PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TS Club Sultanbeyli Kapanıyor!!!

Badaloğlu
22.11.2012, 16:40
Değerli arkadaşlar maalesef Ts Club Sultanbeyli mağazası kapanıyor. İlk etapta Ts Club Sultanbeyli mağzasının neden kapandığı bizi ne ilgilendirir? diye düşünüyor olabilirsiniz. Ama bu konu aslında Trabzonspor'un belkide görünmeyen en büyük sorunlardan biridir. Neden, çünkü vakti zamanında Cevahir alışveriş merkezindeki Ts Club mağazası kapandığında yaşadığım hüznü şimdi yeniden yaşıyorum desem yalan olmaz. Hatta Türkiye'nin en büyük Ts Club mağazası olan Beylikdüzü'ndeki mağaza, açılmasından 3 ay (yanılmıyorsam) sonra kapanmıştı. O zamanda aynı hüznü yaşamış, yüreğimde bir sızı olmuştu. İstanbul'da, ya da Trabzon'dan uzak şehirlerde açılan bu mağazaların ömrü neden bu kadar kısa oluyor? Bunu düşünmek, sorgulamak tüm taraftarlarımızın görevi olmalı. Bu sorun hepimizi ilgilendiriyor. Sadece şike süreci değil bizi ve kulübü direk ilgilendiren bu tip sorunlarıda konuşup, doğru yolu bulmak lazım.

Peki hiç düşünüyormuyuz, bunca emek verilen, bunca masraf yapılan Ts Club mağazası neden kapanıyor? Gurbette Ts Club mağazaları açıldığında sanki kendimiz mağaza açmış gibi sevindiğimiz gibi, bu mağazaların kapanması haberleriyle adeta yıkılıyoruz.

Bu konudaki düşüncemi aslında tek bir kelime ile açıklamak istiyorum ''kurumsallaşamamak''. Trabzonspor kulübü eğer kurumsallaşabilseydi bu sorunlar kolaylıkla aşılabilirdi. Ama yapılması gereken hamleleri zamanında yapılmadığı için, onca emek verilen güzelim mağaza kapanma noktasına gelmiştir. Bunun adına ''kurumsallaşmak'' diyorlar. Trabzonspor bunu gerçekleştiremediği için bu şekilde mağazalar açılıp açılıp kapanıyor. Bunca emeğe, bunca sevgiye yazıktır, günahtır. Evet, belki görünüşte Suntanbeyli mağazası kapanıyor gibi görünse de, aslında görünmeyen ve görünmek istenmeyen Trabzonspor kulübünün bir değerinin daha tarih olduğudur.

Trabzonspor kulübü olarak bizler kurumsallaşamadık, zaten kulüp olarakta öyle bir derdimizde olmadı hiç bir zaman. Görüne o ki; olmayacakta... Aslında kapanan bu mazalar bize çok net bir şekilde kurumsallaşamadığımızı göstermektedir.

'' Aman canııım, ne olacak? Mağazalar açılıp açılıp kapansın bize ne'' diyemeyiz. Sonuçta kurumsallaşamayan biizim kulübümüzdür. Ts Clublar'da bizim mağazalarımız. Olaya bu şekilde bakmadıktan sonra kaybeden hep Trabzonspor kulübü ve camiası olacaktır. Kulübün içinde bulunduğu bu hantal yapı bir şekilde değişmeli. Eğer bu kulüp yapısı bu şekilde devam edecekse, sorunlar hep devam edecektir demektir.

Normal hayatta ticaret yapan esnaf ya da işadamına baktığınızda şunu görürsünüz. Kendi şirketinin eğer bir menfaati yoksa ya da başka bir deyimle şirketlerin karşılıklı menfaatleri olmazsa, çalıştığınız şirketle bir daha çalışmazsınız. Ts Club Sultanbeyli mağazası ve diğer mağazalarının durumuda kısacası bu şekilde. Daha somut yazmak gerekirse Trabzonspor kulübü, Ts Club yetkilileri yaptıkları yanlış uygulamalarla Ts Club mağazalarının zararına neden olmaktadırlar. Haliyle bu zararı tolere etmek içinde herhangi bir uygulamaya da gidilmediği için mağazaların kapanması kaçınılmaz olmaktadır.

Bu vesile ile Ts Club Sultanbeyli mazası sahibi Alaattin Aksoy kardeşimize, çalışanlarına ve taraftarlarımıza çok büyük geçmiş olsun diyoruz.

https://www.facebook.com/sultanbeyli.tsclub

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.11.2012, 16:49
Bu konu kanayan bir yara;
Kulübün de taraftarın da şapkasını önüne koyması lazım...

zekeriyya
22.11.2012, 16:51
abi kurumsallaşmak ve TS yönetimi
yan yana cümle bile kuramıyorum.
aç mağazayı bak çarene istediğim zaman gönderirim ürün satarsan sat mantığı olayın özeti
kira desteği şart
kira desteği şart
kira desteği şart
ama yooo
ver boşuna yabancı oyunculara paraları
kendi yatırımcına destek çıkma
olay hiç basit değil çoooook üzüntü verici

Hüseyin Başoğlu
22.11.2012, 16:51
ben sultanbeylide oturuyorum kardeşim ordan çıkmaz:D .....o ts club ı açan adam bütün binayı komple bordo maviye boyattı açarken :D:D

ama gel görki maalesef kapanıyor iş yapamadıgından dolayı....

ki sultanbeylidede trabzonlu çoktur aslında ama umursamamazlık varken daha çok tsclub kapanır...

Miraç Atalay Çiftçi
22.11.2012, 16:54
Bu işin diğer kurumsallaşmış bayilik yapılarında olduğu gibi aylık ucaylik hedef kira performans pirim ve çalışandesteği şeklindeki bir yapıda işlemesi gerek. Ya da bu mağazaları kulüp kendi bünyesinde açmalı. Yoksa bu hüznü hep yaşarız.

Hem firma sahibine hem çalışan dostlarımiza geçmiş olsun.

Badaloğlu
22.11.2012, 16:58
ben sultanbeylide oturuyorum kardeşim ordan çıkmaz:D .....o ts club ı açan adam bütün binayı komple bordo maviye boyattı açarken :D:D

ama gel görki maalesef kapanıyor iş yapamadıgından dolayı....

ki sultanbeylidede trabzonlu çoktur aslında ama umursamamazlık varken daha çok tsclub kapanır...

Mesele sadece iş yapamamak değil, meseleye daha geniş bakın. Örneğin Ts Club yetkilileri Trabzon'daki TS Club mağazalarında bazı ürünlerde indirime giderse, mesela bir ürünü 60TL'den 30TL'ye indirirsen ve İstanbul'daki TS Club mağazalarına aynı indirimden yararlanmaları için imkan tanımazsan haliyle zarar edersin.

Şimdi sen olsan aynı ürünü nerden alırsın?

Hüseyin Başoğlu
22.11.2012, 16:59
Mesele sadece iş yapamamak değil, meseleye daha geniş bakın. Örneğin Ts Club yetkilileri Trabzon'daki TS Club mağazalarında bazı ürünlerde indirime giderse, mesela bir ürünü 60TL'den 30TL'ye indirirsen ve İstanbul'daki TS Club mağazalarına aynı indirimden yararlanmaları için imkan tanımazsan haliyle zarar edersin.

Şimdi sen olsan aynı ürünü nerden alırsın?

ben yapıldı diye biliyorum....kampanya vardı yüzde 61 e varan indirim kampanyası die.....burdakindede geçerli idi yanlış hatırlamıyorsam kardesim gidip almıştı baya şey kendine yiğenlere felan...

haa ama şuna katılıyorum belli bir desteğin mutlaka olması lazım....

mesela ayda bir bir futbolcu felan gelebilir en kötü 2 ayda bir yap hiç değilse mağazaların popülerliğini hep yukarıda tut....

kira konusunda yardımcı felan olunabilir vs.vs.

Yiğit Gayretli
22.11.2012, 17:02
Genel manada utanç tablomuz bu bizim. Söyleyecek çok şey var da, susuyoruz işte...

Badaloğlu
22.11.2012, 17:11
ben yapıldı diye biliyorum....kampanya vardı yüzde 61 e varan indirim kampanyası die.....burdakindede geçerli idi yanlış hatırlamıyorsam kardesim gidip almıştı baya şey kendine yiğenlere felan...

mesela ayda bir bir futbolcu felan gelebilir en kötü 2 ayda bir yap hiç değilse mağazaların popülerliğini hep yukarıda tut....

Hüseyinciğim,

Kampanya aklıma ilk gelendi. Sıkıntılar sadece bu şekilde değil tabi. Bunu ancak yaşayan bilir derlerya öyle sıkıntıları var bu mağazaların kendi içlerinde. Ara ara konuşuruz mağaza sahipleri ile en son Sultanbeyli mağazasının kapanacağını öğrenince mağaza sahibini aradım, çok üzüldüm. Kendisi yakında zaten açıklama yapacakmış benim açıklamam doğru olmaz. Ama sadece şunu düşünecek olursan, bir kurum zarar etmezse, neden kapansın ki?

Böyle bir mağaza kapanırsa Trabzonspor'lu bir taraftar olarak üzülmezmisin?

ESER
22.11.2012, 17:28
aslinda yeri de fena degildi ama TS club'in seyyar rakipleri cok fazlaydi orada gordugum kadariyla.

alper*
22.11.2012, 17:32
Burada bana ne diyeceğimiz bir durum yok elbette.

Kendimce kapanmanın iki sebebini yazayım, yaşadıklarımdan yola çıkarak:

1- Ürün çeşitliliğindeki kısıtlılık ve var olan ürünlerin kalitesindeki sorunlar.

2- Kalitesiz olduğu halde bu ürünlerin ateş pahası olması. Örneğin orta kalite bir mağazada 10-15 liraya bulabileceğim bir 0-2 yaş çocuk elbisesi burada 40-50. Neden?

Veysel
22.11.2012, 17:42
Seyyar Club açsın yerine bizim taraftar izdiham yapar !

Mollasalihoğlu
22.11.2012, 18:14

O kampanya yapıldığında 100 tl olan mal 39 liraya düştü diyelim.

Mağaza sahibi ülkenin her yerinde artık 39 TL'ye satılan o ürünü kaç tl'ye aldı acaba?

Hüseyin Başoğlu
22.11.2012, 18:29
Hüseyinciğim,

Kampanya aklıma ilk gelendi. Sıkıntılar sadece bu şekilde değil tabi. Bunu ancak yaşayan bilir derlerya öyle sıkıntıları var bu mağazaların kendi içlerinde. Ara ara konuşuruz mağaza sahipleri ile en son Sultanbeyli mağazasının kapanacağını öğrenince mağaza sahibini aradım, çok üzüldüm. Kendisi yakında zaten açıklama yapacakmış benim açıklamam doğru olmaz. Ama sadece şunu düşünecek olursan, bir kurum zarar etmezse, neden kapansın ki?

Böyle bir mağaza kapanırsa Trabzonspor'lu bir taraftar olarak üzülmezmisin?

O kampanya yapıldığında 100 tl olan mal 39 liraya düştü diyelim.

Mağaza sahibi ülkenin her yerinde artık 39 TL'ye satılan o ürünü kaç tl'ye aldı acaba?

üzülüyorum zaten...

ya ben zaten savunmuyorum bu noktada yetkilileri....sadece vardı dedim ve temel sorunun bence ilgisizlik oldugunu söyledim sultanbeylide yaşayan biri olarak....

burda yönetim bazında yapılıcak 1 ton şey söyleyebiliriz yeteri kadar ayakta tutulmaya çalışılmadı ona bir lafım olamaz zaten....

ama temel sorun yılda sadece sigaraya 1 milyar gömülen adamın 90 tl ye bir forma almaya tenezzül etmemesi ilgilenmemesi lafta ben trabzonsporluyum demesi bence...

DNA-TS
22.11.2012, 18:43
bundan 5 sene öncesiydi yanılmıyorsam bizimde böyle bir açma girişimimiz olmuştu ama sonradan vazgeçmiştik.

bu tsclub olayının yaşaması için kulübün destekçi olması lazım. mesela türkcell büyük bayilerine kira desteği gibi yardımlarda bulunuyor tamamen o yeri kaybetmeme adına tabi verdiğim örnek kurumsal bir şirketten olduğu için bize uymuyor.
sultanbeylide ve diğer noktalarda açan abilerimi cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum ama dediğim gibi kulübün bu işi desteklemesi lazım önce,bütün ts club lar kapansın tek tek ,sonra umarım! anlarlar nerede hata yaptıklarını, anlayacaklarını umarak birde teklif getireyim onlara anadolu ve avrupa yakasında sağlam uğrak noktalarına birer tane açsınlar işletmesini ister kulüp kendi isterse şahıslara yaptırsın kulüp fuzuli işlere milyonlarca harcama yapıyor kira dediğin 10.000 tl gibi bişe olsun versen ne olur eğer imaj prestij gibi bir kaygın varsa tabi .
kısacası kulüp kendi açsın mağazasını vede ebediyen açık kalsın ama derlerseki internet sitesinden yollarız kira derdi falan yok saygı duyarım rakiplerin sürekli mağaza açarken sende trabzonda her mahalleye açarsın mağazanı....

iskenderunlu
22.11.2012, 20:28
kimse kusura bakmasın stadda 50 tane grup var hepsi kendi adlarına atkı yaptırtıyor vede satıyor sadece atkı değil bere eldiven polar vs insanlar neden TSCLUB lara gitsinki

Tahir61
22.11.2012, 21:08
kesin kapanıyormu şimdi ya da kapandı mı??? :(

Tahir61
22.11.2012, 21:10
kimse kusura bakmasın stadda 50 tane grup var hepsi kendi adlarına atkı yaptırtıyor vede satıyor sadece atkı değil bere eldiven polar vs insanlar neden TSCLUB lara gitsinki

doğru tespit bütün taraftar grupları kendi ürünlerini alıyor bununla da kalmıyor diğer taraftaralara uygun fiyatlara satmaya kalkıyor bu taraftar gruplarının ürünlerini de TS mağazalarımız üretip satsa olmaz mı ace

ophius
22.11.2012, 21:34
şampiyonlar lligi maçı sonrası stattaki ts club mağazası kapalı olan bir klüpten bahsediyoruz

Hüseyin Başoğlu
22.11.2012, 21:39
şampiyonlar lligi maçı sonrası stattaki ts club mağazası kapalı olan bir klüpten bahsediyoruz

o mağazada çalısan adamda stada gitmiştir :D:D trabzonda olucak şampiyonlar ligi maçı olucak ve dükkanda kalıcak sence imkan varmı :D

İrva Yazıcıoğlu
22.11.2012, 22:26
Benzer bir durumun Ankara'da da yaşanmasından korkuyorum..
Çünkü burdaki Ts Club sahibi ile sohbet ederken işler nasıl diye sorduğumda kapatmazsak iyi demişti:(
Çok üzücü...

hodlu
22.11.2012, 22:30
Ts Club mağazalarında ürün fiyatları çok ama çok pahalı. Ürün çeşitliliği çok az.
Taraftarlarımız da malesef Lisanslı ürün almanın önemini kavramış değil.
Birde şunu düşünmüyor değilim şahsen; ben ürün alayım Sadri başkan Trilyonlar verilip alınan oyuncuları bedava rakibimize satsın...

ophius
22.11.2012, 22:43
eşofmanlar tişörtler vs inanılmaz kalitesiz...hiç bir özelliği olmayan montları kabanları vs 200-250 ye satıyorlar...böyle mantaliteyle işleri zor zaten

Murat Acar
22.11.2012, 22:53
Ben Olaya değişik bir boyuttan bakmak istiyorum Müsadenizle....Bizim ürünlerimizi üreten firma NIKE... Sözde kaliteli bir marka ...Ve bende marka düşkünü biri olarak NIKE bizim ürünleri üreteceğini duyurduğunda baya sevinmiştim...Lakin gelinen noktada Yaptığı formalar beni hiç tatmin etmedi ürün yelpazesi deseniz istenbul takımlarını bırakın Bursasporun ürünleri kadar bile kaliteli değil vede göze hitap eden birşey yok.Hatta İlk sözleşme imzalandığında Memleketten dönüşte Hem eşime hem kendime Eşofman takımı almak için TRABZONDA TS CLUP a gittiğimde büyük bir hayal kırıklığına uğradım.Hem NIKE marka olarak hemde TRABZONSPOR gibi bir kurumun böyle sıradan ürünleri satması beni çok rahatsız etti...Bakıyorum şöyle diğer takımların ürünlerine okadar kaliteli okadar göze hitap ediyorlarki ister istemez kıskanıyorum.Bırakın bir taraftar olarak sıradan bir spor giyinen insan bile hem rahat hemde şık tasarımlar ister.Görünen oki ya NIKE bu işte özensiz davranıp suistimal ediyor ,yada bizimkiler adam gibi sözleşme yapmadı.Durum böyle oluncada İster istemez insanlar almak istemiyor bu ürünleri.Alanda sırf TARAFTARLIK DUYGUSUYLA ALIYOR.Ticarette bunun önüne geçmek daha çok satış daha çok tanıtım yapmak için sıradan Spor Giyimi tercih eden insanların ilgisini çekecek kaliteli ve göze hitap eden ürünlerle boy göstermekten geçiyor

Tahir61
22.11.2012, 23:20
bir de şu var istanbulda Trabzonda 4-5 tane mağaza açacağına bir tane aç iki üç katlı aç büyük bir mağaza olsun istediğim her şeyi bulabileyim

kürşat şen
23.11.2012, 00:30
avni akerde dizi film sahnesi çektirmeyen bir zihniyetten bahsediyoruz..
hiç şaşırmadım..
bu kafayla daha çok kapanır..

Yiğit Gayretli
23.11.2012, 01:19
Ben pazarlama mezunuyum ama kulübün pazarlama konusundaki rezalet yönetimini görmek için benim gibi okul bitirmeye gerek yok. Bunların çözümünü bulmak için de kulüpte bu işin okulunu okumuş adamlrı istihdam etmeye gerek yok.

5-10 senedir bir triko işleten veya pazarcı bir abiyi (bildiğimiz semt pazarında pazarcılık yapan vatandaş) getirseler Pazarlama Müdürü olarak, şu anki halinden asla kötü olamaz durum.

Yazık yahu, vallahi yazık...

Faik Yılmaz
23.11.2012, 08:22
Bence temel sorun malların kalitesizliği ve ürünlerin çeşitlerinin azlığı.....

3 tl lik Atletin üzerine baskı yapıldığında daha kaliteli duracak t-shirtleri bile 30-40 tlden satarsanız tabi millet alışveriş yapmaz.....

oflubektas
23.11.2012, 10:47
"Ürünler Kalitesiz", "Beş para etmez penyeler çok pahalıya satılıyor", "Çeşitlilik çok az", "Bak feneriuma (iyi de niye bakayım) ne güzel ürünler var", "kataloglarımız çok kötü", "Tanıtım, lansman, organizasyon, marchindising, management, kurumsallaşma, misyon,vizyon, gaydırıgubbakcemilemizm, zart, zurt..."

MÜŞTERİ her zaman haklıdır da, biz oraya MÜŞTERİ olarak mı gitmeliyiz ? Benim bildiğim hem kulübe katkı, hem de Trabzonspor amblemli ürünler almak için gidiliyor. O yüzden tüketici ve piyasa mantığıyla hareket etmemeli. Mesela çok sevdiğin ve çalışmalarını yararlı bulduğun bir derneğin kermesi veya kıytırık iki ürününü alacaksın, o sırada tüketici kriterleri ne kadar ön planda tutulmalı ??? Paran çoksa kaliteli ürün de var. Ha bütçen sınırlıysa alırsın atkı, anahtarlık, ulan nevresim takımı bile var be. Ha senin kalitenin çok altındaysa satılan ürünler, Armaniler Pradalar Ferrelerden aşağısı seni kesmiyorsa aldıklarını alır eşe dosta, yeğenine, emiceoğluna, halakakızına hediye edersin.

Şimdi ben de o mağazalara girdiğimde pazarlık sınırlarını sonuna kadar zorluyorum ama (malum hem sünnet, hem de serde Ofluluk var :) ) hem bu mağazalara ilgi göstermeyip hem de şikayet edenlere "öpmeye merağun yok, soraysun yanağun nereyedu" diyorum.

Bu mağazaların sahiplerinin gönül bağıyla ve çok zor ayakta durması, kimilerinin de kapanmasının temelinde ilgisizlik var. Ayrıca kimi mağaza çalışanları ve yetkilileriyle konuştuğumda kar marjlarının çok düşük olduğunu, kulübün mağazalara karşı tavizsiz olduğunu söylediler (tabi bu benim pazarlık gücümü kırmak için bir taktik de olabilir). Kulüp hem kendi kazanmalı, hem de mağaza sahiplerini kazandırmak için değişik yöntemler geliştirmelidir. Kulübün bu konudaki yöntemini bilmiyorum ama neticede külçe altın satılmıyor, alırsın başlangıçta 40-50 bin TL'lik teminat mektubu, ondan sonra ürünleri konsinye sattırırsın. (Yani mal satıldıktan sonra kulüp alır parasını) Zaman zaman stok eritmek ve yeni ürünlere yer açmak için indirimler, kampanyalar yaptırırsın. Malların üretimi konusunda ise işi çok ucuza yapacak zebil gibi fasoncu var, bu konuda da sıkıntı çekileceğini zannetmiyorum. Velhasılı istedikten, biraz özveriyle çalışıp mağaza yetkilileriyle empati kurduktan sonra aşılmayacak sıkıntı yoktur.

Yeter ki taraftar ilgi göstersin.

Ertan1982
23.11.2012, 10:59
Bana göre Trabzonspor Trabzon disi Magza felan acmasin.Daha cok Internet satisi gelistirsin.Internet üzeri giderleri daha cok düsüre bilirler,satisi artirirlar giro ve kazanci yükseltirler.Anlasinlar bir Büyük Kargo sirketi ile yapsinlar bu isi.Ama bunu yaparken Ürün cesiti yükseltilmeli,Ürün Kalite yükseltilmeli ve fiyatlar inmeli.Sürümden kazanabilinir.Avrupa Pazari da var.Oraya da bir el atilmali.Avrupa var bu isin.Almanya da ve diger Ülkelerde Bütcesi yüksek olan cok Trabzonsporlu var.Tabi bunlari yolunacak kaz gibi görünmemeli.

Gamze
23.11.2012, 11:26
Cevahir alışveriş merkezindeki Ts Club da vaktiyle "zarar ediyor" diye kapanmıştı.
Yazık gerçekten yazık.

Badaloğlu
23.11.2012, 13:15
Bu mağazaların sahiplerinin gönül bağıyla ve çok zor ayakta durması, kimilerinin de kapanmasının temelinde ilgisizlik var. Ayrıca kimi mağaza çalışanları ve yetkilileriyle konuştuğumda kar marjlarının çok düşük olduğunu, kulübün mağazalara karşı tavizsiz olduğunu söylediler (tabi bu benim pazarlık gücümü kırmak için bir taktik de olabilir). Kulüp hem kendi kazanmalı, hem de mağaza sahiplerini kazandırmak için değişik yöntemler geliştirmelidir. Kulübün bu konudaki yöntemini bilmiyorum ama neticede külçe altın satılmıyor, alırsın başlangıçta 40-50 bin TL'lik teminat mektubu, ondan sonra ürünleri konsinye sattırırsın. (Yani mal satıldıktan sonra kulüp alır parasını) Zaman zaman stok eritmek ve yeni ürünlere yer açmak için indirimler, kampanyalar yaptırırsın. Malların üretimi konusunda ise işi çok ucuza yapacak zebil gibi fasoncu var, bu konuda da sıkıntı çekileceğini zannetmiyorum. Velhasılı istedikten, biraz özveriyle çalışıp mağaza yetkilileriyle empati kurduktan sonra aşılmayacak sıkıntı yoktur.

Yeter ki taraftar ilgi göstersin.

Hasancığım, benimde anladığım ve gördüğüm kadarıyla sıkıntıların ilk başında dediğin gibi ilgisizlik geliyor. İlgisiziliğin çapı yaşanan sıkıntılarla birleşip koca bir sorun haline geliyor. Kulüp senle anlaşmayı yapıyor, teminat mektubunu alıyor sonrasında ise hak getire...

Ürün fiyatlarında bir standart yok, evet kampanyalar zaman zaman yapılıyor ama kulüp önce elindeki malı TS Club mağazalarına satıyor, sonra damping yapıyor ama mağazaların bundan haberi olmuyor. Hatta bir örnek vereyim, ismini söylemeyelim ama bu mağaza sahiplerinden biri Trabzon'a gittiğinde merkez TS Club'ı gezerken tesatüf indirime giren ürünleri görünce ağzı açık kalmış. Çünkü kendisi bu ürünlerin indirime girdiğinden haberi yok.

Başka bir sıkıntıda mesela, İstanbul'da X bir Ts Club mağazası kulüpten L ya da XL beden eşofman ürün istiyor değil mi? diyelimki bu bedenler kulübümüzün stoklarında yok. Ama bizim kulüpte yok, yok yani :) Ellerinde ne varsa onu gönderip fatura ediyorlar. Gittim mağazalarda bu durumu bizzat gördüm. Diyelimki bir mağazada elinde 20 tane L eşofman var. Ama M ve S beden yok, hemen kulübe bunun siparişi veriliyor. Gelen koli açıldığında bir bakıyorsunuz ki, gelen ürünlerin çoğu en az satılan ya da elde kalan ürünler. Ara ki; M ve S beden bulasın...

Bunun gibi sıkıntıları alt alta, üst üste topladığınızda ortaya çok büyük rakamlar sizin zarar hanenize yazılınca bunun adına ticaret denmez.

Malın kaliteli olup olmamasını geçtim. herkeste biliyorki bizler bu ürünleri sırf kulübümüze destek olsun diye alıyoruz. yoksa mağazanın derdi satış yapamamak değil. O en sonraki iş. Sen malın sağlıklı bir ortamda satışını yapabilmek için kulüp tarafından desteklenirsen zaten sorun kalmayacak. Sorun şu ki; bizzat kulübün yanlış politikaları yüzünden Ts Club mağazaları zarara uğratıldığını söylüyorlar. Bunun ürünlerin kalitesiyle bir ilgisi yok. Bu yüzden bu işi bırakacağını söylüyor. Çünkü ticaret, karşılıklı menfaatlerin oluşmasından meydana gelir. Tek taraflı ticari menfaatler olmaz!

leviathan_-1461
23.11.2012, 13:43
lafa geldimi istanbuldakiler Trabzondan ağlardı, takıma sahip çıkılmıyor vs. gibisinden..

Badaloğlu
23.11.2012, 13:49
lafa geldimi istanbuldakiler Trabzondan ağlardı, takıma sahip çıkılmıyor vs. gibisinden..

Ne şimdi bu? Konuyla bir bağlantı kuramadım. Hatta ne denmek istendiğini tam olarak anlamadım.

leviathan_-1461
23.11.2012, 14:10
Ne şimdi bu? Konuyla bir bağlantı kuramadım. Hatta ne denmek istendiğini tam olarak anlamadım.

Çok konuşulurdu burda Trabzonda Trabzonspora sahip çıkılmıyor, sahte ürün kullanıyorlar vs. gibisinden.. Ne hikmettirki Trabzonda tsclup binası büytülürken,stadın altına,foruma,varlıbaşa yenileri açılırken o kadar Trabzonlunun yaşadığı istanbuldaki tscluplar iş yapamadığından kapanıyor..

Badaloğlu
23.11.2012, 14:57
Çok konuşulurdu burda Trabzonda Trabzonspora sahip çıkılmıyor, sahte ürün kullanıyorlar vs. gibisinden.. Ne hikmettirki Trabzonda tsclup binası büytülürken,stadın altına,foruma,varlıbaşa yenileri açılırken o kadar Trabzonlunun yaşadığı istanbuldaki tscluplar iş yapamadığından kapanıyor..

Bunca yazıdan bunu mu çıkardın? Ben hangi cümlemde iş yapamadığı için Ts Club kapanıyor dedim. Bazı arkadaşlar bunu yazmış olabilir ama konuyu açan kişi olarak ve de Ts Club Sultanbeyli mağazasının kapanmasının tek nedeni ve sorumlusu olarak Trabzonspor kulübünün yanlış ticari hamleleri yüzünden olduğunu yazmaya çalışıyorum burada. Yakın zamanda mağaza sahibide gerekli açıklamaları yapacaktır zaten.

Yukarda yazdıklarımı okumadınız mı? İş yapmadığından mağaza kapanmıyor güzel kardeşim. Tam tersi iş çok ama kulüp destek olmuyor, istenilen ürünler buraya gelmiyor ya da en azından istenilen ürünler gelmiyor. Benim gördüğüm kulüp yetkilileri bu mağazaların sorunlarıyla doğru dürüst ilgilenmediğidir.

Hüseyin Başoğlu
23.11.2012, 15:07
en basitinden sultanbeylideki ts club a dergi gelmiyor...oraya gelene kadar yeni dergi çıkmış oluyor...

Trapezunt
23.11.2012, 15:26
Bu habere gerçekten şaşıran var mı ?

Tamamen ekonomik sistemler üzerine, tamamen reklam satışlarının yapıldığı bir yerde gönül bağı ile ticarethane ayakta tutamazsınız. Hele hele kalitesiz, çağa ayak uyduramayan ürünlerle ve anlayışla bir adım ileriye atamazsınız. Kulübümüzün maalesef forma vs. konularında anlayışı pazarlama-taraftar-kulüp üçgeninde sınfta üst üste kaldı. Çünkü sadece anlık kar amaçlı bir zihniyet var. O an satılsın ben ondan kar elde edeyim. İlerisi beni ilgilendirmiyor modunda. Amatör zihniyet.

Bugün İstanbul'un en büyük alışveriş merkezlerinde bir TS Club yok ? Bu sorunun cevabı tüm kulübün bu konulara bakış açısını yansıtıyor bence.

Emirhan Makul
23.11.2012, 15:33
Bakırköy Ts clup'ın sahibi ile de bu konuyu bir kaç yıl önce konuşmuştuk. O gün özetle anladım ki bu mağazaları açan kişiler = son parası ile deplasmana giden kişiler. Para falan kazandıkları yok anlayacağınız, gönül işi yapıyorlar, Allah yardımcıları olsun, nalbur gibi işletilen bir klübün güya kurumsallaşan mağazalarını temsil ediyorlar, işleri çok zor.

Necmettin ALTUNTAŞ
23.11.2012, 18:01
Çok moral bozucu görünüm.

Badaloğlu
23.11.2012, 18:13
Hayır o değilde koca Ts Club mağazası kapanıyor ama kulüpten kimse aramaz mı? Neden kapatıyorsun? diye soran, dert eden yok!

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=401460506587021&set=a.401460323253706.95228.100001692252610&type=1&theater

İlyas Özdemir
23.11.2012, 20:34
şikebahçeli bir arkadaşım var şikecell hat kullanıyor şikerium'a yeni ürünler geldimi hemen kendisine külüpten bilgi mesajı geliyor bu tür uygulamalar bizde mevcutmu acaba? ayrıca Sultanbeylinde çok büyük bir taraftar potansiyelimiz var eğer bu potansiye rağmen dükkan kapanıyorsa bence sorun külüpten kaynaklanıyor

Ilelioglu
23.11.2012, 20:48
Istanbul'da cok magazamiz var ama, hepsinin kar etmesi zor gibi.

Benim anlamadigim bu kadar magzanin neden acildigidir?

..

Ilelioglu
23.11.2012, 20:51
Hayır o değilde koca Ts Club mağazası kapanıyor ama kulüpten kimse aramaz mı? Neden kapatıyorsun? diye soran, dert eden yok!

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=401460506587021&set=a.401460323253706.95228.100001692252610&type=1&theater

Ben Kulüp aciyor diye düsünmüstüm...:)

..

iskenderunlu
23.11.2012, 23:38
arkadaşlar taraftar grupları ürün çıkarmasın TS clup da makul fiyata çeksin ürünleri olay budur.