PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat! Bu Bir Şenol Güneş'i Eleştiri Yazısıdır

Alihan Ertürk
21.10.2012, 21:27
Maç öncesi Trabzonspor kulüp tarihinin Süper(!) Lig'deki 1967. golünü kimin atacağı merak konusuydu. Sahadaki futbolcular öncelikle buna cevap verdi, golü Sapara attı.. Geçtiğimiz sezon tadına bakılmayan, denenmeyen; Dışlanan Sapara!

Maçın ilk yarısı futbol adına sahada olan tek şey mücadeleydi, iki taraf adına da.. 1-0 önde kapadık.

İkinci yarıya önde başlamanın morali vardı hem takım hem de taraftarda. İkiyi, üçü bulup rahatlamak istiyorduk.. Fakat beklediğimiz gibi olmadı. İlk 10 dakika orta saha çizgisini bile geçemedik. ''Çanakkale Geçilmez''e döndü bir anda maç.

Sonra çok değişik duygular içine girdik bir anda. Beşiktaş'ın her şeyi Fernandes öyle bir gol attı ki kimimiz üzüldük, kimimiz tebessüm ettik. Öyle bir goldü ki bu, eminim kaleci Onur bile dışarıdan izlediğinde ''Vay bee!'' diyecektir. Skora denge geldikten sonra Beşiktaşlı futbolcular tribünlerin de etkisiyle oyunda üstünlüğü ele geçirdiler. Kalemiz abluka altına alındı.. Bir ara spikerler ''Orta saha düştü değişiklik gelecek Trabzonspor'da..'' dediler, net hatırlıyorum. Fakat kameralar saha kenarına döndüğünde oyuna gireeğini gördüğümüz isim Barış Özbek'ti. Ne demeli bilmiyorum.. Trabzonspor'un düşen orta sahasını Barış Özbek mi ayağa kaldıracaktı? İstemsizce güldüm..

Evet artık büyük kurtarıcı Barış, Soner'in yerine oyundaydı.. Düştü denilen orta saha -bence halen ayaktaydı- bu hamleyle yerlere yattı, ölümünü bekledi adeta. Büyük şef Zokora'nın çabası da yeterli olmadı bu dakikadan sonra, o da çok yorulmuştu.

Orta sahayı kendi ellerimizle rakibe teslim ettik. Bir çoğumuz ekran başında kalan dakikaların nasıl geçeceğini tahmin etmeye başladı. Tahmin ettiğimiz gibi de oldu.

Son 5-10 dakika tamamiyle Beşiktaş'ın atakları ile geçti. Hafta arasında milli takımda 2 gol atan Janko 85'te oyuna giriyor, aynı hafta arası hazırlık maçındaki performansıyla göz dolduran Emre Güral ısınmaya bile gönderilmiyordu.

Peki ama Şenol Güneş ne yapmaya çalışıyor? Artık zamanı gelmedi mi; Bu korkaklığı üstünden at hocam, takımı ''Dik Oyna''t! Trabzonspor'un her şeyisin, baş tacısın batmayan ''GÜNEŞ''i sensin. Ama ne olursun artık yeter! Trabzonspor taraftarı tez canlıdır, çoğu zaman ne konuştuğunu bilmez.. Sonunu hazırlama hocam, kendine gel.

Trabzonspor'un köpeklerle imtihanı sensin tamamlanamaz.. Lütfen ama lütfen artık bu sese kulak ver.

*
Not : Yazı devre arası yazılmaya başlanmış başlığı ''1967 Kere Maşallah'' olarak belirlenmiştir. Ama ne yazık ki Şenol hocamız içeriği tamamiyle değiştirmiştir.

faysal
21.10.2012, 21:34
doğru bir yazı bende aynı düşünüyorum janko gibi bir oyuncumuz var iki haftadır son beşdakka oyuna giriyo resmen soğutçak adamı toptan...peki emre güralın ne günahı var.

cakalkerem
21.10.2012, 21:41
Hocam eline diline koluna sağlık.....

Son 1 senedir Hoca için yazdıklarımı tek yazıda dile getirmişsin...

Bu kadar korkaklık, bu kadar çekingenlik,

Maçın skoru değil benim için tek önemli olan Zeki'nin oynamasıydı....

Onun dışında Şenol Güneş 0 ....

Yaşar
21.10.2012, 21:43
Zokora'nın sahada ölmek üzere olduğunu ve ona rağmen çıkarılmadığını sadece ben mi gördüm ya?

Alihan Ertürk
21.10.2012, 22:04
Zokora'nın sahada ölmek üzere olduğunu ve ona rağmen çıkarılmadığını sadece ben mi gördüm ya?

Öyle tabi ki.. Yazıda da belirttim zaten.

Soner'i çıkarıp iki defansif orta sahaya dönmek yerine Zokora-Barış değişikliği bile faydalı olabilirdi.
Ne yazık ki düşünülemedi.. Yada cesaret edilemedi.

Bu arada yorumlar için teşekkürler.

Taner Gündoğdu
21.10.2012, 22:23
milli takımında hocasının gördüğü, ilk 11 oynattığı, 90 dakika oynattığı, kaptanlığı verdiği, 2 gol atan janko'yu bir tek Şenol hoca göremezken, haftalardır oyuna giren, tek bir olumlu hareketi olmayan barış özbek'i ısrarla görüyor!!!

Allah aşkına hocam Halil'in 90 dakika yaptığı ne vardı da Emre'ye, Janko'ya bu şansı vermiyorsun?

Allah aşkına hocam Zokora'nın oyundan çıkması için ölmesi mi gerekiyor?

Allah aşkına hocam Sapara ne yaparsa çıkarmayacaksın onu?

Allah aşkına hocam bu takım bir tane mi orta yapamaz?

Mollasalihoğlu
21.10.2012, 22:51
Soner fiziksel olarak düştü, artı sarı kartı vardı.

Zokora milli takım dönüşü olmasından mıdır nedir, düştü.

Sapara 2-3 gün serum yedi, son anda oynayabileceğini söyledi.. Doğal olarak düştü..

Bu durumda orta sahaya dinamik bir adam gerektiği aşikar değil mi?

Barış Özbek'in yeterliliği tartışılılır ama somut durumda o anda oyuna sokulmasındaki mantığı tartışmak bana saçma geliyor. Sadece o hamle yerine ileri forvet alıp risk alınabilirdi.. O zaman ya yener ya yenilirdik.. Bu da konuşulabilir..

hodlu
21.10.2012, 22:54
Koşamayan,top yapamayan,şut çekemeyen,gol atamayan sahada rezilleri oynayan bir takımız bu sezon başından beri.Yazıklar olsun bu kulüp yöneticilerine ve T.Direktörüne.Evet bu gece Şenol hocanın istifasını istiyorum.Bu rezillik böyle gitmez...

Ömer Faruk61
21.10.2012, 22:59

Sapara 2-3 gün serum yedi, son anda oynayabileceğini söyledi.. Doğal olarak düştü..

Barış Özbek'in yeterliliği tartışılılır ama somut durumda o anda oyuna sokulmasındaki mantığı tartışmak bana saçma geliyor. Sadece o hamle yerine ileri forvet alıp risk alınabilirdi.. O zaman ya yener ya yenilirdik.. Bu da konuşulabilir..

Aykut ve Adrian neden kadroda yok o zaman?

kürşat şen
21.10.2012, 23:35
hoca korkak olmasaydı bjk üstümüze gelecek taktiksel durumu yaşayamazdı..
hoca resmen korktu ve maçı verdi..
bu kadar bunun açıklaması..
otomatiğe bağlar gibi değişiklikler..
mozambikteki bir adam bile barışın ikinci yarı oyuna gireceğini biliyor..
ezberlenen bilinen bir şey artık!!

azad53
22.10.2012, 00:16
son saniyedeki pozisyona dikkat edin, ilerde topu alamayıp arkadan seyreden 2.yarı oyuna giren volkan, uzun topta ofsaytı bozup yine arkadan seyreden barış. Hocam Allah aşkına bu barış kaç maç oldu ne buluyosun. bi izah etsen bizde anlasak. yani adrian yok aykut yok. bu adam bunlardan dahamı iyi. forvet durumundan hiç bahsetmiyorum bile. Ya kaç hafta geçti, milli maç araları bu takımda nefes yok hocam. 60dan sonra pil bitiyor. sonradan girenler bile dökülüyor. bu nasıl kondisyon hocam. ne olur bi anlatsan bizde anlasak hocam.

Tunga
22.10.2012, 00:21
Öncelikle bu yazının içeriğine katılmasam da bir kere daha görülmüştür ki burada eleştiri sınıfında kalan tüm görüşler gayet de güzel dile getiriliyor.

Dünyayı sadece bizim gözlerimizle görürsek, bazı noktaları ıskalamış oluruz. Bu da keza öyle.

İki yarı arasındaki farkı sadece Trabzonspor açısından görmemeli. İki yarı arasında Beşiktaş'ta ne oldu bakmak lazım. Rakibin en etkisiz ve bize en faydalı oyuncusu çıktı, yerine çok daha dinamik, iş ahlakı ve becerisi yüksek bir oyuncu girdi Beşiktaş'ta. Değişiklik sadece oyuncularda olmadı, oyun sistemi de değişti Beşiktaş'ın. Can havliyle oynuyorlardı. Fernandes neden etkili oldu ikinci yarı? Orta saha yerlere serildi. Bu hem fiziksel, hem zihinsel yaşandı. Daha önce yazmıştım. Soner çok iyi bir orta saha oyuncusu olacak ama bazı yerlerde insiyatif, sorumluluk alması gerekiyor. Bu eksikliğidir onun oyundan alınmasına sebep. Zokora birkaç kere insiyatif aldı ve birinde golü bulduk. Ama çok etkili bir Fernandes'in olduğu sahada Zokora bunu daha fazla yapamazdı. Orta saha takviyesinin net olarak amacı buydu. Bu amaca yönelik olarak yapılabilecek yegane değişiklik Barış idi. Barış olmasa sadece Aykut olabilirdi.

Zeki Yavru maç içinde büyük çıkışlar ve saçma sapan düşüşler yaşadı. Bunun adı deneyimsizliktir. Örneğin, akıllı hiç bir defans oyuncusu, taç çizgisine yakın bir yerde, kaleye en ufak tehlike arz etmeyen yerde böyle bir faul yapmazdı. O yapıverdi. Cezası ağır oldu. Peki ne yapmalı? Israr etmeli. Nasıl ısrar etmeli? Sabrederek.

Kadromuzun yeterliliği tartışılırken son dakika transferleriyle bir anda herkes mutlu olmuştu. O Janko hala yeterli değil bence ve bize göre bir forvet de değil. Hafta içi iki gol attığı maç Kazakistan maçıydı. Onun kadroda olması iyi ama bizim ihtiyacımızı tek başına karşılamıyor. Bazısı "oynatıp görelim" diyebilir, bazısı da bunu gereksiz alınan bir risk olarak görür.

Sapara ve Soner değişiklikleri zorunlu değişikliklerdi. İkinci yarıda pozisyona girebildiğimiz atakları da Volkan ile sürükledik. Demek ki başarısız değişiklikler değillerdi. Barış sadece orta sahaya takviye olmadı; neden dikkat edilmiyor anlamıyorum ama o oyuna girdikten sonra sağ kanadımızdan sürekli yediğimiz atakların sayısı yarıya düştü. Zeki de bir nebze nefes alabildi.

Hocanın beni en çok şaşırtan özelliği Halil'deki ısrarı. Onun yerine Emre bence denenmeli. Bence düşük riskli bir hamle Emre'yi denemek.
Son not: Olcan ve Volkan bence görevlerini layıkıyla yaptı; onlar neden eleştiriliyor anlamadım.

lazibere
22.10.2012, 03:11

bende gördüm ama başka kımse görmez, Çunku biz Futbol takımlarındakı futbolculara aşçılara yakıştırılan etiketleri çok güzel yapıştırırız ve bir daha çıkartmayız.

lazibere
22.10.2012, 03:16
Öncelikle bu yazının içeriğine katılmasam da bir kere daha görülmüştür ki burada eleştiri sınıfında kalan tüm görüşler gayet de güzel dile getiriliyor.

Dünyayı sadece bizim gözlerimizle görürsek, bazı noktaları ıskalamış oluruz. Bu da keza öyle.

İki yarı arasındaki farkı sadece Trabzonspor açısından görmemeli. İki yarı arasında Beşiktaş'ta ne oldu bakmak lazım. Rakibin en etkisiz ve bize en faydalı oyuncusu çıktı, yerine çok daha dinamik, iş ahlakı ve becerisi yüksek bir oyuncu girdi Beşiktaş'ta. Değişiklik sadece oyuncularda olmadı, oyun sistemi de değişti Beşiktaş'ın. Can havliyle oynuyorlardı. Fernandes neden etkili oldu ikinci yarı? Orta saha yerlere serildi. Bu hem fiziksel, hem zihinsel yaşandı. Daha önce yazmıştım. Soner çok iyi bir orta saha oyuncusu olacak ama bazı yerlerde insiyatif, sorumluluk alması gerekiyor. Bu eksikliğidir onun oyundan alınmasına sebep. Zokora birkaç kere insiyatif aldı ve birinde golü bulduk. Ama çok etkili bir Fernandes'in olduğu sahada Zokora bunu daha fazla yapamazdı. Orta saha takviyesinin net olarak amacı buydu. Bu amaca yönelik olarak yapılabilecek yegane değişiklik Barış idi. Barış olmasa sadece Aykut olabilirdi.

Zeki Yavru maç içinde büyük çıkışlar ve saçma sapan düşüşler yaşadı. Bunun adı deneyimsizliktir. Örneğin, akıllı hiç bir defans oyuncusu, taç çizgisine yakın bir yerde, kaleye en ufak tehlike arz etmeyen yerde böyle bir faul yapmazdı. O yapıverdi. Cezası ağır oldu. Peki ne yapmalı? Israr etmeli. Nasıl ısrar etmeli? Sabrederek.

Kadromuzun yeterliliği tartışılırken son dakika transferleriyle bir anda herkes mutlu olmuştu. O Janko hala yeterli değil bence ve bize göre bir forvet de değil. Hafta içi iki gol attığı maç Kazakistan maçıydı. Onun kadroda olması iyi ama bizim ihtiyacımızı tek başına karşılamıyor. Bazısı "oynatıp görelim" diyebilir, bazısı da bunu gereksiz alınan bir risk olarak görür.

Sapara ve Soner değişiklikleri zorunlu değişikliklerdi. İkinci yarıda pozisyona girebildiğimiz atakları da Volkan ile sürükledik. Demek ki başarısız değişiklikler değillerdi. Barış sadece orta sahaya takviye olmadı; neden dikkat edilmiyor anlamıyorum ama o oyuna girdikten sonra sağ kanadımızdan sürekli yediğimiz atakların sayısı yarıya düştü. Zeki de bir nebze nefes alabildi.

Hocanın beni en çok şaşırtan özelliği Halil'deki ısrarı. Onun yerine Emre bence denenmeli. Bence düşük riskli bir hamle Emre'yi denemek.
Son not: Olcan ve Volkan bence görevlerini layıkıyla yaptı; onlar neden eleştiriliyor anlamadım.

Takımda herkes kendine oynuyor. Stoperinden tut, Sağ ve Sol açığına kadar, Takımda kalite düşük olunca, Kalitesiz bir takıma karşı bile direnç gösterip, Oyunu soğutacak beyinli oyuncuların olmadığı zaman, Futbol bu kadar zorlaşır işte.

Oysa panikleyecek bir durum yoktu, Çok çok iyi oynarken, şansız bir şekılde yediğimiz bir gol de yoktu demoralize olacak bir durum yoktu.

İşte büyüklük burda başlar,

Büyük takımlar, Skor ne olursa olsun, oyundan kopmadan işlerini yaparlar. Bizim takımnda dün akşam işini iyi yapan bir tane oyuncu yoktu. Herkes kahraman olmaya çalışıyordu.

3 puan da alabşlirdik ama bu bizim futbolumuzun iyi olduğunu göstermeyecekti, Kaldı kı o Beşiktaş'ı bu sene yenmeyen kalmamıştı.

Rakiplerimizi Yarışa ortak eden, Onları hayata döndüren SİHİRLİ ÖPÜCÜK GİBİYİZ maşallah

lazibere
22.10.2012, 03:21
son saniyedeki pozisyona dikkat edin, ilerde topu alamayıp arkadan seyreden 2.yarı oyuna giren volkan, uzun topta ofsaytı bozup yine arkadan seyreden barış. Hocam Allah aşkına bu barış kaç maç oldu ne buluyosun. bi izah etsen bizde anlasak. yani adrian yok aykut yok. bu adam bunlardan dahamı iyi. forvet durumundan hiç bahsetmiyorum bile. Ya kaç hafta geçti, milli maç araları bu takımda nefes yok hocam. 60dan sonra pil bitiyor. sonradan girenler bile dökülüyor. bu nasıl kondisyon hocam. ne olur bi anlatsan bizde anlasak hocam.

Bugun muhtemelen izin gunleri futbolcuların, Malum İstanbul ve Burda bir yerlerde kalacaklar, O kondisyon dedin ya, O kondisyonu başka yerlere sakladılar bence:)))

lazibere
22.10.2012, 03:29
Taraftar dediğin böyle birşey; Transfer sezonunda, Yönetime laf kondurmaz, Hocasına laf kondurmaz, O aldıysa bir bildiği vardır, Sadri Şener cimdiridir, Fazla para vermez gibi Ramses vari hikayeler ile, Koca yazı geçirir. Yönetime ve Başkana laf edenleri '' Başka takım taraftarı '' sın diye itham ederler. Ama 2 yurt dışı kampı gelir geçer, 8 ay once gideceği belli olan Burak gitmiştir ama hala Forvet transferi yapılmaz ve Son dakıka son saniye transferi ile Orto'nun hiç oynatılmayan ünlü oyuncusu Transfer edilir. Bu kez de '' Sadri '' severler başlarlar '' biz demedik mi, sabredin diye, Sadri Şener turnayı gözünden vuracak ''

O turnaları nasıl ve hangi tüfekle vurduğunu biliyoruz dediysek de inandırmayız ve bizlere şikeci formaları gene giydirilir.

Lig başlar 1-2-3-4-5-6-7-8 hafta geçer, Forvet hala yoktur ortalarda Çünkü hazırlıksızdır ve kondisyon problemi vardır. Ama Milli takımında oynar ve goller atar ama hala bizde oynamaz ve Vakit geçirmek için yapılan değişiklik haline gelir, O da emin olun sözleşmesinde şu kadar maç oynama garantisi olduğundandır ve parayı almış olması içindir.

Ve Takımımız böylece

8 maçta 7 gol atar. Bunların içinde Bu adamın ve Başka forvetlerin sadece bir tanesinin golu vardır..

Şimdi o taraftarlar başlarlar burda '' Yok şöyle oynamak lazım , böyle oynamak lazım ''

Bende diyorum ki; Kabahatı nerde arayacağınızı göremeden asla başarılı olamayız

Velhasılı

O futbolcular Şimdi hangi pavyonlarda ( tatil günü) hangi şeylere kondisyon ayırırlarken, Bizler de klavye başında kondisyon harcarız.

İşte taraftarlık dediğin de budur:))))

Hadi iyi geceler

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 03:40
ne kolay geliyor size zaten hepiniz yillardan beri profesyonel antrenörlük yapardinizn avrupalarda , onun icinde sizden iyi bilen omaz sagolun !

Mehmet BAL
22.10.2012, 08:12

dinamik adam oyuna girdikden 10-11 dakika sonra orta sahadaki topa
koşamadı metin abi.

temel_yilmaz
22.10.2012, 09:10
Modern futbol,3-5-2, olmadı 4-3-3 alan daraltma,çarpraz koşu,pres daha bir sürü ıvır zıvır.....Takımın sorunu orta sahada değilki takımın sorunu hangi topu atarsan at duvar gibi geri gelen forvetinde zaten mevcut forvetin tek olumlu hareketinde golü attık..

Bence kilit yanlış Colman sakatlık maç eksiği derken ilk yarı bence oynayamaz Colman..

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 09:41
dinamik adam oyuna girdikden 10-11 dakika sonra orta sahadaki topa
koşamadı metin abi.

Şenol Hoca da " Zokora milli maçtan geldi, defansif olarak ona yardımcı olacak Barış'ı almak istedik ama düşündüğümüz olmadı. Özellikle golden sonra bölümde, ilk bölümde hiç pozisyon vermeyen takım olarak bu kadar pozisyon vermemeliydik." diyerek bu değişikliğin başarılı olmadığını söylüyor zaten..

Aykut dışında bu tarz adamımız yok.. Aykut girsin diyenler, hoca Aykut'u oynattığında o acımasız eleştirileri yapanlar mı, yoksa o eleştirileri görmedikleri için bunu rahatça dile getirenler mi, bilemedim..

Varlıbaş61
22.10.2012, 09:42
Şenol Hocamızı eleştirmeyin sakın , siz ondan daha mı iyi biliyorsunuz ? Daha iyi biliyorsanız gidin siz yönetin takımı .. Hem o gidince Morinho mü gelecek ? Yoksa Bross 'u mu özlediniz ..

Alla alla (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Faik Yılmaz
22.10.2012, 09:44
Aman ne yaptın Alihan....

Şenol Güneş eleştirilemez eleştirilmesi teklif dahi edilemez.....

Anayasanın ilk 3 maddesi gibi Şenol Güneşi eleştirmekte yasak.....

bunları asla yapmayacaksın......

yoksa Ziya Doğanlarla korkutulursun...... Brosslarmı gelsin denilir sana......

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.10.2012, 09:46

Şükür ya Resulallah... :))))

Punisher-61
22.10.2012, 09:50
Şenol Hocamızı eleştirmeyin sakın , siz ondan daha mı iyi biliyorsunuz ? Daha iyi biliyorsanız gidin siz yönetin takımı .. Hem o gidince Morinho mü gelecek ? Yoksa Bross 'u mu özlediniz ..

Alla alla (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Elestiririm sonuna kadar..

Bana göre türkiyede ondan balli teknik direktör yoktur...

Ona verilen zaman ve sabir baska hicbir teknik direktöre verilmedi..

Her geldiginde hazir oturmus takimi karsisinda buldu.. Onlari yönetmekte pek zor degildi..

Oyun okuma yok oyuna yerinde müdahale yok.. Taktik ve sistem kocaman bir sifir...

Oyuncu degisikligi monoton haline geldi her zaman ayni topcular giriyor her zamanda Girdikleri dakikalarda belli skor ne olursa olsun..

Birisine gicik oldu mu futbol hayatini bitiriyor resmen takimin zararina olsa bile...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 09:52
Her geldiginde hazir oturmus takimi karsisinda buldu.. Onlari yönetmekte pek zor degildi..

Şu hazır takımları kuruyoruz da, hocadan başka oynatacak adam bulamıyoruz :)

Bunu yazan adam "takım bu gada hazırdı da önceki hocasına neden teneke bağlayıp gönderdik?" sorusunu neden kendine sormaz? :)

Faik Yılmaz
22.10.2012, 09:59

Bunu yazan adam "takım bu gada hazırdı da önceki hocasına neden teneke bağlayıp gönderdik?" sorusunu neden kendine sormaz? :)

çok basit bir soru sordunuz aslında.....

Şenol Hocayı 4.defa takımın başına getirmek için ( 5 miydi yoksa)

senaryo belli ve aynı.. hocayı takımın başına getir başarısız olması için elinden geleni yap....

sonra kurtarıcı süpermen Şenol Güneşi takımın başına getir.....

Hüseyin Sahtiyan
22.10.2012, 10:06
ne kolay geliyor size zaten hepiniz yillardan beri profesyonel antrenörlük yapardinizn avrupalarda , onun icinde sizden iyi bilen omaz sagolun !

Adam yaptığı oyuncu değişiklikleriyle ilgili hatasını kendisi maçtan sonra kabul edip dile getirmişken biz niye susalım ki ben onu anlamadım.

3 gün önce Avusturya milli takımıyla 11 başlayıp 2 gol atan, milyonlarca euro bonservis bedeli ödediğimiz adamı oynatmayıp 90 dakika Halil ile oynuyorsak eğer Onur'un milli takıma alınmamasındaki olay gibi art niyet ararım ben kimse kusura bakmasın.

Çok büyük adam bunu kabul ediyorum ama kesinlikle maçı okuma, oyuncu değiştirme konularında çok sıradan.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 10:11
çok basit bir soru sordunuz aslında.....

Şenol Hocayı 4.defa takımın başına getirmek için ( 5 miydi yoksa)

senaryo belli ve aynı.. hocayı takımın başına getir başarısız olması için elinden geleni yap....

sonra kurtarıcı süpermen Şenol Güneşi takımın başına getir.....

Direkt getirseler olmuyor yani?

Bir hoca getiriyoruz.

Ona bir kadro yapıyoruz. (Şenol Güneş için hep hazır kadrolara geldi diyeceğiz ya)

O hazır(!) kadroya rağmen kendi hocamızın başarısız olmasını sağlıyoruz ve kovup Şenol Güneş'i getiriyoruz.

Aşırı mantıklı geldi bana..

Faik Yılmaz
22.10.2012, 10:15
Direkt getirseler olmuyor yani?

Bir hoca getiriyoruz.

Ona bir kadro yapıyoruz. (Şenol Güneş için hep hazır kadrolara geldi diyeceğiz ya)

O hazır(!) kadroya rağmen kendi hocamızın başarısız olmasını sağlıyoruz ve kovup Şenol Güneş'i getiriyoruz.

Aşırı mantıklı geldi bana..

Peki aynı kadronun oyuncularının Bross varken sahada dökülmesi 1 hafta sonra Şenol Hoca ile döktürmesi çokmu mantıklı geliyor sizlere.....

elinde sihirli deynek var heralde ... teknik , taktik bilgiler ve kondisyon yükleniyor hemen takır takır oynamaya başlıyorlar.....

Punisher-61
22.10.2012, 10:15

Söylim.. Trabzonlu olmadigi icin....

Adama zaman vermiyorlar. O kadad basit senol günesi. Dokunulmamazligi var trabzonda...

Hedef belli sampiyon olduk TRABZONLU teknik admla..

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 10:20
Peki aynı kadronun oyuncularının Bross varken sahada dökülmesi 1 hafta sonra Şenol Hoca ile döktürmesi çokmu mantıklı geliyor sizlere.....

elinde sihirli deynek var heralde ... teknik , taktik bilgiler ve kondisyon yükleniyor hemen takır takır oynamaya başlıyorlar.....

Söylim.. Trabzonlu olmadigi icin....

Adama zaman vermiyorlar. O kadad basit senol günesi. Dokunulmamazligi var trabzonda...

Hedef belli sampiyon olduk TRABZONLU teknik admla..

Bu dayanakları biz hoca ile ilgili olumlu bir şey söylerken kullansak, toplanıp gülme ayini düzenlerdiniz herhalde..

Biriniz diyorsunuz ki sihirli değnek mi vardı hemen düzeltti, diğeriniz diyorsunuz ki Trabzonlu olmayana zaman vermiyorlar, verse o da düzeltirdi, aranıza bile çelişkilisiniz..

Kaldı ki iddialarınız tamamen farazi, elle tutulur hiçbir destekleyici done yok..

Ayrıca Şenol Hoca Broos'tan sonra geldi, o sene normal oynadık.. Sonraki sene gördük değnek mi var büyü mü var..

Faik Yılmaz
22.10.2012, 10:28
B
Biriniz diyorsunuz ki sihirli değnek mi vardı hemen düzeltti, diğeriniz diyorsunuz ki Trabzonlu olmayana zaman vermiyorlar, verse o da düzeltirdi, aranıza bile çelişkilisiniz..

Şenol Güneş son 1,5 yıldır takımı resmen yürüterek oynatıyor buna rağmen hala kredisi var....

Oysa Bross'a bir yarım dönem bile sabredemedik.....

geldiği gün kuyusunu kazmaya başladık......

iddia ediyorum Brossa da Şenol Güneş kadar kredi versek oda takımı başa oynatacaktı....

Bu takımı hiç beğenmediğimiz Ziya Doğan bile 2. yaptı..... Türkiye kupası aldırdı....

Yani takımın mayasında büyüklük var..... azıcık top oynayınca zaten 2. olabiliyor....

hocayı çok büyütüyorsunuz gözünüzde 1994-1997 arasındaki rakibi boğan ezen Trabzondan eser yok şimdi....

şimdi rakip oynuyor biz seyrediyoruz....

mourner
22.10.2012, 10:28
şenol güneş trabzonlu olmasaydı onun da kuyruğuna tenekeyi çoktan bağlayıp göndermiştik.şenol güneş gidince,illa hugo bross,ziya doğan gelecek diye bir şey yok..ordunun başında hector cuper'in olduğu bir ligde oynuyoruz..sende de vizyon olsun,git adam gibi biriyle anlaş.şenol güneşi savunan arkadaşlar şu oynanan oyundan çok mu memnun? formayu adaletli dağıttığına inanıyor mu? 2 puan gerideymişiz,illa 15 puan geriye düşüp ligden koptuğumuzda mı aklımız başımıza gelecek..bence bu takım bu oyunla,bu şenol güneş mantığıyla ilk 5'e giremez.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 10:33
Şenol Güneş son 1,5 yıldır takımı resmen yürüterek oynatıyor buna rağmen hala kredisi var....

Oysa Bross'a bir yarım dönem bile sabredemedik.....

geldiği gün kuyusunu kazmaya başladık......

iddia ediyorum Brossa da Şenol Güneş kadar kredi versek oda takımı başa oynatacaktı....

Bu takımı hiç beğenmediğimiz Ziya Doğan bile 2. yaptı..... Türkiye kupası aldırdı....

Yani takımın mayasında büyüklük var..... azıcık top oynayınca zaten 2. olabiliyor....

hocayı çok büyütüyorsunuz gözünüzde 1994-1997 arasındaki rakibi boğan ezen Trabzondan eser yok şimdi....

şimdi rakip oynuyor biz seyrediyoruz....

Takımın mayasında büyüklük olduğu tartışmasız ama anlık saçma sapan kararlarla son haftalarda kümede kaldığını da ben kendi gözlerimle gördüm. Uçmaya gerek yok..

1997'ye gitmeye gerek yok 2011'de maç başı 500 600 pas yapan bir takımdık. Hoca kadroyu dağıtınca(!) yeni bir yapılanmaya girmiş durumdayız.

@mourner

Evet, Orduspor'un başınca Cuper var, bizim de Sven Goran Eriksson ile çekilmiş fotoğrafımız var..

Cuper olağan şey değil, istisnadır. Keza Halilhodzic de öyleydi.. O tarz bir hocaya hiçbir zaman hayır demedim. Ama Halilhodzic'İn TS ile ilgili tespitlerini görmezden gelip, o tarz hocaları istemek nasıl bir çelişkidir? Adam "kendinizi ne sanıyorsunuz, Real Madrid mi?" dedi. Gayet net.

Real Madrid ne yahu biz dünya karmasıyız da, hocamız kötü :)

salihismet
22.10.2012, 10:48
Takımın mayasında büyüklük olduğu tartışmasız ama anlık saçma sapan kararlarla son haftalarda kümede kaldığını da ben kendi gözlerimle gördüm. Uçmaya gerek yok..

1997'ye gitmeye gerek yok 2011'de maç başı 500 600 pas yapan bir takımdık. Hoca kadroyu dağıtınca(!) yeni bir yapılanmaya girmiş durumdayız.

@mourner

Evet, Orduspor'un başınca Cuper var, bizim de Sven Goran Eriksson ile çekilmiş fotoğrafımız var..

Cuper olağan şey değil, istisnadır. Keza Halilhodzic de öyleydi.. O tarz bir hocaya hiçbir zaman hayır demedim. Ama Halilhodzic'İn TS ile ilgili tespitlerini görmezden gelip, o tarz hocaları istemek nasıl bir çelişkidir? Adam "kendinizi ne sanıyorsunuz, Real Madrid mi?" dedi. Gayet net.

Real Madrid ne yahu biz dünya karmasıyız da, hocamız kötü :)

Suana kadar yazilanlarin en iyisi bu bence, Senol hoca elbette elestirilecek, dokunulmazlaigi yok herhalde. Barisin
18 de bile isi yok, janko milli takimda gol atmis olabilir, fakat bizde ona top ketirecek bir sistem yok, onu ve onu
alanlari rezil etmektense kenarda tutmayi seciyor Senol hoca. Kim ne derse desin o takimda oynatilmasinda tek
israr edilecek oyuncu Emre Güraldir. Senol hocaya bu konuda hic mi hic katilmadim, katilmiyorumda.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 10:53
Suana kadar yazilanlarin en iyisi bu bence, Senol hoca elbette elestirilecek, dokunulmazlaigi yok herhalde. Barisin
18 de bile isi yok, janko milli takimda gol atmis olabilir, fakat bizde ona top ketirecek bir sistem yok, onu ve onu
alanlari rezil etmektense kenarda tutmayi seciyor Senol hoca. Kim ne derse desin o takimda oynatilmasinda tek
israr edilecek oyuncu Emre Güraldir. Senol hocaya bu konuda hic mi hic katilmadim, katilmiyorumda.

Emre Güral konusunda katılıyorum.. Halil yerine 40 kere denerdim şimdiye kadar. Ya iyi oynardı, ya soru işareti kalmazdı..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
22.10.2012, 11:06
Anlamadığım şey Hoca'ya yapılan eleştirilerin hepsinin "istifa" içermesi.

Adam Aykut Kocaman'a ne saygı gösteriyor, nasıl sahip çıkıyor.
Aykut Kocaman'a bir de yahu...

El insaf...

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 11:07

El insaf...

İstifa ederse başkan daha çok meşhur hoca ile fotoğraf çektirebilir :)

lazibere
22.10.2012, 11:56
Eleştiriler istifa içermiyor, Hem içerse ne yazar..

Bomba transfer diye aldığın adamı sadece 5 dakkalığına oyuna alıyorsan, Onun yerine oynayan oyuncunun her hafta gol veya goller atıyor olması lazım.

Ne halil ne de herhangi biri zaten gol pozisyonuna bile giremiyorken ve rezil top oynuyorken Janko denen oyuncuyu kenarda tutarken ne düşünüyorsun. Kendi kalesine atar diye mi korkuyorsun?

Hata yapacaksa forvet oyuncusu hata yapsın. Oyuncuyu mu koruyorsun kendini mi şenol hoca diye sorarlar adama..

lazibere
22.10.2012, 11:57
Volkan Şen 2 sezondur sadece kendi kendini eğlendiriyor ve canı istediğinde sakatlanıyor

Buna bir çözüm bulamıyorsun, Bir takımın bir tane formda oyuncusu olur bir 2 bile demedim..

Allah'a emanet gidiyoruz. Bi takım bize adam gibi bir ders verecek de hangi takım çok merak ediyorum

Celal Demir
22.10.2012, 11:58
dün alşam ilk defa Hocam git artık dedim :(( aslında istemiyorum gitmesini ama o sinirle ağzımdan çıkıverdi birden :(

Faik Yılmaz
22.10.2012, 11:59
Eleştiriler istifa içermiyor, Hem içerse ne yazar..

Bomba transfer diye aldığın adamı sadece 5 dakkalığına oyuna alıyorsan, Onun yerine oynayan oyuncunun her hafta gol veya goller atıyor olması lazım.

Ne halil ne de herhangi biri zaten gol pozisyonuna bile giremiyorken ve rezil top oynuyorken Janko denen oyuncuyu kenarda tutarken ne düşünüyorsun. Kendi kalesine atar diye mi korkuyorsun?

Hata yapacaksa forvet oyuncusu hata yapsın. Oyuncuyu mu koruyorsun kendini mi şenol hoca diye sorarlar adama..

Şenol Hoca takımı 1-0 öndeyken ya da berbaere iken skoru korumaya çalışır.....

Jankoyu alırsa hasbelkader takım ileri mileri çıkar maazallah defansaa çekilmez.....

hele birde topa kafa vurur gol olursa millet " bu adam neden oynamıyordu şimdiye kadar " filan der.....

ama son 5 dakikada oyuna alınca ısınamadan maç biteceği için sorunda kalmaz....

zarge
22.10.2012, 12:04
hoca, birisine taktımı onun takımdaki futbol hayatını bitiriyor diye düşünmeye başlıyorum... :)

lazibere
22.10.2012, 12:08
Felesefik açıklamalara devam ediyor.. Ikıncı yarı değişikliklerinden verim elde edemedik demek ki yanlış tercih yapmışım diyor

Ne demek istedin??

Barış topçu değil mi demek istedin

Janko yu son 5 dakka oyuna gol atsın diye aldım ama atamadı mı demek istedin?

Bak Hocam??? Akıla ihtiyacın yok ama tavsiyeye ihtiyacın var???

1- Volkan Şen, Beni oynatma diye adeta sana yalvarırı gibi oyun oynuyor onun derdi 11 oyuncusu olmak değil. O alacağı paraya bakıyor
2- Yasin-Olcan ve Volkan hepsi aynı tar oyuncular ve hepsinin orta sahası zayıf ve 3 birden ilk 11 de olmaz, Olacaksa 5-0 onde olduğumuz bir maçta olur

3- Colman olmadan bu takımdan cacık olmaz, Ne sorununuz varsa bırakın lagalugayı ve o adamı takıma kazandırın. para ise para verin. Biliyorum ki, 300 lira az verdiğiniz için o adam da gidecek ve yerine 5 milyon Euro verip bir çöp daha alacaksınız. Hazır o adam bizdeytken barı onu kaçırmayın

4- Şampiyon olduğumuz kadro bir oncekı sene zaten dağıldı ve kalanlardan yaptığımız geçen sezon kı kadrodan da dun akşam sahada sadece 3 kişi vardı. Mustafa-Olcan- Zokora

Bu kadar kısa sürede bu kadar fazla oyuncu değişikliği ile bir istikrar yakalayamazsın. Sana Veteriner değilsin, İnsansın işin ınsanlarla

5- Halil den forvet olmaz. Bunu kafana sok

6- Alanzinyo haricinde topla adam geçen bir tane oyuncun yok, Bunu da böyle bil. sanma kı çok yetenekli oyuncular aldırdın

7- Barış denen dallama, Şikecilerin bize hediyesidir. O adama güvenme ve güvendirme

8- Ne olursa olsun Janko takıma girsin. Olanlar zaten atamıyor , atamayacaksa o atamasın

9- Bamba iyi oynuyor , tamam da, kendine güveni onu bir gun çok kötü yakacak dun akşam yakacağı gibi, bunu da ona hatırlat

Mustafa Enez
22.10.2012, 12:22
tamam diyelim ki skoru korumaya yönelik hamleydi barışı almak,saygı duymayacağım bir düşüncedir skoru korumak ama hadi diyelim öyleydi,peki neden o değişikliklerden sonra rakip tıkır tıkır bomboş gol pozisyonları buldu?

Oğuz B.
22.10.2012, 12:24
Trabzonspor tarihinin açık ara en çok eleştirlen ismine "aman ha eleştirilemez" demek sadece komik.

Şenol Güneş kadar hak etmediği halde ağır bir şekilde eleştirilen başka kimse yok tarihimizde.

Eleştiri olacaktır. Olmalıdır da..

Bence de Janko'ya bu kadar az süre vermesi yanlış. Bence de orta sahanın alternatifi Barış olmamalı.

Ama hemen hemen her şeyi her fırsat bilip hocaya yüklenmek de yanlış.

İstifa sözü bu kadar kolay telaffuz edilmemeli.

Mustafa Enez
22.10.2012, 12:25
benim mantığıma göre,ortasaha üstünlüğü istiyorsan,kesici adam almazsın ortasahaya,top tutabilen pas yapabilen adam alırsın...

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 12:31
Beşiktaş neden küçümseniyor anlamıyorum. Türkiye liginden bedava bir futbolcu alma hakları olsa avrupa takımlarının hepsi Fernandes i alır. Türkiye liginin en iyi oyuncusu. Beğenmedikleri Almedia Portekiz milli takımının ilk 11 oyuncusu. Yedek olarak mecburen oynayan Oğuzhan Arsenal den geldi.
Hilbert , Holosko ,Toroman geçen sene de vardı. Kötü denilen Beşiktaş ın kadrosu yine de Bursaspor dan çok önde. Ayrıca Galatasaray da İnönü de 2-2 berabere kaldı. Neyi eleştiriyorsunuz anlamıyorum. Lig TV de derby lerden önce eski maçları gösterirler. Şenol Güneş dışında hep mağlubiyet hep hezimet.
Biraz akıllı olun artık ya.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 12:33
Alex Ferguson Manu ya ilk geldiğinde takımı 11. 2. senede 2. yapmış. 3. sene de yine 11. yapmış. Bize gelseydi Allah muhafaza futboldan anlamıyo diye teneke takarak kovardık.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 12:34
Trabzonspor ne zaman Türk milli takımında ilk 11 oynayan bir futbolcu transfer edebilmiş. Belki bir Ünal Karaman. Onun dışında hep biz parlatdık soktuk A Milli takıma.

Ertuğrul ATALAY
22.10.2012, 12:44
teknik heyetin ve takımın tek bir şeye ihtiyacı var...

istikrar ve özgüven....
takım potansiyelinin altında oynuyor...
öne geçtiğimiz maçlarda galibiyeti koruma içgüdüsü hakim(2.gol düşünülmüyor)
kadro seçimi defansif....(rakiplerde bize karşı atak oynama güdülerini açığa çıkarıyoruz)
Şenol hoca futbolculara güvenmiyor...
halil santrafor değil...defansif bir ortasaha oyuncusu görünümünde....
.....
Şenol Hoca bunları göremeyecek ve takıntıları olan biri değil...neyi bekliyor anlamıyorum....

TORUN
22.10.2012, 12:45
Şenol Hoca takımı 1-0 öndeyken ya da berbaere iken skoru korumaya çalışır.....

Jankoyu alırsa hasbelkader takım ileri mileri çıkar maazallah defansaa çekilmez.....

hele birde topa kafa vurur gol olursa millet " bu adam neden oynamıyordu şimdiye kadar " filan der.....

ama son 5 dakikada oyuna alınca ısınamadan maç biteceği için sorunda kalmaz....

Tamam Şenol Hoca Beşiktaş maçında formsuzdu. Bunu kabul etmek gerekir... Ancak fazlasını hak etmiyor. Size bir şey söyleyeyim mi?

Şenol Hocanın en büyük hatası transfere karışmaması. Dolayısı ile Janko gibi bir adamın transfer edilmesi. Janko son beş değil 1005 dakikada oynasa bu sistemde başırılı olamaz....

Ertuğrul ATALAY
22.10.2012, 12:47
Hoca rotasyonu sevmiyor...Böyle olunca elimizdeki değerleri oyuna küstürüyoruz...(adrian,henrike,yanko.....)

hodlu
22.10.2012, 12:50
24.05.2011 tarihinden beri yönetim olarak,teknik heyet olarak çok kötü yönetilen bir kulüp olduk.Dün gece sahada yaşanan rezalet bardağı taşırmıştır.Aynı filmi defalarca izler olduk.Transfer yapılmıyor yapılan transfer oynatılmıyor.Aynı film kabak tadı verdi beyler bilesiniz....

delikoyun
22.10.2012, 12:50
bu takımda en yetenekli oyuncu alanzinho ama maalesef hata yapıyor önemli olan oyuncu üretmek değil galibiyet oyuncu üreteceğim diye harcadığı adam alanzinho yazık mahkum futbol oynadık bjk kendini avutmasın bizde iş bitiricek oyuncu yoktu

cyberentalpi
22.10.2012, 13:24

El insaf...

o insaflık aykut karsısında bile adam gibi futbol oynatmadi malesef hoca.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 13:27
o insaflık aykut karsısında bile adam gibi futbol oynatmadi malesef hoca.

O insaflık Aykut istedi mi 15 milyon €'ya adam aldırabiliyor.. ;)

Cyzio
22.10.2012, 13:29

Koyulaştırdığım yer çok önemli.

.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 13:33
Koyulaştırdığım yer çok önemli.

.

Şenol Güneş Alper Potuk'u da istedi. (Barış Özbek yerine kadroda olsa ne de hoş olurdu, ne de güzel olurdu.)

Cyzio
22.10.2012, 13:36
Şenol Güneş Alper Potuk'u da istedi. (Barış Özbek yerine kadroda olsa ne de hoş olurdu, ne de güzel olurdu.)

Neyse, bir tane varmış :).

.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 13:38
Neyse, bir tane varmış :).

.

Cenk Tosun, Serdar Kurtuluş, Hasan Ali benim bildiklerim sadece bu sezon..

Hasan Ali pahalı diye itiraz etmedi muhtemelen alınamamasına. "Masaya vurmadı" yani.. Masaya vursaydı 4-5 milyon €'ya Hasan Ali'yi almış olacaktı.. Bu sefer msaya vurmadığı için değil "o paraya topçu mu alınır" diye eleştirilecekti.

Çelişkilere bayılıyorum :)

TORUN
22.10.2012, 13:39
Hoca rotasyonu sevmiyor...Böyle olunca elimizdeki değerleri oyuna küstürüyoruz...(adrian,henrike,yanko.....)

Şu parantez içinde yazdıkların mı? Küsen değerler...

Emrah KabuL
22.10.2012, 13:44
Beşiktaş neden küçümseniyor anlamıyorum. Türkiye liginden bedava bir futbolcu alma hakları olsa avrupa takımlarının hepsi Fernandes i alır. Türkiye liginin en iyi oyuncusu. Beğenmedikleri Almedia Portekiz milli takımının ilk 11 oyuncusu. Yedek olarak mecburen oynayan Oğuzhan Arsenal den geldi.
Hilbert , Holosko ,Toroman geçen sene de vardı. Kötü denilen Beşiktaş ın kadrosu yine de Bursaspor dan çok önde. Ayrıca Galatasaray da İnönü de 2-2 berabere kaldı. Neyi eleştiriyorsunuz anlamıyorum. Lig TV de derby lerden önce eski maçları gösterirler. Şenol Güneş dışında hep mağlubiyet hep hezimet.
Biraz akıllı olun artık ya.

Şenol Güneş'in derbi karnesi

1988/89 » 2 galibiyet,1 beraberlik,3 yenilgi

1993/94 » 2 galibiyet,1 beraberlik,3 yenilgi

1994/95 » 1 galibiyet, 2 beraberlik, 3 yenilgi

1995/96 » 2 galibiyet, 1 beraberlik , 3 yenilgi

1996/97 » 2 beraberlik , 3 yenilgi ( Yılmaz Vural göreve gelir ve çıkmış olduğu tek derbi maçta Fener'i mağlup eder )

2004/05 » 1 galibiyet,2 yenilgi

2009/10 » 1 galibiyet,2 beraberlik, 1 yenilgi

2010/11 » 5 galibiyet,1 yenilgi (En başarılı sezon)

2011/12 » 2 galibiyet,4 beraberlik, 6 yenilgi

2012/13 » 2 beraberlik

Toplam da;

56 maç,

16 galibiyet,

15 beraberlik,

25 mağlubiyet

Bu mudur Şenol Güneş dışında hep mağlubiyet,hep hezimiyet dönemleri ?

56 lig maçında sadece 16 galibiyet..!

7-1'lik Beşiktaş mağlubiyeti de cabası.

Ayrıca Trabzonspor'un ligde günümüze kadar oynamış olduğu derbi maçlarının da istatistiklerini koyalım ki tarafsız olduğumuz belli olsun..!

236 maç,

77 galibiyet,

63 beraberlik,

96 mağlubiyet,

Şenol Güneş'in görevi başındayken oynamış olduğu derbi maçlarını toplamdan çıkarırsak,

180 maç

61 galibiyet,

48 beraberlik,

71 mağlubiyet

Şenol Güneş'li dönemde,

0.28 galibiyet ortalaması,

0.26 beraberlik ortalaması,

0.44 mağlubiyet ortalaması,

Şenol Güneş'siz dönemde,

0.33 galibiyet ortalaması,

0.39 mağlubiyet ortalaması,

Evet üşünmedim,bunları çıkardım.

Ezber bozuyoruz sonuçta.

Saygılar..!

Cyzio
22.10.2012, 13:45
Cenk Tosun, Serdar Kurtuluş, Hasan Ali benim bildiklerim sadece bu sezon..

Hasan Ali pahalı diye itiraz etmedi muhtemelen alınamamasına. "Masaya vurmadı" yani.. Masaya vursaydı 4-5 milyon €'ya Hasan Ali'yi almış olacaktı.. Bu sefer msaya vurmadığı için değil "o paraya topçu mu alınır" diye eleştirilecekti.

Çelişkilere bayılıyorum :)

Ben, Potuk haricindekileri bilmiyordum; sizden öğrendim. Teşekkürler :).

Aslında bu listenin tamamını (kimleri isteyip istemediğini, takımda kalmasını isteyip de kalmayanları, vs...) Şenol Güneş'ten duysak çok iyi olacak.

Gökhan galiba klübe iletti. Bakalım cevap gelecek mi?

.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 13:46
Ben, Potuk haricindekileri bilmiyordum; sizden öğrendim. Teşekkürler :).

Aslında bu listenin tamamını (kimleri isteyip istemediğini, takımda kalmasını isteyip de kalmayanları, vs...) Şenol Güneş'ten duysak çok iyi olacak.

Gökhan galiba klübe iletti. Bakalım cevap gelecek mi?

.

İnşallah gelir.. Brozek'i isteyen de hoca.. Bunu kesin bilirsiniz siz hocam :D

Cyzio
22.10.2012, 13:48
İnşallah gelir.. Brozek'i isteyen de hoca.. Bunu kesin bilirsiniz siz hocam :D

Onu bilmek bize elzem :D.

.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 13:53
Teşekkür ederim. Güzel bir çalışma olmuş. Böyle tartışacaksak her zaman varım.
Rakamlarınızı kontrol etmeyeceğim. Eminim doğrudur. Peki 84 yılından öncesini silersek, yani son şampiyon olduğumuz sene ve öncesini silersek bu rakamlar ne sonuç verecek ? Malum 84 ve öncesinde bize Allah ın bir lutfu olarak efsane bir kadroyla şampiyonluklar yaşamıştık. Bence onları çıkaralım.

1996/97 » 2 beraberlik , 3 yenilgi ( Yılmaz Vural göreve gelir ve çıkmış olduğu tek derbi maçta Fener'i mağlup eder )

2012/13 » 2 beraberlik

Toplam da;

56 maç,

16 galibiyet,

15 beraberlik,

25 mağlubiyet

Ayrıca Trabzonspor'un ligde günümüze kadar oynamış olduğu derbi maçlarının da istatistiklerini koyalım ki tarafsız olduğumuz belli olsun..!

236 maç,

77 galibiyet,

63 beraberlik,

96 mağlubiyet,

Şenol Güneş'in görevi başındayken oynamış olduğu derbi maçlarını toplamdan çıkarırsak,

180 maç

61 galibiyet,

48 beraberlik,

71 mağlubiyet

Şenol Güneş'li dönemde,

Şenol Güneş'siz dönemde,

Ezber bozuyoruz sonuçta.

Saygılar..!

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 14:15
Birde Allaha sükür deyin , yahuuu elestiriden baska birsey bilmiyorsunuz !!

Isi bilen isini yapar
Isi az bilen elestirir
isden hic anlamayan camur atar

Emrah KabuL
22.10.2012, 14:21
Saygı değer abiciğim,

Çıkardım ama yine durum iç açıcı değil.

Şenol Güneş dışında hep mağlubiyet,hep hezimiyet diyorsunuz ya,

Şenol Güneş'in derbi maçlarında diğer teknik adamlara fark atması gerekiyordu.

Bu ithamı kullanabilmeniz için.

Oysa ki,

1984/85 sezonundan itibaren yani resmi olarak kazanılan son şampiyonluktan sonra,

176 derbi maçına çıkmışız.

49 galibiyet,42 beraberlik,85 mağlubiyet almışız.

Şenol Güneş'in takımın başında olduğu derbi maçlarını toplamdan çıkarırsak eğer,

120 Maçta 33 galibiyet,27 beraberlik ve 60 mağlubiyet aldığımız gözüküyor.

Ortalama alırsak,

Şenol Güneş'li dönem de;

Şenol Güneş'siz ve 1984 sonrası dönemlerde,

0.27 galibiyet ortalaması,

0.22 beraberlik ortalaması,

0.50 mağlubiyet ortalaması

Hani yani sizin gibi bu kadar açık ve net olarak Şenol Güneş'li dönemler de derbi maçlarında daha çok başarılı olduğumuz ifade edilirse ortaya çıkan rakamlar malesef böyle bir durumun söz konusu olmadığını gösteriyor.

Galibiyet ortalamalarında Şenol Güneş'in sadece 0.01'lik bir artısı var.

Şenol Güneş maç başına 0.28'lik bir galibiyet ortalaması tutturmuş.

Diğer dönemler de ise galibiyet ortalamamız 0.27

Tamam Şenol Güneş'in galibiyet ortalaması 0.45 olur da onsuz dönemler de 0.20'ler de kalsaydık eğer bu görüşünüzün bir gerçek yanı olurdu.

Tekrar saygılar.

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:25

Allah aşkına..Şenol Güneşin yaptığı değişiklik hatalarını artık görmemezlikten gelmeyin.Futbolcular oyundan düşmüş!!!Kim düşmüş? Şenol güneş dışında oyundan düşen yoktu.Hoca artık dik oynat!!korkma şenol Güneş!!! hocam ürkme!!! kendine gel!!! Bırakın bunları artık.Hocaya bu lafları lig başından beri diyoruz.Ne ayptı?? berbat değişiklikler,tuhaf kadrolar,acayip uygulamalar.Şenolculuk oynamayaı bırakın.Büyük kaleciydi,efsaneydi tamamda bir yere kadar.harcıyor takımı ve futbolcuları.Soner ve saparayı çıkarıp orta sahayı mahvedev kendisi.Halilde ısrar eden,jankoyu kulübeye gömen ve adeta adamla dalga geçer gibi 5 dakika oynatan,her hafta sakat fubolcu!!! veren bir teknik ekip ve başında Şenol Güneş..değişse hoca dahamı iyi olur..Evet harika olur.Her hafta İstanbul takımları puan kaybetti bizde ısrarla kaybettik.Çok ararız bugünleri.

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:27
Allah a şükür ne zaman denir bilirimisin? sen işini düzgünce yapar her tedbiri alırsın sonra işi Allah a havale edersin ve sonuca katlanırsın.Akıl işi olmayan değişiklikler ve taktiklerle maça çıkar başlar ve hatada ısrar edersen yarabbi şükür olmaz..

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:29
Şenol Güneşin kendine geleceği falan yok bunu kabul edin artık.Şenol Güneşin kalitesi,anlayışı,inadı ve düzeni belli..DE-ĞİŞ-MEZZZZ. Bu kadar puan kaybettik hala neden kör göze parmak misali orada kalıyor.Tutmuyor işte Şenol dikişi tutmuyor bu takımda..Bırakın bu hemşeri ağızlarını lütfen.

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 14:31
futbol poker gibi oldu kafadan kopmayacaksin eger koparsan hersey tersine gider , dünki macda 1 puan aldik fena degil yenilmekden iyidir hem bjkya karsi biz 3 puan cepte diye sahaya ciktik son ne zaman siz derbi maci icin böyle düsündüz istanbulda tff arkasinda olan bjka icin .

Elestirinde böyle degil ama 13 paun bizim var, 15 de liderin

Adnan Özkan Arkadas 3 mesaj yazdin bunu bir taneyede yazabilirdin !

mesaj yarisimi yapiyorsun , bazi arkadaslar gibi

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:31
onun yaptığı değişiklikleri bırakın teknik adam sıradan bir adam bile yapmaz.tercihlerim yanlıştı diyor maçın sonunda.Kaç etti hocam kaç? haftaya yine başka kadro başka mantık başka bir sansasyon.Bursayı yeneriz sular biraz durulur kredisi uzar hocanın vesselam.Ölmüş beşiktaşı canlandıran takımı teslim eden kendisi.barış neyin oluyorda o adamda ısrar ediyorsun hoca!!!

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:33
futbol poker gibi oldu kafadan kopmayacaksin eger koparsan hersey tersine gider , dünki macda 1 puan aldik fena degil yenilmekden iyidir hem bjkya karsi biz 3 puan cepte diye sahaya ciktik son ne zaman siz derbi maci icin böyle düsündüz istanbulda tff arkasinda olan bjka icin .

Elestirinde böyle degil ama 13 paun bizim var, 15 de liderin !
ŞAKAMISINIZ SİZ YA..GELEN GİDEN 3 ATIYOR ŞU bjk YA SEN ŞÜKÜR DİYORSUN.1 PUAN CEPTEYMİŞ.EVET ŞENOL GÜNEŞ GİBİ DÜŞÜNENLER VAR.bjk BÜYÜK KOCAMAN TAKIM 1 PUAN İYİDİR.VARMI BÖYLE BİR MANTIK.BİZ AKHİSAR BELEDİYESMİYİZ???

uzungöllü
22.10.2012, 14:33
Birde Allaha sükür deyin , yahuuu elestiriden baska birsey bilmiyorsunuz !!

Isi bilen isini yapar
Isi az bilen elestirir
isden hic anlamayan camur atar

şükür her zaman olmalıdır... Ancak şu her konuda şükür zihniyetinden çıkın artık... bu oyunun nesine şükredecem...

benim şükrettiğim tek şey öne geçip 4-1 maçı kaybetmemekti !!!

Murat Acar
22.10.2012, 14:34
Allah aşkına..Şenol Güneşin yaptığı değişiklik hatalarını artık görmemezlikten gelmeyin.Futbolcular oyundan düşmüş!!!Kim düşmüş? Şenol güneş dışında oyundan düşen yoktu.Hoca artık dik oynat!!korkma şenol Güneş!!! hocam ürkme!!! kendine gel!!! Bırakın bunları artık.Hocaya bu lafları lig başından beri diyoruz.Ne ayptı?? berbat değişiklikler,tuhaf kadrolar,acayip uygulamalar.Şenolculuk oynamayaı bırakın.Büyük kaleciydi,efsaneydi tamamda bir yere kadar.harcıyor takımı ve futbolcuları.Soner ve saparayı çıkarıp orta sahayı mahvedev kendisi.Halilde ısrar eden,jankoyu kulübeye gömen ve adeta adamla dalga geçer gibi 5 dakika oynatan,her hafta sakat fubolcu!!! veren bir teknik ekip ve başında Şenol Güneş..değişse hoca dahamı iyi olur..Evet harika olur.Her hafta İstanbul takımları puan kaybetti bizde ısrarla kaybettik.Çok ararız bugünleri.

Adnan kardeşim Şenol hoca değişsin diyorsunuz alternatifleriniz neler kim gelmeli sizce kim daha iyisini yapabilir hangi tezleriniz var bu istifaya karşılık.Eğer eleştiriyorsanız antiteziniz olmalı bunlarıda duymak istiyorum açıkçası.Eleştiriye tamam hatalarını söylemeye de kimse bişey demiyor ama sırf sen git başkası gelsin diyorsak çözümleride söylememiz gerekiyor.

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:35
Birde yenilseyik-ki az daha o da oluyordu- napalım kader kısmet diyecekelr var hala..bağıra bağıra gitti maç. maç 1-0 taktik aynı değişiklik yok.neden..öndeyiz ya yarabbi şükür.1-1 taktik aynı değişen yok.neden.Bunada şükür.takım dağıldı dağılacak gol yiycez değişiklikler yapılır..geçmiş olsun şenol güneş!!!!

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 14:36
şükür her zaman olmalıdır... Ancak şu her konuda şükür zihniyetinden çıkın artık... bu oyunun nesine şükredecem...

benim şükrettiğim tek şey öne geçip 4-1 maçı kaybetmemekti !!!

Futbol yenilebilirdikde ama 1 puan sence iyimi kötümü !

siz besiktasi cok mu kötü zanediyorsunuz yahuu . ekomi problemeri var baska birseyleride yok zaten ,

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:38
Adnan kardeşim Şenol hoca değişsin diyorsunuz alternatifleriniz neler kim gelmeli sizce kim daha iyisini yapabilir hangi tezleriniz var bu istifaya karşılık.Eğer eleştiriyorsanız antiteziniz olmalı bunlarıda duymak istiyorum açıkçası.

Sizin bu mantığınıza şaşıyorum doğrusu!!! elde kim varmış!! mahkummuyuz biz Şenola?? dünyada başka hoca var..avrupada var.. Ünal Karaman var..Bu takım teknik Direktör arasın bak ne kadar var oğlu var..böyle bir mantık varmı ki..kim gelsin kimse yokki!!! böyle bir soruya cevap bile vermek yersiz ama napalım makhkumuz ya şenola.kötünün iyisi bile değil Şenol güneş..

uzungöllü
22.10.2012, 14:39

siz besiktasi cok mu kötü zanediyorsunuz yahuu . ekomi problemeri var baska birseyleride yok zaten ,

bjk kötü değil çok kötü... yahu fernandes ten başka kim top oynadı... nasıl futbol izledin sen...

adamlar sadece koştu mücadele etti... biz ne yaptık... ikinci yarı hiçbirşey... yazık çok yazık hala 1 puana sevinecek kadar aciz

durumdayız...

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:40

Almanyadan BJK nın çok iyi olduğumu görünüyor.o zaman daha yakından bak birader.BJK iyi diyorsan senin takımın rezil demektir rezil..

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:41
ben artık şenolu eleştirmiyorum bile..direkt söylüyorum git-sinnnnnnnnn...eleştirip ağzımı yormam bile..lider olacak takım ne hallerde.yenilelim diye elinden geleni yaptı şenol güneş..istese bu kadar kötülük edemez..

Murat Acar
22.10.2012, 14:41
Sizin bu mantığınıza şaşıyorum doğrusu!!! elde kim varmış!! mahkummuyuz biz Şenola?? dünyada başka hoca var..avrupada var.. Ünal Karaman var..Bu takım teknik Direktör arasın bak ne kadar var oğlu var..böyle bir mantık varmı ki..kim gelsin kimse yokki!!! böyle bir soruya cevap bile vermek yersiz ama napalım makhkumuz ya şenola.kötünün iyisi bile değil Şenol güneş..

Bak çok önyargılı abkıyorsun olaylara benim demek istediğim bu.Mutlakaki dünyada hocamı bitti mutlaka biri olur ama bir şeyi eleştirirken kendimizce doğru olanları onun yerine şu gelmeliki daha iyisi olsun diyebilmeli insan.Siz benim yorumlarımı okumadan bu yazıyı yazmışsınızki buda önyargınızın nedenini gösteriyor.Benim elde kim var ki Şenol hocayı istifaya davet ediyorsunuz tarzında bir cümlem yok.Sadece sorum var Şenol hoca giderse Kim daha iyisini yapar bu konuda sizce biri varmı yoksa aman adaammm kim olursa olsun Şenol gitsindemi diyoruz ?Bunu merak ediyorum sadece...Ve sizden ricam bir benim mesajlarıma yorumlarıma göz atarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız;)

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:43
yok böyle bir takım kurgusu ve oyuncu değişiklikleri..Bu puanları böyle maçları çok arayacağız çokkk..daha bunlar iyi günlerimiz..şenol sağolsun daha neler edecek bize..

Adnan Özkan
22.10.2012, 14:45
Bak çok önyargılı abkıyorsun olaylara benim demek istediğim bu.Mutlakaki dünyada hocamı bitti mutlaka biri olur ama bir şeyi eleştirirken kendimizce doğru olanları onun yerine şu gelmeliki daha iyisi olsun diyebilmeli insan.Siz benim yorumlarımı okumadan bu yazıyı yazmışsınızki buda önyargınızın nedenini gösteriyor.Benim elde kim var ki Şenol hocayı istifaya davet ediyorsunuz tarzında bir cümlem yok.Sadece sorum var Şenol hoca giderse Kim daha iyisini yapar bu konuda sizce biri varmı yoksa aman adaammm kim olursa olsun Şenol gitsindemi diyoruz ?Bunu merak ediyorum sadece...Ve sizden ricam bir benim mesajlarıma yorumlarıma göz atarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız;)
neden gitsin diyorum biliyormusunuz..çünkü ya sezon sonunda zaten gidecek yada bu aralar fena bir maçtan sonra taraftardan küfürü yeyip gönlü kırılıp gidecek..bence en iyisi şimdiden gitsin..en geç devre arası diycem devre arasına çok var takıma acırım..

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 14:47
ben aciz durumda degilim en cokda sen aciz durumdasin kusura bakma , sevinmeyi bilen üzülüpde yeniligiy ve puan kayiplarinida sindirie bilmesi gerekiyor .

sonucda besiktasi elimizden kacirdik takimda son haftalar iyi degil gol atamiyoruz sikintilarimizda var gidermeye bakiyor Senol Hoca ama yinede 13 puan var bunlar hediye etmediler bize !
Gecen senede kac futbolcu eksik bizde biorde onu düsünüm colman yok Burak yok , simdi dersinizki satmasaydilar bu defa elesitiriler Yönetime dogur uzar ( Zaten elstirmek cok kolay nalet birsey onun icin de siz bunu secdiniz ) sizin gibiler hic destek cikacagini sanmiyorum kahvelerde maclarda sizin gibilerin cok gördük des´tek degilde herzaman elestiriler .

Adna arkadas mesajlarini bir defada yazabilrisen memnun oluruz belkide tek mesajda atiyorsunda almanyada cok mesaj attin gibi gözüküyor .

Emrah KabuL
22.10.2012, 14:50
O kadar yazıyoruz ediyoruz nafile.

Abiler,kardeşler bıkmadınız mı kendinizi kandırmayı.

leviathan_-1461
22.10.2012, 15:05
Aslında arkadaş olayı şu cümleyle özetlemiş..

''Trabzonspor taraftarı tez canlıdır, çoğu zaman ne konuştuğunu bilmez..''

Murat Acar
22.10.2012, 15:05
neden gitsin diyorum biliyormusunuz..çünkü ya sezon sonunda zaten gidecek yada bu aralar fena bir maçtan sonra taraftardan küfürü yeyip gönlü kırılıp gidecek..bence en iyisi şimdiden gitsin..en geç devre arası diycem devre arasına çok var takıma acırım..

Ben hala soruma cevap alamadım ama Adnan.Gitsin diyorsunda yerine önerdiğin sence bu işi gerçekten yapabilecek kimi öneriyorsun bunu öğrenmek istiyorum varmı halihazırda böyle önerdiğin birisi diye soruyorum yani?

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 15:13
Adnan Özkan tipik ayni leviathan 1461 anlattigi gibi taraftar gelir ortaligi karisitiri fikiryok öneri yok !

böyle tarftarlardan kurtulmadikca fuzulu elestirilier herzaman olur !

Benimde bazen senol hocanin yaptiklarinie begenmiyorum ama ben bu konuda sonal hocadan fazla tecrübem olmadigi icin elertimem ters gelir .

Tyler Durden
22.10.2012, 15:14

2012/13 » 2 beraberlik

Toplam da;

56 maç,

16 galibiyet,

15 beraberlik,

25 mağlubiyet

236 maç,

77 galibiyet,

63 beraberlik,

96 mağlubiyet,

180 maç

61 galibiyet,

48 beraberlik,

71 mağlubiyet

Şenol Güneş'li dönemde,

Şenol Güneş'siz dönemde,

Ezber bozuyoruz sonuçta.

Saygılar..!
ezbercilerin pek hosuna gitmesede eline saglik..

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 15:24
ezbercilerin pek hosuna gitmesede eline saglik..

ben neticeye bakarim senol geleli istanbul takimlarin aman illah diyorlar , cl 7 puan topladik gs 1 bile alamadi herhalde tam takip etmiyorm buna diyeceksiniz siz tabiki sans dimi , 210-2011 de sampyon olduk 84 den buyan ilk defa yine senol hocan antrenördi !

Dünya 3 cülügü var ordada senol hoca vardi siz hep sitatiski yapsaniz ne yazar , dün bana bir fenerli diyorki siz senolun yüzünden 4 sampiyonluk verdiniz niye sordum kötü diyor demkki o bile senoldan bezmiski senolu trabzonsporda istemiyor bela olmus istabul takimlarina , bende dedimki gecen sene biz sampiyon olduk ya hadi gec diyo sike filan yok heme dedim siz aykutun yüzünden sike yapmaniz gerkti eleimizden sampiyolugu calmak icin o kadar kaliteli kadrolan zar zor 82 paun topladiniz ondan sonra mal mal bakti bana !

Four ever Senol Günes

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 16:12
Emrah kardeşim, MONEYBALL filmini seyretdin mi ?
Seyretmeni tavsiye ederim. Konumuza dönelim.

O zaman derbi puan ortalaması ;
Şenol Güneş devrinde 1.1
Şenol Güneş olmadan 1,06 oluyor.

Trabzonspor un başına gelen diğer teknik direktörlerin derbi puan ortalamalarına da bakmak lazım. Ayrıca eminim Şenol Güneş in lig bitirme ortalaması 2.5 dur.
2 tane kılpayı kaybedilen şampiyonluk var.
Bir de Trabzonspor 1 puanı kaça paraya mal ediyor ?
Şikebahçe vs kaça mal ediyor ?
Sanırım biz 1 puan için 500 bin Euro harcıyoruz.
Şikebahçe en az 2 milyon Euro harcıyor.
Bir de burdan bakmak lazım.

Saygı değer abiciğim,

Çıkardım ama yine durum iç açıcı değil.

Şenol Güneş dışında hep mağlubiyet,hep hezimiyet diyorsunuz ya,

Şenol Güneş'in derbi maçlarında diğer teknik adamlara fark atması gerekiyordu.

Bu ithamı kullanabilmeniz için.

Oysa ki,

1984/85 sezonundan itibaren yani resmi olarak kazanılan son şampiyonluktan sonra,

176 derbi maçına çıkmışız.

49 galibiyet,42 beraberlik,85 mağlubiyet almışız.

Şenol Güneş'in takımın başında olduğu derbi maçlarını toplamdan çıkarırsak eğer,

120 Maçta 33 galibiyet,27 beraberlik ve 60 mağlubiyet aldığımız gözüküyor.

Ortalama alırsak,

Şenol Güneş'li dönem de;

Şenol Güneş'siz ve 1984 sonrası dönemlerde,

0.27 galibiyet ortalaması,

0.22 beraberlik ortalaması,

0.50 mağlubiyet ortalaması

Hani yani sizin gibi bu kadar açık ve net olarak Şenol Güneş'li dönemler de derbi maçlarında daha çok başarılı olduğumuz ifade edilirse ortaya çıkan rakamlar malesef böyle bir durumun söz konusu olmadığını gösteriyor.

Galibiyet ortalamalarında Şenol Güneş'in sadece 0.01'lik bir artısı var.

Şenol Güneş maç başına 0.28'lik bir galibiyet ortalaması tutturmuş.

Diğer dönemler de ise galibiyet ortalamamız 0.27

Tamam Şenol Güneş'in galibiyet ortalaması 0.45 olur da onsuz dönemler de 0.20'ler de kalsaydık eğer bu görüşünüzün bir gerçek yanı olurdu.

Tekrar saygılar.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 16:20
Adnan Özkan tipik ayni leviathan 1461 anlattigi gibi taraftar gelir ortaligi karisitiri fikiryok öneri yok !

böyle tarftarlardan kurtulmadikca fuzulu elestirilier herzaman olur !

Benimde bazen senol hocanin yaptiklarinie begenmiyorum ama ben bu konuda sonal hocadan fazla tecrübem olmadigi icin elertimem ters gelir .

26 tane ayda en az 100.000 TL kazanan çocuğu yönetmek ne kadar zordur tahmin edebiliyorum. Insanlarla uğraşmak, dilini bilmediğin insanlarla uğraşmak, onları takım yapmak ne kadar zordur tahmin edebiliyorum. Del Bosque geldi Beşiktaş a ne oldu ? Bizim takımdaşlar kağıt üzerinde FM oynuyorlar . Teknik Direktörlüğü sadece tahtaya ilk 11 yazmak zannediyorlar.

gcolman
22.10.2012, 18:18
Ben sadece ruhu olan bir takım istiyorum kötü de oynasa top da yapamasa koşan bir takım Umut'u çok eleştirdik zamanında belki haklıydık da golcü değildi ama ruhu varı enerjisi vardı formasını terletiyordu rakibi bunaltıyordu.Şimdi böyle futbolcuları arar olduk...Top ille de bizimkilerin ayağına gelecek top rakipteyken sıfırız...Şenol Hocamdan tek istediğim takıma ruh kazandırsın kötü oynayalım ama kötü koşmayalım...Beşiktaşlı futbolcuların dünkü maçtaki hırsı bizde de olmalı!!!

Alihan Ertürk
22.10.2012, 18:22
Başlık nerelere gelmiş.
Amacım Şenol Güneş'in kellesini isteyenler arasında yer almak değil kesinlikle, istifa istemiyorum ama bazı şeylerin değişmesi gerek artık.

Tartışmalarda payım varsa özür diliyorum lütfen karşılıklı sevgi-saygı çerçevesinde devam edelim, birbirimizi kırmanın anlamı yok.. :)

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 18:22
Ben sadece ruhu olan bir takım istiyorum kötü de oynasa top da yapamasa koşan bir takım Umut'u çok eleştirdik zamanında belki haklıydık da golcü değildi ama ruhu varı enerjisi vardı formasını terletiyordu rakibi bunaltıyordu.Şimdi böyle futbolcuları arar olduk...Top ille de bizimkilerin ayağına gelecek top rakipteyken sıfırız...Şenol Hocamdan tek istediğim takıma ruh kazandırsın kötü oynayalım ama kötü koşmayalım...Beşiktaşlı futbolcuların dünkü maçtaki hırsı bizde de olmalı!!!

"UMUT u arar olduk" cümlesi çok önemli. Şenol Güneş i de aramayalım sonra. Biz İstiyoruzki futbolcularımız Umut gibi mücadele etsin JAJA gibi bitirici olsun. O zaman da o futbolcu Trabzonspor da oynamaz renkdaş. Gider BARCA da oynar.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 18:26
Başlık nerelere gelmiş.
Amacım Şenol Güneş'in kellesini isteyenler arasında yer almak değil kesinlikle, istifa istemiyorum ama bazı şeylerin değişmesi gerek artık.

Tartışmalarda payım varsa özür diliyorum lütfen karşılıklı sevgi-saygı çerçevesinde devam edelim, birbirimizi kırmanın anlamı yok.. :)

Alihan kardeşim imzanı çok beğendim. Ama sen de benim imzama bir göz atarsan sevinirim.

gcolman
22.10.2012, 18:28
"UMUT u arar olduk" cümlesi çok önemli. Şenol Güneş i de aramayalım sonra. Biz İstiyoruzki futbolcularımız Umut gibi mücadele etsin JAJA gibi bitirici olsun. O zaman da o futbolcu Trabzonspor da oynamaz renkdaş. Gider BARCA da oynar.

Yok abi ben diyorum ki ruh olsun takımda herkes formasını terletsin benim sitemim buna yoksa Jajanın özelliği farklıdır Umutun farklı ... Dün Fernandes'de koştu İbrahim Toraman da,Uğur Boral da... Ben İbrahim'e Fernandes ol diyemem yetenek işidir bu...Ama Fernandes'e formanı terlet ruhunla oyna diyebilirim...Benim söylemek istediğim buyu renkdaş yanlış anlattıysam kusura bakmayın...

ilhan
22.10.2012, 18:29
Colman ile arasındaki problemi bir an önce halletmesi gerekiyor.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 18:35
Yok abi ben diyorum ki ruh olsun takımda herkes formasını terletsin benim sitemim buna yoksa Jajanın özelliği farklıdır Umutun farklı ... Dün Fernandes'de koştu İbrahim Toraman da,Uğur Boral da... Ben İbrahim'e Fernandes ol diyemem yetenek işidir bu...Ama Fernandes'e formanı terlet ruhunla oyna diyebilirim...Benim söylemek istediğim buyu renkdaş yanlış anlattıysam kusura bakmayın...

Kusur yok, konuşuyoruz. Hepimizin isteği Trabzonspor un başarılı olması. Bazı renkdaşlar Şenol Güneş giderse iyi olacak diyor, ben de Şenol Güneş giderse düşüşe geçeriz diyorum hepsi bu.

Önemli olan bir sistemin olması. Futbolcular bunu uygulamaya hemen başlayamaz. Sistemi önce ezberliyeceksin, vucudun bu sistemi sen düşünmeden otomatik yapar hale gelecek ondan sonra hırsını ön plana çıkarabilirsin.

Bilmiyorum anlatabiliyor muyum ? Dünya Kupasında Pele bakmadan sağ çapraza bir pas vermişti. Çünkü emindi o anda Sağ Açık ın oraya koşacağından. Bu oynaya oynaya olur.

Beşiktaş dün ne yaptı. Sistemsiz doldur boşalt. Önemli olan bu değil. Biraz sabredebilirsek sistem oturduğunda her şey daha güzel olacak.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 18:39
Selçuk, Egemen , Burak vs kalsaydı. Tekrar sil baştan yapmayacaktı Şenol Hoca. Uğur Meleke nin dediği gibi 7. şampiyonluğumuzdaki kadrodan dün sadece Onur vardı. Mustafa yedekti o kadroda. Bu seneki kadromuz Şenol Güneş üniversitesinin yeni öğrencileri. Sistemi öğrenmeleri biraz zaman alacak hepsi bu.

cyberentalpi
22.10.2012, 19:17

o zaman biz hic oynamayalım ligde. nede olsa aykut un 15 milyonluk adamları yanında sansımız oolmaz.

cyberentalpi
22.10.2012, 19:18

2012/13 » 2 beraberlik

Toplam da;

56 maç,

16 galibiyet,

15 beraberlik,

25 mağlubiyet

236 maç,

77 galibiyet,

63 beraberlik,

96 mağlubiyet,

180 maç

61 galibiyet,

48 beraberlik,

71 mağlubiyet

Şenol Güneş'li dönemde,

Şenol Güneş'siz dönemde,

Ezber bozuyoruz sonuçta.

Saygılar..!

Super olmus.

Ogün YAZICI
22.10.2012, 19:18
2 yabancı daha kadroya alma hakkı varken adrian henrique cech'i kadroya almayıp barış özbek ve ferhat yeteneksizlerini kadroya alan ;bu da yetmezmiş gibi barışı oyuna sokarak oyunu beşiktaşa bırakan korkan şenol güneş...

Ertan1982
22.10.2012, 19:34
Aykuta ne oldu.Baris denen kisi Kadroya girecegine Aykut girsin daha iyi.Hoca sezon sonu artik birakmali.Son kez Milli takimin basina mi gecer koreye mi gider amerikaya mi gider Baskan mi olur Bahce ile mi ilgilenir bilemem.Ama bildim tek birsey var bir sezon daha Senol Hocanin Plansiz korkak futboluna katlamamam.

Senol Hoca giderse biz batmayiz.Düzgün oyun plani ve biraz Dünya futbolundan haber bir Antrönör aldik mi hic felaket senaryolar basimiza gelmez.

Togrul
22.10.2012, 20:48
Şenol Güneşin maç öncesi sabit koşulları değerlendirerek rakibi analiz etmesi takım tertibini doğru şekilde belirlemesi takımı maça hazırlaması iyidir. Örnek Beşiktaş maçının ilk yarısı. Oyunun hakimi biziz.
Fakat ne zaman ki maç başladı 90 dakikanın değişen koşullarına göre (hatta bu değişen koşullar bizim lehimize olsa bile) çözüm üretmesi bırakın yetersiz olmayı takımı sabote edecek kadar kötüdür. Örnek Karabük maçı, beşiktaş maçının 2. yarısı. Bunun nedeni ne ola bilir? Bence bunun nedeni şudur. Geleceği görememk.
İlk geldiğinde hoca neden Onurda Burakta ısrar etti. Şu nedenle ısrar etti. Bne nasıl olsa daha 3.5 sene burdayım. Vaktim bol. Israr edib şu futbolcuları kazanacağım. Fakat şimdi sene sonu takımdan ayrılacak. Uzun değil orta vadeli projelere bile yanaşmıyor. Bu da beraberinde motivasyon eskikliği ve isteksizliği getiriyor. Hoca iyice kaprisleşti.
İstanbul takımlarının döküldüğü bir ligte düşünün Antalyaspor 15 puan toplamış ve liderle aynı puanda. İddia ediyorum biz lige Sercanla bile başlayıp sürekli oynatsaydık şu an daha çok gol atmış ve daha çok puan toplamıştık. İşe bak arkadaş resmen forvetsiz oynuyoruz.
Şenol hocanın acilen toparlanması lazım.

atomania
22.10.2012, 20:54
Senol hoca oyuncu degisiklerde hata ettim diyor. Beklentilerimi karsilamadilar dedi. Hocam hatan giren oyunculardan birsey beklemen degil asil hatan oyuncularini tanimaman. Baris kim? Orta saha gecemiyoruz sen jankoyu son 5 dakika aliyon, takim dagalirken birde kendi kendine show yapmaya kalkan volkani aliyon. Yap bir süpriz oynat emreyi, sappara hasta mi o zaman onun yerine al adriani. aslinda futbol cok basit bir oyundur ama türkiyede acayip zoru seviyoruz.

Mollasalihoğlu
22.10.2012, 21:14
o zaman biz hic oynamayalım ligde. nede olsa aykut un 15 milyonluk adamları yanında sansımız oolmaz.

Şartlara göre konuşalım..

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 21:57
Son Resmi şampiyonluğumuzdan sonraki derecelerimizi internetden tek tek topladım.
5 defa 2. olmuşuz yani sadece 5 defa şampiyonluğa oynamışız hepsi Şenol Güneş döneminde...

hodlu
22.10.2012, 22:10
Colman oynasa ne yazar anlamıyorum ki bu takım sahaya forvetsiz çıkıyor,bu takım sahaya koşamayacak halde çıkıyor...

Emrah KabuL
22.10.2012, 22:10
Son Resmi şampiyonluğumuzdan sonraki derecelerimizi internetden tek tek topladım.
5 defa 2. olmuşuz yani sadece 5 defa şampiyonluğa oynamışız hepsi Şenol Güneş döneminde...

Leyla ile Mecnun olmasaydı uzun uzun yazardım ama.

Şimdilik şu yeter.

2003/04 » 72 puanla 2.olmuştuk.

Samet Aybaba,Turgay Semercioğlu ve Ziya Doğan o sezon takımı çalıştıran isimler.

hodlu
22.10.2012, 22:18
Sıkıntı Şenol hocanın kafasında.Hocanın kafası başka yerlerde.Ya şike olayları ve çalınan şampiyonluk kafasını yiyip bitiriyor ya da başkan ve yönetim ile aralarında anlaşmazlık var ve hoca Trabzonspor menfaatleri için susuyor.Bu sebeple takıma kendini veremiyor.Yoksa hoca bu hataları yapmaz...

metehan
22.10.2012, 22:19

Şimdilik şu yeter.

Samet Aybaba,Turgay Semercioğlu ve Ziya Doğan o sezon takımı çalıştıran isimler.
Evet doğru, o sezon Ziya Doğan ile yakaladık o çıkışı ama diğerlerinin hepsinde Şenol Güneş vardı. Sorun Şenol Güneş'te değil, sorun ondan daha iyisini bulamamakta. Şenol Güneş'i eleştirirken elinden alınan şampiyonlukları hiç unutmayalım, onlar çok şeyi değiştirdi hayatında.

Bugüne gelirsek, Şenol hocada heves kalmadı bence, bu düzene artık güvenmiyor. O nedenle artık bıraksa da fazla üzülmem, kalırsa da kalsın, zira artık sahada oynanan oyunla fazla ilgilenmiyorum.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 22:22

Şimdilik şu yeter.

Doğru Emrah, ben yanılmışım. 5 kere 2. olmuşuz.
Biri Ziya Doğan 4 ü de Şenol Güneş döneminde :)

Bir excel yaptım. Ama onu Copy paste ile paylaşamıyorum.
İbreti Alem için onu paylaşmak istiyorum:)

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 22:23
T.Direktör
Sezon
Sezon
Derece

Özkan Sümer
1984
1985
3

Jurgen Sunderman
1985
1986
7

Ahmet Suat Özyazıcı
1986
1987
4

Metin Türel
1987
1988
6

Şenol Güneş
1988
1989
5

Urban Breams
1989
1990
3

1990
1991
3

1991
1992
4

1992
1993
3

Şenol Güneş
1993
1994
3

Şenol Güneş
1994
1995
2

Şenol Güneş
1995
1996
2

Şenol Güneş
1996
1997
4

1997
1998
3

1998
1999
4

1999
2000
6

2000
2001
5

Hans Peter Brigel
2001
2002
14

2002
2003
7

Ziya Doğan
2003
2004
2

Şenol Güneş
2004
2005
2

Lazoroni
2005
2006
4

Ziya Doğan
2006
2007
4

Ersun Yanal
2007
2008
6

Ersun Yanal
2008
2009
3

Şenol Güneş
2009
2010
5

Şenol Güneş
2010
2011
2

Şenol Güneş
2011
2012
3

İsmail52
22.10.2012, 22:30
3 çakalın ve yanındaki 5.6 yalamanin olduğu bır ligde Şenol güneş daha ne yapsın...

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 22:39
Ne oldu sustun Emrah kardeşim. Geç olmadan cevap bekliyorum. Bırak şimdi leyle ile Mecnun u :)

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 22:42
Şenol Güneş i kovuyoruz. Sonra Hocam kurtar bizi diye yine çağırıyoruz. Kabul edin daha iyisini bulamıyoruz. 30 senedir 4 kez şapiyonluğa oynamışız hepsi Şenol Güneş döneminde. Ha Bir de Ziya Doğan ı getirmiştik sezonun bitmesine 10 kusur hafta kala. Arka arkaya 11 galibiyet alıp kendimizi 2.liğe atmıştık. Ama ona şampiyonluğa oynadık denmez.

Burak Sahin
22.10.2012, 22:58
Bende colmanin oynamasinin cokda fark edecegini düsünmüyorum bizim orta sahaya colman dan ziyade söyle cok sert bir DEVRİM gerekiyor.

Hasan Cubukcu
22.10.2012, 23:52
Şenol Güneş i kovuyoruz. Sonra Hocam kurtar bizi diye yine çağırıyoruz. Kabul edin daha iyisini bulamıyoruz. 30 senedir 4 kez şapiyonluğa oynamışız hepsi Şenol Güneş döneminde. Ha Bir de Ziya Doğan ı getirmiştik sezonun bitmesine 10 kusur hafta kala. Arka arkaya 11 galibiyet alıp kendimizi 2.liğe atmıştık. Ama ona şampiyonluğa oynadık denmez.

Tipik sabah yazdigim taraftarlardan birirs(ADnAN Özkan mi neydi ) öneri yok fikir yik destek yok , tek olan elestirmek elestirirkenede öneri sunu bu iyidir diye yik dagit parcalar ondan sonrada da ugras dur düzetlmeye !

Emrah KabuL
22.10.2012, 23:53
Ne oldu sustun Emrah kardeşim. Geç olmadan cevap bekliyorum. Bırak şimdi leyle ile Mecnun u :)

Abicim.

Kusura bakmayın ama konu amacından sapıyor bu şekilde.

Şenol Güneş ömrü boyunca başarısız olmuş bir teknik adam mı diyoruz ?

Başarıları ortada..

Aksini kim iddaa edebilir ?

Geçenler de 2010 yılında Şenol Güneş'i öven bir çok mesajımı yayınladım burda.

O zamanlar futbol izliyorduk,zevk alıyorduk.

Fakat şu son 2 senedir Trabzonspor'u izlemek resmen eziyet gibi geliyor bana.

Ortada bir sorun varken neden sürekli Şenol Güneş'in geçmişi irdeleniyor ?

Neyse benim takıldığım noktalar aşağıda ki gibidir.

1992/93 Leekens'in ilk sezonu.

İlk sezonunda ligi 3.bitiren ve liderin sadece 6 puan gerisinde kalan bir teknik adam ikinci sezonunda 4 maç da sadece 1 yenilgi aldığında neden bileti kesilir ?

Ve neden yine göreve Şenol Güneş getirilir ?

1991/92 sezonunda Boluspor'u küme düşüren Şenol Güneş ne tür umutlarla takımın başına getirilir ?

1996/97 Şenol Güneş'den görevi devralan Yılmaz Vural 14 maçta 9 galibiyet,3 beraberlik ve 2 yenilgi aldıktan sonra 1997/98 sezonunda da 9 maçta 6 galibiyet,1 beraberlik ve 2 yenilgi almasına rağmen neden istifa ettirilir ?

Yani ligde toplam 23 maçta 15 galibiyet,4 beraberlik ve 4 yenilgi alan bir teknik adam neden yeterli gözükmez ?

Bu adamın önü kesilip de neden göreve Özkan Sümer ve Ali Kemal Denizci gelir ?

Şenol Güneş o sezon Antalyaspor'u çalıştırıyordu.

Yine aynı şekilde Ersun Yanal vakası da var.

Adam ikinci sezonunda baştan aşağı yenilediği takımı ligin son 5 haftasında liderin 7 puan gerisine düştüğü için neden istifa ettirilir ?

2004/05

Bir sezon önce son 15 hafta takımı yöneten ve bu maçlar da 12 galibiyet, 2 beraberlik ve sadece 1 yenilgi alan Ziya Doğan,ikinci sezonun da 9 galibiyet,3 beraberlik ve 2 yenilgi almışken neden istifa eder ?

Toplam 29 maçta 21 galibiyet,5 beraberlik ve 3 yenilgi bir teknik adamın sonunu getirir mi ?

2000'li yıllar da dibe vuran,yeniden yapılanarak tekrar şampiyonluğa oynayan bir takımın başına neden yine Şenol Güneş getirilir ?

Sadi Tekelioğlu,Briegel enkaz döneminde görev yaptıktan sonra,Aybaba'nın temeliğini attığı ve Ziya Doğan döneminde zirve yapan takımın başına neden yine Şenol Güneş gelir ?

Bütün bunlar hazırcılık değil de nedir ?

Ama tarih tekürrür etti ve malesef Şenol Güneş döneminde ilk kez bir takım yeniden yapılandı.

Sonuç mu ?

21 galibiyet

25 bereberlik

17 mağlubiyet

Ahmet Faruk
23.10.2012, 00:21

Şu varya, kraldan çok kralcılığın, "şeyh uçmaz mürit uçurur"un çok güzel bir örneği.

Adam kendisi dedi "Demek ki yanlış yaptım" diye. Hadi biz "Yanlış yaptı" deyince art niyetli olduğumuz için diyoruz da, Şenol Hoca kendisini ne diye eleştiriyor.
Bi dakka ya! Demek o da art niyetli. Ben de öyle düşünüyordum zaten.

Mollasalihoğlu
23.10.2012, 01:09
Şu varya, kraldan çok kralcılığın, "şeyh uçmaz mürit uçurur"un çok güzel bir örneği.

Adam kendisi dedi "Demek ki yanlış yaptım" diye. Hadi biz "Yanlış yaptı" deyince art niyetli olduğumuz için diyoruz da, Şenol Hoca kendisini ne diye eleştiriyor.
Bi dakka ya! Demek o da art niyetli. Ben de öyle düşünüyordum zaten.

Şenol Güneş aynısını düşündüm, tutmadı, hatalı benim diyor. Ben de, haddime değil ama o dakikada ya forveti çiftleyip ileride basmamız ya da Zokora'nın yanına birini koymamız gerektiğini düşünüyordum.

"Şeyh uçmaz mürit uçurur" gibi basitleşmiş bir yorumu da, "lafa bakarım, bir de söyleyene bakarım" diyerek görmezden geliyorum. Senin basit zihniyetine göre Ersun Yanal'ın da müridi idim, başarılı olacağını düşündüğümden istikrar istediğim için ;)

bkandil
23.10.2012, 10:56
Geçen sezonun sonunda "enerjim kalmadı, motivasyonum bitti" diyerek bu işi bırakmayı düşündüğünü dile getiren adamı, camia olarak bizler vazgeçirmedik mi?

Şimdi bu şikayet niye?

Faik Yılmaz
23.10.2012, 11:06
Şenol Güneşi kovup çağırdığımız filan yok aslında....

Trabzonspor' da onlarca yıldır kırılamayan bir yapı var. Kimisi altyapıda kimisi menejerlikte.... kimisi yönetimde...yönetimler değişiyor sürekli aynı isimler klüpte bir şekilde yer buluyor....

Bunların en rahat çalışabileceği hoca Şenol Hoca....

Etliyede karışmaz , sütlüyede....

Altyapıdan oyuncumu çıkmamış sorun değil...

1 milyon etmeyen adama 5 milyon euromu verilmiş hiç sıkıntı değil....

kadroda eksikmi var almasanızda olur....

Üstelik tam eskilerin aradığı YERLİNİN YERLİSİ BİR adamdır Şenol Güneş....

Onun için mesela Şenol Hocanın yerine Jose Mourinyoda alınsa bu şebeke ilk geldiği günden kuyusunu kazar.....

hele 2-3 maç puan kaybettiyse hemen Şenol Hocayı çağırmaya başlarlar yerel medyanında desteğiyle.....

Ona verilen şans asla hiç kimseye verilmemiştir verilmeyecektir....

Yani Şenol Hocanın alternatifsizliği kendinin mükemmel oluşundan değildir.... Trabzonun derin yapısındandır....

ESER
23.10.2012, 11:34
su torpilli, kariyeri zayif ve is bilmez Senol Hoca gitse de hep birlikte kurtulsak artik.:cool:

zaferyıldız
23.10.2012, 11:43
şu şike süreci olmasa ben bile şenol hocanın gimesini isterdim

ancak ankut gitmeden o da gidemez gitmemeli

bu arada ben kadromuzun kötü olduğunu düşünmüyorum

yeterli kullanılmıyor,inşallah çok geç olmadan hocamız bir doğru yol bulur ve bu kadro ile takır takır işleyen bir takım oluşturur,umudumu koruyorum..ge

geçen yıldan beri hocamızın yanında klübede iyi bir yardımcıya ihityaç var diyoruz,,malesef olmuyor

ki bunda şenoş güneşten başka suçlu yok...

bkandil
23.10.2012, 12:09
Colman ile arasındaki problemi bir an önce halletmesi gerekiyor.

O işin altyapısı hazırlanmaya başlandı bile...

Colman iyileşse de oynayamaz!
Gustavo Colman. Arjantinli, yaşadığı sakatlık nedeniyle hâlâ takıma dönemedi.

Kulüp doktorları, başarılı futbolcunun tamamen iyileşmesinin 2 haftayı bulacağını açıkladı. Colman’ın takımla çalışmalara başlayıp, kondisyon açığını kapatmasının ise 1 aydan fazla süreceği belirtildi. Ancak teknik heyet bu durumu sorun etmiyor. Çünkü beklenenin aksine Colman’ın yokluğu orta sahada hiç hissedilmedi. Soner Aydoğdu ve Marek Sapara’nın sezon boyunca gösterdiği müthiş performans nedeniyle, “Colman bugün oynayacak duruma gelse, yine de forma giyemez. Ne Soner’i ne de Sapara’yı kolay kolay kesemez” yorumları yapılıyor.

http://www.haber61.net/colman-iyilesse-de-oynayamaz-128107h.htm

Soner'i ya da Sapara'yı takımdan kesemeyen Colman acaba sonradan oyuna giren Barış'ı kesebilir mi?

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 12:11
Faik kardeşim kim bunlar ?
O zaman Şenol Güneş i eleştirmeden den önce bu yapıyı ifşa etmeniz gerekmez mi ? Şenol Güneş yönetimde değil ki.
Sözlerinin üstü kapalı. Kim bu yapı bir açıkla biz de öğrenelim.

Şenol Güneşi kovup çağırdığımız filan yok aslında....

Trabzonspor' da onlarca yıldır kırılamayan bir yapı var. Kimisi altyapıda kimisi menejerlikte.... kimisi yönetimde...yönetimler değişiyor sürekli aynı isimler klüpte bir şekilde yer buluyor....

Bunların en rahat çalışabileceği hoca Şenol Hoca....

Etliyede karışmaz , sütlüyede....

Altyapıdan oyuncumu çıkmamış sorun değil...

1 milyon etmeyen adama 5 milyon euromu verilmiş hiç sıkıntı değil....

kadroda eksikmi var almasanızda olur....

Üstelik tam eskilerin aradığı YERLİNİN YERLİSİ BİR adamdır Şenol Güneş....

Onun için mesela Şenol Hocanın yerine Jose Mourinyoda alınsa bu şebeke ilk geldiği günden kuyusunu kazar.....

hele 2-3 maç puan kaybettiyse hemen Şenol Hocayı çağırmaya başlarlar yerel medyanında desteğiyle.....

Ona verilen şans asla hiç kimseye verilmemiştir verilmeyecektir....

Yani Şenol Hocanın alternatifsizliği kendinin mükemmel oluşundan değildir.... Trabzonun derin yapısındandır....

isyan6161
23.10.2012, 12:13
senol gunes aynı yanlıslarda 3 senedır ısrarcı ınadı takımı bıtırdı farkında değıl..

Ali İhsan
23.10.2012, 12:23
Şu maçta ben dahil çoğu Şenol hoca müridi! bile hocanın hata yaptığını söylediler ki hoca da kabul etti. Hocayı eleştirmek çok normal ki bu sene takımın adam gibi futbol oynamamasının her türlü olumsuzluğa rağmen ana nedeni hocadır.

Ama hocaya bel altı saldıranlar, gitsin diye mağlup olmayı kabul edenler, hocaya takma adlar takıp dalga geçenler yüzünden hocayı eleştirmeye girip savunurken buluyorum bazen kendimi.

Ben kendi adıma hocanın bu takımı toparlayıp, daha iyi oynatacağını düşünüyorum. Hocanın tekrarladığı bazı hatalarının ise oyuncularına olan güveninden kaynaklandığını ve bu güvenin bazen bize çok şeyler kazandırdığı, bazen de kaybettirdiğini gördük.

Ahmet Faruk
23.10.2012, 12:48
Şenol Güneş aynısını düşündüm, tutmadı, hatalı benim diyor. Ben de, haddime değil ama o dakikada ya forveti çiftleyip ileride basmamız ya da Zokora'nın yanına birini koymamız gerektiğini düşünüyordum.

"Şeyh uçmaz mürit uçurur" gibi basitleşmiş bir yorumu da, "lafa bakarım, bir de söyleyene bakarım" diyerek görmezden geliyorum. Senin basit zihniyetine göre Ersun Yanal'ın da müridi idim, başarılı olacağını düşündüğümden istikrar istediğim için ;)

İşte anlaşabilmek için bu kadar basite iniyorum, çok zorluyorum ama olmuyor :(

Şenol Güneşin kendi kadrosu ile ne kadar istikrarlı sonuçlar aldığı ortada. Gerçekten geçen seneden beri devam eden olumsuz bir istikrar var. 63 maçta 21 galibiyet. Bunu hangi hocaya yakıştırıdınız başka bilmiyorum. Ersun Yanalın ki bile 29 maçta 15 galibiyet. (Kendi kurdukları kadrolar ile)

Ne diyeyim ki artık. Haklısın. Zira seni bundan başkası kesmez.

zarge
23.10.2012, 13:00
Hayalim ;

Ünal Karaman teknik direktör
Şenol Güneş başkan

Emrah KabuL
23.10.2012, 13:01
Şu maçta ben dahil çoğu Şenol hoca müridi! bile hocanın hata yaptığını söylediler ki hoca da kabul etti. Hocayı eleştirmek çok normal ki bu sene takımın adam gibi futbol oynamamasının her türlü olumsuzluğa rağmen ana nedeni hocadır.

Ama hocaya bel altı saldıranlar, gitsin diye mağlup olmayı kabul edenler, hocaya takma adlar takıp dalga geçenler yüzünden hocayı eleştirmeye girip savunurken buluyorum bazen kendimi.

Ben kendi adıma hocanın bu takımı toparlayıp, daha iyi oynatacağını düşünüyorum. Hocanın tekrarladığı bazı hatalarının ise oyuncularına olan güveninden kaynaklandığını ve bu güvenin bazen bize çok şeyler kazandırdığı, bazen de kaybettirdiğini gördük.

Kimdir bunlar arkadaş ?

Kimseye karşı böyle bir itham da bulunamazsınız..

Aynı şeyi @hamsi61 de yapıyor.

Böyle bir düşünce taşıyorsanız eğer o zaman sizler de Şenol Güneş'in olmadığı dönemler de aynı şeyi yaptınız öyle mi ?

Kaybedelim,başarısız olalım da Şenol Güneş tekrar takımın başına gelsin.

Bu mudur yani ?

Mütebessim
23.10.2012, 13:02
$ike tespiti sonrasi gecmise dayali istatistiklere süpheyle yaklasmak gerekir.
Bu LIGTV'nin sürekli dillendirdigi FB'nin kendi evinde bilmem kac mactir yenilmedigi istatistigine benziyor.
Adil bir ortamda, Senol hoca'nin gecmis derby karnesi de cok daha iyi olacakti. Belki su henüz tescil edilmemis sampiyonluguyla birlikte,
toplamda en az üc sampiyonlugu daha olacakti hocanin.

Takim iyi oynamiyor, temposuz oynuyor, (bunda Zokara'nin payi büyük)...Savunma anlayisimiz fena olmasa da, oyuna hakim olmada hala sorunlarimiz var. (bunda da Zokora'nin payi büyük).
Senol hocanin futbol anlayisinda dogru ve cok pas yapabilmek, oyuna hakim olabilme acisindan cok önemlidir.
Forvetlerimiz arasinda Olcan ve Volkan'nin yüzde 80 yanlis pas tercihleri yaptiklarini düsünürsek,
Senol Hoca'nin en iyi verimi Halil'den aldigini unutmamak gerek. Halil gücsüz gözükebilir, ama pas tercihleri genel itibariyle dogrudur.

Fatih Öztürk
23.10.2012, 13:06
Geçen sene sonunda heyecanını yitirdiğini söylemişti.bizde zorla heyecan pompalamaya çalışıyoruz.takımı yaz bos tahtasına çevirdi.istikrarla oynayan oyuncu sayısı çok az.fantazi izlemek istemiyorum.Ersun Yanal gibi sistem hocası bulmalıyız.ne oynadığımızı bilmek benim doğal hakkım.

Emrah KabuL
23.10.2012, 13:16
Peki bu şike denilen olay bir tek Şenol Güneş dönemlerinde mi yapıldı ?

Ersun Yanal'lı sezon da şike o zaman.

A.Aker'de üst üste kaybettiğimiz maçları kazansaydık şampiyonduk.

G.Ünal ve Umut'un kaçırmış olduğu goller, rakiplerin direnci ve 1-2 golle galip gelmeleri vs.

Bütün bunlar da şike o zaman.

Aynı şekil de Ziya Doğan'lı dönemde de 2 puan farkla kaçırdık şampiyonluğu.

O da şike.

Bu da şike.

Hepsi şike.

Ayrıca A.Suat ve Özkan Sümer zamanında büyük iş başarmışlar.Tüm bu engellemelere rağmen,oyunlara rağmen Trabzonspor'u 6 kez şampiyon yapabilmişler.

O dönemler de bu tip oyunların dönüp dönmediği konusunda kim garanti verebilir ?

Şu an ki gibi her maç da tv yayını yok.

Spor programları yok vs..

Tam şike ve teşviğe müsait ortamlardı.

Mütebessim
23.10.2012, 13:57
tabii ki bir tek Senol Günes dönemlerinde olmadi $ike.
O yüzden gecmis yillarla ilgili hicbir basari veya basarisizlik, dogru temeller üzerinde degildir.

İlker Yazıcıoğlu
23.10.2012, 14:11
Kimdir bunlar arkadaş ?

Kimseye karşı böyle bir itham da bulunamazsınız..

Aynı şeyi @hamsi61 de yapıyor.

Böyle bir düşünce taşıyorsanız eğer o zaman sizler de Şenol Güneş'in olmadığı dönemler de aynı şeyi yaptınız öyle mi ?

Kaybedelim,başarısız olalım da Şenol Güneş tekrar takımın başına gelsin.

Bu mudur yani ?

Emrah kardeşim,burada ben çok mesaj okudum,fark yesek de Şenol hoca gitse,yönetim gitse diye.Benden daha önce üye olmuşsun buraya ama ben seni yeni görmeye başladım buralarda,bilmiyorum belki denk gelmedik.Ama bu tarz mesajları gözünden kaçırmışsın kardeşim.
Malesef bu tarz düşünen adamlar var.

Samet Türkmen
23.10.2012, 14:23
Kadromuzun neredeyse tamamı gitti. Bunu 1 değil 2 senede atlatacağız belki. İstifa gibi anormal bir duruma hiç gerek yok.

Şikeyi,dağılan kadroyu,hâla üzerimize oynayan hakemleri ne çabuk unutuyorsunuz ? Şampiyon olunca şikeyi,düzeni unutan Galatasaraylılar gibi görünüyorsunuz renktaşlar. Sadece futbol konuşuyorsunuz. Bunu yapmayın lütfen. Bizim amacımız şu an ligde şampiyon olmak mı ? Bence önceliğimiz kesinlikle bu değil, olmamalı. Ta ki bu mücadele bitene kadar ...

zarge
23.10.2012, 14:31
hep aynı kader, şike ispatlansa da ispatlanmasa da değişen birşey yok...

1996 yılında 82 puan topladık, aleyhimize şike, teşvik yapıldı hiçbir şey ispatlanamadı, kadro dağıldı, hami gibi efsaneler tek suçlu gösterilerek yollandı..
ve o kadro dağılmasaydı en az 3 sene daha şampiyon bizdik...
ve Şenol Hoca istifa etti...

2011 yılında 82 puan topladık, aleyhimize şike, teşvik ispatlandı, hiçbir şey yapılmadı, kadro dağıldı, selçuk, burak, jaja, engin, umut, egemen............
ve o kadro dağılmasaydı en az 3 sene daha şampiyon bizdik...
Şenol Hoca gitmek istedi, mektuplar, baskılar sonucu hoca bizleri kıramadı ve bu fikrinden vazgeçti..

Şenol Hoca'nın bu süreçlerde hiçbir hatası yok emeğimizle oynadık kazandık, kaybettik ve hiçbir zaman 17'de 16 yapacak kadar kötü yollara tevessül etmedi yönetim.

Ama 2 senedir oynanan futbol bana hiçbir zevk vermiyor.
Ne yapmaya çalıştığınıda anlamıyorum hocanın ve takımın.
halil, adrian, volkan, barış, vittek, henrique, cech bunların takıma ne faydası var kim transfer etti bu oyuncuları ve neden sürekli sakatlanıyor ya da oynatılmıyorlar?

yine bir 96 travmasımı yaşıyoruz diyenler bence çokda haksız değillerdi..
bu sene bu kadar az gol atan bir takım şampiyonluğa nasıl oynayacak...
geçen sene iyi futbol oynamadık, takımı gol yollarında sadece burak sırtladı, şamp.ligi performansımız iyiydi şansımızı son maça kadar sürdürdük ama sadece 1 galibiyetle, sonra zaten psv takımı bizi duman etti, ligde ise çok iyi değildik mesela şb bizi 4 maçta 3 kez yendi 1 beraberlik alabildik..
sonuçta onlarda şamp.ligine gitmeyerek, başkanları hapiste bir travma yaşadılar, kadroları bizim kadar olmasa da dağıldı ama şampiyonluğu yarım puanla kaçırdılar...

Neyse uzatmayayım...
Burada hocamıza mektup yazılırken yine eğer hoca istemiyorsa zorlamayalım demiştim.
Ben yorulduğunu düşünüyorum...

Şenol Hoca'ya burada istifa etsin yönünde oy kullanan azınlık insanlardan biriyim ve görüşüm değişmedi ama onun yine de kulüp içerisinde görev almasını istiyorum..

ve evet ŞENOL HOCA BİR EFSANEDİR ve bu hiçbir zaman değişmeyecek...

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 14:31
:alkış:

Kadromuzun neredeyse tamamı gitti. Bunu 1 değil 2 senede atlatacağız belki. İstifa gibi anormal bir duruma hiç gerek yok.

Şikeyi,dağılan kadroyu,hâla üzerimize oynayan hakemleri ne çabuk unutuyorsunuz ? Şampiyon olunca şikeyi,düzeni unutan Galatasaraylılar gibi görünüyorsunuz renktaşlar. Sadece futbol konuşuyorsunuz. Bunu yapmayın lütfen. Bizim amacımız şu an ligde şampiyon olmak mı ? Bence önceliğimiz kesinlikle bu değil, olmamalı. Ta ki bu mücadele bitene kadar ...

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 14:38
Şenol Güneş kaleciliğinde yaşadığı şampiyonluklarla,

Milli takımı Dünya 3. sü yapmasıyla,

Konfederasyon Kupası nda oynattığı futbolla,

30 senedir şampiyon olamamış bir kulubun şampiyonluğa oynadığı 4 sezonda takımın başında olmasıyla (şampiyonlukları parayla şikeyle kaybetti),

Şikebahçe taraftarının nefretini kazanmasıyla,

BJK , GS ve diğer taraftarların saygısını kazanmasıyla

Trabzonspor un en önemli şahsiyetidir.

Buna her Trabzonspor lunun saygı duyması gerekir.

Şenol Güneş e saygı duymayanın Trabzonsporluluğundan şüphe ederim kimse kusura bakmasın.

Ayrıca Şenol Güneş i eleştirenlerin büyük çoğunluğunun isminin belli olmaması nı da manidar buluyorum. Kimseyi töhmet altında bırakmak istemem ama, neden bir taraftar ismini NICK NAME in arkasına saklar anlamıyorum ben şahsen.

Şenol Güneş e dil uzatmadan önce iki kere düşünmesi gerekir her Trabzonspor taraftarının. Eleştiri olabilir, insan babasını bile eleştirir yeri gelince. Ama saygı çerçevesinde.

Şenol Güneş eleştirileri benim zoruma gidiyor doğrudur.
Benim için Kutsal dır kendisi.

Trabzonspor efsanesini yaratan kahramanlardan en önemlisidir bana göre.

Murat Acar
23.10.2012, 14:52
Şenol Güneş kaleciliğinde yaşadığı şampiyonluklarla,

Şenol Güneş e dil uzatmadan önce iki kere düşünmesi gerekir her Trabzonspor taraftarının. Eleştiri olabilir, insan babasını bile eleştirir yeri gelince. Ama saygı çerçevesinde.

Şenol Güneş eleştirileri benim zoruma gidiyor doğrudur.
Benim için Kutsal dır kendisi.

Trabzonspor efsanesini yaratan kahramanlardan en önemlisidir bana göre.

Şimdi şu söyelemlerin arasında bile tezat var . Üst satırda insan babasını bile eleştirebilir yeri geldiğinde diyorsan Şenol Hocanın Hatalarının eleştirilmesinden daha doğal bir şey olamaz demen gerekir.Hangimiz hata yapmıyoruzki.Kutsaldır sözü çok çok fazla olmuş bence.Gerçek dost 'HATANI SÖYLEYEN SENİ HATANDAN DÖNDÜRMEYE ÇALIŞANDIR' Bunu unutma....
Ben ve benim gibiler Şenol hoca hatalı seçimler yaptığında hatalı tavırlar sergilediğinde onu eleştiriyorsak Hem onun iyiliği hemde aslolan TRABZONSPOR'un iyiliği içindir.Bende burda çok kızıyorum şenol gitsin deyipte çözüm için hiçbir fikir üretmeyenlere hiçbir öneri vermeyenlere.Maksat sırf muhalefet olmak yıkıcı olmak yada kendi çıkarları doğrultusunda birinin oraya gelmesini sağlamaksa işte onların TRABZONSPORLULUĞUNU tratışmak gerekir.Lakin şuda bir gerçekki. zamanında aylarca Güney Amerikada sözde futbolcu izlemeye giden sözüm ona bizim DEGERLİ ESKİ FUTBOLCULARIMIZ eli boş dönüp bir tane adam bile önermeden işten el eteği eçktirilince utanmadan medya karşısına geçip sanki başkasıymış onlar gibi yönetimi bile eleştirdiler.Şenol hocada Kore'ye gitmeden önce TRABZONSPOR için konuşursam bazı kişiler TRABZON'a dahi giremez babında söylemleri olmuş birisidir.Ben ogün bu forumda yazmıştım ikibinküsür mesajımın içinde mutlaka oda var Madem konuşursan bazıları TRABZONA GİREMEYECEK HOCAM KONUŞ.KONUŞMASSAN SEN GELME BİDAHA TRABZONA dedim.Ama ne tek bir çift laf etti nede o konu birdaha gündeme gelmedi.şimdi TRABZONSPORA zarar verenlerin olduğunu ima edip bunları ben biliyorum deyip sonrada sümen altı eden ŞENOL HOCAYI hataları olduğunda BEN ELEŞTİRMEYİMDE KİM ELEŞTİRSİN.Ozamanki konuşmaları mutlaka vardır arşivdedir bir şekilde.Şenol Hoca bu söylemleri yaptığında istifa etmişmiydi etmemişmiydi tam hatırlamıyorum ama.Yani demem oki; TRABZONDA bir DERİN TRABZON var ve bu takımı bi şekilde geri viteste tutuyor.Hiç düşündükmü bu futbolcular neden gidiyor TRABZONDAN diye...

Samet Türkmen
23.10.2012, 15:04
Murat abi belki saçma ama arkadaşımın biri bazı kabadayı tipli adamların, 30 gol attığı yılda bile ''ya adam gibi oyna ya da defol git'' deyip Burak'ı tehdit ettiklerini söylemişti bana . Belki Burak bundan gitmiştir :)

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 15:06
İnsan gerektiğinde babasını bile eleştirebilir den ne anlaşılır ?
"Şenol Güneş de eleştirilebilir" anlaşılmaz mı ?

Şenol Güneş benim için KUTSAL dır. Ama bu beni bağlar değil mi ?
Bizim için KUTSAL deseydim eleştirebilirdin doğal olarak.

Diğer konulardaki fikirlerine katılıyorum.

Şimdi şu söyelemlerin arasında bile tezat var . Üst satırda insan babasını bile eleştirebilir yeri geldiğinde diyorsan Şenol Hocanın Hatalarının eleştirilmesinden daha doğal bir şey olamaz demen gerekir.Hangimiz hata yapmıyoruzki.Kutsaldır sözü çok çok fazla olmuş bence.Gerçek dost 'HATANI SÖYLEYEN SENİ HATANDAN DÖNDÜRMEYE ÇALIŞANDIR' Bunu unutma....
Ben ve benim gibiler Şenol hoca hatalı seçimler yaptığında hatalı tavırlar sergilediğinde onu eleştiriyorsak Hem onun iyiliği hemde aslolan TRABZONSPOR'un iyiliği içindir.Bende burda çok kızıyorum şenol gitsin deyipte çözüm için hiçbir fikir üretmeyenlere hiçbir öneri vermeyenlere.Maksat sırf muhalefet olmak yıkıcı olmak yada kendi çıkarları doğrultusunda birinin oraya gelmesini sağlamaksa işte onların TRABZONSPORLULUĞUNU tratışmak gerekir.Lakin şuda bir gerçekki. zamanında aylarca Güney Amerikada sözde futbolcu izlemeye giden sözüm ona bizim DEGERLİ ESKİ FUTBOLCULARIMIZ eli boş dönüp bir tane adam bile önermeden işten el eteği eçktirilince utanmadan medya karşısına geçip sanki başkasıymış onlar gibi yönetimi bile eleştirdiler.Şenol hocada Kore'ye gitmeden önce TRABZONSPOR için konuşursam bazı kişiler TRABZON'a dahi giremez babında söylemleri olmuş birisidir.Ben ogün bu forumda yazmıştım ikibinküsür mesajımın içinde mutlaka oda var Madem konuşursan bazıları TRABZONA GİREMEYECEK HOCAM KONUŞ.KONUŞMASSAN SEN GELME BİDAHA TRABZONA dedim.Ama ne tek bir çift laf etti nede o konu birdaha gündeme gelmedi.şimdi TRABZONSPORA zarar verenlerin olduğunu ima edip bunları ben biliyorum deyip sonrada sümen altı eden ŞENOL HOCAYI hataları olduğunda BEN ELEŞTİRMEYİMDE KİM ELEŞTİRSİN.Ozamanki konuşmaları mutlaka vardır arşivdedir bir şekilde.Şenol Hoca bu söylemleri yaptığında istifa etmişmiydi etmemişmiydi tam hatırlamıyorum ama.Yani demem oki; TRABZONDA bir DERİN TRABZON var ve bu takımı bi şekilde geri viteste tutuyor.Hiç düşündükmü bu futbolcular neden gidiyor TRABZONDAN diye...

Murat Acar
23.10.2012, 15:13
İnsan gerektiğinde babasını bile eleştirebilir den ne anlaşılır ?
"Şenol Güneş de eleştirilebilir" anlaşılmaz mı ?

Şenol Güneş benim için KUTSAL dır. Ama bu beni bağlar değil mi ?
Bizim için KUTSAL deseydim eleştirebilirdin doğal olarak.

Diğer konulardaki fikirlerine katılıyorum.
Evet dediğin gibi öyle anlaşılır bende öyle anlıyorumda altına yazdığın KUTSALDIR kelimeside eleştirilebilir kelimesine tezat düşüyor anlam kargaşası yaratıyor.Ya kutsallığa bakış açımız farklı yada ben anlayamadım ne demek istediğinizi
Çünki;
Benim Bakış açıma göre 'kutsal olan birşeye inanırsınız her yaptığı her söylediği doğrudur , Kutsal olan kişinin eleştirilmesi mümkün değildir '

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 15:21
BABA da Kutsal değil midir :)
Neyse uzatmayalım ,benim size lafım yok.
Siz 41 yaşındasınız ben 40.
Bu takım cefasını beraber çektik.
Komposizyonum hiç bir zaman iyi olmadı, ben Sayısalcıyım:)

Evet dediğin gibi öyle anlaşılır bende öyle anlıyorumda altına yazdığın KUTSALDIR kelimeside eleştirilebilir kelimesine tezat düşüyor anlam kargaşası yaratıyor.Ya kutsallığa bakış açımız farklı yada ben anlayamadım ne demek istediğinizi
Çünki;
Benim Bakış açıma göre 'kutsal olan birşeye inanırsınız her yaptığı her söylediği doğrudur , Kutsal olan kişinin eleştirilmesi mümkün değildir '

Murat Acar
23.10.2012, 15:26
BABA da Kutsal değil midir :)
Neyse uzatmayalım ,benim size lafım yok.
Siz 41 yaşındasınız ben 40.
Bu takım cefasını beraber çektik.
Komposizyonum hiç bir zaman iyi olmadı, ben Sayısalcıyım:)

Sonuçta pek farklı düşünmüyoruz ikimizinde amacı belli aslolan TRABZONSPOR.Bende sayısalcıyımdır aslında:) Konu taşmasın neyse orta noktayı bulduk sonuçta önemli olanda o...

Erdal DİLEK
23.10.2012, 15:38
ŞENOL hocanın yerine gelen hiç kimse beklentinizi karşılayamaz, tamam taktik teknik kadro secimi hatalar olabilir ama asıl olan takımın kapasitesi, bu oyuncular ile 3 ileri 3 geri olursun arkadaş ne diye bu ver yansın. . .

hodlu
23.10.2012, 17:29
Şenol Güneş gibi bir marka, 82 puan toplamış alınteri çalınmış bir kadronun batan geminin malları misali yağmalanmasına sessiz kalmayacak.Ya engel olacak ya da bu yağmalamayı yapanları taraftarın önünde deşifre ederek oturdukları koltukları başlarına çevirecek.Bu şekilde takım yap sil baştan yap olmadı sil bir daha... Olmaz Şenol hocam bu tarz seni de yer bitirir birgün...

Mollasalihoğlu
23.10.2012, 17:30
İşte anlaşabilmek için bu kadar basite iniyorum, çok zorluyorum ama olmuyor :(

Şenol Güneşin kendi kadrosu ile ne kadar istikrarlı sonuçlar aldığı ortada. Gerçekten geçen seneden beri devam eden olumsuz bir istikrar var. 63 maçta 21 galibiyet. Bunu hangi hocaya yakıştırıdınız başka bilmiyorum. Ersun Yanalın ki bile 29 maçta 15 galibiyet. (Kendi kurdukları kadrolar ile)

Ne diyeyim ki artık. Haklısın. Zira seni bundan başkası kesmez.

3 senede 3 kupa var.. Sen anlat hikayelerini..

Çok zorladığın da, olmadığı da açık seçik belli.. O yüzden çok zorlama bence..

okan6161
23.10.2012, 19:57
hocam 84 de adam mı sokulur bu adam genç oyuncumu da öylesine sokuluyor ısınsın diye sapara çıkarmı top kim dağatacakdı hocam yenilelim isterse 3 y 5 yiyelim ama cesaretli top oynayalım bizim kitabımızda korkak oynamak yazmıyor

Punisher-61
23.10.2012, 20:22
Senol günes kadro KU-RA-MI-YO-RRRRR

Her zaman söyledim yine söylüyorum...türkiye futbol tarihinde ondan balli teknik direktörü yoktur.. Her zaman baskasinin kurduguntakima oturdu..sonra takimi dagitti gitti...
Ona verilen sabir ve zaman baska kime verildi??

Senol günes bugüne kadar hangi genc topcuyu bize kazandirdi????
Kac futbolcu senol günesin ego kurbani oldu????????????? Say say bitmez

Senol günesi savunanlar sunu bilsinki senol günes seneye bu takimin basinda olmayacak... Seneye gelecek olan teknik direktörü bakin hangi zorluklar bekliyor...

12 yabancimiz var bunlar azaltilmasi lazim ve seneye yabanci transferde zor gözüküyor böyle durumda...kadro zaten oturmamis ve oturacak gbide gözükmüyor...

Yani yeni teknik direktör yarida kalan insaata gelecek...

Sunuda bilseniz fena olmaz futbolcular bile senol günesin bazi kaprislerinden sikayetci...
Kaynak cok saglam....

Punisher-61
23.10.2012, 20:29
ŞENOL hocanın yerine gelen hiç kimse beklentinizi karşılayamaz, tamam taktik teknik kadro secimi hatalar olabilir ama asıl olan takımın kapasitesi, bu oyuncular ile 3 ileri 3 geri olursun arkadaş ne diye bu ver yansın. . .

Ligin en iyi kalecileri bizde .. Onur Tolga

En iyi defans bizde... Bamba emerson zeki mustafa

Orta alanda sapara zokora soner olcan volkan colman adrian alanzinho gibi topcularimiz var

Forvette janko emre

Abi bizim kadro cok güclü kadrodur aslinda tabi ufak defek eksikler olur ama bir senol günes gercegi var bu takimda. En az 6-7 puan onun yüzünden gitti...

Hele hic bir hamlesi skora bizim acimizdan yararli olmadi...bunu nedenide monoton haline gelen oyuncu degisiklikleri...

istanbulunfethi
23.10.2012, 21:28
Şenol GÜNEŞ bu takımın görev dağılımında teknik direktör olarak sıkıntılı zamanlar yaşatıyor bence de ama görev dağılımında denetleyici mi olur kontrol edici mi olur mutlaka bir yerlerde bulunmalı,takımı ayağa kaldıracak ve daha iyiye götürecek birisi olarak..
Yalnız bu tartışmanın sonucu Şenol GÜNEŞ gitsin,takımdan uzaklaştırılsın artık demeyi ben vatan hainliğiyle eş tutarım, hatta ki tiz kellesi vurula..

Mayls
23.10.2012, 21:39
Şenol Güneş bu sezondan sonra başka bir görevi üstlenmeli. Oyunu okuyuşu ve oyun sistemi konusunda yeterince eleştiriliyor zaten, o konulara değinmeyeceğim. Şenol hoca teknik direktör olarak her başarısızlıkta ilk sorumlu konumunda. Trabzon gibi bir şehirde de bu konum insanı çok yıpratıyor. Şenol hoca farklı bir göreve gelmeli. Yetkileri ve sorumlulukları azalsın da demiyorum ama kesinlikle bu kadar ön planda olmamalı. Hatta ön planda da olabilir ama saha içinden sorumlu olmamalı. Çünkü kendisini asıl yıpratan saha içidir. Demek istediklerimi pek anlatamadım ya neyse.

Alihan Ertürk
23.10.2012, 22:08
Şenol Güneş bu sezondan sonra başka bir görevi üstlenmeli. Oyunu okuyuşu ve oyun sistemi konusunda yeterince eleştiriliyor zaten, o konulara değinmeyeceğim. Şenol hoca teknik direktör olarak her başarısızlıkta ilk sorumlu konumunda. Trabzon gibi bir şehirde de bu konum insanı çok yıpratıyor. Şenol hoca farklı bir göreve gelmeli. Yetkileri ve sorumlulukları azalsın da demiyorum ama kesinlikle bu kadar ön planda olmamalı. Hatta ön planda da olabilir ama saha içinden sorumlu olmamalı. Çünkü kendisini asıl yıpratan saha içidir. Demek istediklerimi pek anlatamadım ya neyse.

Gayet yederli oldu anlatımın.. En azından benzer şeyleri düşündüğümüzü anladım :)

Sportif Direktör tanımına uyuyor gibi. Ama ben daha geniş yelpazede yetkisi olması gerektiğini düşünüyorum Şenol Güneş'in. Hoca olarak da Tolunay, Şota, Ünal gibi değerlerimize şans vermeliyiz.

Saha dışı mücadelemiz Şenol Güneş'siz asla düşünülemez ama saha içi artık ona 'basit kaçıyor' diyelim. :)

ibilek
23.10.2012, 22:17
bu şike olayları şenol hocamızı maalesef çok fazla etkiledi ve yordu, birde yaşlandıkca kapris ve inadı artıyor.(eskidende vardı da bu kadar değildi.) takım seçimi olarak geçen senenin başından beri çok formsuz(avrupa maçları hariç).bu yanlışları düzeltmesi lazım.ha istifa etsinmi bence etmesin çünkü bizler kim gelirse gelsin en fazla 1 sezon dayanırız gelen hocaya.her sene yine sil baştan olur.zaman kaybından başka bişi olmaz.

keşke direktör olsa, ünal hoca tolunay hoca gibi eski talebelerini kulube toplayıp onlara büyüklük yapsa.

onur-ts
23.10.2012, 22:48
hoca da alışkanlık yaptı her kötü gidişat sonrası bi basın toplantısı düzenlemek.bunlara gerek yok, çıkıp aynı hikayeyle bizi oyalamana gerek yok.yarın çık istifa ediyorum de alkışlayarak yollayalım.

hodlu
23.10.2012, 23:39
Kadromuzun kötü olduğuna katılmıyorum.Bence bu ligin tozunu atabilecek bir kadromuz var birde Avrupada yokuz.Bu şartlarda bu takımın sahada rakiplerini fizik güç olarak ezmesi lazım ama biz yerlerde sürünüyoruz...

Tunga
24.10.2012, 00:49
Tatil için kaldığım otelde, Antalya'da genelde ağırlıklı olarak Ruslar vardı. Otel personeli de dahil tüm Türkler sürekli Ruslardan şikayet halindeydi. Onları görgüsüz, cahil, vs buluyor, sürekli şikayet ediyordu. Doğrudur, çoğu duvar yıkıldıktan sonra paraya ve seyehat özgürlüğüne kavuşmuşlardı ve kelimenin tam anlamıyla sonradan görme idiler.

Bir gün bara geldim ve sağımda 7-8 Rus'un oturduğunu gördüm. Sonra düşünmeye başladım. Kendimizi onlardan kat be kat üstün görüyorduk. PEki neydi üstünlüğümüz?

Spor? Sporun her dalında sporcuları var. Olimpiyat madalyalarına aboneler.

Bizde en çok ilgi gören futbol? Tüm takımları bize bulduğu yerde çakıyor.

Siyaset? Dünyanın en az yarısı adamların ağzının içine bakıyor.

Edebiyat? Kıyaslamıyorum bile.

Müzik?

Felsefe?

Bilim?

Sanayi?

Savunma - ordu?

Hiç bir branşta adamlardan üstün değiliz ama sürekli olarak adamları aşağılıyoruz. E, neyin şımarıklığı bu?

Kendimizi ya olduğumuzdan fazla, ya da az görüyoruz.

Eskiden firmalar tedarikçilerinin başarısı ölçerken siparişleri zamanında veya zamanından önce teslim etmesi ile değerlendirirlerdi. Sonra hızlı yaşanılan çağda bu değişti. Japonlar'ın başlattığı akım ile mesela siparişi zamanından önce teslim etmek bile size eksi puan getirir oldu. "Just in time" (tam zamanında) modeli böyle doğdu. Sıfır stok, düşük stok maliyeti ve aksamayan üretim.

Bunu şunun için örnekledim. Kendini olduğundan daha az görmeyi sanki iyi bir şey gibi (tevazu) algılamamalı. Olduğundan iyi görmeyi de sanki iyi bir şey gibi (özgüven) algılamamalı. Tam doğrusunu tespit edebilmeli.

Trabzonspor'un neler başardığını görmek için tüm taraftarlarımızın önce fenerbahçe stadı'nı, ardından fenerbahçe sosyal tesislerini ve o tesislere giren çıkanları görmelerini isterdim. Sonra Galatasaray Adasına bir girmelerini, kulübe giren çıkanları görmelerini. Hep söylerim; Trabzonspor lig sonu sıralamasında, 3 İstanbul Takımı'ndan birisini arkasına aldı mı başarılıdır. Eğer bunu göremezsek kendimizi doğru tariflemiş, doğru tespit etmiş olmayız. Bu durumu değiştirmek sadece Trabzonspor'un yapacağı iş değildir. Tüm Anadolu uyandırılmalıdır, tüm Anadolu ayaklanmalıdır.

Forma siparişlerimizden, kombine satışlarına, taraftar örgütlemekten, transfer yapımıza, kamp yeri seçimimizden, kongre ayak oyunlarına kadar yapılabilecek en yanlış şeyler ne ise onu yapıyoruz. Sonra kaynak eksikliğinden dem vuruyoruz. Ya da saha içinde tamamen insani verime bağlı işler ile kulübün durumunu değerlendiriyoruz. Ama saha içindeki yanlışlara fatura keserken, saha dışındaki yüzlerce yanlışımızı en ufak değiştirme gayretine girmiyoruz. Sonuçta kendimizi tekrarlayıp duruyoruz.

Oyuna Barış'ın girmesi, ya da Sapara'nın çıkması kadar kolay çözülecek yanlışlarımız olsaydı keşke. Oysa, maç sonu yazılarına bakacak olursanız insanların bu konuda birbiriyle oldukça çatışan görüşleri var. Durum böyleyken işi hocaya bırakmayı, ya da onun kararlarına saygı duymayı gerekli görüyorum ben.

Bugün şike davasında ya da tarihimizde sahip çıktığımız ve savunduğumuz her değerde katkısı olan birinden bahsettiğimizi de hatırlatmaya gerek yok herhalde.

Şahsen ben, Şenol Güneş kafama uymayan bir hamle yaptığında "acaba hoca ne düşündü de ben anlamadım" diyorum. Bazılarımız ise kendi doğrularının mutlak doğru olduğundan hareketle hocanın yanlış yaptığına hükmedebiliyor. Oysa her maç sonrasındaki birbiriyle çatışan onlarca farklı yorum, belirli bir mutlak doğru olmadığını anlamamıza yetmiyor.

OnurKul
24.10.2012, 00:55
Şenol Hoca kendi özeleştirisini yapmıştı zaten. Gereksiz bir yazı olmuş.

Cevaplamamız gereken soru: Antrenörlüğü bırakıp hocaya ve takıma destek verecek miyiz?

OnurKul
24.10.2012, 01:06
Şahsen ben, Şenol Güneş kafama uymayan bir hamle yaptığında "acaba hoca ne düşündü de ben anlamadım" diyorum. Bazılarımız ise kendi doğrularının mutlak doğru olduğundan hareketle hocanın yanlış yaptığına hükmedebiliyor. Oysa her maç sonrasındaki birbiriyle çatışan onlarca farklı yorum, belirli bir mutlak doğru olmadığını anlamamıza yetmiyor.

Bu çok güzel bir yorum. Aynı şekilde ben de dikkat ediyorum, inceliyorum oyuna müdahalesini. Şenol Güneş dünya çapında bir teknik direktör ise önce onun ne yaptığını anlamaya çalışacaksın. Sonra eleştiri yapacaksın.

ibilek
24.10.2012, 01:09

Şenol hocanın dünya kupası maçlarındandan sonra şöyle bir yorumu vardı " tüm maçları o kadar sık eledik ki, her takıma yeri geldi her futbolcuya önlem aldık, bunu çoğu zaman kendi oyuncularım bile anlamadı" demişti. hiç aklımdan çıkmaz bu sözü, bazen bizim hiç düşünemediğiz aklımızın ucuna gelmeyen şeyleri düşünüyor fakat son dönemlerde gerçekten çok hatalı kararlar veriyor şenol hoca.bende bunu yalnız kalması ve yorgunluğuna bağlıyorum.şampiyon olduğumuz sene sezona başlarken kimin aklından şampiyon olmak geçiyordu, yoktan bir takımı var etti.aşağı yukarı aynı takım bir önceki sezon yokları oynamıştı.çoğu oyuncuya çok büyük katkı sağlayıp yukarı tırmanmalarını sağladı.sonra o oyuncular bizden gidinde değerli oldu, onlara o değeri veren katkıyı yapan şenol hocaydı.
selçuğun egemenin ilk yıllarını hatırlayın, selçuk sahada dolanırdı egemende zıp zıp egemendi,

şenol hoca bizim için tartışmasız değerdir.kim ne derse desin alternatifi yoktur, fakat eleştirilmezde değildir.bizim burdaki arkadaşların hatası eleştiri ile saygısızlığı birbirine karıştırmasıdır.

zaferyıldız
24.10.2012, 01:16
Tunga, yazin mukemmel.buna ancak tesekkur edilir

Biz Turk'uz biz de problem yok senol hocayi tartisalim sorun onda !

Tunga
24.10.2012, 01:17
....

şenol hoca bizim için tartışmasız değerdir.kim ne derse desin alternatifi yoktur, fakat eleştirilmezde değildir.bizim burdaki arkadaşların hatası eleştiri ile saygısızlığı birbirine karıştırmasıdır.

Yazdıklarımdan "hoca eleştirilmesin" ya da "farklı görüşler dillendirilmesin" anlamı çıkmasın; sadece herkesin kendine olan doğrusu mutlak doğru değildir, bu da bilinsin. Yani bizim hocadan farklı düşüncelerimiz kıymetli olsa da, farklı görüşte olmak hocanın mutlak yanlış içinde olduğu sonucuna çıkartmasın bizi.

Yaşar
24.10.2012, 02:16
Yazdıklarımdan "hoca eleştirilmesin" ya da "farklı görüşler dillendirilmesin" anlamı çıkmasın; sadece herkesin kendine olan doğrusu mutlak doğru değildir, bu da bilinsin. Yani bizim hocadan farklı düşüncelerimiz kıymetli olsa da, farklı görüşte olmak hocanın mutlak yanlış içinde olduğu sonucuna çıkartmasın bizi.

Güzel bir şekilde anlatmışsın meramını Tunga Abi.
Ama ciddi anlamda kafama takılan ve Şenol hocayı eleştirmeme neden olan bir konu var.
Mevcut kadromuz bu kadar kötü futbol oynayacak kalitesizlikte midir?
Neden ligin en kolay berabere kalınan takımı haline geldik?
Bunun çözümü farklı şeyler denemek midir, yoksa kendisine göre doğru fakat tutmayan değişikliklerde ve sistemde ısrar mıdır?

Erdal DİLEK
24.10.2012, 02:25
Tatil için kaldığım otelde, Antalya'da genelde ağırlıklı olarak Ruslar vardı. Otel personeli de dahil tüm Türkler sürekli Ruslardan şikayet halindeydi. Onları görgüsüz, cahil, vs buluyor, sürekli şikayet ediyordu. Doğrudur, çoğu duvar yıkıldıktan sonra paraya ve seyehat özgürlüğüne kavuşmuşlardı ve kelimenin tam anlamıyla sonradan görme idiler.

Bir gün bara geldim ve sağımda 7-8 Rus'un oturduğunu gördüm. Sonra düşünmeye başladım. Kendimizi onlardan kat be kat üstün görüyorduk. PEki neydi üstünlüğümüz?

Müzik?

Felsefe?

Bilim?

Sanayi?

Savunma - ordu?

Hiç bir branşta adamlardan üstün değiliz ama sürekli olarak adamları aşağılıyoruz. E, neyin şımarıklığı bu?

Eskiden firmalar tedarikçilerinin başarısı ölçerken siparişleri zamanında veya zamanından önce teslim etmesi ile değerlendirirlerdi. Sonra hızlı yaşanılan çağda bu değişti. Japonlar'ın başlattığı akım ile mesela siparişi zamanından önce teslim etmek bile size eksi puan getirir oldu. "Just in time" (tam zamanında) modeli böyle doğdu. Sıfır stok, düşük stok maliyeti ve aksamayan üretim.

Bunu şunun için örnekledim. Kendini olduğundan daha az görmeyi sanki iyi bir şey gibi (tevazu) algılamamalı. Olduğundan iyi görmeyi de sanki iyi bir şey gibi (özgüven) algılamamalı. Tam doğrusunu tespit edebilmeli.

Trabzonspor'un neler başardığını görmek için tüm taraftarlarımızın önce fenerbahçe stadı'nı, ardından fenerbahçe sosyal tesislerini ve o tesislere giren çıkanları görmelerini isterdim. Sonra Galatasaray Adasına bir girmelerini, kulübe giren çıkanları görmelerini. Hep söylerim; Trabzonspor lig sonu sıralamasında, 3 İstanbul Takımı'ndan birisini arkasına aldı mı başarılıdır. Eğer bunu göremezsek kendimizi doğru tariflemiş, doğru tespit etmiş olmayız. Bu durumu değiştirmek sadece Trabzonspor'un yapacağı iş değildir. Tüm Anadolu uyandırılmalıdır, tüm Anadolu ayaklanmalıdır.

Forma siparişlerimizden, kombine satışlarına, taraftar örgütlemekten, transfer yapımıza, kamp yeri seçimimizden, kongre ayak oyunlarına kadar yapılabilecek en yanlış şeyler ne ise onu yapıyoruz. Sonra kaynak eksikliğinden dem vuruyoruz. Ya da saha içinde tamamen insani verime bağlı işler ile kulübün durumunu değerlendiriyoruz. Ama saha içindeki yanlışlara fatura keserken, saha dışındaki yüzlerce yanlışımızı en ufak değiştirme gayretine girmiyoruz. Sonuçta kendimizi tekrarlayıp duruyoruz.

Oyuna Barış'ın girmesi, ya da Sapara'nın çıkması kadar kolay çözülecek yanlışlarımız olsaydı keşke. Oysa, maç sonu yazılarına bakacak olursanız insanların bu konuda birbiriyle oldukça çatışan görüşleri var. Durum böyleyken işi hocaya bırakmayı, ya da onun kararlarına saygı duymayı gerekli görüyorum ben.

Bugün şike davasında ya da tarihimizde sahip çıktığımız ve savunduğumuz her değerde katkısı olan birinden bahsettiğimizi de hatırlatmaya gerek yok herhalde.

bence son söz söylenmiş konu kapanmıştır, zaten yeterince eleştri başlığı var oraya arada uğrayıp yazmak istediklerinizi yazın. . futbolu herkes bilir kimse bilmez.

Gonsenum
24.10.2012, 02:45
Uzun zaman oldu buralara yazmayali!
Iyi de olmus sanirim!
Bizde seviye yükselecegine daha da bir gerileme var sanki insanlarin durus ve düsüncelerinde dolayisiyla da eylemlerinde!

Senol Günesi elestiren Insanlari assagilamadan onlarin durdugu yerden düsündpgp sekilde olaylari degerlendirmek uzun sürer düsüncesiyle olaya sadece futboldan dogru bakmak istiyorum.
Belki kimilerince coktan dillendirilmis olan bir noktaya isaret etmek gerek!

Hocayi elestirenlerin dillerinden düsymeyen arguman hocanin hep hazir takimlarla basarili oldugu ve ayni kisiler hocanin yeni bir takim yaratmakta oldugu gercegini kendi gercekleriyle örtmeye cabaliyorlar.
Sanki bugünden yarina takim kurulacakmis ya da kurulmaliymis gibi!
Takimin kurulmasi ve sampiyonlugu kaybettigimiz yyila gelenedegin gecen süre üc yil! Sayet Fenerbahce sike yapmayip sampiyon olsaydik o takimin temelerinin de ersun yanalla 2008 de atildigini kendimiz bir cok kez ifade etmedik mi? Hatta ersun yanal ligin ilk galibiyetin den sonra verdigi bir demecte aynen sunu demisti: "Trabzonsporun sampiyonluk süreci baslamistir"
Bence yasadigimiz sürec tam da bu aciklamanin 2012 yili versiyonudur ve trabzonspor da bu anlamiyla küllerinden dogan Phönixdir benim icin. Ancak bunun agirligini kaldiramayan o kadar cok arkadasimiz var ki ayni takimi tuttugumuz.

Sanki bir tek kendileri pazar aksami midespazmlari gecirdi ya da üzüldü de!

Futbolu fubolun bizleri üzüyor olmasina ragmen bu denli tabulastiran bir guruhuz iste ve o guruh Günesin yakasini birakmak istemiyor. Cünkü su anda guruhun saldiracagi baska bir hedef yok önünde.

ÇAĞDAŞ AYDIN
24.10.2012, 09:04
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Her kelimesine katılıyorumve imzamı atıyorum.
Lütfen bu yazıyı hepiniz okuyun.

Müzik?

Felsefe?

Bilim?

Sanayi?

Savunma - ordu?

zarge
24.10.2012, 10:56
dünkü ğs maçını izleyince acaba hoca'ya çok haksızcamı eleştirede bulunuyorum diye kendimi sorguladım...

geçen seneki kadroya rağmen hemde tarihimizdeki ilk şamp.ligi maçımızda Giuseppe Meazza'da tarih yazdık.
gruptan son dakikalarda gelen cska'nın golüyle çıkamadık.

hemde o kadroyla....
şimdi birde rüya takım denilen bir sürü transfer yapılmış ğs'nin şamp.ligi performansı gerçeği var önümüzde...

Hasan Cubukcu
24.10.2012, 13:13
Tüm senol günese destek cikan ve elestirirkenede dozunu asmadan elestiren tarfatarlardan allah razi olsun !

Iyiykene iyi, kötü oldumu hemen asmaya ugrasuyoruz herkes kendi kapisini önünü süpürmesi gerekiyor , burda hic kimse demesinki benim hatam yok diye herkes hatali !

hodlu
24.10.2012, 20:25
Şenol Güneş'i eleştirmek benim haddime değildir.Ancak Bjk maçı sonrası kendimi kaybettim zira o maçı çok rahat kazanmalıydık diye düşünürken ikinci devre resmen sahadan silindik.Bunu kaldıramadım.Fakat hoca yanına artık sağlam bir yardımcı antrenör oturtmalı, ben bu sezon en büyük eksiklik olarak bunu görüyorum.Tunga'nın yazdığı gibi hoca acaba ne düşündü diye kendimize soramıyoruz çünkü bu taraftarın sabrı tükendi.Bunu beklemesin kimse bizden.Şenol hoca bıraktığı gün takımın başına geçecek hoca çok ama 2-3 ay sonra hocayı koruyacak bir güç yok...

Mollasalihoğlu
24.10.2012, 22:42

Kelimeler bu kadar güzel kullanılırdı ancak..

ilhan
16.12.2012, 18:55
İstifa da yeri geldiğinde hizmettir.

seyduna_efil
16.12.2012, 19:22
Kovulmadıkça istifa edeceğini düşünmüyorum.
Kovulacağınıda düşünmüyorum.
Rezil olmaya devam yani..

Harun
16.12.2012, 20:08
Eleştirenlerde aynı savunanlarda.Demekki saha sonuçları bir şey ifade etmiyor.Kalıplaşmışlığın dışına kimse çıkamıyor.

Reha
16.12.2012, 21:24
Olmuyor hocam anla ve bırak lütfen,hangi yanlışını yazayım ki;kimin ne yaptığı nerde oynadığı belli olmayan bir takımız ve sen bu takımı yönetiyorsun? Ne diyim ben sana arkadaş!

surmnli
16.12.2012, 22:01
git git git ...... çok basit ve kolay bir şey yapacaksın, sadece benden bu kadar diyeceksin, olmuyor diyerek kabullenmekte büyük bir erdemdir, bu kadar insanı üzmeye bu takıma böyle kötü futbol oynatmaya hakkın yok, o çaresiz yüz ifadenle artık o makama yakışmıyorsun

hodlu
16.12.2012, 22:05
Gitme hocam kal,savaş mücadele et ve şampiyon takım hocası olarak git. Ama tek ricam var, yanına bu takım forması giymiş eski yıldızlarımızdan 2-3 yardımcı antrenör al. Tek yapılması gereken bu bence...

Kasım BEKTAŞ
16.12.2012, 22:12
sorunun hocada olduğunu sanmıyorum...
takımda kaliteli yerli futbolcu sayısı çok az...
takımda vasat yabancı futbolcu sayısı fazla...

bu durum eşitlendiği zaman takım işlemeye başlar
diğer türlü morinho gelse fayda etmez...

SeRHaD
16.12.2012, 22:19
Şenol hocanın artık bırakması şart oldu.Yorumları okuyorum elinde yeterli futbolcu olmadığını söyleyenler var,tamam diyelim elinde oyuncu yok,e kardeşim 2 senedir de aynı adamları oynatıyorsun.Bir celustka 15 mactır serkanın yerine oynatılamaz mıydı,4 maçtır banko oynayan henrike yerine emre denenemez miydi,trabzonsporun kurucusuymuş gibi her olayda futbolcuları azarlayan olcanın dersi verilemez mi ? Haa -bu yönetim benim istediklerimi almadı ki-diyorsan da niye bu takımın başındasın.

Her şey bi yana ben şenol güneş ve ekibinin artık bu takıma hizmet veremeyeceğini kasımpaşa penaltılarında anladım,penaltı atıyoruz yardımcı kağıda nor alıyor,kalecimiz kurtarıyor yardımcı not alıyor,öyle deli gibi merak ettim ki o anda o kagıda ne yazıyordu o yardımcı ?

Emrah KabuL
16.12.2012, 22:45

Bu kadroyu kuran da masör Şefik zaten.

Tabiki de sorun hocada olamaz.

Ama takım 82 puan toplayınca da hoca faktörü işin içine girer değil mi ?

Faik Yılmaz
17.12.2012, 09:03
Şenol Güneşin elinde sadece ligi gayet rahat götürebilecek 28 kişilik bir kadro var...

Oynatamıyorsa bunda suç kendinindir....

Janko forvet doğru dürüst bir orta yapamazsan adama , Emre Güralı klubeye mahkum edersen sonra kadrom yeterli değil diye sızlanmaya hakkın yok....

cakalkerem
17.12.2012, 09:06
Janko ne iş yapar abicim...80 den sonra oyuna almak için bu devi almışsak yazıklar olsun verilen paralara...Adam sırf kendi istedikleri alınmadı diye adamları kulübeye hapsediyor ama kendi istediği Halil efendiyi neredeyse her maç oynatıyor....Yazık etme hoca bu takıma.....

Faik Yılmaz
17.12.2012, 09:08
Janko ne iş yapar abicim...80 den sonra oyuna almak için bu devi almışsak yazıklar olsun verilen paralara...Adam sırf kendi istedikleri alınmadı diye adamları kulübeye hapsediyor ama kendi istediği Halil efendiyi neredeyse her maç oynatıyor....Yazık etme hoca bu takıma.....

Evet Şenol Hoca Halile gösterdiği anlayışın zekatını Jankoya gösterseydi bugün iyi bir forvetimiz olurdu....

agahozlu
17.12.2012, 09:09
O kadar çok sıkıntımız var ki, bunları düzeltmek bir sezonu alır neredeyse. Bu bir sezon boyuncada sezonun başı ile ortası arasında bir fark olur. Biz olduğumuz yerde sayıyoruz.

Defansif anlamda, top ceza sahamıza geldiği andan itibaren rakip pozisyona girmese bile bizim defansımız rakibe pozisyon oluşturuyor. Bir de bunlara gerek kalmadan altı pas civarında seken toplardan gol yiyoruz.

Orta sahanın, defans ile hücum bağlantısını kurma gibi bir düşüncesi yok.Kanat adamlarımız çizgilere hapsolmuş durumda. Kanat adamlarımıza desteğe gelen, duvar pası, alan boşaltma gibi faaliyetleri uygulamayı bırakın düşünmüyoruz bile. Dün yediğimiz gollerden biri ters topla geldi. Biz en sonra ne zaman ters top atarak pozisyona girdik?

En iyi yaptığımız iş, iki stoper, Zokora ve beklerin yaptığı paslaşmalar. Topu 5 dakika sağdan sola, soldan sağa aheste aheste çeviriyoruz. En sonundan kanatlara giden top bizden de gidiyor. Futbolu gitgide basit oynanır hale geliyorken (kısa paslar, boştaki adama hızlı oynama vs.) biz zoru tercih ediyoruz. 3 kişiye çalımlar, içinden geçmeler, çizgi üstünde hareketler vs... Unutmadan hiç bir atağımızda da ceza sahasında gol atacak adamımız yok.

Takımın oyun temposu,oyuncuların bireysel tempoları çok düşük. Kimse sıkışık fikstürü bahane etmesin burada. Teknik heyette meydana gelen değişiklikler bununla doğrudan ilişkilidir bana göre.

Eskişehir, Bursa, Antalya, İBB maçlarının ikisinde sahada yoksun neredeyse, diğer ikisinde öndeyken yeniliyorsun. Şapkayı biz mi önümüze koyacağız yoksa teknik heyet mi koyacak?

cakalkerem
17.12.2012, 09:14
Güzel kardeşim,

bunları düşünmek bizim değil hocanın işidir...eğer takım bu haldeyse bunun tek suçlusu Hoca'dır....

Ben basket oynarken gittiler Edirne Keşan'dan bir yugoslav göçmeni getirdiler....Çocuk 2.05 boyunda 155 kilo dağda çobanlık yapıyordu...Adamı eğite eğite 6 ay da basketbol öğrettik......Bu meçka(ayı) dediğimiz adam basketbolu 6 ayda öğretebiliyorsak dünyanın parasını kazananlar için birşey yapılmıyorsa bu sorun HOCA'nındır....Bize sadece yazmak düşer

ErtuGrul
17.12.2012, 09:30
Eleştirilecek bir şey kalmadı artık...Çok sevdiği takımına bu seferde istifa ederek hizmet edecek...Hem ona hem bize yazık...Her hafta hastamıymisim gecmis olsun dileği almaktan usandim artık...

Murat'
17.12.2012, 11:09

Abi yapmayın lütfen bu kadroyu kim kim.

Son iki sene içerisinde giden hiçbir oyuncunun yeri doldurulamadı.

Giderse gitsin dediğimiz oyuncuları bile arar olduk, bunda Şenol Güneş transfer konusundaki başarısızlığı etken oldu maalesef.Galatasaray maçından sonra istifa bekliyorum ben Şenol Güneş'ten.

trab61
17.12.2012, 12:45
Bnce istifa etmemeli kesinlikle. Turkiyenin en iyi ve en basarili hocasi. Son 30 yilda kimin sayesinde bu kadar yakin olduk sampiyonluğa. Kac sefer gitti hoca yerlerine gelenler napti? Hepsi basarisizdi. 82 puani aldiğimiz zaman baskasimi vardi? İşte bizim türk insani maalesef böyle, ve bu hic bir zaman degismeyecek. Senol guneş bir ferguson olsun dedik ama adam bu şartlarda nasil calisacak? Adami rahat birakmiyoruzki.. Bizim taraftarda iş yok maalesef.
Haftaya gelir burak ve selcuk bize takar hatta ceyhunda takar bizde sadece mal mal seyrederiz staddan. Ulan önceden takimlar trabzona gelince titrerlerdi simdi güle oynaya yenip gidiyolar bizi. Bizim seyircide mal mal bakiyor hatta rakip takimi alkisliyor. Tt arenadaki seyircilere bakin, adamlar baski yapiyor, her aleyhine yapilan faule büyük tepki gösteriyolar ve büyük baski altina sokiyolar hem hakemi hem rakip takimi. Yazik bu camiaya gercekten. Maca gelip cekirdek yemekle olmuyor.
Ben 2 sene önce ibb macina gittim, maalesef o macta yenildik avni akerde. Ben maratondaydim baktim herkes susuyor kalktim bagirdim siz buraya sinemada film seyretmeyemi geliyosunuz yaziklar olsun hepinize diye bagirdim ve yakinlarimda olanlar hemen beni oturttu. 1 kelime daha söylesem döveceklerdi beni. İşte bizim taraftar profilimiz maalesef böyle. Sadece kale arkalari susmadan destek veriyor. Helal olsun onlara. Ama maraton resmen futbolcular gibi ruhsuz.

S.ÖZKAN
17.12.2012, 12:57
Şikeci başı ve angut kocamal koltuklarında otururken Sadri Şener ve Şenol Güneş in istifa etmesi gibi bir durumu içime sindiremem kaldı ki buna en çok şikeciler ve yandaşları sevinecek.

kürşat şen
17.12.2012, 12:58
geniş bir kadromuz var..
2011 şampiyonluğunda yedek kulubemizde bir alanzinho vardı..
şimdi volkan-janko-sapara-soner-halil gibi iyi sayılabilcek bir kadromuz var..
sorun o kadroyu adam gibi kullanamamak..
türk hocaların klasik sorunudur rotasyonu yapamamak..
keza bu şenol hocanın da sorunu oluyor..
beceremedi bu rotasyon işini..
kasımpaşa maçından bir kaç oyuncuyu dinlendirmeliydi..
aslında söylenebilecek bir sürü şey var..
misal şenol hoca neden risk almıyor..
mağlup durumdayız daha çok hucumcuyla oynayacağımıza böyle oynayamıyoruz..
bir korku aldı şenol hocayı..
ha 2-1 yenilmişşin ha 4-1 ne fark eder sonuçta sıfır puan getirecek..
2011 şampiyonluğunda 5 hucumcuyla oynuyordu şenol hocam..
o kadroyla bu kadro arasında büyük bir fark var ama o kadroyla 5 hucumcu oynamak büyük işti..
dön ve aynaya bak şenol hoca..
elindeki arkandaki gücü kullanabilseydin keşke..
başkanın her yaptığına he demeseydin keşke..
o futbolcular birer birer giderken takımdan sende adam gibi tepkini koyabilirdin..
ama sadece göstermelik bir basın toplantısı düzenledin..
devre arsı geldi çattı..
umarım bu takımı derler toparlar şenol hoca..
ya da kafasında biriktirdiklerini temizler öyle yapmaya çalışır..

S.ÖZKAN
17.12.2012, 12:59
Şenol Güneş yarın 12 de basın toplantısı düzenleyecek.

Umut a yapmadığımızı bırakmadık şimdi ağlıyoruz inşallah bu adamlar gitmez sonra daha çok ağlarız.

zaferyıldız
17.12.2012, 13:02
evet hiçbirimiz şikeciler dururken şenol hocanın gitmesini istemeyiz,ancak bu duruşu ve haliyle de zarar veriyor ...ona yakışan eli kolu bağlı durmak değil çare bulmak ve çözüm üretmek..bu çözümün içinde kendisinin kenara ayrılması da olabilir...ama bunu o yapmalı....

Ali YİĞİT
17.12.2012, 13:30
Dame N'doye'nin 5 liralık bonservisinden kaçıp boşver yeaa o çok pahalı Porto'da Janko diye biri varmış onu alalım diyen Nevzat Şakar, Henrique gibi bir adama 3 küsür lira verip sadece bir maç izleyebildik. Ha oynatılmadı mı? oynatıldı ama o oynamasını bilmiyor.

Peki kim aldı bu adamı?

-Hacısalihoğlu tayfasından elemanlar aldı.

Barış Özbek'i alan yine aynı adamdır Nevzat Şakar.

Yıllık 1 M. Euro para alıyor bu adam oynasa da oynamasa da.

Volkan Şen denen adam Bursa'da Ertuğrul Sağlam gibi bi hoca ile anlaşamamış gelip Şenol hoca ile mi bağ kuracaktı?

Yahu kim aldı bu adamı?

Yasin ve Soner'i Şenol Güneş'in istediğini sanıyorum.

Bamba, Zokora'nın önerisi ile getirildi bu takıma. İyi topçudur ama kendine fazla güveniyor. O güvenide Servet aldı zaten elinden.

Allah aşkına söyleyin bana kulüp CHP,MHP,AKP'li yöneticiler olarak bölünmüş.

Birinin istediğini diğeri istemiyor. Gizli saklı transferler yapılıyor,kulisler oluşturuluyor arka kapılarda.

Ben Şenol Güneş yerinde olsam maaşımın konuşulduğu bi kulüp ortamında alırım pılımı pırtımı giderim. Yemin ederim midem bulanıyor artık siyasetin Trabzon'da ki ayağından.

Son olarak ne Janko ne Soner ne Yasin ne Volkan ne Barış ne Mustafa Yumlu, ne Halil nede Henrique. Bu takımda bırakın ilk 11'e girmeyi B takımda bile yer alması infial yaratır. Soner belki istisnadır ama geldiği günden beri bi insan formsuz olamaz olmamalı (!)

Velhasıl kelam..

Balık baştan kokarmış;

Oramiral Sadri Şener'in dümende olduğu bu kulüp teknesi;
Koramiral Şenol Güneş'in eşliğinde;
Futbolcusundan taraftarına kadar denizin dibini boylamak üzere.

Öte tarafta Kartel medya,Fb,TFF elini ovuşturuyor. Az kaldı az. Merak etmeyin yakında eleştirecek bişey de bulamazsınız.

Hep beraber bu hale getirdiniz,getirdik bu kulübü ve halen de devam ediyoruz.

İstifa etmek,bırakıp gitmek çözümse eğer formamı ilk olarak duvara ben asıcam söz.

ilhan
17.12.2012, 13:45
Şenol Güneş başlığına yazmıştım buraya da ekleyeyim;

Futbol herkesin hakkında fikir sahibi olabileceği/olduğu bir oyundur. Futbolu yorumlamak için dünyanın en iyi üniversitelerini bitirmek gerekmiyor. Kaldı ki oynayanların çoğu üniversite okumuyor. Ama belli başlı futbol doğruları vardır. Mesela bir gerçek var; sistemi olmayan takımlar hocalarını, sistemi olan takımlar futbolcularını değiştirir.

Jose Mourinho 2010 yazında Barcelona’nın hegemonyasına girmiş La Liga’da Real Madrid’in başına geçtiğinde kendi sistemini oturtmak için çalışmalara başlamıştı. Başta efsane Raul olmak üzere birçok futbolcu gönderildi. Yeni isimler alındı. Mourinho kendi sistemini oturtmak için kadroyu baştan aşağı yeniledi. 2 sezon sonra şampiyon oldu.

Capello dünyanın neresine giderse gitsin “hücum yaptırmıyor” diye eleştirilir. Ama huylu huyundan vazgeçmez. Çünkü Capello “yemeyeyim nasıl olsa bir tane mutlaka atarım” sisteminin en öncüsü ve en başarılısıdır. 2004 Avrupa şampiyonu Yunanistan Otto Rehhagel ile tamamen Capello metoduyla başarıya ulaşmıştı.

Tarihinin en son şampiyonluğunu fi tarihinde alan Chelsea ile Mourinho’nun başarısını küçümseyemeyiz. O sene kaç futbolcu transferi yapılmıştı?

*

Türkiye’de ise işler Avrupa’nın çok gerisinde kalıyor. Bir kere teknik direktörler futbolcuların egolarının arkasına kalıyor. Sahadaki tek futbolcu takımları hep sürüklüyor. Sistem olarak oturtulmuş hiçbir getirisi olan başarı yok. Galatasaray’ın aldığı UEFA kupası dönemindeki kadronun meyvesi UEFA kupasıydı. Doğrudur. Ama bu en büyük başarıymış gibi gösterildiği için bundan daha ötesini istemedi Galatasaray.

Türkiye’de belli başlı bir futbol sistemi ve ekolü yok. Hem yavaş futbol oynanıyor hem de sert futbol oynanıyor. Ortası ve standardı yok. Teknik direktör yetişmiyor. Yetişenlerin en büyük başarısı da ligde şampiyonluk kazanmış takımları yenmekten geçiyor.

Bu sezon Trabzonspor için çok sancılı bir sezon olarak göze çarpıyor. Yazının başında söylediğim; sistemi olmayan takımlar hocalarını, sistemi olan takımlar futbolcularını değiştirir sözü tam da Trabzonspor için söylenmiştir. Ne sistem var ne de sisteme uyacak futbolcular var. Haliyle; arap saçına dönen kadro değişiklikleri, futbolcu formlarını oldukça kötü etkiliyor. Kaldı ki, mevcut kadrodaki futbolculardan kaleciler (Onur, Tolga) ve savunmadaki Bamba hariç hiçbirisi elle tutulmuyor.

Kadroyu yenileme işi Şenol Güneş’in üstesinden gelebileceği bir olay değil. Avrupa futboluna sadece Polonya tarafından bakıp Polonyalı futbolcular aldıran Şenol Güneş’in transferlerde bu derece pasif olmasını kabul etmiyorum. Seoul’u çalıştırırken takıma Türkiye’den Ceyhun’u, Musampa’yı istemesi onun transfer konularında ne derece pasif olduğunu gösteriyor.

İyi bir insan, iyi bir eğitimci, iyi bir hoca ve bir idoldür Şenol Güneş. Fakat başarısız bir sezon geçiriyor. Bu sezon herkesi yıprattığı gibi kendisini de yıpratacaktır. Gelinen sürecin ayrılığa doğru sürüklendiği gerçeğini görmezden gelemeyiz. Çok büyük saygı duyduğum ve sevdiğim Şenol Güneş’in artık sağlıklı bir şekilde takımı maça hazırladığını düşünmüyorum. Gönül ister ki, zirvede bıraksın. Ama o zirve çok uzakta..

alone_6161
17.12.2012, 13:52
Şenol Hoca kesinlikle bırakmamalı diyerek eleştirilerime başlayayım.

Marc Janko gibi hava toplarında etkili, bugüne kadar kafayla birçok gol atmış, attırmış bir forvet elimizde iken neden hala Barcelona taktiği ile verkaçlarla pozisyona girmeye çalışıyoruz. Elimizde Xavi, Iniesta, Fabregas, Messi gibi yaratıcı oyuncular olsa amenna diyeceğim ama maalesef böyle bir oyuncu profiline sahip değiliz. Dikkat edin dünkü maçta da topa daha fazla sahip olduk, daha fazla pas yaptık ama bu topa sahip olma ve bol pas rakip defansı yerleşmişken, sonuca hiçbir etkisi olmayan aramızda yaptığımız yan paslardı. Bizim taktiğimiz sıfıra inip Janko'ya orta yapmak olmalı. Yakaladığını atar, atamadığını sağına soluna indirir asist yapar. Janko'yla verkaç yaparak gol atmayı planlıyorsak daha çok bekleriz gol atabilmeyi. Ayrıca takımdaki birçok kanat oyuncusunun yaptığı ortaların %90'u isabetsiz. Olcan, Volkan, Yasin, Serkan, Zeki, Emerson gibi kanat ve beklerin hepsine her idmandan sonra yarım saat orta yapma çalıştırılmalı.
Şenol Hoca lütfen bize ümit ver, şu Galatasaray'ı yenelim ve herşeye yeniden başlayalım. Sezon henüz kaçmadı, GS, FB Avrupa maçlarıyla daha çok yorulacaklar. Yeter ki silkinelim, kendimize gelelim.

Ali YİĞİT
17.12.2012, 13:54
Şenol Güneş başlığına yazmıştım buraya da ekleyeyim;

Futbol herkesin hakkında fikir sahibi olabileceği/olduğu bir oyundur. Futbolu yorumlamak için dünyanın en iyi üniversitelerini bitirmek gerekmiyor. Kaldı ki oynayanların çoğu üniversite okumuyor. Ama belli başlı futbol doğruları vardır. Mesela bir gerçek var; sistemi olmayan takımlar hocalarını, sistemi olan takımlar futbolcularını değiştirir.

Jose Mourinho 2010 yazında Barcelona’nın hegemonyasına girmiş La Liga’da Real Madrid’in başına geçtiğinde kendi sistemini oturtmak için çalışmalara başlamıştı. Başta efsane Raul olmak üzere birçok futbolcu gönderildi. Yeni isimler alındı. Mourinho kendi sistemini oturtmak için kadroyu baştan aşağı yeniledi. 2 sezon sonra şampiyon oldu.

Capello dünyanın neresine giderse gitsin “hücum yaptırmıyor” diye eleştirilir. Ama huylu huyundan vazgeçmez. Çünkü Capello “yemeyeyim nasıl olsa bir tane mutlaka atarım” sisteminin en öncüsü ve en başarılısıdır. 2004 Avrupa şampiyonu Yunanistan Otto Rehhagel ile tamamen Capello metoduyla başarıya ulaşmıştı.

Tarihinin en son şampiyonluğunu fi tarihinde alan Chelsea ile Mourinho’nun başarısını küçümseyemeyiz. O sene kaç futbolcu transferi yapılmıştı?

*

Türkiye’de ise işler Avrupa’nın çok gerisinde kalıyor. Bir kere teknik direktörler futbolcuların egolarının arkasına kalıyor. Sahadaki tek futbolcu takımları hep sürüklüyor. Sistem olarak oturtulmuş hiçbir getirisi olan başarı yok. Galatasaray’ın aldığı UEFA kupası dönemindeki kadronun meyvesi UEFA kupasıydı. Doğrudur. Ama bu en büyük başarıymış gibi gösterildiği için bundan daha ötesini istemedi Galatasaray.

Türkiye’de belli başlı bir futbol sistemi ve ekolü yok. Hem yavaş futbol oynanıyor hem de sert futbol oynanıyor. Ortası ve standardı yok. Teknik direktör yetişmiyor. Yetişenlerin en büyük başarısı da ligde şampiyonluk kazanmış takımları yenmekten geçiyor.

Bu sezon Trabzonspor için çok sancılı bir sezon olarak göze çarpıyor. Yazının başında söylediğim; sistemi olmayan takımlar hocalarını, sistemi olan takımlar futbolcularını değiştirir sözü tam da Trabzonspor için söylenmiştir. Ne sistem var ne de sisteme uyacak futbolcular var. Haliyle; arap saçına dönen kadro değişiklikleri, futbolcu formlarını oldukça kötü etkiliyor. Kaldı ki, mevcut kadrodaki futbolculardan kaleciler (Onur, Tolga) ve savunmadaki Bamba hariç hiçbirisi elle tutulmuyor.

Kadroyu yenileme işi Şenol Güneş’in üstesinden gelebileceği bir olay değil. Avrupa futboluna sadece Polonya tarafından bakıp Polonyalı futbolcular aldıran Şenol Güneş’in transferlerde bu derece pasif olmasını kabul etmiyorum. Seoul’u çalıştırırken takıma Türkiye’den Ceyhun’u, Musampa’yı istemesi onun transfer konularında ne derece pasif olduğunu gösteriyor.

İyi bir insan, iyi bir eğitimci, iyi bir hoca ve bir idoldür Şenol Güneş. Fakat başarısız bir sezon geçiriyor. Bu sezon herkesi yıprattığı gibi kendisini de yıpratacaktır. Gelinen sürecin ayrılığa doğru sürüklendiği gerçeğini görmezden gelemeyiz. Çok büyük saygı duyduğum ve sevdiğim Şenol Güneş’in artık sağlıklı bir şekilde takımı maça hazırladığını düşünmüyorum. Gönül ister ki, zirvede bıraksın. Ama o zirve çok uzakta..

İlhan yazdıklarına baştan aşağı katılıyorum ama İstanbul kulüpleri kadar bile yönetilemiyoruz sorun burda.

Hocayı gönderebiliriz bu kolay yeni gelecek olana yeni bi kadro da kurdutturuz ama bi sonraki sene işler yine sarpa saracak. Yeni futbolcu alınmayacak,yine siyaset ve bazı kan emiciler burdan uzaklaşmayacak.

Şenol Güneş yıpranıyor,yıpratıyor kabul ama ondan sonra gelecek olanın kuyruğuna tenekeyi bağlayıp gönderecekler.

Bu 45 senedir hep böyle oldu olacakda.

Çünkü kafa yapısı belli

S.ÖZKAN
17.12.2012, 15:49
Türk futbolundaki kötü adamlar yine galip geldiler.1996 ve 2005 ten sonra 2011 yılındada iyi adamlar yenildi.

Şu halimize bakıyorumda koskoca bir camia 4.5 milyon insan sadace alınteriyle birşeyler yapmak istiyorlar diye 2 yıldan beri linç edilyorlar futbol camiası , medya ve siyaset tarafından.Tabi bizim yani TRABZONSPOR camiasınında hataları tuz biber oluyor.