PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ulusal Basın Boykotu - BMN Üyelerine Çağrı

Gökhan Koç
16.11.2012, 16:17
Arkadaşlar Merhaba,

Bildiğiniz üzere bir süredir ulusal basının önemli bir bölümü tarafından boykota maruz bırakılıyoruz.

Bunun en güzel örneklerinden birini dün yaşadık; ShowTv Spor Müdürü “stopmatchfixing.com” dan sinirle bahsediyor fakat showtv’nin hiç bir köşesinde “stopmatchfixing.com” dan tek kelime bahsedilmemiş.

Aslında çok sinirlenmese hiç bahsetmeyecek bile,

Bu ilk değil, bugün Trabzonspor taraftarlarının ilgili mücadeleyle alakalı her hamlesi aynı basın yayın organları tarafından bilerek ve istenerek boykot edilmektedir.

Bu boykot, avrupa basını ile aramızda bir engel teşkil ediyor.

Böylece, toplumsal refleksi güçlendiremiyor ve olayların üstünü örtmeye çalışan yöneticilerin hareket alanını kısıtlayamıyoruz.

Eğer “stopmatchfixing.com” yeterli kitleye ulaşır ve kendi alanında bir marka olursa, “şike mücadelesine gönül vermiş yabancılar ile aramızda bir köprü olacaktır.

Kısacası,

Hayallerimize ulaşmak için, bu ulusal basın boykotunu üzerimizden muhakkak ama muhakkak kaldırmamız gerekiyor.

Aşağıda “Avrupa Türk Gazeteciler Derneği” nin web sitesi bulunuyor. Tam da bizim bahsettiğimiz sebeplerle kurulduklarını ifade ediyorlar.

http://www.atgb.info/

Anladığım kadarıyla üyeleri avrupadaki basın yayın organlarında görevli türk yazarlar.

Yani bizim için bir çok kapı açabilirler,

Websayfalarına girin, e-mail atın, ziyaretçi sayfasına mesajlar bırakın.

Bırakın ki, kalabalık olduğumuzu ve canımızın yandığını görsünler,

Hergün küçük bir adım atabilme olasılığıyla mücadele edip duruyoruz ama ne yazıkki her gün başarılı olamıyoruz.

“Bugün, o gün olabilir” diyerek yapalım tüm çalışmalarımızı lütfen.

Sizleri darlayıp durduğumun farkındayım ama durmak=ölmek gibi geliyor bana.

Teşekkürler,

Gökhan Koç

Yiğit Gayretli
16.11.2012, 16:22
Teşekkürler Gökhan. İş çok, yapılması gerek. Görev bizim, hepimizin...

Gökhan Koç
16.11.2012, 17:26
Tüm yönetim kurulu üyelerine mail gönderdim.Akıcı iletişime sahip bir arkadaşımızda telefonla ararsa çok sevinirim, telefon numaraları sitede bulunuyor.Teşekkürler,

Gökhan Koç
16.11.2012, 17:27
PRESS FREEDOM

Wave of International Concern Continues Concern about press freedom in Turkey was now also expressed in a joint statement by the European Turkish Journalists Association, the German Journalists Union and the European Federation of Journalists. "Press freedom in Turkey is under threat", the organizations said.

Istanbul - BİA News Center

31 March 2011, Thursday

The European Turkish Journalists Association (ATGB), the German Journalists Union (DJU) and the European Federation of Journalists (EFJ) expressed concern about press freedom in Turkey.

The joint statement of the three organizations pointed to the recent seizure of an unpublished book by journalist and writer Ahmet Şık who was arrested in the context of the Ergenekon investigation three weeks ago. The statement also touched upon the situation of journalists in Turkey, saying that they are imprisoned or facing prison threats.

The organizations support the struggle for press freedom pursued by the Turkish Platform 'Freedom for Journalists' (GÖP). They called for the release of all journalists in prison and for the amendment of laws that are restrictive to press freedom.

"Turkey is not a country with highly advanced press freedom as claimed by the government. To the contrary, it is a country were press freedom is under threat", the statement read.

Jouranlists Ahmet Şık and Nedim Şener were arrested on 6 March in the scope of the Ergenekon investigation. Their ongoing detention once again drew attention to journalists in prison, a situation in Turkey that has fuelled concern for years. The arrests were harshly criticized in the country and abroad and pushed the discussion on violations of press freedom in Turkey. (EKN/EÖ)

TekfurÇayır 61
16.11.2012, 17:52
Gökhan öncelikle bu girişimin için de teşekkür ediyorum. Adrese göz attım, bu insanların kendi kendilerini sansürlediği izlenimi edindim, bizim yaramıza merhem olurlar mı Allah bilir. Denize düşen yılana sarılırmış, bunu da deneyelim. Tekrar teşekkürler.

Gökhan Koç
19.11.2012, 11:24
Gökhan öncelikle bu girişimin için de teşekkür ediyorum. Adrese göz attım, bu insanların kendi kendilerini sansürlediği izlenimi edindim, bizim yaramıza merhem olurlar mı Allah bilir. Denize düşen yılana sarılırmış, bunu da deneyelim. Tekrar teşekkürler.

Maillerime henüz geri dönüş alamadım. Bekliyorum. Konuyla alakalı aklımda başka şeylerde var, önümüzdeki 2-3 hafta bu konuyla ilgileceğim. Her yolu zorluyoruz, umarım birşeyler elde ederiz.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
19.11.2012, 14:40
Güze platform, umarım destek verirler.
Ben mailmi attım.

Gökhan Koç
06.01.2013, 17:16
Ulusal basın, boykotun şiddetini artırdı,

Bugün ki eylemi neredeyse kimse yayınlamıyor !!!

Twitter'dan saldırmaya devam etmemiz gerekir.

Sibel
06.01.2013, 17:22
Bize de destek olmak düşer.

Kaya
06.01.2013, 17:28
Şu videoları bir düzenliyim, ilgilenicem...

Ellerine sağlık Gökhan...

ibrahim
06.01.2013, 17:30
Ulan Anonymous'tanda tanidiklarimiz yokki zorla ekletsek haberi sitelere...

Mollasalihoğlu
06.01.2013, 17:31
Gökhan, emeklerine sağlık.. Şu süreçte çok düşündün, çok uyguladın..