PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener'den Genel Kurul Açıklaması

oğ 61 efsanesi
16.10.2012, 20:34
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, gelecek yıl yapılacak genel kurulda aday olmayı düşünmediğini, başkan adaylarının paralı kişiler değilde, yeni projeler bulup üretebilecek kişiler olması gerektiğini söyledi.

Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarıyla yaptığı sohbette, ileride şartların neyi getireceğini bilmediğini ancak 2013 yılındaki genel kurulda aday olmayı düşünmediğini söyledi.

Kulübün belli bir yere geldiğini, daha Avrupa tarzında idare edilmesi gerektiğini söyleyen Şener, ”Önümüzdeki yıllarda bu kulübün yönetim kurulunun 5 üyesi Trabzon’dan olsa yeter. Her şeyin merkezi Ankara veya İstanbul’da. Bunun için diğer üyeler mecburen Ankara veya İstanbul’dan olmalı.” dedi.

Bir gazetecinin, ”Genel kurulda kimse aday olmazsa, istediğiniz ortam olup size bir ekip kur denilirse, dediğiniz şekilde bir ekip kurabilir misiniz ?” yönündeki soru üzerine ise Şener, ”Kurarsın, niye kuramayacaksın. Yönetimde çok yaratıcı kişiler olmalı.” yanıtını verdi.

Şener, 2013 yılındaki genel kurulda herkesin aday olabileceğini kaydederek, ”Ancak başkan adayları çok farklı kişiler olmalı. Sizin bu Trabzon’da diyorum benim Trabzon’umda böyle değildi. Parası olan insanı çok seviyorsunuz. Parası olan insan hemen ölçünüz, Trabzonspor Kulübü Başkanı olsun. Şu anda kulübün hiçbir yöneticiye bir lira borcu yok, kimseden para istemiyor. Kulübü imkanları ile dönüştürecek kişiler olmalı. Başkan oluyorsun 2 milyon avro kulübe veriyorsun. Bizim için 15 günde harcadığımız para bu. Yeni proje bulup üreteceksin. Öyle başkan lazım.”

Görevde bulundukları 5 yıllık süreyi de değerlendiren Şener, ”Modern bir kulüp olduk. 5 sene hep ilkleri yaşadık. Trabzonspor ya birinci, ikinci, üçüncü oldu, kupalar kazandı. Kulübü belli bir yere getirdik ama daha ileriye getirilmeli.” diye konuştu.

Mehmet Fatih Silik
16.10.2012, 20:41
Otur oturdugun yerde ba$kan...kupayi al gel müzeye koy ondan sonra kararini verirsin!

Kasım Hilal
16.10.2012, 20:46
2013 deki kongre için şimdiden açıklama yapmak erken. Bir durup beklemek lazım.

yorumsuz6117
16.10.2012, 21:02
Tam tarihi belli mi genel kurulun ?

Ender Kuyumcu
16.10.2012, 21:30
Başkanın düşüncelerine katılıyorum.

TS kulübü programı olan, dev bütçeleri yönetmeye alışkın vizyon sahibi kişiler tarafından yönetilmeli.

Futbol artık amatör bir oyun değil, dolayısıyla amatörler tarafından değil profesyoneller tarafından yönetilmeli.

Başkan camiada ağırlığı olan, her kesimin saygı duyduğu biri olmalı.

Yöneticiler genç ama deneyimli kişilerden seçilmeli.

Yönetim kurulları denetleme kurullarıdır ve kulübün doğru projelere imza atıp belli bir programa göre yönetilmesini sağlar. Bunu da profesyonel çalışanlar aracılığıyla yürütürler.

Trabzon'dan 5 yönetici olması yeter diyen sevgili başkanın bu konuda bonkör düşündüğü kanısındayım. 3tane yönetici yeter de artar bile.

Amaç Avrupa'da sürekli yarışan, ekonomisi güçlü, marka değeri yüksek bir TS ise bunu başarabilecek kadrolar görevde olmalı.

Uğur Ö.
16.10.2012, 23:25
Geldiği günden beri kulüp hersene başarılı oldu.Gene aday olsa keşke.Ancak eğer o heyecanı yoksa veyahut istemiyorsa başkanını kararıdır.

Bera B.
17.10.2012, 00:03
Başkan aday olmazsa üzülürüm.

Burak Sahin
17.10.2012, 00:07
İnsallah aday olur ve baskan secilir....

Cafer Bulur
17.10.2012, 00:07
Saha sonuclari iyi giderse camiadan gelecek olan muhtemel baskilarla bence sadri sener devm eder.

Aksi durumda aday olmayabilir,umarim baskanin dedigi gibi parasi degil projesi olan kisiler göreve talip olur.

Burak Sahin
17.10.2012, 00:20
Bu arada 1461 satilsin derken tam olarak ne demek istedi anlayan varmi????

irfan61
17.10.2012, 00:52
Ntvspor daki habere göre Sadri başkan 2013 yılındaki kongre de aday olmayacağını açıklamış.

DeAgLeMaNyAq
17.10.2012, 00:57
Başkan 2008'de geldiğinde de uzun süre kalmayacağım kulübü toparlayıp gençlere bırakacağım demişti. 2010 yılını zirvede tamamlayınca ister istemez yeniden aday oldu. Yoksa bir başarısızlık olsaydı bir önceki genel kurulda da aday olmazdı. Sadri Şener doğrularıyla yanlışlarıyla görevini fazlasıyla yaptı. Keşke vizyonu geniş yöneticiler gelse. Ama Nevzat Şakar falan gelecekse hiç bırakmasın...

Yasin Altuntas
17.10.2012, 02:05
Sadece daha iyi biri gelecekse birakabilir (ve kendinin istedigi biri gelirse). Yoksa Nevzat Sakarlar falan gelirse hic gitmesin daha iyi. Mehmet Ali Yilmaz veya Hukümet kanadi ise durabildigi kadar uzak dursun Takimimdan.

zanoylu
17.10.2012, 04:00
Borç yok parada varsa şimdi MAY zamanıdır,bu potansiyel ve guruh insan topluluğu yapımızda var.

Faik Yılmaz
17.10.2012, 08:20
Borç yok parada varsa şimdi MAY zamanıdır,bu potansiyel ve guruh insan topluluğu yapımızda var.

borcumuz 150 trilyon civarı oldu.......

eğer paramız olsa klüp kendi hisselerini satmazdı......

Emre GÜRDAL
17.10.2012, 09:55
sadri başkan eger tekrar aday olmasza ve bırakırsa yerıne gelecek olan başkan başbakanın adamı olur ve kupayı kulpunu verıır bıze en azından sadri başkan içraaatlar yapıyo...

SEDAT
17.10.2012, 09:59
*Bence Başkan haklı, bana göre iyi bile dayandı. Resmen tek başına don kişot'luk yaptı. Onunda gücü bir yere kadar...

Emirhan Makul
17.10.2012, 10:09
Yeni başkan badem bıyıklı olur diyenler ?

Yeni başkanı faruk özak seçer diyenler ?

Yeni başkanın ilk açıklaması "Geçmişi unutmamız lazım" olacak diyenler ?

Başka bir başkan gelse bile yine aile yöneticiliği bile yapamayacak adamların yöneticimiz olacağından eminim diyenler ?

Faik Yılmaz
17.10.2012, 10:13
yahu sadece Bmnnin bile yüzlerce kongre üyesi var......

sonuçta başkanı seçecek olan bizler değilmiyiz ?

neden korkuyoruzki ?

kendi kendimizden mi?

alper*
17.10.2012, 10:14
Önemli olan Başkan'ın kim olduğu değil. -Bizim özel durumumuz istisna-
Futbol takımları normal anonim şirketler aşan bir ekonomik güce sahip.
Bu yüzden A.Ş. yönetebilecek bir ekibe sahip olduktan sonra kim isterse başkan olsun.

ozturk
17.10.2012, 10:18
Sadri Şener'in şike olumlu veya olumsuz sonuçlanana kadar devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.Ekibini daha çok çalışabilecek, vizyonu geniş, kulübü ileriye taşıyacak projelere sahip kişilerden oluşturmalı. Transferdeki isabetsizlik sorununu çözebilecek bir yönetim olmalı.

Emirhan Makul
17.10.2012, 10:22
yahu sadece Bmnnin bile yüzlerce kongre üyesi var......

sonuçta başkanı seçecek olan bizler değilmiyiz ?

neden korkuyoruzki ?

kendi kendimizden mi?

Abi sende biliyorsun ki toplam üye sayısı çok komik bir sayı ve oy kullanacak insanların oylarının hep bir yeri var, yani sandığa gidip de "Ay dur ben bu hedefleri olan başkana oy atayım da hayırlı gelecekler nasip olsun takımıma" diyen insan olduğu muallakta. O yüzden hiç bir şeyin elimizde olduğuna inanmıyorum.

Faik Yılmaz
17.10.2012, 10:29
Abi sende biliyorsun ki toplam üye sayısı çok komik bir sayı ve oy kullanacak insanların oylarının hep bir yeri var, yani sandığa gidip de "Ay dur ben bu hedefleri olan başkana oy atayım da hayırlı gelecekler nasip olsun takımıma" diyen insan olduğu muallakta. O yüzden hiç bir şeyin elimizde olduğuna inanmıyorum.

Sevgili Emirhan.....

Bu dönemde 7155 aidatını ödemiş....

6799 kişi de genel kurulda oy kullanma hakkına sahip....

bunlardan en fazla 4000 kişi -oda çok çkişmeli bir kongre olursa genel kurula gelir....

yani vizyonu ve projesi olan bir kişi 2000 kişiden oy alabilirse başkan olur.....

bu kadar kişiye ulaşıp derdini anlatıp oyunu alamıyorsa zaten vizyonunu da sorgulamak lazım.....

Kader KORELİ
17.10.2012, 10:34
başkanın da dediği gibi para babası değil, projeler üretebilecek, kulübü iyi yönetebilecek yöneticiler seçilir inşallah, (siyasete uzak isimler!).

Faik Yılmaz
17.10.2012, 10:41
Bakınız Oscar ödüllerini 12000 kişi belirliyormuş.....

Film sahipleri ufak tefek hediyelerle filmle ilgili ayrılarla bu 12000 kişiyi etkilemeye çalışıyorlarmış....

Genel kurula katılacak başkan adayları ( bu dönemden bahsetmiyorum ) kongreye katılabilecek kişileri tesbit edip ulaşıp projelerini , vizyonlarını anlatmalı bunlarla ilgili dökümanları göndermeliler....

klüpte il dışında olanar için gerekirse uçak kaldırmalı kongreye katılımı bir şölen halne getirmelidir....

hep hayalimdir 10 bin kişiyle çok büyük bir salonda ( Hayri Gür olabilir mesela) Trabzonspor kongresinin yapılmasını....

hem katılımcı demokrasi açısından hemde gövde gösterisi açısından çok iyi bir adım olurdu....

efes61
17.10.2012, 11:30
başkan giderse yine eski günlere döneriz.:(

murat şahin
17.10.2012, 12:11
işte benim en büyük korkum gerçek oluyor:(

sadri şener büyük başkan nasıl olunurun dersini veriyor belki ama bu duruşu umarım takımımıza zarar vermez...

büyük başkanlık meselesi nedir? sen hangi dünyada yaşıyorsun diyenlere kısaca açıklayayım...

sadri şener başkanlığa adaylığını koyup seçildikten sonra şöyle bir demeci vardı... kulüp çok kötü durumda benim hedefim 5 sene içinde kulübü düzlüğe çıkartmak, mali kriterleri yakalayıp borsadaki durumu düzeltmek... futbol dışındanda ek gelirler sağlamak, kurumsallaşıp her sene gerçek manada başarılı olabilicek bir klübe dönüştürmektir. adaylığım sürecinde 2. başkanlık için ahmet ağaoğlu'na teklif götürdüm ama ahmet bey işlerini gerekçe gösterip teklifimi kabul etmedi kendisinden 2013 senesinde adaylık için söz aldım benden sonra başkanlık için gönlümde bütün desteğimde tamamen kendisinden yana olucaktır... zaten kendisi çok tecrubeli bir yöneticidir benim teklif ettiğim pozisyonda daha öncede görev almıştır artık kendisine başkanlık yakışır demişti...

sene oldu 2012 yaşadığımız süreçlere bakıyoruz...

başkan bir sürü futbolcu transfer etti haliyle hem heycanlandık hemde endişendik sportif başarı olmazsa kulüp dahada kötü duruma düşebilirdi... bu süreçte içimizi ferahlatan tek bilgi önceki başkanlığında yaptığı icraatlardı...
zaman içinde baktık ki takım iyi oynuyor bu endişelerimiz ortadan kalktı... sportif başarı gelicekti o günlerde mali yapıyı yavaş yavaş düzeltmeye başladı ve bu gün türkiyenin en sağlam mali yapısı olan kulüp durumuna geldik... bu arada takımımız hem şampiyon oldu hemde, türkiye kupasını aldı... benim asıl merak ettiğim konular, borsa yüzünden batmaya yüz tutmuştuk bunu nasıl düzelticekti? kulüp statü değişimi şirket birleşmesi kar payı dağıtımını bedelsiz olarak yapması derken borsayıda halletti... futbol dışından kaynak derken ne olabilirdi ki hiç aklınıza gelirmiydi hes projesi yat limanı projesi vs...alt yapı alt yapı diye ağlıyorduk pilot takımı hayata geçirdi...

tarafsız gözle baktığımda verdiği bütün sözleri tuttu... şimdi ilk verdiği sözü tutucağını söylüyor, adamın onca başarısına rağmen demediğimizi bırakmadık hal böyle olunca bırakmasıda normaldir fakat, ya sadri başkan bıraktığında ahmet bey aday olmazsa ne yaparız? şimdi bakıyorumda aç kurtlar kulübün etrafını sarmış pusuda bekliyorlar kulübün en ufak başarısızlığında inlerinden çıkıp eleştiri yapıyorlar ama kulüp iyi gittimi ses yok... kulübün haklarını savunmasından geçtik desteği bırak köstek olmasalar yeter dediğimiz adamlar şimdi kongreye hazırlanıyorlar.... birde rantçılar var ki bunlar en tehlikelileri... akyazı kompleksine bilenenler, kulübün paralarına göz dikenler...

şimdi huzurlarınızda başkana sesleniyorum, sevgili başkanım eğer ahmet bey aday olucaksa 2013 te çekilin onada en az sizin kadar güveniyoruz ama ahmet bey aday olmazsa bizi aç kurtlara yem etmeyin... bizi ilk defa kandırın başkanım gün gelir en büyük muhalifleriniz bile bu yalanınızdan dolayı size minnettar kalıcaktır...

Cafer Bulur
17.10.2012, 12:17
işte benim en büyük korkum gerçek oluyor:(

sadri şener büyük başkan nasıl olunurun dersini veriyor belki ama bu duruşu umarım takımımıza zarar vermez...

büyük başkanlık meselesi nedir? sen hangi dünyada yaşıyorsun diyenlere kısaca açıklayayım...

sadri şener başkanlığa adaylığını koyup seçildikten sonra şöyle bir demeci vardı... kulüp çok kötü durumda benim hedefim 5 sene içinde kulübü düzlüğe çıkartmak, mali kriterleri yakalayıp borsadaki durumu düzeltmek... futbol dışındanda ek gelirler sağlamak, kurumsallaşıp her sene gerçek manada başarılı olabilicek bir klübe dönüştürmektir. adaylığım sürecinde 2. başkanlık için ahmet ağaoğlu'na teklif götürdüm ama ahmet bey işlerini gerekçe gösterip teklifimi kabul etmedi kendisinden 2013 senesinde adaylık için söz aldım benden sonra başkanlık için gönlümde bütün desteğimde tamamen kendisinden yana olucaktır... zaten kendisi çok tecrubeli bir yöneticidir benim teklif ettiğim pozisyonda daha öncede görev almıştır artık kendisine başkanlık yakışır demişti...

sene oldu 2012 yaşadığımız süreçlere bakıyoruz...

başkan bir sürü futbolcu transfer etti haliyle hem heycanlandık hemde endişendik sportif başarı olmazsa kulüp dahada kötü duruma düşebilirdi... bu süreçte içimizi ferahlatan tek bilgi önceki başkanlığında yaptığı icraatlardı...
zaman içinde baktık ki takım iyi oynuyor bu endişelerimiz ortadan kalktı... sportif başarı gelicekti o günlerde mali yapıyı yavaş yavaş düzeltmeye başladı ve bu gün türkiyenin en sağlam mali yapısı olan kulüp durumuna geldik... bu arada takımımız hem şampiyon oldu hemde, türkiye kupasını aldı... benim asıl merak ettiğim konular, borsa yüzünden batmaya yüz tutmuştuk bunu nasıl düzelticekti? kulüp statü değişimi şirket birleşmesi kar payı dağıtımını bedelsiz olarak yapması derken borsayıda halletti... futbol dışından kaynak derken ne olabilirdi ki hiç aklınıza gelirmiydi hes projesi yat limanı projesi vs...alt yapı alt yapı diye ağlıyorduk pilot takımı hayata geçirdi...

tarafsız gözle baktığımda verdiği bütün sözleri tuttu... şimdi ilk verdiği sözü tutucağını söylüyor, adamın onca başarısına rağmen demediğimizi bırakmadık hal böyle olunca bırakmasıda normaldir fakat, ya sadri başkan bıraktığında ahmet bey aday olmazsa ne yaparız? şimdi bakıyorumda aç kurtlar kulübün etrafını sarmış pusuda bekliyorlar kulübün en ufak başarısızlığında inlerinden çıkıp eleştiri yapıyorlar ama kulüp iyi gittimi ses yok... kulübün haklarını savunmasından geçtik desteği bırak köstek olmasalar yeter dediğimiz adamlar şimdi kongreye hazırlanıyorlar.... birde rantçılar var ki bunlar en tehlikelileri... akyazı kompleksine bilenenler, kulübün paralarına göz dikenler...

şimdi huzurlarınızda başkana sesleniyorum, sevgili başkanım eğer ahmet bey aday olucaksa 2013 te çekilin onada en az sizin kadar güveniyoruz ama ahmet bey aday olmazsa bizi aç kurtlara yem etmeyin... bizi ilk defa kandırın başkanım gün gelir en büyük muhalifleriniz bile bu yalanınızdan dolayı size minnettar kalıcaktır...

Güzel bir yazi,tebrikler.

Baskan zaman zaman hatalari olsa da görev süresinde genelde olumlu isler yapti.

Bence de devam etmeli,daha iyisinin gelecegini sanmiyorum.

Allah bizi mehmet yilmaz,nuri albayrak gibi parali baskanlardan korusun,amin.

ilhan
17.10.2012, 12:19
Yazacaklarımı "murat şahin" çok güzel bir şekilde özetlemiş.
Teşekkürler.
Aynen katılıyorum.

hodlu
17.10.2012, 20:15
Sayın başkan gitmek için çoook geç kaldın.Hani arkandan 61 pare top attırmak isterim.Zira tarih seni G.Saray'ı ihya eden başkan diye yazacak...

zarge
18.10.2012, 10:12
başkanı hiçbir yere bırakmayız..

bize uzun süreden sonra şamp.kazandıran, hakkımızı (kimilerine göre geçte olsa) tek başına aihm yollarında arayan, çabalayan, ve en önemlisi şampiyonluğa bu kadar hasretken bile hiçbir kirli işe bulaşmadığı mahkeme, uefa tarafından tescillenen, adam gibi adamdır..

zaferyıldız
18.10.2012, 10:16
Kupayı almadan bir yere gidemez,giderse de bir bakıma pes etmiş ve kaçmış olur

bunu başkan da biliyor ya

belki de genel kurula kadar bu işi bitiririm diye düşünüyordur !

Fatih Özkan
18.10.2012, 10:23
Sayın başkan gitmek için çoook geç kaldın.Hani arkandan 61 pare top attırmak isterim.Zira tarih seni G.Saray'ı ihya eden başkan diye yazacak...

Yazık...
Sizinle aynı takımı tuttuğum için bazen isyan edesim geliyor...
Senin gibileri gördükçe sinirden ne yapacağımı şaşırıyorum.

Faik Yılmaz
18.10.2012, 10:27
Başkanın açıklamalarında kendisiyle çelişen cümleler var......

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, şu anda aday olmak için nabız yoklayan ya da başka uğraşlar ile meşgul olan insanların çabalarına bir anlam veremediğini belirtirken, “Bu arkadaşlar ne istiyor anlamadım. Amaçları Trabzonspor’a hizmet ise 2013 yılında ki kongrede aday olmayacağım, o zaman gelip aday olsunlar. Bu yıl sonunda kongre beklentisi içinde olup da üye aidatını yatıran bütün delegelerimize de kulübe yaptıkları maddi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğer gelecek yıl kongrede aday çıkmazsa, o zamanın şartları gereği de durum değerlendirmesi yapılır” dedi.

Yani Başkan diyorki.... Aday olmayı düşünmüyorum ama hiç bir aday çıkmayıp beni desteklersenizde aday olabilirim.....

"istemem yan cebime koy hesabı...."

aslında çok güzel bir kurnazlık var bunun altında.... 1 yılllık başkanlığını tartışma dışı bıraktırıyor.... Önümüzdeki yılda " bakın daha iyisi yok mecburen ( ! ) onu destekleyelim " havası yaratarakta geleceğe yatırım yapıyor....

Başkanın -kimse kusura bakmasın (şike sürecindeki çabalarını inkar etmiyorum ama) koltuğuna sımsıkı yapışmış durumda bırakmaya da hiç niyetli filan değil.....

mevcut açıklamaları da kongreden önce göz boyamaya ve olumsuz icraatlarını kapamaya yönelik çabalar olarak görüyorum ben...

murat şahin
18.10.2012, 11:25
İÇİM ACIYOR!!!

başkanın yaptığı açıklamaları çelişkili bulanları, kurnazlık olarak görenleri gördükçe içim sızlıyor... ben burda kimsenin trabzonsporluluğunu tartışıcak değilim zaten haddime değil ama okuduğunu işine geldiği gibi yorumlayanları gördükçe haykırasım geliyor şu takımın başarısızlığının en büyük nedeni siz ve sizin gibi taraftarlardır...

başkan aday olduğunda demişti 2013'te bırakıcam diye, bu gün ne diyor bırakıcam. burda çelişki nerde? adam diyor ki eleştirmek için eleştirmeyin, takımın kuyusunu kazmanın luzumu yok 2013'e kadar burdayım çok isteyen varsa 2013 te aday olsun bende bırakıcam zaten... ben başkanın açıklamalarında ''Eğer gelecek yıl kongrede aday çıkmazsa, o zamanın şartları gereği de durum değerlendirmesi yapılır” dedi. diye bir ibareye rastlamadım düşman medya böyle yansıttıysa bilemem başkan şunu dedi eğer olağanüstü birşey olmazsa bırakıcam ama burası türkiye heran herşey değişebiliyor.... kaldıki eğer başkan böyle bir şey dediyse bile bu istemem yan cebime koy manasına gelmez!!!

iş yerindeyim, işi gücü bıraktım uzun uzun anlatayım dedim, sinirden miğdeme kramp girdi... uzun uzun yazıcaktım ama değmez ne demiş aynştayn emice, bir insandaki önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur... yazık lan!!!

Faik Yılmaz
18.10.2012, 11:34
İÇİM ACIYOR ULAN!!!

başkanın yaptığı açıklamaları çelişkili bulanları, kurnazlık olarak görenleri gördükçe içim sızlıyor... ben burda kimsenin trabzonsporluluğunu tartışıcak değilim zaten haddime değil ama okuduğunu işine geldiği gibi yorumlayanları gördükçe haykırasım geliyor şu takımın başarısızlığının en büyük nedeni siz ve sizin gibi taraftarlardır...

başkan aday olduğunda demişti 2013'te bırakıcam diye, bu gün ne diyor bırakıcam. burda çelişki nerde? adam diyor ki eleştirmek için eleştirmeyin, takımın kuyusunu kazmanın luzumu yok 2013'e kadar burdayım çok isteyen varsa 2013 te aday olsun bende bırakıcam zaten... ben başkanın açıklamalarında ''Eğer gelecek yıl kongrede aday çıkmazsa, o zamanın şartları gereği de durum değerlendirmesi yapılır” dedi. diye bir ibareye rastlamadım düşman medya böyle yansıttıysa bilemem başkan şunu dedi eğer olağanüstü birşey olmazsa bırakıcam ama burası türkiye heran herşey değişebiliyor.... kaldıki eğer başkan böyle bir şey dediyse bile bu istemem yan cebime koy manasına gelmez!!!

iş yerindeyim, işi gücü bıraktım uzun uzun anlatayım dedim, sinirden miğdeme kramp girdi... uzun uzun yazıcaktım ama değmez ne demiş aynştayn emice, bir insandaki önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur... yazık lan!!!

bunu yazan yönetime desteği olan bir site.....

Hani siyasiler derler ya bırakıcaktım ama halkım beni bırakmadı bende görevden kaçmam.... resmen böyle demiş başkanımız işte.....

Ve burada millet Mehmet Ali Yılmaz "ben istemem görev verilirse de kaçmam " dediğinde neredeyse linç edecek sevgili arkadaşlarımız aynı şeyi Sadri Şener deyince " bu haber yalandır , öyle dememiştir , dese de o anlam çıkmaz " diyor....

resmen yeniden başkan olmak istiyorum..... ama tepki gelmesinden çekiniyorum diyor....

eğer yeniden seçildiğinde tepki gelirse de " ben zaten istememiştim siz beni istediniz " diyecek.....

ayrıca haberde 1461 ini satılması meselesi var ki ayrı bir facia zaten....

ayrıca başkanın 2013 e kadar kalacağım demesininde kıymeti harbiyesi yok.....

yaklaşık 7000 üye var aidatını ödeyen.... onların 1400 tanesinini imzasıyla bugün olağanüstü kongre kararı alınabilir..... yani başkanın 2013 te kongre olacak demesi emir telakki ettirmeside ayrı bir yanlış....

SEDAT
18.10.2012, 11:38
* Aday olmaz inşallah ve sonraki Başkan'ı çok merak ediyorum. Zaman gelince bende sazı elime alacağım ve çok güzel eleştiriler getireceğim herşeyi yazıyorum bir kenara...

murat şahin
18.10.2012, 12:41
bunu yazan yönetime desteği olan bir site......

şu sitenin adını verde bizde bakalım neymiş. ben sana konuyla alakalı ulusal medyada çıkan haberleri sıralıyayım...

http://www.fanatik.com.tr/Aday-olmayi-dusunmuyorum_3_Detail_35_279902.htm

http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/10/17/ceketimi-alip-giderim

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/74147/2013te-aday-olmayi-dusunmuyorum

olayın aslı ise şu şekildedir; Bir gazetecinin, ''genel kurulda kimse aday olmazsa, istediğiniz ortam olup size bir ekip kur denilirse, dediğiniz şekilde bir ekip kurabilir misiniz'' yönündeki soru üzerine ise Şener, ''Kurarsın, niye kuramayacaksın. Yönetimde çok yaratıcı kişiler olmalı'' yanıtını verdi. ntv sporun haberini dikkatlice okuyun kaynak orasıdır...

sonrasında ise bunu alıp ne şekle çevirdiklerine bakalım... mesela güne bakış habere şöyle bir giriş yapıyor ;Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, spor müdürümüz Rahman TURAN’a gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaparken, 2013 kongresinde başkanlık için yeniden aday olmayacağını söyledi. ulan sen kimsin rahman turan sana özel açıklamalar yapılmış gibi yayınlıyorsun haberi... hem spor müdürü, hem gazete şöförü, hemde muhabriri... haberin ortasında şöyle bir açıklama var Eğer gelecek yıl kongrede aday çıkmazsa, o zamanın şartları gereği de durum değerlendirmesi yapılır” dedi. sende buna inandın... veya bu nitelikteki bir gazete veya siteye... bide üzerine başkanı karalıyorsun...

yönetime desteği olan siteyi yiyeyim emi! her duyduğumuza inanalım olayları hiç sorgulayıp beyin süzgecimizden geçirmeyelim... 3-5 çapulcunun gazına gelip başkana yumurta atalım en büyük trabzonlu biz oluruz... senin rakibin şike yaptığı halde karşısına tek bir başkan adayı çıkmasın, bizim takım için gecesini gündüzüne katan değerli başkanımızın karşısına 500 tane yamyam çıksın... büyük kulüp nasıl olunur işte bunun cevabı burada yatıyor... iyi gündede kötü gündede eleştirenler olduğu sürece bizden bi cacık olmaz camia olarak en çok kenetlenmemiz gereken yerde bizim nelerle uğraştığım ortada... trabzonun 4 büyükten sayılmaması neyle alakalı sanıyorsunuz?!!!

ozturk
18.10.2012, 12:59
Sadri Şener gittikten sonra onu çok ararız bence..

Faik Yılmaz
18.10.2012, 13:17
şu sitenin adını verde bizde bakalım neymiş. ben sana konuyla alakalı ulusal medyada çıkan haberleri sıralıyayım...

http://www.fanatik.com.tr/Aday-olmayi-dusunmuyorum_3_Detail_35_279902.htm

http://www.fotomac.com.tr/Trabzonspor/2012/10/17/ceketimi-alip-giderim

http://www.ntvspor.net/haber/futbol/74147/2013te-aday-olmayi-dusunmuyorum

olayın aslı ise şu şekildedir; Bir gazetecinin, ''genel kurulda kimse aday olmazsa, istediğiniz ortam olup size bir ekip kur denilirse, dediğiniz şekilde bir ekip kurabilir misiniz'' yönündeki soru üzerine ise Şener, ''Kurarsın, niye kuramayacaksın. Yönetimde çok yaratıcı kişiler olmalı'' yanıtını verdi. ntv sporun haberini dikkatlice okuyun kaynak orasıdır...

s!

Bahsettiğiniz haber bültenlerinin kimisi uzun kimisi çok daha kısa....

demekki bayağı kısaltmışlar....

bahse konu kısmınıda bu aşamada kestiler....

ayrıca söz konusu haber bültenlerinden Ntvspor şikecilerin bir numaralı tetikçisi olan kanaldır. Ona inanıp yerel medyaya inanmamış olmanızdaki ironiyide siz düşünün artık.....

sözlerin hepsi sonuna kadar gerçek....

işte size bir ispat daha.....

yönetimin en fazla arkasında olan bir site daha....

http://www.zaguda.net/haber/spor/sadri-sener-aday-olacak-mi/2243.html

Adaylığı düşünmüyorum''

Trabzonspor'da 1 yıl sonra gerçekleşecek olan Genek Kurul'da aday olmayacağını belirten Şener, ''Çok özel bir durum olmazsa aday olmayı düşünmüyorum. Tabi bilemiyoruz Türkiye'de neler olacağını ama ben aday olmayı düşünmüyorum'' dedi.

ama siz bunuda bırakın şikecilerin basın haberlerine itibar etmeye devam edin....

Cafer Bulur
18.10.2012, 13:35
Ben su acidan da baskan in devam etmesi gerektigi görüsündeyim.

Senol günes hicbir yönetimle bu kadar uzun süreli calismadi,bu iste bir hayir var.:)

murat şahin
18.10.2012, 13:45
Bahsettiğiniz haber bültenlerinin kimisi uzun kimisi çok daha kısa....

ilk mesajınızda; Eğer gelecek yıl kongrede aday çıkmazsa, o zamanın şartları gereği de durum değerlendirmesi yapılır” dedi. diye bir ifade kullanmışsınız.

siz istemem yan cebime koy dedi gibi bir çıkarımı bu mesajdaki cümleden çıkarttınız.

son mesajınızda kaynak olarak göstediğiniz cümleniz; ''Çok özel bir durum olmazsa aday olmayı düşünmüyorum. Tabi bilemiyoruz Türkiye'de neler olacağını ama ben aday olmayı düşünmüyorum'' dedi. gibi bir ifade var. kaynak olarak verdiğiniz alıntıda böyle bir çıkarsama yapabileceğiniz cümle yok. ayrıca iki cümle arasında uzaktan yakından en ufak bir alaka yok. kaynak olarak verdiğiniz internet sitesindede böyle bir çıkarım yapabilceğiniz bir ibare yok...

niyet okuyuculuğu yapıp anlamak istediğinizi anlamışsınız... yazık...

bkandil
18.10.2012, 14:19
...Yani Başkan diyorki.... Aday olmayı düşünmüyorum ama hiç bir aday çıkmayıp beni desteklersenizde aday olabilirim.....

aslında çok güzel bir kurnazlık var bunun altında.... 1 yılllık başkanlığını tartışma dışı bıraktırıyor.... Önümüzdeki yılda " bakın daha iyisi yok mecburen ( ! ) onu destekleyelim " havası yaratarakta geleceğe yatırım yapıyor....

Başkanın -kimse kusura bakmasın (şike sürecindeki çabalarını inkar etmiyorum ama) koltuğuna sımsıkı yapışmış durumda bırakmaya da hiç niyetli filan değil.....

mevcut açıklamaları da kongreden önce göz boyamaya ve olumsuz icraatlarını kapamaya yönelik çabalar olarak görüyorum ben...

Bu mantıkta olmayan bir tane başkan (kulüp, siyasi parti, hatta dernekler dahil) var mı ülkede?

"Kapıma gelip, baba bizi bırakma derlerse yeniden başkanlığı düşünürüm" bile diyebilirdi...

Gayet siyasi ve günümüz şartlarında normal bir cümle kurmuş, kim olsa aynısını söylerdi.

Aksi olsaydı, mesela;

"Kulüp sahipsiz de kalsa aday olmayacağım" deseydi , "kulübü batırdı, arkasına bakmadan kaçıyor" diyenler çıkacaktı burada...

Faik Yılmaz
18.10.2012, 14:22
ilk mesajınızda; Eğer gelecek yıl kongrede aday çıkmazsa, o zamanın şartları gereği de durum değerlendirmesi yapılır” dedi. diye bir ifade kullanmışsınız.

siz istemem yan cebime koy dedi gibi bir çıkarımı bu mesajdaki cümleden çıkarttınız.

son mesajınızda kaynak olarak göstediğiniz cümleniz; ''Çok özel bir durum olmazsa aday olmayı düşünmüyorum. Tabi bilemiyoruz Türkiye'de neler olacağını ama ben aday olmayı düşünmüyorum'' dedi. gibi bir ifade var. kaynak olarak verdiğiniz alıntıda böyle bir çıkarsama yapabileceğiniz cümle yok. ayrıca iki cümle arasında uzaktan yakından en ufak bir alaka yok. kaynak olarak verdiğiniz internet sitesindede böyle bir çıkarım yapabilceğiniz bir ibare yok...

niyet okuyuculuğu yapıp anlamak istediğinizi anlamışsınız... yazık...

Her bülten aynı açıklamayı uzatmış , kısaltmış kırpmış ortaya değişik metinler çıkmış.... ama sonuç aynı....

ayrıca Bugüne kadar hiç bir başkan adayı " ben başkan olmak için yanıyorum , ölüyorum , gece gündüz rüyalarıma giriyor ne olur beni başkan seçin dememiştir zaten"

hep bu türden açıklamalar yapmışlardır......

görev verilirse görevden kaçmayız demişlerdir.....

bu lafları çok duydum bizi yönetenlerin " yerseniz" uslubuyla söyledikleri basmakalıp laflardır.....

konjüktür uygunsa başkan " yeniden istiyorlar deyip " aday olacaktır....

yok uygun değilse olmayacaktır

mesele bundan ibarettir....

Hüseyin Başoğlu
18.10.2012, 16:10
sadri başkanı çok elestirdik çok vurduk ama ortada bir gerçek varki baskan olup sözlerini tutan kulubu yükselten takımda belli bir istikrar olusturan tek baskan belkide....bana göre efsane ve en basarılı baskanımızdır bırakmasını hiç istemem gerçi çok bile dayandı bu kadar soruna inşallah baskan olur olmazsada artık ettiğini hizmetleri göz önüne alarak susalım bir zahmet....

bende hatırlıyorum baskanın bu konusmasını ve kesinlikle baskan gidicekse artık gelmesi gereken kişinin ahmet ağaoğlu oldugunu dusunuyorum..gecmiste adamı tehdit felan kacırtmıslardı ama şimdi böle bir ortamın olucagını düşünmüyorum..yani tehdit olur da ozamanki türkiye ile bugunki türkiye aynı değil bu konuda oyuzden hakkımızda hayırlısı olmasını diliyorum...

efes61
18.10.2012, 17:55
Valla Sadri Şeneri beğenmeyenler önceki hangi başkanı beğendiklerini merak ediyorum?:)

Ayrıca yıllar sonra bizi şampiyon yapan başkanı da başarı bulamayan kafa yapısının nasıl ve neye çalıştığını merak ediyorum..

ibrahim
18.10.2012, 18:44
Ahmet Ağaoğlunu bende Trabzonsporun başında görmek isterdim. Yakıştırabiliyorum onu nedense o koltuğa..

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Hamza Milet
19.10.2012, 19:14
Sadri Baskan sakin birakma !

Biraktigin gün süründügümüz gündür, artik eski günlere geri döneriz, ilk 3 hayal olur 7.lik 8.lik basari sayilir

Kaliteli futbolcular yok olur, Mersin ayarinda bir takim oluruz. Katilmayanlar görürler :)

Sadri Sener gelene kadar 1996dan sonra 2005 hariç ne gibi basarimiz oldu? koca bir HIÇ !

1996dan sonra 2003+2004 Türkiye kupasi, 2005te yine fb tarafindan çalinan sampiyonluk, Sadri Sener geldikten sonra 2. senesinde yani 2010da Türkiye kupasi sampiyonlugu + Süper kupa, 3. senesinde 2010-2011 Süper lig sampiyonlugu, ardindan Sampiyonlar ligi 7 puan, ve onca tantanaya ragmen torpilli gs ve fbden sonra lig üçüncülügü! Daha ne olsun? Milli takim biraz adaletli seçilse istanbulda oynayan eski oyuncularimizla birlikte takimin tümü Trabzonsporlu futbolculardan olusacak nerdeyse. Ve en önemlisi, sike sürecinde tek basina savasan bir adam !

Insallah kalirsin Sayin Baskan !

muratt
19.10.2012, 19:45
borcumuz 150 trilyon civarı oldu.......

eğer paramız olsa klüp kendi hisselerini satmazdı......

Kulüp kendi hisselerini satmıyor, tam tersi kendi hisselerini satın alacağını bugün KAP'a açıkladı, hatta açıklamadan sonra %10 arttı TSPOR hisseleri.. Demek para var. (ayrıca hisseler çok ucuzlamıştı ve temettü dağıtımı olacak 2-3 ay içinde)

muratt
19.10.2012, 19:53
Sadri Baskan sakin birakma !

Biraktigin gün süründügümüz gündür, artik eski günlere geri döneriz, ilk 3 hayal olur 7.lik 8.lik basari sayilir

Kaliteli futbolcular yok olur, Mersin ayarinda bir takim oluruz. Katilmayanlar görürler :)

Sadri Sener gelene kadar 1996dan sonra 2005 hariç ne gibi basarimiz oldu? koca bir HIÇ !

1996dan sonra 2003+2004 Türkiye kupasi, 2005te yine fb tarafindan çalinan sampiyonluk, Sadri Sener geldikten sonra 2. senesinde yani 2010da Türkiye kupasi sampiyonlugu + Süper kupa, 3. senesinde 2010-2011 Süper lig sampiyonlugu, ardindan Sampiyonlar ligi 7 puan, ve onca tantanaya ragmen torpilli gs ve fbden sonra lig üçüncülügü! Daha ne olsun? Milli takim biraz adaletli seçilse istanbulda oynayan eski oyuncularimizla birlikte takimin tümü Trabzonsporlu futbolculardan olusacak nerdeyse. Ve en önemlisi, sike sürecinde tek basina savasan bir adam !

Insallah kalirsin Sayin Baskan !

Öncelikle Sadri Başkan'ın değeri gidince anlaşılacak.. Dediğin gibi 96-2005 yönetimleri ne yaptı ?

Ama daha önemlisi Trabzonspor artık Sadri Şener gibi birilerini beklemek zorunda kalmamalı, bu da ancak BMN gibi oluşumların güçlenerek yönetimde söz sahibi olmalarıyla mümkün.. Bu da BMN'nin kalitesini yüksek tutmakla mümkün. Birçok eski üyeyi artık göremez olduk, ve malesef yorum kalitesi her geçen gün düşüyor buralrada..

Ertuğrul ATALAY
20.10.2012, 09:04
Başkanın açıklamalarında kendisiyle çelişen cümleler var......

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, şu anda aday olmak için nabız yoklayan ya da başka uğraşlar ile meşgul olan insanların çabalarına bir anlam veremediğini belirtirken, “Bu arkadaşlar ne istiyor anlamadım. Amaçları Trabzonspor’a hizmet ise 2013 yılında ki kongrede aday olmayacağım, o zaman gelip aday olsunlar. Bu yıl sonunda kongre beklentisi içinde olup da üye aidatını yatıran bütün delegelerimize de kulübe yaptıkları maddi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Eğer gelecek yıl kongrede aday çıkmazsa, o zamanın şartları gereği de durum değerlendirmesi yapılır” dedi.

Yani Başkan diyorki.... Aday olmayı düşünmüyorum ama hiç bir aday çıkmayıp beni desteklersenizde aday olabilirim.....

Bence Sadri Başkan doğru yapıyor...
Trabzonsporu, şike sürecini, Akyazıyı sürekli gündemde tutuyor...
Takım başarısı istenen seviyede değil ama camiamız daha da büyüyor...
bu açıklamalar sonraki dönem başkanlığa yatırım olarak değerlendiriliyorsa bence doğru yatırım.

Tahir61
21.10.2012, 10:58
http://www.trabzonhaber.com.tr/trabzonspor/2-kusak-trabzonsporlular-h7143.html

eski bir haber ama umut verici

hepsinden karma bir yönetim oluştursak..

Fatih Öztürk
21.10.2012, 13:28
Başkan iyi bir yönetim listesi oluşturursa sonuna kadar arkasında olunması gerektiğini düşünüyorum.Şakar ve Yener gibi vizyonu dar insanları yanında barındırmamalı.barındırmaya devam ederse ilerde başımıza daha büyük işler açılır.

thehell61
21.10.2012, 13:47
Bu arada 1461 satilsin derken tam olarak ne demek istedi anlayan varmi????

Kulüp süper lige çıkarsa 20,30 milyona satılabilir alıcısı çıkarsa.Sonra yeniden 1461 gibi bir takım kurulup yada alt liglerde olan bir takım satın alınıp genç oyuncuları oraya yollayıp yine oyuncular geliştirilebilir.Zaten 1461 süper lige falan çıkarsa işler karışacak satıp gelir elde etmek daha mantıklı olur.Alt yapıdaki oyuncuları yollayacak kulüp elbet bulunur.

Hamza Milet
28.01.2013, 19:44
Derhal olagan genel kurul toplantisi yapin, ÇEKIN O KIRLI ELINIZI TRABZONSPORUMUZUN ÜSTÜNDEN .. SÖZÜM SIZE NEVZAT HASAN YENER VE SADRI SENER !