PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korcan Çelikay

admin
01.11.2012, 21:21
T.C.
İSTANBUL
16. AĞIR CEZA MAHKEMESİ
(CMK 250.MADDESİ İLE GÖREVLİ)

DOSYA NO : 2011/63
KARAR NO : 2012/71
C.SAVCILIĞI ESAS NO : 2011/813

GEREKÇELİ KARAR
T Ü R K M İ L L E T İ A D I N A

BAŞKAN : MEHMET EKİNCİ 39587
ÜYE : HİKMET ŞEN 39730
ÜYE : BÜLENT KINAY 40267
C. SAVCISI : UFUK ERMERTCAN 35205
KATİP : MUSTAFA ALKAN 136217

SANIK : 44- KORCAN ÇELİKAY (TC.No:22481773228), Yunus ve Nuran oğlu, 31/12/1987 SAFRANBOLU doğumlu, KARABÜK, SAFRANBOLU, Konarı mah/köy nüfusunda kayıtlı. Gültepe Mah.Ankara-Erzincan Yolu Sivasspor Tesisleri-Sivas SİVAS adresinde oturur.
VEKİLLERİ : Av. OSMAN RAHMİ OFLUOĞLU, Veko Giz Plaza Meydan Sokak No:3 K:14 1406 Maslak Şişli/ İSTANBUL
Müdafii Av. SAVAŞ ADALET, Millet Cad. Karagül İş Merkezi K:5 D:244 Fındıkzade Fatih/ İSTANBUL
Av. ALİ RIZA DİZDAR,
GÖZALTI TARİHİ : 03.07.2011
TUTUKLAMA TARİHİ : 07.07.2011
TAHLİYE TARİHİ : 12/12/2011

44- KORCAN ÇELİKAY ;

a) Sanık KORCAN ÇELİKAY’ın Türkiye Profesyonel Süper Ligi’nde; 22.05.2011 tarihinde oynanan Sivasspor-Fenerbahçe müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla şike suçunu işlediği sabit olduğundan, suçun işleniş biçimi ile suç konusunun önem ve değeri gözetilerek eylemine uyan ve tüm sonuçları itibariyle lehine olan 6259 sayılı Kanun ile değişik 6222 sayılı Kanun’un 11/1. maddesi uyarınca takdiren alt sınırdan uzaklaşılmak suretiyle BİRYIL ALTI AY HAPİS ve ÜÇ BİN GÜN ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

b) Sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri ve yargılama sürecindeki davranışları ile cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri gözetilerek cezası takdiren 5237 sayılı TCK'nın 62. maddesi gereğince 1/6 oranında indirilerek BİR YIL ÜÇ AY HAPİS ve İKİ BİN BEŞ YÜZ GÜN ADLİ PARA CEZASI CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

c) Sanığa verilen İKİ BİN BEŞ YÜZ GÜN adli para cezasının 5237 Sayılı TCK'nın 52/2. maddesi gereğince sanığın sosyal ve ekonomik durumu dikkate alınarak günlüğü takdiren 40 TL den paraya çevrilmek sureti ile; sanığın NETİCETEN BİR YIL ÜÇ AY HAPİS ve YÜZ BİN TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

5237 Sayılı TCK'nın 52/4. maddesi gereğince sanığa hükmolunan Adli Para cezasının miktarı ve sanığın ekonomik ve şahsî hâli göz önünde bulundurularak, verilen para cezasının takdiren birer ay ara ile 12 EŞİT TAKSİTTE ÖDENMESİNE, taksitlerden birinin süresinde ödenmemesi halinde geri kalan kısmın tamamının tahsili ile ödenmeyen adli para cezasının hapis cezasına çevrilmesine,

d) Sanık hakkında, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı verilen hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak, hapis cezasının infazı tamamlanana kadar;5237 sayılı TCK’ nın 53/1 maddesinin a, b, c, d ve e bendinde yer alan yazılı hakları kullanmasından YOKSUN BIRAKILMASINA,
5237 sayılı TCK'nın 53. maddesinin c fıkrasındaki belirtilen güvenlik tedbirinin aynı yasanın 53/3 maddesi gereğince koşullu salıverilme süresine kadar uygulanmasına,
Sanığın ayrıca 6222 sayılı Kanun’un 11/11. maddesi uyarınca spor kulüplerinin, federasyonların, bünyesinde sportif faaliyet icra edilen tüzel kişilerin yönetim ve denetim organlarında görev yapmaktan YASAKLANMASINA,

e) Sanık hakkında 6222 sayılı Kanun’un 18. maddesi uyarınca güvenlik tedbiri olarak spor müsabakalarını SEYİRDEN YASAKLANMASINA, karar kesinleştiğinde gereği için bir örneğinin EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne gönderilmesine,

f) 6259 sayılı Kanun ile 6222 sayılı Kanun’a eklenen 11/9. maddesi uyarınca sanık hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin CMK'nın 231. maddesi ile seçenek yaptırımlara ve ertelemeye ilişkin 5237 sayılı TCK'nın 50 ve 51. maddelerinin uygulanmasına kanunen yer olmadığına,

Gamze
03.11.2012, 15:44
http://g1211.hizliresim.com/13/3/fl4h6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Gökçebey
07.11.2012, 08:34
Ligin son haftasında 22.05.2011 günü oynanan Sivasspor-Fenerbahçe maçı için de şüphelilerin şike faaliyeti içerisinde bulundukları belirlenmiş, Aziz Yıldırım’ın Mecnun Otyakmaz üzerinden yaptığı şike girişimlerinin yanı sıra, şüphelilerin Yusuf Turanlı ve Ahmet Çelebi aracılığıyla futbolcu Korcan Çelikay ve Mehmet Yıldız’a ulaşarak şike girişiminde bulunacaklarının anlaşılması üzerine şahıslar hakkında 16.05.2011 günü iletişimin tespiti ve kayda alınması çalışmalarına başlanmıştır.

Gökçebey
07.11.2012, 08:34
Şike ve teşvik konusunda genellikle kaleci ve forvet pozisyonunda oynayan futbolcuların seçildiği, kimi zaman ise teknik direktör ve kulüp yöneticileri ile bağlantının sağlandığı, rakip takım futbolcularından Sercan Yıldırım, Gökçek Vederson, İbrahim Akın, Ümit Karan, Sezer Öztürk, Korcan Çelikay, Mehmet Yıldız, Serdar Kulbilge, İskender Alın, Mahmut Boz, Murat Şahin ve Emmanuel Emenike gibi futbolcuların örgütle anlaşarak şike/teşvik primi faaliyetlerine girdikleri,

Gökçebey
07.11.2012, 08:36
Aziz Yıldırım’ın talimatıyla İlhan Ekşioğlu tarafından üç farklı koldan yürütülen şike faaliyetlerinin diğer ayağının Abdullah Başak aracılığıyla menajer Yusuf Turanlı üzerinden Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’a ulaşılarak şahısla müsabakada para karşılığı Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynaması için anlaşılması olduğu, bu bağlamda; İlhan Ekşioğlu’nun Abdullah Başak’la irtibata geçerek Korcan Çelikay’ın menajeri Yusuf Turanlı’yla irtibata geçip Korcan’la anlaşmasını istediği, Abdullah Başak’ın da Y.Turanlı’yla görüşerek teklifi ilettiği, Y.Turanlı’nın Korcan Çelikay’a şike teklifini iletmeyi kabul ettiği, 13.05.2011 günü akşamı Aziz Yıldırım’la yüzyüze görüşen İlhan Ekşioğlu’nun görüşme sonrası Abdullah Başak’a söylediği “Ben şimdi bizim 1 numara ile buluştum, ben şimdi bütün olup bitenleri anlattım, olayın kilit adamlarının bizim seninkiyle sen olduğunu söyledim” ifadesinden de anlaşılacağı üzere tüm gelişmelerin Aziz Yıldırım’ın gözetiminde ve bilgisi dahilinde gerçekleştiği, A.Başak’ın faaliyetleri sürerken Bülent İşçen’in Y.Turanlı’yı arayarak kendisini Aziz Yıldırım’la görüştürmek istediğini söylemesi üzerine yaptığı şike faaliyetinin çok fazla kişi tarafından bilinmesini istemeyen Y.Turanlı’nın A.Başak’ı arayarak durumdan rahatsızlığını dile getirdiği, A. Başak’ın da önce İlhan Ekşioğlu’nu arayarak Bülent İşçen’i şikayet ettiği,ardından Bülent İşçen’i arayarak “Aynı sularda gezmeyelim Bülentçiğim” deyip şahsı uyardığı, konuyla ilgili şahısların 15.05.2011 gecesi tartıştıkları, ardından Bülent İşçen’in,Y.Turanlı’yla irtibat kurmaktan vazgeçtiği, 16.05.2011 günü sabahı A.Başak ve İ.Ekşioğlu’nun yüzyüze görüştükleri, görüşme sonrası Yusuf Turanlı’yı arayan Abdullah Başak’ın; “Çıktım şimdi, İlhan abi de şeyi diyor, 300’ü dedi o kardeşe versin 200’ü kendine alsın dedi, ona söyle mutlaka da halletsin diyor” dediği, görüşmenin akabinde Yusuf Turanlı’nın Korcan Çelikay’la Etiler’de buluştuğu, Korcan’a müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynaması için 300.000 dolar teklif edildiği, Korcan’ın da teklifi kabul ettiği, bu durumu İlhan Ekşioğlu’na bildiren A.Başak’ın, Y.Turanlı’nın bu anlaşmadan Bülent İşçen’in bilgisinin olmasını istemediğini söylediği, Sivasspor kalecisi Korcan’la yapılan anlaşma gereği kalecinin etkisiz olacağını bilen İlhan Ekşioğlu’nun müsabakaya az bir zaman kala Alaeddin Yıldırım’ı arayarak “Bol şut ha” diyerek kaleye bol şut çekilmesini istemesinin de bu durumun bir göstergesi olduğu, 22.05.2011 günü saat: 20.00’da başlayan müsabakada Korcan Çelikay yapılan anlaşmaya sadık kalarak Fenerbahçe lehine olacak şekilde kalede başarısız bir oyun sergilediği, müsabaka sonrası Korcan’ın İstanbul’a gelerek Y.Turanlı ile buluştuğu, 31.05.2011 günü ise Abdullah Başak ve Yusuf Turanlı’nın İlhan Ekşioğlu ile ofisinde buluştukları, şahıslar buluşmadan ayrılırken Yusuf Turanlı’nın ceket cebinde dışarıdan fark edilecek derecede kabarık beyaz bir zarfın olduğunun görüldüğü, buluşmadan birkaç saat sonra Yusuf Turanlı’nın Korcan’la buluştuğu, yine 07.06.2011 günü saat:14.40’ta Yusuf ile Abdullah’ın, İlhan Ekşioğlu’nun ofisine giderek buluştukları, saat:14.51’de ofisten ayrıldıkları, şahıslar binadan ayrılırken Abdullah Başak’ın sağ kolu ile göğsü arasında tuttuğu ve üzerinde Güllüoğlu yazılı, içerisinde destelenmiş şekilde para olduğu değerlendirilen beyaz renkli naylon poşetin, Yusuf Turanlı’nın sol kolu ile göğsü arasında bükülmüş vaziyette içi boş beyaz ve yeşil renkli karton çanta olduğunun görüldüğü, bu buluşmalarda Sivasspor – Fenerbahçe müsabakası öncesi varılan şike anlaşması gereği Korcan Çelikay ve Yusuf Turanlı’ya ödenmesi gereken paranın verildiğinin anlaşıldığı, bu süreçte Korcan Çelikay’ın kardeşi İlhan Çelikay’ın yapılan bu görüşmeler sırasında Yusuf Turanlı ile Korcan arasındaki bağlantı ve irtibatı sağladığı, kendileriyle birlikte hareket ettiği,

Gökçebey
07.11.2012, 08:37
Abdullah Başak aracılığı ile Yusuf Turanlı üzerinden Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay ile müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynaması, karşılığında para alması için şike anlaşmasına varıldığı,
Ali Kıratlı aracılığı ile Fatih Akbaba üzerinden bazı Sivassporlu futbolcularla anlaşılarak müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynamaları, karşılığında para almaları için şike anlaşması yapıldığı anlaşılmaktadır.

Gökçebey
07.11.2012, 08:37
MAÇ RAPORU
TFF Resmi internet sitesinden alınan bilgilere göre; Sivasspor – Fenerbahçe müsabakasının 22.05.2011 günü saat:20.00’da Sivas 4 Eylül stadyumunda başladığı, Sivasspor takımında 1 numaralı forma ile kaleci Korcan Çelikay’ın, 14 numaralı forma ile Michael Eneramo’nun ilk 11’de sahaya çıktığı, 9 numaralı forma ile Mehmet Yıldız’ın; yedekler arasında sahaya çıktığı, müsabakanın 82. dakikasında oyundan çıkan Michael Eneramo’nun yerine oyuna girdiği, müsabakanın Sivaspor:3 – Fenerbahçe:4 şeklinde sonuçlandığı anlaşılmıştır.

Gökçebey
07.11.2012, 08:38
D-ALİ KIRATLI ARACILIĞIYLA YAPILAN ŞİKE FAALİYETLERİ
Soruşturma kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen tüm deliller birlikte değerlendirildiğinde; 22.05.2011 günü Sivas’ta oynanan Sivasspor – Fenerbahçe futbol müsabakasında, Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütü tarafından, Sivas Sporlu futbolcular Mehmet Yıldız ve Korcan Çelikay ile para karşılığında maçta kötü oynamaları için şike amaçlı anlaşıldığı, ayrıca Sivas Spor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ile de şike anlaşmasına varıldığı, Aziz Yıldırım’ın talimatları doğrultusunda hareket eden şüpheliler İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ali Kıratlı, Tamer Yelkovan, Ahmet Çelebi, Bülent İbrahim İşcen, Abdullah Başak, Yusuf Turanlı, Fatih Akbaba ve Bülent Uygun’un bu şike faaliyetlerinin içerisinde aktif olarak bulundukları ve tüm süreci birlikte koordine ettikleri, şüphelilerden Faruk Taşseten’in; Ahmet Çelebi’nin şike faaliyetleri yürüttüğü süreç içerisinde, şüpheli İlhan Çelikay’ın da; Korcan Çelikay ile şike amaçlı görüşülüp, anlaşılması sürecinde kendileriyle birlikte hareket ettikleri ve eyleme yardımcı fail olarak katıldıkları belirlenmiştir.

Gökçebey
07.11.2012, 08:39
ŞÜPHELİLER HAKKINDA TATBİKİ TALEP EDİLEN SEVK MADDELERİ

44-Korcan Çelikay’ın ( Sivas SK Futbolcusu, Kl:43, Dizi:107-152 arası);
22.05.2011 günü oynanan Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike yapılması eyleminden dolayı 6222 S.Y’nın 11/1 md.

Gökçebey
07.11.2012, 08:41
40-SANIK İLHAN ÇELİKAY SAVUNMASINDA ÖZETLE: (Kls 95 Dizi;44-47 ve Kls 96 Dizi;66-77) 2000 yılından beri profesyonelim. On iki yıldır profesyonel olarak futbol oynuyorum. Belli bir futbol görüşüm var, yani bu maçta Fenerbahçe'nin Sivasspor'u yeneceğini ve benim açımdan, rahat yeneceğini, üç gol atacağını söylüyorum. Yusuf Turanlı da bana, karşılığında dört olur diye bir görüşmemiz var. Bu tamamiyle yine futbolla ilgili olan bir görüşmedir. Kesinlikle bu şikeyle bağdaştırılamaz ki maç 4-3 bitti zaten. Burda benim yorumum şu yöndeydi. 16 da 15 yapan ve bir maçında beraberlik yapan birtakım var. Fenerbahçe ve buraya gelirken de Beşiktaş'ı yenmiş, Galatasaray'ı yenmiş, Trabzon'u yenmiş birtakım var. Sivasspor ise, düşmekten kurtulmuş, ben olaylara futbolcu psikolojisiyle baktığım için söylüyorum. Düşmekten kurtulmuş birtakım var, futbolcu olarak rahatlar, son maça çıkıyorlar, birtakım da 16 da 15 yapıp gelmiş. Maçı oynarsa şampiyon olacak, dolayısıyla tüm bunları birleştirdiğimde Fenerbahçe'nin ben maçı rahat kazanacağını düşündüğüm için, böyle bir yorum yaptım. İkinci tapemde, maçtan hemen sonra Korcan'la yaptığım görüşmeden sonra, bu tabi kayıtlarda değil. Yusuf Turanlı'yı arıyorum, çünkü o ulaşamıyor Korcan'a maçta kötü bir gol yediği için. Ben de diyorum ki ona; iyi abi bir sorun yok diyorum. Burda bir ifadem var bana savcılıkta da önemle soruldu. Stoh'unki, niye size itibar ediyorum. Bu ifadem, şundan dolayıdır. Korcan Çelikay kardeşim, 1-1 ken, bana göre ve bütün futboldan anlayan insanlara göre %100'lük bir gol pozisyonunu kurtarıyor. Stoh'un topuna can siperane atlıyor ve maç 1-1. Ben ertesi gün kamuoyu baskısının olacağından dolayı, işte basının bir sürü şey yazacağından dolayı, olumsuz şeyler yazacağından dolayı diyorum ki; Keşke Stoh'un golünü yeseydi de, kişisel hatasından bir gol yemeseydi, bunu ifade etmek istiyorum. Ama bu, bu söylemim de şikeyle yorumlanıyor. İşte, Stoh'unki niye ... Ben bu suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum, ne kardeşim ne ben, böyle bir suçlamayı kabul etmiyoruz. Diğer bütün sorularda Korcan Çelikay,Yusuf Turanlı ile böyle böyle konuşmuş. Korcan Çelikay, Yusuf Turanlı ile böyle böyle konuşmuş, Korcan Çelikay bununla böyle böyle konuşmuş. Ne diyorsun, senin yorumun nedir diye sorular var. Bir araba mevzuu var, yani Korcan, Beşiktaş altyapısından, Beşiktaş A takımında çıkmış bir oyuncu. Beşiktaş A takımına çıktıktan sonra şanssız bir Bursa maçı oynadı. A takımında Rüştü Rençber 'in ilk yarıda çıkmasından sonra oyuna girdi ve şanssız bir maç oynadı. Dolayısıyla, kötü iki tane gol yedi ve Diyarbakırspor'a transfer oldu. Kiralık olarak Beşiktaş'ın malı olarak, Diyarbakırspor'da ilk yarıyı oynadıktan sonra, ikinci yarıda Sivas'a gitti. Sivas'a gittikten sonra, bana dedi ki; abi dedi, bir araba alabilir miyiz, bir bakar mısın dedi. Bende Ankara'da Türk Telekomspor'da oynuyorum. Dolayısıyla, galeri şartları, araba şartları daha fazla olduğu için, abi dedi araba bakar mısın. İnternetten kendisi araba bakıyor, bana diyor ki git şu arabaya bak, ben de gidiyorum, bakıyorum. Onun tabi şartları var. Bu kadar olsun, bu kilometrede olsun, bu para olsun. Ve galeriden bir tane araba buluyor. Bu galeri Etilerde, Esasoğlu otomobilde araba. A6, Audi A6 bir araba var. Ve araba, internet fiyatı, 56.000 EURO. Yusuf Turanlı'nın ofisi Etiler'de 500 m. yada 1 km. bilmiyorum. Bu esas otomobile uzaklığı ve sürekli iş yaptığı, bir yer, tanıdığı bir yer. Futbolculara araba aldığı bir yer. Dolayısıyla Yusuf abiyi arıyor. Diyor ki abi diyor, ben bu arabayı istiyorum. Bana indirim konusunda yardımcı olurmusun. Hatta tapelerde, fiyatlarda geçiyor. Yani çok mantıklı bir çerçeveden bakarsak hani, şike yapacak bişey, parasını niye konuşsun arabanın, alacağı arabanın parasını niye konuşsun. Paradan niye indirim istesin. Ve Yusuf Turanlı gidiyor, konuşuyor diyor ki; 52.000 Euroya alabiliriz diyor arabayı. Bunun üzerine, bir süre geçtikten sonra ben İstanbul'dayken abi diyor, şu arabayı bakın halledin diyor. Ve ben Esas Otomobil'e gidiyorum. Yusuf Turanlı ile buluşuyorum, diyorum ki; Bu arabayı almak istiyoruz abi, tam esas otomotive gidiyoruz. Adama diyoruz ki bu arabayı almak istiyoruz, adam diyor ki araba satıldı. Buda bizim şansızım yani, satılmasaydı o arabayı alacaktık belki, belki hakkımızda daha böyle büyük suçlamalar olacaktı. Araba konusu bununla ilgili, bundan sonra da araba konusunda, Doğuş Otomotive Korcan ile birlikte gittik. Kendimiz kişisel olarak araba almak istedik, geçmişte babamın ek kartını kullandığından dolayı Korcan, kradi ile bir araba almak istedi ve babamın kendi borcundan dolayı Korcan'a kredi çıkmadı. Bu da mevcuttur, bankadan kredi olayı da mevcuttur. Şike ile bir araba alınması istenirse insan niye bir krediye başvursun ki yani. Araba konusu burada bitti ama hakkımızda basında da bir sürü şey yazıldı nesye. Bu araba bitti, bir nikoko bitti, nissan kaşkai çıktı, nissan kaşkai çıktı, audi çıktı, audi bitti, bmv çıktı, çıktı da çıktı önemli değil. Hepsini elleriyle, hepsini anlattık. Kendimizi anlatmaya çalıştık. Korcan Çelikay'ın zam mevzuu soruldu bana. Dedim ki; Şimdi Diyarbakırspor'da oynuyor bu oyuncu, Diyarbakırspor Bank Asya'da Beşiktaş'ın oyuncusu Diyarbakırspor'dan ayrılıp, Beşiktaş'tan kiralık olarak Sivasa geliyor. Dolayısıyla 1,5 yıllık kiralık bir sözleşme yapılıyor. Şimdi alt taraftan gelirken, alt taraftan üst tarafa gelmek çok zor olmuştur. Alt taraftan gelirken de üst tarafda ki oyuncular gibi sözleşme yapmazsınız, daha düşük sözleşmeler yaparsınız. Sözle, eğer kendinizi ispat ederseniz, bu sözleşme aktarılır. Korcan zam istiyorum, zam diye talebi vardı Yusuf Turanlı'dan. Çünkü neden Korcan Sivasspor'da oynamaya başlıyor. Kimse belki tahmin etmiyor, ikinci kaleci, üçüncü kaleci diye alıyorlar. Yusuf Turanlı, Yusuf Turanlı da işte, sen iyi oyna paranı artırırız diye bir sözü olduğundan dolayı, abi diyor ben bu paraya oynamak istemiyorum. İkinci yarı çünkü iyi oynuyorum, oynuyorum o yüzden de zam istiyorum. Ama bu da ne yazık ki şikeye yorulmuş, zam istiyorum zam konusu şeklinde beyanda bulunmuş ve atılı suçlamaları reddetmiştir.

Gökçebey
07.11.2012, 08:41
44-SANIK KORCAN ÇELİKAY SAVUNMASINDA ÖZETLE: (Kls 95 Dizi;39-44) Ben Fenerbahçe-Sivasspor maçında hatalı bir gol yedim ve bundan dolayı şike yaptığım iddia edilmektedir. Bu hatayı ben bir maç önce yapsaydım, bu hata olacaktı, Korcan kötü kaleci olacaktı. Ama son maçta, şampiyonluğu belirleyen maçta yaptığım için bu şike oldu. Benim bu konuyla ilgili şike gibi, yani zaten, afedersin çok iğrenç bir kelime geliyor bana şike. Hele bununla suçlanmak çok da ağır bir yok. Bunun ile ilgili söyleyeceklerim, benim bu konuyla hiçbir alakam yok, ben kimseyle ne bir pazarlık yaptım, ne bir teklif aldım, ne birinden teklif kabul ettim. Ne yaptığım bir şike yada herhangi bir yanlış var.
Sanık Yusuf Turanlı'yı ben Sivas'a gittiğimden beri tanırım. Benim oraya gitmemde aracı olan kişidir. Benim takımlarla ilgili, gerek Beşiktaş, çünkü ben Sivas'a 1,5 yıllığına kiralık olarak gittim. Asıl bonservisim Beşiktaş'tır. Gerek Beşiktaş'la, gerek Sivasspor'la, benim iletişimimi sağlayan kişidir. Benim maddi manevi, bağımı sağlayan kişidir. Bu yüzden de gerek parasal konularda birçok görüşmüşümdür. Sadece bu değil, bir çok konuşmam olmuştur. Abi ne olacak, seneye Beşiktaş'a mı döneceğim, yoksa Sivas'ta kalacam mı, Sivas'ta kalırsam, ücretin ne olacak. Beşiktaş'a gidersem, yine ücretim ne olacak, buna benzer birçok konuşma yaptım.
Kalecilikte eğer bir anı kaçırırsanız, o bir saniyeyi bir saliseyi kaçırırsanız, onda sonra hareket yapsanız da zaten goldür ve bir anlamı yoktur. Önemli olan o anı yakalamaktır. Ben o anı kaçırdım, yani çünkü adamı bekliyorum hala düzgün vuracak diye. Adam öyle akıl almaz bir vuruş yaptı ki gitti sağ köşeye, ben zaten geç kalmıştım. Yani bu futbolun içinde olan hatadır. Ben golü yedim ki bu maç yine 1-1 iken de kurtarışlarım da vardı. Ama yenildiğimiz için kimse kurtarışlardan, tabi ki de konuşulmaz, hatadan bahsedilir. Biz o maçı 4-3 kazansaydık, kimse bu hatayı konuşmazdı. Aynı hatanın benzerini Volkan Demirel'de yapmıştır. Çünkü yere sekti, aynı golü o da yedi. Ama şampiyon onlar olduğu için konuşulan bir şey yok benim hatam konuşuldu şeklinde beyanda bulunmuş ve atılı suçlamaları reddetmiştir.

Gökçebey
07.11.2012, 08:42
90-SANIK YUSUF TURANLI SAVUNMASINDA ÖZETLE:

Sivas - Fenerbahçe maçı ile ilgili konuşmak istiyorum. Bana Korcan Çelikay ile yapmış olduğum görüşmeler soruluyor. Burada bir 50-60 bin Euro, araba konusu geçmektedir. Zaten ben Korcan ile görüştükten sonra, Erdal isminde, SS galerinin müdürü olan, bir galerici arkadaşımla görüşüyorum. Çok açık ve net bir şekilde belli, araba konusudur. O aralar araba arıyor zaten. Kendisi internetten birçok galeriyi arıyor. Ama burada da yine şike girişimi olarak yorumlanmış. Zaten futbolcular araba alırken fikrimi sorarlar. Ev alacakların da danıştıkları gibi, ev araba, bu konularda fikrimi sorarlar. Çünkü birçok yerden fiyat alırız. Erdal isimli şahısla görüşmem vardır. Banka kredisine kadar detaylı bir şekilde konuşmuşuzdur. Korcan ile maç kadrosu hakkında bilgi aldığım soruluyor. Ben her maçtan önce, bütün futbolculardan maç kadrosu ile ilgili bilgi alırım. Ahmet Çelebi ile ilgili benim görüşmelerim; benim de sezon bittikten sonra, yabancı transferlerini benim yapmak isteyişim ve ondan bu konuda talepte bulunmuşum. Çünkü eskiden bir dostluğumuz var, onun da bana yardımcı olmasını istediğimden doğan bir konudur. Bütün konuşmalarım buna ilişkindir. Burda da fiziki takip tutanaklarında, İlhan Ekşioğlu ve Abdullah Başak ile, İlhan Ekşioğlu'nun ofisinde görüşmem, Sakıp Aytaç isimli, Çanakkale Dardanel'de oynayan futbolcudur. Zaten yaklaşık tutuklanmadan, sezon Ocak ayından itibaren de, gazetelerde, televizyonlarda, internetlerde, Sakıp'ın Fener'e gideceği ile ilgili, transfer ile ilgili birçok haberleri mevcuttur. Yani onunla ilgili bir görüşmelerimiz var. Kendileri de zaten transfer listesinde de var. Sakıp Aytaç. Yani resmi menajer olmasam da, yakın ilişkilerimden dolayı, bazı futbolcuları bazı kulüplere öneririm. Bunları devamlı, yani menajerlik belgesini alabilseydik, bununla ilgili bir şirket de kurduk. Ama bu olaydan dolayı devam edemedik. Korcan 17/05/2011 tarihinde bir görüşmem vardır.
Beşiktaş'ın, Tayfur Havutçu beni arıyor, Beşiktaş'ta yedek kaleci Hakan'ın gideceğini söylüyor. Kendisi de doğrulayacaktır. Bana; Hakan'ın takımdan gönderileceğini, ikinci veya üçüncü kaleci olarak Korcan'ı geri alabileceklerini söylüyor. Korcan, bonservisi Beşiktaş'ta olan, Sivas'ta kiralık olarak oynayan bir oyuncudur. Yalnız Beşiktaş'ta Korcan'ın sözleşmesinde, ücret yazmıyor. Şu andaki kontratında rakam yazmıyor. Bende Tayfur hocaya; Korcan'ın Sivas'ta oynadığını, mutlu olduğunu, para da kazandığını, Beşiktaş'a geri dönerse bizi mağdur edeceğini söylüyorum. O da sen merak etme, gereken ne ise yapacağız, ücretlerini de en güzel şekilde mukavelesine yazdıracağız diye söylüyor. Bu arada tabi, Sivasspor'da da kalırsak, sayın başkan ile de görüşüp, o da var burada, görüşmelerde, Sivasspor'da da kalırsak oradaki ücretinde de arttırım istiyor. Şu anda olan kiralık sözleşmesinde Beşiktaş'a dönersek, Sivas'ta da kalırsa da fiyatını arttıracağız. Çünkü ikinci yarı Sivasspor'da iyi bir sezon geçirdi, o konuşmalar buna binaendir şeklinde beyanda bulunmuş ve atılı suçlamaları reddetmiştir."

Gökçebey
07.11.2012, 08:43
44- KORCAN ÇELİKAY (SİVASSPOR KULÜBÜ FUTBOLCUSU)
a) Sanık Korcan Çelikay'ın 22/05/2011 gününde oynanan Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike yapılması eyleminden dolayı, sanık lehine olan 6222 sayılı yasanın 6259 sayılı yasa ile değişik 11/1 maddesi gereğince ,
b) Sanık Korcan Çelikay hakkında ayrıca 6222 sayılı yasanın 6259 sayılı yasa ile değişik 11/11 ve 18 maddelerinin uygulanmasına ,

Gökçebey
Sanık Korcan Çelikay'ın;11/1. maddesi uyarınca temel hapis cezası 6 yıl kabul edildiğinde ve hakkında TCK 62 uygulandığında sonuç cezası 5 yıl hapis olacaktır. Aleyhine olduğu sabittir.

Gökçebey
Abdullah Başak aracılığı ile Yusuf Turanlı üzerinden Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay ile müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynaması, karşılığında para alması için şike anlaşmasına varıldığı,

Gökçebey
07.11.2012, 08:44
Söz konusu görüşme trafiğinden, Aziz Yıldırım’ın; Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’ın menajeri Yusuf Turanlı ile şike amaçlı görüşmesi için Bülent İbrahim İşçen’e talimat verdiği, şike faaliyetini İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Abdullah Başak ile yürüten Yusuf Turanlı’nın bu durumdan rahatsız olduğu ve Abdullah Başak’a ilettiği, Abdullah’ın durumu İlhan Ekşioğlu’na aktardığı, İlhan Ekşioğlu’nun da; Aziz Yıldırım’la görüşerek durumun kendisinin kontrolü altında olduğunu, Bülent İbrahim İşçen’in olaya karışmamasını söylediğini, Abdullah Başak’a aktardığı anlaşılmaktadır.

Gökçebey
07.11.2012, 08:44
15.05.2011 günü saat:18.12'de Yusuf Turanlı'nın Korcan Çelikay'ı aradığı görüşme(tape:3454);
Korcan: “İstanbul’dayım ya dün geldim", Yusuf: “Niye oynatmadı Korcan" , Korcan:"Bütün oynamayanları oynattı", Yusuf: “Fener maçı da öyle mi yapacak" , Korcan: “Yok canım Fener maçına tam kadro çıkarız", Yusuf: “Fener maçında sen mi oynuyorsun", Korcan: "Evet inşallah…yani bir şey yok", Yusuf: “Ne zaman yarın mı dönüyorsun", Korcan: "Şey salı", Yusuf: “İyi yarın görüşürüz o zaman".
Yusuf Turanlı, Sivasspor Kalecisi Korcan’ı arayarak Konyaspor karşısında kalede yerini almaması nedeniyle bu durumu sorduğu ve Fenerbahçe ile yapacakları müsabakada oynayıp oynamayacağını öğrenmeye çalıştığı anlaşılmaktadır.

Gökçebey
07.11.2012, 08:45
16.05.2011 günü saat:11.20'de Yusuf Turanlı'nın Korcan Çelikay'ı aradığı görüşme(tape:3456);
Yusuf: “Ben Es-Es deyim sen", Korcan: "Ben de Okmeydanı’ndayım gelirim gel diyorsan", Yusuf: “Gel bekliyorum ben seni hadi",

Gökçebey
16.05.2011 günü saat:12.00'de Korcan Çelikay'ın, Yusuf Turanlı'yı aradığı görüşme(tape:3458);
YUSUF TURANLI : Alo
KORCAN ÇELİKAY : Arabayı nereye çekecem abi
Y.T : Ney canım
K : Arabayı nereye çekecem ...
Y.T : Yo yok mu
K : Merkez otoparka mı gideyim
Y.T : Yok önünde dursana dur geliyorum, geliyorum
Sanık Yusuf şike görüşmesini yapmak üzere çağırdığı Korcan ile Akmerkez önünde buluşacaktır. Zira bu sırada cep telefonu 228347632 - opr: Turkcell (AKMER3) - AKMERKEZ AKMERKEZ ETİLER (AKMERKEZ) BEŞIKTAŞ,İSTANBUL baz adresinden sinyal vermektedir.

Gökçebey
17.05.2011 günü saat:10.57'de Yusuf Turanlı'yı Korcan Çelikay'ın aradığı görüşme(tape:3461);
YUSUF TURANLI : Sen ne yapıyorsun tesiste mi
KORCAN ÇELİKAY : İyi sorun yok
Y.T : Tamam
K.Ç : Sen nasılsın abi
Y.T : Dediğim gibi
K.Ç : Hı
Y.T : Dediğim gibi ha (Gülüyor) rahat ol ameliyatı düşün seti ameliyatı
K.Ç : Hı hı evet abi ameliyatı düşünüyorum
Y.T : Tamam tamam hayırlısıyla ameliyatı da bitirelim ondan sonra tatil yaparsın
K.Ç : ÖYLE KOLAY DEĞİL ABİ ZAM GELSİN ZAM
Y.T : Zam mı harika harika orası sen rahat ol rahat ol gerisine karışma ... PARA SEVİYORUM SENİ
K.Ç : Sağol
Y.T : Pazartesi günü sen burada mı olacaksın
K.Ç : Yok abi ben Kayseri ye geçmeyi düşünüyorum direk buraya gelmeden
Y.T : E ben kimle görüşeyim burada kardeşinle mi
K.Ç : Abi sen ... kimseyle görüşmene gerek yok ki niye görüşeceksin yani
Y.T : Bekleyim yani seni mi bekleyim
K.Ç : ....dönüşte görüşürüz abi
Y.T : Tamam sen kaç gün kalacaksın ki orada
K.Ç : 1 gün ... 2 gün ... kalır dönerim
Y.T : Tamam ÇÜNKÜ HEDİYEYİ PAZAR ÖĞLENE ALACAĞIM BEN YANİ tamam
K.Ç : Fark etmez abi sende yada bende durması çok önemli değil yani
Y.T : Adamsın adamsın hadi öpüyorum yavrum seni iyi bak kendine
K.Ç : Tamam görüşürüz eyvallah
Y.T : Hadi canım benim bay bay hadi
K.Ç : Bay bay
Söz konusu görüşmede, sanık Korcan, şike için alacağı paraya “ÖYLE KOLAY DEĞİL ABİ ZAM GELSİN ZAM ” diyerek zam istemekte, Yusuf da onun kolay olduğunu söylemektedir.

Gökçebey
07.11.2012, 08:46
17.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanağı’na göre (Kls. 28, Dizi:185) yapılan iletişim tespitlerinde; Abdullah Başak ve Yusuf Turanlı’nın 17.05.2011 günü, İlhan Ekşioğlu’yla; şahsın ofisinde bir araya geleceklerinin, Yusuf Turanlı’nın Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay ile irtibatlı olduğunun belirlenmesi üzerine;
Güvenlik görevlilerce aynı gün saat:12.00 sıralarında ofisin bulunduğu Kadıköy Osmanağa Mah. Bestekâr Dilhayat Sk. No:1 sayılı yere geçilerek fiziki takibe başlanmış, saat:12.29’da Abdullah Başak ve Yusuf Turanlı’nın ofisten çıkarak Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde yaya olarak yürüdükleri, saat: 12.35’de Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde bir ticari taksiye binerek Kuşdili Caddesi istikametine doğru ayrıldıkları anlaşılmış, buna göre sanıklar arasındaki iletişim tutanaklarında geçen bir araya gelme hususunun gerçekleştiği, konuşmaların bu haliyle fiiliyata dönüştüğü görülmüştür.

Gökçebey
07.11.2012, 08:46
18.05.2011 günü saat:19.03'de Yusuf Turanlı'yı Korcan Çelikay'ın aradığı görüşme(tape:3464);
Korcan: “Aldın mı abi mesajımı", Yusuf: “Aldım da niye değiştirdin ya numarayı da", Korcan: "Niye değiştirmeyim abi…iyi abi yeneceğiz inşallah Fener’i…öyle abi biz elimizden geleni yapacağız bilgin olsun", Yusuf: “Sonuçta siz topunuzu oynayacaksınız iyi oynayan kazansın", Korcan: "Hiç gerek yok başka şeylere", Yusuf: “Senin BBM açık ama", Korcan: “BBM’i de kapatacağım abi", Yusuf: “Tamam var mı bana söyleyeceğin bir şey…sen mi oynuyorsun şey gene sen oynuyorsun demi" , Korcan: "İnşallah evet" .
Sanıkların muhtemel teknik takip çalışmalarına karşı konuşmaları ile önlem almaya çalıştıkları görülmektedir.

19.05.2011 günü saat:12.24'de Yusuf Turanlı'nın İlhan Çelikay'ı aradığı görüşme(tape:3465);
İlhan: "Hiç zorlamayacağım maçı sen gidecek misin abi", Yusuf: “Yok ya ne işim var…Korcan şimdi ağlardan şey 90’lardan çıkaracak sonra Fener bilmem ne üzerimize yüklenecek bak ulan mahvettiniz bizi şampiyonluktan ettiniz bana ne televizyondan izleyim", İlhan: "Hiç bir şey olmaz abi", Yusuf: “Kaç olur 4’mü olur (gülüyor)", İlhan: “Ben 3’e razıyım abi", Yusuf: “Şey Fanatik’i gördün mü sen… Pedriel’e bende mesajla yazım ki Pedriel gol atsın adımı dedim Fatma diye değiştireceğim dedim şeyde…olmayacak duaya amin demek ...gel otururuz ya",
Sanık Korcan ile şike konusunda anlaşan ve “HEDİYEYİ PAZAR ÖĞLENE ALACAĞIM BEN YANİ tamam” dediğinde Korcan’ın “fark etmez abi sende ya da bende durması çok önemli değil yani” karşılık vermesine karşın, Yusuf Turanlı, Korcan’ın kardeşi sanık İlhan ile irtibata geçmektedir.

19.05.2011 günü saat:13.49'da Yusuf Turanlı'nın İlhan Çelikay'a gönderdiği mesajda(tape:3466);
"Bıgcefteyım kardesım ogunku oturdumuz yerde gel" yazdığı,

Gökçebey
07.11.2012, 08:47
20.05.2011 günü saat:14.30'da Yusuf Turanlı'yı Korcan Çelikay'ın aradığı görüşme(tape:3467);
Korcan: “Hemen arabayı sattırdın hı", Yusuf: “Geldim ben İlhan gelecek diye sorayım dedim araba gitmiş 1 gün önce valla satılmış…başka 5.20 bakarız”, Korcan: "Gelecekmiş abi evet", Yusuf: “Başka bir şey buluruz yani…audi’de güzel 5.20 de güzel yani", Korcan: "Exculisev var ya galeri…A5 vardı orada da…59 bin euro demiş, …işte birine karar verdik alacaktık şey yok ağırlığımız olmadığı için", Yusuf: “Ama ne kadar bekledik da baksana yani söyledik de", Korcan: "Bırak ... bırak biliyorum abi ya (gülüyor)", Yusuf: “Anca o kadar oldu (gülüyor) olmadı gider o ... şeye bakarız o senin söylediğin arabaya bakarız… (İlhan Çelikay’ı kastederek) İlhan da gelsin" ,
21.05.2011 günü saat:11.56’da Abdullah Başak’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:3469);
Abdullah: “Tüm kadroyu öğrendim de kadro açıklanmış”, Yusuf: “…benimki oynuyordur da”, Abdullah: “Evet,…, Mehmet Yıldız’ı kesmiş”, Yusuf: “Niye”, Abdullah: “Pedriel ile Eneramo’yu koymuş”, Yusuf: “Daha iyi olmuş,..sert olanları oynatıyor ya”,

Bu görüşmede, Abdullah’ın kadroyu öğrendiğini söylemesi üzerine Yusuf “benimki oynuyordur da” diyerek şike anlaşmasına vardığı Sivasspor kalecisi Korcan’ın oynayıp oynamadığını sormakta, Abdullah oynadığını söylerken aynı zamanda “Mehmet Yıldızı kesmiş” diyerek Ahmet Çelebi üzerinden şike anlaşmasına varılan bu oyuncunun ilk on birde olmadığını söylemektedir.

Gökçebey
07.11.2012, 08:49
22.05.2011 günü saat:18.55’de Alaeddin Yıldırım'ın, İlhan Ekşioğlu'nu aradığı görüşme(tape:3636);
İlhan: “Abi…aşağıdasın demi", Alaeddin: “Ne oldu", İlhan: “Şeyi düzeni bozmayım ama şey bol şut ha", Alaeddin: “Tamam konuşuruz tamam",
İlhan Ekşioğlu; müsabaka öncesi Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’la şike konusunda anlaşıldığını bildiğinden ve bir kez daha Abdullah Başak ile Yusuf Turanlı’yı görüştürerek teyit aldıktan sonra, futbolcuların yanında bulunan Alaeddin Yıldırım’ı arayarak “takımın oyun düzenini bozmayayım ama” diyerek müsabakada bol şut atılması yönünde taktik verdiği görülmektedir. Söz konusu müsabakada Fenerbahçe’nin attığı dört golden üçünün uzaktan şut ile gerçekleştiği (özellikle birinci ve ikinci gol) gözetildiğinde, sanık İlhan Ekşioğlu’nun bu tavsiyesinin ne denli yerinde olduğu görülmektedir.

22.05.2011 günü saat:20.42’de İbrahim isimli şahsın, Ahmet Ateş'i aradığı görüşme(tape:3497);
İbrahim: “Bu Korcan’a sorsana ya kaç para almış ", Ahmet: “Bilmiyorum abi hiç…bizim oyuncumuz bir sene daha Sivas’ta", İbrahim: “Bi bak bakalım ya bu iki tane manyak manyak gol yedi ya…ilkinde de elini kaldırmadı topa ya", Ahmet: “Değil mi", İbrahim: “Aklında olsun kardeş haberleşelim".
Yukarıdaki görüşmede İbrahim adlı bir şahıs, kaleci Korcan Beşiktaş’ın sözleşmeli futbolcusu olup kiralık olarak Sivasspor’da forma giydiği için Beşiktaş’ın stad sorumlusu olan sanık Ahmet Ateş’i, sanık Korcan’ın yediği ilk iki golden sonra henüz müsabakanın ilk yarısı dahi bitmeden arayıp, “bu Korcan’a sorsana ya kaç para almış” sözleriyle şike yaptığını söylemektedir.

22.05.2011 günü saat:20.53'de Yusuf Turanlı'nın Abdullah Başak'ı aradığı görüşme(tape:3473);
Yusuf: “Nasıl gol yedi ya çocuğa bak", Abdullah: “Sonu iyi bitsin de", Yusuf: “Daha ne olacak daha ne bitsin abi Fener kazanır ya daha şeyi mi var abi kaleye gitmiyor Fener ya… Ama yani sonuçta…çok kötü yedi o çocuğa üzüldüm",
Müsabakanın devre arasında (Fenerbahçe 2-1 önde) Yusuf ile Abdullah arasındaki bu görüşmede Yusuf, Korcan’ın çok kötü gol yediğini ve üzüldüğünü söylemektedir.
22.05.2011 günü saat:23.39'da Yusuf Turanlı'yı İlhan Çelikay'ın aradığı görüşme(tape:3474);
YUSUF TURANLI : Alo
İLHAN ÇELİKAY : Abi nasılsın
Y.T : İyiyim sen
İ.Ç : İyi abi 10 dakikadır görüştük ya
Y.T : Nasıl iyi mi...
İ.Ç : İyi iyi iyi abi ya bir şey yok
Y.T :He iyi tamam oh be rahatladım ya a..ına koyayım valla şey oldum ya ulaşamadım da mesaj attım ona aradım telefonu kapalı
İ.Ç : He kapattı abi
Y.T :Ya bu bir şey yani a..ına koyayım öbürüde yedi başkaları da yedi lig başından beri her gol normal gol mü sanki yani olabilir abiciğim ya öyle mi
İ.Ç : Aynen öyle abi olabilir tabi ki yani
Y.T :Ya lig başından beri her gol normal mi yani a..ına koyayım ne ya tamam da bunu
İ.Ç : Abi be benim tek şeyim Stoch un kini yeseydi bari
Y.T : A işte yani abi orada kurtarıyor burada yiyor bu kısmetsizlik olabilir yani
İ.Ç : Anladın mı
Y.T : Tamam yani he her şey her kaleci
İ.Ç : Niyang, Niyang, Niyang ına ... Niyang ın kine refleks yaptı mesela ... çıkarmadı...
Y.T : ... kini Niyang kı hay Alex, Alex in ki miydi Alex in kiydi bir de karşı karşıya çaprazdan çıkardı yani olabilir a...ına koyayım yani şey değil ya dünyanın son... o futbolda var ya aradım bir ibnenin sesini duysaydım duyamadık onu da bir mesaj attım da
İ.Ç : İyi ya sabah kaçta geleceksin diyor bana
Y.T : Hı iyi tamam
İ.Ç : İyi tamam yani... rahat
Y.T : İyi yani demi iyi şey bu kadar fazla takmasın kafasına
İ.Ç : Yok ya bir şey demedi
Y.T : Bu gece hastanede kalacak demi
İ.Ç : Yarın biz kalırız abi hastane de
Y.T : Kalıp salı günü mü dönersiniz
İ.Ç : Salı akşama kadar kalırız salı akşam ee biraz geç döneriz 9 uçağı var
Y.T : Salı günü
İ.Ç : He 9 uçağı daha rahat olur abi direk eve geçeriz
Y.T :Tamam tamam tamam sen şey yap yani. Sende bu sefer moralini bozuk gösterme bu sefer o da bozulur...
İ.Ç : Yok abi benim yani
Y.T : Hı hı olur a..ına koyayım
İ.Ç : Ben yoksa hani ben ben çok rahatım ama işte insanlar yani ağızları torba değil ki büzesin
Y.T : Yok be abiciğim ya ... diyeceklerdi zaten bunu yani bunu herkes ... ne olursa olsun diyecekler
İ.Ç : Ya bütün
Y.T : Bak televizyonları bir şey yok yani şuan da
İ.Ç : Evet bütün televizyonlarda hiç bir şey yok
Y.T : Yok yani ya o da olur a..ına koyayım yani normal ne olsa diyecek yani
İ.Ç : Evet
Y.T : Yani golü, gol normal hatasız gol de yesen diyecekti zaten
İ.Ç : Tabi canım
Y.T : Siktir et ya koy anasının a..ına ya
İ.Ç : Ya
Y.T : Valla hiç ...
İ.Ç : Şeyi çıkartabilirdi o frikiği o adamın kafasına çarpmasa gidiyor da topa
Y.T : Tabi canım kafasına çarptı gitti oraya yani ne yapacak ona yani
İ.Ç : Hı
Y.T : Ya yapacak bir şey yok yani
İ.Ç : Yapacak bir şey yok
Y.T : Aynen
İ.Ç : Aynen öyle abi
Y.T : Tamam tamam konuşuruz canım benim hadi öpüyorum seni
İ.Ç : Tamam görüşürüz
Y.T : Hadi bay bay
Müsabaka sonrasında sanık Korcan’ın kardeşi İlhan ile Yusuf, Korcan’ın yediği golleri değerlendirmektedirler. Sanık Yusuf, “… başkaları da yedi lig başından beri her gol normal gol mü sanki yani olabilir abiciğim ya öyle mi” sözüyle Korcan’ın yediği gölün de normal gol olmadığını itiraf etmektedir. Bu söze karşılık İlhan, şike yorumlarına neden olmayacağını düşündüğü için “Abi be benim tek şeyim Stoch’unkini yeseydi bari” diyerek esasen yenilen diğer gollerin, şike anlaşmasının varlığına işaret eden yorumlara neden olacağını söylemektedir.
Sanık İlhan Çelikay, Korcan’ın Fenerbahçeli Stoch’un gölünü yemesi halinde bundan dolayı kimsenin şüphelenmeyeceğini ve bir şey diyemeyeceğini söylemektedir. Müsabaka izlenildiğinde, Stoch’un kaleci Korcan ile karşı karşıya kaldığı ancak çektiği şutun Korcan’ın göğsüne çarparak dışarı çıktığı görülmektedir.

Gökçebey
07.11.2012, 08:52
26.05.2011 günü saat:17.19’da Korcan Çelikay’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:2658);
Korcan: “…abi sen ararmıydın ya”, Yusuf: “Ameliyat olunca öyle oluyor”, Korcan: “Yaptığın işlerin zamanı gelir hoca abi,…keser döner sap döner yani”.

29.05.2011 günü saat:12.36’da Korcan Çelikay’ın Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşme(tape:2659);
Yusuf: “Şeydeyim Efesteyim istersen şeye gidelim neydi Big Chef’e”, Korcan: “Big Chef çok kalabalık abi,…şimdi geldimde”, Yusuf: “…olsun canım ne olacak ya, …kalabalık olsun daha iyi işte”, Korcan: “…girilmiyor kapıda sıra var,…Home Store boş ya Home Store’a gidelim,…tam karşı çaprazda”,
29.05.2011 Günlü Fiziki Takip Tutanağı’na göre (Kls. 28, Dizi:179-183 arası) iletişim tespitlerinde; Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’ın 22.05.2011 günü oynanan Sivasspor-Fenerbahçe futbol müsabakasında şike yaparak menfaat temin ettiğinin, bu amaçla 29.05.2011 günü Yusuf Turanlı’yla Home Store isimli kafeteryada görüşeceğinin belirlenmesi üzerine;
Güvenlik görevlilerince aynı gün saat:13.20 sıralarında Beşiktaş Nispetiye Cad. No:192 sayılı adreste bulunan Home Store isimli kafeteryaya geçilerek fiziki takip çalışmalarına başlanıldığı, kafeteryanın ön kısmında girişe göre sağ taraftaki masada Yusuf Turanlı, Korcan Çelikay, kardeşi İlkay Çelikay ve X Şahsın oturup sohbet ettiklerinin görüldüğü, saat:14.14’de şahısların masadan kalkarak kafeterya önünde park halindeki 38 UK 038 plakalı mavi renkli BMW marka araca bindikleri, Yusuf Turanlı’nın kullandığı aracın aynı cadde üzerinde durduğu ve X Şahsın indiği, aracın devam ettiği, şahısların saat:15.10’da Büyükdere Caddesi üzerinden İstinye Park AVM otoparkına girdikleri ve araçtan inerek Masa Cafe–Restaurant isimli restaurantta oturdukları ve yemek yedikleri, saat:17.10’da restauranttan ayrılarak otoparkta bulunan araçla Etiler istikametine gittikleri ve Etiler Mh. Ahular Sk. içerisinde bulunan Yüksel Arslan isimli pasaj önünde durarak pasaja girdikleri, saat:17.40’da pasajdan çıkarak araçla Nispetiye Caddesinde bulunan Big Chefs isimli kafeterya önünde durdukları ve bahse konu kafeteryaya girdikleri anlaşılmıştır.

29.05.2011 günü saat:15.06'da İlhan Çelikay'ı X Bayan'ın aradığı görüşme(tape:3307);
İlhan: "İstinyepark’tayım…3 erkek oturuyoruz da bir tane abimiz var yanımda bir görüşme yapıyoruz… Burada işim bitince arayım mı", X Bayan: “Eğer görüşmek istiyorsan oradan çıkma diyorum…Yakınım çünkü" ,

Gökçebey
07.11.2012, 08:53
Güvenlik görevlilerince aynı gün saat:10.30 sıralarında Kadıköy Osmanağa Mah. Dilhayat Sk. No:1 sayılı yerde bulunan Ekşioğlu Muhasebenin bulunduğu Altıyol İş Hanına geçilerek fiziki takip çalışmalarına başlanıldığı, saat:11.00’de Yusuf Turanlı ve Abdullah Başak’ın Altıyol İş Hanından çıktıkları, Yusuf Turanlı’nın sol ceket cebinde dışarıdan belli olabilecek şekilde dolu beyaz bir zarfın olduğu, şahısların Söğütlü çeşme Caddesine çıktıktan sonra ayrıldıkları,
Devam eden çalışmalarda; Yusuf Turanlı’nın, Abdullah Başak ve İ.Ekşioğlu’yla görüştükten sonra ofisine geçtiği, Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay’la saat 13:45’de buluşacaklarının anlaşılması üzerine;
Güvenlik görevlilerince saat:12.50’de Beşiktaş Nispetiye Caddesi civarına geçilerek fiziki takip çalışmalarına başlanıldığı, Yusuf Turanlı’nın Beşiktaş Nispetiye Cad. Ece Apt. B Blok No:49 sayılı adresteki ofisinden saat:13.30’da çıkarak Nispetiye Caddesi üzerinde bulunan Ak Merkez isimli işyerinin önünde beklemeye başladığı, saat:13.40’ta Korcan Çelikay’ın kullandığı 34 AY 8735 plakalı siyah renkli Kia Sorento marka aracın geldiği, araca Yusuf Turanlı’nın binmesinden sonra şahısların birlikte ayrıldıkları, saat:14.00’te 34 AY 8735 plakalı aracın Beşiktaş Nispetiye Caddesinde bulunan Big Şeff Restaurant’ın karşısında park halinde olduğu, Yusuf Turanlı ve Korcan Çelikay’ın restauranta girdikleri ve restaurantın bahçe kısmında bulunan girişe göre sağ taraftaki masada oturup sohbet ettikleri anlaşılmıştır.

Gökçebey
07.11.2012, 08:54
Tamer Yelkovan savcılık ifadesinde; Abdullah Kiğılı'dan para almasının maçla ilgili olmadığını, Abdullah Başak ve Yusuf Turanlı'nın Korcan Çelikay'a verilecek parayı almak için İlhan’la buluşmak amacıyla kulübe gittikleri gün Aziz Yıldırım'ın talimatıyla İlhan'a 400.000 Dolar para verdiğini beyan etmiştir.

Gökçebey
07.11.2012, 08:55
Tüm dosya kapsamı ve elde edilen deliller birlikte değerlendirildiğinde; 22.05.2011 günü Sivas’ta oynanan Sivasspor – Fenerbahçe futbol müsabakasında, Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütü tarafından, Sivas Sporlu futbolcular Mehmet Yıldız ve Korcan Çelikay ile menfaat/kazanç karşılığında müsabakada Fenerbahçe lehine olacak şekilde oynamaları için şike amaçlı anlaşıldığı, ayrıca Sivas Spor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ile de şike anlaşmasına varıldığı, Aziz Yıldırım’ın talimatları doğrultusunda hareket eden sanıklar İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ali Kıratlı, Tamer Yelkovan, Ahmet Çelebi, Bülent İbrahim İşçen, Abdullah Başak, Yusuf Turanlı ve Fatih Akbaba’nın bu şike faaliyetlerinin içerisinde aktif olarak bulundukları sanık İlhan Çelikay’ın ise, Yusuf Turanlı tarafından Korcan Çelikay ile şike amaçlı görüşülüp anlaşılması sürecinde adı geçen sanıklar arasında irtibatı sağlamak suretiyle eylemin icrasını kolaylaştırdığı ve yardım eden konumunda bulunduğu anlaşılmış, oluşan bu vicdani kanı üzerine cezalandırılmalarına karar vermek gerekmiştir.
Her ne kadar Faruk Taşseten hakkında şike suçuna yardımdan kamu davası açılmış ise de, suçlamayı reddeden savunmanın aksine yüklenen suçtan cezalandırılmasına yeter her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediğinden beraatine karar vermek gerekmiştir.
Fatih Akbaba hakkında hükmolunan sonuç ceza itibariyle “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına” karar verilmiş olması karşısında, 6259 sayılı Yasa ile yapılan değişiklik öncesi 6222 sayılı Yasa lehine olduğundan bu şekilde uygulama yapılmıştır.

Gökçebey
44- KORCAN ÇELİKAY;
a)Sanık KORCAN ÇELİKAY’ın Türkiye Profesyonel Süper Ligi’nde; 22.05.2011 tarihinde oynanan Sivasspor-Fenerbahçe müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla şike suçunu işlediği sabit olduğundan, suçun işleniş biçimi ile suç konusunun önem ve değeri gözetilerek eylemine uyan ve tüm sonuçları itibariyle lehine olan 6259 sayılı Kanun ile değişik 6222 sayılı Kanun’un 11/1. maddesi uyarınca takdiren alt sınırdan uzaklaşılmak suretiyle BİRYIL ALTI AY HAPİS ve ÜÇ BİN GÜN ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,
b)Sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri ve yargılama sürecindeki davranışları ile cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri gözetilerek cezası takdiren 5237 sayılı TCK'nın 62. maddesi gereğince 1/6 oranında indirilerek BİR YIL ÜÇ AY HAPİS ve İKİ BİN BEŞ YÜZ GÜN ADLİ PARA CEZASI CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,
c)Sanığa verilen İKİ BİN BEŞ YÜZ GÜN adli para cezasının 5237 Sayılı TCK'nın 52/2. maddesi gereğince sanığın sosyal ve ekonomik durumu dikkate alınarak günlüğü takdiren 40 TL den paraya çevrilmek sureti ile; sanığın NETİCETEN BİR YIL ÜÇ AY HAPİS ve YÜZ BİN TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,
5237 Sayılı TCK'nın 52/4. maddesi gereğince sanığa hükmolunan Adli Para cezasının miktarı ve sanığın ekonomik ve şahsî hâli göz önünde bulundurularak, verilen para cezasının takdiren birer ay ara ile 12 EŞİT TAKSİTTE ÖDENMESİNE, taksitlerden birinin süresinde ödenmemesi halinde geri kalan kısmın tamamının tahsili ile ödenmeyen adli para cezasının hapis cezasına çevrilmesine,
d)Sanık hakkında, kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı verilen hapis cezasına mahkûmiyetin kanuni sonucu olarak, hapis cezasının infazı tamamlanana kadar;5237 sayılı TCK’ nın 53/1 maddesinin a, b, c, d ve e bendinde yer alan yazılı hakları kullanmasından YOKSUN BIRAKILMASINA,
5237 sayılı TCK'nın 53. maddesinin c fıkrasındaki belirtilen güvenlik tedbirinin aynı yasanın 53/3 maddesi gereğince koşullu salıverilme süresine kadar uygulanmasına,
Sanığın ayrıca 6222 sayılı Kanun’un 11/11. maddesi uyarınca spor kulüplerinin, federasyonların, bünyesinde sportif faaliyet icra edilen tüzel kişilerin yönetim ve denetim organlarında görev yapmaktan YASAKLANMASINA,
e)Sanık hakkında 6222 sayılı Kanun’un 18. maddesi uyarınca güvenlik tedbiri olarak spor müsabakalarını SEYİRDEN YASAKLANMASINA, karar kesinleştiğinde gereği için bir örneğinin EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne gönderilmesine,
f)6259 sayılı Kanun ile 6222 sayılı Kanun’a eklenen 11/9. maddesi uyarınca sanık hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin CMK'nın 231. maddesi ile seçenek yaptırımlara ve ertelemeye ilişkin 5237 sayılı TCK'nın 50 ve 51. maddelerinin uygulanmasına kanunen yer olmadığına,

Gökçebey
27- KORCAN ÇELİKAY: Spiker ücreti 125 + rapor 75,00+Tebligatlar (5) 35,00=
TOPLAM 235 TL

Sibel
21.12.2012, 19:03
Bana her mini cooper seni hatırlatıyor.

Trabzonspor 61
23.12.2012, 03:44
Bacina aldığın mini eskimedi mi korcan iti?

jacek cyzıo
14.06.2013, 21:39
Sana hakkımı helal etmiyorum.Allah'ından bul.

gece_bekcisi
14.06.2013, 22:25
Yatağına yattığında rahat uyuyabiliyormusun..

ESER
15.06.2013, 01:01
bir de utanmadan atarlanmisti sezon sonu. namuslu namussuzu oynuyordu. bisiktasin oyuncusunu kim satin alabilirmismis.. mini cooper la iste senin fiyatin bisiktasini sevsinler senin..

Onur Civelek61
15.06.2013, 01:16
Şerefsiz...

Ali Can
02.07.2013, 02:15
yazıklar olsun sana sevincimi çaldın...

10 tane mini cooper alsan o sevincimin yerini tutmaz...

Süleyman50
02.07.2013, 08:39
bu adam bu ülkede hala futbol oynuyor yazıklar olsun...

unique
02.07.2013, 13:06
Hırsız

Mustafa ÖZDEMİR
02.07.2013, 13:46
şikeci şerefsizler...

benzema
05.08.2013, 19:29
Gerçekten inanamıyorum şu yazdıklarınıza. Siz hiç iddianameyi tapeleri gerekçeli kararlar okumadınız mı? Siz böyle yaparsanız Fenerliler neler yazar?

Mini Cooper'ı alan İlhan Ekşioğlu. Alma nedeni A.başak'ın Sivas maçındaki icraatlarından dolayı.

Korcan'ın Mini Cooper aldığı falan yok. Kız kardeşi falan diyorsunuz bir de.
Fenerliler bu yalanı attı siz de yediniz mi ? Fenerlilerin yalanı şuydu: Mini cooper Korcan'ın kız kardeşine alındı diyor iddianame. Ama Korcan'ın kız kardeşi bile yok diyor Fenerliler.

Oysa ki bu bilgi doğru değil.İddianamenin hiçbir yerinde de mini cooperın Korcan'a alındığı söylenmiyor.

benzema
05.08.2013, 19:33
23.06.2011 günü saat:14.14’de İlhan Ekşioğlu’nun Yusuf Turanlı’yı aradığı görüşmede(tape 3761 Kls 23 Dizi 211 );
YUSUF TURANLI : Efendim
İLHAN YÜKSEL EKŞİOGLU : Alo İlhan ben yalnız mısın Yusuf
Y.T : Efendim
İ.Y.E : İlhan ben yalnız mısın
Y.T : Yalnızım yalnızım
İ.Y.E : Ha müsait misin
Y.T : Müsait im müsaitim nasılsın abicığim
İ.Y.E : İyi sen nasılsın
Y.T : Sağol abicim ne olsun koşturuyoruz ya
İ.Y.E : Ya bir şey soracağım sana
Y.T : Buyur abiciğim
İ.Y.E : Samimiyetin üzerine şey yapıyorum ha
Y.T : Rica ederim ne demek abicim
İ.Y.E : ... konuştuğumuz şeyden her hangi bir şey Apo aldı mı
Y.T : Hangisinden
İ.Y.E : Ya her hangi birinden
Y.T : Bu son şey yaptığımızdan mı
İ.Y.E : Ya şimdi yani bu son geldin ya bana
Y.T : Evet
İ.Y.E : Onlardan her hangi bir şey aldı mı Apo
Y.T : Aldı
İ.Y.E : Aldı mı
İ.Y.E : Ne kadar aldı
Y.T : E sizinle konuşmuş o zaten ilk başka siz söylemişsiniz ona hani bir kısmını oraya bir kısmını seninle Yusuf diye
İ.Y.E : Hayır hiç öyle bir şey demedim ne kadar aldı
Y.T : Ama şimdi şey olmasın ondan sonra ya
İ.Y.E :Seninle hemşeriyim diye diyorum en ufak bir şey demem aramızda çünkü bende şüphelendiğim için diyorum
Y.T : HAYIR YÜZ ONA DEDİ YÜZ SANA DEDİ BENİM İÇİN ÖBÜRÜNÜ DE O TARAFA DEDİ
İ.Y.E : Ya çok hıyar bu adam ya peki sen ona ne verdin şu ana kadar
Y.T : Ben ona bide fazla verdim yani benim tarafımdan da verdim hani bu kalandan hani o bana gelecekti diye ondan sonra bende hani dedim tamam benim dedi aciliyetim var deyince ben de bir şey demedim ama ban o öyle dedi o zaman yani dedi ki
İ.Y.E : Hiç öyle de bana da diyor ki yok abi oğlum dedim bak sen bir şey alıyorsan benim haberim olsun yok abi dedi ... onun dedi ben hiç ...
Y.T : Niye öyle bir şey yani o niye öyle bir şey dedi ki ya acaba ya bende anlamadım şimdi
İ.Y.E : Yusuf aramızda kalsın
Y.T : Yok yok
İ.Y,E : Hayır niye diyorum biliyor musun
İ.Y.E : Bunun dışında bide ona araba aldım
Y.T : Ya nasıl bir sahtekar ya bide bana diyor ki ya ben böyle ... ama abi ya ben artık ne yapayım ya
İ.Y.E : ... bak bil yani ben şüphelendim biliyor musun bu ibne devamlı ben ulan bu şüphelendim şüphelendim dedim lan ben şu Yusuf u arayacağım
Y.T : O da kaç gündür beni arıyor abi biliyor musun, seni aradı mı ararsa haberim olsun falan filan işte bana da haber ver bunları söylüyor, ben de diyorum ki ne oluyor çözemedim şeyde yani abi bir şey söyleyeceğim ya yanlış anlamada yani ben bu insanları çözemedim ya, ya ben bu kadar dürüst oynuyorum bu kadar iyi iyi iyi bir şekilde yaklaşıyorum yani bu kadar yapılır mı ya, ya bu nasıl bir insanlık ya, ben valla çözemedim abi ya bana da diyor ki onu kız kardeşime aldık falan diyor Mini Cooper’ı
İ.Y.E : Ya yok ya bu dedim ki o zaman sen hiç bir şey yapma ben seni ayrı çözeceğim dedim tamam zaten dedi abi bunların hepsi dedi Yusuf ... dedi tamam ben dedim sana araba alayım dedim ... hatta Selim ile konuştum dedim ki aydan aya dedim 20 bin eurosunu verdim 20 bin euro da kaldı on on veririm dedim yani bu şu ana kadar sana ne aldı yüz mü aldı tamamını aldı mı
Y.T : Yok abi benden şu ana kadar şöyle söyleyeyim altmış altı tabi tabi yok seksen aldı seksen aidi
İ.Y.E : Şerefsiz
Y.T : Ama nasıl bir şey bu ya bu nasıl bir iş ya
İ.Y.E : Şerefsiz
Y.T : Niye böyle ya abi ben anlayamadım yani şimdi yani ben bu kadar
İ.Y.E : ... ce böyle oluyor işte anla ya Yusuf ya para ...
Y.T : Ama ama abi bak yani hepsine karşı ilk baştakinde de biliyorsun abi sen şahitsin yani ben bu kadar temiz dürüst yaklaşıyorum bana şurada yapılana bak ya yani ben size hep yardımcı olmaya çalışıyorum onlar için söylüyorum yani bi de dürüst davranıyorum yani nasıl insanlar ya abi ya yani ben valla çözemedim ya
İ.Y.E : Beni arıyor diyor ki beni diyor çok ... yor bu oğlum dedim lan manyak bir hafta geçmiş konuşurum derim ibne demek kendi parasını almak için sıkıştırıyor beni ha
Y.T : Abi biri o bide zaten çoğunu da aldı zaten hani benim şeyim kaldı benim zaten aldığım ortada yani ben hani o sen tabi gözünden de şey biliyorsun tabi öyle biliyorsun hani o diğerinin hepsini ben aldığım için hani bende şuanda çok var gibi zannediyorsun hani şey olarak ben almadım ki abi öbürlerinden
İ.Y.E : ... ulan dedim ikı lirayı aldı zaten niye... ya Allah Allah
İ.Y.E : Yalnız Yusuf buna bir şey yapmamız lazım ha ben bunu böyle bırakmam bak niye bırakmam biliyor musun lan sen zaten benim normal duygularımla oynadın ibne zaten arabayı aldırdı araba 39 bin Euro 40 bin Euro
Y.T : Yaaa
İ.Y.E : Bide buradan hiç almıyorum elediğin yüzü alıyorsun nereden baksan 170 kağıt 160 bin dolar ulan yedirir miyim ben bunu ona
Y.T : Bide benden yani fazla bir şekilde yani abi yani şimdi dürüst birisi olmuş olsa böyle bir şey bile yapsan atıyorum yani bunu kalkıp söylemen lazım yani bana atıyorum yani nasıl bir insan ya
İ.Y.E : Şimdi sen akıl ver ne yapalım
Y.T :Valla bilmiyorum ki abi yani bunu bir arada iken şey yapmamız lazım yani üçümüzün olduğu bir ortamda yapmamız lazım ki bide bu şey biliyor musun abi yani bu şimdi bide gider sağda solda falan filan bu böylede bir adam şimdi konuşursa bide ondan sonra zarar vermesin bize yani konuşması onu da düşünüyorum nasıl ama, ben şok alo
İ.Y.E : Dinliyorum ...
Y.T :Ha şey yapma şok içinde kaldım abi ya vallah billah şok içinde kaldım yani yalnız bana deyince ya seni arayacak mı hani o gün sen benim telefonumu alınca bu bi şey oldu zaten eee hep bi şeyde kaldı bende hani kötü düşünmüyorum hani kötü düşünmüyorum hiç bir şeyi yani
İ.Y.E: Yani buna ne yapmak lazım ... yapmak lazım aslında bak oğlum yaşananları unut ... ne kadar aldı seksen mi aldı senden
Y.T :Yok altmış
İ.Y.E :60 ... dolar aldı değil mi senden
Y.T :Yok pardon pardon 70 aldım ben
İ.Y.E :Sen mi aldın o mu ne aldı o
Y.T : Ben ben ben 70 aldım o 80 aldım
İ.Y.E :Sen 70 aldın 80
Y.T : Yani o 50 den 30 benim olacaktı 20 onun olacaktı
İ.Y.E : Ona aslında demek lazım ki yani normal bir insan ... şimdi düşünelim de acele bir şey yapmayalım
Y.T : Abi şöyle şöyle de olabilir abi ben hani sen tabi uygun görürsen ben şey yok da hani ben olurda 30 u alırsam 20 yi abi kes abi 50 yi de bize vermemiş ol abi bende üstüne gitmem abi o ne olacak sana gelip gidecek abi atıyorum hani abi falan filan YA İŞTE BAŞKAN YOK DEDİ DERSİN ABİ OLUR BİTER ABİ
İ.Y.E : Anladım yani sen 20 ... kaç kaldı
Y.T : Benim 30 abi onun 20 vardı benim 30 o fazla aldı benden o gün çünkü
İ.Y.E :Şimdi
Y.T : Yav şuanda benim benim aldığımı 70 yani 30 du benim kalan o 80 aldı 20 si kaldı yani 50 vardı ya kalan abi şey olarak onun 30 unu ben alayım abi sen bana ödememiş ol abi vermemiş ol ondan sonra yarın bîr gün sallarız abi YARIM BİR GÜN DE BİR ŞEY OLDUĞUNDA SEN DERSİN Kİ BAŞKAN VERMEDİ DERSİN
İ.Y.E : Anladım da şöyle bir durum var peki buna bunu hissettirmezsek ben buna keriz gibi bir daha 20 BİN EURO YU mu ödeyeceğim abi
Y.T :Haa
İ.Y.E : ... ben zaten şuanda hani benim aslında yapmam gereken ondaki parayı da alıp sana vermemde
Y.T :Yani
İ.Y.E :…
Y.T : Yok gerek yok abi ya kalsın onda abı ya
İ.Y.E : Ama şöyle bi biz bi düşünelim düşünelim de seninle bi yarın sen yarın buralarda mısın neredesin
Y.T : Ben İstanbul dayım abi bi belediyeye gideceğim bi görüşmem vardı orada çıkınca ararım seni abi olmadı
İ.Y.E : Yarın mı gideceksin belediyeye
Y.T : He evet evet İstanbul belediyeye
İ.Y.E : İyi sen hallet de bende bi düşüneyim bakayım
Y.T :Tamam abi tamam bu numaradan mı ulaşırım abi sana
İ.Y.E : Sen normal numaram bu benim ofis numarası da sen beni normal numaradan ara
Y.T : Benim yok abi bi çaldırıp kapatabilir misiniz abi
İ.Y.E : Tamam ben seni çaldırıp kapatıyorum
Y.T : Tamam ben siz beni aramadınız abi o beni arayacak çünkü aradı mı seni falan diye ben aramadı diyeceğim
İ.Y.E : Tamam oldu Yusufçuğum
Y.T : Tamam mı abiciğim iyi çalışmalar abiciğim sağolun

Sanık Yusuf Turanlı, duruşmada bir soru üzerine, Abdullah Başak ile müşterek bir ticari faaliyet yürütmediklerini, birlikte Fenerbahçe’ye transfer yapmaya çalıştıklarını ancak yapamadıklarını beyan etmiştir. Oysa yukarıdaki görüşmede, yapılmayan transferler karşılığında alınan paralar değil, yapılan şike faaliyetlerine ilişkin alınan paralar konu edilmiştir. İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak’ın hem kendisinden hem de birlikte şike faaliyetini yürüttüğü Yusuf Turanlı’dan para aldığından şüphe edince bu durumu netleştirmek için Yusuf Turanlı’yı aramıştır. İlhan Ekşioğlu, aldığı onca paranın yanında Abdullah’ Başak’a ayrıca “bunun dışında bide ona araba aldım” sözleriyle dile getirdiği Mini Cooper marka aracı aldığını söylemektedir. Yusuf Turanlı’nın “bana da diyor ki onu kız kardeşime aldık falan diyor Mini Cooper’ı” diyerek kendisini bu şekilde kandırdığını söylediğinde de “Ya yok ya” diye yalan söylediğini otaya koymaktadır.
Yukarıdaki telefon görüşmesi adeta şike faaliyetleri nedeniyle elde edilen kazançların sezon sonu muhasebesini içeren bir değerlendirmeden ibarettir.
Söz konusu Mini Cooper marka aracın suçun işlenmesi ile elde edilen maddî menfaat ürünü olması nedeniyle TCK'nın 55. maddesi uyarınca müsaderesine karar vermek gerekmiştir.

Kaynak: http://www.tribundergi.com/forum/viewtopic.php?p=4705587#ixzz2b75I5CMr

Ali Can
03.08.2014, 16:08
Korcan arabanın 10 bin bakımını yaptırdın mı?

gokdenizcfe
22.09.2019, 11:42
Oradan bir mini cooper daha rica edeyim...

hay1699
22.09.2019, 20:23
Bu adam hala toptan ekmek yiyor.

Hunk
23.11.2019, 23:33
bizim macta suratina her zoom yapildiginda o kallesligi yaptigini herkesin bildigini gormek, paha picilemez...

Ozan Yılmaz
03.07.2020, 20:17
https://www.youtube.com/watch?v=2eKbeTistPI