PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TB2L 8. Hafta | Trabzonspor 90 - 81 Başkent Gençlik | Maç Sonucu

Sacit
19.11.2012, 16:17
Rahat kazanabileceğimiz bir maç gibi görünüyor. Rakip düşme potasında..
Mutlak galibiyet..

Oğuz ZEYTİN
19.11.2012, 23:59
İnşallah rahat olur ama Wesson ve Reese'i aldılar geçen hafta.

Canberk
20.11.2012, 00:08
Hayri Gür'de 2de2 yaptım sıra 3.galibiyette . Futbolda ki bereketsizlik salona yansımıyor allahtan :) Orada görüşmek üzere

Sacit
20.11.2012, 16:07
Trabzonspor'un gerçek taraftarı Basketbol takımına ve Basketbol'a sahip çıkan taraftardır.
Görüyorum ki Basketbol takımı kimsenin umrunda değil..

Avni Aker tribünlerini dolduran 6586969 milyon grup Basketbol'u öğrenip de sonra maçlara gelmesi bu gidişle bir ütopya gibi görünüyor. Trabzonspor sadece futbol kulübü değildir.

Canberk
21.11.2012, 00:28
Yarın 17.00'da herkesi Hayri Gür'e bekliyoruz :meşale1:

Cengiz Çubukcu
21.11.2012, 07:35
Bari bugun oguzhan ya da ismetten birine sans ver halil uner....

tahsinsever
21.11.2012, 09:23
Trabzonspor'un gerçek taraftarı Basketbol takımına ve Basketbol'a sahip çıkan taraftardır.
Görüyorum ki Basketbol takımı kimsenin umrunda değil..

Avni Aker tribünlerini dolduran 6586969 milyon grup Basketbol'u öğrenip de sonra maçlara gelmesi bu gidişle bir ütopya gibi görünüyor. Trabzonspor sadece futbol kulübü değildir.

sana katılmamak münkün değil malesef taraftarımız basketbola ilgi göstermiyor bu konuda ben buraya çok yazı yazdım ama pek bir faydası olmadı ne yazıkki nediyim inşallah yavaş yavaş salona gelmeye alışırlar.

Faik Yılmaz
21.11.2012, 09:28
Maçların 19 mayıstan Hayri Güre alınması hiç iyi olmadı....

Çoğu insanın haberi bile olmuyor maçlardan.... Olsa bile çok uzak bir yerde zaten....

tahsinsever
21.11.2012, 10:34
birşey sormak istiyorum hayrigür salonumu uzak yoksa yeni yapılan akyazımı?

Faik Yılmaz
21.11.2012, 10:42
birşey sormak istiyorum hayrigür salonumu uzak yoksa yeni yapılan akyazımı?

Hayri Gür daha uzak.....

Söz gelimi ben maça gitmek istiyorum ve bedava otobüslerde yer bulamadım....

Buradan meydana dolmuşla gidicem , ordan başka bir dolmuşa binip sahil yolunda inicem....

Ondan sonrada yarım saat yürüyüp Hayri Güre varabilirim.....

Oysa Akyazıya ulaşmak nispeten çok kolay ona göre....

Sahile inmek oradan geçen bir çok dolmuştan birine binmek yeterli....10 dakika filan ancak sürer....

Murat'
21.11.2012, 11:00
Hayri Gür daha uzak.....

Söz gelimi ben maça gitmek istiyorum ve bedava otobüslerde yer bulamadım....

Buradan meydana dolmuşla gidicem , ordan başka bir dolmuşa binip sahil yolunda inicem....

Ondan sonrada yarım saat yürüyüp Hayri Güre varabilirim.....

Oysa Akyazıya ulaşmak nispeten çok kolay ona göre....

Sahile inmek oradan geçen bir çok dolmuştan birine binmek yeterli....10 dakika filan ancak sürer....

Abicim Hamamizade'nin yanından kalkıyor dolmuşlar.İniyorsun 3-4 dakika yürükten sonra salonun içindesin.

Faik Yılmaz
21.11.2012, 11:04
Abicim Hamamizade'nin yanından kalkıyor dolmuşlar.İniyorsun 3-4 dakika yürükten sonra salonun içindesin.

valla ben göz kararı bulunduğu yere öyle söyledim daha erkense çok daha iyi tabi....

Mustafa Hazıroğlu
21.11.2012, 11:22
Darüşşafaka maçında takımımın yanındaydım ama maçı kazanamamıştık.

İnşallah bu sefer maçı kazanırız ve tekrar çıkışa geçeriz.

Canberk
21.11.2012, 12:05
Evet Faik abi Hamamizadenin ordan kalkan Forum dolmuşlarının yanından gidiyor zaten Kaşüstü Pelitli arabaları. Sadece sahilden yokuşu çıkıp salona yürüyorsun o da olsun sana maksimum 6-7 dakika. Her gün aynı yokuşu çıkıyorum okula geçerken ordan biliyorum :)

Ayrıca şehirde çoğu yerde ben basket maçlarının afişlerini bedava otobüs kalktığının ilanlarını görüyorum.Yeter ki ilgi olsun haber herkese gidiyor zaten

augustus
21.11.2012, 13:04
Maçların 19 mayıstan Hayri Güre alınması hiç iyi olmadı....

Çoğu insanın haberi bile olmuyor maçlardan.... Olsa bile çok uzak bir yerde zaten....

Faik önemli olan niyettir.İnsanlarda basket takımına karşı ilgi alaka yoksa salon burunlarının dibinde de olsa maça gitmezler.Trabzon' un bir ucundan diğer ucu uzak olsa ne olur.Futbol takımı iyiyken binlerce km yol yapıp deplasmana giden insanlar şehrin içindeki bir salonamı gidemiyorlar.Salon dolmuyorsa bunun tek sebebi ilgisizliktir.

winner
21.11.2012, 13:30
Daçka maçında çıplak gözle gördük ki takımın enerjisi yok.Tempo artınca direnemediler genç rakiplerine.

Zaten ligin en yaşlı takımı konumunda.

Mutlaka ama mutlaka İsmet ve Oğuzhan gibi genç oyuncuların enerjisinden yararlanılmalı.Bu gençler benche hatta tribüne mahkum edilmemeli.Çok potansiyelli olduklarını da biliyoruz yeter ki şans bulabilsinler.

Mustafa Hazıroğlu
21.11.2012, 17:01
Maç başlamak üzere...

Saldır Trabzon'um...

tahsinsever
21.11.2012, 17:12

bunun şunun için sordum yeni akyazı kopleksine birde 10bin kişilik yeni bir spor salonu yapılsa dahamı iyi olur acaba?

lazfatih61
21.11.2012, 17:29
ilk periyotta fena değiliz

Taner Uykuçeken
21.11.2012, 17:41
Kadırga tv de yayın gitti
rahat bir maç olacak gibi
mesai sonu kalanlara iyi seyirler

UğuR
21.11.2012, 17:56
46-32 İlk yari sonucu

FC-ST-PAULI-61
21.11.2012, 18:10
Erdem Türetken cok iyi bir Oyuncu ama bu Macta kactane serbest Atis kacirdi inanilmaz.

lazfatih61
21.11.2012, 18:21
bu nasıl kötü bir anlatım basket olmayan pozisyonda basket dedi , kadırga tv biraz daha ciddiyet .. başkent(göztepe) çok iyi transgerler yaptı ve kadrosunda murat onur eren hakan melih gibi tecrübeli oyuncular var.

Melis 61
21.11.2012, 19:06
Trabzonspor: 90 - Başkent Gençlik : 81

Tebrikler Trabzonum...

Melis 61
21.11.2012, 19:08
Henry Dobie 31 sayı, 3 ribaunt, 4 asistle oynadı. Aynı zamanda Fırat Aydemir de 19 sayı 5 ribaunt, 3 asistle katkıda bulundu. Tebrikler sporcularımıza.

Yiğit Gayretli
21.11.2012, 19:09
Bu güzel oldu... Helal uşaklar.

Melis 61
21.11.2012, 19:12
Şimdi sırada Bandırma Kırmızı var. 25.11.2012 Pazar günü saat 16.00 da Balıkesirde oynanacak müsabakada Trabzonsporumuza yürekten başarılar. Eminim ki kazanıp döneceğiz.

Tahir61
21.11.2012, 19:12
üç maç sonra takım yine istanbula gliyor ona göre :) 4 te 4 le istanbula gelir bu takım yine bu kez daha büyük destek lazım

exelans_25
21.11.2012, 19:15
çok sevinmeyelim başkent gençlik gibi bir takımdan 81 sayı yemek çok kötü. pota altına mutlaka daha sert bir oyuncu almalıyız zuza ne savunma yapıyor ne ribaund alıyor.

Batuhan
21.11.2012, 19:18
Oğuz abiye hak veriyorum, Zuza sadece sayı atar bize. Bugün onu da yapamadı. K'zell Wesson resmen tüm uzunlarımızı ezdi. 23 sayı, 18 ribaunt, 4 asist...

Başkent Gençlik gibi bir takımdan 81 sayı yedik, üstüne 18 hücum ribaundu verdik. Galibiyet güzel ama oynanan oyun çok da güzel değil. Daha iyi olmazsak işimiz zor. Kafaya oynayan rakiplerimizi de yenmek istiyoruz artık.

Dobie'ye de ayrı parantez açmak istiyorum. İlk yarıda Fırat oynadıktan sonra kendi aldı eline sazı, 31 sayıyla bitirdi maçı.

Tebrikler...

Mehmet Cihan Kocaman
21.11.2012, 20:51
Oğuz abiye hak veriyorum, Zuza sadece sayı atar bize. Bugün onu da yapamadı. K'zell Wesson resmen tüm uzunlarımızı ezdi. 23 sayı, 18 ribaunt, 4 asist...

Başkent Gençlik gibi bir takımdan 81 sayı yedik, üstüne 18 hücum ribaundu verdik. Galibiyet güzel ama oynanan oyun çok da güzel değil. Daha iyi olmazsak işimiz zor. Kafaya oynayan rakiplerimizi de yenmek istiyoruz artık.

Dobie'ye de ayrı parantez açmak istiyorum. İlk yarıda Fırat oynadıktan sonra kendi aldı eline sazı, 31 sayıyla bitirdi maçı.

Tebrikler...

Zuza fazla süre alamadı bugün. Wesson iyi oyuncu, savunmamızı yerle bir etti gerçekten.

İkinci yarı oynanan oyun iyi değildi. Erdem de çok fazla serbest atış kaçırdı.

Canberk
21.11.2012, 20:54
Sadece Erdem değil tüm takımın serbest atışlarında sorun vardı bugün. Böyle bir ekipten 81 sayı yemek yakışmadı bize.

cakalkerem
21.11.2012, 21:30
güzel olmuş

Sacit
21.11.2012, 22:13
İnşallah rahat olur ama Wesson ve Reese'i aldılar geçen hafta.

Evet, haklıydınız çok da rahat olmadı ama kazanmak güzel :)
Bu iki isim baya zorladı bizi, yoksa 81 sayı atamazdılar.

3. periyotta lakayit bir oyun vardı, az daha gidiyordu maç ama Dobie sahneye çıktı.
15 - 20 sayı fark yakaladığımız da havaya girdi bizim oyuncular.
Disiplin problemi var oyuncularda..

TS-AKCAABAT-61
22.11.2012, 00:51
bu nasıl kötü bir anlatım basket olmayan pozisyonda basket dedi , kadırga tv biraz daha ciddiyet .. başkent(göztepe) çok iyi transgerler yaptı ve kadrosunda murat onur eren hakan melih gibi tecrübeli oyuncular var.

rakip oyuncu foul yapti ve bu oyuncuya 2 dk ceza verilmsi gerektigini söyledi. güleyimmi aglayayimmi o anda karar veremedim.

TS-AKCAABAT-61
22.11.2012, 00:53
zuzanin yerine rakip takimdaki wesson gibi adam olsaydi en azindan 50 sayi fark atmistik. kesinlikle zuzanin yerine ribound alabilen sert bi oyuncu lazim.

tahsinsever
22.11.2012, 09:09
tebrikler trabzonum adım adım bbl'ne inşallah bu arada maçı anlatan spikerin hataları komikti arkadaşlara hak veriyorum maçın sonunda futbolcular sahada galibiyeti kuluyor gibi bir kelime kullandı lüften biraz daha dikkat.

Murat'
22.11.2012, 09:16
Yenildiğimiz maçlar da dahil bu kadar kötü oynadığımız bir maç hatırlamıyorum.Sahada mücadeleden eser yoktu maalesef.Takım ileriye gidecekken geriye doğru gidiyor bana göre.

Oğuz ZEYTİN
22.11.2012, 13:28
Dünkü maçı izleyemedim. Yazılanlardan anladığım kadarıyla aynı sıkıntılar devam etmekte. Ne diyelim, hayırlı olsun.

winner
22.11.2012, 13:41
Maçın ilk yarısını takip edebildim.

Dışarıdan bulunan sayılarla fark açıldı.

Rakip takım olmaktan çok uzak bir görüntüde, iki amerikalısının oynadığı ölçüde,bireysel çabayla direnç gösterebildi.

Bu arada maçın sunucusu ve yorumcusu çok kötü.İkisi de basketbola çok ilgili değil anladığım kadarıyla.Bilgi ve talaffuz hataları bolca vardı.

Maçın gün ve saatinin de etkisi vardır mutlaka ama geçen haftasonu Daçka deplasmanında sayıca daha fazla,daha ilgili ve daha heyecanlı bir taraftar topluluğu vardı.

Oğuz ZEYTİN
22.11.2012, 16:53
çok sevinmeyelim başkent gençlik gibi bir takımdan 81 sayı yemek çok kötü. pota altına mutlaka daha sert bir oyuncu almalıyız zuza ne savunma yapıyor ne ribaund alıyor.

Tebrikler...

Zuza fazla süre alamadı bugün. Wesson iyi oyuncu, savunmamızı yerle bir etti gerçekten.

İkinci yarı oynanan oyun iyi değildi. Erdem de çok fazla serbest atış kaçırdı.

Evet, haklıydınız çok da rahat olmadı ama kazanmak güzel :)
Bu iki isim baya zorladı bizi, yoksa 81 sayı atamazdılar.

3. periyotta lakayit bir oyun vardı, az daha gidiyordu maç ama Dobie sahneye çıktı.
15 - 20 sayı fark yakaladığımız da havaya girdi bizim oyuncular.
Disiplin problemi var oyuncularda..

zuzanin yerine rakip takimdaki wesson gibi adam olsaydi en azindan 50 sayi fark atmistik. kesinlikle zuzanin yerine ribound alabilen sert bi oyuncu lazim.

Ligin 8. haftasındayız yani sezonun ilk çeyreği geride kaldı. O nedenle açık açık konuşabiliriz. Bir de bu konuda farkındalığın artmış olması da tartışmaya renk katıyor.

TB2L'de iki sezonluk deneyimimiz var. Ve biliyoruz ki bu ligin ana karakteri: SERTLİK

Eğer gardlarınız tek driplingde geçiliyorsa ve forvetleriniz yardım savunması yapmıyorsa, pivotunuz içeride SÜPÜRÜCÜ olmalı.

Eğer zone yapacaksanız, hücum ribaundu vermemek için dominant bir pivota sahip olmalısınız.

Zuza'yı tanıyanlar, izlemiş olanlar bilir. Bire bir savunmada örümcek midir? HAYIR! Zone'da ortayı kapatır mı? HAYIR. Zone yapsanız çemberden seken topları toplayabilir mi? HAYIR!

Peki neyi iyi yapar? Orta mesafeden yüzü dönük şutlar.

Post-up? YOK!

Merak ediyorum: Takım istatistiklerini tutan biri aydınlatsın bizi. Zuza maç başına 10 top kullanıyor. Bunların kaçı post-up ve/veya çembere yakın şutlar? Rakiplerine kaç faul aldırıyor?

Hal böyle olunca sanki 5 dış oyuncu gibi oynuyoruz. Zuza tepede iyi bir pasör olsa... Kısalar dibe kat etse. Onları beslese... Diyeceğim fakat ben böyle çizilmiş bir set hatırlamıyorum.

Tamam, kabul öyle bir centerla oynuyoruz. O zaman 4 numaralara bakalım. Hepsi 3 numaradan devşirme.

Son not: Zuza oyunda kaldığı 23 dk içinde 3,5 faul ile oynuyor. Bunun anlamı FAUL SORUNUdur. Ne savunmada caydırıcılık kalır ne de sertlik için temas özgürlüğü... Yedeği var mı? Yok.

Necmettin ALTUNTAŞ
22.11.2012, 17:59
Oğuz iyi söylüyorsun da sonuç...

Oğuz ZEYTİN
27.11.2012, 05:22
Oğuz iyi söylüyorsun da sonuç...

Bir süredir foruma giremedim, kusura bakmayın.

Sonuç, sanırım dün doğal haliyle gerçekleşti. Bu kadarla kalmamalı. Yeni koç öncelikle 5 numara hamlesini kesinlikle yapmalı.