PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor Toto Süper Lig 11. Hafta | Trabzonspor 3 - 1 Akhisar Belediye | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

katre-i.matem
11.11.2012, 01:04
bu düşünceyede karşıyım kardeşim 20 tl trabzondaki insanlar için büyük para heleki takım bu kadar kötü iken inan

20 tl kendisine büyük gelmeyen 10 bin kişi yok mu trabzonda ?

Berke6198
11.11.2012, 01:04
Geçen sene Adrian üzerinde çok ısrar etmiştim, hatta yazdığım bir kaç yazıdada onun yetenekli olduğunu, ancak kendini gösteremediğini belirtmiştim. Bu maçta ki performansından dolayı, benim ve benim gibi Adrian'dan umudunu kesmeyenlerinde yüzünü kara çıkarmadığı için kendisine çok teşekkür ediyorum :)

Emre GÜRDAL
11.11.2012, 01:05
bu düşünceyede karşıyım kardeşim 20 tl trabzondaki insanlar için büyük para heleki takım bu kadar kötü iken inan

Trabzonspor takiminj izlemek kac para olmali sizce? Gitmek isteyen herturlu gider ben ogrenciyken ktu de bjk macina 130 lira verip mac izledigimi bilirim ogrenciyim dikkatiniiz cekereim...20 lira veremiyosana sene basi kombine alirsin ole gidrsin maca

İlker Yazıcıoğlu
11.11.2012, 01:05
Ben bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum konu uzadıkça bunları niye yazdığımı bilmeden sizi kastetmiyorum atlayanlar çok olacak.
Hayatımda olmak ve görünmek istediğim en son şey fb li olmak..
Ben o sezonu gayet ıyı hatırlıyorum fark atııklarıda oldu ıkındıklarıda bızımde ıkındıgımızda oldu fark attıgımızda neyse...
Sadece işimize geleni değil herşeyi görüp öyle deva edelim..
Yarın Alese gircem takıldım kaldım burda..Ama bu takım için gerekirse uykusuz bile girerim alese..
iyi geceler..

Başarılar dilerim Ümit.İyi geceler....

trab61
11.11.2012, 01:06
Evet futbol olarak gene iyi degildik, uyum sorunu bariz bir sekilde ortada. Ama radikal karar olarak bu takimdan gencleri ve kanatlarida kesip zokora adrian colman sapara, ayni oyun stili olan gobek oyuncusu 4 futbolcuyla maca cikmak buyuk bir risk. Hele bide üstüne janko ile oynamak bana pek mantikli gelmiyor. Zaten bidaha böyle bir kadroyla cikmayiz bence, eger cikarsak fark yeriz bidahaki rakipten. Allahdan rakip zayiftida siritmadi. Bence soner colman adrian 3lüsü ortada yasin ve alanzinho kanatta ve ilerde janko ile cikmaliyiz. Alanin yerine emrede oynayabilir kanatta. Adrianin yerinede sappara.

Ümit Küçük
11.11.2012, 01:07
Abi işte kilit noktada burada zaten :) Takımın kötü gidiyorsa daha da bastıracaksın ki, bu takım coşsun bu takımda oynayan adamlara bir heves gelsin. Sen 3-4 maç yenilgi aldı diye tribünleri bomboş bırakırsan o adamın içinde ki bütün heves yerlebir oluyor.

tamam da güzel kardeşim o adamlar trilyonları alacak taraftar yok diye hevesi kaçacak benim hemşerim asgari ücret alacak sonra gidip o rezillerin hevesi kaçmasın aman diye 20 tl verecek....20 tl az para değil trabzonda 4 kişilik bir aile o paraya bir akşam ziyafet çeker sofrasında....futbolcular kendilerine çeki düzen versin işlerini iyi yapsınlar öncelikle işte o taraftar değil 20 lira bir aylık maaşını verir maça gider destek olur ama futbolcular vurdum duymaz kel ayvaz olursa taraftar ne yapsın.....

Ümit Küçük
11.11.2012, 01:09
Trabzonspor takiminj izlemek kac para olmali sizce? Gitmek isteyen herturlu gider ben ogrenciyken ktu de bjk macina 130 lira verip mac izledigimi bilirim ogrenciyim dikkatiniiz cekereim...20 lira veremiyosana sene basi kombine alirsin ole gidrsin maca

sen verirsin ama ben vermem o parayı benim için 130 tl büyük para ben o parayı kazanmak için "it gibi çalışıyorum" gidip 130 lira verip reziliklerini izlemem

Berke6198
11.11.2012, 01:09
tamam da güzel kardeşim o adamlar trilyonları alacak taraftar yok diye hevesi kaçacak benim hemşerim asgari ücret alacak sonra gidip o rezillerin hevesi kaçmasın aman diye 20 tl verecek....20 tl az para değil trabzonda 4 kişilik bir aile o paraya bir akşam ziyafet çeker sofrasında....futbolcular kendilerine çeki düzen versin işlerini iyi yapsınlar öncelikle işte o taraftar değil 20 lira bir aylık maaşını verir maça gider destek olur ama futbolcular vurdum duymaz kel ayvaz olursa taraftar ne yapsın.....

Abi Trabzon'da yaşamak çok zor değil. Bana öyle geliyor ki bir 20 tl bir ailenin bütçesini 1-2 maçlığına sarsmaz. En iyi sayılan Toki konutlarında bile kira 450'yi bulmuyor.

Berke6198
11.11.2012, 01:11
sen verirsin ama ben vermem o parayı benim için 130 tl büyük para ben o parayı kazanmak için "it gibi çalışıyorum" gidip 130 lira verip reziliklerini izlemem

Şimdi abi eyvallah bir konuda doğrusun, evet asgari ücret alan yada düşük konumda çalışıp emiğinin tam karşılığını alamayan bir taraftar(aile) için 1-2 maç bütçeyi sarsabilir. Ancak şu konuda çok eminim; stada gidebilir halde olup gitmeyen binlerce hatta onbinlerce taraftar var...

Ümit Küçük
11.11.2012, 01:12
Abi Trabzon'da yaşamak çok zor değil. Bana öyle geliyor ki bir 20 tl bir ailenin bütçesini 1-2 maçlığına sarsmaz. En iyi sayılan Toki konutlarında bile kira 450'yi bulmuyor.

valla bizim ev meydanda iskender paşada 750 tl kirası o toki evleride öyle ahım şahım değil;)....benim anlatmak istediğim sana göre bana göre belki o paranın önemi yok ama ne yazık ki sadece trabzonda değil ülkede 5 liraya 10 liraya bile ihtiyacı olan adamlar var

Ümit Küçük
11.11.2012, 01:14
Şimdi abi eyvallah bir konuda doğrusun, evet asgari ücret alan yada düşük konumda çalışıp emiğinin tam karşılığını alamayan bir taraftar(aile) için 1-2 maç bütçeyi sarsabilir. Ancak eminim ki oraya gidebilir halde olup gitmeyen binlerce hatta onbinlerce taraftar var...

ha bak işte bulduk orta yolu....onun için genelleme yapamayız bu konuda 5 bin kişi azmıdır azdır ama 20 bine oynamayı beklemekte hatadır...

Berke6198
11.11.2012, 01:17
ha bak işte bulduk orta yolu....onun için genelleme yapamayız bu konuda 5 bin kişi azmıdır azdır ama 20 bine oynamayı beklemekte hatadır...

Benimde bahsetmek istediğim şey bu aslında, ince ayrıntıyı en baştan kaçırdık, taraftar kötü futbol için gitmiyor stada, yoksa normalde giden 20 bin istese yine gider... Sürekli stadı dolduran bütçesini 20 tl sarsmayan taraftarlar takım kötü diye gitmiyor. Bende diyorum ki rezillik bile olsa o futbolcuya yürek vermek, heves vermek için gitmemiz gerek... Yoksa her maç orada olan 20.000'i 3 gün sonra 3.000'e indiren sadece bir bütçe olamaz :)

trab61
11.11.2012, 01:18
Taraftar nemi yapsin???? Taraftar gitsin takimini inadina desteklesin. O formanin büyüklügünü biz onlara gostermemiz lazim. Utansinlar ve görsün futbolcular, belki ozaman cok daha iyi anlarlar o formanin buyuklugunu ve ne anlama geldigini..... Yanlis yapiyoz taraftar olarak. Eger biz bugun yaninda olmayacaksak ne zaman yaninda olacaz takimimizin???? İyi günündemi??? İyi günde herkes olur zaten, onemli olan böyle günlerde BÜYÜKLÜĞÜMÜZÜ ispat etmek..

Faruk BERBER
11.11.2012, 01:25
valla bizim ev meydanda iskender paşada 750 tl kirası o toki evleride öyle ahım şahım değil;)....benim anlatmak istediğim sana göre bana göre belki o paranın önemi yok ama ne yazık ki sadece trabzonda değil ülkede 5 liraya 10 liraya bile ihtiyacı olan adamlar var

2010-2011 sezonundaki tribünler nasıldı peki ? Sadece 2 sezon öncesi, ne değişti Trabzon'da bu iki senede.

Herkes iflas mı etti ?

Sorunun cevabı çok net, taraftar başarıya endeksli ve sahada birşey görmek istiyor.

Başarısızsan gelmiyor bu kadar net. Tabi gelmeyenler için yazıyorum gelenler doğru yolda.

Durumun ekonomi ile alakası yok anlayacağın.

Berke6198
Şimdi olayı uzatmak istemiyorum ancak bir örnek verip konuyu sonlandırmak istiyorum kendi adıma, Beşiktaş "Feda" diye bir kampanya başlattı, tabii ki bu kampanya Beşiktaş kulübünün fakirliliğinden dolayı başlattığı bir kampanya. Ancak Beşiktaş oynadığı maçlarda mahalle takımı gibi oynarken bile tribünleri boş olmamıştı. Ben kesinlikle bir İstanbul takımını örnek vermem, ancak bu konuda örnek verilmesi pek yanlış olmaz... Adamlar tabiri caizse "mahalle takımı" gibi oynamalarına rağmen tribünü dolduruyorlardı ve taraftar 90 dakika boyunca avazı çıktığı kadar destek veriyordu... Bizimde Beşiktaş taraftarından bir eksiğimiz yok, gerçi bu konu taraftarların yapsı konusuna girecek oraya hiç girmeden bu konuyu kendi adıma kapatmak istiyorum.

Full HD
Trabzonda kalmiyorum fakat ayda en az bir kez o stadi dolduracak kadar parasi vardir insanlarin herhalde.Diyelim Trabzonspr icin yetmiyor ozaman 1461irin maclarina gidelim.Ben birsey daha anlamiyorum! Takim iyi gittiginde taraftar geliyorda kötü gittigi zaman niye az kisi geliyor?Tamam futboldan memnun olmayabiliriz fakat taraftar demek o maclarada gelmek demek.

Saygilar

Ümit Küçük
11.11.2012, 01:33
2010-2011 sezonundaki tribünler nasıldı peki ? Sadece 2 sezon öncesi, ne değişti Trabzon'da bu iki senede.

Herkes iflas mı etti ?

Sorunun cevabı çok net, taraftar başarıya endeksli ve sahada birşey görmek istiyor.

Başarısızsan gelmiyor bu kadar net. Tabi gelmeyenler için yazıyorum gelenler doğru yolda.

Durumun ekonomi ile alakası yok anlayacağın.

son bir şey yazıp çıkıyorum.....takım başarılı iken stada gelen 20 bin kişinin 10 bini ne şarta ne koşulda olursa olsun o paraları maça verip gelebilecek adamdı diğer 10 binlik kesim ise takıma inanmış oyundan zevk alan bütçesini zorlayacak olmasına karşın para verip gelen insanlardı şimdi o ikinci 10 bin kişi yok mantık şu ben bütcemi zorlayıp neden bu rezil futbola para yatırıp kendimi kahrediyim diyen insanlar o adamlar haklı ama ilk 10 bin için bu dedikleriniz geçerli sonuç endeksli.....

Faruk BERBER
11.11.2012, 01:40
son bir şey yazıp çıkıyorum.....takım başarılı iken stada gelen 20 bin kişinin 10 bini ne şarta ne koşulda olursa olsun o paraları maça verip gelebilecek adamdı diğer 10 binlik kesim ise takıma inanmış oyundan zevk alan bütçesini zorlayacak olmasına karşın para verip gelen insanlardı şimdi o ikinci 10 bin kişi yok mantık şu ben bütcemi zorlayıp neden bu rezil futbola para yatırıp kendimi kahrediyim diyen insanlar o adamlar haklı ama ilk 10 bin için bu dedikleriniz geçerli sonuç endeksli.....

Sen farklı boyutlardasın sanırım, 20 tl ile bütçe zorlanmaz ki bunu da ayda 2 kere veriyorsun. Bir de şöyle düşünelim madem maddiyat ön planda bari bir maça git ayda yani en azından ayda 2 maçtan birinde full çeksin stad, aylık 10 tl harcıyorsun bu sefer, yoksa o da mı çok ?

Fakat stad sade 1 maç değil her maç boş, bu arada sen o gelmeyenlerin maçları izlemediğini mi düşünüyosun ?

Valla biz köyde maç izlerdik kahvede 5 tl, ne anladım o işten.

Gerçekler acıdır, taraftar başarı endeksli. Takım devreye kadar galip gelsin. 2.yarı gör sen tribünleri.

Maddi durum felan hikaye.

Tahir61
11.11.2012, 01:55
hemşerime bak be adriana çocuğuna sarılır gibi sarılmış

janko da bir daha taraftara selam vermez adama el ense çekmişler hele o göz göze geldiği adam :)

http://a1211.hizliresim.com/13/c/fu12c.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

memmedaga
11.11.2012, 02:04
tribunler bu kadar bos olmamaliydi

amasya0561
11.11.2012, 07:43
hemşerime bak be adriana çocuğuna sarılır gibi sarılmış

janko da bir daha taraftara selam vermez adama el ense çekmişler hele o göz göze geldiği adam :)

http://a1211.hizliresim.com/13/c/fu12c.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

bu janko hele birde kendi gol atsa sevinci nasıl olur acaba.
ordu da görecegiz inşallah

Ali Yerlikaya
11.11.2012, 09:37
Galibiyet iyi geldi ins moral motivasyon olarak ilerki maclara yansir...
Ama 2-0 dan sonra yine geri yaslandik hoca buna bir care bulmali...

Doğukan Uçan
11.11.2012, 09:46
Trabzonda herkes te para var her yer mini cooper porche ile dolmuş , hatta ferrari bile gördüm :D

arifberkay
11.11.2012, 10:21
Bir sözüm de Trabzondaki taraftara;

Biz İstanbulda havaalanında takımı karşılarken bile sizden daha çoktuk....

UĞUR DURTAŞ
11.11.2012, 10:29
dün maçın özetini sorsalar,

ekranda oğuz'dan fazla onur göründü derim.

UĞUR DURTAŞ
11.11.2012, 10:33
bizim takımın kaptanı tolga olamaz.çok net.

kaptanın tanımını sorsan tolga bilemez.çuvallar.

takım moral motivasyon olarak yerlerde.

bu durumu toparlayacak kişilerin başında takım kaptanı gelir.

dün kadroya girmeyen bütün oyuncular ayrı ayrı oturuyor.

tolga'da bir köşede küsmüş çocuklar gibi oturuyordu.

hiç ama hiç yakışmadı bu görünüş.

Travelair
11.11.2012, 10:40
Çifte standarta bir örnek daha. Bu pozisyonda kimse kart görmedi. Üstelik Baroni'nin önceden sarı kartı vardı...

http://s1.directupload.net/images/121110/kvijvrw8.swf

Şike konusunda feybeli futbolcuların alınterlerinden söz edenler, Şenol hoca da dahil sahip çıkanlar, bu kayırmalara iyi baksınlar. Bunun gibi yüzlercesi var. Futbolcu biliyor hakem üzerlerine gelemez, gidiyor rakip futbolcuları sakatlayacak hareketler yapıyor, yumruk atıyor, üzerine basıyor, sindiriyor. Karşılığı? Yok. Sonra feybeli futbolcuların alınterleri(!)...

Tolga Okumuş
11.11.2012, 11:08

Kalecinin kaptan olması gibi bir şey söz konusu değil bana göre.

Adam zaten kısıtlı bir alanda oynuyor.Oysa ki kaptan oyunun her alanında her anlamda olması gereken bir figür.

Hakem ile diyaloglarda,oyun içi takım yönetiminde vs...

Gerçi bizimkilerin dünya yansa umurlarında olmayacağı için hakeme itiraz falan hak getire.

Sinan Akyıldız
11.11.2012, 11:09
Yıllardır düşünür yazarım bu konuyu . Bu takımın Yattara dışında tribünle ilişkisi olan bir adamı yıllardır olmamıştır , Yattara'nın ki de nispeten oyununa bağlı kalmıştır .
Tamam güzel futbol güzel goller hepsine eyvallah ama oyuncuların da biraz tribünle iletişimleri olacak . Basit örnek vermek gerekirse Kocaeli'nde ikamet ettiğimden bilirim , Serdar Topraktepe sembol oyuncudur , maçtan çıkıp tribüne çıkar tribün liderliği yapar . Keza sadece küçük bakmamak gerek yurt dışında bunun onlarca örneği var . Totti'ler , Lucarelli'ler , Di Canio'lar , Cantona'lar , Raul'ler . Bu isimlerin sembol olması sadece oynadıkları futboldan değil taraftarla iletişimlerinden de kaynaklıdır .

Velhasıl anlatmak istediğim gerektiğinde o tribüne atlayacaksın arkadaş , o taraftarla bütünleşeceksin ki taraftar seni benimsesin .

http://g1211.hizliresim.com/13/c/fu5xb.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://g1211.hizliresim.com/13/c/fu5z7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://g1211.hizliresim.com/13/c/fu5zg.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://g1211.hizliresim.com/13/c/fu654.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Murat Keçeci
11.11.2012, 11:12
Geçen hafta janko ve adrianın başlattığı ofansif futbol bu maçta colmanın katılımıyla biraz daha iyi seviyeye geldi ama orta sahada hala fizik güç olarak yetersiz kaldığımız için baskı da yediğimiz anlar oluyor istem dışı olarak geri çekilme başlıyor.

Maçta adrian,janko ve colmanın performansları gelecek adına umut vericiydi.

Adrian: Attığı goller alex kalitesinde gollerdi.Tek pas oynamayı sevmesi,pas kalitesinin yüksek olması sevindirici ama fizik güç olarak çok eksiği var ikili mücadelelerde zayıf kalıyor bu açıdan kendini güçlendirirse her geçen gün futbolu büyür.

Janko: İlk geldiği zamanki düşüncesi yavaş yavaş değişmeye başladığını gözlemliyorum ilk geldiğinde galiba düşüncesi kanattan orta gelecek bende atacam şeklindeydi şimdi gerçekleri görmeye başladı artık takımın bir parçası gibi hareket ediyor kanatta bir boşluk olunca doldurmaya çalışıyor defansa gelip top çıkarıyor,hava topu indiriyor,zihinsel olarak kendini geliştirmeye başladı bu önemli bir nokta bizim için önemli bir kazanç olacak.

Colman: Orta sahada top ayağına yakışan ilk isim topu saklaması, yumuşak bilekleri, oyunu okuması ve mücadeleden kaçmaması bize büyük güç katıyor.Maçın ikinci yarısında golü yiyip demoralize olmaya başlayan takımı orta sahada yaptığı presle ayakta tuttu yoksa maçın 2-2 ye gelmesi içten bile değildi.Ama tek başına gücü biryere kadar yanına mutlaka bir szymkowiak,fernandes kalitesinde oyuncu eklememiz gerek.Colmana partner olacak ilk isim soner aydoğdu bu oyuncuyu mutlaka kazanmamız lazım fizik güç olarak daha güçlenmeli boş zamanlarda spor salonunda ağırlık çalışmalı özel idmanlar yapmalı.Orta sahada daha çevik bir görüntüye kavuşmalı.

Maçı kısaca özetlersek İlk golde Halilin top kontrolündeki eksiklik ilk defa işe yaradı adriana şut imkanı çıktı ve çok güzel bir gol attı.İkinci golde ise organizasyon çok güzeldi jankonun topu kaleye vurmayıp altı pasa kafayla indirmesi kalitesine yakışır bir işti emersonunda doğru yere koşu yapmasıyla güzel bir duran top golü attık.Emersonun golden sonra taklası ilginç bir ayrıntı oldu o taklayı atabilecek kadar çevik görünmüyordu demek görünüşe aldanmamak lazım:)

Maçın ilk yarısını bazen oyundan kopmalar bazen kaliteli işlerle geçti.ikinci yarı ise şok bir gol yememiz oyundan iyice düşmemize neden oldu orta sahada büyük boşluklar oluşmaya başladı bu boşlukları ne adrian ne sapara ne zokora dolduramadı sadece colman o boşluğu doldurmasıyla ayakta kalabildik.Yüklenen rakibin defansta boşluklar vermesi ve oyuna dinamizm kazandıran emrenin girmesiyle başlayan kontra ataktan golü atmamızla maça noktayı koymuş olduk.

Puan durumuyla işimiz olmadan sadece göze hoş gelen futbol için neler yapabiliriz ofansif kalitemizi arttırırken takım savunmasını da nasıl daha iyi yapabiliriz düşüncesiyle hareket etmeliyiz rüzgar bizi nereye götürürse ondan sonra hesap yapmaya başlarız şimdi tek düşüncemiz seri galibiyetler almak olmalı.

Hüseyin Başoğlu
11.11.2012, 11:23
Colman basliginda huseyinle tartisacagina hürgunle iki muhabbet et sansin acjlsi ...balli recel hürgün

ayip ettin emre senlede geyik yaparız hürgünlede :)

yavuzbaha
11.11.2012, 12:16

Aynen derim...3 puan güzel ama Trabzonspor da hala işler çok kötü...

murat şahin
11.11.2012, 12:47
maça ideale yakın bir kadroyla çıkmamızın karşılığını aldık... çok gol pozisyonu üretemedik belki ama bu sefer girdiğimiz pozisyonların karşılığını alabildik, buda teknik oyuncuların sayısının artması sayasinde oldu... ha takım çokmu iyiydi diye sorsalar bana göre kötü futbol oynadık ama en azından bu kadro devam ederse birkaç değişiklikle bence çok başarılı olucaktır...

onur

zeki, giray, bamba, emerson

yasin, adrian, colman, soner,

emre
janko

bence sakatlıklar olmadıkça trabzon sahaya her maç bu 11 le çıkmalıdır... bana göre zokora ve halil bizim takımın başlıca problemidir...

Yunus Emre SEYHAN
11.11.2012, 12:49
Soner - Colman - Adrian'lı bir ortasaha iş yapar. Kendi sahamızda ki maçlarda Zokora stoper oynayacaksa oynasın, aksi taktirde yedek beklesin . Derbilerde ve zorlu deplasmanlarda Zokora yararlı olabilir ancak

bilgehan83
11.11.2012, 13:07
olcan, alanzinho ve volkan takasla elden çıkarılmalı..kesinlikle devre arası bu üç adamı ozan ipek/olcan, pektemek/volkan, alanizho/alper ile takas yapıp göndermeliyiz..mert nobre yerine muhammet demir forvete, sol beke yerli bir alternatif musa nizam/atilla turan, sağ beke serdar kurtuluş alınmalı, stoper e de murat akça eklenmeli...bu takım o zaman uçar...vittek,cech,halil,barış özbek,ferhat,serkan derhal satılmalı..henriqe kiralık fuat çapaya teslim edilmeli..yoksa biz kendimizi çok kandırırız bu forumda..son olarak da COLMAN'A kaptanlık verilip takımdaki en üst yıllık ücret verilmeli çoluk cocuğu için de okul bulunmalı gerekirse yapılmalı...

Tolunay Abdioğlu
11.11.2012, 13:38

Kenarda değil tribündeydi. Akhisar'ın 2-1'den sonra kaçırdığı pozisyonlarda adamın canından can gidiyordu. Bunu anlayabilmek için doğru görmek gerekir. Bu takım da kaptanlık yapamayacak birileri varsa onlar da şuan ki takım kaptanı Halil ve Serkan gibilerdir. Takıma şuan verebildikleri olumlu birşey yok. Futboldan uzaklar. Fizik açıdan çaresiz görüntüleri var. Giray,Colman,Onur gibi takımda eski ve yararlı, canla başla mücadele eden oyuncular varken Halil'in kaptan olarak sahaya çıkması beni üzüyor.

Togrul
11.11.2012, 14:01
Şenol Güneş genelde trübün tepkisiyle hareket etmez. Fakat nedense geçen sezon sırf taraftar baskısıyla Adrianı kesti. Ve sezon başından beri de oynatmaması da hataydı.
Bu adamın geçen sene iki büyük şanssızlık yaşadı.
1. Şampiyonlar ligi ön elemesinde Benfikaya attığı güzel ve nizami gol sayılmadı. Bu gol onu bambaşka bir kimliye büründüre bilirdi.
2. İnter maçında son dakikalarda direkten dönen top.

Ve idia ediyorum tam kapasite ile oynadığı zaman Onur, Colman ve Adrian bu takımın en iyi üç oyuncusudur.

Emre GÜRDAL
11.11.2012, 14:15

Bende 3 golude akhisar kalesinde gordum...

Harun
11.11.2012, 14:29
4-2-3-1 sisteminde ısrar edecekse hoca, kanatlara Sapara ve Yasin ,ortada Adrian, göbekte Colman-Soner ileride Janko oynamalı.

asilhamsi
11.11.2012, 17:45
--------------------onur-------------------
zeki-------giray-----------bamba--------emerson
yasin--------soner---------colman-----alanzinho
----------adrian--------------------------------
-------------------janko-------------------------

bu kadroda ısrar basarıyı getirecektir.

yaranozlu
11.11.2012, 20:59
volkan gibi takımını satanlar ve serkan gibi beceriksiz oyuncular oynamazsa hem adam gibi maç izleriz hem de ligde sonuna kadar şampiyonluk yolunda olmasa bile üst sıralara oynarız.

bu ligde şampiyon olamayacağımızı herkes anlamıştır herhalde artık. bugün gs kazansın diye hakem elinden geleni yaptı, uydurma fauller, mersin aleyhine kararlar ama yine de puan kaybettiler. bizse 3 yenilgimizin ikisi haksızcaydı, puanlarımız gasp edildi.

Tunga
12.11.2012, 01:47
....

Yalnız değinmeden geçemeyeceğim. Tunga üstat bile hala Volkan yazabiliyorsa, koca bir düş kırıklığı.

:)

İlkokuldan beri top oynarımi lisanslı da oynadım, PAF'ta da. Hala daha oynuyor, fırsat buldukça (bu seneye kadar) maç seyrediyorum. Amma velakin hayatımda hiç saha içi için ahkam kesmedim. Saha içi için kendimde "üstad" seviyesine çıkacak donanımı bırak, çıraklığı bile aştığımı düşünmüyorum.

Volkan'ın da Olcan'ın da teknik kabiliyetlerinden dolayı bu takımda yeri olmalıdır diye düşünüyorum.

Ama kadro yaparken Colman'ın oynayabileceğini bilmiyordum; o varsa herşey değişir elbet.

Faik Yılmaz
12.11.2012, 08:29
Akhisar-selonayı çok güzel bir futbolla net bir skorla eze eze yendik.....

Rakip değil kalemize gelmek orta sahayı bile geçemedi....

Kaleye onlarca şut çektik ama sadece 3 tanesi gol oldu....

bu galibiyetle Yeniden zirvenin en ciddi ortağı olduk....

İnanamadınızmı valla yazarken bende inanmadım.....

Kötü oyun 3 puan.... maçın özeti bu.....

Tek sevincim Girayın , Colmanın , Adrianın istekli oyunları....

ozturk
12.11.2012, 08:50
Colman ın yanına Soner i monte edebilirsek. Orta sahada daha fazla pres yapıp organize olabilirsek çıkışa geçebiliriz..

muratt
12.11.2012, 11:12
Futbolcunun güzeli golü taraftarıyla kutlayandır.. O yüzden güzel adam Adrian Mierzejewski...

2 maçta 3 şık gol.. Oynanan güzel oyun, kazanılan özgüven.. İlerisi için umut verici Adrian ve Trabzonspor için. Tabi burada hemen Şenol Güneş eleştirilebilir neden 9 haftadır hiç oynamadı diye, ama ne kadar haklıyız bu eleştiri de o da tartışılır. Geçen sezon gösterdiği kötü performans, diğerlerine verilmesi gereken şans veya hazır olmayışı gibi sebepler sayılabilir. Belki de 9 hafta yedek kalması gerekiyordu bu performans için, aksini ıspatlayabilir miyiz ?

Sonuçta, Trabzonspor ortasahası Adrian'ın performansı ve Collman'ın katılımıyla ideal halini almış gibi. Bu ideal ortasaha bakalım Trabzonspor'u nereye taşıyacak ?

Collman, Sapara, Zokora.. Bunlara son iki haftadaki formuyla Adrian, ve genç Soner'i de eklersek Türkiye'deki en üst düzey ortasaha rotasyonu desek abartmış olmayız. Aslında benim idealim Collman-Sapara-Soner üçlüsü.. Ama yinede Akhisar karşısında izlediğimiz Collman-Sapara-Zokora üçlüsü bir Trabzonspor taraftarı için özel bir zevk ve ritimlerini yakalamaları halinde takımı üst seviyeye çok rahat taşıyabilirler.

Hep söylediğimiz şey, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Avrupa trafiği bu yılki şampiyonluk puan limitini 70 puan seviyesine kadar çekebilir. Zaten o kadar puan kaybına rağmen Trabzonspor'un liderle arasında sadece 6 puan olmuş olması bunun bir göstergesi. Son beş dakikada giden Antalya maçı, Olcan'ın biraz soğukkanlılığıyla kazanılabilecek Fenerbahçe maçı ve ligin ilk haftasında Karabük'te bırakılan anlamsız puanlar ve Bursa maçının son dakikasında sayılmayan gol düşünüldüğünde bugun Trabzonspor'un ligin zirvesinde olması çok da uzak bir ihtimal değilmiş. Evet hala-amca denklemi var biliyorum, ama sonuçta bu yıl kırılma anları nedense hep Trabzonspor aleyhine çalıştı, tam tersi de olabilirdi.. Önemli olan bundan sonrası..

Şenol Güneş'in söylediği birşey var, ilk yarı zirveden çok uzaklaşılmazsa, ikinci yarı hedeflere ulaşılabilir.

Nedir hedef, ilk 2 yani şampiyonlar ligi.

Neden olmasın.. Olmaması için bir neden yok çünkü herşeyden önce takım çıkışta.. İdeal ilk 11 arayışları sonuç vermek üzere, 1-2 isim kaldı soru işareti olan..

Bunun dışında genele bakarsak:

Trabzonspor'un kadrosu lig ortalamasının oldukça üzerinde ve Galatasaray-Fenerbahçe kadrolarından da çok kötü değil.. Sakatlıklar, deneme yanılmalar ve diğer sorunlardan sonra ideal ortasaha olan Sapara-Zokora-Collman yakalandı gibi, ligin sonuna kadar artacak uyumları ikinci yarı için ümit verici.

Adrian'ın bu formu 10 numara arayışlarına son verecek gibi.

Kalede Onur güven veriyor.

Oynamayan veya formsuz olan Olcan, Volkan, Soner, Alanzinho, Emre gibi oyuncuların ilerleyen haftalarda takıma katkı yapma ihtimalleri oldukça yüksek.

Buradaki önemli olan nokta, unutulmaması gereken şey takımın yeni kurulmuş olduğu. Bu gerçek görülmezse, takım neden iyi oynamıyor sorusunun cevabını bulamayız ve çözüm hoca istifa yönetim istifa gibi 20 yıl öncesinin ilkel taraftar söylemlerinde aranılır..

O yüzden takımın kötü oyununa çok takılmamak lazım. Oyuncuların birbirini tanıması, oynanmak istenen sistemin zamanla mükemmeleşmesi, takımın ritim yakalaması.. bunlar hep biraz zamanla olacak şeyler..

Takımın yeni kuruluyor oluşunun altını tekrar çiziyorum.. Sapara, Zokora, Emerson, Olcan, Volkan, Janko, Halil, Yasin, Soner gibi ilk 11'in önemli oyuncuları takıma katılalı daha iki yıl olmadı, bazıları bir yıl bile olmadı.. Trabzonspor'dan yıldız olarak giden Selçuk, Burak, Umut, Egemen vs. gibi isimlerin yıldızlaşması ve şampiyonluğun gelmesi 3 yıl sürmüştü, bunu görmek önemli.

Trabzonspor için karamsarlığa düşmemek de önemli. En son lige böyle kötü bir başlangıç yapıldığında sanırım Ziya Doğan dönemiydi ve takım ilerisi için ışık vermiyordu. Orta sahada Hasan Üçüncü-Ferhat-Ayman üçlüsü oynuyordu, oysa şimdi bakınız Collman-Sapara-Zokora. Anlatmak istediğim şu anda takımın ihtiyacı olan revizyon veya istifa değil, uyum sürecini beklenmesi.

Biraz sabır, bakalım ligin ilk yarısı biterken oynanan oyun ne seviyede olacak, bireysel performanslar nasıl olacak.. Trabzonspor için mesele budur..

ozturk
12.11.2012, 11:16
Liderle aramızda 6 puan var. 3. ile aramızda 3 puan var.

İnşallah çıkışa geçersek kayıpları telafi edebiliriz.

Tunga
12.11.2012, 11:28
Vallaha eğer Galatasaraylı olsaydık ve bu kadro, bu şartlar ve TFF itelemesine rağmen bugünkü durumda olsaydık, Terim'i yerden yere vuruyor olurduk. Oysa bir maçımız var onlarla. O sahada bizi yenemediler. Ve eğer onları yenersek lig karmakarışık olacak. İstikrar yakalayabilirsek şampiyonluk iddiamızdan bile bahsedebiliriz (ki sene başında ben öyle bir ihtimal görmüyordum).

Yeter ki kırılgan oyunumuzu geliştirelim.

Furkan Dündar
12.11.2012, 11:47
Akhisar-selonayı çok güzel bir futbolla net bir skorla eze eze yendik.....

Rakip değil kalemize gelmek orta sahayı bile geçemedi....

Kaleye onlarca şut çektik ama sadece 3 tanesi gol oldu....

bu galibiyetle Yeniden zirvenin en ciddi ortağı olduk....

İnanamadınızmı valla yazarken bende inanmadım.....

Kötü oyun 3 puan.... maçın özeti bu.....

Tek sevincim Girayın , Colmanın , Adrianın istekli oyunları....

okurken dedim ya Faik abi yanlış izledi yada ben :D

Faik Yılmaz
12.11.2012, 11:49
okurken dedim ya Faik abi yanlış izledi yada ben :D

bazı medya organlarındaki bu yönde haberlere azıcık ironi yaptım.....

bir çiçekle bahar getirmiş bazıları......:rolleyes:

Furkan Dündar
12.11.2012, 11:52
bazı medya organlarındaki bu yönde haberlere azıcık ironi yaptım.....

bir çiçekle bahar getirmiş bazıları......:rolleyes:

aynen abi gazetelere bakarsak bu işler yürümez geçen haftalarda gs için rüya takım diyenler bu hafta manşette yerden yere vurmuş
fener için rezil futbol diyenler bu hafta ezdi geçti yazmış
Trabzon olayına hiç girmiyorum forumda ki renkdaşlarımızın yorumu varken gazeteye ne gerek var

Travelair
12.11.2012, 12:04
http://tvarsivi.com/player.php?y=36&z=2012-11-10%2023:28:00

Yasin Altuntas
12.11.2012, 23:33
Macin 90 dakikasini izeyebilecegim bir yer varmi ?

Gurpas
13.11.2012, 08:49
http://tvarsivi.com/player.php?y=36&z=2012-11-10%2023:28:00

Sergen'e Barcelona yı sorsan onu bile elştirir adam Ali Kıran başkesen sanki

Oğuzhan
14.11.2012, 00:02
Akhisar maçının maç öncesine baktım Giray takıma biz önde basıcaz, hızlı başlayacağız diyor. Serkan da bizim önde oynamamız lazım geride karşılamak yok önde basalım falan diyor. Böyle bir mantıkla çıktığımız maçta rakibimize 10 dakikada 2 gol atıyoruz. Tabii ki bütün maç o kadar tempolu önde basamayız ama 20 dakikada bir vites yükselterek, geri kalanında da isabetli pas yaparak çok rahat bu ligde şampiyon olunabilir.

Şentürk
14.11.2012, 00:15
Akhisar maçının maç öncesine baktım Giray takıma biz önde basıcaz, hızlı başlayacağız diyor. Serkan da bizim önde oynamamız lazım geride karşılamak yok önde basalım falan diyor. Böyle bir mantıkla çıktığımız maçta rakibimize 10 dakikada 2 gol atıyoruz. Tabii ki bütün maç o kadar tempolu önde basamayız ama 20 dakikada bir vites yükselterek, geri kalanında da isabetli pas yaparak çok rahat bu ligde şampiyon olunabilir.

Gsnin geçen yıl yaptığı sadece buydu.Özellikle içerdeki maçlarda mutlak böyle oynamalıyız.

Sibel
02.01.2013, 20:17
Kırk yılın başı bir maça gitmedim o maçta Adrian efsaneleşti.
Şu maça gidemedim ya içimde uktedir.