PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Mücadele Gücümüzü Artırmalıyız ..."

Gökhan Koç
26.11.2012, 10:58
25.11.2012 tarihli Telegol programında çok kısa bir belgesel yayınlandı.

Devrilen polis arabaları, yakılan stadlar, birbirlerine hakaret eden kulüp yöneticileri, meydanları savaş alanına çeviren taraftarlar ve daha bir çok akıl almaz olay...

Halbuki, adaletin olmadığı yerde anarşinin başlaması kadar doğal birşey yoktur.

Bu durum karşısında 3 seçeneğimiz var; katlanmak, kaçmak, mücadele etmek.

Katlanmak ve kaçmak, benim için hiç bir zaman bir seçenek olmadı.

Sizin de böyle düşündüğünüzü biliyorum.

Tek seçeneğimiz var; Mücadele etmek.

Mücadele ederek Trabzonsporu ve temsil ettiği değerleri anarşiden ve adaletsizlikten korumak.

Bunun kolay olmadığını, giderek daha da zor olacağını hep beraber gördük.

UEFA önünde gerçekleştirilen muhteşem hak arayış eylemi bile ulusal basın tarafından boykot edilmiştir.

Bu boykotu aşmadan sesimizi dünyaya duyurmamız çok güç görünüyor.

Bundan sonra hepimiz el ele vererek avrupa basını ile iletişim ağı kurmalıyız.

Bunu başarabilirsek ulusal basını her rezilliğinde yerin dibine sokarız ve bizimle pazarlık masasına oturmak için yalvarmalarını sağlarız.

Konuyla alakalı olarak Tunga Abi ve Gamze Bal Hanım ile çalışmalara başladık ama ilerleyen zamanlarda çoook yardıma ihtiyaç duyacağız.

Kader Koreli renktaşımın bahsettiği çok güzel bir proje daha var; Bildiğiniz gibi Trabzon’un hem yurt içinde hem yurt dışında binlerce derneği bulunmaktadır.

Bu dernekler ciddi bir hareketliliğe sahip olmalarına karşın Trabzonsporluluk konusunda kendilerinin de bir dinamik olduklarının farkında değiller.

Yani bu dernekler ile Trabzonspor arasında yahut TS taraftarları arasında bir iletişim ağı oluşturmalıyız.

Bu ağı kurabilirsek, hiç bir siyasinin yaklaşmaya bile cesaret edemeyeceği kadar güçlü oluruz.

İlerleyen zamanlarda sırf bu çalışmalara dahil olabilmek adına Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kollarına katılmayı düşünüyorum.

Bundan 3-4 ay önce gerçekleştirmeye çalıştığımız SMS Projesini de belki TDF’nunda gerçekleştirebiliriz.

Sizler de bu konular üzerine düşünün, fikirlerinizi BMN Yönetim Kuruluyla muhakkak paylaşın.

Gençler başta olmak üzere dönem dönem hepinizin yardımlarına ihtiyaç duyacağız,

Bu işlerin sonu nereye gider bilmiyorum ama o son’a gideceğim.

İçimizdeki nefreti dizginlemekte güçlük çektiğimizi biliyorum. Lütfen bu nefreti işe dönüştürelim ve mücadelemizin şiddetini artıralım.

ozturk
26.11.2012, 11:04
İnşallah bu projelerden başarılı neticeler alınır.Elimden geleni yapmaya hazırım.

Ancak insanların 1-2 dk larını ayırıp mail bile göndermediği bir durumda çok ta ümitli değilim açıkçası.

Gökhan Koç
26.11.2012, 11:12
İnşallah bu projelerden başarılı neticeler alınır.Elimden geleni yapmaya hazırım.

Ancak insanların 1-2 dk larını ayırıp mail bile göndermediği bir durumda çok ta ümitli değilim açıkçası.

Bundan 8-9 ay öncesine kadar bende tek bir mail göndermemiştim. Zaman beni değiştirdiği gibi diğer renktaşları da değiştirecektir.

Desteğin için çok teşekkür ederim, hep beraber bu düzeni değiştireceğiz.

Gökhan ARSLAN
26.11.2012, 11:16
Bu savaşta herseye hazırım
Bitmeyecek asla mücadelemiz ! Hepsine inat..

Tunga
26.11.2012, 11:21
Askerde en sevdiğim spor tüm bölükçe yaptığımız tam teçhizatlı koşu idi. Senin bireysel olarak en önde koşman ve verilen sürede parkuru bitirmenin hiç bir kıymeti yoktu. Önemli olan, bölüğün son askerinin de bitiş çizgisine verilen süre içinde ulaşması idi. Bu nedenle teçhizatı ağır gelenden tüfeğini, diğer malzemelerini sen alıyor ve onun koşmasına yardımcı oluyordun. Müthiş bir takım çalışmasıydı.

Toplamda Trabzonsporlular'ın mücadele gücünde bir azalma ve genel bir yılgınlık olduğu doğru. Bunu aşabilmek için muhtemel hamleleri yok sayacak lüksümüz yok.

O nedenle aynen tam teçhizatlı koşu örneğinde olduğu gibi yorulanın, yılgınlık duyanın yükünü diğerleri belli bir dönem taşımalı. Bitiş çizgisine tam kadro halinde koşabilmemizin yegane yolu bu.

Gökhan Koç
26.11.2012, 11:22
Dün Ziyanın Telegoldeki konuşmalarını dinledikçe duvarları yumrukladım sinirden.

Faik Yılmaz
26.11.2012, 11:30
Askerde en sevdiğim spor tüm bölükçe yaptığımız tam teçhizatlı koşu idi. Senin bireysel olarak en önde koşman ve verilen sürede parkuru bitirmenin hiç bir kıymeti yoktu. Önemli olan, bölüğün son askerinin de bitiş çizgisine verilen süre içinde ulaşması idi. Bu nedenle teçhizatı ağır gelenden tüfeğini, diğer malzemelerini sen alıyor ve onun koşmasına yardımcı oluyordun. Müthiş bir takım çalışmasıydı.

Toplamda Trabzonsporlular'ın mücadele gücünde bir azalma ve genel bir yılgınlık olduğu doğru. Bunu aşabilmek için muhtemel hamleleri yok sayacak lüksümüz yok.

O nedenle aynen tam teçhizatlı koşu örneğinde olduğu gibi yorulanın, yılgınlık duyanın yükünü diğerleri belli bir dönem taşımalı. Bitiş çizgisine tam kadro halinde koşabilmemizin yegane yolu bu.

Topluca yapılan bütün organizasyonlara katılmayı bende çok severim ayrıca yararlı bulurum....

Tabiki naçizane bir kişinin faks çekmesi ile faks kağıtlarını bitirmek ve email adreslerini doldurup sunucuları çökertmek aynı etkiyi vermez....

bu anlamda demokratik haklarımızı kırmadan dökmeden ama en etkili biçimde kullanma yolu olarak görüyorum Bmndeki organizasyonlarımızı.

Not : Ama abi askerde tam teçhizatlı koşuları hiç sevmezdim.... Zaten 1 kere katıldım.... 1 Asteğ, 1 Bir Uzman zor götürmüştü beni finişe :):)

EmreSAĞLAM
26.11.2012, 11:42
Çok Sabırlı Bir Millet Olduğumuzu Düşünüyorum .. Yada Artık Bastırılmış Bir Azınlık Olduğumuzu..

Gözümüzün İçine Sokula Sokula Hakkımız Yenirken , Adaletsizlik Her Zaman Bize Uygulanırken , Yakarışlarımız Hep Dilde Kalıyor..

300-400 Bin'e Yakın Trabzonlu Var Istanbulda.. 50 Bin Sokağa Dökülse Yer Yerinden Oynar. Neden Organize Olamıyoruz ? Neden Hep Susuyoruz Anlamıyorum. Kaldıramıyorum..

Celal Demir
26.11.2012, 11:43
daha güçlü bir şekilde sesimizi çıkartmamaız lazım bu bir gerçek...

Gökhan Koç
26.11.2012, 11:44

Tunga Abinin dediği gibi takım oyunu becerimizi artırmalıyız. Başarı için bu şart...

Faik Yılmaz
26.11.2012, 11:54
Bmn olarak bizlerinde azıcık çuvaldızı kendine batırması ve daha mobilize olması şart.....

Örneğin üye sayımızla etkinliğimiz arasında uçurum olduğunu düşünüyorum....

Yani üyelerin ciddi bir ayıklanmasına ihtiyaç var...

Bundan sonra her gün herkes internete ya da Bmnye giremiyor.....

Cep telefonu ve mail adresileri mutlaka edinilmeli organizasyonlar bu yollarla üyelere sık sık haber verilmeli.....

kolay değil bir sürüde sorun var biliyorum ama bir şeylerde yapılmalı etkinliğimizin artırılması açısından....

NEŞAT BAŞOĞLU
26.11.2012, 12:05
İstanbul B.ş.b maçı büyük bir fırsat protestolar kitleler halinde yapılabilir, daha 3 hafta var ...