PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon Eskisi Gibi Olmali

TheRapZoNe
25.10.2004, 19:51
Türkiyedeki Stadyumlarda ''Cehennem'' kelimesi ilk defa Trabzon için Kullanildi..Neden Peki?

Çünkü Avni Aker'e gelen takim degil yenmek veya berabere kalmak maç bir an önce bitsinde geri dönelim duygulari içindeydiler..

Yasim geregi bilmedigim için eskilerden dinledigim kadariyla Gelen takimlar havaalaninda karsilanir, kaldiklari otellerin önünde sabaha kadar gürültü çikartilir ve uyumalari engellenir.. maç aninda muhtesem gürültü ve tepki ile konsatre nedir birakilmaz..maçtan sonra yanlis bir durum söz konusu olduysa veya puan kaybedilmisse havaalanina kadar dövülür ,tartaklanirdi.. hakemler ambulansla kaçirilirdi statlardan...o yüzden türkiyedeki en zor deplasmandi Trabzon..

Simdide en zor deplasman Trabzon ama eskiye göre %100 degisme göstererek.. Artik rakip takim üzerine baski degil kendi takim üzerine baski söz konusu.. Hakemlerin Trabzonun aleyhine düdük çalmaktan korktugu bir stad degil aksine Trabzon aleyhine düdüklerin çalindigi bir stad oldu..

Son zamanlarda Trabzonsporlular eskisi gibi degil diye uyutma politikasi güden istanbul artik öyle uyutmus bizleri ki Trabzondan puan almak tereyagdan kil çekme isine benzedi artik..

Trabzonsporda bundan etkilendi ve artik avni akerdeki baskidan korkarak deplasmanda daha iyi oynayarak bir deplasman takimi oldu maalesef..

Bunlara çok örnekler verebiliriz.. Ben sunu söylemek istiyorum.. Trabzonspor Avni Aker Stadi ve Trabzondaki Trabzonsporlular olarak eskiye dönüs söz konusu olmali... Ayni seyler yapilmali..

Nede olsa adimiz çikmis bir kere.. Bunun medeniyetsizliklede alakasi yoktur..Çünkü Trabzon Medeniyetlerin baskentidir..

Söyledigim gibi eski o günlere dönmek için eski olaylardan ve eski cehenneme dönüs lazim

bilmem haksiz miyim?

trabzonspor1
25.10.2004, 19:59
haklisin ama eski seyircininde geri gelmesi lazim

bagiranlara lafim yok ama çekirdekçilere lafim çok gidin evinizden izleyin

TheRapZoNe
25.10.2004, 20:08
seyircinin geri gelmesi lazim evet

ama zamanla ..çünkü artik aradan bayagi bir zaman geçti.. basarisizlikla geçen yillardan sonra haliyle bazi insanlar küsgün.. onlar zaten maça gelmiyor.. stada gelen gençlerden destek istiyoruz ..yaslilardan degil..onlar zaten el çirpsa bile yeter ama gel görki gençlerimiz bile keyfine düskün..

maça erken girip maratonda ön tarafta maç izleme telasinda herkes..

Analyzer
25.10.2004, 21:57
Gelen takimlar havaalaninda karsilanir, kaldiklari otellerin önünde sabaha kadar gürültü çikartilir ve uyumalari engellenir.. maç aninda muhtesem gürültü ve tepki ile konsatre nedir birakilmaz..maçtan sonra yanlis bir durum söz konusu olduysa veya puan kaybedilmisse havaalanina kadar dövülür ,tartaklanirdi..

Ne dövmesi, ne tartaklamasi? Hangi çagda yasiyorsun sen? Ben okurken utandim, sen yazarken utanmiyor musun?

TheRapZoNe
25.10.2004, 22:18
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

anaylzer

ben yasim geregi bilmedigimi ve büyüklerimizden duydugumu söylemistim..ve bunu bir kaç kisi degil çogu kisi söylüyor..hangi çag olmasi önemli degil haksizliga karsi olusan tepki diye adlandirsak daha iyi olmaz mi.smileys/smiley32.gif</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Analyzer
25.10.2004, 22:28
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

anaylzer

ben yasim geregi bilmedigimi ve büyüklerimizden duydugumu söylemistim..ve bunu bir kaç kisi degil çogu kisi söylüyor..hangi çag olmasi önemli degil haksizliga karsi olusan tepki diye adlandirsak daha iyi olmaz mi.smileys/smiley32.gif</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

olmaz

Lazio61
25.10.2004, 23:52
bence artik trabzon taraftari kendine geldi...samsunda yasiyorum ve burda istanbul maymunlaruyla dalasmaktan biktim usandim...niçin taraftarimiz birlesmiyor veya birlesemiyor..gruplara ayrilip da ayri telden çalmanin ne anlami var? tamam trabzonspor belki eski trabzon degil ama ya taraftar eski taraftar mi?

sanatik
25.10.2004, 23:54
anlasilan asagidaki alintiyi bu konuyada eklemem gerekecek:

Trabzonspor Taraftari
Trabzonspor taraftarina düsen görev, sahada ve masada görülmemis bir faziletle mücadele veren Trabzonspor takimina ve yönetimine yakisacak olgunlukta bir tribün gösterisi sunmasidir. Trabzonspor?un bu ülkede hak ettigi sempatinin yarisini bile bulamamasinin baslica nedeni, bir kisim taraftarinin dengesiz, ölçüsüz ve ahlaksiz eylemleridir. Gün gelip kendi oyuncusunu bile küstüren, biktiran taraftar görünümünün tamamen silinmesi sarttir. Pazar aksami oynanacak Besiktas maçindan itibaren, maç boyunca takimini destekleyecek ve karsidan gelen tahrikin niceligi ve niteligi ne olursa olsun en ufak bir taskinlikta bulunmayacak bir taraftar kitlesi, Trabzonspor?u sadece sampiyonluk koltuguna degil, ülke insaninin gönül tahtina ulastirir.

KAYNAK (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=1767&amp;PN=3)- Dr.Hakan KULAÇOGLU - Sizden Korkan Edited by: TesTosTeron

TSMareNero
26.10.2004, 04:48
dostum adimiz cikmissa bir kere bunun nedenlerini arayabiliriz. unutmaki ingiliz takimlari böyle olaylar yüzünden neler yasadi. böylemi olalim yani...

ha diger tahrikatlara bi diyecegim yok ama sehrin adini dolayisiyla takimimizin adini kirletecek herseye karsiyim. elimizden gelen tüm eziyeti cektirelim onlara ama kiminle..........

baska birarkadasmizin dedigi gibi cekirdekci taraftar istemiyoruz. bos kalsin daha iyi. biz maclara oglen ikide girer aksam yedide mac izlerdik, bizim icin dügün gibiydi mac günleri ama simdi kiminle....

Guests
26.10.2004, 07:48
stadin adinida hüseyin avni aker cehennemi diye degiselim daha bi motive edici olsun.

Guests
26.10.2004, 08:09
gs maci herseyi gösterdi adamlar 150 kisi ve sesleri daha iyi çikiyordu üstelik yapilan tezaruhatlara bakilirsa ben hiç duymadim sadece klasiklesen bordo mavi sampiyon trabzon bunlar tam komedi uyan trabzon uyan uyanda etrafina bak seni vurmak isteyen disardan degil içindeki insanlarörnekmi ergün gürsoy serefsizi

FAruk
26.10.2004, 13:34
Galatasaray maçinda çok da kötü degildik.Yani bir seyi elestirirken biraz da insafli olmak lazim.Vur derken öldürmeyelim.

Harun
26.10.2004, 13:37
Galatasaray maçinda çok da kötü degildik.Yani bir seyi elestirirken biraz da insafli olmak lazim.Vur derken öldürmeyelim.

Farugum nasil olurda kötü degildik dersin amlamiyorum.Birakin allah askina duygu sömürüsünü gerçekleri görün artik.

selçukabi
26.10.2004, 13:45

Farugum nasil olurda kötü degildik dersin amlamiyorum.Birakin allah askina duygu sömürüsünü gerçekleri görün artik.

Valla ben tv basindan dogru dürüst tezahürat duymadim desem yeridir.hatta cincon oglanlarinki isitiliyordu.smileys/smiley11.gif

kadirsa_2000
26.10.2004, 14:10
Bende pek tezahürat duyamadim ama taraftarimizin hakkini yemek istemem, TV kanalinin mikrofon ayarlari v.s. den de olabilir diye düsündüm.

Fakat su gerçekki genel olarak gol olmadan cosmuyoruz, takim kötüyse susuyoruz. Asil olan gol gelmeyince, takim tökezleyince tabiri caizse gaza getirmek için bagirmak gerekmez mi?

oskayb
26.10.2004, 14:56
bir de taraftar konusu( diger birçok konu gibi) açildigida ah neydi o eski günler sizlanmasinin disinda bir sesduyulmuyor.

hemen hemen herkesin dile getirdigi sorunlar ,olumsuzluklar ortak.ancak ileriye yönelik somut bir fikir ve adim yok denecek kadar az.

o halde sorumuzun farkindaysak ,çözüm için somut seyler yapilmaliyiz bu platform bunun için çok iyi bir firsat ve araç.

TheRapZoNe
26.10.2004, 16:28
gs maci herseyi gösterdi adamlar 150 kisi ve sesleri daha iyi çikiyordu üstelik yapilan tezaruhatlara bakilirsa ben hiç duymadim sadece klasiklesen bordo mavi sampiyon trabzon bunlar tam komedi uyan trabzon uyan uyanda etrafina bak seni vurmak isteyen disardan degil içindeki insanlarörnekmi ergün gürsoy serefsizi

rakip takim taraftarinin oldugu yer tv ye çekilen kameralara yakin oldugu için sana fazla sesleri gelmis olabilir..maratondakidestek kameralara uzak kaliyor..kapalidadabagiran kimse olmadigina göre....

ben maratondaydim ve gslilerin sesini sadece gol attiktan sonra duyduk.. taraftarlar dernegi maç basinda iyiydi ve gol yiyene kadar da fena degildi.

belirtmedende geçmiyeyim çogu kisinin sevmedigi çilginlar maç sonuna kadar sürekli bagirdi ama yerleri kameralara uzak oldugu için sesleri ekrandan fazla duyulmuyor..

tüm avni aker eskisi gibi yani bugün ki çilginlari gibi olsa degil buraya puan almak eskisi gibi maç bitsinde eve dönelim duygusunda olunur vesselam...

TheRapZoNe
26.10.2004, 19:38
Besirli Sosyetiklerinin evlatlari neden Gay-s fanatigi çikiyor?

özellikle Trabzonun Besirli mahallesinde oturan maddi durumlari biraz daha olan kesimin erkek çocuklarinin istanbul takimlarina meyilli olduklari gözleniyor..

.

kendilerini sosyetik olarak gördükleri için bu yüzdende Trabzonsporu kendilerine göre begenmiyorlar..

lafim her besirlide oturana degil ama orda oturan gençlerden kimi taniyorsam hepsi gay-s ve fenerli..

genellikle kanuni..tevfik serdar .. ata koleji.. trabzon lisesi gibi okullarda okuduklari için o okullara bakin ( trabzon lisesi hariç) genelde gay-s fanatizmi yaygindir..

Trabzonda kizlarda olan bu istanbul sevgisi yalaka trabzon erkekleri tarafindanda benimsendi ve kendilerine güya farkli olmak için isatnbul takimlarina sarilarak açikçasi YUMUSADILAR..

örnegin chate giriyorsun. ve trabzon kanallarinda görüyorsun nicklerin sonunda gs fb gibi gereksiz uzatmalar..

Allah bu farkli olma pesindeki yumusamis kisilere akil ve birazda milliyetçilik duygusu versin..Herseyin özenti ve kapris olmadigini anlasinlar..

$FIRTINA61$
26.10.2004, 20:24
haklisin ama eski seyircininde geri gelmesi lazim

bagiranlara lafim yoksmileys/smiley32.gif ama çekirdekçilere lafim çok gidin evinizden izleyinsmileys/smiley7.gif valaha yasmileys/smiley32.gif

My
26.10.2004, 20:51
Önceden maçlar resmen karnaval havasinda geçermis. Her yer bordo mavi bayraklarla, renklerle donatilirmis. Belki çok organize tezahürat yapilmiyormus ama seyircinin coskusu öyle büyükmiski bunu iliklerine kadar hissedermissin. Keske o eski günlere dönebilsek smileys/smiley6.gifO eski günlere dönebilmek için bir sampiyonluk sart diye düsünüyorum...

TSMareNero
27.10.2004, 05:16
yok yok o eski organizasyonlar yok

taraftar liderleri mactan birkac gün ünceden oturup nasil tezahürat yapilacagini anlasmasi lazim bence.

tabii eger onlarda kavgali degilseler!!!smileys/smiley5.gifEdited by: ipsilli-61

kurt61
27.10.2004, 10:50
Biz organize olamayiz. Organize olmak yapimiza aykiri bizim. Ne simdi ne daha önce bu böyleydi. Ben bizim taraftarimizin "bordo-mavi-sampiyon-trabzon" tezahüratindan baska topyekün yaptigi bir tezahürat hatirlamiyorum. Onda da çogu zaman sampiyonla bordo karisir trabzonla da mavi. Gruplar seslerinin yettigi kadar kendi aralarinda birseyler söyler dururlar. Biz organize olamayiz. Dedim ya yapimiza aykiri.

Gelelim Avni Aker'in eskiden cehennem olmasi mevzusuna. Evet cehennemdi belki. Ama rakip takimi, hakemi yildiran, baski altina altina alan sey ne o zamanki takim veya oyun sistemiydine de taraftarin organize tepkileriydi, tezahüratlariydi. Cehennemdi evet, çünkü rakip teknik direktör kafasina tas yeme korkusuyla kulübeden çikamazdi. Rakip futbolcu, buradan galip çikarsam sag da çikabilecekmiyim acaba diye düsünürdü. Hakem sahadan ambulansla mi yoksa köfte arabasiyla mi kaçirilacagini merak eder dururdumaç boyu. Soyunma odasi koridorlari ise korku tüneli gibiydi. Pek az maç 90 dakikada biterdi. Ya yarim kalir, ya uzadikça uzardi, radyo yayininda en son bizim maç biterdi.

Iste o günler geride kaldi. Iyi ki de kaldi. "Rakip takima ve taraftarina karsi sportmen davranis" fikri sehre empoze edildi. Bir iki hadise disinda genele mal edilecek hiçbir olay yasanmiyor artik Trabzon'da. Ben böyle bir cehennemi zaten istemiyorum. Ben Bilbao'da ki gibi bir cehennem istiyorum. Ama zor. Dedim ya bu yapimiza aykiri.

Ama "Rakip takima ve taraftarina karsi sportmen davranis" fikri sehre empoze edilirken bir sey unutuldu. "Kendi futbolcuna karsi centilmenlik". Simdi yukaridaki cümleleri kendi futbolcularimiz kuruyor ne yazik ki. Iste o yüzden de biz artik deplasman takimi olduk.

Taraftari analiz ederken, daha önceki yazilarimda da belirttigim gibi trajik 96 sendromunun üzerimizde yarattigi olumsuz psikolojik etkiyi de unutmamak lazim.Kaçimiz maçlari izlerken aklimiza o sisli puslu geceyi getirmiyor acaba. Hersey iyi giderken, mutlaka ters birseyler olacak duygusu, karamsarlik, tedirginlik ruhumuza islemis. Bazilarini intihara sürükleyen, hepimizi aglatan bu büyük hayal kirikliginin bünyemizde olusturdugu oto-kontrol mekanizmasi, sevincimizi tam anlamiyla gösterememize, duygularimizi tam olarak ifade edemememize neden oluyor belki de. Bilmem, ben psikolog degilim ki?

Peki ne olacak? Bu hep böyle mi gidecek?

Evet bir süre daha..Ama çok kisa bir süre daha...

Trabzonsporum, o ismi lazim olmayan takimi çatir çatir yenecek ve 20 senelik özlemi bitirecek. Iste o günden sonra hersey degisecek. Hersey düzelecek.

Hersey çok güzel olacak...

TSMareNero
27.10.2004, 10:58
Ben Bilbao'da ki gibi bir cehennem istiyorum.

ha iste bende bunu diyorum. asmak kesmek eskide kaldi simdi daha farkli seyler düsünmemiz lazim.

EmrahYalçınalp
27.10.2004, 12:01
Hep iç karartacak seyler okudunuz burda, biraz da güzel seyler geçsin...

Bugün KTÜ'de AVEA büyük bir stand açti. Müzik yayini, yarismalar, dim tis, dim tis... Biraz önce bir anons geçti. Bir yarisma düzenlenecekmis... "Kazananlar 3 büyük kulübümüzün formalarini kazanacak" dendi. Disardan ses odaya kadar geliyor, "yok yaaa" dedim kendi kendime... Hani nerdeyse Trabzon'da Trabzonsporlular azaldi diyenlereinanacaktim. Hele üniversitede...Sonra bir homurdanma, sesler falan geldi disardan... Birazdan tekrar bir anons geldi... "Arkadaslar, yarismayi kazanan takima 3 büyük kulübümüzün formalarindan istediklerini verecegiz... Bakalim Trabzonspor, Galatasaray ve Fenerbahçe formalari kimlere gidecek...?" smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

Edited by: perhaps

TheRapZoNe
27.10.2004, 20:39
Kurtulus kardesim kesinlikle haklisin yani bu organize olmak konusunda

bizim millet baskasindan akil almak veya ögüt dinlemeyi sevmedigi için ve buda yapimizda oldugu için organize olamiyoruz...

bilbaodan örnek verdin.. evet çok güzel.. o stadin aynisi bizde olsa ben iddia ediyorum ki 50 sene yenilmeyiz.. çünkü sahanin kenarina gelen rakip takim oyuncusunu laftan ve ((söylemek istemiyorum ama belirtmek zorundayim)) küfürden perisan ederdik.. adamda oynayacak hal kalmazdi.. örnegin sebat fener maçinda tribünlerde bagiranlarin tarafinda oynayan serhat küfürlerden maça konsantre olamadi..

gelin görün ki trabzondaki çogu spor dallari avni akerde yapildigi için (( judo,boks,karete,güres,atletizm,basketbol idmanlari,hentbol idmanlari vs..))) bu gerçeklesmiyor..tribünlerle saha arasinda yaklasik da 10 metre fark.. kale arkalarinda dahada fazla..

l-m
27.10.2004, 20:46

Bugün KTÜ'de AVEA büyük bir stand açti. Müzik yayini, yarismalar, dim tis, dim tis... Biraz önce bir anons geçti. Bir yarisma düzenlenecekmis... "Kazananlar 3 büyük kulübümüzün formalarini kazanacak" dendi. Disardan ses odaya kadar geliyor, "yok yaaa" dedim kendi kendime... Hani nerdeyse Trabzon'da Trabzonsporlular azaldi diyenlereinanacaktim. Hele üniversitede...Sonra bir homurdanma, sesler falan geldi disardan... Birazdan tekrar bir anons geldi... "Arkadaslar, yarismayi kazanan takima 3 büyük kulübümüzün formalarindan istediklerini verecegiz... Bakalim Trabzonspor, Galatasaray ve Fenerbahçe formalari kimlere gidecek...?" smileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gif

Harika ya,keyfim yerine geldi,sagolasin.smileys/smiley36.gif

Bordomavi08
27.10.2004, 21:22

Harika ya,keyfim yerine geldi,sagolasin.smileys/smiley36.gif

Benim pek keyfim yerine gelmedi. O ugultunun büyük kismi diger iki Bizans takimi için kopmus olabilir. Bakiniz UA KTÜ ve KTÜFEBsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

alitemelli
27.10.2004, 23:38

tamamen kandirmaca...çünkü bjknin sponsoru turkcell oldugu için öyle diyor...yoksa demezler bile...bizimki avea olmasa 2 büyük derler...ticaretin dini imani yoktur...serefsizler iste

psikopatlaz
28.10.2004, 03:07
insallah...eski trabzon ruhu gelsin artik...

psikopatlaz
28.10.2004, 03:07
bende sampiyonluk görmek istiyorum,lütfeeen

sanatik
28.10.2004, 03:35

bizim millet baskasindan akil almak veya ögüt dinlemeyi sevmedigi için ve buda yapimizda oldugu için organize olamiyoruz...

bilbaodan örnek verdin.. evet çok güzel.. o stadin aynisi bizde olsa ben iddia ediyorum ki 50 sene yenilmeyiz.. çünkü sahanin kenarina gelen rakip takim oyuncusunu laftan ve ((söylemek istemiyorum ama belirtmek zorundayim)) küfürden perisan ederdik.. adamda oynayacak hal kalmazdi.. örnegin sebat fener maçinda tribünlerde bagiranlarin tarafinda oynayan serhat küfürlerden maça konsantre olamadi..

gelin görün ki trabzondaki çogu spor dallari avni akerde yapildigi için (( judo,boks,karete,güres,atletizm,basketbol idmanlari,hentbol idmanlari vs..))) bu gerçeklesmiyor..tribünlerle saha arasinda yaklasik da 10 metre fark.. kale arkalarinda dahada fazla..

selamGenTLeMaN arkadas

saha konusunda kesinilikle katiliyorum sana. Mutlaka gerceklestirilmesi gerek.

Ancak cekinerek söyledigin küfür len perisan etme niyetine düsüncene hic katilamiyorum. hem senin nickine bile ters düsünüyor rakip takimin oyuncularini böyle etkileme istegin.

Bilbao taraftari rakip takim oyuncularinaküfürmü ediyor kendi futbolcularini ateslemek icin ?

Kendi takimini desteklemek icin bence sadece kendi futbolcularimizla ilgililenmemiz gerekki onlar etkilensin ateslensin istesin kendine gerekdigi gibi güvensin etc. Rakip takimi etkilemeye ne gerek varki o zaman ?

Onlar zaten bu tezahürattan destekden bacaklari titrer, hatalar kendiliginden gelir inan. Rakip futbolcularin ismini anmaya ne gerek varki ? Hem bazilari ( professyoneller ) bundan faydalanip dahada iyi oynuyorlar üstelik.

Rakibi ignore etmek gerek. Ilgisizlik onlara en büyük cezadir. Hayattada oldugu gibi birinle ugrasma onu elestirme yerine sürekli ignore edersin kendini kayip eder yapacaklarini birakir sizlen ugrasir :-)

yanlismi düsünüyorum ?

TheRapZoNe
28.10.2004, 16:39

selamGenTLeMaN arkadas

saha konusunda kesinilikle katiliyorum sana. Mutlaka gerceklestirilmesi gerek.

Ancak cekinerek söyledigin küfür len perisan etme niyetine düsüncene hic katilamiyorum. hem senin nickine bile ters düsünüyor rakip takimin oyuncularini böyle etkileme istegin.

Bilbao taraftari rakip takim oyuncularinaküfürmü ediyor kendi futbolcularini ateslemek icin ?

Kendi takimini desteklemek icin bence sadece kendi futbolcularimizla ilgililenmemiz gerekki onlar etkilensin ateslensin istesin kendine gerekdigi gibi güvensin etc. Rakip takimi etkilemeye ne gerek varki o zaman ?

Onlar zaten bu tezahürattan destekden bacaklari titrer, hatalar kendiliginden gelir inan. Rakip futbolcularin ismini anmaya ne gerek varki ? Hem bazilari ( professyoneller ) bundan faydalanip dahada iyi oynuyorlar üstelik.

Rakibi ignore etmek gerek. Ilgisizlik onlara en büyük cezadir. Hayattada oldugu gibi birinle ugrasma onu elestirme yerine sürekli ignore edersin kendini kayip eder yapacaklarini birakir sizlen ugrasir :-)

yanlismi düsünüyorum ?

ben o küfür mevzusunda küfür edelim demek istemedim.. Sadece öyle olmasi halinde küfür olayinin olacagini belirtmistim.. Simdi bi gerçek var bizim millet stadda çok küfrediyor.. açikcasi hos sey degil bende sevmem..ama farzedelim stadi küçülttüler.küfürün önüne geçilebilir mi? belki geçilir ama zamanla..sonuçta insanimizin özelligini biliyoruz.. çabuk sinirlenmek belasi yüzünden basimiza gelmeyen kalmadi zaten..

ve yine kendi basimiza buyruk olma huyu yüzündende stadda organize olunmuyor.. tek organize çikan ses bordo mavi samiyon trabzon slogani

organize isini yönetimin basa geçip çözmesi lazim.. örnegin grup liderlerini bir araya toplayip konusulabilinir.. ama bizim yönetim taraftari hep kendi basina biraktigi için .. taraftar ne yapsin..

avrupadaki stadlara bakinca insanin büyülenmemesi elde degil.. örnegin her yanda bayraklar var orada. ama bizim maratonda bayraklari yaymak yerine küçük bir alanda sallayip duruyorlar....modern düsünen kafalara çok ihtiyacimiz var çokk..

ATMACA61
28.10.2004, 17:41
demekki herkes bunu farkinda bizim eski taraftara ihtiyacimiz var neden tetikleyici biz olmayalim mesela fener maçin organize olalim ger bir organizasyon olursa ben su anda kibrista okuyorum gözüm kapali gelirim biz burda3000 kisiyiz ve bukisiler bundan yana ozaman yönetici grup ayarlasin fener maçinda eski taraftar ruhu geri dönsün

TheRapZoNe
28.10.2004, 19:22
abdulsamet kardesim iyi hersey güzelde iste bu islerde yönetim hemen geri çekiliyor.. daha dogrusu hiç karismiyor.. o zamanda taraftar yalniz kaliyor.. imkan olmadigi içinde güzel organizasyonlar olmuyor..

gönül isterki yönetime ihtiyaç olmadan staddaki gençler bagirsin yas düzeyi yüksek olanlarda bagirmasalar bile el çirpsin ama ....

sadece söylemekle kaliyor hersey..

bi örnek vereyim.... gay-s maçinda yönetim bayrak dagitti.. o kadar ugrasmama ragmen bayrak bile alamadim... neyseki alanlara bakalim derken maç basinda 5 dk salladilar.. sonra bayraklardan eser yok.. herkes bayragi cebine koymus.. beles bulununca hemen sakliyorlar.. simdi eski avni aker olsaydi millet bayrak bulunca saklarmiydi? veya durum 0-0 ken rahat dururmuydu? illa maç kazanilacakti.. eski heyecan geri gelmesi lazim. hemde çok yakin zamanda..yoksa deplasman takimi olmaya ve avni aker cehennemini cennet yapmaya devam ederiz..Edited by: GenTLeMaN

SDanışmaz
29.10.2004, 17:07
Iyi diyorsunuzda bizim bu taraftarlar hiç birseya yapmazlar.Bir sey disinda.O da çekirdek yemek.Onu çok iyi yapiyorlar.

Bizim bu taraftarimiz niye böyle.Anlamis degilim.Türkiye de ilk defa cehemnem kelimesi Avni Aker için kullanildi hala daha kullaniliyor ama bundan eser yok.Gelen takim elini kolunu sallaya sallaya maç yapiyor.Çünkü adamlar korkmuyorlar ki.Yukarida da örnek verildi. A.Bilbao'nin taraftarlari süper.Taraftarlar maça baslamadan basliyorlar tezaurata ve maç sonun kadar devam ediyor.Bir kere o tezaurati duyan rakip takimin kontransitesi bozulur.Bizim de öyle olmamiz lazim ama nerde...Edited by: gUgUDa_61

Cenkhan
30.10.2004, 06:53
Klasik çekirdek yiyicinin hareketi maçtan önce OoOoO Trabzon; maçta çitçitlamasidir.Birde Maraton alt kattakilerin bilhassa, oturun birsey göremiyoruz ugultulari. Ben o adama git o zaman evden izle diyince 20 kisi homurdaniyorsa dogrudur bu taraftar düzelmez. Katüfebliler herhafta baska yerde topluca maç izliyor da kimsenin giki çikmiyor; heyt alemin hosgörülü delikanlilari biziz denilebiliyorsa bu taraftar düzelmez.

My
31.10.2004, 01:56

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

TheRapZoNe
02.11.2004, 17:55
http://img81.exs.cx/img81/2482/ts-lazio.jpg

TheRapZoNe
02.11.2004, 17:57
Trabzon Eskisi Gibi Olmali Görüsüne Bir Örnek

Türkiyede Ilk Defa Cehennem Kelimesinin Kullanildigi Hüseyin Avni Aker Stadyumu

kuskun_61
04.11.2004, 19:22
kaptan haklisin ve sonuna kadar arkandayim. judonun çirkin kiralisin ve taraftarin gözbebegisin

dostum

TheRapZoNe
04.11.2004, 19:43
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=c568cd46>
<T>

emrah öyle olsun bakalim

bir daha izmirli kizlarla konusmak için yanima gelirsin..o zaman görürüm seni.smileys/smiley4.gif</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE></BLOCKQUOTE>

POYRAZ
04.11.2004, 21:53
bence avni akerde belli gunler cekirdek yeme gunu ilan edilsin,gecen sene trabzon macinda bagirmayan seyircilerimiz icin eski bir fener futbolcusu demistiki,onceden avni akere cikarken titrerdik hic birimizin agzini bicak acmazdi,ama simdi goruyorumki avni aker cok degismis,simdiki rakipfutbolcular daha sansli cunku o atmosferi yasamiyorlar...dedi.lutfen daha iyi tezahurat cekirdekci kardeslerimiz

kurt61
05.11.2004, 14:08
çekirdek ve çekirdekçi olayini ortadan kaldirmak için bir-iki naçizane öneri:

1. Çekirdekçiler stada sokulmasin, eger bi sekilde girdilerse bulunduklari yerse infaz edilsinler. Maçlardan önce stad önüne 2-3 çekirdekçi asilsin, caydirici olur.

2. Yaninda çekirdek getirenler için su önlem düsünülebilir. Tipki çakmak, bozuk para vs. nin toplandigi gibi çekirdekler de toplansin. Böylece hem çekirdek stada sokulmamis olur hem de polis topladigi çekirdekleri çitleyerek oyalanir, taraftara saldirip abuk sabuk isler yapmaz.

3. Stadda illa bir çerez satilacaksa havyar ya da en kötü ihtimalle nepal bademi satilsin. Görünüz, kimse almayacaktir.

4. "Çekirdekte radyasyon var" asparagas haberi sehre yayilsin. Olmadi çekirdek kisirlik yapiyor, light'lik yapiyor hatta "fenerlilik" yapiyor gibi haberler insanimizin bilinç altina özenle islensin.

5. Kuruyemisçiler Konfederasyonu'nun önüne siyah çelenk birakilsin. Faydasi olmazsa bomba süsü verilmis Alex posteri birakilsin. Hiç olmadi montofon biçakçi kokteyli atilsin.

Yukarda adi geçenönlemler gün geçmeden alinirsa çekirdekçi mekirdekçi kalmaz. Garanti veriyorum!smileys/smiley36.gif

tsmaniac
05.11.2004, 22:19
Evet çok haklisiniz artik tribünde çekirdek yeyip tiyatro seyreden seyirci degil doksan dakika takimini atesleyen, rakip takimin kulaklarini sagir eden taraftar istiyoruz.

SDanışmaz
06.11.2004, 10:15
çekirdek ve çekirdekçi olayini ortadan kaldirmak için bir-iki naçizane öneri:

1. Çekirdekçiler stada sokulmasin, eger bi sekilde girdilerse bulunduklari yerse infaz edilsinler. Maçlardan önce stad önüne 2-3 çekirdekçi asilsin, caydirici olur.

2. Yaninda çekirdek getirenler için su önlem düsünülebilir. Tipki çakmak, bozuk para vs. nin toplandigi gibi çekirdekler de toplansin. Böylece hem çekirdek stada sokulmamis olur hem de polis topladigi çekirdekleri çitleyerek oyalanir, taraftara saldirip abuk sabuk isler yapmaz.

3. Stadda illa bir çerez satilacaksa havyar ya da en kötü ihtimalle nepal bademi satilsin. Görünüz, kimse almayacaktir.

4. "Çekirdekte radyasyon var" asparagas haberi sehre yayilsin. Olmadi çekirdek kisirlik yapiyor, light'lik yapiyor hatta "fenerlilik" yapiyor gibi haberler insanimizin bilinç altina özenle islensin.

5. Kuruyemisçiler Konfederasyonu'nun önüne siyah çelenk birakilsin. Faydasi olmazsa bomba süsü verilmis Alex posteri birakilsin. Hiç olmadi montofon biçakçi kokteyli atilsin.

Yukarda adi geçenönlemler gün geçmeden alinirsa çekirdekçi mekirdekçi kalmaz. Garanti veriyorum!smileys/smiley36.gif

Bunlar olursa Avni Aker'i birakin Trabzonda çekirdekçi kalmaz smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Mc_Genc
06.11.2004, 11:38
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Barış
07.11.2004, 11:08
Aslinda bu takimda oynayanlar hep Trabzonlu olacak.Bakin Bilbaoya kendi sahasinda kimse yenemiyor adamlari.Barca bile yenemedi.Bize yürekli adamlar lazim.Sadece su bordomavi.net üyelerinden bi takim çikartiriz.Avni Aker i sen gör o zaman.Biz en çok kimi seviyoruz su anda?Fatih Tekke&gt;&gt;&gt;Sürmeneli Mehmet Yilmaz&gt;&gt;&gt;OFLU.Taraftarkendi memleketinden çikmis futbolcuyu daha çok seviyor. Biz böyle sampiyon olmadik mi beyler.Ne diyorsunuz?

TheRapZoNe
07.11.2004, 15:06
oflu her oyuncu trabzonlu olacak diye birsey yok

sampiyin oldugumuz yillarda da her oyuncu trabzonlu degidl

bilbaoya bakin dedin de baktigimiz zaman her oyuncusu bilbaolu ama kümeye oynuyorlar..

altyapiya önem verilince iyi oyuncular kazanilir evet ama diger yerlerdende oyuncu olmasi lazim.. trabzonsporda zaten trabzonlu oyuncular agirlikta..

bence her oyuncu trabzonlu olacak fikri çok yanlis.

Barış
09.11.2004, 10:51
Öyle diyorsun da aga Bilbao bizden güçlü bi takim degil zaten.Ikincisi Trabzon ile Anadolunun bi baska sehrini karsilastirdigin zaman futbolda en milliyetçi sehir Trabzon.70 li yillarda Besiktas ,Fener... orta sahayi geçemeden geri dönerdi.Bu takim bunu yapabilir mi?Ama 11 tane Fatih Tekke 11 tane Mehmet Yilmaz olsa bu mümkün...

TheRapZoNe
09.11.2004, 20:41
ortasahayi geçememe nedenleri sadece takim iyi diye degil

stadin etkisidir..korner kullandiklari zaman bile kendilerini acayip derecede mutlu görüyorlardi..

Barış
10.11.2004, 14:47
O da dogru.

piskopat61
12.11.2004, 18:13
Trabzonspor eski gücüne sahip olabilmesi için takimda öz güven olmasi gerekir arkadaslar trabzonun eski günlerine bakarsak hirs vardi simdi ise takim rehavete kapildigi zaman zor maç kazaniyoruz trabzonun eski basarilarina baktigimiz da ise takimdaki oyuncular abi kardes gibi simdi bunu yapan fatif ve gökdeniz yapiyor gelin arkadaslar TRABZONSPORU ZIRVEYE TASIYALIM bunun olmamasi için hiç bir sebeb yok

Barış
13.11.2004, 19:26
Sonuna kadar haklisin...