PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş Maçının Ardından... | Halit M. MOLLASALİHOĞLU

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.10.2012, 09:28
Şu sekiz haftalık süreçten sonra muazzam bir fırsat geçmişti elimize; olmadı.
Neden olmadı.
İlk yarıdaki baskılı ve coşkulu oyunu tüm maça yayamadığımız için olmadı.
Genel olarak neden sürdüremediğimizi düşününce orta sahamızın 60. Dakikadan sonra tamamen düşmesini görüyorum ben.
Burada kilit nokta ise Sapara’nın milli takımından yorgun dönmesinin ve grip olarak oynamasının da önemli etkisi vardı sanıyorum.
Sakatlıktan yeni çıkan Soner Aydoğdu ve geçen hafta sahalara dönen Olcan’ın henüz tam performansa ulaşamadıkları aşikâr.
Yasin’in de kondisyonu maçı tamlamaya yetmeyince bütün yük stoperlerin ve beklerimizin sırtına kaldı.
Bu da oyunu kendi sahamızda kabul etmemize sebep oldu.
Barış’ın oyuna girmesindeki amaç sanırım bu dengeyi lehimize çevirecek bir baskı gücü kazanmaktı ama Barış da bu konuda çok katkı yapamadı.
İleri uçta topu tutmayışımızla birleşince, ilk yarısını tamamen domine ettiğimiz maçın ikinci yarısında inanılmaz şekilde mahkûm oynadık.
Bunları söylerken BJK oyuncularının gösterdiği direnç, inanç ve özveri benim kendi adıma futboldan keyif almama sebep olan önemli unsurlardan birisidir.
Janko’nun oyuna gerekenden çok geç girdiği kanaatindeyim.
Fakat antrenmanlarda ilk onbirde olmasına rağmen son çalışmada sakatlanarak yedek soyundurulan Janko’yu fazla riske etmek istememiş olabilir Güneş. Durum bu minvalde ise eğer bence Emre’nin oynatılması da bir alternatif olabilirdi. Fakat devre arasına önde girilen bir maçta skoru eşitliğe getiren rakibin karşısına derbi deneyimi olmayan bir yeteneği çıkarmak istememiş olabilir hoca.
Maçın iyilerini saymak gerekirse Onur ilk sırada olmalı, bire birlerde hatasızdı, yediği golde pozisyon hatası yapsa da Fernandes’in ölümcül şutunun da hakkını vermek şart. Zeki, Bamba, Emerson ve Yumlu (Yumlinho) bence güzel bir dörtlü oldular. Celustka ve Giray da burayı zorlayacaklardır. Zeki artık bence Serkan’ın yedeği değil bu kadronun ilk onbir elemanı olmalı.
Soner ve Sapara oyundan düşene kadar çok iyi işler yaptılar ve bence Zokora ligin mevkisinde tartışmasız en iyisi.

Bu kadroya Adrian, Alanzinho ve Colman da katılacak.

Daha iyi olmasını beklediğim isimlerin başında Halil geliyor. Olcan bir an önce form tutmalı.
Oynadığı dönemde savaşçı karakterini gösteren Volkan’ın da fiziksel olarak güçlenmesi ve takım oyununa daha çok adapte olması gerekli.

Takım genel olarak iyi savunma yapan ama skor üretemeyen bir görüntü çiziyor.
Defans tamam, sırada taarruz güçlerinin hazırlanması var yani.

Sevindirici olan bu evrim sürecini takımın yarıştan kopacak kadar kayıpla bitirmemesi olacaktır.
Üzücü olansa lider ile eşit puan seviyesine çıkmamızı sağlayacak bu maçtan sadece bir puanla ayrılmamız.
Benim güzel günlere inancım tam.
Devre arasında yapılacak iyi takviyelerle şampiyonluktan bile bahsedebiliriz.

Futbolda taraftar olarak üzerimize düşen destek vazifesini yaparsak bu sürecin daha da hızlı başlamasını sağlayabiliriz.

Maçın en güzel anı da bence bu fotoğraftır. :
http://a1210.hizliresim.com/12/q/f5j6j.jpg
22 Kasım 2008’de Gaziantepspor deplasmanındaki maçta ise genç oyuncuya ilk kez forma şansı tanımış, 11’de oynatmıştı. Samet Aybaba ile Soner, dün rakip oldu. 21 yaşındaki futbolcu, maçtan önce Aybaba’nın yanına giderek elini öptü. İkili bir süre sohbet edip, birbirlerine şans diledi.

Futbol asla sadece futbol değildir...

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 09:37
Polyanna(!) seni.

Şenol (asgerlik argadaşım ya) isdifaaaa(!)

Sen yoggen her sene gafaya oynayduk yagtun bizi..(!)

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.10.2012, 09:47
Bak kardeşlikten reddederim haberin olsun... :]

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 09:49
Bak kardeşlikten reddederim haberin olsun... :]

Babamdan torpilli olmasan govulmuştun şimdiye, isdifaaa.

Murat Acar
22.10.2012, 10:00
Babadan torpilli iki kardeş bile bizim takım için farklı düşünüyosa varsın Şenol Hoca bildiğini okusun zor adamın işi zor.La harbiden niye oynatmayi habu Emre uşağını biri desin baa .Yoksa istifamı istesem bende napsam:)

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 10:13
Babadan torpilli iki kardeş bile bizim takım için farklı düşünüyosa varsın Şenol Hoca bildiğini okusun zor adamın işi zor.La harbiden niye oynatmayi habu Emre uşağını biri desin baa .Yoksa istifamı istesem bende napsam:)

Yanlış anlaşılma olmasın abi, bu iki kardeşin ikisi de şu an mantıklı bir sebebi ve alternatifi olmadığından hocanın kalmasından yana..

Macera sevmiyoruz ;)

Emrah KabuL
22.10.2012, 11:03

:confused:

İlk yarı da baskılı ve çoşkulu bir oyunu sizlerden başka gören var mı acaba ?

İlk yarı da her iki takım da durgundu.

Sebebi ise rakibimizin yanlış bir sistemle sahaya çıkmasıydı.

Aynı özelliklere sahip olan Batuhan ve Almeida'nın bir arada sahada olması.

Özellikle de Almeida'nın kanatta oynatılması.

Yanlış tercihe lafım yok.

Maça başlarken bu tip hatalar yapılabilir.

Fakat önemli olan bu hatadan dönmektir.

Aybaba bu hatasından dönüp takımı bir kişi eksik oynatan Batuhan'ı dışarı aldıktan sonra Beşiktaş hem kanatları hem de ortasaha da üstünlüğü sağlayarak ikinci yarı da bizlere futbol izlettirdi.

Şenol Güneş ise malesef hatasından dönmedi.

Koskoca ilk yarıda kaleyi bulan tek şutun gol olması (Fernandes'in ikramı) ve buna rağmen gelip de buraya ilk yarı baskılı ve çoşkulu oynadık diyorsunuz ya pes yani.

Sefa Murat Dokuz
22.10.2012, 11:29
İmza atarım.

ESER
22.10.2012, 12:17
Yanlış anlaşılma olmasın abi, bu iki kardeşin ikisi de şu an mantıklı bir sebebi ve alternatifi olmadığından hocanın kalmasından yana..

Macera sevmiyoruz ;)

ben de boyle dusunenlerdenim. kisiler elbette gecicidir , verimli olduklari faydali olduklari surece hizmet etmelidir fakat Senol hoca gibi bir adami gondereceksen eger yerine en az onun kadar iyisini bulacaksin.

aman canim hoca mi yok , Trabzonspor hocasiz kalmaz gibilerinden beylik laflar esliginde ersun yanal yerden yere vurulup , istifaya zorlandigi donemleri iyi hatirlamak lazim.. uc ay hoca aramalar, antalyayi averajla kumede tutan samet aybaba'ya sarilmalar. van gaal ile afilli fotolar ve sonunda " belcika'nin koylusu " hugo bross ..

Hoca babamin oglu degil, zarar veriyorsa o da gitsin ama yerine ondan daha verimli olabilecek bir adam gelecekse, en az onun kadar kaliteli bir hoca ise.

Tyler Durden
22.10.2012, 12:28
ilk yaridaki baskili ve coskulu oyunmus..mukemmel tespit..
hatta bir ara bu coskudan ev ahalisi oyle bir etkilendiki evde once halaya durduk,arkasindan horon teptik..

Emrah KabuL
22.10.2012, 12:33
antalyayi averajla kumede tutan samet aybaba'ya sarilmalar.

Antalya'yı averajla kümede tutan hoca Şenol Güneş'tir.

Zira Samet Aybaba bu takımda görev almamıştır.

Aynı şekilde Leekens görevden alındıktan sonra takımın başına getirilen hoca da bir sezon önce Boluspor'u küme düşüren Şenol Güneş'tir.

Şenol Güneş bu takımın başına getirildiği zamanlar herhangi bir Anadolu takımında çok iyi işler çıkartıp da göreve layık görülmedi.

Aksine çalıştırdığı takımların hepsinde başarısız olmasına rağmen Trabzonspor kapısı ona her zaman açık oldu.

Tabi ne tür umutlar beslenerek göreve getirildi bilemiyorum.

O yüzden Aybaba'yı son dönem de de Şota gibi adamları aşağılamaya gerek yok.

Bilmem anlatabildim mi ?

ESER
22.10.2012, 12:40
Antalya'yı averajla kümede tutan hoca Şenol Güneş'tir.

Zira Samet Aybaba bu takımda görev almamıştır.

Aynı şekilde Leekens görevden alındıktan sonra takımın başına getirilen hoca da bir sezon önce Boluspor'u küme düşüren Şenol Güneş'tir.

Şenol Güneş bu takımın başına getirildiği zamanlar herhangi bir Anadolu takımında çok iyi işler çıkartıp da göreve layık görülmedi.

Aksine çalıştırdığı takımların hepsinde başarısız olmasına rağmen Trabzonspor kapısı ona her zaman açık oldu.

Tabi ne tür umutlar beslenerek göreve getirildi bilemiyorum.

O yüzden Aybaba'yı son dönem de de Şota gibi adamları aşağılamaya gerek yok.

Bilmem anlatabildim mi ?

pardon yanlis yazmisim duzeltiyorum,,

genclerbirligini averajla kumede tutan samet aybaba .
yanilmiyorsam antalyasporun attigi gol sayesinde kumede kalmisti 2008-2009 sezonunda-

edit:

nasil ki senol hocayi sevmiyor ve hoca olarak benimsemiyorsan ben de sota yi " hoca olarak " begenmiyor ve takimimin basinda gormek istemiyorum. istersen ayni polemigi buraya tasimayalim..

senol gunes bu ulkeyi dunya 3.su yapan kisidir. bunun adi da basaridir... daha iyisi yapilana kadar da en buyuk basarinin mimari da senol gunes olarak anilacaktir.

nedense sampiyonluk mucadelesi verdigimiz bir sezon haric hep senol gunes vardi. 96 da kaybedilen sampiyonlukta katkisi kadar hatasi da buyuktur. 2005 de ve 2011 de alenen calinan sampiyonluklari senol hocaya bagliyorsak eger $ike magduriyetinden dert yanmamamiz gerekir. o zaman kacirilan sampiyonluklarin sorumlusu beceriksiz senol hocadir ve sike yoktur

bilmem ben de anlatabildim mi?

hodlu
22.10.2012, 12:46
Dün gece ve dah önceki haftalarda süregelen kötü futbol 2-3 oyuncu eksikliği ile açıklanamaz.Bu takım koşamıyor,mücadele edemiyor. Dün gece zavallı bir bjk karşısında daha zavallı durumlara düştük.Yazıklaar olsun kimin emeği geçmiş ise....

Murat Acar
22.10.2012, 13:22
ben de boyle dusunenlerdenim. kisiler elbette gecicidir , verimli olduklari faydali olduklari surece hizmet etmelidir fakat Senol hoca gibi bir adami gondereceksen eger yerine en az onun kadar iyisini bulacaksin.

aman canim hoca mi yok , Trabzonspor hocasiz kalmaz gibilerinden beylik laflar esliginde ersun yanal yerden yere vurulup , istifaya zorlandigi donemleri iyi hatirlamak lazim.. uc ay hoca aramalar, antalyayi averajla kumede tutan samet aybaba'ya sarilmalar. van gaal ile afilli fotolar ve sonunda " belcika'nin koylusu " hugo bross ..

Hoca babamin oglu degil, zarar veriyorsa o da gitsin ama yerine ondan daha verimli olabilecek bir adam gelecekse, en az onun kadar kaliteli bir hoca ise.

Şenol Hocanın eleştirilecek çok hatası var ama sizlerinde dediği gibi,İstifasını istemek için yerine gelecek hocanın ondan iyi olması gerekli.Şu çerçevedede Şenol Hocadan daha iyisi yok görünüyor bu baabda bende zaten latife yapmış istifasınımı istesem demiştim , iki kardeşin şakalaşmasına istinaden.Bana sorarsanız bu ülkede hem teknik hem taktik hemde göze hoş gelen futbol oynatma adına Ersun Yanaldan İyisi yok.Eğer Şenol hoca giderse Açık ve net söylüyorum yabancı şu bu getirileceğine Ersun Yanal getirilsin Şenol Hocaya verilen destek sabır ona verilsin emin olun bu takım şampiyonluğu Ersun Hocaylada görür...Şenol Hocanın en çok eleştirdiğim yanı bugüne kadar emir eri gibi davranması Yönetimin Önüne koyduğu Hamuru işlemeye çalışmaktan başka bişey yapmaması.Birgünde YUMRUĞUNU MASAYA vurup ben şunları istiyorum şu tarihe kadar alıp gelin dememesidir.yada ne bileyim bu adam hiçmi futbolcu izlemez hiçmi şudur benim aradığım demez.Birinde inat ettimi at gözlüğü takmışçasına ondan başkasını görmez...

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 13:34
Şenol Hocanın en çok eleştirdiğim yanı bugüne kadar emir eri gibi davranması Yönetimin Önüne koyduğu Hamuru işlemeye çalışmaktan başka bişey yapmaması.Birgünde YUMRUĞUNU MASAYA vurup ben şunları istiyorum şu tarihe kadar alıp gelin dememesidir..

Abi Ersun Yanal'a küfür edilen video resmi siteden yayınlandı bu camiada.. Hatırlatma olsun sana..

Murat Acar
22.10.2012, 13:43
Abi Ersun Yanal'a küfür edilen video resmi siteden yayınlandı bu camiada.. Hatırlatma olsun sana..

Bize düşmana gerek yokki biz zaten kendimize yetiyoruz.Bunu demek istiyorum ben.Zamanında Ersun Yanal'a Şenol hoca kadar sabredilse emin olun bugün belkide çok daha iyi yerlerdeydik.Ersun Yanal gibi adamları harcayınca işte böyle tekelleşmiş gibi tek kişilere kalıyoruz.Sonrada kızıyoruz vay efendim şu niye geldi transfer komitesinde bu niye geldi yönetime falan diye...Trabzonsporu kendi çıkarları üzerinde yürütmeye çalışan ve buna çomak sokanlarıda bir şekilde yok eden bir sistem var anladığım kadarıyla.Bunun adı DERİN TRABZON'mudur bilmiyorum ama TRABZONPORA ZARAR VERDİĞİ AŞİKARDIR.Herşeye rağmen Demem şuki; TRABZONSPOR' a gelecek hoca'ya hem sabır edilmeli hemde TRANSFER KONUSUNDA TAM YETKİ VERİLİP ELİNE BÜTÇEYİ KOYUP HİÇBİR İŞİNE KARIŞILMAMALI.Ama bunu Şenol Hoca yapamaz çünki adamın listesinde bir tane futbolcu yok...Önüne koyulanlarlada ancak bukadarını yapabiliyor.Şenol hocanın benim gözümdeki tek kusuru Yönetimin herşeyine eyvallah deyip işini yapmaya çalışmasıdır.Ama buda takıma zarar veriyor bedavadan paraları çar çur ediyoruz.Jankoya harcanan para Nobreye Necatiye yada ne bileyim Muhammed e verilemezmiydi.Şimdi soruyorum Madem oynatmayacaktın 8 haftadır niye aldırdın Jankoyu.Madem oynatmayacaktın Vitekki neden sattırmadın.Adrian geçen yıl oynadı ne değiştide bu yıl hemde Colman bile sakatken oynatmadın bırak oynatmayı kadroya bile almadın.Emre yanıbaşında ben burdayım derken hala forma yüzü göremedi.EEEE BU SORULAR CEVAP BEKLİYOR TABİ...

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 13:45
Bize düşmana gerek yokki biz zaten kendimize yetiyoruz.Bunu demek istiyorum ben.Zamanında Ersun Yanal'a Şenol hoca kadar sabredilse emin olun bugün belkide çok daha iyi yerlerdeydik.Ersun Yanal gibi adamları harcayınca işte böyle tekelleşmiş gibi tek kişilere kalıyoruz.sonrada kızıyoruz vay efendim şu niye geldi transfer komitesinde bu niye geldi yönetime falan diye...Trabzonsporu kendi çıkarları üzerinde yürütmeye çalışan ve buna çomak sokanlarıda bir şekilde yok eden bir sistem var anladığım kadarıyla.Bunun adı DERİN TRABZON'mudur bilmiyorum ama TRABZONPORA ZARAR VERDİĞİ AŞİKARDIR.Herşeye rağmen Demem şuki; TRABZONSPOR' a gelecek hoca'ya hem sabır edilmeli hemde TRANSFER KONUSUNDA TAM YETKİ VERİLİP ELİNE BÜTÇEYİ KOYUP HİÇBİR İŞİNE KARIŞILMAMALI.Ama bunu Şenol Hoca yapamaz çünki adamın listesinde bir tane futbolcu yok...Önüne koyulanlarlada ancak bukadarını yapabiliyor.Şenol hocanın benim gözümdeki tek kusuru Yönetimin herşeyine eyvallah deyip işini yapmaya çalışmasıdır.Ama buda takıma zarar veriyor bedavadan paraları çar çur ediyoruz.Jankoya harcanan para Nobreye Necatiye yada ne bileyim Muhammed e verilemezmiydi.Şimdi soruyorum Madem oynatmayacaktın 8 haftadır niye aldırdın Jankoyu.Madem oynatmayacaktın Vitekki neden sattırmadın.Adrian geçen yıl oynadı ne değiştide bu yıl hemde Colman bile sakatken oynatmadın bırak oynatmayı kadroya bile almadın.Emre yanıbaşında ben burdayım derken hala forma yüzü göremedi.EEEE BU SORULAR CEVAP BEKLİYOR TABİ...

Ben bugün burada hoca yalakalığı ve Trabzonlu fetişistliği ile itham edilirken o günlerde de "elin Bucalı'sını yok yere savunmakla" itham ediliyordum..

Hocanın eleştirilmesinden normal bir şey yok.. Ben de eleştiriyorum.. Ama bazı şeyler eleştiriden farklı.. Desteksiz, amaçsız, alternatif çözüm önermeyen laflar.. Karnım tok.. 3 yılda 3 kupa var. Hocaya verdiğim kredinin sebebi bu..

Murat Acar
22.10.2012, 13:54
Ben bugün burada hoca yalakalığı ve Trabzonlu fetişistliği ile itham edilirken o günlerde de "elin Bucalı'sını yok yere savunmakla" itham ediliyordum..

Hocanın eleştirilmesinden normal bir şey yok.. Ben de eleştiriyorum.. Ama bazı şeyler eleştiriden farklı.. Desteksiz, amaçsız, alternatif çözüm önermeyen laflar.. Karnım tok.. 3 yılda 3 kupa var. Hocaya verdiğim kredinin sebebi bu..

Yanlış anlama olmasın ben bugün Şenol Hoca istifa etsin gibi bir düşüncede değilim.Benim içinde Şenol hocanın kredisi bitmiş değil ama eleştiriyorum hatalarını yanlışlarını kendimce.Yaptığım bu yani.Ama sen şu yazdıklarımdan sonra beni kasdediyorsan desteksiz amaçsız alternatif çözüm üretmeyen şeklinde o zaman diyecek bişeyim yok çünki ben alternatifimide hazır tutuyorum.,eleştirimide yaparken sebeplerini söylüyor amacımı belli ediyorum.Geçmişin benim için pekbir önemi yok ders çıkarmaktan başka.Kimler gelmediki bu takıma kimler geçti Fatihler Sergenler.... Ersun Yanal gibi bir adam haydi haydi hakediyor ikinci bir şansı bence.Ama bu düşüncem bile şuan için Şenol hoca ayrılsın Ersun Yanal gelsin bazında değil yani.Eğer Şenol hoca ayrılacaksa olur olmalı olabilir demek istiyorum...

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 13:55
Yanlış anlama olmasın ben bugün Şenol Hoca istifa etsin gibi bir düşüncede değilim.Benim içinde Şenol hocanın kredisi bitmiş değil ama eleştiriyorum hatalarını yanlışlarını kendimce.Yaptığım bu yani.Ama sen şu yazdıklarımdan sonra beni kasdediyorsan desteksiz amaçsız alternatif çözüm üretmeyen şeklinde o zaman diyecek bişeyim yok çünki ben alternatifimide hazır tutuyorum.,eleştirimide yaparken sebeplerini söylüyor amacımı belli ediyorum.Geçmişin benim için pekbir önemi yok ders çıkarmaktan başka.Kimler gelmediki bu takıma kimler geçti Fatihler Sergenler.... Ersun Yanal gibi bir adam haydi haydi hakediyor ikinci bir şansı bence.Ama bu düşüncem bile şuan için Şenol hoca ayrılsın Ersun Yanal gelsin bazında değil yani.Eğer Şenol hoca ayrılacaksa olur olmalı olabilir demek istiyorum...

Yok abi sana sana demiyorum.. Sen kesinlikle o kısıma dahil değilsin..

Ekleme:

Bak alttaki arkadaş "63 resmi maçın 42'sinde galip gelemeyen bir takıma sahibiz. Alın hayrını görün." demiş.

Ben de 3 yılda 3 kupa alan hocamız var. (Biri 30 yıldır gelmeyen şampiyonluk). Kovun hayrını görün(!) diyorum..

Emrah KabuL
22.10.2012, 13:55
pardon yanlis yazmisim duzeltiyorum,,

genclerbirligini averajla kumede tutan samet aybaba .
yanilmiyorsam antalyasporun attigi gol sayesinde kumede kalmisti 2008-2009 sezonunda-

edit:

nasil ki senol hocayi sevmiyor ve hoca olarak benimsemiyorsan ben de sota yi " hoca olarak " begenmiyor ve takimimin basinda gormek istemiyorum. istersen ayni polemigi buraya tasimayalim..

senol gunes bu ulkeyi dunya 3.su yapan kisidir. bunun adi da basaridir... daha iyisi yapilana kadar da en buyuk basarinin mimari da senol gunes olarak anilacaktir.

nedense sampiyonluk mucadelesi verdigimiz bir sezon haric hep senol gunes vardi. 96 da kaybedilen sampiyonlukta katkisi kadar hatasi da buyuktur. 2005 de ve 2011 de alenen calinan sampiyonluklari senol hocaya bagliyorsak eger $ike magduriyetinden dert yanmamamiz gerekir. o zaman kacirilan sampiyonluklarin sorumlusu beceriksiz senol hocadir ve sike yoktur

bilmem ben de anlatabildim mi?

Sevip,sevmemek olayı değil bu.

Kaç kez tekrar ettim.

Sürekli olayı başka yerlere saptırıyorsunuz.

Şota'yı beğenmiyor olabilirsiniz.

Fakat henüz yolun başında olan bir insanı ve bu kulübe çok büyük emeği geçen biriyle bu şekilde dalga geçilmez.(geçenler var.)

Benim anlatmak istediğim nasıl ki Şenol Güneş Anadolu takımlarında yaşamış olduğu başarısızlıklara rağmen Trabzonspor teknik adamlığına getirebiliyorsa aynı şekilde Şota'da getirilebilir.

Olay bu.

Siz halen daha Milli Takım 3.lüğü,kaçan şampiyonluklardan bahsedin.

Sayfalarca yazdık durduk.

İlk kez tarih tekerrür etti de Şenol Güneş döneminde yeniden yapılanmaya gittik ve sonuç ortada.

63 resmi maçın 42'sinde galip gelemeyen bir takıma sahibiz.

Alın hayrını görün.

ESER
22.10.2012, 18:30
Sevip,sevmemek olayı değil bu.

Kaç kez tekrar ettim.

Sürekli olayı başka yerlere saptırıyorsunuz.

Şota'yı beğenmiyor olabilirsiniz.

Fakat henüz yolun başında olan bir insanı ve bu kulübe çok büyük emeği geçen biriyle bu şekilde dalga geçilmez.(geçenler var.)

Benim anlatmak istediğim nasıl ki Şenol Güneş Anadolu takımlarında yaşamış olduğu başarısızlıklara rağmen Trabzonspor teknik adamlığına getirebiliyorsa aynı şekilde Şota'da getirilebilir.

Olay bu.

Siz halen daha Milli Takım 3.lüğü,kaçan şampiyonluklardan bahsedin.

Sayfalarca yazdık durduk.

İlk kez tarih tekerrür etti de Şenol Güneş döneminde yeniden yapılanmaya gittik ve sonuç ortada.

63 resmi maçın 42'sinde galip gelemeyen bir takıma sahibiz.

Alın hayrını görün.

Senol Gunes 96 yilinda kacirdigimiz sampiyonluga oynayan takimin mimari ve kacan sampiyonlugun da sorumlusudur. Fakat aziz ve cetesinin cem papila taseronlugunda caldigi 2005 ve yine azizin sike cetesinin 2011 de 7 duvelle is kotarip caldigi sampiyonluklara ben kacan degil de calinan sampiyonluklar olarak bakiyorum ki 2011 yilinin sampiyonu olarak da Trabzonsporu goruyorum. hal boyleyken bu kadar ayak oyunlari ile sampiyonluklarimiz calinmis ve buna isyan ederken is senol hocayi elestirmeye gelince ona basarisiz kariyeri vasat demek savundugumuz ilkelerimize tezat bir durum olusturuyor benim acimdam. ayni anda hem sampiyonlugumuz sike orgutunun ayak oyunlari ile calinip hem de senol hocanin beceriksizligi ve vasat hocaligi nedeniyle sampiyonluklar kacirmamiz pek pek mantikli gorunmuyor. ya sike olmadi , yada senol hoca beceriksizdi, onun yuzunden kacirdik.. hangisi ?

senol hocanin kariyeri yetersiz iken kayserisporu hedefledigi noktaya tasiyamamis , kariyerinde hoca olarak hicbir basarisi olmayan sota nasil yeterli oluyor onu da pek anlamadim, kriter basari ise hangisi basarili, basari degilse bakmamiz gereken kriter nedir?

bu arada Trabzonsporun iki defa 80 kusur puan ile sampiyon yapilmadigini yazmaz o istatistikler sadece siralamayi yazar. bu ulkede Trabzonspor ne zaman sampiyonluga oynasa sampiyonluk puan baraji tavan yapar, istatistikler onu da yazmaz. istatistikleri bu kadar mutlak dogrulari gosteren degerler olarak gormuyorum sahsim adina.

yani alex fergusonun dedigi gibi istatistikler mini etek gibidir ,herseyi gosterirler ama en onemli kismini gizlerler.

saygilar

hodlu
22.10.2012, 18:38
Son üç yılda yapılan saçma sapan transferleri Şenol hoca mı yaptırdı yoksa ona rağmen mi yapıldı bu transferler. Artık bu karanlık dosya aydınlatılmalı.Yıllardır forvetsiz oynuyoruz.Forvetsiz sahaya çıkan takıma bana göre kaybetmemeye çıkan takımdır...

Yaşar
22.10.2012, 18:56
Janko'nun 85. dakikada girmesinin nedeni yaşadığı sakatlık ise Kasımpaşa maçındaki nedeni nedir?
Emre'nin tecrübesizliği sorun olmuşsa, tecrübeli Adrian neden kadroda yok, tecrübesiz Zeki neden oynadı?
Takımın kötü görüntüsünün nedeni sakat olan Colman ve Giray mıdır sadece?
Bu takım Akhisar Belediye'yi yenebilir mi?

cyberentalpi
22.10.2012, 19:09
Şu sekiz haftalık süreçten sonra muazzam bir fırsat geçmişti elimize; olmadı.
Neden olmadı.

O muazzam fırsatı 3 haftadır tepen bir takımız zaten.
Mersin karsısında cok mu farklı idik.
Pasa ya tarihi fark atabilirdik ne oldu.

Nasıl coskulu ve baskılı imisiz ben anlamadim. Yarım yamalak Bjk ye tek atagımız gol oldu. Onur olmasa gitmistik.

Hoca ya sormak lazim. Hocam sike konusunda o kadar felesfiksin. Sana karsı sike yapan Baris senin kurtarıcın mı ?

alper*
22.10.2012, 19:25
Şenol Hoca oldukça Adrian bu takımda forma giyemez. O yüzden takıma katılacakları sayarken Adrian'ı es geçelim :)

Emrah KabuL
22.10.2012, 21:02
senol hocanin kariyeri yetersiz iken kayserisporu hedefledigi noktaya tasiyamamis , kariyerinde hoca olarak hicbir basarisi olmayan sota nasil yeterli oluyor onu da pek anlamadim, kriter basari ise hangisi basarili, basari degilse bakmamiz gereken kriter nedir?

Şota yeterli diyen yok zaten.

Şenol Güneş'de bu yollardan geçti.

Anadolu'ya uğramadan direk Trabzonspor'un başına geçti.

İlk sezonu pek başarılı olmadığı için şansını daha sonra Anadolu takımlarında denedi.

Fakat Anadolu takımlarında da başarısız olmasına rağmen tekrar takımın başına getirilmedi mi ?

Demem o ki Şota olsun,Hami olsun,Ünal olsun bu adamlar neden bu göreve layık görülmüyorlar ?

Şu an başarısız olan Şota neden alay konusu oluyor ?

Şenol Güneş kadar olmasa da Şota'da bu takımın değerlerinden biri.

Öyle değil mi ?

Şota Kayseri'de başarılı olamamış,doğrudur.Hadi diyelim Kasımpaşa'yı düşürsün.

İyi de Şenol Güneş sanki Antalya,Bolu,Sakarya ve İstanbulspor'da çok mu başarılı oldu ? Hayır.

Antalya ile zar zor ligde tutunabildi.

Sakarya'yı Giray Bulak ile birlikte düşürdüler.

Boluspor'u düşürdü.

İstanbulspor'u da 2.ligde çalıştırmıştı bir üst kademeye çıkaramadı.

Neyse umarım bu sefer anlatabilmişimdir.

Emrah KabuL
22.10.2012, 21:03
Neyse arkadaşın yazmış olduğu maç yazısını daha da amacından saptırmayalım.

Kusura bakmasın.

Burak Sahin
22.10.2012, 22:43
Bu da oyunu kendi sahamizda kabul etmemize neden oldu......

Hangi macda oyunu rakip sahaya yikabiliyoruzki, ben bu sene daha göremedim de?

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 22:53
Şota ile Şenol Güneş arasında birazcık fark var. Şenol Güneş Dünya 3. sü.

İlk sezonu pek başarılı olmadığı için şansını daha sonra Anadolu takımlarında denedi.

Fakat Anadolu takımlarında da başarısız olmasına rağmen tekrar takımın başına getirilmedi mi ?

Demem o ki Şota olsun,Hami olsun,Ünal olsun bu adamlar neden bu göreve layık görülmüyorlar ?

Öyle değil mi ?

İyi de Şenol Güneş sanki Antalya,Bolu,Sakarya ve İstanbulspor'da çok mu başarılı oldu ? Hayır.

Boluspor'u düşürdü.

Burak Sahin
22.10.2012, 23:20

Madem illa 2002 diyorsun, o turnuvadaki Hakan Sükür-İlhan Mansiz krizinide bir güzel yazda okuyalim, mesela Senegal macinda Hakan Sükür o golü atamasaydi nolurdu falan ??????

Emrah KabuL
22.10.2012, 23:47
Abi sen şaka mı yapıyorsun ?

Şota ile Şenol Güneş'i kıyaslayan mı var ?

Kaldı ki Şota'nın kariyeri ne ki Şenol Güneş ile kıyaslansın ?

Kaç kere daha tekrar etmem lazım anlamanız için ?

Şota henüz yolun başında.

Şenol Güneş de yolun başındayken Anadolu'da bir çok takım da görev yaptı.

Ne yazık ki hepsinde de başarısız oldu.

Ben size bunlara anlatırken siz çıkıp Şenol Güneş Dünya 3.oldu diyorsunuz.

Anlamıyorum yani bende mi bir sorun var yoksa sizde mi ?

Murat Acar
22.10.2012, 23:54

Bu tartışmaya sonunda taraf olmak zorunda kaldım.Gerçekten sessizce izliyorum yazılanları sen habire Bişeyler söyledikce anlamamazlıktan geliyorlar yada yurdum insanı misali habire aynı nakaratı tekrarlıyorlar :) Ben de Şenol Hocayı eleştiririm yanlışlarını söylerim onun Bu şekilde devam edersede zaten kendisi gider gittiğindede Ünal olur Şota olur Ersun olur illaki biri olur ama herkesin gönlünden başka biri geçmesi kadar doğal bişey yoktur mevzubahis şuanki Hocamız Şenol'dur ve bu tartışmada yersizdir.Herkes tezlerini ortaya koyar bir görüş belirtir ama buradaki sizin tartışmanız bence boşa kürek çekmekten öteye bişey deil sen kendini anlatmaya çalıştıkca onlar aynada görmek istedikleri konuda diretiyor bence daha fazla uzatıp kendinide germe.Konu başlığınıda daha fazla yoldan çıkarma..Ne dersin?

Emrah KabuL
22.10.2012, 23:57
Bu tartışmaya sonunda taraf olmak zorunda kaldım.Gerçekten sessizce izliyorum yazılanları sen habire Bişeyler söyledikce anlamamazlıktan geliyorlar yada yurdum insanı misali habire aynı nakaratı tekrarlıyorlar :) Ben de Şenol Hocayı eleştiririm yanlışlarını söylerim onun Bu şekilde devam edersede zaten kendisi gider gittiğindede Ünal olur Şota olur Ersun olur illaki biri olur ama herkesin gönlünden başka biri geçmesi kadar doğal bişey yoktur mevzubahis şuanki Hocamız Şenol'dur ve bu tartışmada yersizdir.Herkes tezlerini ortaya koyar bir görüş belirtir ama buradaki sizin tartışmanız bence boşa kürek çekmekten öteye bişey deil sen kendini anlatmaya çalıştıkca onlar aynada görmek istedikleri konuda diretiyor bence daha fazla uzatıp kendinide germe.Konu başlığınıda daha fazla yoldan çıkarma..Ne dersin?

Allah razı olsun be abi.

Ne diyim.

Ahmet Faruk
23.10.2012, 00:23
63 maçta 21 galibiyet Trabzonspora yakışmıyor. He belki Şenol Güneşe yakıştıranlar vardır ama Trabzonspora gerçekten yakışmıyor.

ESER
23.10.2012, 12:35

Şenol Güneş'de bu yollardan geçti. / senol gunes ayni yollardan gectiyse

Anadolu'ya uğramadan direk Trabzonspor'un başına geçti. /

Öyle değil mi ?

Boluspor'u düşürdü.

Senol Gunes hayirlisiyla bir kovulsa ve yerine sota gelse de rahatlasak.

Emrah KabuL
23.10.2012, 13:04
Kusura bakmayın ama gerçekten 30 yaşında mısınız ?

ESER
23.10.2012, 13:46
Kusura bakmayın ama gerçekten 30 yaşında mısınız ?

evet 30 yasindayim .
birbirimize saygisizlik yapmadan sadece fikirlerimizi yazalim cizelim bence.

Senol Gunes benim icin bir efsanedir ve kulup tarihinde ismi altin harflerle yazili bu zat i muhtremenin de pozitif ayrimciligi hakettigine inaniyorum ki Trabzonspor'dan once 80 takimi kume dusurmus oldugunu varsaysak bile gorev yaptigi donemlerde kulube sagladi katki ve vizyon ortadir. Sota iyi bir futbolcuydu. Tarihimizin gordugu en iyi golcudur eyvallah ama benim nazarimda bir Senol Gunes degildir . belki onyargili yaklasiyorumdir ama fikirlerimi kimseye dikte etmeye calismiyorum. israrla her baslikta Senol Gunes ile ilgili yazilan her iletinin bir sekilde sota ile iliskilendirmesinden bunaldigim icin yukarida yasimi sorgulanmasina neden olan iletiyi yazdim.

cyberentalpi
23.10.2012, 14:06

Öyle değil mi ?

Boluspor'u düşürdü.

kıyaslara bak
neymis şota basarisizmıs.
Senol Gunes milli takımı dunya 3. yapmıs.
Ts ile kupa almıs. 2 olmus.

yahu kıyaslamaya bak
Biri Ts biri Kayseri.
Biri gs nin en basarılı sezonunun futbolcuları. Ki orda bile Hakan Sukur Yuzunden eleniyorduk. Adam gol atamadikca hoca oynatiyordu. Senegal macinca Allahta basi sıkıstı d aİlhan ı oynatti. Sonu oynatmadigi ilhan sayesinde senegal i eledik

cyberentalpi
23.10.2012, 14:09

bolusporla ne yapmıs canım.
antalya ile ne yapmıs.
istanbulspor ile ne yapmıs.
sakarya ile ne yapmıs

birde o acıdan kıyasla.

hadi onu gectim o 3. oldugu milli takımla sonra ne yapmıs. bir arastir gel derim

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 14:23
Kimde sorun olduğunu bir Allah bilir Emrah kardeşim.

Nerede anlaşamıyoruz ben de bilmiyorum. Ama benim ANA FIKRIM şu.

Şenol Güneş kaleciliğinde yaşadığı şampiyonluklarla,

Milli takımı Dünya 3. sü yapmasıyla,

Konfederasyon Kupası nda oynattığı futbolla,

30 senedir şampiyon olamamış bir kulubun şampiyonluğa oynadığı 4 sezonda takımın başında olmasıyla (şampiyonlukları parayla şikeyle kaybetti),

Şikebahçe taraftarının nefretini kazanmasıyla,

BJK , GS ve diğer taraftarların saygısını kazanmasıyla

Trabzonspor un en önemli şahsiyetidir.

Buna her Trabzonspor lunun saygı duyması gerekir.

Şenol Güneş e saygı duymayanın Trabzonsporluluğundan şüphe ederim kimse kusura bakmasın.

Ayrıca Şenol Güneş i eleştirenlerin büyük çoğunluğunun isminin belli olmaması nı da manidar buluyorum. Kimseyi töhmet altında bırakmak istemem ama, neden bir taraftar ismini NICK NAME in arkasına saklar anlamıyorum ben şahsen.

Şenol Güneş e dil uzatmadan önce iki kere düşünmesi gerekir her Trabzonspor taraftarının. Eleştiri olabilir, insan babasını bile eleştirir yeri gelince. Ama saygı çerçevesinde.

Şenol Güneş eleştirileri benim zoruma gidiyor doğrudur.
Benim için Kutsal dır kendisi.

Trabzonspor efsanesini yaratan kahramanlardan en önemlisidir bana göre.

canna52
23.10.2012, 14:34

şunu okuyunca devamını okuyamadım..

ESER
23.10.2012, 14:35
boluyu antalyayi kume dusurmusse beni de sampiyon yapmis. beni baglayan kismi da budur.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
23.10.2012, 15:38
İnatlaşmanın anlamı yok, sabit fikirliyiz, inatçıyız hepimiz.

Güneş karşıtları alternatiflerini bulsunlar yazsınlar;
Şota ise ona da eyvallah, her ne kadar "ben bu görev için acemiyim" dese de eyvallah...,

Ama Güneş'in başarılarını küçültmeye çalışmak ile Aziz Yıldırım'ın Alex'i itibarsızlaştırma çabası arasında zerre fark görmüyorum.

Bu eleştiri değil resmen ayıptır...
Yapmayın.

Emrah KabuL
23.10.2012, 15:43
Abiler..

Anlamamakta ısrar ettiğiniz nokta şu.

Şota olur Hami olur.

İsimlerin hiç bir önemi yok.

Siz bu adamları daha yolun başındayken eleştirirseniz,alay konusu yaparsanız bende Şenol Güneş'in geçmişini buraya dökerim.

Ve haklı bir şekilde de sorarım.

Şenol Güneş Anadolu takımların da ne tür başarılar kazanmış da Trabzonspor'u çalıştırmaya layık görülmüş ?

Acaba şu an sizlerin yaptığını o dönemler de yapan oldu mu ?

Misal Boluspor'u küme düşüren bir hocanın Trabzonspor'da ne işi var dendi mi ?

Hadi diyelim bir kez şans verildi.

2.Anadolu deneyimin de Antalyaspor,daha sonra Sakarya ve İstanbulspor maceralarında yine hüsran yaşadığı halde ne tür umutlar beslenerek tekrar göreve getirildi ?

Dediğim gibi o zamanlar da sizlerin yaptığı gibi hor görüldü mü ? Alay konusu oldu mu ?

Hatta bunca olaya rağmen bir kaç sene sonra Milli Takım'ın başına da getirilmedi mi ?

Şota henüz yolun başında ve şu an başarısız olarak gözükebilir.

Ama bu demek değildir ki ilerleyen yıllarda Trabzonspor'un başına gelirse de aynı şekilde başarısız olur.

Şenol Güneş en büyük örnek işte bu noktada.

Anlatmaya çalıştığım olay da bu malesef.

Umarım bu konuda ki son yazım olur bu.

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 16:00
Emrah kardeşim altdaki yazının altına imzamı atarım.

Ama Şenol Güneş bugün gönderilsin yerine Şota gelsin dersen karşı çıkarım.

Şenol Güneş 60 yaşına bastı yakında kendi bırakacak zeten,
Şota daha 39 yaşında.
Emin ol Şota yı da göreceğiz takımın başında bir gün.
O zaman en büyük destekcisi de ben olacağım.
Ama Şenol Güneş in ustalık döneminden de sonuna kadar faydalanmak istiyorum.

Abiler..

Anlamamakta ısrar ettiğiniz nokta şu.

Şota olur Hami olur.

İsimlerin hiç bir önemi yok.

Siz bu adamları daha yolun başındayken eleştirirseniz,alay konusu yaparsanız bende Şenol Güneş'in geçmişini buraya dökerim.

Ve haklı bir şekilde de sorarım.

Şenol Güneş Anadolu takımların da ne tür başarılar kazanmış da Trabzonspor'u çalıştırmaya layık görülmüş ?

Acaba şu an sizlerin yaptığını o dönemler de yapan oldu mu ?

Misal Boluspor'u küme düşüren bir hocanın Trabzonspor'da ne işi var dendi mi ?

Hadi diyelim bir kez şans verildi.

2.Anadolu deneyimin de Antalyaspor,daha sonra Sakarya ve İstanbulspor maceralarında yine hüsran yaşadığı halde ne tür umutlar beslenerek tekrar göreve getirildi ?

Dediğim gibi o zamanlar da sizlerin yaptığı gibi hor görüldü mü ? Alay konusu oldu mu ?

Hatta bunca olaya rağmen bir kaç sene sonra Milli Takım'ın başına da getirilmedi mi ?

Şota henüz yolun başında ve şu an başarısız olarak gözükebilir.

Ama bu demek değildir ki ilerleyen yıllarda Trabzonspor'un başına gelirse de aynı şekilde başarısız olur.

Şenol Güneş en büyük örnek işte bu noktada.

Anlatmaya çalıştığım olay da bu malesef.

Umarım bu konuda ki son yazım olur bu.

Emrah KabuL
23.10.2012, 16:14
Ben bugüne kadar Şenol Güneş gönderilsin bile demedim.

Sadece yapmış olduğu hataları eleştirdim.

Benim olayım sadece sahada oynanan futbol ile ilgili.

Bu yüzden olacak ki 2010 yılında Şenol Güneş'e teşekkür ettiğim,övgü dolu bir çok mesajım forum da mevcuttur.

Fakat hocamıza destek konusunu abartıp neredeyse adama tapar gibi gözleri körelen,her yanlışında kendilerini hocayı savunmak zorunda hisseden insanlar yüzünden de Şenol Güneş düşmanı olarak gözüktüm.

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 16:19
Ben 40 yaşındayım.
Bu da en az 25 senedir Trabzonspor u takip ediyorum anlamına geliyor.
Şota kesin Trabzonspor un başına gelecek bir gün.

Ama gelince de olacakları tahmin edebilmek inan zor değil.

Büyük ümitlerle gelecek. İlk senesinde ilk 8 hafta en az 10,15 puan kaybedecek.

Forumda yine homurtalar başlıyacak.
Şota kim diyecekler, futboldan anlamıyor diyecekler.
Tolunay Hoca varken Şota kim diyecekler mesela.
Takımı yanlış oynayıyo, defans yapıyor diyecekler.
Benim gibilerde yapmayın etmeyin biraz zaman verin diyeceğiz.
Burda yine günlerce tartışacağız. Olacak olan bu:))

zafercalikoglu
23.10.2012, 16:20
Şenol Hoca oldukça Adrian bu takımda forma giyemez. O yüzden takıma katılacakları sayarken Adrian'ı es geçelim :)

adrianı almak için şemol hoca o kadar yonetime baskı yaptı,aldırttığı tek topçu onuda oynatamıyor,,
takım olarak cok yavaş oynuyoruz,pas yapacagız diye,

Murat Acar
23.10.2012, 16:36
Ben bugüne kadar Şenol Güneş gönderilsin bile demedim.

Sadece yapmış olduğu hataları eleştirdim.

Benim olayım sadece sahada oynanan futbol ile ilgili.

Bu yüzden olacak ki 2010 yılında Şenol Güneş'e teşekkür ettiğim,övgü dolu bir çok mesajım forum da mevcuttur.

Fakat hocamıza destek konusunu abartıp neredeyse adama tapar gibi gözleri körelen,her yanlışında kendilerini hocayı savunmak zorunda hisseden insanlar yüzünden de Şenol Güneş düşmanı olarak gözüktüm.

Emrah; Bende eleştiriyorum Şenol hocayı çok zaman ama nedense kimse beni Şenol hoca düşmanı olarak lanse etmedi burda.Biraz daha sakin yazılar yazarsan sanırım sorun çözülecek...Ama Çağdaşında dediği gibi Şotada gelir birgün ona olacaklarıda yazmış.Çünki TRABZONDA Ersun Yanal gibi bir adamı bile harcadılar .Hiç düşündünmü neden harcadılar ne yaptıda kötümüydüde harcandı o adam ..Breams vardı zamanında Çokda güzel futbol oynatıyordu kupa kaldırdık,ama tutamadılar onu bile.Gerçi bir çok kaliteli futbolcuda bir şekilde ayrıldı gitti TRABZONDAN hiç neden diye soran çıkıyormu hep başkalarında kabahat arıyoruz.Ama Aynayı birazda kendimize doğrultmamız gerekiyor.Ben çok açık yazıyorum DERİN TRABZON 'diye bir varlığın olduğundan şüpheleniyorum ve bu DERİN TRABZON kendilerinden olmayan kendi çıkarlarına ters düşenleri bir şekilde savuşturuyor bu takımdan.bunların dokunamadığı ender kişilerden biride ŞENOL GÜNEŞ dir o yüzden Çağdaş'ında dediği gibi USTALIK ZAMANINDA DEĞERLENDİRMEMİZ GEREKİR ONU ..Umarım başarılı olur son demlerinde...

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 16:50
Şota gelince ortalık karışır bir süre sonra:)
Düşündüğünü evirip çevirmeden direk insanın yüzüne söyleyen bir adam Şota.
LigTV deki kontralarını seyredeniniz vardır muhakkak.

Emrah; Bende eleştiriyorum Şenol hocayı çok zaman ama nedense kimse beni Şenol hoca düşmanı olarak lanse etmedi burda.Biraz daha sakin yazılar yazarsan sanırım sorun çözülecek...Ama Çağdaşında dediği gibi Şotada gelir birgün ona olacaklarıda yazmış.Çünki TRABZONDA Ersun Yanal gibi bir adamı bile harcadılar .Hiç düşündünmü neden harcadılar ne yaptıda kötümüydüde harcandı o adam ..Breams vardı zamanında Çokda güzel futbol oynatıyordu kupa kaldırdık,ama tutamadılar onu bile.Gerçi bir çok kaliteli futbolcuda bir şekilde ayrıldı gitti TRABZONDAN hiç neden diye soran çıkıyormu hep başkalarında kabahat arıyoruz.Ama Aynayı birazda kendimize doğrultmamız gerekiyor.Ben çok açık yazıyorum DERİN TRABZON 'diye bir varlığın olduğundan şüpheleniyorum ve bu DERİN TRABZON kendilerinden olmayan kendi çıkarlarına ters düşenleri bir şekilde savuşturuyor bu takımdan.bunların dokunamadığı ender kişilerden biride ŞENOL GÜNEŞ dir o yüzden Çağdaş'ında dediği gibi USTALIK ZAMANINDA DEĞERLENDİRMEMİZ GEREKİR ONU ..Umarım başarılı olur son demlerinde...

Murat Acar
23.10.2012, 16:55
Şota gelince ortalık karışır bir süre sonra:)
Düşündüğünü evirip çevirmeden direk insanın yüzüne söyleyen bir adam Şota.
LigTV deki kontralarını seyredeniniz vardır muhakkak.

Aynı şeyi söylüyoruz işte Çağdaş,Bizde sadece Futbolu iyi bilmek yetmiyor.Bazılarının damarına basınca otomatik olarak o derin güç devreye giriyor ki Şota'da bu kişiliğiyle o yapının damarına feci basacak bir kişiliktir..

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 16:59
Desteklemek için yazdım zaten.
Aynı fikirdeyim.
Şota gelince ortalık fena karışır.

Aynı şeyi söylüyoruz işte Çağdaş,Bizde sadece Futbolu iyi bilmek yetmiyor.Bazılarının damarına basınca otomatik olarak o derin güç devreye giriyor ki Şota'da bu kişiliğiyle o yapının damarına feci basacak bir kişiliktir..

Yaşar
23.10.2012, 17:04
İnatlaşmanın anlamı yok, sabit fikirliyiz, inatçıyız hepimiz.

Güneş karşıtları alternatiflerini bulsunlar yazsınlar;
Şota ise ona da eyvallah, her ne kadar "ben bu görev için acemiyim" dese de eyvallah...,

Ama Güneş'in başarılarını küçültmeye çalışmak ile Aziz Yıldırım'ın Alex'i itibarsızlaştırma çabası arasında zerre fark görmüyorum.

Bu eleştiri değil resmen ayıptır...
Yapmayın.

ELeştirenlerin çoğu Şenol Güneş'İn geçmişi hakkında yorum yapmıyor, başarılarını görmezden gelmiyor.
Eleştiriler şu anki mevcut durum ile alakalı.
Şenol Güneş ismine, kariyerine yakışmayacak hatalar yapmakta ve bunları her maç tekrar etmektedir.
Trabzonspor takımının ligin en kolay puan alınabilecek takımı haline geldiğini ve bu durumun değişmesi için hiçbir çabanın olmadığını görüp eleştiriyoruz.
Her maç aynı taktik, aynı değişiklikler, aynı düzen.
Değişen hiçbir şey olmuyor.