PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Derbilere Sadece 'Çubuklu Forma' İle Çıkmalıyız...

hodlu
23.10.2012, 17:51
TRTSPOR, derbi maç haftaları gelince eski yılların derbi maçlarını veriyor.Hani iyi de oluyor.Bizler unuttuğumuz o büyük yıldızları yeniden izliyoruz.Genç nesil tanımadığı sadece fotoğraflarını gördüğü eski yıldızları izlemiş oluyor.Hele yendiğimiz maçlar o günkü gibi mutlu ediyor beni. Gelelim sadede, Trabzonspor'umuz bu maçların hepsinde farklı farklı formalar giymiş.Bazı formalar neredeyse kırmızı-mavi; içimizi aydınlatmayan kötü dizayn edilmiş formalar.Rakiplere bakıyorum, bjk hep bayez giymiş,Tescilli şikeciler genelde çubuklu giymiş,Şikeci ama kanıtlanmayan cincon ise biraz daha bizim gibi ama onlarda parçalı forma giymiş genelde.
Ben artık özellikle derbilerde mutlaka çubuklu forma giymeliyiz diye düşünüyor hatta mutlak istiyorum.Geçen sene çıkarılan kalın çubuklu enerji forması şehsen çok güzel ama her nedense kullanılmıyor.Bu sene zaten çubuklu forma üretilmedi.Artık bu forma rezilliği son bulmalı en azından sahaya Trabzonspor'un forması çıkmalı kendisi çıkamasa bile...

Mayls
23.10.2012, 19:18
Trabzonspor'un bir iç saha forması olmalı, ki bu çubuklu forma olur. Her iç saha maçında o giyilmeli.

Ve bir deplasman forması olmalı. Deplasmanlarda da hep o giyilmeli. İç saha formasını deplasmanda, deplasman formasını da iç sahada kullanmamalıyız. Deplasman formasının rengi rakiple çakışıyorsa, bir veya iki adet alternatif forma olur.

Bu tip bir uygulama futbolun içinde olmasına rağmen Türkiye'de örneği yok pek.

Emirhan Makul
24.10.2012, 00:26
Bir gün çubuklu formamız olursa çıkabiliriz belki.

Mustafa Ayazoğlu
24.10.2012, 00:30
http://i.tmgrup.com.tr/ftm/galeri/genel/birbirinden_ilginc_futbolcu_lakaplari/dozer_d.jpg

forma bu olmalı

OnurKul
24.10.2012, 00:46
Çubuklu forma değil bordo forma olmalı. Rıdvan Dilmen bile itiraf etmişti : "Trabzonspor bordo formayla sahaya çıkınca bizi bir korku kaplardı, içimiz daralırdı." demişti.

Tunga
24.10.2012, 01:03
Trabzonspor sahaya Trabzonspor'a en çok benzeyen formayla çıkmalı. Bu da bana göre de çubuklu forma olmalı. Eğer çubuklu renkleri nedeniyle çakışıyorsa, o halde bordo.

Ama bence tutarlı olmak hepsinden önce geliyor.

Mesela bu sene beyaz formaları pazarlarken "formalarımız tertemiz" dedik. Peki neden Kadıköy'de beyaz forma giymedik?

Eğer diğer formalar ile oynayacak ve fener maçında bile giymeyeceksek neden bembeyaz formalarımız tertemiz dedik?

Tutarlı olabilsek keşke.

Samet Türkmen
24.10.2012, 02:27
Bu seneki çubuklu formamıza çubuklu demeye bin şahit lâzım. Gerçi bin şahidin 999'u çubuklu demez ya ... Çizikli forma diyorum ben Precisiona'a.

Gonsenum
24.10.2012, 02:33
güzel..

Giallorossi
24.10.2012, 03:24
Bu sene beyaz forma haric hepsi fiyasko. Klasik cubuklu formanin yerini hicbiri dolduramaz.

DeAgLeMaNyAq
24.10.2012, 03:43
Düz maviden ziyade bordo daha güzel duruyor ama her maç aynı forma giyilmez ki. Ligde 8 maçta 5 kez bordo, 2 kez beyaz 1 kez de çubukluyu (precision) giymişiz...

Samet Türkmen
24.10.2012, 11:41
Bordo veya beyaz formayle iken takım zevk alamıyorum maçlardan. Çok mu zor Allah aşkına adam gibi çubuklu giymek ? Trabzonspor kurumsal açıdan sürekli kısa devre halinde.

zarge
24.10.2012, 11:45
çubuklu forma nasıl birşeydi unuttum? :)

Samet Türkmen
24.10.2012, 11:52
Sade bordo veya mavi formalara oldum olası sinir olmuşumdur. Sokakta gezerken Trabzonspor forması demeli gören ama yok. Sade bordo birşey işte. Herkes tişört sanıyor. Neymiş Nikemış kaliteymiş. Kalitesi görüntüsündedir formanın. Gerisi hikâyeç Ben maça çıkıp terlemiyorum onunla.

Vkgz
24.10.2012, 13:15
Boş romantizmler.

Çağdaş DENİZ
24.10.2012, 13:22
bursasporunki gibi dikine değil de yatay olarak bordo mavi çubuklu giysek nasıl olur?

cyberentalpi
24.10.2012, 14:05
Trabzonspor sahaya Trabzonspor'a en çok benzeyen formayla çıkmalı. Bu da bana göre de çubuklu forma olmalı. Eğer çubuklu renkleri nedeniyle çakışıyorsa, o halde bordo.

Ama bence tutarlı olmak hepsinden önce geliyor.

Mesela bu sene beyaz formaları pazarlarken "formalarımız tertemiz" dedik. Peki neden Kadıköy'de beyaz forma giymedik?

Eğer diğer formalar ile oynayacak ve fener maçında bile giymeyeceksek neden bembeyaz formalarımız tertemiz dedik?

Tutarlı olabilsek keşke.

Kesinlikle haklısınız.Ts forması ya bordo yada cubuklu olmalı.
ama her sene ya cubukluda ya bordoda sorun oluyor.
Gecen sene nike in enerji formasi muthisti. neden devam etmedi anlamadim

amasya0561
24.10.2012, 14:34
Bende çubukludan yanayım ama her sene degişen degil. bazı büyük avrupa külüpleri senelerce aynı formaları giyiyor.
Ve dünyada herkez tarafından hemen tanınıyor.
Egerki bordo olacaksada şampiyon oldugumuz 2010-2011 deki bordo forma harikaydı.

şenol.08.borçkalı
24.10.2012, 14:41
bu başlığı açan arkadaşı kutluyor ve tebrık ediyorum..

Çok onemli bir konu bencede..

Hakikaten yıllardır dıkkat ediyorum .Rakiplerimizin klasik formaları var.Ve bu formaları her sene ( bır kac değişiklikle ) yeniliyorlar .Ancak formatı bozmuyorlar.

BJK : Üst ( Beyaz ) Şort ( Siyah )
GS : Parçalı yada cubuklu
FB : Çubuklu

Ya bizimkisi : ? ... Dikkat edin biz ne zaman guzel bir cubuklu forma giyelim ..O Sene ya birinciyiz yada ikinciyiz.

96 ve 2011 formaları yani cubuklu formlar Ts nin klasik forması olmalıdır.Biz ve futbolcular bu forma ile daha iyi motive oluyoruz.

Yönetim bu formu okuyormu bilmiyorum ama okumuyorlarsa birileri lütfen bu sozlerımızı ulastırsın ...

Bizim her sene MUHAKKAK ama muhakkak klasik cubuklu formamız olmalı ve ozellikle derbi maclarında bu formada giyilmeli..

ŞİMDİ SORUYORUM !!

BU SENE KLASIK CUBUKLU FORMAMIZ VARMIDIR ? YOK..

PEKİ NEDEN YOK ??

oflubektas
Trabzonspor'un orjinal forması çubuklu değildiiiiir,
2008-2009 sezonunda da giydiğimiz, gövdesi bordo kolları mavi formadıııır;
Trabzonspor'un renkleri de o klasik Aston Villa forması nedeniyle bordo-mavidiiiiir...

(Hatta meşhur "hamsinin gözleri, denizin mavisi hikayesi" de yalandır. Kulübün kurucularından Rıfat Dedeoğlu, İngiltere seyahati sonrası aldığı bordo-mavi formayı çok beğenmiş ve uzun tartışmalar sonucunda renklerimiz bordo-mavi olmuştur)

orhan42
Hangi çubuklu?Bu seneki formanın çubuklu forma ile yakından uzaktan alakası yok..Sırf her sene farklı forma satacağız diye klasik çubuklu formanın şekli şemaili ile uğraşmak doğru değil..

şenol.08.borçkalı
24.10.2012, 14:49
Boş romantizmler.

BOŞ MOŞ DEĞİL KARDESIM ..

yemin ediyorum 100 ts taraftarının kalbıne bir forma olcer konsa ;

beyaz, sade mavi ,sade bordo formalarıyla, cubuklu formaların sahaya cıkıs anlarının testi yapılsa ; KALP ATIŞLARININ NE KADAR FARKLI OLDUĞU GOZLEMLENİR.

bence gunumuz futbolunda 3 onemli etken var.

1 stad: ( BİZDE YOK )
2 futbolcu kalitesi : ( BİZDE YOK )
3 takımın karızması : ( geçmişi , klasik forması , taraftar sayısı vs )
( KOTU FORMALAR GİYMEKTEN ZEVK ALIYORUZ )

Hürgün Aygün
24.10.2012, 15:12
Bu tür işlerde maalesef çok başarısız.Sadece forma konusunda değil.Ne bileyim "her maçtan önce" stadda çalan bizimle özdeşen, her maç öncesi atmosferin oluşmasını sağlayacak bir müzik, etkinlik, taraftarı bir araya toplayacak organizasyonlar, artık bizimle özdeşen bir forma olmalı.Bunun gibi biraz saha dışı olayları da önemsemesi lazım kulübün.

Benim en beğendiğim forma bordo yıllardır.Ne zaman giysek yakışıyor.Ancak madem efsane formamız çubuklu olarak şu an satılıyor.Biraz özen gösterip her sezon çubukluyu çıkartıp, giymeliyiz...

Murathan
24.10.2012, 16:01
Mavi ağırlıklı çubuklu
Bordo ağırlıklı şort giyilmeli.
Tabii bu sene için demiyorum, bu sene çubuklu formamız olmadığı için.

hodlu
24.10.2012, 20:15
Bir gün çubuklu formamız olursa çıkabiliriz belki.

Bu konuda menejerimiz Caner bey'e de mail attım.Haklısın diyor bu konuda önümüzdeki sezon için çalışmalar devam ediyor diyor.Ama benim anlattığım başka adamın cevabı başka.Bjk maçında giydiğimiz formayı kim tasarlamış çok merak ettim.İnsan o acayip formayı görünce heyecanı bile kalmıyor.Ne diyelim bir gün çubuklu formamız olursa giyeriz belki gerçekten de...

Travelair
24.10.2012, 20:30
Trabzonspor'un kimliği renkleridir. Sahaya çarşaf renginde formayla çıkarsanız hem rakip canlanır, hem de siz sudan çıkmış balığa dönersiniz. Orjinal renkler, orjinal çubuklu formalarla iç saha dış saha farketmez, olabildiğince kullanılmalı

Mert Pasa
25.10.2012, 08:36
bursasporunki gibi dikine değil de yatay olarak bordo mavi çubuklu giysek nasıl olur?

sisman gosterir :)

gercekten cubuklu formanin tribune verdigi hava cok ayri

talibim
26.10.2012, 00:08
türkiye'de takımların giyeceği formaya tekstil firmaları karar veriyor..
sponsor hangi firma ise onun takım için dizayn ettiği forma giyiliyor..ve her sezon farklı modelleri yapıyorlar ki; yeni modeller satılsın diye..
bu konuda takımların hiçbir yaptırımı yok firmalara karşı..hele hele trabzonspor'un!..

fotoğraflara bakıyorsun mesela blacburn rovers 1920'de iç sahada hangi model forma varsa şimdi de onu giyiyor..
ingiliz takımlarının hemen hemen hepsi öyle..

mesela liverpool'un sponsor firması değişse bile iç sahada giydiği sade kırmızı forma değişmiyor..çok küçük dikiş ve kesim değişiklikleri dışında..

trabzonspor'un bu sene giydiği formaya çubuklu denmez!..çubukçuklar diyebiliriz..

türkiye'de çubuklu formayı çoğu takımın giymesinin sebebi tekstilcilerin kolayına geliyor!..

bu meselenin üstüne yönetim gitmediği müddetçe takımımız yeşil sahada firmaların model mankenliğini yapmaya devam eder!

zarge
28.10.2012, 11:09
bursa maçına çubuklu forma ile çıkacakmışız...

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=11825#Icerik

anth
28.10.2012, 11:52
Real siyah formayla, Barça sarı-turuncu cırtlak renklerle sahaya çıkınca korku vermiyorlar mı?

Kusura bakmayın ama hala 70'lerin futbolunu yaşamak için ellerinden geleni yapanlar var...

Futbol görsel bir şov artık.

Tabiki her takımı simgeleyen formalar vardır.

Ama bu bizim için hiçbir zaman çubuklu olmadı...

Şikecilerin çubuklu, cinconun parçalısı meşhurdur ama bizim çubuklumuz meşhur değildir.

İlla bir modeli bizimle özleştirmek gerekirse Aston Villa tarzı kolların mavi, formanın bordo olduğu formaları özleştirebilirz. (Ben hiç beğenmesemde)

Bakın dünyaya her takımın çubuklu forması en kötü 2 senede bir olur... Nasıl olacak bu iş?

Derbeder-53
28.10.2012, 11:58
Dualarım kabul oldu.Takımı her maç, "çubuklu forma ile" görmek isterim.

Terzioğlu
28.10.2012, 12:06
Bence formasiz cikmaliyiz oyuncular vücutlarini boyamali...

Derbeder-53
28.10.2012, 12:26
Bence formasiz cikmaliyiz oyuncular vücutlarini boyamali...

Böyle bir şey olursa da cezayı ayarlar tff :D ...

hodlu
30.10.2012, 20:34
Real siyah formayla, Barça sarı-turuncu cırtlak renklerle sahaya çıkınca korku vermiyorlar mı?

Kusura bakmayın ama hala 70'lerin futbolunu yaşamak için ellerinden geleni yapanlar var...

Futbol görsel bir şov artık.

Tabiki her takımı simgeleyen formalar vardır.

Ama bu bizim için hiçbir zaman çubuklu olmadı...

Şikecilerin çubuklu, cinconun parçalısı meşhurdur ama bizim çubuklumuz meşhur değildir.

İlla bir modeli bizimle özleştirmek gerekirse Aston Villa tarzı kolların mavi, formanın bordo olduğu formaları özleştirebilirz. (Ben hiç beğenmesemde)

Bakın dünyaya her takımın çubuklu forması en kötü 2 senede bir olur... Nasıl olacak bu iş?

Bu bahsettiğin takımlar yılda oynadığı 50 maçın 5 tanesinde farklı forma giyiyor geri kalan 45 maçta Real Beyaz,Liverpool Kırmızı,Barca klasik forması çıkıyor.Trabzonspor ise üst üste 5 maç aynı forma ile çıkamıyor.Hele klasik çubuklu ile hiç çıkmıyor...

Selimag
01.11.2012, 22:29
bu konuda hemfikirim, naçizane bu konuda fikirlerimi de daha önce dik oynada yazmıştım;

Ait olmak, yani bu formayı dünyanın bir ucunda da görsen bu Trabzonspor’un forması diyebilmek. Şu yukarıdaki formayı nerede görürseniz görün bunun İnter forması olduğunu söyleyebilirsiniz. Hele uzaktan yanılsanız bile yanına geldiğinizde yakasında yazılardan vs bunun hangi takım forması olduğunu anlarsınız. Muhtemelen; yaklaşık 30 senedir maç seyrediyorumdur, şu 30 senelik süre içerisinde bu takımın herhangi bir nostalji maçını bulup açsak internette veya televizyonda denk gelsem, ekstra bir kaç forma hariç muhtemelen İnter’in tüm formaları da buna benziyordur ve direkt İnter der takımı tanırım.
http://dikoyna.com/trabzonspor-formasi/

hodlu
17.11.2012, 12:41
Sade bordo veya mavi formalara oldum olası sinir olmuşumdur. Sokakta gezerken Trabzonspor forması demeli gören ama yok. Sade bordo birşey işte. Herkes tişört sanıyor. Neymiş Nikemış kaliteymiş. Kalitesi görüntüsündedir formanın. Gerisi hikâyeç Ben maça çıkıp terlemiyorum onunla.

Çubuklu çubuklu çubukluuuuuuuuuuuu........................

Yılmaz
17.11.2012, 14:38
şahsi görüşümdür , ki böyle bir istikrar ve tutarlılık ortaya koymak gerekirse ;

Trabzonspor'un klasik forması gövdesi bordo - kolları mavi (aston villa diye bilinen) forma olmalıdır

http://i49.tinypic.com/jrpcf9.jpg

Ertan 51
17.11.2012, 14:50
şahsi görüşümdür , ki böyle bir istikrar ve tutarlılık ortaya koymak gerekirse ;

Trabzonspor'un klasik forması gövdesi bordo - kolları mavi (aston villa diye bilinen) forma olmalıdır

http://i49.tinypic.com/jrpcf9.jpg
Hep aynısını düşünmüşümdür bende,
klasik formamız bu olmalı,her sene aynısı çıkartılmalı,bu formayı gören ahan da Trabzonpor demelidir,yurt içinden yurt dışından.

Bera B.
17.11.2012, 21:29
Forma konusuna üç beş mesajdan oluşan uzun bir post atmıştım geçmiş sezonlarımızdaki forma kombinasyonlarımızla alakalı.

Bu mesajı hazırlarken gördüm ki bizim klasik formamız ya kalın çubuklu olmalı, ya da şu üstteki, Colman'ın üzerindeki forma. Bir sene çubuklu, diğer sene öbürü şeklinde yapılabilir.

Bu arada bana kalırsa, Laser forma dediğimiz bu seneki bordo forma, üstteki formanın bir varyansıdır. O forma tipinden türetilmiştir.