PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 3. Maçı | Türkiye - Romanya | 0-1

Sayfa : 1 [2]

Sami Kuk
13.10.2012, 00:23
Abdullah Avcı da başımıza aykut kesildi..Kimlere kaldı milli takım ya..Çoluk cocugu toplamış

sercan mevlüt emre aydın hsan ali falan bunlar milli takımlıkmı

Sami Kuk
13.10.2012, 00:24
Düsünün yani, Volkan denen soysuz, mac öncesi takimin gol umutlarindan birini sakatliyor..sonra uygun yerinden golü yiyor ve bu...demiyecegim -cünkü Hayvanlara saygim var- !!!

Kimi sakatlamış:D

Full HD
13.10.2012, 00:25
Vay cok üzüldüm! :)

Ümit Küçük
13.10.2012, 00:25
bu umut hala daha top kontrolünü paslaşmayı öğrenememiş....volkan taksimde iyi oynar ancak eline bir tane tef alacan çıkacan volkan ile sokaklara....hamit desen adam ölmüş resmen Türkiye yaramamış....biraz emre onun da motor çekmiyor artık....arda da ayrı bir triplerde tam köprü altı çocuğu tipi var onda

Ümit Küçük
13.10.2012, 00:26
Volkan ilk hatalı çıkışını, doğumunda yaptı.

ne adamsınız ya çok güldüm:D:D:D

Fanatik34
13.10.2012, 00:28
Kimi sakatlamış:DSen anladin oni :D

ibrahim
13.10.2012, 00:30
Valla benim yabanci cevrem genistir burda. En son 2008de Almanyaya elendikten sonra dalga gectiler. Aradan gecen 4 sene icinde bir kez bile gelmediler yanima yenildiniz diye dalga gecmek icin. Hicte üsenmedim yillardir bizim sözde milli takimimizin kadro secimlerini, adaletsizligini vs. anlatirken onlara. Yasamim boyuncada vazgecmeyecegim soranlara ülkenin bu rezil durumunu anlatmaktan. Bugün yenilen takimin ülkenin büyük bir kisminin umrunda olmadigini benle alakasi olan herkes ögrenecek. Avrupada yasayan diger renktaslarimada aynisini yapmalarini öneririm. Rezil olan bizler degiliz, bu ülke futbolunu bu hale getirenlerdir bu olanlarin sorumlusu.

Sami Kuk
13.10.2012, 00:32
Sen anladin oni :D

Valla anlamadım:)

objek
13.10.2012, 00:33
Düsünün yani, Volkan denen soysuz, mac öncesi takimin gol umutlarindan birini sakatliyor..sonra uygun yerinden golü yiyor ve bu...demiyecegim -cünkü Hayvanlara saygim var- !!!

Hicbir olayin olmadigini dusunelim yine husran olurdu bu anlayisla bu kadar olur gol ozurluyuz volkan hatali gol yedi yerine baskasi oynasaydi yine fark etmezdi ata sporumuz gureste madara olduk futbolda madara olmusuz cokda tuhaf bir durum degil yani

Sami Kuk
13.10.2012, 00:33
‎60 milyon nüfuslu Anadolu'dan sahada yer alan tek futbolcu Bogdan Stancu idi.

Fanatik34
13.10.2012, 00:35
Valla anlamadım:)Burak oynamadi, belli ki dayak yedigi tescillendi (Volkan tarafindan)..Selcuk´ta artik buna tepki icin mi sakatlandi ne..bilmiyorum!

salihismet
13.10.2012, 00:37
Sende haklisin,önce milli takima agir yük olan tff yönetiminin gitmesi lazim degil mi?

Tabi tabi, Avciya sorsalar Romanya maci mi daha agir Tüpcünün tübü mü diye, Romanya maci der mutlaka, Cünkü
tübün tutacak bir yeri var, Romanya öyle mi?

kemaLAZ61
13.10.2012, 00:47
Anlamiyorum arkadas, sen gel milli takim taraftarina ana avrat söv, böyle sacma sapan goller ye, fakat yinede milli takima cagiril.

zaferyıldız
13.10.2012, 00:52
Hay allah !!!

Bas sikeci ve ekibi de tribundeyken , ne de guzel oldu roman havasi

Takim kotu AMA inanin her sey bu degil,,, ilahi adalet !

Erdal DİLEK
13.10.2012, 00:55
BaŞbakan macarİstan futbol federasyonu baŞkani İle gÖrÜŞsÜn. . .

Erdal DİLEK
13.10.2012, 01:00
ayrıca kalecimiz onurun sonuna kadar hakettiği milli takım kadrosuna cağrılmadı bir macta çok büyük bir KALECİ HATASI ile yenilmeleri cok manidar. . .

Bekir
13.10.2012, 01:01
Maçı anca 10 dakika falan izledim,10 dakikalık sürede kalbim Romanya için attı,gol kaçırdıklarında Trabzonspor kaçırmış gibi üzüldüm.

En çok dikkatimi çeken nokta kameralar Tribüne döndüğünde oldu,kameralar Başbakanımızı çekerken aslında Türk futbolunun içler acısı durumunu tek karede özetliyordu,sağında Spor bakanımız solunda TFF başkanımız vardı.

Alın size Türk fubolununu özetleyen fotoğraf, Şike yapan için yasa çıkaran Başbakan,Şikeciyi Koruma ve Taraftarına Yalanma bakanımız Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Türk futbolunun en eski kuluplerinden birini batırıp Şikeyi örtbas etmek üzere göreve getirilmiş TFF başkanımız.

Bazen ödüllü fotoğtaf yarışmaları olur mesela İstanbul'u özetleyen en iyi fotoğrafa şu ödül verilecek diye ilanlar asarlar,TFF bir yarışma yapıp Türk Futbolunu özetleyen en iyi fotoğraf yarışması düzenlese bu kare açık ara önde gider.

Avcı'ymış,Av'mış hikaye,Siz esas Avlananlara bakın.

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 01:03
Volkan'la ne alakası var şu durumun Abdullah Avcı efendi milli takım hocası falan olamaz. Gol yemesek ne olacaktı 0-0 iyi sonuç mu Romanya ile !
Kurtarıcı diye Mevlütü koyuyor açık konuşuyorum ben oyuna girsem en azından benim arkadaşlar falan heyecanlanırdı, mevlüt girdiğinde 80 milyondan 1 kişi bile heyecanlanmamıştır.

angraf
13.10.2012, 01:03
üzülmedim

Fatih Öztürk
13.10.2012, 01:20
Abdullah Avcının Macaristan maçının kadrosuna dışarıdan futbolcu çağırma imkanı yok değilmi?

Hasan YAYLI
13.10.2012, 01:21
Hollanda macinda benim gibi dusunen nede olsa Milli takim kotu laf soylemek bize yakismaz diyenler vardi,bu aksam bakiyorumda kimse uzulmemis :D

Ne hale getirdiler dusuncelerimizi,Romanya gol atti diye sevinmeyi birakin...Gol yicek diye Ardanin pozisyonunda heyecanlandim bile :) Beter olsun bu sikeci,adi duzenin usaklari....

Turk futbolunun makara degeri,Macarlarda atar bikac tane de keyifleniriz yine...

Berkedogan
13.10.2012, 01:58
Alenen şike yapılan bir ülkede gerçeklerin üstünü kaparsan futbol bu kadar ileri gider bugün romanya yarın malta madara eder adamı.

Berke6198
13.10.2012, 02:18
Maçın kaybedilmesinde ki tek suçlu Volkan'dır... Eserlerinle gurur duy Abdullah. İçimin yağları eridi resmen.

DeAgLeMaNyAq
13.10.2012, 02:19
Abdullah Avcının Macaristan maçının kadrosuna dışarıdan futbolcu çağırma imkanı yok değilmi?

Dışarıdan derken?

erol taha
13.10.2012, 02:24
Sen avrupada sıfır çekmiş daha gol atamamış takımdan 8 futbolcu, ligde 5. sırada olan takımdan 8 futbolcu alıp, ligin 2. 3. 4. sırasındaki takımları görmezsen, Türkiye deyince sadece istanbuldan ibaret sayarsan sonuçta böyle olur. Önümüzdeki hafta avcının son maçı olur.Macaristan istanbul karmasından puan alır. Avcıda geldiği belediyeyede bile İnşallah yer bulamaz.

~UniCef~
13.10.2012, 02:31
Sike böyle bir sey iste :)

Helvacı61
13.10.2012, 02:35
trabzonun beğenilmeyen yabancıları hep milli takımlarında oynuyor ama türk oyuncuları kendi milli takımında oynayamıyor..

Helvacı61
13.10.2012, 02:37
Sen avrupada sıfır çekmiş daha gol atamamış takımdan 8 futbolcu, ligde 5. sırada olan takımdan 8 futbolcu alıp, ligin 2. 3. 4. sırasındaki takımları görmezsen, Türkiye deyince sadece istanbuldan ibaret sayarsan sonuçta böyle olur. Önümüzdeki hafta avcının son maçı olur.Macaristan istanbul karmasından puan alır. Avcıda geldiği belediyeyede bile İnşallah yer bulamaz.

peki kim zara görür gene biz...neden ben kendi ülkem varken başka takımları syredeyim abdullal avcının buna hakkı varmı...

Şentürk
13.10.2012, 03:20
O üçlüyü şeref tirübün de, istanbul maşasını kulübede, ırkçı pisliği sahada görüp skora bakınca içimin yağları eridi.

28TS61
13.10.2012, 05:33
tebrikler romanya, sira sende macaristan

Togrul
13.10.2012, 08:05
Başbakan eserinle oğün.
Bu şikeci düzeni sen himaye ettin.
Haklıyı ezdirdin.
Birde trübünde oturup galibiyyet bekliyorsun.
Daha çok beklersin.

İdris Toksoy
13.10.2012, 08:21
güzel gelişmeler bunlar :)

Harun
13.10.2012, 08:50
Bence milli takımın başına Şenol Güneş geçsin.

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2012, 08:57
Bence milli takımın başına Şenol Güneş geçsin.

Şenol Güneş'in teknik direktörlük misyonu bitti bence artık.Kulübe başkan olması lazım.....

Ertan1982
13.10.2012, 09:14
Senol Günes son geldinde o na karsi yapilanlari herkez biliyor.Bu yastan sonra elin sonradan görmeleri icin maskara olmaya gerek yok.Cidden Yilmaz Vurali getirelim basa.En azindan saha kenarinda gülecek birseyler görürürz.

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2012, 09:17
Senol Günes son geldinde o na karsi yapilanlari herkez biliyor.Bu yastan sonra elin sonradan görmeleri icin maskara olmaya gerek yok.Cidden Yilmaz Vurali getirelim basa.En azindan saha kenarinda gülecek birseyler görürürz.

Bayılıyorum senin yorumlarına.Bu kadar mı isabetli tesbit olur?

Ertan 51
13.10.2012, 09:23
Arkadaş daha önce de kızıp rakibi desteklediğim olurdu da maç içinde gine hırslanıp keşke yensek derdim,dün akşam 1 gram içimden gelmedi kendi Milli takımımı desteklemek,hatta Romenler ikinciyi kaçırınca canım sıkıldı:) Bunda etken trübündeki şike savunucuları,saha kenarında bir kukla,sahada oynayan emre ve türevleri etkili oldu tamam ama ben de tümden insanlıktan çıkmışım:p

Şimdi sıra Macarlarda diyeceğim ama hiç konuşmayım sihiri bozmayım böyle devam etsin;)

Ertan1982
13.10.2012, 09:46
Bir lafimda su icten pazarlikci prim hastalarina.Gariban 10 kisi kalmis Estonya icin Kabinde Prim pazarligi ediyorsunuz,ama bu malubiyetler icin ceza ödüyormusunuz.Size artik Prim miliyetcileri diyelim.Vatan Millet Sakarya yerine Prim Keriz Miami dersiniz artik .

zarge
13.10.2012, 09:51
bu ülkede yaşayan 2.sınıf bir insan olarak
emeğin değil, paranın, namussuzluğun ve şikenin itibar gördüğü, korunduğu, omuzlara alınıp kupalar verildiği
yeri gelince kişilerle-kurumları ayırıp asırlık çınarlarını korumanın adeta savaşını verip, hak-hukuk-adaletten bahsedenlerin olduğu
şikebahçe-cincon kadrosunu bize milli takım olarak sunup
ülkemizin en iyi kalecisi onuru kadroya almayıp
ilahi adalet, kaleci hatasından golü yiyip
gerek kendi takımımızda gerekse diğer anadolu kulüplerinden 1 tane bile oyuncuyu kadroya almayıp (pardon stancu hariç :) )
maçı "aziz başkan ceza alsın, yorumculuğu bırakıp, selamı sabahı onunla keserim" demesine rağmen, rıdvanın tüm bunları unutup birde milli maça yorumcu olduğu

tüm kötü futbola rağmen %90'ı şb'lilerden oluşan tribünlerden bir kere bile istifa demirören seslerinin yükselmediği (niye ise acaba :) )

evet emeğin değil paranın ve illegal işlerin takdir kazanıp hiçbir cezanın verilmedği
adaletin ancak avrupa mahkemelerinde arandığı bu ülkeden, 2.sınıf bir insan olarak

TEBRİKLER ROMANYA, FORZA ROMANYA !!!!!!!!

en çok sevindiğim tablo ise maç sonu başbakan-suat kılıç-demirören üçlüsünün yüzleriydi...
eserinizle övünün...

zarge
13.10.2012, 09:59
Başbakan eserinle oğün.
Bu şikeci düzeni sen himaye ettin.
Haklıyı ezdirdin.
Birde trübünde oturup galibiyyet bekliyorsun.
Daha çok beklersin.

şike sürecinin örtülmesinde zerre kadar etkisi varsa
öbür tarafta milyonlarca TS taraftarının hakkını alacağı günde de
çok bekleyecek çünkü alacaklı kuyruğu çok uzun olacak..
merak etmeyin...

jeepeers
13.10.2012, 10:03
romen kardeşlerimin istanbul karması karşısında aldığı zafer beni sevindirdi
tebrikler karpatların çocukları
haysiyet,şeref ve adaletten yoksun ülkenin kirli takımını yendiniz

deneme61
13.10.2012, 10:08
kendi ulkemın takımını desteklemedıgım bır macı ızlemedım bıle.. sevıneyım mı uzuleyım mı anlamadım.. yazıklar olsun bu kadro secımını yapana yaptırana

Punisher-61
13.10.2012, 10:22
9 resmi macinda kalesinde sadece 3 gol gören takimdan bir defans futbolcu ve bir kaleci bile yok...

Hasan ali kayseride milli formayi ancak pazarda görüyordu fenere gitti banko ilk 11 oyuncusu oldu..

Ben böyke düzenin icine s......

Arkadas her zaman geri zekali Olunmazki insanda hic olmazsa bi gram zek olur...

Ama böyle daha iyi demirören denen dingilin yönetimindeki düzen ve futbol böyle olur iste..

Sent from my iPhone using Tapatalk

zarge
13.10.2012, 10:27
http://www.haber61.net/istanbul-karmasi-teknik-adami-konustu--127033h.html

http://www.haber61.net/d/news/64278.jpg

M.S.SOFU
13.10.2012, 10:32
@Haber61

http://www.haber61.net/d/news/64273.jpg

helal :)

ayrıca bu çocukların alınteri sizi boğacak

M.S.SOFU
13.10.2012, 10:36
Forumda genel olarak hem yeniliriz inşallah diyoruz hem de yenildiğimiz için veryansın ediyoruz. Nasıl bir ruh hali içerisindeyiz, anlayamıyorum.

formanın üstündeki bayraktan dolayı üzülüyorum,düştüğümüz duruma bak.
ama şikecilere uyup adamlığını kaybeden abdullah avcı ve tayfası yenildiği için seviniyorum
böyle bir dilemma içinde izledim maçı zaten

iso_4939
13.10.2012, 10:38
ne kadar güzel baslıklar yaw keyıflendım...
gercı sımdı namussuz medya trabzonlular sevınıyor derler...deyın ulan serefsızler.

Zafer Fidan
13.10.2012, 10:42
ne kadar güzel baslıklar yaw keyıflendım...
gercı sımdı namussuz medya trabzonlular sevınıyor derler...deyın ulan serefsızler.

Deseler'de ilk defa dogru haber yapmis olular en azindan :)

iso_4939
13.10.2012, 10:45
Deseler'de ilk defa dogru haber yapmis olular en azindan :)

keske yapsalar..bıraz daha gulerım..mac sonundakı o üçlünün surat ıfadelerı benı öldürdü yaw..

Zafer Fidan
13.10.2012, 10:47
ridvani dinleyince daha da cok keyif aliyorum gülü izlerken :D

http://www.ergebnisselive.com/spiel/6LM2EPeJ/#video

SEDER
13.10.2012, 10:53
hasan ali yıldırım; şikebahçe ye değil Trabzon'a transfer olsaydı, bırakın ilk 11'i, aday kadroya bile çağrılmazdı. Umut bulut cincon'a değil trabzona gelseydi(Ki allahtan gelmedi) milli formayı nah görürdü.olcan bizde değil gs de olsaydı akşam ilk 11 deydi. yada volkan kesin çağrılırdı.onur fenerin 3. kalecisi olsa akşam 2. yarı oyundaydı? umut, egemen ve dahası bizdeyken milli formaya hasretti bu adamlar ne zaman istanbula gittiler milli forma üzerlerine yapıştı. bizim çözmemiz gereken konulardan biride bu. futbolcu Trabzonda kalırsa milli takıma alınmayacağını biliyor. Bu çok net.Oynayamazsam bile istanbul takımına gideyim en azından milli takıma girerim diye düşünüyor. menejerleri bilhasa bu ahmet bulut mudur nedir o bunu kafalarına işliyor çocukların.onlarda en uygun fırsatta istanbulun kucağına oturuyor. Milli takım eskisi gibi değil inanımaz paralar veriyolar milli oyunculara. Milli takımın galibiyet primi, trabzonun galibiyet priminin en az 5-6 katıdır. ee mağlubiyet için cezada yok. birde gruplara girersen yüzbinlerce euro. tabi birde pazarını yapıyor adamlar.futbolcuların istanbul hayranlığıın en önemli nedenlerinden birisi milli takımdır..Bu düzene çomak sokmak vakti gelmiş ve geçmektedir. Bu nedenle Sadri başkanın çıkışını çok doğru buluyorum. saygılar.

İgzas-61
13.10.2012, 10:53
Bağırsana hadi volkana hatalı gol yedi diye, ırkçı çirkef emre hiç üzülmedim açıkcası herkes hak ettiğini buluyor bu milleti milli takım düşmanı yapanların......

Hasan YAYLI
13.10.2012, 10:59
Herkes tribunde ki 3luden bahsediyor surekli orda pisligin en basinda ki adamda var,gozlerden kacmis....O da Senes Erzik,kare as o aksam oradaydi ve yinede bizim kadar uzulmemislerdir eminim bundan...

Lazman
13.10.2012, 11:03
ridvani dinleyince daha da cok keyif aliyorum gülü izlerken :D

http://www.ergebnisselive.com/spiel/6LM2EPeJ/#video

adam nassi bilimsel aciklama yapti olaya. adamin olunca boyledir iste.

volkan,emrenin takimdan cok hizli uzaklasmasi lazim.

iso_4939
13.10.2012, 11:05
Herkes tribunde ki 3luden bahsediyor surekli orda pisligin en basinda ki adamda var,gozlerden kacmis....O da Senes Erzik,kare as o aksam oradaydi ve yinede bizim kadar uzulmemislerdir eminim bundan...

hıc dıkkatımı cekmedı yaw o adı adamda ordamıydı..sadık köpekler

zarge
13.10.2012, 11:05
sapara yine atmış ve takımı 1-0 kazanmış..

iso_4939
13.10.2012, 11:09
sapara yine atmış ve takımı 1-0 kazanmış..

2-1 degıl mı ..

fındıkoğlu
13.10.2012, 11:11
Milli takımımız yenildiği için nedense hiç üzülmedim..
Sonuç belli olduğundanmı nedir yoksa TRABZONLU'nun ahını aldıklarındanmı bilemiyorum..:confused:

zarge
13.10.2012, 11:20
2-1 degıl mı ..

pardon evet... :)

bariskaratas
13.10.2012, 11:27
akşam arada maça baktım. hiç bir şey hissetmedim. ne bir heyecan ne bir coşku ne bir yenme istediği.
artık adaletsizliğe karşı vücut, beyin tepki veriyor.
ama açtım euroleage maçını beşiktaş attıkça sevindim, ha gayret dedim. sonra efes'e üzüldüm.
Dün akşam euroleage de fenerin yemnesine bile sevindim.
demek ki milli duygularımda bir sorun yok arkadaş.

sorunumuz adeletsizlikle.

* Anadolu'daki takımında süper oynarken milli forma için çağrılmayanlar, istanbul takımlarına çağrılınca daha maç yapmadan bile çağrılıyorlar...
* İstanbul takımlarındaki maç yapmayan yedekler bile çağrılıyor.
* Bir anadolu takımındaki bir futbolcu için, bunları takıma almamak lazım, ben böyle bir futbolcu ile çalışmam diyen bir td sonra o oyuncu bir istanbul takımına gelince daha birkaç maç yapınca hemen milli takıma çağırıyor

ya ben bunlara cevap arıyorum. yok mu bunları adam gibi soracak cesarette bir gazeteci?

Onur Akyüz
13.10.2012, 11:33
Avcı ülkedeki şike çetesinin oyuncağıdır sadece,

Belediye, G.Gümüşdağ, Başbakan bağlantıları sayesinde o koltuğa oturtuldu, orayı hak eden 1 kişi vardı ülkede O da Ertuğrul Sağlam'dı, ama yıllardır maddi durumu iyi bir belediye takımını 6-10.luk arası oynatan, 1 Türkiye kupası finalinden başka hiçbir başarısı olmayan, ülke futboluna 1 futbolcu bile kazandıramayan Avcı atandı oraya.

Şike çetesi başlarında rte olmak üzere son sürat çalışmaya devam ediyor, milli takım misyonundan saptırılmış, birilerinin çiftliği olmuş.

H.Ali denen kazma şb'ye transfer olunca özel yetenekler mi bahşedildi kendisine?

Aniden milli takımın banko adamı oldu.

Umut, Semih, Topal, Mert..

Ülke futbolu enkaza döndü artık şimdi bütün kadrolar(teknik, idari) tasfiye edilse, toparlanması en az 10 yıl sürer. Ama öyle bir şey de olmayacağına göre Avcı'nın istifasını müteakip Rıdvan'ın td olmasını bekliyorum.

Kendileri çalıp oynasınlar, adi, şerefsiz insanlar!

Ülkenin her anlamda içine ettiler, futbolu da iğfal etmeselerdi olmazdı.

ANIL
13.10.2012, 11:35
Eleştirinin de bir noktası olması lazım. Türk milli takımı gol yedi diye sevinenleri esefle kınıyorum. Hepinize yazıklar olsun. Şikecilerden hiçbir farkınız yok.

garziya
13.10.2012, 11:46
Milli Takımın yenilmesine seviniyoruz. Ülke futbolunun düştüğü hallere bak :( ve bu oyunun aktörleri hala başrolde oynamaya devam ediyor!

Emirhan Makul
13.10.2012, 11:52
İlle de Roman olsun :D

Tüm futbol duayenlerince "Vasat, Yetersiz, Kalitesi Düşük" olarak yorumlanan Romanya milli takımı dün gece futbol nasıl oynanırın dersini verdi.

Asla milli takımı teknik ve taktik olarak yorumlamayacağım, benim milli takımım değiller ve bir daha asla olamazlar. İstanbul takımlarında oynamayan tüm Türk futbolcuların bu takımın üzerinde ahı vardır, Allah yukarıda.

Tüm Türkiye'de ki profesyonel Türk futbolculara açık bir söylem ile "Ya İstanbul ya Milli takımsız bir kariyer" diyen bir kuruma zerre saygı duymam aidiyet hissetmem.

Romanya'nın golünde sevindim, kaçırdığı pozisyonlara üzüldüm, son dakika da nuri atsaydı futbolun adaleti adına üzülürdüm, bu söylemleri dillendiren ben ve benim gibi kişilere "hain, duygusuz" gibi ithamları bulunanlar futbolu ülkeler arası savaş, siyasi bir hamle kapışması ve meydan muharebesi olarak görmektedir, bu oyunun adı futbol, iyi oynayan desteklenir, gönül vermek kişiye mahsustur, trilyonlar alıp bu ülkenin çocuklarına hainlik yapan, adam kayıran kurum olarak tff ve milli takımın tüm teknik heyeti haindir, sırf para kazansın diye takımdan çıkarılmayan futbolcuları alanlar haindir.

Bir futbol değeri olarak soruyorum Brezilya dünya kupasına dün akşam ki Romanya mı gitmeli ? Yoksa Türk milli takımı mı ? Yorumlar açıktır fakat, bazı şeyler alenen ortadadır, oyun disiplini, futbol anlayışı ile bizden çok ama çok ilerde bir futbol takımı vardı dün gece ve ne yazıktır ki o rıdvan dilmen denilen mahlukat çekememezliği yüzünden "Vasat bir takıma yenildik" sözünü sarf etmiştir, kendini kandırmaktan başka bir açıklaması yoktur bunun. Vicdan sahibiyiz hepimiz soruyorum dün gece çatır çatır futbol oynayan Romanya'ya vasat demek hangi futbol terbiyesine sığar ? Şike, teşvik, adam kayırmanın olduğu Türk futbol terbiyesine sığar.

Bu ülke bazı şeyleri hep başka yerinden anladı, futbolda bunlardan biridir.

Rıza ÇOLAK
13.10.2012, 11:53
Herşey bi tarafa iki satıcı nasılda maç sabahı aniden sakatlandı hala aklım almıyor....

Ertan1982
13.10.2012, 11:55
Avci gitse x sahis gelse gene aynisi olacak.Reformlar lazim ve Belediyeler,Politikacilar,Hükümet ellerini Yönetimlerden cekmeli ve Mafya, isadamlari vs tüm pislikleri Futboldan ellerini cektirmeye zorlanmali.

Futboldan zerre zevk almiyorum artik.Iyice endüstriyel oldu hersey.Taraftar Müsteri ve ne kadar gecirirsek o kadar iyiyiz modunda cogu Yöneticiler dünyada.

Marka degrine gelirsek.Bir öküzün Haklar icin o kadar para bayildi icin senin dandik ligin gene bir halta benzemez.Esege altin semer vursan bile halen esektir.Onca para geliyor ama cogu takim gene rezil oynuyor.ligte 2-3 takim var para ile Vizyonu birlestiren.

güneyli
13.10.2012, 11:59
Eleştirinin de bir noktası olması lazım. Türk milli takımı gol yedi diye sevinenleri esefle kınıyorum. Hepinize yazıklar olsun. Şikecilerden hiçbir farkınız yok.
Golü milli takım mı yedi sizce.?Yazıklar olsun hırsızların ,rüşvetçilerin,oyuncu pazarlayanların,şikecilerin peşinden gidenlere,yazıklar olsun Milli takım tabelasını Milli takım sananlara..Yazıklar olsun bu futbol düzenini 3 temmuzdan sonra değiştirmesi gerekenlerin aynı düzene devam etmelerine..Hırsızların ,şikecilerin yerlerini sağlamlaştıracak her sonuca hayır.Milli takımmış peh..İstanbul BB den sonra İstanbulspor desene şuna..Benim milli duygularımda şike,hırsızlık,suçu örtbas,rüşvetle suçluyu kurtarma yok.En kısa zamanda Milli takımı karşımda görmek dileğiyle..Her milli maçta tüyleri diken diken olan,istiklal marşı söylenirken gözleri dolan ben bunları yazdıysam Milli takım beni temsil etmiyor demektir..

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2012, 12:02

Hadi oradan.Bırak demogojiyi.
Hangi milli takımdan bahsediyorsun?
Bunların milliliğine turp sıkarım ben turp.
Sen de ahkam kesmeyi bırak burada.Şu yaşanılan rezilliklere rağmen hala nasıl bu kadar iyimser olabiliyorsun?

ilhan
13.10.2012, 12:10
Romanya milli takıma değil, ülke futbolunu şike süreci ile bataklığın içine sokup, futbolda adaleti unutanlara gol attı. Dün golü Türkiye a milli takımı değil, şikeyi emek hırsızlığını ört pas etmeye çalışıp pişkin pişkin futbol ahkamı kesenler yedi. Sahada emek hırsızları vardı. Irkçı bir milli takım kaptanı vardı.
*
Ben dün Arjantin milli maçını izledim. Gecenin bir yarısı.. Müthiş keyif aldım. Kaçırdığı her gol sonrası başımı ellerim arasına aldım. Bizim maçta ne heyecanım vardı ne de başka bir şey.

Emirhan Makul
13.10.2012, 12:15
Türk futbolunun pisliğini aklayan isimlerin düşmüş suratını başka nerede görebilirdiniz, Teşekkürler Romanya, hırsızı aklayan, zalimi savunan, kul hakkını köküne kadar yiyen tüm protokol tribünün suratını beş karış ettiğin için; RTE ve kurmayları eseri ile övünebilirler.

http://kralspor.ensonhaber.com/resimler/yes.jpg

exelans_25
13.10.2012, 12:16
çok üzüldüm tüh............puhahaha:D

Oğuzhan
13.10.2012, 12:16
Tupcuyle cakma spor bakanini yan yana gorunce insan milli takimdan soguyor zaten 10 saniyede

Ertan1982
13.10.2012, 12:20
Türk futbolunun pisliğini aklayan isimlerin düşmüş suratını başka nerede görebilirdiniz, Teşekkürler Romanya, hırsızı aklayan, zalimi savunan, kul hakkını köküne kadar yiyen tüm protokol tribünün suratını beş karış ettiğin için; RTE ve kurmayları eseri ile övünebilirler.

icimin yaglari eridi.alkislayan sanirim romanya basbakani.bende kalkip bende alkislardim orda.

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2012, 12:21
Şu fotoğrafın forumun girişine güzel bir görselle beraber koyulmasını talep ediyorum.ÜLke futbolunun afedersiniz ana içine s.çanların baş tayfası rte ve saz arkadaşlarının yüz ifadelerine bir bakın Allah aşkına.

Güzel bir görsel talep ediyorum ilgili arkadaşlardan.....

Çok şey anlatıyor bu fotoğraf,çok....

SAFA
13.10.2012, 12:36
Dün akşam maçtaydım ve gözlerime inanamadım . Hamit'e suç bulmuyorum adam zaten çok formsuz neden en kritik maçta sahaya sürüyorsun ey Avcı ? Semih evlere şenlik , arkaya atılan her topta adamını kaçırdı ve hiç bir kafa topunu alamadı . Gökhan bana göre bu milli takımda canıyla oynayan ve ne yaptığını bilen Arda ile beraber 2 kişiden biri . Hasan Ali'de dün fena değildi . Mehmet Topal tam bir balon . Zokora'ya hücuma çıkmıyor diye kızıyoruz ama en azından rakip ataklarda çok iyi kesicilik yapıyor . Mehmet'se sadece deli danalar gibi koşup yana ve geriye pas veriyor . Irkçı da fena değildi baya bi dayak yedi Romanlardan :) Umut defansın arasında kayboldu . Sonradan oyuna giren Emre Çolak ise maçın kahramanıydı bence . Bırakın Bank Asya'yı falan halısahada oynayamaz . En merak ettiğim konuda şu ; Rezalet oynadığı dönemlerde bile sürekli oynayan Caner neden inanılmaz formdayken oynatılmaz ?

Murat 61
13.10.2012, 12:36
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62635F62615F636162635163626B62656B626268A38A82A0.j pg

Futbolumuzun içine s.çan güruh.

Buyrun.

ferdeco128
13.10.2012, 12:40
Türk futbolu, şike çetesinden kurtulmadığı sürece bu ızdırap devam eder. Bu kadar çürümüşlükle, bu kadar günahlarla şu sonuçlar bile fazla. Ülke futbolunu masa başında şike ve dopingle ayarlayanların, buna izin verenlerin günahıdır bu takım.

Mustafa Ayazoğlu
13.10.2012, 12:41

ne güzel bir kare

başbakanın yanında şikecileri aklayan beşiktaşı batıran şahıs

ayakta takımı alkışlayan LİDER

otur başbakan sıfır

Mustafa Ayazoğlu
13.10.2012, 12:42
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62635F62615F636162635163626B62656B626268A38A82A0.j pg

Buyrun.

vay şenes'te ordaymış , fenerbahçe'yi kurtarma komitesi.

milli takımı unuttu !

Togrul
13.10.2012, 12:42
Milli dava en başta sinerji işi.
Bırakın stadı, ekran başındaki adamın duası, sinerjisi bile etkiler sahadaki mücadeleyi.
Peki bu Milli Takım açıklandığı anda böyle bir sinerji oluştu mu?
Kesinlikle hayır!

Turgay Demir

Togrul
13.10.2012, 12:48
Ben Sadri Şener düzyinde olmasa bile alt kademeden bir yöneticinin bu durum için bir açıklama yapmasını bekliyorum.

Haksızlığın olduğu yerde başarının gelmeyeceğini artık birilerinin yukarıdakı resimde yer alanların kafasına vura vura anlatması lazım.

Fatih Öztürk
13.10.2012, 12:53

Sana yazıklar olsunki senin takımındaki futbolcularının hakkını gasbeden namussuz pezevenkler yüzünden Trabzonspor taraftarını eleştiriyorsun.milli takımmış.al senin olsun milli takım.

Armağan Dere
13.10.2012, 12:56
Adamlar oynadı kardeşim
5-0'lık maç 1-0 bitti
Dua etsinler de fark olmadı.
Rezil Herifler

Fatih Öztürk
13.10.2012, 13:00
Romanya milli takımına hayran kaldım.çok teknik futbolcuları yok ama topu o kadar güzel tek pasla oynadılarki gıpta ile izledim.ya kardeşim biz ne zaman böyle tek topla rakibi manyak edecek top oynayacağız.topu alıp gitme sevdasından ne zaman vazgeçeceğiz.

zarge
13.10.2012, 13:11
o tayfa şb'yi kurtarmaya kafa yorduklarının 10'da 1'ini milli takıma harcasalardı....

Mustafa Enez
13.10.2012, 13:16
yemleyememişler tatarusanuyu...yazık.

Onur Akyüz
13.10.2012, 13:19
Mamalansalardı iyi olacaktı..

Samet GÜVEN
13.10.2012, 13:20

Seni temsil eden insanlara bir bak.

Dipten başlayalım. Sahada seni temsil eden Türk futbolcuların kaptanı, ırkçı, şikeci,hileci,hurdacı.

Sahada seni temsil eden takımın teknik direktörü, G.Gümüşdağ ın yaveri, iple oynatılan bir kukla,

Sahada seni temsil eden milli takımın başkanı; hırsız, şikeci, yalancı, ve belgelerle ispatlı dolandırıcı,

Sahada seni temsil eden takımın uefa ve fifa daki temsilcisi, Geçmişinde de bu dönemde de tescillli şikeyi örten, senin hakkını aramak için attığın maillerden rahatsız olan seni vatan haini ilan eden bir adam,

Ve son olarak seni sahada temsil eden takımın başbakanı. Onu da tarif etmemi bekleme, bütün bu oyunu yönlendiren...

eeee sen böyle bir insan mısın da böyle insanlar tarafından temsil ediliyorsun? seni bilemem ama ben böyle bir insan değilim, ve oradaki hiç kimse beni temsil edemez.

o bayrağın arkasına sığınan bu insanlara baktığında bayrağı görüp göğsün kabarmasın, arkasındakileri görüp saklamaya çalıştıklarını bir düşün.

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2012, 13:35
Şu fotoğrafın forumun girişine güzel bir görselle beraber koyulmasını talep ediyorum.ÜLke futbolunun afedersiniz ana içine s.çanların baş tayfası rte ve saz arkadaşlarının yüz ifadelerine bir bakın Allah aşkına.

Güzel bir görsel talep ediyorum ilgili arkadaşlardan.....

Çok şey anlatıyor bu fotoğraf,çok....

Yönetici arkadaşlardan olumlu veya olumsuz bir cevap alana kadar bu isteğimi alıntılayarak yineleyeceğim....

zarge
13.10.2012, 13:42
@wonderTS

anlatmak isteyipte anlatamadıklarımı yazmışın...:alkış::alkış:

oflu engin
13.10.2012, 13:46

neyin peşindesin.burdaki insanları anlayamamak o kadar zor mu.burdaki hiçbir kimse milli takım gol yedi diye sevinmiyor.
kaptanı şikeci şakacı ırkçı kalecisi defansı keza öyle.milli dediğin takımın başında şikeyi örtbas eden başkan buna çanak tutan bir bakan ve siyasiler.şikeden ceza alanları resmi makamlarda ağırlayanlar.bu takım senin bildiğin milli takımsa burda gol yedi diyesevinenleri emin ol senden önce anası babası kardaşı çıkar cezasını verir.yok bu milli takım benim milli takımım diyorsanda seninde o şikecilerden hiçbir farkın yok.asıl sana yazıklar olsun demek gerekir.
millilik milliyetçilik senin dediğin gibi bir şey değil bana göre sırf milli takım adı altında toplandılar diye formanın üstünde Türk bayrağı var diye hak bilmez hakdan anlamaz insanları desteklemek değildir milli değer.askerimizi şehit eden şerefsizlerin nüfus cüzdanındada Türk bayrağı var.bu şerefsiz terörist dağa çıkarak hainlik ediyor.kimi lojistik desteği para karşılığında yaparak hainlik ediyor.
şimdi bu şikeyi örtbas edenlerde milli takımımızı gasp edenlerde temiz futbola ve hakkımız olan emeğe hainlik ediyor.biz burdan bakıyoruz duruma.bizim yaptığımız hainlikse bunlardan kurtulana kadar hainlik etmeye devam edeceğiz.

CAFER ÖZER
13.10.2012, 13:50
İstanbul karması yenildi zerre kadar üzülmedim maçı izlemedim telefonla maç oynanırken sonucuna baktım 1-0 Romanya önde sevindim
İstanbul karması yenilsin diye dua ettim
Bizleri milli takımdan ve futboldan soğutanların Allah belasını versin

zarge
13.10.2012, 13:54
burada şike olayları öncesinde herhangi bir sebepten böyle bir başlık açılsa, açanlar linç edilirdi, üyelikleri hemen iptal edilirdi vs. buna eminim

bizi bu noktaya getirenlere lanet olsun..

salihismet
13.10.2012, 14:02

Buyrun.

Sizden korkulur, gözünüzden birsey kacmiyor, ben futbolun icine s...cmalarina raziyim, ülkenin icine s..cmasalar,
ekonomiyi biraz düzeltilerya suriyeye savas acarak onunda icine etmek istiyorlar, öyle görünüyor.
Kibris Türk cumhuriyeti vatandaslarina besleme diyenler Suriye vatandaslarini Esattan kurtarmak icin
niye yirtinirlar anlamis degilim.

logitech
13.10.2012, 14:10
suat kılıç rıdvan dilmen'e vekalet ediyor değil mi?

Emirhan Makul
13.10.2012, 14:13
Yönetici arkadaşlardan olumlu veya olumsuz bir cevap alana kadar bu isteğimi alıntılayarak yineleyeceğim....

İlker abi çok güzel bir düşünce bir çok şey yazılabilir fakat şu anda anasayfaya koymamız teknik olarak mümkün değil, anlayış göstereceğini düşünüyorum, sevgiler abi.

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 14:13
Sizden korkulur, gözünüzden birsey kacmiyor, ben futbolun icine s...cmalarina raziyim, ülkenin icine s..cmasalar,
ekonomiyi biraz düzeltileryasuriyeye savas acarak onunda icine etmek istiyorlar, öyle görünüyor.
Kibris Türk cumhuriyeti vatandaslarina besleme diyenler Suriye vatandaslarini Esattan kurtarmak icin
niye yirtinirlar anlamis degilim.

:alkış: :alkış: :alkış:
Ağzına sağlık

Ertan 51
13.10.2012, 14:16
Bu mesajdan sonra sana ne kadar cevap verilmişse hepsini tek tek oku renktaşım,
saygı sevgi çerçevesinde 10 numara yorumlar var,
hepsi de duygulara tercuman olacak şekilde,sağolsunlar var olsunlar,
bunları okuduktan sonra normale döneceğine inanıyorum,
dönmeyip bir özür dilemezsen esefle kınadığın-yazıklar olsun dediğin ve şikeci dediğin renktaşlarından,
yanlış anlama sen bizden değilsin demektir.

KÖKSAL AYDIN
13.10.2012, 14:19
TDnin Trabzonspordan en azından onuru almasını beklerdim.Ama almadı diye milli takımın yenilmesine de sevinecek değilim.

Ayrıca bir bilgi: 2002 deki kadroya ve TDye bir bakın.Kadroda yedeklerde bile TSli yopçu yok ayrıca TD de Şenol hocaydı.

salihismet
13.10.2012, 14:23
TDnin Trabzonspordan en azından onuru almasını beklerdim.Ama almadı diye milli takımın yenilmesine de sevinecek değilim.

Ayrıca bir bilgi: 2002 deki kadroya ve TDye bir bakın.Kadroda yedeklerde bile TSli yopçu yok ayrıca TD de Şenol hocaydı.

2002 deki durum Avcinin hakli oldugunu göstermez. Ayrica Senol hoca alinacak oyuncu olmadigi icin almamaistir, bugün
ise durum farkli, enazindan Onurun alinmasinda herkes hemfikir.

zarge
13.10.2012, 14:26

2001-2002'de sezon sonu 14.cüydük
2002-2003'te sezon sonu 7.ciydik

onur bence türkiyenin en iyi kalecisi
o zamanlarda onur gibi bir oyuncu olsaydı emin ol şenol hoca cenk yada mert her neyse onları onur'a tercih etmezdi..

bizim feryadımızın sadece bizim takımdan futbolcu alınmaması ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız zaten diyecek birşey yok..

zarge
13.10.2012, 14:32
Talip Doğan Karlıbel ‏@TDKARLIBEL
Maç SARAÇOĞLUNDa, KALECİ şikebahçenin kalecisi, Teknik adam Şike Baronu GÜMÜŞDAĞNIN eski adamı. " yorumu size bırakıyorum "

zarge
13.10.2012, 14:38
serdar bali iyi tesbit etmiş.
sonuncusu güzel. :)

Serdar Bali ‏@serdarrbali
Nuri şahin liverpool'da oynuyor. Milli takımda yok. Aferin sevgili Abdullah devam

Haklısınız istanbul milli takımında oynamak için liverpool neki FB veya GS oynamak gerekir!

zarge
13.10.2012, 14:40
Atilla Dilaver ‏@AtillaDilaver
GSB Suat KIlıç; "hedefimiz 2023 dünya kupası" demedi mi hala?

My
13.10.2012, 14:45

Ayrıca bir bilgi: 2002 deki kadroya ve TDye bir bakın.Kadroda yedeklerde bile TSli yopçu yok ayrıca TD de Şenol hocaydı.Mesele sadece bizden futbolcu alınıp alınmaması değil. Bunu bir de kendi renktaşımıza izaha etmek durumunda kalıyoruz ya..

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 14:51
Gençlerbirliği 3. sırada Aykut Demir çatır çatır top oynuyor Hasan Ali'nin yerine 10 kere seçilmeyi hak etti.
Ordu 2. sırada sol beki genç gurbetçi Atilla transfer olduktan sonra 4 maçtada oynadı.
Hasan Ali Fenerde ne yaptı da milli takıma seçildi ?

Spartak Moskova maçında yaptığı kademe hatalarıyla saç baş yoldurttu. Kafayla ceza sahasına indirdiği bir top Moskovalıya alda et derecesindeydi top direkten döndü nitekim. Mersin maçında yine uzaklaştırayım derken topu Mersinlinin önüne çıkardı. Fener maçlarını da izliyorum rezil bir futbol oynuyor. Bir kaç kere hücümda bindirme ile 1-2 asist yaptı bunun dışında vasattı.

Aykut varken Lig 5.si Fenerbahçenin vasat sol bekine kadroda yer verilmesine ayrımcılık derim sadece.

Mehmet Topal şu süpriz şutları ve çaldığı toplar olmasa Futbolcu demeyeceğim bir oyuncu. Hantal yeteneği kısıtlı Selçuk Şahinden bile kötü tekniği var öyle diyeyim. Defansif yönünü iyi oynuyor sadece oyunun.Onu da kötü oynarsa hiç çekilmiyor.
Alternatifleri ?
Nuri Şahin Liverpool'da mükemmel bir başlangıç yaptı. İlk 11'e yazmamak ve takımın değişilmesi olması için çabalamamak ahmaklıktır.
Alper Potuk genç yaşına rağmen Eskişehirde inanılmaz işler yaptı yapıyor. Gol atıyor asist yapıyor. Milli takımın aday kadrosunda olmayı hak ediyor. Suçu bir Anadolu takımında olması onunda Aykut gibi.

Son alternatifim Mehmet Topal olacağına...
Antalyaspor'un maçlarını da takip etmeye çalışıyorum ve bir oyuncu kendini o kadar farkettiriyor ki ... Ugur İnceman. 31 yaşında Emre'den 1 yaş ufak yaşlı deniliyorsa. Onunda suçu Beşiktaş'ta kendini 11'in oyuncusu yapamayıp Anadolu'ya dönmesi heralde bu sezonki performansına göre kadroya girmeliydi. 7 maçın tamamında oynadı 3 golü var.

Onur Kıvrak şu an Türkiye'nin en iyi kalecisi.
Onun yerine kadroya alınan Mert ve Cenk'in üst düzey maçlardaki performansına yakın zamanda bir göz atalım !
Cenk'i söylemiyorum Metalist olsun Liverpool olsun facialarla geçirdi kariyerini ve YEDEK.
Mert Günok Spartak Moskova maçında ön direğe gelen topa arka direğe doğru uzanarak yaptığı harika hamle ile Fenerbahçe'ye turu kaybettiren isim oldu Kadıköyde. Milli maçta Avusturya maçında adeta bir katliam yaptı. Rezilliğin ötesinde bir performans gösterdi. Fenerbahçe'de Volkan iyileşene kadar 1-2 maç iyi oynadı o kadar.
Bunlar Onur'un önünde kadroda komik. Onur en az Volkan kadar iyi kalecidir.
Zaten Brezilya'da artık yokuz bırakın gençlere sahneyi mucize yapacaksak onlar bunu yapabilirler kaşarlar değil. Hamit,Emre,Volkan,Umut falan bunların milli takımda işi yok.
Benim Kadrom
---------------------Onur(TS)--------------------
Gökhan(FB)---Semih(GS)--Ömer(LEV)----Aykut(GBR)
---------Alper(ESK)--Nuri(LIV)--Selçuk(GS)---------
Arda(ATM)-----------------------------Sercan(FUR)
---------------------Burak(GS)--------------------

M.S.SOFU
13.10.2012, 14:52
hak eden milli takıma çağrılsın
formda oynayan oyuncular oynatılsın
bu adalet sağlanana kadar milli takım ezilmeye devam edecek
madem sadece formda olan oyuncular çağrılıyor lig sırasına da bir bakmak lazım
ancak bunu milli takım yetkililerine dediğiniz zaman hemen ''ama milli takımda oynayan oyuncuların oturmuş olması ve .... almanyaya bakın...''
embesil sürüsü
o formayı hakkıyla terletene vermediğiniz,şikecilerin yalamalığını yaptığınız sürece size gün yüzü yok.

Bud Spencer
13.10.2012, 15:02
su arda kadar simarik ve bencil oynayan adam görmedim daha hayatimda
bir dakika oynatmam onu antrönör olsam

Bordo_MaviM_61
13.10.2012, 15:04
su arda kadar simarik ve bencil oynayan adam görmedim daha hayatimda
bir dakika oynatmam onu antrönör olsam

Bir de forvet arkası oynatmıyorlar mı arkadaş deliriyorum..

Ertan1982
13.10.2012, 15:04
macarlara karsi 2 macta 1 tane beraberlik bizi yaristan eliyor.

M.S.SOFU
13.10.2012, 15:11
ayrıca ekşi sözlükte maç başlığında şöyle bir entry gördüm

''- recep onur kıvrak, tolga zengin, sinan bolat
- yalçın ayhan, serdar aziz, berkay dabanlı, atilla turan, sancak kaplan, emre özkan, kemal tokak, serdar kurtuluş, ömer toprak
- orhan gülle, soner aydoğdu, arda turan, erman kılıç, selçuk inan, muhammed demirci, gökhan töre, gökdeniz karadeniz, emre çolak, salih uçan, alper potuk, ozan ipek
-semih şentürk, muhammed demir, cenk tosun, hurşut meriç, ömer şişmanoğlu''

yani baktığın zaman mevcut kadrodan daha iyi,en azından yenildiğin zaman savunabileceğin bir kadro
stopere yazılan yalçın ayhan ve kemal tokak,orta sahya yazılan salih ve orhan gülle,forvete yazılan semih şentürk dışında iyi kadro bence.

ayrıca orta alanda k.çını meireles gibi bir dinamoya bağlamış mehmet topalın gol atması herhalde milli takım idarecilerini yanılttı.
emre b.nin geçen hafta a.madridde asist yapmasıda yanıltmış olabilir.
stoperde semih kayanın gs ş.l. maçlarında nasıl pislediğide gözlerini açmamış.
sol bekte ne kdar geleceğinden umutlu olsamda bir atilla turan,sancak gibi formda oyuncular varken,fb de avrupa ve lig maçlarında sürekli hata yapıp duran hak ı almalarıda ilginç
forvette gole ihtiyacımız olduğu bir maçta umut bulut ile tek forvet başlamak manyaklık.ulan biz o taktiği 2 sene denedik bir şey tutmadı,3. sene aklımız başımıza geldi burak'ı koyduk forvete...eğer bu milli takımı seçenlerde bizim gibiyse yandı gülüm keten helva

kaleci konusunda konuşmuyorum bile.hırvatistan eleme maçından sonra volkan nasıl hala milli takımın kalesinde merak ediyorum
eğer bizim kalecilerimizden biri hırvatistan maçında o hatalı 3 golü yeseydi şu anda vatan haini ilan edilmişti.

sonuç olarak
istanbulspor : 0
romanya milli takımı: 1

Zafer Fidan
13.10.2012, 15:14

Takimdan ilk kesecegim kisi Semih K. olur.

Necmettin ALTUNTAŞ
13.10.2012, 15:35
Kadroya Semihi yazanlar bizim Mustafa Yumluya haksızlık etmiyorlar mı?

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 15:49
Semih son zamanlarda hatalar yapsada Türk futbolunda defans için önemli bir geleceği olan oyuncu. Braga maçıyla yorumlamayın. Dün mesela bir çok ikili mücadeleyi kazandı. Hava toplarında onun tuttuğu adam genelde hep ofsyata düştü. Ben kendisinde önemli bir potansiyel görüyorum. Yaşı daha 20-21 falan çok genç ve hatalar olacaktır.
Rumen milli takımının defansında Tamas var iyi takip edenler bilir 2003 de Gs'deydi 20-21 yaşındayken kazma la bu denip gönderildi. Şimdi Semih'e kazma diyenler benze o dönem Tamas'a kazma diyenlerle aynı kişilerdi. Semih ağır bir oyuncu değil hatırlayanlar Burak Yılmaz'la birlikte depara kalkıp topu Burak'ın önünde kaptıklarını bilirler Arenadaki maçtaydı heralde geçen sezon. Ben gelişeceğini düşünüyorum.Kadrosuna yazmayana saygı duyarım ama tek taraflı maç izleyip yorum yapanlara da cevap verme tenezzülünde dahi de bulunmam.

Ilelioglu
13.10.2012, 15:50
serdar bali iyi tesbit etmiş.
sonuncusu güzel. :)

Nuri şahin liverpool'da oynuyor. Milli takımda yok. Aferin sevgili Abdullah devam

Haklısınız istanbul milli takımında oynamak için liverpool neki FB veya GS oynamak gerekir!

Nuri Sahin Liverpool'da oynuyor ve Milli Takimda yok. Bu gene iyi.

Mesut Özil Milli Takimi secmis olsaydi, Real Madrid'de oynamasina ragmen olmayacakti.

Aslanim Mesut Özil dogru secim yaptin, seninle gurur duyuyorum. Yine yazmis golünü zaten. Helal olsun..!

..

Samet GÜVEN
13.10.2012, 15:56
Aykut Demir i sol bek yazanı da gördüm ya, nirvanadayım.

Ertan1982
13.10.2012, 16:00
Semihten bir halt olmaz.pozisyon bilgisi gücü vasat zan dan biraz daha iyi olur o kadar.yumlu ile kaya takim degistirsinler yumlu milli olurdu kaya´yi biz kalaylardik.

Mehmet S. Pervan
13.10.2012, 16:00
Yenildiğimize bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi. Karaktersiz insanların top oynadığı bir milli takım benim milli takımım değildir. Kim tutarsa tutsun.

Ilelioglu
13.10.2012, 16:04
Bunlari izleyecegime Almanya Milli Takimini izlerim, oynadiklari Futboldan cok keyif aliyorum.

..

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 16:06
Aykut Demir i sol bek yazanı da gördüm ya, nirvanadayım.

Aykut'u hiç takip etmediğin belli. Gençlerbirliğine ilk geldiğinde sol bek oynuyordu. Defansın her yerinde oynuyor. Tosic gelmeden önce sol bekte bir çok kez görev aldı.Şimdi stoper oynuyor. 180 boyunda çabuk bek oynamak için yetersiz bir oyuncu değil. Nirvana'yı geçince ilerde everest var daha havadar ;)

Samet GÜVEN
13.10.2012, 16:34
Aykut'u hiç takip etmediğin belli. Gençlerbirliğine ilk geldiğinde sol bek oynuyordu. Defansın her yerinde oynuyor. Tosic gelmeden önce sol bekte bir çok kez görev aldı.Şimdi stoper oynuyor. 180 boyunda çabuk bek oynamak için yetersiz bir oyuncu değil. Nirvana'yı geçince ilerde everest var daha havadar ;)

Sol bek oynadığı dönemde de son derece yetersizdi, o şekilde düşünülmesi bile ayrı bir yetersizlik. kadro zaafiyeti ile belki zorunlu olarak denenebilir.

Ancak, bir milli takım kadrosuna aslen stoper oynayan bir adamı sol bek olarak yazmak, evereste de ulaşmama vesile oldu.

bariskaratas
13.10.2012, 16:41

o zaman demek ki alınacak adam yoktu Trabzonspordan.
bir de olay sadece Trabzonspor değil ki. tüm diğer anadolu takımları.
hani alper? neden alper çağrılmaz milli takıma. neden umut selçuk engin hasan ali vb onlarcası takımlarından istanbula gidene kadar çağrılmadılar.
mesele bu.

Şenol Hoca adilce bir takım kurdu ve el üstünde tutuldu oyuncular tarafından. 2003 de konfedarasyon kupasında gençlerle 3. oldu ama medya yüzünden sergen efendi ve diğer yaşlı tilkileri oynattırılınca elendik.

A.Gökhan AKIN
13.10.2012, 16:41
Bir futbol izleyicisi olarak semih'i beğeniyorum diyenle her platformda tartışmak gerekir.... Ne yapmış da iyi olmuş önce bunun açıklanması gerekir neyi iyidir semih'in Semih iyi bir stoperse Stoper karşılaştırması yapacaksak Sol Bamba'nın tanımı nedir acaba merak ediyorum.

Onur Akyüz
13.10.2012, 16:42
Cincon ve Türkiye'nin yediği gollerin çoğunda Semih Kaya imzası vardır.

Böylesine vasat bir adamın bu kadar ratingi olması çok tuhaf.

bariskaratas
13.10.2012, 16:45
Gençlerbirliği 3. sırada Aykut Demir çatır çatır top oynuyor Hasan Ali'nin yerine 10 kere seçilmeyi hak etti.
Ordu 2. sırada sol beki genç gurbetçi Atilla transfer olduktan sonra 4 maçtada oynadı.
Hasan Ali Fenerde ne yaptı da milli takıma seçildi ?

Spartak Moskova maçında yaptığı kademe hatalarıyla saç baş yoldurttu. Kafayla ceza sahasına indirdiği bir top Moskovalıya alda et derecesindeydi top direkten döndü nitekim. Mersin maçında yine uzaklaştırayım derken topu Mersinlinin önüne çıkardı. Fener maçlarını da izliyorum rezil bir futbol oynuyor. Bir kaç kere hücümda bindirme ile 1-2 asist yaptı bunun dışında vasattı.

Aykut varken Lig 5.si Fenerbahçenin vasat sol bekine kadroda yer verilmesine ayrımcılık derim sadece.

Mehmet Topal şu süpriz şutları ve çaldığı toplar olmasa Futbolcu demeyeceğim bir oyuncu. Hantal yeteneği kısıtlı Selçuk Şahinden bile kötü tekniği var öyle diyeyim. Defansif yönünü iyi oynuyor sadece oyunun.Onu da kötü oynarsa hiç çekilmiyor.
Alternatifleri ?
Nuri Şahin Liverpool'da mükemmel bir başlangıç yaptı. İlk 11'e yazmamak ve takımın değişilmesi olması için çabalamamak ahmaklıktır.
Alper Potuk genç yaşına rağmen Eskişehirde inanılmaz işler yaptı yapıyor. Gol atıyor asist yapıyor. Milli takımın aday kadrosunda olmayı hak ediyor. Suçu bir Anadolu takımında olması onunda Aykut gibi.

Son alternatifim Mehmet Topal olacağına...
Antalyaspor'un maçlarını da takip etmeye çalışıyorum ve bir oyuncu kendini o kadar farkettiriyor ki ... Ugur İnceman. 31 yaşında Emre'den 1 yaş ufak yaşlı deniliyorsa. Onunda suçu Beşiktaş'ta kendini 11'in oyuncusu yapamayıp Anadolu'ya dönmesi heralde bu sezonki performansına göre kadroya girmeliydi. 7 maçın tamamında oynadı 3 golü var.

Onur Kıvrak şu an Türkiye'nin en iyi kalecisi.
Onun yerine kadroya alınan Mert ve Cenk'in üst düzey maçlardaki performansına yakın zamanda bir göz atalım !
Cenk'i söylemiyorum Metalist olsun Liverpool olsun facialarla geçirdi kariyerini ve YEDEK.
Mert Günok Spartak Moskova maçında ön direğe gelen topa arka direğe doğru uzanarak yaptığı harika hamle ile Fenerbahçe'ye turu kaybettiren isim oldu Kadıköyde. Milli maçta Avusturya maçında adeta bir katliam yaptı. Rezilliğin ötesinde bir performans gösterdi. Fenerbahçe'de Volkan iyileşene kadar 1-2 maç iyi oynadı o kadar.
Bunlar Onur'un önünde kadroda komik. Onur en az Volkan kadar iyi kalecidir.
Zaten Brezilya'da artık yokuz bırakın gençlere sahneyi mucize yapacaksak onlar bunu yapabilirler kaşarlar değil. Hamit,Emre,Volkan,Umut falan bunların milli takımda işi yok.
Benim Kadrom

Bur da tek yanlışlık Semih. naptı ki Semih de milli oldu?
Yanındaki Urfaluji idi geçen sene GS yi kurtaran. Urfaluji yok Semih var bu sene ve en çok gol yiyen takım. Ve şu anki form durumlarına göre solda Sercan değil caner ya da yasin oynatırım.

Hüseyin Başoğlu
13.10.2012, 16:50
-----onur----
gökhan--egemen-ömer toprak--caner erkin
-----alper--soner--selcuk--nuri---
-------arda---mevlüt---

bu sisteme dönmediği sürece milli takım gidemez 2014 e :)

Togrul
13.10.2012, 17:01
Istanbul dışında oynayan futbolculara her zaman haksızlık yapılmıştır.
Hatirlarsanınz 2010 elemelerinde çok kritik maçlar öncesi takımda forvet sıkıntısı varken Fatih Terim Rusyada o günlerde ayın futbolcusu seçilen Fatih Tekkeyi kadroya çağırmadı. Nooldu sonuçta Bosnanın altında kalıp grubu 3. bitirdik. Playy off bile oynamadan elendik.
Allah haksızlık yapanları sevmez.
Baktığınızda son 4-5 yılda her sene mart ayına kadar avrupa kupalarında sürekli oynayan tek milli futbolcumuz Gökdenizdir.
Fakat milli takıma çağrılmıyor.
Avcıya gelince bu çapsız adam böşu boşuna bir Selcuk krizi yarattı ve bunun altında ezildi.
Bunun Trabzona karşı bayağı bir antipatisi var. Bunun nedenini şöyle görüyorum.
Geçmiş yılları analiz ettiğimizde şunu görüyoruz. Bu avcı her zaman 4 büyükleri yenerek prim toplamak istemiştir ve istanbul takımlarına karşı çoğu zaman bunu başarmıştır. Fakata Trabzonsporla İstanbulda oynadığı son 3 maçın sonuçları aşağıdakı gibi olmuştur.

ibb 0 4 Trabzonspor
ibb 1 6 Trabzonspor
ibb 1 3 Trabzonspor

Üstelik Trabzonspor bu maçları olimpiyata inanılmaz seyrci toplayarak ibbyi adeta ezerek kazanmıştır.
Avcının kuyruk acısı bu nedenle ola bilir.

Zafer Fidan
13.10.2012, 17:03
SON DAKİKA - A MİLLİ TAKIM: Serdar Kurtuluş ve Jem Paul Karacan Macaristan maçının kadrosuna alındı

Ertan1982
13.10.2012, 17:09
serdar ne ayak?2 ortasaha ve 1 forvet cikarildi kadrodan.forvet olarak umut ve mevlüt var.gene zor gol atarlar.

Zafer Fidan
13.10.2012, 17:30
Siz stoperde kime görev verirdiniz?

Ertan1982
13.10.2012, 17:37
Siz stoperde kime görev verirdiniz?

Egemen ve Ömer.Ideal degil ama sert ve az hata ile oynuyorlar.Hem pozisyon alma ve Adampaylasmasinda ikisi iyi anlasirlar.

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 18:04
Sol bek oynadığı dönemde de son derece yetersizdi, o şekilde düşünülmesi bile ayrı bir yetersizlik. kadro zaafiyeti ile belki zorunlu olarak denenebilir.

Ancak, bir milli takım kadrosuna aslen stoper oynayan bir adamı sol bek olarak yazmak, evereste de ulaşmama vesile oldu.

Çıkmışken bizim bordo mavi bayrağı dik bari de evereste hayra geç ne diyim saygı duyuyorum ben sol bekte de beğeniyordum.

M.S.SOFU
13.10.2012, 20:01

gençlerbirliğini takip ediyorsun galiba
bu tosic nasıl oyuncu
o oyuncuyu takip ettin mi hiç?
bir de sonerin yerine orta alana kimi monte etti gençler?

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 20:16
gençlerbirliğini takip ediyorsun galiba
bu tosic nasıl oyuncu
o oyuncuyu takip ettin mi hiç?
bir de sonerin yerine orta alana kimi monte etti gençler?
Gençlerbirliği 4-1-2-2-1 gibi oynuyor şuan.
Serkan--Aykut-Kulusic--Tosic
------------Cem Can--------
Hurşut--Petrovic---Azo--Jimmy
--------------Zec-----------

Önce Soner'i söyliyeyim bence Gençler Soner'i aramıyor şu an. Ama Yasin'i arıyorlar. Jimmy Durmaz pek performans veremiyor. Sürekli bir sistem değişikliğine gidiyorlar. Jimmy yerine Yasin olsa sistem tam oturacak aslında ama Jimmy olmayınca Lekic ile çift forvet deniyorlar oda olmadı son maçlarda Artun'a şans verdi ama çok yetersiz. Azo'nun bu sezona çok iyi başlaması Soner'i aratmadı. Petrovic ileri çok katkısı olmayan bir oyuncu ama Cem Can şimdilik topu Azo'ya ulaştırma da oldukça başarılı gibi gözüktü. Orta alanda Özgür ve Murat'da yeni geldi sonrada sürekli oyuna dahil oluyorlar.

Tosic'e gelirsek hepimiz Werder Bremen'den tanıyoruz hatta Mesut'u falan izlerken görmüşüzdür mutlaka Bremen maçlarında ama ben savunmada hiç risk almayan ilerde yaptığı asistlerle G.Birliği için baya faydalı bir transfer olarak görüyorum. Emerson ile arasında çok fark göremedim.

Bud Spencer
13.10.2012, 20:16
serdar ne ayak?2 ortasaha ve 1 forvet cikarildi kadrodan.forvet olarak umut ve mevlüt var.gene zor gol atarlar.

gökhan gönülün hafif sakatligi var herhalde ondan serdari cagirdi

M.S.SOFU
13.10.2012, 20:27
Gençlerbirliği 4-1-2-2-1 gibi oynuyor şuan.
Serkan--Aykut-Kulusic--Tosic
------------Cem Can--------
Hurşut--Petrovic---Azo--Jimmy
--------------Zec-----------

Önce Soner'i söyliyeyim bence Gençler Soner'i aramıyor şu an. Ama Yasin'i arıyorlar. Jimmy Durmaz pek performans veremiyor. Sürekli bir sistem değişikliğine gidiyorlar. Jimmy yerine Yasin olsa sistem tam oturacak aslında ama Jimmy olmayınca Lekic ile çift forvet deniyorlar oda olmadı son maçlarda Artun'a şans verdi ama çok yetersiz. Azo'nun bu sezona çok iyi başlaması Soner'i aratmadı. Petrovic ileri çok katkısı olmayan bir oyuncu ama Cem Can şimdilik topu Azo'ya ulaştırma da oldukça başarılı gibi gözüktü. Orta alanda Özgür ve Murat'da yeni geldi sonrada sürekli oyuna dahil oluyorlar.

Tosic'e gelirsek hepimiz Werder Bremen'den tanıyoruz hatta Mesut'u falan izlerken görmüşüzdür mutlaka Bremen maçlarında ama ben savunmada hiç risk almayan ilerde yaptığı asistlerle G.Birliği için baya faydalı bir transfer olarak görüyorum. Emerson ile arasında çok fark göremedim.

eyvallah çok sağol
gençlerbirliği ligte takip edilesi takımlardan yıllardır
sürekli bir oyuncu yetiştirme ve satma durumu var ve bu işi gerçekten iyi yapıyorlar.
tosic ismini hiç izlemedim ama daha önce bir çok kez duymuştum
hatta gençlere gelince şaşırdım
sol bek oynadığınıda biliyordum
bu sol bek sıkıntısı yaşadığımız dönemlerde de forumda bi kaç kez sormuştum ama pek bilgisi olan yoktu

jimmy durmazın açıkçası gençlere katkı yapacağına inanmıyorum.

lekic e gelince , geçen sene osasuna-barca maçında iki gol atınca internetten araştırmıştım
gençlerbirliğine faydalı bir oyuncu oalcaktır hatta ileride iyi bir takımada transfer olabilir..yaşı ne kadar 27 olsada

gençlerden rado. petroviç takip edilebilir,yaşı 23
genç yaşta premier lig görmüş bir futbolcu(blackburn rovers)

Sefa Murat Dokuz
13.10.2012, 20:33
eyvallah çok sağol
sürekli bir oyuncu yetiştirme ve satma durumu var ve bu işi gerçekten iyi yapıyorlar.
bu sol bek sıkıntısı yaşadığımız dönemlerde de forumda bi kaç kez sormuştum ama pek bilgisi olan yoktu

lekic e gelince , geçen sene osasuna-barca maçında iki gol atınca internetten araştırmıştım
gençlerbirliğine faydalı bir oyuncu oalcaktır hatta ileride iyi bir takımada transfer olabilir..yaşı ne kadar 27 olsada

Eskişehir'in Ediz için çok özel konsantre olup ilk 60 dakikada 4 attığı maçı çıkarırsak sadece 3 gol yediler ve kesinlikle dikkat edilmeli g.birliğine. Petrovic hatasız oynayan bir adam adeta. Tosic geride fizik gücüyle acık kapatsada ileri fazla çıkıyor(çıkınca da katkısı asla yadırganamaz orta açmayı bilen bir sol bek görecez bu sezon) ama sol stoper kulusic bu açıkları kapattı çoğunlukla bence sağ bek serkan tarafındada sıkıntı yaşıyorlar hurşitten savunmaya destek çok kısıtlı.
Lekic'te bizim henrique şansızlığı var adamın kaç kez topları direkten döndü :D
Jimmy son Kayseri maçında kıpırdadı zaten oda performans verirse Gençler bu sezon ilk 5 e oynar.

Alika87
13.10.2012, 20:38
eyvallah çok sağol

ben tosicin werder bremen zamanini hatirliyorum. Millet werder bunu nerde buldu diye sasirmisti. Bu kadar kötü oyuncunun bundesligada ne isi var. Ztn galiba sadece bir sezon katlandilar ona ve portsmoutha gönderilmistir. Tabi orada kendisini gelistirdimi bilemiyorum, ama benim hatirladigim tosic, celaleddinin yavas versionu.

Burak Sahin
13.10.2012, 20:43
N
y

DEEP BLUE
13.10.2012, 23:33
Yüzümüzü güldüren Romanya milli takımına teşekkür ediyoruz. Maçı izlemedim tabi ki. Ama şahane sonuç.

Fanatik34
13.10.2012, 23:43
Simdi Romanya´ya yenildikde ne oldu? Hadi seviniyorsunuz, belki haklisinizda ama sonuc..bir sey degisti mi, degisecek mi?

Volkan denen tarifsiz ... bir daha ki macta yine kaleye gecti mi ne yapacaksiniz? Simdiye kadar yedigi hatali gol sayisi olmus 20 ama hala kalede..

Bu isler öyle rakibi tutmakla düzelmez ve düzelmiyor..hatirlatayim dedim! ben kendi kendimi kaniramiyorum maalesef sizin gibi...

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2012, 23:50
Simdi Romanya´ya yenildikde ne oldu? Hadi seviniyorsunuz, belki haklisinizda ama sonuc..bir sey degisti mi, degisecek mi?

Volkan denen tarifsiz ... bir daha ki macta yine kaleye gecti mi ne yapacaksiniz? Simdiye kadar yedigi hatali gol sayisi olmus 20 ama hala kalede..

Bu isler öyle rakibi tutmakla düzelmez ve düzelmiyor..hatirlatayim dedim! ben kendi kendimi kaniramiyorum maalesef sizin gibi...

Peki,ne yapalım o zaman?

Fanatik34
13.10.2012, 23:50
Peki,ne yapalım o zaman?Iste asil kafa yormamiz gereken soru bu, ne yapmaliyizda bu düzen degismeli!

Cagimiz Internet cagi..insanlari etkilemenin en kolay yolu Medya´dan geciyor..Simdi bu dallamalarin reytingine baktigimda %1 hatta altlarda sürünüyorlar. Gazete satislari zaten 50bini gecmiyor

İlker Yazıcıoğlu
13.10.2012, 23:53
Iste asil kafa yormamiz gereken soru bu, ne yapmaliyizda bu düzen degismeli!

Yapılan adam kayırmalar burada hepimizin malumu.
Sistemi değiştirmekse mesele ve de bizim bu değişimde bir etkimiz yoksa, o sistemin bir parçası olduğumuzu kabul etmemenin nesi kötü ki?

Fanatik34
14.10.2012, 00:03
Yapılan adam kayırmalar burada hepimizin malumu.
Sistemi değiştirmekse mesele ve de bizim bu değişimde bir etkimiz yoksa, o sistemin bir parçası olduğumuzu kabul etmemenin nesi kötü ki?Sistemin parcasi olmak baska, bunu degistirebilecek güce sahip olmamakta baska ama bu sistemin getirdiklerine memnun olmak cok baska bir sey!

Fatih Öztürk
14.10.2012, 00:06
Ne sistemi arkadaşlar.TFF özerk olmaktan çıkmış hükümetin güdümünde başkan seçiliyor artık.padişahım çok yaşa!

İlker Yazıcıoğlu
14.10.2012, 00:09
Sistemin parcasi olmak baska, bunu degistirebilecek güce sahip olmamakta baska ama bu sistemin getirdiklerine memnun olmak cok baska bir sey!

Üstad,bu güç meselesi.Bizi,Sadri Şener dışında savunan adam yoktu yönetim bazında.Olcay ve Hakan abi medya bazında ellerinden geleni yaptılar.
Bu iş siyaset işi.Bizimkilerde fos çıktı görüldüğü üzere.E ne yapalım şimdi.Traftar ve de camia olarak üstümüze düşenleri yapmaya çalışmaktan başka ne yapabiliriz?Mail,fax organizasyonu vb. eylemler dışında taraftar bazında ne yapılabilir ki?

Fanatik34
14.10.2012, 00:10
Yerel Secimler seneye Ekim sonunda..hadi herseyi degistirme zamani!

İlker Yazıcıoğlu
14.10.2012, 00:12
Yerel Secimler seneye Ekim sonunda..hadi herseyi degistirme zamani!

Haklısın,keşke dediğin olsa ama bizim millet fos malesef.Gözümle görüyor ve de yaşıyorum.Çık meydanda eleştir bakayım başbakanı .Nasıl linç ediliyorsun?
Daha önce de paylaştım,bu ülkenin geleceği zerre umrumda değil.Ne siyasetçisini ne de milletini seviyorum.Umrumda değil artık ülkenin bekası...

DEEP BLUE
14.10.2012, 00:14
Mail, fax, basın masın etki etmez bunlara. Etkilemeye çalısmak degil, tam tersine duyarsız kalıp rakibi desteklemek fitil eder bunları. İstanbul karmasına destek veren tek bir Trabzonsporlu kalmadıgını anlayacakları ana kadar devam.

Fanatik34
14.10.2012, 00:15
Üstad,bu güç meselesi.Bizi,Sadri Şener dışında savunan adam yoktu yönetim bazında.Olcay ve Hakan abi medya bazında ellerinden geleni yaptılar.
Bu iş siyaset işi.Bizimkilerde fos çıktı görüldüğü üzere.E ne yapalım şimdi.Traftar ve de camia olarak üstümüze düşenleri yapmaya çalışmaktan başka ne yapabiliriz?Mail,fax organizasyonu vb. eylemler dışında taraftar bazında ne yapılabilir ki?Yukaridaki mesajimda yazdim, bunlar nasil %1´lik medya güclerini nasil kullandiklarini.

Olcay ve Hakan abiler tek baslarina ancak o kadar yapabilirler ama güc birligi ile cok daha güclü olabilirdik, hatta olmaliyiz!

Internet caginda bunu kullanarak otrudugumuz yerden cok sey yapabiliriz..öyle Fax veya mail´den cok daha etkili olacaktir

gri_gokkusagi
14.10.2012, 00:18
Ardanin 2. Yariya cikarken el kol haraketlerine bittim . Seyirciden gaz bekleyen yildiz.totosumun kenari

sen mi ben mi :) hatta ikinci yarının ilk beş on dakikasıda yırtıldı bişeyler yapmak için mal galiba forvette falcao var sanıyordu halen..

İlker Yazıcıoğlu
14.10.2012, 00:19
Daha önce de söylemişyim.

Ben, Trabzonspor başkanı olsaydım çıkar açıklama yapardım:

Bu kulübün başkanı olduğum sürece, bu içine ettiğimin ülkesinin hiç bir milli faaliyetine futbolcumu göndermeyeceğim.Bitti arkadaş.Tepki bu olmalı ama kim yapabilir ki bunu?

Fanatik34
14.10.2012, 00:21
Haklısın,keşke dediğin olsa ama bizim millet fos malesef.Gözümle görüyor ve de yaşıyorum.Çık meydanda eleştir bakayım başbakanı .Nasıl linç ediliyorsun?
Daha önce de paylaştım,bu ülkenin geleceği zerre umrumda değil.Ne siyasetçisini ne de milletini seviyorum.Umrumda değil artık ülkenin bekası...Orasini bende biliyorum, buna ileri demokrasi deniyor artik!

Su son yazdigin cümle, iste en tehlikelisi..yani onlarin istedigi..bu ülkeyi bölmenin tek yolu bu, insanimizi bezginlestirmek!!!! Iste o yüzden Romanya galibiyetine ben sevinmem..

2002 ile birlikte nelerin olacagini görebilenlerdenim, bundan sonrasini ise hic düsünmek bile istemiyorum..

DEEP BLUE
14.10.2012, 00:21

Bu kulübün başkanı olduğum sürece, bu içine ettiğimin ülkesinin hiç bir milli faaliyetine futbolcumu göndermeyeceğim.Bitti arkadaş.Tepki bu olmalı ama kim yapabilir ki bunu?

Deli İbrahim.

Ilelioglu
14.10.2012, 00:22

Olmaz Futbolcunun hakkini yemis oluruz, milli arenada Futbolcuya farkli bir tecrübe katiyor. Bunu yapmak cok yanlis olur.

..

hodlu
14.10.2012, 00:23
Allahın sopası yok deriz ya dün gece yenen gol tam örnek oldu.Kaleci hatasından yenen gol ve mağlubiyet.Dün gece hayatımda çok mutlu olduğum gecelerden birisiydi.Teşekkürler Romanya,teşekkürler Abdulah Avcı....

DEEP BLUE
14.10.2012, 00:25
Olmaz Futbolcunun hakkini yemis oluruz, milli arenada Futbolcuya farkli bir tecrübe katiyor. Bunu yapmak cok yanlis olur.

..

Farklı düşünüyorum. Bu tez tam dogru olsa, Murat Ocak halen sol bekimiz olurdu. Milli takım denen seçkinler kulübü kesinlikle kafadan silinmelidir.

İlker Yazıcıoğlu
14.10.2012, 00:26
Orasini bende biliyorum, buna ileri demokrasi deniyor artik!

Su son yazdigin cümle, iste en tehlikelisi..yani onlarin istedigi..bu ülkeyi bölmenin tek yolu bu, insanimizi bezginlestirmek!!!! Iste o yüzden Romanya galibiyetine ben sevinmem..

2002 ile birlikte nelerin olacagini görebilenlerdenim, bundan sonrasini ise hic düsünmek bile istemiyorum..

Hocam ülke bölünmüş zaten.Bırakalım vallahi bu işleri.Doğuda Türk bayrağı barındırmıyor insanlar.
Bak,2 hafta önce Urfa'daydım işim sebebiyle.Orası gayet güzeldi,çok memnun kaldım.

Diyarbakır'a geçtim.Tişörtümün sol tarafında küçük bir Türk Bayrağı var diye neler yaşadım orada.

Bu adamların bu düşünce yapısını hiç bir Allah kulu değiştiremez.Hele hele bizim padişah !!!!!!

Neyse konu kaydı baya.

Dediği gibi bahsettiğin son mesajım konusunda fikirlerim yeni değil,aylardır var.Kendimi bu ülkeye ait hissetmiyorum malesef bir Trabzonsporlu olarak....

Fanatik34
14.10.2012, 00:26
Trabzonspor Baskani: Arkasinda milyonlar, yani milyonlar olabilir, yani hersey kendine bagli! Bu Kulübün gercekten en 10 milyonluk taraftar potansiyeli var ama en az %80´i etini elegini cekmis, ekmek derdinde.

Sen profesyonel biri olsan, bu milyonluk gücü kullanabilir ve bu dünya´da dokunulmaz olabilirsin! ama Türk insaninda böyle bir istek yok, daha dogrusu caliskanlik yok..emek harcamadan, kazanma derdinde hep

B.AKDEMİR
14.10.2012, 00:27
Bu milli maç arası sebebi ile Trabzonsporumuzdan uzak kaldık.Eskiden milli maç gelsin diye beklerdik milli duygularımız coşardı.Şimdi ise milli takım diye ortaya çıkardıkları İstanbul karmasını izlemek işkence gibi geliyor ve kanal değiştiriyorum.

Şu Macaristan maçı geçse de lige dönsek.

İlker Yazıcıoğlu
14.10.2012, 00:27

..

Hangi hak.?Adam zaten itiraf etti İstanbul takımında oynamayan adamı almam diye.Bunu duyan Trabzonsporlu bu lafa hırslanmayıp zaten tepki olarak kendi isteğiyle gitmiyorsa onun kalıbına tüküreyim o zaman.

Ilelioglu
14.10.2012, 00:32
Hangi hak.?Adam zaten itiraf etti İstanbul takımında oynamayan adamı almam diye.Bunu duyan Trabzonsporlu bu lafa hırslanmayıp zaten tepki olarak kendi isteğiyle gitmiyorsa onun kalıbına tüküreyim o zaman.

Ne alaka? Bizde oynayanlarin hepsi mi daha dogrusu hangisi Trabzonsporlu? Olaya yanlis bakiyorsun. Adam kendi gelecegini kariyerini düsünecek tabi, bizim kadar kimse titremez bu takimin üstüne.

..

Fanatik34
14.10.2012, 00:32
Hocam ülke bölünmüş zaten.Bırakalım vallahi bu işleri.Doğuda Türk bayrağı barındırmıyor insanlar.
Bak,2 hafta önce Urfa'daydım işim sebebiyle.Orası gayet güzeldi,çok memnun kaldım.

Diyarbakır'a geçtim.Tişörtümün sol tarafında küçük bir Türk Bayrağı var diye neler yaşadım orada.

Bu adamların bu düşünce yapısını hiç bir Allah kulu değiştiremez.Hele hele bizim padişah !!!!!!

Neyse konu kaydı baya.

Dediği gibi bahsettiğin son mesajım konusunda fikirlerim yeni değil,aylardır var.Kendimi bu ülkeye ait hissetmiyorum malesef bir Trabzonsporlu olarak....Diyarbakir 90´li yillarda zaten öyle idi..Padisahimizin bunu degistirmek gibi bir derdi yok ki, bilakis...

Bunlarin düsünce yapsini degistirmek cok kolay..hakettikleri dilden konusulursa...

hodlu
14.10.2012, 00:34
Trabzonspor başkanı ben olsaydım, bu bizans karma takımı açıklandığı gece her kanala bağlanır, Tff ile Abdullah Avcı'yı yerden yere belgeleriyle vurur gündemi değiştirirdim.Ama Trabzonspor sahipsiz malesef.Renkdaşlar; 4-5 yıldan beri kasıtlı olarak oyuncularımız alınmıyor, hatta eski oyuncularımız bile alınmıyor.Fatih ile başlayan süreç Gökdeniz ile devam etti.Oğuz denen o şikeci kaptanımız Tolga'yı alay edercesine forvet oynattı.Şimdi Onur alınmıyor.Anadoludaki oyuncuları sadece bizans takımlarına çekmek için bu oyun.Pislik düzeni ve pislik takımı.TS taraftarları takıma biz sahip çıkalım.Twit-mail atalım her programa...

Fatih Öztürk
14.10.2012, 00:40
Tüp kafa kesinlikle bizden adam alınmaması için Avcıya talimat vermiştir.her koldan bizle uğraşıyor namussuz herif...geçenlerde bir derneğin gecesinde Sadri Şener Başkanla İbrahim Hacıosmanoğlu bir aradaydı.gayette sıcaktılar birbirlerine.TFF seçimlerinde İbrahim Hacıosmanoğluna destek verseydik en azından kendi adamımızı korumuş olurduk.ah ulan başkan ahh.

Fanatik34
14.10.2012, 00:41
Bir seyi daha hatirlatayim...Uefa´nin kararini aciklamamasindaki gercek, Tayiiip yani arkasindaki gücün bunu istememesinden kaynaklaniyor! Ve bu Güc Uefa gibi %0 tolerans birine etki edebiliyorsa, gerisini siz düsünün.

zaten Okyanus ötesinde cakma Müslümanlarimiz cogunlukta..

İlker Yazıcıoğlu
14.10.2012, 00:42
Ne alaka? Bizde oynayanlarin hepsi mi daha dogrusu hangisi Trabzonsporlu? Olaya yanlis bakiyorsun. Adam kendi gelecegini kariyerini düsünecek tabi, bizim kadar kimse titremez bu takimin üstüne.

..

Neden ne alaka?O takımın formasını terleten futbolcu o takıma aidiyet hissetmiyorsa,bir zahmet defolup gidecek zaten Fatih.

Takımı sahiplenme duygusu nerede kaldı?

Ilelioglu
14.10.2012, 00:43
Neden ne alaka?O takımın formasını terleten futbolcu o takıma aidiyet hissetmiyorsa,bir zahmet defolup gidecek zaten Fatih.

Takımı sahiplenme duygusu nerede kaldı?

Eskidendi o, artik o dönem bitti. Herkes parasina bakiyor. 1000 kisiden belki 1'i senin dedigin kriterlere uyuyor.

..

amasya0561
14.10.2012, 10:08
http://www.haber61.net/prim-120ser-bin-127142h.htm

MİLLİ TAKIMA VERİLEN PİRİM
BİZİM FUTBOLCULAR TRABZONDA KALDIKLARI SÜRECE MİLLİ TAKIMA ÇAGRILMAYACAKLARINI BİLİYORLAR.
NEDEN İSTANBULA GİDİP BÖYLE PARALARDAN NASİPLENMEK İSTEMESİNLERKİ. ONLARADA SUÇ BULMAMAK GEREK.

M.S.SOFU
14.10.2012, 13:51
ben tosicin werder bremen zamanini hatirliyorum. Millet werder bunu nerde buldu diye sasirmisti. Bu kadar kötü oyuncunun bundesligada ne isi var. Ztn galiba sadece bir sezon katlandilar ona ve portsmoutha gönderilmistir. Tabi orada kendisini gelistirdimi bilemiyorum, ama benim hatirladigim tosic, celaleddinin yavas versionu.

valla ben hiç adam akıllı izlemedim oturup
yukarda dedim
zaten yaşı 27
şu vakitten sonra gençlerde oynar,sonra ülkesine geri döner herhalde.

ama millet tosiç tosiç diye bahsedince merak ettim
belki milletin dediği zoran tosiç se onu bilmem
http://tr.wikipedia.org/wiki/Zoran_To%C5%A1i%C4%87
bu oyuncu manchesterdan satıldığı zaman alsaydık bizde iş yapardı

Tolga
14.10.2012, 18:32
Nan na na na na Hah ha ha ha ha ha . . .

Sadece yazmak istiyordum :)

ferdeco128
14.10.2012, 18:47
Abdullah Avcı, futbolcular filan bunlar kukla sadece, gelip geçiciler. Mesele tümüyle tüpçü ve şike mafyası. Siz gider ülke futbolunu şike mafyasına teslim ederseniz, her türlü ahlaksızlılığı değer haline getirirseniz bu çürümüşlük her yeri sarar. sadece futbolu değil her alanı sarar. Dünyanın açık ara en kirli en çürümüş futbol düzeni bu ülkededir. Şike-doping-bahis her türlü yolla içerisini çürüttüler. Ekranlarda şikenin savunuculuğunu yaptılar. Telekulak rıdvan'ı, göksel gümüşdağı, azizi, demirören'i, cavcavı bu ülkenin futboluna musallat ettiler. Utanmadan onların arkasındalar hala. Şimdi kalkmış bu şike çetesi milli takımı yönetiyor. haliyle bu kadar olur işte.

KÖKSAL AYDIN
14.10.2012, 20:10
Tff başkanı, milli takım TDsi ve bu zatların tercihleri yanlış veya yanlı ise ki öyle.

Bu da yine benim TÜRK MİLLİ TAKIMINA bakış açımı ve sevgimi değiştirmez.Beni burada sorgulayanlar önce bu konuda kendilerini sorgulasın.

Punisher-61
14.10.2012, 20:21
Tff başkanı, milli takım TDsi ve bu zatların tercihleri yanlış veya yanlı ise ki öyle.

Bu da yine benim TÜRK MİLLİ TAKIMINA bakış açımı ve sevgimi değiştirmez.Beni burada sorgulayanlar önce bu konuda kendilerini sorgulasın.

aslinda öyle tabi ama.. bu milli takim degilki.. milli takimda ülkenin en iyi topculari oynar...burda öyle degil bu karma torpille kurulmus bir takim..

bu terbiyesizler artik trabzon düsmanliginin gizlilik kararini kaldirmis gibi gözüküyor acik acik gösteriyorlar cünkü...

onlar artik söyle bakiyor:

-Sike var mi var...ama beni ilgilendirmez trabzona sampiyonlugu vermiyorum sike olsa bile bunu herkes böyle bilsin

-son 9 resmi macinda sadece 3 gol gören takim trabzonspor mu?? evt ama buda beni ilgilendirmez defansindan ve kalecilerinden kimseyi almam benim takima..

bu diger anadolu kulübler icinde gecerli..cünkü yeteri paralar bizim cebimizde kalsin disari cikmasin...

Ertan1982
15.10.2012, 08:52
Macaristan macini alacagiz.Tüpcü prim vaad etmis.kisi basina 120.000 tl.

ozturk
15.10.2012, 08:54

Macaristanı yenmek için bile bukadar prim veriliyorsa vay o takımın haline..

Para saadet getirmez bunu öğrenemediler hala..

Adem Erdoğan
15.10.2012, 08:56

Macarlara mı?

Faik Yılmaz
15.10.2012, 08:57
Zulm ile abad olanın sonu berbad olur....

her zaman tekrarlanan ama insanların bir türlü ibret almadığı bir sözdür bu...

Ertan1982
15.10.2012, 09:50
Macarlara mı?

Yok bizimkilere.Malum su yakmiyor Beyzadelerin Son model arabalari.Almanya Avrupa sampiyonu olsaydi toplam 200-300 bin Euro alacakti kisi basi.Bizimkiler her mac prim istiyorlar.

Zafer Fidan
15.10.2012, 10:16
Bunlarin dini imani para kardesim. tövbe tövbe..

Ertan 51
15.10.2012, 10:29
Param yok ki Macarlara vaad edeyim de galip gelsinler,
sonrasında,
tipinde meymenet olmayan şikeci tff başkanı yok olsun gitsin,
kukla a.avcı boyunun ölçüsünü alsın defolsun gitsin,
şikeci ırkçı pisliklerin olduğu topçular madara olsun,
ama yok işte,var yürekte yok cepte,cepte de olaydı paraya boğaydım Macarcanları:)

ferdeco128
15.10.2012, 10:40
Demirören macarlara'da yenilin diye para teklif etmiş midir acaba? Sonuçta kendisi bir şike baronu.

Faruk Türk
15.10.2012, 10:47
Arkadaslar, maç analizi

Ilk 11 berbat...
Sistem yok ... ( o nasil bi oyun sistemi?)
Kadroya cagirlan oyuncularin cogu gereksiz ve mantiksiz..
Abdullah Avci Revizyon yapacam diyordu..
Peki bu revizyonda.. neden Emre kadrodan cikarilmadi?
Burada bi sorun var.
Sorun Sadece Abdullah Avci da degil..
Bu sike süreci.. artI geçen yillarin basarisizliklari, milli takimi bozuyor..

Kadromuza bakInca, ilk 11 de oynatilan oyunculara sasiyorum

nuri sahin, hani gelecegin yildizi nuri sahin, milli takimda oynatilmayan nuri sahin
Liverpool'da Gerrardla beraber oynayan sahin, Liverpool taraftarin ,2. Gerrard dedigi Sahin..
Milli takimda oynayamiyor? neden? Neden bizim "Gurbetciler" ve Yerli Türkler birbiriyle uyum saglayamiyor? Hani neden, Bu Teknik Direktör böyle seyler için ugrasmiyor?

Evet Volkan çok salakca bi çIkIs yaptI.. her kaleci yapabilir, ama VOlkan formsuz, sakatti.. peki neden bu oyuncu aliniyor da Performansi üst seviyede olan arka arka mükemmel maçlar çIkaran Onur Kivrak alinmiyo? Bunlari sormak lazim..

Hamit Altintop, haftalardir top oynamayan ( daha dogrusu futbol oynayamayan) Hamit, milli takimda ilk 11, nasil bi zihniyet bu? Emre belözoglu, sevemesemde, iyi maç çIkardI çabaladi.. ama bu adamin milli takimda daha ne isi var. isterse 100 gol atsin, bu adamin 2010 Ekim ayinda yaptigi röportajdan sonra.. ya da, 2012 hirvatistana yenildigimizi maçlardan sonra Milli takimdan çekilmesi lazimdi..

Defans'da Semih kaya? nasil bu oyuncu, bu kadar hata yapabilir, neden 30 dakka sonra cikarmiyorsun? Semih Kaya hiç yoktu maçta.. kim ne derse desin, neden korkuyor abdullah avci...
Arda Turan, bence çok yazIk, Arda biraksin artik takimi.. gerek yok.. Mükemmel bir oyuncu, ama yanindaki oyuncular bir iki pas yapamazsa bi sey olmaz.. bosuna geliyo üzüyor kendisini...
Umut Bulut.. abii isterse 1000 gol atsin, golcü degil , sadece COK KOSAN, PRES yapan bir oyuncu.. hani forvet arkasi diyebilirsin...

Peki biz niye hep ayni sistemdeyiz ? Niye hep
4-2-3-1 ? Romanyaya karsI neden korkak futbol oynuyoruz, hatta ve hatta neden futbol oynayamiyoruz?

Burak,Selcuk,Gökhan
kadrodan çikariliyo,
Senin aldigin oyuncular,
Serdar ve Jem karacan ..

Ne ise yaricak oynatmazsan ?

Sercan Saraere gelelim: Bence çok yetenekli ama arda gibi mahf oluyoo. yanindaki oyucnular bi iki pas atamazsa böyle olur..

Abdullah avci:
Hatalari
-Kadro secimi
-ilk 11 secimi
- Oyunu okumasi..
- Sistem yanlis
-bos bos konusmalar

Romanya gibi takim türkiyeye kafa tutamaz, tutmamali! bu kadar basit.

Revizyon yapcam diyen adamin yaptigi , daha da berbat futbol oynamak

Simdi, macaristani yeneriz, sonra sorun yok, aliriz deriz? bu nasil bir zihniyet...
Ne olursa olsun bu takim böyle gitmez.. bu bir gerçek..

Ya insan Olcan Adini neden almaz milli takima?
Ozan Ipegi?

Olcan adin, Hasan Ali den bin kat daha iyi, sol bek de oynayabilen bir oyuncu
Ozan Ipek, Forvet arkasi da oynar..

Ilk 11 neden böyle olmaz
Onur
Serdar K.--Ömer Toprak--Ersan Gülüm--Olcan Adin
--------------Soner----Nuri----------
-------------Arda Turan--------------
--------mevlüt----------------umut---------------

winner
15.10.2012, 10:49
Macarlar kazanır, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerine hazırlanmaya herkesten önce başlar istanbul karması...

bariskaratas
15.10.2012, 10:58
http://sedattunali.wordpress.com/2012/10/09/1004/

güzel yazmış
daha önce paylaşıldıysa görmedim. hem şikeye hem milli takıma değiniyor.

Travelair
15.10.2012, 11:00

Milli Takımdan maddiyatı uzaklaştırmak lazım. Demirören bjk'de yaptıklarını Tff'ye taşımasın

iso_4939
15.10.2012, 11:08
ulen bu köpeklere hacı olan halam bıle beddua edıyorsa vay hallerıne.=)(özellıkle emre pcıne ve burak.....)

Travelair
15.10.2012, 11:11
Dünya şampiyonu olan bir milli takım bile kişi başı 120 bin TL almıyordur. Tff bir maça verecek :S

iso_4939
15.10.2012, 11:13
Dünya şampiyonu olan bir milli takım bile kişi başı 120 bin TL almıyordur. Tff bir maça verecek :S

sehit olan ailenın,de elektırıgını keserler..burası türkiye hersey olur...

Ertan1982
15.10.2012, 11:15
futbol millete afyon.futbol ile oyalayip kavga ettirecekler sonra halk futbol ile ilgilenirken istedikleri gibi at kosturacak.bunun icin o primler birsey degil.

ozturk
15.10.2012, 11:16
Rıdvan bile Onur'un bu takımda olması gerekirdi dediyse orada bir sıkıntı vardır.

Fener'in avrupa maçlarını nasıl izliyorsam bu milli(sözde) maçı da o şekilde izleyeceğim.

Romanya veya Türkiye netice çok da mühim değil.

Ama Volkan'ın hatalarıyla dolu bir maç keyiflendirir tabi o ayrı.

Keşke başka bir dilekte bulunsaymışsınız :D

alper*
15.10.2012, 11:21
Macaristan maçı hangi gün ve saatte acaba :) Bilgisi olan ?

Mehmet_Mercanlı
15.10.2012, 11:28
Dünyanın en çok prim dağıtılan Milli Takımı, başarısızlığa rağmen bu unvanını kaybedecek gibi görünmüyor. Futbol Federasyonu, Macaristan maçı için daha önce belirlenmiş primi 50 binden 60 bin dolara çıkardı.

SÜREKLİ başarı için para dağıtıyoruz, sonuçta genellikle başaramıyoruz ama bunun bir çözüm olduğunda ısrar ediyoruz. Futbolculara ödenen primde, nice dünya ve Avrupa şampiyonlarını yaya bırakan Türkiye Futbol Federasyonu, Dünya Kupası eleme grubundaki son başarısızlığa rağmen yolundan dönmedi. Para ile motivasyon yine başarının en önemli itici gücü olarak görüldü ve kasa yine açıldı. Evet, yarınki Macaristan milli maçının, çok önceden 50 bin dolar olarak belirlenmiş olan galibiyet primi, 60 bin dolara çıkarıldı.

‘BU DURUMDA BU PARAYI VERMEYELİM’

Duyanları şoke eden karar, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda da görüş ayrılıklarına yol açtı. Ufuk Özerten, bu başarısızlık ortamında, Romanya yenilgisinin üzüntüsü ve kamuoyundaki tepki sürerken, prim artırımına gitmenin yanlış olacağını söyledi. Başka bazı üyeler de Özerten’e katıldı. Ancak son sözü başkan Yıldırım Demirören söyledi.

‘MORALLERİ BOZUK, MOTİVE ETMEK LAZIM’

Demİrören, takımın moral bozukluğu içinde olduğunu, Macaristan maçının da gruptaki şansımız için büyük önem taşıdığını belirterek, futbolcuları hem motive etmek, hem de verilen desteği göstermek için primde artış yapılması gerektiğini dile getirdi. Sonuç olarak Macaristan karşılaşması galibiyet primi 50 bin dolardan, 60 bin dolara yükseltildi.

‘KİMİN PARASINI KİME VERİYORLAR!’

Prİm ile ilgili durumun ortaya çıkmasıyla, tepkiler de yükselmeye başladı. Bir kulüp başkanının, “Bu para kulüplerin parasıdır. Kim, bu parayı, kime, hangi gerekçeyle veriyor? Ortada bir başarı olmadığı gibi, pek bir umut da yok. Gitsinler Dünya Kupası’na alsınlar 500’er bin dolar. Sonu belli olmayan bir maç için bu prim nasıl verilir” dediği öğrenildi.

BAŞARIDA DEĞİL AMA PARADA SOLLUYORUZ

TÜRK Milli Takımı’na dağıtılan primleri, dünya çapında başarılara imza atmış ülkelerin takımlarıyla karşılaştırdığımızda ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Örneğin, bizim çıkamadığımız son Avrupa Şampiyonası eleme grubunu tüm maçlarını kazanarak birinci bitiren ve şu anda da grupta 3’te 3 yapan Almanya’da oyuncular bizimkiler kadar kazanamıyor.

Alman milli oyuncularına, kazandıkları her maç için 20’şer bin Euro (yaklaşık 47 bin TL) ödeniyor. Panzerlerin Dünya Kupası’na katılmayı garantilemesi halinde de 20’şer bin Euro daha verilecek.

Ertan1982
15.10.2012, 11:53
Bu prim isi sadece Futbolda degil Basketbolda da var Türkiyede turnuvada Basbakan sov yapacam diye onca milyonlari harcadi.aynisi Olimpiadlar icin gecerli.bu prim isini tuturamiyoruz.popüler sporlar haric diger spor dallarinda kizmiyorum sporculara.adamlar emegin karsilini bir türlü alamiyor sponsor bulamiyor.

Misal Kenan Sofuoglu klasman degistirmek istedi ama Sponsor bulamadi diye takim bulamadi.Bizim zenginler ancak basari gözönünde oldu zaman ortaya cikarlar.

Bana göre en negatif örnek.Sürreya Ayhan.Ham para yönünden hem Antreman hem degelr yönünden.Kocasi ve kendisi kariyerlerini bitirdiler.Hicten geldi göz önüne bulundu sonra Sponsorlar yaristi onu desteklemek icin sonra özel hayati ve Doping yok etti onu.

zarge
15.10.2012, 11:53
herşey para yüzünden bu hale geldi zaten...

Tolga
15.10.2012, 16:49
Param yok ki Macarlara vaad edeyim de galip gelsinler,
sonrasında,
tipinde meymenet olmayan şikeci tff başkanı yok olsun gitsin,
kukla a.avcı boyunun ölçüsünü alsın defolsun gitsin,
şikeci ırkçı pisliklerin olduğu topçular madara olsun,
ama yok işte,var yürekte yok cepte,cepte de olaydı paraya boğaydım Macarcanları:)

Ertan Abi yemin ediyorum param olsaydı, bu dediğin fikri bende yapardım :D Sonuçta Macarlar bizim Milli Takımdan daha Türk.Adamlarda Attila falan var :D

ESER
15.10.2012, 17:47
Milli Takımdan maddiyatı uzaklaştırmak lazım. Demirören bjk'de yaptıklarını Tff'ye taşımasın

tasisin ve yerle yeksan olsun insallah...

aaahmet61
15.10.2012, 18:35
http://kralspor.ensonhaber.com/milli-takima-cilgin-prim-iddiasi-2012-10-15.html başlık güzel
burayıda beşiktaşa çevirdi diye.