PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Olağan Genel Kurulu | 8 Aralık

Faik Yılmaz
13.11.2012, 08:25
Sadri Şener ve ekibi 30 Kasım'da yüzleşecek
Trabzonspor Kulübü'nün aralık ayında yapılması planlanan Olağan Genel Kurul'nun tarihi belli oldu.
Trabzonspor Kulübü'nün aralık ayında yapılması planlanan Olağan Genel Kurul'nun tarihi belli oldu.

Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamaya göre, Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Kasım 2012 Cuma günü saat 11.00'de Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise ikinci toplantı 8 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 11.00'de Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Genel kurulda; yönetim kurulu idari ve mali programları, denetleme kurulu raporu, yönetim kurulumu raporlarının ibrası, kulüp ve bağlı şirketlerin 2013 yılı konsolide ve solo bütçelerin görüşülüp onaylanması ve adiat miktarları görüşülecek.

Oğuz ZEYTİN
14.11.2012, 12:20
Bugünkü Yeni Şafak'ta şöyle bir haber var. Yorum yapmadan paylaşıyorum:

http://yenisafak.com.tr/spor-haber/trabzonsporun-tarihi-lekesi-siliniyor-14.11.2012-423421

Trabzonspor'un tarihi lekesi siliniyor

Trabzonspor camiası bir yanlışı düzeltmeye hazırlanıyor. Mali yönden ibra edilmeyen Nuri Albayrak başkanlığındaki kulübün 39. yönetimi, 8 Aralık'taki Olağan Genel Kurul'da ibra için üyelerin onayına sunulacak. Albayrak yönetiminin ibra edilmesiyle Trabzonspor tarihine kara bir leke olarak düşen bu durum da ortadan kalkmış olacak.

Faik Yılmaz
07.12.2012, 13:03
Kulübümüzün Olağan Genel Kurul Toplantısı aşağıdaki gündemle yarın (Cumartesi) saat: 11.00'de KTÜ Atatürk Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilecek.

GÜNDEM :

1- YOKLAMA VE AÇILIŞ,
2- GENEL KURUL DİVANININ OLUŞTURULMASI, SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI,
3- GÜNDEMİN GENEL KURULA SUNULMASI,
4- YÖNETİM KURULU İDARİ VE MALİ RAPORLARININ OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ,
5- DENETLEME KURULU RAPORUNUN OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ,
6- YÖNETİM KURULU RAPORLARININ İBRASI,
7- DERNEK VE BAĞLI ŞİRKETLERİN 2013 YILI KONSOLİDE VE SOLO BÜTÇELERİNİN OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ VE ONAYLANMASI,
8- TÜZÜĞÜMÜZÜN 16. MADDESİ GEREĞİ AİDAT MİKTARLARININ GÖRÜŞÜLMESİ,
9- DİLEK VE TEMENNİLER,
10- KAPANIŞ.

Faik Yılmaz
07.12.2012, 13:08
Yaklaşık 7000 üye kongreye katılabilecek.....

ben 12 civarı gitmeyi düşünüyorum gitmeyi düşünen arkadaşlar varmı burada acaba ?

isyan6161
08.12.2012, 12:26
borc 128mılyon olarak acıklandı yuhhh..bızde 8tasa donmusuzde haberımız yok..65mılyonla takımı devraldı yonetım???artı sampıyonlar lıgı oynandı ve lıgde aldığımzı sıralamalarda hep ustede olmasına rağmen bu borcda neyın nesı???

ilhan
08.12.2012, 12:40
Futbolculardan çok menajerlerin kazandığı bir kulüp.
İyi ekmek kapısı olmuş. Sömürmesini bilen süper sömürüyor.

özgür6161
08.12.2012, 12:41
borc 128mılyon olarak acıklandı yuhhh..bızde 8tasa donmusuzde haberımız yok..65mılyonla takımı devraldı yonetım???artı sampıyonlar lıgı oynandı ve lıgde aldığımzı sıralamalarda hep ustede olmasına rağmen bu borcda neyın nesı???

Cevap:artı sampıyonlar lıgı oynandı ve lıgde aldığımzı sıralamalarda hep ustede olmasına rağmen ...

Cevabı zaten kendin vermişsin abi...

Alihan Ertürk
08.12.2012, 12:42
Kadırga ve KaçkarTv canli yayınlıyor.

uzungöllü
08.12.2012, 12:43

bunca transfer yapıldı

o kadar scout yıllarca boş yere para yedi durdu , lemi in brazil mesela

yönetim su gibi harcadı para saçtı yurt içinde yurt dışında

menajerlere deli paralar harcandı

takım avukatlarına paralar döküldü şike olayı yüzünden

oyunculara hak etmediği halde yüksek meblağlar ödendi hala ödenmekte bknz. barış özbek,marek cech,vittek gibi

takım haddinden fazla personel çalıştırmakta özel güvenlik,stad çalışanı vs.

muhalif olanlar maaşla susturuldu parayla susturuldu...

kaliteli oyuncular boş beleşe gönderildi yerlerine bir ton para dökülerek 18'e bile giremeyen oyuncular alındı

bu yönetim kadar PARA sahibi olan bir yönetimi olmadı TRABZONSPORumun ama maaleseef doğru kullanılamadı bu paralar

YAZIKLAR OLSUN takımı bu denli yanlış yönetip bu borcun altına sokanlara... Allah haksız yere yediğiniz paraları sizden

misliyle çıkarsın inşallah !!!

Sefaenes
08.12.2012, 12:44
yönetici olmak sirf Trabzon parasini harcamaksa insatdan manav dan yönetici olmaz ozaman eski futbolcular gelsin yönetime yener gibi nevzat gibi yöneticilere lazim degil. Bunlarin yaptigi yöneticiligi inanin burada yorumda yazan birkac arkadas daha iyi yapar hem bukadar borcada sokmazlar.

TSezgin61
08.12.2012, 12:44
KackarTv suan canli yayin veriyor...

uzungöllü
08.12.2012, 12:45
@ergunata
Hacıosmanoğlu: Benim başkanlığımda siyaset TS'u kullanamayacak. TS siyaseti kullanacak."

@ergunata
Hacıosmanoğlu: Sadri Şener, TS'a AİHM komedisi yaşatmıştır.

kalavara
08.12.2012, 12:49
şu sadri şener'i eleştirenler şike sürecinde tek bir cümle duydunuz mu? tümünün toplam vizyonu sadri şener kadar etmez.

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 12:51
Hacıosmanoğlu iyi sallıyor maşallah.Niye çıkıp iki laf edemedi siyasete,başbakana,muhalefete?
Ben bu süreçte kendisinin bir beyanını göremedim siyasetle ilgili.

ts_tuncay_ts
08.12.2012, 12:51
kadırga tv de veriyo kongreyi ama şimdi reklamda...Konuşmayı yapanların hepsi başkana muhalefet olan kişiler ama hepside doğru şeyleri konuşuyolar...Başkan neredeyse ağlayacak o konuma geldi :)

ts_tuncay_ts
08.12.2012, 12:53
şu sadri şener'i eleştirenler şike sürecinde tek bir cümle duydunuz mu? tümünün toplam vizyonu sadri şener kadar etmez.

Şike sürecinde olsun şike olayları patlak vermeden olsun hacıosmanoğlu bas bas bağırıyodu....

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 12:55
Şike sürecinde olsun şike olayları patlak vermeden olsun hacıosmanoğlu bas bas bağırıyodu....

Bağırması önemli değil,kime bağırdığı önemli.
Siyasete çıkıp iki laf edebildi mi?Başkana sallamak kolay yolu.

ts_tuncay_ts
08.12.2012, 13:02
Bağırması önemli değil,kime bağırdığı önemli.
Siyasete çıkıp iki laf edebildi mi?Başkana sallamak kolay yolu.

Ben sadri şeneri pek bilmezdim başkan olmadan önce...Büyük ihtimallede birçok kişi de başkanlık sürecinin öncesinde sadri şeneri pek tanımazdı...Klübe muhalefet olsa lan bu kimki ne konuşuyo der geçiştirirdik....Ortada bir makam olması lazım sözlerinin dikkate alınması için....O makamda trabzonspor başkanlığıdır...Boşa kürek çekmenin ne anlamı var...Hacıosmanoğlu siyasete sallayarak sadece kendi başını yakar...Ama ortada bir makam olsaydı sence bu böylemi olurdu...

ALDENİRO
08.12.2012, 13:05
başkan mı seçiliyor acaba ben anlamadım...

ts_tuncay_ts
08.12.2012, 13:06
başkan mı seçiliyor acaba ben anlamadım...
mali kongre...

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 13:09
Ben sadri şeneri pek bilmezdim başkan olmadan önce...Büyük ihtimallede birçok kişi de başkanlık sürecinin öncesinde sadri şeneri pek tanımazdı...Klübe muhalefet olsa lan bu kimki ne konuşuyo der geçiştirirdik....Ortada bir makam olması lazım sözlerinin dikkate alınması için....O makamda trabzonspor başkanlığıdır...Boşa kürek çekmenin ne anlamı var...Hacıosmanoğlu siyasete sallayarak sadece kendi başını yakar...Ama ortada bir makam olsaydı sence bu böylemi olurdu...

Valla Tuncay kardeş,bu süreçte hiç bir Trabzonsporlu (yöneticilik yapmış eski büyükler dahil olmak üzere) Sadri Şener dışında sessiz kalmıştır.
Sadri Şener'i sevme sebebim budur.Yaptığı transferler,menajerlere verilen paralar,seçtiği yöneticilerin işe yaramazlığı konularında zaten eleştiriyoruz.Ama beni esas ilgilendiren şu şike sürecinde bu takımın arkasında kimin durduğudur.
Ben doğru veya yanlış,Sadri Şener dışında sesi çıkan birini görmedim.Hacıosmanoğlu'da dahil buna.Makamda olup olmaması önemli değil.Trabzonspor sevgisi dedikleri kadar yüreklerinde kazınmış olan adamlar,hakikaten dediklerinde ve bu sevgilerinde samimi olsalardı çıkar şu işin sorumlusu olan siyasilere iki laf ederlerdi.Ama yok.Hepimiz gördük....

Hacıosmanoğlu'nun iş yaptığı adamlara bakacak olursanız zaten çıkıp da başbakana laf söylemesini beklemiyorum.Karnını doyuramaz yoksa...

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 13:10
Bu anıra anıra konuşan kim ya?Nereden geldi bu?Ne diye bağırıyor,mal herif...

Travelair
08.12.2012, 13:11
http://www.haber61.net/trabzonsporda-mali-kongre-132491h.htm

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 13:12
Yavuz Saltık'mış şimdi gördüm.

ts_tuncay_ts
08.12.2012, 13:14
Valla Tuncay kardeş,bu süreçte hiç bir Trabzonsporlu (yöneticilik yapmış eski büyükler dahil olmak üzere) Sadri Şener dışında sessiz kalmıştır.
Sadri Şener'i sevme sebebim budur.Yaptığı transferler,menajerlere verilen paralar,seçtiği yöneticilerin işe yaramazlığı konularında zaten eleştiriyoruz.Ama beni esas ilgilendiren şu şike sürecinde bu takımın arkasında kimin durduğudur.
Ben doğru veya yanlış,Sadri Şener dışında sesi çıkan birini görmedim.Hacıosmanoğlu'da dahil buna.Makamda olup olmaması önemli değil.Trabzonspor sevgisi dedikleri kadar yüreklerinde kazınmış olan adamlar,hakikaten dediklerinde ve bu sevgilerinde samimi olsalardı çıkar şu işin sorumlusu olan siyasilere iki laf ederlerdi.Ama yok.Hepimiz gördük....

Hacıosmanoğlu'nun iş yaptığı adamlara bakacak olursanız zaten çıkıp da başbakana laf söylemesini beklemiyorum.Karnını doyuramaz yoksa...

Unuttun galiba sadri şener trabzonspor başkanı hani kupasının çalındığı klübün başkanı...Bırakta sesi çıksın...Sesi de iş işten geçtikten sonra çıkmasıda bu forumda epey tartışıldı...

Hacıosmanoğlu nerden karnını doyuruyor bilmem ama aziz yıldırımın bizim başkana iş verdiğini çok iyi biliyorum :)

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 13:16
Yanlış düşünüyorsun....

faysal
08.12.2012, 13:16
İbrahim Hacıosmanoğlu her daim konuşuyordu :) güzelde konuşuyor.

Murat 61
08.12.2012, 13:24
İnternet yayını çok geride galiba. Kim konuşuyor şu an ?

serdaracıl
08.12.2012, 13:29

Siyasete sallayinca başı yanacak olan ya da boyle kaygıları olan zaten uzak dursun

Ömer Faruk61
08.12.2012, 14:00
Sadri Şener: Şike mücadelesini bırakmayacağım. Kulüp başkanlığını bıraksam bile, bırakmayacağım.

Sadri Şener: Buraya çıkanlardan hiçbiri Akyazı'dan bahsetmedi. Acaba birileri mi söyledi bahsetmeyin diye !!!

özgür6161
08.12.2012, 14:06
Sadri Şener: Şike mücadelesini bırakmayacağım. Kulüp başkanlığını bıraksam bile, bırakmayacağım.

Sadri Şener: Buraya çıkanlardan hiçbiri Akyazı'dan bahsetmedi. Acaba birileri mi söyledi bahsetmeyin diye !!!

Çok iyi bir konuşma yaptı.Az ve öz.Muhalefet muhalefet deyince ben de birşey var sandım.Hava gazıymış.Sayın atasoy ayaküstü röportajda Sadri bey bize soğuk duruyor,samimi durmuyor.Samimi olsaydık şuan onu koruyan şeyler söyleyecektim diyor.E madem yanlışlar var sana göre buna rağmen bunlar önemli değil bize samimi olsaydı klüpten nemalansaydık onu korurdum diyor.Ya Trabzon da dert başka cidden.Hacıosmanoğlu seni bilen biliyor zaten.O kadar lafa rağmen yine de siyasilere birşey diyemedi ağzını açmadı.

Sadri Şener özetle en doğru sözü söyledi.Hayali eleştiriler yapmayın.Hayalinizde olan şeylerle eleştiri yapmayın.Somut şeyler hakkında eleştiri yapın.Başkana kadar mantıklı konuşan bir tane adam yoktu ortada.Bi o bağıran adam doğru şeyler söyledi.Birbirine laf atan kavga eden bir muhalefet var.Trabzonspor bunlara kalacaksa yandık ki ne yandık...!!!

unaLhso
08.12.2012, 14:06
Hacıosmanoğlu her zaman ki gibi tribünlere oynadı :) Diğerlerini söylemiyorum bile.Sadri Başkan konuşmadığı halde daha iyidi :) Konuştu.Verdi ayarı :)

Alihan Ertürk
08.12.2012, 14:08
Son Dakika : Yönetim Kurulu faaliyet ve denetleme raporları ibra edildi.

ibrahim
08.12.2012, 14:10
Son Dakika : Yönetim Kurulu faaliyet ve denetleme raporları ibra edildi.

İbra kadabraaa :D

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Tunga
08.12.2012, 14:16
Kongre genel...

Onca muhalefet edilecek şeyler varken, bir kere daha dağ fare doğurdu.

Yönetimin istediği bir kongre oldu. Böyle olacağı belliydi.

İyi bir muhalefet olmadığı gibi bir ara kürsüden yerlere yağ damlaya başladı. İşte hep söylediğim Trabzonspor Kültürü'ne hiç uymuyor böyle yalama tavırlar.

Kongremizin standart delileri vardı. Onların sayısı da artıyor gördüğümüz üzere.

Sadri Şener her zamanki gibi güzel konuştu ve son cümleleriyle yine mazlumu iyi oynadı; ama şu sözü tarihe not düşülmeliydi: "Akyazı neden konuşuldu anlamadım. Birileri mi konuşmayın dedi". Bence bu kongrede söylenen onca sözden akılda kalacak cümle bu olmalı.

Bir de hiç anlamayacağım bir şey: "İbra edilmemek Trabzonspor tarihinde kara lekedir..." Bu, külliyen yalan!

İbra edilmemek olsa olsa o başkan ve o yönetimler için kara lekedir, Trabzonspor için değil. Albayrak kongreyi son gün manevrasıyla iki ay erteledi diye bir tepki olarak ibra edilmedi o genel kurulda. Herkes bunu gayet iyi biliyor; orada da sebep mali tablolar değildi.

Bağıranlara bizde afkurmak deniyor. "Söylediğin, söyleyeceğin şey hamaset ve içi boş olunca anca afkurursun" derler. Bu bir kere daha tescil oldu.

Her yerde, her ortamda, yöneticilere hakkını teslim etmek ve takdir etmek ile, yalakalık yapmak (hele ki biri senin ekmek yediğin patronun olunca) bence en kestirme yoldan çirkindir. Bu çirkinlik, insanoğlu var oldukça olacak, hatta kısıtlı kesimler arasında kabul de görecektir.

Ne güzeldir ki, tarih icraat yapanları yazar.

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 14:18
Kimin ne olduğu ortadayken,Sadri başkanın haricinde şu kongrede dinlediğim adamlardan herhangibirini bu kulübün başkanı olarak düşünemiyorum.
Sadri Şener eleştirilirken bir kez daha düşünülmeli.Özellikle kulübün menfaatlerini koruma noktasında.

Tunga
08.12.2012, 14:21
Son konuşmacı kimdi bilmiyorum. İsmini duymadım. Ama bence kulüp yönetimi ve mali tablolar ve maaşlar üzerinden doğru sözler söyledi. Ancak bunu yaparken bir şeyi neden atlıyorlar?

Neyi atlıyorlar? Trabzon'daki sosyal düzeni. O kulüpte liyakatı sıfıra yakın onca adam çalışması ve onlara Trabzon şehri skalasında iyi maaşlar ödenmesi Trabzonspor'un değil, Trabzon'un bir sorunudur. Bu sorunun bir parçası da bu genel kurulda yer alan ve hayatını Trabzon'da idame ettirenlerdir. Onlardır ki, Trabzonlu olmayan, hatta Trabzon'da yaşamayan kişiler çeşitli görevlere geldiğinde benimsemez, daha iş başı yapmadan muhalefet eder ve hep bir tanıdıklarının görev içinde olmasını isterler.

Düzen buyken, Trabzonspor'da iş farklı yürüsün diye beklemek güzel bir konuşma ve tatlı bir hayal olur ancak.

Bu gerçek göz ardı edilmemeli. Alınan her kararın bir teknik/mali gerekçesi vardır; bir de sosyolojik gerekçesi vardır. İnsan olan her yerde bu böyledir.

Tunga
08.12.2012, 14:52
Bir sonraki kongrede aday olmak beklentisindeki adaylar bence bu kongrede gol yediler. Bazen söz gümüşse, sükut altındır derler. Hiç konuşmasalar bence onlar adına daha iyiydi. Ya da konuşmalarını maliyet raporları ve finansal kriterlere dayatıp somut konuşsalar ve ardından eleştirilerini getirseler bu kuruldan bir sonrakine bir kazanım taşıyabilirlerdi. Oysa onlar muğlak ve genel konuştular.

Trabzonspor projeleri olan, planı olan adaylara hala muhtaç. Sadri Şener bırakacağını açıkladı. Bir sene içinde Trabzonspor çok iyi organize olmalı.

Vkgz
08.12.2012, 14:54
Sadri Şener le devam anlaşılan

samet ozkurt
08.12.2012, 14:59
arkadaşlar kongrenin videosu varmıdır acaba bi link atabilirmisiniz özellikle sadri şener in...

Ilelioglu
08.12.2012, 15:15
Transfer stratejisi kesinlikle sert bir dille elestirilmeli.

Ya ucuz alip sende parlamasini saglayacaksin, yada adam gibi kendini kanitlamis pahali bir isim alacaksin.

Henri, Adrian, Janko, ve Vittek'e 15 Mio. verene kadar, gider N'Doye'yi 7.5 alirim, 7.5'a da kral bir ofansif orta saha. 5 kisiye ödeyecegim parayi adam gibi verim alabilecegim 2 kisiye öderim.

Edit: Ooo ben yarin saniyordum.

Bu konuya deginen oldu mu bare..?

..

Cafer Bulur
08.12.2012, 15:20
Transfer stratejisi kesinlikle sert bir dille elestirilmeli.

Ya ucuz alip sende parlamasini saglayacaksin, yada adam gibi kendini kanitlamis pahali bir isim alacaksin.

Henri, Adrian, Janko, ve Vittek'e 15 Mio. verene kadar, gider N'Doye'yi 7.5 alirim, 7.5'a da kral bir ofansif orta saha. 5 kisiye ödeyecegim parayi adam gibi verim alabilecegim 2 kisiye öderim.

..

Cok para vermek cok verim almak anlamina gelmiyor fatih.

Ndoye yi 7.5 a alsan bile yüzde 100 verim alirim diyemezsin,böyle bir garanti yok.

Bana göre Trabzonspor hicbir yabanci oyuncuya 5 milyon eurodan fazla bonservis ödememeli.

oflubektas
08.12.2012, 15:28
Tunga abi olayı güzel özetlemiş. Ayrıca bu takımın 130 milyon borcu var, en önemlisi (ve en kötüsü) bunların da çoğu KISA VADELİ borçlar. Hal böyleyken fuzuli yerlerden muhalefet yapılıp, mevcut yönetimin ekmeğine yağ sürülüyor.

Madem mali kongredesin, alırsın eline tabloları, açıklardan saldırırsın yönetime, arkasından şike sürecinde "karga" sıfatıyla avukatlık yapmaya devam eden Levent Bıçakçı'yı bağlarsın, bitirirsin işi.

Geçen bir maç yayınında, bu takımda efsane olmuş, gol krallığına yükselmiş bir büyüğümüz yorumculuk yapıyor. Eleştiri yapıyor ama tüm eleştirilerin alt metni o kadar net okunuyor ki, resmen "beni idari menejer mi olur, danışman mı olur, bir şekilde maaşa bağlayın. O zaman keserim sesimi" diyor. Hal böyle olunca...

Ilelioglu
08.12.2012, 15:31
Cok para vermek cok verim almak anlamina gelmiyor fatih.

Ndoye yi 7.5 a alsan bile yüzde 100 verim alirim diyemezsin,böyle bir garanti yok.

Bana göre Trabzonspor hicbir yabanci oyuncuya 5 milyon eurodan fazla bonservis ödememeli.

En azindan verdigin paraya pisman olmassin. Adrian, Henri kendilerini kanitlayamamis oyunculardi, bunlara o kadar para verecegine, kendini kanitlamislara ver daha iyi. Bunu demek istiyorum. Hem bu sekilde kadronda bu kadar yabancida olmaz.

..

Ilelioglu
08.12.2012, 15:53
Borc dahada artmadan el ele verip bu durumun simdiden önüne gecmemiz lazim.

Hem ileride zor durumda kalmamak hemde UEFA Finansal Fair-Play kriterlerine uymak icin bu sart.

Neler yapilabilinir, bunu konusalim.

Mesela gereksiz bircok Futbolcudan kurtulmak lazim, örnegin Baris Özbek, yilda 1 Mio. Euro aliyor. Yattigi yerde, yaziktir günahtir. Cech, Vittek, vs..

Sponsorlar arttirilabilir.

Sezon öncesinde bir günü "Transfere katki alisverisi" ilan edip, o günlerde takima destek olma amacli alisveris yapilabilinir.

vs...

..

Erdinç Dilek
08.12.2012, 16:00
Sadri Başkan büyüksün cansın... desteğim hep seninle şike olayında başımı öne eeğdirmedin yanlışlarınla da doğrularınlada seviyorum seni.. senden daha iyisi gelene kadar yanındayım.

Ilelioglu
08.12.2012, 16:14
Başkan Şener, kulübün çok büyüdüğünü ve değiştiğini, görevi '38 milyon borçla görevi aldıklarını ifade ederken şöyle devam etti:

http://live.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/sener-net-konustu-o-kupa-muzemize-gelecekSXHBQ306291SX

Simdi ise borc 130 Milyon, 90 Milyon TL nereye gitti harbiden?

Bu Kulübün kasasina UEFA'dan da 20 Milyon Euro girdi.

..

Fatih
08.12.2012, 16:25
Eleştirilecek tonla konu varken birine bile değinemeyen başkan adayları vardı kongrede.Konuşmacılardan Edip Sevinç ve son konuşan beyfendiyi beğendim.Sadri Başkan yine konuya ve konumuna hakim gözüktü rahattı rahatlattı.Metin Atasoy şiir okudu İbrahim Hacıosmanoğlu ahkam kesti bağıran ama ne dediği anlaşılmayan efendi Genel Kurulu sabote ettiği için son kez uyarıldı.Sonuç olarak yönetim ibra edildi ve mevcut durumdaki alternatifsizliğini korudu.

özgür6161
08.12.2012, 16:27
Başkan Şener, kulübün çok büyüdüğünü ve değiştiğini, görevi '38 milyon borçla görevi aldıklarını ifade ederken şöyle devam etti:

http://live.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/sener-net-konustu-o-kupa-muzemize-gelecekSXHBQ306291SX

Simdi ise borc 130 Milyon, 90 Milyon Euro nereye gitti harbiden?

Bu Kulübün kasasina UEFA'dan da 20 Milyon Euro girdi.

..

90 milyon euro 190 milyon tl yapar :) ay sonunda siteden bütün istediğin sorularının cevabını alabilirsin.Mesela 15 milyon tl stat için uefa nın burada uefa karşılaşmalarının yapilabilmesi için uygun seviyeye getirmek için harcandı.Neyse gelire gidere detayıyla bakarsın.Merak etme hiçbirşey bir yere gitmemiştir.

Ilelioglu
08.12.2012, 16:28
90 milyon euro 190 milyon tl yapar :) ay sonunda siteden bütün istediğin sorularının cevabını alabilirsin.Mesela 15 milyon tl uefa nın burada uefa karşılaşmalarının yapilabilmesi için uygun seviyeye getirmek için harcandı.Neyse gelire gidere detayıyla bakarsın.Merak etme hiçbirşey bir yere gitmemiştir.

Euro degil TL olacakti..:)

Fatih Öztürk
08.12.2012, 16:31
Sadri başkan kulübü 38 mılyon lıra borçla aldı.borcun 8 mılyonu eski başkan Nuri Albayraka.(8 mılyonu hala ödenmedi)öncekı yönetim Atay Aktuğdan 25 mılyon borçla devralınmış.demekki fazla borçlanma yapmamış Albayrak yönetimi.borcumuz 100 mılyon TL arttı.ayrıca Şampıyonlar Lıgınden gelen 55 mılyon TL var.kadromuzda para edecek oyuncu 2-3 tane...Hacıosmanoğlu eleştiriliyor.onu eleştirenlerin hangısi 1 ocak 2012 sabahı onunda olduğu Istinye TFF mitingimizde varsa çıksın öyle sallasın.yahu bu adam dışında televızyonda bızım hakkımızı korumaya çalişan başka adamımız varmi.daha geçen hafta şıkecılerle davalık olduğu mahkemeyı kazanan H.Osmanoğlu değılmıydi.balık hafızanızmı var arkadaşlar.H.osmanoğlu şıke soruşturmasi başlamadan önce aziz ve yavşaklarına televızyonda savaş verıp meydanı dar etmedımi.İlker başta sana söylüyorum kardesım sen hıç televızyon ızlemıyormusun.

serdaracıl
08.12.2012, 16:50
Daha gecen. Borç 100 milyon diyorlardı be çabuk 130 oldu

özgür6161
08.12.2012, 16:51
Sadri başkan kulübü 38 mılyon lıra borçla aldı.borcun 8 mılyonu eski başkan Nuri Albayraka.(8 mılyonu hala ödenmedi)öncekı yönetim Atay Aktuğdan 25 mılyon borçla devralınmış.demekki fazla borçlanma yapmamış Albayrak yönetimi.borcumuz 100 mılyon TL arttı.ayrıca Şampıyonlar Lıgınden gelen 55 mılyon TL var.kadromuzda para edecek oyuncu 2-3 tane...Hacıosmanoğlu eleştiriliyor.onu eleştirenlerin hangısi 1 ocak 2012 sabahı onunda olduğu Istinye TFF mitingimizde varsa çıksın öyle sallasın.yahu bu adam dışında televızyonda bızım hakkımızı korumaya çalişan başka adamımız varmi.daha geçen hafta şıkecılerle davalık olduğu mahkemeyı kazanan H.Osmanoğlu değılmıydi.balık hafızanızmı var arkadaşlar.H.osmanoğlu şıke soruşturmasi başlamadan önce aziz ve yavşaklarına televızyonda savaş verıp meydanı dar etmedımi.İlker başta sana söylüyorum kardesım sen hıç televızyon ızlemıyormusun.

Arkadaşım önemli olan sağda solda boy göstermek değil.Başkanın yanında olup beraber gitselerdi ya mahkemeye.Şimdi ne yapıyor AİHM ye gitti diye başkanla küçük aklıyla dalga geçiyor.Hangi kanala çıkmışta şike yapıldı siyasiler bu işi ört bas etti hakkımız yendi diye bağırıp konuştu?Senden başka gören olmamış anlaşılan.Neyse dert başka.5 yılda 90 milyon tl lik borç artımış.Peki gelirimiz?Bakın anlamadığınız şey şu:Senin kredi kartın var hocam,gelirin 2000 tl borcun 700 tl.5 yılda müthiş kariyer yaptın gelirin 12000 tl oldu.Sence kredi kartına olan borcun 700 tl ile kalır mı?Bence kredi kartı borcun 6000-7000 civarı olur.Şimdi ben sana desem ki:arkadaşım 10 katına çıkarmışsın kredi borcunu.Sen de bana dersin ki arkadaşım para var imkanlarım arttı iyi şeyler yapıp iyi şeyler alıp daha iyisini elde etmek istiyorum sanane dersin bana :) başkan da bunu hacıosmanoğlunun göslerinin içine bakarak gayet sakin bir dille söyledi.Arkadaş bu 5 yıldır duvara vuracak battık diyorsunuz.Bu araç duvara vurmaz anla bunu artık tamam dedi.

Beşiktaş kulubü 540 milyon euro ile tarihi rekor kırdı uefadan ceza yedi.fb gs borçları da hemen hemen bjk ye yakın.Bizim 62 milyon euro borcumuz var.Az da olsa borçların nedeni (bakın olumlu bakış açısıyla,yapıcı eleştirilerle) tabii ki sorulmalı.Başkan uefa kriterleri için sadece stata 15 milyon tl harcandı bugüne kadar dedi.Ay sonu resmi siteden bilançoyu inceleyebirsin.

Fatih Öztürk
08.12.2012, 17:00
Özgür anlaşılan sende televızyonu ıyı takıp etmemıssın.her çıktığı tv'de şampıyonluğumuz çalındı dıye feryad eden H.Osmanoğlu küçük beyınlıyse takdır Trabzonsporlularındır.ayrıca borçlanmak demek başarı geleceğı anlamı taşımaz.10 yıldan fazladır şırket yönetiyorum bu şekıl başarıya ulaşanı görmedim.haa gelırın gıderıne yakın olur tamam.ama öyle değıl malesef.ayrıca bjk'nın borcu euro değıl TL'dir:)

özgür6161
08.12.2012, 17:06
Özgür anlaşılan sende televızyonu ıyı takıp etmemıssın.her çıktığı tv'de şampıyonluğumuz çalındı dıye feryad eden H.Osmanoğlu küçük beyınlıyse takdır Trabzonsporlularındır.ayrıca borçlanmak demek başarı geleceğı anlamı taşımaz.10 yıldan fazladır şırket yönetiyorum bu şekıl başarıya ulaşanı görmedim.haa gelırın gıderıne yakın olur tamam.ama öyle değıl malesef.ayrıca bjk'nın borcu euro değıl TL'dir:)

:) evet euro değil tl.Abi Trabzonspor geliri ne kadar biliyor musun?

özgür6161
08.12.2012, 17:11

Bir de abi hacıosmanoğlu herkesten daha çok bu şike sürecinde tvlere çıkıp konuyu sahiplendi dersen fblileri canından bezdirmiş olan Sadri Şener'e büyük haksızlık etmiş olursun.Hacıosmanoğlu ulusal kanallarda boy göstermiş benim nasıl haberim olmamış bu da benim ayıbım.Demek kamuoyunun sürekli takip ettiği kanallarda tff yi siyasi iktidarı ve buna sebep olan herkesi eleştirip göğüs germiş hepsine.Vay anasını hakkaten cahil kalmışım bu konuda :)

Fatih Öztürk
08.12.2012, 17:15
Tahmını gelırlerımız bu sene için yayıncı kuruluş 35-40 mılyon cıvarı,TS Clup 14 mılyon,Trabzoncell,üyelık,dergı 1 mılyon,kombıne 5-6 mılyon,ıddaa ve göğüs reklamı gelırlerı önümüzdekı yıl sezon sonuna kadar bankalar tarafından ıpotekli,Zıraat kupasını kazanırsak en baba 3-4 mılyon gelır.avrupada olmadığımız içın gelır yok.stad,reklam vs 70 mılyonu zor buluruz bu sene.yanlışım varsa düzeltın:)

Samet Yildirim
08.12.2012, 17:16
Baskan aday olsun yine güle oynaya Baskan olur. Bunu bugun gördük.

özgür6161
08.12.2012, 17:17
:) evet euro değil tl.Abi Trabzonspor geliri ne kadar biliyor musun?

Buldum abi SPK dan ve Resmi siteden:2011 şubat ayı genel gelir toplamı ts club gelirleri ve harici gelirler hariç 147 milyon tl.

Bu sene sonu tahmini gelir 210 milyon tl olarak öngörülmüş ama sanırım 180-190 milyon tl olarak(ts club ve harici gelirler ek total miktar) gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

özgür6161
08.12.2012, 17:18
Naklen Yayın Gelirleri 40 – 50 milyon TL
Reklam ve Sponsorluk Gelirleri 7.5 – 10 milyon TL
Transfer Gelirleri 10 – 15 milyon Euro
Kombine Kart ve Müsabaka Gelirleri 7 – 10 milyon TL
İsim Hakkı Gelirleri 4 – 5 milyon TL
Muhtemel Avrupa Kupası Gelirleri (Şampiyonlar Ligine katılınırsa bu
rakam daha da artacaktır) 2 milyon Euro
Futbol A.Ş.‟den muhtemel tahsilatlar 10 milyon ABD doları
Mağazacılık Gelirleri 10 – 12 milyon TL
Kira ve Diğer Gelirler 3 -5 milyon TL

Resmi olarak 147 milyon tl olmuş geçen yıl şubat ara dönem cari bilanço bildiriminde.SPK onaylıdır.

Samet Yildirim
08.12.2012, 17:20
Sen 2008 de 13.sirada al takimi Türkiye kupasini fb yi yenerek al, Sampiyon bursayi yenerek Super Kupayi al, Ligde tertemiz anormal bir puanla Sampiyon ol, SL de 7 puan topla. Avni Akeri cok güzel hale getir 15 milion tl harca. Sonra git Baskani yerden yere vur.

2008 de herkese deselerki bunlar olacak ama borc da 130 milion tl olacak herkes kabul eder kimse hikaye anlatmasin.

Tabiki icinde yanlis transferlerde oldu ama bunlar normal seyler.

----------------------

Ben Baskani sadece 2010-2011 sezonu icin 10 defa daha Baskan secerim.

Pis insanlarin icinde temiz kalarak bide müthis puanla Sampiyon oluyorsan fazla yazmaya cizmeye gerek yok.

----------------------

Borc meselesini anlatmak icin. Mesela Nike la 5 sene imza atarsin dersin ki 20 milion euro alacam 5 senede. Gidersin Bankaya dersin ki al sana Teminat bana parayi da pesin ver.
Nolur ? Dolasiyla bu para da bankadan kredi cekildigi icin borc gösterir. Ama farketmez ki onun karsiligi var zaten.

Fatih Öztürk
08.12.2012, 17:22
Özgür ben Sadri başkanı şıke mevzusunda kulübü hakkıyla savunduğuna ınanıyorum.farkındaysan bız camıa olarak ıcraattan çok esıp gürlediğımız ıçın Hacıosmanoğlu başkandan daha layıkıyla yapmıştır bunu.en azın Tff başkan adaylığını koyarak meydan okumustur herkese.Sadrı başkandan oy sözü aldığı halde bu söz yerıne gelmemiştir.a.koyduğumun tüp beyınlısı koskoca Trabzonsporun tüm oylarını alıyor fakat kendı evladın H.osmanoğluna oy yok.bu konuda Sadrı başkanın yatacak yerı yok.

özgür6161
08.12.2012, 17:24
Ayrıca geçen sezon borç 105.377.379 uefa da birşeyler yapamamak bizi etkilemiş bu konuda.23 milyon tl kayıp oluşturan kalemlerden birisidir uefa.Ah şenol hoca videoton gibi bir takımı ekarte edip eleyemedik bir iki tur daha geçsek en azından yarısını çıkarırdık bu maddi kaybın.

Fatih Öztürk
08.12.2012, 17:27
Özgür geçen sene şampıyonlar lıgı ve getırılerı normal gelırlerımızın 2 mıslisını oluşturuyor zaten.

özgür6161
08.12.2012, 17:29
Özgür ben Sadri başkanı şıke mevzusunda kulübü hakkıyla savunduğuna ınanıyorum.farkındaysan bız camıa olarak ıcraattan çok esıp gürlediğımız ıçın Hacıosmanoğlu başkandan daha layıkıyla yapmıştır bunu.en azın Tff başkan adaylığını koyarak meydan okumustur herkese.Sadrı başkandan oy sözü aldığı halde bu söz yerıne gelmemiştir.a.koyduğumun tüp beyınlısı koskoca Trabzonsporun tüm oylarını alıyor fakat kendı evladın H.osmanoğluna oy yok.bu konuda Sadrı başkanın yatacak yerı yok.

Abi mantiken haklısın.Ama hacısomanoğlu da şu yönetime biraz destek verseydi rahat olurdu.Şimdi tüpçünün başkan olacağı kesindi o dönem tayyip erdoğan onaylı dolmabahçede görüşülerek.Başkan bunu görünce birşey yapalım söz alalım kamuoyuna paylaşalım bari buradan birşeyler hakkımız harcanmaz diye istemeyerek oyunu verdi.Sonuçta kahpeliğin bu kadarını ben bile tahmin edemezdim.Sadri ŞENER i bu konuda suçlarım belki ama onun yerinde olsam ne yapardım abi ya da ne yapardın inan ben de bilmiyorum.Bir yanda bana muhalif herşeyde çakmaya çalışan adam,bir yan da şerefsizlere kalmış düzen.Keşke Trabzonsporluluk üstün gelseydi hacıosmanoğlu başkanımızın arkasındayız her ne olursa olsun deseydi ve Şener de onu destekleseydi.

özgür6161
08.12.2012, 17:32
Özgür geçen sene şampıyonlar lıgı ve getırılerı normal gelırlerımızın 2 mıslisını oluşturuyor zaten.

Elimizi şuan rahatlatan o para abi.Önemli bir kısmı bu paranın HES projesi ihalesi ve teknik maliyet için harcandı.Sadri Şener'in dediği gibi Trabzonspor un burada yatırım yapacağını duyan saygıdeğer Trabzonlular bir kaya için 2 trilyon istiyor dedi :) Parayı duyan TS bile olsa karıma bakarım diyor ve fazlasını talep ediyor.Biz de burada keşke şöyle olsa keşke böyle olsaydı diyoruz :)

özgür6161
08.12.2012, 17:39
Bir de şu borçlanmada en önemli kriter taşınmazlar,gayrımenkuller...Ts nin ne kadarlık bir taşınmazı ve gayrimenkulu var ben de bilmiyorum.Bir de bunu eklemen gerekiyor abicim.GS o kadar borcu vardı 2-3 sene önce adamlar battı nasıl ödeyecek bu kadar parayı diye hem biz söylüyrduk hem de tv programları yapılıyordu.Ama ne oldu?Rivayı sattılar.Hem borcun karşılığı olarak bu miktarı bankaya yatırdılar hem de geri kalanıyla müthiş transferler yaptılar.Aslında kumar oynadılar.Başarılı olamasaydılar ellerindeki en değerli mal heba olacaktı ki bu sefer kimse kurtaramazdı.şuanlık riva nın %25 ne denk gelecek geliri elde edememişlerdir bile.5-6 yıl kesintisiz bu şekilde gitmeleri gerekiyor ki fit olsun...

Fatih Öztürk
08.12.2012, 17:39
Özgür geçtiğimız ay Tuzla Trabzonsporluların 2010 şampıyonluk kutlamamız oldu Gebze Kadırga restorantta.tanıdık sıma sadece ıkı ısım vardı.bırı başkan Sadri Şener diğeride I.Hacıosmanoğluydu.bır ıkı dakka görüstüler ayak üstü.gayette samımıydıler.destek sözü verdıler bırbırlerıne.kutlamalarda harıka geçti.2 tava hamsı yedim:D

özgür6161
08.12.2012, 17:42
Özgür geçtiğimız ay Tuzla Trabzonsporluların 2010 şampıyonluk kutlamamız oldu Gebze Kadırga restorantta.tanıdık sıma sadece ıkı ısım vardı.bırı başkan Sadri Şener diğeride I.Hacıosmanoğluydu.bır ıkı dakka görüstüler ayak üstü.gayette samımıydıler.destek sözü verdıler bırbırlerıne.kutlamalarda harıka geçti.2 tava hamsı yedim:D

Afiyet olsun abi.Canım çekti şuan :) umarım bundan sonra herkes birbirine destek olur.Nevzat Şakardan daha iyidir Hacıosmanoğlu ;)

macka61
08.12.2012, 17:43
borcumuz varsa gelirimizde var Trabzonspordan bahsediyoruz

Fatih Öztürk
08.12.2012, 17:55
Eyvallah kardeşim inşallah:)

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 18:04

Fatik hikaye anlatıyorsun.Azize ,ona buna değil,bana başbakana laf edecek adam lazım.Olayın sorumlularına laf edecek.sİYASETE LAF EDECEK.
çIKACAK O KADAR DELİKANLIYSA DİYECEK Kİ,EY BAŞBAKAN,EY SUAT KILIÇ.yOLUMUZA TAŞ KOYDUNUZ,atadığınız uydurma ve de sizin güdümünüzdeki federasyonla Trabzon'un hakkını gasp ettiniz.Sizin yüzünüzden adalet gecikti.
Sonra dönecek muhalefete diyecek ki;
Eu chp,mhp:akp hakkımızı yerken,hakkımızı yiyenlere korurken siz de bu kirli düzenin yavşak savunucuları oldunuz.Hani sizin adaletiniz,hukukun üstünlüğüne inancınız?

Bana,bunları diyecek adam lazım.hACIOSMANOĞLU ÇIKACAK bunları söyleyecek o adam o adamın ellerinden öperim ben.Bu kadar net.

Yoksa çıkmış azize laf demiş,ona laf demiş.Ne oldu dediyse?
Çözüm?????

Olayı bu noktaya kim getirdiyse laf da ona söylenmeli.

Tolga
08.12.2012, 18:04
Fatih abi :D Tanıyamadım vallahi billahi :)

Fatih Öztürk
08.12.2012, 18:42
Fatik hikaye anlatıyorsun.Azize ,ona buna değil,bana başbakana laf edecek adam lazım.Olayın sorumlularına laf edecek.sİYASETE LAF EDECEK.
çIKACAK O KADAR DELİKANLIYSA DİYECEK Kİ,EY BAŞBAKAN,EY SUAT KILIÇ.yOLUMUZA TAŞ KOYDUNUZ,atadığınız uydurma ve de sizin güdümünüzdeki federasyonla Trabzon'un hakkını gasp ettiniz.Sizin yüzünüzden adalet gecikti.
Sonra dönecek muhalefete diyecek ki;
Eu chp,mhp:akp hakkımızı yerken,hakkımızı yiyenlere korurken siz de bu kirli düzenin yavşak savunucuları oldunuz.Hani sizin adaletiniz,hukukun üstünlüğüne inancınız?

Bana,bunları diyecek adam lazım.hACIOSMANOĞLU ÇIKACAK bunları söyleyecek o adam o adamın ellerinden öperim ben.Bu kadar net.

Yoksa çıkmış azize laf demiş,ona laf demiş.Ne oldu dediyse?
Çözüm?????

Olayı bu noktaya kim getirdiyse laf da ona söylenmeli.

Başbakana veya bakana Sadri Şener bir laf söyleyebildimi İlkerciiğiim:)

Fatih Öztürk
08.12.2012, 18:45
Fatih abi :D Tanıyamadım vallahi billahi :)

Tolgacım arada kimyamı kaybedebiliyorum.hanım komşuya gitti çecuğun altını değiştirirken yaptım yorumları.malum kokunun etkisii:Dşimdi kendime geldim.nerde kalmıştık.ulan yönetim ulan yönetim:)

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 18:45
Başbakana veya bakana Sadri Şener bir laf söyleyebildimi İlkerciiğiim:)

O zaman Hacıosmanoğlu'nu Sadri Şener'den üstün kılan ne?
Ben de onu anlamaya çalışıyorum.Bu ismi geçen adamlar Sadri Şener'den fazla ne yaptılar da daha adam oluyorlar?

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 18:47
Tolgacım arada kimyamı kaybedebiliyorum.hanım komşuya gitti çecuğun altını değiştirirken yaptım yorumları.malum kokunun etkisii:Dşimdi kendime geldim.nerde kalmıştık.ulan yönetim ulan yönetim:)

Koku seni baya etkilemiş.Hala etkisindesin bence :)
Ben de diyorum bu Fatih niye böyle şeyler yazıyor.
Sebebini şimdi anladım:)

Kadir Aydın
08.12.2012, 18:48
Bu Metin Atasoy kimdir? Ilk secimde aday olacakmis.

Cafer Bulur
08.12.2012, 18:50

Eski yöneticilerimizden,yerel kanallarda yorumculuk yapiyordu bir ara.

Bence aday olsa bile secilmesi mümkün degil.

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 18:50

Bir hayali varmış......

Fatih Öztürk
08.12.2012, 18:51
Ben de onu anlamaya çalışıyorum.Bu ismi geçen adamlar Sadri Şener'den fazla ne yaptılar da daha adam oluyorlar?

İlkerim insanları mukayese etmiyorum beni yanlış anlama.Hacıosmanoğlunun başkan olmasını istediğim yok.şike süreci boyunca camiamızı eski yada yeni yönetenlerimizden,işadamları, bürükratlarımızdan sanatçılarımızdan hep lehimize destek bekledik doğrumudur.bende diyorumki en iyi desteği Hacıosmanoğlu yapmıştır.

Fatih Öztürk
08.12.2012, 18:54
Koku seni baya etkilemiş.Hala etkisindesin bence :)
Ben de diyorum bu Fatih niye böyle şeyler yazıyor.
Sebebini şimdi anladım:)

Ne hallere düştüm bee :D

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 18:54
İlkerim insanları mukayese etmiyorum beni yanlış anlama.Hacıosmanoğlunun başkan olmasını istediğim yok.şike süreci boyunca camiamızı eski yada yeni yönetenlerimizden,işadamları, bürükratlarımızdan sanatçılarımızdan hep lehimize destek bekledik doğrumudur.bende diyorumki en iyi desteği Hacıosmanoğlu yapmıştır.

Hacı ben zaten genele konuşuyorum.Özellikle sen kıyasladın diye demiyorum.
Aman neyse.
Keşke şu yukarıda dediklerimi söyleyebilecek bir babayiğit çıksa ama nerde?

Kadir Aydın
08.12.2012, 18:56
Yani hayalimizdeki baskan modeli degil anladigim kadari ile. :)

Benim en cok merak ettigim acaba secime hükümet destigi ile kimin girecegi...

özgür6161
08.12.2012, 18:58

Niye be sadri şener chp lileri kovdu resmen kulüpten.Her defasında hükümete de alttan alttan giydiriyor.Ya bi kulübün başkanı o kadar rahat laf söyleemiyor.Hacıosmanoğlu istediği kadar sıkabilir ama onu da yapamıyor.Ya abi konuştuğumuz adam hacıosmanoğlu boşver edelim.Ben ts li olarak adamın bir ciddi çıkışını görmediysem diğerleri hacıosmanoğlunu tanımaz bile.Daha hacıosmanoğlu hakkında yorum yapmıcam :)

Ozan Yazıcı
08.12.2012, 18:58
Derin Trabzonspor bu kulübün iplerini genç, modern ve vizyon sahibi birine vermez. Rahmetli Türkeş'in mantığı, küçük olsun benim olsun.

Fatih Öztürk
08.12.2012, 19:00
Niye be sadri şener chp lileri kovdu resmen kulüpten.Her defasında hükümete de alttan alttan giydiriyor.Ya bi kulübün başkanı o kadar rahat laf söyleemiyor.Hacıosmanoğlu istediği kadar sıkabilir ama onu da yapamıyor.Ya abi konuştuğumuz adam hacıosmanoğlu boşver edelim.Ben ts li olarak adamın bir ciddi çıkışını görmediysem diğerleri hacıosmanoğlunu tanımaz bile.Daha hacıosmanoğlu hakkında yorum yapmıcam :)

Özgür bu tür mafyavari yöneticilere ihtiyacımız var.şimdi Hacı yönetimde olsaydı Nevzatın topuklarına sıkanları çoktan paketlemişti:)

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 19:03
Özgür bu tür mafyavari yöneticilere ihtiyacımız var.şimdi Hacı yönetimde olsaydı Nevzatın topuklarına sıkanları çoktan paketlemişti:)

Belki de sıktıran odur?
Onu da bilemeyiz...

özgür6161
08.12.2012, 19:06

:) abi mafyavarilikle yönetilecekse hiç yönetilmesin daha iyi.Sadri Şener'i tanımadığın belli oluyor abi :) bu konuda sadece bir kere konuşacağım;Sadri Şener Tonyalı.Maraz Alilerden tut arkasında tetikçi çok.O konuda hacıosmanoğlu yanında çocuk kalıyor.Demek istediğim Trabzonspor başkanısın;yapacağın şey kendinden daha çok kulübü düşünmek zorundasın.Yoksa o adamı yirmi kere vururlardı.Sonuç?Trabzonspor başkanı adam vurduttu.Zaten siyasiler böyle birşey bekliyor.Trabzonspor'un üzerine çökerlerdi.Tonyalıya sökmez mafya ayakarları abi :)

Cafer Bulur
08.12.2012, 19:19
Düsündürücü olan durum gercekten de camiamizda ciddi bir muhalefetin olmamasi.

Ciddi ve katki saglamak isteyen bir muhalefetin olmadigi yerde basari orani da düsüktür,biz bunu yasiyoruz.

Gelecek dönemde aday olmasi gerekenlerin simdiden ortaya cikmasi gerekirken olmayisi gelecek secimin yine sancili gececegini ortaya koyuyor.

Iste bunun icindirki yeni bir sadri sener yönetimine evet diyorum...

Fatih Öztürk
08.12.2012, 19:20
:) abi mafyavarilikle yönetilecekse hiç yönetilmesin daha iyi.Sadri Şener'i tanımadığın belli oluyor abi :) bu konuda sadece bir kere konuşacağım;Sadri Şener Tonyalı.Maraz Alilerden tut arkasında tetikçi çok.O konuda hacıosmanoğlu yanında çocuk kalıyor.Demek istediğim Trabzonspor başkanısın;yapacağın şey kendinden daha çok kulübü düşünmek zorundasın.Yoksa o adamı yirmi kere vururlardı.Sonuç?Trabzonspor başkanı adam vurduttu.Zaten siyasiler böyle birşey bekliyor.Trabzonspor'un üzerine çökerlerdi.Tonyalıya sökmez mafya ayakarları abi :)

Özgürcüğüm işin esprisi bir yana hakikaten bu tür adamlar yönetimde olmazla olmaz.bir dönem m.a.yılmaz sportif yönden sıkıntılı olsada dediğim dedik imajıyla herkesi ürkütebiliyordu.biraz yontulmuş olsaydı iyi olacaktı.şimdi may olsaydı şu burakla selçuk kafasına göre gidecek ha:)lazım abicim bize biraz ondanda lazım.medya filan hepsiini hizaya getirecek yöneticiler şart.

özgür6161
08.12.2012, 19:23
Özgürcüğüm işin esprisi bir yana hakikaten bu tür adamlar yönetimde olmazla olmaz.bir dönem m.a.yılmaz sportif yönden sıkıntılı olsada dediğim dedik imajıyla herkesi ürkütebiliyordu.biraz yontulmuş olsaydı iyi olacaktı.şimdi may olsaydı şu burakla selçuk kafasına göre gidecek ha:)lazım abicim bize biraz ondanda lazım.medya filan hepsiini hizaya getirecek yöneticiler şart.

Abi senle ben takalım belimize silahları konuşanın am..na korum diyerek çıkalım ortaya :) haha süper olur vallahi...neyse umarım aklı başında yöneticilere sahip oluruz bundan sonraki dönemlerde de...Bu arada gs yenilecek ne güzel şaşı oldum ben maçı izleyeyim abi keyifle :) kendine iyi bak hoşçakal :)

Fatih Öztürk
08.12.2012, 19:25
Abi senle ben takalım belimize silahları konuşanın am..na korum diyerek çıkalım ortaya :) haha süper olur vallahi...neyse umarım aklı başında yöneticilere sahip oluruz bundan sonraki dönemlerde de...Bu arada gs yenilecek ne güzel şaşı oldum ben maçı izleyeyim abi keyifle :) kendine iyi bak hoşçakal :)

Hahahaa:D

Eyvallah kardeşim kendine iyi bak görüşmek üzere:)

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 19:33
İyi kanki oldunuz ha:)

Neyse Allah bozmasın:)

Fatih Öztürk
08.12.2012, 19:37
İyi kanki oldunuz ha:)

Neyse Allah bozmasın:)

Kıskandınmı toprağam:Dşaka şaka bu arada Burak yine gol attı.hemde faul yaparak.

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 19:41
Ya hiç sorma Fatih.
Hem Umut hem burak.
Adamlar leblebi gibi gol atıyor ama bu maçı sivas bırakmaz.Neyse konuyu saptırmayalım:)

Cafer Bulur
08.12.2012, 21:07
56 milyon euro borcumuz var diye biliyorum.

Bu,Trabzonspor gibi hatiri sayilir bir geliri olan bir kulüp icin cok fazla bir rakam degil.

İlker Yazıcıoğlu
08.12.2012, 21:12
120 milyon borç tırı vırı kim ne derse desin.
Hep 40 milyon borcumuz olduğu dönemle karşılaştırma yapılıyor.
Peki o dönemki gelirimizle şimdiki gelirimiz aramızdaki uçurumu nasıl açıklayacaksınız?
120 milyon borç kim ne derse desin yönetimi vurmak için bir araç olamaz.Zayıf kalıyor...

isyan6161
08.12.2012, 21:17

senerden ustun kılan su sener tupcuyu destekleyıp camıyanın sesıne dınlemek yerıne bıde ınce zeka lazımd erken hacıosmanoğlu cıktı ts bu saatden sonra sadece cay kupası alır sener ve ekıbı sampıyonluğu satmıstır dedı..bu bıle senerden daha cok vızyon sahıbı olduğunu gostermeye yeter bence..

Tunga
08.12.2012, 21:57
Geçen seneki genel kuruldu sanırım. Borç 90 milyon TL idi. Başkan şu açıklamayı yapmıştı "Evet, borcumuz büyük; büyümek için borçlanmamız gerek ve bu borçların karşılığı var". Haklıydı. Zira borçlanmada ana giderleri transferler oluşturuyordu ve bu kadro onlar göreve geldiğinde baştan aşağı yenilenmeye muhtaçtı. Ve kadroda iyi para eden oyuncular vardı.

Son iki senede takım omurgasındaki oyuncuları birer ikişer kaybetti. Bunların çoğu ya bedavaya, ya da nispeten ederlerinin çok altındaki değerlerle satıldı. Giden 5-6 direk ilk 11 oyuncusu yerine 10-12 adet bizim ilk 11'i ancak zorlayabilecek oyuncular alındı. Borç faiziyle birlikte dururken bir de karşılığı kalmadı. Üstelik dağılan kadronun yerine yenisini koyabilmek için yeni ve yine karşılığı muhtemelen olmayacak masraflar çıktı.

Stadyum için ödenen bedel dışında, son iki sene içinde yeni bir yatırım yapılmadı. Ne bir ek tesis, ne bir yeni tesis, ne altyapı, ne üstyapı hamlesi. Bu iki sezonda yine en büyük giderimiz transferlerdi ve yine faizli borçlandık.

Başarılı geçen ilk iki senenin ardından önce sportif başarıyı kaybettik (bu sportif başarısızlıktan kastım geçen sene 3ncü olunmöası değildir. Zira ben Trabzonspor'un ardına bir İstanbul Takımı aldığı her sezonu başarılı sayıyorum. Ama yükseliş trendimiz birden bire negatife döndü, daha büyük başarı potansiyelimizi değerlendiremedik. Örneğin ŞL'de gruplardan çıkamadık. Eğer çıkabilseydik, adım gibi eminim ki bugün bambaşka şeyler konuşacaktık). Bu başarı yitirimi beraberinde hem Şener hem de Güneş için itibar kaybı getirdi. Ardından bu kaybı önlemek için aceleci ve çok değerlendirmeden yapılan transferler ise zararı, borcu arttırdı. Borçlanma + başarısızlık maalesef daha hızlı borçlanma ve çok doğal olarak başarıda gerilemeyi beraberinde getirdi. Bu döngüye girdik. İşte tehlikeli olan budur.

Bu tablo ile önümüzdeki sezondan itibaren yürürlüğe girecek UEFA Mali Fair Play'de işimiz şimdilik çok zor gözüküyor. Şu an için, işletme sermayesi açığı, özkaynak açığı ve likidite açığı oluşmakta ve bu açıklar yine faizli borçlanma ile kapatılmaktadır.

Bunlar ve ilave olarak (ve öncelikle) şike davası, altyapı işlevselliği, ürün satışlarından gelirler gibi pek çok konuyu bizim yönetim genelde art arda dizerek sırasıyla çözme derdinde.

Oysa Trabzonspor hak ettiği kupayı aldıktan sonra da hayat devam edecek. Ve bu sorunları sırayla değil, eşzamanlı çözmemiz gerekecek. Bu amaçla da yönetimin bir görev dağılımı yapması şart. Zira Trabzonspor Profesyonelleri bunları bertaraf edecek liyakatin çok uzağındalar. O halde artık yönetim kurulu üyeleri, bir önceki dönemden aldıkları güçlü sermayenin üzerine yatmak yerine, çoğunu yiyip bitirdikleri bu sermayenin üzerine koymak için çalışmalılar.

Ama Sadri Şener'in bile şikayetçi olduğu kendi yönetimi bunu nasıl başarır, burası maalesef umut kırıcı.

Tunga
08.12.2012, 22:03
Bence burada örnek alınacak bir hikayeyi anlatan bir yazı var. Okumanızı tavsiye ederim:

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918815881&postcount=1357

SEDER
08.12.2012, 22:39
Bence bir yerde bir hata var. Borçları hesaplarken uzun vadeli borçlarıda hesaba katıyolar.Ancak gelir hesaplanırken sadece 1 yıllık gelir hesaplanıyor. 130 milyon Tl borç yıllara yaygın borçtur..örneğin çoğu futbolcunun transfer taksitleri yıllarca daha devam edecektir.yani 130 milyon 5 yıllık borcumuz sa, 70 milyon yıllık gelirimizse 5 yıllık gelir 350 milyon olur.

Alper Calik
08.12.2012, 22:41
Çok sevgili Tunga,

Yazdıklarına:

Hepsi çok doğru diye sevinsem mi?
Bunların hiçbiri genel kurulda konuşulmuyor diye üzülsem mi?

bilemiyorum.

Burada kırılma noktası hala teslim edilmeyen şampiyonluğumuzdur. Daha önce defalarca söyledik. Trabzonspor un kupasının verilip/verilmemesi +100/-100 Milyon Euro, neticede 200 Milyon Euro gibi ufak bir fark yaratır.
Şimdi bunun sancıları devam ediyor maalesef.

(Geçen yıl bariz bir şekilde göz göre göre Kayseriden hakemle Türkiye kupası alınıp şikebahçeye verildi ! Bizimkine çok ufak benzer taze bir örnek. Kayserinin çok formda ve çıkışta olduğu zamandı, kupa ellerinden çalındı, ambramat takımı dağıttı, herşey yerle bir oldu onlar için. Oysa hak ettikleri kupayı alsalardı, şu anda KAyseri nerede olacak idi? şikebahçe nerede olacak idi?)

Bütün bunlara yardım yataklık edenlerin HEPSİNİN ALLAH CEZASINI VERSİN !

Geçen seneki genel kuruldu sanırım. Borç 90 milyon TL idi. Başkan şu açıklamayı yapmıştı "Evet, borcumuz büyük; büyümek için borçlanmamız gerek ve bu borçların karşılığı var". Haklıydı. Zira borçlanmada ana giderleri transferler oluşturuyordu ve bu kadro onlar göreve geldiğinde baştan aşağı yenilenmeye muhtaçtı. Ve kadroda iyi para eden oyuncular vardı.

Son iki senede takım omurgasındaki oyuncuları birer ikişer kaybetti. Bunların çoğu ya bedavaya, ya da nispeten ederlerinin çok altındaki değerlerle satıldı. Giden 5-6 direk ilk 11 oyuncusu yerine 10-12 adet bizim ilk 11'i ancak zorlayabilecek oyuncular alındı. Borç faiziyle birlikte dururken bir de karşılığı kalmadı. Üstelik dağılan kadronun yerine yenisini koyabilmek için yeni ve yine karşılığı muhtemelen olmayacak masraflar çıktı.

Stadyum için ödenen bedel dışında, son iki sene içinde yeni bir yatırım yapılmadı. Ne bir ek tesis, ne bir yeni tesis, ne altyapı, ne üstyapı hamlesi. Bu iki sezonda yine en büyük giderimiz transferlerdi ve yine faizli borçlandık.

Başarılı geçen ilk iki senenin ardından önce sportif başarıyı kaybettik (bu sportif başarısızlıktan kastım geçen sene 3ncü olunmöası değildir. Zira ben Trabzonspor'un ardına bir İstanbul Takımı aldığı her sezonu başarılı sayıyorum. Ama yükseliş trendimiz birden bire negatife döndü, daha büyük başarı potansiyelimizi değerlendiremedik. Örneğin ŞL'de gruplardan çıkamadık. Eğer çıkabilseydik, adım gibi eminim ki bugün bambaşka şeyler konuşacaktık). Bu başarı yitirimi beraberinde hem Şener hem de Güneş için itibar kaybı getirdi. Ardından bu kaybı önlemek için aceleci ve çok değerlendirmeden yapılan transferler ise zararı, borcu arttırdı. Borçlanma + başarısızlık maalesef daha hızlı borçlanma ve çok doğal olarak başarıda gerilemeyi beraberinde getirdi. Bu döngüye girdik. İşte tehlikeli olan budur.

Bu tablo ile önümüzdeki sezondan itibaren yürürlüğe girecek UEFA Mali Fair Play'de işimiz şimdilik çok zor gözüküyor. Şu an için, işletme sermayesi açığı, özkaynak açığı ve likidite açığı oluşmakta ve bu açıklar yine faizli borçlanma ile kapatılmaktadır.

Bunlar ve ilave olarak (ve öncelikle) şike davası, altyapı işlevselliği, ürün satışlarından gelirler gibi pek çok konuyu bizim yönetim genelde art arda dizerek sırasıyla çözme derdinde.

Oysa Trabzonspor hak ettiği kupayı aldıktan sonra da hayat devam edecek. Ve bu sorunları sırayla değil, eşzamanlı çözmemiz gerekecek. Bu amaçla da yönetimin bir görev dağılımı yapması şart. Zira Trabzonspor Profesyonelleri bunları bertaraf edecek liyakatin çok uzağındalar. O halde artık yönetim kurulu üyeleri, bir önceki dönemden aldıkları güçlü sermayenin üzerine yatmak yerine, çoğunu yiyip bitirdikleri bu sermayenin üzerine koymak için çalışmalılar.

Ama Sadri Şener'in bile şikayetçi olduğu kendi yönetimi bunu nasıl başarır, burası maalesef umut kırıcı.

Cafer Bulur
08.12.2012, 22:52
Sadri Sener bu gece saat 23 00 da beyaz tv ye konuk olacakmis,bakalim neler konusacak...

hodlu
08.12.2012, 23:19
Hasan Yener bugün genel kurulda ki konuşmasında Sadri Şener'in başarılarını anlatmış. Yahu Hasan bey etme eyleme hele sen önce 82 puan toplayan takımı nasıl yok ettiğinizi anlat bir öğrenelim....

turphan
08.12.2012, 23:21
Bir sonraki kongrede aday olmak beklentisindeki adaylar bence bu kongrede gol yediler. Bazen söz gümüşse, sükut altındır derler. Hiç konuşmasalar bence onlar adına daha iyiydi. Ya da konuşmalarını maliyet raporları ve finansal kriterlere dayatıp somut konuşsalar ve ardından eleştirilerini getirseler bu kuruldan bir sonrakine bir kazanım taşıyabilirlerdi. Oysa onlar muğlak ve genel konuştular.

Trabzonspor projeleri olan, planı olan adaylara hala muhtaç. Sadri Şener bırakacağını açıkladı. Bir sene içinde Trabzonspor çok iyi organize olmalı.
Var mı kafanızda bir aday ?

Tunga
08.12.2012, 23:25
Var mı kafanızda bir aday ?

Ben Sadri Şener'in bir dönem daha (belki 3 değil de 2 yıllığına) devam etmesini düşünüyorum.

Aday olmayacak gibi görünüyor ama benim adayım 2002'den beri Ahmet Ağaoğlu'dur.

AYYILDIZ
08.12.2012, 23:28
Sadri Sener baskanimizla karsilastim aksam.Cok iyi niyetli cidden samimi bir baskan.Hala dizindeki problem tam olarak gecmis degil.

Gökçebey
08.12.2012, 23:33
Bugün kongredeydim. İçler acısı. Ne kürsüye çıkan insanlar(Edip Sevinç hariç) düzgün bir şekilde derdini anlatabiliyor(ki aslında dertleri dert anlatmak değil, kendi egolarını şişirmek) ne de konuşmaları gereken mali faaliyetler hakkında bir bilgiye sahipler. Varsa yoksa ben şunu yaptım, bunu aradım, benim şu hayalim var vb.

Hemen her konuşmacıya sözlü sataşmalar, bazılarına yuhalamalar, divana bağırmalar, divan başkanının çileden çıkıp üslubunu bozması.

Fakat dikatimi en çok çeken şey şu oldu. Sadri Şener konuşurken salondan çıt çıkmadı. Herkes dikkatlice ve sessizce dinledi. Sonra görebildiğim bir çok kişi başkanı ayakta alkışladı.

TS-AKCAABAT-61
09.12.2012, 00:27
transfer takimin omurgasidir, kim ne derse desin. sadri baskan burda maalesef sinifta kalmistir. sike sürecini de pek iyi yürüttügünü düsünmüyorum. illa bu sike isi ile sadri baskan ilgilenecek degil. gelen yeni baskan da bunun pesini birakmamasi lazim. yoksa hic aday da olmasin.

Erdinç Dilek
09.12.2012, 00:40
Bugün kongredeydim. İçler acısı. Ne kürsüye çıkan insanlar(Edip Sevinç hariç) düzgün bir şekilde derdini anlatabiliyor(ki aslında dertleri dert anlatmak değil, kendi egolarını şişirmek) ne de konuşmaları gereken mali faaliyetler hakkında bir bilgiye sahipler. Varsa yoksa ben şunu yaptım, bunu aradım, benim şu hayalim var vb.

Hemen her konuşmacıya sözlü sataşmalar, bazılarına yuhalamalar, divana bağırmalar, divan başkanının çileden çıkıp üslubunu bozması.

Fakat dikatimi en çok çeken şey şu oldu. Sadri Şener konuşurken salondan çıt çıkmadı. Herkes dikkatlice ve sessizce dinledi. Sonra görebildiğim bir çok kişi başkanı ayakta alkışladı.
otorite budur... dinlemeyi de öğrenmeye başlamışız bu da iyi...

Yiğit Gayretli
09.12.2012, 00:52
Dortmund’un bu krizden çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri olan müthiş seyircisini de unutmamak gerekiyor. Şampiyon olduğu sezon stadyum kapasitesi nedeni ile 62 bin seyirci ortalaması ile oynayan sarı-siyahlılar, bunu bir sonraki sezon 67 bine yükselttiler. 2003-2004 sezonunda stadyumun büyütülmesi ve kapasitesinin 80 bine çıkartılması ile ortalama biranda 80 bine yükseldi ve onca başarısız geçen yıla rağmen 72 binin altına hiç düşmedi.

Bu alıntıladığım kısım, bir kaç mesaj yukarıda Tunga abinin paylaştığı yazıdan...

Evet, mali kongre ve kulübün mali yapısıyla ilgili teknik analizler yapılıyor, yapılmadı da... Yazının genelinde de örnek alıncak mali ve idari politikalar var. Tunga abi çok güzel analiz etmiş ellerine sağlık.

Fakat benim ilgimi en çok çeken bu paragraf. Çünkü; benim taraftar olarak bir sorumluluğum var. "Takım dengesiz/başarısız sonuçlar aldığında taraftar takıma küser" mantığından ilerleyen kişilerle yaşadığım fikir çatışmalarında verebileceğim en somut ve en net örnek budur belki de...

Maalesef hızlı ve aşırı tüketen bir toplumuz. Bu bizim karakteristik özelliğimiz değil, alışkanlığımız. Yönetimin önüne bir "rol model" koyarken, kendi payımıza ise koca bir hiç bırakmamız da en büyük eksikliğimiz. Salt şekilde desteklemek, varlığını hissettirmek, güdülenme işleminin bir parçası olmak bile taraftarlık için yeterli olabilir.

DNA-TS
09.12.2012, 01:14
koskoca genel kurulda birtek birbirlerine sövmedikleri kaldı kürsüden birisi bağırıp çağırıyor öteki gelip bir tek karımdan izin alırım diyor ötekisi divan başkanının yanına gelip ben gonuşacaaam diyip kürsüye çıkıyor salondakilerden birisi ben istanbuldan geldim konuşun vaktimiz çok diyordu :) bir kere düzen yoktu. sadri başkan finali yaparken dikkatlerden kaçmayan şey salonun pür dikkat dinlemesiydi.hasan yener den önce bir üye çıkıp birşeyler anlatmaya çalıştı genel olarak önemli noktaları işaret etti transfer politikası, kulübü yönetenlerinhep aynı kişiler olduğundan bahsetti.
konudan iyice uzaklaşarak ,merakla bekliyorum yeni başkan adayımızın kim olacağını eğer bu salondakilerin dışından birisi çıkmazsa aday olarak geleceğimizin bugünkünden farklı olacağını sanmıyorum...

Soner Albayrak
09.12.2012, 09:09
Bu alıntıladığım kısım, bir kaç mesaj yukarıda Tunga abinin paylaştığı yazıdan...

Evet, mali kongre ve kulübün mali yapısıyla ilgili teknik analizler yapılıyor, yapılmadı da... Yazının genelinde de örnek alıncak mali ve idari politikalar var. Tunga abi çok güzel analiz etmiş ellerine sağlık.

Fakat benim ilgimi en çok çeken bu paragraf. Çünkü; benim taraftar olarak bir sorumluluğum var. "Takım dengesiz/başarısız sonuçlar aldığında taraftar takıma küser" mantığından ilerleyen kişilerle yaşadığım fikir çatışmalarında verebileceğim en somut ve en net örnek budur belki de...

Maalesef hızlı ve aşırı tüketen bir toplumuz. Bu bizim karakteristik özelliğimiz değil, alışkanlığımız. Yönetimin önüne bir "rol model" koyarken, kendi payımıza ise koca bir hiç bırakmamız da en büyük eksikliğimiz. Salt şekilde desteklemek, varlığını hissettirmek, güdülenme işleminin bir parçası olmak bile taraftarlık için yeterli olabilir.

Kardeşim düşüncelerin güzel ama bizim lig bir Bundesliga değil ki?

Yani demek istediğim Bundesliga'da bir takım kişi veya kurumlar takım taraftarına ''siz bir tarafınızı da yırtsanız sizi şampiyon yapmayacağız'' demiyorlardır.

Taraftar olarak biz her zaman salt bir şekilde desteğimizi esirgemeyiz sorun değil ama bir topluluğun elinden umudunu alırsan herşeyi de ondan çalmış olursun.

Biraz konu dışı oldu ama bunlara değineyim dedim..

Mert Pasa
09.12.2012, 11:27
HES mahkemelik olmus,guncel streslerle onu 30-40 milyona satarlar ve vazgecerlerse,o santralde baska bir ferd tarafindan yapilirsa bize hersey mustehak

Yiğit Gayretli
09.12.2012, 11:45
Kardeşim düşüncelerin güzel ama bizim lig bir Bundesliga değil ki?

Yani demek istediğim Bundesliga'da bir takım kişi veya kurumlar takım taraftarına ''siz bir tarafınızı da yırtsanız sizi şampiyon yapmayacağız'' demiyorlardır.

Taraftar olarak biz her zaman salt bir şekilde desteğimizi esirgemeyiz sorun değil ama bir topluluğun elinden umudunu alırsan herşeyi de ondan çalmış olursun.

Biraz konu dışı oldu ama bunlara değineyim dedim..

Ben de konuyu çok dağıtmak istemiyorum ama bu konu benim için çok önemli...

Soner'im, zaten mantıken ve fiziki şartlara istinaden Dortmund gibi olmamız mümkün değil.

Aynısını yapmaktan ziyade bir rol model olmasından bahsediyorum zira... Davranışların tamamı değil, davranış modeli örnek alınmalı. Tribündeki kalabalıkları değil, tribün yapma mantaliteleri örnek olmalı...

SEDER
09.12.2012, 12:14
HES mahkemelik olmus,guncel streslerle onu 30-40 milyona satarlar ve vazgecerlerse,o santralde baska bir ferd tarafindan yapilirsa bize hersey mustehak

bunu yıllar önce yazdık HES başlığında..Trabzonspor o projeyi yok pahasına elden çıkaratacak ve elin nihat özdemir leri gelip oraya o santrali yapacaklar.. hepimizde tarihi bir fırsatı kaçırmanın mutluluğunu yaşayacağız..Bence takım 10 sene daha şampiyon olmasın ama O HES yapılsın.. yoksa istanbulla rekabet mümkn değil.eğer yapılırsa türkiyenin en büyük kulübü biz oluruz...

Ender Kuyumcu
09.12.2012, 12:27
Trabzonspor gibi bir kulüp için 129 milyon TL borç küçümsenmemesi gereken bir borçtur. Hele de eldeki kadroda şişirilmiş bonservislerle transfer edilmiş işe yaramayan futbolcular yüzünden oluşmuş bir borçsa bu fiyaskonun sorumlularının hesap vermesi de gerekir.

Geçen sene şampiyonlar liginden gelen büyük gelire ve Burak'tan gelen 5 milyon avroya rağmen borcun artmış olmasının mantıklı bir açıklamasını ben bulamıyorum. Menajerlere ödenen fahiş ücretler de oldukça mide bulandırıcı.

Trabzonspor kulübü maddi ve idari olarak iyi yönetilmiyor. Şike sürecinde atılan yanlış adımlar ve atılamayan adımlar yüzünden fenerbahçe hala bu ligde ve kupamız da hırsızların müzesinde.

Nevzat Şakar ve Hasan Yener bu kulübe hizmet edecek kapasitede kişiler değil. Diğer yöneticiler zaten ortada yoklar. Başkanın açıkçası niyetini pek de anlamış değilim. Konuştuklarına bakacak olursak şike ile mücadele ediyor ama icraatlarına bakacak olursak taraftarın gözünü boyamaktan, şike cephesine zaman kazandırmaktan başka yaptığı hiç bir şey yok.

Benim şahsen ne başkana ne de yönetimine güvenim kaldı.

cakalkerem
09.12.2012, 13:13
sanırım şimdi herşey güllük gülüstanlık oldu......kongre bittti başkan ayakta alkışlandı bu destek verildiğini gösteriyor takımda başkana destek verse ve tabii ki en sonunda bugünkü maçın kazılması ile verilecek taraftar desteği çok önemli.....

Fatih Öztürk
09.12.2012, 15:36
Trabzonspor gibi bir kulüp için 129 milyon TL borç küçümsenmemesi gereken bir borçtur. Hele de eldeki kadroda şişirilmiş bonservislerle transfer edilmiş işe yaramayan futbolcular yüzünden oluşmuş bir borçsa bu fiyaskonun sorumlularının hesap vermesi de gerekir.

Geçen sene şampiyonlar liginden gelen büyük gelire ve Burak'tan gelen 5 milyon avroya rağmen borcun artmış olmasının mantıklı bir açıklamasını ben bulamıyorum. Menajerlere ödenen fahiş ücretler de oldukça mide bulandırıcı.

Trabzonspor kulübü maddi ve idari olarak iyi yönetilmiyor. Şike sürecinde atılan yanlış adımlar ve atılamayan adımlar yüzünden fenerbahçe hala bu ligde ve kupamız da hırsızların müzesinde.

Nevzat Şakar ve Hasan Yener bu kulübe hizmet edecek kapasitede kişiler değil. Diğer yöneticiler zaten ortada yoklar. Başkanın açıkçası niyetini pek de anlamış değilim. Konuştuklarına bakacak olursak şike ile mücadele ediyor ama icraatlarına bakacak olursak taraftarın gözünü boyamaktan, şike cephesine zaman kazandırmaktan başka yaptığı hiç bir şey yok.

Benim şahsen ne başkana ne de yönetimine güvenim kaldı.

Görüşlerinize katılıyorum.bence içinden çıkılmaz bir durumun içerisindeyiz.sonumuz hayrola.

Faik Yılmaz
10.12.2012, 08:48
Kongreden notlar.......

-Öncelikle kongrede göz kararıyla 1000 kişi kadar saydım ama sadece 794 kişi imza atmış...... Çok acı bir durum bu....

-konuşmacılardan Edip Sevinç Beyefendinin konuşmasını çok beğendim. " Şike süreci bize çok zarar verdi ama ona takılıp kalmayalım , her şeyi de ona bağlamayalım mealinde konuştu.. " Bir cümlesi çok hoşuma gitti..... " Şampiyon olduğumuz yıl 9 puan önde iken Brozekleri de Aziz Yıldırım mı aldırdı " bizlere dedi....

-Genellikle bağırılan , çağırılan - hizipleşmelerin gruplaşmaların ayan beyan meydana çıktığı bir kongre oldu...

-Maalesef Başkanımızın Hacıosmanoğlu 'nu Federasyon seçiminde desteklemiştir. Ve bu belkide kupamızın 2 yıldır gelmemesinin de en önemli sebebidir....

-Başkan Şener öncelikle çok kibar bir insan bunu belirtmeden edemeyeceğim. Bazen maksadını aşan eşeltirileri bile sakinlikle karşıladı..... Ancak nedensiz yere artan borçları , menejerlere verilen milyonları geçiştirirken yaptığı konuşmalar pek inandırıcı gelmedi...

-Geçen seneki kongrede yönetim salona katılanların tamamının oyuyla ibra edilen yönetim bu kongrede bu desteği bulamadı. aleyte kullanılalan oylar vardı bir de benim gibi elini kaldırmayıp çekimser kalanda yüzlerce insan vardı.... Ama 800 oy kullananın yaklaşık 500 ünün oyuyla ibra edildiği söyleyebilir....

-Divan Başkanının "1461 in maçı var erken bitirelim" türündeki saçma söylemlerini anlamadım. Bu işe gereken önem verilmediğini gösterir...

-Bazı konuşmacılar bağırarak haklı olabileceklerini zannettiler ama böğürür gibi konuşmalarının çoğunu kimse anlamadı çoğu insanda tepki gösterdi.... haberleri olsun.....

-Yazacak çok şey var ama canım sıkıldı bir çok şeye zaten tvden beni tırnak yerken sıkıntılı biçimde göstermişler..... Camianın bu bölük , pörçük durumuyla büyük başarılar elde edilebicebileceğini sanmıyorum doğrusu...