PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Divan Başkanımız Ali Özbak'tan Başbakan'a Mektup

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 10:56
Divan Başkanlık Kurulumuzun öncülüğünde, sivil toplum örgütlerinin de onayı alınarak, Divan Başkanımız Ali ÖZBAK’ın imzası ile aşağıdaki mektup, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a gönderilmiştir.

Sayın
Recep Tayyip ERDOĞAN
T.C. Başbakanı

14 Nisan 2010 tarihinde 6222 sayılı kanun, sizin öncülüğünüz ve kararlılığınızla yürürlüğe girmiş bulunduğu Ülkemizin malumudur.
Bu kanunun, Ülkemizin sporunda ya da futbolunda dün ile bugünü ayıracak olan, bir kırmızıçizgi olacağı ise tüm Ülkenin haklı bir beklentisiydi.
Ancak; gelinen nokta itibarıyla, bu beklenti zayıflamış ve hatta yine, yeniden düne dönüştüğü algısı ağırlık kazanmıştır.
Bunun böyle olması ise sizin UEFA başkanı Sayın Micheal Platini ile yapmış olduğunuz görüşme sonrası söylemiş bulunduğunuz “Suç var ama suçun bedelini kurumlar değil, suçu işleyen kişiler çekmelidir” ifadenizin olduğu yaygın bir kanaattir! Bizler de maalesef böyle düşünenlerdeniz.
Bu aşamadan sonra talebimiz şudur;
İlgili kurumlarca suçlular, şu an itibarıyla ortaya koyulmuştur. Çalıntı bir mal yakalanırsa, o mal eksiği de olsa bile, asıl sahibine teslim edilir.
Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur. Suçlular şu an için, ortaya konmasına rağmen, haksız elde ettikleri puanlar, kurumlarının hanelerine yazılmıştır. Bu durum düzeltilerek Trabzonspor’un hakkı teslim edilmelidir diye düşünmekteyiz.
Kurumlarla kişileri ayırmak sizin tavsiyenizle olduğuna göre, sizin tavsiyenizle hakkın, hak sahibine teslim ettirilip adaletin sağlanması camiamızın beklentisidir.
En derin saygılarımızla. 15.10.2012

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=11724#Icerik

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 10:56
Yazıda "Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur." şeklinde bir kısım olduktan sonra bana bir anlam ifade etmedi..

Faik Yılmaz
16.10.2012, 11:04
"Bize şampiyonluğumuz verilsin ama Fenerbahçe ceza almasın ya da çevir kazı yanmasın türünden basit cezalarla geçiştirilsin gibi " bir anlam ifade eden garip bir mektup olmuş....

bence hiç bir anlamı , önemi ve etkileyeciliği yok...

Celal Demir
16.10.2012, 11:10
şimdi eziklerin düşmesi ülke futboluna zarar verecek diye küme düşmeyecekler öylemi çok saçma biz yazı olmuş bence kim ne halt ettiyse cezasını fazasıyla çeksin...

Kamil Çakmak
16.10.2012, 11:11
“Suç var ama suçun bedelini kurumlar değil, suçu işleyen kişiler çekmelidir” ifadenizin olduğu yaygın bir kanaattir! Bizler de maalesef böyle düşünenlerdeniz. Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur.”
---------

Yazının bu kısmı yersiz olmuş. Diğer kısımlar herkezin kabul göreceği olumlu yazılar.

Celal Demir
16.10.2012, 11:14
“Suç var ama suçun bedelini kurumlar değil, suçu işleyen kişiler çekmelidir” ifadenizin olduğu yaygın bir kanaattir! Bizler de maalesef böyle düşünenlerdeniz. Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur.”
---------

Yazının bu kısmı yersiz olmuş. Diğer kısımlar herkezin kabul göreceği olumlu yazılar.

o yanlış diğer doğruları götürdü bence abi...

pazarkapılı
16.10.2012, 11:14
''Kurumlarla kişileri ayırmak sizin tavsiyenizle olduğuna göre, sizin tavsiyenizle hakkın, hak sahibine teslim ettirilip adaletin sağlanması camiamızın beklentisidir''....

cümleler ilgi çekici....not düsüyoruz....

bu acıklamalar kendisini yakından tanıyan biri olarak ali özbaga ve temsil ettigi makama yakısmamıstır....

Ertan 51
16.10.2012, 11:16
Yazıda "Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur." şeklinde bir kısım olduktan sonra bana bir anlam ifade etmedi..
Evet bu paragraf benim de nevrimi dönderdi,
bizim burda kafamıza göre salladığımız ton da bir mektup beklemiyoruz tabi ama şu cümleye de gerek yoktu hani.
Neyse gine de hiç yoktan iyidir,teşekkür ederim ben şahsım adına.

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 11:18
Evet bu paragraf benim de nevrimi dönderdi,
bizim burda kafamıza göre salladığımız ton da bir mektup beklemiyoruz tabi ama şu cümleye de gerek yoktu hani.
Neyse gine de hiç yoktan iyidir,teşekkür ederim ben şahsım adına.

İmza atanlar, yazanlar, tabii ki bir emek vermişler ve bir duruş sergilemişler ama tam da karşısında olduğumuz şeyi, yani hukukun değil bireylerin üstünlüğünü kabul etmişler maalesef..

Gökhan Koç
16.10.2012, 11:19
Bu kadar başkan da bu yazının altına imza atmış bide, hemi ?Biz pazarlık yok taviz yok diyoruz, bizim büyüklerimiz ne diyor ?Sonra millet dalga geçer tabi "kupa,kupa delirdiniz" diye,

zarge
16.10.2012, 11:19
ben stratejiyi doğru buluyorum..
kimse artık bu ülkede mükemmellik beklemesin..
yeter ki adam gibi bir karar versinler
zaten bu saatten sonra ne kadar adil olabilir ki verilecek karar...
maddi-manevi kayıplarımız telafi edilsin gerisi umrumda değil..

Gökhan Koç
16.10.2012, 11:20
Engellensin bu birşekilde, nasıl yaparız nasıl ederiz bilmiyorum ama engellensin. O kadar başkanın imzaladıkları şeye bak ya, Böyle mi arıyorsunuz hakkımızı ?

Fatih Öztürk
16.10.2012, 11:21
fener düşmediği sürece alacağımız kupanın bir anlamı yok.
Hak istemeyi bile beceremiyoruz.

Mollasalihoğlu
16.10.2012, 11:22

Psikolojik olarak bizi bu hale getirdiler işte..

5 yıl sonra yine kafaya oynarken çalacaklar kupamızı.. Yakalnırlarsa 3-5 yıl süründürüp iade edecekler, küme düşme vs olmayacak; yakalanmazlarsa kupa gitmiş olacak.. 96 ve 2005 gibi..

Ben günübirlik adalet istemiyorum..

Gökhan Koç
16.10.2012, 11:23
Hatır ve ricayla mı alıcaz HAKKIMIZ olan kupayı, Bunun için mi sabahlara kadar çalıştık biz, sadece bir kupa için mi ?

yaranozlu
16.10.2012, 11:28
Kimin emeği geçtiyse ellerine aklına sağlık. İstediğimiz duruş budur, karadeniz inadı bu olsa gerek. Bu işin peşini bırakmayacağız anlaşılan. Orda bir ünlem işareti var ki anlatsan 1000 sayfada anlatamazsın. Hakkımız olan kupayı açık açık istiyor, istersniz kendi pisliğinizde naparsanız yapın ama pislik bize bulaşmasın diyor. Hepiniz kokuşmuşsunuz diyor başbakana, ama bizi kokutmyın diyor açık açık. Bugüne kadar kimse bu kadar cesur çıkışmamıştı. Mektubun açık açık yayınlanması da bir savaşın içine girdiğimizi açık açık gösteriyor.

pazarkapılı
16.10.2012, 11:28
İmza atanlar, yazanlar, tabii ki bir emek vermişler ve bir duruş sergilemişler ama tam da karşısında olduğumuz şeyi, yani hukukun değil bireylerin üstünlüğünü kabul etmişler maalesef..kesinlikle....ilave olarak diyorum ki;bu acıklamalar kişiler arasında olabilir konusulabilir ancak kurumları temsilen yazılar yazmak baglayıcılık gelecek adına baglayıcılık tasıyabilir....

klubu ve kişileri ayırıyorsak kişilerin kurumlar yada erkler üzerindeki üstünlügünü öne sürerek bir sonuc elde edilmesi ülkemizde ne kadar gecerli olmasada dogru bir durus da degildir....

mektuba cevaben basbakanlık makamı olumsuz nitelendirilecek mektup gönderirse trabzonspor yönetimi basbakanlıgın ismini degistirmek için girisimde bululnur mu bu da demokrasiyi isine göre algılayan yöneticilerimiz icin ayrı soru işaretleri....

Faik Yılmaz
16.10.2012, 11:29
Her açıdan yanlış.....

1-Kupa zaten hakkımız hakkımız olan bir şeyi rica minnet neden istiyoruz.....

2-Adaletten kukuktan değilde Başbakandan istemek çok saçma olmuş..... Başbakanı adaletin hukuğun önüne koymak ne menem bir şeydir.....

3- Sadece kupayı verin suçlular cezasız kalsın mealindeki sözler doğrusu beni çok şaşırttı.... Yani zengin çocuğu cinayet işlerse ekonomi bozulmasın diye hapse atmayalım gibi saçma bir düşünce ortaya çıkmış....

sonuç olarak değil desteklenmesi şahsımca kınanması gereken bir mektup gönderilmiş.....

halil ibo
16.10.2012, 11:33
Kimse kusura bakmasın ama ;
Mağrur olma padi,şahım senden büyük ALLAH var ! denileceğine,
Yürü be padişah sen en büyüksün,doğru buyurmuşsun,ağamsın,paşamsın...
anlamı çıkarılabiliyor pekala.
Kişilerle,kurumların arılması noktasında tam da başbakan gibi düşünüyorsan ondan alacağın cevap:A.Y.denen ''asker kaçağı'' hırsızlığı zaten kendisi için yapmış cezasını da çekecek kupada fenerin ne hakla kupa istiyorsun olacaktır.

oflubektas
16.10.2012, 11:35
Her açıdan yanlış.....

1-Kupa zaten hakkımız hakkımız olan bir şeyi rica minnet neden istiyoruz.....

2-Adaletten kukuktan değilde Başbakandan istemek çok saçma olmuş..... Başbakanı adaletin hukuğun önüne koymak ne menem bir şeydir.....

3- Sadece kupayı verin suçlular cezasız kalsın mealindeki sözler doğrusu beni çok şaşırttı.... Yani zengin çocuğu cinayet işlerse ekonomi bozulmasın diye hapse atmayalım gibi saçma bir düşünce ortaya çıkmış....

sonuç olarak değil desteklenmesi şahsımca kınanması gereken bir mektup gönderilmiş.....

Aynen öyle. Mesela böyle bir mektubu eski divan başkanımız, rahmetli Rıfat Dedeoğlu yazar mıydı acaba? Veya sayın divan başkanımız, mektubunun sonuna bir gülücük koymuş mudur haböle :)

Kırılmak gerekirse kırılırız, başımıza gelmeyen iş değil. Ancak EĞİLMEMELİYİZ !

Ha-kan
16.10.2012, 11:37
Güzel düşünce ama yazılan mektubun içeriği çok zayıf ve basit kalmış.siyasi düşüncelerinizi burada kusmanız yersiz,merhamet dilenilmiyor Trabzonspor'un çalınan şampiyonluğu geri isteniyor

Kamil Çakmak
16.10.2012, 11:40
o yanlış diğer doğruları götürdü bence abi...

Aynen öyle kardeşim.

Sanki yazıda, Başbakanı incitmemek gibi bir durum var.

Burhan Açıkgöz
16.10.2012, 11:41
Adalet istiyoruz, kupa değil.

ASSDSFSDFDFRGERTRHHTYJJJYKYUKILUILUILULUUILUILUI

Yiğit Gayretli
16.10.2012, 11:43

Strateji derken? Biz adalet istiyoruz. Kupa adaletin bir getirisi... Adalet kupanın bir getirisi değil.

Samet Türkmen
16.10.2012, 11:48
Şikeciler küme düşsün ben kupa falan istemiyorum demeliydi. Kupayı değil,adaleti istiyoruz.

Külünkoğlu
16.10.2012, 11:50
Bunca isim bu hatayı nasıl yapar anlamak mümkün değil.

Yunus Danışmaz
16.10.2012, 11:52
Rezillik başka bir şey değil!!!

Yunus Danışmaz
16.10.2012, 11:53
3 Temmuz'dan beri bunun için mi savaşıyoruz yani biz!! Yazıklar olsun!! Nevrim döndü şu an! Ahhh nerelere vursam kendimi!!!

zarge
Strateji derken? Biz adalet istiyoruz. Kupa adaletin bir getirisi... Adalet kupanın bir getirisi değil.

peki adalet gelmiyorsa en azından haklarımızın iadesi bile onlara bir ceza değil mi?

dediklerinizin hepsini anlıyorum ve onay veriyorum...
emek-adalet-para-şike-suç-ceza
ama bu ülkede herşey tam takır işlemiyor...
bakın daha uefa bile sportif yargı ile mahkeme süreci ayrı, sportif yargı çabuk karar vermeli derken nerdeyse yargıtay kararını bekliyor..

benim demek istediğim bu ülkede herşey başbakandan geçer
doğru yanlış orası ayrı konu
vede başbakan zaten defalarca şb'yi küme düşürmemek için demeçler verdi.
mektup'ta kimse hedef alınmadan hakkımız istenmiş..
kişilerle-kurumlar ayrılsın diyen bir insana şb'yi düşürün demek doğru olmaz..
hiç yazmayın daha iyi o zaman..
uefa'ya yazın mesela o mektubu..

he peki bunlar şb'yi küme düşürmeden hakkımızı verirlermi?
ona'da emin değilim..

Gökhan Koç
Hadi diyelim kupayı bize verdiler, feneri ve diğerlerini düşürmediler.O zaman daha mı rahat izleyeceğiz maçları,Güvenecek miyiz TFF'ye Hükümet'e. Hayır, Ama onlar şunu söyleyebilecek; "Eeee kardeşim böyle anlaşmadık mı sizinle biz ?"Bu işlerde pazarlık olmaz, İstemiyorum ben böyle kupa,

Samet Türkmen
Birkez daha ihanete uğradı taraftar. Bu sefer hata yaptık demesinler, diyemezler ! Sinirim tepeme çıktı !

Süleyman Eruyar
16.10.2012, 11:55
Aciklamanin iceriginde bazı sıkıntılar var ama Başbakana da sizin yüzünüzden bu durumlara geldik , durumu duzeltin mesajı iyi verilmiş.

Külünkoğlu
Ya Allah aşkına şu iktidar partisi ile diğer partileri eşitleme çabasına girmeyin.

Sırf siyasi düşünce ile yorum yapmak istemiyorum. Ama kabak tadı verdi yeter artık.

Mühür kimde ise Süleyman o'dur. Ve ben O Süleyman'ı diğerleri ile kıyaslamam.

Yok onlarda aynısını yapardı yapmazdı. Bana ne yahu bana ne ! Kim yaptı bana bunu ?
Bana bunu yapana bakmaktan hiç bir güç beni alıkoyamaz !

Yiğit Gayretli
İddia ediyorum o mektubu imzalayanların %80'i içeriğini bilmiyordu. Yoksa mümkün değil, imzalamaları. Aklım almıyor yahu...

Gökhan Koç
16.10.2012, 11:56
Türk Futbolunun Geleceği konusunda yapılmış olan hukuksuzluğu anlayışla karşılıyoruz madem, kupanın bize verilmeyini de bunun bir parçası yapmamız gerekmez mi ?

Selman
16.10.2012, 11:57
Mektuba imza atan herkesi tanımıyorum, vasıfları nelerdir bilmiyorum ama Baro başkanı hukukçudur herhalde.Rezillik.

Kupa ne arakdaşım?Biz adalet istiyoruz, şikabahçenin en az bir alt lige düşürülmesini bekliyoruz.Sanırım aynı camiada değiliz.

Samet Türkmen
16.10.2012, 11:58
İnce zekâ olsa gerek ama ben bu gidişle ''İnci'' zekâmı açacağım. Gidişat onu gösteriyor.

Gökhan Koç
16.10.2012, 11:59
Koyma o cümleyi oraya bütün taraftar olarak destekleyelim sizi, yakalım ortalığı

Travelair
16.10.2012, 12:06
Hala anlayamamışlar; feybe suçlu bulunmadan kupayı nasıl geri alacaklar? Yani diyor ki küme düşürülme kaldırılsın, ucuz bir ceza verin, kupa bize gelsin. Feybe de razıydı ona değil mi? Adamlar diyor ki üstümüzde leke kalacak, katiyen kabul etmeyiz. Üstelik sen kişi ile kurumu birbirinden ayırırsan feybe'ye nasıl ceza vereceksin?

Aziz Bey ne diyor bu konuda?

D2siZo1bbvM

Zamanında olaylı Sivasspor maçında yaşananlardan sonra Nuri Albayrak puanlarımızı versinler de ne ceza verirlerse versinler demişti. Ne oldu? Ne puanlar verildi, ne haklı yönlerimizi savunacak hal bıraktı, aldığımız katmerli ceza da cabası

Bu yazı şirin gözükme yazısı, başka birşey değil

amasya0561
16.10.2012, 12:11
Aciklamanin iceriginde bazı sıkıntılar var ama Başbakana da sizin yüzünüzden bu durumlara geldik , durumu duzeltin mesajı iyi verilmiş.

herkez iyi anlamışki bu işin bu kadar uzamasının tek nedeni başbakan. yani yakın zamanda kupa gelecekse bu ne uefa ne tff tarafından
saglanacak bunu tek başbakan verdirebilecek görüşü hakim. acaba bu bir oyunmu. bunca zaman sonra başbakandan kupanın istenmesi.
şikeyi tamamen kapatamayacaklarını anladılarda şb ye - puan bize kupa verip geçişriteceklermi. zira yazıdada deniyorki küme düşmeler zarar verir. kupayı bize verip şb yi kurtarıp sizde böyle istediniz sizde düşme olması zarar verir dediniz alın kupanızı ve bu işi kapatın mı diyecekler. sanırım cas aihm derken şıkıştılar ve bu davalarıda geri çekmemizi isteyecekler.

Hamdi Karamahmutoğlu
16.10.2012, 12:12
Sanki mektup başbakana iletileceği için ifadeler biraz esnetilmiş, tabiri caizse yumuşatılmış.
Bazı çarpıcı cümleler yok değil. İmzalar kısmı etkileyici ama yine de daha iyi olabilirdi bence.
Bir sonuç çıkar mı?
Hiç sanmıyorum.
AİHM ya da CAS olaya el atmadıkça, Yargıtay onasa bile bu pis, en küçük çarkına kadar kirlenmiş düzen işlemeye devam edecek.

zarge
16.10.2012, 12:14
Sanki mektup başbakana iletileceği için ifadeler biraz esnetilmiş, tabiri caizse yumuşatılmış.
Bazı çarpıcı cümleler yok değil. İmzalar kısmı etkileyici ama yine de daha iyi olabilirdi bence.
Bir sonuç çıkar mı?
Hiç sanmıyorum.
AİHM ya da CAS olaya el atmadıkça, Yargıtay onasa bile bu pis, en küçük çarkına kadar kirlenmiş düzen işlemeye devam edecek.

+uefa,fifa'yıda ekleyerek tamamen katılıyorum..

Hamdi Karamahmutoğlu
16.10.2012, 12:20
+uefa,fifa'yıda ekleyerek tamamen katılıyorum..

AİHM ya da CAS'ın bizi haklı bulması UEFA'yı da FIFA'yı da bağlar zaten renkdaş.
Bir bizde var, kanunların, nizamların haklı bulduğu halde kendini bunların üzerinde gören, kararı kabul etmeyen Federasyon, zihniyet.

winner
"Suçlular cezasını çeksin, yetkililer suçluları korumasın, kimse Türk spor tarihinin en büyük ve kapsamlı yolsuzluğunu örtbas etmeye çalışmasın"

Divan Kurulu gibi bir üst organa yakışan bunu söylemektir.

"E tabi bizde istemeyiz fb'nin küme düşmesini bize kupa verin de kem küm falan filan...."

Bu üslup hiç yakışmadı.

ozturk
Herşeye rağmen tepkisiz kalmaktan iyidir.
Ulusal medyada haberi de çıkmış. Şike olayının gündemden düşmemesi adına sevindirici.
Sadri Şener i beğenirsiniz beğenmezsiniz ama elinden geleni yapıyor şu süreçte.
Hataları olmuş olabilir ama ben samimiyetine sonuna kadar güveniyorum.

Bir hafta on güne CAS a da gidiyormuşuz.Ara ara böyle mektuplar, bildiriler bizim sürekli maillerimiz faxlarımız twitlerimiz kısaca bu konuda ciddiyetimizi göstermemiz çok önemli..

kürşat şen
16.10.2012, 12:26
ali özbakın yazıdğı mektuptan başkan sadri şenerin haberi var mı?
divan başkanı alakası olmayan konularda boyundan büyük işlere kalkışmasın..
bu kulübün ağası mı nu adam..
rezillik kepazelik

TekfurÇayır 61
16.10.2012, 12:40
Başbakan şikebahçeli olduğunu şikebahçenin taraftarlarına yeterince kanıtlamış oldu mu acaba?

Şikebahçe küme düşürülse yine başbakanı mı suçlarlar?

Yunus Danışmaz
16.10.2012, 12:49
Bu başlık şike başlığını sallar, sallamalı bence! Şike başlığında o kadar boşa konuşmuşuz!!

Yiğit Gayretli
16.10.2012, 12:55
Ben vatandaş olarak burada kendimi yırtayım, "benim kulübüm" gelsin, bir seferde bütün emeklerimi hiçe sayarcasına saçma sapan bir mektup yazsın. Üstüne bir de padişah hazretlerine yollasın.

La havle...

Taner Gündoğdu
16.10.2012, 12:56
Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur.

nasıl itirazımız yoktur? Koca bir camia adına konuşuyorsun ve kendi fikrini yazıyorsun?

winner
16.10.2012, 13:10
Ya Allah aşkına şu iktidar partisi ile diğer partileri eşitleme çabasına girmeyin.

Sırf siyasi düşünce ile yorum yapmak istemiyorum. Ama kabak tadı verdi yeter artık.

Mühür kimde ise Süleyman o'dur. Ve ben O Süleyman'ı diğerleri ile kıyaslamam.

Yok onlarda aynısını yapardı yapmazdı. Bana ne yahu bana ne ! Kim yaptı bana bunu ?
Bana bunu yapana bakmaktan hiç bir güç beni alıkoyamaz !

Sürecin başından beri olay budur aslında.

İktidarı bir şekilde kıyısından köşesinden olaydan soyutlama ve faturayı birçok kişiye kesme çabası.

Kimse köşeli olmasın.

Bu işin sorumlusu akp iktidarı ve onu yöneten başbakandır.

Bu Tff'yi seçtiren(atayan),Platini'ye fb için gözdağı veren,kişiler ve kurumlar ayrılsın diyen,şike cezalarını indiren(cumhurbaşkanının vetosuna rağmen direnen) kimse bu işin sorumlusu odur.

Muhalefet cezaevindeki milletvekilleri için bir şey yapamıyor, eli kolu bağlı bekliyor şike de ne yapsın...(Yapmadılar o ayrı)

Bu ülkede meclisin de üstünde tek bir irade yaratıldı o ne derse o oluyor...

fb'yi kurtaran da şampiyonluk kupasını almamızı engelleyen de bu ülkenin başbakanıdır.

Burak Sahin
16.10.2012, 13:11
Bu gereksiz mektuba basbakanin cevabi aynen su sekilde olur : '' Tff özerk bir yapiya sahiptir, kararlari ve tutumu bizi ilgilendirmez.''

Emirhan Makul
16.10.2012, 13:21
"Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur."

Bu söz sonunda yönetim bence bitmiştir, artık genel kurul ve yeni yönetim süreci hızlanabilir, şike sürecini dik değil yamuk duruş ile idare ettiğimizi düşünüyorum, bu sözleri başka bir klüp sarf etse söverdik.

Yiğit Gayretli
16.10.2012, 13:21
Bu gereksiz mektuba basbakanin cevabi aynen su sekilde olur : '' Tff özerk bir yapiya sahiptir, kararlari ve tutumu bizi ilgilendirmez.''

Bizimkiler de şöyle yazacak; "Kişilerle kurumlar ayrılsın diyordun ama... Allah Allah ya of! Gıcık şey! Yazma daha mektup falan..."

calavera
16.10.2012, 13:23
Mektubu hic begenmedim, ne demek Fenerbahcenin dusmemesini anliyoruz? Suclu olan cezasini ceksin denmeliydi. Boyle pazarliga girisilmez, sen 5 istiyceksinki 3 alabilesin. biz direk 1 isteyerek baslamisiz.

Gökhan Koç
16.10.2012, 13:26
Gonderilmesini engelleyelim diyordum ama coktan gitmis.

Gecmis olsun, bakalim basbakan ne cevap verecek...

arifberkay
16.10.2012, 13:32
Ali özbak denen şahıs sen kendi adına mektup yaz ,kendi adına yağ çek..ben teneke istemiyorum adalet istiyorum....

Emirhan Makul
16.10.2012, 13:38
Gonderilmesini engelleyelim diyordum ama coktan gitmis.

Gecmis olsun, bakalim basbakan ne cevap verecek...

Bir fenerli olarak söyleyeceği şey; "Ben ne yapabilirim ki bu kararı tff verecek, ben karışırsam ayıp olur" diyecek, kenara çekilip dalgasını geçecektir. Zalime yalvarmak bana dokunuyor arkadaş, neden yalvarıyoruz ben anlamıyorum, yok mu senin gücün, çık sokağa de çıkalım, yak de yakalım, yık de yıkalım, futboldan geçmişiz, izlemiyor, tat almıyor olmuşuz, bırak düşelim sokaklara ama yok ancak saçma saçma mektuplar yazar yönetim. Bu iş bu mektupla bitmiştir bence.

yaranozlu
16.10.2012, 13:48
Burda yazılanlar beni şaşırttı. Hangi ülkede yaşıyorsunz merak ediyorum. Türk futbolunun temizlenrceğimi düşünenler yanılıyor. Şuan şampiyon fenerbahça diye geçiyor, bizde yavaş yavaş yasal yollarla almaya çalışıyoruz. Resmen başbakanı suçlamışlar mektupta pislediğin pisliği temizle demişler. Böyle yapma gerekçeni anlıyoruz ana hakkımızı ver dediler. Ey siz tsliler bugüne kadr size eşit davranıldığını sanıyorsunuz da tam adalet bekliyorsunuz. İş yargıya taşınmasaydı şuanda her şey unutulmuştu. Geçen sene çok mu temizdi? İzlenen politika gayet iyi, trabzonspor çok iyi yönetiliyor. Sadri başkan ne demişti. Karşımızda bir tek fenerbahçe yok ki, herkes karşımızda. Feneri gs ve bjk anadolu destekliyor. Sen tek başına hepsini yenemezsin, srni zaten kimse sevmiyor istemiyor. Eğer zamanında sen tepki koyabilseydin bugün yönetim çok daha sert ve güvenli hareket ederdi. (BDp nasıl şov yapıyor, halka güveniyor) sen gitmişsin kupayı elinden alan adama tarihi oy vermişsin. Stadında başkanına yumurtayla saldırıp, küfredip bütün stat istifaya davet etmişsin. Ondan sonra asıp kesmesini bekliyorsun. Saçmalamayın allah aşkına, çok biliyotsanız gidin bulunduğunuz şehrin meydanında tayyipe meydan okuyun, bakalım bidaha kimse görebiliyor mu sizi? Adamlar resmen tek başlarına birbirine güvenerek başbakanı suçlamışlar, onu eleştiriyorsunuz. Çağırın albayrakla bayraktarı, çeksin size ayarınızı, yapsın stadınızı, yıldız oyuncu alsın size, o zaman fb de düşer kupa da gelir!

Gökhan Koç
16.10.2012, 13:49
Bir fenerli olarak söyleyeceği şey; "Ben ne yapabilirim ki bu kararı tff verecek, ben karışırsam ayıp olur" diyecek, kenara çekilip dalgasını geçecektir. Zalime yalvarmak bana dokunuyor arkadaş, neden yalvarıyoruz ben anlamıyorum, yok mu senin gücün, çık sokağa de çıkalım, yak de yakalım, yık de yıkalım, futboldan geçmişiz, izlemiyor, tat almıyor olmuşuz, bırak düşelim sokaklara ama yok ancak saçma saçma mektuplar yazar yönetim. Bu iş bu mektupla bitmiştir bence.

Basbakandan istedigimizi (adalet) alamiyoruz madem; oynasana sinirleriyle,

Egosu tavan yapmis biri bizim basbakanimiz, mektubu full ayetlerden olustur gonder demi,

Offff offf cok darlandim. Yazik yaa

inadina61_08
16.10.2012, 13:59
" Sadece Adalet İstiyoruz." yeterli olurdu fazlası konuyu bölmüş ve farklı noktalara götürmüş..

ne alakası var diyeceksiniz ama az önce tokinin sayfasında gördüm
Samsun 33.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaatı İşi... şok oldum, bizim ki bitene kadar bütün stadlar yapılır herhalde, seçimlere kadar böyle gider o ara bir hızlanır.. sanki stad kupa istiyoruz bizi anlamıyorlar herhalde "Adalet" istiyoruz..

Ahmet AYDIN-28
16.10.2012, 13:59
Basbakandan istedigimizi (adalet) alamiyoruz madem; oynasana sinirleriyle,

Egosu tavan yapmis biri bizim basbakanimiz, mektubu full ayetlerden olustur gonder demi,

Offff offf cok darlandim. Yazik yaa

BMN olarak alternatif bir taraftar mektubu yazıp, imzalayıp, ana sayfada yayında tutup, gazetelere ilan verip, postalayalım bence.

Gökhan Koç
16.10.2012, 14:10
BMN olarak alternatif bir taraftar mektubu yazıp, imzalayıp, ana sayfada yayında tutup, gazetelere ilan verip, postalayalım bence.

Yaptikki zaten bunu,

Muhtura gibi ilan verdik.

Tekrar tekrar yazmak sayginligimizi azaltir, adamlar arsiz

Gökhan Koç
16.10.2012, 14:17
Bildirinin Kralı
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=37570&highlight=bildiri

Nihayetlenen şike davası ile birlikte aylardır konuşulan iddialar somut kararlara bağlanmıştır.

Her kurum ve yetkililere söylenecek sözümüz vardır.

Başbakan’a:

Başında olduğunuz partinin adındaki “Adalet”i hâkim kılmak, yine başında olduğunuz yürütmenin de temel görevidir. Bizim sizden tek beklentimiz budur. Taraf olduğunuzu biliyor ve görüyoruz; ama hukukun, adaletin yanında olduğunuzu görmek istiyoruz. Oysa ki, gelinen noktada itiraf edilemese de sizden görevlendirme ve icazet aldığını belirten kurumlar, tersine, adaletin üzerini örtmeye çalışmaktadır. Buna müdahale etmemek adalete karşı taraf olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na bunu yakıştıramayız.

Muhalif Siyasilere:

Ülkenin en ilgi çeken davasında alınan kararlara rağmen, göz göre göre yapılan hukuksuzluklara sessiz kaldınız. Belki de ülkede potansiyel savaş tehdidi dışında ilgilenilmesi gereken, en geniş kitleleri ilgilendiren, ülkedeki hukuksuzlukların ortaya konmasında en net gösterge olan bu davada, suçlunun yanında, adaletin karşısında taraf aldınız. Tüm muhalefetiniz, yolsuzlukla mücadele söylemleriniz inandırıcılığını kaybetti. Pozisyonunuz son derece hatalı; düzeltiniz.

İktidar – muhalefet tüm siyasilere:

Dava sürerken belki renk aşkınız, belki oy hesabınız ile taraf oldunuz; ama dava bitti. Onlarca maddi delile, fiziki takibe, ahlaklı insanların okurken tüylerinin diken diken olduğu ses kayıtlarına bağlı olarak alınan kararın, gizlenecek bir tarafı kalmadı. Siyaseti, doğruları yapmak üzerine kurgulamak zorundasınız. Büyük bir sessiz çoğunluğun vicdanı ve yaptırım gücü sesi çıkanlardan çok daha fazladır. Bu kadar net verilmesi gereken bir kararda, kararın yanında dolaşıp durarak sabırları sınamanın bedeli ağır olur. Artık formalarınızı çıkarıp, görev üniformanızı giyme vaktidir.

TFF’ye:

Dava sonucu sizlerden bir talep değil, BİR EMİRDİR! Bu emri size Türk Adaleti ve kamu vicdanı vermektedir. Hukuksuz oluşturduğunuz kurullardan çıkan kararlar, mahkeme tarafından somut deliller ve verilen kararlar ile geçersiz hale getirilmiştir. Derhal düzeltmek, o makamı terk etmek ve Türk Futbolu’ndan uzak durmak zorundasınız.

Basına:

Beslendiğiniz düzenin en önemli kalesi hüküm giydi. Ya temizlik yapacak, arınacaksınız, ya da pisliklerin içinde boğulacaksınız. Kararın açıklandığı günden beri, hükümlülerin avukatlarına açtığınız ekranlarınızı, köşelerinizi, eğer en ufak vicdan kırıntısı taşıyorsanız, Trabzonspor avukatlarına da açmak zorundasınız. Göreviniz kamuoyunu yönlendirmek değil, bilgilendirmektir. 16. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği karar, gerçeklerin aylardan beri kendiniz çalıp kendiniz söylediğiniz gibi olmadığının en açık ispatıdır. Bilgisi, liyakatı ve hatta ahlakı ekran karşına çıkmaya asla yetmeyecek kişileri aylarca bu ülke insanına seyrettirmek zulmünu terk ederek, karşınızda ciddi muhataplar bulun ki; biz size özgür ve güdümsüz diyebilelim. Hodri Meydan!

Anadolu Kulüpleri Yöneticilerine:

Önümüzdeki sezondan itibaren özellikle büyük maçlar sonunda televizyonlarda “hakkımız yendi” diye dert yanacak olursanız, yüzünüze “hadi oradan” diyecek büyük bir kitleyle muhatap olacaksınız. Durduğunuz yer yanlış. Bu görevi kaldıramıyorsanız, şehrinizin, camianızın ağırlığını kaldırabilecek, rezil etmeyecek olanlara derhal devredin koltuklarınızı.

Sayın Başkanımız’a ve Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeleri’ne:

Tarihiyle, varoluş felsefesiyle sizlere emanet ettiğimiz Trabzonspor’a hiçbir zarar vermediniz. Şükranlarımızı sunuyoruz. Vekâletimiz sizdedir. Siz yön göstereceksiniz, biz o yöne yol açacağız. Etrafınıza duvar örme gayreti gösteren kim varsa, o duvarı onun başına yıkacağız.

Trabzonspor Taraftarları’na ve Özelinde bordomavi.net Üyeleri’ne:

3 Temmuz 2011’den beri bu davanın peşindeyiz. 12 Temmuz 2011 tarihinden bugüne UEFA’ya 2 000 000’u aşan elektronik posta gönderdik, telefon açtık, faks çektik. İddianameyi, telefon kayıtlarını ana sayfamızdan yayınladık, şike organizasyonu üyelerinin gerçek yüzlerini gözler önüne serdik. 1 Ocak günü TFF’ye milyonlarca Trabzonsporlu’nun selamını getirdik. Tüm üyelerimize müteşekkiriz; ancak davamız daha bitmedi. 1 yıllık süreçte şikenin sadece 3 Temmuz’dan önce sahada yapılmadığını, 3 Temmuz’dan bugüne de ve üstelik bu sefer gizlenmeksizin, açıkça yapıldığını gördük. Türk Futbolu’nun temiz ve adil oyuna tahmin ettiğimizden de uzak olduğunu gözlemledik. Davamız kupayı alıncaya kadar değil, tüm pislikler temizleninceye kadar sürecektir. Trabzonsporlu isek sebebimiz var, bunu başaracak gücümüz var. Mücadeleye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

bordomavi.net

Trabzonsporlular Birliği 1999

Ahmet AYDIN-28
16.10.2012, 14:22
Yaptikki zaten bunu,

Muhtura gibi ilan verdik.

Tekrar tekrar yazmak sayginligimizi azaltir, adamlar arsiz

Direkt Başbakan'a, dilinden düşmeyen Ayetlerle desteklenmiş bir mektuptan bahsediyorum. Muhtıra değil doğrudan darbe en güzeli ama fazla dillendirirsek Silivri seferine çıkabiliriz susuyorum :)

Gökhan Koç
16.10.2012, 14:26
Bildiriyi basindan sonuna tekrar okuyun arkadaslar. Ozellikle sonunda mucadelemizin ne zaman bitecegi yaziyor.

Soner Albayrak
16.10.2012, 14:42
Oldu olacak mektubun sonuna bir adet gülücük ifadesi bir adet de göz kırpma ifadesi koysaydın Sayın Divan Başkanı..

Hakkımız olanı rica, minnet istiyoruz, rezalet başka birşey değil..

DeAgLeMaNyAq
16.10.2012, 15:07
Divan ile Yönetim'in ne âlakası var anlamadım. Ali Özbak ya da ondan önce görevi yürüten Nizamettin Algan yönetimin atamasıyla mı o makama geliyorlar.

Bu arada bildiriye CHP ve MHP İl Başkanları imza atarken AKP'nin imza atmaması da adamların başbakandan nasıl çekindiğinin göstergesi...

abcabca
16.10.2012, 15:24
kısaca; kupayı verin fener düşmese de olur deniliyor..

Burçak
16.10.2012, 15:58
Aslında;

"Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının küme düşürülmesi; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden harekete hiçbir itirazımız yoktur."

Yerine;

"Ülkemizin önemli spor kurumu veya kurumlarının insanların Saf duygularıyla oynayıp emeklerini çalarak, futbolu kendi çıkarları uğruna yönlendirmeleri; Ülke futboluna zarar vereceği düşüncesinden hareketle en ağır şekilde cezalandırılıp bir daha buna teşebbüs etmemeleri, Futbol sevdalılarının Adalete olan güvenlerinin artarak devam etmesi sağlanmalıdır.. ."

olmalıydı...

Hüseyin Başoğlu
16.10.2012, 16:46
Doğru Bir Strateji izliyoruz bence...

bu tür şeylerde her söylenmek istenen alenen açık açık söylenmez heleki böle halka yansıtılan yazılarda...

Düz mantık düşünmemek gerekir ...

Basbakanın etrafında dolasan onlarca gazeteci içinde şike geçen bir cümle kuramıyorlarken bütün halka yansıcak şekilde alanen bir yazı yazıp basbakana tarafını tam belli et denilmiş....

Emirhan Makul
16.10.2012, 16:47
Neyse olan oldu artık, mektup padişahın eline ulaştı mı ? Okundu mu kendilerine ?

zarge
16.10.2012, 16:50
cevap veriyormuş birde : siz şamp. oldunuzda bizmi yapmadık :D :D

Celal Demir
16.10.2012, 17:02
cevap veriyormuş birde : siz şamp. oldunuzda bizmi yapmadık :D :D

vereceği cevap "TFF özerk bir kurumdur kendi kararları kendisi verebilir benim karışmam doğru olmaz"

dead_microbe
16.10.2012, 17:26
Bu nasıl bir yazıdır ?
Tayyip bugün orda var yarın yok ama Trabzonspor her zaman var,
oraya Trabzonspor taraftarlarının oyları ile milletin vekili olarak geldi, gerektiğinde milletin kendisi oraya koyduğu vekiline hesap soracak rica minnet ile istekte bulunmak oldukça saçma daha sert ve daha açık bir yazı olmalıydı.

My
16.10.2012, 17:37
Korkaklar tarih yazamaz. Bu korkaklar da yazamıyor işte. Bir çuval inciri berbat ettiler yine. Şimdi bunu okuyan taraftarın nasıl senin arkanda durmasını bekleyeceksin. Sisteme yalakalıkla olmaz. Taraftarın şevki kırılıyor.

TSezgin61
16.10.2012, 17:37
malesef bos bir yazi.

"özür dileyerek, rica etsek sizden acaba adaletli olmak gibi bir istegimiz olabilme ihtimali olabilirmi sizden? " deseydiler fazla yorulmazdilar.

Gökhan Koç
16.10.2012, 17:50
malesef bos bir yazi.

"özür dileyerek, rica etsek sizden acaba adaletli olmak gibi bir istegimiz olabilme ihtimali olabilirmi sizden? " deseydiler fazla yorulmazdilar.

:):):):):)

My
16.10.2012, 17:59
Eylemsel olarak niteliği sakat, içerik olarak yanlışlarla bezeli bu mektup “büyük mantık ve vicdan hatalarıyla” yazılmış ve desteklenmiştir. Bu mektup vicdanlarda onulmaz soru işaretleri açılmasına neden olacaktır. Sorumluların bunun hesabını veremeyecekleri açıktır.

Şampiyonluk yarışında “sanıkların üstün gayreti” ile hakkı ve kupası gaspedilmiş, türlü ayak oyunları ile hakkı iade edilmeyen, sürecin en haklı ve en mazlum kulübü Trabzonspor’u bu noktaya getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Olamaz da!

Trabzonspor’un yapması gereken bellidir. Tüm haklılığı, tüm direnci, tüm dinamikleriyle ve tüm temizliğiyle ulusal ve uluslar arası hukuk arenasında mücadelesini soluksuz devam ettirmek. Adalet tam sağlanana kadar sisteme, sistemin elitist ve materyalist kurumlarına sırt çevirmek.

Sadece Adalet İstiyoruz sözünün gerçek anlamı da budur. Bizim adaletten anladığımızda budur.

Mehmet Fatih Silik
16.10.2012, 20:35

Biz bir seneden fazla bi taraflarimizi yirtalim...o kadar $ikecilerle mücadele edelim...yersiz ve zamansiz kamuoyunda ki aciklamalari okuyup sinirlenelim...sonra da ba$bakan'a üstteki kisimla birlikte bir mektup gönderin...
$aka mi bu $imdi? Oldu olacak ayaklarina kapanip af dileseydiniz ya...
Icimizde bu mektubun en güzelini yazacak o kadar insan var ki...ama gel gör i$te...gel de gör halimizi (:

Bide söylemeden gecemiyecegim...bu mektup bizim yönetimle oturup görü$ülüp yazildigina hic ama hic inanmiyorum...kendi kafalarina göre bir i$ yaptiklari her haliyle belli...
Sadri $ener AIHM'ye gidiyor mücadele ediyor ama bunlarin yaptigina bak...utanilacak bir durum gercekten...
Ya o mektup yeniden yazilip gönderilecek ya da bu mektubu kaleme alan ve altina imza atanlar bunun hesabini verecek...

Kasım Hilal
16.10.2012, 20:53
Tam olarak taraftarın sesi bir mesaj değil. Tek eksiği var ama en can alıcı ikinci sey de o.
1. Kupamız verilmeli.
2. Kanun gereği şike yapan takım düşürülmeli.

fteotdgs
16.10.2012, 21:01

Biz bir seneden fazla bi taraflarimizi yirtalim...o kadar $ikecilerle mücadele edelim...yersiz ve zamansiz kamuoyunda ki aciklamalari okuyup sinirlenelim...sonra da ba$bakan'a üstteki kisimla birlikte bir mektup gönderin...
$aka mi bu $imdi? Oldu olacak ayaklarina kapanip af dileseydiniz ya...
Icimizde bu mektubun en güzelini yazacak o kadar insan var ki...ama gel gör i$te...gel de gör halimizi (:

Bide söylemeden gecemiyecegim...bu mektup bizim yönetimle oturup görü$ülüp yazildigina hic ama hic inanmiyorum...kendi kafalarina göre bir i$ yaptiklari her haliyle belli...
Sadri $ener AIHM'ye gidiyor mücadele ediyor ama bunlarin yaptigina bak...utanilacak bir durum gercekten...
Ya o mektup yeniden yazilip gönderilecek ya da bu mektubu kaleme alan ve altina imza atanlar bunun hesabini verecek...

Su bold yaptigim cumledeki bozukluktan belli oluyor zaten yazilan seyin pek de iclere sinmedigi. O zaman niye boyle aciz bir seyi araya sikistiriyorsunuz, niye bir cuval inciri berbat ediyorsunuz be kardesim? Hic yazmasaymissiniz bu mektubu cok daha iyi olurmus.

Uğurtan
16.10.2012, 21:16
Bence bu mektup kendi adıma skandaldır.

Utanç duyduğumu söylemeliyim.

Yiğit Gayretli
16.10.2012, 21:19
İddia ediyorum o mektubu imzalayanların %80'i içeriğini bilmiyordu. Yoksa mümkün değil, imzalamaları. Aklım almıyor yahu...

Bakın gündüz ne demişim, şimdi ne olmuş...

https://twitter.com/ergunata/status/258270232672600065

Gökhan Koç
16.10.2012, 21:22
Bakın gündüz ne demişim, şimdi ne olmuş...

https://twitter.com/ergunata/status/258270232672600065

Buda bizim birinin twitterında UEFA gördüğümüz gibi RT etmemize benziyor :)

Gürkan
16.10.2012, 21:23
Yazık...

Gökhan Koç
16.10.2012, 21:24
Konuyla alakalı olarak BMN'nin aksiyon alması gerektiğini düşünüyorum.

Yiğit Gayretli
16.10.2012, 21:25
Buda bizim birinin twitterında UEFA gördüğümüz gibi RT etmemize benziyor :)

Böyle rezillik yemin olsun görmedim...

Gökhan Koç
16.10.2012, 21:27
Böyle rezillik yemin olsun görmedim...

Ayak yapıyorda olabilirler Yiğit Başkan,

Trabzonspor'un en önemli isimlerinden biri senden imza isteyecek ama sen içeriği okumayacaksın. İnandırıcı gelmiyor bana bu senaryo,

Yiğit Gayretli
16.10.2012, 21:32
İmzalayanla imzayı isteyenin arasında geçen konuşma;

- Ha bunu bi imzala bagaym.

- Neden?

- Ha buna bag ya. La imzalasana!

- İyi de niye?

- Başbagana mekdub yazacağug.

- He tamam. Sert yazın he...

- Vuuu! Nasi serd yazdim oni körsan yalağuz gaçarsun haburdan. Vurdim ağzuna şamari...

Gökhan Koç
16.10.2012, 21:44
İmzalayanla imzayı isteyenin arasında geçen konuşma;

- Ha bunu bi imzala bagaym.

- Neden?

- Ha buna bag ya. La imzalasana!

- İyi de niye?

- Başbagana mekdub yazacağug.

- He tamam. Sert yazın he...

- Vuuu! Nasi serd yazdim oni körsan yalağuz gaçarsun haburdan. Vurdim ağzuna şamari...

Baskan,

Hemde basbakana gidecek mektubu bu memlekette okumayacak adam yok ben sana soyliiim.

Cok zor,

Burak Sahin
16.10.2012, 22:33
kısaca; kupayı verin fener düşmese de olur deniliyor..

Öyle bir durum olursa, su anki rezil bir durumdan daha rezil bir durum ortaya cikmis olur:)

Ender Kuyumcu
17.10.2012, 00:09
Önce ADALET demedikten sonra gelen kupanın ne önemi var?

Şikeciler ve hırsızlar hak ettikleri cezayı görecek ki o kupa sahibinin elinde daha bir değer kazansın.

Bu arada belirtelim; er ya da geç ADALET TECELLİ EDECEK.

TekfurÇayır 61
17.10.2012, 00:24
Mektuptan UEFA'dan, Yargıtay'dan ümidin kesildiği, geride kalan ve umut bağlanabilecek tek karar mercîinin başbakanmış gibi kabul edildiği izlenimini edindim.

Bu niye böyle diye düşündüğümde yönetimin kupayı kendi görev süresi dolmadan almak istediği, mektubun bu amaçla yazıldığı sonucuna vardım.

zarge
17.10.2012, 19:52
http://www.joganita.net/media/k2/items/cache/d4b22e8d4b1fb6349c7d95bc5629e3c0_M.jpg

Mektup Hadisesi Üzerine

Günün ana gündem maddesi mektup.

Toparlayalım.

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak öncülüğünde ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da onayı alınarak Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a bugün bir mektup gönderildi. Mektup, Trabzonspor Kulübü resmi sitesinden de kamuoyuna duyuruldu.

Mektubun içeriği şu şekilde

http://www.joganita.net/images/stories/mektup.jpg

Mektupla ilgili dikkat çekici noktalardan bir tanesi CHP ve MHP il başkanlarının imzasının yanında hükümet partisi AKP’nin il başkanının imzası olmaması.

Mektubu değerlendirelim

Böyle bir mektubun Başbakan’a yollanması doğru mudur?

Hayır! Başbakan, yürütmenin başıdır ve siyasi bir makamdır. Futbol ile ilgili konularda yetkili mercii değildir. Futbol kurulları ve futbol kulüpleri yürütmeden ve siyasetten emir alan yapılarda değillerdir. Özerklik ve siyasetten uzaklık futbol için çok önemlidir… En azından hukuk ve demokrasinin iyi sindirildiği ve güçler ayrılığı prensibinin tamamiyle düzgün yürütüldüğü ülkelerde

Evet! Burası Türkiye ve futbolda son karar verici, düzenleyici ve denetleyici konumunda Başbakan vardır. Türkiye’de siyaset futbolun tam merkezindedir. UEFA Başkanı Platini ile içeriği hala açıklanmayan konularda özel olarak görüşen Başbakan’dır. “Kişilerle kurumları ayıralım” heyhülasında ters ilkeyi gündeme sokan yine başbakandır. Şampiyonluk yarışının ortasında kulüp başkanlarını makamında ağırlayan Başbakan’dır. Kendine yakın ve çok bildiği kulüplerin dış mandallarıyla bile sürekli görüşen Başbakan’dır. Yıldırım Demirören’in Federasyon Başkanı olarak seçilmesinde icazat veren en üst noktadır. Velhasılıkelam Türk Futbolu’nun en tepesindeki isim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bu mektup, Trabzon ve Trabzonspor kamuoyunun tek vücut olabildiğinin bir göstergesi midir?

Hayır! Zira İktidar Partisi Trabzon İl Başkanlığının bu mektuba herhangi bir dahli ve desteği yoktur. Kişisel ve siyasal ikbal uğruna bu hamle en baştan sakat bırakılmıştır. Bunun yanında mektuba imza atan CHP ve MHP il Başkanlarının aynı içeriklerde bir mektubu da kendi parti genel başkanlarına gönderememiş olması olayın samimiyetini değil, oy devşirme niyetini ortaya koymaktadır.

Kısmi Evet! Başbakan’a dolaylı yoldan da olsa “Herşeyin başında olduğunu biliyoruz” iması şu ana kadar yapılmamış olan kısmi bir ayak diremedir. Mektubun Trabzonspor Kulübü tarafından da duyurulması mühimdir.

Mektubun içeriği doğru mudur?

Hayır!

- Kısmi adalet hiçbir zaman adalet değildir. Adalet suçluların cezasını, mağdurların tazminini sağlayamadıktan sonra olsa olsa en fazla pazarlık mahsulü sonuç olarak değerlendirilir.

- “İstediğimizi verin, gerisine karışmayın” anlayışı direnişçiliği değil, sisteme yarımyamalak entegre olmayı işaret eder ki Trabzonspor’un köklerinde bu anlayış asla ve asla filizlenmemelidir.

- Mağduriyet ve haksızlık böyle giderilmez. Trabzonspor’un hukuki mücadelesini kararlılıkla devam ettirmesi mühimdir. Doğru olanı da budur.

- “Ülkemizin önemli spor kurumlarının küme düşürülmemesi konusunda hemfikiriz” sözünü sahiplenmek katiyetle mümkün değildir. Bu övgü suçu ve suçluyu büyüklüğe göre tasnif etmek gibi bir samimiyetsizliği ve adaletsizliği gösterir. Bu samimiyetsizliği ve adaletsizliği göstermiş olanın “adalet” vurgusu yapması her anlamda sakat ve sıkıntılıdır.

Sonuç: Eylemsel olarak niteliği sakat, içerik olarak yanlışlarla bezeli bu mektup “büyük mantık ve vicdan hatalarıyla” yazılmış ve desteklenmiştir. Bu mektup vicdanlarda onulmaz soru işaretleri açılmasına neden olacaktır. Sorumluların bunun hesabını veremeyecekleri açıktır.

Şampiyonluk yarışında “sanıkların üstün gayreti” ile hakkı ve kupası gaspedilmiş, türlü ayak oyunları ile hakkı iade edilmeyen, sürecin en haklı ve en mazlum kulübü Trabzonspor’u bu noktaya getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Olamaz da!

Trabzonspor’un yapması gereken bellidir. Tüm haklılığı, tüm direnci, tüm dinamikleriyle ve tüm temizliğiyle ulusal ve uluslar arası hukuk arenasında mücadelesini soluksuz devam ettirmek. Adalet tam sağlanana kadar sisteme, sistemin elitist ve materyalist kurumlarına sırt çevirmek.

Sadece Adalet İstiyoruz sözünün gerçek anlamı da budur. Bizim adaletten anladığımızda budur.

sanatik
17.10.2012, 19:56
Şikeciler küme düşsün ben kupa falan istemiyorum demeliydi. Kupayı değil,adaleti istiyoruz.

Bravo, ist bu. Bu kadar basit.

Üstelik bu adaletsizligi yapanlar ayni zaman icinde "güclünün hakli oldugu degilde haklinin güclü oldugu" sistemi getirmek istediklerini söyledi.

Hey gidi hey.

zarge
17.10.2012, 20:01
kupa gelsin onlara mutlaka ceza verilir merak etmeyin..

önemli olan kupa, cezanın kilidini açacak şey :D

Gurpas
17.10.2012, 20:10
Ali Özbak lütfen Trabzonspor un haklarını aramaya kalkışma bir daha

Ilelioglu
17.10.2012, 21:12
kupa gelsin onlara mutlaka ceza verilir merak etmeyin..

önemli olan kupa, cezanın kilidini açacak şey :D

Aynen bunu bir taktik olarakta düsünebiliriz, yanliz büyük ihtimalle öyle degil. :)

Yanliz kupanin geldigi an, Fenerin suclu oldugu andir. Yani fark eden birsey yok.

..

Gamze
18.10.2012, 15:27
İçerik kesinlikle ve kesinlikle yanlış.

Badaloğlu
18.10.2012, 17:56
İmza atanlar, yazanlar, tabii ki bir emek vermişler ve bir duruş sergilemişler ama tam da karşısında olduğumuz şeyi, yani hukukun değil bireylerin üstünlüğünü kabul etmişler maalesef..

Bence bu metine emek vermekten ziyade, bir kabullenmişlik var... Haklı olduğumuz bir konuda (hukukta öyle söylüyor) başbakanın ağzından çıkacak kelamla kupa bize daha çabuk geleceğinin kabullenmişliği söz konusu.

Dediğin gibi burada hukukun üstünlüğü değil, başbakanın üstünlüğü ön plana çıkarılmış. Haliyle başbakan isterse kupa bize gelir havası var bu metinde...

Fatih
18.10.2012, 18:49
Açık ve net.

''Biz kupa değil adalet istiyoruz.''

Alican Altunbaş
18.10.2012, 18:54
Saçma sapan bir açıklama..
Nerde o zaman paraya karşı emeğin savaşı????

Samet Türkmen
18.10.2012, 20:48
Ali Özbak'ın röportajını dinleyen var mı bilmiyorum. Rezillik diz boyu.Hiç düşünmezdim kendisinin bu tavrı takınacağını.

My
18.10.2012, 22:00
Ali Özbak'tan Trabzonspor'u Sarsacak Sözler

http://www.zaguda.net/uploads/images/3865_1.jpg

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak yaptığı açıklamalarla Trabzonspor camiasında adeta şok etkisi yarattı.

18 Ekim 2012 Perşembe 20:20

Trabzonspor uzunca bir süredir şikede hukuk mücadelesi verirken en büyük darbeyi yine kendi içinden yedi. Başbakana yazdığı mektupla tartışma yaratan Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak, Sabah Gazetesi'nden Ulaş Özdemir'e vermiş olduğu röportajda söyledikleriyle Trabzonspor'un hukuk mücadelesini yok saydı.

"Küme düşme olmasın" diyerek tüm Trabzonspor'un vermiş olduğu hukuk mücadelesine adeta zarar veren Ali Özbak, " Başbakan ülke futbolunun geriye gideceğini ifade ederek, suçlular belli oldu ancak kurumlara değil de kişilere ceza verilsin dedi. Bu tespite biz katılmış değiliz ama madem öyle istiyorsunuz küme düşme olmasın dedik. Çalıntı bir mal hak sahibine iade edilir. Devletin güvenlik güçleri bunu yakalarsa hak sahibe iade eder. Bizde diyoruz ki o tarafı artık bizi daha ilgilendirmiyor. TFF ve kurulları böyle karar verdi buna bir itirazımız yok." dedi.

Başbakana gönderilen mektuptan herkesin haberinin olduğunu söyleyen Ali Özbak şu açıklamayı yaptı:

"Trabzonspor’un derdi bu aşamada kupadır. Bu mektuba kimse ezbere imza atmadı. Trabzonspor başkanının da yönetim kurulunun da bundan haberi var. Mektubu imzalayanlar metne bakarak imzaladılar. Onlar okumamışsa ben ne yapabilirim."

http://www.zaguda.net/haber/spor/ali-ozbaktan-trabzonsporu-sarsacak-sozler/2358.html

Muhalif
18.10.2012, 22:01
Röportajı zaguda da okudum. Bu zihniyette bir adam nasıl divan kurulu başkanı olmuş ki? Kupa gelsin Fb ceza almasın laylaylom tadında konuşmuş adam. Herkesin kendi düşüncesi ve kulübü bağlayan bir şey değildir umarım.

Konuyla alakası yok da benim bacıma tecavüz edip altınlarını çalsalar altınları verin de ne yaparsanız yapın demem mesela. Bazıları diyebilir bilemem...

Gurpas
18.10.2012, 22:03
Ali özbak sen gel bizim köy muhtar ol.

Gamze
18.10.2012, 22:04
Suçluyu cezasız nasıl ıslah ediyorsunuz?
Öyle bir memleket varsa koşa koşa gidelim.
Çaldığımızı iade eder, yolumuza devam ederiz.

güneyli
18.10.2012, 22:06
Ali özbak sen gel bizim köy muhtar ol.

Bu kafadaki adamı köyüne layık görme kardeş.Köyünü satar mazallah.::))

Hasan61
18.10.2012, 22:25
Suçlu cezalandırılmadan,mağdurun mağduriyeti giderilmeden olmaz.
İkisinden biri kabulümüz olamaz,değildir.

Anıl C
13.03.2014, 00:51
bizde diyoruz neden divan kurulu hacıosmanoglu'na müdahale etmiyor?
kendimizi kandırıyoruz
bu kafada olduktan sonra etsen nolur etmesen nolur!

MaEsTrO
13.03.2014, 01:07
Okumamis demek ki.

Uluhan
13.03.2014, 02:32
Son derece talihsiz bir yazı.

6Şafak Aydın1
13.03.2014, 04:17
inanilmaz. derhal istifa etmeli bunu imzalayanlar, böyle bir hata yapilirmi. dalgami geciyorlar. her odanin kavaradan baskanlari birde imza atmislar, küfür etsek yeridir ha.

Travelair
13.03.2014, 07:41
Trabzonspor adına nasıl böyle bir açıklama yapılıyor, hiç gururunuz yok mu sizin?

Travelair
13.03.2014, 08:13
Hiç mi saygınız yok camiaya? Hiç mi saygınız yok kendinize? Siz Trabzonspor'u düşünen insanlar değilsiniz. Oyun hamuru gibisiniz. Sizin yüzünüzden herkes Trabzonspor'la oyun hamuru gibi oynuyor

Ertan1982
13.03.2014, 08:37
--------------------------------edit------------------------------------------

deymez bunlara

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
13.03.2014, 11:00
5 para etmez.
Keşke hiç yazılmasaymış...

Tolga
13.03.2014, 16:30
Yapmayın gözünüzü seveyim.Camianın böyle yaşlı hainlere kaldığını yeni mi görüyorsunuz ? Bizim bu soğan cücüklerinin yerine geçmemiz lâzımdı en başından beri, bunları düşürmemiz lâzımdı oradan.

Dip.Ing.Mag.
13.03.2014, 16:35
Ali Özbak'tan Trabzonspor'u Sarsacak Sözler

http://www.zaguda.net/uploads/images/3865_1.jpg

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak yaptığı açıklamalarla Trabzonspor camiasında adeta şok etkisi yarattı.

18 Ekim 2012 Perşembe 20:20

Trabzonspor uzunca bir süredir şikede hukuk mücadelesi verirken en büyük darbeyi yine kendi içinden yedi. Başbakana yazdığı mektupla tartışma yaratan Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak, Sabah Gazetesi'nden Ulaş Özdemir'e vermiş olduğu röportajda söyledikleriyle Trabzonspor'un hukuk mücadelesini yok saydı.

"Küme düşme olmasın" diyerek tüm Trabzonspor'un vermiş olduğu hukuk mücadelesine adeta zarar veren Ali Özbak, " Başbakan ülke futbolunun geriye gideceğini ifade ederek, suçlular belli oldu ancak kurumlara değil de kişilere ceza verilsin dedi. Bu tespite biz katılmış değiliz ama madem öyle istiyorsunuz küme düşme olmasın dedik. Çalıntı bir mal hak sahibine iade edilir. Devletin güvenlik güçleri bunu yakalarsa hak sahibe iade eder. Bizde diyoruz ki o tarafı artık bizi daha ilgilendirmiyor. TFF ve kurulları böyle karar verdi buna bir itirazımız yok." dedi.

Başbakana gönderilen mektuptan herkesin haberinin olduğunu söyleyen Ali Özbak şu açıklamayı yaptı:

"Trabzonspor’un derdi bu aşamada kupadır. Bu mektuba kimse ezbere imza atmadı. Trabzonspor başkanının da yönetim kurulunun da bundan haberi var. Mektubu imzalayanlar metne bakarak imzaladılar. Onlar okumamışsa ben ne yapabilirim."

http://www.zaguda.net/haber/spor/ali-ozbaktan-trabzonsporu-sarsacak-sozler/2358.html

tarihte iki hain tanimis olduk! birisi meshur brütüs digeri ise IHO. siyasetin ipleri boynuna baglanmis bizi mahfetti. Özbak'in bu aciklamalari ise nasil bir danisikli dönüsüklü, adalet üzerinden siyaset zaRAR görmesin diye pazarlik yapildiginin belgesidir. yazik ki ne yazik1

Dip.Ing.Mag.
13.03.2014, 16:36
5 para etmez.
Keşke hiç yazılmasaymış...

olsun olsun böyleleri desifre olsun ki kimin ne mal oldugunu herkes anlasin!

Travelair
14.03.2014, 11:23
"Adalete fener yak kampanyası" adı altında siyasilere masumuz mektupları gidiyor. Bizimkiler de ne ile uğraşıyor. Bizimkiler demeye dilim varmıyor