PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özel İsimler Büyük Harfle Yazılır Biri Hariç

Serdær
03.10.2012, 21:26
fenerbahçe isminin veya fenerbahçe yöneticisi,başkanı ve oyuncusunun isimlerini sanal ortamda yazarken büyük harfler kullanmak yerine küçük harfler kullanmamız gerektiğini düşünüyorum.

Türk Dil Kurumunun'da dediği gibi ''Özel Adlar'' büyük harfle başlar.

Fakat fenerbahçe kulübünün oyuncularının ve bağı olan herkesin özel isim adı altında geçmemesi gerekiyor.

3 Temmuzdan bu yana yaşanan süreçten dolayı Trabzonspor taraftarı ve kulübünün yaşadıklarını göz önüne aldığımız zaman aziz yıldırım ve çetesinin bize yaşattıklarını 1 yıl aşkın süreci geçmesine rağmen sancılarını hala çekiyoruz.

Sanal ortamda gördüğüm kadarıyla fenerbahçe büyük harfle başlayan , başkanının ismini büyük harfle yazan arkadaşlarımız var bunlar ince detaylar olmasına rağmen dikkat etmemiz gerekiyor.

Dolayısıyla bize bu sıkıntılı durumları yaratan kulüp ve bu kulüp destekleyenler isimlerini ''Özel İsim'' kavramında düşünmememiz gerekiyor.

Düşünürsek kendimize haksızlık etmiş oluruz.

ibrahim
03.10.2012, 21:40
Valla ben o günden beri buna dikkat ediyorum. Siyasiler, bu işe karışmış insanlar, futbol takımları vs. Hiç birinin ismini büyük harfle yazmıyorum.

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Hatice Aslan
03.10.2012, 21:50
3 Temmuz'dan yana yaşanan süreçte.

Bir an aykut kocaman yazdı sandım :(:(:(

Yaşar
03.10.2012, 21:58
Şikebahçe yazarken büyük harfle başlamakta sıkıntı olmaz.
Gördüğüm en özel ve en yakışan isim.

Berke6198
03.10.2012, 22:01
Bende katılıyorum bu konuda ancak Türkçe'mizi güzel kullanmak adına "Fenerbahçe" gibi yazıyorum. Bundan sonra böylede yazabilirim.

Joomla!
03.10.2012, 22:05
yalnız o ismi kullanmak yerine şikebahçe yazsanız daha makbule geçer. zira siz ismi normal yazdıkça internette yazılış oranında reytingi artıyor ve bu angurlara olumlu yansıyor.

B.AKDEMİR
03.10.2012, 23:15
fenerbahçe yazarken zaten insanın içinden gelmiyor büyük harfle yazmak.Aslında direk şikebahçe olarak yazmak sorunu tümden çözer.

Sacit
03.10.2012, 23:34
Önemli bir konuya değinilmiş, demek ki benden başka bu yanlışı gören taraftarımız da var

oğ 61 efsanesi
04.10.2012, 00:05
kusura bakmayın da bu ne biçim konu abicim ya

Canberk
04.10.2012, 00:09

Sorun nerede pardon ?

Cagdas Topal
04.10.2012, 00:11
Forum saçma konularla dolup taştı :rolleyes:

yavuzbaha
04.10.2012, 00:14

aynen ya...böyle yapmakla fb ye darbe mi vurmuş oluyoruz...bırakın küçük hesapları...

Serdær
04.10.2012, 00:22

aynen ya...böyle yapmakla fb ye darbe mi vurmuş oluyoruz...bırakın küçük hesapları...

Sizin şampiyonluğunuzu elinizden alan ve hala TFF tarafından resmi olarak şampiyon gösterilen bunun yanı sıra maddi ve manevi zarara uğratan takımı onure edecek şekilde Fenerbahçe , FB veya FENERBAHÇE gibi büyük harfler kullanın ki sizde onları daha çok onure edersiniz.

Aman eksik kalmayın ..

Cagdas Topal
04.10.2012, 00:29
Sizin şampiyonluğunuzu elinizden alan ve hala TFF tarafından resmi olarak şampiyon gösterilen bunun yanı sıra maddi ve manevi zarara uğratan takımı onure edecek şekilde Fenerbahçe , FB veya FENERBAHÇE gibi büyük harfler kullanın ki sizde onları daha çok onure edersiniz.

Aman eksik kalmayın ..

Tamam haklısın , hey Allah ' ım ya :D

Yaşar
04.10.2012, 00:34
Konunun içeriğini beğenirsiniz veya beğenmezsiniz ama açık bir şekilde ''saçma'' yazmamak gerekiyor.
Emeğe saygı göstermemiz lazım.

Emre Aksu
04.10.2012, 00:42
fenerbahçe isminin veya fenerbahçe yöneticisi,başkanı ve oyuncusunun isimlerini sanal ortamda geçirirken büyük harfler kullanmak yerine küçük harfler kullanmamız gerektiğini düşünüyorum.

Türk Dil Kurumunun'da dediği gibi ''Özel Adlar'' büyük harfle başlar.

Fakat fenerbahçe kulübünün oyuncularının ve bağı olan herkesin özel isim adı altında geçmemesi gerekiyor.

3 Temmuz'dan yana yaşanan süreçten dolayı Trabzonspor taraftarı ve kulübünün yaşadıklarını göz önüne aldığımız zaman aziz yıldırım ve çetesinin bize yaşattıklarını 1 yıl aşkın süreci geçmesine rağmen sancılarını hala çekiyoruz.

Sanal ortamda gördüğüm kadarıyla fenerbahçe büyük harfle başlayan , başkanının ismini büyük harfle yazan arkadaşlarımız var bunlar ince detaylar olmasına rağmen dikkat etmemiz gerekiyor.

Dolayısıyla bize bu sıkıntılı durumları yaratan kulüp ve bu kulüp destekleyenler isimlerini ''Özel İsim'' kavramında düşünmememiz gerekiyor.

Düşünürsek kendimize haksızlık etmiş oluruz.

Ben buna her zaman dikkat ediyorum..

Yiğit Gayretli
04.10.2012, 01:15
Psikolojinin ne olduğunu bilmeyen ya da onun insan hayatındaki etkisini gözardı eden arkadaşların durumu küçümsemesi normal.

Ben uzun zamandır hep küçük harfle yazmaya özen gösteriyorum zaten.

Berke6198
04.10.2012, 02:07
Konu saçma falan değil ve ayrıca gayet iyi bir noktaya değinilmiş. Bu aralar hep tereddütte kalıyordum böyle mi yazsam şöyle mi yazsam diye.. bundan sonra özen göstermeye çabalayacağım.

TheCrow
04.10.2012, 02:21
Ben yıllardır bu forumda ve diğer internet platformlarında öyle yapıyorum zaten, eski mesajlarımın tümünde bunu görebilirsiniz :)

My
04.10.2012, 04:14
fene.bahce yazmanız yeter. Büyük olsun küçük olsun internet ortamında bunu ister iyi niyetle ister kötü niyetle yazın her fen.er ba.çe yazdığınızda adamlara yarıyor. Oldum olası fb yi büyük yazmamışımdır, hiç bir yerde. Tam ismini zaten hiç yazmam.

Mert Pasa
04.10.2012, 08:01
Bir an aykut kocaman yazdı sandım :(:(:(

10 yillik zulumden sonra baris harekatiyla kurtulan Kibris'da bugun sorun konusulurken 20 Temmuz 1974'de baslamis gibi algilaniyor.

bu fenerliler de olayi 3 Temmuz'a odakladilar,onlara gore Aralik'dan Temmuz'a kadar cereyan edenlerde bir problem yok,sike denilen mevzunun baslangici 3 temmuz

Adem Erdoğan
04.10.2012, 08:18
"Das Şike" diyelim olsun bitsin :)

Erbay
04.10.2012, 10:02
"şb" ya da "şikebahçe" yazıyorum ben dikkat ederim baya :)

Hazar_
04.10.2012, 12:12
f'yi büyük ya da küçük yazsan ne olur yani neyin tatmini bu ? Boş muhabbet bana göre. fenerbahçe yerine şikebahçe yazalım diye başlık olsa daha mantıklı olurdu

pazarkapılı
04.10.2012, 12:14
arkadaslar yapmayın etmeyin....

Yunus Emre SEYHAN
04.10.2012, 12:22
Forumun Yönetim Panelinden ayarlanabilir.

Veritabanından çekilen bütün 'Fenerbahce' kelimeleri 'fenerbahce' şeklinde replace edilebilir. Yasaklı kelime ayarlarından : )

Böylece veritabanında olan bütün konu ve mesajlarda ki 'Fenerbahce' kelimesi 'fenerbahce' şeklinde görünür. kısa ve net çözüm.

Tunga
04.10.2012, 12:26
Son yazımda word'ün azizliğine uğradığımdan bir kere "es" geçmişim. Düzelteceğim.

Bana soranlara da "özel isimler büyük harfle başlar, onların bir özelliği kalmadı" diyorum :)

Burçak
04.10.2012, 12:28
Forumun Yönetim Panelinden ayarlanabilir.

Veritabanından çekilen bütün 'Fenerbahce' kelimeleri 'fenerbahce' şeklinde replace edilebilir. Yasaklı kelime ayarlarından : )

Böylece veritabanında olan bütün konu ve mesajlarda ki 'Fenerbahce' kelimesi 'fenerbahce' şeklinde görünür. kısa ve net çözüm.

veri tabanındaki fenerbahçe kelimelerinin hepsini Şikebahçe olarak değişmek mümkün mü acaba.

Berat Akçay
04.10.2012, 12:42
Bende her seferde şikebahçe yazıyorum . Arkadaşlarımla konuşurken şikebahçe diye hitap ediyorum .İlkte gülüyorlar sonra alışıyorlar

Yunus Emre SEYHAN
04.10.2012, 12:52
veri tabanındaki fenerbahçe kelimelerinin hepsini Şikebahçe olarak değişmek mümkün mü acaba.

Mümkün.

SEDER
04.10.2012, 16:35
Ben fenerbahçe diye yazılmasına da karşıyım.dünya döndükçe bunların alınlarına kazınmış şike damgası çıkmayacak ise adları fenerbahçe değil "şikebahçe"dir. fener, fenerbahçe diye yazanlara kızıyorum. adamlar forumlarında "trabzon" bile demiyolar hamsi aşağı hamsi yukarı madem öyle bunların ismide şikebahçe olarak kalsın.

Önerim;
fenerlilerden bahsederken "şikeciler"
fenerbahçeden bahsederken "şikebahçe"
fenerli yönetimden bahsederken "şikebahçe yönetimi veya şikecilerin yönetimi"

Bunu düstur edinebilirsek bu acı bunlardan dünya döndükçe çıkmaz.unutturma ey Trabzonsporlu.
fenerbahçe değil şikebahçe....

Hürgün Aygün
04.10.2012, 19:03
Kesinlikle katılıyorum, şikebahçenin "ş"si küçük yazılmalı.:)

Alihan Ertürk
04.10.2012, 19:06
Bu konuya ben de dikkat ediyorum, bilgilendirme başlığı için de teşekkürler.

Ama buraya gelip de aksi yönde mesajlar yazmanın amacı nedir? Ne geçti elinize.. Lütfen 'Boş iş' diye eleştirirken boş işler yaptığınızın farkına varın.

oğ 61 efsanesi
05.10.2012, 00:47
Sorun nerede pardon ?

Artık şu Fenerbahçe'ye ve diğer takımlara olan kinimizi bir kenara bırakıp kendi takımımıza bakalım. Ben şahsen futbolu hırslanmak için takip etmiyorum.Kendi takımımın bana yaşatacağı güzellikler ve diğer takımların hissettireceği heyecanlar için seviyorum bu sporu.

S.ÖZKAN
05.10.2012, 01:24
bırakın küçük harfi o akıl ve ahlak yoksunlarının isimlerini layık oldukları üzere şikebahçe hırsız azize vb şekilde yazılmalı

İlker Yazıcıoğlu
05.10.2012, 12:15
Gayet gerekli bir konu bence,abartılan birşey yok.
Bu aynı şuna benzer.Bir Trabzonsporlunun ' 3 büyükler ' tabirini kullanan başka bir Trabzonsporluya sataşmasıdır bu başlığın konusu.