PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Aziz Başkan Sahaya İnerse Ben de İnerim"

Gökhan Koç
17.10.2012, 10:56
Dün akşam bir çoğumuz Macar Milli takımının kazanmasını istedik,

En milliyetçi taraftar topluluğunu bu hale getiren süreci hatırlamaya ne dersiniz ?

“Buca maçında aksilik çıkmasın?” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu imalı sorusuna başkan Aziz Yıldırım, “Yok çıkmaz” yanıtını verirken Erdoğan’ın, “Aziz başkan sahaya inerse ben de inerim” sözleri dikkat çekti. Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/turkish-super-lig/2010-2011/adini-sen-koy_sto2757195/story.shtml

(http://tr.eurosport.com/futbol/turkish-super-lig/2010-2011/adini-sen-koy_sto2757195/story.shtml)Evet,Aziz başkan sahaya indi ve başbakan da verdiği sözü tuttu. Tabi siz adalet dağıtmak için ineceğini düşünmüştünüz değil mi, nihayetinde Adalet ve Kalkınma Partisinin lideridir kendisi ?

Milli Takım,Öncelikle bizim milli takımımızın kaptanı hakkında geçmişe yönelik bir kaç hatırlatma yapmak istiyorum, neler yapmış bizim kaptanımız bakalım;

1- 2007’de Türkiye-Macaristan milli maçı sırasında medya mensuplarına ‘kol’ işareti yaptı; ‘Bu hareket bir kişiye yapıldı, o kendini biliyor’ dedi.

2- Trabzon’da Güney Kore ile oynanan ve 0-0 biten özel maçta Koo Ja Cheo ile tartıştı. Ardından rakibine tekme atıp ikinci sarıdan kırmızı kart gördü.3- Euro 2012 elemelerindeki

3-0’lık Hırvatistan maçında Volkan’a ve kendisine küfür edilince Türk Telekom Arena’daki taraftarlara küfürle karşılık verdi.

4- 2009’da Galatasaray deplasmanında 0-0 biten maçta Sabri’yi tehdit etti.

5- 2009’da Diyarbakır maçında hakem Suat Arslanboğa’nın eline vurdu.

6- 2009’da Manisa karşılaşmasında rakibine ‘P.. kurusu’ dedi, 3 maç ceza aldı.

7- Kayserispor maçında Cangele’ye eliyle ‘Boğazını keserim’ hareketi yaptı, 1 maç ceza yedi.

8- İstanbul BŞ ile oynanan karşılaşmada artistik bir pası sonrası Tjikuzu’ya parmağını sallayarak küfür etti. Gökhan kırmızı kart görünce Tjikuzu’nun boynuna sarıldı, diğer oyuncular bu ikiliyi güçlükle ayırdı.

9- Bir Kayseri maçı sonrası hakemlere “Hepiniz kabadayı gibi bakıyorsunuz ama icraat yok” dedi.

10- 2010-2011 sezonunda Ankaragücünden Kaan’a şike teklifinde bulundu. Daha sonra “şaka, şaka” dedi. O süreçte kızı üzerine ettiği yeminlerden bahsetmeye gerek yok sanırım.

11- Zokora ya “F.. N...” diyerek FIFA için en önemli suçlardan biri olan ırkçılık suçunu işlemiş oldu.

Yukarıdakilere ve daha saymadığımız düzinelerce şeye rağmen Emre Belözoğlu halen milli takımın kaptanıdır.

Birazda TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in geçmişinden bahsedelim;

Geçmişte sıkça kullandığı bir söylem vardı hatırlarsınız; “Beşiktaşı bitirmeye çalışıyorlar, 2 takımlı bir lig yaratmaya çalışıyorlar”.

Haklı çıktı,

Bugün Beşiktaş, ferrari olayıyla birlikte iflasa koşar adım yol almaktadır. Ve Yıldırım Demirörenin milli takımına sadece 1 futbolcu verebilmektedir.

Şike süreciyle alakalı yaptıklarından bahsetmeye gerek olduğunu zannetmiyorum.

Peki Yıldırım Demirörenin milli takımının performansı için ne düşünüyorsunuz ?

Kariyeri imkansız başarısızlıklarla dolu bir federasyon başkanı...

Volkan Demirel,10 seneden fazla süredir Fenerbahçenin kalesini korumakta olan Volkan Demirel, nedense avrupadan toplamda 3 teklif bile almış değil. Belki bizim bilmediğim teklifler vardır. Bu, iki olasılığın doğmasına sebep olur;

Ya en sadık türklerden biri, ya da ortalama bir kaleci,

Sorumun cevabını son iki milli maç performansında bulabilirsiniz.

Mehmet Topal,Valencia’da süper performans gösterdi milli takıma alınmadı, fenerde ortalama bir performansla milli takımda.Kim menejeri ?

Alper, Soner, Olcan milli takımda yok, Aydın ve Caner Erkin milli takımda,

Abdullah Avcı;

Hiç bir şampiyonluk yarışına katılmamış ve yıllarca İBB’nin hocalığını yapmış bir teknik direktör.

E ama kusura bakmayın, burası Türkiye, İBB’yi yöneten Türkiyeyi de yönetir.

............

Bu milli takımın neresinden tutmaya çalıştıysam elimde kaldı.

Kimse kusura bakmasın,

Gökhan Koç
17.10.2012, 11:00
Bu yazı niye böyle oluyor yaa,Boşlukları gitti gene

winner
17.10.2012, 11:03
Türk futbolu pisliğin,siyasetin içinde dibe vurmuştur.

Tamiri de uzun yıllar alacaktır.

Gökhan Koç
17.10.2012, 11:32
Hele şükür yazıyı düzeltebildim.

Yiğit Gayretli
17.10.2012, 11:39
Maalesef bu işler bu ülkede böyle yürüyor...

Hasan Cubukcu
17.10.2012, 11:45
bunlar in düsüncesi benim dedigim olsunda sonunda DA NE OLURSA OLSUN yeterki egomu tatmin edim , yani serefsizler !

SEDER
17.10.2012, 12:22
Çok doğru Tespitler. Özellikle İBB yi yönetenin ülkeyi yönetmesi. Abdullah avcı hala görevde, neden çünkü gs ve fb camiası arkasında adamların yedekleri bile milli oldu.Abdullah gs ve fb den aldığı armutların yerine, anadoludan 5-6 futbolcu alsaydı, maçı kazansa bile iyi futbol oynatamıyor eleştirileri ile valizini toplamıştı bile. Ama şimdi içi rahat, fb inde gs ninde gazını almış durumda, gerisi çok ta tın arkadaş.Şikecilerle aynı puandayız, üstelik bu adamlar kadıköyde elimizden zor kurtuldurlar ama bunlarda ne kadar gereksiz adam var kadroda, bizden bir tek kişi yok. Hanımköyde şikecileri darmadağın eden takımdan bir kişi yok milli takımda.Birde maçtan sonra sırıtıyor. Tipine tükürdüğüm..

Ertan 51
17.10.2012, 12:51
Beni Romanya ve Macarlar yensin diye dua ettiren 1. etken Gökhan'ın sıraladığı maddeler ve devamıdır,
ist. karması olması,bizden oyuncu çağrılmaması felan 2. sıraya gelir,
Bütün bu kepazelikleri görüyorum,dur diyen çıkmıyor çıkacakmı acaba diyorum,sonu da nereye varacak çok merak ediyorum.

M.S.SOFU
17.10.2012, 12:53
emre bu ülkedeki futbol ergenekonunun simgesidir
ne zamanki kendisi futboldan uzqaklaştırılır belki o zaman dünya kupası 3 .lüklerini görebiliriz.

AyhanPe
17.10.2012, 13:43
kendi destanini terör örgütü ismi yapmis bir toplumdan bahsediyoruz..normaldir hersey..

My
17.10.2012, 15:16
Çok güzel sıralanmış. Bunun üzerine daha yüzlercesi daha çok rahatlıkla sıralanabilir. Nasıl bir memleket olduk biz arkadaş.

Cyzio
17.10.2012, 20:38
Bu yazı niye böyle oluyor yaa,Boşlukları gitti gene

Yazınızı önce word dosyasına yazıp, sonra buraya kes-yapıştır mı yaptınız?

.

Tolga
17.10.2012, 20:48
Bu soğanın kızı yok oğlu var diye hatırlıyorum . . .

SpOtLesS
17.10.2012, 20:53
harika bir yazı yazmışsın kardeşim ellerine sağlık.

Gökhan Koç
17.10.2012, 21:05
Yazınızı önce word dosyasına yazıp, sonra buraya kes-yapıştır mı yaptınız?

.

Evet :(

Burak Sahin
17.10.2012, 21:09
Güzel bir yazi, ellerinize saglik. Milli takima bizden oyuncu alinmamasina cok fazla takilmiyorum, hatta hic takilmiyorum zaten öncedende pek oyuncu vermiyorduk, simdide su milli takima oyuncu versek sahsen üzülürüm, o dereceye varan düsüncelere sahibim artik sebebleride yukarida siralamis saolsun arkadasimiz....

Cyzio
17.10.2012, 21:16
Evet :(

Benim de birkaç kere başıma geldi. Bütün format kayboluyor. Onun için bundan sonra ne yazacaksanız, doğrudan buraya yazın. Ben başka çare bulamadım.

.

Helvacı61
17.10.2012, 21:56
bu süreçteki siyasi partıların (akp,mhp,chp)söylemleri aynı bu şekilde broşür yapılıp trabzon ve trabzonluların yoğun oldukları yerlerde halka dağitilmalı seçim zamanı
örneğin
kemal kılıçtaroğlu:aziz yıldırımın yaşadıkları içime sinmedi
devlet bahçeli: ....................
tayyip erdoğoan:....................
bunlar bizim hakkımızı vermemek için birlik oldular..bunların mitinglerine trabzondan kimsenin gitmemesi lazım oy vermemesi lazım..