PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu | Eser Karaca

Canberk
29.10.2012, 22:49
Arkadaşlar birbirimizi daha iyi tanımak, sıcak BMN ortamımızı daha da ısıtmak amacıyla başlattığımız uygulamayı devam ettiriyoruz.

Her hafta bir üyemizi burada konuk ederek bir nevi röportaj gibi fazlaca özele inmeden ona onunla ilgili merak ettiklerimizi soracağız.

Bu haftaki konuğumuz Forumumuzun gezgin abilerinden Eser abimiz

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/269091_162561643881736_398947938_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551158_116857148452186_159139732_n.jpg

İlk önce Genel başlangıç soruları ;

Doğum tarihiniz?
Nerelisiniz?
Nerede oturuyorsunuz?
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ?
Hobileriniz?
İlişkiniz var mı ?
Hayattaki en büyük hayaliniz?
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir?
En büyük takıntınız nedir?
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?
Neden Trabzonspor?
Neden BMN?
En beğendiğiniz filmler?
En beğendiğiniz sanatçılar?
En sevdiğiniz renk?

ESER
29.10.2012, 23:57
Dogum tarihiniz? 10 04 1982
Nerelisiniz? Trabzon / Besikduzu
Nerede oturuyorsunuz? Macaristan/ Budapeste
Okuduğunuz ve okumakta olduğunuz eğitim kurumları ? Mugla Universitesi
Hobileriniz? firsat buldukca seyahat etmek, yuzmek, Margit adasinda muzik dinleyerek hafta sonlari kosmak ve hatirladikca kupami calanlarin yedi sulalesini guzel sozlerle anmak baslica hobilerimdendir,
İlişkiniz var mı ? var ama facebook tabiri ile "it is comlicated":)
Hayattaki en büyük hayaliniz? Vardi ama icine ettiler elbirligiyle.
Hayatınızda örnek aldığınız kişi kimdir? babam
En büyük takıntınız nedir? bu soruyu pas gecsek..
Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir? kayda deger bir cilginligim olmadi gururla anlatabilecegim:)
Neden Trabzonspor? Kimligimde yazan dururken istanbula agzimin suyu akmadigi icin.
Neden BMN? hiic, gecerken ugramistim sadece:)
En beğendiğiniz filmler? Beyaz seytan, American history, Kapisma, Revolver, Yesil sokak holiganlari, Atesten kalbe, akildan dumana diye uzayip giden listeden simdi aklima gelenler.
En beğendiğiniz sanatçılar? sevdigim cok sanatci var hepsini yazmayayim teker teker ama Rihanna'nin hastasiyim:)
En sevdiğiniz renk?bordo ve mavi disinda ozel bir renk yok.duruma gore hangisinin yakistigini dusunuyorsam o renk sevdigim renktir.

Canberk
30.10.2012, 00:07
Kırmadığın için teşekkür ederim abi ama Beşikdüzü'nden olduğunu bilmiyordum sürpriz oldu bana da :)

Ahmet Demir
30.10.2012, 00:25
forumun en çok gezen abilerinden birisi sanırım :)
gezip gördüğünüz ülkeler, şehirler neresi?
en çok hangisini beğendiniz?
bu kadar gezebilmeyi neye borçlusunuz?
en yaşanılası şehir?

ESER
30.10.2012, 01:07
forumun en çok gezen abilerinden birisi sanırım :)
gezip gördüğünüz ülkeler, şehirler neresi?
en çok hangisini beğendiniz?
bu kadar gezebilmeyi neye borçlusunuz?
en yaşanılası şehir?

usa,rusya, misir, italya, fransa,monaco, hirvatistan, slovenya, slovakya,avusturya,polonya ve yasadigim ulke macaristan

monte carlo, venedik, new york, st petersburg viyana ve nice begendigim sehirler fakat hicbirisi bana budapeste kadar yasanasi sehirler gibi gelmedi. kimisi cok buyuk, kimisi tehlikeli, kimisi irkci, kimisi yapay. yani ideal bir isin varsa budapeste en yasanasi olani diyebilirim. budapestede yasamaktan muthis keyif aliyorum. herseyi yapabilecegin kadar buyuk, istedigin yere istedigin an ulasabilecegin kadar kucuk.

aslinda cok degil avrupada yasayan herhangi birisi kadar seyahat ediyorum.ama imkanlar olcusunde gezebildigimce gezmeye, gormeye calisiyorum.bu kadar gezebilmeyi oncelikle shengen vizesinin verdigi dolasim serbestligine ve para kasip gormek istedigim yerleri gorme hevesime borcluyum. :) ha borcluyum derken, usa biletlerimi borca almistim onlari odemek zorunda oldugum bankayi da eklemem lazim:)

Mollasalihoğlu
30.10.2012, 01:28
yattara mı jaja mı? :)

ESER
30.10.2012, 01:31
yattara mı jaja mı? :)

yattara:)

TAHSİN 61
30.10.2012, 11:34
Beşikdüzü'ndeki halı sahada yaz aylarında yapılan köyler arası futbol turnuvasında boy gösterdin mi? :) Yada Temmuzun 2. cumartesisinde Sis dağına gitmek için Araba tuttun mu? :)

Gerçek sorum şudur ki? Bir çok yer gezip gördüğüne göre Trabzon'u hangi şehirle karşılaştırabilirsiniz?

Onur Şeref
30.10.2012, 12:15
Macaristanda mı doğup büyüdünüz yoksa Türkiye'de eğitimi tamamladıktan sonra mı oraya gittiniz?

Murat Acar
30.10.2012, 12:28
Bazen farklı düşünsekte genelde ortak noktalarımız aynı.Soruma gelince herhangi bir TÜRK takımının Avrupa kupası maçı olsa yakınlarda Ayrım yapmadan gidermisin?

Yiğit Gayretli
30.10.2012, 12:57
Forumda sinirlerini en çok bozan başlık hangisi? :)

ESER
30.10.2012, 13:02
Forumda sinirlerini en çok bozan başlık hangisi? :)

3 temmuz 2011 tarihinde acilan baslik

ESER
30.10.2012, 13:03
Beşikdüzü'ndeki halı sahada yaz aylarında yapılan köyler arası futbol turnuvasında boy gösterdin mi? :) Yada Temmuzun 2. cumartesisinde Sis dağına gitmek için Araba tuttun mu? :)

Gerçek sorum şudur ki? Bir çok yer gezip gördüğüne göre Trabzon'u hangi şehirle karşılaştırabilirsiniz?

belki Italya Trieste olabilir ama Trabzon'a benzeyen bir sehir goremedim daha:)

ESER
30.10.2012, 13:17
Macaristanda mı doğup büyüdünüz yoksa Türkiye'de eğitimi tamamladıktan sonra mı oraya gittiniz?

Trabzon'da dogdum, mugla'da buyudum 2008'da budapesteye geldim

ESER
30.10.2012, 14:08
Bazen farklı düşünsekte genelde ortak noktalarımız aynı.Soruma gelince herhangi bir TÜRK takımının Avrupa kupası maçı olsa yakınlarda Ayrım yapmadan gidermisin?

bu soruyu yasanan bu adi surecten once sormus olsaydiniz " belki "derdim de bu vakitten sonra milli! takim da dahil olmak uzere alayi ile isim olmaz.

Hasan YAYLI
30.10.2012, 14:14
Vay Eser abi :)

Köye dünüş olacak mı günün birinde? :)

ESER
30.10.2012, 15:11
Vay Eser abi :)

Köye dünüş olacak mı günün birinde? :)

vay koylum naber ya:) insallah nasipse olur da pek yakinda mumkun gorunmuyor .

Gökhan Uzun
30.10.2012, 19:00
Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?

ESER
30.10.2012, 19:10
Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?

bir firmada musteri hizmetlerinde calisiyorum.

Gökhan Koç
30.10.2012, 19:25
Hayattaki en büyük başarısızlığınız nedir ?

ESER
30.10.2012, 19:53
Hayattaki en büyük başarısızlığınız nedir ?

bir sene emek verip saglam sekilde hazirlandigim besyo uygulama sinavinda basarisiz olup girememistim. bende saglam bir yikima sebep olmustu. neyse ki bir sonraki sene kazanip bu hezimeti telafi ettim.

Samet Türkmen
30.10.2012, 20:22
Yaşama zevki olarak ABD mi Avrupa mı sizce ?

Gökhan Koç
31.10.2012, 00:43
Angkor Wat mı ? Paris mi ?

:)

ESER
31.10.2012, 00:55
Yaşama zevki olarak ABD mi Avrupa mı sizce ?

her ikisi de farkli ve guzel ama avrupa daha cesitli ve renkli.

ESER
31.10.2012, 00:57
Angkor Wat mı ? Paris mi ?

:)

c secenegi var mi?:)

Fatih BALTA
31.10.2012, 01:09
Organizasyonlarımıza katıldınız mı?

ESER
31.10.2012, 01:13
Organizasyonlarımıza katıldınız mı?

malesef nasip olmadi. insallah bir gun

Kereşenli
31.10.2012, 01:31
Macarlar nasıl insanlar? Rusların soğuk olduğunu biliyorum mesela.

Ayrıca Macarcanız var mı yoksa İngilizce'yle mi anlaşıyorsunuz.

ESER
31.10.2012, 10:41
Macarlar nasıl insanlar? Rusların soğuk olduğunu biliyorum mesela.

Ayrıca Macarcanız var mı yoksa İngilizce'yle mi anlaşıyorsunuz.

cok dost canlisi gibi gorunmeseler de sakin ve medeni insanlar, en ufak seyde tesekkur etmeyi seviyorlar. tesekkur etmeye programlanmis gibiler:) Ruslardan nefret etmelerini ve mac gunleri fasoculuk oynayan kucuk bir grup ferencvaros taraftarini istisna kabul edersek kesinlikle irkci degiller ve Turk insanina sempati ile yaklasiyorlar.

is ortaminda ingilizce , sosyal hayatta mumkun mertebe macarca konusmaya gayret ediyorum. macarca biliyorum fakat hala gelisim asamasinda. dunyadaki en zor diller siralamasinda ust siralarda bir dil macarca . telafuzu bir dert, yazmasi bir dert:) okumasi bir dert.. ornegin : bizdeki " c " harfinin macarcadaki karsiligi " dzs " , bizdeki " s " harfinin macarcadaki karsiligi " sz "gibi.
dz, ly , ny , gy, ty , gibi birlesik harflerin ve o belirtigi seslerin ise dilimizde karsiligi bile yok:D telafuz edebilene ask olsun.

Gökhan Koç
31.10.2012, 11:51
c secenegi var mi?:)

c secenegi hamsikoy :)

ESER
31.10.2012, 12:02
c secenegi hamsikoy :)

o zaman banko hamsikoy:)

Yiğit Gayretli
31.10.2012, 12:31
cok dost canlisi gibi gorunmeseler de sakin ve medeni insanlar, en ufak seyde tesekkur etmeyi seviyorlar. tesekkur etmeye programlanmis gibiler:) Ruslardan nefret etmelerini ve mac gunleri fasoculuk oynayan kucuk bir grup ferencvaros taraftarini istisna kabul edersek kesinlikle irkci degiller ve Turk insanina sempati ile yaklasiyorlar.

is ortaminda ingilizce , sosyal hayatta mumkun mertebe macarca konusmaya gayret ediyorum. macarca biliyorum fakat hala gelisim asamasinda. dunyadaki en zor diller siralamasinda ust siralarda bir dil macarca . telafuzu bir dert, yazmasi bir dert:) okumasi bir dert.. ornegin : bizdeki " c " harfinin macarcadaki karsiligi " dzs " , bizdeki " s " harfinin macarcadaki karsiligi " sz "gibi.
dz, ly , ny , gy, ty , gibi birlesik harflerin ve o belirtigi seslerin ise dilimizde karsiligi bile yok:D telafuz edebilene ask olsun.

Kendilerinin aslında Türk soyundan geldiklerinin farkındalar mı? :)

Gökhan Koç
31.10.2012, 12:37
o zaman banko hamsikoy:)

Hehhehhe :):)

ESER
31.10.2012, 12:43
Kendilerinin aslında Türk soyundan geldiklerinin farkındalar mı? :)

bu konuda olumune bir inkar soz konusu:)

Ertan 51
31.10.2012, 16:43
3 temmuz 2011 tarihinde acilan baslik
ben tüm sermayemi o başlığa bağladım, ne emekler verdim de açtım senin dediğine bak :mad: ;)

Eser çok yer gezmen güzel,
idolünün baban olması ayrı bir güzel,
Budapeştede yaşamak çok güzel,
her şey burdan çok güzel ve imrenilesi duruyor,
gerçekten öylemi yoksa özellikle gurbet anlamında sıkıntıların varmı.

ESER
31.10.2012, 17:58
ben tüm sermayemi o başlığa bağladım, ne emekler verdim de açtım senin dediğine bak :mad: ;)

Eser çok yer gezmen güzel,
idolünün baban olması ayrı bir güzel,
Budapeştede yaşamak çok güzel,
her şey burdan çok güzel ve imrenilesi duruyor,
gerçekten öylemi yoksa özellikle gurbet anlamında sıkıntıların varmı.

asrin basligini actin ve o basligi gordugumde aldigim hazzi heralde paris hilton ile hiltonda bir gece takilsam alamazdim:D Allah razi olsun ama o basligi her gordugumde icimi bir nefret ve ofke kapliyor , darlaniyorum hatta bazen bunu bize yasatanlarin yedi sulalesini hakettigi sozlerle aniyorum .

hayatta herseyin kimse icin mukemmel olmasi mumkun degil Ertan abi, bu benim icin de oyle. herseyden once gurbetteyim ailemden uzaktayim , canimin istedigini yemek gibi bir sansim yok .Yemek yemeden once kullandiklari etin domuz olmadigina, domuz mamulleri kullanmadiklarina emin olmam gerekiyor. masallahlari var paso domuz yiyorlar . Bu buyuk bir sorun mesela. Turk restaurantindan gecilmiyor ortalik ama yemekleri gorunce acaba bu gorduklerin mi Turk yemegi degil yoksa bende mi bir sorun var diye dusunuyorum.:) abi kokorec yok yahu memlekette ,ben kokorec olmayacaksa Turkiye avrupa birligine girmesin diyenlerdendim , bundan buyuk sorun, sikinti mi olur:D hamsi yok, kokorec yok hatta tukuruk kofte bile yok :) bunlar sizlerin icin detay iken benim icin epeyce bir sorun teskil ediyor.

Ertan 51
01.11.2012, 07:48
asrin basligini actin ve o basligi gordugumde aldigim hazzi heralde paris hilton ile hiltonda bir gece takilsam alamazdim:D Allah razi olsun ama o basligi her gordugumde icimi bir nefret ve ofke kapliyor , darlaniyorum hatta bazen bunu bize yasatanlarin yedi sulalesini hakettigi sozlerle aniyorum .

hayatta herseyin kimse icin mukemmel olmasi mumkun degil Ertan abi, bu benim icin de oyle. herseyden once gurbetteyim ailemden uzaktayim , canimin istedigini yemek gibi bir sansim yok .Yemek yemeden once kullandiklari etin domuz olmadigina, domuz mamulleri kullanmadiklarina emin olmam gerekiyor. masallahlari var paso domuz yiyorlar . Bu buyuk bir sorun mesela. Turk restaurantindan gecilmiyor ortalik ama yemekleri gorunce acaba bu gorduklerin mi Turk yemegi degil yoksa bende mi bir sorun var diye dusunuyorum.:) abi kokorec yok yahu memlekette ,ben kokorec olmayacaksa Turkiye avrupa birligine girmesin diyenlerdendim , bundan buyuk sorun, sikinti mi olur:D hamsi yok, kokorec yok hatta tukuruk kofte bile yok :) bunlar sizlerin icin detay iken benim icin epeyce bir sorun teskil ediyor.
Sevindim :) en büyük sorunun bunlar olsun.
cevap ve samimiyetin için teşekkürler,
her şey gönlünce olur inşallah,
selametle gardaşım.

Alican Altunbaş
01.11.2012, 13:50
Beni birine benzetmişmiydin hiç sanki öyle bir şey hatırlıyorum:)

ESER
01.11.2012, 18:30
Sevindim :) en büyük sorunun bunlar olsun.
cevap ve samimiyetin için teşekkürler,
her şey gönlünce olur inşallah,
selametle gardaşım.

amin abi, cumlemizin gonlune gore versin Allah. iyi dileklerin icin cok tesekkurler.

ESER
01.11.2012, 18:33
Beni birine benzetmişmiydin hiç sanki öyle bir şey hatırlıyorum:)

pardon kardes, yanlis ananstu o :)

SEDAT
01.11.2012, 19:42
* Selamlar hemşerime :) Hayatına nerde devam edeceksin :)

ESER
02.11.2012, 09:57
* Selamlar hemşerime :) Hayatına nerde devam edeceksin :)

A. Selam hemserim. sartlar uygun oldugu surece burada yasamayi planliyorum ama ileride ne olacagimiz, nerede olacagimiz Allah'in takdiri. Yasayip gormek lazim