PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'da Şike'ye Hayır Anıtı, Heykeli?

vendercan
03.07.2012, 08:37
Trabzon meydanina ,sike aniti yapmak farz oldu, uzerinede mahkeme kararini tabelasini koymaliyiz , gelecek kupayi orda sergilemek ve sikeyi hicbir zaman unutmayacagimizin bir simgesi olacaktir.Gelecek nesillere istanbul takimlarinin para karsiligi nasil Trabzonsporun emegini caldigini bir kaniti ve sonsuza kadar kalacak bir eser ortaya koymaliyiz.Belediye en kisa zamanda bu projeyi yerine getirmeli,bunu yapmamizi engelleyen sahislar olabilir.Trabzonlu ve Trabzonsporlular her zaman hakliinin ve adalettin yanindadir.Proje ile ilgili hem kulup ,belediye ve valilikle irtibata gecelim;fakat hukumet ve bazi is adamlari bu projemizi engellemek isteyebilir..Gerekirse finansmanini kendi aramizda toplayip yaptiralim.Bu proje onur ve dik durusun simgesidir.Emege ve adalete saygi.
Mimar ,inşaat müh.,heykel tras ve benzeri ilgili mesleklerde calisan yada ogrenci olan renktaslar burada yaptıgınız cızımlerı ve projelerı burada paylasabılırsınız!!!!!!!
3 temmuz 2011 ve 2 temmuz 2012 Turk futbollu icin millattir.
Mail Adresleri lutfen herkes ,Emege ve Adalete saygi icin herkes mail atsin !!
Trabzonlu milletvekilerine ve bakana mail atalim!!!1
Iletisim adresleri:
info@trabzonspor.org.tr
baskan@trabzon.bel.tr
belediye@trabzon.bel.tr
valilikbim@trabzon.gov.tr
trabzon@trabzon.gov.tr
Koray AYDIN TRABZON MHP koray.aydin@tbmm.gov.tr
Erdoğan BAYRAKTAR TRABZON AK Parti erdogan.bayraktar@tbmm.gov.tr
Aydın BIYIKLIOĞLU TRABZON AK Parti aydin.biyiklioglu@tbmm.gov.tr
Mehmet Volkan CANALİOĞLUTRABZON mehmetvolkan.canalioglu@tbmm.gov.tr
Faruk Nafız ÖZAK TRABZON AK Parti fnozak@gmail.com
Safiye SEYMENOĞLU TRABZON AK Partisafiye.seymenoglu@tbmm.gov.tr

Ahmet Ocak
03.07.2012, 08:40
Kesinlikle katılıyorum ancak Trabzon'da bu yürekliliği gösterebilecek kimse tanımıyorum ben.

Ünal Er
03.07.2012, 08:49
Süper bir fikir destekliyorum

Erhan Atalay
03.07.2012, 11:38
Boş iş korkudan cas a dava açamıyorlar bide gidip şike anıtı dikecekler

Bera B.
03.07.2012, 11:45
Şemsiye şeklinde olmasını öneriyorum.

Emre GÜRDAL
03.07.2012, 12:12
bu altta verdıgın lınklerı neden verıon kı onlar sadece oy pesinde onların sevdası ''oy'' trabzonspor degil o yüzden onlara gerek yok para toplanılıp yapılacaksa emın ol trabzon'daki esnaftan bıle bu para toplanır....

vendercan
03.07.2012, 12:16
bu altta verdıgın lınklerı neden verıon kı onlar sadece oy pesinde onların sevdası ''oy'' trabzonspor degil o yüzden onlara gerek yok para toplanılıp yapılacaksa emın ol trabzon'daki esnaftan bıle bu para toplanır....

Maksat sesimizi duyurmak!!!

Şentürk
03.07.2012, 12:20
Harika destekliyorum..Kulüple ortak hareket edilmeli

M.S.SOFU
03.07.2012, 12:22

:D....
evet şemsiye şeklinde olursa ...

seçuk
03.07.2012, 12:31
ne yapmak lazımsa yapalım..

Gökhan ARSLAN
03.07.2012, 12:32
Her türlü çalışma içinde olmak isterim..

demirel
03.07.2012, 12:40
Açıkçası bu federasyon, bu medya, bu fenerlilerde ne onur ne de şeref kalmamış,insanlar haklıyı değil haksızı savunuyorlar,ben Uefadan bir emir gelmedikçe kupayı alabileceğimizi zannetmiyorum,kupamızı kendimiz dikelim, Kupayı bir el tutsun,o elide bir başka el tutsun,üstünede bu kupa şike yoluyla çalınmıştır yazılsın....

Timur Öztürk
03.07.2012, 12:49
müthiş fikir

Çağdaş DENİZ
03.07.2012, 13:05
arkadaşlar bırakın anıtı dikmeyi hukuken de büyük bir suç işlemiş olursunuz...
halkı kin ve düşmanlığa teşvikten hakkınızda ciddi davalar açılır.

Çağdaş DENİZ
03.07.2012, 13:06
ayrıca Trabzon valiliğinden izin alınması gerekli bu ihtimal de imkansıza yakın

abcabca
03.07.2012, 14:04
ayrıca Trabzon valiliğinden izin alınması gerekli bu ihtimal de imkansıza yakın

vali de kimmiş, halk istesin valinin odasına bile anıtı dikeriz ;)

SDanışmaz
03.07.2012, 14:28
Kupa gelsin hemen maillere başlayalım.

Hürgün Aygün
03.07.2012, 14:44
Çok iyi fikir...

Çağdaş DENİZ
03.07.2012, 14:46
vali de kimmiş, halk istesin valinin odasına bile anıtı dikeriz ;)

:D hey Allah'ım:D

A.Gökhan AKIN
03.07.2012, 15:05
Sporda ayrımcılığı ve şiddeti korukleyecegini söyleyerek o anıtı birakin trabzon meydana dikmeyi kendi bahçemize bile koydurtmazlar. Hele ki biz trabzonsporlulara

Sent from my iPhone using Tapatalk

polatmu
03.07.2012, 15:19
umarım olur... güzel fikir..

orhan42
03.07.2012, 15:22
Tesilerin girişine şemsiye heykeli dikilsin..Alt tarafına da anladın ya yazsınlar....

Tekke
03.07.2012, 16:45
Sadece anıtla kalmamalı, Fb nasıl ki GS ye 6 attıktan beri 10 SENEDİR 6-0 ı konuşuyorlar, tişört yapıyorlar.

altinkaya08
03.07.2012, 17:21
Önce bi kupamızı alalım heykel işi kolay..

İrva Yazıcıoğlu
03.07.2012, 18:30
şike anıtını gitsin şikebahçe yapsın onlar yaptı şikeyi=)

biz alınterimizle mücadele verdik hem sahada hemde tüm diğer bize karşı yürütülen platformlarda..davamızı da böyle kazandık işte.anıt dikilecekse zafer anıtı olsun,anlamı daha farklı olduğu için şampiyonluk anıtı olsun,alınteri anıtı olsun vs ama şike anıtı olmasın!İsim olarak çok itici geldi bana..

şikeyle mücadele eden tarafın amacını betimleyen bir isim sanki daha hoş olur =)

yaranozlu
03.07.2012, 19:32
gerçekten olağanüstü yaratıcı bir fikir, sonuna kadar katılıyorum ve görünen en yüksek tepesine hatta yolda geçenlerin ilgisini çekecek şekilde bir yere bu anıt yapılmalı. fikri ortaya atan arkadaşa teşekkür ediyorum. çok kadar yaratıcı bir fikir. yer konusunda alternatif havaalanı olabilir :) fenerliler geldiklerinde ne kadar şerefsiz olduklarını hatırlarlar.

ayrıca süreç tam olarak bitmedi ama bütün süreci içerecek bir de kitap yazılmalı. bütün rezillikleri içerecek kalitede bir kitabı yazacak biri olamaz gerçi, ben yazarım ama beni hemen hapse atarlar :)

SüRMeNe_6161
03.07.2012, 20:38
Güzel Fikir..

Tolga
03.07.2012, 21:16
Bende Şemsiye figürü olabilircilerdenim.Hatta şemsiye olsun.

kalavara
03.07.2012, 21:19
bence şehirde dışarıdan gelenlerin görüp bu ne diyeceği bir yerde ve şekilde olmalı, anlamı herkesçe bilinmeli, hatta dünyaya tanıtılmalı!

My
03.07.2012, 21:23
Mükemmel bir fikir :) Kesinlikle bskı kurulup hayata geçirilmeli.

Tolga Kurt
03.07.2012, 22:50
Umarım sadece proje olarak kalmaz

Ömer Faruk61
03.07.2012, 23:28
Hiçbir kurum desteklemez bunu TARAFTAR bu anıtı kendi yapmalı....

Kobalas61
03.07.2012, 23:48

Hem de kapalı şemsiye

Ha-kan
04.07.2012, 01:07
canalioğlu böyle şeyi istemez.CHP'nin feneri kurtarmak için hazırladığı şike yasası değişikliği için toplanan imzalarda imzası var

AyhanPe
04.07.2012, 03:15
sampiyonluk aniti yapilir..herkes neden yapildigini bilir zaten..

sifuni
04.07.2012, 04:36
Mücadele Aniti gösterdigimiz mücadeleyi simgeleyen

Travelair
04.07.2012, 11:47
Benden de öneri: Olimpiyatlarda şehir şehir ülke ülke gezdirilen meşale koşusu gibi bir koşu organize edilsin. Mesela adı "Adalet İçin Kupa Koşusu" gibi. Şehir şehir koşulsun. Hem kamuoyu oluşturulsun, hem de sesimiz duyurulsun. Hatta Avrupa'da da bu tip bir organizayon yapılması lazım

Onur Civelek61
04.07.2012, 12:33
azizin heykeli yapılmalı gelen geçen tükürsün

Cağaloğlu
05.07.2012, 17:54
Hem de kapalı şemsiye

üzerinede manyetik bir devre yapılmalı azizin fotoyu gösterdinmi açılmalı o şemsiye

Doğukan Uçan
05.07.2012, 18:07
ahmet çakar ne söylemiş bakın http://www.facebook.com/photo.php?v=297234430320935

a f s
05.07.2012, 18:35
Bence onların yaptıkları haksızlıkları hatırlatacak anıt yerine bizim doğrularımızı ifade eden şeyler yapılmalı. Bu yapılırken de estetik kaygılarda gözönüne alınmalı.

Adalet yerini bulur bu şikeciler alt liglere düşerse kimbilir belki bir daha toparlanamayacaklar. Ben şehrimde onları ve onların anlayışını hatırlatacak bir şey görmek istemiyorum.

DeAgLeMaNyAq
05.07.2012, 18:56
Dün sabah NTV Spor Radyo'ya bağlanan bir taraftarımız bundan bahsetti. Bu konuyu Tuncay Bekiroğlu ile konuştuğunu ve gerekirse tüm masrafları kendisinin karşılayacağını söyledi...

İlgili kayıt: http://s14.directupload.net/images/120705/nrpljr2p.swf

vendercan
08.07.2012, 19:11
http://s7.directupload.net/file/d/2945/e5bm5s2f_jpg.htm
Karsiyaka spor kulubunun ,dusman isgallinden ve 1970 yillinda sampiyon olan kadrosunu simgeleyen sampiyonluk aniti,bizim durumumuz daha farkli paraya karsi onur savasi, emege ve adalete saygi ,sikege karsi dik durus ve sampiyonluk anitti.

chener
08.07.2012, 22:12
mahkeme kararı anıt yapılsın.böylece kararın gereği yapılırsa adalet yerini buldu amlamına gelir.kararın gereği yapılmazsa da yapmayanların hepsi haramiler olarak trabzon tarihinde bu anıtla lanetlenir.

Berkan
09.07.2012, 14:26
Biz yapsak hükümet yıkar.

buserkan61
09.07.2012, 15:06
Yapılacak ne varsa yapılır inş.

fatihmazlum
09.07.2012, 19:05
boztepeyede dıkelım bıtane soyle gıresun ve rızedende gozuken mılelt trabzodnan gecerken bıle gorsun delı olsun baska takım taraftarları..

vendercan
14.07.2012, 12:21
boztepeyede dıkelım bıtane soyle gıresun ve rızedende gozuken mılelt trabzodnan gecerken bıle gorsun delı olsun baska takım taraftarları..

guzel fikir

murat karahasan
27.07.2012, 23:15
bencede trabzon meydana yapılsın sikecılerın amblemı mutlaka olsun maca geldıklerınde gorebıleceklerı yerd olsun ama utanmazların

KAUNAS
21.11.2012, 12:12
Arkadaşlar,malum gerçek ki şike mağduruyuz.Şikeciler güçlerine güç katarken biz haklı olduğumuz halde hakkımızı alamıyoruz.Evet tarih fenerbahçeyi hiç silinmeyecek şekilde ŞİKECİ olarak kaydetmiş,dünya fenerbahçeyi ŞİKECİ olarak hatırlayacaktır fakat biz kendi şehrimiz de Trabzon'da Şike ile alakalı heykel yaptıramaz mıyız? Yaşadığımız haksızlığın nesiller boyu hatırlanması için heykel veya anıt yapmak iyi bir fikir olmaz mı? Yetkili mercilerle görüşülmeli mi?

Fikirleriniz?

Emrah Akcagöz
21.11.2012, 13:15
Güzel bir fikir ancak yetkili merciler buna izin verir mi orası tartışılır. Ama izin verirler de yapılırsa muazzam olur.

Yunus Danışmaz
21.11.2012, 13:17
Adamlar göz göre göre çalışnmış şampiyonlugumuzu vermiyorlar, bir de şike heykeli yaptırılmasına izin mi verecekler! Zaten süreç daha bitmedi malesef..

winner
21.11.2012, 13:20
Kim izin vermeyecek Trabzon'da buna...

Türkiye'ye para kazanmak için gelmiş sıradan bir brezilyalının heykeli bu ülkede dikilebiliyor da şike anıtı neden dikilemiyor.

Kulüp isterse bunu yapar,yaptırır...

Emre GÜRDAL
21.11.2012, 13:24
gene boş bir çalışma...arkdaşlar daha trabzon'da 20 bın kişiyi toplayıpta yürüyüş yapılmadı bunun farkındamısınız...ne heykelınden bahsedıyosunuz..

HOPA'LI TS'Lİ
21.11.2012, 13:24
Şikeyle şampiyon olmuş Alexin heykeli dikildi bu ülkede

Biz geç bile kaldık

1- Avni Akerin maratonu acilen kapatılsın (Ordu bile hemen kapattı)

2- 2010-2011 şampiyonluğumuzun şikeyle çalınmasını vurgulayan bordo-mavi bir anıt/heykel, şehir merkezine dikilsin. Tüm dünyaya da örnek ve ilk olur.

S.ÖZKAN
21.11.2012, 17:28
Kesinlikle yapılmalı.

Samet Demir
22.11.2012, 01:21
Meydana yapılacak küçük bir anıt bile yeterli olur.

My
22.11.2012, 01:38
Farkındamısınız bilmiyorum ama daha stadınıza şikeyle ilgili pankart dahi sokamıyorsunuz, siz şehrin göbeğine heykeline dikmekten bahsediyorsunuz :) Belediye başkanı ve AKP'lilerin yüreklerine inme iner. Emin olun ilk balyouzu da onlar vurur.

alone_6161
22.11.2012, 08:37
Bu heykel ne olursa olsun yapılmalı. Maddi boyutunu da taraftar kendi cebinden karşılamalı. Ben varım. Şike heykeli konusunda biz KARARLI olursak kimse önümüzde duramaz.

HOPA'LI TS'Lİ
23.11.2012, 17:08
Bu heykel ne olursa olsun yapılmalı. Maddi boyutunu da taraftar kendi cebinden karşılamalı. Ben varım. Şike heykeli konusunda biz KARARLI olursak kimse önümüzde duramaz.

yaşşa be kardeş,

2 yıldır susturmaya çalışıyorlar, yeter artık, yeter, onlardan büyük Allah ve korkusuz, gerçek TS sevdalıları var.

TSezgin61
23.11.2012, 17:15
bence sikeye hayir aniti degil, DEV bir 2010-2011 Sezonu Sampiyonluk Kupasi anit seklinde yapilmali...

altinada bu kupanin nasil bir savasla alindigi yazilmali...

Kupa Trabzonda gidip görülmesi gereken bir yapi olmali...

yeni yapilan müzenin hemen yan tarafinda bos bir arazi vardi sanirim... oraya mesela düsünülebilir.

Ilelioglu
23.11.2012, 20:53
Yada Formanin altina "stop match-fixing" T-shirtleri, her atilan golden sonra Futbolcular tarafindan gösterilmesi, en azindan arzu edenler tarafindan.

..

UğuR
13.02.2013, 15:49
Trabzon Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu, Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunda şike ile şampiyonluğun elinden alındığı iddialarıyla gündeme gelen 'Temiz Futbol Anıtı' dikilmesi taleplerini değerlendirdiği toplantıda anıt yapımını onayladı.

Akşam gazetesinden Gürkan Ata'nın haberine göre, Hüseyin Turan başkanlığında toplanan kurul, Bordo-Mavili bir grup taraftarların gündeme getirdiği 'Temiz Futbol Anıtı' projesini görüştü.

Kuruldaki 24 üyeden 8'inin 'hayır' oyuna karşı 16 'evet' oyuyla Bordo-Mavili taraftarların Trabzon'a şike heykeli dikilmesi teklifi kabul edildi. Anıtın nereye dikileceğine sonraki toplantılarda karar verilecek.

Kararın ardından anıtın yeri ve şeklinin ne olacağına dair tartışmalar başladı.

Murat 61
13.02.2013, 15:54
Şu hayır diyen 8 kişinin sebeplerini çok merak ediyorum.

Fatih Özkan
13.02.2013, 16:00
Trabzon Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu, Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunda şike ile şampiyonluğun elinden alındığı iddialarıyla gündeme gelen 'Temiz Futbol Anıtı' dikilmesi taleplerini değerlendirdiği toplantıda anıt yapımını onayladı.

Akşam gazetesinden Gürkan Ata'nın haberine göre, Hüseyin Turan başkanlığında toplanan kurul, Bordo-Mavili bir grup taraftarların gündeme getirdiği 'Temiz Futbol Anıtı' projesini görüştü.

Kuruldaki 24 üyeden 8'inin 'hayır' oyuna karşı 16 'evet' oyuyla Bordo-Mavili taraftarların Trabzon'a şike heykeli dikilmesi teklifi kabul edildi. Anıtın nereye dikileceğine sonraki toplantılarda karar verilecek.

Kararın ardından anıtın yeri ve şeklinin ne olacağına dair tartışmalar başladı.

Hayır oyu veren kişilerin o engiiiiin bakış açılarını merak ediyorum.
Çok bilmişler!

Berat Akçay
13.02.2013, 16:24
Şu hayır diyen 8 kişinin sebeplerini çok merak ediyorum.

Ben bu 8 kişinin kim olduğunu merak ediyorum

Murat 61
13.02.2013, 16:25
Ben bu 8 kişinin kim olduğunu merak ediyorum

Onların benim gözümde şikeci şerefsizlerden hiç bir farkı yok.

Berat Akçay
13.02.2013, 16:27
Aynen öyle

Öznur61
13.02.2013, 17:45
çok güzel olur hatta o heykel emrenin yaptıracağı okulun oralarda olsa daha güzel olur :D

alone_6161
14.02.2013, 09:14
Hayır oyu veren kişilerin o engiiiiin bakış açılarını merak ediyorum.
Çok bilmişler!

Şikenin üzerini örtmeye çalışan üç partinin önümüzdeki seçimlerdeki ilk sekiz aday adayı ortaya çıkmış oldu. Hayırlı olsun.

Burçak
10.05.2013, 13:22
Şike anıtının adı Temiz futbol anıtı olacakmış.

facebookta bir yorum vardı.
Trabzon Belediye Meclisine "Trabzon'a şike anıtı yapılsın" teklifini, temiz futbol anıtı olarak değiştirip kabul edenlere bir çift sözümüz var; birilerini kızdırırım, incitirim, ali menfaatlerimiz zedelenir, koltuğumuzdan oluruz korkusuyla tir tir titrediğinizi biliyoruz,yazıklar olsun size, aldığınız oylarla Tabzona ihanet ediyorsunuz....

alper*
10.05.2013, 13:32
Şike anıtı diye isim olmaz şık da olmaz zaten.
Sen temiz futbol anıtı de, altına bronz bir tablete yaz sürecin hikayesini yeter. :)

bkandil
10.05.2013, 14:52
Başka bir başlıkta bir arkadaş yazmıştı,

"Şike anıtı yetmez, şike müzesi yapalım, bütün tapeleri, delilleri sergileyelim" diye...

Düşününce gayet mantıklı, en azından ilimize gelen misafir kulüp yöneticilerine bu müzenin bahçesinde yemek yedirir, müzeyi gezdiririz...

Burçak
11.05.2013, 13:18
http://www.haber61.net/d/news/81239.jpg

TRABZONSPOR’UN 2010-2011 Sezonunda şike yöntemiyle elinden alınan şampiyonluğunun unutturulmaması için ‘Şike Anıtı’ dikilmesine yönelik talepler Belediye Meclisi’nde kavga çıkardı. AK Partili üyeler anıtın ‘Temiz Futbol Anıtı’ olmasını talep ederken, CHP’li üyeler müracaatlar doğrultusunda ‘Şike Anıtı’ olmasında ısrar ettiler.

Gümrükçüoğlu: “Herkes Birşey İster, Kararı Meclis Verir”

CHP Grup Başkanı Turgay Şahin, “Talep edenler Ayşe Sula, Serdar Bali ve Mustafa Yaylalı şike anıtı istediler. Bu anıt yapılacaksa şike anıtı olmalı” şeklinde konuştu. Belediye Başkanı O Fevzi Gümrükçüoğlu ise “Bu şehrin meclisinden herkes birşey isteyebilir. Herkes yazdığı dilekçede emir verme hak ve yetkisine sahip değildir. Talep ederler, karar meclisindir” şeklinde cevap verdi.

Adı Konmamış Anıt İçin Yarışma Açılacak

ANITIN isminin tartışıldığı toplantı sonunda isim oylaması yapılmazken, ismi belirlenmeyen anıt için yarışma kararı verildi. Başkan Gümrükçüoğlu, “Bu anıtın adını bu meclis koyacaktır. Hele o anıtın proje yarışması yapılsın” dedi. Devam eden tartışmalar eşliğinde AK  Partili üyelerin tamamı ile bağımsız üye İsmail Sağlam’ın ‘Evet’ oyuyla adı konmamış anıt için yarışma açılmasına karar verildi.

TRABZONSPOR’UN 2010-2011 sezonunda elinden şike ile şampiyonluğunun alınması ve bu konudaki mağduriyetinin temsil edilmesi anlamında verilen dilekçelerle yapılması istenen ‘Şike Anıtı’, Trabzon Belediye Meclisi’nden CHP’li üyelerin karşı çıkmasına rağmen AK Partili üyelerin oylarıyla oy çokluğuyla ‘Temiz Futbol Anıtı’ olarak geçti. Meclisin bu kararından sonra şimdi Temiz Futbol Anıtı için Kültür Kurulu bir yarışma açacak ve ardından anıtın nereye dikileceğine Meclis karar verecek.

KOMİSYONDAN OY BİRLİĞİ İLE GELDİ

Kültür Çevre Turizm ve Spor Komisyonu Başkanı Nihat Demir, CHP’li iki üyenin de kabul ettiği komisyonunun raporunu okuyarak, “Yapılan görüşme sonucunda Trabzon Belediyesi Kültür Araştırma Kurulunun 12.02.2013 tarihinde yapılan toplantısında alınan tasfiye kararı üzerinde yapılan değerlendirmede şehrimizde temiz futbolun simgelediği bir anıt yapılmasına, yapılacak anıtın bir proje yarışmasıyla belirlenmesine ve bu konuda bir jürinin oluşturulmasına ve anıtın dikileceği yerin yarışma ve yapım sürecinin değerlendirilmesi komisyonumuzda oy birliği ile uygun görülmüştür” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Malumunuz Trabzon’daki STÖ’lerden de olan futbolla iştigal etmiş olan ve aynı zamanda farklı meslekleri olan hemşerilerimizin verdiği birden çok sayıda dilekçeler vardı. Konuyu komisyonumuz inceledi ve huzurunuza getirdi. Trabzonspor’umuzun 2010-2011 süper lig şampiyonu olduğunu da simgeleyen ve bu konuda hem muhtevası itibari ile birinci derece mahkemelerde o sezonda şikenin yapılmış olduğu hükme bağlanan, şimdi Yargıtay aşamasında olan şike hususunu da simgeleyecek olan ve aynı zamanda ülkemizde ve dünyada temiz futbolun Trabzon’un tümü tarafından amaçlandığını da dile getirecek olan ve adaleti de dile getirecek olan tüm bu unsurları hem yazılı metni ile hem yapımı ile simgeleyecek olan bir anıtın yapılmasına dair kararı oylarınıza sunacağız. Ondan sonra ki süreçte de yarışma projesini açacağız. Kararlarınız sonucunda oluşacak jüriyle beraber ilana çıkacağız ve bu süreci hak ve adalet için takip edeceğiz” dedi.

MECLİS İSİM BABALIĞI YAPMAK İSTİYOR

CHP Grup Başkanı Turgay Şahin, “Bu 5-6 aylık bir konu ve vatandaşlardan ve STÖ’lerden gelen bir talep. Belediye de bunu meclis gündemine aldı. Hatta ben şunu dedim, bunun hemen yapılması için meclis kararı alalım, ondan sonra komisyon yerini belirler dedim. Tabi biz muhalefet olduğumuz için bizim bu önerimiz ciddiye alınmadı. Ne oldu, kurula havale edildi. Kuruldan komisyona geldi. Komisyondan tasfiye kararı çıktı. Birincisi bu yapılacak mı, yapılmayacak mı? İkincisi, yapılacaksa vatandaşların istedikleri şike anıtıdır. Temiz futbol şehrimizi ilgilendirmez. Türkiye’yi dünyayı ilgilendiren bir meseledir.’ Meclis bir isim babalığı yapma cihetine gidiyor. Orda alacağımız karar şu olmalı. Şeklini yerini ilgili kurum belirler. Trabzon Belediyesi meclis üyeleri şike anıtı yapılmasına karar verecek mi vermeyecek mi? Temiz futbol nedir? Bunu nasıl çocuğuma anlatabilirim. Futbol zaten temiz olmalı. İnsanlar da temiz olmalı ama burada bir haksızlık yapılmış. Bu haksızlık da Trabzonspor’a yapılan haksızlık da birileri tarafından korunmuş. Amaç buna tepki. Buna tepki göstermeyeceksek, anıt yapılmış, yapılmamış bunlar çok önemli konular değil. Meclisin çok önemli karara imza atması lazım. Bu rapor da şu şekilde değiştirilmeli. Şehrimizde şike anıtı yapılmasına karar verilmiştir. Yerinin ve şeklinin nasıl olacağı ilgili kurul tarafından belirlenecek kısa ve net olmalı. Herkesin takdiridir, herkesin bir oyu var kabul ederler etmezler” diye konuştu.

Komisyonun CHP’li üyesi Lütfiye Arslan, “Ben burada Trabzonspor’umuzun bir haklı mücadelesi olduğu kanaatini taşıyorum. Trabzonspor için ne gerekiyorsa yapacağımızı ifade ettim. Yine buradaki ifade farklı olabilir. Ama biz komisyonda arkadaşlarım Bican Bey’in düşüncesi de o yöndedir. Eğer futbolda bir şike varsa, bir temiz olmayan şeyler varsa da bu Türkiye’yi ilgilendirir. Biz burada farklı bir konuyu tartışıyoruz. Trabzonspor’un hakkı olan kupayı almak istiyoruz ve bu haksızlığa karşı bunu yapmak istiyoruz” dedi. CHP’li üyelerden Ömer Dayı ise, “Kamuoyunun ve Trabzon halkının bizden beklediği şike anıtıdır. Temiz futbol bugün geneli kapsayan bir ifadedir. Ayrıca sürecin uzatılması da doğru değildir” dedi. CHP’li üyelerden Müslim Hamzaçebi de, “Biz daha önce şikeyle Trabzon’a yapılan haksızlığı simgeleyen bir anıt yapacaktık diye düşünüyordum, öyle biliyordum. Böyle yapmakla bu simgelemeyi hiçbir şekilde ortaya koymuyoruz. Bana göre böyle bir anıtı yapmaya gerek yok. Bununla şike olayını ne simgeleyecek. Eğer bunu karşılamıyorsa temiz futbol herkesin isteği ve temennisi zaten” şeklinde konuştu.

ÖNCE YARIŞMA AÇILSIN SONRA İSİM VERİRİZ

CHP’li üyelerin eleştirilerini yanıtlayan Başkan Gümrükçüoğlu, “Buradaki bütün üyeler aynı şeyi söylüyor. Farklı şeyi söylemiyor. Bu anıtın nihai adını bu meclis koyacaktır. Hele o anıtın proje yarışması yapılsın, ondan sonra kendisi icra edilsin. Varsayalım ki Temiz Futbol ve Adalet Anıtı. Anıtın altına da mahkeme kararı da dahil, şampiyonluk ifadesi de dahil meclis olarak gelen önerileri değerlendireceğimiz ibareyi yazarız. Netice olarak bu ismi Trabzon’u temsil eden meclis koyacaktır” dedi. Tekrar söz alan Turgay Şahin, “Şike anıtı talebi Serdar Bali’den, Ayşe Sula’dan, Mustafa Yaylalı’dan geldi. Hatırımda bunlar var. Ne dediler. Temiz futbol anıtı mı istediler. Hayır, şike anıtı istediler. Bir anıt yapılacaksa şike anıtı olmalı ona karar vermeliyiz. Siz diyorsunuz ki daha sonra oylarız şekli çıksın. Bu oylanacaksa oylansın oylanmayacaksa gündemden kalksın” şeklinde konuştu. Başkan Gümrükçüoğlu bu sözler üzerine, “Bu şehrin meclisinden herkes bir şey isteyebilir. Herkes yazdığı dilekçede emir verme hak ve yetkisine sahip değildir. Talep de öneri de olabilir. Ama karar meclisindir. Burada hep beraber bir yönetmelik yaptık. O yönetmeliğin gereğini de yapıyoruz. Bu hakkın gasp edilmesini, şikeyi de Türkiye ve dünyada temiz bir futbolun artık cereyan etmesinin ön görülmesini de sağlayacak” dedi. Ardından oylamaya geçildi. AK Partili üyelerin tamamı ve bağımsız üye İsmail Sağlam komisyon raporu doğrultusunda ‘evet’ oyu kullanırken, aynı zamanda komisyon üyesi de olan CHP’Lİ Lütfiye Arslan ve Bican Hasançebi çekimser kalırken diğer CHP’li üyeler ise ‘ret’ oyu kullandı.

OYLAMA BİTTİ, ŞAHİN KÜPLERE BİNDİ

Oylama yapılırken Dayı’nın söz isteme talebi ise Başkan Gümrükçüoğlu tarafından kabul görmezken, oylama bittikten sonra Turgay Şahin Başkan Gümrükçüoğlu’na sert sözlerle tepki gösterdi. İşte o diyaloglar:

Şahin: Ben sizden beklerdim ki şike anıtı diye karar çıksın.

Gümrükçüoğlu: Biz bu meclisin kararıyla karar veriyoruz, sayın başkan.

Şahin: Maalesef hiç demokrat davranmıyorsunuz. Bakın biz 4 senedir bu meclisteyiz.

Gümrükçüoğlu: Onu bu meclis de çok iyi biliyor.

Şahin: Eğer siyaset yapmaya kalkarsak ben de bundan sonra her karara hayır derim. Az sıkıştığın zaman oylayalım. Bu demokratik değil.

Gümrükçüoğlu: Oylamayacak mıyız? Ne yapacağız. Sizin dediğinizi mi yapacağız? Bizim dediğimizi mi yapacağız? Oylamadan başka bir metot var mı demokraside.

Şahin: Yanlış yapıyorsunuz. Sayısal gücünüz var. 6 ay geçti aradan. Vatandaşın gazını alıyorsun. 6 aydır bir o komisyona bir bu komisyona. Benim dediğimi de kendi dediğini de yapamazsın halk seçiyor. Halkın dediğini yapacaksın. Dayatma yapıyorsunuz. Askerler kaldır, indir.

http://www.haber61.net/sike-aniti-kriz-cikardi-146399h-p2.htm

asil suskun
11.05.2013, 13:36
trabzon halki politik düsüncesini gözden gecirmeli

U.Sadıkoğlu
11.05.2013, 13:39
Trabzonspor taraftarı olmayan insanlar Meclis'te bizim adımıza karar alıyor..

Ulan o anıtın sahibi taraftardır.. Bir taraftara soruldu mu ismi ne olsun diye o olsun bu olsun..

Zaten o anıtın yapılma sebebi sizsiniz...!

gece_bekcisi
11.05.2013, 13:49
Trabzonspor taraftarı olmayan insanlar Meclis'te bizim adımıza karar alıyor..

Ulan o anıtın sahibi taraftardır.. Bir taraftara soruldu mu ismi ne olsun diye o olsun bu olsun..

Zaten o anıtın yapılma sebebi sizsiniz...!

Doğru valla çok haklısın.Hep bunlar yüzünden. Bizi bu anıtla avutacaklar. Bu insanlardan ve siyasilerden iğreniyorum

Burçak
11.05.2013, 13:52
şike anıtının adını Temiz futbol anıtı olarak değiştirmek isteyenlerin tek korkusu RTE.
Yoksa onlarda anıttan rahatsız değil.
ama RTE den korkuyorlar. koltuklar cuk diye kayar gider altlarından yoksa.

HOPA'LI TS'Lİ
11.05.2013, 13:55
Temiz Futbol anıtı olsun
2010-2011 sezonundaki emek hırsızlığı yeni nesillerin beyinlerine kazılsın

yatmaztara
11.05.2013, 13:57
1 senedir bekliyoruz :confused:bekleyelim bakalım.

asil suskun
11.05.2013, 14:00
SIKE aniti dikilsin

Sefaenes
11.05.2013, 14:18
Ya şike aniti olsun yada hiç yapilmasin kendi şehrinde bunu diyemiyeceksek biz ölmüşüz

Necat Ulusoy
11.05.2013, 17:36
Siyaseti bir kenara bırakıp dürüst olalım
Bu anıtın adı ŞİKE ANITI olmalıdır. Temiz futbol çok genel bir söylem.
Oysa bizim ana gayemiz 'Şike'yi ve onun çağrıştıracağı şikebahçe gerçeğini yüzlerine vurmaktır.

Şike : fb olduğu için malesef Trabzon Ak Parti meclis üyeleri olayı boyle genel bir isimle yumuşatıp başbakanı kızdırmak istemiyorlar !!!

Kuzeybey
11.05.2013, 21:01
Hiç mi yok şöyle Trabzon'un güzel, işlek bir yerinde özel mülkü olan biri? Yaptırırsın kendi anıtını dikersin yerine, adını da ne istersen koyarsın. Bu korkak belediyeye avuç açmaktan iyidir.

Courage
06.07.2013, 12:53
ŞİKE Anıtı için Trabzon Belediyesi’nden yer göstermesi istenilen müracaatlara belediye farklı bir tavır sergiledi. “Anıtı ben yaparım ve adını ben koyarım” diyen belediye, başvurulardaki “Şike anıtı” ismini “Temiz Futbol Anıtı” olarak değiştirdi. Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında 2013 yılı stratejik planına tartışmalar eşliğinde “Temiz Futbol Anıtı” olarak işlendi.

Temiz Futbol Anıtı’nı TBMM’nin ya da TFF’nin Önüne Dikelim

CHP Belediye Meclis Grubu Başkanı Turgay Şahin, AK Parti Grubu’nun şike anıtı ismine karşı çıkmasını eleştirerek, “İsmi biz önermedik, vatandaş önerdi. Ama sizler vatandaşın önerisini burada başkalaştırıyorsunuz. Eğer temiz futbol anıtı yapılacaksa bunun yeri TBMM’nin ya da TFF’nin önüdür. Zira temiz olmayan, bu ülkedeki yöneticilerdir” dedi.

Şike Anıtı İsmi Çirkin, Temiz Futbol Anıtı İsmi Daha Makulmuş

AK PARTİ Grubu adına konuşan Av. Saadet Çoban da şike anıtı isminin hoş bir isim olmadığını ve Trabzon’da olmasının anlamsız olduğunu iddia ederek, “Eğer şike anıtı yapılacaksa onun yeri Trabzon değil, Fenerbahçe stadının yanıdır. O isimde anıt yapılması çok doğru değil. Bizim istediğimiz temiz futbol olduğu için bu ismin daha uygun olacağını düşünüyorum” dedi.

Trabzon Belediye Meclisi’nin 3 Temmuz 2011 tarihinden itibaren Türkiye’nin gündemine gelen şike sürecinde Trabzonspor’un mağduriyetini ortaya koymak için yaptırılacak olan Temiz Futbol Anıtı’nın projesinin bir yarışmayla belirlenmesi dün Belediye Meclisi Toplantısı’nın dünkü toplantısında yaşanan tartışmalara rağmen oyçokluğu ile kabul edildi.

Kültür Komisyonu’nda görüşülen konuda AK Partililer’in olumlu görüşüne karşılık CHP’li Lütfiye Arslan ile Bican Hasançebi ‘Anıtın ismi şike anıtı olmadığı’ gerekçesiyle muhalefet şerhi koydu.

Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, 2013 yılı stratejik planda olmadığı için hamsi, horon ve Temiz Futbol Anıtı’na ilişkin projelerin yıllık plana ilave edilebilmesi için oylama yapıldığını belirterek, “Burada isim konusunda net karar verilmemiştir. Bu daha sonra da değişebilir. Siz sadece acil olarak konunun 2013 yılı stratejik plana eklenmesi için oylamayı o şekilde yaptık” dedi.

ŞİKE ANITI BAŞKALAŞIMA UĞRAMIŞ

Dünkü Belediye Meclisi’nde konunun tartışmaya açılması sırasında ilk eleştiriyi CHP Grup Başkanı Turgay Şahin yaptı. Anıtın isminin ‘Şike Anıtı’ olarak koyulması gerektiğini söyleyen Şahin, “Eğer Temiz Futbol Anıtı’ yapılmak isteniyorsa onun yeri Trabzon değil, Meclis yada Türkiye Futbol Federasyonu’nun önüdür. Sanki burada birilerinden korkulup bu ifade değişmiş. Eğer birilerinden korkuluyorsa bunu hiç yapmayalım, ben hiç de ısrar etmem. Ancak niye ‘Şike Anıtı’nı kalkıp ‘Temiz Futbol Anıtı’na dönüştürüyoruz. Bu anlamda muhalefet şerhi koyan arkadaşlarımız da doğru karar vermiştir. Anıt yapılır yapılmaz o da belki tartışılır, ancak ismi şike anıtı olarak kalsın. Başkalaşıma uğratmayalım diyorum. İsim bizden yani Meclis’teki arkadaşlardan gelmedi. Trabzon’dan gelmiştir bunu göz ardı edemezsiniz” dedi.

Şahin STÖ’lerden ve halktan gelen talep üzerine bu konunun gündeme geldiğini hatırlatarak, “Belediye Meclisi bunun yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Daha sonra teferruat komisyonlar tarafından belirlenir. Fakat bu konu Kültür Kurulu’na bir gitti, oradan Kültür Komisyonu’na ve bir baktık ki ismi değişti. Temiz Futbol Anıtı dendi, futbol zaten temiz, futbolcular da temiz. Temiz olmayan Türkiye’de yöneticiler” diye konuştu.

İSMİNE DE VATANDAŞ KARAR VERSİN

Şahin, “Vatandaşlar ve STÖ’lerin böyle bir talebi olmuş, siz talebi uygun görür yada görmezsiniz. Yaklaşık bir yıl geçti. Dediğim gibi Meclis’in tek bir yetkisi var. Bu Kültür Komisyonu’na, Kültür Kurulu’na gitti. Diyorum ki dönüp dolaşıyoruz, ya vatandaşın istediği şekilde yapılsın ismi de vatandaşın istediği şekilde konulsun, yada gündemden kalksın yapılmasın. Kimse de bir şey söylemesin. Sadece Türkiye değil Avrupa da biliyor artık şikeyi. Bizde burada Meclis’ten istenen bir konu var. Ben Meclis üyesiyim, taraflı değilim, ben neye karar vereceğim. Bunun ismini Meclis mi, Kurul mu, Komisyon mu belirleyecek bunlar net değil.

ÇOBAN: ŞİKE ANITI’NIN YERİ TRABZON DEĞİL KADIKÖY

AK Parti’li Meclis Üyesi Saadet Çoban da ‘Şike Anıtı’ tabirinin hoş bir tabir olmadığını ve Trabzon’da olmasının anlamsız olduğunu söyledi. Çoban, “Eğer ‘Şike Anıtı’ yapılacaksa onun yeri Trabzon değil Fenerbahçe Stadı’nın oraya dikelim. Sonuçta şikeyi yapan Trabzonspor değil. O isimle olması çok doğru değil. Her ne kadar şikenin yapıldığı herkes tarafından biliniyorsa da bu ismin Trabzon’da verilmesi doğru değil. Temiz Futbol bizim istediğimiz umduğumuz olduğu için bu ismin çok daha uygun olacağı kanaatindeyim.

CHP’LİLER NE DEDİ?

CHP’li Meclis üyeleri futbolda şike yapıldığının açıkça ortada olduğunu ve dünyanın da artık bunu bildiğini ifade ederek, özellikle Kültür Komisyonu’nda Şike Anıtı isminin Temiz Futbol Anıtı’na dönüştürülmesine tepki gösterdi. CHP’li Meclis Üyeleri, “Bizler, şimdiki gençler ve çocuklarımız şike yapıldığını biliyor, ancak gelecekte çocuklar Temiz Futbol Anıtı’nı gördüklerinde nasıl bir duyguya sahip olacaklar. Ancak eğer ismi Şike Anıtı olursa olayın daha iyi farkında olup algılayabilecekler. Aksi halde Trabzon’da futbolun temiz olmadığı algısına kapılabilirler. Temiz Futbol Anıtı ibaresi geneli kapsarken, şike ismi zikredildiğinde Trabzonspor’un emeğinin çalındığı ifade ediliyor.

Trabzon Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Necdet Albayrak anıtın isminin henüz verilmediğini hatırlatarak, “Bu daha sonraki aşamalarda tekrar Meclis’e gelecek olan bir konu. Burada sadece stratejik plana bu şekilde işlenmesini onaylıyoruz” diye konuştu.

Bilindiği gibi Trabzon’da bazı şahıs ve stö’ler Trabzon Belediyesi’ne müracaat ederek şike anıtı yapılmasını talep etmiş, ve konu Trabzon Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kültür Kurulu’na sevk edilmişti. Trabzon’daki çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sanatçılardan kurulu olan Kültür Kurulu halktan gelen talebi ‘Temiz Futbol Anıtı’ olarak Trabzon Belediyesi Kültür Komisyonu’na havale etmiş, buradan da Meclis gündemine taşınmıştı. Trabzon Belediye Meclisi de Kültür Kurulu’ndan geldiği şekilde ‘temiz Futbol Anıtı’ şekliyle dün gündem maddesini onaylamış oldu.

Kaynak: http://www.gunebakis.com.tr/haber/sike-anitina-izin-cikmadi-79518.html

Ozan Yılmaz
02.12.2017, 18:39
Konu yeniden gündeme gelmeye başladı.

Belediyenin bunu yapmayacağı veya yaptırmayacağı yıllar geçse de artık anlaşılmış olmalı.

Biz Trabzonspor taraftarı ve BMN olarak, Trabzon'da bu anıtın yapılması için ne yapabiliriz veya taraftar olarak bu anıt yaptırılabilir mi?

Tartışalım ve harekete geçelim.

Tüm kurumlar karşımızda görünüyor yine fakat bu hegemonyayı bir kez daha kırmamız gerek, kazanılmış haklarımızı alabilmemiz için yine ortaya yürek koyarak mücadele şart.

Bekleyerek bir şey alamayacağımız açık.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında???

Ozan Yılmaz
02.12.2017, 18:40

Belediyenin bunu yapmayacağı veya yaptırmayacağı yıllar geçse de artık anlaşılmış olmalı.

Biz Trabzonspor taraftarı ve BMN olarak, Trabzon'da bu anıtın yapılması için ne yapabiliriz veya taraftar olarak bu anıt yaptırılabilir mi?

Tüm kurumlar karşımızda görünüyor yine fakat bu hegemonyayı bir kez daha kırmamız gerek, kazanılmış haklarımızı alabilmemiz için yine ortaya yürek koyarak mücadele şart.

Mustafa ÖZDEMİR
02.12.2017, 19:41
Onu gidin orhana sorun .seçim zamanı hertürlü sallamayı bilirler ancak

Yavuz KÜÇÜK
02.12.2017, 20:00

Büyük bir kitleye ulaşabilen BMN organize yapacak biz de maddi manevi destek olacağız. Tabii senin de sorduğun sorunun cevabı önemli; böyle bir şeyi taraftar yapabilir mi, yaparsa nasıl yapar?

gurur6134
02.12.2017, 22:18
Atom karincanin secim vaadlerinden biriydi bu tabi ki havada kaldi yemedi maşasi..

Gürkan Asma
02.12.2017, 23:50
Halit Şahin uğraşıyor, adam yürüdüğü süreçte yanlız bırakıldı bunda da öyle olur yüksek ihtimal.

Yer tahsisi için uğraşıyor şuan. 2. yarıdaki fb maçından önce bitirmeye çalışacağız dedi. Tabi bizim insanımız destek verir de izin alınırsa.

halilaziz61
03.12.2017, 14:19
Neyin mücadelesini veriyoruz
Bir insan evladı kendi arazisine dahi parayı basıp bu tür şey yaptirabilecekken belediyeden bunu 5 yıldır beklemenin akilla izajlh edilebilecek bir yanı var mı

Çıkar bi adam ben arazime şunu yapıyorum bina izni alıyorum aha da bu.
Yapsın bakalım bir Allah'ın kulu onu yikabilir mi

Ozan Yılmaz
03.12.2017, 15:19
Neyin mücadelesini veriyoruz
Bir insan evladı kendi arazisine dahi parayı basıp bu tür şey yaptirabilecekken belediyeden bunu 5 yıldır beklemenin akilla izajlh edilebilecek bir yanı var mı

Çıkar bi adam ben arazime şunu yapıyorum bina izni alıyorum aha da bu.
Yapsın bakalım bir Allah'ın kulu onu yikabilir miYani bunu bile beceremiyorsak bu davanın gerisini nasıl getirelim.

Dünyanın en açık seçik şikesinden hakkımızı alamayisimiz bu hadiseden de anlaşılıyor.

bkandil
11.12.2017, 08:55
En iyisi biz bir anıt yaptıralım.

Şike anıtı dikmeye korkanlar anıtı olsun...

celaledtin
13.12.2017, 17:31
Yalnız karşı taraf bu gidişle bizden önce bir anıt dikecek gibi.

http://skor.sozcu.com.tr/2017/07/15/15-temmuz-aziz-yildirim-aniti-643760/

tRaiNer
13.12.2017, 20:58
https://twitter.com/halitsahin61/status/940615209881866241

gurur6134
13.12.2017, 21:14
https://twitter.com/halitsahin61/status/940615209881866241
Yapalim bir kampanya bu golgesinden korkan tukurdugunu yalamayi siyaset sanan korkaklara inat dikelim anitimizi..sunlari gorup de hala daha destek olan kim varsa da su heriflere Allah cezasini versin..

alone_6161
14.12.2017, 11:29
Yapalim bir kampanya bu golgesinden korkan tukurdugunu yalamayi siyaset sanan korkaklara inat dikelim anitimizi..sunlari gorup de hala daha destek olan kim varsa da su heriflere Allah cezasini versin..

Kampanya yapılırsa katılan çok olur diye düşünüyorum. BMN bu işe öncülük etmeli.

Yiğit Gayretli
14.12.2017, 11:36
Arkadaşlar, "şike anıtı" diye soyut bir şeyden bahsediliyor sürekli. Nedir bu şike anıtı? Cismi belli mi? Ne anlatacak? Kime mesaj verecek? Kimin hafızasını tazeleyecek?

Misal; şehrin davaya ihanetini yüzüne vurmayacak şike anıtı için kılımı kıpırdatmam.

Bazı tavırlar bana popülist geliyor. Aksine ikna olmam gerek. Benim gibi düşünenlerin aksine ikna edilmesi gerek.

gurur6134
14.12.2017, 12:11
Arkadaşlar, "şike anıtı" diye soyut bir şeyden bahsediliyor sürekli. Nedir bu şike anıtı? Cismi belli mi? Ne anlatacak? Kime mesaj verecek? Kimin hafızasını tazeleyecek?

Misal; şehrin davaya ihanetini yüzüne vurmayacak şike anıtı için kılımı kıpırdatmam.

Bazı tavırlar bana popülist geliyor. Aksine ikna olmam gerek. Benim gibi düşünenlerin aksine ikna edilmesi gerek.

Gevura kizilip oruc bozulmaz..zaten cogu kisinin umrunda degil biz de bir avuc kalmis insan sehir ihanet etti bana ne dersek kapatilim dukkani..gun kizginlikla kirginlikla hareket edilecek gun degil ihanet eden eder yarin bir gun cocugum sordugunda sen ne yaptin bu dava icin baba hakkimiz calinirken diye alnim acik bir sekilde yaptiklarim arasina bunuda katar soylerim..secimleri protesto ettim 2011 sampiyonu trabzonspor yazdim attim sandiga istanbulda ki 2 yuruyuse de katildim uefa ya fifa ya mail fax organizasyonlarina katildim sikecilerin yuzune her ortam da her platformda yuzlerine vuruyorum hirsizliklarini vurmaya da devam edecegim bir de sike anitina destek olurum olur biter..elimden bu kadari geliyor taraftar olarak ben kendi adima elimden geleni yapim edim de gerisini beni ilgilendirmez herkesin kendi vicdani zaten bunlari yapmayan yapmayi gectim bir de kostek olanlarin taraftarligi benim gozumde yok hukmunde oldugu icin cok da enterese etmiyor beni..onlar utansin

Dereli
14.12.2017, 13:57
Şikeyi yapanlara bu forumdaki herkes karşı herkes bela okuyor ama şikeyi görmezden gelip üstünü kapatanlara bu forumun %50'si karşı ise %50'si de taraftarı, takipçisi, destekçisi vs. durumda.

Belediye başkanı bi ara gaza gelip heykel için söz vermişti sonra ikazı yedi, şimdi konunun lafını bile etmiyor. Ne yazıkki şike ile siyaset iç içe girmiş bunu görmezden gelemeyiz. Ve mevzu siyaset oldumu bu haklı dava en az %50 kan kaybediyor. İnsanlar dilsize dönüyor.

Heykel konusunda ise;
Biz yapabilirmiyiz? Yaparız tabi neden yapamayalım.
Yaptırırlarmı? Hiç sanmıyorum.

Lafın kısası iş maddi destek olmaya geldiğinde ben elimden geleni yapacağım.

celaledtin
14.12.2017, 14:24
Vay arkadaş şike anıtında bile millet bölük pörçük. Anlaşılan bir anıt yapılırsa kimi beğenecek kimi beğenmeyecek yine kavga çıkacak , sonra herkes kendi anıtını yapacak.

celaledtin
14.12.2017, 14:33
Böyle bir anıt güzel olurdu bence. Kenarlarada Trabzonspor logusu o seneki kadro falan. Ama heykel olmasın sakın.

http://www.limaohio.com/wp-content/uploads/sites/54/2017/05/web1_LimaStadiumPark9.jpg

selcuk
14.12.2017, 14:35

hep bu yüzden yari yolda kalmiyoruz mu

yillar sonra 1 kisi ortaya cikmis, bence destek olunmali mümkünse

Yiğit Gayretli
14.12.2017, 14:49
Arkadaşlar fikrimi çok net belli ettiğimi düşünüyorum. Amacına uygun yapılmıyorsa popülizm amaçlıdır.

Ben ortada bir şike anıtı göremedim henüz. Sırf "olsun" diye destek vermem. Kendimle çelişirim destek verirsem...

celaledtin
14.12.2017, 16:48
Bu işi başlatan Halit Şahin'e kimse destek vermezse o yaptırdığı şike anıtı değil Halit Şahin anıtı olur.

My
14.12.2017, 18:01
Halit Şahin†@halitsahin61 (https://twitter.com/halitsahin61) <small class="time"> 4 sa.4 saat önce (https://twitter.com/halitsahin61/status/941269311712321537) </small>
Anıtın Dışına Gelecek Logo Çizimi Başladı

https://pbs.twimg.com/media/DRAPbHfW4AAUi-A.jpg

Ozan Yılmaz
14.12.2017, 18:50
Halit Şahin†@halitsahin61 (https://twitter.com/halitsahin61)<small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134); margin-right: 5px; white-space: nowrap;"> 5 dk.5 dakika önce (https://twitter.com/halitsahin61/status/941333913607266304)</small><button class="ProfileTweet-actionButton u-textUserColorHover dropdown-toggle js-dropdown-toggle" type="button" aria-haspopup="true" style="color: rgb(101, 119, 134); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: 1; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 2px 9px; transition: box-shadow 0.15s ease-in-out; position: relative;">Daha fazla
</button>

Şike anıtında üst kısmında Ellerinde kupayı tutan 7 tane çocuk var neden mi ?7 Bölgeyi 7 Şampiyonluğu 7 Yıldır Gelmeyen Kupayı 7 Yıldır Yapılamayan Şike Anıtını Temsil Edecek Umutları Mutlulukları Çalınan Çocukları Temsil Edecek.

Sefer A.
14.12.2017, 19:09
Halit Sahin aniti olsa ne olur ki ? babalar gibi hak ediyor adam...
Adam sehrin uyumus hâline tepki gösteriyor, eski isyanar hâlinin geri dönmesini istiyor belli ki... 61 milyon kere hakli...

Yalniz çok düzgün konusmasina ragmen, yazilarinda çok hatâ yapiyor, heyecandan midir hizli yaziyor diye midir bilmem

brnclhn
15.12.2017, 00:33
yapılmasın...bu şehir hak etmedi...şike mücadelesini fener futbol,basket takımları trabzona gelince asarız,keseriz diyip taşkınlık yapmaktan ibaret sanan bu taraftar hiç haketmiyor...sen sadece o maçlara git taş yağdır, küfür et sonra sosyal medyada şikeci fener auuvvv...vay be ne kadar etkileyici...diğer taraftan bu işlere çanak tutanlara aman laf söyletmeyelim,güzellemeler yapalım...taraftarımızın yüzde 80i bu şekilde...bu ne ikiyüzlülük...zaten hiçbir kurumda hür iradeli adam da kalmadı...çünkü bunu yapacak olan idareci vatan haini de olur fetöcü de...çok objektif halkımız da linç eder...

Gürkan Asma
15.12.2017, 02:53
Fikir konusunda danışılabilirdi bence, çocuklar olacakmış gözlerinden su akacakmış bişeler anlatıyodu facebookta. Pek parlak bi fikir gibi gelmedi bana.

celaledtin
15.12.2017, 08:04
Halit Şahin‏ @halitsahin61 (https://twitter.com/halitsahin61)<small class="time" style="font-size: 14px; color: rgb(101, 119, 134); margin-right: 5px; white-space: nowrap;"> 5 dk.5 dakika önce (https://twitter.com/halitsahin61/status/941333913607266304)</small><button class="ProfileTweet-actionButton u-textUserColorHover dropdown-toggle js-dropdown-toggle" type="button" aria-haspopup="true" style="color: rgb(101, 119, 134); font-style: inherit; font-variant: inherit; font-weight: inherit; font-stretch: inherit; font-size: 16px; line-height: 1; font-family: inherit; margin: 0px; overflow: visible; cursor: pointer; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 2px 9px; transition: box-shadow 0.15s ease-in-out; position: relative;">Daha fazla
</button>

Şike anıtında üst kısmında Ellerinde kupayı tutan 7 tane çocuk var neden mi ?7 Bölgeyi 7 Şampiyonluğu 7 Yıldır Gelmeyen Kupayı 7 Yıldır Yapılamayan Şike Anıtını Temsil Edecek Umutları Mutlulukları Çalınan Çocukları Temsil Edecek.

Saçmalamış. Mıçmış batırmış illa bi heykel koyacak. Sanki sahada çocuklar oynuyordu. Bir kupa figürü o sezonki kadronun isimleri fifa ya gönderme falan olmadıktan sonra beş para etmez.

celaledtin
15.12.2017, 09:05
Alay konusu olacağız. Bence Halit Şahin sadece yürüsün. Koskoca Trabzondan anıt tasarlayacak bir sanatçı çıkmıyorda bu saçı sakalı karışmış arkadaşa kalıyorsa bu işler yazıklar olsun.

selcuk
15.12.2017, 09:29
Alay konusu olacağız. Bence Halit Şahin sadece yürüsün. Koskoca Trabzondan anıt tasarlayacak bir sanatçı çıkmıyorda bu saçı sakalı karışmış arkadaşa kalıyorsa bu işler yazıklar olsun.

daha iyisini yapan cikip yapsin

7 yildir kimse bir parmak kipirdatmaz, sonra biri öne cikip sorumluluk alinca böyle beles klavye sövalyeleri ortaya cikar

bisey üretmiyorsan ciktigin magaraya geri dön bence

celaledtin
15.12.2017, 09:44
daha iyisini yapan cikip yapsin

7 yildir kimse bir parmak kipirdatmaz, sonra biri öne cikip sorumluluk alinca böyle beles klavye sövalyeleri ortaya cikar

bisey üretmiyorsan ciktigin magaraya geri dön bence

Anıt başka heykel başka. Ben heykele karşıyım . İş sulandırılıyor. Sende her tuzum var diyene elinde hıyarla koşarsan anyayı konyayı görürsün.

Yiğit Gayretli
15.12.2017, 09:53
Anıt başka heykel başka. Ben heykele karşıyım . İş sulandırılıyor. Sende her tuzum var diyene elinde hıyarla koşarsan anyayı konyayı görürsün.

Anya değil, Hanya'dır. Girit'in başkenti.

Diğeri de aslen Konya değil, Kandiye'dir. Girit'in başka bir kenti... Osmanlı çok sefer kuşatmış ve almak istemiştir. Sözün aslı "Gördün mü Hanya'yı, Kandiye'yi?!" şeklindedir.

celaledtin
15.12.2017, 10:10
Anya değil, Hanya'dır. Girit'in başkenti.

Diğeri de aslen Konya değil, Kandiye'dir. Girit'in başka bir kenti... Osmanlı çok sefer kuşatmış ve almak istemiştir. Sözün aslı "Gördün mü Hanya'yı, Kandiye'yi?!" şeklindedir.
Sağol öğrenmiş olduk. Neyse mühim olan aşağıdaki gibi bi heykel yapmasınlarda maskara olmayalım benim derdim o.

https://insanveevren.files.wordpress.com/2013/08/ahu-tongariki-easter-island.jpg?w=600&h=338

Ozan Yılmaz
15.12.2017, 10:55
Saçmalamış. Mıçmış batırmış illa bi heykel koyacak. Sanki sahada çocuklar oynuyordu. Bir kupa figürü o sezonki kadronun isimleri fifa ya gönderme falan olmadıktan sonra beş para etmez.

Adam söylüyor zaten;

Eleştirenler, beğenmeyenler, sallayanlar ve hatta bundan rahatsız bile olanlar çıkacaktır diye,

Onlar da yapsın, onlara da destek veririm ve böyle büyük bir hak gasbına tek anıt bile yetmez diyor zaten,

Varsa daha iyi olacağını düşündüğün bir projen çıkarırsın koyarsın ortaya icraatını,

Öyle oturduğun yerden atıp tutmak kolay.

Gürkan Asma
15.12.2017, 11:32
Mesela çocuklardan biri Eren olacakmış, peki bu heykeller yeterince iyi olacak mı ? Gözlerinden yaşlar akacakmış falan, duygusal ama etkileyici değil. Çok daha iyi mesajlar verilebilir. Halit Şahin in bu çabasını çok takdir ediyorum, yürüdüğünde yanlız kaldı adam, fbli olsa fb liler görüştürürdü onu cb ile. Ona rağmen bişeyler için çabalıyor.

Ayrıca anıt için söz veren peyug belediye başkanımız, halit e demiş ki onu anca evinin önüne dikersin.

Sadece bu konuyla ilgili değil ben böyle rezil bi belediye görmedim ömrümde.

celaledtin
21.12.2017, 15:59
Vay babanın kemiğine !!!!! Anıta dikilecek kupayı bile hazırlamışlar.

https://pbs.twimg.com/media/DRjv7PuXcAAhMJE.jpg:large

Onur Akyüz
21.12.2017, 16:04
Ben destek oldum.

Destek olmayabilirsin anlıyorum da, dalga geçmek vs bunlar çok aciz ve çirkin hareketler.

celaledtin
21.12.2017, 16:14
Ben destek oldum.

Destek olmayabilirsin anlıyorum da, dalga geçmek vs bunlar çok aciz ve çirkin hareketler.

Şu bizim milletimizin buluttan nem kapma huyundan illahlah ettim. Herkesde bi asabilik bi alınganlık bi kavga merakı.

celaledtin
21.12.2017, 16:15
Buda çizimi.

https://pbs.twimg.com/media/DROtsasWAAAavIP.jpg

Onur Akyüz
21.12.2017, 16:25
Şu bizim milletimizin buluttan nem kapma huyundan illahlah ettim. Herkesde bi asabilik bi alınganlık bi kavga merakı.
Meramını insan gibi anlatabilirsin, mesajlarının hepsi duruyor başlıkta.

TSelif
21.12.2017, 17:12

Havalardandır o ya. Karadeniz havası malum. Durmay yerinde :D

chener
21.12.2017, 18:38
İlber ORTAYLI hoca Türklerin altın çağı kitabında, Türk tarihinin en büyük eksiğinin tarih sanatçılığının eksik olduğunu söyler.Toplumlar yaşadıklarını resimle,heykelle geleceğe anlatamazsa gelecek kuşakların öğrenme ve algılaması gerçekleşmez.

Bu yüzden onur mücadelemiz resim,heykel,şarkı,şiir nasıl olursa olsun tarihteki yerini almalıdır.

Gürkan Asma
21.12.2017, 18:40
Buda çizimi.

https://pbs.twimg.com/media/DROtsasWAAAavIP.jpg
7 çocuk muhabbeti vardı, bu şekilde olacaksa (son haliyse) bence çok güzel.

celaledtin
29.12.2017, 12:57
Bu kupa gerçek kupayı unutturacak. Aldınızya kupanızı işte diyecek bazı şerefsizler. Üstelik gümüş kaplanacakmış.
Bi gün bakmışsınız o kupayı çalıp hurdacıya satmışlar. Sonra sil baştan.

https://pbs.twimg.com/media/DSIC_fQX4AAfvxK.jpg

celaledtin
29.12.2017, 12:58
7 çocuk muhabbeti vardı, bu şekilde olacaksa (son haliyse) bence çok güzel.

7 çocuk yine olacakmış. Her sene bir çocuk eklenecekmiş.

OzcanHan61
29.12.2017, 13:11
Heykel meykel bos isler. Futbola konsantre olup sportif basariya odaklanilmali. Gerisi hikaye.

celaledtin
29.12.2017, 14:08
Zaferlerin anıtı dikilir mağlubiyetlerin değil. Bu anıtın ne anlamı olacak. Biz kupamızı fenere verdik onun yerine kendimiz yaptık bakıp bakıp avunuyoruz mu diyeceğiz.

oksoholu
29.12.2017, 14:52
Bence azizin heykelini kauçuktan yapalım meydana çıkanlar bütün sinirini ondan çıkarsın
şehrin stresini de alır bir nebze

castillo61
30.12.2017, 16:23
Son hali

https://www2.pic-upload.de/img/34562357/IMG_7520.jpg

Travelair
31.12.2017, 10:36
Anıtı heykeli geçtim; bir basamak yaparsınız. Bir Trabzonsporlu, belli bir süre, elinde büyük boy Trabzonspor bayrağı, o basamak üzerinde şike nöbetine durur. Sonra başka bir Trabzonsporlu bu nöbeti devralır ve böyle devam eder. Bu bile yapılsa farkındalık oluştururuz.

celaledtin
11.01.2018, 20:47
Maliyeti 95 bin TL imiş. Habire para toplamak için twet atıyorlar.

Full HD
11.01.2018, 21:43
Zaferlerin anıtı dikilir

Sarikamis anitini hemen yikin!

celaledtin
11.01.2018, 22:11
Sarikamis anitini hemen yikin!

Sarıkamış olayını mağlubiyet olarakmı görüyorsun. Evet 90 bin askeriniz donarak şehit oldu ama bizim ölülerimiz cennete rusların ölüleri cehenneme gitti. O yüzden müslüman mağlup olmaz olamaz.

İ. SARAL
11.01.2018, 22:58
Sarıkamış olayını mağlubiyet olarakmı görüyorsun. Evet 90 bin askeriniz donarak şehit oldu ama bizim ölülerimiz cennete rusların ölüleri cehenneme gitti. O yüzden müslüman mağlup olmaz olamaz.:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Full HD
11.01.2018, 23:11
Sarıkamış olayını mağlubiyet olarakmı görüyorsun. Evet 90 bin askeriniz donarak şehit oldu ama bizim ölülerimiz cennete rusların ölüleri cehenneme gitti. O yüzden müslüman mağlup olmaz olamaz.

Hmm ilginc o zaman sehit olan insanlar ölemez öyle mi? Cünkü sehitler ölmez Allah öyle diyor ama ölmemis iseler niye bizimle konusamiyorlar? Demek ki bu tür vurgular senin anladigin gibi degil.Onun icin Müslüman yenilebilir,ellerinden topraklari alinir ve buna maglubiyet denir! Arzu edersen "maglubiyet" kelimesinin anlamini oku.Sana kalsa Osmanli hic bir muhabere kaybetmedi!!! Jan Sobieski (1683) anamizi aglatti ama aslinda aglatmadi.... Paradoxon! :D

Saygilar

İ. SARAL
12.01.2018, 09:47
Hmm ilginc o zaman sehit olan insanlar ölemez öyle mi? Cünkü sehitler ölmez Allah öyle diyor ama ölmemis iseler niye bizimle konusamiyorlar? Demek ki bu tür vurgular senin anladigin gibi degil.Onun icin Müslüman yenilebilir,ellerinden topraklari alinir ve buna maglubiyet denir! Arzu edersen "maglubiyet" kelimesinin anlamini oku.Sana kalsa Osmanli hic bir muhabere kaybetmedi!!! Jan Sobieski (1683) anamizi aglatti ama aslinda aglatmadi.... Paradoxon! :D

Saygilar

Arkadaştaki kafadan istiyorum.

celaledtin
16.01.2018, 11:06
İyi yada kötü neden kimse bu meseleyi iplemiyor.

Ozan Yılmaz
17.01.2018, 20:03
Trabzonsporlu taraftarlar 'şike anıtı'nı tanıttı

Trabzonsporlu taraftarlar, 2010-11 sezonunda yaşanan şike süreci ile ilgili hazırlamakta oldukları şike anıtının tanıtımını yaptı.

http://cdn.yeniakit.com.tr/images/news/625/trabzonsporlu-taraftarlar-sike-anitini-tanitti-h1516189973-29855f.jpg

2010-11 sezonunda yaşanan şike sürecinin ardından Trabzonsporlu taraftarların tepkisi devam ediyor. Bordo-mavili taraftarlar tarafından oluşturulan şike anıtı platformu, maliyeti yaklaşık 95 bin liraya mal olması planlanan şike anıtının tanıtımı için Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Şike anıtı platformu adına konuşma yapan Halit Şahin, şike anıtının üç metre çapında, iki metre yüksekliğinde, mermer bir platform üzerine kurulacağını, önünde Trabzonspor logosunun yer alacağını ve şike anıtının bulunduğu mermer kaidenin üzerinde 7 adet çocuk figürü heykelinin de yer alacağını söyledi.

2010-11 sezonunda yaşanan sürecin halen daha sona ermediğini ifade eden Şahin, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"Hepinizin bildiği gibi taraftarı olduğumuz Trabzonspor bir 2010-2011 sezonu yaşadı ve bu sezon halen daha sona ermedi. Yaşanan haksızlıklar ve yaşatılan mağduriyetlerin hepsinin farkındayız. Bu farkındalık sebebiyle şehrimizde yıllar önce bir 'Şike Anıtı' veya 'Temiz Futbol Anıtı' gündemi oluştu. Bu gündemi Trabzon'a biz yeni bir gündem maddesi olarak sunmadık. Ancak bu anıt bugüne kadar yapılamadı. Bunun neden gerçekleştirilemediğiyle ilgilenmiyoruz. Herhangi bir polemik ile eksenimizi kaydırmak istemiyoruz.

"ORİJİNAL KUPANIN 3 KAT BÜYÜK HALİ OLACAK

Kupanın orjinalinin 3 kat büyüklüğünde olacağını belirten Şahin, şöyle devam etti:
"Üç metre çapında, iki metre yüksekliğinde mermer bir platform olacak. Bu platformun önünde Trabzonspor logosu, arka tarafından şampiyon olan kadromuzun görselleri ve isimleri bulunacak. Sol ve sağ tarafında Mustafa Kemal Atatürk'ün, Hazreti Ali'nin adaletsizlikle alakalı sözleri ve CAS kararından bir madde yer alacaktır. Ayrıca vefat eden taraftarlarımızın isimleri bulunacak. Mermer kaidenin üzerinde 7 adet çocuk figürü heykelleri olacak. Bu çocukları hepsinin ellerinin üzerinde orijinal kupanın 3 kat büyütülmüş hali yer alacaktır."

'TRABZONSPOR'UN DİK DURUŞUNU SERGİLEYECEK

'Şike anıtının Trabzonspor'un dik duruşunu sergileyecek bir eser olacağını kaydeden Şahin, şunları dedi:
"Bu anıt umutları, yarınları, mutlulukları çalınan çocukları temsil ediyor. Bizim çocuklarımız illa ki bu kupayı veya başka şampiyonlukları görecek. Ama bu anıtın üzerinde bu kupayı asla göremeyecek olan şehit olmuş, hayata gözlerini kapatmış çocuklarımız var. Şehit olan Eren Bülbül, 1996'da vefat eden Mümin Aydın ve 2017'de kaybettiğimiz Kemal Onur Sevinç var. Bu çocuklar Trabzonspor'un şampiyonluğunu göremediler. Ancak onlar sonsuza kadar bu anıt ile birlikte bu kupayı ellerinin üzerinde tutacaklar. Hayatta olan çocuklarımıza haksızlık ve adaletsizliğe karşı sessiz kalınmayacağını gösterecek olan bir sembol ile Trabzonspor'un dik duruşunu sergileyecek bir eserdir Şike Anıtı. Bu eser burada bulunan kimselerin değildir. Şike Anıtı sevinçleri çalınan çocuklarımızındır."

MALİYETİ 95 BİN LİRA

Şike Anıtı'nın maliyetinin sadece taraftarlardan karşılanacağını vurgulayan Şahin, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"İmece usulü ile yapılan bir eser olacak. Bu anıtın birçok parçası hediye edilmiştir. Kalan maliyeti yaklaşık 95 bin TL olacaktır. Şu ana kadar 55 Bin TL toplanmış ve ilgili yerlere ödemeler yapılmıştır. Tüm bunlar kayıt altındadır. Taraftarlarımız bu anıta katkı sunmaya devam etmektedirler. Anıtın nerede yapılacağına dair merakla beklenen bir husus var. Bu konuda da görüşmelerimiz devam etmektedir. Trabzon'da hiç kimseden olumsuz bir geri dönüş almadık. Gerek belediye başkanları gerek Trabzonspor Kulübü gerekse de Trabzonspor Divan Başkanlığı Şike Anıtı'na olumlu yaklaşmışlardır. Biz taraftarlar olarak kulübümüze bu anıtı hediye ediyoruz. Yer konusunda karar verecek olan Trabzonspor Yönetim Kurulu ve şehri yönetenlerdir. Şu ana kadar somut bir cevap alamadık. Şike Anıtı'nın yeri kesinleşince kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir."

Kaynak: http://www.yeniakit.com.tr/haber/trabzonsporlu-taraftarlar-sike-anitini-tanitti-414590.html

beratika
19.01.2018, 14:29
Keşke soyut bir anıt olsaydı.

celaledtin
19.01.2018, 16:54
maliyeti 95 bine nasıl çıkar anlamıyorum. O paraya bina dikilir.

Yiğit SARI
19.01.2018, 23:17
Şikeyi kupa ile anlatmak çok mantıklıymış gerçekten. Niyet güzel de keşke çalışılsaymış biraz daha bu işe maddi şekilde olmasa da kafa yorarak katkıda bulunacak bir sürü renktaş bulunurdu biz de 1-2 şey söylerdik. Hadi bakalım.

Mustafa ÖZDEMİR
20.01.2018, 09:43
Klüpten ses varmı .nerde Trabzon belediye başkanı.seçimden önce söz vermişti bu konuda.ama vatandaş yapıyor nedense.bari yer bulsalarda boşa gitmese emekler

Gürkan Asma
20.01.2018, 19:08
Klüpten ses varmı .nerde Trabzon belediye başkanı.seçimden önce söz vermişti bu konuda.ama vatandaş yapıyor nedense.bari yer bulsalarda boşa gitmese emeklerO anıtı ancak evinin bahçesine dikersin demiş, Halit Şahin yer talebinde bulununca :)

Avel bi b.başkanı işte, peyug tirabzon halkı seçdi.

kartal61
21.01.2018, 10:58
Klüpten ses varmı .nerde Trabzon belediye başkanı.seçimden önce söz vermişti bu konuda.ama vatandaş yapıyor nedense.bari yer bulsalarda boşa gitmese emekler

Aman kardeşim ne yaptın. Ne belediye başkanı.
Sonra ne der yukardakiler. Mazallah koltuktan falan olur. Aman diyim;)

Ozan Yılmaz
27.01.2018, 17:12
https://pbs.twimg.com/media/DUjK2gsWAAAuOsw.jpghttps://pbs.twimg.com/media/DUjK2g1XkAA4bnX.jpghttps://pbs.twimg.com/media/DUjKA69XcAESNLq.jpg

Mustafa YILMAZ
27.01.2018, 17:21
emeğine sağlık yapanların sonsuza kadar unutulmamalı ve hep aynı sıcaklıkta kalmalı

HOPA'LI TS'Lİ
29.01.2018, 15:23
Şahane olmuş

Ozan Yılmaz
29.01.2018, 16:50
https://pbs.twimg.com/media/DUnOn5qXUAAtgrt.jpghttps://pbs.twimg.com/media/DUnTNOiWsAAx7Td.jpg

adiloş bebe
01.02.2018, 12:11
Bu anıtı görünce avrupa kupalarına gitmemiz gerektiğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyorum.

İ. SARAL
01.02.2018, 14:29
Büyük önder M. Kemal Atatürk'ten alıntı yapılması da çok güzel olmuş.

celaledtin
13.02.2018, 10:20
ben hala bu anıttaki çocuklar ne alaka anlamış değilim.