PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TB2L 7. Hafta | Darüşşafaka 81 - 65 Trabzonspor Basketbol | Maç Sonucu

Mehmet Cihan Kocaman
11.11.2012, 10:15
Kritik bir maç, haydi fırtınam!
5, 5, 5, 5 :)

Murat'
11.11.2012, 10:26
Büyük ihtimalle Tbf WebTv'den canlı yayın olacaktır.

Selçuk'tan sonra oynayacağımız en dişli rakip.

Doğukan Uçan
11.11.2012, 10:39
zor maç cidden , beyler basket maçlarına niye organizasyon yok ?

Mehmet Cihan Kocaman
11.11.2012, 10:45
Darüşşafaka ile Federasyon kupasında oynamıştık hatırlarsanız.
Maçın normal süresinde 2 sayı öndeyken (bize 6 sayı fark gerektiği için) bilerek sayı yeyip 2 uzatma sonucu kaybetmiştik.

Mustafa
11.11.2012, 11:48
Çok kritik bir maç İstanbuldaki arkadaşlarımız takımı yalnız bırakmazlar umarım

Oğuz ZEYTİN
11.11.2012, 12:15
İstanbul'da iki yıldır saçma sapan deplasman yasakları yüzünden taraftarımız basketbol maçlarımızdan uzak tutulmuştu. Gerçi söz konusu maçlarda Cengiz Çubukçu ve Taner Uykuçeken abilerimizle birlikte salondaki yerlerimizi almıştık. Pazar günü Ayhan Şahenk'te böyle bir yasak olmayacak.

Dün Hayri Gür'de, takımı takip eden basketbolsever dostlarla hem sohbet ettik fırsat buldukça hem de takımı ateşlemek için destek verdik. Daçka maçının zorluk derecesini düşünürsek, takımın bize daha fazla ihtiyacı var. (Aksilik olmazsa) Bir iki gün içinde İstanbul'a döneceğim, pazar günü salonda olurum.

Tahir61
11.11.2012, 12:31
salona ulaşım konusunda bilgi verebilirimisiniz

Oğuz ZEYTİN
11.11.2012, 12:35
Büyükdere'den Sarıyer istikametine giderken Park Orman'ın karşısında salon. Acıbadem Maslak ve TİM Maslak'ın hemen altında. Nereden geleceksiniz?

Tahir61
11.11.2012, 12:39
üsküdar

Canberk
11.11.2012, 12:42
5 geliyor 5 5 5 :) Haydi çocuklar bunu da geçeriz biz :)

Oğuz ZEYTİN
11.11.2012, 15:17
üsküdar

Toplu taşıma vasıtalarını kullanacaksanız;

1. Seçenek:

Deniz yoluyla Beşiktaş + Beşiktaş'tan Sarıyer minibüsleri veya 25T - 25G - 29D - 29C - 29A otobüslerinden birine binip Fatih Park Orman durağında inebilirsiniz.

2. Seçenek:

Üsküdar - Kabataş vapur, oradan finiküler ile Taksim ve devamında metro ile Darüşşafaka istasyonunda iniş...

Ogün'
11.11.2012, 15:22
Ordayım pazar günü ama salonu bilmiyorum.

yaranozlu
11.11.2012, 16:53
ben de gelmeyi düşünüyorum. ligin önemi yok, Trabzonspor nerde mücadele ederse destekleriz. yeter ki yürekli sporcularla, delikanlı taraftarlarla yola çıkalım

Tahir61
11.11.2012, 17:00
Toplu taşıma vasıtalarını kullanacaksanız;

1. Seçenek:

Deniz yoluyla Beşiktaş + Beşiktaş'tan Sarıyer minibüsleri veya 25T - 25G - 29D - 29C - 29A otobüslerinden birine binip Fatih Park Orman durağında inebilirsiniz.

2. Seçenek:

Üsküdar - Kabataş vapur, oradan finiküler ile Taksim ve devamında metro ile Darüşşafaka istasyonunda iniş...

teşekkürler hocam 1.sceçeneği deneyelim bakalım

dolduralım şu salonu maçta görüşürüz :)

lazfatih61
11.11.2012, 23:13
ciddi bir taraftar desteği olacaktır trabzon'a .. yalnız daçka'nın da taraftarı var , daçka bu ligin en iyi takımlarından , zor bir maç ama bu takım oturdu artık zorda olsa yenecez

winner
12.11.2012, 09:37
Aksilik olmazsa ben de tribünde olacağım.

Mecidiyeköy yada Taksim'den metro ile salona çok kolay ulaşılıyor.

Karşıdan gelecekler için en iyi seçenek metrobüs-metro...

Murat'
12.11.2012, 09:47
Tribünlerde hatırı sayılır miktarda taraftarımız olacak anlaşılan.

tahsinsever
12.11.2012, 11:43
ben inanıyorumki istanbuldaki tarftarımız iç saha maçlarındakinden daha fazla ilgi gösterecektir.

Furkan Dündar
12.11.2012, 11:50
maç şimdi darüşşafaka duragında mı ben duragı biliyorum da ordaki yeri ilk kez duydum tim maslak centerın olduğu yerde mi ?

Cengiz Çubukcu
12.11.2012, 14:30
Hafta sonu ben de macta olacagim insallah...

winner
12.11.2012, 15:05
maç şimdi darüşşafaka duragında mı ben duragı biliyorum da ordaki yeri ilk kez duydum tim maslak centerın olduğu yerde mi ?

Salon Tim Maslak Center'ın bitişiğinde...

Metro'dan Darrüşşafaka durağında inilecek sonra 3-5 dakika yürüme mesafesi var...

Murat'
14.11.2012, 13:52
İstanbul'daki renktaşlar bu maçı ihmal etmeyelim.

Cengiz Çubukcu
14.11.2012, 14:07
önce kan vermeye oradan maça ....http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=39197&page=3

Murat'
15.11.2012, 15:51
Arkadaşlar bilginiz olsun maç biletleri sadece 5 lira.

Hasan61
15.11.2012, 17:21
Maç hangi salonda oynanacak acaba?Ayhan şahenk mi?

Doğukan Uçan
15.11.2012, 17:31
herkes maça gidiyor sanırım

Murat'
15.11.2012, 17:35
Ah ah o gün KPDS olmasaydı ben de kalkıp gelecektim buralardan..Neyse güzel bir galibiyet almamız dileğiyle.

Necmettin ALTUNTAŞ
15.11.2012, 17:44
Galibiyet istiyor ve bekliyoruz.

Hüseyin Sahtiyan
16.11.2012, 09:00
Anadolu Yakası için Altunizade Capitol önünden Pazar günü 14.30 da otobüs kaldıracağız. Gelmek isteyen olursa başımızın üstüne.

tahsinsever
16.11.2012, 09:22
basketbola ilgi baya artıyor bu sevindirici umarım salonda hatırı sayılır bir taraftarımız olur.

TS-AKCAABAT-61
17.11.2012, 00:17
renktaslar maci veren tv var mi?
ama imkani olan salona gitsin.

reisoğlu61
17.11.2012, 01:32
trabzondaki maclari kadirga tv veriyor

tahsinsever
17.11.2012, 10:21
haydi fırtına bu maçıda kazanalım!!!

Doğukan Uçan
17.11.2012, 11:09
bayağı taraftar olacak salando heralde.

Batuhan
17.11.2012, 11:11
Rakip olarak da Torku Selçuk'tan sonra en önemli rakibimiz olduklarını düşünüyorum. Umarım galibiyetle ayrılırız. Taraftar desteğini esirgemesin...

Mehmet Cihan Kocaman
17.11.2012, 12:06
https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-e.ak/hphotos-ak-ash4/423068_493243610706493_1262502319_n.jpg

Takımımız İstanbul'da karşılandı..

Murat'
17.11.2012, 13:42
TBF Tv şaka gibi bir uygulama yaptı.Zaten hali hazırda televizyondan yayınlanan Torku maçını yayınlayacak internet üzerinden.Peki her hafta Darüşşafaka ve Pertevniyal'in İstanbul'da oynadığı maçları yayınlayan TBF bu önemli maçımızı neden yayınlamadı ?

Ogün'
17.11.2012, 17:20
Yarin ki Darüşşafaka - Trabzonspor macı için otobüsler kalkacaktir.

Güzergahlar...
Altunizade Capitol önü 14:30
Merter metro önü 14:00

Otobüslerimiz ile gelen herkesin mac biletleri ucretsizdir.Otobüsle gidiş-Dönüş ücretsizdir.

- Gurbetçi Gençler -

Tahir61
18.11.2012, 00:17
otobüs bilgilendirmesi için teşekkürler iyi oldu bu

Tahir61
18.11.2012, 13:25
forum ahalisi de gg nin onda biri maça ilgi gösterse iyi olurdu adamlar basket takımını karşılamak için havaalanına otobüs kaldırdı

Sacit
18.11.2012, 15:52
BMN bu maça organizasyon yapmalıydı. Hayal kırıklığı oldu

Hamdi Karamahmutoğlu
18.11.2012, 15:54
Cevahirin önündeyim, maça geçeceğim birazdan kan verdikten sonra. Maça gelmek isteyen olursa özelden ulaşsın, beraber gidelim

Doğukan Uçan
18.11.2012, 16:41
taraftar var mı beyler ?????????????????????????????????????????????????

datoluyuz
18.11.2012, 17:25
1.periyot sonucu
darüşşafaka :12-19 : TRABZONSPOR BASKETBOL

lazfatih61
18.11.2012, 17:39
daçka güçlü ama bu maç bizim

Mehmet Cihan Kocaman
18.11.2012, 17:57
İlk Yarı Sonucu:

Darüşşafaka 33-38 Trabzonspor Basketbol

Doğukan Uçan
18.11.2012, 17:59
Yenİyoz

barisb
18.11.2012, 18:07
ha gayret çocuklar...

Necmettin ALTUNTAŞ
18.11.2012, 18:18
Durum nedir?

Mehmet Cihan Kocaman
18.11.2012, 18:21
5 dk önce 35-42 öndeydik şuan 50-44 gerideyiz. durum bu

Kaya
18.11.2012, 18:31
İnanılacak gibi değil...

61_Hasan_69
18.11.2012, 18:37
taraftarımız dışarı alınmış

Hamdi Karamahmutoğlu
18.11.2012, 18:38
Şaka gibi.

Kaya
18.11.2012, 18:53
TB2L 7. Hafta | Darüşşafaka 81 - 65 Trabzonspor Basketbol | Maç Sonucu

Hamdi Karamahmutoğlu
18.11.2012, 18:54
Maç nereden nereye geldi, pes doğrusu.

Kaya
18.11.2012, 18:55
Hayret bir şey...

Nereden nereye geldi.

Yazık.

Necmettin ALTUNTAŞ
18.11.2012, 18:58
Bu ne yahu.Bu hale nasıl geldi bu maç.Taraftar dışarı neden alındı ki.

Sacit
18.11.2012, 18:59
Kendi oyuncumuzla mı uğraşacağız, hakemlerle mi uğraşacağız anlamıyorum.
23 top kaybı ne demektir ya ne demektir. Allah aşkına bu nasıl disiplinsizliktir.

4 maçlık galibiyet serisi sona erdi.
Hakemlerin nasıl bir şerefsizlik yaptığını maçı izleyemediğim için bilemiyorum

Hamdi Karamahmutoğlu
18.11.2012, 19:27
Hakem müdahalelerine alışkınız da oyuncularımız o kadar kısa sürede nasıl o kadar sayı yemişler, şaşırdım doğrusu.

Emrah Akcagöz
18.11.2012, 19:30
Sanırım bizim taraftar dışarı çıkarılmış. Var mı bilgisi olan ?

61_Hasan_69
18.11.2012, 19:37
Sanırım bizim taraftar dışarı çıkarılmış. Var mı bilgisi olan ?

fenerliler varmış darüşşafaka taraftarları arasında bizimkiler saldırmış onlara

Necmettin ALTUNTAŞ
18.11.2012, 19:51
Hangi takım taraftarı aralarına şike bahçe taraftarını alıyor ve bize saldırıyorlarsa bilsinler ki o takım ve taraftarları düşmanımızdır.

Berat Akçay
18.11.2012, 19:55
Ormanda kestim çamı yapılıyordu . Darüşafakalı biri (tahminim şikebahçeli) arkadaşı itti . O sırada koptu olay. Camlar falan kırıldı .İçeri almadılar ama 3.periyotun ortalarında konuşulup içeri girdik

Doğukan Uçan
18.11.2012, 19:57
koltukları camları felan kırdı bizim uşaklar :D

Mustafa Hazıroğlu
18.11.2012, 20:22
Yazıklar olsun İstanbul'daki Trabzonspor taraftarına...

Nerde bu taraftarlar ? Niye maça gelinmiyor... Herkesin mi işi vardı o saatte...

Darüşşafakalı 300-400 kişi çoğu cocuk olmak üzere susturdular bizi...

tahsinsever
19.11.2012, 09:01
maçın sonucu şimdi gördüm yazıklar olsun bu nasıl skor sanırım bu takımın transfere ihtiyacı var risk alamayız bu yıl mutlaka bbl'ne çıkmalıyız.

winner
19.11.2012, 09:26
Detaya girmeden bir teknik yorum yapmak gerekirse maç 3.çeyrekte kaybedildi.

Bu çeyrekte çok sayıda hücum ribaundu verdik ve maç genelinde çok fazla top kaybettik.

İki takım arasında ciddi bir enerji ve gençlik farkı da vardı. Daçka bunu iyi kullandı,abilerini(!) yendi.

Takım kimyasından oyunculara, teknik ve idari yapıdan tribünlere kadar halledilmesi hatta böyle gitmemesi gereken çok şey var.Ama bunlar detaylı bir yazının konusu olabilir ancak.

Dün maçı BMN ailesinden basketbolsever dostlarla birlikte izlemekten çok mutluluk duydum.Güzel sohbetler ettik,tanıştık saha içi tatsız bitse de bu anlamda keyifli bir akşam oldu.Özellikle basketbol seyircisinin Trabzon basketbolüne katacağı her anlamda çok şey var.Bu gibi akşamların tekrarlanması bu katkının ciddi bir ayağı olacaktır.

Cengiz Çubukcu
19.11.2012, 10:02
Detaya girmeden bir teknik yorum yapmak gerekirse maç 3.çeyrekte kaybedildi.

Bu çeyrekte çok sayıda hücum ribaundu verdik ve maç genelinde çok fazla top kaybettik.

İki takım arasında ciddi bir enerji ve gençlik farkı da vardı. Daçka bunu iyi kullandı,abilerini(!) yendi.

Takım kimyasından oyunculara, teknik ve idari yapıdan tribünlere kadar halledilmesi hatta böyle gitmemesi gereken çok şey var.Ama bunlar detaylı bir yazının konusu olabilir ancak.

Dün maçı BMN ailesinden basketbolsever dostlarla birlikte izlemekten çok mutluluk duydum.Güzel sohbetler ettik,tanıştık saha içi tatsız bitse de bu anlamda keyifli bir akşam oldu.Özellikle basketbol seyircisinin Trabzon basketbolüne katacağı her anlamda çok şey var.Bu gibi akşamların tekrarlanması bu katkının ciddi bir ayağı olacaktır.

hocam sizinle tanışmak güzel oldu...nice maçlara...

Cengiz Çubukcu
19.11.2012, 10:46
gelelim maça daha doğrusu devre arasında yaşanan olaylara (bu olayların canlı şahidi olarak maçla ilgili bir şey yazmak anlamsız)..
maça ailecek geldiğimiz için maçı gurbetçi gençlerle (arkadaşlarımız da var içlerinde) değil pota arkasında seyrettik...bizim gurbetçi gençler maç başladığında gayet güzel bir şekilde tezahurat yaparken ilerleyen zamanlarda rakibe küfretmeye başladı , bunun üzerine daçkanın taraftarları da karşılık verdiler...devre arasında ise malum olaylar yaşandı, ben bu konuda taraf değilim o sandalyeleri, metal küllükleri önüne gelene fırlatan her kim olursa olsun canı cehenneme!! orada çocuğuna siper olan taraftarlarımız , kadınlar vardı yaşanan 3-4 dakikalık dehşeti anlatmama imkan yok...birine bir şey olmaması mucize gibi bir şey...kırılan camların, malzemelerin parasını herhalde yine kulüp öder!!!!
kısacası yine holiganlığın zararını gördük, gurbetçi gençler kusura bakmasınlar ama dün takıma büyük zarar verdiler!!!

İskender
19.11.2012, 11:10
Dünkü maçta tarafgirliğin kötü yüzüne yeniden şahit olduk.Doğrusu insan utanıyor böylesi görüntüleri görünce...

Aslında çokda güzel destekliyordular takımımızı birara yanlarına gitmek istemedim de değil.Ama işin buraya varacağı ne yazık ki belliydi.

Maça gelince çok güzel başlamıştık, sonrasında ne oldu anlayabilmiş değilim 3.Çeyrek kabus oldu çöktü üzerimize.Sonrasında toparlayamadık, Daçka gençleriyle ekol olma yolunda abilerine ders verdiler...

Hüseyin Sahtiyan
19.11.2012, 11:56
gelelim maça daha doğrusu devre arasında yaşanan olaylara (bu olayların canlı şahidi olarak maçla ilgili bir şey yazmak anlamsız)..
maça ailecek geldiğimiz için maçı gurbetçi gençlerle (arkadaşlarımız da var içlerinde) değil pota arkasında seyrettik...bizim gurbetçi gençler maç başladığında gayet güzel bir şekilde tezahurat yaparken ilerleyen zamanlarda rakibe küfretmeye başladı , bunun üzerine daçkanın taraftarları da karşılık verdiler...devre arasında ise malum olaylar yaşandı, ben bu konuda taraf değilim o sandalyeleri, metal küllükleri önüne gelene fırlatan her kim olursa olsun canı cehenneme!! orada çocuğuna siper olan taraftarlarımız , kadınlar vardı yaşanan 3-4 dakikalık dehşeti anlatmama imkan yok...birine bir şey olmaması mucize gibi bir şey...kırılan camların, malzemelerin parasını herhalde yine kulüp öder!!!!
kısacası yine holiganlığın zararını gördük, gurbetçi gençler kusura bakmasınlar ama dün takıma büyük zarar verdiler!!!

Cengiz Abi durup dururken küfür ettik gibi yazmışsın Allah aşkına. Dediğin gibi gayet güzel destek oluyorduk, arkadaşlarımıza da dedik maçı kazanana kadar sağla solla uğraşmayalım diye ama topluluk işte. Doğru mu yanlış mı sorgulanır ilk kim etti, sonra edilmesi doğru mu vs. Ama ordaki herkes aynı psikolojide değil.

Sen üstüne küfürleşmelerden sonra herkesi aynı bahçeye toplarsan bitane 10 yaşında çocuk bile yüzlerce kişinin kavga etmesine sebep olabilir. Biz öz Trabzonspor'luyuz ama adamlar Fener'li, Cimbom'lu toplama semt çocukları. E sen Fenerbahçe aleyhine bağırınca sana laf yapıyorlar. Neticesinde ortalık karışıyor. Sizle beraber çok sevdiğimiz bay, bayan arkadaşlarımızda tehlike yaşadı ama kimse bunu istekli yapmadı. Birbirine laf anlatmaya çalışırken üstümüze sandalyeler, demirler, o koca koca küllükler atılmaya başlandı. Karşılık vermesi gerekiyordu insanların en azından kendini koruması için. Orda olduğun için biliyorsun ki biz öte taraftaydk, sandalyeler vs. onların tarafındaydı ve onlar üstümüze atmasa onları olaylar bu kadar büyümezdi.

Neticesinde bunlar oldu evet, doğru mu katiyyen değil ama durup dururken birşey yapmadık yani lütfen gelmeyenleri de daha sağlıklı bilgilendirelim.

Son olarak İstanbul'da ki diğer taraftar gruplarının temsilcilikleri, dernekler, BMN vs Trabzonspor'u desteklemek için illa futbol müsabakası olması gerekmiyor. Dün Trabzon'daki arkadaşlara laf yapıyorsak bugün onlardan daha iyisini yapma mecburiyetindeyiz.

winner
19.11.2012, 12:40
Eğer dün taraftarın bir bölümü gurbetin ateşli taraftar grubunun yanında değil çember arkasında ayrı bir yerde oturmayı tercih etmişse(ben de orayı tercih ettim), devre arasındaki kavganın sebebi ne olursa olsun, daha çok gençlerden oluşan bu taraftar grubumuzun şapkayı önüne alıp düşünmesi lazım.

Devre arasında dışarıda olan olayları sevgili Cengiz anlattı bize. Ben içeride olduğum için bir şey göremedim. Bu tatsız haber hepimizi etkiledi.Hiç öyle bir ortam olacak durum da yoktu. Klasik seyirci ağız dalaşı. Ama dışarıda ne olduysa çam çerçeve inmiş.Hem de kadın ve çocuklar olayın içinde kalmış.

Ama naçizane bir basketbolsever olarak bu arkadaşlarımıza şunu söyleyebilirim ki; basketbol maçında takıma bu şekilde destek olunmaz.Rakip hücumda uğultu,gürültü çıkararak,hakemi bilinçli şekilde etkileyerek, yerinde ve zamanında doğru tepki vererek basketbol maçında takım desteklenir.Kavga, gürültü,küfür en azından salonlardan uzak kalsın.Ve salona gerçek basketbolsever gelsin, bilmediklerini de basketbol kültürünü de maçları izleyerek öğrensin.

Berat Akçay
19.11.2012, 12:42
Hüseyin'e katılıyorum
Durup dururken de hiç bir şey olmadı . Devreye girdiğinde daçkalısı , Trabzonlusu aynı yerde .Taa ki şikebahçe'ye küfür edince laf atmalar , sataşmalar oldu .

Ayrıca sandalyeler,küllükler onların tarafında , biz dışarıdayız ve suçlu yine biz oluyoruz .Çocuklar her şeyi üzerimize atacak ve orada bitirmemiz gerekiyordu , öyle mi ?

winner
19.11.2012, 12:51
hocam sizinle tanışmak güzel oldu...nice maçlara...

Sizinle de öyle...Evet nice maçlara diyelim...

Hüseyin Sahtiyan
19.11.2012, 13:15
Eğer dün taraftarın bir bölümü gurbetin ateşli taraftar grubunun yanında değil çember arkasında ayrı bir yerde oturmayı tercih etmişse(ben de orayı tercih ettim), devre arasındaki kavganın sebebi ne olursa olsun, daha çok gençlerden oluşan bu taraftar grubumuzun şapkayı önüne alıp düşünmesi lazım.

Devre arasında dışarıda olan olayları sevgili Cengiz anlattı bize. Ben içeride olduğum için bir şey göremedim. Bu tatsız haber hepimizi etkiledi.Hiç öyle bir ortam olacak durum da yoktu. Klasik seyirci ağız dalaşı. Ama dışarıda ne olduysa çam çerçeve inmiş.Hem de kadın ve çocuklar olayın içinde kalmış.

Ama naçizane bir basketbolsever olarak bu arkadaşlarımıza şunu söyleyebilirim ki; basketbol maçında takıma bu şekilde destek olunmaz.Rakip hücumda uğultu,gürültü çıkararak,hakemi bilinçli şekilde etkileyerek, yerinde ve zamanında doğru tepki vererek basketbol maçında takım desteklenir.Kavga, gürültü,küfür en azından salonlardan uzak kalsın.Ve salona gerçek basketbolsever gelsin, bilmediklerini de basketbol kültürünü de maçları izleyerek öğrensin.

Cengiz Abi anlattı bende anlattım. Kaale alınır alınmaz bu karşıdakinin sorunu.

Bende bir dipnot ekleyeyim. Dün rakip hücumdayken kaç kere uğultu çıkardınız, kaç kere hakemi etkileyebildiniz. Bizim bağırarak yaptıklarımız yanlış, sizin pota arkasında hiçbir tepki vermeden 2 saat geçirmeniz doğru öyle mi ?

İlk yarı beğenmediğiniz tribün sayesinde öndeydi bu takım, buna da kalıbımı basarım.

Şayet siz basketbol kültürüne hakim olduğunuzu düşünüyorsanız dünkü fotoğrafla, yanlış kitabı okuyorsunuz.

winner
19.11.2012, 13:42
Cengiz Abi anlattı bende anlattım. Kaale alınır alınmaz bu karşıdakinin sorunu.

Bende bir dipnot ekleyeyim. Dün rakip hücumdayken kaç kere uğultu çıkardınız, kaç kere hakemi etkileyebildiniz. Bizim bağırarak yaptıklarımız yanlış, sizin pota arkasında hiçbir tepki vermeden 2 saat geçirmeniz doğru öyle mi ?

İlk yarı beğenmediğiniz tribün sayesinde öndeydi bu takım, buna da kalıbımı basarım.

Şayet siz basketbol kültürüne hakim olduğunuzu düşünüyorsanız dünkü fotoğrafla, yanlış kitabı okuyorsunuz.

Ben oniki yaşımdan beri yani 20 yıldır salonlardayım,toplamınızdan daha fazla da basketbol bilgim ve kültürüm vardır merak etmeyin.

Siz dışarıda kendinizi savunurken! beğenmediğiniz pota arkası verdiği tepkiyle hakeme 24 saniye kararını düzeltirdi en basitinden.Ama siz dışarıdaydınız herhalde almıyorlardı içeriye göremediniz.

Küfürü,hakareti kaldıramayana tavsiyem kendisinin de küfür etmemesidir.Ediyorsan sen de küfür yersin ve bunu da hazmedersin...Küfür etmedik filan da demeyin en azından salonda olanlara demeyin kulaklarımız iyi duyuyor şimdilik...

Oğuz ZEYTİN
19.11.2012, 14:30
1) Güne, Cevahir'deki organizasyonu ziyaret ederek başladım. Düşünen, uygulayan, katkı veren herkesi kutlarım, hepsine tek tek teşekkür ederim. "Horon canımızı, KIZILAY kanımızı alsın" nüktesi bence hoştu.

Maç öncesi

2) Salon dışında yanımıza gelip "bilet içeride X TL, bizde Y TL" (halbuki içeride de Y TL) diyen Trabzonsporlu kardeşimize üzüldüm. Kulüpten aldığı bedava bileti, kendi renktaşına satabilme CESARETİNİ bünyesinde taşıması koca bir AFERİNi gerektiriyor. Forumda ideal taraftarlıkta öncülüğü paylaşamayanlar, etrafa akıl dağıtanlar bu gerçeklik karşısında ne gibi donelerle savunma üretir, bilemiyorum. Ama illa bir kılıf vardır, minareyi sığdıracak.

3) Girişte üst araması esnasında bir güvenlik görevlisi çantamdaki forsorlu kalemi almak istedi. Önce itiraz etmeden verdim. Ardından "sen bunu sahaya atarsın" diyince dayanamadım, gereken cevabı verdim (Cevap bende kalsın).

4) Salon içine girdiğimizde yine güvenlik görevlilerin anlamsız tavrıyla karşılaştık. Çoktan ana tribündeki yerlerini almış taraftarlarımızın yanına geçerken bizi durdurdular. Yani önceden o tribüne formalı taraftarlarımız gelip oturmuş. Biz göze battık herhalde. Evet, belki kendilerince haklılar, ancak üslup yanlışlığı ister istemez bizi de gerdi. Ardından bize gösterilen yere geçip oturduk.

Maç Anı

5) Tribüner arası yaşananları büyütmemek gerekir diye düşünüyordum, ta ki buradaki bazı yorumları okuyuncaya kadar. Ne bir tribün grubuyla bağım var ne de derdim. İyi yapana helal olsun, kötü yapana yuh olsun. Maçın başında bizim gençler de iyi destek veriyorlardı. Ardından saçma sapan şeyler olmaya başladı (Tam takım da farkı arttırırken). Hala Fener tezahüratları... Bence anlamsız. Neyse... Bir bizimkiler, bir onlar derken...

Hollywood yapımı aksiyon filmlerine koysan başrolu kapacak kılıkta bir eleman (komiser olabilir - sivildi), etrafındaki güvenliklerle bizim tribüne doğru yürüdü, uyarılarda bulundu.İşte o, ortamı daha da gerdi.

6) Rakip Darüşşafaka ile tribündeki Darüşşafaka Liseli gençleri ayırmak gerekiyor. Ama bizim tribünlerden bir ara "Şafaka .içleri" diye bir tezahürat kavgadan daha acıydı. Haa, şimdi diyeceklerdir ki "İstinye'den, Derbent'ten, Ayazağa'dan gelen toplama tayfaya ettik biz o tezahüratı". Etme! La karşındaki uşak ya, onun seviyesine inme. Ama kime diyorsun...

Şu var: Bizi "formalıyız" diye ana tribüne almayan güvenlik, o tribüne Fener formalıları da almamalıydı.

Biraz Basketbol

- Maçı 2. çeyrek sonralarında elimize aldık, 3. çeyrek başında elimizle verdik.

- Kırılma anı: Geri dönüş için Kaan'ın yarı sahada çaldığı top ve devamında boş turnikeyi kaçırması... Dönen topta Uluğ'dan yediğimiz üçlük... Yanlış hatırlamıyorsam fark 5'e inecekken 10'a çıktı.

- Şimdi yine mi Zuza diyecekler olabilir ama ısrar ediyorum. Zuza her maç size 15-20 sayı atar ama ne savunma yapar ne ribaund alır. Üstüne bir de dünkü gibi 5. dakikada faul sorunu yaşar. Bunları sezon öncesi de dile getirmiştim ama...

- Veteran takımdan ne beklersin? Tecrübe, buna bağlı olarak soğukkanlılık. Dün yoktu bunlar. Üstüne patlayıcılığımız sıfıra yakın. Yani enerji sorunu var bu takımın. Reaksiyon gösteremiyor. Siniyor. Geçen haftaki Final maçında üçüncü çeyrekteki geri dönüş bu hafta olmadı. Demek takım kimyası ve alışkanlıklar hala oturmamış.

- Rakip de adam gibi basketbol oynadı, helal olsun. Bizi zone'a karşı hücum edemezken, adamlar forvet-high post-low post üçgeninden sayılar buldu. Maç öncesi sohbetlerde de şu inancımı dile getirmiştim: GENÇ TAKIM, TERS TAKIM.

Misal... Bizde de İsmet, Oğuzhan, Kadir... daha fazla süre almalı. Öncesinde kadroya girebilmeli. Takım geniş rotasyona sahip diyoruz, gel gör ki, o rotasyon 3-4 pozisyonunda yığılmış. Net 5'in yok. Kırmalarla, tweenerlarla pozisyon hatası yapıyorsun. Dominant ribaundcun yok.

- Ribaund demişken, TBL istatistiklerinin doğruluğu sorgulanmalı. Bana kalırsa biz dün aldığımızdan fazla verdik ribaund. Hepsini saymam mümkün değil elbette, ancak 4-5 hücumda 4-5 hücumluk serilik yaptılar.

- Ve Rasim... Küfür edip atıldı. İyi de zaten atılmayı kafayı koymuştu. Savunmaya dönerken diğer pota altında rakibe savurduğu yumruğu bizim tribünde herkes gördü, hakemler görmedi. Sene başında bir makalede tam da bu konuyu Trabzonsporluluk üzerinden ele aldığımda beni fanatizmle suçlayan değerli ve samimi dostlarımın dünü yaşamasını istemezdim. Eğer spor ahlakından, temiz spordan (futbol) bahsedip bazı şeylerin değişmesini istiyorsak, buna kendimizden başlayalım.

- BMN Salonda Değil

Başkalarını bilemiyorum fakat... Cengiz ve Nedim, Erdoğan (winner), Taner, Ayhan, Mustafa abileri BMN'de tanıdım. Kimisiyle daha önce, kimisiyle dün tanıştık. Derin basketbol sohbetimiz bu sayfalarda başladı. Dün Ayhan Şahenk'te sese dönüştü. Hala önce Trabzonspor yerine mensubu bulunduğumuz oluşumların yıldızını parlatma gayreti bana göre değil. Yukarıda da dedim, iyi yapana helal - kötü yapana yuh olsun.

Günün bombası: Taner Abiyle - Ayhan Abi'nin "Bayrampaşa'da Basketbol" temalı geçmişe dayanan muhabbetiydi. Kimlerin kulağı çınlamadı ki: Hidayetler, Semih Erdenler...

SONUÇ: Tahrik vardı, evet. Bence kabahat, güvenlik görevlilerinde.

Taner Uykuçeken
19.11.2012, 14:40
Maçla ilgili söylenebilecek bieşeyim yok çünkü devre arasındaki olaylar maçı bitirdi

Gurbetçi Gençlerli arkadaş iyisiniz hoşsunuz takımınızı çok seviyorsunuz hiçbir yerde yanlız bırakmıyorsunuz çok güzel tebrik ediyorum da alınmayın ama biraz sakin ya dünkü mağlubiyette bana göre payınız var hem de çok

Basketbol futbol gibi değildir salonda olan en ufak bir hareket sahaya olumlu ya da olumsuz çok çabuk yansır basketbolda taraftarın etkisi çok fazladır

ben hala 2. yarının başında seyirciyi göremeyince oyuncuların etkilendiğini düşünüyorum o 5-6 dakikalık bölümde birde hatalı hakem kararları ve taraftarının gazıyla coşan genç dinamik bir rakip takımı eritti

Lütfen biraz daha dikkat

Hüseyin Sahtiyan
19.11.2012, 14:47
Küfür etmedik filan da demeyin en azından salonda olanlara demeyin kulaklarımız iyi duyuyor şimdilik...

Şayet Türkçe'den anlıyorsak ikimizde, bir önceki sayfada küfür mevzuunu dile getirdim. Etmedik gibi birşey ağzımdan çıkmadı. Ama durup dururken etmedik dedim, topluluk psikolojisi dedim.

Neyse biz Pazar günümüzü heba ettik sorun değil. Yarın bidaha gideriz. Keşke herkes bizim kadar koşturabilse de küfür etse anasını satayım.

Hüseyin Başoğlu
19.11.2012, 14:52
darüşşafaka maçında fenere neden küfürlü tezahürat edilir ben o noktayı anlamadım :)

Hüseyin Sahtiyan
19.11.2012, 14:54
Maçla ilgili söylenebilecek bieşeyim yok çünkü devre arasındaki olaylar maçı bitirdi

Gurbetçi Gençlerli arkadaş iyisiniz hoşsunuz takımınızı çok seviyorsunuz hiçbir yerde yanlız bırakmıyorsunuz çok güzel tebrik ediyorum da alınmayın ama biraz sakin ya dünkü mağlubiyette bana göre payınız var hem de çok

Basketbol futbol gibi değildir salonda olan en ufak bir hareket sahaya olumlu ya da olumsuz çok çabuk yansır basketbolda taraftarın etkisi çok fazladır

ben hala 2. yarının başında seyirciyi göremeyince oyuncuların etkilendiğini düşünüyorum o 5-6 dakikalık bölümde birde hatalı hakem kararları ve taraftarının gazıyla coşan genç dinamik bir rakip takımı eritti

Lütfen biraz daha dikkat

Winner tam tersini söylüyor benim de aklıma takılan o. İlk yarıyı o takım önde bitirdiyse yüzde yüz bunda katkımız var. Biz de isterdik ikinci yarının başında girelim aynı ritmde devam edelim ama olmadı. Basketbolu bizim toplamımız kadar bilen winner skoru koruyamadı mesela.

Ben çıkıp demiyorum ki vurduk kırdık iyi oldu. Keşke olmasaydı, keşke ritm bozulmasaydı da kazansaydık. Biz Adanaspor'lu değiliz ki kasıtlı olarak takımın aleyhine hareket edelim. Eleştirinin her türlüsünü kabul eder cevaplarım fakat lütfen karşımdaki de zaten beni sevmiyorsa eline geçen en ufak birşeyi koz olarak kullanmasın.

Dün mesela BMN'den, Vira'dan, TG'den vs. bahsetsin nerdelerdi, niye Daçkalılar 3 katımızdı diye.

Hüseyin Başoğlu; Fenerbahçe'ye maç içinde küfür edilmedi. Devre arasında hava almak için dışarıya çıktık hep beraber, aynı yere Daçkalıları da çıkardılar. Orda arkadaşlarımız Fenerbahçe aleyhine bağırırken oldu ne olduysa zaten.

winner
19.11.2012, 14:58
Oğuzcum ben yazmak istemedim ama değindiğin iyi oldu.

Özellikle "daçka p.çleri" şeklindeki tezahürat benim daha çok içimi acıttı.

Evet o tribünde liseyle ilgisi olmayan cahil çoluk çocuk hatta çapulcu sürüsü vardı ama Darrüşşafaka liseli gençlerde vardı.

Ve evet tezahüratınızda haklısınız onların babaları maalesef yok. Birçoğu tanımyor bile ya da kaybetmiş.

O okula öksüz çocuklar alınıyor sadece.

Bu gerçeği bilmeden de olsa onların yüzüne bu kadar kaba bir şekilde haykırdığınız için teşekkürler!

winner
19.11.2012, 15:09
Basketbolu bizim toplamımız kadar bilen winner skoru koruyamadı mesela.

İkinci yarıda bizim tribünden 3 kişilik bir coaching grubu oluşturup Halil Üner tribüne çıksa biz benche insek skoru koruyabilirdim aslında...

Hem Halil Üner'i hem Kaan Üner'i hem de Rasim Başak'ı tut E bende bir yere kadar direnebildim.Takımın tüm yükü üzerimde kaldı:)

winner
19.11.2012, 15:17
Bu arada ilk beş dakika sürekli Zuza üzerinden oynadık,içeriye iyi toplar indi ve 3 saniyeyi domine etti.Onunla sıze olarak eşleşecek oyuncu da yoktu rakipte.

Geri kalan 35 dakika ise inatla tek top inmedi ona.Karavana şut bombardımanı ve geri dönüşü potamızda fast break ya da translation sayısı oldu genellikle.

Mustafa Hazıroğlu
19.11.2012, 15:20
darüşşafaka maçında fenere neden küfürlü tezahürat edilir ben o noktayı anlamadım :)

Darüşşafakalı taraftarların içinde fb forması giymiş taraftarlar vardı birkaç tane... Ayriyetten Darüşşafaka taraftarı ezdi bizi...

Mustafa Hazıroğlu
19.11.2012, 15:24
Basketbol maçlarını takip etmeye çalışırım. Kendi takımımız haricinde Euroleauge'i de takip etmeye çalışırım. Hani çok anlamam basketboldan ama Darüşşafaka'nın çok doğru basketbol oynadığını söyleyebilirim.Maçın başından sonuna kadar çok disiplinli oynadılar ve kazandılar. Biz ise çok dağınıktık ve skor anlamındaki tüm yükü Zuza'ya verince maçı kaybetmiş olduk.

Hüseyin Sahtiyan
19.11.2012, 16:12
İkinci yarıda bizim tribünden 3 kişilik bir coaching grubu oluşturup Halil Üner tribüne çıksa biz benche insek skoru koruyabilirdim aslında...

Hem Halil Üner'i hem Kaan Üner'i hem de Rasim Başak'ı tut E bende bir yere kadar direnebildim.Takımın tüm yükü üzerimde kaldı:)

Biz basketboldan anlamayanlar takımı önde tutabiliyorduk halbu ki. Salonda bulunduğumuz periyotlarda takımımız sürekli öndeydi. Daha az olmamıza rağmen Daçka'lılardan çok daha organize çok daha iyiydik, bunu kabul edeceğinizi düşünüyorum.

Salon içinde savunmasam da ilk onlar bize küfür etti. Tekrar ediyorum savunmasam da ordaki psikoloji farklı, şuan etmemen gerektiğini düşünsen de edebiliyosun. He Şafaka'nın p...leri diye de bağırdık ama Allah var birçoğumuz belki de tamamımız bilmiyorduk bahsettiğiniz okula alma mevzularını. Bizim içimiz de de annesi babası olmayan arkadaşlar var, o kadar alçalmadık yani. Bizi burada birçok insan çok iyi tanır samimiyetimize inanır, bilsek öyle bişe ne bağırırdık ne de Allah kuluna bağırtırdık.

Salon dışında devre arası olanlarda kimse haksızsınız diyemez. Biz kendimizce eğleniyoruz, zaman geçiriyoruz. Birisi gelip Fenerbahçe'sine laf dendi diye sandalye fırlatırsa bana bende ona tepkimi fiziki olarak veririm. Bu konuda isteyen istediği gibi düşünsün, doğrumu değiştiremez. Üzüldüm orada arkadaşlarımız renkdaşlarımız vardı orası ayrı, hepsinden de özür dilerim onun için.

Ben birileriyle tartışma meraklısı değilim. Ama yiğidi öldür hakkını ver diye bir atasözü var. Önce salona bizim de gelmediğimizi düşünün. Bomboş bir Trabzonspor tribünü olacaktı. Sonra yapıcı bir şekilde eleştirin, emin olun gayet kibar eleştirilere cevapta verebiliriz, yanlış olduğunu farkettiğimiz şeyden vazgeçebiliriz de.

Aynı şeyleri tekrarlayıp duruyoruz, yaşça büyüksünüz benden birçoğunuz, uslubumu bozmamak için gayret ettim inşAllah başarmışımdır. Bence daha fazla uzatmayalım.

winner
19.11.2012, 16:19
Sevgili Hüseyin,

Güzel organize oldunuz, geldiniz tribüne...Çokta iyi oldu.

Ama karşılık olarak bile söylense küfür tatsız bir şey.Hele de kavga.Bir arkadaşınız yaralansa hatta karşı taraftan birisi sizin karşılık olarak attığınız bir maddeyle yaralansa en çok siz üzülürsünüz.Kimse düşman değil.Karşılıklı atışmalar bu işin rengi ama daha ileri gitmeden yapmak lazım.Ama polis ve sivil daçka görevlileri daha ortada bir şey yokken sizin yanınıza gelip ortamı gerdiler o konu da ayrı tabii ki.Biraz önyargılıydılar baştan beri.Bizi de karşı tarafa almadılar maç başında, yanımızda çoluk çocuk olduğu halde.Pota arkasına da almıyorlardı ama yanımızda çocuklu aileler olduğu için izin verdiler.

Bizim oturduğumuz tribünde küçük çocuklar, kadınlar vardı görmüşsünüzdür.Salon stadyum gibi değil,küçük bir yer.Her şey duyuluyor,görülüyor.5-6 yaşındaki çocuklar babasına "p.ç" ne demek diye sorsa hiç hoş olmaz değil mi? Ya da o kavganın içinde korksa... sebebi ne olursa olsun,tahrik de olsa en azından böylesi ortamlarda biraz daha sakin kalmakta fayda var. Trabzonspor taraftarına da böylesi daha yakışır.

Hüseyin Sahtiyan
19.11.2012, 16:26
Eyvallah Abicim hakkınızı helal edin.

winner
19.11.2012, 16:28
Helal olsun.

Salona gelmeye devam, tribünü ihmal etmeyin...

Sacit
19.11.2012, 16:29
23 top kaybı neden yapıldı ? bunun cevabını bulup tartışsınlar ve aynı hataları bundan sonra yapmasınlar.Kendi elinle maçı veriyorsun, bu kadar basit oynamayın lütfen.. Önümüzdeki maça bakalım

Berat Akçay
19.11.2012, 18:33

Evet o tribünde liseyle ilgisi olmayan cahil çoluk çocuk hatta çapulcu sürüsü vardı ama Darrüşşafaka liseli gençlerde vardı.

Ve evet tezahüratınızda haklısınız onların babaları maalesef yok. Birçoğu tanımyor bile ya da kaybetmiş.

Bu gerçeği bilmeden de olsa onların yüzüne bu kadar kaba bir şekilde haykırdığınız için teşekkürler!

Asla GG den değilim ama takımı desteklemek için yanlarındaydım . Takımı kim desteklerse onlarla beraber bağırırım .

başta belirttiğiniz tezahüratı emin olun 3 ya da 4 kişi söyledi anında tepki geldi .O kadarda değil diye kızıldı .

Oğuz ZEYTİN
19.11.2012, 23:49
Gündüz yazdığım mesajı, yoğun bir programın tam ortasında hazırlamıştım. Birçok imla ve soyad hatası içeriyordu. Şimdi düzeltme imkanım oldu.

*

Ek olarak Yalçın Granit'in Darüşşafaka ile ilgili yazısını paylaşmak isterim:

http://www.basketfaul.com/makale/18387/darussafaka-dogrusunu-yapiyor-yalcin-granit.html

Oğuz ZEYTİN
19.11.2012, 23:53

Abi

Larry Richard'ın o videosu bu mu?

winner
20.11.2012, 09:12
Abi

Larry Richard'ın o videosu bu mu?

Oğuzcum şimdi ben de aradım nette ama bulamadım.1993 Koraç Finali.

Kavga görüntüleri var ama benim söylediğim görüntü oyuncuların yanından aktüel kamera ile çekilmiş görüntü.

Efes Pilsen 30.yıl belgeselinde çok detaylı bir şekilde gösteriliyor.

Basketbol tarihinin en ilginç karelerinden birisiydi bence.

Oğuz ZEYTİN
20.11.2012, 11:59
Oğuzcum şimdi ben de aradım nette ama bulamadım.1993 Koraç Finali.

Kavga görüntüleri var ama benim söylediğim görüntü oyuncuların yanından aktüel kamera ile çekilmiş görüntü.

Efes Pilsen 30.yıl belgeselinde çok detaylı bir şekilde gösteriliyor.

Basketbol tarihinin en ilginç karelerinden birisiydi bence.

Bağlantıyı yazmamış mıyım?

Kusura bakmayın abi, dün çok yoğun ve karışık bir gün oldu.

Olayları hatırlıyorum ama sizin bahsettiğiniz videoyu merak ettim.

Bir şunu buldum: http://www.youtube.com/watch?v=yRSpvdmSb4k

Bir de bu var: http://www.youtube.com/watch?v=ZEgnfmQ_pCM

İkinci videoda 1. dakika ve sonrasındaki sahne olabilir mi?

tahsinsever
20.11.2012, 14:20
her yönüyle çok can sıkıcı bir maç olmuş ama ben yinede takımımızı istanbulda yalnız bırakmayan taraftarımıza teşkkür ederim.

winner
20.11.2012, 14:31
Bağlantıyı yazmamış mıyım?

Kusura bakmayın abi, dün çok yoğun ve karışık bir gün oldu.

Olayları hatırlıyorum ama sizin bahsettiğiniz videoyu merak ettim.

Bir şunu buldum: http://www.youtube.com/watch?v=yRSpvdmSb4k

Bir de bu var: http://www.youtube.com/watch?v=ZEgnfmQ_pCM

İkinci videoda 1. dakika ve sonrasındaki sahne olabilir mi?

Oğuzcum bu videolar pilottan çekilmiş.

Aktüel kamera ile Efes benchinden çekilmiş görüntüler var.

Yüzlerce yunanlı ile oyuncuların neredeyse gırtlak gırtlağa gelmesi, Larry Richard' ın "sıkıysa gelin de şunu kafanızda kırayım" şeklinde sandalye çekmesi var.

30. yıl belgeselinde çok ayrıntılı ama ben de nette bulamadım.

Furkan Dündar
20.11.2012, 20:04

hocam bende maçtaydım bmn de sürekli yazan biriyim ama hüseyin abiyi görünce gurbetci gençlerin yanına geçtik ve maç da elimizden geldiğince destek olmaya çalıstık .. rakip hücumdayken ugultu gürültü yok demişsin e ben mi yanlış duydum yada yanlış bagırdım , ıslık çaldım , küfür konusunda haklısınız ama olayı dafşa başlatmıştır bilginize ..

maç konusuna gelince basketbolu benden çok daha iyi bilen abilerim olduğuna eminim ama ben takımı kötü gördüm ilk yarı özellikle zuza üzerinden oynadık ama sonrasında olan oldu saçma sapan top kayıpları organize olunmadan yapılan atacklar hele ki 3-4 oyuncumuz topu cembere atmaktan yetiştirmekten aciz o derece hayırlısı olsun biz istanbulda ki bordo mavinin her maçında tribündeyiz yensin yenilsin fark etmez

TS-AKCAABAT-61
21.11.2012, 00:44
bu kadar yumos takim olamaz. bblye cikmak transfersiz imkansiz gibi.

Cengiz Çubukcu
21.11.2012, 07:32
Yalcin granit bile dackanin bizi enerjisi ile yendigfini yazmis, bu konuda en buyuk suc halil unerindir kimm ne derse desin...takima enerji katacak bir ismet var bir de oguzhan, ismet benche mahkum oguzhan ise kadroda bile degil!!! Bu cocuklar simdi oynamayacaksa ne zaman oynayacaklar?

TS-AKCAABAT-61
21.11.2012, 23:55
baskent takiminda wesson bizde olsaydi 50 sayi fark atardik. hemen zuzanin yerine bu tarzda oyuncu lazim. bu bbl ye cikmaya yeter ve artar. yau adam bi ribound mi alamaz. bu ne ya. yumos bi oyuncu