?çelmeydi,el koldu v.s.
Trabzonda bize güzel günlerde yaşattı.Hele kapalı çarşıdan geldiğinde Fener'in hocası Veselinoviç'in gazetelerde bir röportajında: ''Trabzonspor Abdullah'ı alarak çok büyük bir iş başardı.Abdullah geleceğin yıldızıdır, onu çok istiyordum ama olmadı'' derken kim bu Abdullah? diye kendime sormuştum.
Sonra malum Fener'e gidişi, yıllardır giydiği Trabzonspor formasına rağmen birden bire doğuştan Fenerliyim lafları hepimizi üzmüştü.Şimdi de Beşiktaşlı muhabbeti, bunlar bir futbolcu adına hep çelişkidir.Abdullah bizde oynamış ve Fener'e gitmiştir.Bundan sonra beni temsil etmiyordur.Eksik kalsın desinlerki Fenerli Abdullah futbolu bıraktı.Trabzonla anılma sen.

Ah Ünal ah!Keşke yaşın 20 olsa.Senin gibi dışardan bir futbolcu daha gelirmi şu Trabzon'a?Doyamaduk topuna daaa...